PDA

Επιστροφή στο Forum : Γενικές Ερωτήσεις για Πολυβιταμίνες



Σελίδες : 1 [2] 3 4 5 6 7 8

Ramrod
24-08-10, 22:12
ρε με δουλευεις? παιζεις με τα νευρα μου?
τοσες φορες γραψα
λεμε για την αποροφηση των βιταμινων που περιεχει μια πολυβιταμινη
σε τι γλωσσα πρεπει να το γραψω για να το καταλαβεις πια


την παλευεις?
ποιο υφος και ποια ειρωνεια?


Βλέπει κανείς και κρίνει. Δε θα βγω αλλο οφτόπικ


...Την πολυβιταμινη πρεπει να την παρει με αδειο ή γεματο στομαχι?

Και ακριβώς απο κάτω γράφω!


μαζί με το φαγητό...οδηγίες δεν έχει η πολυβιταμίνη?


Εγώ βλέπω να ρωτάς για την πολυβιταμίνη...αν τώρα εσύ μπορείς να χωρίσεις την πολυβιταμίνη σε λιποδιαλυτες και υδατοδιαλυτες βιατμίνες τότε πάω πασο. Η κοινώς αποδεκτή δοσολογία της πολυβιατμίνης απο τις εταιρείες αλλά και τους χρήστες είναι αυτή με τα κοκκινα γράμματα. Λογικά για κάποιο λόγο.

Αυτά απο εμένα.

mekefi
24-08-10, 22:31
η πολυβιταμινη μεταξυ αλλων εχει βιταμινη c που υδατοδιαλυτη και βιταμινη Β που δεν ειναι
αν την παρουμε με φαγητο οπως λεν οι οδηγειες χανουμε σε αποροφηση την μια
αρα δεν συνδιαζονται
αυτο προσπαθω να πω απο χθες

deluxe
24-08-10, 23:41
Ρε παιδια με δουλευετε; Τι συζητηση του ..... εχουμε πιασει εδω μεσα τοσες ημερες; Και αμα δε παρουμε ολες τις βιταμινες στο 100% θα πεθανουμε; Παιρναμε και στο χωριο μας πολυβιταμινες;

Devil
24-08-10, 23:48
C και οι Β ειναι υδατοδιαλυτες

οι Α,Ε,D ειναι λιποδιαλυτες

παρε 2 cps την ημερα μια με φαγητο και την αλλη χωρις και νομιζω οτι λυθηκε το θεμα

edit: εγω στο χωριο μου ειχα :P :green:

beefmeup
25-08-10, 11:26
τελικα δεν καταληξαμε
εστω οτι παιρνει αποιος μια πολυβιταμινη σε 1 καψουλα,καποιες βιταμινες ειναι λιποδιαλυτες και καποιες υδατοδιαλυτες.Την πολυβιταμινη πρεπει να την παρει με αδειο ή γεματο στομαχι?


C και οι Β ειναι υδατοδιαλυτες

οι Α,Ε,D ειναι λιποδιαλυτες

παρε 2 cps την ημερα μια με φαγητο και την αλλη χωρις και νομιζω οτι λυθηκε το θεμα

edit: εγω στο χωριο μου ειχα :P :green:

τετραγωνισες τον κυκλο,μαγε!:P

μη μου πεις οτι ειχες κ εσπρεσακι στο χωριο???

Eddie
25-08-10, 13:42
τετραγωνισες τον κυκλο,μαγε!:P

μη μου πεις οτι ειχες κ εσπρεσακι στο χωριο???

Εισαι μεγαλος ποιητης τελικα :shifty::shifty::shifty::shifty::shifty::shifty:

mekefi
25-08-10, 14:12
μη μου πεις οτι ειχες κ εσπρεσακι στο χωριο???

το καφενειο στην πλατεια ειχε,το αλλο κοντα στο ποταμι οχι

deluxe
25-08-10, 16:14
Υπαρχει καποιο πλεονεκτημα το να παιρνουμε πολυβιταμινη πριν το γυμναστηριο;

mekefi
25-08-10, 17:16
παιδια,οπως σας ειπα εχω αυτην εδω την πολυβιταμινη : http://www.nowfoods.com/Products/ProductsbyCategory/Category/M003386.htm?cat=Multiple%20Vitamins%20and%20Minerals%20


και ελεγα να την αλλαξω με μια πιο πλουσια
επειδη ομως εχει καμια 150 ακομα μεσα το κουτι σκεφτηκα μηπως θα ηταν καλη ιδεα να περνω 3-4 την ημερα,εσεις τι λετε???
να τονισω οτι ειναι στο οριο της Σ.Η.Δ.

Devil
25-08-10, 18:46
τετραγωνισες τον κυκλο,μαγε!:P

μη μου πεις οτι ειχες κ εσπρεσακι στο χωριο???


χαχαχαχα

ε τι να κανω ζωγραφισα παλι:P

η πλακα ειναι οντως εχει εσπρεσακι και φρεντο το καφενειο:green::green:

ειναι πολυ μπροστα σου λεω:green::green::green:


παιδια,οπως σας ειπα εχω αυτην εδω την πολυβιταμινη : http://www.nowfoods.com/Products/ProductsbyCategory/Category/M003386.htm?cat=Multiple%20Vitamins%20and%20Minerals%20


και ελεγα να την αλλαξω με μια πιο πλουσια
επειδη ομως εχει καμια 150 ακομα μεσα το κουτι σκεφτηκα μηπως θα ηταν καλη ιδεα να περνω 3-4 την ημερα,εσεις τι λετε???
να τονισω οτι ειναι στο οριο της Σ.Η.Δ.

οχι παρε 2 την ημερα και βαλε εξτρα βιταμινη C και E

deluxe
25-08-10, 19:15
Δυστυχως η καθε καψουλα εχει 50% του ΣΗΔ σιδηρο, οποτε με 4 πας στο 200%. Λιγο επικινδυνο θα ελεγα..

mekefi
25-08-10, 19:27
deluxe ευτηχως που μου το ειπες,μπορει και να δοκιμαζα διαφορετικα
οποτε για αρχη τουλαχιστον,θα κανω αυτο που μου προτεινε ο φιλτατος devil
γιατι και βιτμινη c και e εχω διαολε:green::green::green::green:




:bowdown:

Devil
25-08-10, 19:35
deluxe ευτηχως που μου το ειπες,μπορει και να δοκιμαζα διαφορετικα
οποτε για αρχη τουλαχιστον,θα κανω αυτο που μου προτεινε ο φιλτατος devil
γιατι και βιτμινη c και e εχω διαολε:green::green::green::green:




:bowdown:

οχι που δε θα χες

ημουν σιγουρος:green:

:rolf::rolf::rolf:

mekefi
26-08-10, 14:41
Σας παραθετω την περιεκτικοτητα ενος συμπλεγματος βιταμινων Β,μηπως ειναι ΠΑΡΑ πολυ?????? το χρησιμοποιω καθε 2-3 μερες :

Amount Per Serving %Daily Value
Thiamin (as thiamin HCI) 100 mg 6667%
Riboflavin (as riboflavin/riboflavin 5-phosphate) 100 mg 5882%
Niacin (as Niacinamide) 100 mg 500%
Vitamin B6 (as pyridoxine HCI/pyridoxal 5-phosphate) 100 mg 5000%
Folic Acid 400 mcg 100%
Vitamin B12(as cyanocobalamin triturate) 100 mcg 1667%
Biotin (as Biotin trituration) 100 mcg 33%
Pantothenic Acid (as d-calcium pantothenate) 100 mg 1000%
Inositol 100 mg **
Choline (as Choline bitartrate) 25 mg **


serving size : 1 capsule

Devil
26-08-10, 15:21
Σας παραθετω την περιεκτικοτητα ενος συμπλεγματος βιταμινων Β,μηπως ειναι ΠΑΡΑ πολυ?????? το χρησιμοποιω καθε 2-3 μερες :

Amount Per Serving %Daily Value
Thiamin (as thiamin HCI) 100 mg 6667%
Riboflavin (as riboflavin/riboflavin 5-phosphate) 100 mg 5882%
Niacin (as Niacinamide) 100 mg 500%
Vitamin B6 (as pyridoxine HCI/pyridoxal 5-phosphate) 100 mg 5000%
Folic Acid 400 mcg 100%
Vitamin B12(as cyanocobalamin triturate) 100 mcg 1667%
Biotin (as Biotin trituration) 100 mcg 33%
Pantothenic Acid (as d-calcium pantothenate) 100 mg 1000%
Inositol 100 mg **
Choline (as Choline bitartrate) 25 mg **


serving size : 1 capsule


οχι κανονικο ειναι

ενα αντιστοιχο εχω χρησιμοποιηση και εγω σε δοσεις 1 καψ την ημερα

κοιτα οι βιταμηνες Β ειναι υδατοδιαλυτες

οτι δεν παιρνει ο οργανισμος σου το κατουρας;)

mekefi
26-08-10, 15:33
εξ ου και το κατακιτρινο χρωμα στο κατουρημα
παντως μου κανει εντυπωση αυτην η υπερκαλυψη της Σ.Η.Δ. πχ 5000%

Niiick
26-08-10, 15:55
Oι εξτρα βιτ Ε ειναι σαβουρες οι περισσοτερες. Δηλαδη οι now οι κλασικες που ολοι θα χουμε πιει, ή οι eviol δεν ειναι οπως πρεπει. Απο τα οχτω ''ειδη'' βιτ Ε πινουμε μονο αλφα τοκοφερολη που ειναι και η πιο φτηνη. Γενικα ειχα διαβασει ασχημα πραγματα για την αλφα τοκοφερολη.

Ενα της now που ειναι mixed tocopherols μου αρεσε περισσοτερο.

E και το το toco-8 που ειναι απο αλλο πλανητη.

deluxe
26-08-10, 16:57
Που να δεις και κατι 50.000 ΣΗΔ που παιρνω εγω απο neurobion.

Lao
27-08-10, 18:02
Oι εξτρα βιτ Ε ειναι σαβουρες οι περισσοτερες. Δηλαδη οι now οι κλασικες που ολοι θα χουμε πιει, ή οι eviol δεν ειναι οπως πρεπει. Απο τα οχτω ''ειδη'' βιτ Ε πινουμε μονο αλφα τοκοφερολη που ειναι και η πιο φτηνη. Γενικα ειχα διαβασει ασχημα πραγματα για την αλφα τοκοφερολη.

Ενα της now που ειναι mixed tocopherols μου αρεσε περισσοτερο.

E και το το toco-8 που ειναι απο αλλο πλανητη.

Φίλε μου, επειδή αυτο που λες με ενδιαφέρει και δεν το ήξερα, μπορείς να γίνεις πιο αναλυτικός;

Niiick
27-08-10, 19:54
Φιλε lao δεν εχω να σου πω εδω τιποτα περισσοτερο, απλα εαν παιρνεις βιτ Ε, καυτερα να μην ειναι σκετη d alpha tocopherol.

Σου ειπα ηδη ενα συμπαθητικο προιον της now, και το αγαπημενο μου της primordial performance.

deluxe
27-08-10, 21:35
Για ποιο λογο να παιρνει καποιος επιπλεον βιταμινη Ε;

Eddie
27-08-10, 21:43
Για ποιο λογο να παιρνει καποιος επιπλεον βιταμινη Ε;

Anti ox,επισης βοηθαει πολυ στην ελαστικοτητα του δερματος!Σχεδον ολοι οι bodybuilders εχουν προβλημα απο stretch marks.

deluxe
27-08-10, 22:10
Εμενα οι orange triad εχουν 200IU (D-Alpha, D-Beta, D-Gamma, D-Delta Tocopheryls And Tocotrienols).

Καλη ποσοτητα ειναι;

Eddie
27-08-10, 22:14
Εμενα οι orange triad εχουν 200IU (D-Alpha, D-Beta, D-Gamma, D-Delta Tocopheryls And Tocotrienols).

Καλη ποσοτητα ειναι;

Aπο δοσολογιες δε γνωριζω,αλλα συμφωνα με αυτα που λεει παραπανω ο νιιιιιικ πρεπει να ειναι καλες εφοσον καλυπτουν μεγαλο φασμα ειδων βιταμινης Ε.Χωρις να ειμαι σιγουρος,η Βιτ Ε της now πρεπει να εχει 400IU.

Οι Eviol που παιρνω εγω νομιζω ειναι 100mg,δε μπορω να καταλαβω ομως γιατι μερικες καταγραφονται σε mg και αλλες σε IU.

deluxe
28-08-10, 00:00
Ενταξει αμα ειναι να παιρνουμε για καθε βιταμινη και ξεχωριστο συμπληρωμα, καηκαμε! Εγω ειμαι υπερ-καλλυμενος. 200IU ειναι πανω απο το 500% ΣΗΔ.

Devil
28-08-10, 04:12
μην μετρας το ΣΗΔ δεν λεει κατι

εδω με 2 πορτοκαλια περνας το 100% του ΣΗΔ για την βιταμινη C

καπου στα 400iu ειναι καλα νομιζω

mekefi
28-08-10, 11:41
πως σας φαινεται αυτην εδω η βιταμινη ε? ειναιι της mrm, δεν ειναι σαν το toco 8
την βρισκω ομως πολυ αξιολογη

*******************

*****Δεν επιτρέπεται η διασύνδεση "link" ξένων εμπορικών καταστημάτων πέρα από ελληνικά καταστηματα, τους χορηγούς της ιστοσελίδας καθώς και φιλικές ιστοσελίδες.mods team*****

Georges
28-08-10, 12:19
πως σας φαινεται αυτην εδω η βιταμινη ε? ειναιι της mrm, δεν ειναι σαν το toco 8
την βρισκω ομως πολυ αξιολογη

*******************

*****Δεν επιτρέπεται η διασύνδεση "link" ξένων εμπορικών καταστημάτων πέρα από ελληνικά καταστηματα, τους χορηγούς της ιστοσελίδας καθώς και φιλικές ιστοσελίδες.mods team*****


Τι έχεις πάθει με τις βιταμίνες ρε φίλε; Ντάξει πάρε μια δοκιμασμένη πολυβιταμίνη και 1 gr έξτρα c την ημέρα, δεν χρειάζεσαι κάτι άλλο

mekefi
28-08-10, 12:36
Τι έχεις πάθει με τις βιταμίνες ρε φίλε; Ντάξει πάρε μια δοκιμασμένη πολυβιταμίνη και 1 gr έξτρα c την ημέρα, δεν χρειάζεσαι κάτι άλλο

αλλα ρωτας κι αλλα μαθαινεις...

Niiick
28-08-10, 17:45
Πολυ καλες οι orange triad, αλλα με χαλαει που εχει μεγαλη δοση, serving size 6 χαπια. Ε αμα κουμπνωνω 6 βιταμινη, 1-2 βιτ c, 1 E, 1-2 zinc με μαγνησιο πιανω δεκα χαπια την ημερα χωρις αμινοξεα χωρις ενα καρο αλλα και χωρις να βαλω κανενα animal μεσα. Οταν ημουν nitro και pak και ολα τα παραπανω και αλλα ειχα βαρεθει τη ζωη μου αγιο ειχα που δε πνιγηκα!

deluxe
28-08-10, 21:29
Ενταξει καλα ειναι τα 6 χαπακια του orange triad. Εγω τα χωριζω σε 2 δοσεις, απο 3 χαπακια την καθε φορα. Βιταμινη C παιρνω μετα το γυμναστηριο, οποτε 3-4 φορες την εβδομαδα.

Δε βρισκω λογο να παιρνω επιπλεον βιταμινη E και zinc με μαγνησιο.. Μερικες νυχτες παιρνω και zma.

Eddie
28-08-10, 22:09
Ενταξει καλα ειναι τα 6 χαπακια του orange triad. Εγω τα χωριζω σε 2 δοσεις, απο 3 χαπακια την καθε φορα. Βιταμινη C παιρνω μετα το γυμναστηριο, οποτε 3-4 φορες την εβδομαδα.

Δε βρισκω λογο να παιρνω επιπλεον βιταμινη E και zinc με μαγνησιο.. Μερικες νυχτες παιρνω και zma.

Ποια η διαφορα??

Devil
28-08-10, 22:50
Ποια η διαφορα??

δεν εχει την B6

και δεν ειναι ασπαρτατο ο zinc και το magnesium

προσωπικα καμια διαφορα τι το παρεις τι οχι

deluxe
29-08-10, 00:03
Ναι και εγω με το zma δε βλεπω καμμια διαφορα. Μονο με τη μελατονινη εχω δει. Αλλα sleep aids συμπληρωματα δε εχω δοκιμασει, οποτε δε μπορω να κρινω.

Niiick
29-08-10, 05:08
Αχρηστη η β6 εδω, απλα καπως επρεπε να κατοχυρωσει και αυτος την πατεντα της συστασης του zma.


Επισης καμια διαφορα αν ειναι aspartate ή οχι κατα τη γνωμη μου.

Διαφορα θα δει καποιος που εχει ελλειψη, εαν και εφοσον απορροφηθουν τα συστατικα που πρεπει βεβαια. Και ελλειψη να μην εχεις παλι καταλαβαινεις, για αυτο αμα ανεβασεις στα 60, 80, 90 που και αρχιζεις να τον νιωθεις ειναι overkill, μεχρι και να πε8ανεις μπορει απο ψευδαργυρο.

Devil
29-08-10, 06:22
Αχρηστη η β6 εδω, απλα καπως επρεπε να κατοχυρωσει και αυτος την πατεντα της συστασης του zma.


Επισης καμια διαφορα αν ειναι aspartate ή οχι κατα τη γνωμη μου.

Διαφορα θα δει καποιος που εχει ελλειψη, εαν και εφοσον απορροφηθουν τα συστατικα που πρεπει βεβαια. Και ελλειψη να μην εχεις παλι καταλαβαινεις, για αυτο αμα ανεβασεις στα 60, 80, 90 που και αρχιζεις να τον νιωθεις ειναι overkill, μεχρι και να πε8ανεις μπορει απο ψευδαργυρο.

εχει ειναι chelated αρα αποροφατε καλητερα

προσωπικα εχω φτασει πανω απο 100mg αλλα δεν ειδα διαφορα τουλαχιστον απο τον ψευδαργιρο

mekefi
29-08-10, 11:53
μια πολυβιταμινη που μου αρεσει πολυ ειναι της american health η more than a multivitamin αλλα εχει αρκετο σιδηρο

deluxe
29-08-10, 13:44
Αχρηστη η β6 εδω, απλα καπως επρεπε να κατοχυρωσει και αυτος την πατεντα της συστασης του zma.ΤΟ συμπλεγμα της Βιταμινης Β, βοηθανε στη μετατροπη της σεροτονινης σε μελατονινη.

mekefi
29-08-10, 14:44
ΤΟ συμπλεγμα της Βιταμινης Β, βοηθανε στη μετατροπη της σεροτονινης σε μελατονινη.

τι εννοεις? να παιρνουμε την Β το βραδυ για να εχουμε καλο υπνο?

deluxe
29-08-10, 15:49
Υποτιθεται βοηθαει, σε ηρεμουν κιολας. Τωρα δε ξερω τι δοσεις χρειαζονται. Εγω ακομα και με neurobion δεν ειδα τιποτα τρελα αποτελεσματα.

deluxe
30-08-10, 15:57
Ενα αρθρο που διαβαζα, ελεγε αυτα :



Βιταμίνες και παρενέργειες
Η κατάχρηση βιταμινών δεν είναι απαλλαγμένη από κινδύνους, όπως ακριβώς γίνεται και με τα φάρμακα. Γιατί, εφόσον έχουν καλυφθεί οι ανάγκες του οργανισμού, η επιπλέον ποσότητα βιταμινών οδηγεί σε απρόβλεπτες και δυσάρεστες παρενέργειες. Αυτό ισχύει ιδιαίτερα για τις λιποδιαλυτές βιταμίνες που έχουν την τάση να συσσωρεύονται στους ιστούς. Εμφανίζεται τότε η λεγόμενη υπερβιταμίνωση, με συμπτώματα όπως πονοκέφαλοι, ηπατικές βλάβες, παραμόρφωση των οστών, μυαλγίες κ.ά. Ιδιαίτερα η λήψη φαρμακευτικών βιταμινούχων σκευασμάτων πρέπει να συμβαδίζει με τις πραγματικές ανάγκες του οργανισμού (π.χ. όταν κάποια πάθηση έχει ως αποτέλεσμα την έλλειψη συγκεκριμένων βιταμινών) και να είναι χρονικά περιορισμένη. Ο κίνδυνος δυσάρεστων επιπτώσεων από την υπερβολική πρόσληψη βιταμινών είναι μεγαλύτερος από την υποτιθέμενη τις περισσότερες φορές έλλειψή τους, ιδιαίτερα όταν η διατροφή είναι ποικίλη και ισορροπημένη. Η υπερβολική πρόσληψη ορισμένων βιταμινών ή μετάλλων μπορεί να οδηγήσει σε τοξικότητα και γι' αυτόν τον λόγο αναμένονται να δημοσιευθούν νέα και πιο ασφαλή ανώτατα επίπεδα πρόληψης για κάθε συστατικό.

Υπάρχουν αρκετές παρενέργειες που σχετίζονται με τις υπερβολικές δόσεις κάποιων συμπληρωμάτων. Για παράδειγμα, υπερβολικές λήψεις βιταμίνης Α μπορούν να προκαλέσουν ηπατική και οστική βλάβη, αλωπεκία, διπλωπία, εμετούς και πονοκεφάλους. Μπορούν επίσης να οδηγήσουν σε τερατογένεση στο έμβρυο κατά την εγκυμοσύνη. Οι γυναίκες που είναι ή πρόκειται να κυοφορήσουν συνιστάται να παίρνουν συμπλήρωμα βιταμίνης Α μόνο σε ειδικό σκεύασμα για εγκυμοσύνη.

Επίσης, υπερβολικές δόσεις βιταμίνης Β6 μπορεί να προκαλέσουν νευρολογικά συμπτώματα. Αυτά τα συμπτώματα είναι αντιστρέψιμα όταν διακοπεί η λήψη του συμπληρώματος.



Ισχυουν, ή λεει π@π@ριες..;

Ramrod
30-08-10, 18:47
Ισχυουν, ή λεει π@π@ριες..;

Ισχύουν αλλά τα συμπληρώματα βιταμινών, κυρίως τα φαρμακευτικά δεν περιέχουν ποσότητες που σε φτάνουν σε αυτά τα όρια...

hunteranimator
30-08-10, 19:17
Επισης η βιταμινη Ε θεωρειται η βιταμινη του ερωτα υποσχομαινη οτι προσφαιρει αυξησει ερωτικης διαθεσης και αποδοσης + και οτι αναπλα και επουλωνει ποιο γρηγορα το δερμα απο εκδορες και πληγες.Επισης οτι παρενεργειες δινουν οι βιταμινες δινουν και τα αμινοξεα.Οποτε εαν οι διατροφη μας εχει καπου στα 7 διαφορετικα φρουτα και καθημερινη σαλατα δεν χρειαζονται βιταμινες εκτος και αν υπαρχει καποια ειδηκη αναγκη.

deluxe
30-08-10, 19:39
Εγω αυτες που παιρνω εχουν τεραστιες ποσοτητες.

hunteranimator
30-08-10, 19:44
Εγω αυτες που παιρνω εχουν τεραστιες ποσοτητες.
eviol περνεις?

deluxe
30-08-10, 19:49
Orange Triad.

hunteranimator
30-08-10, 20:26
Orange Triad.
ιδια ποσοτητα με το adam της NOW FOODS,σε ποσοτητα βιταμινης Ε.Μηπως ξερεις ποια ειναι η ιδανικη ημερησια ποσοτητα αλφα λιποιηκου οξεος?Ρωταω γιατι εχω διαβασει εξαιρετικα πραγματα οπως οτι ειναι ενα δυνατο οπλο κατα τις αντιγηρανσης,οτι δινει φοβερα αποτελεσματα εαν συνδιαστει με κρεατινη,οτι αυξανει γενικα της αποροφησημοτητα των ουσιων.Εχει βγαλει συμπληρωμα η universal το οποιο ειναι καθαρο ALA

deluxe
30-08-10, 20:51
50-100mg την ημερα. Οι διαβητικοι χρειαζονται περισσοτερο, μεχρι και 800mg.

mekefi
12-09-10, 03:02
Supplement Facts
Serving Size: 3 Tablets
Servings Per Container: 40
Amount Per Serving % Daily Value
Vitamin A (as Beta-Carotene and Alpha-Carotene) 10,000 IU 200%
Vitamin C (as Ascorbic Acid, Esterified Ascorbate and Ascorbyl Palmitate) 500 mg 833%
Vitamin D (as Cholecalciferol) 400 IU 100%
Vitamin E (as d-Alpha Tocopheryl Acid Succinate and Isomer E) 200 IU 667%
Thiamin (Vitamin B-1) (as Thiamin Mononitrate and Thiamin Cocarboxylase) 37.5 mg 2,500%
Riboflavin (Vitamin B-2) (as Riboflavin 5' Phosphate) 37.5 mg 2,206%
Niacin (as Niacinamide and Inositol Hexaniacinate) 37.5 mg 188%
Vitamin B-6 (as Pyridoxine Hydrochloride) 37.5 mg 1,875%
Folic Acid 400 mcg 100%
Vitamin B-12 (as Cyanocobalamin) 37.5 mcg 625%
Biotin (as d- Biotin) 400 mcg 133%
Pantothenic Acid (as d-Calcium Pantothenate) 37.5 mg 375%
Calcium
(as Calcium Carbonate, Calcium Citrate, Calcium Fumarate, Calcium Ketoglutarate, Calcium Gluconate, Calcium Aspartate, Calcium Ascorbate, Calcium Histidinate, Calcium Malate and Calcium Succinate) 500 mg 50%
Iron
(as Ferrous Fumarate, Ferrous Amino Acid Chelate, Ferrous Ketoglutarate, Ferrous Bisglycinate, Ferrous Gluconate, Ferrous Aspartate, Ferrous Ascorbate, Ferrous Citrate, Ferrous Histidinate, Ferrous Malate and Ferrous Succinate) 15 mg 83%
Iodine (from Kelp) 75 mcg 50%
Magnesium
(as Magnesium Oxide, Magnesium Citrate, Magnesium Fumarate, Magnesium Ketoglutarate, Magnesium Gluconate, Magnesium Aspartate, Magnesium Ascorbate, Magnesium Histidinate, Magnesium Malate, and Magnesium Succinate) 250 mg 63%
Zinc
(as Zinc Citrate, Zinc Fumarate, Zinc Picolinate, Zinc Ketoglutarate, Zinc Monomethionine, Zinc Gluconate, Zinc Aspartate, Zinc Ascorbate, Zinc Histidinate, Zinc Malate and Zinc Succinate) 25 mg 167%
Selenium (as Selenomethionate) 50 mcg 71%
Copper (as Copper Gluconate) 1 mg 50%
Manganese
(as Manganese Gluconate, Manganese Amino Acid Chelate, Manganese Citrate, Manganese Aspartate, Manganese Ascorbate, Manganese Histidinate and Manganese Malate) 5 mg 250%
Chromium (as Chromium Picolinate) 50 mcg 42%
Potassium
(as Potassium Citrate, Potassium Ketoglutarate, Potassium Fumarate, Potassium Gluconate, Potassium Aspartate, Potassium Ascorbate, Potassium Histidinate, Potassium Malate and Potassium Succinate) 49.5 mg 1%
Boron Complex
(as Boron Aspartate, Boron Citrate and Boron Ascorbate) 1 mg **
Pancreatin 8.25 mg **
Methionine 18.75 mg **
Inositol 37.5 mg **
PABA (Para-Aminobenzoic Acid) 37.5 mg **
Choline (as Choline Bitartrate) 37.5 mg **
Rutin 25 mg **
Citrus Bioflavonoids (Citrus limon) (fruit) 150 mg **
Hesperidin (Citrus limon) (fruit) 25 mg **
Betaine Hydrochloride 25 mg **
Bromelain 8.25 mg **
Papain 8.25 mg **
Eleuthero Siberian Root (Eleutherococcus senticosus) (root) 25 mg **
N-Acetyl-Cysteine 15 mg **
L-Glutamine 10 mg **
Taurine 5 mg **
Acidophilus (Lactobacillus, L-Bulgaricus, and L-Bifidus) 12.5 mg **
Coenzyme Q-10 3 mg **
Bee Pollen 16.5 mg **
Spirulina/Chlorella (Chlorophyllins) 30 mg **
Bee Propolis 16.5 mg **
L-Glutathionine 10 mg **
Wheat Grass/Barley Grass (Chlorophyllins) 30 mg **
Omega 3 and Omega 6 Lipids 600 mg **
Royal Jelly 3 mg **
Licorice Extract (Glycyrrhizin) (Glycyrrhiza glabra) (root) 12.5 mg **
Bilberry Extract (Anthocyanins) (Vaccinium myrtillus) (fruit) 12.5 mg **
Pycnogenol (as Proanthocyanidins) 5 mg **
Echinacea/Goldenseal (Echinacosides) (Echinacea angustifolia) (root)/(Hydrastis canadensis) (root) 30 mg **
Garlic Powder (Extract, Macerate) (Allium sativum) (bulb) 5 mg **
Garlic Complex (Extract, Macerate) (Allium sativum) (bulb) 50 mg **
Polyphenol Complex (Red Wine Concentrate, Green Tea Extract) (Camellia sinensis) (leaf)) 15 mg **
Vegetable Complex (Broccoli, Celery, Cauliflower, Cabbage, Brussels Sprouts, Yams, Kale, Carrots, Collard Greens and Spinach) 50 mg **
Citrus Complex (Lemon, Lime, Tangerine, Grapefruit, and Orange) 50 mg **
Shark Complex (Cartilage and Squalene Oil) 30 mg **
Mushroom Complex (Reishi, Shiitake, and Maitake) 15 mg **
Vitamin Co-Factor Complex
(Tocotrienols, (Vitamin E Co-Factor, Pyridoxal 5' Phosphate (Vitamin B-6 Co-Factor), Dibencozide (Vitamin B-12 Co-Factor), Pantethine (Pantothenic Acid Co-Factor)) 5,000 mcg (5 mg) **
Carotenoid Complex (Zeaxanthin, Cryptoxanthin, Lutein, Lycopene) 1,000 mcg (1 mg) **
Lycopene (from Tomato) 1,000 mcg (1 mg) **
Lutein (Purified from Extracted Marigolds) 1,000 mcg (1 mg) **
Lipoic Acid (Alpha/R-Alpha Lipoic) 1,000 mcg (1 mg) **
Tocotrienols (from Rice) 1,000 mcg (1 mg) **

Devil
12-09-10, 04:17
που να δεις αυτη της NSI!!!

καλη φαινετε αυτη... μαρκα?

Niiick
12-09-10, 04:32
Σκυλι μαυρο του πολεμου η απο πανω!

Γενικα εχουν ανεβει στη προτιμηση του κοσμου τα πακ, που εχουν το σκασμο μεσα, και απειρες εταιριες το ξεκινησανε απο metrx μεχρι κατι τελειως αγνωστες.

mekefi
12-09-10, 16:02
devil θα την δω τωρα την NSI που λες
αυτην που εγραψα ειναι της american health more than a multivit λεγεται

mekefi
12-09-10, 16:13
μμ νομιζω οτι της american health ειναι καλυτερη,δεν εμαι σιγουρος
τωρα το οτι εχει 250% μαγγανιο,μηπως ειναι πολυ?

deluxe
13-09-10, 02:30
Σε πολλα μεταλλα, ( σιδηρος, ψευδαργυρος κτλ ) εχει διαφορα ειδη.. Γιατι;

mekefi
13-09-10, 04:09
sorry del
τι εννοεις?

deluxe
13-09-10, 12:34
Πχ στο ποτασσιο (καλιο) εχει ολα αυτα :

Potassium Citrate, Potassium Ketoglutarate, Potassium Fumarate, Potassium Gluconate, Potassium Aspartate, Potassium Ascorbate, Potassium Histidinate, Potassium Malate and Potassium Succinate

Devil
13-09-10, 14:59
για λογους αποροφησης

mekefi
13-09-10, 19:03
οκ del τωρα σ επιασα

ρε παιδια,τα πακ κανουν δουλεια?αξιζει να τα προτιμησει κανεις?
θελω να πω εχουν βεβαια μεσα της παναγιας τα ματια,αλλα σε ελαχιστες ποσοτητες
πχ 5mg ταυρινη 1mg λουτεινη
τι να σου κανει?

swimmer_90
14-09-10, 01:06
ρε παιδια να ρωτησω κατι?εγω κολυμπαω χρονια,σε ανταγωνιστικο επιπεδο...και με εξαιρεση πρωτεινη,υδατανθρακα,ηλεκτρολυτες και μια πολυβιταμινη της centrum δε χρησιμοποιησα ποτε τπτ αλλο...(γι'αυτο και δεν ξεπερασα τα ελληνικα συνορα θα μου πεις,τεσπα...)εδω διαβαζω για πακ που εχουν μεσα ΟΤΙ θες...δηλ για μια προπονηση με βαρη ειναι τοσο απαραιτητα?!ξεκολλατε απ'αυτα η γνωμη μου...δεν ειναι εκει η ουσια...

beefmeup
14-09-10, 01:09
εδω διαβαζω για πακ που εχουν μεσα ΟΤΙ θες...

αυτο πολυβιταμινη με μεταλα αντιοξειδωτικα κ αμινο ειναι,φιλε..τι εχει μεσα δλδ??

Devil
14-09-10, 01:12
τα παντα ολα .... πυρινηκα αποβλητα ,φεγγαροσκονη και ρσενικοβοτανο!!! λολ

mekefi
14-09-10, 01:25
δε μου λυθηκε η απορια:(

Devil
14-09-10, 01:32
οκ del τωρα σ επιασα

ρε παιδια,τα πακ κανουν δουλεια?αξιζει να τα προτιμησει κανεις?
θελω να πω εχουν βεβαια μεσα της παναγιας τα ματια,αλλα σε ελαχιστες ποσοτητες
πχ 5mg ταυρινη 1mg λουτεινη
τι να σου κανει?


δε μου λυθηκε η απορια:(

μα δεν το παιρνεις για τα 5mg ταυρινη

εχει ενα καρο αλλα πραγματα σε μεγαλητερες δοσεις αυτα σε πειραξαν εσενα!!!

arisfwtis
14-09-10, 10:20
καμια προταση για πολυβιταμινη?
μου τελειωνει η multimax της mdy και σκεφτομαι για adam tis now

Devil
14-09-10, 11:18
καμια προταση για πολυβιταμινη?
μου τελειωνει η multimax της mdy και σκεφτομαι για adam tis now

μια χαρα ειναι η adam

mekefi
14-09-10, 16:29
μα δεν το παιρνεις για τα 5mg ταυρινη

εχει ενα καρο αλλα πραγματα σε μεγαλητερες δοσεις αυτα σε πειραξαν εσενα!!!

οποτε ντεβιλ,μν τυχον μου χαρισεις ποτε σου γαιδαρο με απλυτα δοντια
θα γινει χαμος :turtle: :turtle: :turtle: :P

ρε παιδι μου,και τα αλλα πανω κατω σε μικρες ποσοτητες τα εχει.γι αυτο ρωταω

Devil
14-09-10, 16:32
οποτε ντεβιλ,μν τυχον μου χαρισεις ποτε σου γαιδαρο με απλυτα δοντια
θα γινει χαμος :turtle: :turtle: :turtle: :P

ρε παιδι μου,και τα αλλα πανω κατω σε μικρες ποσοτητες τα εχει.γι αυτο ρωταω

βιταμινες μεταλλα και 2-3 πραγματα ακομα που σε ενδιαφερουν τα εχει στο θεο

απο εκει και περα αν δεν θες καποια απλα δεν παιρνεις τις καπς;)

mekefi
14-09-10, 17:05
σκεφτομαι για adam tis now

αρις ποιες λες τις ταμπλετες ή τις softgels? εχουν καποιες διαφορες;ς στην περιεκτικοτητα αυτες οι δυο

εγω εχω τις Now την daily vits με serving size 1 ταμπλετα την μερα
και παιρνω δυο:green::green:

Dreiko
14-09-10, 18:21
μια χαρα ειναι η adam

τις adam παιρνω κι εγω εδω και κανα μηνα....και τις εχω βολευτει...

arisfwtis
14-09-10, 18:25
αρις ποιες λες τις ταμπλετες ή τις softgels? εχουν καποιες διαφορες;ς στην περιεκτικοτητα αυτες οι δυο

εγω εχω τις Now την daily vits με serving size 1 ταμπλετα την μερα
και παιρνω δυο:green::green:

για ταμπλετες λεω ναι
τα gels δν τα χει το μαγαζι που αγοραζω:(

mekefi
14-09-10, 20:12
οι ταμπλετες ειναι καλυτερες απο τα softgels:thumbup:

mekefi
20-09-10, 11:52
Oι εξτρα βιτ Ε ειναι σαβουρες οι περισσοτερες. Δηλαδη οι now οι κλασικες που ολοι θα χουμε πιει, ή οι eviol δεν ειναι οπως πρεπει. Απο τα οχτω ''ειδη'' βιτ Ε πινουμε μονο αλφα τοκοφερολη που ειναι και η πιο φτηνη. Γενικα ειχα διαβασει ασχημα πραγματα για την αλφα τοκοφερολη.

Ενα της now που ειναι mixed tocopherols μου αρεσε περισσοτερο.

E και το το toco-8 που ειναι απο αλλο πλανητη.

παιδια σορρυ για το ξεθαμα αλλα εχω καποιες αμφιβολιες

αρχικα μπραβο στον συνονοματο νικ που μας ειπε για την βιταμινη ε,οτι δηλαδη υπαρχουν αρκετ ειδη τοκοφερολων,που οντως ισχυει
μαλιστα εψαξα και βρηκα μια βιταμινη ε σχετικα φθηνη μαλιστα που εχει μεσα αρκετα ειδη.

παρ ολα αυτα αναρωτιεμαι,σχετικα με αυτοπου ειπε για την αλφα τοκοφερολη
οτι δηλαδη ανθρακας ο θησαυρος
εχω μια βιταμινη 400iu μονο με α τοκοφερολη,
και δυσκολευομαι να πιστεω οτι ειναι μουφα
μπορειτε να πειτε καμια γνωμη?

mekefi
20-09-10, 21:10
ρε παιδια η βιταμινη Β ειναι υδατοδιαλυτη
γτ η δικια μου γραφει να την παιρνω με γευμα?

Niiick
20-09-10, 21:19
Πιος ειπε με αδειο στομαχι τις υδατοδυαλιτες?

Devil
21-09-10, 00:59
Πιος ειπε με αδειο στομαχι τις υδατοδυαλιτες?

εγω. γιατι???

Niiick
21-09-10, 01:23
Εγω πρεπει να ρωτησω το γιατι?

Devil
21-09-10, 01:56
Εγω πρεπει να ρωτησω το γιατι?

αμα θες...λολ:green:

Niiick
21-09-10, 02:04
Το ρωταω με επεισες. Για πες γιατι το λες αυτο?

deluxe
21-09-10, 02:48
Μη μπαινουμε σε τετοιες λεπτομερειες βρε παιδια..

Devil
21-09-10, 12:02
απλα οι λιποδιαλυτες θελουν φαγητο με λιπαρα για καλητερη αποροφηση

ενω οι υδατοδιαλυτες με αδειο στομαχι αποροφουντε καλητερα

βεβαια η κουβεντα αλλαζει αν περνεις πολυβιταμινες....

εκει δεν εχει και τοση σημασια

εκτος αν της παιρνεις ανεξαρτητα για αλλους λογους (βιτ C, βιτ B)...

mekefi
21-09-10, 12:14
οκ το λυσαμε αυτο
το θεμα μας τωρα ειναι η βιταμινη ε
δεν μπορω να καταληξω καπου ρε παιδια

Devil
21-09-10, 12:26
οκ το λυσαμε αυτο
το θεμα μας τωρα ειναι η βιταμινη ε
δεν μπορω να καταληξω καπου ρε παιδια

γιατι???

COBRA_STYLE
21-09-10, 12:33
οκ το λυσαμε αυτο
το θεμα μας τωρα ειναι η βιταμινη ε
δεν μπορω να καταληξω καπου ρε παιδια
αφου μπερδευεσαι με την α τοκοφερολη μην παρεις συμπληρωμα βιτ Ε,και παιρνε την βιταμινη απο ελαιολαδο και ξηρους καρπους και αυγα!!!Δεν ειναι δυσκολο....εχει χιλιοακουστει οτι οι βιταμινες απο τα συμπληρωματα δεν χρησιμοποιουνται απο τον οργανισμο για το σκοπο που δουλευουν κανονικα!!!

Eddie
21-09-10, 12:44
οκ το λυσαμε αυτο
το θεμα μας τωρα ειναι η βιταμινη ε
δεν μπορω να καταληξω καπου ρε παιδια

Τι θεμα να εχεις με την Ε δλδ???Τι περιμενεις να δεις??

Εγω παιρνω της Now που ειναι mixed tocopherols.

mekefi
21-09-10, 13:33
για το αν η αλφα τοκοφερολη μονη της δεν κανει δουλεια

Devil
21-09-10, 13:40
γιατι δεν παιρνεις ενα mixed tocopherols?

η' αυτο που λεει ο eddie απο πανω η' το toco8

mekefi
21-09-10, 13:47
γιατι το τοκο 8 ειναι πανκριβο ντεβιλ:green:
ναι κι εγω θα παρω κατι παρομοιο
ρωταω ενημερωτικα ρε παιδια,γτ δεν μπορω να χωνεψω οτι αυτην που εχω και παιρνω εδω και τοσο καιρο ειναι μουφα,εχει μονο την αλφα


αυτην εδω θα παρω :



Vitamin E (as d-alpha tocopherol)
(Natural Tocopherol Mixture & Palm Fruit Extract) 400 IU 1,333%
Vitamin C (as ascorbyl palmitate) 120 mg 120%
Natural Tocopherol Mixture 795 mg *
d-alpha tocopherol 260 mg *
d-beta tocopherol 15 mg *
d-delta tocopherol 212 mg *
d-gamma tocopherol 300 mg *
Palm Fruit Tocotrienol Extract
(Supplying 30 mg d-Tocotrienols) 76 mg *
d-alpha tocotrienol 8.75 mg *
d-beta & delta tocotrienol 5 mg *
d-gamma tocotrienol 16 mg *
d-alpha tocopherol 8.75 mg *
Squalene 7.5 mg *
Phytosterols 2.7 mg *
CoEnzyme Q10 30 mcg *
Alpha Lipoic Acid 50 mg *
*Daily Value not established.

Devil
21-09-10, 13:57
καλα ακριβο ειναι αλλα για την δουλεια που το θελουν καλο ειναι

αν δεν κανω λαθος παιζει καπου στα 30-35 ευρα αλλα για καμια 60 δοσεις

velas
23-09-10, 12:36
επειδη βλεπω να γινετε πολυς καβγας κ δε βγαζω ακρη..
εγω θελω μια πολυβιταμινη (κ οχι καποιο πακ) που να θωρακιζει τον οργανισμο αλλα κ να προσφερει κ κατι στην προπονηση. επειδη θελω να μειωσω το λιπος μου δε τρωω πολυ ενω ταυτοχρονα κανω δυνατες (οσο μπορω) προπονησεις, πραγματα που ειναι αντιθετα μεταξυ τους... σαν αποτελεσμα την "ψιλοαρπαξα", οχι φυσιολογικα για μενα που δεν αρρωσταινω γενικα
αυτη η multi max καλη μου φανηκε.. να τη χτυπησω?

arisfwtis
23-09-10, 12:45
καλη ειναι φιλε η παραπανω:toast:

gmalamos
23-09-10, 14:52
Να κανω μια ερωτηση τοσο σημαντικος ειναι ο παραγοντας βιταμινων για να γινεται τοση κουβενατα..??Τι εννοω??Αν δηλαδη παρουμε της now την adam η καποια αλλη θα εχει μεγαλη διαφορα απο καποια φαρμακειου?Δεν ειναι λιγο υπερβολικο να παιρνουμε τοσες μεγαλες ποσοτητες βιταμηνων..Το λεω γιατι τοσο καιρο επαιρνα πολυβιταμινες απο το φαρμακειο και τωρα για πρωτη φοαρα λεω να παρω απο καταστημα συμπληρωματων.Τι περισσοτερο μπορει να σου δωσει δηλαδη μια πολυβιταμινη??

mekefi
23-09-10, 15:10
εγω παλι αναρωτιεμαι αν ενας αθλητης ββ ειναι καλυτερο να παρει μια απλη πολυβιταμινη η πακ

COBRA_STYLE
23-09-10, 15:28
εγω παλι αναρωτιεμαι αν ενας αθλητης ββ ειναι καλυτερο να παρει μια απλη πολυβιταμινη η πακ
ρεεεε....φατε φρουτα...δεν κανουν τπτ οι πολυβιταμινες....εξαλλου τι να το κανεις το πακ??τι προπονησεις κανεις???αγωνιστικιου ββ??σιγα....και απλες να παρεις δεν χανεις κατι...

arisfwtis
23-09-10, 15:33
ρεεεε....φατε φρουτα...δεν κανουν τπτ οι πολυβιταμινες....εξαλλου τι να το κανεις το πακ??τι προπονησεις κανεις???αγωνιστικιου ββ??σιγα....και απλες να παρεις δεν χανεις κατι...

+
με μια απλη και φρουτα εισαι μια χαρα

Eddie
23-09-10, 15:35
Nαι ρε,φατε φρουτα!!Δεν εχουν και καθολου ζαχαρη!!

Δε χρειαζεται να τρως 2κιλα φρουτα τη μερα για να παρεις τις βιταμινες(και ουτε τις μισες)!!

COBRA_STYLE
23-09-10, 15:43
Nαι ρε,φατε φρουτα!!Δεν εχουν και καθολου ζαχαρη!!

Δε χρειαζεται να τρως 2κιλα φρουτα τη μερα για να παρεις τις βιταμινες(και ουτε τις μισες)!!
καλα καλα...εσυ νομιζεις οτι αυτα που παιρνεις απορροφωνται...:clap:

gmalamos
23-09-10, 15:49
Τεσπα θα παρω της adam και θα παιρνω 1caps την ημερα ..Ε η αληθεια ειναι πως ειναι και πιο οικονομικες απο του φαρμακειου εδω που τα λεμε..

Eddie
23-09-10, 16:00
καλα καλα...εσυ νομιζεις οτι αυτα που παιρνεις απορροφωνται...:clap:

Υπαρχει και μια περιπτωση να μην απορροφωνται.
Για τη ζαχαρη ομως δεν χωραει αμφιβολια:clap:

Levrone
23-09-10, 16:13
ρεεεε....φατε φρουτα...δεν κανουν τπτ οι πολυβιταμινες....εξαλλου τι να το κανεις το πακ??τι προπονησεις κανεις???αγωνιστικιου ββ??σιγα....και απλες να παρεις δεν χανεις κατι...

για το πακ ειναι μπομπα συμφωνω, αλλα οντως σε μερες που δεν εχεις προπονηση ειναι λιγο του ματς..

οσο για τα φρουτα μαλλον θα διαφωνησω. για πρακτικους, οικονομικους, και διαφορους αλλους λογους!

COBRA_STYLE
23-09-10, 16:15
ο καθενας εχει την αποψη του και καταπινει ο,τι θελει....

Eddie
23-09-10, 16:15
για το πακ ειναι μπομπα συμφωνω, αλλα οντως σε μερες που δεν εχεις προπονηση ειναι λιγο του ματς..

οσο για τα φρουτα μαλλον θα διαφωνησω. για πρακτικους, οικονομικους, και διαφορους αλλους λογους!

Μονο και μονο για τη φρουκτοζη γιατρε..

Α,και τα φαρμακα που τα πας??Αφου πλεον ολα τα φρουτα ειναι τιγκα στα αυξητικα.

mekefi
23-09-10, 16:22
Μονο και μονο για τη φρουκτοζη γιατρε..

Α,και τα φαρμακα που τα πας??Αφου πλεον ολα τα φρουτα ειναι τιγκα στα αυξητικα.

eddie θα σου πω το εξης
ειμαι γεωποπνος-πολυ που χεστηκες ξερω-
τεσπα και θυμαμαι στο πανεπιστημιο να μας λεει ενας καθηγητης στις αρχες ακομα το εξης :
παιδια,φρουτα τρωτε?
να τρωτε,γιατι σε λιγο που θα μαθετε τι βαζουν μεσα,δε θα ξαναφατε

Eddie
23-09-10, 16:31
Eγω ειμαι μεταφορεας και κουβαλαω και φρουτα.Αχλαδια,ροδακινα και τωρα μηλα.Οσο να ναι κατι ξερω και γω..

Ενας αχλαδοπαραγωγος μου ειπε μια χρονια,το φρουτο ειναι σαν και σας που γυμναζεστε.Αμα δε το δωσεις "φαι" δε μεγαλωνει.Ειχε εκει κατι μπουκαλια M3 αν θυμαμαι καλα..

Devil
23-09-10, 17:15
ρεεεε....φατε φρουτα...δεν κανουν τπτ οι πολυβιταμινες....εξαλλου τι να το κανεις το πακ??τι προπονησεις κανεις???αγωνιστικιου ββ??σιγα....και απλες να παρεις δεν χανεις κατι...


καλα καλα...εσυ νομιζεις οτι αυτα που παιρνεις απορροφωνται...:clap:

δωσε μου κατι που λεει οτι δεν αποροφουντε......

σου φτανουν οι ποσοτητες απο τα φρουτα???

σου φτανει το ΣΗΔ????

Niiick
23-09-10, 17:28
Devil δωσε μου εσυ κατι που να μου λεει οτι αποροφουντε.


Στο σωμα τα παντα λειτουργουν βαση ισορροπιων και αντιθεσεων, πραγμα που σημαινει αυτο πρεπει να ταιριαζει με αυτο,να κανει συμπλοκο σε αυτη τη δοσολογια και να αντισταθμιζεται με αυτο στην ταδε δοσολογια.

Οι πιο πολλες multi δεν το κανουν αυτο οπως πρεπει και να ενα συστατικο να μην ειναι οσο πρεπει ή οπως πρεπει χαλαει την ισσοροπια αρα και την απορροφηση.

Εγω αμφιβαλλω, οχι πως δεν παιρνω βιταμινες, αλλα αμφιβαλλω φουλ.

mekefi
23-09-10, 17:42
Εγω αμφιβαλλω, οχι πως δεν παιρνω βιταμινες, αλλα αμφιβαλλω φουλ.

νικ αν δεν σου εκαναν καλο δεν θα συνεχιζες να παιρνεις
το οτι αμφιβαλεις εχει να κανει με τις αντικρουομενες αποψεις που εχεις ακουσει
και οπως ειναι λογικο δεν ξερεις ποια ισχυει

το σωμα ξερει καλυτερα

Devil
23-09-10, 17:47
Devil δωσε μου εσυ κατι που να μου λεει οτι αποροφουντε.


Στο σωμα τα παντα λειτουργουν βαση ισορροπιων και αντιθεσεων, πραγμα που σημαινει αυτο πρεπει να ταιριαζει με αυτο,να κανει συμπλοκο σε αυτη τη δοσολογια και να αντισταθμιζεται με αυτο στην ταδε δοσολογια.

Οι πιο πολλες multi δεν το κανουν αυτο οπως πρεπει και να ενα συστατικο να μην ειναι οσο πρεπει ή οπως πρεπει χαλαει την ισσοροπια αρα και την απορροφηση.

Εγω αμφιβαλλω, οχι πως δεν παιρνω βιταμινες, αλλα αμφιβαλλω φουλ.

πρωτον δεν εκανα καμια δηλωση σαν αυτη του κομπρα για να στη δικαιολογισω με κατι

δευτερον βαριεμαι τωρα:green: και δεν εχω τον χρονο

τριτον αν βρω κατι θα σου ποσταρω αργοτερα



οκ ναι ολα ειναι σε ισοροπια δεν αντιλεγω σε αυτο

απλα το κλασσικο ΣΗΔ που εχουν ολα τα multi της αγορας δεν φτανει ουτε για αστειο ακομα και σε ενα που δεν κανει gym

δεν χαλαει και τοσο η αποροφηση υπαρχουν τροποι που αυξανουν την αποροφηση (πχ chelated)

σε σχεση με τα multi με μεγαλες δοσεις

προσωπικα προτιμω να αποβαλω τις εξτρα βιταμινες που παιρνω παρα να παιρνω λιγοτερο

και σε σχεση με τα φρουτα

με ολα αυτα τα χημικα (εντομοκτονα και διαφορες αλλες μ***κιες που τους ριχνουν) δεν νομιζω να εχεις κανενα κερδος απο τις βιταμινες

Niiick
23-09-10, 17:47
νικ αν δεν σου εκαναν καλο δεν θα συνεχιζες να παιρνεις
το οτι αμφιβαλεις εχει να κανει με τις αντικρουομενες αποψεις που εχεις ακουσει
και οπως ειναι λογικο δεν ξερεις ποια ισχυει

το σωμα ξερει καλυτερα


Ρε φιλε πως καταλαβαινεις αν σου κανουν καλο?

Απτα πραγματα οχι εχω μια ευξια, ευξια εχω και γω αμα ριξω δυο κρυους.

Niiick
23-09-10, 17:49
Devil σιγουρα το rda δε φτανει.. Δε σου ζητησα να δικαιολογηθεις κουβεντα κανουμε.

Devil
23-09-10, 17:54
Devil σιγουρα το rda δε φτανει.. Δε σου ζητησα να δικαιολογηθεις κουβεντα κανουμε.

ναι ρε ψηλε νο προμπλεμ :green::green::green:

το rda υπαρχει μονο για να υπαρχει

mekefi
23-09-10, 17:56
Ρε φιλε πως καταλαβαινεις αν σου κανουν καλο?

Απτα πραγματα οχι εχω μια ευξια, ευξια εχω και γω αμα ριξω δυο κρυους.

μετα απο δυο κρυους δεν εχω κουραγιο ουτε το τσιγαρο να κρατησω εγω:green:

αυτο που ου λεω το ξεσηκωσα απο ενα ντοκιμαντερ που ειχα δει παλαια
σχετικα με την διατροφη,και που ειδα οτι στην καθημερινη ζωη ισχυει,ειχα σαν δειγμα εμενα και μερικους φιλους μου
πολυ συνοπτικα ελεγε πως ο ανθρωπος τρωει οτι εχει αναγκη το σωμα του,
και η γευση ειναι "το δολωμα"
πχ αν χρειαζεσαι βιταμινη c,θα λιγουρευεσαι πορτοκαλι,ή εκει που περπατας στον δρομο θα σκεφτεις ας παρω ενα χυμο

Niiick
23-09-10, 18:02
Πολυ μπροστα αυτο το σκεπτικο εγω σκεφτομαι ολη μερα βαφλες ομως χε χε.


Καλα απο ολη την κουβεντα την βαρυσημαντη τους κρυους βρηκες να σχολιασεις ΧΑΧΑ:turtle:

(τερμα τα οφφ μη μας μεταφερουνε)

Bane
23-09-10, 18:04
Έχουν γίνει αρκετές έρευνες φυσικές βιταμίνες VS τεχνητές.
Σε αντίθεση με τα πιστεύω των χίπιδων ( :D ) δεν υπάρχει καμία σημαντική διαφορά στην απορρόφηση.

Niiick
23-09-10, 18:06
Μα στη τελικη το σωμα θα αναγνωρισει τη χημικη δομη/ενωση, δε μπορει να μαθει εαν φτιαχτηκε στη ζουγκλα ή στο εργαστηριο, ετσι δεν ειναι?

Ramrod
23-09-10, 18:11
Μα στη τελικη το σωμα θα αναγνωρισει τη χημικη δομη/ενωση, δε μπορει να μαθει εαν φτιαχτηκε στη ζουγκλα ή στο εργαστηριο, ετσι δεν ειναι?

+1

Ξέχασα να πάρω πολυβιταμίνη το πρωϊ...αμα την πάρω τώρα, πειράζει? Δεν έχω πάει ακόμα προπόνηση...:green:

mekefi
23-09-10, 18:18
των χίπιδων ( :D )

των χιπιδων λεει :rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf:

Lao
25-09-10, 16:00
Ρε παιδιά τι λέμε τώρα...

Τις προάλλες άκουσα έναν να λέει ότι ένα πιάτο φασολάδα έχει όση πρωτεΐνη έχει μια μπριζόλα, στις βιταμίνες θα κολλήσουμε που ανάθεμα και αν ο ένας στους 100 Έλληνες γνωρίζει τί είναι και τί κάνουν;

Υπάρχει άγνοια, ημιμάθεια και ο κόσμος επηρεάζεται από διάφορους άσχετους που λένε διάφορα αστεία όπως «τα όσπρια είναι πολύ καλή πηγή πρωτεϊνών», ξεχνώντας βέβαια να αναφέρουν ότι για να πάρεις την πρωτεϊνη που αντιστοιχεί σε μια μπριζόλα πρέπει να φας ένα καζάνι.

Το ίδιο ισχύει και με τις βιταμίνες, σου λένε «φάε φρούτα και λαχανικά και είσαι ΟΚ» χωρίς να αναφέρουν ποσότητες, ούτε να λάβουν υπόψη την δραστηριότητα του καθενός, τις ανάγκες του ή να σκεφτούν ότι στον σημερινό κόσμο τα πάντα είναι εμβολιασμένα κτλ.

Και αν η κάθε κυρά Ευφροσύνη μπορεί να υιοθετήσει μια τέτοια άποψη και να επιβιώσει πηγαίνοντας από το καθιστικό στην κουζίνα και πάλι πίσω, τέτοιες απόψεις είναι ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΕΣ όταν γίνονται πιστευτές από άτομα που γυμνάζονται.

Το έχω ξαναγράψει και πιο πριν, καλό είναι να σταματήσουμε να παραμυθιάζουμε τους εαυτούς μας πιστεύοντας ότι μπορούμε να στραφούμε στο λουλάκι και να είμαστε ΟΚ. Είμαστε αθλητές, έχουμε αυξημένες ανάγκες και ΠΡΕΠΕΙ να τις καλύπτουμε με ό,τι καλύτερο υπάρχει.

Οι πολυβιταμίνες είναι ΦΑΓΗΤΟ, και ΚΑΛΟ φαγητό μάλιστα και το χρειαζόμαστε για να καλύψουμε τα βασικά. ΟΛΑ ξεκινάνε από την βάση, και στην περίπτωσή μας η βάση είναι η πολυβιταμίνη μας.

Αυτά τα περί απορρόφησης κτλ απλά δεν ισχύουν, όπως δεν ισχύει και το ότι ο οργανισμός συνηθίζει τις βιταμίνες και μετά δεν «την ακούει». Είτε είναι σε μορφή χαπιού είτε σε μορφή πορτοκαλιού, η C σε μοριακό επίπεδο είναι... C, δεν γίνεται κάτι άλλο. Το σώμα, όπως και να του την δώσεις, θα την πάρει και θα κάνει ό,τι πρέπει να κάνει και θα αποβάλλει αυτό που δεν χρειάζεται.

Συμπέρασμα: μην μασάτε και πάρτε τις βιταμινούλες σας να γουστάρετε!

Triumph
25-09-10, 16:26
Ρε παιδιά τι λέμε τώρα...

Τις προάλλες άκουσα έναν να λέει ότι ένα πιάτο φασολάδα έχει όση πρωτεΐνη έχει μια μπριζόλα, στις βιταμίνες θα κολλήσουμε που ανάθεμα και αν ο ένας στους 100 Έλληνες γνωρίζει τί είναι και τί κάνουν;

Υπάρχει άγνοια, ημιμάθεια και ο κόσμος επηρεάζεται από διάφορους άσχετους που λένε διάφορα αστεία όπως «τα όσπρια είναι πολύ καλή πηγή πρωτεϊνών», ξεχνώντας βέβαια να αναφέρουν ότι για να πάρεις την πρωτεϊνη που αντιστοιχεί σε μια μπριζόλα πρέπει να φας ένα καζάνι.

Το ίδιο ισχύει και με τις βιταμίνες, σου λένε «φάε φρούτα και λαχανικά και είσαι ΟΚ» χωρίς να αναφέρουν ποσότητες, ούτε να λάβουν υπόψη την δραστηριότητά του καθενός, τις ανάγκες του ή να σκεφτούν ότι στον σημερινό κόσμο τα πάντα είναι εμβολιασμένα κτλ.

Και αν η κάθε κυρά Ευφροσύνη μπορεί να υιοθετήσει μια τέτοια άποψη και να επιβιώσει πηγαίνοντας από το καθιστικό στην κουζίνα και πάλι πίσω, τέτοιες απόψεις είναι ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΕΣ όταν γίνονται πιστευτές από άτομα που γυμνάζονται.

Το έχω ξαναγράψει και πιο πριν, καλό είναι να σταματήσουμε να παραμυθιάζουμε τους εαυτούς μας πιστεύοντας ότι μπορούμε να στραφούμε στο λουλάκι και να είμαστε ΟΚ. Είμαστε αθλητές, έχουμε αυξημένες ανάγκες και ΠΡΕΠΕΙ να τις καλύπτουμε με ό,τι καλύτερο υπάρχει.

Οι πολυβιταμίνες είναι ΦΑΓΗΤΟ, και ΚΑΛΟ φαγητό μάλιστα και το χρειαζόμαστε για να καλύψουμε τα βασικά. ΟΛΑ ξεκινάνε από την βάση, και στην περίπτωσή μας η βάση είναι η πολυβιταμίνη μας.

Αυτά τα περί απορρόφησης κτλ απλά δεν ισχύουν, όπως δεν ισχύει και το ότι ο οργανισμός συνηθίζει τις βιταμίνες και μετά δεν «την ακούει». Είτε είναι σε μορφή χαπιού είτε σε μορφή πορτοκαλιού, η C σε μοριακό επίπεδο είναι... C, δεν γίνεται κάτι άλλο. Το σώμα, όπως και να του την δώσεις, θα την πάρει και θα κάνει ό,τι πρέπει να κάνει και θα αποβάλλει αυτό που δεν χρειάζεται.

Συμπέρασμα: μην μασάτε και πάρτε τις βιταμινούλες σας να γουστάρετε!




+++1.000!!

Lao
26-09-10, 17:25
By the way, διάβασα το παρακάτω στο aminalpak.com, το οποίο με αντιπροσωπεύει απόλυτα:


Don’t I get enough vitamins from my foods?

Yeah, we all wish. Truth is, a lot of veggies, due to overfarming and poor soil quality, aren’t as loaded in nutrients as they used to be. Plus, it assumes, you’re eating a wide range of foods, including lots of leafy green veggies, fruits and other whole foods. You also gotta remember that even the pros, who eat right for a living, take a multi. And don’t forget, when it comes to dieting, you’re pretty much eating the same foods, day in and day out. Eating chicken, rice, turkey and tuna isn’t a great diet from a nutritional point of view. It can quickly lead to nutrititional deficiencies and gaps. So whether you’re bulking or cutting, a multivitamin is absolutely essential if you want to stay on top of your game.

(αφαίρεσα τις διαφημιστικές αναφορές)

geos7
26-09-10, 17:36
εγω παιρνω μια πολυβιταμινουλα της ρεφλεξ και ειμαι κομπλε...το νεξτζεν...αν ξερετε!

Lao
26-09-10, 17:47
εγω παιρνω μια πολυβιταμινουλα της ρεφλεξ και ειμαι κομπλε...το νεξτζεν...αν ξερετε!

Αν και είμαστε εκτός θέματος, δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο.

alexhs
28-09-10, 15:09
kalispera sas tha ithela na na matho dio pragmatakia exw pari kati polibitamines alla einai se kapsoules kai den mporo na tis katapio kai etsi anagazome na tis kobo stin mesi einai san igro mesa pite m ean kani h alios pos na tis katapio euxaristo polu

tommygunz
28-09-10, 15:24
Συνήθεια είναι μαν. Τι να σου πω, μπουκώσου με νερό και βάλε μετά την κάψουλα στο στόμα σου και κατάπιε το, ίσως έτσι να μην το καταλάβεις... αν με πιάνεις τι εννοώ...
Ποιές παίρνεις?

alexhs
28-09-10, 17:44
se euxaristo polu file m autes edw perno multipro 32x 100 tablets

mekefi
28-09-10, 17:48
se euxaristo polu file m autes edw perno multipro 32x 100 tablets

αυτες εδω εννοεις?
AST Multi Pro 32X
• High-Potency
• High In Anti-Oxidants
• Easy To Swallow•
Designed For Hard
Training Athletes
• Special Coating For
Precision Release

:P

alexhs
28-09-10, 18:14
nai file m einai kales ?

mekefi
28-09-10, 18:26
νορμαλ ειναι
το μμεγεθος ομως οπως λες εσυ που τις εχεις δοκιμασει,ειναι μειονεκτημα
βασικα,ειναι αντικειμενικα δυσκολο να τις καταπιεις?
αλλες καψουλες τις καταπινεις ευκολοτερα??
γενικα οι πολυβιταμινες δεν ειναι το αγαπημενο μου συμπληρωμα

τιμη??

alexhs
28-09-10, 22:24
ligw akriboutsika einai apo ameriki m ta paragilane apo ti ida stin ameriki pezei h timi tous sta *****eno egw edw ta pira*****

alexhs
28-09-10, 22:24
na sou po file m ean anikso tin kapsoula kai bgalo to oti exei mesa kani

giannis64
28-09-10, 22:29
alexhs γραφε με ελληνικους χαρακτηρες!!

επισης η αναφορα τιμων απο ξενα σαιτ απαγορευονται!!

ελπιζω να διαβασεις τους κανονες του φορουμ!

tommygunz
28-09-10, 22:31
Κοίτα να δεις... Είχα διαβάσει στο site της Animal πως αρκετοί στο blender που φτιάχνουν πρωινό με τα quaker, whey κτλ ρίχνουν μέσα και το pak. Αν εσύ χρησιμοποιείς blender για να φτιάξεις το πρωινό, ρίξε την πολυβιταμίνη μέσα και πιές το.

alexhs
28-09-10, 22:46
με συγχωρεις πολυ γιαννη και να σου πο φιλε μου τομη επιδει εαν το ριξω στο μπλεντερ η καψουλα θα σπασει και εχει μεσα ενα ειγρο λεω εγω τωρα μηπως δεν κανει καλο σε ευχαριστω πολυ

tommygunz
28-09-10, 22:55
Ειλικρινά δεν ξέρω φίλε μου, τι να σου πω... Μάλλον η πιο καλή λύση είναι να μάθεις να τις καταπίνεις. Πολλοί είχαν αυτό το πρόβλημα και τώρα κατεβάζουν το pak που έχει 11 χάπια 2-2 και 3-3 τα χάπια μαζί. Συνήθεια είναι...

alexhs
28-09-10, 22:58
σε ευχαριστω πολυ φιλε μου οποιος αλλος ξερη ασ απαντήσει

Eddie
28-09-10, 23:01
Απορω δηλαδη τι αλλο περιμενεις να ακουσεις.Δεν υπαρχουν αλλες λυσεις!!Καλο ειναι να μαθεις να καταπινεις,δεν ειναι τιποτα!!

Εκτος κι αν σε ενδιαφερουν τα υποθετα,χαχα:P

alexhs
28-09-10, 23:03
φιλε μ eddie αν εισχει αυτο με το μπλεντερ

Eddie
28-09-10, 23:04
φιλε μ eddie αν εισχει αυτο με το μπλεντερ

Εγω σε καμια περιπτωση δε θα το δοκιμαζα παντως.Ειδικα απ τη στιγμη που μιλαμε για softgels η liquicaps!!!

mekefi
28-09-10, 23:04
Καλο ειναι να μαθεις να καταπινεις,δεν ειναι τιποτα!!



σεμνα....:P:P:P

tommygunz
28-09-10, 23:05
Για το pak ισχύει σίγουρα, είχα δει την ερώτηση και την απάντηση. Εσύ όμως λες πως έχει υγρό μέσα.
Βασικά στείλε κάνα mail στην εταιρεία που φτιάχνει το προϊόν και ρώτα τους. Αυτό είναι το καλύτερο για να είσαι και εσύ σίγουρος.

alexhs
28-09-10, 23:07
ευχαριστω πολυ

Te25
29-09-10, 23:16
Εχει καποιος να προτεινει μια πολυβιταμινη που εχει δοκιμασει ? Για ποιο λογο ακριβως χρησιμοποιουνται οι πολυβιταμινες ?

Niiick
30-09-10, 03:07
http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=5086&highlight=%CE%B2%CE%B9%CF%84%CE%B1%CE%BC%CE%B9%CE%BD%CE%B5%CF%82

giannis64
30-09-10, 08:21
η ερωτηση σου μεταφερθηκε εδω!

traffic
02-10-10, 14:26
Μια ερωτηση σχετικα με την ληψη των πολυβιταμινών....Τις περνουμε πρίν το γεύμα ή μετα απο αυτο?????Η μήπως κατα την διαρκεια??Ακου διαφορες αποψεις και με μπερδευουν....... :welcome:

Devil
02-10-10, 14:33
τρως και στο τελος του γευματος παιρνεις την πολυβιταμινη

traffic
02-10-10, 17:03
thanx Devil! και εγω ετσι ήξερα...αλλα αλλοι μου ελεγαν να το περνω πριν το γευμα για καλυτερη αποροφηση(κατι που αμφισβητω εγω ....) :thumbup:

fast
06-10-10, 20:01
Πεδια πηγα σημερα φαρμακιο να αγορασω τις πολυβιταμινες Centrum και μου ειπαν οτι τις απαγορευσαν!!ακουσατε τιποτα γιατι ?δεν μου ειπε το λογο!!

giannis64
06-10-10, 20:04
η ερωτηση σου εταφερθηκε εδω.

κανε αναζητηση πριν ανοιξεις ενα θεμα για να δεις αν υπαρχει ηδη!

fast
06-10-10, 22:56
δεν υπαρχει πουθενα κοιταξα

mekefi
07-10-10, 10:29
Πεδια πηγα σημερα φαρμακιο να αγορασω τις πολυβιταμινες Centrum και μου ειπαν οτι τις απαγορευσαν!!ακουσατε τιποτα γιατι ?δεν μου ειπε το λογο!!

ελα ρε!γιατι?
τις ειχα παρει κι εγω καποτε
για κατσε να δω στο google

FiVo-Alex/City
18-10-10, 18:18
Μολις προσεξα οτι οι Adam της Nowfoods περιεχουν και ΖΜΑ. Επειδη εγω χρησιμοποιω και το ZMA την ΟΝ το βραδυ πριν τον υπνο,λετε να μην παρω ακομα τις βιταμινες μεχρι να τελειωσουν τα αλλα η δεν παιζει προβλημα; Εχω ακομα τις Vital q10 plus απο βιταμινες οποτε θα ειμαι οκ αν χρειαστει να περιμενω.

Gaspari
18-10-10, 18:26
Και εγώ πριν μερικές μέρες πήγα για την centrum και πήρα την ίδια απάντηση.
Ωστόσο τώρα πέρνω την Bion3 και μόλις τελειώσουν θα πάρω την ADAM. :)

Eddie
18-10-10, 19:31
Μολις προσεξα οτι οι Adam της Nowfoods περιεχουν και ΖΜΑ. Επειδη εγω χρησιμοποιω και το ZMA την ΟΝ το βραδυ πριν τον υπνο,λετε να μην παρω ακομα τις βιταμινες μεχρι να τελειωσουν τα αλλα η δεν παιζει προβλημα; Εχω ακομα τις Vital q10 plus απο βιταμινες οποτε θα ειμαι οκ αν χρειαστει να περιμενω.

Οχι δε νομιζω να χεις προβλημα!!Οι ποσοτητες συνηθως ειναι μικρες στις πολυβιταμινες.

andreasaxo
22-10-10, 16:25
Ποιες είναι οι απαραίτητες βιταμίνες που χρειάζεται ένας αθλητής του bodybuilding;
Θέλω να πω, χρειάζεται απαραιτήτως όλες της βιταμίνες που παρέχουν οι πολυβιταμινες της αγοράς η με μια βιταμίνη C είναι ο.κ;
Και με τα αμινοξέα το ίδιο γίνετε, υπάρχουν στην αγορά συμπληρώματα όλον των αμινοξέων αλλά αν παίρνει ένας αθλητής του bodybuilding bcaa πριν και μετά την προπόνηση είναι ο.κ.

Lao
26-10-10, 01:05
Ποιες είναι οι απαραίτητες βιταμίνες που χρειάζεται ένας αθλητής του bodybuilding;
Θέλω να πω, χρειάζεται απαραιτήτως όλες της βιταμίνες που παρέχουν οι πολυβιταμινες της αγοράς η με μια βιταμίνη C είναι ο.κ;
Και με τα αμινοξέα το ίδιο γίνετε, υπάρχουν στην αγορά συμπληρώματα όλον των αμινοξέων αλλά αν παίρνει ένας αθλητής του bodybuilding bcaa πριν και μετά την προπόνηση είναι ο.κ.

Ένας αθλητής του BB και ένας αθλητής γενικώς, χρειάζεται όχι απλά όλες τις βιταμίνες αλλά και ικανοποιητικές δόσεις.

Κάθε βιταμίνη κάνει και κάτι διαφορετικό και αρκετές φορές λειτουργεί συνεργιστικά με τις υπόλοιπες.

Στελιος
30-10-10, 13:12
Για την υπερβιταμινοση τι εχετε να πειτε?
μπορουμε αντι για καλο να κανουμε μεγαλο κακο στον οργανισμο με την ληψη εχτρα ποσοτητας βιταμηνων?

GEORGEXX1
30-10-10, 13:24
Για την υπερβιταμινοση τι εχετε να πειτε?
μπορουμε αντι για καλο να κανουμε μεγαλο κακο στον οργανισμο με την ληψη εχτρα ποσοτητας βιταμηνων?

ναι,ως συνηθως το προβλημα προερχεται απο τις λεγομενες λυποδιαλυτες βιταμινες που το περισευμα τους κατακαθεται στο συκωτι,σε σχεση με τις υδατοδιαλυτες που το περισευμα απομακρυνετε απο τα ουρα,για αυτο καλο ειναι μεσω εξετασεων να ξερουμε ποιες ειναι οι τιμες των βιταμινων στο σωμα μας πριν τις παρουμε.

listen your body
30-10-10, 13:37
ναι,ως συνηθως το προβλημα προερχεται απο τις λεγομενες λυποδιαλυτες βιταμινες που το περισευμα τους κατακαθεται στο συκωτι,σε σχεση με τις υδατοδιαλυτες που το περισευμα απομακρυνετε απο τα ουρα,για αυτο καλο ειναι μεσω εξετασεων να ξερουμε ποιες ειναι οι τιμες των βιταμινων στο σωμα μας πριν τις παρουμε.

:thumbup::thumbup::thumbup:


+ του ότι και σε υπερβολικές δόσεις μερικές βιταμίνες έχουν μεγάλη τοξικότητα και βλάπτουν δραματικά...

Στελιος
30-10-10, 13:45
ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις παιδια

stormbringer
30-10-10, 15:38
Έχω ακούσει οτι οι βιταμίνες με λειο- πλαστικο περιβλημα δεν απορροφώνται καλά απ τον οργανισμό- ισχυει αυτό??

Lao
30-10-10, 15:55
Παιδιά, έχω ανοίξει θέμα για την υπερβιταμίνωση.

http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=10380

Galletiosfp
31-10-10, 17:06
Παιδια θα ηθελα να μου πρωτεινετε καποια καλη πολυβιταμινη....

Gaspari
31-10-10, 17:12
Παιδια θα ηθελα να μου πρωτεινετε καποια καλη πολυβιταμινη....

Με.. "κλειστά μάτια" ADAM >> http://xtr.gr/216/eshop/DetailView.aspx?prod_id=4249&category=438

J.P.
31-10-10, 17:26
Πολύ καλές όντως οι ADAM! Αυτές παίρνω τώρα.

http://www.x-tremestores.gr/216/eshop/DetailView.aspx?prod_id=4249&category=438

http://www.fitforyou.gr/product.php?id=926945&cat=101

https://bodyworks.gr/bodyworks-s/product.php?id_product=120

aqua_bill
31-10-10, 17:46
Παιδια θα ηθελα να μου πρωτεινετε καποια καλη πολυβιταμινη....

ούτε που υυμάμαι πόσο καιρό της χρησιμοποιώ και δε τις αλλάζω :thumbup:

http://www.bodybuilding.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=bodybuilding_flypage.tpl&product_id=41&category_id=23&option=com_virtuemart&Itemid=40

Gaspari
31-10-10, 17:57
ούτε που υυμάμαι πόσο καιρό της χρησιμοποιώ και δε τις αλλάζω :thumbup:

http://www.bodybuilding.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=bodybuilding_flypage.tpl&product_id=41&category_id=23&option=com_virtuemart&Itemid=40

Χμμ.. Και χρειάζομαι σίδηρο.. Και οι άλλες πολυβιταμίνες δεν έχουν.. Σκέφτομαι να την τεστάρω...

aqua_bill
31-10-10, 17:59
Χμμ.. Και χρειάζομαι σίδηρο.. Και οι άλλες πολυβιταμίνες δεν έχουν.. Σκέφτομαι να την τεστάρω...

εγώ γι αυτό τις παίρνω. εκ γεννετής είμαι σε χαμηλά επίπεδα.

Gaspari
31-10-10, 18:03
εγώ γι αυτό τις παίρνω. εκ γεννετής είμαι σε χαμηλά επίπεδα.

Και όλα σου είναι νορμάλ έτσι; κίτρινα ούρα, ιστορίες γενικώς; τίποτα.. Έτσι;

aqua_bill
31-10-10, 18:04
Και όλα σου είναι νορμάλ έτσι; κίτρινα ούρα ιστορίες με τίποτα.. Έτσι;

ουρά φωσφοριζέ φυσικά!φυσιολογικό είναι. από εξετάσεις αν εννοοεις όλα σούπερ

Gaspari
31-10-10, 18:10
ουρά φωσφοριζέ φυσικά!φυσιολογικό είναι. από εξετάσεις αν εννοοεις όλα σούπερ

Εμένα διαφανές είναι ρε.. Μετά όπως μαζεύονται φένονται κίντρινα φωσφοριζέ στο περίπου όπως είπες.. Επιδή δηλαδή έχω το στίγμα της αναιμίας λές να τς πάρω ε;

aqua_bill
31-10-10, 18:13
Εμένα διαφανές είναι ρε.. Μετά όπως μαζεύονται φένονται κίντρινα φωσφοριζέ στο περίπου όπως είπες.. Επιδή δηλαδή έχω το στίγμα της αναιμίας λές να τς πάρω ε;

ναι αυτό εννοώ .οπα φίλε, εγώ γιατρός δεν είμαι.....δεν μπορώ να σου απαντήσω

Gaspari
31-10-10, 18:17
ναι αυτό εννοώ .οπα φίλε, εγώ γιατρός δεν είμαι.....δεν μπορώ να σου απαντήσω

Είναι και αυτό ενα θέμα.. :)
Το μόνο πρόβλημα μου τώρα είναι που πήγα να την παραγγείλω και δεν μπορώ γιατί ή μικρότερη σε τιμή παραγγελία είναι 20 ευρώ..... Ξενέρωσα..:sneaky::thumbdown:

aqua_bill
31-10-10, 18:18
Είναι και αυτό ενα θέμα.. :)
Το μόνο πρόβλημα μου τώρα είναι που πήγα να την παραγγείλω και δεν μπορώ γιατί ή μικρότερη σε τιμή παραγγελία είναι 20 ευρώ..... Ξενέρωσα..:sneaky::thumbdown:

εεε πάρε και καμία micro whey:P η μια δεύτερη συσκευασία

Gaspari
31-10-10, 18:20
εεε πάρε και καμία micro whey:P η μια δεύτερη συσκευασία

Τα έξοδα αποστολής (Θεσσαλονίκη) πόσα είναι γνωρίζεις;

aqua_bill
31-10-10, 18:22
Τα έξοδα αποστολής (Θεσσαλονίκη) πόσα είναι γνωρίζεις;

5 euro

Gaspari
31-10-10, 18:28
5 euro

Ωραία.. Να σου πω, επιδή δεν βρίσκω και τίποτα άλλο ποιο φθηνό για να συμπληρώσω ενα ποσό 20 εως 30 απο το xtr ξέρεις καμία άλλη καλή με σίδηρο και έτσι; γενικά καλή πολυβιταμίνη.. ξες εσύ.. :toast::green:

aqua_bill
31-10-10, 18:37
Ωραία.. Να σου πω, επιδή δεν βρίσκω και τίποτα άλλο ποιο φθηνό για να συμπληρώσω ενα ποσό 20 εως 30 απο το xtr ξέρεις καμία άλλη καλή με σίδηρο και έτσι; γενικά καλή πολυβιταμίνη.. ξες εσύ.. :toast::green:

μπάμπης χλομίδης. Δεν έχω δοκιμάσει και τεστάρει κάτι που να υπάρχει εκεί ώστε να στο προτείνω

Gaspari
31-10-10, 18:43
μπάμπης χλομίδης. Δεν έχω δοκιμάσει και τεστάρει κάτι που να υπάρχει εκεί ώστε να στο προτείνω

Καλώς ψηλέ μου. Να σαι καλά :toast:

Lao
31-10-10, 18:53
Ωραία.. Να σου πω, επιδή δεν βρίσκω και τίποτα άλλο ποιο φθηνό για να συμπληρώσω ενα ποσό 20 εως 30 απο το xtr ξέρεις καμία άλλη καλή με σίδηρο και έτσι; γενικά καλή πολυβιταμίνη.. ξες εσύ.. :toast::green:

Δες την 7 Days της Vitalife.

aDonIs
31-10-10, 19:21
ρε παιδια εχω προβλημα τισ adam δεν μπορω να τισ καταπιω να τισ μασαω καλητερα?τι προτινετε?

Lao
31-10-10, 19:39
ρε παιδια εχω προβλημα τισ adam δεν μπορω να τισ καταπιω να τισ μασαω καλητερα?τι προτινετε?

Τις ταμπλέτες έχεις; Αν ναι, σπάστες στην μέση.

aDonIs
31-10-10, 21:11
δεν κατεβενουνε με τιποτα....και αυριο θα μου ερθουν κατι αλλεσ....πακ για την ακριβεια

beefmeup
31-10-10, 21:15
δεν κατεβενουνε με τιποτα.....πακ για την ακριβεια

ωχ,ωχ..

αν εχεις θεμα,καλο κουραγιο με το πακ..

aDonIs
31-10-10, 21:22
αμα τα δαγκωνω παει τιποτα χαμενο ρε σεισ??

Lao
31-10-10, 22:45
αμα τα δαγκωνω παει τιποτα χαμενο ρε σεισ??

Μην τα δαγκώνεις, σπάστα στην μέση.

Eddie
31-10-10, 23:26
Κατ αρχην εχεις δοκιμασει να δαγκωσεις η ετσι το λες??Εγω νομιζω οτι θα ξερασεις..

Καλυτερα να συνηθισεις,δεν ειναι τιποτα..

aDonIs
01-11-10, 17:15
οντωσ δεν παλευεται !!!!!οντωσ ειδικα με το πακ δυσκολο...

deluxe
02-11-10, 05:47
Θα παρω το pak τωρα, και θελω για τις off ημερες να παιρνω τις adam. Αλλα δε ξερω ποιες να διαλεξω. Εχει tablets,softlegs,taps,v-caps.

Τι ειναι καλυτερο;

Devil
02-11-10, 06:16
Θα παρω το pak τωρα, και θελω για τις off ημερες να παιρνω τις adam. Αλλα δε ξερω ποιες να διαλεξω. Εχει tablets,softlegs,taps,v-caps.

Τι ειναι καλυτερο;

καλητερες ειναι οι softgels

αλλα και με τις αλλες μια χαρα εισαι

deluxe
02-11-10, 06:56
Απο αποψη τιμης το λες; Ειχα παρει τις softlegs πριν μερικους μηνες, αλλα δε μου αρεσαν και τοσο στην οσμη.

*Ακυρο, τα tabs ειχα παρει.*

Devil
02-11-10, 07:01
Απο αποψη τιμης το λες; Ειχα παρει τις softlegs πριν μερικους μηνες, αλλα δε μου αρεσαν και τοσο στην οσμη.

εγω δεν τα εχω παρει ποτε...

προτομω τις tabs τα ιδια πραγματα αλλα με λιγοτερα λεφτα

deluxe
02-11-10, 07:52
Τα softlegs εχουν μεσα 180 χαπακια. Αν παιρνω 2 την ημερα, τις ημερες ξεκουρασης, δλδ 3-4 φορες την εβδομαδα, θα κρατησουν κοντα στο 6μηνο!!

Φοβαμαι μηπως χαλασουν. Επισης δε ξερω αν πρεπει να βγαζουμε και το χαρτινο σφραγισμα που υπαρχει.

Devil
02-11-10, 08:09
Τα softlegs εχουν μεσα 180 χαπακια. Αν παιρνω 2 την ημερα, τις ημερες ξεκουρασης, δλδ 3-4 φορες την εβδομαδα, θα κρατησουν κοντα στο 6μηνο!!

Φοβαμαι μηπως χαλασουν. Επισης δε ξερω αν πρεπει να βγαζουμε και το χαρτινο σφραγισμα που υπαρχει.

παρε κανονικα την προτινομενη δωση καθημερινα...

και αστο το ανιμαλ...

η αλλιως κανε κυκλους.... μια ανιμαλ μεχρι να τελειωσει και μετα αυτο

deluxe
02-11-10, 08:11
Γιατι να παιρνω τοσα χαπακια απο το animal, χωρις να γυμναζομαι; Το βρισκω ανουσιο.

Τελικα θα παρω τα softlegs που ειναι λιγοτερα και πιο φθηνα.

Devil
02-11-10, 08:24
Γιατι να παιρνω τοσα χαπακια απο το animal, χωρις να γυμναζομαι; Το βρισκω ανουσιο.

Τελικα θα παρω τα softlegs που ειναι λιγοτερα και πιο φθηνα.

νομιζα οτι ηταν πιο ακριβα τα softgels...

οκ καντο ετσι τοτε

Lao
02-11-10, 15:24
deluxe, τα sofgels είναι τα πιο ακριβά. Επίσης, δεν έχουν ακριβώς τα ίδια συστατικά με τα tablets και τα vcaps.

Προσωπικά σου προτείνω τα vcaps με την 90άρα συσκευασία.

Αυτό που θες να κάνεις το κάνω και εγώ. Τις μέρες των σκληρών προπονήσεων παίρνω το Animal και τις μέρες που είμαι πιο χαλαρός την Adam. Try it, αξίζει.

GyM=life
02-11-10, 17:38
χρησιμοποιω τις εξης πολυβιταμηνες εδω και 1μισι 2-χρονια nexgen της reflex...νμζ οτι ηρθε ο καιρος να δοκιμασω κατι καινουργιο αν και ειναι πολλυ καλες...αλλα θελω κατι καινουργιο...σκεφτομαι για την multi max της m-double you τι λετε?

Eddie
02-11-10, 17:44
χρησιμοποιω τις εξης πολυβιταμηνες εδω και 1μισι 2-χρονια nexgen της reflex...νμζ οτι ηρθε ο καιρος να δοκιμασω κατι καινουργιο αν και ειναι πολλυ καλες...αλλα θελω κατι καινουργιο...σκεφτομαι για την multi max της m-double you τι λετε?

Απο δοσολογιες ειναι αρκετα καλη!!Αλλα ως γενικη βαθμολογια θα τις χαρακτηριζα μετριες.

Καλυτερα λιγα λεφτα παραπανω και παρε adam η optimen.

GyM=life
02-11-10, 17:56
Απο δοσολογιες ειναι αρκετα καλη!!Αλλα ως γενικη βαθμολογια θα τις χαρακτηριζα μετριες.

Καλυτερα λιγα λεφτα παραπανω και παρε adam η optimen.

βλεπωντας και το ακολουθο αρθρο http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=11235 οι περισσοτεροι εμπιστευονται adam και αποτι ειδα και εσυ!τα e-xtreme stores την εχουν 29 ευρο 60tabs και δοσολογια 2tablets...ειναι καλη τιμη?η μπορω να την βρω φθηνοτερα απο αλλου?και κατι ακομα μιας και την εχεις δοκιμασει ποια η ημερισια δοσολογια που προτινεις?

Eddie
02-11-10, 18:02
βλεπωντας και το ακολουθο αρθρο http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=11235 οι περισσοτεροι εμπιστευονται adam και αποτι ειδα και εσυ!τα e-xtreme stores την εχουν 29 ευρο 60tabs και δοσολογια 2tablets...ειναι καλη τιμη?η μπορω να την βρω φθηνοτερα απο αλλου?και κατι ακομα μιας και την εχεις δοκιμασει ποια η ημερισια δοσολογια που προτινεις?

Καλη ειναι αλλα μπορεις να τη βρεις και σε καλυτερη.

Αναλογως,αν ειναι ταμπλετες,καψουλες,softgels η vcaps!Νομιζω σε ολα ειναι 2 και εκτος των vcaps που θελει 3.Αυτο μπορεις να το βρεις ευκολα,δεν ειναι κατι..

Παντως εγω με τα softgels ειμαι πολυ ευχαριστημενος!!Ουτε ασχημες γευσεις,ουτε κιτρινιλα στα ουρα.Επισης εμενα οι multi max με ενοχλουν στα νεφρα,ακομα και τωρα που τις παιρνω τις οφ μερες μεχρι να τελειωσει το κουτι καταλαβαινω μια ενοχληση..

μπορει ομως να ναι και κατι αλλο.

Devil
02-11-10, 18:03
βλεπωντας και το ακολουθο αρθρο http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=11235 οι περισσοτεροι εμπιστευονται adam και αποτι ειδα και εσυ!τα e-xtreme stores την εχουν 29 ευρο 60tabs και δοσολογια 2tablets...ειναι καλη τιμη?η μπορω να την βρω φθηνοτερα απο αλλου?και κατι ακομα μιας και την εχεις δοκιμασει ποια η ημερισια δοσολογια που προτινεις?


μπορεις να την βρεις πιο φτηνα απο εξωτερικο νομιζω...

την ημερισια δοσολογια την γραφει πανω στο κουτι....

η' 3 η' 2 ειναι αναλογα τι εχεις παρει...softgels η' tabs

Eddie
02-11-10, 18:04
μπορεις να την βρεις πιο φτηνα απο εξωτερικο νομιζω...

την ημερισια δοσολογια την γραφει πανω στο κουτι....

η' 3 η' 2 ειναι αναλογα τι εχεις παρει...softgels η' tabs

Μητσο,softgels θελει 3 τη μερα??

Devil
02-11-10, 18:12
Μητσο,softgels θελει 3 τη μερα??

νομιζω δεν ειμαι σιγουρος.... εγω εχω παρει μονο τις tabs που επαιρνες 2 την ημερα

GyM=life
02-11-10, 18:14
πολυ ωραια ευχαριστω και τους 2 =]

aDonIs
02-11-10, 19:57
εγώ πήρα ενα πακ τησ Scitec και ειμαι πολύ ικανοποιημένος!! είδα μια διαφορά σε δύναμη αλλά δεν είναι λογικό να είναι απο αυτό...

Devil
02-11-10, 20:32
εγώ πήρα ενα πακ τησ Scitec και ειμαι πολύ ικανοποιημένος!! είδα μια διαφορά σε δύναμη αλλά δεν είναι λογικό να είναι απο αυτό...

μμμ......ναι.;)

aDonIs
02-11-10, 23:18
τισ ειχεσ παρει??

Ramrod
03-11-10, 00:16
τισ ειχεσ παρει??

Αυτό που θέλει να σου πει μάλλον είναι πως δεν αυξάνεται η δυναμή σου αν πάρεις βιταμίνες...

Devil
03-11-10, 05:33
Αυτό που θέλει να σου πει μάλλον είναι πως δεν αυξάνεται η δυναμή σου αν πάρεις βιταμίνες...

οχι μαλλον σιγουρα....;)

Ramrod
03-11-10, 10:32
οχι μαλλον σιγουρα....;)

:thumbup::thumbup::thumbup:

aDonIs
05-11-10, 12:50
ξέρετε σε ποση ώρα χωνεύετε ένα πακ στο περίπου???

deluxe
05-11-10, 13:33
Ωραια ερωτηση. Με ενδιαφερει και εμενα αυτο.

Να το παιρνω στο τελος του πρωϊνου ή στο τελος του γευματος πριν παω γυμναστηριο;

Lao
05-11-10, 15:44
Ωραια ερωτηση. Με ενδιαφερει και εμενα αυτο.

Να το παιρνω στο τελος του πρωϊνου ή στο τελος του γευματος πριν παω γυμναστηριο;

Έχει σημασία τι ώρα είναιι το πρωινό σου, τι ώρα το μεσημεριανό, τι ώρα η προπόνηση...

aDonIs
05-11-10, 18:12
ασ πούμε αύριο έχω προπόνηση το πρωί... πρωινό τρώω κατά τισ 8 και προ έχω στισ 11!τι ώρα να πάρω τις βιταμίνες ??

Eddie
05-11-10, 22:39
ασ πούμε αύριο έχω προπόνηση το πρωί... πρωινό τρώω κατά τισ 8 και προ έχω στισ 11!τι ώρα να πάρω τις βιταμίνες ??

Μετα τις 2:thumbup:

jimmy007
05-11-10, 22:46
Εγώ θα έλεγα μετά την προπόνηση για τον ταχύτερο μεταβολισμό των θρεπτικών συστατικών. Μου εξηγείς λίγο Eddie αν μπορείς το σκεπτικό σου?

deluxe
05-11-10, 22:46
Νομιζω καλυτερα πριν τη γυμναστικη. Δεν ειναι απλες βιταμινες.

Eddie
05-11-10, 22:53
Εγώ θα έλεγα μετά την προπόνηση για τον ταχύτερο μεταβολισμό των θρεπτικών συστατικών. Μου εξηγείς λίγο Eddie αν μπορείς το σκεπτικό σου?

Ναι.Με το πρωινο δε μου καθονται καλα γιατι πρωτον χρειαζονται καλο γευμα για να απορροφηθουν τοσα συστατικα κατι που δε θα κανεις στο πρωινο πριν την προπονηση.2ον,οχι βιταμινες πριν την προπονηση.Εκτος και αν ολα αυτα προλαβαινουν να απορροφηθουν,τοτε παω πασο.

Καλυτερα με το μεσημεριανο που θα ειναι πληρες απο διατροφικα στοιχεια και λιπαρα.


Αποψη μου παντα..

aDonIs
05-11-10, 23:11
11 εχω προπόνηση αν φάω ενα καλό πρωινό μαζί με τισ βιταμίνες κατά τισ 8?

Eddie
05-11-10, 23:24
11 εχω προπόνηση αν φάω ενα καλό πρωινό μαζί με τισ βιταμίνες κατά τισ 8?

Τι τρως το πρωι?

jimmy007
05-11-10, 23:45
Νομιζω καλυτερα πριν τη γυμναστικη. Δεν ειναι απλες βιταμινες.

Βιταμίνες και μέταλλα έχουν οι περισσότερες από ότι ξέρω. Δεν νομίζω να σου δίνουν αυτά κάποια παραπάνω ώθηση...

aDonIs
06-11-10, 10:10
η δικια μου έχει και λεύκινη παντός!!Eddie δημητριακά και μετα απο καμιά ώρα αυγό με καμιά στημένη πορτοκαλάδα!

Θανασης
07-11-10, 16:04
Παιδια τις πολυβιταμινες τις παιρνουμε και τις μερες που δεν εχουμε γυμναστηριο?
Γιατι εχω ακουσει διφορουμενες αποψεις....

Devil
07-11-10, 16:15
Παιδια τις πολυβιταμινες τις παιρνουμε και τις μερες που δεν εχουμε γυμναστηριο?
Γιατι εχω ακουσει διφορουμενες αποψεις....

ναι...;)

jimmy007
07-11-10, 17:11
η δικια μου έχει και λεύκινη παντός!!

Σε τι ποσότητα?

Θανασης
07-11-10, 23:09
Ευχαριστω.

Και μια αλλη ερωτηση,γνωριζει κανεις ποσες θερμιδες περιεχουν στο περιπου οι πολυβιταμινες?
Π.χ εγω εχω μια της power health,multi+multi extra λεγεται αλλα δεν γραφει πουθενα θερμιδες....

beefmeup
07-11-10, 23:12
Ευχαριστω.

Και μια αλλη ερωτηση,γνωριζει κανεις ποσες θερμιδες περιεχουν στο περιπου οι πολυβιταμινες?
.

δεν εχουν.

Θανασης
07-11-10, 23:14
Οκ,ρωταω γιατι το γκουγκλαρα πριν λιγο και σε ορισμενα σιτε λεγανε οτι ενα δισκιο πολυβιταμινων(δεν ανεφερε ονομα)περιεχει περιπου στις 236(!!) θερμιδες.

beefmeup
07-11-10, 23:15
Οκ,ρωταω γιατι το γκουγκλαρα πριν λιγο και σε ορισμενα σιτε λεγανε οτι ενα δισκιο πολυβιταμινων(δεν ανεφερε ονομα)περιεχει περιπου στις 236(!!) θερμιδες.

καλα,αν ειναι μασωμενο(η υδροδιαλυτο) δισκιο,κ εχει μεσα κανα κανταρι ζαχαρη λογικο ειναι να σου δωσει θερμιδες.
σκετες δεν εχουν.

Gaspari
07-11-10, 23:32
Οκ,ρωταω γιατι το γκουγκλαρα πριν λιγο και σε ορισμενα σιτε λεγανε οτι ενα δισκιο πολυβιταμινων(δεν ανεφερε ονομα)περιεχει περιπου στις 236(!!) θερμιδες.

Εκτός που δεν υπάρχει κάτι τέτοιο, εαν βρείς ποιό είναι, πές κ μας να ξέρουμε.. :toast:

Αντωνης
07-11-10, 23:45
Εκτός που δεν υπάρχει κάτι τέτοιο, εαν βρείς ποιό είναι, πές κ μας να ξέρουμε.. :toast:

Το γκουγκλαρα και μπηκα σε ενα σιτε v-woman η' κατι τετοιο τελος παντων,και το ελεγε εκει.Ο beefmeup ειχε δικιο παντως,το συγκεκριμενο δισκιο ηταν αναβραζον

Παντως δεν μπορω να το καταλαβω το υφος σου τι λογο εχω να πω ψεματα,κερδιζω κατι,καποιο βραβειο ισως?

Υ.γΠοσταρω εγω με το acc του παιδιου,επειδη εκλεισε το pc του στο νετ.

deluxe
08-11-10, 02:43
Πατε μαζι net και μπαινετε στο forum;

:D

Αντωνης
08-11-10, 02:49
Οχι εγω δουλευω στο νετ γ$*ω την ατυχια μου...
Το παιδι το ξερω και επειδη του τελειωσε ο χρονος μου ζητησε να του το γραψω απ το pc του ταμειου...

Galletiosfp
08-11-10, 23:44
Εχω παρει τις ανιμαλ πακ κ εχω μια απορια....Γιατι βρωμανε τοσο ?:P

Devil
08-11-10, 23:46
Εχω παρει τις ανιμαλ πακ κ εχω μια απορια....Γιατι βρωμανε τοσο ?:P

παιζει να ειναι το χαπακι που εχει το Β complex

Gaspari
09-11-10, 18:42
Καλησπέρα.

Σήμερα μου τελείωσαν οι πολυβιταμίνες κ αύριο θα φύγω x-treme να πάρω άλλες κ ζητώ καμία άποψη να μου πείτε καμία γενικώς σε όλα καλή.

ΥΓ. Πήγαινα για adam αλλά μάλλον δεν θα την τσιμπίσω μιας κ θέλω να περιέχει κ σίδηρο κ γενικώς όλες τις βιταμίνες, μέταλλα κ ιχνοστοιχεία.

beefmeup
09-11-10, 19:01
ριξε μια ματια σε αυτη..

http://www.xtr.gr/216/eshop/DetailView.aspx?prod_id=4135&category=568

Gaspari
09-11-10, 19:06
ριξε μια ματια σε αυτη..

http://www.xtr.gr/216/eshop/DetailView.aspx?prod_id=4135&category=568

Τι λέει; καλή;

beefmeup
09-11-10, 19:08
την εχω παρει κανα 2 φορες..νταξ φενεται.

προβλημα με τα χαπια κ το στομαχι δεν ειχα,αλλα καποια ειναι λιγο μεγαλουτσικα(οπως ανιμαλ),αλλα οχι τοσο.

Gaspari
09-11-10, 19:09
την εχω παρει κανα 2 φορες..νταξ φενεται.

προβλημα με τα χαπια κ το στομαχι δεν ειχα,αλλα καποια ειναι λιγο μεγαλουτσικα(οπως ανιμαλ),αλλα οχι τοσο.

Το φένεται απ το είναι έχει διαφορά :P
Ωστόσο... Κάτι δεν μου κάθεται καλά.... :-|

Devil
09-11-10, 19:14
Το φένεται απ το είναι έχει διαφορά :P
Ωστόσο... Κάτι δεν μου κάθεται καλά.... :-|

τι?

ελμερ
09-11-10, 20:18
Καλησπερα.......εχο δοκιμασει την multi max απ τα extreme stores ...ειναι καλη αν και νομιζω οτι οι δοσεις που εχει σε καποιες βιταμινες ειναι υπερβολικες....οταν παιρνω απ αυτη ,πινω τη μιση καψουλα.....εχει 21 ευρω και κραταει 2 μηνες....

Τωρα παιρνω την vita boost (stacker) παλι απ τα extreme stores....μοιαζουν τα στοιχεια τησ με της multi max (εχει καποια παραπανω αντιοξειδωτικα η δευτερη μεσα) και η ημερησια δοση ειναι 4 χαπια τη μερα (εγω παιρνω τα 2) Εχει 28 ευρω και κραταει ενα μηνα ενω η multi max 2 μηνες...αυτες εχω δοκιμασει,ελπιζω να βοηθησα...:toast:

Gaspari
09-11-10, 21:00
τι?

Δεν ξέρω.. Γενικά η εμφάνιση της, η εταιρία που δν την ξέρω κ η λεκιθίνη που περιέχει μιας κ εγω ενα χαπάκι την ημέρα θέλω που να μου παρέχει όλες τις βιταμίνες, ιχνοστοιχεία, μέταλα σε ικανοποιητικά επίπεδα, όχι υπερβολικά κ οχι να κατεβάζω ενα φαρμακείο ολόκληρο.

Devil
10-11-10, 01:01
Δεν ξέρω.. Γενικά η εμφάνιση της, η εταιρία που δν την ξέρω κ η λεκιθίνη που περιέχει μιας κ εγω ενα χαπάκι την ημέρα θέλω που να μου παρέχει όλες τις βιταμίνες, ιχνοστοιχεία, μέταλα σε ικανοποιητικά επίπεδα, όχι υπερβολικά κ οχι να κατεβάζω ενα φαρμακείο ολόκληρο.

εμφανιση δεν εχει να κανει...

η εταιρια ειναι γνωστη

λεκιθινη τι σε πειραζει?

αυτη σου παρεχει τα παντα ολα και σε καλες ποσοτητες

αμα δεν ψαχνεις κατι τετοιο τοτε πας σε μια απλη...πχ.. centrum (απο φαρμακειο);)

Lao
10-11-10, 02:39
Gaspari, μπορείς να πάρεις την Adam και αυτό

http://www.xtr.gr/216/eshop/DetailView.aspx?prod_id=4691&category=568

Ramrod
10-11-10, 02:50
:spank:

Πολυβιταμίνες (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=5086&highlight=animal)

:moderator::moderator::moderator:

Gaspari
10-11-10, 10:18
Lao, kai egw etsi to skeftika na parw tis adam k to sympliroma sidirou alla eida oti einai upervolikh i dosh pou exei mesa opote..asto.


Tha paw apo ekei tin paraskeui na parei ena filaraki kati lipodialites tis stacker kai na rwtisw k egw gia kamia kalh plhrhs ap oles tis apopseis.

YG. Na me sygxwreite gia ta greeklish, eimai apo allo pc kai den exei ellinika :-|

PMalamas
10-11-10, 12:47
Φιλε γτ θες να εχει σιδηρο?!
Εχεις καποια ελλειψη η οποια εχει διαπιστωθει με εξετασεις?
Αν δεν εχεις ελλειψη δε συνισταται η καθημερινη προσληψη σιδηρου.
Γι αυτο και πολλες βιταμινες λενε iron free, δε το λενε για κακο.
Ο σιδηρος συσωρευεται στο σωμα και μπορει να δημιοθργησει προβληματα.
Δεν ειναι σα τις αλλες βιταμινες που χρειαζεται καθημερινη προσληψη.

Gaspari
10-11-10, 14:33
Γιατί έχω το στίγμα της σιδηροπαινικής αναιμίας..
Οι εξετάσεις μου ωστόσο είναι πολύ φυσιολογικές..
Ο αιματοκρίτης μου μόνο είναι λίγο πεσμένος..

PMalamas
10-11-10, 16:46
'Ωραια' οποτε κατα τη γνωμη μου να παρεις την πολυβιταμινη σου.
Και να παρεις ακομα και το συμπληρωμα σιδηρου που παιρνεις συνηθως.
Αλλα συνταγη απο γιατρο για το σιδηρο.
Εγω χρησιμοποιω τiς optimen!