PDA

Επιστροφή στο Forum : Methoxy (MRM)



muaythaispirit
08-12-06, 04:28
http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=1890&stc=1&d=1242712388

Active Ingredients:
(Amount per 1 capsule)
5-methyl-7-methoxyisoflavone - 150mg
7-isopropoxyisoflavone (ipriflavone) - 40mg
Lysophosphatidylcholine - 40mg



Για το συγκεριμένο συμπλήρωμα εχω να πω τα καλύτερα λόγια ... σε μενα είχε δουλέψει καταπληκτικά! Φοβερα πρηξίματα , αυξήση δύναμης και περισσότερους μυς!

Προτείνω να το δοκιμάσετε!

Ειδικά τώρα που άνοιξε το ηλεκτρονικό κατάστημα του φορουμ και το παίρνουμε και σε απίστευτη τιμή! Το συγκεκριμένο προιόν το πουλάνε πολύ πιο πάνω στα καταστήματα και ήθελες και 2 συσκεύασίες.

giorgos_xania
08-12-06, 04:49
χρησιμοτητα? βαζει νερο?

muaythaispirit
08-12-06, 14:45
εμενα ουτε νερα δεν μου ειχε βαλει ουτε τπτ!
εχει 2 δραστικά συστατικά μέσα τα οποία είναι αντικαταβολικά...
πολυ καλό προιόν...

billys15
08-12-06, 15:20
muaythaispirit δλδ δουλευει καπως σαν την κρεατινη; (εμφανισιακα αναφερομαι)

muaythaispirit
11-12-06, 23:58
δεν θα το ελεγα ετσι αλλα εγω ειδα π.καλη αυξηση όγκου και αντι να βάλω νερά οπως με κρεατίνη μπορώ να πω οτι γράμωσα και περισότερο!
ισως να οφείλετε και στους παραπάνω μυς που ως γνωστον καινε απο μόνοι τους λιπος!
το συνιστω να το δοκιμασετε και μαλιστα οχι οποιοδήποτε μεθοξυ αλλα αυτο της μρμ!
εχω δοκιμάσει και το υγρό της maximushle και δεν ειδα τπτ

Nick3
12-12-06, 00:37
Υπερβάλεις φίλε,δεν έχω δοκιμάσει τέτοιου είδους συμπληρώματα βέβαια αλλά μου φαίνονται υπερβολές.

muaythaispirit
12-12-06, 00:53
σε εμενα ειχε δουλεψει φοβερα δεν εχω λογο κανενα λογο να υπερβαλλω!
οποιος θελει το δοκιμαζει και μετα κρινει

Nick3
12-12-06, 01:12
σε εμενα ειχε δουλεψει φοβερα δεν εχω λογο κανενα λογο να υπερβαλλω!
οποιος θελει το δοκιμαζει και μετα κρινει
Συμφωνώ δοκιμάζω και βλέπω. :wink:
Σε πόσο καιρό δηλαδή είδες διαφορά στη δύναμη?Το έπαιρνες κυκλικά?

muaythaispirit
12-12-06, 01:14
λεφτα παντως δεν επιστρεφονται χααχαχαχ
ενα μηνα το χα παρει και ειχα δει αποτελεσματα στα τελη του πρωτου κουτιου

gj
09-02-10, 18:24
λεφτα παντως δεν επιστρεφονται χααχαχαχ
ενα μηνα το χα παρει και ειχα δει αποτελεσματα στα τελη του πρωτου κουτιου

Tι ειναι αυτο?

Haris Pilton
09-02-10, 18:28
θαρρώ πως μειώνει την κορτιζολη,δεν ειμαι σιγουρος ομως.

gj
09-02-10, 18:41
θαρρώ πως μειώνει την κορτιζολη,δεν ειμαι σιγουρος ομως.

Ψάχνω μην βρώ τπτ στα ελληνικά να διαβάσω και δεν βρίσκω... Αυτο που βρήκα όμως και με έψησε είναι
Side Effects
Analysis of post study questionnaires revealed that subjects tolerated the supplementation protocol well with no reports of medical problems or symptoms.

Εγραφε και διάφορα άλλα αλλα δεν τα καταλαβαίνω...
Ας δώσει κάποιος ορισμένες παραπάνω πληροφορίες αν μπορεί.
Ενδύκνειτε στην γράμμωση?

zarras
09-02-10, 20:21
νεκροφιλε gj το ξεθαψες τελικα (ειχε απεβιωσει απο το 2006)

5-methyl-7-methoxyisoflavone
7-isopropoxyisoflavone (ipriflavone)

βοηθανε στη πρωτεινοσυνθεση, μειωνουν το λιπος, βοηθανε στην αποκατασταση των ιστων, αυξανουν την καθαρη μυικη μαζα, μειωνουν τα επιπεδα κορτιζολης και βοηθανε τον οργανισμο να χρησιμοποιησει περισσοτερο οξυγονο. Θεωρουνται μη στεροιδη\ορμονικα αναβολικα\αντικαταβολικα και ειναι ελευθερα στο εμποριο.
Δεν εχουν καταγραφει side effects τουλαχιστον πριν καποια χρονια που το κοιτουσα και η μεση συνιστομενη δοση ειναι 600-800mg για το 1ο και (αν θυμαμαι καλα) 400-600 για την ipriflavone. Αρνητικο σημειο, ειναι ιδιαιτερα ευαισθητες ενωσεις και μεγαλο μερος τους καταστρεφεται πριν φτασει στο συκωτι.
αυτα για τη θεωρια...
..στη πραξη, ειχα δοκιμασει το συγκεκριμενο οταν κυκλοφορουσε κανα 8αρι χρονια πριν. Θα το πω οσο πιο απλα μπορω.... απο οοοοοσα λεφτα και αν εχω δωσει για συμπληρωματα(και απο οτι εχετε δει του δινω και καταλαβαινει), τα λεφτα που εδωσα για το συγκεκριμενο ηταν ...επενδυση. Νομιζω ητανε το μοναδικο πραγμα που με κρατουσε ζωντανο οταν επαιζαν bb+κιcκ boxing προπονησεις μαζι, δηλαδη γυρω στις 3ωρες. Φοβερη αποκατασταση τις επομενες μερες σε σημειο που δε το πιστευες, απωλεια λιπους εμφανεστατη, και μυικο χτισιμο που δεν ητανε αερας κοπανιστος. Απο οσα πραγματα εχω βαλει στο στομα μου, το συγκεκριμενο ητανε τρελος ερωτας. κριμα που το κοψανε. Βρηκα methoxyisoflavone και την περιμενω, αλλά δεν βρισκω ipriflavone με τπτ :( Πραγματικα αξιζει με ολη τη σημασια της λεξης τα λεφτα του

foko
09-02-10, 21:37
Ενδιαφεροντα ολα αυτα.
Καποιες αλλες λεπτομερειες???
Ειναι προφανως πριν την προπονηση????
Μαλλον μονο ιντερνετ -παραγγελια γιατι σε καταστηματα δεν το βρισκω πουθενα αυτο

gj
09-02-10, 22:50
Εψαξα παντού και δεν μπορώ να το βρω. Σε κανα ελληνικό σιτε ή κατάστημα για να παω αυριο να το αγοράσω? :P:P
Η κάτι παρόμοιο ? Νομιζω είναι ότι πρέπει για την προπόνηση που κάνω ...
εντιν...Αν κάποιος γνωρίζει κάτι και δεν επιτρέπεται να το πει public ας μου στειλει πμ

zarras
09-02-10, 23:04
η mrm δεν το κυκλοφορει πλεον, παρολα αυτα με λιγο ψαχουλεμα ολο και κατι θα βρειτε. το θεμα ειναι να βρεθουν και τα 2 συστατικα, εκει δυσκολευομαι. methoxyisoflavone παιζει γενικοτερα.

pepeismenos karga
10-02-10, 00:20
zarra....τοο 7-isopropoxyisoflavone (ipriflavone)
απο οτι ειδα στο νετ....το φερνει ι now foods...τωρα δεν ξερω εαν το παραγει ακομα και αν το παραγει εαν το φερνει στην ελλαδα...παντως το βγαζει...και με αυτα που ακουσα απο εσας παει να πει πως ειναι ενα καλο εξειδικευμενο συμπληρωμα που στον επομενο ογκο μου θα το ρισημοποισω...ενδιαφεροντα πραγματα...

zarras
10-02-10, 01:49
βρεθηκε! ευχαριστω για το tip
για αυτο που λες οτι θα το δοκιμασεις στην επομενη φαση ογκου, δεν νομιζω οτι εχει σημασια ειτε εισαι σε φαση γραμμωσης ειτε ογκου, τουλαχιστον δεν βρισκω λογο να μην κανει για τη μια ή για την αλλη περιπτωση

Haris Pilton
10-02-10, 01:58
Καποιος,να εξηγισει ποιο επιστιμονικα αλλα κατανοητα τι κανουν αυτες οι ουσιες;

Δεν μπορω να βρω στο νετ και οι ορολογιες ειναι και στα αγγλικα και δεν παιρνω χαμπαρι...

gj
10-02-10, 08:41
βρεθηκε! ευχαριστω για το tip
για αυτο που λες οτι θα το δοκιμασεις στην επομενη φαση ογκου, δεν νομιζω οτι εχει σημασια ειτε εισαι σε φαση γραμμωσης ειτε ογκου, τουλαχιστον δεν βρισκω λογο να μην κανει για τη μια ή για την αλλη περιπτωση

Πές το και σε μάς :P:P

KATERINI 144
10-02-10, 14:36
ενας που γνωριζει αγγλικα ας μεταφρασει περιληπτικά αυτο: http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2129166/

gj
10-02-10, 14:39
ενας που γνωριζει αγγλικα ας μεταφρασει περιληπτικά αυτο: http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2129166/
Αυτό ακριβώς διάβασα και γω χθες αλλά έχει πάρα πολλές ορολογίες και δεν βγάζω άκρη :(

KATERINI 144
10-02-10, 14:45
εγω αυτο που καταλαβα απο αυτα που διαβασα ειναι παρτε μικρο καλάθι :green:

gj
10-02-10, 14:51
Bρήκα ένα παρόμοιο προιον της dymatize. meth-x το όνομα του. Το γνωρίζει κανείς? Στο search δεν μου έβγαλε τπτ
επίσης και το animal m-stack έχει αυτά τα δυο θέματα...

KATERINI 144
10-02-10, 14:56
κατσε να δουμε τη λεει η ερευνα πρωτα και μετα ψαχνεις gj, το θετικο ειναι πως δεν εχει παρενεργειες συμφωνα με την ερευνα αλλα το αρνητικό ειναι πως δεν ειχαν καμια διαφορά σε αύξηση μαζας η δύναμης αυτοί που πήραν το συμπλήρωμα σε σχση με τους υπόλοιπους.
απο τα λιγα αγγλικα που γνωριζω αυτα καταλαβα.

noz1989
10-02-10, 16:57
Παρακατω βαζω μια προχειρη μεταφραση:

Σκοπός
To Methoxyisoflavone (M), 20-hydroxyecdysone (Ε), και sulfo-polysaccharide (CSP3) έχουν τεθεί σε εμπορία σε αθλητές ως συμπληρώματα διατροφής που μπορεί να αυξήσουν τη δύναμη και τη μυϊκή μάζα κατά τη διάρκεια της προπονησης με βαρη. Ωστόσο, λίγα είναι γνωστά για την πιθανη εργογενικη αξία τους. Σκοπός της παρούσας μελέτης ήταν να καθοριστεί αν αυτά τα συμπληρώματα επηρεάζουν τις προσαρμογες στην αναεροβια προπονηση και / ή τους δείκτες αναβολισμου/ καταβολισμου του μυός στους αθλητε που κανουν προπονηση αντηστασης με βαρη.
.
Μέθοδοι
Σαράντα πέντε γυμναζομενοι άνδρες (20,5 ± 3 ετών, 179 ± 7 cm, 84 ± 16 kg, 17,3 ± 9% λίπος σώματος) ήταν ταιριασμενοι σύμφωνα με την FFA και τυχαια επιλεγμενοι να καταπιούν με τυχαιο τροπο συμπληρώματα που περιέχουν είτε ένα εικονικό φάρμακο (Placebo) 800 mg / ημέρα M 200 mg Ε ή, 1.000 mg / ημέρα CSP3 για 8 εβδομάδες κατά τη διάρκεια της κατάρτισης. Κατά 0, 4, και 8 εβδομάδων, οι αντρες εδωσαν νυστηκοι δείγματα αίματος και ολοκληρωσαν αναλυσεις συνολικής μυϊκής δύναμης, μυϊκής αντοχής, αναερόβιας ικανότητας, και αναλυση σύνθεση σώματος. Τα δεδομένα αναλύθηκαν από επαναλαμβανόμενα μέτρα ANOVA.

Αποτελέσματα
Δεν παρατηρήθηκαν σημαντικές διαφορές (p> 0,05) στις προπονητικες προσαρμογες μεταξύ των ομάδων στις μεταβλητές FFA, στο ποσοστό σωματικού λίπους, στις πιεσεις πάγκου, στην πρεσσα 1 RM, η στο σπριντ μεγιστης ισχύς. Στις αναβολικες / καταβολικές ανάλυσεις δεν προέκυψαν σημαντικές διαφορές μεταξύ των ομάδων στην ενεργη τεστοστερόνη (Αctive testosterone), ελεύθερη τεστοστερόνη (Free Testosterone), κορτιζόλη, η ενεργη τεστοστερόνη σε σχέση με την κορτιζόλη, άζωτο ουρίας, κρεατινίνη, το άζωτο ουρίας αίματος σε αναλογία με την κρεατινίνη. Επιπλέον, δεν υπήρχαν σημαντικές διαφορές από την προ και την μετά χρηση συμπληρωματος και/ή γυμναστικη με βαρη στην ΑΤ, FT, ή κορτιζόλη.

Συμπέρασμα
Τα αποτελέσματα δείχνουν ότι η ‘’συμπληρωση’’ με τα Μ, Ε, και CSP3 δεν επηρεάζει τη σύνθεση του σώματος ή προσαρμογές στην προπονηση αντιστασης. Επίσης, δεν επηρεάζουν την κατασταση της αναβολική / καταβολικη ορμόνης ή γενικους δείκτες καταβολισμου σε άνδρες γυμναζομενους με αντιστασεις (βαρη)

gj
10-02-10, 18:57
Σε ευχαριστούμε πολυ για την μεταφραση :clap:
Καλά ρε παιδιά ... αν όπως λένε οι έρευνες δεν έχει αποτέλεσμα τα παιδιά εδώ πως μείναν υπερευχαριστημένα? placebo ?

zarras
10-02-10, 19:16
αν θεωρεις το ειδωλο σου στο καθρεφτη placebo, τοτε ναι, ειναι πεταμενα
λεφτα..........................................................................................................

gj
10-02-10, 19:19
αν θεωρεις το ειδωλο σου στο καθρεφτη placebo, τοτε ναι, ειναι πεταμενα
λεφτα..........................................................................................................

Δεν λέω αυτό ζάρα... Απλά μπορεί να ήταν άλλοι παράγοντες του αποτελέσματος (καλυτερη διατροφή-προπόνηση)και όχι αυτό... Εγώ από τη στιγμή που διάβασα αυτά που λέγατε φαγώθηκα να το βρώ. Αν και πάλι ψήνομαι να κάνω μια δοκιμή. Αν βρω αυτό της dymatize λογικά θα το χτυπήσω. Και πεταμένα λεφτά να είναι σάμπως θα είναι τα πρώτα ή τα τελευταία ;)

zarras
10-02-10, 22:45
Δεν λεω οτι με εκανε μπιλντερι μεσα σε ενα μηνα που κρατησε ο κυκλος αλλά πραγματικα το αποτελεσμα συνολικα στους τομεις που ανεφερα πριν, ητανε παραπανω απο εμφανες και ητανε ΣΑΦΩΣ το καλυτερο σκευασμα που εχω δοκιμασει απο τα θασεκανωτεραστιοκρεατινονιτρικοmassgainβοτανοτριβολοτεστοστεροτιμπορειςναφανταστεις προιοντα που εχω δοκιμασει. Αν ητανε οτιδηποτε λιγοτερο, δεν θα με εβλεπες τοσο ενθουσιωδη με το συγκεκριμενο προιον. Τωρα σε οτι αφορα τις ερευνες, νομιζω ολοι γνωριζουμε οτι για 10 αποτελεσματα που λενε πχ οτι η πρωτεινη δεν "δουλευει" υπαρχουν αλλες 10 που λενε το αντιθετο. Στην ουσια πειραματοζωα του εαυτου μας γινομαστε εις γνωση μας.

gj
10-02-10, 22:51
θασεκανωτεραστιοκρεατινονιτρικοmassgainβοτανοτριβολοτεστοστεροτιμπορειςναφανταστεις
:rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf:

Theo7
23-04-10, 09:07
Παιδία που μπορώ να βρώ το συγκεκριμένο συμπλήρωμα? Σε ποιο κατάστημα? Έχω ακούσει πολύ καλα λόγια, δίαβασα κ καλά σχόλιο στο forum μας. Έχετε να μου προτείνετε κάποιο άλλο συμπλήρωμα μεθοξύ?

sTeLaKoS
23-04-10, 21:48
Παιδία που μπορώ να βρώ το συγκεκριμένο συμπλήρωμα? Σε ποιο κατάστημα? Έχω ακούσει πολύ καλα λόγια, δίαβασα κ καλά σχόλιο στο forum μας. Έχετε να μου προτείνετε κάποιο άλλο συμπλήρωμα μεθοξύ?



η mrm δεν το κυκλοφορει πλεον, παρολα αυτα με λιγο ψαχουλεμα ολο και κατι θα βρειτε. το θεμα ειναι να βρεθουν και τα 2 συστατικα, εκει δυσκολευομαι. methoxyisoflavone παιζει γενικοτερα.

.

beefmeup
23-04-10, 22:46
χωρις να γινω κακος η μαμακας αυτα με τα μεθοξυ,20 ecdy,κ οτι αλλο εχει να κανει με φυτικες στερολες ειναι αχρηστα..μονο σε εντομα δινουν ογκο κ μυικοτητα,το χω ξαναγραψει..ενας ακομα μυθος του ββ..πεταμενα λεφτα.

zarras
24-04-10, 17:28
stelaκo δεν ξερω κατα ποσο ητανε σωστο αυτο που ειχα πει "το θεμα ειναι να βρεθουν και τα 2 συστατικα, εκει δυσκολευομαι" γιατι απο οτι διαβασα η ipriflavone χρησιμοποιειται για την οστεοπωροση, δε ξερω με ποιο τροπο θα βοηθουσε το bb, οποτε το πιθανοτερο ειναι οτι ειπα βλακεια

BODYMPAL
06-05-11, 14:54
λέω και εγώ να το πάρω δοκιμαστικά.... Τελικά δούλεψε σε κανένα???:unsure: