PDA

Επιστροφή στο Forum : Perfect Burner (Nature's best)



Archon
13-06-09, 20:53
Γενικα και απο αλλες συζητησεις θα εχετε καταλαβει πως ειμαι νεος στο αθλημα και με ενδιαφερει να συλλεγω γνωμες για τα διαφορα προιοντα που χρησιμοποιω...Αυτο που με απασχολει ιδιαιτερα επειδη ασχολουμαι περισσοτερο με το fitness ειναι η λιποδιαλυση.Εχω διαβασει τα σχετικα αρθρα απλα δεν ξερω την αγορα γι αυτο και θελω να μου πειτε για το συγκεκριμενο προιον που αναφερω στον τιτλο (FAT Burner της NATURE s Best) αλλα και για την εταιρια...

http://www.fitnessheaven.gr/eshop/image.php?type=P&id=289

mantus3
13-06-09, 21:06
βαλε κ τα συστατικα του. επισεις την δωσολογια που σκεφτεσαι να ακολουθησεις

Archon
13-06-09, 21:51
Συστατικά
Απόσταγμα γκουαρανά (22 % καφεΐνη) (paullinia cupana),
πηκτίνη μήλου (malus), υδροξυκιτρικό οξύ, ζελατίνη,
L-καρνιτίνη L-ταρτράτη, απόσταγμα πικρού πορτοκαλιού
(citrus aurantium), L-τυροσίνη, L-φαινυλαλανίνη,
χρωστική E171, πικολινικό χρώμιο.
Δραστικά συστατικά
Απόσταγμα γκουαρανά, πηκτίνη μήλου,
υδροξυκιτρικό οξύ, L-καρνιτίνη, L-ταρτράτη,
απόσταγμα κίτρου, L-τυροσίνη, L-φαινυλαλανίνη,
πικολινικό χρώμιο..
Συσκευασία
Διαθέσιμα σε συσκευασία με 90 κάψουλες

Archon
13-06-09, 21:54
Για την εταιρια τι γνωμη εχετε;

Levrone
13-06-09, 23:34
η μαρκα ειναι σουπερ!

χρησιμοποιω συνεχεια την isopure zero carb αυτης της εταιρειας..εχω παρει και τη whey της και ειναι και πολυ περιποιημενη μαρκα, εννοω οτι ειναι η πρωτη isolate που παιρνω και ειναι μεσα σε μια τεραστια σακουλα, αεροστεγως κλεισμενη και ολο αυτο ειναι μεσα σε μεγαλο κουβα.

το συγκεκριμενο προιον που λες δεν το ξερω, αλλα σα μαρκα δειχνει κυριλε..

καλα στο χημειο δεν την εχω παει (οπως λεμε) αλλα σου λεω τι βλεπω..

giannis64
13-06-09, 23:59
κατα εμε παντα!!λιγα συστατικα για λιποτροπικο(ενα απο τα κυριοτερα που λειπει το πρασινο τσαι). καφεινη λιγο,οπως και τα υπολιπα. υπαρχουν και πολι καλυτερα.

mantus3
14-06-09, 02:40
εχει καποια συστατικα που ο συνδιασμος τους μετραει αλλα το θεμα ειναι οτι δεν μας λεει σε τι ποσοτητα τα εχει... απο καφεινη πολυ φτοχο, χωρις αυτο βεβαια να λεει κατι, υπηρχαν κ λυποτροπικα χωρις καφεινη που εκανα εξησου καλη δουλια

Archon
14-06-09, 12:20
Σε αλλο τοπικ ειχα πει πως θελω κατι που θα με επιβαρυνει οσο το δυνατον λιγοτερο...Το συγκεκριμενο απο τις γνωσεις σας θεωρειται"ελαφρυ" συμπληρωμα???

mantus3
14-06-09, 20:11
ναι ειναι σχετικα ελαφρη (εως πολυ). αλλα γιατι να το προτιμισεις κ να μην αυξησεις κατα 10λεπτα την αεροβικη σου?

Archon
14-06-09, 22:13
Κατσε δηλαδη θελεις να μου πεις πως μονο αυτη ειναι η διαφορα που θα δω???Δηλαδη σαν να εκανα 10 λεπτα παραπανω αεροβικη???

sctp
15-06-09, 09:31
Ωραιο φτηνο και αντικαταβολικο *** και δεν πρεπει να ειναι πολυ δυνατο,ωστε να σου φερει jitters κτλ.

mantus3
15-06-09, 19:18
Κατσε δηλαδη θελεις να μου πεις πως μονο αυτη ειναι η διαφορα που θα δω???Δηλαδη σαν να εκανα 10 λεπτα παραπανω αεροβικη???

ειναι πολυ ελεφρη δεν νομιζω να ανεβασει κ πολυ τις καυσεις σου σε κατασταση ηρεμιας... αντε 100-150 θερμιδες παραπανω..

Archon
15-06-09, 23:45
Ρε φιλαρακι να σου πω κατι...Ανακαλυψα το εξης...Το συγκεκριμενο λιποτροπικο εχει το Ε171 το οποιο ειναι υποπτο στοιχειο (για καρκινο)...Μου φαινεται πως δεν θα το χρησιμοποιησω καθολου...Θα λιωσω στο αεροβιο...Τσαμπα τα λεφτα την τυχη μου...

Levrone
16-06-09, 02:06
Ρε φιλαρακι να σου πω κατι...Ανακαλυψα το εξης...Το συγκεκριμενο λιποτροπικο εχει το Ε171 το οποιο ειναι υποπτο στοιχειο (για καρκινο)...Μου φαινεται πως δεν θα το χρησιμοποιησω καθολου...Θα λιωσω στο αεροβιο...Τσαμπα τα λεφτα την τυχη μου...

φιλε εισαι σιγουρος γι αυτο που εγραψες?

Archon
16-06-09, 08:00
Συστατικά
Απόσταγμα γκουαρανά (22 % καφεΐνη) (paullinia cupana),
πηκτίνη μήλου (malus), υδροξυκιτρικό οξύ, ζελατίνη,
L-καρνιτίνη L-ταρτράτη, απόσταγμα πικρού πορτοκαλιού
(citrus aurantium), L-τυροσίνη, L-φαινυλαλανίνη,
χρωστική E171, πικολινικό χρώμιο


http://olympia.gr/food_additives/ δεσκαι εδω

Levrone
16-06-09, 08:45
Συστατικά
Απόσταγμα γκουαρανά (22 % καφεΐνη) (paullinia cupana),
πηκτίνη μήλου (malus), υδροξυκιτρικό οξύ, ζελατίνη,
L-καρνιτίνη L-ταρτράτη, απόσταγμα πικρού πορτοκαλιού
(citrus aurantium), L-τυροσίνη, L-φαινυλαλανίνη,
χρωστική E171, πικολινικό χρώμιο


http://olympia.gr/food_additives/ δεσκαι εδω


σωστα, αλλα δες και εδω (δεν το ξερω αυτο που λες, το ψαχνω)

http://www.food-info.net/gr/e/e171.htm

Archon
16-06-09, 10:06
Ισως ειναι στην εξωτερικη επιφανεια της ταμπλετας...Σε περιπτωση που ριχνω τη σκονη της ταμπλετας σε ενα ποτηρι νερο θα μου δημιουργησει καποιο προβλημα;Ουσιαστικα ρωταω εαν το εχει κανει κανενας ωστε να μη βρεθω προ εκπληξεως....

anjelica
16-06-09, 11:09
Ρε φιλαρακι να σου πω κατι...Ανακαλυψα το εξης...Το συγκεκριμενο λιποτροπικο εχει το Ε171 το οποιο ειναι υποπτο στοιχειο (για καρκινο)...Μου φαινεται πως δεν θα το χρησιμοποιησω καθολου...Θα λιωσω στο αεροβιο...Τσαμπα τα λεφτα την τυχη μου...

δεν νομιζω οτι εαν χρησιμοποιησεις μονο ενα μπουκαλακι με υποπτο στοιχειο θα παθεις κατι

kyriakos23
16-06-09, 11:25
νομιζο κ πολλα φαγητα που τρωμε εχουνε E

Exci
16-06-09, 11:41
νομιζο κ πολλα φαγητα που τρωμε εχουνε E
lol :green:
Ολα τα επεξεργασμενα εχουν μεσα συντηρητικα(Ε) κυριακο, απλα καποια απο αυτα ειναι λιγο επικινδυνα (Για τα 200+ ηξερα προσωπικα)

Archon
16-06-09, 12:54
Οπως λεει ο φιλος το 90% απο οσα τρωμε εχουν Ε απλα υπαρχουν επικινδυνα υποπτα και απαγορευμενα...Δεν μου απαντησε κανεις ομως...Εαν βαζω το περιεχομενο της καψουλας σε ενα ποτηρι νερο θα υπαρχει καποιο προβλημα??????

Muscleboss
16-06-09, 13:25
δε το εχω δοκιμασει, αλλα η εταιρια αυτη ειναι αξιοπιστη.

ΜΒ

kyriakos23
16-06-09, 15:31
εγω φιλε επειδη δεν μπορω να καταπινο τις καψουλες τις ανοιγο στο στομα κ τις πινο.
τα χαπια τα μασαω

mantus3
16-06-09, 22:08
Οπως λεει ο φιλος το 90% απο οσα τρωμε εχουν Ε απλα υπαρχουν επικινδυνα υποπτα και απαγορευμενα...Δεν μου απαντησε κανεις ομως...Εαν βαζω το περιεχομενο της καψουλας σε ενα ποτηρι νερο θα υπαρχει καποιο προβλημα??????

σιγουρα κατι θα χανετε στα τοιχοματα του ποτηριου κ φυσικα στην διαφρομη για το στομαχι...