PDA

Επιστροφή στο Forum : τεστοστερονη



RAMBO
22-06-09, 20:50
ηπαρχει καποια εξεταση που να σου δειχνει το ποσοστο τεστοστερονησ στον οργανισμο?

goutsos
22-06-09, 20:52
ναι....:P

manos_
22-06-09, 21:49
Η αποκριση στην τσοντα.Ελα ρε ραμπο τωρα στην ηλικια που εισαι θελεις να κανεις εξετασεις για τεστοστερονη στο μυαλο σου ειναι.

RAMBO
22-06-09, 22:04
να δω ποσο % αντρασ ειμαι.......:bodybuilder2:

vAnY
22-06-09, 22:35
:Pνα ρωτησω κατι κι εγω πανω σ'αυτο: οι γυναικες ββ αυτες που ειναι τερατα σαν τον cutler παιρνουνε κιαυτες τεστοστερονη????...η παιρνουνε κι οι αλλες πιο "λεπτες" γυναικες ββ?....η δεν παιρνουνε ?....:weights:

KATERINI 144
22-06-09, 23:06
γιατι ο κατλερ τη εχει δλδ βανυ?! δεν είναι ωραίος?! :rolf::rolf:



@ ραμπε δε χρειάζεσαι εξετάσεις, αν σου κάνουν ντοπινγκ τεστ θα βγεις πολύ πάνω απο τα ορια :thumbup::thumbup:,
και δε μας ειπες αληταρα η πιτσιρικα που ειχες μαζι στον αγωνα ποια ηταν?! ;)

Μαρία
22-06-09, 23:10
γιατι ο κατλερ τη εχει δλδ βανυ?! δεν είναι ωραίος?! :rolf::rolf:



@ ραμπε δε χρειάζεσαι εξετάσεις, αν σου κάνουν ντοπινγκ τεστ θα βγεις πολύ πάνω απο τα ορια :thumbup::thumbup:,
και δε μας ειπες αληταρα η πιτσιρικα που ειχες μαζι στον αγωνα ποια ηταν?! ;)


A ,o ΚΑΤΕΡΙΝΙ 144 έχει δίκιο,έπρεπε σαν σωστός κύριος να μας κάνεις συστάσεις!!!!! (και ήταν και πολύ ωραίο κορίτσι!!)

NASSER
23-06-09, 00:24
:Pνα ρωτησω κατι κι εγω πανω σ'αυτο: οι γυναικες ββ αυτες που ειναι τερατα σαν τον cutler παιρνουνε κιαυτες τεστοστερονη????...η παιρνουνε κι οι αλλες πιο "λεπτες" γυναικες ββ?....η δεν παιρνουνε ?....:weights:

Oλες οι επαγγελματιες αθλητριες ολο και κατι παιρνουν. Γενικα καθε σωμα που υπερβαινει κατα πολυ το ιδανικο βαρος και βρισκεται σε πολυ χαμηλα ποσοστα λιπους, δεν φτιαχνεται χωρις υποστηριξη...
Τωρα τι ειδους υποστηριξη εχουν, αυτο ειναι αλλου παπα ευαγγελιο...

RAMBO
23-06-09, 10:17
ηταν η γυμναστρια μου και μελλοντικο μελοσ του forum μασ την συστησα στον poleinykos οταν τον βρηκα γιατι ετρεχα συνεχεια...

alextg
23-06-09, 12:25
ηταν η γυμναστρια μου και μελλοντικο μελοσ του forum μασ την συστησα στον poleinykos οταν τον βρηκα γιατι ετρεχα συνεχεια...

Ναι ... ωραια ολα αυτα ... αλλα σε εμας δεν την γνωρισες ... αυτο ειναι το θεμα.Και τις δικαιολογιες οτι ετρεχες συνεχεια , αστες για αλλου :P

Antonis Giannoulis
25-11-09, 21:00
ηπαρχει καποια εξεταση που να σου δειχνει το ποσοστο τεστοστερονησ στον οργανισμο?

Μπορεις να πας σε ενα μικροβιολογικο εργαστηριο και να ζητησεις να κανεις εξεταση ελευθερης και ολικης τεστοστερονης. Απο 20 ευρω η καθεμια κοστιζει...

KATERINI 144
25-11-09, 21:11
δεν εχει προβλημα ο ραμπος εκανε την εξεταση και εσπασε τα κοντερ, γιαυτο ορμαει ετσι στον αμαχο πληθυσμό, δε φταει αυτος η τεστο του φταιει για ολα :bodybuilder2:

KATERINI 144
25-11-09, 21:12
Η αποκριση στην τσονταχαχαχχχχαχαχχαχαχ :bowdown::bowdown::bowdown::bowdown:

Stephany Thes
25-11-09, 22:51
δηλαδή συνολικά όσο κοστίζει η εξέταση? μονο 20ευρω..?

Μαρία
25-11-09, 22:53
Και αν εχεις φιλο γιατρο που ειναι σε μικροβιολογικο στο νοσοκομείο κανεις και εναν ορμονολογικο προσδιορισμο free!:thumbup:

Stephany Thes
26-11-09, 14:36
καλα θα ηταν... αλλα ενταξει αν προκειται μονο για 20ευρω η εξεταση μια χαρα ειναι

The Rock
26-11-09, 16:43
:Pνα ρωτησω κατι κι εγω πανω σ'αυτο: οι γυναικες ββ αυτες που ειναι τερατα σαν τον cutler παιρνουνε κιαυτες τεστοστερονη????...η παιρνουνε κι οι αλλες πιο "λεπτες" γυναικες ββ?....η δεν παιρνουνε ?....:weights:
Αν παίρουν αας κάποιες από fiτness και figure,θα είναι ΙΙ, τα μη ανδρογόνα.
Βασικά δεν θεωρώ ότι χρειάζονται αας,έτσι και αλλιώς αυτές,τα πολύ χαμηλά ποσοστά μπορούν να επιτευχθούν με πολλές "καθαρές" διεγερτικές ουσίες. Προσωπική άποψη.

TRIANTAFYLLOU
26-11-09, 18:40
ενω κατα την γνώμη μου δεν χρειάζετε σε γυναίκα αας , μπορεί να εχει πολύ καλα αποτελέσματα χωρίς αυτα , παρ όλα αυτα επειδή υπάρχουν γενικότερα στον αθλητισμό συνήθως αυτα που ενδείκνυντε για γυναίκες , χωρίς να σημαίνει οτι παίρνουν μόνο αυτα , είναι αυτα που έχουν τις λιγότερο ανδρογόνες παρενέργειες και είναι πιο καθαρα αναβολικες .

τα φαρμακα έχουν σαν βαση την τεστοστερόνη απλα , η εξέλιξη κάνει να απομονώσουν τις ανδρογόνες παρενέργειες αυτες που ευθύνονται για τα ανδρικα χαρακτηριστικα δηλαδή και να έχουν περισσότερο αναβολικες , σε υψηλά επίπεδα όμως αυτες που είναι υπερβολικες εκει δεν ισχύει αυτό .

στην ελλάδα όμως τα επίπεδα είναι σε επίπεδο φίτνες οπότε οι γυναίκες συνδιάζουν τους μυς με θυληκότητα και σε αγώνες αλλα και κυρίως εκτός έχουν εμφάνηση δελεαστική και είναι πρότυπο για τις άλλες

The Rock
26-11-09, 18:47
ενω κατα την γνώμη μου δεν χρειάζετε σε γυναίκα αας , μπορεί να εχει πολύ καλα αποτελέσματα χωρίς αυτα , παρ όλα αυτα επειδή υπάρχουν γενικότερα στον αθλητισμό συνήθως αυτα που ενδείκνυντε για γυναίκες , χωρίς να σημαίνει οτι παίρνουν μόνο αυτα , είναι αυτα που έχουν τις λιγότερο ανδρογόνες παρενέργειες και είναι πιο καθαρα αναβολικες .

Ναι και γω για αυτά μίλησα, τα Κλάσσης ΙΙ.

Συμφωνούμε απόλυτα πιστεύω :thumbsup:

The Rock
26-11-09, 18:48
ενω κατα την γνώμη μου δεν χρειάζετε σε γυναίκα αας , μπορεί να εχει πολύ καλα αποτελέσματα χωρίς αυτα , παρ όλα αυτα επειδή υπάρχουν γενικότερα στον αθλητισμό συνήθως αυτα που ενδείκνυντε για γυναίκες , χωρίς να σημαίνει οτι παίρνουν μόνο αυτα , είναι αυτα που έχουν τις λιγότερο ανδρογόνες παρενέργειες και είναι πιο καθαρα αναβολικες .

Ναι και γω για αυτά μίλησα, τα Κλάσσης ΙΙ.

Συμφωνούμε απόλυτα πιστεύω :thumbsup:

Long Live Τεστό !!!! Τελικά είμαστε οι άντρες η αρχή και το τέλος :green:

TRIANTAFYLLOU
26-11-09, 19:05
Ναι και γω για αυτά μίλησα, τα Κλάσσης ΙΙ.

Συμφωνούμε απόλυτα πιστεύω :thumbsup:

Long Live Τεστό !!!! Τελικά είμαστε οι άντρες η αρχή και το τέλος :green:


βεβαίως αν δεν παινέψουμε το σπίτι μας θα μας πλακώσει :thumbup:

gmalamos
19-03-10, 11:42
Γεια χαρα παιδες..Ποσο ασφαλης ειναι η χρηση τεστοστερονης?εχει καποιος σχετικη εμπειρια?πως λαμβανεται και τι εξετασεις φανταζομαι χρειαζεται..ευχαριστω!!

NASSER
19-03-10, 12:24
Το θεμα αν και θα επρεπε να κλειδωθει, δινουμε την ευκαιρια να το συζητησουμε καθως προτρεχει η υγεια μας οταν ασχολουμαστε με φαρμακα!
Η εξωγενης τεστοστερονη, ειναι στη ελαχιστη δοσολογια πολυ περισοτερη απο αυτη που εχει ο αντρικος οργανισμος. Αυτο εχει ως αποτελεσμα με συνεχη χρηση, τη διατάραξη της ορμονικής ισορροπιας... με οτι επακολουθα εχει αυτο.
Οσο για την εμπειρια που μπορει να εχει καποιος ειναι σιγουρο πως θα αισθανεται εκτος εαυτο, μια αισθηση δυναμης που επειτα πρεπει να εχεις τη δυναμη να την αποχωριστεις... και αμα δεν τα καταφερεις γινεσαι εξαρτημενος!
Οι εξετασεις γινονται αιματολογικα με ενδείξεις σε καποιους δεικτες. Στην περιπτωση που δεν ειναι σε φυσιολογικα επιπεδα δεν ειναι ευκολο να τους επαναφερεις σε φυσιολογικα επιπεδα...

Συμπερασμα
καλο θα ηταν να μην ασχολουμαστε με στεροειδη οτνα ο σκοπος μας ειναι ενα υγειες οργανισμος με εξωτερικη καλαισθησια. Και τα δυο θελουν χρονο και υπομονη!!

_kwstas_
23-03-10, 13:44
Και εκτος απο αυτο καθε ειδους φαρμακο.. οπως και η τεστοστερονη για το λογο του οτι ειναι κατι ξενο στο σωμα μας δημιουργει καποια προβληματα και αλαγες στο σωμα μας οχι μονο της επιθημιτες(μυηκη αναπτυξη) αλλα και ανεπυθιμιτες οπως(γυναικομαστια) γι αυτο και τα περισσοτερα τα συνδιαζουμε και με αλλα φαρμακα που λειτουργουνε ως προστατασια στον οργανισμο..

Svein
29-03-10, 00:13
Αυτο πωσ εξηγείτε ? ( αφου παίρνεις τεστο γιατι ανεβαίνουν τα υστρογονα ? )

dream420
09-04-10, 06:45
Αυτο πωσ εξηγείτε ? ( αφου παίρνεις τεστο γιατι ανεβαίνουν τα υστρογονα ? )

H απαντηση βρισκεται στην αρωματαση ψαξτο λιγο :)

_kwstas_
26-05-10, 18:29
Αυτο πωσ εξηγείτε ? ( αφου παίρνεις τεστο γιατι ανεβαίνουν τα υστρογονα ? )

γιατι οταν περνεις εξωγενη τεστοστερονη ο οργανισμος σταματαεια να παραγει ενδογενεις (για αυτο και μικραινουνε και οι ορχεις..) και μετατρεπετε σε οιστρογονα.. γι αυτο και περνουνε διαφορα αλλα φαρμακα blocks estrogen..

Qlim4X
26-05-10, 18:37
οταν κανεισ χριση τεστροστερονης η δiκη σου παραγωγη σταματα γιατι η δοσεις ειναι πολυ μεγαλυτερες. η περισια τεστοστερονη υπαρχη περιπτοση να αροματοποιηθη η και να σου κανει γυναικομαστια λογο αυξησης ιστρογονων.

αν κανεισ κικλο ΑΑΣ θα πρεπει να κανεις και αποθεραπια (****************) για να ερθουν αν ερθουν σε νορμαλ επιπεδα οι ορμονες σου.

θελει μεγαλη προσοχη και ιατρικη παρακολουθιση και δεν συνιστατε σε ατομα κατω τον 30 που η τεστοστερονη τους ειναι στο ζενιθ.

*** Δεν αναφέρουμε φάρμακα. Με προσοχή σε αυτό το τόπικ, είναι πολύ κοντά στο να κλειδωθεί.*** Mods Team***

Svein
26-05-10, 19:13
οταν κανεισ χριση τεστροστερονης η δiκη σου παραγωγη σταματα γιατι η δοσεις ειναι πολυ μεγαλυτερες. η περισια τεστοστερονη υπαρχη περιπτοση να αροματοποιηθη η και να σου κανει γυναικομαστια λογο αυξησης ιστρογονων.

αν κανεισ κικλο ΑΑΣ θα πρεπει να κανεις και αποθεραπια (***************l) για να ερθουν αν ερθουν σε νορμαλ επιπεδα οι ορμονες σου.

θελει μεγαλη προσοχη και ιατρικη παρακολουθιση και δεν συνιστατε σε ατομα κατω τον 30 που η τεστοστερονη τους ειναι στο ζενιθ.

το μαμισες :P κάτω των 21 να λες...!

Ramrod
26-05-10, 19:23
το μαμισες :P κάτω των 21 να λες...!

Σιγά ρε Svein...δηλαδή τι πρόβλημα τεστοστερόνης μπορεί να αντιμετωπίζει ένας υγειής 21 χρονος? Νομίζεις οτι σε σύγκριση με έναν 20χρονο ή έναν 18χρονο θα έχει καμία ουσιαστική διαφορά?
Δηλαδή εσύ μετά τα 21 αρχισες να παρατηρείς μείωση στον οργανισμό σου?

panos21
26-05-10, 23:02
Εγω σχετική εμπειρία δεν εχω αλλα παντα ημουνα κολημενος με χημεια βιοχημεια κλπ και διαβαζα τα παντα που επεφταν στα χερια μου.

Στα οφελη τησ τεστο στο ββ δεν θα αναφερθω γιατι ειναι εναντια στους κανονες.

αν εχεις καποιο προβλημα υγειας ( που το απευχομαί) οπως αν εχεις χασει καποιον όρχι απο οποιαδιποτε αιτια η αν για παραδειγμα ησουνα ενα ατομο με aids και επρεπε παση θυσια να διατηρησεις μυηκη μαζα τοτε ναι ο γιατρος θα μπορουσε να σου δοσει τεστο σαν φαρμακευτηκη αγωγη .

φανταζομαι ομως οτι εισαι ενα υγιες ατομο και σκεφτεσαι να παρεις τεστο για λογους που εχουνε να κανουνε με την μυηκη αναπτυξη τη δυναμη κλπ. θα σου αναφερω μερικες επιπτωσεις που εχει η τεστο και ελπιζω απλα να ρωτησες για ενημερωτηκους λογους και να μην παρεις κατι τετοιο.

λοιπον : 1) εμετοι,2) ναυτιες3)πρηξιμο των ακρων ( οχι σαν αυτο απο την αυξημενη αιματωση κατα την προπονηση με βαρη)4)παρατεταμενη αλλα και επωδυνη στυση.5)μπορει να προκαλεσει σοβαρες αλεργικες αντιδρασεις με δυσκολια στην καταποση πριξιμο γλωσσας προσωπου και στα χειλη 6)συρικνωση των ορχεων λογο του οτι η ενδογενησ παραγωγη τεστο σταματαει λογο τησ αυξημενησ εξωγενης ποσοτητας.7) γυναικομαστια οπως εχουν ηδη πει πιο πανω. 8)ακμη(οκ δεν ειναι κατι τραγικο αλλα δεν νομιζω να θελει κανεις ενα σωμα γεματο σπυρακια)9)μειωμενη παραγωγη σπερματοσ ( ισωσ κατι τετοιο να μειωνει τισ πιθανοτητες τεκνοποιησης)10)προκληση η επιδεινωση τριχοπτωσης δηλαδη μπορει να σου κανει καραφλα η να στη μεγαλωσει.11)μπορει να προκαλεσει κατακρατηση υγρων.12) καρκινο η αλλεσ σοβαρεσ βλαβες στο συκωτι. 13) νομιζω οτι αν σε πιασουνε με τεστοστερονη χωρις ιατρικη συνταγη θα εχεισ προβληματα με το νομο.14) δεν ειναι ενα απλο συμπληρωμα διατροφησ και κατα συνεπεια ενας κυκλος χρησης τησ μπορει να κοστιζει αρκετα χρηματα, απο οσο ξερω για ιατρικη χρηση αναλογα με τον τροπο χορηγησης μπορει να κοστιζει απο 100-500 δολαρια ενοειται οτι αν δεν προοριζεται για ιατρικη χρηση θα πρεπει να αποκτηθει παρανομα πραγμα που θα ανεβασει το κοστος της ακομα πιο πολλυ.


για το κερασακι στην τουρτα αφησα τον κυριοτερο ανατρεπτικο παραγοντα κατα την γνωμη μου.

η τεστοστερονη δεν ειναι μια ουσια επικυνδηνη μονο για τον χρηστη αλλα και για τους γυρω του.
η τεστοστερονη ειναι η ουσια που κανει τους αντρες αντρες πιο πολλυ τεστοστερονη θα μπορουσε καποιος να πει λανθασμενα ισως οτι σε κανει πιο αντρα.... χαρακτηρηστικο ομως του αντρα δεν ειναι μονο τα μεγαλα μπρατσα ή η σεξουαληκη ορμη ειναι και ο θυμος και η επιθετικοτητα αυτο εκτοσ του οτι κανει κακο στην καρδια σου ειναι επικινδυνο και για τον περιγυρο του ατομου που κανει χρηση τεστο μπορει να τον κανει να μπλεκει σε καβγαδες πιο ευκολα μπορει ομως να τον κανει να χασει τελειως τον αυτοελενχο του και να καταληξει σαν τον Κρις Μπενουά. αν ψαξεις θα δεις που κατεληξε αυτος πιθανοτατα απο την αλογηστη χρηση τεστο. αυτο δεν παει να πει οτι ολοι θα φτασουνε σε αυτο το σημειο μερικοι ομως ισως και να φτασουν


για εμενα ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΤΕΤΟΙΕΣ ΟΥΣΙΕΣ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΑΝ ΣΤΟΧΟΣ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΔΙΑΔΕΧΤΕΙΣ ΤΟΝ COLEMAN

TO BODYBUILDING ΤΡΟΠΟΣ ΖΩΗΣ ΠΟΥ ΠΡΟΩΘΕΙ ΤΗΝ ΣΩΜΑΤΙΚΗ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΨΥΧΙΚΗ ΟΜΟΡΦΙΑ ΚΑΙ Η ΤΕΣΤΟΣΤΕΡΟΝΗ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΣΟΥ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΤΑ 2

παντα φιλικα πανος:green::green::green:

manos_
27-05-10, 01:00
Εγω σχετική εμπειρία δεν εχω αλλα παντα ημουνα κολημενος με χημεια βιοχημεια κλπ και διαβαζα τα παντα που επεφταν στα χερια μου.

Στα οφελη τησ τεστο στο ββ δεν θα αναφερθω γιατι ειναι εναντια στους κανονες.

αν εχεις καποιο προβλημα υγειας ( που το απευχομαί) οπως αν εχεις χασει καποιον όρχι απο οποιαδιποτε αιτια η αν για παραδειγμα ησουνα ενα ατομο με aids και επρεπε παση θυσια να διατηρησεις μυηκη μαζα τοτε ναι ο γιατρος θα μπορουσε να σου δοσει τεστο σαν φαρμακευτηκη αγωγη .

φανταζομαι ομως οτι εισαι ενα υγιες ατομο και σκεφτεσαι να παρεις τεστο για λογους που εχουνε να κανουνε με την μυηκη αναπτυξη τη δυναμη κλπ. θα σου αναφερω μερικες επιπτωσεις που εχει η τεστο και ελπιζω απλα να ρωτησες για ενημερωτηκους λογους και να μην παρεις κατι τετοιο.

λοιπον : 1) εμετοι,2) ναυτιες3)πρηξιμο των ακρων ( οχι σαν αυτο απο την αυξημενη αιματωση κατα την προπονηση με βαρη)4)παρατεταμενη αλλα και επωδυνη στυση.5)μπορει να προκαλεσει σοβαρες αλεργικες αντιδρασεις με δυσκολια στην καταποση πριξιμο γλωσσας προσωπου και στα χειλη 6)συρικνωση των ορχεων λογο του οτι η ενδογενησ παραγωγη τεστο σταματαει λογο τησ αυξημενησ εξωγενης ποσοτητας.7) γυναικομαστια οπως εχουν ηδη πει πιο πανω. 8)ακμη(οκ δεν ειναι κατι τραγικο αλλα δεν νομιζω να θελει κανεις ενα σωμα γεματο σπυρακια)9)μειωμενη παραγωγη σπερματοσ ( ισωσ κατι τετοιο να μειωνει τισ πιθανοτητες τεκνοποιησης)10)προκληση η επιδεινωση τριχοπτωσης δηλαδη μπορει να σου κανει καραφλα η να στη μεγαλωσει.11)μπορει να προκαλεσει κατακρατηση υγρων.12) καρκινο η αλλεσ σοβαρεσ βλαβες στο συκωτι. 13) νομιζω οτι αν σε πιασουνε με τεστοστερονη χωρις ιατρικη συνταγη θα εχεισ προβληματα με το νομο.14) δεν ειναι ενα απλο συμπληρωμα διατροφησ και κατα συνεπεια ενας κυκλος χρησης τησ μπορει να κοστιζει αρκετα χρηματα, απο οσο ξερω για ιατρικη χρηση αναλογα με τον τροπο χορηγησης μπορει να κοστιζει απο 100-500 δολαρια ενοειται οτι αν δεν προοριζεται για ιατρικη χρηση θα πρεπει να αποκτηθει παρανομα πραγμα που θα ανεβασει το κοστος της ακομα πιο πολλυ.


για το κερασακι στην τουρτα αφησα τον κυριοτερο ανατρεπτικο παραγοντα κατα την γνωμη μου.

η τεστοστερονη δεν ειναι μια ουσια επικυνδηνη μονο για τον χρηστη αλλα και για τους γυρω του.
η τεστοστερονη ειναι η ουσια που κανει τους αντρες αντρες πιο πολλυ τεστοστερονη θα μπορουσε καποιος να πει λανθασμενα ισως οτι σε κανει πιο αντρα.... χαρακτηρηστικο ομως του αντρα δεν ειναι μονο τα μεγαλα μπρατσα ή η σεξουαληκη ορμη ειναι και ο θυμος και η επιθετικοτητα αυτο εκτοσ του οτι κανει κακο στην καρδια σου ειναι επικινδυνο και για τον περιγυρο του ατομου που κανει χρηση τεστο μπορει να τον κανει να μπλεκει σε καβγαδες πιο ευκολα μπορει ομως να τον κανει να χασει τελειως τον αυτοελενχο του και να καταληξει σαν τον Κρις Μπενουά. αν ψαξεις θα δεις που κατεληξε αυτος πιθανοτατα απο την αλογηστη χρηση τεστο. αυτο δεν παει να πει οτι ολοι θα φτασουνε σε αυτο το σημειο μερικοι ομως ισως και να φτασουν


για εμενα ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΤΕΤΟΙΕΣ ΟΥΣΙΕΣ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΑΝ ΣΤΟΧΟΣ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΔΙΑΔΕΧΤΕΙΣ ΤΟΝ COLEMAN

TO BODYBUILDING ΤΡΟΠΟΣ ΖΩΗΣ ΠΟΥ ΠΡΟΩΘΕΙ ΤΗΝ ΣΩΜΑΤΙΚΗ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΨΥΧΙΚΗ ΟΜΟΡΦΙΑ ΚΑΙ Η ΤΕΣΤΟΣΤΕΡΟΝΗ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΣΟΥ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΤΑ 2

παντα φιλικα πανος:green::green::green:

Τοτε εγω ειμαι ο σουπερμαν γιατι οταν ειχαπαρει εκτος απο τους ορχεις δεν παρατηρησα τιποτα αλλο.ΟΤΙ ΝΑ ΝΑΙ ΟΠΩΣ ΠΑΝΤΑ.Ειδικα το τελευταιο με τις ψυχολογικες παρενεργειες τρελο λολ.Εγω απλα ειχα φοβερη ευεξια και σεξουαλικη διαθεση.Αμα ειναι βλακας ο αλλος και παρει τεστο απλα θα γινει πιο βλακας.

Qlim4X
27-05-10, 01:04
το μαμισες :P κάτω των 21 να λες...!

μεχρι τα 30 σου η τεστο ειναι στο θεο. ειδικα 18-25.

panos21
27-05-10, 01:37
Τοτε εγω ειμαι ο σουπερμαν γιατι οταν ειχαπαρει εκτος απο τους ορχεις δεν παρατηρησα τιποτα αλλο.ΟΤΙ ΝΑ ΝΑΙ ΟΠΩΣ ΠΑΝΤΑ.Ειδικα το τελευταιο με τις ψυχολογικες παρενεργειες τρελο λολ.Εγω απλα ειχα φοβερη ευεξια και σεξουαλικη διαθεση.Αμα ειναι βλακας ο αλλος και παρει τεστο απλα θα γινει πιο βλακας.

κοιτα εγω δεν ειπα οτι εαν παρει τεστο θα παθει ολα τα παραπανω:green:
το αμφισβητεις ομως οτι ειναι πιθανον να εχει καποιες απο αυτες τις παρενεργειες?

δηλαδη εσυ τη θεωρεις μικρη την παρενεργεια που ειχες με τους ορχεις σου?

και διαβαζοντας τα διαφορα ποστ στα οποια υπαρχουν και δικες σου απαντησεις ξερω αυτο που ξερεις και εσυ

καποιος μπορει να παρει κρεατινη και να μην εχει καποιο αποτελεσμα καποιος αλλος ομως μπορει να δει διαφορα
καποιος μπορει να παρει πρασσινο τσαι και να μην του κανει τιποτα ενω σε καποιον αλλο μπορει να φερει υπερενταση απο την καφεινη

αυτο που λεω ειναι αυτο που οι περισσοτεροι εδω μεσα γνωριζουμε οτι τα συμπληρωματα δεν εχουνε την ιδια επιδραση σε ολους.

εσυ δοκιμασες τεστο και κατα τη γνωμη σου ητανε οκ δεν μπορεις ομως να εγγυηθεις σε καποιον αλλο οτι αν παρει τεστο δεν θα παθει τιποτα απολυτος

οσο για τις ψυχολογικες επιπτωσεις εγω απο οσο ξερω ειναι αποδεδειγμενο οτι η τεστοτερονη μπορει να αυξηση την επιθετικοτητα εσυ μπορει να ησουνα χαλαρος και ανετος ισωσ να εισαι και ηρεμος χαρακτηρας καποιος αλλος μπορει να ειναι οξυθυμος ομως και να τον κανει ακομα πιο νευρικο η τεστο

δεν λεω οτι αμα παρεις τεστοστερονη θα βγεις στο δρομο και θα κανεις μακελειο
αλλα νομιζω θα συμφωνησεις οτι δεν ειναι και μια ουσια καραμελα

αν λεω κατι λαθος μπορεις να το επισημανεις και να πεις το σωστο μιας και εγω εχω μονο εγκυκλοπαιδικες γνωσεις για την τεστοστερονη ενω εσυ προσωπικη πειρα

manos_
27-05-10, 07:58
κοιτα εγω δεν ειπα οτι εαν παρει τεστο θα παθει ολα τα παραπανω:green:
το αμφισβητεις ομως οτι ειναι πιθανον να εχει καποιες απο αυτες τις παρενεργειες?

δηλαδη εσυ τη θεωρεις μικρη την παρενεργεια που ειχες με τους ορχεις σου?

και διαβαζοντας τα διαφορα ποστ στα οποια υπαρχουν και δικες σου απαντησεις ξερω αυτο που ξερεις και εσυ

καποιος μπορει να παρει κρεατινη και να μην εχει καποιο αποτελεσμα καποιος αλλος ομως μπορει να δει διαφορα
καποιος μπορει να παρει πρασσινο τσαι και να μην του κανει τιποτα ενω σε καποιον αλλο μπορει να φερει υπερενταση απο την καφεινη

αυτο που λεω ειναι αυτο που οι περισσοτεροι εδω μεσα γνωριζουμε οτι τα συμπληρωματα δεν εχουνε την ιδια επιδραση σε ολους.

εσυ δοκιμασες τεστο και κατα τη γνωμη σου ητανε οκ δεν μπορεις ομως να εγγυηθεις σε καποιον αλλο οτι αν παρει τεστο δεν θα παθει τιποτα απολυτος

οσο για τις ψυχολογικες επιπτωσεις εγω απο οσο ξερω ειναι αποδεδειγμενο οτι η τεστοτερονη μπορει να αυξηση την επιθετικοτητα εσυ μπορει να ησουνα χαλαρος και ανετος ισωσ να εισαι και ηρεμος χαρακτηρας καποιος αλλος μπορει να ειναι οξυθυμος ομως και να τον κανει ακομα πιο νευρικο η τεστο

δεν λεω οτι αμα παρεις τεστοστερονη θα βγεις στο δρομο και θα κανεις μακελειο
αλλα νομιζω θα συμφωνησεις οτι δεν ειναι και μια ουσια καραμελα

αν λεω κατι λαθος μπορεις να το επισημανεις και να πεις το σωστο μιας και εγω εχω μονο εγκυκλοπαιδικες γνωσεις για την τεστοστερονη ενω εσυ προσωπικη πειρα

Οι παρενεργειες που γραφεις ειναι τραβηγμενες απο τα μαλια, σαφως και εχει παρενεργειες οπως οτιδηποτε βαζεις μεσα στο σωμα σου και η ασπιρινη εχει τρελες παρενεργειες.Οσο για τις ψυχολογικες επιπτωσεις μονο ηρεμος χαρακτηρας δεν ειμαι γιαυτο σου λεω οτι αντι να κανει αυτα που λενε μου εφτιαξε την διαθεση τραγικα γιατι ανεβαινουν και τα οιστρογονα που ειναι αμεσα συνδεδεμενα με την σεροτονινη(αν θυμαμαι καλα).Καραμελα ουδεποτε δεν ειπα οτι ειναι τιποτα απο ολα αυτα απλα δεν μπορω με την δαιμονοποιηση ορισμενων ουσιων.Ειδα και τα φαρμακεια,αυτο που θα γραψω ειναι ασχετο αλλα ενδεικτικο του ποσο ξερολες ειναι φαρμακοποιοι γιατροι κτλ.Ηθελα κατι για το στομαχι αλλα οχι αντιοξινο γιατι κανει κακο στην αποροφηση των θρεπτικων συστατικων.Παω φαρμακειο του τα λεω,μου λεει μονο αντιοξινα παιρνουμε ολα τα αλλα δεν ειναι εγκεκριμενα κτλ.Καλα του λεω θα παρω τα μη εγκεκριμενα,μολις του ειπα για αποροφηση συστατικων με κοιταγε σαν εξωγηινο και επικριτικα σε φαση τι λεει αυτος.Ε παω και διαβαζω βλεπω οτι η γλουταμινη κανει θαυματα στο στομαχι.Γενικα με γιατρους φαρμακοποιους δεν τα παω καθολου καλα.Εχουν μια συνταγη για ολους.

panos21
27-05-10, 11:07
Δεν ηταν ο σκοπος μου να δαιμονοποιησω την τεστοστερονη:green:
φενεται ετσι απο το ποστ μου γιατι αναφερω μονο παρενεργειες και δεν αναφερομαι καθολου στα θετικα που μπορει να προσφερει η τεστοστερονη.Δεν το εκανα οχι γιατι δεν γνωριζω η γιατι ηθελα να την παρουσιασω σαν μια ουσια που μπορει να προκαλεσει 1000 προβληματα. δεν αναφερθηκα στα θετικα τησ γιατι ειναι αας και το θεωρησα εναντια στους κανονες να κανω κατι τετοιο.

βασικα συμφωνουμε οτι ειναι μια ουσια που θελει προσοχη

μερικες παρενεργειες που αναφερω οντοσ ειναι τραβηγμενες αλλα ειναι κυριος αποτελεσμα αλογιστης χρησης και αυτο ηθελα να τονισω.απλα τις ανεφερα γιατι κατα πασα πιθανοτητα ειναι πολλυ λιγα τα ατομα εδω μεσα που ξερουνε τη σωστη χρηση τετοιων ουσιων,και ακομα λιγοτερα ειναι τα ατομα που ειναι σε τοσο ανεβασμενο επιπεδο που πλεον η χρηση αας να ειναι ο μονος τροπος να ανεβουν ακομα περισσοτερο.

γενικα δεν νομιζω οτι ειναι ευκολο να εχει προσβαση καποιος στην τεστοστερονη η σε αλλα αας αλλα κατα κυριο λογο τα μελη του φορουμ ειναι ερασιτεχνες ββ το κανουνε για προσωπικη ευχαριστηση και μεσα απο το ποστ μου ηθελα να αποτρεψω καποιον ο οποιος ισως να μπορει να βρει τεστοστερονη αλλα σε καμια περιπτωση δεν την χρειαζεται και κατα πασα πιθανοτητα δεν εχει ιδεα πως να ελαχιστοποιησει τις οποιες παρενεργειες:green::green::green:

και για να μην παρεξηγηθω μιας και εχουμε και ατομα που ασχολουντε αγωνιστηκα με το ββ δεν υπονοω οτι ντε και καλα οι επαγγελματιες κανουνε χρηση αας μην πεσεται να με φατε:green::green::green:

Regk Park
27-05-10, 15:54
παιδια η διαφορα της κρεμας τεστοτερονης με τα χαπια πια ειναι??

Niiick
27-05-10, 17:40
Οι παρενεργειες που γραφεις ειναι τραβηγμενες απο τα μαλια, σαφως και εχει παρενεργειες οπως οτιδηποτε βαζεις μεσα στο σωμα σου και η ασπιρινη εχει τρελες παρενεργειες.Οσο για τις ψυχολογικες επιπτωσεις μονο ηρεμος χαρακτηρας δεν ειμαι γιαυτο σου λεω οτι αντι να κανει αυτα που λενε μου εφτιαξε την διαθεση τραγικα γιατι ανεβαινουν και τα οιστρογονα που ειναι αμεσα συνδεδεμενα με την σεροτονινη(αν θυμαμαι καλα).Καραμελα ουδεποτε δεν ειπα οτι ειναι τιποτα απο ολα αυτα απλα δεν μπορω με την δαιμονοποιηση ορισμενων ουσιων.Ειδα και τα φαρμακεια,αυτο που θα γραψω ειναι ασχετο αλλα ενδεικτικο του ποσο ξερολες ειναι φαρμακοποιοι γιατροι κτλ.Ηθελα κατι για το στομαχι αλλα οχι αντιοξινο γιατι κανει κακο στην αποροφηση των θρεπτικων συστατικων.Παω φαρμακειο του τα λεω,μου λεει μονο αντιοξινα παιρνουμε ολα τα αλλα δεν ειναι εγκεκριμενα κτλ.Καλα του λεω θα παρω τα μη εγκεκριμενα,μολις του ειπα για αποροφηση συστατικων με κοιταγε σαν εξωγηινο και επικριτικα σε φαση τι λεει αυτος.Ε παω και διαβαζω βλεπω οτι η γλουταμινη κανει θαυματα στο στομαχι.Γενικα με γιατρους φαρμακοποιους δεν τα παω καθολου καλα.Εχουν μια συνταγη για ολους.




Ουτε εγω ρε φιλε πας στο γιατρο τη κοπελα σου που εχει διαροια και πυρετο, και λες του γιατρου οτι της εδωσες κατι lanes πολυβιταμινες μη σου πεσει κατω απο καμμια ελλειψη και ανισοροποια ηλεκτρολυτων και σου απανταει με υφος "μη κανεις το γιατρο νεαρε".

Πως δε τον εβρισα. Λες και πρεπει να εισαι ο υψιστος σουπερ γιατρος του hfbcdhldcu university στη νεα υορκη για να σκεφτεις να παρεις βιταμινες αμα εισαι αρρωστος με πυρετο.

manos_
27-05-10, 18:03
Ουτε εγω ρε φιλε πας στο γιατρο τη κοπελα σου που εχει διαροια και πυρετο, και λες του γιατρου οτι της εδωσες κατι lanes πολυβιταμινες μη σου πεσει κατω απο καμμια ελλειψη και ανισοροποια ηλεκτρολυτων και σου απανταει με υφος "μη κανεις το γιατρο νεαρε".

Πως δε τον εβρισα. Λες και πρεπει να εισαι ο υψιστος σουπερ γιατρος του hfbcdhldcu university στη νεα υορκη για να σκεφτεις να παρεις βιταμινες αμα εισαι αρρωστος με πυρετο.

Ε ναι αμα αρχισει ο καθενας και μαθαινει βασικα πραγματα για το ανθρωπινο σωμα του χαλας τα 60αρια για ψυλου πηδημα και την κονομα.

beefmeup
27-05-10, 20:12
οταν κανεισ χριση τεστροστερονης η δiκη σου παραγωγη σταματα γιατι η δοσεις ειναι πολυ μεγαλυτερες. [/COLOR][/B][/U]

δεν σταματα..ελαχιστοποιειτε.

Qlim4X
28-05-10, 23:33
αυτο τα λεει ολα!!!συμφωνω μανο μαζι σου,εχω δει αμετρητους τραμπουκους που ειναι ετσι χωρις να περνουν τεστο.και κατι που διαβασα σε ενα ξενο σαιτ για αας-stupid people better stay away from steroids...:thumbup:

αν το παρεις ετσι τοτε εγω ειμαι τις αποψης οτι ειναι χαζος οποιος περνει σημπληρομανα και περιμενει να δει διαφορες.

τουλαχιστον τα ΑΑΣ εχουν σιγουρα αποτελεσματα ;)

υπαρχουν πολοι δρομοι για να φτασεις να πιοις νερο απο την πηγη. και εν γνωσεη τους πολοι ακολουθουν αυτο που θεορουν αυτοι καλητερο αφου ζηγισουν τις συνεπιες.

απλα εχω βαρεθει να ακουω ολη την ωρα για συμπληροματα και ΑΑΣ στο γυμναστηριο. και τι εκανε ο καθενας.

Polyneikos
29-05-10, 08:50
τα λεφτα που θα ξοδεψει καποιος σε συμπληρωματα για να εχει αποτελεσματα(αν ποτε δει αποτελεσματα) θα τα εχει με τα αας με πολυ λιγοτερο χρημα,σε πολυ λιγοτερο χρονο,σε πολυ μεγαλυτερο βαθμο και θα τα εχει σιγουρα(αν κανει σωστα και αλλα χιλια δυο πραματα,διατροφη προπονηση κτλ μην το αναλυσουμε)για αποτελεσματα,μπες 12 βδομαδες με 2 φαρμακακια και θα εισαι αγνωριστος..


12 εβδομαδες θα γίνεις αγνωριστος;Και μετα ξαναγίνεσαι ρεγγας ή φούσκας ή τελωσπαντων όπως δηλαδη ήταν καποιος στην πρωταρχικη του φαση ,ποσα ατομα παίρνουν για παραπανω από 12 εβδομαδες,μην σου πω 6 μηνες τον χρόνο,μην σου πω και 10 μηνες τον χρόνο,ενταξιε,είναι πολυ καλοι,αλλα μετα τι να τους κανεις όταν μενουν μισοι ή αν γίνονται ξανα διπλοι...
Δηλαδη αν κανεις όλα τα υπόλοιπα σωστα με τα συμπληρωματα δεν θα εχεις καλα αποτελέσματα ενω με τα φαρμακα θα γίνεις αγνωριστος;Αποτελεσματα βρισκεις απο την συνεπεια που δειχνεις και απο τις συνηθειες σου γιατι αν θες να εχεις στόχους το bodybuilding δεν ξεκιναει την ωρα που μπαινιες στο γυμναστηριο και δεν τελειωνει τη νωρα που βγαίνιεις αλλα το ακολουθεις και σε ακολουθει όλη την μερα,7 μερες την εβδομαδα κοκ
Εχεις ρωτησει ή εχεις σκεφτει τι ψυχολογικη εξαρτηση σου δημιουργείται όταν βαζεις το δαχτυλο στο μελι και μετα επανερχεσαι στην αρχικη σου κατασταση;Οι 8 στους 10 ξανα μανα γιατι μετα ποτέ η προπόνηση δεν θα είναι η ιδια..Ο καθρεφτης πολύ πιο σκληρος....Τα βαρη αδυσωπητα όταν εκανες σκουωτ με 180 και μετα τα 120 σου φαίνονται τόνος ολοκληρος.
Πρεπει να εχεις δυνατη προσωπικότητα για να κοντρολαρεις καποιους κυκλους που θα σου προκύψουν και αν αρχίσεις να εξομοιωνεις τα συμπληρωματα με τα φαρμακα και να προκρινεις την δευτερη λυση γιατί και καλα είναι πο φθηνα το εχεις χασει φίλε το παιχνίδι,δηλαδη πιο φθηνα στην τσεπη μας αλλα πιο επωδυνα για την υγεία μας αλλα δεν πειραζει ε;
Μην τα εχετε όλα ευκολα στον βωμο του αποτελεσματος γιατι για όλα υπάρχει ενα κόστος και εγω στο μυαλο μου εχω τουλαχιστον 10 παραδείγματα,δεν εχει ουσια να σου πω τι και πως και μην φανταστεις ότι ηταν αρχαριοι απλα την πατησανε γιατι δεν τους ενοιαξε το ρίσκο ή όταν το σκεφτηκαν ήταν πια αργα για καποια πραγματα.
Τωρα αν εσυ παλι διαβαζωντας αυτες τις σειρες πεις ή σκεφτεις τι μου λεει τωρα αυτός just go for it.
Mιλαω με συμπαθεια και όχι επιθετικα και παντα με γνωμονα ότι η ζωη δεν σταματαει ούτε στα 30 ούτε στα 40.

Jumaru
29-05-10, 09:07
12 εβδομαδες θα γίνεις αγνωριστος;Και μετα ξαναγίνεσαι ρεγγας ή φούσκας ή τελωσπαντων όπως δηλαδη ήταν καποιος στην πρωταρχικη του φαση ,ποσα ατομα παίρνουν για παραπανω από 12 εβδομαδες,μην σου πω 6 μηνες τον χρόνο,μην σου πω και 10 μηνες τον χρόνο,ενταξιε,είναι πολυ καλοι,αλλα μετα τι να τους κανεις όταν μενουν μισοι ή αν γίνονται ξανα διπλοι...
Δηλαδη αν κανεις όλα τα υπόλοιπα σωστα με τα συμπληρωματα δεν θα εχεις καλα αποτελέσματα ενω με τα φαρμακα θα γίνεις αγνωριστος;Αποτελεσματα βρισκεις απο την συνεπεια που δειχνεις και απο τις συνηθειες σου γιατι αν θες να εχεις στόχους το bodybuilding δεν ξεκιναει την ωρα που μπαινιες στο γυμναστηριο και δεν τελειωνει τη νωρα που βγαίνιεις αλλα το ακολουθεις και σε ακολουθει όλη την μερα,7 μερες την εβδομαδα κοκ
Εχεις ρωτησει ή εχεις σκεφτει τι ψυχολογικη εξαρτηση σου δημιουργείται όταν βαζεις το δαχτυλο στο μελι και μετα επανερχεσαι στην αρχικη σου κατασταση;Οι 8 στους 10 ξανα μανα γιατι μετα ποτέ η προπόνηση δεν θα είναι η ιδια..Ο καθρεφτης πολύ πιο σκληρος....Τα βαρη αδυσωπητα όταν εκανες σκουωτ με 180 και μετα τα 120 σου φαίνονται τόνος ολοκληρος.
Πρεπει να εχεις δυνατη προσωπικότητα για να κοντρολαρεις καποιους κυκλους που θα σου προκύψουν και αν αρχίσεις να εξομοιωνεις τα συμπληρωματα με τα φαρμακα και να προκρινεις την δευτερη λυση γιατί και καλα είναι πο φθηνα το εχεις χασει φίλε το παιχνίδι,δηλαδη πιο φθηνα στην τσεπη μας αλλα πιο επωδυνα για την υγεία μας αλλα δεν πειραζει ε;
Μην τα εχετε όλα ευκολα στον βωμο του αποτελεσματος γιατι για όλα υπάρχει ενα κόστος και εγω στο μυαλο μου εχω τουλαχιστον 10 παραδείγματα,δεν εχει ουσια να σου πω τι και πως και μην φανταστεις ότι ηταν αρχαριοι απλα την πατησανε γιατι δεν τους ενοιαξε το ρίσκο ή όταν το σκεφτηκαν ήταν πια αργα για καποια πραγματα.
τωρα αν εσυ παλι διαβαζωντας αυτες τις σειρες πεις ή σκεφτεις τι μου λεει τωρα αυτός just go for it.Mιλαω με συμπαθεια και όχι επιθετικα και παντα με γνωμονα ότι η ζωη δεν σταματαει ούτε στα 30 ούτε στα σαραντα.

+1 , Η μετά-τεστο εποχή θα είναι ότι χειρότερο. Εδώ τελειώνει η κρεατίνη-πρωτεΐνη και νομίζεις πως δεν θα είσαι ο ίδιος στην προπόνηση. Φανταστείτε με τη τέστο τι ψυχολογικό τριπάκι θα πέσει.

GEORGEXX1
29-05-10, 10:10
Παρενέργειες Αναβολικών:

Στους άνδρες: Ακμή, αυξημένη επιθετικότητα και σεξουαλική διάθεση. Χρήση για μεγάλο διάστημα μπορεί να προκαλέσει στειρότητα και ανικανότητα, αναστολή της σπερματογένεσης, συρρίκνωση και σκλήρυνση των όρχεων, νεφρική βλάβη, γυναικομαστία, αλωπεκία, υπερτροφία προστάτη, μειωμένη παραγωγή ενδογενούς τεστοστερόνης και γοναδοτροπινών.

Στις γυναίκες: Ακμή, ανάπτυξη ανδρικών χαρακτηριστικών, μεταξύ αυτών τριχοφυΐα στο πρόσωπο και στο σώμα, βάθυνση του τόνου της φωνής, διαταραχές εμμήνου ρύσεως (περιόδου), αυξημένη επιθετικότητα και σεξουαλική διάθεση, υπερτροφία κλειτορίδας, συρρίκνωση του στήθους, αλωπεκία ανδρικού τύπου, πολύ αυξημένα επίπεδα τεστοστερόνης, μειωμένα επίπεδα ωοθυλακιοτρόπου ορμόνης.

Στους εφήβους: Σοβαρή ακμή στο πρόσωπο και στο σώμα, ανδρογενής σωματοκατασκευή στις κοπέλες, αναστολή της σωματικής ανάπτυξης εξαιτίας της πρώιμης σύγκλισης των επιφύσεων των οστών*.

* Οι παρενέργειες αυτές μπορεί να είναι μόνιμες.

Καρδιαγγειακές βλάβες: Σχηματισμός θρόμβων, αυξημένη πίεση αίματος, υπέρταση, ταχυκαρδία, καρδιακή προσβολή, υπερινσουλιναιμία.

Ενδοκρινικές βιοχημικές διαταραχές: Μειωμένη ανοχή στη γλυκόζη, αλλαγές στο λιποπρωτεϊνικό προφίλ (αλλαγές στο ισοζύγιο HDL / LDL), αυξημένα επίπεδα τριγλυκεριδίων.

Ηπατικές βλάβες: Ηπατίτιδα, καρκίνος, ίκτερος, ηπατοκυτταρικό αδένωμα.

Άλλες βλάβες: Νανισμός (πολύ μικρό ύψος).

Ψυχολογικές παρενέργειες: Κατάθλιψη, ερεθιστικότητα, αδυναμία συγκέντρωσης, επιθετικότητα, βιαιότητα, παράνοια, υπερδιέγερση.

ΔΕΝ ΑΞΙΖΕΙ ΟΥΤΕ ΤΟΝ ΚΟΠΟ ΑΛΛΑ ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΤΟ ΧΡΗΜΑ

kutsup
29-05-10, 11:51
Αποτελεσματα βρισκεις απο την συνεπεια που δειχνεις και απο τις συνηθειες σου γιατι αν θες να εχεις στόχους το bodybuilding δεν ξεκιναει την ωρα που μπαινιες στο γυμναστηριο και δεν τελειωνει τη νωρα που βγαίνιεις αλλα το ακολουθεις και σε ακολουθει όλη την μερα,7 μερες την εβδομαδα κοκ


Και όταν παίρνεις φάρμακα τα παραπάνω ισχύουν x 2. Αλλιώς τζάμπα το ρίσκο που πήρες. Αν ήταν κάτι τι απλό όλοι θα ήταν "αγνώριστοι".

Doctorg
15-09-11, 00:43
Βιολογικά ρυθμισμένοι για την πατρότητα οι άνδρες
Η απόκτηση ενός παιδιού ρίχνει τα επίπεδα τεστοστερόνης
Ουάσινγκτον

Τα επίπεδα τεστοστερόνης στους άνδρες μειώνονται μετά την απόκτηση ενός παιδιού γεγονός που τους κάνει πιο συναισθηματικούς και περιποιητικούς, κατάλληλους για την ανάληψη του ρόλου του πατέρα.
Τα ευρήματα έρχονται από ειδικούς του Πανεπιστημίου Νορθγουέστερν (http://www.northwestern.edu/), στις ΗΠΑ.
Ως γνωστόν, τα υψηλά επίπεδα της συγκεκριμένης ορμόνης ενισχύουν τις σεξουαλικές ορμές των ανδρών, τις παρορμητικές συμπεριφορές αλλά και την ανάγκη για κοινωνική επιβολή..Οι παράγοντες αυτοί μπορεί να θεωρούνται κατάλληλοι για την προσέλκυση του αντίθετου φύλου, ωστόσο θεωρούνται ακατάλληλοι για το μεγάλωμα ενός παιδιού όπου η συνεργασία και των δύο γονιών είναι απαραίτητη.
«Η μελέτη μας δείχνει ότι οι πατέρες είναι βιολογικά ρυθμισμένοι ώστε να συμμετέχουν στο μεγάλωμα των απογόνων τους» αναφέρει χαρακτηριστικά ο ερευνητής Κρίστοφερ Κουζάγουα.

«Βιολογικοί» πατέρες
Όπως περιγράφεται στο σχετικό άρθρο που δημοσιεύθηκε στην επιθεώρηση «Proceedings of the National Academy of Sciences (http://www.pnas.org/)», η ομάδα των αμερικανών επιστημόνων μελέτησε συνολικά 600 άνδρες από τις Φιλιππίνες για ένα διάστημα πέντε ετών. Στην αρχή της μελέτης, οι εθελοντές δεν είχαν γίνει ακόμη πατέρες.
Είδαν ότι μετά από την επίσκεψη του πελαργού, τα επίπεδα τεστοστερόνης των νέων πατέρων παρουσίαζαν σημαντική πτώση, τουλάχιστον για ένα σύντομο χρονικό διάστημα.
«Κάτι τέτοιο δεν σημαίνει ότι οι άνδρες με χαμηλότερα επίπεδα τεστοστερόνης έχουν περισσότερες πιθανότητες να γίνουν πατέρες» επισημαίνει ο Λι Γκέτλερ ο οποίος συμμετείχε στην έρευνα. «Αντίθετα, οι άνδρες που στο ξεκίνημα της μελέτης εμφάνιζαν υψηλά επίπεδα τεστοστερόνης συγκέντρωναν τις μεγαλύτερες πιθανότητες να αποκτήσουν έναν απόγονολ Μόλις όμως γίνονταν πατέρες η ανδρική ορμόνη έκανε βουτιά».
Προηγούμενες μελέτες είχαν επίσης δείξει ότι οι πατέρες εμφανίζουν χαμηλότερα επίπεδα τεστοστερόνης συγκριτικά με άνδρες που δεν έχουν παιδιά. Μέχρι τώρα παρόλα αυτά, δεν ήταν ξεκάθαρο αν κάτι τέτοιο σχετιζόταν με την πατρότητα.
«Η πατρότητα και οι υψηλές απαιτήσεις που συνοδεύουν ένα νεογέννητο μωρό οδηγούν σε μια σειρά συναισθηματικών, ψυχολογικών και σωματικών προσαρμογών» εξήγει ο Γκέτλερ. «Η μελέτη μας υπογραμμίζει ότι η «ανδρική» βιολογία μπορεί να τροποποιηθεί σημαντικά ώστε να ανταποκριθεί σε αυτές τις απαιτήσεις».

πηγή: http://www.tovima.gr/science/medicine-biology/article/?aid=419439

amateur666
15-09-11, 01:16
12 εβδομαδες θα γίνεις αγνωριστος;Και μετα ξαναγίνεσαι ρεγγας ή φούσκας ή τελωσπαντων όπως δηλαδη ήταν καποιος στην πρωταρχικη του φαση ,ποσα ατομα παίρνουν για παραπανω από 12 εβδομαδες,μην σου πω 6 μηνες τον χρόνο,μην σου πω και 10 μηνες τον χρόνο,ενταξιε,είναι πολυ καλοι,αλλα μετα τι να τους κανεις όταν μενουν μισοι ή αν γίνονται ξανα διπλοι...
Δηλαδη αν κανεις όλα τα υπόλοιπα σωστα με τα συμπληρωματα δεν θα εχεις καλα αποτελέσματα ενω με τα φαρμακα θα γίνεις αγνωριστος;Αποτελεσματα βρισκεις απο την συνεπεια που δειχνεις και απο τις συνηθειες σου γιατι αν θες να εχεις στόχους το bodybuilding δεν ξεκιναει την ωρα που μπαινιες στο γυμναστηριο και δεν τελειωνει τη νωρα που βγαίνιεις αλλα το ακολουθεις και σε ακολουθει όλη την μερα,7 μερες την εβδομαδα κοκ
Εχεις ρωτησει ή εχεις σκεφτει τι ψυχολογικη εξαρτηση σου δημιουργείται όταν βαζεις το δαχτυλο στο μελι και μετα επανερχεσαι στην αρχικη σου κατασταση;Οι 8 στους 10 ξανα μανα γιατι μετα ποτέ η προπόνηση δεν θα είναι η ιδια..Ο καθρεφτης πολύ πιο σκληρος....Τα βαρη αδυσωπητα όταν εκανες σκουωτ με 180 και μετα τα 120 σου φαίνονται τόνος ολοκληρος.
Πρεπει να εχεις δυνατη προσωπικότητα για να κοντρολαρεις καποιους κυκλους που θα σου προκύψουν και αν αρχίσεις να εξομοιωνεις τα συμπληρωματα με τα φαρμακα και να προκρινεις την δευτερη λυση γιατί και καλα είναι πο φθηνα το εχεις χασει φίλε το παιχνίδι,δηλαδη πιο φθηνα στην τσεπη μας αλλα πιο επωδυνα για την υγεία μας αλλα δεν πειραζει ε;
Μην τα εχετε όλα ευκολα στον βωμο του αποτελεσματος γιατι για όλα υπάρχει ενα κόστος και εγω στο μυαλο μου εχω τουλαχιστον 10 παραδείγματα,δεν εχει ουσια να σου πω τι και πως και μην φανταστεις ότι ηταν αρχαριοι απλα την πατησανε γιατι δεν τους ενοιαξε το ρίσκο ή όταν το σκεφτηκαν ήταν πια αργα για καποια πραγματα.
Τωρα αν εσυ παλι διαβαζωντας αυτες τις σειρες πεις ή σκεφτεις τι μου λεει τωρα αυτός just go for it.
Mιλαω με συμπαθεια και όχι επιθετικα και παντα με γνωμονα ότι η ζωη δεν σταματαει ούτε στα 30 ούτε στα 40.

+10000 :thumbup:

edit:Αν κανεις γενικες εξετασεις αιματος μεσα σε αυτες υπαρχει κ ποσο τεστο εχεισ?????..

Niiick
15-09-11, 02:58
Πρεπει να κανεις ορμονολογικες εξετασεις αμα θελεις τετοιους δεικτες, που δε τους καλυπτουν και ολα τα ταμεια, δεν ειναι φτηνες, πρεπει να στις γραψει καποιος.

TRIANTAFYLLOU
15-09-11, 03:19
+10000 :thumbup:

edit:Αν κανεις γενικες εξετασεις αιματος μεσα σε αυτες υπαρχει κ ποσο τεστο εχεισ?????..

στην γενική αίματος δεν κάνουν εξετάσεις τεστοστερόνης και ορμονικές γενικότερα , απλα το ζητάς σαν κάτι εξειδικευμένο ξεχωριστα , όταν θα δώσεις αιμα για αιματολογικές