PDA

Επιστροφή στο Forum : Get lean project!



Lasen
06-08-09, 02:07
Ανεκαθεν μου αρεσε η ασκηση και τα αθληματα απο 5 χρονων δεν εχω σταματησει να ασχολουμαι με τον αθλητισμο αλλα ακομη πιο πολυ μου αρεσε το φαι!!

Μετα το τελος των πανελλαδικων εξετασεων 2008 αποφασισα πως ηρθε η στιγμη να ακολουθησω μια καλυτερη διατροφη ωστε να χασω τα περιττα κιλα.

Η διατροφη δεν ηταν και η καλυτερη απλα περιορισα την ποσοτητα φαγητου μου και γυμναστηριο δεν πηγαινα γιατι ειχα ακουστα τον γνωστο μυθο οτι θα σφιξει το λιπος τελος παντων για να μην τα πολυλογω.

Στις πρωτες φωτο αρχες Ιουνιου ειμαι 126 κιλα οπου με μετρια προς κακη διατροφη(λιγη πρωτεινη) εφτασα τα 97 κιλα την Πρωτοχρονια εχοντας χασει λιπος αλλα και αρκετους μυς.

Εκεινες τις μερες διαβασα το βιβλιο του Tom Venuto "Burn the fat feed the muscle"
απο το οποιο καταλαβα οτι η διατροφη μου εμπαζε απο παντου και ετσι τη βελτιωσα ξεκινωντας ταυτοχρονα γυμναστηριο το Φεβρουαριο.

Το μαρτιο πλεον ημουν 92 κιλα και με συμβουλη γιατρου σταθεροποιηθηκα εκει μεχρι τωρα(σκοπευα να παω γυρω στα 85 ωστε να αρχισω απο σεπτεμβριο τον ογκο με ακομη χαμηλοτερο λιπος).

Η αεροβικη μου ηταν οι προπονησεις που ειχα με την ομαδα του μπασκετ 3 φορες τη βδομαδα και αλλη μια που εκανα πρωι με αδειο στομαχι.

Επισης θελω να τονισω την υποστηριξη που ειχα στην προσπαθεια μου απο τον κολλητο μου(ποδοσφαιριστης με καλο σωμα)οπου με το που υπηρχε ο παραμικρος πειρασμος για να ξεφυγω απο τη διατροφη με συγκρατουσε και μου απαγορευε να τον γευτω.!

Και τελος να ευχαριστησω τα παιδια του forum για τις πολυτιμες πληροφοριες που βρηκα εδω μεσα και με βοηθησαν πολυ μεχρι τωρα.

Θα ηθελα να δειτε τις τωρινες φωτογραφιες και να μου επισημανετε αδυναμα σημεια.!

Υ.Γ:Δεν χρησιμοποιησα καποιο συμπληρωμα διατροφης
Ευχαριστω

billys15
06-08-09, 03:33
Σου αξιζει φιλε ενα μπραβο γιατι φαινεται οτι δεν παιζεις και οτι θελεις να εχεις αποτελεσμα,πραγμα που εχει γινει.Σου ευχομαι καλη συνεχεια και να πετυχεις και τους περαιτερω στοχους σου!

Raja
06-08-09, 09:06
πραγματκα εισαι εκπληκτικος!!!
Αυτη η προσπαθεια δειχνει πρωτα απο ολα οτι εχεις ισχυρο μυαλο,που απο εκει ξεκινουν ολα.Πιστευω οτι μπορεις να καταφερεις τα παντα στηνζωη σου.
Μπραβο φιλε !

Lasen
06-08-09, 22:10
Ευχαριστω για τις φιλοφρονησεις παιδια!!Καλη επιτυχια και στους δικους σας στοχους!

asdf
06-08-09, 22:34
Φοβερος man, κοιταξε να πας για full γεμισμα τωρα και του χρονου το καλοκαιρι θα εισαι σκαλες καλυτερος ;)

Αδυνατα σημεια εχεις αρκετα αλλα τα πιο ειναι τα χερια σου και τα ποδια πλην τις γαμπες.... μην μασας

Polyneikos
06-08-09, 22:43
Φίλε συγχαρητηρια πολλά ,εκανες τρομερη προσπάθεια,αν προσεξεις τωρα την προπονηση σου κ την διατροφή σου,μπορείς να βαλεις ποιοτικό όγκο και να βγει ένα πολυ καλο αποτελεσμα.Την θεληση απεδειξες ότι την έχεις !:clap::clap:

Geo84
06-08-09, 22:52
Μπράβο φίλε μου καλως ήρθες στο club των transformers...δώστα όλα δυνατά σε διατροφή-γυμναστήριο και τα αποτελέσματα σε βάθος χρόνου θα σε εκπλήξουν ακόμα πιο πολύ.

Lasen
02-03-10, 22:56
Μετα απο 5 μηνες ογκου επανερχομαι στα 96 κιλα(+6 δηλαδη)με νεες φωτογραφιες.Πιστευω οτι ειχα βελτιωση αλλα θα μπορουσα να τα ειχα παει και καλυτερα.Βελτιωση στη δυναμη υπηρξε στις λεγομενες βασικες ασκησεις κατα 20-30% γεγονος που με αφηνει ικανοποιημενο.
Τωρα σκοπευω να κατεβω σταδιακα περιπου στα 88 κιλα να χασω δηλαδη το αρκετο πιστευω περιττο λιπος και απο Σεπτεμβριο εχοντας αποκτησει πλεον λιγο περισσοτερη εμπειρια να υπαρχουν καλυτερες βελτιωσεις.
Απο εσας θα ηθελα μια ειλικρινη κριτικη για να δω αν εκανα καποια αξιολογη βελτιωση σε αυτο το 5μηνο χρονικο διαστημα ή αν θα χαρακτηριζοταν ως μια ψιλοαποτυχημενη προσπαθεια ογκου.

kyriakos23
04-03-10, 18:11
η γνωμη μου και ετσι να μηνεις εισαι τελιος!

Annih
04-03-10, 19:30
φοβερή πρόοδος, συγχαρητήρια.

keep working :thumbup:

Lasen
05-03-10, 20:10
@Kyriakos23 ευχαριστω για το σχολιο φιλε αλλα ακομα δεν εχω φτασει ουτε στο 1/10 απο αυτο που θελω

@Annih Ευχαριστω φιλε i ll keep working