PDA

Επιστροφή στο Forum : Animal cuts και καθααρη πρωτεινη.



stevevais
04-08-09, 15:23
Καλησπερα στο φορουμ, ειμαι 25 ετων και μολις τελειωσα απ τον στρατο οπου γενικα βγηκα εκτος προγραμματος, πηρα γυρω στα 8 κιλα και δυστυχως αρχισα να καπνιζω λιγο.

Θελω λοιπον να χασω τα περιττα κιλα αλλα να μην χασω μυικο ιστο και αν γινεται να τονωθει ο μυικος ιστος. Εννοειται αν στεγνωσω τελειως θα ασχοληθω και με χτισιμο μυων πιο συστηματικα. Πριν μπω ετρεχα και εκανα βαρη και καμψεις. Εχω δλδ επαφη με γυμναστικη αλλα λογω γονιδιων εχω χοντρα μπουτια, και κοιλια (και λιπος και χαλαρωση).

Το προγραμμα που ακολουθησω ειναι το εξης:

1 φακελακι animal cuts καθε πρωι για 10 μερες και μετα ενα ακομα 30 λεπτα πριν την προπονηση.

Ταυτοχρονα, 3 scoop της πρωτεινης το πρωι και 3 μετα την προπονηση.

Οταν λεω προπονηση εννοω μια τρεξιμο, μια βαρη. και 2 μερες αργια.

Πιστευω με αυτο το προγραμμα θα ειμαι οκ σε λιγο καιρο.
Εχετε καποια διατροφη να προτεινετε? Γενικες γραμμες εννοω.

vagg
04-08-09, 17:32
δεν θα εισαι...κοιτα ποσες θερμιδες πρεπει να περνεις για να συντηρησε,περνε 500 λιγοτερες κανε αεροβια και γενικα καλη γυμναστικη και μονο ετσι 8α τα καταφερεις...και ολο το cuts na φας αμα δεν κανεις τα αλλα ...

γενικες γραμμες διατροφηςν οχι γλυκα οχι τηγανιτα οχι σαλτσες,μικρα και συχνα γευματα,σαλατα σε ολα τα γευματα

tolismann
04-08-09, 18:01
Καλωσήρθες.

Καταρχήν σιγουρέψου αν θες να χάσεις λίπος, ή αν θες να βάλεις μυϊκή μάζα.

Κατά δεύτερον, οργάνωσε τη διατροφή σου με 5-7 γεύματα ημερησίως.

Αν βαριέσαι ή δεν προλαβαίνεις να μαγειρεύεις κάποια γεύματα, τα αντικαταστείς με πρωτεΐνη σε μορφή σκόνης.

Κατά τρίτον, όταν καταλήξεις σε διατροφικό πλάνο πόσταρε το για να σου πούμε τη γνώμη μας.

Κατά τέταρτον, το animal cuts δεν θα σου προσφέρει κάτι.

giannis64
04-08-09, 20:19
καταρχην μην τρελενεσε. η πρωτεινη που περνεις σαυτες της δωσεις ειναι πολυ. με το να κανεις διατροφη για γραμωση και να περνεις ολο το κουβα της πρωτεινης δεν θα κανεις τιποτα αν νομιζεις πως θα χανεις κιλα και με την πρωτ θα κρατας τους μυες. ξεκινα μια καθαρη διατροφη με γευματα ανα τριωρο και σε καθε γευμα αμα θελεις(αναλογα το γευμα) βαζε ενα σκπυπ πρωτ. φτασε σε καλη φιτ κατασταση και μετα βουρ για ογκο με καλη διατροφη.(διαβασε τα αναλογα αρθρα του σαιτ). και να ξερεις πως οσο βαζεις με καθαρη διατροφη μυες,χανεις και λιπος. αλλα η γραμωση η ογκο. διαλεξε!!!!!!!!!!!
και πανω απολλα διαβαζμα!!!!;)