PDA

Επιστροφή στο Forum : ποδια



johnfistikis
08-07-09, 16:42
καλησπερα...
παρατιρισα οτι το ενα ποδι μου ειναι μεγαλιτερο απο το αλλο δεν εχουν μεγαλι διαφορα αλλα να το προλαβουμε...πριν 3 χρονια και ειχα ενα ατιχιμα.ειχα σπαση το ποδι μου στο μυρο και εχω λαμα...τον τελευτεο καιρο π γυμναζω εντατικα τα ποδια μου και τα ζοριζω εχω καποιεσ ενοχλισεις στο χτιπιμενο αυτο εχει ωσ αποτελεσμα να βαζω περισοτερη διναμη με το "καλο"...οποτε δημιουργιθικε προβληματακη.σκευτικα να κανω μονες δλδ να κανω ξεχωριστα το καθε ποδι και αν ειναι να κανω και ενα σετ παραπανω στο χτιπιμενο...θελω την γνωμη σας και αν εχετε να μου προτινετε κατι αλλο..ευχαριστω.

KATERINI 144
08-07-09, 19:37
σκευτικα να κανω μονες δλδ να κανω ξεχωριστα το καθε ποδι σε αυτο +1

asdf
08-07-09, 19:52
+1... Εγω που δεν εχω λαμα σκεψου ετσι το δουλευω εκτος βεβαια απο τα Squat. Επισης προσοχεις πολυ το τραυματισμενο σου ποδι για να μπορεις να συνεχισεις να πηγαινεις gym ;)

Johnys
08-07-09, 19:56
βασικα θα σου ελεγα να μιλησεις με τον γιατρο σου καλλητερα... Λαμα ειναι αυτη
Λογικα θα σε πει αυτος τι να προσεξεις περισοτερο

NASSER
08-07-09, 21:56
καλησπερα...
παρατιρισα οτι το ενα ποδι μου ειναι μεγαλιτερο απο το αλλο δεν εχουν μεγαλι διαφορα αλλα να το προλαβουμε...πριν 3 χρονια και ειχα ενα ατιχιμα.ειχα σπαση το ποδι μου στο μυρο και εχω λαμα...τον τελευτεο καιρο π γυμναζω εντατικα τα ποδια μου και τα ζοριζω εχω καποιεσ ενοχλισεις στο χτιπιμενο αυτο εχει ωσ αποτελεσμα να βαζω περισοτερη διναμη με το "καλο"...οποτε δημιουργιθικε προβληματακη.σκευτικα να κανω μονες δλδ να κανω ξεχωριστα το καθε ποδι και αν ειναι να κανω και ενα σετ παραπανω στο χτιπιμενο...θελω την γνωμη σας και αν εχετε να μου προτινετε κατι αλλο..ευχαριστω.


Η προπονηση καθε ποδιου ξεχωριστα διχως να δεχεται πιεση το ποδι ειναι μια πολυ σωστη σκεψη.
Απο την αλλη αμα νιωθεις ενοχλησεις, καλο ειναι να απευθυνθεις στον ορθοπεδικο σου, να σου κανει και μια ακτινογραφια να δει αμα εχει πειραχτει κατι και επειτα να σε συμβουλεψει συμφωνα με τη διαγνωση του.

johnfistikis
09-07-09, 10:50
δεν υπαρχει λογος να παω στο γιατρο μου...οταν ειχα χτιπισει επιδει δεν ειχα σπασει μονο το ποδι μου εκατσα 1 μηνα στο νοσοκομιο το γονατο επα8ε αγκιλοση...μετα εκανε κερο να επανερθη και ειναι πιο "χαλαρω" για το γονατο μιλαω τωρα.δεν εχει καπιο προβλιμα το μονο που μπορεισ να κανεισ σε τετιες περιπτοσεις ειναι να διναμοσεις το τετρακεφαλο οστε να μι δεχετε ολα τα βαροι τ γονατο.επισεις ενοχλισεις εχω μονο τιν ωρα που το γυμναζω.σας εθυχαριστω που ασχολιστε!:thumbup: