PDA

Επιστροφή στο Forum : Πότε μπορεί κάποιος να ξεκινήσει γράμμωση?



mariosxania
12-07-09, 18:32
Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι σε τι επίπεδο μυικότητας πρέπει να είναι κάποιος για να κάνει γράμμωση και να του μείνει μυική μάζα όταν έχει τελιώσει με την γράμμωση.Εχω ξεκινήσει γράμμωση αλλά δεν ξέρω αν έχω απαραίτητη μυική μάζα για να κάνω γράμμωση.Είμαι 1.80 95 κιλά γύρω στο 18% λίπος....
Ποια είναι η γνώμη σας?

Niiick
12-07-09, 20:16
ξεκινα την λεω πεσε μια δεκαρια κιλα να γινεις αλλος ανθρωπος..προς το καλυτερο αμα δεν κανεις τραγικα λαθη κατα την αποψη μου

mariosxania
12-07-09, 20:56
Ναι αλλά δεν έχει και τόσο νόημα.Λογικά αν ξεκινήσω τώρα θα χανω 2 κιλά τον μήνα περίπου οπότε θα έχει περάσει το καλοκαίρι.Ενώ αν συνεχίσω όγκο πιστεύω μέχρι τον Μάρτη θα είμαι σε πολύ καλό επίπεδο για να ξεκινήσω γράμμωση...Τι λέτε?

billys15
13-07-09, 04:52
Ασε την γραμμωση,συνεχισε τον "ογκο" και ξεκινα απο Μαρτιο οπως λες να κατεβαζεις θερμιδες σιγα σιγα και να κρατησεις ολα τα κερδη σου,ενω θα χανεις και λιπος.Θα εισαι τουλαχιστον 2 κιλα μυες πανω.

mariosxania
13-07-09, 15:11
Ασε την γραμμωση,συνεχισε τον "ογκο" και ξεκινα απο Μαρτιο οπως λες να κατεβαζεις θερμιδες σιγα σιγα και να κρατησεις ολα τα κερδη σου,ενω θα χανεις και λιπος.Θα εισαι τουλαχιστον 2 κιλα μυες πανω.

Αυτό λέω και εγώ καλύτερα υπομονή και σίγουρα αποτελέσματα.Βασικά θα ήμουν μια χάρα και θα είχα ξεκινήσει γράμμωση φέτος από τον μάρτη αν δεν είχα τις πανελλαδικές που μου μάμησαν έτσι το προγραμμα(πίστευα ότι θα μπορούσα μέχρι ένα μήνα πρίν δώσω να πήγαινα τρεις φορές την βδομάδα 45 λεπτά αλλα τελικά από Μάρτη και μετά μέχρι αρχές Ιούνη δεν πήγαινα οπότε καταλαβαίνετε...)

Niiick
13-07-09, 16:02
ναι,να γινει 100 κιλα 20% λιπος και μετα 8α πρεπει να τραβηξει πολυ χρονικα τη διαιτα του αμα θελει να δει κατι ομορφο..2 κιλα το μηνα?αυτο δεν ειναι στανταρ αμα εσενα σου αρεσεις ετσι εγω παω πασο κανε παλι ογκο και ξεκινα διαιτα οταν κρινεις εσυ πως δε παει αλλο