PDA

Επιστροφή στο Forum : Στήθος



liakos_4
05-08-09, 17:10
Γειά σας παιδιά,θα ήθελα να μου πείτε τι να κάνω καθώς το στήθος μου δεν έχει καλό σχήμα και θέλω να το σφήξω,ασχολούμαι με το kickbox και βάρη 2 φορές τη βδομάδα,τι κάνω λοιπόν για την συγκεκριμένη περιοχή?

TEFAAtzis
05-08-09, 19:15
Γειά σας παιδιά,θα ήθελα να μου πείτε τι να κάνω καθώς το στήθος μου δεν έχει καλό σχήμα και θέλω να το σφήξω,ασχολούμαι με το kickbox και βάρη 2 φορές τη βδομάδα,τι κάνω λοιπόν για την συγκεκριμένη περιοχή?

Κανεις τις κλασσικες?Πιεσεις σε ισια μπαρα,σε επικληνη,ανοιγματα με αλτηρες σε ισιο και επικληνη,Τι ασκησεις κανεις για στιθος???

liakos_4
05-08-09, 22:02
Αυτές τις ασκήσεις κάνω αλλά λόγω του ότι χρειάζομαι την έκρηξη στα χέρεια και όχι τον όγκο δεν βάζω πολλά κιλά.Να βάλω περισσότερα και να μείνω εκεί?

TEFAAtzis
05-08-09, 22:43
Ε αν βαζεις λιγα κιλα λογικο ειναι το στιθος σου να μην αναπτυσεται τοσο.Βεβαια σημαντικο ρολο σε αυτο παιζει και η διατροφη.Εγω θα σου προτινα να ανεβασεις κιλα και αν δεις οτι εχεις προβλημα με την εκρηξη που δεν το νομιζω κατεβασε τα.Γενικα πειραματισου και λιγο και δες τι ταιριαζει καλυτερα στο σωμα σου

liakos_4
06-08-09, 15:12
Σωστό και αυτό!θα το δοκιμάσω λοιπόν και θα ξαναποστάρω για νεότερα!!!thanks!

Polyneikos
06-08-09, 15:19
Επίσης θεωρω τις Βυθισεις για το στηθος πολύ Must!Περιμενουμε νεα σου !

TEFAAtzis
06-08-09, 22:46
Σωστό και αυτό!θα το δοκιμάσω λοιπόν και θα ξαναποστάρω για νεότερα!!!thanks!

τιποτα:toast::thumbup:

Stephany Thes
16-08-09, 17:10
τιποτα:toast::thumbup:
έχω μια ερώτηση για πιέσεις αλτήρων.. Υπάρχει άσκηση: πιέσεις αλτήρων σε επικλινή με περιστροφή στο τέλος?? Είναι καλή άσκηση για ανάπτυξη του στήθους,αλλά δε ξέρω πως εφαρμόζεται..

skrwz21
16-08-09, 17:46
έχω μια ερώτηση για πιέσεις αλτήρων.. Υπάρχει άσκηση: πιέσεις αλτήρων σε επικλινή με περιστροφή στο τέλος?? Είναι καλή άσκηση για ανάπτυξη του στήθους,αλλά δε ξέρω πως εφαρμόζεται..

για να αναπτυξεις το στηθος ??? ..
βαλε τον παγκο ισια, παρε θεση, και κρατα την τεχνικη σωστα κατω απο την μπαρα..
:welcome: