PDA

Επιστροφή στο Forum : παλαμες



thegravijia
11-06-09, 00:10
εχω παρατηρησει οτι οταν χρησιμοποιω βαριους αλτηρες με πονανε πολυ οι παλαμες στα χερια και δεν μπορω να σφιξω αρκετα τους αλτηρες ..
εχει κανεις καμια ιδεα πως να το ξεπερασω/δυναμωσω τις παλαμες ..

Exci
11-06-09, 01:08
Υποθετω εννοεις σε ασκησεις push?

KATERINI 144
11-06-09, 01:58
δε νομιζω να υπάρχει άσκηση για τις παλάμες.

thegravijia
11-06-09, 07:45
Υποθετω εννοεις σε ασκησεις push?

αν εννοεις στις πιεσεις .ναι

Exci
11-06-09, 09:58
δε νομιζω να υπάρχει άσκηση για τις παλάμες.
E ναι ασκηση δε νομιζω να υπαρχει..
Γαντια ισως? Δεν ξερω.. :unsure:

destroyerody94
11-06-09, 16:56
αν εννοεις τη λαβη κρεμιεσαι απο το μονοζυγο μεγαλωνοντας τη λαβη με μια πετσετα........υπαρχει και μια αλλη αλλα χρειαζεσαι αμμο;)

StathisSs
11-06-09, 23:31
εχω παρατηρησει οτι οταν χρησιμοποιω βαριους αλτηρες με πονανε πολυ οι παλαμες στα χερια και δεν μπορω να σφιξω αρκετα τους αλτηρες ..
εχει κανεις καμια ιδεα πως να το ξεπερασω/δυναμωσω τις παλαμες ..

αυτο το παθενα και εγω πιο παλια αλλα τελικα ουτε τα γαντια βοηθησαν απλα περιμενε να "σκληρινει" λιγο το δερμα ειναι θεμα χρονου....
βεβαια δεν ξερω αν τα ακριβα γαντια κανουν τπτ γιατι εγω ειχα κατι τον 10ευρω:)

NASSER
12-06-09, 14:23
Κανε με γυμνες τις παλαμες να σκληρινουν και δεν θα πονας μετα. Ειναι θεμα χρονου.

leangains
12-06-09, 23:49
πάρε ενα σκληρό μπαλάκι από καουτσουκ σαν εκείνα τα τρελόμπαλλα που ειχαμε μικροι σε μεγεθος μικρού λεμονιού να γεμίζει τη χουφτα σου αλλά να μην είναι πολύ μεγάλο (ανάλογα κ την παλάμη, εγώ έχω ενα μικρότερο από μπαλα του τεννις) και σφίγγε το. Θα δυναμώσεις τους καμπτήρες των δαχτύλων οι οποίοι είναι περισσότεροι από τους καμπτήρες των καρπών.

αν κατάλαβα λάθος κ σε πονάει το χερι σου από το σίδερο, θα συνηθίσει, μη μου είσαι ευαισθητούλης γοργόνα μου...:P:P:P

Stephany
16-06-09, 12:05
πάρε ενα σκληρό μπαλάκι από καουτσουκ σαν εκείνα τα τρελόμπαλλα που ειχαμε μικροι σε μεγεθος μικρού λεμονιού να γεμίζει τη χουφτα σου αλλά να μην είναι πολύ μεγάλο (ανάλογα κ την παλάμη, εγώ έχω ενα μικρότερο από μπαλα του τεννις) και σφίγγε το. Θα δυναμώσεις τους καμπτήρες των δαχτύλων οι οποίοι είναι περισσότεροι από τους καμπτήρες των καρπών.

αν κατάλαβα λάθος κ σε πονάει το χερι σου από το σίδερο, θα συνηθίσει, μη μου είσαι ευαισθητούλης γοργόνα μου...:P:P:P
για το στραμπούλιγμα στον καρπό τι προτείνετε? Χτες το έπαθα,πάνω στις στρατιωτικές πιέσεις(καταλάθως λύγισε ο καρπός αρκετά με το που σήκωσα τη μπάρα) & με πονάει αρκετά o αριστερός καρπός μου σήμερα.. Δε λυγίζει καλά. Να δω πως θα κάνω hack squat που έχω σήμερα,πως θα πιάσω τη μπάρα ;-(

gym mind
16-06-09, 12:08
Παγο καθε 2 ωρες για ενα τεταρτο το πολυ...

stelios17
16-06-09, 12:33
εχω παρατηρησει οτι οταν χρησιμοποιω βαριους αλτηρες με πονανε πολυ οι παλαμες στα χερια και δεν μπορω να σφιξω αρκετα τους αλτηρες ..
εχει κανεις καμια ιδεα πως να το ξεπερασω/δυναμωσω τις παλαμες ..
__________________
Πιστευω οτι ενα ελλατηριο χεριων θα σε βοηθησει !
Το κοστος τους ειναι μικρο και το βρισκεις πολυ ευκολα στα μαγαζια !http://www.ra1.gr/img/cosmetics2/le13139.jpg

Stephany
16-06-09, 14:32
πάρε ενα σκληρό μπαλάκι από καουτσουκ σαν εκείνα τα τρελόμπαλλα που ειχαμε μικροι σε μεγεθος μικρού λεμονιού να γεμίζει τη χουφτα σου αλλά να μην είναι πολύ μεγάλο (ανάλογα κ την παλάμη, εγώ έχω ενα μικρότερο από μπαλα του τεννις) και σφίγγε το. Θα δυναμώσεις τους καμπτήρες των δαχτύλων οι οποίοι είναι περισσότεροι από τους καμπτήρες των καρπών.

αν κατάλαβα λάθος κ σε πονάει το χερι σου από το σίδερο, θα συνηθίσει, μη μου είσαι ευαισθητούλης γοργόνα μου...:P:P:P
α Leans, να κάνω & 4σετ των 20 η πως? :-P με το μπαλάκι που λες. Χεχε!!

Stephany
16-06-09, 14:33
Παγο καθε 2 ωρες για ενα τεταρτο το πολυ...
οκ, ευχαριστώ!

DusWS
22-06-09, 13:48
Κανε με γυμνες τις παλαμες να σκληρινουν και δεν θα πονας μετα. Ειναι θεμα χρονου.

yeap αυο πιστευω και εγω...και εγω ειχα αυτο το prob στην αρχη αλλα μετα καποιου διαστηματος μου περασε...να σημειωσω οτι δεν φορεσα αλλα και ουτε προκειται να φορεσω ποτε γαντια....ειναι καθαρα θεμα υγιεινης και συνηθειας.

KATERINI 144
22-06-09, 15:09
Πιστευω οτι ενα ελλατηριο χεριων θα σε βοηθησει !
Το κοστος τους ειναι μικρο και το βρισκεις πολυ ευκολα στα μαγαζια !http://www.ra1.gr/img/cosmetics2/le13139.jpg


πάρε ενα σκληρό μπαλάκι από καουτσουκ σαν εκείνα τα τρελόμπαλλα που ειχαμε μικροι σε μεγεθος μικρού λεμονιού να γεμίζει τη χουφτα σου αλλά να μην είναι πολύ μεγάλο (ανάλογα κ την παλάμη, εγώ έχω ενα μικρότερο από μπαλα του τεννις) και σφίγγε το. Θα δυναμώσεις τους καμπτήρες των δαχτύλων οι οποίοι είναι περισσότεροι από τους καμπτήρες των καρπών.

αν κατάλαβα λάθος κ σε πονάει το χερι σου από το σίδερο, θα συνηθίσει, μη μου είσαι ευαισθητούλης γοργόνα μου...:P:P:P

αυτα ειναι για να δουλέψουν οι πήχεις και οχι για να σκληρύνει η παλάμη.


thegravijia και Stephany ολο προβλήματα είστε λολ :green:

veronica
22-06-09, 15:11
εγω εχω μια θεωρια(σοβαρη,οχι βλακειες)αλλα δεν την λεω γιατι μπορει να φαω ντοματα..

leangains
22-06-09, 20:23
αυτα ειναι για να δουλέψουν οι πήχεις και οχι για να σκληρύνει η παλάμη.
QUOTE]
[QUOTE=thegravijia;82396]εχω παρατηρησει οτι οταν χρησιμοποιω βαριους αλτηρες με πονανε πολυ οι παλαμες στα χερια και δεν μπορω να σφιξω αρκετα τους αλτηρες ..εχει κανεις καμια ιδεα πως να το ξεπερασω/δυναμωσω τις παλαμες ..

Ως γνωστό η παλάμη σκληραίνει από τη χειρονακτική εργασία. Το γιαπί το πυλοφόρι έλα τα άσματα τα λαικά, εβα τσι πρωτης που λεει κ ο πατερας.

Τι να την κάνει ρε Φωτη τη σκληρή παλάμη για να γδερνει την κοπέλα του όποτε την αγγιζει, χεχεχε, εδώ άλλοι φοράνε γαντακια για να μην κάνουν κάλους. Τεσπα... Τεραβίγια αν δεν εχεις υπομονη χρησιμοποίησε ιμάντες-δεστρες γύρω από το σίδερο, αυτες που δενει ο Κολεμαν γυρω απο την μπαρα στις αρσεις νεκρου κ στις ελξεις στην τροχαλία ή δουλεψε με κάποιον απο τους παραπάνω τρόπους για να δυναμώσουν οι καμπτήρες των δαχτύλων κ επομένως να εχεις πιο δυνατό κρατημα.

Υ.Γ. αν δεν κατάλαβα τι εννοείς και όλα τα παραπάνω είναι λάθος, να με συγχωράτε iam low carb :green:

KATERINI 144
22-06-09, 20:28
Τι να την κάνει ρε Φωτη τη σκληρή παλάμη για να γδερνει την κοπέλα του όποτε την αγγιζει, χεχεχε, εδώ άλλοι φοράνε γαντακια για να μην κάνουν κάλους.
κι'αν τις αρέσει?! που ξέρει δοκίμασε?! 8)


εντιτ: :idea:











:green:

leangains
22-06-09, 20:34
^^^:bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown:

Μεταξύ μας η γυναικα η σωστή πρεπει να γουσταρει κ λιγη αντριλα παραπάνω.

Levrone
22-06-09, 20:37
να τρωει μπατσο (στη φαση) και να μενει ο καλος στο μαγουλο..

KATERINI 144
22-06-09, 20:45
αμαν ρε λεβρον :shock:

οχι στο μάγουλο υπάρχουν κιαλλα σημεία ποιο καλα για τη μπάτσα :shifty::shifty: με το μαγουλο κινδυνεύεις να μείνει στη μεση, η φαση δλδ.....................

(εκτος αν μιλάμε για πολι χαρντκορ καταστάσεις :P)

thegravijia
22-06-09, 21:15
^^^:bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown:

Μεταξύ μας η γυναικα η σωστή πρεπει να γουσταρει κ λιγη αντριλα παραπάνω.

i agree..:)
ειδικα σε συγκεκριμενες στιγμες...:green:

ρε αλητες εγω διαβαζω και εσεις μου χαλατε το τοπικ...:P

mantus3
23-06-09, 00:37
αμαν ρε λεβρον :shock:

οχι στο μάγουλο υπάρχουν κιαλλα σημεία ποιο καλα για τη μπάτσα :shifty::shifty: με το μαγουλο κινδυνεύεις να μείνει στη μεση, η φαση δλδ.....................

(εκτος αν μιλάμε για πολι χαρντκορ καταστάσεις :P)


δεν ειπε το παιδι σε ποιο μαγουλο ομως...

Stephany Thes
28-06-09, 08:04
αυτα ειναι για να δουλέψουν οι πήχεις και οχι για να σκληρύνει η παλάμη.


thegravijia και Stephany ολο προβλήματα είστε λολ :green:
χα χα σωστός.... πάντως το μπαλάκι που προτείνει ο leans δουλεύει,το δοκίμασα & νοιώθω δυνατότερη την παλάμη μου.. Α, 1,5βδομάδα κράτησε το στραμπούλιγμα του αριστεριού χεριού,ευτυχώς έφυγε! & ο πάγος βοήθησε πολύ

KATERINI 144
28-06-09, 12:17
τους πήχεις και τα δάκτυλα μπορει να τα δυνάμωσε Stephany, την παλάμη αποκλείεται :green: