PDA

Επιστροφή στο Forum : Thermo Cuts (Optimum Nutrition)



vAnY
17-06-09, 09:37
:welcome: αγορασα εχτες το thermo-cuts της optimum Nutrition...


http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=3083&stc=1&d=1245592261

24619


ειχα διαβασει καλα σχολια γενικα γι 'αυτο το συμπληρωμα...και επελεξα αυτο διοτι ειναι καλη εταιρια και ηδη χρησιμοποιω την whey100% της ιδιας εταιριας.

(http://www.x-tremestores.gr/216/eshop/DetailView.aspx?prod_id=1638)

Το εχει δοκιμασει κανεις να μου πει την γνωμη του/της???
Ειναι γενικα καλυτερα να επιλεγουμε συμπληρωματα ιδιας εταιριας? η δεν παιζει τοσο ρολο?

chr04
17-06-09, 10:30
Τα έχω δοκιμάσει, έκαναν καλή δουλειά :-)

sctp
17-06-09, 12:33
Ωραιο ειναι το μειγμα περιεχει : Garcinia Cambogia Extract (Fruit)(65% HCA), NeOpunita® Extract (Opuntia Ficus-Indica)(Leaf), Caffeine Anhydrous*, Phase 2® Brand White Kidney Bean Extract (Phaseolus Vulgaris), Green Tea Extract (Camellia Sinensis L)(Leaf)(40% EGCG/22% Added Caffeine), Guarana Extract (Paullinia Cupana)(Seed)(22% Caffeine)*, Promilin™ (Trigonella Foenum-Graecum)(Seed)(20% 4-Hydroxyisoleucine), Conjugated Linoleic Acid (CLA), L-Carnitine, Grapefruit Extract (Peel)(20% Naringin), White & Purple Willow Bark Extract (Salix Alba)(Bark)(15% Salicin)**, Bioperine® (Piper Nigum & Longum L.)(Fruit), Vanadyl Sulfate.

Η τιμη του ομως απο Ελλαδα ομως ειναι..........ΦΩΤΙΑ!:rolf:

yannis88
17-06-09, 17:26
Δεν θα το έλεγα...Από μια έρευνα αγοράς που έκανα η πιο φτηνή τιμή που βρήκα είναι οι 00 κάψουλες 30 ευρο περίπου στα extreme stores...Σε σχέση με άλλους λιποδιαλύτες έχουν καλή τιμή,με βάση και τα συστατικά τους πάντα...Δυστυχώς εγώ τσιγκουνευτικα τα 10 ευρώ και πήρα της MDY το Stack 2...οποιος θέλει του το χαρίζω:P

vAnY
17-06-09, 19:57
:thumbup:Παντως απο ενεργεια καλα παει !! Εχτες το βραδυ ξενυχτησμενη, κοιμηθηκα στις 2 τα ξημερωματα, σηκωθηκα 6 να παω στη δουλεια 7 μεχρι 3.... πηρα 2 καψουλες πριν την προπονηση στις 3μιση και ημουν γεματη ενεργεια, παρ'ολο που νυσταζα νωριτερα!
Τωρα ως λιποτροπικο δεν ξερω...θα δειξει στο μελλον:green:

Geo84
17-06-09, 22:28
Και γω τα χω τσεκάρει αυτά βανέσα...κάνε ένα review για το προιον στο τέλος...να δούμε αν τα τρελά κοψίματα ισχύουν :P

Nikolakns
21-06-09, 12:24
Παιδιά μια ερώτηση? Το THERMO-CUTS μπορώ να το χρησιμοποιώ μαζί με την πρωτεΐνη την whey100% της ON ταυτόχρονα ή θα πρέπει να σταματήσω την πρωτεΐνη ?

Niiick
21-06-09, 14:39
μπορεις φιλε μου μπορεις..ανεξαρτητα ειναι μεταξυ τους

Polyneikos
21-06-09, 16:58
Eιναι καλό το προϊον,και ενεργεια σου δίνει,τουλαχιστον τον πρωτο καιρο μεχρι να συνηθισεις την φόρμουλα,τωρα τα συστατικα που χρησιμοποιει είναι καποια κλασσικα που βαζουν στα λιποδιαλυτικα,η εταιρια αξιόπιστη,Βανεσσα προχώρα !!
Τωρα όσο για το συνδυασμο με την ίδια εταιρία ή όχι,θεωρω ότι δεν έχει σημασια,ουτε σε βοηθαει περισσότερο , ούτε σου δημιουργει κανενα πρόβλημα..

Muscleboss
21-06-09, 21:27
+1 στον polyneiko.

κλασσικός λιποδιαλύτης. δουλεύει χωρίς προβλήματα.

ΜΒ

vAnY
25-06-09, 10:08
:thumbup: ευχαριστω παιδια! ...

stavrozgr
02-02-10, 16:44
μετα απο μήνες χρήσης του thermo cuts ποιές είναι οι εντυπώσεις σου ?

κρίνω απο το ποτε ανοιξες το τοπικ ;)

stavrozgr
15-02-10, 12:14
κανεις ? τιποτα ?

Vany ?

vAnY
15-02-10, 12:36
Ναι το ειχα χρησιμοποιησει 2 μηνες με διατροφη και προπονηση κανονικα, αλλα τρομερη αλλαγη οχι δεν ειδα. ..:(
βασικα πλεον δεν εμπιστευομαι και πολυ τους λυποδιαλυτες πλεον. Βασιζομαι μονο στη διατροφη και φουλ αεροβια μετα πο τα βαρη, 5 φορες την εβδομαδα.... εκει βλεπω διαφορα:)

stavrozgr
15-02-10, 13:06
thankssss ! κι εγω εχω πολυ αεροβια στο προγραμμα μου !
και σε καθημερινη βάση μάλιστα ! απλα ήθελα να ξέρω αν αξιζει τα λεφτά του
η απλα να συνεχισω το προγραμμα μου χωρις την χρήση αυτου !

βασικά για να το πω πιο σωστα το χρησιμοποιώ εδω και 15 μέρες !
αλλα δεν θα το σταματησω μεχρι την επόμενη λιπομέτρηση μου !
μετα θα δοκιμασω ενα μηνα να μην το χρησιμοποιω και θα ξανακανω λιπομετρηση...
να δουμε πως παει... !!!

αν και δεν νομιζω να βγαλω καποιο αποτελεσμα.. τεσπα... θα δείξει...

vAnY
15-02-10, 14:11
Ναι και να μοιραστεις μαζι μας τα αποτελεσματα σου ;)
:weights:

stavrozgr
17-02-10, 01:14
εννοειτε vany ;) μολις παω για λιπομετρηση θα σας ενημερώσω !

πάντως μετα απο 15 μέρες χρήσης , εχω να πω πως της τελευταιες μέρες αρχισα
να το νιωθω οτι δουλεύει , γιατι άρχισα να ιδρώνω αρκετα κατα την διάρκεια
της αερόβιας ! είναι ενταξει αυτο ? φυσιολογικό ? εννοω οτι τοσο καιρο δεν ενιωθα
απολυτος καμια διαφορα και τωρα αρχισα να νιωθω...!!!

stavrozgr
13-03-10, 17:15
Ναι και να μοιραστεις μαζι μας τα αποτελεσματα σου ;)
:weights:


εγω χρωσταω ενα review εδω....


μετα απο ένα μηνα χρήσης σε συνδιασμο με την διατροφη που έχω ποσταρει στο αναλογο τοπικ ! και με αεροβια τρεις φορες την εβδομαδα απο 40 λεπτα
εχασα 3 κιλα λίπους και καθολου μυική μάζα ! επίσης συμπλήρωσε το σωμα και
τα νερά που του ελειπαν !!!

τωρα δεν ξερω τι ηταν αυτο που πραγματικα δουλεψε τοσο καλα ! νομιζω πως
ο συνδυασμος απεδωσε και τον τριων ! και οχι καποιο μεμωνομενα !

αυτα ;)

beatshooter
01-05-10, 00:32
Οντας ικανοποιημενεος απο την whey της εταιριας,διαβασα διασπασρτα καλα λογια για τον εν λογω λιποδυαλιτη.

Εχεις δοκιμασει κανεις αλλος να μας πει αποτελεσματα?

foko
08-05-10, 14:11
6 καψουλες την μερα παιρνατε η προοδευτηκα με τον καιρο μεχρι της 6 για να μην το συνηθηζει ο οργανισμος????

foko
10-05-10, 13:04
Δωστε ενα help ρε παιδια , παιρνω 1 με το πρωινο κ 1 μιση ωρα πριν την προπονηση , τις off μερες παιρνουε κανονικα ή οχι?????

gmalamos
13-05-10, 22:02
παιδες θελω να κανω μια ερωτηση δεν εχω χρησιμοποιησει ξανα τετοιου ειδους σκευαμασματα σκεφτομαι να το χρησιμοποιησω τις μερες που κανω τρεξιμο το πρωι με αδειο στομαχι..μπορω να το χρησιμοποιησω ανα δυο με ρες οταν και κανω η πρεπει να το χρησιμοποιω και τις μερες που κανω βαρη??

giannis64
13-05-10, 22:05
μπορεις!!!! ειδες ομως που εχεις ανοιξει το θεμα σου για το συγκεκριμενο συμπληρωμα??:smash::smash::smash:

ψαχτε ρε παιδια λιγο το φορουμ!!! εχει τα πανατα μεσα!!!:banghead::banghead:

Thermo Cuts ( ON ) (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=4833&highlight=thermo+cuts)

gmalamos
13-05-10, 22:13
παιδες θελω να κανω μια ερωτηση δεν εχω χρησιμοποιησει ξανα τετοιου ειδους σκευαμασματα σκεφτομαι να το χρησιμοποιησω τις μερες που κανω τρεξιμο το πρωι με αδειο στομαχι..μπορω να το χρησιμοποιησω ανα δυο με ρες οταν και κανω η πρεπει να το χρησιμοποιω και τις μερες που κανω βαρη??

**** Mην επαναλαμβανεις το ίδιο ερωτημα ανοιγωντας συνεχως καινουργια τόπικς την στιγμη που υπαρχει τοπικ για το συγκεκριμενο συμπλήρωμα.Συγχωνευτηκε το πρωτο τόπικ και μετα από 10΄ ανοιγεις με copy paste το ίδιο τόπικ.Σεβαστείτε λίγο την δομη του φορουμ.Mods Team ****

beatshooter
27-05-10, 19:37
Παιδια θελω να αγορασω λιποδυαλυτη γιατι εχω κολλησει.Ειναι καλος αυτος?Αξιζει?Υαρχει κατι αλλο καλο αλλα πιο οικονομικο?

Noobas
23-03-11, 13:47
να κάνω μια ερώτηση σκέφτομαι να ξεκινήσω το εν λόγω συμπλήρωμα για να στεγνώσω τελείως από λίπος και μετα να συνεχίσω για όγκο να κάνω όμως μια ερώτηση υπάρχει περίπτωση και για απώλεια μυικής μάζας?
να υποθέσω ότι όλα τα λιποτροπικά έχουν έγκριση από εοφ κτλ έτσι ?

SeXperT
04-05-11, 17:08
να κάνω μια ερώτηση σκέφτομαι να ξεκινήσω το εν λόγω συμπλήρωμα για να στεγνώσω τελείως από λίπος και μετα να συνεχίσω για όγκο να κάνω όμως μια ερώτηση υπάρχει περίπτωση και για απώλεια μυικής μάζας?
να υποθέσω ότι όλα τα λιποτροπικά έχουν έγκριση από εοφ κτλ έτσι ?


προσωπικα δεν το εχω δοκιμασει αν και το σκεφτομουν. αναγκαστηκα οταν αδυνατιζεις θα χασεις και λιγο μυες... απλα με πολυ σωστη διατροφη θα ελαχιστοποιησεις τη ζημια...

nopantas
15-05-11, 21:53
το πηρα κ γω πριν 3 μερες για δοκιμη..στην αρχη παιρνω 2 καψουλες τη μερα, γιατι γενικα δεν πινω κ καφεδες μην μου ερθει αποτομο..απο δρασεις γενικα αρκετη διουρηση (αμα πινεις κ πολυ νερο)..στις οδηγιες λεει μια δοση πριν το πρωινο και μια πριν το απογευματινο...πειραζει την απογευματινη να την παιρνω πριν την προπονηση ετσι για boost??

Polyneikos
15-05-11, 21:55
Αν δεν ειναι πολυ βραδυνη η προπονηση σου,ειναι οκ...

psilos85
02-06-11, 19:21
Καλησπέρα και απο μενα!
Ειμαι 26 ετων 1,90 υψος με 88 κιλα και πανω απο 20% λιπος (στα 93 κιλα που ειχα κανει εργομετρικα ημουν 26,8%)

Απο γυμναστικη κανω 4 φορες τη βδομαδα + 30-40 λεπτα διαδρομο και υποθερμιδικη διατροφη με αρκετη πρωτεϊνη.

Θα ειναι καλη επιλογη σαν πρωτος λιποδιαλυτης? Ακομα και 3-4% λιπος να με βοηθησει να χασω ειναι νομιζω αρκετα καλα για μενα.

nopantas
14-06-11, 22:23
να δωσω κ γω ενα μικρο review μετα απο την καταναλωση ενος κουτιου σε διαστημα ενος μηνος περιπου..στην αρχη λοιπον,λιγο το placebo λιγο το οτι ημουν αμαθος σε καφεινες κ λοιποα διεγερτικα παρατηρησα αρκετη ενεργεια κ εγρηγορση..οι πρωινες αεροβιες βγαιναν για πλακα κ στο διαδρομο πετουσα..μετα απο κανα 2βδομαδο μαλλον συνηθισα κ δν διεκρινα κ μεγαλη διαφορα με τη χρηση του...σαν λιποδιαλυτη δν ειμαι σιγουρος αν δουλεψε,επεσα σιγουρα σε λιπος αλλα εκανα καλη διατροφη κ αρκετο αεροβιο..εχω μια αλλη παρατηρηση ομως που με παραξενεψε πολυ και αφορα τη χρηση του σε σχεση με τις γαστρεντερικες κενωσεις..περιμενα λοιπον να με στελνει τουαλετα γρηγορα μετα τη χρηση του,οπως και συνεβη αλλα τις πρωτες 5-6 μερες μονο..υστερα με επιασε μια τρελη δυσκοιλιοτητα για τις υπολοιπες μερες σε σημειο να πηγαινω μια φορα στις 3 μερες κ παλι με δυσκολια..(ενω κανονικα πηγαινα 1-2 φορες τη μερα σιγουρα)..εν τω μεταξυ η διατροφη μου δν δικαιολογουσε κατι τετοιο,καθως ετρωγα πολλες φυτικες ινες (δαμασκηνα ακτινιδια βρωμη κλπ) κ τουλαχιστον 4 λιτρα νερο τη μερα..εδω και 3 μερες που το σταματησα εχω επανελθει στα φυσιολογικα κ παραπανω..πραγματικα περιεργο αν σκεφτει κανεις τις επιδρασεις της καφεινης..

pikos
23-02-12, 13:41
Αξιζει το κοπο για μια δοκιμη θα κανει δουλεια απο την αποψη οτι λιωνω στην αεροβια και θελω το μαξ σε καψιμο λιπους ?

nikos1233
11-06-12, 11:16
Παιδιά καλημέρα. Αυτός ο λιποδιαλυτής επηρεάζει ορμόνες? Τ2 και Τ3 που λένε?
Εγώ θέλω κάτι ελαφρύ σε Ο συγκεκριμένος είναι καλή επιλογή?

beefmeup
11-06-12, 20:58
για το αν ειναι καλη επιλογη δες τα σχολια απο πισω..
για το αλλο που ρωτας,οχι δεν επειρεαζει.

nikos1233
13-06-12, 08:15
για το αν ειναι καλη επιλογη δες τα σχολια απο πισω..
για το αλλο που ρωτας,οχι δεν επειρεαζει.

Ευχαριστώ. Θα ενημερώσω για τα αποτελέσματα.

cuntface
02-09-12, 02:24
σκεφτομε να παρω το εν λογω προιον εχω να παρω λιπο κανα χρονο απλα επειδη κανω αεροβια δλδ διαδρομο ι ελλιπτικο μετα τα βαρη πως θα μπορουσα να το παρω δλδ 2 καψουλες πριν τιν προπο τελειωνο βαρη και αρχιζω διαδρομο? αμα το κανω ετσι θα κρατιση μεχρι το τελος απο τα βαρη (γιρω στην 1 ωρα και 20 λεπτα) η θα χαθει ι δραση του περα απο το χρονικο διαστημα τησ προπο με βαρη?

cuntface
20-10-12, 00:14
επεσε στα χερια μου ηρθε η ωρα του να φαγωθει λεει ι δοσολογια 2 πριν το πρωινο 2 πριν την προπο γινεται αντι να τησ παρω ετσι να παρω 4 πριν την προπ κατευθειαν?

beefmeup
20-10-12, 10:41
το κακο ειναι το μπλεντ..
επειδη δεν ξερεις ποση καφεινη εχει μεσα στις 4 καπς μαζι,μπορει να ανεβαινει πολυ η δοση κ να σε τεντωσει(κανει κ ριμα):green:
οποτε μπορεις να το δοκιμασεις σταδιακα.

cuntface
20-10-12, 11:45
το κακο ειναι το μπλεντ..
επειδη δεν ξερεις ποση καφεινη εχει μεσα στις 4 καπς μαζι,μπορει να ανεβαινει πολυ η δοση κ να σε τεντωσει(κανει κ ριμα):green:
οποτε μπορεις να το δοκιμασεις σταδιακα.

300mg per serving 4 καψουλες λεει αν το προσεξεις κατω κατω

beefmeup
20-10-12, 11:48
ναι εχεις δικιο,το γραφει στα "ψιλα"..
οποτε ειναι καθαρα θεμα ευαισθησιας σου σε διεγερτικα..

cuntface
20-10-12, 11:54
ναι εχεις δικιο,το γραφει στα "ψιλα"..
οποτε ειναι καθαρα θεμα ευαισθησιας σου σε διεγερτικα..

2 χρονια πινω τν καφε σκετο οποτε δν εχω καποιο θεμα αλλα να σου πω την αληθεια το thermo cut δεν το θελω για να χασω κιλα απλα το θελω για ενεργεια διοτο δν εχω βρη καποιο νιτρικο που να με πιανει και ειχα δοκιμαση 4 καψουλες απο εναν φιλο και ειχα βγαλει πολυ καλη προπονηση στην συνεχεια σκεφτομε να δοκιμασο το nana vapor performance series σε 1 εβδομαδα ερχετε σε γνωστο καταστημα

beefmeup
20-10-12, 12:00
εχει διαφορα να τριβελιζεις ενα καφε που εχει καπου 200μιλι καφεινη ανα ποτηρι(βαρυς-βαρυς)για κανα 2ωρο,κ διαφορα να περνεις με την μια 300μιλι φαρμακευτικη καφεινη.
δοκιμασε με 3 καπς για αρχη κ βλεπεις..

αν θες για ενεργεια δοκιμασε κ αυτο (http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?17593-Craze-(Driven-Sports)),η αυτο (http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?14343-Neurocore-(Muscletech))

cuntface
20-10-12, 12:53
εχει διαφορα να τριβελιζεις ενα καφε που εχει καπου 200μιλι καφεινη ανα ποτηρι(βαρυς-βαρυς)για κανα 2ωρο,κ διαφορα να περνεις με την μια 300μιλι φαρμακευτικη καφεινη.
δοκιμασε με 3 καπς για αρχη κ βλεπεις..

αν θες για ενεργεια δοκιμασε κ αυτο (http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?17593-Craze-(Driven-Sports)),η αυτο (http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?14343-Neurocore-(Muscletech))
για νιτρικο φιλε μπιφ θα περιμενω οπως σου ειπα το νανο βαπορ σε 7 μερουλες ερχεται ελλαδα

djroof
30-06-14, 22:56
Σκέφτομαι μήπως το πάρω τώρα που έχω χάσει τα πολλά κιλά (πάνω απο 10) για extra boost...

Η απορία μου είναι τι διαφορές έχει με το Complete Diet Boost, CLA και Mega Fat Burners της ίδιας εταιρείας, πιο νομίζετε θα δώσει ένα extra help για κάψιμο λίπους ;;;

Επίσης την ημέρα πίνω σίγουρα 2-3 καφέδες (freddo espresso ΣΚΕΤΟ)...

Αυτά... :unsure:

beefmeup
01-07-14, 00:22
αν εξαιρεσεις το cla (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?1180-CLA) που ειναι μια αλλη κατηγορια απο μονο του,τα υπολοιπα 2 που αναφερεις εχουν μικρη σχετικα διαφορα μεταξυ τους στα blend..

αν θες την αποψη μου ειναι μεγαλα κ χαοτικα..αφου θα παρεις που θα παρεις κατι να κοιταξεις να εχει μικρο blend με λιγα κ καλα συστατικα που να κανουν κατι,η αλλιως μετα πας σε αλλη επιλογη που δεν ειναι blend κ ξερεις τι γινεται..
το thermo cuts κ το diet boost εχουν κοντα 300μιλι καφεινης ανα δοση οποτε αυτο θα πρεπει να το κοιταξεις σε συνδιασμο με τους καφεδες που πινεις..κ βασικα ο,τι λιποδιαλυτη παρεις επειδη ολοι εχουν καφεινη αυτο θα πρεπει να το δεις..
κ το mega fat burners ειναι ψιλοπαμα..

zisis.z
01-07-14, 00:49
Σκέφτομαι μήπως το πάρω τώρα που έχω χάσει τα πολλά κιλά (πάνω απο 10) για extra boost...

Η απορία μου είναι τι διαφορές έχει με το Complete Diet Boost, CLA και Mega Fat Burners της ίδιας εταιρείας, πιο νομίζετε θα δώσει ένα extra help για κάψιμο λίπους ;;;

Επίσης την ημέρα πίνω σίγουρα 2-3 καφέδες (freddo espresso ΣΚΕΤΟ)...

Αυτά... :unsure:

Δεν το εχω δοκιμασει ποτε αλλα απο οτι εχω ακουσει ειναι παρα πολυ μετριο και γενικα αν ψαξεις οι κρητικες του δεν ειναι καλες,εγω θα σου προτεινα να πας σε ενα απο αυτα τα τρια - η το (Cellucor Super HD) η το (MuscleTech Hydroxycut Hardcore Elite) η σε κατι πιο νεο αλλα με καλες κριτικες οπως και τ αλλα δυο, το (Arnold Schwarzenegger Series Iron Cuts),αυτα ειναι αρκετα καλα και τα 3 οσο μπορει να ειναι οι λιποδιαλυτες η τα θερμογενετικα βεβαια..........Για την καφεινη ισχυει οτι σου ειπε ο beefmeup στα ειπε πολυ σωστα...........

ΑΘΛΗΤΗΣ
12-07-16, 12:00
Παραλάβαμε πρόσφατα τη νέα Ευρωπαϊκή έκδοση του Thermo Cuts και σας παρουσιάζουμε παρακάτω την ετικέτα και το πινακάκι συστατικών!

107677