PDA

Επιστροφή στο Forum : Κρεμα Γι**ης με πρωτεΐνη



flowin_through
28-07-09, 02:50
Δικης μου εμπνευσης συνταγη που την κανω συχνα. Οπως ακριβως φτιαχνουμε την κρεμα στιγμης. Ζεσταινουμε γαλα (660 mL ολο μαζι), κραταμε μια κουπα και ανακατευουμε το μιγμα, βαζουμε 1-2 scoop πρωτεΐνη στο γαλα που ζεσταινουμε, μια κουταλια της σουπας ζαχαρη, ενα φλιτζανι βρωμη (ετσι μαλακωνουν), κρεατινη και οτι αλλο μας περισσευει και τελικα το φλιτζανι με το μιγμα. Ανακατευουμε και μολις πηξει το βαζουμε σε μπολακια. Το περισσοτερο το τρωω επι τοπου που ειναι και ζεστο. Παντα πριν απο προπονηση. Δινει πραγματικα πολλη ενεργεια.

TEFAAtzis
28-07-09, 15:55
οι θερμιδες μου φαινονται καπως.Αλλα και απο γευση δεν μου ακουγεται και οτι το καλυτερο

flowin_through
28-07-09, 16:06
Εχει αρκετες θερμιδες. Ειναι μια βελτιωμενη εκδοση της κρεμας στιγμης. Απο γευση γιατι να ειναι καπως? Τι δεν ειναι ωραιο? η κρεμα Γιωτης ή η βρωμη? Η ζαχαρη ρυθμιζεται

TEFAAtzis
29-07-09, 01:32
Εχει αρκετες θερμιδες. Ειναι μια βελτιωμενη εκδοση της κρεμας στιγμης. Απο γευση γιατι να ειναι καπως? Τι δεν ειναι ωραιο? η κρεμα Γιωτης ή η βρωμη? Η ζαχαρη ρυθμιζεται

Η βρωμη σε συνδιασμο με πρωτεινη και κρεατινη που ειπες δεν ξερω μου ακουγεται καπως

flowin_through
29-07-09, 14:11
Εμενα ετσι κιαλλιως το πρωινο μου ειναι πρωτεΐνη με γαλα και βρωμη.

vagg
31-07-09, 02:22
Η βρωμη σε συνδιασμο με πρωτεινη και κρεατινη που ειπες δεν ξερω μου ακουγεται καπως


βρωμη με πρωτεινη και γαλα ειναι super,τωρα κρεατινη δεν θα εβαζα

flowin_through
31-07-09, 11:57
Η κρεατινη ειναι αγευστη. Εγω το λεω αν σου περισσευει πολυ ή αν θες να πουλησεις τρελα :).