PDA

Επιστροφή στο Forum : Hemodrene (Nutrabolics)



ΓΙΑΝΝΗΣ
23-06-09, 16:02
παιδια,γεια σας μηπως κατα τυχη εχει δοκιμασει κανεις το Hemodrene της Nutrabolis?πηγα να παρω αποφασισμενος το Animal Cuts της Universal και μολις ακουσα τη λεξη θυροειδης κολλωσα!!!!!τωρα σκεφτομαι αυτο που ειναι εξισου δυνατο.ευχαριστω



http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=3123&stc=1&d=1245768100


http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=3109&stc=1&d=1245767984

ΓΙΑΝΝΗΣ
29-06-09, 09:50
Κανενασ καμια απαντηση ρε παιδια?περισσοτερεσ λεπτομερειεσ:υψοσ 1,80 ,κιλα 79.5 ,λιποσ 15% στοχοσ μεχρι τελη ιουλιου να παω στα 77 κιλα με 13% λιποσ.

James
29-06-09, 10:28
Ο θυροειδης απ΄οτι ξερω επηρεαζεται από όλα τα αναλογα σκευασματα,λιποδιαλυτικα,λιποτροπικα,για αυτό υπάρχουν οδηγιες ότι όποιος έχει θυροειδη να μην τα λαμβανει....Τι ακριβως σε φόβισε;;
2 με 2,5 κιλα τα χανεις με μια προσεγμενη διατροφη,δεν είναι αναγκη να παρεις λιποδιαλυτη...Τα υγρα μόνο να αποβαλλεις τα εχασες...

ΓΙΑΝΝΗΣ
29-06-09, 13:22
καταρχασ ευχαριστω που απαντησεσ στο μηνυμα.οσο αφορα τη διατροφη μου ειναι προσεγμενη,αλλα να χασω 2με 3 κιλα που θελω ακομα και να ειναι λιποσ οπωσ ξερεισ ειναι σχεδον αδυνατο.τα τελευταια χρονια κανω και απιστευτη κατακρατηση υγρων,εκανα υγρομετρηση και εχω 59% υγρα.εχω ψιλο απογοητευτει γιατι ασχολουμαι χρονια με βαρη και αθλητισμο και πρωτη φορα ειμαι σε τοσο χαλια κατασταση τετοια περιοδο,για αυτο σκεφτομαι για λιποδιαλυτεσ.τουσ αποφευγω σαν ο διαολοσ το λιβανι.για το ανιμαλ κατσ διαβασα διαφορα στο φορουμ που και αλλοι φοβοντουσαν οτι επηρεαζει πολυ το θυροειδη.ουτωσ αλλωσ το διαφημιζει και το ιδιο το προιον με μεγαλα γραμματα!

sctp
29-06-09, 14:37
καταρχασ ευχαριστω που απαντησεσ στο μηνυμα.οσο αφορα τη διατροφη μου ειναι προσεγμενη,αλλα να χασω 2με 3 κιλα που θελω ακομα και να ειναι λιποσ οπωσ ξερεισ ειναι σχεδον αδυνατο.τα τελευταια χρονια κανω και απιστευτη κατακρατηση υγρων,εκανα υγρομετρηση και εχω 59% υγρα.εχω ψιλο απογοητευτει γιατι ασχολουμαι χρονια με βαρη και αθλητισμο και πρωτη φορα ειμαι σε τοσο χαλια κατασταση τετοια περιοδο,για αυτο σκεφτομαι για λιποδιαλυτεσ.τουσ αποφευγω σαν ο διαολοσ το λιβανι.για το ανιμαλ κατσ διαβασα διαφορα στο φορουμ που και αλλοι φοβοντουσαν οτι επηρεαζει πολυ το θυροειδη.ουτωσ αλλωσ το διαφημιζει και το ιδιο το προιον με μεγαλα γραμματα!

Το νερό αντιστοιχεί στο 60% του σωματικού βάρους του μέσου ενήλικου άντρα και στο 50% της γυναίκας. Όσο περισσότερη μυϊκή μάζα έχει κάποιος, τόσο μεγαλύτερο ποσοστό νερού θα έχει. Το μεγαλύτερο ποσοστό του νερού του σώματος βρίσκεται μέσα στα κύτταρα (ενδοκυττάριο νερό). Το υπόλοιπο βρίσκεται έξω από τα κύτταρα (εξωκυττάριο νερό) και κυρίως μέσα στα αγγεία, τα μάτια και το αίμα.

Το νερο κατα τη γνωμη μου ειναι υγεια και το καλα εφυδρωμενο μυικο κυτταρο βρισκεται σε πολυ καλυτερη κατασταση,τωρα αν θες να στεγνωσεις για καποιες μερες απλα παιξε με το αλατι σου και με την προσληψη νερου,στη χειροτερη λιγο Uva ursi και καλιο.

ΓΙΑΝΝΗΣ
29-06-09, 15:31
Τι ειναι αυτο το UVA πρωτη φορα το ακουω.

KILERMAN
07-02-10, 15:39
επισης εντυπωσιακο σκευασμα το Hemodrene... αλλα ειναι πολυ ξεκαθαρα φαρμακευτικο...με λιγες καψουλες ,καλα αποτελεσματα...ειμαι πολυ περιεργος να ξερω τι λενε το συκωτι και ο θυρεοειδης μας....αν μιλουσαν....μακαρι να μην εχουν επιπτωσεις....

foko
08-02-10, 01:09
φαρμακευτικο λες ή διαβαζω λαθος???????/

magik5
22-02-10, 01:05
Παιδιά ενδιαφέρον το εν λόγω προιόν. Ποιος ξέρει όμως μαζί με τα καλά αποτελέσματα λυποδιάλυσης τι άλλα φέρνει...

Εγώ αυτή την στιγμή παίρνω anabolic halo και nano vapor. Μπορώ με το που τελειώσουν να βάλω λυποδιαλύτη ? ή πρέπει να μείνω ορισμένο καιρό off? Αν ναι πόσο?


Ευχαριστώ.

magik5
10-03-10, 22:14
Παιδιά μήπως δοκίμασε κανείς τους hemodrene? Θα ήθελα να μάθω αν είναι δυνατοί και αν κάνουν δουλειά.

giorgospet
10-03-10, 22:56
Λοιπόν, με μία ματιά που έριξα στα συστατικά του, περιέχει πολύ καφεΐνη σε διάφορες μορφές (ότι φυτικό υπάρχει το οποίο περιέχει συστατικά ανάλογα της καφεΐνης , το έχει μέσα).Σίγουρα θα υπάρχει φοβερό τσίτωμα μιας και το νευρικό σύστημα θα έχει τρελαθεί (χαχα). Όποιος έχει ευαισθησία στην καφεΐνη….μακριά. Τώρα ταχυκαρδίες , πονοκέφαλοι και τρέμουλο πιστεύω θα είναι , τυχών , παρενέργειες. Βασικά έχω 10 κάψουλες σε δείγμα και μάλλον θα τις χαρίσω.

magik5
12-03-10, 02:17
Πάντως γενικά πέρα από την πολύ καφεινη που φαίνεται ότι έχει, θα κάνει δουλειά? θα φαίνεται διαφορά? Γιατί για mitotropin και cuts δεν με κόβω.

savage
12-03-10, 02:31
ρε μανια με το λιποδιαλυτη εσυ!!!:P:P

flowin_through
12-03-10, 02:44
Τα λιποδιαλυτικα ειναι μουφα. Μην πετατε τα λεφτα σας. Ουτε ΑNIMAL CUTS ουτε Mitotropin ουτε καν εφεδρινη θα κανει τιποτα καλυτερο στο θεμα της λιποδιαλυσης απο τις συνολικες προσλαμβανομενες θερμιδες σε σχεση με αυτες συντηρησης. Τα λιποδιαλυτικα μπορεις να τα πεις αλλιως ¨τσιτωτικά¨ και το μονο που κανουν ειναι να σε βοηθουν καπως να ανταπεξελθεις στην προπονηση, οπου αναμενεται να πεσεις αν ακολουθεις υποθερμιδικη διατροφη. Τελος.

savage
12-03-10, 02:54
καλα τα περισσοτερα συμπληρωματα παπατζες ειναι,για να βγαζουν οι εταιριες λεφτα!!! εννοειται αυτο.και γω ειμαι της αποψης οτι δε χρειαζονται πολλα πολλα.
ακουω ολους απο 18 χρονων,πριν μαθουν να πιανουν την μπαρα καλα καλα,να λενε "τι να παρω?νιτρικο?κρεατινη?λιποδιαλυτες?tribulus?"
Δεν ακουσα κανενα να λεει να παρω ω3 ω6 ω9,cla,βιταμινη c η E,η πολυβιταμινη κτλ η να φαει σωστα κ να προπονηθει σωστα.ολοι πρωτα λενε τι να παρω?μαθαινεις στις ευκολες λυσεις ετσι εξ'αρχης και χανεις την ουσια

magik5
12-03-10, 03:49
Εγώ φίλε και σωστά τρώω και πλέον κάνω και πολύ καλή προπόνηση. (Έχεις διαβάσει το θέμα μου και γνωρίζεις). Θα δω τι θα κάνω, πάντως δεν πολυεμπιστεύομαι και εγώ τους λυποδιαλύτες αλλά τον Μάιο θα βάλω να δω τι αποτελέσματα θα έχω.

dream420
13-03-10, 05:28
Τα λιποδιαλυτικα ειναι μουφα. Μην πετατε τα λεφτα σας. Ουτε ΑNIMAL CUTS ουτε Mitotropin ουτε καν εφεδρινη θα κανει τιποτα καλυτερο στο θεμα της λιποδιαλυσης απο τις συνολικες προσλαμβανομενες θερμιδες σε σχεση με αυτες συντηρησης. Τα λιποδιαλυτικα μπορεις να τα πεις αλλιως ¨τσιτωτικά¨ και το μονο που κανουν ειναι να σε βοηθουν καπως να ανταπεξελθεις στην προπονηση, οπου αναμενεται να πεσεις αν ακολουθεις υποθερμιδικη διατροφη. Τελος.

θα συμφωνησω εν μερη σε αυτο αλλα μην τα ισσοπεδονουμε ολα υπαρχουν και καλα λιποδιαλιτικα αρκει να τα χρησιποιησεις σωστα και οταν τα εχεις αναγκη.

silk
14-06-10, 04:23
το εχει βαλει σε προσφορα χορηγος.λεω να το χτυπησω.υπαρχει κανεις που τ χει δοκιμασει γιατιστισ απαντησεις δν υπαρχει καποιος που ν τ χει δοκιμασει.

californication
14-06-10, 21:08
Το Σαββατο το τελειωσα.Ηταν το πρωτο κουτι που δοκιμασα.Καλη ενεργεια,τσιτες,καλο control apettite και χρειαζεται μονο 2 καπσ την ημερα.30 μερεσ μου κρατησαν,60 ειχε μεσα και αυτο που μου αρεσε ιδιαιτερα σε αυτους ηταν οτι σε καμια περιπτωση δεν σου πειραζαν το στομαχι,ουτε καουρες ουτε ανακατωσουρες ( λογω δουλειας το πρωι πινω και 2-3 καφεδες και καποιοι αλλοι με ειχαν σκισει,φυσικα εν γνωση μου).
Απο αποτελεσμα με βοηθησαν να χασω 6 κιλακια ( φυσικα ας ειναι καλα και η πρωινη αεροβια + καρνιτινουλα) και ποσοστο λιπους να πεσει 4,5 μοναδες.
Κανω τωρα 2-3 μερες παυση και να σου πω την αληθεια σκεφτομαι να τους ξαναπαρω γιατι τους βρηκα και εγω σε καλη τιμη.Και εγω σε αναζητηση ειμαι.
Καλη επιλογη :bbbiceps:

manos_
14-06-10, 21:40
Για πεταμα.

BADBOY1
16-06-10, 13:14
Για πεταμα.

Δε συμφωνω οτι ειναι για πεταμα.1 Εβδομαδα που το χρησιμοποιω εχω μεινει πολυ ευχαριστημενος.Κοβει καλα την ορεξη ( για γλυκο που εχω εγω ιδιαιτερη αγαπη:) ) και μου βγαζει και αρκετα νερα. :clap:

CrzY
30-06-10, 01:50
Δεν δινει καθολου τσιτες εγω τ παιρνω μαζι με s.pump και παλι δεν κΑταλαβαινω τπτ.κοβει καλα την ορεξη και λυτουργει πολυ καλα σε εμενα σαν διουριτικο.παρολα αυτα δεν τ παιρνω πολυ καιρο οποτε θα δουμε τι θα γινει με τ λυπος στο τελος..

manos_
30-06-10, 03:13
Δε συμφωνω οτι ειναι για πεταμα.1 Εβδομαδα που το χρησιμοποιω εχω μεινει πολυ ευχαριστημενος.Κοβει καλα την ορεξη ( για γλυκο που εχω εγω ιδιαιτερη αγαπη:) ) και μου βγαζει και αρκετα νερα. :clap:
Ρε για πεταμα λεμε απο τους χειροτερους λιποδιαλυτες εβερ λεμε:(:(

Devil
30-06-10, 03:36
ωραιο κουτι ;)

fotis hks
19-07-10, 12:40
εγω σημερα το αγορασα το κουτακι.....ελπίζω μονο να μην εχω προβλημα με τη καφεινη και κανω κανα μηνα να κοιμη8ω...xD

fotis hks
21-03-11, 18:05
προσωπικα οτι καλυτερο εχω δοκιμασει σε λιποδιαλυτη........ισως καλυτερο απο το hydroxycut που ξεκινησα προσφατα......

sobral
04-04-11, 19:59
τι παίζει με το συγκεκριμένο? έχει καμία banned ουσία? διουρητικά βλέπω κ διάφορα άλλου είδους extracts και μπαίνω σε υποψίες. Ψάχνω στο γούγλη αλλά δεν βρίσκω την χρησιμότητα κάποιων ουσιών. Επίσης έχει κάτι που το δίνουν σε ασθενείς με καρκίνο.:shock: γιατί??

sobral
05-04-11, 00:06
ok βρήκα τα πάντα για την κάθε ουσία που περιέχει.
παραθέτω τα ακόλουθα:
b) Pure guggulsterone E&Z 99%: A small body of evidence indicates guggulsterones may also have value as a fat burner (see J Postgrad Med. 1995 Jan-Mar;41(1):5-7) specifically by increasing thyroid T3 hormone levels.

c) Salvia sclarea extract: Salvia sclarea may have a positive effect on increasing cyclic AMP (a cell regulating compound) in the body. Increased levels of cAMP can raise thyroid hormone levels and spur further weight loss. Alas, the validity of this compound is largely undocumented at this time.

+το γεράνιο.
ορμονικό. θα έχει αποτέλεσμα λογικά αλλά παίζει με τις ορμόνες οπότε μακρυά.

beefmeup
05-04-11, 15:06
ναι τα gugglest. υποτιθεται επιδρουν λιγο στον θυροειδη..
η μαγικη λεξη εδω ειναι το "υποτιθεται".

δεν υπαρχουν επαρκη στοιχεια για αυτο..

Selene
05-05-11, 13:27
τα παίρνω εδώ και 3 εβδομάδες, όχι πάντα στη φουλ δόση τους (δηλ 1 το πρωί κ 1 το μεσημέρι ή πριν την προπόνηση) επειδή είχα πάρει κορτιζόνη για 3 μήνες. απέβαλλαν πολλά υγρά κατακράτησης και ξεπρήστηκα, όταν γυμνάζομαι ζεσταίνομαι αρκετά και μου δίνουν κ ενέργεια. το μόνο κακό είναι επειδή με πειράζει η καφεΐνη, το πόσο πάει ανάλογα και με την ώρα που θα τα πάρω, μόλις τελειώσω τη γυμναστική με πιάνει τρέμουλο και υπόταση. δεν πειράζουν τα νεύρα μου πάντως. ποτέ μην τα πάρετε με άδειο στομάχι όμως.
επειδή έχω χασιμότο θυρεοειδίτιδα είχα ρωτήσει και τον ενδοκρινολόγο μου (για λιποδιαλύτες με φυτικά εκχυλίσματα με καφεΐνη και καρνιτίνη) και μου είχε πει ότι δεν υπάρχει πρόβλημα, ισχύει?

beefmeup
05-05-11, 15:46
διαβασε 2 ποστ πιο πανω..εχει μεσα ενα φυτικο που υπαρχουν ενδειξεις οτι επειρεαζει αλλα μαλλον λιγο..γιατι τα στοιχεια δεν ειναι επαρκη..
καμια φορα τα φυτικα δεν ειναι κ τοσο αθωα οσο ακουγονται..

ΑΡΧΕΛΑΟΣ
27-05-12, 15:49
τα παίρνω εδώ και 3 εβδομάδες, όχι πάντα στη φουλ δόση τους (δηλ 1 το πρωί κ 1 το μεσημέρι ή πριν την προπόνηση) επειδή είχα πάρει κορτιζόνη για 3 μήνες. απέβαλλαν πολλά υγρά κατακράτησης και ξεπρήστηκα, όταν γυμνάζομαι ζεσταίνομαι αρκετά και μου δίνουν κ ενέργεια. το μόνο κακό είναι επειδή με πειράζει η καφεΐνη, το πόσο πάει ανάλογα και με την ώρα που θα τα πάρω, μόλις τελειώσω τη γυμναστική με πιάνει τρέμουλο και υπόταση. δεν πειράζουν τα νεύρα μου πάντως. ποτέ μην τα πάρετε με άδειο στομάχι όμως.
επειδή έχω χασιμότο θυρεοειδίτιδα είχα ρωτήσει και τον ενδοκρινολόγο μου (για λιποδιαλύτες με φυτικά εκχυλίσματα με καφεΐνη και καρνιτίνη) και μου είχε πει ότι δεν υπάρχει πρόβλημα, ισχύει?


Kαλησπέρα σε όλους. Λοιπόν παιδιά το παίρνω εδώ και ένα μήνα δίχως να ξανάχω πάρει θερμογεννετικά (Λάμβανα πάντοτε Ω3-6) Τα αποτελέσματα όσ0ν αφορά σε καύση θετικά και θα συμφωνήσω με την παραπάνω κατάθεση ότι δηλ απεβάλλεις πολλά υγρά κατακράτησης, αρκετή εφίδρωση, κανένα πρόβλημα με στομαχικές διαταραχές. Το θέμα είναι μετά από προπόνηση ή όχι με πιάνει τρελό τρέμουλο και νομίζω ότι με ανεβαίνει ελαφρώς η πίεση απ την τσίτα ενώ ουδέποτε είχα παραπλήσιο πρόβλημα. Δεν ξέρω αν φταίει το ότι παίρνω και 3 φορές την εβδομάδα προασκητικό (ΙGNITRO - Ιnteractive nutrition) αλλά όλα αυτά τηρώντας πάντα σταθερές δόσεις και μάλιστα στα πιο ελάχιστα επίπεδα. Ϊσως σε συνδιασμό με τους καφέδες που πίνω να τρελάθηκε το νευρικό μου σύστημα. Έκοψα εντελώς τους καφέδες (2-3 Ελληνικούς) και μείωσα την δόση του HEMODRENE σε ένα χάπι κάθε ημέρα. Αν ακόμα κι έτσι δω μεταξύ των ημερών ότι με φέρνει τέτοιου είδους συμπτώματα, ομολογώ ότι το κόβω είτε κάνει καλή δουλειά είτε όχι.

ang3lfitness
04-06-12, 12:52
Τους χρησιμοποιώ εδώ και 4 μέρες! σκέφτομαι να τους συνδυάσω με πρωτεΐνη ISOPURE ! λέω για το επόμενο δίμηνο να κάνω πάλι γράμμωση, ουσιαστικά στέγνωμα θέλω. Λέω για 4 φορες την εβδομάδα γυμναστικουλα... 2 από αυτές βάρη και τις άλλες 2 θα παίξω με λάστιχα και γενικά διαφορες ασκησεις χωρίς βάρη.. 3 από αυτές τις μέρες θα έχουν αερόβιο τον 30 λεπτών σε στίβο...
είμαι 1,87 και έχω πέσει στα 84 κιλά.. και μυϊκά.. λέτε αντί να στεγνώσω με το σιγκεκριμνο ασκησιολόγιο και τα συμπληρώματα να θολώσω? η να ρέψω κιαλο?:P

ΑΡΧΕΛΑΟΣ
06-06-12, 12:49
Τους χρησιμοποιώ εδώ και 4 μέρες! σκέφτομαι να τους συνδυάσω με πρωτεΐνη ISOPURE ! λέω για το επόμενο δίμηνο να κάνω πάλι γράμμωση, ουσιαστικά στέγνωμα θέλω. Λέω για 4 φορες την εβδομάδα γυμναστικουλα... 2 από αυτές βάρη και τις άλλες 2 θα παίξω με λάστιχα και γενικά διαφορες ασκησεις χωρίς βάρη.. 3 από αυτές τις μέρες θα έχουν αερόβιο τον 30 λεπτών σε στίβο...
είμαι 1,87 και έχω πέσει στα 84 κιλά.. και μυϊκά.. λέτε αντί να στεγνώσω με το σιγκεκριμνο ασκησιολόγιο και τα συμπληρώματα να θολώσω? η να ρέψω κιαλο?:P


Καλησπέρα φίλε μου. Ταπεινή μου άποψη είναι ότι μπορείς να τα συνεχίσεις αλλά για μια βδομάδα παίρνε 1 χάπι την ημέρα για να έχει περισσότερο ανοχή ο οργανισμός σου, και εν συνεχεία παίρνε 2, 1 κάθε πρωί και 1 πριν από κάθε προπόνηση σου και ΠΑΝΤΑ με γεμάτο στομάχι! Μην τα συνδυάσεις με καφέδες ειδικά αν λαμβάνεις και προασκητικό.. Αυτό έκανα και εγώ και όλα μαζί με έκαναν κομπρεσσερ! Πλέον τα παίρνω κανονικά αλλά το πάθημα με έγινε μάθημα. Όσον αφορά για το πρόγραμμα σου πιστεύω ότι στα 84 είσαι καλά σε αναλογία με το ύψος σου. Το πρόγραμμα σου πάντως θα σε ρίξει περισσότερο πιστεύω σε κιλά μιας και με τις αερόβιες "καις" πολύ. Προσωπικά γυμνάζόμαι 3 φορές την εβδομάδα από 2,30 ώρες με βάρη και μία μέρα αερόβια κολύμβηση συνήθως, ή τρέξιμο. Σε συνδυασμό πάντως με τα HEMODRENE έχω "κόψει" αρκετά δίχως να χάσω μυικό όγκο σε διαστάσεις 1.73 με 73κg βάρος.. Νασαι καλά..

panakos
19-06-12, 13:09
καλησπερα!!μολις επεσαν 2 κουτακια στα χερακαι μου!λιγουν τον αυγουστο!!
θα ξεκινησω για 2 μερες 1 χαπι πριν την προπονηση(παντα πρωινη) και μετα θα τα ανεβασω σε 2 οπως λενε οι οδηγιες πριν την προπονηση και τα 2!

θα σας πω εντυπωσεις σε καμια βδομαδουλα και λιγο παραπανω!:welcome:

panakos
23-06-12, 14:14
παιδια ερχεται μια μινι αναφορα του προιοντος!

λοιπον την δοση την πηγα 2 χαπια πριν την προπονηση φοβερο ιδρωμα παιδια...βεβαια ειναι και η ζεστη!
νομιζω οτι μετρανε σαν λιποδιαλυτης....

τωρα εχω μια απορια....
μπορω να δουλεψω το πρωτο κουτι και μετα μολις τελειωσει να μπω καπακι σε δευτερο η οχι?