PDA

Επιστροφή στο Forum : Raja's log



Raja
05-08-09, 14:18
Ξεκιναω παλι σημερα προπονηση μετα απο 5 μερες ξεκουρασης.
Ειμαι 1.82 με 117 κιλα βαρος γυρω στο 14-15% λιπος(με το ματι απο οτι το υπολογιζω στο περιπου χωρις να εχω κανει καποια λιπομετρηση).

Κανω αρκετα χρονια bbing αλλα τον τελευταιο καιρο το εχω γυρισει στις πολεμικες τεχνες.Εκει που υστερω ειναι σε ταχυτητα,(λογω του βαρους μου) κ αντοχη λογω του βαρους μου αλλα κ του οτι ποτε μεχρι τωρα δεν με ενδιεφερε η αντοχη κ δεν το κυνηγουσα ιδιαιτερα.Επισης λογω της διαρκειας που ειχα στην προπονηση με βαρη,οι μυς μου πρηζονται αρκετα γρηγορα κ νιωθω καψιμο με αποτελεσμα να με κουραζει κ να μην εχω την διαρκεια που θελω οταν κανω τεχνικη.Βεβαια ολα αυτα με τον καιρο βελτιωνονται συνεχεια κ στην κατηγορια μου δεν φημιζονται οι αθλητες για την ταχυτητα τους αλλα θελω να προσπαθησω να τα βελτιωσω οσο μπορω κ να μετατρεψω τον εαυτο μου,απο αθλητη του bbing σε αθλητη πολεμικων τεχνων.

Εχω βεβαια κ τα θετικα απο τα βαρη οπου ειναι πολυ δυναμη κ αρκετη εκρηξη,ομως αυτα δεν φτανουν για τον σκοπο μου,γι αυτο θα προσπαθησω απλα να τα συντηρησω κ δεν θα χρειαστει να δουλεψω συγκεκριμενα με κυκλικη προπονηση κ βασικες ασκησεις σε προγραμμα παουερ λιφτινγκ στυλ που θα ηταν προτιμοτερο νομιζω να κανει καποιος αλλος αθλητης που απλα θα ηθελε να ανεβασει την δυναμη του.Με αποτελεσμα να δουλεψω πολες επαναληψεις σε καθε σετ με ελαφρυα εως το πολυ μετρια κιλα για να γυμνασω τις μυικες ινες που ειναι υπευθυνες για την εκρηξη κ ταχυτητα της κινησης,ενω να μεινουν "πισω" σχετικα οι μυικες ινες που γυμναζα τοσο καιρο κ κανουν το σωμα μου να πρηζεται κ να καιει σε πολυ συντομο χρονικο διαστημα επανω στην προπονηση πολεμικων τεχνων,κατι που δεν με βολευει καθολου πια.

Ειπα λοιπον σαν στρατηγικη να αφιερωσω τον μηνα Αυγουστο στο να χασω καποια κιλα κ να βελτιωσω οσο γινεται την αντοχη μου.Αυτο θα προσπαθησω να το πετυχω με βαρη(τα οποια μου κρατουν παντα αρκετα ψηλα τον μεταβολισμο μου)κ με τρεξιμο καθημερινο.σκοπος μου ειναι να φτασω να τρεχω 5 χλμ 4-5 φορες την εβδομαδα (ξεκινωντας απο 3,5 χλμ κ ανεβαζοντας την αποσταση σταδιακα κατα 0,5χλμ/εβδομαδα που ισως ειναι γρηγορο το ανεβασμα αλλα εχω μονο τον αυγουστο για να καταφερω αυτο τον στοχο κ με πιεζει ο χρονος)κ μολις φτασω τα 5 χλμ να αρχισω να μειωνω τον χρονο που θα βγαζω αυτη την αποσταση.Ενδιαμεσα καποιες μερες θα βαλω κ σκοινακι αλλα κ καποια τεχνικα βηματα (για να μην ξεχνιομαστε μιας κ τα μαθηματα θα ξεκινησουν εντατικα πια τον μηνα Σεπτεβρη).

ξεκινω σημερα μεσα στα μεσα της εβδομαδας γιατι ηδη εχει περασει αρκετες μερες απο τον Αυγουστο κ σιγουρα απο τις 15 μεχρι τις 17 του μηνα θα υπαρξει μια μικρη αργια οπως κ να το κανουμε λογω ημερων.

η διατροφη μου αυτον τον καιρο ειναι ως εξης:

Πρωι:1,5 μεζουρα πρωτεϊνη 3ων πηγων + 1 μπανανα +80γρ κουακερ

1ο προγευμα: 150γρ κοτοπουλο+150γρ ρυζι(βρασμενο ζυγιζω)+1 "δεντρακι "μπροκολο
2ο προγευμα:Το ιδιο

Μεσημερι: 6 ασπραδια+200γρ πατατα+1 σαλατα με μαρουλι,ντοματα,ροκα,μανιταρια,ξυδι μαυρο,1 κουταλια της σουπας ελαιολαδο.

μεταπροπονητικο:1,5 μεζουρα πρωτεϊνης 3ων πηγων 80%+1 μπανανα
1,5 ωρα μετα: 150γρ κοτοπουλο+200γρ πατατα
αργα το βραδυ:150γρ κοτοπουλο+200γρ πατατα

το εβδομαδιαιο μου σπλιτ για προπονηση τον μηνα Αυγουστο ειναι το παρακατω:
Δευτερα:Ωμοι-τρικεφαλα-κοιλιακοι-τρεξιμο

Τριτη:ποδια-σκοινακι 30 λεπτα,κοιλιακοι,βηματισμοι πολεμικης τεχνης,λιγη σκιαμαχια.

Τεταρτη:πλατη-κοιλιακοι-τρεξιμο

Πεμπτη:ξεκουραση απο βαρη κ σκοινακι 30 λεπτα με λιγη σκιαμαχια κ κοιλιακους ή ενα μαθημα γιογκας για ευλιγισια,ξεκουραση στο οποιο παω με το ποδηλατο κ απεχει 30 λεπτα να πας κ αλλα τοσα να ερθεις απο το σπιτι μου.

Παρασκευη:στηθος-δικεφαλα-τρεξιμο

Σαββατο:(μεσημερι)Τρεξιμο, (αργα το απογευμα)ποδηλασια-σκιαμαχια

Κυριακη:ξεκουραση κ κολυμπι στην θαλασσα

σημερινη προπονηση που εχω σκοπο να κανω ειναι κ θα ειναι διαφορετικη απο το προγραμμα που εχω παραπανω λογω του οτι ερχομαι απο ξεκουραση μερικων ημερων,ειναι η παρακατω:
Ωμοι
------
ανοιγματα αλτηρων σκυφτος για πισω δελτοειδη 1Χ30 1Χ20 1Χ15
ανοιγματα για πλαγιους δελτοειδης καθιστος στο μηχανημα 1Χ30 1Χ20 1Χ15
οπισθολαιμιες πιεσεις στο σμιθ 1Χ30 1Χ12
αρσεις μπαρας για τραπεζοειδης στο σμιθ 1Χ30 1Χ15 1Χ12
στο ορθιο μηχανημα που κανουν προσαγωγους ενα-ενα ποδι συνηθως οι κυριες,βαζω το κεφαλι μου στο μαξιλαρι κ σηκωνω για να γυμνασω τον σβερκο μου για το "κορ α κορ".

τρικεφαλοι
-------------
εκτασεις ορθιος στην τροχαλια 1Χ30 1Χ20 1Χ12
πιεσεις παγκου με κλειστη λαβη στο σμιθ 1Χ30 1Χ15 1Χ12
εκτασεις αλτηρα πισω απο το κεφαλι 1Χ20 1Χ15 1Χ12

κοιλιακοι
-----------
στο μηχανημα με βαρη 3Χ50
μαζεματα ποδιων στην ακρη του παγκου για κατω κοιλιακους 3Χ30
ραχιαιους 3Χοσο παει

αεροβικη(οχι για χασιμο λιπους αλλα για βελτιωση αντοχης)3,5 χλμ στον διαδρομο μα χαλαρη ταχυτητα κ με σκοπο να ανεβει με τον τροπο που γραφω παραπανω.Εδω εχω να πω οτι μου αρεσει να τρεχω στο παρκο ή στο γηπεδο ή στον διαδρομο ή στο βουνο ή στην παραλια με σκοπο να
αλλαζω συνεχεια για να μην βαριεμαι.


Αυτα για αρχη....:thumbup::)

thegravijia
05-08-09, 14:24
τι να πω ..καταρχας καλη αρχη στο log σου!
φαινεται οτι ξερεις τι κανεις αλλα δεν σε φοβιζει οτι μπορει να χασεις καποιο ογκο απο την αεροβια και τις υψηλες επαναληψεις?
η πλεον επειδη δεν ειναι στην προτεραιοτητα σου το ββ δεν σε νοιαζει πλεον?

Raja
05-08-09, 14:37
τι να πω ..καταρχας καλη αρχη στο log σου!
φαινεται οτι ξερεις τι κανεις αλλα δεν σε φοβιζει οτι μπορει να χασεις καποιο ογκο απο την αεροβια και τις υψηλες επαναληψεις?
η πλεον επειδη δεν ειναι στην προτεραιοτητα σου το ββ δεν σε νοιαζει πλεον?
Σε ευχαριστω thegravijia!
Μακαρι να συμβει αυτο που λες γιατι ειναι ενας απο τους στοχους μου.Ισως ειναι σαν να πετας χρηματα κ κοπο στον βροντο αλλα να σου πω την αληθεια τωρα με ενδιαφερει να εχω ταχυτητα κ ευκινησια.Οποτε ειναι απο τις θετικες "παρενεργειες" να χασω κ μυικο ιστο.;)

Raja
05-08-09, 14:47
ξεχασα να αναφερω τα συμπληρωματα που χρησιμοποιω τα οποια ειναι:

1 πρωτεϊνη 3ων πηγων 80% περιπου,βιτ c 1000μγ το πρωι κ αλλα τοσα μεταπροπονητικα.
βιτ Ε 400iu το πρωι κ αλλα τοσα μεταπροπονητικα.
40 λεπτα πριν την προπονηση 1 φακελακι animal cuts.
καμια φορα πινω κ κανα red bull light για να το ενυσχισω αν δηλ μολις εχω ξυπνησει απο τον υπνο κ θελω να "ξεζαβλακωθω" γρηγορα...

στοχος μου ειναι σε ενα 5μηνο απο τωρα να εχω χασει 10 κιλα λιπος (περιπου 2 τον μηνα),4 μυικα κ αν γινεται κ 3 κιλα νερα.Νομιζω οτι στα 100 θα "πεταω".

Τα νερα δεν θελω να τα χασω για να φαινομαι πιο γραμμωμενος (αν κ για να πω την αληθεια ωραια θα ειναι :-) αλλα ,οτι κιλα φευγουν απο πανω μου καλο ειναι οποτε να μην εκμεταλευτω κ μερικα νερα που θα μπορουσαν να φυγουν; οχι με τεχνικες αμεσης αφυδατωσης οπως κανουν οι αγωνηστικοι bbers, αλλα σιγα σιγα με τον καιρο κ με την καθαρη διατροφη).

thegravijia
05-08-09, 14:47
Σε ευχαριστω thegravijia!
Μακαρι να συμβει αυτο που λες γιατι ειναι ενας απο τους στοχους μου.Ισως ειναι σαν να πετας χρηματα κ κοπο στον βροντο αλλα να σου πω την αληθεια τωρα με ενδιαφερει να εχω ταχυτητα κ ευκινησια.Οποτε ειναι απο τις θετικες "παρενεργειες" να χασω κ μυικο ιστο.;)

αυτο πιστευω πως ειναι αλλα ο καθενας εχει τους στοχους του αρα παω πασο...:toast:...

ποια ακριβως πολεμικη τεχνη σε ενδιαφερει?
αν το προανεφερες sorry δεν το προσεξα.

Raja
05-08-09, 14:49
αυτο πιστευω πως ειναι αλλα ο καθενας εχει τους στοχους του αρα παω πασο...:toast:...

ποια ακριβως πολεμικη τεχνη σε ενδιαφερει?
αν το προανεφερες sorry δεν το προσεξα.
Εχεις δικιο δεν το εχω αναφερει...
Με ενδιαφερει το Muay Thai.

Raja
06-08-09, 08:53
Τελικα η χθεσινη μερα πηγε πολυ καλα σχετικα με την προπονηση!
Εγιναν καποιες αλλαγες σχετικα με την αεροβικη οι οποιες αφορουν την ταχυτητα κ την αποσταση.Ισως επειδη ημουν ξεκουραστος κ γεματος ενεργεια,τελικα εκανα 5χλμ αντι για 3,5 με τον εξης τροπο:ξεκινησα χαλαρα με ταχυτητα στο 5 ωστε να ζεσταθω κ καθε 0,5χλμ ανεβαζα την ταχυτητα 0,5 οποτε στο 2οχλμ ειχα φτασει να τρεχω με ταχ. 7 στο 30χλμ με 8 κ στο 4ο χλμ με 9 μετα το 5οχλμ αρχησα καθε μισο λεπτο να κατεβαζω προοδευτικα ταχυτητα,στο τελος περπατησα λιγο για να πεσουν οι παλμοι σιγα σιγα κ μετα μολις κατεβηκα απο τον διαδρομο εκανα λιγο στρετσινγκ(ο διαδρομος εχει το καλο οτι σε βοηθαει πολυ στο να ξερεις κ να μετρας τι ακριβως κανεις,ωστε να τα εχεις σαν μετρο συγκρισης για την επομενη προπονηση).

μολις πηγα σπιτι ,εφαγα το μεταπροπονητικο μου γευμα κ μετα απο λιγη ωρα σκεφτηκα να κανω μια βολτα με το ποδηλατο μου στην πολη.Ειχε πολυ ομορφο κ ησυχο απογευμα επειδη εχουν παει ολοι διακοπες,κ ετσι το ευχαριστηθηκα κ το εκανα κ σαν αποθεραπεια απο το τρεξιμο μου,αφου η βολτα ηταν αρκετα χαλαρη κ απολαμβανα την πολη.Εκανα γυρω στα 10 χλμ κ μετα πηγα σπιτι οπου κ συνεχισα τα γευματα μου.

Raja
06-08-09, 09:36
Σημερα εχω ποδια!
Οταν εκανα μποντυ μπιλντινγκ,επαιζα ξεχωριστη μερα τα τετρακεφαλα με τα μηριαια δικεφαλα γιατι πιστευω οτι απο την μεση κ κατω τα ποδια ειναι το αλλο μισο μας σωμα,το οποιο ειναι γεματο μυικες ομαδες για τις οποιες δεν φτανει μονο μια προπονηση την εβδομαδα ωστε να ειναι σωστα γυμνασμενες.Τα ποδια τα γυμναζα 2 φορες την εβδομαδα με το εξης προγραμμα:1η (4κεφαλα-προσαγωγοι-γαμπες) 2η φορα: μηριαια 2κεφαλα-γλουτοι-γαμπες.

τωρα πια δεν εχω την πολυτελεια να το κανω αυτο γιατι το περισσοτερο βαρος το ριχνω στο muay thai κ στην αεροβικο,οποτε κ που κανω κ βαρη 4 φορες την εβδομαδα πολυ ειναι με βαση το φορτωμενο μου προγραμμα.

Τελος παντων :-) η σημερινη μου προπονηση με βαση οτι το ενα μου γονατο εχει καποιο προβλημα με τον μινισκο κ ο γιατρος με βαζει σιγα σιγα στο προγραμμα ποδιων(συγκεκριμενα στα 4κεφαλα πρεπει να προσεχω την κινηση να μην ξεπερνα τις 30-45 μοιρες λυγισμα των ποδιων)θα εχει ως εξης:
4κεφαλα
----------
πρεσσα ποδιων 2Χ30 2Χ15 1Χ12(μεχρι το πολυ 130 κιλα μιας κ την περασμενη προπονηση ειχα φτασει μεχρι 100)
λεγκ εξτενσιον 1Χ30 1Χ15 1Χ12

*εδω κανω κ μια ασκηση η οποια γινεται στο μηχναημα που κανουν ορθιοι οι αθλητες προσαγωγους βαζοντας το ποδι στο μαξιλαρακι που εχει ξαμηλα κ εκτεινοντας το ποδι πλαγια προς τα μεσα η αν κανει καποιος την κινηση αντιθετα δηλ εκτεινοντας το ποδι πλαγια κ προς τα εξω πιανει απαγωγους κ γλουτους.Κανω παραλαγη σε αυτη την ασκηση βαζοντας ψηλα το μαξιλαρακι κ το ακουμπω με τον τετρακεφαλο μου γυρισμενος πλαγια με ολοκληρο το σωμα μου κ οχι γυρισμενος μπροστα κ ακουμπωντας το με το πελμα οπως ειναι κανονικα η ασκηση.Οπως γινεται δουλευει τον τετρακεφαλο ψηλα αλλα κ την κινηση η οποια ειναι ιδια με το να "χτυπας" μπροστινη γονατια στο muay thai η κινηση λεγεται "κάου τρόνγκ"που σημαινει μπροστινο χτυπημα με το γονατο.Δυναμωνει αρκετα κ δινει εκρηξη σε αυτη την κινηση(αν την καταλαβαινεται ετσι οπως την περιγραφω διοτι δυστυχως δεν τα παω κ πολυ καλα με τον γραπτο λογο... :-) )5Χ30

μηριαια 2κεφαλα
---------------------
αρσεις θανατου με αλτηρα 1Χ20 1Χ15 1Χ12
τροχαλια μηριαιων 2κεφαλων ορθιος 1Χ30 1Χ15 1Χ12

προσαγωγοι
---------------
στο μηχανημα το καθιστο 2Χ30 2Χ15 1Χ12

γλουτιαιοι
------------
στο μηχανημα καθιστος 2Χ30 1Χ15 1Χ12
κινηση των ραχιαιων στην ρωμαικη καρεκλα δινοντας βαση στο να ανεβαινεις με τους γλουτους 3Χ20

Γαμπες
---------
πιεσεις στην πρεσσα ποδιων με τις μυτες των ποδιων μου 2Χ30 1Χ15 1Χ12
καθιστος στο μηχανημα 3Χ15

αυτα κ για ποδια.Εχω να προσθεσω οτι φαινεται μεγαλη σαν ογκο προπονηση ,αλλα λογο του οτι κρατω την ενταση κ δεν κανω μεγαλα διαλειματα στα σετ,οπως επισης επειδη δεν κανω τις πιο πολλες ασκησεις σε ελυθερα βαρη ωστε να αλλαζω κιλα ή ακομα κ το οτι δεν χρησιμοποιω βαρια κιλα με κανει να μην χρονοτριβω κ να τελειωνω σε σχετικα γρηγορο χρονικο διαστημα την προπονηση κ να μην ξεπερνω το θεμιτο 30λεπτο η 45 λεπτο προπονησης με βαρη.

μετα δεν ξερω αν θα μπορω να τρεξω γι αυτο κ εχω βαλει σκοινακι σαν αεροβιο για σημερα ,το οποιο ειναι κ αυτο ακετα επιπονο για τους μυς που αγκαλιαζουν το "καλαμι" του ποδιου μας.

Ελπιαω μετα να εχω ενεργεια κ ορεξη να κανω κ μια βολτα στην πολη σαν αποθεραπεια κ χαλαρωση με το ποδηλατο μου :-)

Lasen
06-08-09, 22:05
Καλη αρχη στην προσπαθεια σου Raja.

Απ'οτι βλεπω εχεις θεσει τους στοχους σου,εχεις γνωσεις και εχεις ορεξη να αξιοποιησεις αυτες τις γνωσεις , παραγοντες που οδηγουν στην επιτυχια.

Θεωρω λοιπον την επιτευξη των στοχων σου θεμα χρονου!

Raja
07-08-09, 10:12
Σε ευχαριστω φιλε lasen,τα λογια σου μου δινουν κουραγιο να συνεχισω!!!
Αν ολα πανε καλα πρωτα ο Θεος,τοτε πιστευω κ εγω πως κατι θετικο θα βγει!!!

Αυτο που παρατηρω μεχρι τωρα ειναι οτι φαινομαι εχω "μαζεψει" στην μεση οπως δειχνει ο καθρεπτης,αυτα βεβαια ειναι οι πρωτες παρατηρησεις κ ειναι αρκετα νωρις να πω πραγματα αλλα μου δινει κουραγιο αυτο που βλεπω σε αντιθεση ομως με την ζυγαρια ,η οποια δεν λεει να πεσει ουτε μερικα γραμμαρια....ξερω ομως οπως ειπα κ πριν οτι ειναι παρα παρα πολυ νωρις απλα το αναφερω ως παρατηρηση. :-)

Raja
07-08-09, 15:33
σημερα πηγα κ αγορασα καποια βιβλια τα οποια επεξηγουν σε ολο το φασμα της (οσο ειναι αυτο δυνατο μεσα απο ενα βιβλιο)την γιογκα.
Με ενδιαφερει αμεσα να χρησιμοποιησω αυτη την Ασιατικη κουλτουρα με σκοπο : α)το ζεσταμα πριν την προπονηση β)την χαλαρωση κ αποθεραπεια μετα την προπονηση γ)την ευεξια κ αποκτηση ευλιγησιας που προσφερει η μεθοδος δ)την χαλαρωση απο το αγχος της καθημερινοτητας στ)την υποβοηθηση για πιο εντονη ξεκουραση στις μερες που δεν κανω προπονηση

Δεν γνωριζω κατα ποσο αποτελεσματικα ειναι ολα αυτα κ κατα ποσο εφικτο ειναι να γινουν στην πραγματικοτητα.Ισως ειναι μια μοδα που εδω κ καιρο προσπαθουν να μας περασουν ,ισως ομως να εχει αποτελεσμα κ αν δινει εστω κ τα μισα απο οτι λεει αυτη η μεθοδος (να την πω ετσι) τοτε θα ειμαι πολυ ευχαριστημενος.Θα την δοκιμασω για 1 μηνα ισως κ παραπανω κ μετα θα αποφασισω αν θα πρεπει να την υιοθετησω η να την απορριψω τελειως.
Ο καιρος θα δειξει,προς το παρον ειμαι αρκετα ενθουσιασμενος οπως με καθε τι καινουργιο!

Raja
07-08-09, 23:09
σημερα πηγα μονο για τρεξιμο.Εκανα 5 χλμ στο γηπεδο κ το ευχαριστηθηκα.Μετα βαλαμε γαντια με ενα φιλο κ καναμε λιγο τεχνικη στο γκαραζ του.Αυτο που εχω παρατηρησει παντως ειναι οτι το τρεξιμο εξω ειναι πολυ πιο κουραστικο απο τον διαδρομο.κ δυστυχως εχει μεγαλη διαφορα...δεν πειραζει ομως ολα καλως δεχουμενα ειναι :-)

στο μεταπροπονητικο μου γευμα σημερα αντι για μπανανα εφαγα 1 νεκταρινι κ το "γλεντησα" πραγματικα" ηταν πολυ απολαυστικο κ λογω εποχης το τιμησα οπως του αξιζε :-)

thegravijia
07-08-09, 23:57
σημερα πηγα μονο για τρεξιμο.Εκανα 5 χλμ στο γηπεδο κ το ευχαριστηθηκα.Μετα βαλαμε γαντια με ενα φιλο κ καναμε λιγο τεχνικη στο γκαραζ του.Αυτο που εχω παρατηρησει παντως ειναι οτι το τρεξιμο εξω ειναι πολυ πιο κουραστικο απο τον διαδρομο.κ δυστυχως εχει μεγαλη διαφορα...δεν πειραζει ομως ολα καλως δεχουμενα ειναι :-)

στο μεταπροπονητικο μου γευμα σημερα αντι για μπανανα εφαγα 1 νεκταρινι κ το "γλεντησα" πραγματικα" ηταν πολυ απολαυστικο κ λογω εποχης το τιμησα οπως του αξιζε :-)
:rolf:xaxao Σιγα το cheat βρε Σταυρο, εγω εφαγα πανακοτα σημερα στο μεταπροπονητικο...!

Raja
08-08-09, 00:33
ενταξει δες το απο την θετικη του πλευρα!!!
Αν σε ευχαριστησε που την εφαγες,τοτε σου δημουργησε θετικο ορμονικο κλιμα στον οργανισμο κ σε ευεργετησε η μειωση της κορτιζολης που σου προξενησε!!! Επισης μεταπροπονητικα την χρησιμοποιησε για να αναπληρωσει το χαμενο γλυκογονο μεσα απο τους μυς σου οποτε ολα καλα!!
Ειδε τι μπορουμε να σκεφτουμε για να μην εχουμε τυψεις ;-)

Raja
25-08-09, 09:35
Καλημερα σε ολους!! ειχα μεγαλο ροβλημα στο λαπτοπ κ δεν μπορουσα τοσες μερες να το φτιαξω γιατι ολοι ελειπαν διακοπες!!!
επιτελους χθες τα καταφερα κ να μαι παλι εδω!!!
Λοιπον το θεμα εχει ως εξης τον αυγουστο η προπονηση σταματησε ονο για 1 εβδομαδα,ομως στην διατροφη εγιναν αρκετες ατασταλειες λογω της εποχης το ριξαμε λιγο εξω....

Διακοπες δεν εχω παει ακομα αλλα καπου εχω κανονισει να φυγω για 1 βδομαδουλα,οποτε κανω οτι μπορω απο προπονηση(βαρη,τρεξιμο) κ μετα απο μεσα Σεπτεμβριου θα ξεκινησω κανονικα παλι :-)