PDA

Επιστροφή στο Forum : LA Whey (LA Muscle)



gargas
12-08-09, 21:21
γεια σας.μολις γραφτικα στο φορουμ.αν και γυμναζομαι απο μικρος,θεωρω τον εαυτο μου ακομα απειρο.ευτυχως που σας ανακαλυψα....θελω να σας ρωτησω λοιπον,αν γνωριζει κανενας αυτη την πρωτεινη...μου την εχουν συστησει ως την καλητερη παγκοσμιος.(τελιωνω σχεδον το κουτι,και δεν με εχει συγκυνισει ιδιεταιρα).κανει γυρο στα 110 ευρο....ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΙΚΑ....



http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=15418&stc=1&d=1283551714




Container Size: 2200g
Serving Size: 2 scoops (60g)
Servings Per Container: 36

Amount Per Serving:

Total Calories: 254
Protein: 48g
Total Carbohydrates: 6g
Fat: 2g
-Saturates: 0.9g
Sodium: 105mg
Calcium: 214mg
Potassium: 390mg
Phosphorus: 228mg
Magnesium: 33.6mg

Ingredients:

Micro, cross and ultra filtered whey protein (with di-, tri-, oligo- and poly-peptides), natural sweetener, natural flavours

Exci
12-08-09, 21:41
Ποιος στη συνεστησε ως την καλυτερη παγκοσμιως?
Αnyway, 110 ευρω για 2 κιλα ειναι too much ακομα και για ελληνικες τιμες.

gargas
12-08-09, 21:46
Χα...αυτος που μου την πουλησε.ειναι φιλος και μου την αφησε 75.παντως δεν μου ειπες?μαλον δεν την γνωριζεις ε?

thegravijia
12-08-09, 21:50
ολες ιδιες ειναι .. πολυ ακριβη...

Polyneikos
12-08-09, 22:12
Kατ΄αρχην καλως ήρθες φίλε μας.Η σωστη θεση του τόπικ είναι στην ενότητα Αξιολογηση Συμλπηρωματων οπου και μεταφερθηκε.
Χωρίς να είμαι ο γκουρου των συμπληρωματων,πρωτη φορα την ακουω...
Λοιπον,γραφει ότι το Serving Size είναι 2 scoops (60g) ,στα οποια σου δίνει 48 γρ πρωτεινης,καλη αναλογία....
Servings Per Container: 36, που σημαινει 18 ημερες αν πίνεις 2 φορες την ημερα....75 Ευρω (απο 105) και για αγνωστη μαρκα είναι ακριβουτσικη...
Γευση,διαλυτότητα;;Πως τα είδες;;

NASSER
12-08-09, 23:55
Τη γνωριζω και την εχω δοκιμασει. Ουτε η γευση ουτε η διαλυτοτητα αξιολογουνται ικανοποιητικα. Πραγματικα ακριβα την πηρες gargas και φοβαμαι πως δεν την πηρες απο Ελλαδα αλλα απο εξωτερικο. Αν κανω λαθος διορθωσε με.

Οσο για τα αποτελεσματα που σου υποσχεθηκαν δεν ειναι τοσο απλα. Θελει καλη διατροφη και το συμπληρωμα οπως λεγεται, θα βοηθησει παραλληλα στη διατροφη.

mantus3
16-08-09, 15:00
με τετοιους φιλους τι να τους κανεις τους εχθρους....

με 70ε μπορεις να παρεις πολυ ποιο αξιολογες απο ελλινικα καταστηματα, απο ατομα που δεν ειναι φιλοι σου...

gargas
16-08-09, 19:26
αντε ρε παιδια ανοιξτε μου τα ματια,γιατι απο συμπληρωματα ειμαι ασχετος...απλα αν δεν την γνωριζετε ισος να μην επρεπε να την κατακρινουμε,γιατι ισος(λεω ισος),και να ειναι πραγματικα καλη?φιλε nasser την πηρα απο ελλαδα.μου ειπε οτι ειναι καινουρια στο εμπορειο.οσο για την καλη διατροφη οκ. ξερω και συμφωνω απολυτα.ηθελα πληροφοριες μονο για την προτεεινη......παντος παιδια και επειδι δεν ειδα και γω καμια διαφορα απο τις αλλες,δεν σας συγκηνησε και σας,μαλον για καμια νιτροτεκ με κοβω μετα απο αυτην..........ευχαριστω παιδια....

Polyneikos
16-08-09, 20:20
Tωρα είπες την Nitrotech για καλη επιλογη;;Θα πέσουν να σε φανε !!:green::green:
Check these :

Βαθμολογηση Εταιριων συμπληρωματων (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=2782) &

Oι Καλύτερες γεύσεις πρωτεϊνών σε σκόνη (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=1729)

Όλα είναι θεμα σχεση τιμης-γευσης-διαλυτότητας-αξιοπιστίας εταιριας.Γενικα ο καθενας έχει τις προτιμησεις του αλλά η γνωμη μου ειναι να μην πεσεις στην ΜuscleTech.Πολλά λεφτα για αυτό που τελικα δίνουν...

gargas
16-08-09, 20:51
δεν ξερω ρε φιλε αλλα οταν επαιρνα νιτρο τεκ και σελ τεκ πετουσα.εμπαινα στο γυμναστηρειο και ημουν ετοιμος να φαω τα σιδερα.(οχι οτι απο κρεατινη δοκιμασα καμια αλλη)....(εκεινο τον καιρο επαιρνα και την μαηοπλεξ.......ενας φιλος επιμενει με μια κρεατινη (γκσπαροφ νομιζω),οτι ειδε πολυ καλα αποτελεσματα.τι λετε?την γνοωριζετε? και τι προτεινετε απο προτεινη?η γευση δεν με αφορα...

DusWS
16-08-09, 21:48
βασικα φιλε γκαργκα και η αυθυποβολη του παιρνω κατι και γινομαι σουπερμαν ειναι και αυτο ενας σημαντικος παραγοντας στο να ανεβεις, ηθικα, ψυχολογικα και σωματικα λογω των προηγουμενων που συνεπαγουν την μεγαλυτερη προσπαθεια με τον μεγαλυτερο ζηλο και πιστευω, εστω και αν αυτο το πιστευω σου βγαινει απο μια πρωτεινη και τπτ αλλο.

αλλος βασικος παραγων ειναι και η ταμπελα κοινως επιγραφη ξανα κοινως διαφημηση στο ταδε εφη προιον που λαμβανεις και που φυσικα σου τραβηξε το ματι, την αυτοπεποιθηση ωστε να φτασεις στο σημειο να το προτιμησεις και να το αγορασεις και που βαση αυτων δημιουργειται μια ψευδαισθηση οτι θα το παρεις και θα γινεις "τεραστιος" σε χρονο dt...

:turtle: :turtle: :turtle:

asteris78
04-09-10, 00:05
παιδια την συστηνει ως καλυτερη πρωτεινη ενα μαγαζι στην θεσσαλονικη στη κασσανδρου και εχει ως πατημα οτι εχει φρουκτοζη αντι acesulfame k και ετσι εχει ψηλη βιολογικη αξια .παντως εμενα μου ειπε 80 ευρω το 2κιλο

τωρα φρουκτοζη και τοσοι λιγοι υδατα. ??????

deluxe
04-09-10, 00:32
Η κανονικη της τιμη ειναι στα μισα.

Devil
04-09-10, 01:00
Micro, Cross And Ultra Filtrated Ionic Exchanged Whey Protein, Comprising Di-, Tri-, Oligo-, And Poly-Peptides, Natural Sweetener And, Natural Banana, Vanilla, Strawberry, Chocolate (Cocoa) Flavors.

αυτα ειναι τα ingredients
για φρουκτοζη δεν λεει τιποτα

τωρα το Natural Sweetener δεν ξερω τι μπορει να εχει

loukiss
04-09-10, 01:10
ε λογικα αυτη θα εννοει φρουκτοζη...

Devil
04-09-10, 01:18
ε λογικα αυτη θα εννοει φρουκτοζη...

μπορει....

μπορει να ειναι και stevia

... who knows???....:green:

jGod
04-09-10, 01:34
και εγω αν ηταν να βγαλω γυρω στα 45 ευρω κερδος(εκει παιζει το κερδος του σαυτη) αν στην πουλησει 80ευρω..θα σου λεγα οτι εχει και κομματακια χρυσου..

asteris78
04-09-10, 11:04
ναι, οτι και να ναι ειναι μια ψιλοαγνωστη αγγλικη εταιρια με υψηλη τιμη
μια ματια που εριξα στο καταστημα της ιδιας της εταιριας εχει 60 λιρες


και γραφει:

LA Muscle LTD, Unit 3 Oliver Business Park, Park Royal, London NW10 7JB

LA WHEY as used by the world's top athletes, is a massive 2.2kg tub and without a doubt, one of the BEST PROTEIN POWDERS money can buy, Just one serving of LA Whey protein gives you a massive 48g (LA Whey Sweet 40g) of pure CFM Ionic Exchanged Whey Protein. NO EGG OR CHEAP CASEIN - just the best protein for MUSCLE BUILDING, fat loss and quicker recovery. LA Whey protein is the most effective and PURE PROTEIN you can get. The technology to produce pure Ionic Exchanged Whey Protein of this quality can only be found in a handful of manufacturing plants around the world. LA Muscle's FDA-APPROVED LABORATORY is one of them. LA Whey protein has the HIGHEST BIOLOGICAL VALUE OF 159+. This means you get maximum amount of protein deposited into your muscles.

Ευρης
04-09-10, 11:22
φιλε μου ειδα λιγο αργα το ποστ αλλα ενα εχω να σου πω...σε επιασαν κοροιδο. Ξερω ποολυ καλυτερες και ποιοτικοτερες πρωτεινες απο αυτη και φυσικα πολυ φθηνοτερες και 75 ν την πηρες ειναι παλι πιο πανω απο τις αλλεσ.κ κατι αλλο η πρωτεινη θα σε βοηθησει μονο αν κανεις σωστη διατροφη γτ μονη της πολλες φορες θα χρησιμοποιηθει απο τον οργανισμο σου για αλλους σκοπους κ οχι γ αυτους π θες.τεσπα..δεν μας ειπες ποσα κιλα εισαι?

spartan77
27-06-12, 16:53
50437


48g Pure whey protein, Lactose-free, low carb, low fat
High Potassium-Sodium ratio to get rid of water retention
Build more muscle, recover quicker, train harder
No artificial additives, sweeteners, colours, GMO-free
UK's No.1 Quality Protein as Seen on TV


Amount per serving
Calories
254kcal

Protein
48g

Carbs
6g

Fat (saturated)
0.9g

Calcium
214mgs

Potassium
390mgs

Phosphorus
228mgs

Sodium
105mgs

Magnesium
33.6mgs

την ξερει κανεις αυτην την πρωτεινη?

βασικα μονο για αξιολογηση την εβαλα γιατι απο την τιμη και τα μεταφορικα που ειδα ξεχασα τι ηθελα να γραψω:unsure: 99.90ευρω τα 2,2Kg:shock: