PDA

Επιστροφή στο Forum : My log!



bb-fitness
03-07-09, 22:56
γεια σας!ειμαι 16 χρονων τα στατιστικα μου ειναι 1.77 υψος 69 κιλα βαρος.το νεο προγραμμα μου ειναι το εξης
Δευτερα
στηθος-ωμοι-τρικεφαλοι
πιεσεις ισιου παγκου
πιεσεις επικλινη παγκου
ανοιγματα με αλτηρες
ορθια κωπηλατικη
πλαγιες εκτασεις
πιεσεις παγκου με κλειστη λαβη
γααλλικες εκτασεις με αλτηρα πισω απο το κεφαλι
Τεταρτη
ποδια-κοιλιακοι
σκουατ
αρσεις θανατου
χακ σκουατ
ροκανισματα
Παρασκευη
πλατη-δικεφαλοι
κωπηλατικη με μπαρα
ελξεις μονοζυγου με κλειστη λαβη
πουλ οβερ με αλτηρα
καμψεις δικεφαλου με αλτηρα
το διαλειμμα αναμεσα στα σετ ειναι 60-90 δευτερολεπτα.
τα σετ προθερμανσης ειναι 2 στην πρωτη ασκηση καθε μυικης ομαδας
τα λειτουργικα ειναι 3 και οι επαναληψεις 12,10,8,6,4.αεροβικη εχω καθε Τριτη και Πεμπτη για 20-30 λεπτα.ξεκινησα τνα πηγαινω γυμναστηριο τον Ιουλιο του 2008.ειμαι σε περιοδο ογκου.στην αρχη δεν ειχα βαλλει καθολου αεροβικη αλλα εβαλα στα τελη Μαιου,αρχες Ιουνιου γιατι πηρα λιπος στην περιοχη της κοιλιας και θελω να το μειωσω.η διατροφη μου ειναι:
1 νιφαδες βρωμης ή καμια φορα muesli,250ml γαλα 2 βραστα αυγα και ενα ασπραδι μια κουταλια μελι,
2 βρασμενο στηθος κοτοπουλου φιλετο μια σε δυο φετες ολικης αλεσεως και μια κουταλια μουρουνελαιο
3 ρυζι 100γρ, 200γρ σαρδελα ή σολωμο ή στηθος κοτοπουλου
4 μεταπροπονητικο 2 κουταλιες γλυκοζη, 6 ασπραδια αυγων
5 200γραμ τονο ή κοτοπουλο,2 ή 3 βραστες πατατες και μια σαλατα
6 ενα γιαουρτι 2% ή τυρι cottage 200γρ 2% , μια χουφτα καρυδια ή μια κουταλια βιολογικο φυστικοβουτυρο,μια κουταλια μουρουνελαιο.

thegravijia
03-07-09, 23:20
κατανομισε την πρωτεινη ισοποσα σε καθε γευμα.
γιατι ετσι οπως κανεις τωρα τωρα..
δεν την αφομοιωνεις με τιποτα σε μερικα γευματα..
οταν βλεπω το πρωι 2 ασπραδια και το μεσημερι 200γρ.κοτοπουλο μου κατι με πιανει..:cursing:

βαλε και φρουτα το πρωι και κανα οσπριο της μερες που δεν γυμναζεσαι και οχι μονο...

α και welcome...!

bb-fitness
04-07-09, 23:19
οκ,ευχαριστω για τις συμβουλες και το καλωσορισμα.

bb-fitness
18-07-09, 20:18
σε λιγες μερες θα παω διακοπες και θα ειμαι εκτός Αθηνων,αρα θα απεχω απο τα βαρη.αυτο που σκεφτομαι να κανω ειναι να κανω καποιες ασκησεις οπως push-ups
με ανοιχτη και κλειστη λαβη ροκανισματα και θα παρω και ενα ελατηριο στηθους.
μη ξεχασω να αναφερω το καθημερινο κολυμπι με ελευθερο στυλ.οσων αφορα τη διατροφη δεν θα μπορεσω να την ακολουθησω αλλα δεν θα ξεσκιστω στις πιτσες και στα παγωτα. τι λετε, να κανω αυτες τις ασκησεις ή να αφιερωσω τις διακοπες μου στη ξεκουραση?

leangains
19-07-09, 04:19
η δικη μου προταση θα ηταν να ξεκουραστεις εντελως κ να κανεις κολυμπι μονο. επισης αν τρως αρκετη ποσοτητα κρεατος κ αλλες πρωτεινες όπως αυγα, γιαουρτι, σκονη πρωτεινης (αν παιρνεις), τυρι κοττατζ, να μη φας τετοια πραγματα. Να σφησεις το σωμα σου να χαλαρωσει από την πεψη τετοιων τροφων, θα μπορουσες να φας αρκετα λαχανικά κ άπειρα φρουτα, μετρια ποσοτητα λιπους και πρωτεινη απο κοτοπουλο σε χαμηλες ποσότητες. ναι ετσι θα πεσουν αρκετα οι θερμιδες και θα χασεις και μυικη μαζα. το ριμπαουντ που θα εχεις οταν επιστρεψεις στην προπομηση κ σε μια διατροφη (μοσχαρι, αυγα, ψαρια) θα ειναι πολυ μεγαλυτερο, επίσης θα εχεις πολυ μεγαλυτερη ορεξη για αυτες τις τροφες.

bb-fitness
19-07-09, 12:55
οκ Σταυρο thanks για την απαντηση.