PDA

Επιστροφή στο Forum : Gain Fast 3100 (Universal)



Driver007
04-07-09, 10:06
Μου έχουν πει ότι είναι από τις καλύτερες πρωτεΐνες για μετά το γυμναστήριο. Τι γνώμη έχετε?

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=3725&stc=1&d=1247811200


http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=6939&stc=1&d=1259156497

KATERINI 144
04-07-09, 10:29
μάπα είναι

2.55 Lbs.ChocolateSupplement Facts
Serving Size5Scoops(229g)
Servings Per Container10
Amount Per Serving% Daily Value*
Calories842
Calories From Fat27

Total
Fat3g5%
Saturated Fat1g5%Trans
Fat0g0%
Cholesterol42mg14%
Sodium142mg6%
Potassium125mg4%
Total Carbohydrate171g57%
Dietary Fiber4g16%
Sugars72g*
Protein35g70%

Driver007
04-07-09, 10:34
μάπα είναι

2.55 Lbs.ChocolateSupplement FactsServing Size5Scoops(229g)Servings Per Container10
Amount Per Serving% Daily Value*
Calories842
Calories From Fat27

Total Fat3g5%Saturated Fat1g5%Trans Fat0g0%Cholesterol42mg14%Sodium142mg6%Potassium125mg4%Total Carbohydrate171g57%Dietary Fiber4g16%Sugars72g*Protein35g70%

Εννοείται δεν παίρνεις 5 scoop αλλά 2 το πολύ 2,5 . Την χρησιμοποιούν 2-3 άτομα που γνωρίζω και μου είπαν ότι έχουν δει αποτελέσματα ! Και την πέρνουν μετά το γυμναστήριο μόνο. Γενικά χρησιμοποιούν whey gold standar (Οn)

KATERINI 144
04-07-09, 10:47
με 2 σκοπ παίρνουν 14 γραμμάρια πρωτεΐνης,

τη αποτελέσματα εχουν δει, για πες :rolleyes:

λολ ακου φιλε Driver007,
αν φας κοτόπουλο στήθος 100 γραμ, θα έχεις φάει περίπου 32 γραμ πρωτεΐνη,

με αυτη τη μουφα με 5 σκοπ θα εχεις φαει 35 γραμμάρια πρωτεΐνη και ένα τσουβάλι ζάχαρη μαζί.

πάρε την οn's η καποια αντίστοιχη που ειναι καθαρή πρωτεΐνη και οχι ζαχαρι με λιγο πρωτεΐνη,

διάβασε τα άρθρα του φόρουμ για να κατατοπιστείς.

narta
04-07-09, 12:47
με 2 σκοπ παίρνουν 14 γραμμάρια πρωτεΐνης,

τη αποτελέσματα εχουν δει, για πες :rolleyes:

λολ ακου φιλε Driver007,
αν φας κοτόπουλο στήθος 100 γραμ, θα έχεις φάει περίπου 32 γραμ πρωτεΐνη,

με αυτη τη μουφα με 5 σκοπ θα εχεις φαει 35 γραμμάρια πρωτεΐνη και ένα τσουβάλι ζάχαρη μαζί.

πάρε την οn's η καποια αντίστοιχη που ειναι καθαρή πρωτεΐνη και οχι ζαχαρι με λιγο πρωτεΐνη,

διάβασε τα άρθρα του φόρουμ για να κατατοπιστείς.

LMAO!!! +1 :green::green::green:

kyriakos23
04-07-09, 14:27
με 2 σκοπ παίρνουν 14 γραμμάρια πρωτεΐνης,

τη αποτελέσματα εχουν δει, για πες :rolleyes:

λολ ακου φιλε Driver007,
αν φας κοτόπουλο στήθος 100 γραμ, θα έχεις φάει περίπου 32 γραμ πρωτεΐνη,

με αυτη τη μουφα με 5 σκοπ θα εχεις φαει 35 γραμμάρια πρωτεΐνη και ένα τσουβάλι ζάχαρη μαζί.

πάρε την οn's η καποια αντίστοιχη που ειναι καθαρή πρωτεΐνη και οχι ζαχαρι με λιγο πρωτεΐνη,

διάβασε τα άρθρα του φόρουμ για να κατατοπιστείς.

+1000000
πεταμενα λεφτα

ANONIO
04-07-09, 16:11
για μετα το γυμναστηριο ειναι πολυ καλος υδανθρακας!εγω την επερνε και εβαζα και 2 σκουπ της ον.μετα βεβαια εμαθα και εβαζα μονος τον υδατανθρακα

pharmacist
04-07-09, 22:32
Ολοι λενε οτι βαζουν μονοι τους τον υδατανθρακα, ενα weight gainer της προκοπης ομως εχει μιγμα απο μονο-,δι- και πολυσακχαριτες, καμια σχεση με το να κατεβαζεις δεξτροζη απλα.
Σου δινουν ενεργεια και γρηγορα και με διαρκεια αποφευγοντας τα peak της ινσουλινης.
Ευχαριστως να βαλω μονος μου τον υδατανθρακα αλλα σκετη δεξτροζη, φρουκτοζη η ζαχαρη απλα δεν ειναι το ιδιο.
Τωρα αν εχετε βρει ευκολη προσβαση και σε πολυσακχαριτες και τους προσθετετε πασο!

embrance
04-07-09, 23:16
εγω χρησιμοποιω πρτειννες ογκου αλλα καμια απο αυτες που βρισκοντε στην Ελληνικη αγορα.ΑΠλα δεν αξιζουν απο αποψη κοστους και τοτε οντως ειναι πεταμενα λεφτα.Υπαρχουν και καποιες με πολυ καλο μιγμα οπως πχ της PVL και Bodytronics που ειναι δοκιμασμενς απο πολλα ατομα και ηταν ικανοποιημενοι.Θα συμφωνησω με τον Φαρμακιστ.

Anithos
05-07-09, 09:51
Ολοι λενε οτι βαζουν μονοι τους τον υδατανθρακα, ενα weight gainer της προκοπης ομως εχει μιγμα απο μονο-,δι- και πολυσακχαριτες, καμια σχεση με το να κατεβαζεις δεξτροζη απλα.
Σου δινουν ενεργεια και γρηγορα και με διαρκεια αποφευγοντας τα peak της ινσουλινης.
Ευχαριστως να βαλω μονος μου τον υδατανθρακα αλλα σκετη δεξτροζη, φρουκτοζη η ζαχαρη απλα δεν ειναι το ιδιο.
Τωρα αν εχετε βρει ευκολη προσβαση και σε πολυσακχαριτες και τους προσθετετε πασο!

kai εγω θα συμφωνησω
ολοι κατακρινουν τους υδατανθρακες που εχουν τα weight gainer και απο την αλλη βαζουν 80 γρ δεξτροζη στην πρωτεινη ,στο μεταπροπονητικο γευμα.
ενω σωστο συμπληρωμα ογκου 35% περιπου ειναι οτι πρεπει για μετα την προπονηση με την προυποθεση να εχει και μιγματα υδατανθρακων σωστα μεσα,τα οποια μιγματα υδατανθρακων -γνωμη μου -ειναι καλύτρα απο 80 γρ.δεξτροζη

KATERINI 144
05-07-09, 10:56
o καθένας εχει την άποψη του, εγω παω πασο αν μετα την προπονηση τη διαφορα την κάνουν οι διάφοροι υδατάνθρακες..............................................

NASSER
05-07-09, 15:33
Εγω απλα θα πω πως καθε συμπληρωμα ειναι καλο αν το χειριστεις σωστα. Το gain fast ειναι ενα πολυ καλο συμπληρωμα με υδατανθρκα και πρωτεινη για μετα την προπονηση. Το εχω δοκιμασει και εγω και ομολογω πως μαρεσε, γιατι ειναι φτιαγμενο γιαυτο το σκοπο.
Παρομοια συθεση επιδιωκα να εχω παιρνοντας δεξτροζη και μαλτοδεξτρινη ξεχωριστα αλλα δεν ειχαν την ιδια αποδοχη απο το στομαχι μου. Εδω τη λυση μου την εδωσε το gain fast

billys15
05-07-09, 15:42
Την χρησιμοποιούν 2-3 άτομα που γνωρίζω και μου είπαν ότι έχουν δει αποτελέσματα !

Οπως?:)

KATERINI 144
05-07-09, 16:48
ProtoCarb Plus (Universal's High Performance Carbohydrate Complex- Consisting Of High Energy Glucose Polymers, Maltodextrin (Long-Chained Complex Carbohydrates), Pure Crystalline Fructose, And Dextrose), Super Protein EX (Universal's Superior Protein Blend- Consisting Of The Highest Biological Value Peptide-Bonded Casein, Pharmaceutical Grade Pancreatic Digest Of Whey Protein (Lactalbumin)(Milk), Egg White (Albumin) Protein, With Naturally Occuring Branched-Chain Acmino Acids L-Leucine, L-Isoleucine, And L-Valine), AGC (Universal's Proprietary Anabolic Growth Complex- Consisting Of Anabolic Gaining Agents, Metabolic Optimizers, And Performance Factors) Advanced Vitamin/Mineral Complex, Medium Chain Triglycerides, Lipotropics And Natural Flavors.

oxide
05-07-09, 16:52
συνεχιζουν να εχουν μυικα κερδη καθε μερα ακομα και αν σταματησαν οποιδηποτε μορφη ασκησης για 6μηνες:rolf::rolf:


(δν μπορω να θυμηθω σε ποιο θεμα το διαβασα αυτο)

pharmacist
05-07-09, 21:47
o καθένας εχει την άποψη του, εγω παω πασο αν μετα την προπονηση τη διαφορα την κάνουν οι διάφοροι υδατάνθρακες..............................................

Μετα την προπονηση ισως οχι αφου ο οργανισμος θελει να γεμισει τις αποθηκες του.
Απο τα 14 γευματα πρωτεινης που τρωω την εβδομαδα ομως τα 2 μονο ειναι μεταπροπονητικα αφου τοσες φορες παω γυμναστηριο.
Τα υπολοιπα ειναι αναμεσα στα γευματα και δε θες να κατεβασεις σκετη πρωτεινη, δε θες να ριξεις μεσα και σκετη δεξτροζη.
Παλια που επαιρνα ενα weight gainer της MLO εδινε πολυ ενεργεια για ωρες, πολυ καλο.
Και αμα η περιεκτικοτητα του σε πρωτεινη σου πεφτει λιγη μπορεις να προσθεσεις whey.
Παιδια οσον αφορα στα weight gainers μην ξεχναμε οτι υπαρχει κοσμος που λειπει ολη μερα απο το σπιτι και δεν εχει ουτε χρονο ουτε ορεξη ουτε κουραγιο να ασχολειται ολη την ωρα με το να ετοιμαζει γευματα.

narta
05-07-09, 21:56
Παιδια οσον αφορα στα weight gainers μην ξεχναμε οτι υπαρχει κοσμος που λειπει ολη μερα απο το σπιτι και δεν εχει ουτε χρονο ουτε ορεξη ουτε κουραγιο να ασχολειται ολη την ωρα με το να ετοιμαζει γευματα.
Δεν μπορείς να φανταστείς πόσο χρόνο γλυτωνεις με καλο προγραμματισμό εκ των προτέρων.

Εκτος αν θες να τρως ζεστο φαγητο καθε φορά, εκει παω πασο.

mantus3
05-07-09, 22:03
Δεν μπορείς να φανταστείς πόσο χρόνο γλυτωνεις με καλο προγραμματισμό εκ των προτέρων.



+1000

ετσι κ αλιως ειτε να βγαλεις μεριδες απο τον gainer σου, ειτε να ετοιμασεις εσυ τις αναλογιες που θελεις δεν εχει κ μεγαλη διαφορα....

pharmacist
06-07-09, 10:16
+1000

ετσι κ αλιως ειτε να βγαλεις μεριδες απο τον gainer σου, ειτε να ετοιμασεις εσυ τις αναλογιες που θελεις δεν εχει κ μεγαλη διαφορα....

Αυτο που εχει διαφορα ειναι ο χρονος που χρειαζεσαι να κατσεις να φας εναντι του να κατεβασεις ενα shake.
Ειδικα αμα τρως αργα, θες ενα 2ωρο τη μερα να μασουλας.

toubanix
06-07-09, 14:04
Εστω να συμφωνήσω στη χρήση του gainer μόνο μετα τη προπόνηση(αν και τότε σου προσφέρει πολύ μικρή ποσότητα πρωτείνης σε σχεση με αυτά που χρειάζεται ο οργανισμός)..Τις υπόλοιπες ώρες τις μέρας όμως τι κανεις???Ας πούμε το βράδυ πρίν κοιμηθείς gainer θα πάρεις??Όλος ο υδατάνθρακας που έχει λίπος στη κοιλιά σου θα γίνει..Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί θέλετε όλοι να έχετε γρήγορα αποτελέσματα(γιαυτό και καταφεύγετε στα gainers)..Η δημιουργία μιας όμορφης σωματικής διάπλασης είναι μια δουλειά επίμονη και μακροχρόνια και γίνεται πραγματικότητα μόνο μεσα απο τη σωστή διατροφή και τη σκληρη προπόνηση..Το λέω γιατί και εγώ (μη ξέρωντας) χρησιμοποιούσα παλιά τέτοια σκευάσματα πετώντας άσκοπα τα ωραία μου λέφτα αφού τα αποτελέσματα ήταν 0..Αυτά και πάντα φιλικά!;)

-Giannis-
06-07-09, 14:46
δεν μπορεί να το συνδυάσουμε το gainer με μια whey? π.χ το πρωί με την αερόβια:wcourt: whey..... μετά την προπόνηση με βάρη:weights: gainer.... και μετά οποιος θέλει πριν τον ύπνο:sleeping: whey.... δεν μπορεί να γίνει έτσι? η είπα βλακεία?:green:

toubanix
06-07-09, 15:18
Αφού θα δώσεις που θα δώσεις παραπάνω λεφτά γιατί να μην πάρεις στη θέση του gainer μια δεξτρόζη και να τη παίρνεις μαζί με τη whey μετά τη προπόνηση?Έτσι θα ναι πολύ καλύτερα..Παρόλα αυτά η επιλογή είναι δική σου!

KATERINI 144
06-07-09, 16:03
δεν μπορεί να το συνδυάσουμε το gainer με μια whey? π.χ το πρωί με την αερόβια:wcourt: whey ναι

..... μετά την προπόνηση με βάρη:weights: gainer.... μαζι με whey

και μετά οποιος θέλει πριν τον ύπνο:sleeping: whey ουτε whey ουτε gainer

:thumbup:

toubanix
06-07-09, 16:23
Γιατί όχι πριν τον ύπνο whey??Σίγουρα η καζείνη θα ήταν καλύτερη επιλογή αλλά η whey τι κακό εχει??

KATERINI 144
06-07-09, 16:33
για πριν τον υπνο μονο καζεινη toubanix, η whey θα απορροφηθεί μεσα σε μιση-μια ωρα, μετα τη θα ''τρωει'' ο οργανισμός.

toubanix
06-07-09, 16:38
:thumbup:

-Giannis-
06-07-09, 17:57
αν έχει κάποιος την whey της on την 100% Gold Standar και την παίρνει το πρωί μετά την αερόβια και μετά τα βάρη παίρνει την weight gain της PVL την Mutant Mass.... αν θέληση περισσότερο πρωτεΐνη μπορεί να βάλει και από την whey?.... δηλαδή δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα όταν πάρουμε αυτά τα 2 μαζί? και μετά την αερόβια αφού πάρουμε την whey για πόση ώρα δεν πρέπει να φάμε?

pharmacist
07-07-09, 00:56
για πριν τον υπνο μονο καζεινη toubanix, η whey θα απορροφηθεί μεσα σε μιση-μια ωρα, μετα τη θα ''τρωει'' ο οργανισμός.

Ωωωωωωχ, δηλαδη τωρα πρεπει να παω να παρω και καζεινη;
Δε βαριεσαι, εχω βαρυστομαχιασει απο τον μουσακα και ελπιζω αυτο να καθυστερησει την απορροφηση της whey γιατι δεν εχω αλλη η πρωτεινη να ταισω τα μουσκουλα νυχτιατικα:rolf:
Αντε να τελειωσει να παρω καμια πρωτεινη σε μιγμα να τελειωνουμε με τη Whey που μας βγηκε πρωτεινη..."ειδικων αποστολων":(

KATERINI 144
07-07-09, 01:04
γιαουρτι 2% η' κοτατζ και εισαι οκ pharmacist.

asdf
08-07-09, 01:27
να τελειωνουμε με τη Whey που μας βγηκε πρωτεινη..."ειδικων αποστολων":(

pharmacist η whey ειναι για ολες τις αποστολες αν δεν το εχεις καταλαβει... Ακομα μπορεις να την χρησημοποιησεις σαν casein. Δλδ προ του υπνου τρως ας πουμε 100γρ cottage και χτυπας και ενα scoop whey και εισαι οκ ;)

***Mην ξεφευγουμε απο τον τιτλο του θεματος Plz

anthropidis
13-07-09, 15:29
Εγω ψαχνω εδω και καιρο να βρω πρωτεινη που να ειναι μονο καζεινη και δεν βρισκω. Ολες ειναι ορος γαλακτος και ασπραδι αυγου

billys15
13-07-09, 15:46
optimum casein protein

nitro tech night time (δεν ξερω αν βγαινει ακομα)

giorgos888
25-11-09, 16:13
θελω να παρω μια πρωτεινη για ογκο και σκεφτομαι να παρο την gain fast τις universal nutrition
http://www.xtr.gr/216/eshop/DetailView.aspx?prod_id=3336&category=563
τι λετε

KATERINI 144
25-11-09, 16:23
καταρχας καλος ηρθες στο φορουμ.
αλλαξα τον τίτλο του θεματος για να παραπεμπει σε αυτο που ρωτας (στο μελλον αν ανοιγεις νεο θεμα κανε το ιδιο)

δωσε κανενα στοιχειο σε τη φαση βρισκεσαι να σου πουμε, εγω προτιμώ καθαρη πρωτεινη και βαζω μεσα τον υδατανθρακα που θελω αναλογα την ωρα που θα την χρησιμοποιήσω.

giorgos888
25-11-09, 16:32
ευχαριστο παο περιπου 4,5 με 5 μηνες gym και παω για ογκο πριν περιπου 1 μηνα ηχα παρη την whey της on αλα μου ηπαν οτι εγω στιν κατασταση που ειμαι και που θελω ογκο να παρο μια προτεινη ογκου εγω πιο πολη τιν θελω για να ριθμιζω τα γευματα μου για να με διευκολινη .

KATERINI 144
25-11-09, 16:40
κοιτα, μια δωση απο το συγκεκριμενο gainer εχει 842 θερμιδες, σα να κανεις ενα ολόκληρο κανονικο γευμα, αν τη θες για να σε διευκολύνει σε αυτο οκ, αλλα ξαναλεω εγω προτιμώ μια σαν αυτη που ειχες και βαζω εγω τον υδατάνθρακα που θελω.

sTeLaKoS
25-11-09, 16:48
Πολλοί δεν προτειμούν γιατί έχουνε μέσα πολύ ζάχαρη... με λίγα λόγια θερμίδες μεν κακής ποιότητας δε.

Τώρα για τη συγκεκριμένη, φαίνεται φτηνή αλλά είναι 1 κιλό, 1158γραμ. Με κάθε δόση 5 σκουπ. Δε βλέπω πόσα γραμμάρια σκόνης έχει το κάθε σκουπ αλλά έστω οτι έχει 25γραμμάρια, 25γραμ x5 σκουπ = 125 γραμμάρια προιόντος σε κάθε δόση. Αν πίνεις 2 φορές τη μέρα θες 250 γραμμάρια τη μέρα.
1158 / 250 = 4,6

Συμπέρασμα: δε θα σου φτάσει ούτε για 5 ημέρες.

psychedelic
07-01-10, 16:06
η καζεινη ρε παλικαρια ποση ωρα θελει για να αποροφηθει εντελως?
εγω πρωτου πεσω για υπνο τροω ενα γιαουρτι 2% και την πρωτεινη whey με 400ml γαλα επισης 2%

NASSER
07-01-10, 17:53
η καζεινη ρε παλικαρια ποση ωρα θελει για να αποροφηθει εντελως?
εγω πρωτου πεσω για υπνο τροω ενα γιαουρτι 2% και την πρωτεινη whey με 400ml γαλα επισης 2%

ετσι οπως το κανεις το γευμα, δηλαδη τρως και πας για υπνο, θελεις κανα 4ωρο μεσα στο νερο και μαλλον λιγο παραπανω. Επομενως εισαι ΟΚ.

anastasioy
23-09-11, 22:41
γεια σας θα ήθελα να μου πείτε για την γνώμη σας για αυτήν την πρωτείνη....Φενετε καλή και ένας φίλος μου που την έχει δοκιμάσει έχει δει πολύ καλά αποτελέσματα....


31452




3145331453

moikan
06-10-12, 15:29
παιδια μια ερωτηση
ποσες θερμιδες εχει ανα δοση;
843 η 3100;;;

beefmeup
06-10-12, 15:45
στα 5 σκουπ εχει 800κατι.