PDA

Επιστροφή στο Forum : Whey Protein Isolate (Nutrisport)



RUHL
29-11-07, 03:45
Nutrisport Whey Protein Isolate


http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=10182&stc=1&d=1270923105



Amount Per Servings: στα 40γραμμαρια
Energy 161KCal
Protein 34g
Carbohydrate 2.4g
of which sugars 2.4g
Fat 1.9g
of which saturates 1.9g
Fibre 0.9g
Sodium 0.04g

Other Ingredients:
Cross flow microfiltered whey protein isolate, flavour (nature identical), sweetener (sodium cyclamate), stabiliser, pea fibre.


Η τιμη πιστευω ειναι σχετικα καλη τωρα τιποτα αλλο δεν ξερω οποιος εχει δοκιμασει ας μας πει 2 λογια

**Την κρεατινη που δινει δωρο την πουλαει και χωρια και σκετη η τιμη των 600 γραμ ειναι 12 λιρες :unsure:

alex_switch
12-04-08, 15:58
Εισαι αψογος man!!! :awesome: :awesome: :awesome:

Gasturb
12-04-08, 16:12
Μαζί με έναν φίλο που κάναμε παραγγελία την είχε πάρει κ έμεινε ευχαριστημένος.

Γενικα η english nutrisport ειναι 'χαριτωμένη' εταιρεία :) δλδ καλή ποιότητα προίοντων σε λογικές τιμές οπότε..

Go for it :thumbup:

Gt

RUHL
12-04-08, 16:47
E ψηλε κανε ενα ρεβιου εδω μεσα αντε :sneaky: :smash:

http://forum.bodybuilding.gr/viewtopic.php?t=2491&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight=

:wave: :^^: :bowdown:

flowin_through
05-08-09, 16:21
Πολυ καλη περιεκτικοτητα πρωτεΐνης, γευση και κυριως τιμη.
Με πεντακιλο κουβα γυρω στα 55 ευρω και μαλιστα για πρωτεΐνη isolate, μπορει να αποτελει την προμηθεια πρωτεΐνης μου και να μη με απασχολησει ποτε ξανα το θεμα. Ξερω δεν ειναι και πολυ υποληψης, αλλα αν κρινω με τις (υψηλες) πωλησεις της Dymatize στην Ελλαδα, τοτε το κυρος της καθε πρωτεΐνης ειναι πολυ υποκειμενικο.


http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=10182&stc=1&d=1270923105

Amount Per Serving (40gr)
Energy 161KCal
Protein 34g
Carbohydrate 2.4g
of which sugars 2.4g
Fat 1.9g
of which saturates 1.9g
Fibre 0.9g
Sodium 0.04g

Geo84
05-08-09, 19:56
isolate και τόσο φθηνή??

αμινοξέα...?

toubanix
05-08-09, 20:55
Το μόνο που καταλαβαίνει κάποιος απο αυτά που ανέφερες(5 κιλα-55 euro σε isolate) είναι πως η συγκεκριμμένη δεν είναι και τόσο καλή ποιοτικά!όπως και να το κάνουμε το πολύ καλό πραγμα κοστιζει κατι παραπάνω!;)

flowin_through
05-08-09, 22:20
Tην εχω παρει μια φορα και ειναι καλη. εχει και ωραια γευση σε αντιθεση με πολλες αλλες, αλλα αυτο ειναι δευτερευον. Η Nutrisport εχει σε ολα της τα προϊοντα χαμηλες τιμες. Εγω δεν πιστευω οτι η τιμη ειναι αποδειξη ποιοτητας, αν και ειναι μια πρωτη ενδειξη. Ειδικα στην Ελλαδα, που εχει 90 ευρω μια reflex instant whey που εξω εχει 40, φαινεται οτι η τιμη δεν ειναι αναλογη της ποιοτητας. Εγω παντως εμεινα ευχαριστημενος. Και εχει και δωρο μια κρεατινη 600gr. Αν την εχει παρει κανεις θα ηθελα τη γνωμη του. Αμινοξεα δε θυμαμαι και δεν ειχε στο συγκεκριμενο site, αλλα τι διαφορες μπορει να εχει απο αλλες?

NASSER
05-08-09, 23:05
Εχω καταναλωσει μεγαλες ποσοτητες απο τη συγκεκρημενη πρωτεινη και εχω να πω πως ειναι εξαιρετικη. Τα αμινοξεα της επισης καλα!
Αν κανετε μια αναζητηση, το μελος Ruhl εχει ποσταρει για τη Nutrisport καποιο αρθο.

flowin_through
05-08-09, 23:55
Thanks, πολυ χρησιμα αυτα που λες. Θα παρω 4 5κιλα να εχω για κανενα 5μηνο.

toubanix
06-08-09, 01:01
Thanks, πολυ χρησιμα αυτα που λες. Θα παρω 4 5κιλα να εχω για κανενα 5μηνο.

Παραγγελία από εξωτερικό?

flowin_through
06-08-09, 01:07
Εννοειται. Δεν το συζηταω. εδω εχει 90 ευρω μια 2,5κιλη. Απλα ελεος

toubanix
06-08-09, 13:12
Εννοειται. Δεν το συζηταω. εδω εχει 90 ευρω μια 2,5κιλη. Απλα ελεος

Με τα έξοδα αποστολής όμως δεν βγαίνουν πάνω κάτω τα ίδια?Ρίξε μια ματιά στο site της nutrisport

flowin_through
06-08-09, 13:19
Nαι απο το site της εταιριας ειναι ακριβη, δεν το ειχα δει, μου κανει εντυπωση τι διαφορα εχει σε σχεση με αλλα site. Σε αλλο site εχει σχεδον μιση τιμη και δεν εχει και εξοδα αποστολης. Το μονο που σκεφτομαι για μαζικη παραγγελια ειναι η ημερομηνια ληξης.

Sourlas
06-08-09, 14:22
Αθλια διαλυτοτητα και γευση. Καποτε την πηρα με μια κρεατινη μικρη δωρο,εξισου χαλια :shock:

flowin_through
06-08-09, 14:59
Η γευση ειναι υποκειμενικη. Εξαλλου, εδω στην Ελλαδα ολοι εχουν μονο 2 μετρα συγκρισης, την ΟΝ και τη dymatize. Και να θυμισω αυτο που λεγανε καποιοι, οτι οσο χειροτερη γευση εχει μια πρωτεΐνη, τοσο καλυτερη ειναι. Παντως αυτη εμενα μαρεσε πολυ και η διαλυτοτητα ειναι μετρια, αλλα στο μιξερακι ολες διαλυονται, οποτε τι νοημα εχει? Το θεμα ειναι τι δουλεια κανει.

Sourlas
06-08-09, 21:59
Η γευση ειναι υποκειμενικη. Εξαλλου, εδω στην Ελλαδα ολοι εχουν μονο 2 μετρα συγκρισης, την ΟΝ και τη dymatize.

Ευτυχώς ή δυστηχώς έχω δοκιμάσει πάνω από 10-12 διαφορετικές μάρκες και αρκετές γεύσεις ανά μάρκα. ;)

Polyneikos
06-08-09, 22:34
Παντως διακρίνω μια υποτίμηση για την Dymatize..Γιατί έτσι;;

flowin_through
06-08-09, 23:17
lol Της εχω μεγαλο αχτι, γιατι οτι και να πηρα μου φανηκε fake εκτος απο μια γλουταμινη. Ακομα κλαιω τα λεφτα μου. Τη θεωρω ακρως υπερτιμημενη απο το ελληνικο κοινο. Αnyway, γουστα ειναι αυτα. Α, και οταν ελεγα για ΟΝ και Dymatize δεν εννοουσα οτι μονο αυτες εχουν δοκιμασει οι περισσοτεροι, αλλα οτι τις εχουν σαν ΜΕΤΡΟ ΣΥΓΚΡΙΣΗΣ.

NASSER
07-08-09, 00:42
lol Της εχω μεγαλο αχτι, γιατι οτι και να πηρα μου φανηκε fake εκτος απο μια γλουταμινη. Ακομα κλαιω τα λεφτα μου. Τη θεωρω ακρως υπερτιμημενη απο το ελληνικο κοινο. Αnyway, γουστα ειναι αυτα. Α, και οταν ελεγα για ΟΝ και Dymatize δεν εννοουσα οτι μονο αυτες εχουν δοκιμασει οι περισσοτεροι, αλλα οτι τις εχουν σαν ΜΕΤΡΟ ΣΥΓΚΡΙΣΗΣ.

Δυστυχως συμφωνω μαζι σου...

tolismann
07-08-09, 11:43
Αθλια διαλυτοτητα και γευση. Καποτε την πηρα με μια κρεατινη μικρη δωρο,εξισου χαλια :shock:

Άθλια διαλυτότητα? Για isolate δεν μιλάμε?

Sourlas
07-08-09, 17:00
Άθλια διαλυτότητα? Για isolate δεν μιλάμε?


Και όμως ναι... Επίσης έμενε κάποιας μορφής "κατακάθι" στο τέλος.
Παίδες δεν διαφημήζω ούτε κατηγορώ συγκεκριμένα σκευάσματα. Ότι βλέπω λέω γιατί δίνω τα λεφτάκια μου.

flowin_through
14-08-09, 15:20
Προσφατα παρελαβα της προμηθειες μου απο αυτη την πρωτεΐνη : 20 κιλα. Απλα .edit by ioannis1........ελληνικα δεν ξερεις;Η διαλυτοτητα δεν ειναι αθλια. Με το μιξερακι διαλυεται πολυ καλα και το κατακαθι που μενει στο τελος δε βλεπω να ειναι προβλημα. Δε μπορεις να την κουνησεις λιγο? Την ανακατεψα με αλλες πρωτεΐνες που ειχα εγκαταληψει λογω γευσης και τις επανεφερα στη ζωη. Μπορει να μην ειναι η Νο.1 πρωτεΐνη, αλλα πραγματικα αξιζει.

isis
24-08-09, 20:23
..................και το κατακαθι που μενει στο τελος δε βλεπω να ειναι προβλημα.........................

ό,τι κάθεται και ό,τι ανεβαίνει θα έπρεπε να σε ανησυχεί , διότι είναι προβληματικά όλα όσα ανεβαίνουν και όσα κατεβαίνουν!

flowin_through
24-08-09, 22:38
Φανταζομαι το λες αλληγορικα με σαφη σεξιστικα υποννοουμενα.

isis
25-08-09, 10:05
Φανταζομαι το λες αλληγορικα με σαφη σεξιστικα υποννοουμενα.

nope κυριολεκτώ , τα συστατικά που κατακάθονται , όπως και αυτά που ανεβαίνουν στην επιφάνεια του ροφήματος της πρωτεΐνης , είναι ύποπτα.

flowin_through
25-08-09, 11:55
Ενταξει αλλα πως εξηγειται αυτο?

isis
25-08-09, 13:18
Ενταξει αλλα πως εξηγειται αυτο?

τι εννοείς?

flowin_through
25-08-09, 13:27
Δεν καταλαβαινω γιατι να ισχυει οτι τα συστατικα που καθονται και αυτα που ανεβαινουν πανω να ειναι υποπτα. Δε βλεπω καμια πειστικη εξηγηση

isis
25-08-09, 14:07
Δεν καταλαβαινω γιατι να ισχυει οτι τα συστατικα που καθονται και αυτα που ανεβαινουν πανω να ειναι υποπτα. Δε βλεπω καμια πειστικη εξηγηση

τι εξήγηση θα ήθελες , μήπως ποια μπορεί να είναι αυτά τα συστατικά που κατακάθονται ή ανεβαίνουν στην επιφάνεια του ροφήματος? Sorry Classified informations! :welcome:

flowin_through
25-08-09, 14:40
Καλα. Νομιζω οτι ολη αυτη η κουβεντα θα μπορουσε και να μην ειχε γινει. Να`χαμε να λεγαμε ειναι

Niiick
25-08-09, 15:22
Sorry Classified informations! :welcome:


η στη nasa εισαι η εχεις βρει το μυστικο , πυραυλινες ντιζελινες φουσκωτινες και τετοια και δε λες τιποτα σε μας..συνεχεια τετοια κανεις:shifty:

flowin_through
25-08-09, 15:24
Ενα ειναι το συστατικο. Σουπερμαντολινη!! Κατι ηξερε και ο Βουτσας.

Levrone
25-08-09, 15:25
η στη nasa εισαι η εχεις βρει το μυστικο , πυραυλινες ντιζελινες φουσκωτινες και τετοια και δε λες τιποτα σε μας..συνεχεια τετοια κανεις:shifty:

ο κυριος ειναι συνεργατης μου σε πρωτοποριακα πειραματα!!!!:turtle:

NASSER
09-11-09, 04:28
Η συγκεκρημενη πρωτεινη τα σπαει! Αν και δεν ειναι πολυ γνωστη στην Ελλαδα, στο εξωτερικο κανει θραυσεις!

The Rock
20-11-09, 02:13
Πολύ καλή πρωτεϊνη ,85% καθαρότητα, άψοψη-γεύση-μυρωδιά-διαλυτότητα (έχω κάνει πλήρες ρεβιού στο τόπικ "Καλύτερες Γεύσεις" )

Σχέση απόδοσης(Ποιότητας-Τιμής) --> 10/10

Την συστήνω ανεπιφύλακτα ! :thumbsup:

LoneWolf
04-03-10, 01:36
Λοιπον τελικα βρεθηκαν χρηματα και μαλλον θα παρω αυτην:

Nutrisport Whey Protein Isolate - 5kg

Amount Per Serving
Per 40g:
Energy: 161KCal
Protein: 34g
Carbohydrate: 2.4g
of which sugars: 2.4g
Fat: 1.9g
of which saturates: 1.9g
Fibre: 0.9g
Sodium: 0.04g

Other Ingredients
Cross flow microfiltered whey protein isolate, flavour (nature identical), sweetener (sodium cyclamate), stabiliser, pea fibre.

Εαν καποιος εχει να προτεινει κατι καλυτερο ας πει.:thumbup:

KATERINI 144
04-03-10, 01:55
μεταφερθηκε εδω.....LoneWolf τοση μεταφορά ουτε με την νταλικα δεν εχω κανει...γιατι δεν ψαχνεις με την αναζητηση μη σε περιλάβω?! να πω εισαι κανένας καινούργιος... :spank::spank:


την επομενη φορα χρησιμοποίησε την αναζήτηση πλιζ :welcome:

LoneWolf
04-03-10, 01:57
Σορρυ μπος!:unsure: εκανα και την αναζητηση αλλα σημερα γιατι αρχικα κοιταζα αλλες πρωτεινες.

KATERINI 144
04-03-10, 02:06
δες και αυτή MyoFusion 5lb (Gaspari Nutrition) ;)
(http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=5472&highlight=gaspari)

LoneWolf
04-03-10, 02:20
Οκ σε ευχαριστω πολυ!

Doctorg
11-04-10, 16:33
Στα συστατικά αυτής της πρωτείνης διάβασα πως έχει μικρά ποσοστά λακτόζης. Οι isolate δεν θα έπρεπε να μην έχουν καθόλου ;

Eddie
04-05-10, 20:46
Παιδια επειδη βλεπω οτι εαν συνεχισω με τετοιους ρυθμους η ΟΝ θα μου κλεισει το σπιτι,λεω να τσιμπησω ενα 5κιλο απο αυτην.Μπανανα εχει δοκιμασει κανεις?Γι αυτην ενδιαφερομαι επειδη ειμαι μεγαλος μπανανας!!!!

Polyneikos
04-05-10, 21:41
Αυτην πίνω τωρα,ενταξει δεν εχω μεινει και ενθουσιασμενος με την γευση αλλα αυτό που μου εχει κανει εντύπωση είναι ότι όταν το χτυπας ο αφρος κοχλαζει,λες και έχει ανθρακικο κανει,σας εχει τυχει;Παντως δεν είναι και από τις πλουσιες γευσεις μπανανας...

Eddie
04-05-10, 21:54
Αυτην πίνω τωρα,ενταξει δεν εχω μεινει και ενθουσιασμενος με την γευση αλλα αυτό που μου εχει κανει εντύπωση είναι ότι όταν το χτυπας ο αφρος κοχλαζει,λες και έχει ανθρακικο κανει,σας εχει τυχει;Παντως δεν είναι και από τις πλουσιες γευσεις μπανανας...

Επειδη σε 10 λεπτα δινω παραγγελεια,εχεις δοκιμασει καμια αλλη γευση?Τωρα μου τελειωνει το 10λιμπρο της ΟΝ βανιλια και λεω να παρω κατι αλλο.Εκτως σοκολατας.Αυτο που λες με τον αφρο μου τυχαινει και στην ΟΝ αλλα πιστευω οτι οφειλεται στο δυνατο μιξερ.

Φραουλα τι λεει?

Polyneikos
04-05-10, 22:41
Φίλε μονο μπανανα εχω δοκιμασει..

The Rock
04-05-10, 22:47
Εγώ μόνο φράουλα. Καλή γύρω στο 7-8 γεύση 10αρι για διαλυτότητα. Θα σου έλεγα να δοκιμάσεις την μπανάνα.
Από την 90άρα η μπανάνα μου άρεσε περισσότερο από την φράουλα, τέσπα.

Eddie
14-05-10, 13:53
Ρε παιδια,οσοι πηρατε τωρα τελευταια σας εστειλαν και κρεατινη?Εμενα μου ηρθε σημερα η μπανανα αλλα ητανε μονη.Γιατι δε βαζανε και καμια κρεατινη να την κανει παρεα στο ταξιδι?:(

flowin_through
14-05-10, 14:45
Δεν ειναι παντα μαζι με κρεατινη η προσφορα.
Εμενα προσφατα μου ηρθαν χωρις κρεατινες, αλλα τις ειχαν προσφορα με εκπτωση.
Μπορει να μην εχουν και με τη μπανανα, δεν ξερω, δεν ειδικευομαι σε καμμια αλλη γευση εκτος απο σοκολατα (chocaholic ναι).
Παντως απο οσες φορες εχω παραγγειλει, περιπου τις μισες ειχε κρεατινη, οχι παντα.

Eddie
14-05-10, 14:47
Δεν ειναι παντα μαζι με κρεατινη η προσφορα.
Εμενα προσφατα μου ηρθαν χωρις κρεατινες, αλλα τις ειχαν προσφορα με εκπτωση.
Μπορει να μην εχουν και με τη μπανανα, δεν ξερω, δεν ειδικευομαι σε καμμια αλλη γευση εκτος απο σοκολατα (chocaholic ναι).
Παντως απο οσες φορες εχω παραγγειλει, περιπου τις μισες ειχε κρεατινη, οχι παντα.


A ok,ευχαριστω.Ημουν και γω chocaholic μεχρι που σταματησα να τις πινω με γαλα.Μπανανα δε δοκιμασα ακομα,σε ενα μισαωρο.Σειρα εχει η φραουλα.

Edit:Την δοκιμασα.Δε με τρελανε απο γευση,πινετε ευχαριστα ομως και εχει πολυ καλη διαλυτοτητα και χωνεψη.

Eddie
22-06-10, 13:53
δεν ξερω, δεν ειδικευομαι σε καμμια αλλη γευση εκτος απο σοκολατα (chocaholic ναι).


Εγω ο βλακας ξαναπηρα μπανανα και ενας φιλος μου σοκολατα.Μολις ανοιξαμε το κουτι της σοκολατας βγηκε ενα αρωμα τυπου nesquik!!Ε,λεω ολες ετσι μυριζουνε απο γευση θα ειναι μαπα.

Ε ρε και την δοκιμαζω...εμεινα καγκελο!Αριστη διαλυτοτητα και η καλυτερη σοκολατα που εχω πιει μεχρι τωρα.Με νερο μαλιστα!!!Αψογη,την επομενη φορα σοκολατα λοιπον :turtle:

Polyneikos
23-06-10, 21:00
Την μπανανα πως την εχεις βρει;Εγω μπανανα πίνω αλλα δεν με ενθουσίασε....

Eddie
24-06-10, 11:45
Την μπανανα πως την εχεις βρει;Εγω μπανανα πίνω αλλα δεν με ενθουσίασε....

Και μενα.Δε με τρελανε.Στην αρχη δε την επινα ευκολα αλλα μετα την συνηθισα.Τωρα ειμαι στο 2ο κουτι γιατι δε βρηκα φραουλα,το επομενο ομως ειναι σοκολατα!!!!


Το καλο με την μπανανα ειναι οτι εχει πολυ δυνατη γευση και σπαει πολυ τη μυρωδια της βρωμης και του waxymaize που βαζω:thumbup:

Norzufix
25-06-10, 08:40
ρε παιδια εσας αυτη η πρωτεινη αφηνει μια αισθηση οτι καταπινεις σκονη?σαν να μη διαλυεται και τοσο καλα μου φαινεται.

Anithos
25-06-10, 09:11
ρε παιδια εσας αυτη η πρωτεινη αφηνει μια αισθηση οτι καταπινεις σκονη?σαν να μη διαλυεται και τοσο καλα μου φαινεται.

συμφωνώ.

Polyneikos
25-06-10, 10:08
Kαι εγω αυτη την αίσθηση εχω

Norzufix
25-06-10, 19:09
αν σε ποιοτητα ειναι αξιοπρεπης δεν υπαρχει προβλημα αλλα οσο να ναι ανησυχησα

Eddie
25-06-10, 22:53
ρε παιδια εσας αυτη η πρωτεινη αφηνει μια αισθηση οτι καταπινεις σκονη?σαν να μη διαλυεται και τοσο καλα μου φαινεται.

Εγω δεν αισθανομαι φιλε.Μια χαρα κατεβαινει!!!Μια φαρμακιλα αφηνει η μπανανα αλλα ως εκει,ειναι θεμα γευσης πιστευω;)

beefmeup
28-06-10, 11:05
μετα απο ενα 5κιλο τσικουλατα,πηρα αλλο ενα φραουλα,κ μια σοκολατα ακομα για ενα φιλο..

βοηθεια μας:green:

δεν εχω ξαναδοκιμασει φραουλα,αλλα απτην σοκολατα ειμουν κομπλε..πολυ σουπερ.

lila_1
19-07-10, 10:35
ρε παιδια εσας αυτη η πρωτεινη αφηνει μια αισθηση οτι καταπινεις σκονη?σαν να μη διαλυεται και τοσο καλα μου φαινεται.

Kαπου στο κουτι αναγραφεται οτι περιεχει ινες μπιζελιου σαν stabilizer για να δημιουργει αυτην ακριβως την αισθηση...Εμενα προσωπικα μ αρεσει πολυ γιατι μοιαζει με smoothy...

Οποτε no worries.

Eddie
19-07-10, 12:07
Λιλα τι γευσεις εχεις δοκιμασει?

Εγω την πρωτη φορα πηρα μπανανα και μου αρεσε,την δευτερη που ξαναπηρα μπανανα την αλλαξανε.Καμια σχεση η γευση,πολυ αθλια επισης με ενα σωρο νερο και γινοταν κρεμα.Αι σιχτιρ..

Δοκιμασα σοκολατα ομως και μου αρεσε παααααααρα πολυ,ειναι στη λιστα:thumbup:

lila_1
19-07-10, 17:39
Λιλα τι γευσεις εχεις δοκιμασει?

Εγω την πρωτη φορα πηρα μπανανα και μου αρεσε,την δευτερη που ξαναπηρα μπανανα την αλλαξανε.Καμια σχεση η γευση,πολυ αθλια επισης με ενα σωρο νερο και γινοταν κρεμα.Αι σιχτιρ..

Δοκιμασα σοκολατα ομως και μου αρεσε παααααααρα πολυ,ειναι στη λιστα:thumbup:

Whey φραουλα εχω δοκιμασει ..Και μ αρεσει πολυ!Αρκετα πιο γεματη γευση απο την Ον βανιλια..(Αυτες εχω δοκιμασει απο whey)
Παντως ειμαι και λιγο περιεργη στις γευσεις εγω...Σοκολατα πχ δεν μ αρεσει,,ποτε δεν την προτιμαω..Οπως και πολυ γλυκες γευσεις,δεν προτιμαω..
Παντως παρατηρησα μια μικρη διαφορα στη γευση απο κουβα σε κουβα (της νουτρι).

Απο την περιγραφη,μαλλον καζεινη εχεις παρει...Την 90+...
Παντως whey φραουλα δοκιμασε!Κατα γενικη ομολογια ειναι απο τις καλυτερες της νουτρι :thumbup:

kwstas25
19-07-10, 18:24
παιδια αυτη την πρωτεινη που μπορω να την βρω ?

Polyneikos
19-07-10, 20:35
Μεσα δεν την εχω πετυχει,οι περισσότεροι μαλλον από εξω την περνουν..

kwstas25
19-07-10, 20:41
Μεσα δεν την εχω πετυχει,οι περισσότεροι μαλλον από εξω την περνουν..

οκ...θα παρω ιδια με αυτη που εχω τοτε ...

Eddie
19-07-10, 21:22
Whey φραουλα εχω δοκιμασει ..Και μ αρεσει πολυ!Αρκετα πιο γεματη γευση απο την Ον βανιλια..(Αυτες εχω δοκιμασει απο whey)
Παντως ειμαι και λιγο περιεργη στις γευσεις εγω...Σοκολατα πχ δεν μ αρεσει,,ποτε δεν την προτιμαω..Οπως και πολυ γλυκες γευσεις,δεν προτιμαω..
Παντως παρατηρησα μια μικρη διαφορα στη γευση απο κουβα σε κουβα (της νουτρι).

Απο την περιγραφη,μαλλον καζεινη εχεις παρει...Την 90+...
Παντως whey φραουλα δοκιμασε!Κατα γενικη ομολογια ειναι απο τις καλυτερες της νουτρι :thumbup:

Eμ,εδω σε θελω.Δεν πηρα την 90+ αλλα την protein isolate κουβα εννοειται.Δε μπορω να καταλαβω,πως ο ενας κουβας ειχε τελειως διαφορετικη γευση απ τον αλλον.Κοιταξα μηπως ειχε ληξει κιολλας αλλα δεν.

Οπως εχω πει και πιο πανω,σοκολατα εχω να παρω 8-10 μηνες!Ειχα δοκιμασει της all stars μια αηδια και σιχαθηκα.Τωρα που πηρα για τον φιλο σοκολατα και δοκιμασα τη ζηλεψα πραγματικα.Ειναι σαν το καοτονικ,κατι τετοιο μου θυμισε!!

Titanium
19-07-10, 21:30
Whey φραουλα εχω δοκιμασει ..Και μ αρεσει πολυ!Αρκετα πιο γεματη γευση απο την Ον βανιλια..(Αυτες εχω δοκιμασει απο whey)
Παντως ειμαι και λιγο περιεργη στις γευσεις εγω...Σοκολατα πχ δεν μ αρεσει,,ποτε δεν την προτιμαω..Οπως και πολυ γλυκες γευσεις,δεν προτιμαω..
Παντως παρατηρησα μια μικρη διαφορα στη γευση απο κουβα σε κουβα (της νουτρι).

Απο την περιγραφη,μαλλον καζεινη εχεις παρει...Την 90+...
Παντως whey φραουλα δοκιμασε!Κατα γενικη ομολογια ειναι απο τις καλυτερες της νουτρι :thumbup:

φραουλα iso δοκιμασες ή 90?????

lila_1
20-07-10, 00:27
παιδια αυτη την πρωτεινη που μπορω να την βρω ?

Υπαρχει ενα μαγαζι στην ομονοια "αθλητης" εγω πρωτη φορα απο εκει την πηρα...
Αν δεν κανεις αγορες μεσω νετ,,,


Eμ,εδω σε θελω.Δεν πηρα την 90+ αλλα την protein isolate κουβα εννοειται.Δε μπορω να καταλαβω,πως ο ενας κουβας ειχε τελειως διαφορετικη γευση απ τον αλλον.Κοιταξα μηπως ειχε ληξει κιολλας αλλα δεν.

Οπως εχω πει και πιο πανω,σοκολατα εχω να παρω 8-10 μηνες!Ειχα δοκιμασει της all stars μια αηδια και σιχαθηκα.Τωρα που πηρα για τον φιλο σοκολατα και δοκιμασα τη ζηλεψα πραγματικα.Ειναι σαν το καοτονικ,κατι τετοιο μου θυμισε!!

Πως γινεται whey iso να εχει τοσο κρεμωδη υφη ρε...Μηπως υπερβαλλεις?!
Καπου πηρε το αυτι μου οτι λεει αλλαξε χωρα παρασκευης η νουτρι..Μεχρι προτινος ηταν αγγλικη εταιρια....Δεν ξερω καθολου τι παιζει..και αν εχει σχεση με αυτες τις διαφορες στη γευση,,,:unsure:
Απο σοκολατες,δεν εχω ιδεα...Φαντασου ΓΕΝΙΚΑ δεν μ αρεσει οτιδηποτε το σοκολατενιο....Εγω τρωω φετες λεμονιου και γουσταρω...ειμαι η πλεον ακαταλληλη να μιλησω για γευσεις:P:P
Παντως η φραουλα λεει!


φραουλα iso δοκιμασες ή 90?????
Fraoula isolate

Eddie
20-07-10, 00:31
Πως γινεται whey iso να εχει τοσο κρεμωδη υφη ρε...Μηπως υπερβαλλεις?!
Καπου πηρε το αυτι μου οτι λεει αλλαξε χωρα παρασκευης η νουτρι..Μεχρι προτινος ηταν αγγλικη εταιρια....Δεν ξερω καθολου τι παιζει..και αν εχει σχεση με αυτες τις διαφορες στη γευση,,,:unsure:


Οχι καθολου!!Με 350-400 μλ νερο και καμια φορα βγαινει κρεμα.Μπορει να ειναι αυτο που λες.



Απο σοκολατες,δεν εχω ιδεα...Φαντασου ΓΕΝΙΚΑ δεν μ αρεσει οτιδηποτε το σοκολατενιο....Εγω τρωω φετες λεμονιου και γουσταρω...ειμαι η πλεον ακαταλληλη να μιλησω για γευσεις:P:P


Τι παιδι εισαι συ βρε:P:P:P:P:P:P:P

Michaelangelo
01-10-10, 16:55
Έχεις υπόψη σου η concentrate τι περιέχει κανονικά; Κανονικά η concentrate περιέχει λακτόζη, και αυτός κατάφερε να φτιάξει (δεν ξέρω πώς) concentrate που δεν φουσκώνει (τουλάχιστον τους περισσότερους). Έχεις πιει πολύ πιο εύπεπτες concentrate δηλαδή;



?????????????????????

Μήπως έχεις μπερδέψει τα κιλά με τις λίμπρες φίλε μου;

Δηλαδή εσύ αγοράζεις isolate με 10 ευρώ το κιλό; Πες μας και εμάς το site άμα είναι!:green:

Αυτοί που κάνουν παράπονα δεν νομίζω να είναι χαζοί σχετικά με το εύπεπτο.

Δεν επιτρέπεται να βάλω τιμή και θα βγω off topic, αλλα δες ποσο πάει στο predator και discount η isolate τις nutrisport? και δεν μιλάμε καν για bulk, e?

Polyneikos
01-10-10, 16:57
Τωρα για την Nutrisport μην λεμε μεγαλες κουβεντες...Aπό τις πιο χαλια πρωτεινες,αμφιβαλλω για την ποιότητα της και κατα ποσο ειναι όντως isolate 100%.Ειναι η πρωτη πρωτεινη που ειδα τόσες μπουρμπουλιθρες.

Michaelangelo
01-10-10, 17:16
Τωρα για την Nutrisport μην λεμε μεγαλες κουβεντες...Aπό τις πιο χαλια πρωτεινες,αμφιβαλλω για την ποιότητα της και κατα ποσο ειναι όντως isolate 100%.Ειναι η πρωτη πρωτεινη που ειδα τόσες μπουρμπουλιθρες.

Σε κριτικές μια χαρά την έχουν πάντως και εδώ όταν έβλεπα δεν είχαν παράπονα.

isis
01-10-10, 18:22
Διάβασα τα posts. Μιλάω για το σημείο που λέει ο isis στον Αντώνη. Δεν έχει καμια σχέση αυτό που έγραψα με αυτό που έγραψες εσύ.

O Αντώνης ποιος είναι? Αναφορικά με την isolate της nutrisport , την είχα αγοράσει και μάλιστα είχα πάρει και αρκετές. Δυστυχώς όμως , όπως τις πήρα , κατέληξαν στο κάδο σκουπιδιών. Παρασύρθηκα βλέπεις και εγώ από τις καλές κριτικές. Για αναλύσεις και τα λοιπά δε συζητάμε.

Niiick
01-10-10, 18:31
Kαι γω ειχα παρει καλα και ιδεα να μην εχεις απο χημεια, οταν βλεπεις υλικο που κατακαθεται ή που ανεβαινει στην επιφανεια πως να το πιεις. Η υφη της στο στομα ηταν σαν αμμο εκαιγε μετα ο λαιμος μου. Και μενα καδο εφτασε ειπα να τη χαρισω στο ξαδερφο μου αλλα λεω αμαρτια. χε χε:turtle:

isis
01-10-10, 18:34
Kαι γω ειχα παρει καλα και ιδεα να μην εχεις απο χημεια, οταν βλεπεις υλικο που κατακαθεται ή που ανεβαινει στην επιφανεια πως να το πιεις. Η υφη της στο στομα ηταν σαν αμμο εκαιγε μετα ο λαιμος μου. Και μενα καδο εφτασε ειπα να τη χαρισω στο ξαδερφο μου αλλα λεω αμαρτια. χε χε:turtle:

α ρε φίλε Niick πως με πιάνεις! Ό,τι κάθεται και ό,τι ανεβαίνει , ξέρεις και εσύ τι είναι! :welcome::welcome::welcome:

No Cash
01-10-10, 18:40
παιδια να μου πειτε που πετατε τα σκουπιδια σας!!τοσα σκατα τρωμε και πινουμε.. δε γα .. μιεται..

isis
01-10-10, 18:45
παιδια να μου πειτε που πετατε τα σκουπιδια σας!!τοσα σκατα τρωμε και πινουμε.. δε γα .. μιεται..

δεν έλεγες τόσο καιρό και είχα μπόλικες της nutrisport. Σκέφτηκα για μία στιγμή να τις δίνω στο σκύλο μου , αλλά φοβήθηκα μη κάνω τη κηδεία του στο τέλος.

No Cash
01-10-10, 18:50
δεν έλεγες τόσο καιρό και είχα μπόλικες της nutrisport. Σκέφτηκα για μία στιγμή να τις δίνω στο σκύλο μου , αλλά φοβήθηκα μη κάνω τη κηδεία του στο τέλος.


τα επομενα χαλια συμπληρωματα.. φυλαξε τα μου.. κακο σκυλι ψοφο δεν εχει.... :chinese:

Michaelangelo
01-10-10, 18:52
Εδώ μπορείτε να πείτε και τι γνώμη σας για τι συγκεκριμένη μη "σπαμμαρουμε" αυτό! Το ότι κάποιοι δεν χώνεψαν καλά την Ηρακλής η είχαν αλλα προβλήματα, μην γράφουμε εδώ για την άλλη. Μια σύγκριση κάναμε με μια υποτίθεται πολύ πιο φθίνει και θεωρητικά ανώτερη πρωτεΐνη!

http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=5254&page=2

Ναι ρε παιδιά, δε μας λέτε και μας που πετάτε τα σκουπίδια σας? Ο Nasser πάντως (τον έχω σε μεγάλη εκτίμηση σε πολλά που έχω διαβάσει, φυσικά όχι μονο αυτόν) και πολλοί άλλοι μια χαρά τι βρίσκου, όπως και εγώ! Επίσης δεν βρίσκω κατακάθι και δεν με καίει στο λαιμό και ισα ισα, που ο αφρός δεν μου λέει και τίποτα, οποια πρωτεΐνη και να χτυπήσεις θα δεις afro!

isis
01-10-10, 18:58
Επίσης δεν βρίσκω κατακάθι και δεν με καίει στο λαιμό και ισα ισα, που ο αφρός δεν μου λέει και τίποτα, οποια πρωτεΐνη και να χτυπήσεις θα δεις afro!

αν δε βλέπεις κατακάθι στην isolate της nutri , τότε τι να πω! Άλλο ο αφρός και άλλο υλικά που ανεβαίνουν στην επιφάνεια ή καθιζάνουν.

Michaelangelo
01-10-10, 19:33
αν δε βλέπεις κατακάθι στην isolate της nutri , τότε τι να πω! Άλλο ο αφρός και άλλο υλικά που ανεβαίνουν στην επιφάνεια ή καθιζάνουν.

Δεν βρίσκω ρε παιδιά, sorry! Ούτε κατακάθια ούτε υλικά! Να τραβήξω μήπως φωτό η κάνα video? Άλλη φορα θα τους πω να μου βάλουν! :Ο

edit:

Ρε μπας και κάνατε μαλακια και πήρατε από Discount και σας δώσανε... ΛΗΓΜΕΝΗ???
(την είχα κάνει και εγώ και μου έδωσαν με σκισμένο το χαρτί εκεί που έλεγε την ημερομηνία λήξης! Δεν πάνε καλά!)

Devil
02-10-10, 14:59
ο αφρος ειναι χαρακτιριστικο της ion exchange process

Polyneikos
02-10-10, 15:11
Τελωσπαντων , απλα καλο είναι να μην μπερδευουμε πως η συμφερουσα λύση είναι παντα η βελτιστη.
Αν δηλαδη μια εταιρία πουλαει 10-12 ευρω το κιλο isolate σε λιανικη τιμη (ο κουβας 5kg δηλαδη να κανει 60 ευρω και αν παρεις 2 κουβαδες ακομα πιο κατω) και όλες οι αλλες πουλανε το κιλο 25-30 ευρω σε μια συσκευσια μεγαλη κατι συμβαινει,καποιος παει να βγαλει πολλα ή καποιος το κανει για τη νψυχη της μανας του...
Και το λεω γιατι την εχω παρει αλλα κατι δεν μου καθεται καλα,ουτε στομαχικες διαταραχες εχω ,ούτε πρόβλημα πέψης.Η διαλυτότητα είναι μετρια (σιγουρα αν την πιασεις και στίψεις ενα σεικερ ΟΛΕΣ διαλύονται) ,η γευση υποκειμενικη αν και για μενα δεν αποτελει κριτηριο ποιότητας.
Και για να το θεσω διαφορετικα αν μας δίνανε όλες τις πρωτεινες στην ίδια τιμη ποιος θα διαλεγε Nutrisport πρωτη επιλογη;

Eddie
02-10-10, 20:37
Κωστα,νομιζω οτι ειναι αστοχη η ερωτηση σου.Ειναι σαν να ρωτας,εαν σας δινανε ενα audi και μια ferrari στην ιδια τιμη ποια θα περνατε??Λογικα τη φερραρι,χωρις αυτο να υποδηλωνει οτι το audi δεν ειναι καλης ποιοτητας.

Polyneikos
02-10-10, 20:42
Όχι Βασιλη,θεωρω ότι είναι ευστοχη η ερωτηση γιατί όλοι την επικαλουνται επειδη απλα είναι φθηνη,αν σου την εδιναν με 40 ευρω το κιλο,δεν θα την επαιρνες ,θα επαιρνες όλες τις υπόλοιπες.Tεσπα,δεν τραβαω και κανα ζόρι με την συγκεκριμενη,απλα επειδη είχα ακουσει αρκετα καλα σχόλια απο πολλους μπήκα στην διαδικασία να την παρω να δω τι παίζει αλλα δεν μου γεμιζει το ματι.Ακομα και η ετικετα πανω στον κουβα είναι κολλημενη με διαφανη αυτοκόλλητη ταινια που κλεινουν τις κουτες,ξερω γω....

Polyneikos
02-10-10, 20:57
Παντως στο site της εταιρίας εχει αναρτηθει αυτο το πιστοποιητικο αναλυσης προιοντος από ενα lab ονοματι ΝationWide Laboratories.(Πανε 5 χρόνια αλλα κατι είναι κι αυτο :green: )

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=16384&stc=1&d=1286042230

lila_1
02-10-10, 23:09
Όχι Βασιλη,θεωρω ότι είναι ευστοχη η ερωτηση γιατί όλοι την επικαλουνται επειδη απλα είναι φθηνη,αν σου την εδιναν με 40 ευρω το κιλο,δεν θα την επαιρνες ,θα επαιρνες όλες τις υπόλοιπες.Tεσπα,δεν τραβαω και κανα ζόρι με την συγκεκριμενη,απλα επειδη είχα ακουσει αρκετα καλα σχόλια απο πολλους μπήκα στην διαδικασία να την παρω να δω τι παίζει αλλα δεν μου γεμιζει το ματι.Ακομα και η ετικετα πανω στον κουβα είναι κολλημενη με διαφανη αυτοκόλλητη ταινια που κλεινουν τις κουτες,ξερω γω....

Ισως αυτος να ειναι ενας απο τους λογους που εχει πιο χαμηλη τιμη..
Ενω αλλες επενδυουν σε πιο φαντεζι και στιβαρες συσκευασιες,η nutri κανει οικονομια κ απο εκει...λεω τωρα..:P

Γιατι ρε παιδια λετε οτι δεν ειναι καλη?
Απο τι κρινετε αν μια πρωτεινη ειναι ή δεν ειναι καλη?

beefmeup
02-10-10, 23:15
Ακομα και η ετικετα πανω στον κουβα είναι κολλημενη με διαφανη αυτοκόλλητη ταινια που κλεινουν τις κουτες,ξερω γω....

http://www.predatornutrition.com/prod_images_small/nutrisport-whey-protein-isolate-5kg-free.jpg

για αλλο λογο υπαρχει η ταινια.

απλα καποιοι τον αφαιρουν τον..αλλο λογο.

κ μενει σκετο το υπολοιμα της ταινιας.;););)

Polyneikos
02-10-10, 23:19
http://www.predatornutrition.com/prod_images_small/nutrisport-whey-protein-isolate-5kg-free.jpg

για αλλο λογο υπαρχει η ταινια.

απλα καποιοι τον αφαιρουν τον..αλλο λογο.

κ μενει σκετο το υπολοιμα της ταινιας.;););)

Ρε τους κιοραταδες,μου φαγανε την κρεατινη :(:(

Eddie
02-10-10, 23:23
Ρε τους κιοραταδες,μου φαγανε την κρεατινη :(:(

Εμενα οσες φορες πηρα σοκολατα παντα μου στελναν κρεατινη.Με την μπανανα καμια φορα,ισως δε ταιριαζει σαν gourmet τι να πω..

Doctorg
02-10-10, 23:29
Και μένα δεν μου έστειλαν κρεατίνη και είχα παραγγείλει σοκολάτα..

Polyneikos
02-10-10, 23:32
Σε αυτο βεβαια δεν φταιει η Nutrisport,οι αλλοι κιοραταδες την κανουν φαινεται για να τις πουλανε μενονωμενα και να βγαζουν από τα free γιατι στο επίσημο site το λεει ότι με ενα 5κιλο παίρνεις 600 γρ κρεατινης free.

giannis64
03-10-10, 00:10
καποια ποστ οφ μεταφερθηκαν εδωΓενικες ερωτησεις για συμπληρωματα (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=5401)

NASSER
03-10-10, 06:27
Εδώ μπορείτε να πείτε και τι γνώμη σας για τι συγκεκριμένη μη "σπαμμαρουμε" αυτό! Το ότι κάποιοι δεν χώνεψαν καλά την Ηρακλής η είχαν αλλα προβλήματα, μην γράφουμε εδώ για την άλλη. Μια σύγκριση κάναμε με μια υποτίθεται πολύ πιο φθίνει και θεωρητικά ανώτερη πρωτεΐνη!

http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=5254&page=2

Ναι ρε παιδιά, δε μας λέτε και μας που πετάτε τα σκουπίδια σας? Ο Nasser πάντως (τον έχω σε μεγάλη εκτίμηση σε πολλά που έχω διαβάσει, φυσικά όχι μονο αυτόν) και πολλοί άλλοι μια χαρά τι βρίσκου, όπως και εγώ! Επίσης δεν βρίσκω κατακάθι και δεν με καίει στο λαιμό και ισα ισα, που ο αφρός δεν μου λέει και τίποτα, οποια πρωτεΐνη και να χτυπήσεις θα δεις afro!


Ευχαριστω για τα καλα σου λογια! Πραγματικα εχω καταναλωσει πολλους κουβαδες nutrisport 90+ και μαλιστα πριν χρονια και απο καταστημα απο εξωτερικο που την τιμη της την ειχε πιο ψηλα και απο ΟΝ.
Απο ολες τις πλευρες ε ικανοποιουσε! Επειτα ειχα δοκιμασει τα αμινοξεα της που επισης ηταν καλα. Την isolate δεν την δοκιμασα ποτε. επισης να πω πως το καταστημα που την αγοραζα την προμηθευοταν αμεσα απο το εργοστασιο παραγωγης στην Αγγλια.

Δυστυχως ηδη εχω μπει στη διαδικασια να ανοιξω ενα τοπικ ''ποιες εταιρεις συμπληρωματων δεν προτιματε'' και αυτο οχι τοσο για να κατακρινουμε καποιες εταιρειες συμπληρωματων, αλλα για το τι συμπληρωμα φτανει στα χερια μας! Οι περισσοτεροι δυστυχως προμηθευονται συμπληρωματα απο ειτε διαδυκτιακα ειτε απο καταστηματα που δεν σεβονται τον πελατη-καταναλωτη και τον βαζουν στη διαδυκασια να καταναλωνει συμπληρωματα που επιφερουν στη τσεπη του περισσοτερα εσοδα! Και ας πιστευει ο καταναλωτης πως αγοραζει πιο φτηνα απο καπου αλλου...!!!

Για τη nutrispotr δυστυχως ειναι ευκολη η αντιγραφη της συσκευασιας του συμπληρωματος καθως ειναι σχετικα πολυ απλη.

Michaelangelo
04-10-10, 11:51
Σε αυτο βεβαια δεν φταιει η Nutrisport,οι αλλοι κιοραταδες την κανουν φαινεται για να τις πουλανε μενονωμενα και να βγαζουν από τα free γιατι στο επίσημο site το λεει ότι με ενα 5κιλο παίρνεις 600 γρ κρεατινης free.

Αν πείρες από τον Discount περαστικά σου, είναι ο λόγος που το έχουνε βάλει πιο κάτω την τιμή! (συν το ότι αν αγοράσεις σε λίρες είναι 15% πιο φθηνά)

Από Discount μου στείλανε την πρωτεΐνη και είχαν σκίσει το χαρτάκι εκεί που έλεγε την ημερομηνία λήξης και τα συστατικά (εντελώς τυχαία!) Πλέον απλά κάνω match price στο Predator και το δέχονται απλά πληρώνω κάτι παραπάνω σε ταχυδρομείο.


Ευχαριστω για τα καλα σου λογια! Πραγματικα εχω καταναλωσει πολλους κουβαδες nutrisport 90+ και μαλιστα πριν χρονια και απο καταστημα απο εξωτερικο που την τιμη της την ειχε πιο ψηλα και απο ΟΝ.
Απο ολες τις πλευρες ε ικανοποιουσε! Επειτα ειχα δοκιμασει τα αμινοξεα της που επισης ηταν καλα. Την isolate δεν την δοκιμασα ποτε. επισης να πω πως το καταστημα που την αγοραζα την προμηθευοταν αμεσα απο το εργοστασιο παραγωγης στην Αγγλια.

Δυστυχως ηδη εχω μπει στη διαδικασια να ανοιξω ενα τοπικ ''ποιες εταιρεις συμπληρωματων δεν προτιματε'' και αυτο οχι τοσο για να κατακρινουμε καποιες εταιρειες συμπληρωματων, αλλα για το τι συμπληρωμα φτανει στα χερια μας! Οι περισσοτεροι δυστυχως προμηθευονται συμπληρωματα απο ειτε διαδυκτιακα ειτε απο καταστηματα που δεν σεβονται τον πελατη-καταναλωτη και τον βαζουν στη διαδυκασια να καταναλωνει συμπληρωματα που επιφερουν στη τσεπη του περισσοτερα εσοδα! Και ας πιστευει ο καταναλωτης πως αγοραζει πιο φτηνα απο καπου αλλου...!!!

Για τη nutrispotr δυστυχως ειναι ευκολη η αντιγραφη της συσκευασιας του συμπληρωματος καθως ειναι σχετικα πολυ απλη.

Θέλω να πιστεύω ότι μιας και για οικονομικούς λόγους προμηθεύομαι διαδικτυακά, το κατάστημα που εμπιστεύομαι είναι σοβαρό και δεν κάνει κουτσουκέλες. Όσον αφορά στην εξυπηρέτηση ήταν τέλειοι και ας άλλαξα την παραγγελια μου 4 φορες!!! (εγώ θα έβριζα) Οποτε θέλω να πιστεύω ότι περνώ το original προϊόν τις εταιρείας :)

Qlim4X
30-11-10, 22:43
Μου ηρθε ενας 2.5κηλος μπλε κουβας γευση σοκολατα.

δεν παλευετε η γευση αλλα δουλευει. εχει και μια υφι σαν να εχει αμμο μεσα....

Eddie
30-11-10, 22:49
Μου ηρθε ενας 2.5κηλος μπλε κουβας γευση σοκολατα.

δεν παλευετε η γευση αλλα δουλευει. εχει και μια υφι σαν να εχει αμμο μεσα....

O μπλε μαλλον θα ειναι η +90 που εχει μειγμα καζεινη-isolate.

Qlim4X
30-11-10, 22:54
O μπλε μαλλον θα ειναι η +90 που εχει μειγμα καζεινη-isolate.



xmmmm κατσε να διαβασω το κουτι.



δηκιο εχεις.

65% iso 35% casein


οποτε την βαζω για mealreplacement βραδι και πρωι.

beefmeup
30-11-10, 22:55
Μου ηρθε ενας 2.5κηλος μπλε κουβας γευση σοκολατα.



οταν λες "σου ρθε" τι εννοεις??

ετσι δλδ απο μονος του ηρθε,χωρις να τον παραγγειλεις??
κ αφου ηρθε,δεν εχει ετικετα να δεις πια πρωτεινη της εταιριας ειναι για να σαι σιγουρος??

γεροντα μιλας με γριφους:unsure::unsure::unsure:

exkaliber
30-11-10, 22:55
Μου ηρθε ενας 2.5κηλος μπλε κουβας γευση σοκολατα.

δεν παλευετε η γευση αλλα δουλευει. εχει και μια υφι σαν να εχει αμμο μεσα....

καλως ορισες στο κλαμπ:toast:

οταν μου ηρθε απο πρεντατορ και την ανοιξα μυριζε ακριβως οπως μυριζει το μαγαζι του θειου μου που εχει ζωοτροφες
ακριβως ομως
επισης δεν ηταν σφραγισμενη και το περυτιλιγμα της δεν ηταν κολημενο πανω της
λες και ηταν απο φωτοτυπια

γευση απαλευτη,σοκολατα που δεν πηγαινε κατω
με τιποτα
αρχικα εβαζα ενα σκουπ και μελι και σταδιακα την συνηξισα και εφτασα στο εναμιση σκουπ
τωρα που τελειωσε μν σου πω οτι στεναχωρηθηκα κι ολας


κουραγιο
αντεχεις εσυ

Qlim4X
30-11-10, 23:09
οταν λες "σου ρθε" τι εννοεις??

ετσι δλδ απο μονος του ηρθε,χωρις να τον παραγγειλεις??
κ αφου ηρθε,δεν εχει ετικετα να δεις πια πρωτεινη της εταιριας ειναι για να σαι σιγουρος??

γεροντα μιλας με γριφους:unsure::unsure::unsure:

τεραστιος beefmeup:toast:

ερχοντε διαφορα εδω ρε συ δεν ξερεις εσυ απο αυτα?:P

θα φερεις καθολου pbol? εχω το cytosport να δοκημασεις ;)

απαντησα πιο πανω αργης γεροντα :green:



καλως ορισες στο κλαμπ:toast:

οταν μου ηρθε απο πρεντατορ και την ανοιξα μυριζε ακριβως οπως μυριζει το μαγαζι του θειου μου που εχει ζωοτροφες
ακριβως ομως
επισης δεν ηταν σφραγισμενη και το περυτιλιγμα της δεν ηταν κολημενο πανω της
λες και ηταν απο φωτοτυπια

γευση απαλευτη,σοκολατα που δεν πηγαινε κατω
με τιποτα
αρχικα εβαζα ενα σκουπ και μελι και σταδιακα την συνηξισα και εφτασα στο εναμιση σκουπ
τωρα που τελειωσε μν σου πω οτι στεναχωρηθηκα κι ολας


κουραγιο
αντεχεις εσυ



θα την παλεψουμε τι να κανουμε ;)

Gorillas
09-12-10, 04:32
Τωρα για την Nutrisport μην λεμε μεγαλες κουβεντες...Aπό τις πιο χαλια πρωτεινες,αμφιβαλλω για την ποιότητα της και κατα ποσο ειναι όντως isolate 100%.Ειναι η πρωτη πρωτεινη που ειδα τόσες μπουρμπουλιθρες.


Αυτο το καιρό χρησιμοποιώ τη συγκεκριμμένη πρωτείνη. Είναι η μοναδική πρωτείνη που χρησιμοποιώ με μπλέντερ. Τις άλλες απλά τις χτυπάω στο σαικερ. Η διαλυτότητά της δεν είναι καλή και όντως βγάζει κάτι μπουρμπουλήθρες που δε βγάζει καμιά άλλη. Αν το αφήσεις πολύ ώρα δημιουργείται κατακάθι όπως στον ελληνικό. Αλλίως αν την πιεις αμέσως καταλαβαίνεις πιο έντονα τη σκόνη πτωτείνης. Γενικά η τιμή της είναι πολύ καλή ως προς το value for money. Αλλά τα σημάδια αυτά που δείχνει δε μου τα έχει παρουσιάσει καμιά άλλη isolate ούτε τις OLIMP. Ίσα ίσα που κάνανε πιο πολύ αφρό που ήταν συμπαγής αφρός κ όχι μπουρμπουλήθρα.

atlas90
16-01-11, 20:38
μολις σημερα μου χαρισε μισο κουβα 90+ φραουλα ενας φιλος που δεν την ηθελε γιατι δεν ειναι καθαρη whey...τη ανακατεψα μαζι με μισο κιλο complete8 warriorlab βανιλια που ειχα!!οτι πρεπει για βραδυ!!!την εκανα δηλαδη gourmet comlete10!!!λετε να κανει καμια εκρηξη ρο σεικερ??? :thumbup: παντως ωραια μυριζεε!!

Michaelangelo
17-01-11, 01:34
Αυτο το καιρό χρησιμοποιώ τη συγκεκριμμένη πρωτείνη. Είναι η μοναδική πρωτείνη που χρησιμοποιώ με μπλέντερ. Τις άλλες απλά τις χτυπάω στο σαικερ. Η διαλυτότητά της δεν είναι καλή και όντως βγάζει κάτι μπουρμπουλήθρες που δε βγάζει καμιά άλλη. Αν το αφήσεις πολύ ώρα δημιουργείται κατακάθι όπως στον ελληνικό. Αλλίως αν την πιεις αμέσως καταλαβαίνεις πιο έντονα τη σκόνη πτωτείνης. Γενικά η τιμή της είναι πολύ καλή ως προς το value for money. Αλλά τα σημάδια αυτά που δείχνει δε μου τα έχει παρουσιάσει καμιά άλλη isolate ούτε τις OLIMP. Ίσα ίσα που κάνανε πιο πολύ αφρό που ήταν συμπαγής αφρός κ όχι μπουρμπουλήθρα.

Εγώ ρε παιδιά πάλι, γιατί την χτυπάω με σέικερ μια χαρά και δεν μου βγάζει κατακάθια και βλακείες; Γενικά είμαι ευχαριστημένος με την συγκεκριμένη πρωτείνη, ουδέποτε είχα πρόβλημα και με το μπάτζετ μου, μόνο από μπαλκ αν έπαιρνα καμία χωρίς γεύση με τα ίδια και παραπάνω χρήματα.

lila_1
17-01-11, 02:18
Εγω λατρευω νουτρι και πραγματικα οσες και αν δοκιμασω μαλλον σ αυτη θα γυρισω.Λιτη γευση που μ αρεσει πολυ και το κυριοτερο δεν μου φερνει κανενα προβλημα ναυτιας οπως πολλες αλλες. Απορω γιατι την βγαζουν σκαρτη.
Για να αφησω και το οικονομικο του θεματος..:thumbup:

Της ον,ρεφλεξ και phd που εχω πιει,μου φερνουν εμετο μετα απο λιγο...
Ισως φταιν τα γλυκαντικα τους,ισως εχω αλλεργια στη whey....ακομα ψαχνομαι...
Παντως με νουτρι,ποτε, κανενα θεμα

exkaliber
18-01-11, 14:30
μολις σημερα μου χαρισε μισο κουβα 90+ φραουλα ενας φιλος που δεν την ηθελε γιατι δεν ειναι καθαρη whey...τη ανακατεψα μαζι με μισο κιλο complete8 warriorlab βανιλια που ειχα!!οτι πρεπει για βραδυ!!!την εκανα δηλαδη gourmet comlete10!!!λετε να κανει καμια εκρηξη ρο σεικερ??? :thumbup: παντως ωραια μυριζεε!!

ετσι μονο αξιζει να την παρεις ετουτη:thumbup::thumbup:

Eddie
18-01-11, 15:49
ετσι μονο αξιζει να την παρεις ετουτη:thumbup::thumbup:

Oχι,εγω την αγοραζω κανονικα και ειμαι πολυ ευχαριστημενος.Σημερα μου ηρθε ακομα ενα πεντοκιλο φραουλα και μου αρεσε πολυ:thumbup:

+1 στη lila:thumbup:

exkaliber
18-01-11, 16:06
Oχι,εγω την αγοραζω κανονικα και ειμαι πολυ ευχαριστημενος.Σημερα μου ηρθε ακομα ενα πεντοκιλο φραουλα και μου αρεσε πολυ:thumbup:

:

εμενα σημερα μου ηρθε ενα πεντοκιλο whey bulk ενα 5κιλο βρωμη σε σκονη
ενα 2κιλο μαλτο και ενα μισο κιλο κρεατινη

να ζηλευεις να ζηλευεις:nana::nana::nana::green:

Eddie
18-01-11, 16:31
εμενα σημερα μου ηρθε ενα πεντοκιλο whey bulk ενα 5κιλο βρωμη σε σκονη
ενα 2κιλο μαλτο και ενα μισο κιλο κρεατινη

να ζηλευεις να ζηλευεις:nana::nana::nana::green:

Εμενα σημερα μου ηρθε απο bp 5 κιλα whey,5kg waxy,5kg βρωμη,1000cps Ω3 και απο pred.... 5κιλα Nutrisport,2.23kg whey shake,Vit E,1kg bcaa Ajinomoto,300gr creapure,και το Massacra 2 :nana:

beefmeup
18-01-11, 16:52
Εμενα σημερα μου ηρθε απο bp 5 κιλα whey,5kg waxy,5kg βρωμη,1000cps Ω3 και απο pred.... 5κιλα Nutrisport,2.23kg whey shake,Vit E,1kg bcaa Ajinomoto,300gr creapure,και το Massacra 2 :nana:

το ξερεις οτι σ αγαπαω ε??
ε??
:love::love::love:

exkaliber
18-01-11, 18:37
Εμενα σημερα μου ηρθε απο bp 5 κιλα whey,5kg waxy,5kg βρωμη,1000cps Ω3 και απο pred.... 5κιλα Nutrisport,2.23kg whey shake,Vit E,1kg bcaa Ajinomoto,300gr creapure,και το Massacra 2 :nana:

αυτες τις μερες περιμενω την whey της dymatize,vitimin d now food,leucine primaforce :P:P:P

NASSER
19-01-11, 11:03
Εγω λατρευω νουτρι και πραγματικα οσες και αν δοκιμασω μαλλον σ αυτη θα γυρισω.Λιτη γευση που μ αρεσει πολυ και το κυριοτερο δεν μου φερνει κανενα προβλημα ναυτιας οπως πολλες αλλες. Απορω γιατι την βγαζουν σκαρτη.
Για να αφησω και το οικονομικο του θεματος..:thumbup:

Της ον,ρεφλεξ και phd που εχω πιει,μου φερνουν εμετο μετα απο λιγο...
Ισως φταιν τα γλυκαντικα τους,ισως εχω αλλεργια στη whey....ακομα ψαχνομαι...
Παντως με νουτρι,ποτε, κανενα θεμα


Συμφωνώ για την nutrisport. Ειδικά για την 90+ που εχω καταναλώσει σε μεγάλες ποσότητες.
Οσο για τον προβληματισμό σου, μάλλον τίνει στην υποψία σου, οτι δεν εισαι ανεκτική σε κάποιο συστατικό (whey, γλυκαντικά)

Polyneikos
19-01-11, 11:41
Παντως και η Νutrisport αλλα και oi isolate γενικότερα,whey ειναι ρε παιδια.

Michaelangelo
19-01-11, 18:08
Ισως φταιν τα γλυκαντικα τους,ισως εχω αλλεργια στη whey....ακομα ψαχνομαι...



Συμφωνώ για την nutrisport. Ειδικά για την 90+ που εχω καταναλώσει σε μεγάλες ποσότητες.
Οσο για τον προβληματισμό σου, μάλλον τίνει στην υποψία σου, οτι δεν εισαι ανεκτική σε κάποιο συστατικό (whey, γλυκαντικά)


Παντως και η Νutrisport αλλα και oi isolate γενικότερα,whey ειναι ρε παιδια.


Νομίζω απλά έχει ''lactose intolerance'' (δεν ξέρω ελληνική μετάφραση αλλά δεν μπορεί να καταναλώνει λακτόζη), για αυτό ίσως να μην μπορεί την whey αλλά και γενικά τα γαλακτομικά. Δυστυχώς στην Ελλάδα έχουν αυτό το πρόβλημα ένα σεβαστό ποσοστό αλλά δεν ασχολούνται καν με το θέμα. Φυσικά ξεχνάμε τα προιόντα χωρίς καθόλου λακτόζη! Άντε κανένα γαλατάκι να βρεις με 75% λιγότερη και καλά ενώ πολλοί έχουν πρόβλημα ακόμα και με τα low lactose (<1%) προιόντα!

edit: έκανα μετάφραση στον γκούγκλη, αλλά δεν νόμιζω ότι η φράση ''δυσανεξία στη λακτόζη'' βοηθάει, οπότε ας μείνουμε στο ζουμί που είναι ας πούμε ''αλλεργία στην λακτόζη''! :)

lila_1
19-01-11, 18:58
Η λακτόζη με ενοχλει σε μεγάλες ποσότητες και συγκεκριμένα μόνο απο το γάλα.
Αλλα και γάλα 1 ποτήρι εαν πιώ δεν θα με ενοχλήσει,που έχει σίγουρα περισσότερη λακτόζη απο 3 σκουπ whey μαζι.
Το δε γιαούρτι το ξεσκίζω,τρώω μέχρι και κιλό χωρις καμια ενόχληση.
Κάτι γίνεται με τα γλυκαντικά τους ή την whey concetrate.

Πάντως και η iso και η casein απο μπ ΔΕΝ με ενόχλησαν (προς το παρον)

Michaelangelo
19-01-11, 19:51
Η λακτόζη με ενοχλει σε μεγάλες ποσότητες και συγκεκριμένα μόνο απο το γάλα.
Αλλα και γάλα 1 ποτήρι εαν πιώ δεν θα με ενοχλήσει,που έχει σίγουρα περισσότερη λακτόζη απο 3 σκουπ whey μαζι.
Το δε γιαούρτι το ξεσκίζω,τρώω μέχρι και κιλό χωρις καμια ενόχληση.
Κάτι γίνεται με τα γλυκαντικά τους ή την whey concetrate.

Πάντως και η iso και η casein απο μπ ΔΕΝ με ενόχλησαν (προς το παρον)


Θα έλεγα έχεις αλλεργία στην λακτόζη αλλά όχι σοβαρή (ποικίλει), μέχρι που είδα για το γιαούρτι. Κανονικά θα έπρεπε να είναι από όλα τα γαλακτοκομικά προιόντα. Αλλά αν μου λες ότι τρως γιαούρτι με το κιλό, δεν πρέπει να είναι η λακτόζη αλλά κάτι άλλο. Τώρα το πόση λακτόζη έχει το κάθε σκουπ, να σου πω την αλήθεια δεν το ξέρω, αλλά είναι το μόνο που θα μπορούσα να συμπεράνω, γιατί δεν πιστεύω να διαφέρουν σε αυτά η concetrate με την iso.

Polyneikos
19-01-11, 20:08
Ξεφευγουμε αλλα δεν πειραζει,αυτοι που εχουν δυσανεξία στην λακτόζη είναι επειδη τους λείπει ενα ένζυμοή τελωσπαντων είναι σε χαμηλες τιμες,η λακταζη,οπότε δεν μπορουν να αφομοιωσουν τα γαλακτοκομικα.Και εκει ψαχνουν πλεον προιοντα lactose-free.
Παντως η Νουτρι δεν ειναι lactose-free,Λίλα εσυ ισως επηρεαζεσαι απο καποιες γλυκαντικες ουσίες,η νουτρι πάντως εχει μεσα sodium cyclamate.

Dreiko
18-07-11, 18:32
λοιπον....η αληθεια ειναι οτι δεν ειχα ξαναδοκιμασει λασπη.....αλλα καπως ετσι θα ειναι....:puke:
περαν της πλακας η γευση (σοκολατα) δε μου αρεσε καθολου.....απο διαλυτοτητα καλα παμε.....δεν αφησε τιποτα στο shaker.....εχω δει και πιο ευδιαλυτες isolate....

Γευση:5/10
Διαλυτοτητα:9/10

beefmeup
18-07-11, 18:33
gay..:green:

TEFAAtzis
18-07-11, 18:38
λοιπον....η αληθεια ειναι οτι δεν ειχα ξαναδοκιμασει λασπη.....αλλα καπως ετσι θα ειναι....:puke:
περαν της πλακας η γευση (σοκολατα) δε μου αρεσε καθολου.....απο διαλυτοτητα καλα παμε.....δεν αφησε τιποτα στο shaker.....εχω δει και πιο ευδιαλυτες isolate....

Γευση:5/10
Διαλυτοτητα:9/10

η φραουλα που πινω τωρα παντως μαρεσει και μια χαρα κατεβαινει!!!

Dreiko
18-07-11, 18:41
η φραουλα που πινω τωρα παντως μαρεσει και μια χαρα κατεβαινει!!!

μπορει στο μελλον που θα ειμαι παλι στριμωγμενος(οικονομικα)να τη δοκιμασω μητσο....αλλα δυσκολα υπο αλλες συνθηκες....

sTeLaKoS
18-07-11, 18:50
Α, δεν έχω κάνει ριβιου...

Μετά από παρότρυνση του Διονύση,(στανταρ παίρνει ποσοστά ΚΑΙ από τη nutri:green:) τη πήρα πριν 2-3 μήνες.

Σοκολάτα, διαλυτότητα καλή, πολύ εύπεπτη επίσης. Γεύση, έχω πιει και καλύτερες σοκολάτες, αλλά δε με χάλαγε. Θα τη ξαναπάρω νομίζω..

TEFAAtzis
18-07-11, 19:29
Α, δεν έχω κάνει ριβιου...

Μετά από παρότρυνση του Διονύση,(στανταρ παίρνει ποσοστά ΚΑΙ από τη nutri:green:) τη πήρα πριν 2-3 μήνες.

Σοκολάτα, διαλυτότητα καλή, πολύ εύπεπτη επίσης. Γεύση, έχω πιει και καλύτερες σοκολάτες, αλλά δε με χάλαγε. Θα τη ξαναπάρω νομίζω..

τι να πει και ο Εddie!!!:P

jannous44
18-07-11, 20:31
δεν ειναι και πολυ καθαρη σε συγκρισει με την isolate του bp και myp που στα 30γ εχουν ιχνη υδατ και λιπη. ενο αυτη εχει 1,5-2γ... 85% πρωτεινη ειναι. αλλα σε τιμη σκηζει σε σχεση με αλλες (μαρκατες) πρωτεινες και πανω κατω βγαινει στη ιδια τιμη με την whey shake της syntrax και ειναι και πιο μεγαλη σε περιεκτικοτιτα πρωτεινης:thumbup:

TEFAAtzis
18-07-11, 20:35
δεν ειναι και πολυ καθαρη σε συγκρισει με την isolate του bp και myp που στα 30γ εχουν ιχνη υδατ και λιπη. ενο αυτη εχει 1,5-2γ... 85% πρωτεινη ειναι. αλλα σε τιμη σκηζει σε σχεση με αλλες (μαρκατες) πρωτεινες και πανω κατω βγαινει στη ιδια τιμη με την whey shake της syntrax και ειναι και πιο μεγαλη σε περιεκτικοτιτα πρωτεινης:thumbup:

την εχει φαει λαχανο ειδη απο την στροφη!!!

jannous44
18-07-11, 20:37
την εχει φαει λαχανο ειδη απο την στροφη!!!

που ειχα διαβασει ομως οτι αποτελιτε 70% απο καζεινη. σε αυτη ειναι η στην 90αρα. δνε θυμαμε. ηταν να την αγοραζω αλλα επειδη διαβασα αυτο την απεριψα...:unsure:

onymos
18-07-11, 20:40
50-50 ειναι αυτα που ακουω ρε σεις...το περιεργο ειναι πως ο ενας λεει το ενα ακρο κ ο αλλος το αλλο.εννοω οι αποκλησεις στα λογια αυτων που τν εχουν δοκιμασει ειναι μεγαλες. τν εχω μεσα στην παραγγελια μου για να δουμε...:unsure:

jannous44
18-07-11, 20:44
50-50 ειναι αυτα που ακουω ρε σεις...το περιεργο ειναι πως ο ενας λεει το ενα ακρο κ ο αλλος το αλλο.εννοω οι αποκλησεις στα λογια αυτων που τν εχουν δοκιμασει ειναι μεγαλες. τν εχω μεσα στην παραγγελια μου για να δουμε...:unsure:

οποις την εχει δοκιμασει θα σου δωσει αξιολογηση για γευση και διαλυτοτητα.. απο εκει και περα ειναι η αξιολογηση της πρωτεινης σε περιοκτικοτιτα, πηγη, χρηση και τιμη... μην τα μπευρδευεις...:thumbup:

Eddie
18-07-11, 21:55
τι να πει και ο Εddie!!!:P

Μη τα λες ολα :P


που ειχα διαβασει ομως οτι αποτελιτε 70% απο καζεινη. σε αυτη ειναι η στην 90αρα. δνε θυμαμε. ηταν να την αγοραζω αλλα επειδη διαβασα αυτο την απεριψα...:unsure:

Απο 60% καζεινη αποτελειται η 90+ και οχι αυτην.Εδω μιλαμε για σκετη isolate..την εχει δοκιμασει και ατομο με δυσανεξια στη λακτοζη χωρις κανενα προβλημα,αλλο ενα θετικο review..

nopantas
19-07-11, 00:23
η iso banana λεει τιποτα την εχει δοκιμασει κανεις τελευταια??

giannissti
16-09-11, 01:55
η iso banana λεει τιποτα την εχει δοκιμασει κανεις τελευταια??

Δοκιμασα απο ενα φιλο που πηρε αυτες της μερες.. μπανανα μετρια η φραυλα αφηνει μια αισθηση λες και εχει ΑΛΕΥΡΙ μεσα γιατι ετσι??

jackaction
16-09-11, 02:15
Εγω λεω να κανουμε 2 τοπικ 1) με οσους την κραζουν και ενα με οσους την βρικαν οκ:P:turtle:
βαριεμε ευκολα γευσεις γιαυτο δεν εχω παραγγειλει ιδι 5κιλο μπορει να παρω 2.5 μερικες για να μην βαρεθω αλλα βλεπω πολλων ειδων σχολια :unsure:
γευση: δεν με νιαζει ιδιατερα,φουσκωματα: χονευω και πετρες, διαλυτοτητα:θα προτειμουσα να ειναι σχετικα ευδιαλητη.
απο γευσεις μονο της βανιλιας δεν ειμαι...με κοβω να πειραματιζομαι και ο θεος βοηθος

lila_1
16-09-11, 07:39
50-50 ειναι αυτα που ακουω ρε σεις...το περιεργο ειναι πως ο ενας λεει το ενα ακρο κ ο αλλος το αλλο.εννοω οι αποκλησεις στα λογια αυτων που τν εχουν δοκιμασει ειναι μεγαλες. τν εχω μεσα στην παραγγελια μου για να δουμε...:unsure:

Αυτοί που θα πουν ασχημα λόγια είναι αυτοί που θέλουν την πρωτείνη μιλκσεικ.Εγώ τη βρίσκω πιο γαμάτη και απο μίλκο αν με ρωτήσεις...:turtle:
Εφόσον υπάρχουν τόσοι που την πίνουν συστηματικά και μάλιστα στο εξωτερικό είναι στα τοπ σελερ, μάλλον κάτι δεν πάει καλά με τους πρώτους.

Κ όσον αφορά την αλευρίλα που έθιξε κάποιος, όλες οι πρωτείνες της νούτρι έχουν μέσα πρόσθετες φυτικές ίνες που της δίνουν αυτήν την υφή

exkaliber
16-09-11, 13:03
οπως εγραψα και παλαια
δεν πηγαινε κατω
χωμα ηταν
στην κυριολεξια
και γευση και μυρωδια και διαλυτοτητα πηρε μειον απο μενα

jackaction
16-09-11, 16:36
μεγαλο κουτι εχει πλαστικο...αν ειναι οντος χωμα φυτευεις τπτ μεσα και λες αγορασα μια γλαστρα λιγο πιο ακριβα:P

lila_1
16-09-11, 16:40
Ντάξει ρε παιδιά, δεν τρέχει, σε όσους δεν σας άρεσε δέχομαι να κάνω εγω το ψυχικό και να σας απαλάξω από τις γλάστρες και τα χώματα...:turtle:
Ειλικρινά!

xristosgaz
16-09-11, 16:43
οπως εγραψα και παλαια
δεν πηγαινε κατω
χωμα ηταν
στην κυριολεξια
και γευση και μυρωδια και διαλυτοτητα πηρε μειον απο μενα

Eγω παντως εχω πιει τρεις πεντοκιλους χωμα με γευση σοκολατα και δεν φιτρωσε τπτ !:P:P:P:P
Παντως σε αυτο που λεει η lila εχει δικιο δεν ειναι για αυτους που θελουν milkshake.οποιος θελει τετοιο PHD pharma whey ανεπιφυλακτα

jackaction
16-09-11, 16:56
λιλα βλεπω σκαμπαζεις απο κηπουρικη...αλλα οταν παρω δικια μου γλαστρα συντομα...θα το παω "¨η εγω η αυτη" και οποιος αντεξει μεχρι το τελος

lila_1
16-09-11, 17:05
Αν αντέξει "αυτή" δώστη σε μένα να την τακτοποιήσω:turtle:

jackaction
16-09-11, 17:23
αν αντεξει αυτη θα στην εχω γραψει στη διαθηκη μου!!!και μην με αποθαρυνεις δεν θα λυγισω ετσι ευκολα! εχεις ανοιξει ποτε να δεις μυρωδια τα ανιμαλ φλεξ?:P:P:P

lila_1
16-09-11, 17:26
εχεις ανοιξει ποτε να δεις μυρωδια τα ανιμαλ φλεξ?:P:P:P

Κάτι χειρότερο.
Έχει ανοίξει κάψουλα με ψαρόλαδο στο στόμα μου:turtle:

Qlim4X
16-09-11, 17:34
Κάτι χειρότερο.
Έχει ανοίξει κάψουλα με ψαρόλαδο στο στόμα μου:turtle:

την εχω πατιση και εγω με CLA και Omega 3 τραγικη εμπειρια

Adinamos
17-09-11, 20:30
ΜΟλις τωρα πηρα χαμπαρι οτι η συσκευασια δεν ειναι 5λιμπρη αλλα 5κιλη!!!!!!! Ειναι τζαμπα η τιμη της παιδια... Βεβαια αμα δε κατεβαινει....

lila_1
17-09-11, 20:37
Mια χαρά κατεβαίνει, μην ακούς τα κακεντρεχή τα σχόλια

karpoutzidis
16-10-11, 19:24
Λοιπόν μάγκες δοκιμη Nutri iso.

γευση:μπανανα
κιλα:5
διαλυτότητα:8-9
γευση:μαπα
στο τελος αφηνει κατι στο λαιμο,θελει ενα ποτηρι νερο μετα για να εισαι οκ.
δεν ειμαι απο αυτους που θα πουν για τα λευτα ειναι καλη γτ το 2κιλο αλμπουμινη που εχω κατεβαίνει πιο εύκολα:P
για τα λεφτα του καλητερα bulk.

TEFAAtzis
16-10-11, 20:31
Λοιπόν μάγκες δοκιμη Nutri iso.

γευση:μπανανα
κιλα:5
διαλυτότητα:8-9
γευση:μαπα
στο τελος αφηνει κατι στο λαιμο,θελει ενα ποτηρι νερο μετα για να εισαι οκ.
δεν ειμαι απο αυτους που θα πουν για τα λευτα ειναι καλη γτ το 2κιλο αλμπουμινη που εχω κατεβαίνει πιο εύκολα:P
για τα λεφτα του καλητερα bulk.

προσωπικα την θεωρω πολυ ωραια αν και παιζει οπως εχει προαναφερθει να ειναι αναλογα με τις παρτιδες.

karpoutzidis
17-10-11, 00:12
προσωπικα την θεωρω πολυ ωραια αν και παιζει οπως εχει προαναφερθει να ειναι αναλογα με τις παρτιδες.

εγω βλεποντας τα reviews πιστευω εκτος απο αυτο που αναφερεις παιζει στην90+ η μπανανα να ειναι καλητερη.

TEFAAtzis
17-10-11, 00:30
εγω βλεποντας τα reviews πιστευω εκτος απο αυτο που αναφερεις παιζει στην90+ η μπανανα να ειναι καλητερη.

οσες γευσεις και να δοκιμασα και απο τις 2 σχεδον ολες δλδ,ειναι σιγουρο οτι αυτες της isolate ειναι καλυτερες απο τις αντιστοιχες της 90αρας

karpoutzidis
17-10-11, 00:34
οσες γευσεις και να δοκιμασα και απο τις 2 σχεδον ολες δλδ,ειναι σιγουρο οτι αυτες της isolate ειναι καλυτερες απο τις αντιστοιχες της 90αρας

εσυ δλδ απο την iso τι γευση θα πρωτινές?μπανανα?

TEFAAtzis
17-10-11, 00:36
εσυ δλδ απο την iso τι γευση θα πρωτινές?μπανανα?

η σοκολατα μαρεσε πολυ περισσοτερο απο ολες αλλα και η μπαναν ηταν ωραια

deluxe
17-10-11, 03:22
Τι δουλεια εχουν οι φυτικες ινες σε μια isolate; Εχει και αρκετα λιπαρα, οχι καλυτερη επιλογη για μεταπροπονητικο. Αλλα για τα λεφτα που δινεις, καλη φαινεται.

karpoutzidis
18-10-11, 23:52
παρατήρηση:έβαλα περισσότερο νερό και αυτή η σκόνη που σου μένει στο λαιμό δεν υπήρχε απλός σχεδόν χάνονταν η γεύση μπανάνας που εχει.

exkaliber
21-11-11, 11:35
me stevia,ποσο μπορει να βελτιωθει αυτην?????

beefmeup
21-11-11, 13:57
δεν χρειαζεται καθολου νομιζω.
ειναι γλυκια απο μονη της.γιατι να την κανεις πετιμεζι..?

jojosmj
21-11-11, 15:59
αυτη δν την εχω δοκημασει,παιρνω συνεχεια την 90+ σοκαλατα παντα κ εχω δοκημασει κ φραουλα.η γευση της ειναι γλυκια.
για την τιμη της ειναι οτι καλυτερω παιζει στα συστατικα που εχει,αν κ δν με νοιαζει γευση κλπ δν την βρησκω κακη μια χαρα ειναι .ισα ισα που οσοπερισοτερη κα8αρη ειναι μια πρωτεινη λιγοτερο ωραια γευση εχει κ περισοτερη διαλυτοτητα.εχω δοκημασει παρα πολες,μεχρει κ πρωτεινη ορου γαλακτος απο σογια κ απο εταιριες herbal life.σε οποιον δεν αρεσει αυτη αμεσως καλυτερη λυση για γευση ειναι η Muyfusion,αυτες της δυο χρησημοποιοω λογο τιμης αλα μαρεσουν κιολας ειδικα η Muyfosion τα σπαει σε γευση.

TziMmys
27-02-12, 01:50
Παιδιά, είναι κανένας από Λάρισα, που να θέλει να πάρει την isolate? Να κάνουμε παραγγελία πάνω των 200 και να γλυτώσουμε τα μεταφορικά? Όποιος ενδιαφέρετε, ας μου στείλει μήνυμα....

TziMmys
27-03-12, 17:12
Παιδιά, μόλις μου ήρθαν 2 5κιλα.... Από γεύση, μια χαρά... Δεν τρελένομαι, αλλά και το να μην μπορούσα να την πιω, το έβλεπα πολύ υπερβολικό. Η δυαλητοτητα είναι επίσης μια χαρά. Μιαν ερώτηση. Για μία δόση, λέει δύο σψοοπσ, Αλλά μου φαίνονονται τεράστεια.Γράφει 50 ml επάνω. Τόσο είναι το ένα scoop?

sTeLaKoS
27-03-12, 17:16
Τα 2 σκουπ σου δίνουν 34γρ πρωτείνης. Αν νομίζεις πως είναι πολλά για τις δικές σου ανάγκες κόψε κάτι, βάζε 1.5 πχ.
Πάντως το σκουπ της δεν είναι μεγάλο, αντίθετα μικρό θα έλεγα. Στις περισσότερες είναι 70 ml/cc

TziMmys
27-03-12, 18:10
Τέλεια, ευχαριστώ πολύ για την απάντηση... :)

killbill
25-05-12, 16:15
παιδια καλυτερη για να την περνεις πριν και μετα την προπονηση ειναι η 90+ η isolate?

Ultra_b
25-05-12, 16:18
Ποιο γρηγορη απορωφηση απο οτι ξερω εχει η ιsolate.

Eddie
25-05-12, 16:23
παιδια καλυτερη για να την περνεις πριν και μετα την προπονηση ειναι η 90+ η isolate?

Δε χρειαζεται να παιρνεις και πριν και μετα..πριν την προπονηση αν εχεις ενα καλο στερεο γευμα με πρωτεινη 2-3 ωρες πριν την προπονηση εισαι οκ.Μετα την προπονηση μπορεις να παρεις και τη 90+ και την iso..εγω θα διαλεγα την 90+ παντως.

lila_1
25-05-12, 19:38
Παίρνεις την 90+ όποτε θές και μετά την προπόνα γιατί
1) είναι πιο φτηνή από την ισολατε
2) έχει και καζείνη σε ποσοστό 30%
3)το άλλο 60% είναι ισολατε
4) το μπλέντ είναι καλύτερο ακόμα και για post-work

killbill
25-05-12, 21:14
α οκ ευχαριστω παιδες :green:

exkaliber
26-05-12, 00:35
4) το μπλέντ είναι καλύτερο ακόμα και για post-work

e?
δλδ γτ?

lila_1
26-05-12, 02:21
Eίναι πιο αναβολικό απ ότι η σκέτη whey. Δίνει συνεχή ροή αμινοξέων
Από έρευνα αυτό...

exkaliber
26-05-12, 02:23
:unsure:
ειναι καλυτερο απο γουεη και στο 40λεπτο γευμα?

lila_1
26-05-12, 02:27
Τι να σου πω, υποθέτω θα ναι το ίδιο αλλά 1) είναι πιο φτηνό 2) κάνει για όλες τις ώρες 3) δε χρειάζεται να φάς αμέσως γιατί σε κρατάει περισσότερο από whey (εμένα με βολεύει απίστευτα αυτό)
Μεταξύ μας, ψιλά γράμματα, παίρνεις ότι σε βολεύει

billys15
26-05-12, 02:30
Eίναι πιο αναβολικό απ ότι η σκέτη whey. Δίνει συνεχή ροή αμινοξέων
Από έρευνα αυτό...

Δεν το ηξερα αυτο.:unsure: Εγω φανταζομουν οτι οσο περισσοτερη πρωτεϊνη φορτωσουμε μεσα σε αυτο το μικρο διαστημα που κραταει το "παραθυρο",τοσο καλυτερα ειναι.Και η whey απορροφαται γρηγοροτερα,αρα ειναι ιδανικοτερη απο τις αλλες που εχουν αργη απορροφηση.

exkaliber
26-05-12, 02:34
απο οσο ξερω με γουεη εχεις μεγαλυτερη πρωτεινωσυνθεση στο ποστ
αλλα θα μας τα εξηγησει αναλυτικα ο ακατανομαστος καποια στιγμη


ευχαριστω λι

lila_1
26-05-12, 02:36
αυτές οι θεωρίες των "παραθύρων" έχουν ξεπεραστεί νομίζω....το σώμα δεν αναρρώνει μέσα σε 40 λεπτά ή 1 ώρα...θέλει γύρω στο 48ωρο

Και πάλι με το μπλεντ θα έχεις άμεση απορρόφηση αμινοξέων(εξάλλου έχουν και whey μέσα)...μόνο που η ροή τους θα διαρκέσει κανα 5ωρο+

exkaliber
26-05-12, 02:38
αυτο με το παραθυρι κι εγω ξερω οτι δεν ισχυει
να ασχολειται το στομαχι 5 ωρες με μια παλιο πρωτεινη χλωμο μου φαινεται



.εγω θα διαλεγα την 90+ παντως.

την 90+ ή φαγι?
θυμαμαι που μου ελεγες οτι ειδες θετικη διαφορα με γευμα

Eddie
26-05-12, 02:47
Βρε εγω φαγητο θα διαλεγα..οπως κανω και τωρα και δεν εχω ουτε doms,ουτε σπαριλες μετα την προπ..αλλα σιγουρα σ αυτο παιζει ρολο και η ημερησια προσληψη θερμιδων μιας και αυτο το διαστημα ειμαι + αλλα και απο περισυ το καλοκαιρι ειχα δει βελτιωση.

Συμφωνω με τη λιλα παντως..αφου συνεχως βλεπουμε οτι δε παιζει και πολυ ρολο μονο το ανα ποσες ωρες τρως (και ποσο) πρωτεινη,αλλα ενας γενικος μπουσουλας..οχι τοσο ημερησιος αλλα και εβδομαδιαιος και μηνιαιος κλπ..

Σ αυτο που λεει ο bill,το να παρεις 30 γρ whey concentrate η isolate και μετα απο μιση ωρα να φας,τοτε ναι..ειναι καλυτερη η whey.Αλλα εαν αργησει να μεσολαβησει στερεο γευμα μετα την προπονηση,τοτε ειναι καλυτερη μια blend κατα την αποψη μου μιας και μπορεις να παιξει και με λιιγο μεγαλυτερη ποσοτητα..αφου δε θα εχεις μεγαλο και αποτομο peak αμινοξεων στο αιμα,που με μια iso πχ ενα μεγαλο μερος αυτης θα πηγαινε χαμενη..

lila_1
26-05-12, 11:33
αυτο με το παραθυρι κι εγω ξερω οτι δεν ισχυει
να ασχολειται το στομαχι 5 ωρες με μια παλιο πρωτεινη χλωμο μου φαινεται

Το στομάχι δεν θα απασχολείται 5 ώρες αλλά στο σώμα σου θα κυκλοφορούν αμυνοξέα για αρκετές ώρες.
Το στομάχι είναι μόλις το 1ο στάδιο της επεξεργασίας των τροφών

Giannistzn
26-05-12, 12:06
^ Σωστο, επεξεργασια και απορροφηση κατα κυριο λογο γινονται στο πρωτο μερος του εντερου (δωδεκαδακτυλο) και επειτα συνεχιζει απο εκει και περα, μεχρι να αποβληθει ο,τι αχρηστο.

exkaliber
26-05-12, 16:11
^ σωστα
:geek:



Eίναι πιο αναβολικό απ ότι η σκέτη whey. Δίνει συνεχή ροή αμινοξέων


πως ειναι πιο αναβολικο εφοσον μιλαμε για την ιδια ποσοτητα πρωτεινης και τα αμινοξεα δεν χανονται αμεσως:unsure:
λες οτι και με την γουεη ενα μερος των αμινο παει στην τουαλετα οπως με την ισολατε?

beefmeup
04-09-12, 22:06
αυτη την περιοδο περνω την μπανανα...
μιλαμε εχω κολησει...μου αρεσει πολυ η γευση,διαλυτοτητα τελεια κ η χωματιλα δεν ειναι τοσο εντονη.
ευπεπτη(οπως παντα δλδ)..
παλι καλα που ειχα παρει ενα 5κιλο απο αυτη την γευση.:green:

RAMBO
07-09-12, 00:02
Πως και δεν έγραψα εδώ..:unsure:

Μπανάνα είχα δοκιμάσει..ντάξει δεν τρελάθηκα

NASSER
07-09-12, 00:36
5 κιλά φράουλα... ευχαριστώ δεν θα ξαναπάρω... τη θυμάμαι και ανατριχιάζω... :green:

RAMBO
07-09-12, 00:39
5 κιλά φράουλα... ευχαριστώ δεν θα ξαναπάρω... τη θυμάμαι και ανατριχιάζω... :green:

Πάντως για γλυκό που την είχα κάνει καλή είναι:thumbup:..:P

beefmeup
07-09-12, 00:39
δεν σας καταλαβαινω..:unsure:

εχω 5 κιλα φραουλα για μετα,κ ανυπομονω..:P

NASSER
07-09-12, 00:41
Έχεις ξαναφάει τη φράουλα?

beefmeup
07-09-12, 00:43
πολλακις:green:
κ ευκολα βασικα..
δεν ξερω εμενα μου αρεσει αρκετα..
οι μονες γευσεις που περνω χρονια τωρα ειναι σοκολατα,φραουλα κ τωρα ειπα να δοκιμασω κ μπανανα..:banana:

lila_1
07-09-12, 00:44
Εγώ έχω φάει περίπου ένα 10κιλο φράουλα κ έχω να πώ πώς είστε περίεργοι :turtle:
Μιά χαρά έιναι

vagg
07-09-12, 00:54
h σοκολατα τρωγεται πολυ ευχαριστα και με το κουταλι :green:

Polyneikos
08-09-12, 09:48
Πως και δεν έγραψα εδώ..:unsure:

Μπανάνα είχα δοκιμάσει..ντάξει δεν τρελάθηκα

Aπό το 5 κιλο μου ήταν,μονο τα 2-3 κιλα αντεξα :puke:
Η πιο ασχημη γευση-διαλυτοτητα σε isolate που εχω συναντησει.

lila_1
08-09-12, 09:50
:shock:
Bλάσφημε!

:turtle:

Polyneikos
08-09-12, 09:58
:shock:
Bλάσφημε!

:turtle:

Επίτηδες το εγραψα,να σε πονεσω:P
υ.γ. Δεν σε γνωριζα τοτε ,να σου την εστελνα,με δικα μου εξοδα, ο Ραμπο ενα αποτυχημενο κεικ εφτιαξε:green:

morgoth
11-10-12, 09:41
πηρα το 5κιλο με γευση σοκολατα. Πολύ καλή διαλυτοτητα με λιγο νερο και καλή γευση. 85γρ πρωτεινη στα 100!!

savio
19-11-12, 00:14
μπορει να μου στειλει καποιος προσωπικο μνμ να μου πει ποιο site ειναι πιο φθηνο να την παραγγειλω???
διαβαζω οτι την εχετε παρει καποιοι γυρω στα 55ευρω αλλα εγω το φθηνοτερο που την βρισκω ειναι στα 85ευρω..ευχαριστω

lila_1
19-11-12, 00:17
55?? λαστ γιαρ

έχουν ανέβει οι τιμές, πλέον το φθηνότερο που θα βρείς είναι 80 ευρώ δυστυχώς

beefmeup
19-11-12, 15:49
επισης να γραψω μιας κ τρωω την σοκολατα τωρα,οτι πλεον εχει φυγει τελειως η χωματιλα απο την γευση..
αμυδρα κ πολυ στο πισω του ουρανισκου ισως να αφηνει μια μυρωδια..

ενα κεφαλαιο της ζωης μου εκλεισε με αυτη μου την διαπιστωση..:(

mika68
06-12-12, 14:35
Ρε παιδια παιζει να μου στειλει κανεις με προσωπικο μηνυμα κανα σαιτ για να βρω τη συγκεκριμενη σε υποφερτη τιμη. Τελευταια φορα που την ειχα παρει ηταν απο τις πιο οικονομικες και συμφερουσες επιλογες - τωρα την βρισκω σε εξοφρενικες τιμες.

lila_1
06-12-12, 14:48
παντού ίδιες τιμές θα βρέις δυστυχώς...ανέβηκε πολύ
Η 90+ είναι 10 ευρώ πιο κάτω περίπου απ αυτήν πάντως

mika68
06-12-12, 15:07
Θεωρω και τις δυο πολυ αξιοπιστες και καλες για την τιμη που ειχαν. Τωρα αν εχουν ξεφυγει τοσο και δεν παιζει καπου πιο οικονομικα θα καταφυγουμε σε αλλες λυσεις

Tommygr
26-02-13, 19:43
Μπορει καποιος να μου πει που μπορω να την βρω; Στο επισημο site δεν μπορω να επιλεξω Ελλαδα.
Ευχαριστω.

Edit: Μηπως ειναι το discount ....nts ;

amateur666
28-02-13, 23:09
εχω μια νουτρι εδω κ 9 μηνες γυρω στο 1.5 κιλο πανω τ κουτι δεν γραφει ημερονια ληξης..ανοιξα μεσα η σκονη ειναι μια χαρα δεν εχει παρει υγρασια κτλπ...λεω να τη χρησημοποιησω..τ λετε?

COBRA_STYLE
28-02-13, 23:20
ναι,δοκιμασε και βλεπεις.Αμα τελικα φοβηθεις προσφερομαι γω χωρις 2η σκεψη:green:

amateur666
28-02-13, 23:30
ναι,δοκιμασε και βλεπεις.Αμα τελικα φοβηθεις προσφερομαι γω χωρις 2η σκεψη:green:

:evil2:

Feygatos...
19-05-13, 14:23
Να γράψω και γω τη γνώμη μου μιας και τη δοκίμασα πρώτη φορά, 5κιλά 90+ μπανάνα, και 5 κιλά isolate φράουλα, από γεύση και διαλυτότητα και από τις δύο υπερευχαριστημένος!! Γενικά δεν είμαι περίεργος στις γεύσεις, αλλά μια χαρά, δεν είναι τόσο έντονη όσο άλλες μάρκες αλλά κανένα πρόβλημα. Και η χωματίλα που λέγατε παλιότερα μάλλον έχει εξαφανιστεί τελείως!

tzouas
12-06-13, 14:22
πολυ καλη σε διαλυτοτητα και γευση και πιο ελαφρια απο την 90+...απολυτα ικανοποιημενος!!

tzouas
12-06-13, 14:23
πολυ καλη σε διαλυτοτητα και γευση και πιο ελαφρια απο την 90+...απολυτα ικανοποιημενος!!

σοκολατα πηρα...

krhthkos
12-06-13, 18:04
Σήμερα ήρθαν και τα δικά μου 5x5 κιλα :) μπορώ να πώ οτι το ρίσκαρα να παραγγείλω τόσα πολλά αλλα τελικά βγήκα τυχερός λίγουν το 2015 :shock: και τωρα δοκίμασα και εγώ ενα scoop, τρομερή γευση σοκολάτας 9/10 γιατί μου άφηνε λίγο γαλατήλα και διαλυτότητα 10/10 !!!

MegasDimitrios
14-02-14, 01:51
Έχω δοκιμάσει από τις πιο ακριβές μέχρι τις πιο φθηνές. Από γεύση δεν λέει και πολλά αλλά μαζί με λίγο δεξτρόζη ισορροπεί και κατά την γνώμη αν και αρκετά οικονομική είναι η πιο ποιοτική πρωτεΐνη της αγοράς με διαφορά