PDA

Επιστροφή στο Forum : Σχολή Taekwondo στο Νέο Ηράκλειο;



Doctor7
18-07-09, 03:04
Παιδιά καλησπέρα θα ήθελα να ασχοληθώ με το Taekwondo μήπως γνωρίζει κανείς καμιά καλή σχολή στο Νέο Ηράκλειο Αττικής?Ευχαριστώ πολύ και συγχαρητήρια για το forum πολύ καλή η Δουλειά σας.Γιώργος

Doctorg
18-07-09, 08:58
Γεια σου και καλώς ήρθες Doctor7 :welcome:. Σχολή για TaekWondo έχει ψηλά στη Λεοφώρο Ηρακλείου, περίπου 300 - 400 μέτρα πριν βγείς στη Λεοφώρο Ειρήνης στη Πεύκη, στο αριστερό σου χέρι. Αν θέλεις όμως έχει σχολή και για TangSooDo, (είναι και αυτό απο Κορέα και η διαφορά του με το Taekwondo είναι πως δεν΄"παίζει" τόσο πολύ με πόδια αλλά χρησιμοποιεί και χέρια). Η σχολή είναι κοντά στο γήπεδο ποδοσφαίρου στη Πράσινου Λόφου και έχει και καλό Δάσκαλο. Αν σε ενδιαφέρει πραγματικά πες μου για να σου γράψω συγκεκριμένα τη διεύθυνση γιατί πρέπει να τη ψάξω, δεν θυμάμαι ακριβώς.... και πάλι καλώς ήρθες.

Doctor7
18-07-09, 14:41
Γεια σου και καλώς ήρθες Doctor7 :welcome:. Σχολή για TaekWondo έχει ψηλά στη Λεοφώρο Ηρακλείου, περίπου 300 - 400 μέτρα πριν βγείς στη Λεοφώρο Ειρήνης στη Πεύκη, στο αριστερό σου χέρι. Αν θέλεις όμως έχει σχολή και για TangSooDo, (είναι και αυτό απο Κορέα και η διαφορά του με το Taekwondo είναι πως δεν΄"παίζει" τόσο πολύ με πόδια αλλά χρησιμοποιεί και χέρια). Η σχολή είναι κοντά στο γήπεδο ποδοσφαίρου στη Πράσινου Λόφου και έχει και καλό Δάσκαλο. Αν σε ενδιαφέρει πραγματικά πες μου για να σου γράψω συγκεκριμένα τη διεύθυνση γιατί πρέπει να τη ψάξω, δεν θυμάμαι ακριβώς.... και πάλι καλώς ήρθες.
Καλησπέρα φίλε και ευχαριστώ για την βοήθεια,επίσης να ζητήσω ένα συγνώμη για το λάθος που έκανα στον τίτλο του θέματος........δεν ειναι kick-boxing αλλά taekwondo αν μπορει κάποιος να το αλλάξει.....τώρα φίλε μου αν γίνεται να μου στήλεις και την διεύθυνση αυτο θα με βοηθούσε πολύ.

Doctorg
18-07-09, 15:34
Λοιπόν, η σχολή για το Tang Soo Do είναι: Ηλέκτρας Αποστόλου 12 και τηλ. 2102823469. Έχει και μια ακόμη σχολή για Taek Woo Do, στη Λεωφόρο ρακλείου (γύρω στο 360) απέναντι απο το LIDL.

Doctor7
19-07-09, 02:25
Λοιπόν, η σχολή για το Tang Soo Do είναι: Ηλέκτρας Αποστόλου 12 και τηλ. 2102823469. Έχει και μια ακόμη σχολή για Taek Woo Do, στη Λεωφόρο ρακλείου (γύρω στο 360) απέναντι απο το LIDL.
Σε ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια,να πω την αλήθεια η σχολή που μου εγραψές προς Ηρακλείου μου είναι πιο κοντά επιδεί μένω αρκετά κάτω προς Κασταμονής,για την συγκεκριμένη τι γνώμη έχεις?αν κατάλαβα καλά ενοείς απέναντι απο το lidl το Golden Gym?έχουν και taewondo αυτοι?είμαι 19 χρονών 1,90 ύψος περίπου και 89 κιλά......γενικά πως το βρίσκεις σαν π.τέχνη?Ευχαριστω για την βοήθεια και παλι

Doctorg
19-07-09, 08:55
Σαν πολεμική τέχνη είναι πολυ καλή, και ειδικά το Taek WooDo που είναι και ολυμπιακό άθλημα. Τις συγκεκριμένες σχολές που υπάρχουν στην Ηρακλείου δεν τις γνωρίζω (αυτή απέναντι απο το LIDL είναι πάνω απο το συνεργείο της CITROEN, δεν έχω δει εκεί κάποιο Gym). Αυτή του Tang SooDo που σου είπα, επείδη είχα πάει έκεί για ένα διάστημα μου έκανε θετική εντύπωση ο δάσκαλος, κάτι που νομίζω μετράει πολύ σε αυτά τ΄αθλήματα.
Το καλύτερο να πας να δεις τις σχολές απο κοντά, να μιλήσεις μαζί τους, να δεις τους χώρους να δεις πως θα σε αντιμετωπίσουν, και όπου σου αρέσει περισσότερο να πας. :thumbup: