PDA

Επιστροφή στο Forum : Glycobol (Anabolic Innovation)



ktsam
06-07-09, 08:44
Ποιά ή γνώμη σας γι' αυτό. Είναι σχετικά καινούργιο αλλά παίρνει καλές κριτικές. Υποστηρίζει ότι είναι insulin potentiator.

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=16280&stc=1&d=1285852859



120 Capsules
Supplement Facts
Serving Size:1 Capsule
Servings Per Container:120

2 Servings Provide:

Na-R-ALA 250mg
Glycobol Complex™ 750mg

Trigonella Seed Isolate (Standardized To 10% 4-Hydroxyisoleucine), Phellodendron Extract (Standardized To 90% Berberine), Cinnamon Bark 20:1 Extract (Standardized For 16% Flavonoids), BMOV (Bis-Malto-Oxovanadium)
http://assets.bodybuilding.com/images/blank.gif Glycobol works, not like typical muscle gainers, but primarily by its ability to mimic and boost insulin. On its own, insulin is a powerful growth peptide, but it also plays a critical role in the action of androgens. Just like insulin, androgens are another fundamental class of endocrine hormones. Studies suggest that androgens fail to sustain a positive muscle nitrogen balance in the absence of insulin, emphasizing the critical role of insulin as a potential limiting factor to the anabolic capacity of androgens. Therefore, Glycobol could be combined with any of the commercially available androgens to optimize and exaggerate gains by its essential synergistic contribution.
Insulin also interacts synergistically with GH, IGF and thyroid hormones to compound growth effects, even when these endocrine co-factors are only present at average physiological levels. Therefore, Glycobol can be used to achieve impressive natural muscle gains and body recomposition as an effective stand-alone agent too.
Glycobol:


Promotes muscle mass, strength and endurance.
Encourages fat loss.
Improves recovery time by rapid glycogen resynthesis.
Provides lasting “pump”, hardness and vascularity.
Drives amino acid and creatine uptake into muscle.
Increases muscle protein synthesis and inhibits breakdown.
Maximizes nutrient utilization.
Potent synergism with endogenous endocrine hormones.

narta
07-07-09, 21:55
Ακόμη καινούριο και δεν υπάρχουν πολλες απόψεις.

Προσωπικά εχω παραγγείλει και περιμένω το Insulean K που εχει πολλές καλες κριτικες.

lef
12-01-11, 00:22
επαναφερω το τοπικ μιας και σκεφτομαι να δοκιμασω ενα repartioner.αν και το σκεφτομαι λογω χρηματων.το ειχα συζητησει και με τον ντεβιλ καποια στιγμη που νομιζε εμεινε ευχαριστημενος

το glycobol απο λιγο που ειδα στο bodybuilding.com ειχε καλυτερες κριτικες απο το anabolic pump

Devil
12-01-11, 00:25
επαναφερω το τοπικ μιας και σκεφτομαι να δοκιμασω ενα repartioner.αν και το σκεφτομαι λογω χρηματων.το ειχα συζητησει και με τον ντεβιλ καποια στιγμη που νομιζε εμεινε ευχαριστημενος

το glycobol απο λιγο που ειδα στο bodybuilding.com ειχε καλυτερες κριτικες απο το anabolic pump

οπα ωραιος το ειχα ξεχασει........ πρεπει να του κανω ενα review....

και απο εμενα καλες θα παρει...χιχιχιχι :green::green::green:

lef
12-01-11, 00:36
οπα ωραιος το ειχα ξεχασει........ πρεπει να του κανω ενα review....

και απο εμενα καλες θα παρει...χιχιχιχι :green::green::green:

το περιμενουμε

ρε συ παιζει να κανει κατι σκετο Na-R-La που το βρισκεις πιο φτηνο

Devil
12-01-11, 00:43
το περιμενουμε

ρε συ παιζει να κανει κατι σκετο Na-R-La που το βρισκεις πιο φτηνο

τωρα το γραφω...

ναι βρησκεις R-ala σκετο απο bulk απλα δεν ειναι δεμενο με νατριο...

αν και το απλο ALA ειναι πιο φτηνο...

lef
12-01-11, 00:44
τωρα το γραφω...

ναι βρησκεις R-ala σκετο απο bulk απλα δεν ειναι δεμενο με νατριο...

αν και το απλο ALA ειναι πιο φτηνο...

primaforce???

Devil
12-01-11, 00:45
primaforce???

ναι νομιζω το εχει και αυτη αλλα και το myp;)

Devil
12-01-11, 00:57
το λοιπον....

εκανα ενα μηνα με το glycobol... δοση που επαιρνα ηταν η κλασσικη δλδ 2 καπς χ2 την ημερα με τα μεγαλητερα γευματα.... ενα ηταν στο πρωινο και ενα στο postwo της on μερες και τις οff σε κανονικο γευμα...

στο πρωινο επαιρνα καπου στα 150γρ βρομη

και στο postwo επαιρνα για αρχη 50-60γρ vitargo και μετα απο κανα 30' φαι... καπου στα 150γρ ρυζι....

απο δυναμη ειχα μερικες αυξησεις σε καποιες ασκησεις αλλα δεν ηταν σιγουρα απο το glycobol...

απο κιλα δεν πηρα τιποτα το ιδιαιτερο και αυτη την αυξηση που ειχα παλι δεν ωφηλετε στο glycobol

απο αναρωση.... δεν εχω ιδεα δεν παω σχεδον ποτε failure και οταν παω δεν εχω doms κτλ κτλ... αλλα και παλι δεν νομιζω οτι κανει τιποτα


οκ και τωρα παμε σε αυτα που περιμενα να δω και ειδα...

σαν κλασσικος τυπος που δεν τα παει καλα με τους υδατανθρακες δλδ σε bulking φασεις στοπ στα 300γρ maximum υδατανθρακα... αυτη τη φορα εφτασα και τα 400γρ... χωρις ιδιαιτερα προβληματα με νερα κτλ κτλ...

χρησιμοποιοντας το glycobol παρατηρησα πιο γεματους μυς και πιο σκληρους...
αρκετα καλο pump μπορω να πω... οχι φλεβικοτητα!!! (οι προπονησεις μου δεν εχουν set για pump χρησιμοποιω χαμηλες επαναληψεις...)

συνηθως πανω απο τα 300γρ υδατανθρακα οι κοιλιακοι αρχηζουν να εξαφανιζονται σιγα σιγα... τωρα ηταν σε σχετικα καλα επιπεδα δεν ειχα sixpack αλλα φαινοντουσαν αρκετα...

απο sides.... τιποτα απολυτως κανενα side effect...

αυτα τα ολιγα απο εμενα....

lef
12-01-11, 01:03
με μπερδεψες περισσοτερο:green:

θελει ρε συ τοσο ανεβασμα σε υδατ γτ εγω εχω πρωινο 80γρ βρωμη και στο ποστ 100γρ ρυζι

Devil
12-01-11, 01:12
με μπερδεψες περισσοτερο:green:

θελει ρε συ τοσο ανεβασμα σε υδατ γτ εγω εχω πρωινο 80γρ βρωμη και στο ποστ 100γρ ρυζι

οτι θελει φορτωμα με υδατανθρακα θελει...

στο κατω κατω για αυτο το παιρνεις... για να μπορεις να βαλεις extra carbs...

εγω τουλαχιστον σε cutting δεν θα το επειρνα...(μπορει...χιχιχιι)...

απλα τσεκαρε τα 2 γευματα που θα το παιρνεις να εχουν κανα 90-100γρ υδατανθρακα....

lef
12-01-11, 01:15
ναι μωρε αλλα δεν φανταζομουν οτι θελει τοσο
μ αρεσει ομως η ιδεα του να βαριανασανω επδ θα εχω σκασει απο το φαι και δεν θα εχω και τυψεις.μονο και μονο γιαυτο σκεφτομαι σοβαρα να το παρω:green::green::green:

beefmeup
12-01-11, 01:18
μητσο το επερνες καθε μερα?

γιατι εχω μπει σε σκεψεις τωρα με το αλλο..:unsure:
μηπως να το επερνα μονο πριν τις προπονες?

Devil
12-01-11, 01:19
ναι μωρε αλλα δεν φανταζομουν οτι θελει τοσο
μ αρεσει ομως η ιδεα του να βαριανασανω επδ θα εχω σκασει απο το φαι και δεν θα εχω και τυψεις.μονο και μονο γιαυτο σκεφτομαι σοβαρα να το παρω:green::green::green:

χαχαχαχαχααα...

κοιτα μην το παρακανεις....

εγω ξεκινησα απο 300γρ και μετα εφτασα σε 400γρ υδατ...

δηλαδη εβλεπα πως ειμαι και συνεχιζα...

θα σου ελεγα να παρεις και 2ο μπουκαλι... αλλα καλητερα αστο... δοκιμασε πρωτα για ενα μηνα και αμα σου αρεσει το τσιμπας την επομενη φορα...

Devil
12-01-11, 01:20
μητσο το επερνες καθε μερα?

γιατι εχω μπει σε σκεψεις τωρα με το αλλο..:unsure:
μηπως να το επερνα μονο πριν τις προπονες?

ναι το ειχα καθημερινη χρηση...

ναι βασικα αυτο θα σου ελεγα... να το κρατησεις μονο στις μερες προπονησεις...

και να παιξεις με τους carbs... δηλαδη... βαζεις κανα 100-120γρ με το pslin... και τις μερες off τους κοβεις πιο κατω.... στο μισο πχ...

beefmeup
12-01-11, 01:22
ναι βασικα αυτο θα σου ελεγα... να το κρατησεις μονο στις μερες προπονησεις...

και να παιξεις με τους carbs... δηλαδη... βαζεις κανα 100-120γρ με το pslin... και τις μερες off τους κοβεις πιο κατω.... στο μισο πχ...

ειμαι πολυ μπροστα τελικα...:thumbup:

"φτου σου",μου:toast:

tommygunz
21-01-11, 20:33
Στο bb.com σε μερικά reviews αναφέρουν διαταραχές στο στομάχι.
Εσύ Devil που το δοκίμασες είχε τίποτα τέτοια προβλήματα?

Devil
21-01-11, 20:34
Στο bb.com σε μερικά reviews αναφέρουν διαταραχές στο στομάχι.
Εσύ Devil που το δοκίμασες είχε τίποτα τέτοια προβλήματα?

οχι κανενα προβλημα...

μπορει να τους το προκαλεσε το R-ALA... αν ηταν με αδειο στομαχι...:unsure:

lef
22-01-11, 00:14
Στο bb.com σε μερικά reviews αναφέρουν διαταραχές στο στομάχι.
Εσύ Devil που το δοκίμασες είχε τίποτα τέτοια προβλήματα?

την ιδια απορια ειχα και εγω.αρκετοι το αναφεραν.απο λαθος χρηση καθαρα λες μητσο?

tommygunz
22-01-11, 02:35
Λίγο άσχετο, αλλά και το m-stak περιέχει R-ALA και ρωτάω τώρα... μήπως είναι λίγο περίεργο πως συνιστάται να το παίρνεις κάνα μισάρωρο πριν την προπόνηση, και προφανώς το τελευταίο γεύμα θα είναι 2 ώρες πριν από αυτήν και τις off μέρες ανάμεσα στα γεύματα? Το glycobol το παίρνεις μαζί με γεύμα...

Devil
22-01-11, 18:59
την ιδια απορια ειχα και εγω.αρκετοι το αναφεραν.απο λαθος χρηση καθαρα λες μητσο?

οχι δεν νομιζω οτι ειναι λαθος χρηση...

απλα νομιζω οτι το κανει το ALA σε μερικους....


Λίγο άσχετο, αλλά και το m-stak περιέχει R-ALA και ρωτάω τώρα... μήπως είναι λίγο περίεργο πως συνιστάται να το παίρνεις κάνα μισάρωρο πριν την προπόνηση, και προφανώς το τελευταίο γεύμα θα είναι 2 ώρες πριν από αυτήν και τις off μέρες ανάμεσα στα γεύματα? Το glycobol το παίρνεις μαζί με γεύμα...

τι ποσοτητα? πρεπει να ειναι πολυ λιγο...

βασικα το m-stak για εμενα δεν εχει νοημα σαν συμπληρωμα.... δεν εχει νοημα στην χρηση του...

το glycobol ναι μαζι με γευμα αντε κανα 10' πριν;)

tommygunz
23-01-11, 17:03
τι ποσοτητα? πρεπει να ειναι πολυ λιγο...

βασικα το m-stak για εμενα δεν εχει νοημα σαν συμπληρωμα.... δεν εχει νοημα στην χρηση του...

Σε proprietary blend των 500 mg που έχει μέσα 5 συστατικά είναι τελευταίο συστατικό. Οπότε λογικά το πολύ 50 mg από ALA να έχει μέσα. Το glycobol στην μια κάψουλα έχει 125 mg, οπότε και με τα 50 κάτι θα γίνεται. Υποθέτω...:unsure:

den23
07-08-11, 02:28
εφόσον με το εν λογο συβληρωμα πρέπει να αυξησειϛ την προσληυη υδατανθρακα στη διατροφη σου δεν θα έκανε καλό stack με ένα συβληρωμα που αυξανει τη πρωτεινοσυνθεση τυπου e-bol σε περίοδο ογου;;;

den23
07-08-11, 13:47
κανείς??? :unsure::unsure:

Roid Rage
07-08-11, 14:20
Και τα δύο συμπληρωματα που λες Υποτιθεται οτι κανουν ο,τι κανουν. Επομενως υποτιθεται οτι θα κανουν και αυτο που λες. Δε θα εχουν ομως και καμια μαγικη συνεργεια. Συμπληρωματα πολυτελειας ειναι, ή καλυτερα ξοδεματος λεφτων για πεταμα.
Παντως σε ογκο γιατι να θες να βαλεις ενα glucose disposal agent? Αστα και τα 2 καλυτερα

den23
07-08-11, 18:32
Και τα δύο συμπληρωματα που λες Υποτιθεται οτι κανουν ο,τι κανουν. Επομενως υποτιθεται οτι θα κανουν και αυτο που λες. Δε θα εχουν ομως και καμια μαγικη συνεργεια. Συμπληρωματα πολυτελειας ειναι, ή καλυτερα ξοδεματος λεφτων για πεταμα.
Παντως σε ογκο γιατι να θες να βαλεις ενα glucose disposal agent? Αστα και τα 2 καλυτερα

για να φορτωσεις λιγο παραπανω υδατανθρακα στη διατροφη...:unsure::unsure: