PDA

Επιστροφή στο Forum : Whey Πρωτεϊνη και γευσεις... προτασεις.



stevengr
13-12-06, 21:32
Χρησιμοποιω την DYMATIZE ISO-100 που στο 1 scoop με 350ml νερο μου δινει 28gr πρωτεινη με :

0gr FAT
0gr SUGAR
0 mg CHOLESTEROL
1gr CARBOHYDRATE

Το προβλημα μου εντοπιζεται στην γευση. Εχω την σοκολατα και επειδη την βαρεθηκα αποφασισα να αγορασω και βανιλια ετσι ωστε να κανω εναλλαγες.
Παρ'ολα αυτα δεν εμεινα πολυ ευχαριστημενος διοτι η βανιλια μου φανηκε αρκετα "γλυκια" σε γευση εναντι της σοκολατας.

Μπορει να το εχω ψαξει αρκετα στο ποια πρωτεινη θα καταναλωνω αλλα στην γευση μου φαινεται επεσα εξω.

Μπορειτε να μου προτεινετε μερικες εταιριες που μεινατε ευχαριστημενοι με την γευση της πρωτεινης και δεν την αλλαζετε με τιποτα;
8)

Gasturb
13-12-06, 21:38
Stevengr εγώ θυμαμαι απο την απλή Dymatize η Mocha είχε την καλυτερη γεύση της σειράς.


Gasturb

Vson
17-12-06, 20:26
haha steven σε αφορα περισοτερο η αποδοση η γευση; :roll:
εδω οι αλλοι πινουν ασπραδια αυγου οπως ειναι :oops:

ajax
17-12-06, 20:31
myoplex με γευση σοκολατα!!βαζεις και 500ml γαλα για να διαλυθει αλλα ειναι οκ

Gasturb
17-12-06, 20:59
εδω οι αλλοι πινουν ασπραδια αυγου οπως ειναι :oops:

Έπιναν.. πλέον μόνο βραστά.


Gasturb

Vson
18-12-06, 00:46
κανει κακο;

ajax
18-12-06, 00:55
ναι το εχουμε αναλυσει σε προηγουμενο τοπικ.ψαξε και θα το βρεις! :wink:

Gasturb
18-12-06, 03:24
κανει κακο;

Λόγω κινδύνου σαλμονέλας


Gasturb

wolf
03-01-07, 18:25
Εκτος κ αν εχεις κοτουλες στην βεραντα κ ταχεις φρεσκα:wink:
Ασε τωρα με τη νοσο δεν παιζει...


Ρεσυ,για την γευση της πρωτεινης που λες, συνηθεια ειναι!
Το πολυ πολυ κανε το εξης:

Το πρωι καμια φορα εγω βαζω ενα γαλατακι νουνου, μιση κουταλιτσα φραπε κ μαλτοδεξτροζουλα κανα παγακι το χτυπαω στην φραπεδιερα κ ειναι τζετ!Σαν μιλκσεικ βανίλιας!
Μια χαρα ειναι,που να παρεις και 100% 100αρα...Αλευρακι του θεου κ απο ανακατεμα ...βραστα :geek:

Achilleas
17-01-07, 01:32
Παιδιά το μικρόβιο της σαλμονέλας εισχωρεί στο αυγό αμέσως μετά την γέννηση του.
Γι'αυτο καλό είναι να τα βράζετε.Ετσι κ αλλιώς τα ωμά ασπράδια είναι sooo 80's :wink:


stevengr γεύση φραουλίτσα δεν υπάρχει? :P

stevengr
17-01-07, 16:45
Μπορειτε να μου προτεινετε μερικες εταιριες που μεινατε ευχαριστημενοι με την γευση της πρωτεινης και δεν την αλλαζετε με τιποτα;
8)

Εχει ξεφυγει το θεμα αρκετα πιστευω με αυτο που ειχα ρωτησει.

ajax
17-01-07, 17:18
χεεχε δεν μπορεις να πεις παντος εγω απαντησα στο ερωτημα σου!!

Hades
18-01-07, 10:44
Stevengr εγώ θυμαμαι απο την απλή Dymatize η Mocha είχε την καλυτερη γεύση της σειράς.


Gasturb

Εμένα γιατί η mocha της Dymatize μου φέρνει μια αναγούλα ρε γμτ.. Tην επόμενη φορά θα πάρω γεύση πορτοκάλι.

Gasturb
18-01-07, 15:14
Kαλα δεν είνια κάτι το ανησυχητικό ένα φιλαράκι μου το παθαίνει με την μπανάνα της Elite και εγώ με την Pina Colada.. :?

Gt