PDA

Επιστροφή στο Forum : Λιποδιαλύτες



Jeik
08-06-09, 21:26
Γεια σας παίδες!θα ήθελα να σας ρωτήσω τι ξέρετε για τους φυτικούς λιποδιαλύτες.Γνωρίζετε αν δημιουργούν καμία παρενέργεια.Γνωρίζετε κάποιον καλό τον οποίο μπορώ να προμηθευτώ από φαρμακείο;

iliaspap88
09-06-09, 01:04
προσωπικη μου αποψη ειναι οτι αν δε φτιαξεις τη διατροφη σου δε θα δεις διαφορα απο λιποδιαλυτες κ ειδικα φαρμακευτικους... εχω χρησιμοποιησει κ γι'αυτο στο λεω... παντως αν επειμενεις για φαρμακειου... εχω διαβασει καλες κριτικες για C.L.A... αλλα δεν εχω δοκιμασει καποιον για να σου πω...

kyriakos23
09-06-09, 05:17
βλακιες ειναι του φαρμακιου.
δοκιμασανε πολλες κοπελες που ξερω.

Muscleboss
09-06-09, 14:37
jeik οι λιποδιαλύτες του φαρμακείου βοηθάνε (τουλάχιστον αυτό δείχνουν οι έρευνες) απλά εγώ είμαι φαν των αθλητικών σκευασμάτων που μπορείς να τα προμηθευτείς από τα καταστηματα αθλητικής διατροφής. ειναι πιο αποτελεμσατικα και λειτουγούν λκαλύτερα οταν συνδυάζονται με τη γυμναστική με βάρη. καμιά φορά τα σκευασματα των φαρμακείων που είναι από φαρμακετικές είναι και υπερεκτιμημένα επιδή έχουν πίσω ένα μεγάλο όνομα το οποίο εμπνέυει εμπιστοσύνη σε μια ευρήτερη γκάμα πελατών.

πάντως δε σε αποθαρύνω από το να δοκιμάσεις, αν τα συδυάσεις με σωστη διατροφή θα σε βοηθήσουν, είναι βέβαιο.

ΜΒ

Svein
09-06-09, 14:50
jeik οι λιποδιαλύτες του φαρμακείου βοηθάνε (τουλάχιστον αυτό δείχνουν οι έρευνες) απλά εγώ είμαι φαν των αθλητικών σκευασμάτων που μπορείς να τα προμηθευτείς από τα καταστηματα αθλητικής διατροφής. ειναι πιο αποτελεμσατικα και λειτουγούν λκαλύτερα οταν συνδυάζονται με τη γυμναστική με βάρη. καμιά φορά τα σκευασματα των φαρμακείων που είναι από φαρμακετικές είναι και υπερεκτιμημένα επιδή έχουν πίσω ένα μεγάλο όνομα το οποίο εμπνέυει εμπιστοσύνη σε μια ευρήτερη γκάμα πελατών.

πάντως δε σε αποθαρύνω από το να δοκιμάσεις, αν τα συδυάσεις με σωστη διατροφή θα σε βοηθήσουν, είναι βέβαιο.

ΜΒ

Απότι κατάλαβα έχουν και παρενέργειες.....!!!!!!!

Jeik
09-06-09, 14:52
Ευχαριστώ πολυ muscleboss για τισ συμβουλές σου.Βασικα έχω φτιάξει τη διατροφή μ και κάνω και αεροβική απλά έχω πρόβλημα γιατι έχω λίγο λιπος στα πλαινα.κοιλιά δεν έχω και για αυτό έλεγα να πάρω για κανένα μήνα λιποδιαλύτη

pharmacist
11-06-09, 00:50
Δεν υπαρχουν θαυματουργες ουσιες.
Τα σκευασματα που εχουν τα φαρμακεια αν δεν εχουν κατι μεσα ειναι γιατι δεν πρεπει να το εχουν η υπαρχει σε μικροτερη ποσοτητα για λογους υγειας.
Δεν ειναι γιατι δεν το σκεφτηκαν να το προσθεσουν!
Τα λιποδιαλυτικα που υπαρχουν σε καταστηματα με συμπληρωματα διατροφης προσωπικα με φοβιζουν.
Ειπαμε να αδυνατισουμε αλλα οχι βαζοντας οτιδηποτε μεσα στο σωμα μας και σε οποιαδηποτε ποσοτητα.
Ετσι εγινε και η ιστορια με την εφεδρινη, δεν ηξερε τι επαιρνε ο καθενας και οριστε το αποτελεσμα, απαγορευτηκε για ολους.
Οτι ηθελαν εβαζαν μεσα στα συμπληρωματα, οτι ποσοτητα ηθελε επαιρνε ο αλλος γιατι δεν ειχε το μπουσουλα με τις οδηγιες και τις παρενεργεις και τη συμβουλη καποιου ειδικου και καληνυχτα.
Μαγεια δεν υπαρχει, αν ενα αδυνατιστικο ειναι πιο αποτελεσματικο η απαντηση ειναι στην ετικετα του.
Στα συστατικα και στις ποσοτητες τους.
Εκει ειναι και η απαντηση γιατι οι αλλοι δεν τα βαζουν μεσα.
Εχω κανει διαιτα πολλες φορες στη ζωη μου, παντα με τα επιθυμητα αποτελεσματα και ποτε δεν πηρα αδυνατιστικο η λιποδιαλυτικο.
Για μενα η απαντηση ειναι παντα στη διατροφη και πουθενα αλλου.
Τα πιο δυνατα αδυνατιστικα προκαλουν θερμογενεση αυξανοντας τις καυσεις και ταυτοχρονα επιβαρυνοντας τον οργανισμο και ιδιαιτερα το καρδιαγγειακο.
Ακομα και αν αποφασιζα να επιβαρυνω τον οργανισμο μου ετσι δε θα το εκανα γιατι τα αποτελεσματα ειναι παροδικα, οσο τα χρησιμοποιεις χανεις, οταν τα σταματησεις οι καυσεις σου επανερχονται εκει που ηταν.
Η σωστη διατροφη ειναι τροπος ζωης και τα οφελη της σε ακολουθουν για παντα και χωρις παρενεργειες, παρα μονο θετικα.:thumbup:

Bane
18-06-09, 18:56
Η εφεδρίνη βασικά απαγορεύτηκε να πωλείται ως αδυνατιστικό μπας και πουλήσει τίποτα παραπάνω το acomplia και το reductil αλλά αυτό είναι μια άλλη ιστορία

Bane
18-06-09, 18:56
Η σωστη διατροφη ειναι τροπος ζωης και τα οφελη της σε ακολουθουν για παντα και χωρις παρενεργειες, παρα μονο θετικα.:thumbup:
Σωστοςςςςςςςςςςςς :thumbup:

giannaras2
21-07-09, 12:53
λοιπον φιλε...φαρμακειου υπαρχουν οι λεκι8ινεσ οι οποιεσ ειναι κα8αρα φυτικεσ σογιασ...υπαρχουν και οι καρνιτινεσ ..διαλεγεισ και περνεισ