PDA

Επιστροφή στο Forum : Λιπος στην κοιλιακη χωρα



basilief
19-06-09, 01:00
Kalhspera....tha ithela na rwthsw kati shmantiko....yphrksa yperbaros(gyrw sta 100 kila) alla twra eimai 73 me ypsos 1.80.opos einai fysiko sthn perioxh ths koilias exo arketh xalarwsh...perito lipos....ti tha mporousa na kanw??kanw arketous koiliakous edw kai 3 mhnes allla den exei megalh diafora....tha ithela na rwthsw an tha prepei na xasw kai alla kila h an yparxei kapia eidiki diatrofh h as poume kapoio symplhrwma diatrofhs pou na boh8aei(lipodialites).Efxaristw

Γραφε με ελληνικουε χαρακτηρες. Ειναι η δευτερη παρατηρηση... Επειτα θα διαγραφονται τα ποστ σου***mod team***

Exci
19-06-09, 01:06
Φτιαξε τη διατροφη σου. Οι κοιλιακοι σου θα φανουν οταν φυγει το λιπος. Λιποδιαλυτες θα πρεπει να ειναι η τελευταια σου λυση αν δε δουλεψουν ολα τα υπολοιπα (διατροφη->βαρη+διαδρομος->λιποδιαλυτες)

basilief
20-06-09, 01:39
Σορρυ για το θεμα των Greeklish αλλα δεν το ηξερα...τελος παντων....η διατροφη δεν εχει κανει τιποτα σπουδαιο....αλλα δεν εχω δοκιμασει διαδρομο κλπ...θα δοκιμασω και θα σας πω....ευχαριστω

Exci
20-06-09, 22:41
η διατροφη δεν εχει κανει τιποτα σπουδαιο
Ποσταρε το προγραμμα διατροφης σου αν θες.

basilief
23-06-09, 12:50
ενταξει.... η διατροφη μου δεν ειναι κατι συγκεκριμενο,απλα προσπαθω και αποφευγω φαγητα τα οποια ειναι κατ εξοχην παχυντικα....για παραδειγμα το βραδι αν δεν τρωω τιποτα τρωω για παραδειγμα ενα γιαουρτι με χαμηλα λιπαρα ή γαλα με corn flakes ή ενα φρουτο...γενικα προσεχω το κατα δυναμην....

basilief
26-06-09, 01:07
να ρωτησω και κατι αλλο τωρα που εχω αυτη τη χαλαρωση στην κοιλια μπορω να παρω πρωτεινες η πρεπει να φυγει το λιπος πρωτα???

Exci
26-06-09, 01:25
να ρωτησω και κατι αλλο τωρα που εχω αυτη τη χαλαρωση στην κοιλια μπορω να παρω πρωτεινες η πρεπει να φυγει το λιπος πρωτα???
H λιποδιαλυση και η δημιουργια μυων ειναι 2 τελειως διαφορετικες διαδικασιες, εσυ θα αποφασισεις τι θα γινει πρωτα. Παρολαυτα, η πρωτεινη ειναι απαραιτητη και στις 2 περιπτωσεις.

asdf
26-06-09, 19:13
ενταξει.... η διατροφη μου δεν ειναι κατι συγκεκριμενο,απλα προσπαθω και αποφευγω φαγητα τα οποια ειναι κατ εξοχην παχυντικα....για παραδειγμα το βραδι αν δεν τρωω τιποτα τρωω για παραδειγμα ενα γιαουρτι με χαμηλα λιπαρα ή γαλα με corn flakes ή ενα φρουτο...γενικα προσεχω το κατα δυναμην....


Λαθος πρωτο δικιε μου... Πρεπει να βαλεις προγραμμα στην καθημερινοτητα σου το οποιο θα ειναι διατροφικο αλλα και προπονητικο. Σε περιπτωση που δεν εχεις μια διατροφη συγκεκριμενη 1ον Πως θα ξερεις τι φταει αν δεν βλεπεις βελτιωση? 2ον Το λιπος στην κοιλια ειναι το τελευταιο λιπος που θα φυγει απο το σωμα σου, χωρις ΔΙΑΤΡΟΦΗ που πας? ..... Ισως πρεπει να το παρεις πιο ζεστα το ολο θεμα :)


να ρωτησω και κατι αλλο τωρα που εχω αυτη τη χαλαρωση στην κοιλια μπορω να παρω πρωτεινες η πρεπει να φυγει το λιπος πρωτα???

Η πρωτεινη κανει 2 βασικα : 1ον χτιζει μυες και 2ον Δημιουργει θερμογεννεση .... Βγαλε τα συμπερασματα σου λοιπον

giannis64
26-06-09, 22:31
Kalhspera....tha ithela na rwthsw kati shmantiko....yphrksa yperbaros(gyrw sta 100 kila) alla twra eimai 73 me ypsos 1.80.opos einai fysiko sthn perioxh ths koilias exo arketh xalarwsh...perito lipos....ti tha mporousa na kanw??kanw arketous koiliakous edw kai 3 mhnes allla den exei megalh diafora....tha ithela na rwthsw an tha prepei na xasw kai alla kila h an yparxei kapia eidiki diatrofh h as poume kapoio symplhrwma diatrofhs pou na boh8aei(lipodialites).Efxaristw

Γραφε με ελληνικουε χαρακτηρες. Ειναι η δευτερη παρατηρηση... Επειτα θα διαγραφονται τα ποστ σου***mod team***

αν τα κοιλα τα εχασες σε συντομο χρινικο διαστημα η χαλαρωσει ειναι κατι τι φυσικο. με 1.80 και 73 κιλα τι λιποδυαλητες θελεις? χαλαρωσε λιγο την αεροβια σου και αρχησε να βαζεις καθαρα κιλα οσο πιο πολυ μπορεις. αυτο που υπαρχη στην κοιλια μπορει να ειναι χαλαρωση και νερα, παρα λιπος. αλλα 1.80 73 κιλα? εισαι πολυ χαμηλα.

basilief
02-07-09, 15:08
αν τα κοιλα τα εχασες σε συντομο χρινικο διαστημα η χαλαρωσει ειναι κατι τι φυσικο. με 1.80 και 73 κιλα τι λιποδυαλητες θελεις? χαλαρωσε λιγο την αεροβια σου και αρχησε να βαζεις καθαρα κιλα οσο πιο πολυ μπορεις. αυτο που υπαρχη στην κοιλια μπορει να ειναι χαλαρωση και νερα, παρα λιπος. αλλα 1.80 73 κιλα? εισαι πολυ χαμηλα.οταν λετε καθαρα κιλα με ποιο τροπο μπορω να τα βαλω??με την βοηθεια καποιας πρωτεινης??η με καλο φαγητο μακρια απο τηγανιτα και λιπαρα??αν μπορειτε να μου προτεινετε μια διατροφη θα ηταν εξαιρετικο

asdf
02-07-09, 18:12
Καλη διατροφη σημαινει : Minimum 6 γευματα την ημερα πλουσια σε πρωτεινες, υδατανθρακες (εδω παιζουν και πιο advance πληροφοριες - Γλυκαιμικος δεικτης κτλ), ΚΑΛΑ λιπαρα, Βιταμινες, μεταλλα. Ολα τα φαγητα σου θα ειναι ψητα, βραστα, ατμιστα και ΟΧΙ τηγανιτα η μαγειρευτα (γιαχνι). Το λαδι το οποιο θα χρησημοποιεις θα ειναι ωμο και οχι ψημενο. Απο εκει και περα πρεπει να προσεξεις 2 πραγμματα, 1ο το ποσες θερμιδες χρειαζεσαι (γιατι αν παρεις παραπανω το κανεις λιπος) και 2ο αυτες οι θερμιδες να ειναι αποκλειστικα απο τις παραπανω τροφες που αναφερθηκαν.

basilief
07-07-09, 15:49
να ρωτησω και κατι αλλο που θελω...δευτερα τριτη και πεμπτη εκτος απο 2 ωρες γυμναστηριο πηγαινω και προπονησεις με την ομαδα μπασκετ...καποιοι μου λενε οτι ειναι εξουθενωτικο αλλα εγω δεν καταλαβαινω τιποτα!!τι λετε??υπαρχει κινδυνος για κατι??π.χ μεγαλη κουραση αν και δεν την αισθανομαι??

asdf
07-07-09, 20:26
Basilief δεν ειναι καθολου καλο αυτο που κανεις στον οργανισμο σου διοτι μην ξεχνας οτι το σωμα χρειαζεται ξεκουραση ετσι ωστε να μπορει να χτισει μυες. Αν θες να κανεις διπλες προπονησεις πρεπει να τρως ΠΑΡΑ πολυ φαγητο και full συμπληρωματα ετσι ωστε να μην σου βγει η κουραση αργα η γρηγορα. Γνωμη μου ειναι να δεις τις μερες που πας με την ομαδα σου σαν μερες αεροβιας ασκησης και τις υπολοιπες βαρη αλλα και παλι χρειαζεσε οπωσδηποτε full φαγητο και γενικα να μην λειπει τπτ απο τον οργανισμο σου γιατι αργα η γρηγορα θα τα φτυσεις....... btw μην ξεφευγουμε off topic plz :)

basilief
07-07-09, 23:12
οκ...ναι δικο μου λαθος!!ευχαριστω παντως

basilief
08-07-09, 17:29
Λαθος πρωτο δικιε μου... Πρεπει να βαλεις προγραμμα στην καθημερινοτητα σου το οποιο θα ειναι διατροφικο αλλα και προπονητικο. Σε περιπτωση που δεν εχεις μια διατροφη συγκεκριμενη 1ον Πως θα ξερεις τι φταει αν δεν βλεπεις βελτιωση? 2ον Το λιπος στην κοιλια ειναι το τελευταιο λιπος που θα φυγει απο το σωμα σου, χωρις ΔΙΑΤΡΟΦΗ που πας? ..... Ισως πρεπει να το παρεις πιο ζεστα το ολο θεμα :)



Η πρωτεινη κανει 2 βασικα : 1ον χτιζει μυες και 2ον Δημιουργει θερμογεννεση .... Βγαλε τα συμπερασματα σου λοιπον
θερμογεννεση??τι εστι??

asdf
08-07-09, 20:46
"Ανεβαινει" η θερμοκρασια του σωματος σου τοσο ωστε να αρχιζεις να καιεις λιπος.

basilief
18-07-09, 16:43
"Ανεβαινει" η θερμοκρασια του σωματος σου τοσο ωστε να αρχιζεις να καιεις λιπος.

κατι σαν σαουνα δηλαδη??:P:P

murder
15-02-12, 01:58
ρε παιδια εγω παιζω στα 92κ 18.4 ...διαπλαση καλη σε πλατες..ομουσ κτλπ...αλλα εχω κοιλιτσα...προτεινετε μονο αεροβιο και διατροφη η και καποιον λυποδιαλιτη και protein?:welcome: pros το παρον παιζω με αεροβια κια καλη διατροφη..απλα θελω πιο γρηγορα αποτελεσματα..