PDA

Επιστροφή στο Forum : Super Enzymes (NOW)



manos_
07-06-09, 20:47
Το SUPER ENZYMES της NOW είναι ένας ιδανικός συνδυασμός ενζύμων που βοηθάει στην πέψη και καλύτερη απορρόφηση των συστατικών, αφού είναι ικανό να διασπά μεγάλες ποσότητες πρωτεϊνης, υδατανθράκων και λίπους και να διοχετεύει τα θρεπτικά συστατικά τους σε όλο το σώμα.

Θρεπτική αξία: Σύνθεση ανά ταμπλέτα
http://www.eilid.com.gr/webBuilder/accounts/139/138/216/pictures/01-120-027_.gif Other Ingredients:
Calcium Carbonate, Stearic Acid (vegetable source), Croscarmellose Sodium, Magnesium Stearate (vegetable source) and Tablet Coating
Contains no:
sugar, salt, starch, yeast, wheat, gluten, corn, soy, milk, egg, shellfish or preservatives

Δοσολογία:
2 ταμπλέτες. Μία ταμπλέτα με κάθε γεύμα

Συσκευασία:
180 tablets

Πρεπει να ειναι απο τα πιο χρησιμα συμπληρωματα που εχω παρει.Παντα ειχα προβλημα με την πεψη τον τροφων σε μεγαλες ποσοτητες και γενικα λογο ανχους κτλ ποτε δεν ειχα καλη πεψη εδω και παρα πολλα χρονια.Το συγκεκριμενο το χρησιμοποιω απο χτες μια ταμπλετα με καθε γευμα και τα γευματα χωνευονται πολυ ευκολα και εχει ηρεμισει εντελως το στομαχι μου.Πολυ χρησιμο θα ελεγα διοτι βοηθαει και στην καλυτερη διασπαση και αποροφηση των τροφων.

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=2377&d=1244396590

Muscleboss
09-06-09, 14:33
Δε το έχω χρησιμοποιήσει ο ίδιος αλλά το είχα προτείνει και εγώ σε ένα άτομο που είχε προβλήματα με την πέψη σε περίοδο όγκου που κατανάλωνε πολύ μεγάλες ποόστητες φαγητού και αριθμό γευμάτων και από ότι μου είπε τον βήθησε αρκετά και κατάλαβε σημαντική διαφορά.

Δεν έχει πάρει το μάτι μου πολλά συμπληρώματα σε αυτη τη κατηγορία και νομίζω ότι πρέπει να τα προσέξουμε περισσότερο.

thanks manos:thumbup:

ΜΒ

manos_
11-06-09, 09:51
Ουτε εγω εδινα αλλα πραγματικα με τοσο καλη πεψη αποροφαει και καλυτερα τα συστατικα το σωμα δεν ξερω εγω νοιωθω πολυ μεγαλη διαφορα πανω μου ενα ηρεμο στομαχι ειναι πολυ σημαντικο πιστευω.

NASSER
11-06-09, 11:49
Ουτε εγω εδινα αλλα πραγματικα με τοσο καλη πεψη αποροφαει και καλυτερα τα συστατικα το σωμα δεν ξερω εγω νοιωθω πολυ μεγαλη διαφορα πανω μου ενα ηρεμο στομαχι ειναι πολυ σημαντικο πιστευω.


Aκριβως ετσι! Ειναι ισως απο τα πολυτιμότερα συμπληρωματα και θα πρεπει να συμπεριλαμβανεται σε περιοδο καταναλωσης μεγαλης ποσοτητας θερμιδων. :thumbup:

salpas18
15-09-10, 03:20
θα το δοκημασο και εγω γτ και εγω το εχω αυτο το προβλημα!

salpas18
15-09-10, 03:29
πωωω καλα παιδια μολις διαβασα τα συστατικα και εμηνα περνω εγω κατι χαπια για ενα προβλημα που εχω με την πεψη και εχει μεσα μονο παγρεατικα ενζημα αλλα εχει μεγαλες ποσοτητες λυπασις και αμηλασις και πολυ λιγες μοναδες προτεασης και ετψ μαλλον δεν επερνα την απαρετητη πρωτεηνη και αμηλασεις που αυτο ειναι για να διασπαει την τροφη τα παιρνω εδω και 15 χρονια αυτα και ξερω καμποσα πραγματα για αυτα τα ενζυμα ποτε δεν περιμενα να τα δο και σε σημπληροματα διατροφης...! θα το δοκημασο και 8α σας πω αν περνω και κιλα :P

salpas18
15-09-10, 03:44
για να σας δοσο να καταλαβετε τι γινετε εγω δεν εχω κα8ολου αυτα τα ενζυμα που ειναι για την διασπαση της τροφης και τα περνω εξτρα απο χαπια και δες τε μοναδες που εχει ανα χαπει μεσα το δικο μ και ποσες μοναδες εχει αυτο και που θελω να καταλιξω λιπον τα χαπια τα δικα μου εχουν

Amylase 18,000 USP Units*
Protease 1.500 USP Units*
Lipase 25,000 USP Units*

δηλαδη στα 3 χαπια που περνω σε καθε γευμα σινολο protease 4.500 μοναδες
amylase 54.000 μοναδες και lipase 75.000 μοναδες και δλδ δεν περνω και πολυ προτεινη και για να συμπληροσο πολλες μοναδες protease πρεπει να παρο πολλα παραπανο χαπια και δεν ειναι και οτι καλητερο γτ μετα μεγαλονουν και οι αλλες τιμες αυτο ειναι μια τεραστια ληση για μενα πω εχω μηνει μ****κας τρ που βρηκα αυτο θα το παραγκηλο σμρ κιολς

δλδ τ θα γινει τωρα θα περνω τα τρια τα δικα μ και ενα απο αυτο σε καθε γευμα και ειμαι πενα θα εχω 24.500 protease 78.400 lipase & 74.000 amylase και θα ειμαι καλημενος απο παντου!!!!! πςςςς τρ χαρικα πλ θα το πω και στον γιατρο μ να δουμε τ θα μου πει!


το σουπερ enzyme
Amylase 20,000 USP Units*
Protease 20,000 USP Units*
Lipase 3,400 USP Units*

deluxe
15-09-10, 12:23
Σιγα μη σου πει να τα αγορασεις! Αυτα ειναι προϊοντα του σατανα!

Πολυ καλο συμπληρωμα, αλλα ακριβο και στο τελος δε θα αφησουμε τον οργανισμο να κανει τιποτα απο μονος του και θα γεμισουμε και με χαπακια..!

salpas18
15-09-10, 12:40
Σιγα μη σου πει να τα αγορασεις! Αυτα ειναι προϊοντα του σατανα!

Πολυ καλο συμπληρωμα, αλλα ακριβο και στο τελος δε θα αφησουμε τον οργανισμο να κανει τιποτα απο μονος του και θα γεμισουμε και με χαπακια..!

κοιταξε εγω ετσι και αλλιος τα περνω αυτα αλλα απο φαρμακευτικα αρα δεν θα μου κανει κατι κακο! και νμζ και οτι θ πει να τα δοκημασω εχω καλες σχεσεις με τον γιατρο μ!

salpas18
15-09-10, 12:44
4.50 ευρο το κουτακι εχει με 90 tabs
αν παρο κανα 3 να εχω θα μου κρατισουν για κανενα 2 μηνο ανετα

Diomidis Mavroudis
31-10-10, 01:30
Το συγκεκριμένο συμπλήρωμα υπάρχει στα καταστήματα ή το βρίσκουμε μόνο από εξωτερικό ?

salpas18
01-11-10, 00:01
Το συγκεκριμένο συμπλήρωμα υπάρχει στα καταστήματα ή το βρίσκουμε μόνο από εξωτερικό ?

το εχει αλλα 8ελει ψαξιμο εγω δεν το εχω βρει! μονο απο το bb.com

The Rock
01-11-10, 00:06
το εχει αλλα 8ελει ψαξιμο εγω δεν το εχω βρει! μονο απο το bb.com
Τσέκαρε netrition.

salpas18
02-11-10, 13:57
Τσέκαρε netrition.

:thumbup:

deluxe
05-08-11, 18:12
Θα το αγορασω και εγω και θα παιρνω 1-2 την ημερα να δουμε τι πουλια πιανει!

Roid Rage
05-08-11, 18:38
Tα καλυτερα digestive enzymes και με το καλυτερο value for money της αγορας.

leftis
07-05-12, 22:08
Αυτά είναι για όποιον αθλείται και προσλαμβάνει παραπάνω πρωτείνη από τον μέσο άνθρωπο ή για ανθρώπους που έχουν εκ γεννετής θέμα με τα ένζυμα?
Έχω πρόβλημα με φουσκώματα και επιπλεόν είδα σε ένα βίντεο του Leroy Colbert όπου τα ανέφερε ως ένα από τα 3 πιο σημαντικά συμπληρώματα.

beefmeup
09-05-12, 22:22
κ τα 2 που αναφερεις..
στην πρωτη περιπτωση υποτιθεται πως αυξανουν την βιοδιαθεσιμοητα των μακρος..
στην δευτερη απλα σου κανουν την ζωη πιο ευκολη..υπαρχουν ανθρωποι που εχουν ελειψεις απο αυτα(οπως κ διαφορα αλλα)κ ταλαιπωρουνται..
εγω τα περνω καμια φορα αυτα τα συγκεκριμενα κ με βοηθουν καπως.

deluxe
10-05-12, 04:35
Εχω να το παρω αρκετο καιρο. Πλεον δε κανω και πολυ μεγαλα γευματα και δε το παιρνω. Υπαρχει καποιο προβλημα ή θελει καθημερινη χρηση; Επισης αυτα ειναι καλυτερα με αδειο στομαχι ή οχι;

leftis
14-05-12, 16:30
Όταν κάνουμε 6 ίσα γεύματα μέσα στην μέρα πως ακριβώς τα παίρνουμε?

karpoutzidis
14-05-12, 16:43
παιδια εγω εχω πρόβλημα με τα υγρα αργο παρα πολυ να τα χωνέψω λετε τουτο να βοηθήσει η να παω σε γιατρο?

leftis
15-05-12, 13:09
Όταν κάνουμε 6 ίσα γεύματα μέσα στην μέρα πως ακριβώς τα παίρνουμε?

Αν γνωρίζει κάποιος ας το πεί γιατί το παρέλαβα σήμερα και δεν συμφέρει να παίρνω 6 ταμπλέτες καθημερινά.

beefmeup
15-05-12, 13:11
περνε με τα 2-3 μεγαλυτερα απο μια ταμπ.
κ βασικα οπου νομιζεις οτι τρως κατι που θα σε ενολχησει η θα σε φουσκωσει..οπως γαλακτομομικα ας πουμε..

leftis
15-05-12, 13:15
περνε με τα 2-3 μεγαλυτερα απο μια ταμπ.
κ βασικα οπου νομιζεις οτι τρως κατι που θα σε ενολχησει η θα σε φουσκωσει..οπως γαλακτομομικα ας πουμε..

Ευχαριστώ !! :thumbup:

deluxe
20-05-12, 01:40
περνε με τα 2-3 μεγαλυτερα απο μια ταμπ.
κ βασικα οπου νομιζεις οτι τρως κατι που θα σε ενολχησει η θα σε φουσκωσει..οπως γαλακτομομικα ας πουμε..Πριν το γευμα ή μετα;