PDA

Επιστροφή στο Forum : Διακοπτόμενα?



Theristis
05-12-06, 23:59
Μπορεί να μου πει κάποιος ποια απο τα παρακάτω συμπληρώματα χρειάζονται χορηγούντε με διακοπτόμενη χρήση?

1)Πρωτεϊνη
2)Αμινοξέα(όχι BCCA)
3)Απλοί Υδατάνθρακες
4)Κρεατίνη(τι κύκλο προτείνετε για να έχω τα μέγιστα αποτελέσματα)

muaythaispirit
06-12-06, 01:01
απο αυτα που αναφερεις την πρωτεινη, τα αμινοξεα και τους υδατανθρακες μπορεις να τα περνεις χωρις διακοπη!
αν θες να κανεις καποιο off καντο οταν κανεις και διαλειμα απο την προπονηση σου το οποιο συνιστατε για να ξεκουραζεται και το σωμα (εγω κανω γυρω στις 20 μερες το καλοκαιρι για τις διακοπες και ενα μικροτερο τα χριστουγενα)
οσον αφορα την κρεατινη οι πιο πολυ ακολουθουν το πλανο ενας μηνας μεσα ενας μηνας εξω!ακομα και για την κρεατινη παντως να φανταστεις πολλοι ειδικοι υποστηριζουν οτι την περνουν και συνεχομενα!
παντως πιστευω καλο ειναι να μην υπερβαλουμε και ειμαι υπερ της πρωτης μεθοδου με την διακοπη της χρησης!σε μενα ετσι εχει και καλυτερα αποτελεσματα αλλα αυτο εξαρτατε αναλογα το ατομο (* οπως και τα περισοτερρα πραγματα στην γυμναστικη πρεπει να πειραματιζεσαι να βλεπεις την δουλευει σε σενα - δεν ειναι ολοι ιδιοι)

Theristis
06-12-06, 01:09
Σε ευχαριστώ φίλε μου.

tasosfit
06-12-06, 01:27
Φίλε μου βάλε καλά στο μυαλό σου οτι τα συμπληρώματα είναι ακριβώς οτι ακούς ''ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑΤΑ''.Αυτό που χρειάζεται να πέρνεις πάντα εξαρτάται απο το τί χρειάζεσαι την καθε δεδομένη στιγμή ''πάνω'' απο την διατροφή σου. Οι φόρμουλες με πάυσεις και ενάρξεις προέρχονται απο αλλου είδους πράγματα όπως τα ΑΝΑΒΟΛΙΚΑ. Στα απλά πρωτεϊνάκια μας που άν χρειάζεται πρέπει να πέρνουμε και όχι επειδη πέρνει όλος ο κόσμος ,don't panic.

muaythaispirit
06-12-06, 01:27
keep pumping :bodybuilder2:

Gasturb
06-12-06, 03:21
ακομα και για την κρεατινη παντως να φανταστεις πολλοι ειδικοι υποστηριζουν οτι την περνουν και συνεχομενα!

Ποτέ η κρεατίνη συνεχόμενη όποιος 'ειδικός' κ αν το λέει.

sakisboy
06-12-06, 14:50
ακομα και για την κρεατινη παντως να φανταστεις πολλοι ειδικοι υποστηριζουν οτι την περνουν και συνεχομενα!

Ποτέ η κρεατίνη συνεχόμενη όποιος 'ειδικός' κ αν το λέει.

Συμφωνω και εγω :army2:

muaythaispirit
06-12-06, 15:05
μαζι σας κ εγω!