PDA

Επιστροφή στο Forum : Ποιες εταιρίες συμπληρωματων προτιματε;;



Σελίδες : [1] 2

giannis64
31-07-08, 23:01
Πρoσπαθωντας να καταλήξουμε στις προτιμησεις μας ως προς το ποιες εταιρίες προτιμαμε ή θεωρουμε πλεον αξιοπιστες ,δημιουργησα αυτο το δημοψήφισμα αν και προυπηρχε καποιο με αναλογο θεμα, αλλά με σαφως πιο περιορισμενες επιλογες(Δεν μπορουσες να ψηφισεις παραπανω από μια επιλογη,όταν πρωτοδημιουργήθηκε έλειπαν βασικες εταιρίες ,δεν μπορουσε καποιος να αλλαξει την επιλογη του κτλ...).
Στο παρων δημοψήφισμα μπορουμε να έχουμε παραπανω από μια επιλογη,θεμυτο είναι να επιλεγει ο καθενας μέχρι 5 το πολυ !!
Αν καποιος εντοπίσει καποια βασικη έλλειψη μας το γραφει,Πριν ψηφίσει όμως,για να μπορεί να δώσει την επιλογή του ....
Παμε να δούμε λοιπόν....

RUHL
31-07-08, 23:22
Ολα τα προιοντα(οχι μονο 1 θελω να πω)? η αν εχει παρει κατι απο αυτες?




Muscletech :banghead: :banghead: :banghead:
All-stars :smash: :spank: :spank:
MRM
Optimum Nutrition
NOW
Nutrisport
IDS
CNP
EAS
Primaforce
Bulks :green:
Nature's Way
Garmel nutrition
Prolab
Reflex

giannis64
31-07-08, 23:27
εταιρειες που εχεις εμπιστοσηνη και προτημας.

RUHL
31-07-08, 23:40
Αυτες ολα ειναι στην τιμη :cyclops: :cyclops:


MRM
Optimum Nutrition
NOW
Nutrisport
IDS
CNP
EAS
Primaforce
Bulks 01. Mr. Green
Nature's Way
Garmel nutrition
Prolab
Reflex

panagiotisf
01-08-08, 00:09
εμπιστευομαι κυριως
Optimum Nutrition
Reflex
EAS

και κανα δυο ακομη αλλα κυριως αυτες

KATERINI 144
01-08-08, 13:38
είναι τελείως υποκειμενικο το ερώτημα,

εγώ θα πω eas και on's , άλλα δεν τις έχω πάει στο χημείο για να δω αν αυτά που γράφουν στις ετικέτες τα έχουν και μέσα. :???:

RUHL
01-08-08, 13:41
είναι τελείως υποκειμενικο το ερώτημα,

εγώ θα πω eas και on's , άλλα δεν τις έχω πάει στο χημείο για να δω αν αυτά που γράφουν στις ετικέτες τα έχουν και μέσα. :???:

Aκριβως :thumbup: :thumbup: :thumbup:


Η μονη εταιρια απο ολες αυτες που ειπα που εχει εργαστηριακο ελενχο για ολα της τα προιοντα στην σελιδα της ειναι η nutrisport ολες οι αλλες τιποτα

Μπάκας
01-08-08, 17:33
Muscletech (Nitrotech hardcore) - καλή διαλυτότητα, επιπλέον περιέχει περίπου 2γρ κρεατίνη ανα scoop, πολυδιαφημισμένη & ακριβή, χάλια γεύση (την βαριέσαι εύκολα)

American Sports Nutrition (Burgain Whey) - καλή διαλυτότητα, καλή τιμή, φοβερή γεύση, με φυσικά γλυκαντικά - ενώ τις κατασκευάζει σε δικά της εργαστήρια

mantus3
01-08-08, 20:24
Κατα την γνωμη μου κοριφαιες εταιριες :


prolab
on
bsn
eas
biotest

panagiotisf
04-08-08, 17:31
mantus3 την bsn καποιος την μηνυσε την εταιρια ψαξε στο google και θα το βρεις

RUHL
04-08-08, 17:37
η στο φορουμ ψαξε καποιος νομιζω ηδη ανοιξε ενα τετοιο τοπικ η και με μια μαυρη λιστα απο συμπληρωματα και εταιριες :clown: :clown: :clown2: :clown2: :nana:

ioannis1
04-08-08, 22:59
την bsn πολλοι την κατεκριναν.λετε ο κολεμαν που κατεβαζει τα κουτια πριν το ολυμπια να μην ξερει τι παιρνει;απορια. :clown2:

RUHL
04-08-08, 23:25
ας μας ελεγε τι επερνε ο κολεμαν εκτος απο την bsn :green: :green: :P νομιζω θα οφελουνταν ολοι και δεν νομιζω να τον νιαζει και πολυ αν αντι για κρεατινη με εστερα να εχει απλη μεσα η αν εχει 10 γραμ λιγοτερα σε πρωτεινη στην σκονη του αφου του στελνουν φορτηγα με συμπληρωματα εκει στο βιντεο του περνει καμια 8-9 σκουπς με την μια αχχαχαχα

ioannis1
05-08-08, 15:00
σωστα κατεβαζει το μισο κουτι με τη μια.απλα θελω να πω δεν ειναι τελειως μουφα για να τα τρωει ο ρονυ.

nEEd4wEEd
05-08-08, 15:14
παιδιά εγώ πραγματικά ΠΟΤΕ δεν έχω προσέξει διαφορά από την μία πρωτείνη στην άλλη.

μόνο στην νίτροτεκ επειδή έχει και κρεατίνη μέσα, αλλά πέραν αυτού όλες ίδιες, πχ έχω πάρει την EAS, τώρα παίρνω την bulkpowders και δεν νιώθω διαφορά (μόνο στην γεύση :puke: )

και όσον αφορά τον ronnie είμαι 100% σίγουρος ότι στα @@ια του τι πρωτείνη τρώει, η διαφορά σε αυτά τα επίπεδα γίνετε από άλλες ουσίες :green:

:bodybuilder2: έχετε δει το άλλο την συνέντευξh του cutler που κάθετε και μας λέει για 10 λεπτά για τα προιόντα της MT που παίρνει? Leukic και creakic και @@ιες? ακόμα γελάω! :1laugh:
στο τελευταίο DVD είχε ένα frame που ανοίγει το ψυγείο του και βλέπουμε κάτι φιαλίδια μέσα :green:
2προς1 ότι είναι slin, πιος παίζει? :green:

RUHL
05-08-08, 15:26
σωστα κατεβαζει το μισο κουτι με τη μια.απλα θελω να πω δεν ειναι τελειως μουφα για να τα τρωει ο ρονυ.
Γιαννη κανενας δεν ειπε οτι ειναι μουφα γενικα αυτο που συναντας δεν ειναι μουφια που κανουν πχ εχει αλευρι μεσα αντι για πρωτεινη απλος για να εχουν καποιο μικρο κερδος ξερω εγω μπορει να βαλουν 5 γραμ λιγοτερη πρωτεινη η καποιο αλλο συστατικο αυτο ειναι ολο η πρωτεινη παραμενη ποιοτικη

asdf
05-08-08, 15:48
Tην NOW πολυ στο γραψιμο την εχετε απο οτι βλεπω.. BTW ειναι πολυ καλη

SOLID
05-08-08, 17:16
Maximuscle
Twin lab
Met rx
EAS
Optimum
Αυτες θα ελεγα χωρις βεβαια να τις εχω παει και σε χημειο οπως ειπε και ο Κατερινης.

Karaflas
05-08-08, 21:23
Optimum
Reflex
Prolab
U-Boss

Me thn U-Boss na anevenei mera me thn mera...

Giwrgos

Spyro D
06-08-08, 20:35
Παιδια οσο αναφορα για το colemann...το θεμα ειναι οτι......οτι βλεπουμε ειναι μπροστα στις καμερες!Τελος παντων δεν ξερω!Απο εταιριες σιγουρα μια πολυ καλη ειναι η ON!τσουζει λιγο στις τιμες της αλλα ιδικα στην πρωτεινη ειναι super!!![οσο αναφορα γευση...κτλ]Εγω προτιμω την American sports nutricion.

panagiotisf
08-08-08, 16:14
δεν μπορω να ειμαι σιγουρος 100% αν ο ronnie τρωει bsn μπορει
αλλα ειναι και θεμα μαρκετιν διαφήμισης αν η συγκεκριμενη εταιρια του προσφερει κατι την διαφημιζει
τεσπα δεν με ενδιαφερει και πολυ το θεμα
την bsn την θεωρώ σχετικα καλη εταιρια ο καθενας λοιπον κρινει και παιρνει οτι πιστευει πιο πολυ

RUHL
08-08-08, 16:27
στα παλια του βιντεο ετρωγε αλλες αγνωστες μαρκες που πρωτη φορα τις εβλεπα :rabbit:

panagiotisf
08-08-08, 17:18
ε σιγα να μην πληρωνει και για πρωτεινες και διαφορα που τρωει
δωρεαν ειναι απο τις εταιριες για να τις κανει διαφημιση
οποτε τοτε λεω λογικα του τα προσφεραν δωρεαν και ετρωγε εκεινα
εννωειται πως πρεπει να ηταν καλα προιοντα αν ηταν μαπα δεν θα τα ετρωγε εκτος και αν εκανε πως τα ετρωγε
ποιος ξερει..........

toubanix
11-08-08, 23:56
ΜΑΧΙΜUSCLE
ON
EAS

slaine
12-08-08, 04:51
από τις λίγες εταιρείες που έχω δοκιμάσει (dymatize, universal nutrition, bsn) οι πρωτείνες τους ήταν πάνω κάτω στο ίδιο ποσοστό περιεκτικότητας (υποτίθεται τουλάχιστον) και με εξαίρεση τη γεύση όλες τα ίδια αποτελέσματα μου φάνηκε ότι είχαν...
επί τη ευκαιρία να πω παίδες ότι μία φίλη μου χημικός θα μου κάνει μερικές αναλύσεις και θα σας πω από πρώτο χέρι τι παίρνουμε!!! :D
ας ελπίσουμε ότι δε θα απογοητευτούμε...
μόλις θα έχω νέα θα σας ενημερώσω!

Antonio
12-08-08, 18:58
Κάτι που ήθελα καιρό να κάνω αλλά δεν είχα βρεί ποτέ άκρη μιας και οι αναλύσεις σε χημεία κοστίζουν...
Περιμένουμε με πολύ ενδιαφέρον τα αποτελέσματα.

asdf
13-08-08, 10:10
από τις λίγες εταιρείες που έχω δοκιμάσει (dymatize, universal nutrition, bsn) οι πρωτείνες τους ήταν πάνω κάτω στο ίδιο ποσοστό περιεκτικότητας (υποτίθεται τουλάχιστον) και με εξαίρεση τη γεύση όλες τα ίδια αποτελέσματα μου φάνηκε ότι είχαν...
επί τη ευκαιρία να πω παίδες ότι μία φίλη μου χημικός θα μου κάνει μερικές αναλύσεις και θα σας πω από πρώτο χέρι τι παίρνουμε!!! :D
ας ελπίσουμε ότι δε θα απογοητευτούμε...
μόλις θα έχω νέα θα σας ενημερώσω!

Kαι αλλοι μας εχουν πει οτι θα μας δωσουν αναλυσεις αλλα δεν τις ειδαμε ποτε.... Οποτε επιφυλασομεθα :o

panagiotisf
16-08-08, 16:54
slaine πανω κατω ολες τα ιδια ποσοστα πρωτεινης εχουμε
μα οταν αγοραζεις μια πρωτεινη δεν κοιτας μονο το ποσοστο πρωτεινη
κοιτα και τα αλλα που εχει μεσα
και μετα το κυριοτερο την τιμη της
αν αυτα που προσφερει μπορεις να τα βρεις σε μια αλη πρωτεινη με καλυτερη τιμη

slaine
16-08-08, 21:42
panagiotisf σίγουρα δεν κοιτάμε μόνο το ποσοστό πρωτείνης αλλά και τα άλλα συστατικά σε συνδοιασμό πάντα με την τιμή και (ίσως) και τη γεύση.

asdf καλά κάνεις και όπου ακούς πολλά κεράσια κρατάς μικρό καλάθι! πάντως εγώ έδωσα ένα μείγμα από την πρωτείνη που χρησιμοποιώ τώρα (συγκεκριμένα τη Nectar) και ελπίζω κάποια στιγμή να έχουμε νέα και μάλιστα ευχάριστα!

slaine
26-08-08, 15:58
Μάγκες δυστυχώς η ανάλυση που σας είχα πει για τη Nectar άκυρη. Πριν λίγο με πήρε η φίλη μου που είναι χημικός και της είχα δώσει την πρωτείνη για ανάλυση και μου είπε ότι το εργαστήριο τους εξετάζει πολύ συγκεκριμένες ουσίες και μάλιστα μόνο ΑΑΣ, κάτι που κοστίζει πολύ, για την ακρίβεια 20.000 ευρώ/ουσία. Άρα δε θα κάνει την ανάλυση. Η *****είναι ότι τώρα μου το'πε που ήδη της έδωσα και 300γραμμάρια από την πρωτείνη (συνολική συσκευασία 920 γραμμάρια νομίζω! :cursing: )

RUHL
26-08-08, 16:59
αχαχαχχααχχααχαχχαχχαχα :1laugh:

slaine
26-08-08, 21:28
****** με την παλιομπετούγια! τίποτα καλό δε βγήκε, χάσαμε και 300 γραμμάρια τσάμπα! :joker: :banghead:

agios
27-08-08, 17:20
Optimum Nutrition (η
Όλη η σειρά Animal
muscletech :oops: :pale: (αν και από ό,τι βλέπω οι περισσότεροι δεν την πάτε μία αλλά η καθαρή κρεατίνη που είχα αγοράσει είχε πολύ καλά αποτελέσματα, το ίδιο και το hydroxycut και η celltech αν και τελευταια φορά τη χρησιμοποίησα πριν 8 χρόνια)

asdf
27-08-08, 21:32
γάμησε τα με την παλιομπετούγια! τίποτα καλό δε βγήκε, χάσαμε και 300 γραμμάρια τσάμπα! :joker: :banghead:

Tι ελεγα... :clown2:

Levrone
23-04-09, 07:34
υπαρχει διαφορα νομιζω στην πρωτεινη που καποιος εμπιστευεται και στην πρωτεινη που καποιος θεωρει οτι δουλευει πανω του..

για να πω ποιες εμπιστευομαι θα πω Nature`s Best, Twinlab, Optimum, EAS.. και ειναι και κατι αλλο, οταν μια επιχειρηση (εστω και στην ελλαδα που ειναι χωρα 5ης κατηγοριας , μη στραβωσει κανεις αλλα ετσι ειναι) γινεται αντιπροσωπος μιας μαρκας πιθανως θα την εχει ελεγξει εστω και μια φορα σε ενα χημειο...βεβαια και η Twinlab εχει ενα σωρο εγκρισεις και οταν εβγαλε το ripped fuel με την εφεδρινη μεσα εστειλε κοσμο στο νοσοκομειο..γι αυτο παντα επιφυλαξεις..

μια μαρκα επισης καλη ειναι κατ εμε η Dymatize..τη BSN την εχω δοκιμασει μια φορα αλλα δεν εχω σαφη αποψη, παντως δεν πιστευω οτι ο Ρονι πινει συμπληρωματα αλλα δε νομιζω οτι θα διαφημιζε και μια μουφα εταιρεια....Muscletech νομιζω δε θα παιρνα για κανενα λογο..πληρωνεις πολλα γι αυτο που παιρνεισ και δεν ξερω αν απευθυνεται τελικα σε ατομα που φαρμακωνονται ή σε ατομα που θελουν ενα συμπληρωμα διατροφης..

οπως επισης δε θα παιρνα ποτε Bulkpowders που εκει και αν δεν ξερω τι ειναι..ειτε ειναι αλευρι, ειτε πρωτεινη δε θα το μαθω ποτε..και προσωπικα σιγα μην τρεχω στα χημεια..πολλες φορες μπορεις να πληρωνεις διαφημιση οπως νομιζω γινεται με τη muscletech αλλα και σε καποιες περιπτωσεις ισχυει το οτι πληρωνεις παιρνεις..θες απο βουλγαρια? παρε απο βουλγαρια ακκα η επιλογη ειναι δικη σου..προτιμω να τα σκαω και να παιρνω μια Nature`s Best isopure ή μια ON και να χω καπως ησυχο το κεφαλι μου παρα κατι πολυ σουπερ ουαου ή κατι εντελως τσαμπα..

peris
23-04-09, 09:41
levrone wrote

υπαρχει διαφορα νομιζω στην πρωτεινη που καποιος εμπιστευεται και στην πρωτεινη που καποιος θεωρει οτι δουλευει πανω του.. :doh::doh::banghead::banghead:

παλι τα ιδια πως καταλαβαινει καποιος οτι μια πρωτεινη δουλευει πανω του?παντα το ειχα απορια που καποιοι λενε οτι η ταδε πρωτεινη μου δουλεψε δλδ τι ειναι η πρωτεινη αναβολικο κια να λεμε οτι πχ αυτος ο κυκλος με τα ταδε φαρμακα μου δουλεψε καλυτερα απο αυτον τον κυκλο με διαφορετικα φαρμακα:lol:

ειναι σαν να λες οτι το κοτοπουλο μου δουλεψε καλυτερα απο το μοσχαρι:lol::lol::turtle:

Levrone
23-04-09, 09:59
levrone wrote

υπαρχει διαφορα νομιζω στην πρωτεινη που καποιος εμπιστευεται και στην πρωτεινη που καποιος θεωρει οτι δουλευει πανω του.. :doh::doh::banghead::banghead:

παλι τα ιδια πως καταλαβαινει καποιος οτι μια πρωτεινη δουλευει πανω του?παντα το ειχα απορια που καποιοι λενε οτι η ταδε πρωτεινη μου δουλεψε δλδ τι ειναι η πρωτεινη αναβολικο κια να λεμε οτι πχ αυτος ο κυκλος με τα ταδε φαρμακα μου δουλεψε καλυτερα απο αυτον τον κυκλο με διαφορετικα φαρμακα:lol:

ειναι σαν να λες οτι το κοτοπουλο μου δουλεψε καλυτερα απο το μοσχαρι:lol::lol::turtle:


κοιτα φιλε μου, αν παρεις την isolate της prolab και την isolate της Dymatize θα δεις διαφορα..αν παρεις την πρωτεινη της Pro Nutrition και την πρωτεινη της ON θα δεις διαφορα..αν τρως κοτοπουλο κα8ε μερα ή αυγα καθε μερα και παλι θα δεις διαφορα ακομη και αν τρως τον ιδιο υδατανθρακα..αν παρεις τη bulkpowders και παρεις και την ΕΑS παλι θα δεις διαφορα..

Exci
23-04-09, 11:29
κοιτα φιλε μου, αν παρεις την isolate της prolab και την isolate της Dymatize θα δεις διαφορα..αν παρεις την πρωτεινη της Pro Nutrition και την πρωτεινη της ON θα δεις διαφορα..αν τρως κοτοπουλο κα8ε μερα ή αυγα καθε μερα και παλι θα δεις διαφορα ακομη και αν τρως τον ιδιο υδατανθρακα..αν παρεις τη bulkpowders και παρεις και την ΕΑS παλι θα δεις διαφορα..
Δηλαδη τι διαφορα εχεις δει πανω σου? :-?

Levrone
23-04-09, 14:18
Δηλαδη τι διαφορα εχεις δει πανω σου? :-?

οταν τρωω αυγα αντι για κοτοπουλο ειμαι πιο καθαρός, γι αυτο και σε διαιτα , προσωπικα, τρωω μονο αυγα..

η isolate της Dymatize κατ εμε ειναι πιο ελαφριά απo απο αυτη της Prolab,

γι αλλον η Prolab ειναι καλυτερη..δε μπορω να το εξηγησω περισσοτερο αυτο.

Eimai_fetes
23-04-09, 14:41
Συγνωμη αλλα ουτε εγω μπορω να καταλαβω... εχω παρει εως τωρα 3 διαφορετικες πρωτεινες αλλα δεν μπορω να πω ποια μου δουλεψε πιο καλα κ ποια οχι...βεβαια δεν μπορω να συγκρινω οταν περσι επαιρνα dymatize κ σηκωνα παγκο 50kg χ 10 επαναληψεις, ενω τωρα ειμαι 72kg χ 10 επαναληψεις κ παιρνω της on... δεν νομιζω οτι η on μου εδωσε τοοοοοοοση αντοχη κ δυναμη....

Επισης, ειδα οτι την dymatize δεν την αναφερει κανεις... γιατι εγω την εχω αρκετα ψηλα ;;; μην με ρωτησετε γιατι, απλα την θεωρω αξιοπιστη :bbbiceps:

Επισης, για μενα οι 3 πιο καλες θεωρω πως ειναι...

on
now
dymatize

mantus3
24-04-09, 00:06
παιδια το εχουμε ξευτηλισει το θεμα με το αν "δουλευει" μια πρωτεινη πανω μας... αυτο που εχω να πω εγω, για το πια δουλευει πανω μου ειναι οτι η μια πρωτεινη της χ εταιριας που ειναι ιδια στα συστατικα με μια αλλη της ν εταιριας μπορει να μου καθετε διαφορετικα στο στομαχι η καλητερα στο εντερο... απο εκει κ περα δεν μπορω να πω οτι επιδι δημιουργει περισοτερα αερια ειναι πιο καλη η πιο κακη.. γενικα μεχρι τωρα απο οσες εχω δωκιμασει, 3 διαφορες εχω βρει περα απο τα συστατικα, 1 τα αερια 2 την τιμη 3 την γευση.. :rolf:

the_big_litho
24-04-09, 00:20
Ετσι οπως τα λεει ο μαντους και ο φιλος με το αβαταρ με αυτες τις χαλια κοπελες. Οι συνθηκες ειναι τοσο μεταβαλλομενες που δεν μπορεις να βγαλεις ασφαλη συμπερασματα, μονο καποιες ιδιοτητες οπως διαλυτοτητα και κατα ποσο ευπεπτες η δυσπεπτες ειναι.

Exci
24-04-09, 00:35
οταν τρωω αυγα αντι για κοτοπουλο ειμαι πιο καθαρός, γι αυτο και σε διαιτα , προσωπικα, τρωω μονο αυγα..

Μα η συζητηση γινοταν για διαφορα στα προιοντα εταιρειων συμπληρωματων, οχι τροφων :|

Levrone
24-04-09, 12:24
ειναι καλο που διαφωνουμε..αλοιμονο αν συμφωνουσαμε σε ολα..

στο θεμα λοιπον..
οταν εχεις δοκιμασει 5 μαρκες,
οταν κανεις -οχι πολλα- 7 χρονια προπονηση συστηματικα, συνεχομενα, και μπορεις να δεις καπως το σωμα σου

οταν επι 4 μηνες συνεχομενα κανεις ΙΔΙΑ ΑΚΡΙΒΩΣ διατροφη γευμα προς γευμα , μερα προς μερα, ζυγισμενα γραμμαριο με γραμμαριο και σε ενα απ αυτα ειναι μια σκονη, τοτε και η παραμικρη διαφορα-αλλαγη φαινεται....ειτε αυτη η διαφορα λεγεται 100γραμμαρια παραπανω πατατα, ειτε λεγεται αντικαθιστω με αυγα τα γευματα στα οποια ειχα κοτοπουλο, ειτε λεγεται ΟΝ αντι αλλης μαρκας..

τωρα ποιος εχει κανει 4 (μεχρι και 6) μηνες συνεχομενα την ΙΔΙΑ ΑΚΡΙΒΩΣ διατροφη θα σκεφτειτε...εγω την εχω κανει..

eas2000
01-06-09, 14:44
Λοιπόν

EAS (τζάμπα το username?:))
ΝΟW (σε βιταμίνες η ποικιλία ειναι ατελειωτη)
AST
ON
Ergopharm
Reflex
Met-Rx

RAMBO
01-06-09, 15:04
eas
HRAKLIS

pharmacist
25-06-09, 19:56
δλδ τη Universal δεν την εμπιστευεται κανεις;
Ειχα παρει παλια μια πρωτεινη απο αλβουμινη αυγου.
Παλια λεμε πριν το 90.
Μια χαρα, ωραια διαλυτοτητα σε λιγο κρυο γαλα με το κουταλακι, φανταστικη γευση.
Κατι τετοιο χρειαζομαι και τωρα και ελεγα να ψαξω να ξαναβρω κατι τετοιο απο τη Universal.
Αλλα μου κανει εντυπωση που μια απο τις πιο γνωστες εταιριες στο χωρο δεν ειναι τοσο δημοφιλης τωα που επεστρεψα μετα απο τοσα χρονια!

Levrone
25-06-09, 20:37
για να διαλυσεις τη whey της Universal θες ενα πολυμιξερ με 2 κεφαλες σαν προπελες..

την ειχα δοκιμασει περυσι.

narta
25-06-09, 20:57
Whey με COA (ακομα και απο χονδρικη)

Για τα υπόλοιπα

Scivation
Primaforce
EAS

Polyneikos
17-08-09, 13:06
Προστεθηκαν και καποιες αλλες εταιριες,συνεχιζουμε το δημοψηφισμα λοιπόν !!

Μαρία
17-08-09, 13:57
Πολύ ωραίο δημοψήφισμα ,θα μπορουσε να προστεθεί και η PhD?Αυτή πίνουμε τώρα και την προτιμάμε με 1000:green:

Polyneikos
17-08-09, 14:08
Οκ,done !!

KATERINI 144
17-08-09, 14:08
την optimum nutrition πως την έγραψες κωστα και δε τη βρίσκω?!

NASSER
17-08-09, 14:08
Επισης καλο ειναι να προσθεσουμε την ΑΤΡ world fitness που την προτημανε πολλοι στη Θεσσαλονικη. Προσωπικα ηταν η πρωτη που χρησημοποιησα και μετα την ΜLO που ειναι απο τις πρωτες πρωτεινες που ειχε η ελληνικη αγορα.

Polyneikos
17-08-09, 14:13
την optimum nutrition πως την έγραψες κωστα και δε τη βρίσκω?!

Είναι η ON (Optimum Nutrition).Nασσερ τις προσέθεσα και αυτες που είπες!!:thumbup:

KATERINI 144
17-08-09, 14:16
που ειναι και δεν τη βλεπω ?! :shock::shock:

Polyneikos
17-08-09, 14:26
Την εβαλα τώρα,σόρρυ !!Νομιζα ότι την είχα !

Polyneikos
17-08-09, 15:22
Λεγετε κιολας αν θελετε τι ψηφισε ο καθενας !!

Polyneikos
17-08-09, 15:26
Εγω ψηφισα Twinlab,Prolab,Maximuscle,Eas & On,παραδοσιακες εταιρίες...

Georges
17-08-09, 15:28
Βάλε και την now foods έχει αξιόλογα συμπληρώματα καθώς και gaspari nutrition

Μαρία
17-08-09, 15:32
Ψήφισα την PhD με κριτήριο την Whey που βγάζει,με βάση τα συστατικα την περιεκτικότητα σε πρωτείνη(λίγο παραπάνω)σε σχέση με την ΟΝ που είναι και αυτη εξισου καλή,τις τέλειες γεύσεις της ειδικα η strawberry cream που είναι λες και πίνεις μιλκσεικ (κρεμωδη υφή)και η διαλυτότητά της!!!Σημερα θα πάω να πάρω και την vanilla cream να την κανω και συνδιασμό με καφε το πρωι(φραπέ)!!!(φραποτσινο θα βγει χα,χα,χα!!!):green::green::green:

billys15
17-08-09, 15:48
Επισης,λειπει η Gaspari και η cytosport απο "γνωστες".

Edit: Με προλαβατε για την gaspari.Συμφωνω και για την NOW.

Polyneikos
17-08-09, 15:50
Βάλε και την now foods έχει αξιόλογα συμπληρώματα καθώς και gaspari nutrition


Επισης,λειπει η Gaspari και η cytosport απο "γνωστες".

Edit: Με προλαβατε για την gaspari.Συμφωνω και για την NOW.

ok done !!

billys15
17-08-09, 17:46
Gaspari,NOW,Optimum,Universal και CNP.Η πρωτη και η τεταρτη μ'αρεσουν γιατι βγαζουν δυνατα προϊοντα,η NOW γιατι εχει μεγαλη ποικιλια και μπορεις να βρεις μεταλλα,βιταμινες,λαδια,αντιοξειδωτικα κλπ μονα τους,η Optimum μ'αρεσει για την ποιοτικη πρωτεϊνη της και την CNP την ψηφισα γιατι μου αρεσει ο Yates και πιστευω οτι,οπως εχει κανει καλη δουλεια με την πρωτοτυπη προπονηση του,ετσι εχει κανει καλη δουλεια και στα προ'ι'οντα του,οχι οτι τα χει κανει να δινουν καλυτερα αποτελεσματα απο τα αλλα,απλα εχει προσεξει τα συστατικα,ο,τι γραφεται υπαρχει.Προσωπικη εμπειρια δεν εχω να πω την αληθεια,αλλα απο αυτα που ακουω,οι αγοραστες μενουν ικανοποιημενοι.

DusWS
17-08-09, 18:55
Six Star, Universal, All Stars και η AST...

KATERINI 144
17-08-09, 20:11
ον'ς ηρακλης reflex dymatiz eas.

Geo84
17-08-09, 20:20
powerfood και on

Levrone
17-08-09, 20:20
Nature`s Best , Inkospor , και Optimum..

τις δυο πρωτες πρεπει να μαι ο μονος που της προτιμαει!

manos_
17-08-09, 22:11
optimum πρωτεινη,universal για δυο προιοντα now για διαφορα συστατικα που παρεχει ξεχωριστα και gaspari ,anabolic xtreme κτλ. για δυνατα προιοντα.

ioannis1
17-08-09, 22:45
eas,bsn,mtr-x,gaspari,weider.

James
18-08-09, 11:07
Eas,Twinlab,On,Gaspari Nutrition,Universal.

Ace
18-08-09, 15:03
ΟΝ : γιατι έχει τεραστιο ονομα στην Αμερική ..και φροντιζει την πρωτεινη της και μόνο σα κόρη οφθαλμου.Δεν εχω πάρει κατι άλλο απο αυτην την εταιρία..αλλα στο συγκεκριμένο σκεύασμα δεν την συμφέρει να τα κάνει "σκ@τ@".
Gaspari nutritions: Ειχα γυμναστει με κάτι αμερικάνους σε μια αποστολή μου σε Αμερικανικη βάση στην Νεβάδα και ένας είχε πει το εξης. "they have to put some drugs inside this stuff cause ain't get it why it works so damn fine!"και απο τότε την τιμάω και δε με έχει αφήσει αδιάφορο.
Universal: αξιολογη , αξιοσεβαστη ..τιμάει το συμβολαιο της και τις... ετικέτες της :)
american sports nutrition: Γιατι την παιρνει ο coleman και την βλέπεις και σε ενα απο τα Dvd του στην κουζίνα του!

NASSER
19-08-09, 03:00
Εγω ψηφισα PhD μονο γιατι πραγματικα καμια δεν με εχει καλυψει οπως αυτη. Απο διαλυτότητα και γευση δεν συγκρινεται!!! Οποιος εχει τη δυνατοτητα να τη δοκιμασει, καλο εινια να το κανει αμεσα!!!

Paco
19-08-09, 10:54
Οn λόγω παράδοσης..
Cnp λόγω Dorian Yates,πιστευω είναι προσεγμανα προϊοντα.
Eπίσης Twinlab,American Sports Nutrition και Met-RX ,εχω μεινει ικανοποιημενος απο καποια προϊοντα τους.

spirospros
21-10-09, 12:33
Inner armour κανείς;;

eas2000
21-10-09, 13:57
Μπράβο παιδιά για το poll!!!!!
Καλό θα ήταν αν εχει κάποιος καμία πρόταση εταιρίας να την κάνει για να προστεθεί στη λίστα!

jojos46
21-10-09, 14:09
ΟPTIMUM NUTRITION (ON) ψηφισα....

Polyneikos
21-10-09, 14:51
Inner armour κανείς;;

Tην προσέθεσα αν θελεις να την επιλεξεις...

Bulky
26-10-09, 09:57
Eπέλεξα ON,Eas & Reflex,τις προτιμω χρόνια..Σιγουρα βεβαια υπάρχουν και πολλες άλλες καλές εταιρίες.

Ballbreaker
26-10-09, 10:10
Αραγε ποσες εταιρειες πουλανε το ιδιο προϊον με αλλη ετικέτα;

Bulky
26-10-09, 10:31
Χμμμ.Καλη ερωτηση..

mantus3
26-10-09, 13:27
Αραγε ποσες εταιρειες πουλανε το ιδιο προϊον με αλλη ετικέτα;

παρα πολες.. ειδικα με αλλη ετικετα κ αλλη τιμη...

Littlejohn
26-10-09, 15:59
Για πρωτείνες προτιμώ ON (καθαρά θέμα γεύσης). Είχα πάρει και myofusion της Gaspari και ενώ αρχικά με είχε ενθουσιάσει με την γεύση, την συνήθισα πάρα πολύ γρήγορα και άρχισε μετά να με αναγουλιάζει (μου βγάζει μια έντονη γεύση αυγού και φαρμάκου :puke: και με φουσκώνει).Δοκίμασα και EAS, αλλά δεν...

Στα άλλα συμπληρώματα. Universal animal omega (μακράν τα καλύτερα απ` ότι έχω δοκιμάσει).
MDY για ΒCAA και βιταμίνες.
Και Gaspari Novadex Xt (δεν έχω δοκιμάσει άλλο test boost)...

sTeLaKoS
26-10-09, 18:47
παρα πολες.. ειδικα με αλλη ετικετα κ αλλη τιμη...

+1 για τη τιμή.

crow
15-11-09, 20:52
Ψηφισα κ εγω.Μet-rx, Gaspari, Champion,San.
Βαλτε κ την Champion Nutrition ή υπαρχει κ δεν την βλεπω απο τη διαιτα???:P

Polyneikos
15-11-09, 20:56
Την προσέθεσα Ναντια.Απο SAN ποια προϊοντα χρησιμοποιείς/προτείνεις;

eas2000
15-11-09, 21:05
πολυ καλά προιόντα έχει η primaforce αν και δεν ειναι πολύ γνωστη.

Anithos
15-11-09, 22:01
παντως πολύ μεγαλο ποσοστο εχει ΟΝ στην ψηφοφορια. Πολλοί βλεπω την ψηφίζουν για την πρωτείνη της και μονο και δεν κοιτανε συνολο προιοντων της εταιρίας η και αλλα πραγματα.

πιστευω ομως οτι σε ποιότητα ,τεχνογνωσία,εξελιξη συμπληρωματων ,ποικιλία υπαρχουν και αλλες εξίσου καλές και ακόμη καλυτερες απο την ΟΝ.
Ψηφιζω UNIVERSAL,SANN,Dymatize,GAspari,NUTRABOLICS,GNP

crow
16-11-09, 12:28
Την προσέθεσα Ναντια.Απο SAN ποια προϊοντα χρησιμοποιείς/προτείνεις;


Απο οσα εχω δοκιμασει ειμαι ευχαριστημενη, ομως παρ'ολο αυτα δεν θα αφηνα ποτε τη πρωτεινη μου για να περνω της San.Εχει καλη πρωτεινη,πολυ καλυτερη απο τις περισσοτερες που κυκλοφορουν...αλλα τη δικη μου δεν την αλλαζω:P
Τωρα απο τα αλλα συμπληρωματα θα σου ελεγα να δοκιμασεις το V-12 turbo αλλα κ το V-12 Magnum(το 1ο το εβαζα πριν προπονηση, το 2ο μετα την προπονηση)ΑΞΙΖΟΥΝ!!!!
Μετα απο λιποδιαλυτες αν αξιζει καπιος ειναι ο Tight hardcore οι αλλοι πολυ κοινοτυποι(δεν εχουν κατι ξεχωριστο)
Εχει κ καλο tribulus(tribuvar) το οποιο πιανει αν κ πιστευω το καλυτερο απο οσα εχω δοκιμασει ειναι της Met-Rx κ ενα που εφερνα καποτε απο βουλγαρια
Εχω δοκιμασει κ αλλα προιοντα τα οποια ειναι καλα αλλα δεν εχουν κατι το ιδιαιτερο σε συγκριση με καποια αξιολογη εταιρεια.(αν μιλαμε ομως σε συγκριση με ΟΝ τοτε τα προιοντα της εχουν τεραστια τεραστια διαφορα):green:
Δεν ξερω αν σε καλυψα...

aqua_bill
16-11-09, 12:34
EAS:thumbup:

Niiick
16-11-09, 18:00
crow ποια ειναι η πρωτεινη σου που δεν την αλλαζεις με τιποτα?

crow
16-11-09, 22:01
crow ποια ειναι η πρωτεινη σου που δεν την αλλαζεις με τιποτα?

Α!!!!! δεν μπορω να πω, ειναι μυστικο........:P:P:P:P

Polyneikos
16-11-09, 22:01
Απο οσα εχω δοκιμασει ειμαι ευχαριστημενη, ομως παρ'ολο αυτα δεν θα αφηνα ποτε τη πρωτεινη μου για να περνω της San.Εχει καλη πρωτεινη,πολυ καλυτερη απο τις περισσοτερες που κυκλοφορουν...αλλα τη δικη μου δεν την αλλαζω:P
Τωρα απο τα αλλα συμπληρωματα θα σου ελεγα να δοκιμασεις το V-12 turbo αλλα κ το V-12 Magnum(το 1ο το εβαζα πριν προπονηση, το 2ο μετα την προπονηση)ΑΞΙΖΟΥΝ!!!!
Μετα απο λιποδιαλυτες αν αξιζει καπιος ειναι ο Tight hardcore οι αλλοι πολυ κοινοτυποι(δεν εχουν κατι ξεχωριστο)
Εχει κ καλο tribulus(tribuvar) το οποιο πιανει αν κ πιστευω το καλυτερο απο οσα εχω δοκιμασει ειναι της Met-Rx κ ενα που εφερνα καποτε απο βουλγαρια
Εχω δοκιμασει κ αλλα προιοντα τα οποια ειναι καλα αλλα δεν εχουν κατι το ιδιαιτερο σε συγκριση με καποια αξιολογη εταιρεια.(αν μιλαμε ομως σε συγκριση με ΟΝ τοτε τα προιοντα της εχουν τεραστια τεραστια διαφορα):green:
Δεν ξερω αν σε καλυψα...

Με κάλυψες απόλυτα !!:thumbup:

Niiick
16-11-09, 23:21
Α!!!!! δεν μπορω να πω, ειναι μυστικο........:P:P:P:P


μη την δωσω σε καμια αλλη κοπελα και γινει σαν εσενα ε?και εχουμε τρακαρισματα στους δρομους ? :twisted:

crow
17-11-09, 00:00
μη την δωσω σε καμια αλλη κοπελα και γινει σαν εσενα ε?και εχουμε τρακαρισματα στους δρομους ? :twisted:


Μα πως το καταλαβες οτι αυτος ειναι ο λογος???
Ειναι το μυστικο μου οπλο......:chinese:

Niiick
17-11-09, 00:50
^^

:chinese::chinese:...

Anithos
17-11-09, 09:10
Εχω δοκιμασει κ αλλα προιοντα τα οποια ειναι καλα αλλα δεν εχουν κατι το ιδιαιτερο σε συγκριση με καποια αξιολογη εταιρεια.(αν μιλαμε ομως σε συγκριση με ΟΝ τοτε τα προιοντα της εχουν τεραστια τεραστια διαφορα):green:


συμφωνω απολυτα

RAMBO
17-11-09, 17:41
http://forum.bodybuilding.gr/picture.php?albumid=1&pictureid=881
:bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown:

The Rock
18-11-09, 00:34
Nutrisport,IDS,Optimum Health,Sci Mentor,Garnell Nutrution γιατί δεν βλέπω ??? :green:

Polyneikos
22-11-09, 01:15
Nutrisport,IDS,Optimum Health,Sci Mentor,Garnell Nutrution γιατί δεν βλέπω ??? :green:

ok,τις προσέθεσα και αυτες....Για ψηφίστε !!

Polyneikos
22-11-09, 01:19
Top five μεχρι στιγμης :

1. Optimun Nutrition 36
2. Gaspari Nutrition 23
3. EAS 18
4.Universal 14
5.Reflex 13


υ.γ. Αν καποιος ψήφισε και εκ των υστερων προστέθηκε μια εταιρια που την προτιμα μπορεί να μας το πει και τωρα να βαλουμε μια ψηφο εκει που θελει (Κατι σαν αλλοιωση εκλ. αποτελεσματων ας πουμε - αdmin είμια ότι θελω κανω :green::green: )

KATERINI 144
22-11-09, 02:37
βαλε μια στη SCI MENTOR απο μενα κωστα. :thumbup:

Polyneikos
22-11-09, 10:22
οκ,done !!

ΜrΚommatias
22-11-09, 10:57
http://forum.bodybuilding.gr/picture.php?albumid=1&pictureid=881
:bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown:
Συμφωνω με Rambo:clap::clap::clap:

AGGELOS.K
26-11-09, 20:19
ΟΝ : γιατι έχει τεραστιο ονομα στην Αμερική ..και φροντιζει την πρωτεινη της και μόνο σα κόρη οφθαλμου.Δεν εχω πάρει κατι άλλο απο αυτην την εταιρία..αλλα στο συγκεκριμένο σκεύασμα δεν την συμφέρει να τα κάνει "σκ@τ@".
Gaspari nutritions: Ειχα γυμναστει με κάτι αμερικάνους σε μια αποστολή μου σε Αμερικανικη βάση στην Νεβάδα και ένας είχε πει το εξης. "they have to put some drugs inside this stuff cause ain't get it why it works so damn fine!"και απο τότε την τιμάω και δε με έχει αφήσει αδιάφορο.
Universal: αξιολογη , αξιοσεβαστη ..τιμάει το συμβολαιο της και τις... ετικέτες της :)
american sports nutrition: Γιατι την παιρνει ο coleman και την βλέπεις και σε ενα απο τα Dvd του στην κουζίνα του!
+1000:thumbup: με κάλυψες συμφωνώ μαζί σου

narta
28-11-09, 00:18
Primaforce, Scivition, Now Foods, S.A.N και λείπει η ThermoLife ;)

Polyneikos
28-11-09, 00:39
Ok,την προσέθεσα και της βαζω μια ψήφο από εσενα...

GEORGEXX1
02-12-09, 00:01
δαγκωτο UNIVERSAL και για τις παλιες καλες εποχες MLO.

lakedaimon
27-12-09, 15:33
εγω χρησιμοποιω reflex tin micro whey την πρωτεινη θεωρω οτι ειναι απο τις καλυτερες

lakedaimon
27-12-09, 15:34
και απο την bsn την cell mass φοβερο προιον

liserr
03-02-10, 17:40
Θα μπορούσατε να προσθέσετε και την ''OLIMP''..Αξιόλογη εταιρία και με δικό της εργοστάσιο παρασκευής..Ευχαριστημένος από την εν λόγο εταιρία και από την ''reflex''..

Polyneikos
03-02-10, 19:13
Οκ ,την προσεθεσα,αν θες μπορείς να την ψηφίσεις.

Judge
11-02-10, 20:07
powerstar food δοκιμαζω τελευταια, ειναι γερμανικη

Polyneikos
12-02-10, 01:48
οκ,συμπληρωθηκε στο δημοψηφισμα αν θες να την ψηφίσεις.Εντυπώσεις από την εν λόγω εταιρια;;

Judge
13-02-10, 16:26
την χρησιμοποιω εδω κ 2 χρονια περιπου, γευση πολυ καλη, διαλυτοτητα καλη, τιμη πολυ καλη, θελω να πιστευω οτι ως γερμανικη εχει καποιες προδιαγραφες (οχι απαγορευμενες ουσιες, υψηλης ποιοτητας πρωτεινη κτλ) οποτε ειμαι ικανποιημενος.

stamthedrum
15-02-10, 15:55
Optimum Nutrition και Dymatize είναι μακράν από τις καλύτερες εταιρείες για συμπληρώματα whey. Για λιγότερο καθαρές, αλλά πιο γευστικές πρωτεΐνες BSN, Gaspari και βέβαια ΗΡΑΚΛΗΣ.

NASSER
15-02-10, 18:41
PhD εδω και δυο χρονια και δεν την αλλαζω!!!
Γευση, διαλυτοτητα, χώνεψη και περιεκτικοτητα συστατικων ειναι τα πρωτα στοιχεια που αντιλαμβανεται καποιος που τη χρησιμοποιει!!!
Επειτα δημοκρατια εχουμε και η επιλογη ειναι καθαρα προσωπικη υποθεση και οχι επειδη μας προτειναν ή μας ειπαν πως τρωμε την καλυτερη...

Εμενα προς το παρον με καλυπτει η PhD :thumbup:

savage
17-02-10, 13:35
syntrax,now foods,universal,health aid,και θα δοκιμασω και την phD τωρα.

Μαρία
17-02-10, 16:47
PhD εδω και δυο χρονια και δεν την αλλαζω!!!
Γευση, διαλυτοτητα, χώνεψη και περιεκτικοτητα συστατικων ειναι τα πρωτα στοιχεια που αντιλαμβανεται καποιος που τη χρησιμοποιει!!!
Επειτα δημοκρατια εχουμε και η επιλογη ειναι καθαρα προσωπικη υποθεση και οχι επειδη μας προτειναν ή μας ειπαν πως τρωμε την καλυτερη...

Εμενα προς το παρον με καλυπτει η PhD :thumbup:


Και εμενα και επειδη εχω και ενα θεμα με την λακτοζη η συγκεκριμενη δεν με ενοχλει καθολου και επειδη το ψαχνω με τις γευσεις εχω μεινει πολύ ικανοποιημενη και εγω και ο μπεμπης!!!:thumbup::thumbup::thumbup::thumbup:

Kntrns_MD
18-02-10, 00:58
Τελευταία χρησιμοποιώ μόνο Gaspari και Optiumum, αναλόγως το προιόν και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος.

manos_
18-02-10, 06:26
Αν γνωριζει κανεις αν μπορω να βρω anabolic xtreme και mri στο αθηνα ας μου ριξει ενα πμ πλιζ.

myomax
13-03-10, 15:30
AMERICAN SPORTS NUTRITION
SCITEC (MYOMAX YPRANW)
OPTIMUM
GASPARI(PLASMAJET YPERANW)
UNIVERSAL

myomax
13-03-10, 15:31
AMERICAN SPORTS NUTRITION (AMERICAN WHEY MAKRAN)
SCITEC (MYOMAX YPERANW)
GASPARI (PLASMAJET)
OPTIMUM

Michaelangelo
20-03-10, 21:10
Πρωσπαθωντας να καταλήξουμε στις προτιμησεις μας ως προς το ποιες εταιρίες προτιμαμε ή θεωρουμε πλεον αξιοπιστες ,δημιουργησα αυτο το δημοψήφισμα αν και προυπηρχε καποιο με αναλογο θεμα, αλλά με σαφως πιο περιορισμενες επιλογες(Δεν μπορουσες να ψηφισεις παραπανω από μια επιλογη,όταν πρωτοδημιουργήθηκε έλειπαν βασικες εταιρίες ,δεν μπορουσε καποιος να αλλαξει την επιλογη του κτλ...).
Στο παρων δημοψήφισμα μπορουμε να έχουμε παραπανω από μια επιλογη,θεμυτο είναι να επιλεγει ο καθενας μέχρι 5 το πολυ !!
Αν καποιος εντοπίσει καποια βασικη έλλειψη μας το γραφει,Πριν ψηφίσει όμως,για να μπορεί να δώσει την επιλογή του ....
Παμε να δούμε λοιπόν....

Υπάρχει στο poll η SportsLab γιατί δεν τι βλέπω! Είναι η ελληνική εταιρεία η οποια υποτίθεται έπαιρνε τα προϊόντα από Γερμανία και έφτιαχνε τα συμπληρώματα Ελλάδα. Θυμάμαι όταν ήμουνα Ελλάδα έπαιρνα την Professional Whey αυτής τις εταιρείας η οποια ήταν 97% καθαρή (όταν την έπαιρνα όταν είχε πρωτοβγεί τότε ήταν εκπληκτική!).

Επίσης εκτος από την SportsLab στο poll δεν βλέπω και την MyProtein και Bulk-powders που πολλοί εδώ μέσα ψωνίζουν από αυτές.

Polyneikos
20-03-10, 22:43
η Sportslab υφίσταται ;;

Haris Pilton
20-03-10, 22:54
MyProtein και Bulk-powders πολλοί εδώ μέσα ψωνίζουν από αυτές.

:thumbup:

Michaelangelo
20-03-10, 22:56
η Sportslab υφίσταται ;;

Δυστυχώς δεν την βρίσκω τώρα, κάποτε την είχαν αποκλειστικά τα x-treme stores (νομιζω άλλαξε όμως αυτό στη πορεία). Αλλα είναι αυτή που ρωτάει ο deadwar666 σε αυτό το topic http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=2071

Polyneikos
21-03-10, 11:42
Επίσης εκτος από την SportsLab στο poll δεν βλέπω και την MyProtein και Bulk-powders που πολλοί εδώ μέσα ψωνίζουν από αυτές.

Ok ,done,την Sportslab δεν την έβαλα γιατί ίσως δεν υπαρχει πλεον.

Michaelangelo
21-03-10, 12:20
Ok ,done,την Sportslab δεν την έβαλα γιατί ίσως δεν υπαρχει πλεον.

Sorry "πολυνεικος" δεν το ήξερα. Γιατί έκλεισε? Πραγματικά έμεινα προ εκπλήξεων γιατί όταν είχε βγει (και ψώνιζα Ελλάδα) ήταν με διαφορα η αγαπημένη μου!

Michaelangelo
21-03-10, 12:54
Έβαλα την MyProtein και την BulkPowders σύμφωνα με ποιότητα και τιμή (ειδικά η πρώτη), την ON λόγω επίσης κορυφαίας ποιότητας και καλής τιμής, το ίδιο και την MLO και φυσικά την EAS που την θεωρώ την ΚΟΡΥΦΑΊΑ>ΌΛΩΝ στα συμπληρώματα αλλα πλέον δεν την περνώ λόγω τις τσουχτερής τιμής και προτιμώ να περνώ περισσότερη ποσότητα από άλλη εταιρεία.

Αν θα έβαζα με λίγα λόγια κάτι σε ποιότητα/τιμή επιλέγω MyProtein (από ελλάδα επιλέγω φυσικά ON!), την θεωρώ poli kali σε όλα τις, αλλα σε ποιότητα και μονο, EAS>ubers all!

savage
25-03-10, 02:44
τελευταια εχω συμπεριλαβει και την phD και την universal στις εταιριες που χρησιμοποιω και φυσικα πανω απ'ολες την health aid!!!

Apan-21
28-03-10, 23:14
κορυφαιεσ εταιρειεσ για μενα.

AST
VPX
Inkospor
allstars
natures best
4ever fit
universal

Michaelangelo
28-03-10, 23:56
Παιδιά sorry, το έχω πει και θα το ξαναπώ, όλες όσες έχουν ίδια περιεκτικότητα ίδιες είναι και πληρώνεται φρουφρού και αρώματα! Διαφορα μεγάλη δεν θα δείτε από τι μια στην άλλη. (Μοναδική εξαίρεση όπως έχω πει πολλές φορες, αν και δεν την περνώ λόγο τιmis)

Levrone
28-03-10, 23:58
Παιδιά sorry, το έχω πει και θα το ξαναπώ, όλες όσες έχουν ίδια περιεκτικότητα ίδιες είναι και πληρώνεται φρουφρού και αρώματα! Διαφορα μεγάλη δεν θα δείτε από τι μια στην άλλη. (Μοναδική εξαίρεση όπως έχω πει πολλές φορες, αν και δεν την περνώ λόγο τιmis)

να μαντεψω... τη λενε EAS μηπως? :P

Panoseph
29-03-10, 02:05
Απ τις πιο αξιόπιστες για μένα είναι η cnp πρώην dorian yates k μετά έχουμε k λέμε: Gaspari
Reflex
Phd
Bsn
Dymatise

El Topo
16-04-10, 14:39
Παιδιά, για να καταλάβω μιας και καινούριος στο χώρο, η nitrotech hardcore τι αρνητικό έχει σε σχέση με τις πρωτεϊνες που προτιμάτε (πέρα από την τιμή, αν και 31 ευρώ τα 907 γραμμάρια δεν μου φαίνονται και πολλά)? Γιατί βλέπω ότι η πλειοψηφία είναι εντελώς αρνητική και δεν έχω καταλάβει τον λόγο. Όχι τίποτε άλλο, αλλά σκεφτόμουν να την αγοράσω, αλλά μετά από τόσα αρνητικά σχόλια δεν το κόβω.

Πέρα από τη nitrotech, στα χρήματα αυτά πάνω κάτω και για ενδυνάμωση μυών (και προαιρετικά μικρή αύξηση στον όγκο), όχι φοβερά πράγματα δηλαδή απλά κάτι παραπάνω από απλή προπόνηση, τι προτείνετε??

Michaelangelo
17-04-10, 16:16
να μαντεψω... τη λενε EAS μηπως? :P

Μάγος είσαι? :ο

Ναι, αυτή είναι η πρώτη με διαφορα για μένα αλλα όχι από άποψη ποιότητας/τιμής γιατί με τα ίδια λεφτά μπορείς να κανεις πολύ περισσότερα με τις ON για παράδειγμα που είναι επίσης κορυφαία! Γενικά άλλες εταιρείες βάζω ως κορυφαίας θέμα ποιότητας αλλα προτιμώ να διαλέγω ποιότητα/τιμή! Και η προαναφερομενη (EAS) που τnς έχω και αδυναμία δεν το κατέχει το δεύτερο!


Παιδιά, για να καταλάβω μιας και καινούριος στο χώρο, η nitrotech hardcore τι αρνητικό έχει σε σχέση με τις πρωτεϊνες που προτιμάτε (πέρα από την τιμή, αν και 31 ευρώ τα 907 γραμμάρια δεν μου φαίνονται και πολλά)? Γιατί βλέπω ότι η πλειοψηφία είναι εντελώς αρνητική και δεν έχω καταλάβει τον λόγο. Όχι τίποτε άλλο, αλλά σκεφτόμουν να την αγοράσω, αλλά μετά από τόσα αρνητικά σχόλια δεν το κόβω.

Πέρα από τη nitrotech, στα χρήματα αυτά πάνω κάτω και για ενδυνάμωση μυών (και προαιρετικά μικρή αύξηση στον όγκο), όχι φοβερά πράγματα δηλαδή απλά κάτι παραπάνω από απλή προπόνηση, τι προτείνετε??

Είναι απλά μια ΜΈΤΡΙΑ πρωτεΐνη σε τσουχτερή τιμή και πολλά ''φρουφρού και αρώματα'! Η δουλειά που κάνει είναι λόγω του μεγάλου ποσοστού κρεατίνης που αν θες κρεατίνη, αγοράζεις μονος σου (φθnνn είναι) και κανεις καλύτερα δουλειά.

silk
07-05-10, 02:21
optimum φυσικα για την gold whey,
οπως και της universal h ultra iso whey ειναι φοβερη στα παντα.και διαλυτοτητα και γευση και για ολα προσφερει αλλα cost to mutch.
και gaspari.
thn phd μηπως εχει ιδεα καποιος στν κορινθια αν υπαρχει σε καποιο καταστημα?

Anakin71
27-05-10, 03:13
Συγνώμη αλλά εγώ την on την έχω για τελευταία που είναι πρώτη για εσάς.
Είναι οικονομική δεν λέω,αλλα δεν είναι με ευχαριστησε καθόλου.
Η whey με είχε πεθάνει στο αέριο και η mass στο φούσκωμα.

Ramrod
27-05-10, 03:26
Μπορώ να ψηφίσω 1 επιλογή τώρα και τις υπόλοιπες 4 κάποια άλλη στιγμή ή πρέπει να είναι όλες με τη μια?:green:

Svein
27-05-10, 14:16
τελευταια εχω συμπεριλαβει και την phD και την universal στις εταιριες που χρησιμοποιω και φυσικα πανω απ'ολες την health aid!!!

τι παίρνεις απο health aid ?

Polyneikos
27-05-10, 19:30
Μπορώ να ψηφίσω 1 επιλογή τώρα και τις υπόλοιπες 4 κάποια άλλη στιγμή ή πρέπει να είναι όλες με τη μια?:green:

Με την μια..

Τ.Ε.Φ.Α.Α
31-05-10, 20:19
τελικα μπορουμε να συνοψισουμε σε ενα θεμα τις πιο αξιοπιστες εταιριες συμπληρωματων .........αναφερομαι στις αξιοπιστες εταιριες συμπληρωματων για πρωτεινες

πολλοι προτινουν εας αλλα υπαρχουν και αλλες εταιριες που ειναι αξιοπιστες οσο η εας??? για πειτε ρε φιλοι μου μερικες

thegravijia
31-05-10, 20:24
kai που να ξερουμε εμεις τι βαζουν μεσα?

manos_
31-05-10, 20:26
Τι να σας πω ρε παιδια εγω εχω δοκιμασει οπτιμουμ,γκασπαρι,eas,mrm,reflex,musletech,nutrabolics,universal,tmu,bsn αυτες θυμαμαι τωρα και ειναι ολες πολυ καλες σε διαλυτοτητα και γευση.

giannis64
31-05-10, 20:29
υπάρχει ανάλογο θέμα γι αυτό!!
Ποιες εταιρίες συμπληρωματων προτιματε;; (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=5341)

KATERINI 144
31-05-10, 20:34
συγχωνεύτηκαν, ^^^ γιαννη θενκς το έψαχνα.

isis
31-05-10, 20:38
να σας πω και εγώ μία ιστορία για κάποια συμπληρώματα , αν και είμαι λίγο off , αλλά μιας και τέθηκε θέμα αξιοπιστίας , δε γίνομαι πιο συγκεκριμένος , για να αποφύγω τις μηνύσεις :

Ο κύριος Χ , είχε στο καθημερινό του διαιτολόγιο πατατούλα και ντοματούλα. Τα κατανάλωνε καθημερινά και ένιωθε αρκετά καλά. Κάποια στιγμή , εφευρέθη η νιτρική πατατούλα και μιας και διαδόθηκε η φήμη , ότι η νιτρική πατατούλα θα τον κάνει να νιώθει ακόμα καλύτερα , άρχισε να καταναλώνει καθημερινά νιτρική πατατούλα και ντοματούλα. Στην αρχή ένιωθε πολύ καλύτερα και θεωρούσε άσχετους και προβοκάτορες όσους επισήμαιναν την επικινδυνότητα της νιτρικής πατατούλας. Κάποια στιγμή όμως , η φαινομενική ευεξία και δύναμη άρχισαν να εξαφανίζονται και δεν ένιωθε και τόσο καλά.
Μετά από πολλές εξετάσεις , του λέει ο γιατρός: "Μα καλά κύριέ μου , εσείς δε τρώτε καθολου ντοματούλα , η υγεία σας αυτή τη στιγμή βρίσκεται σε κίνδυνο".
"Πως δε τρώω γιατρέ , καθημερινά καταναλώνω μεγάλες ποσότητες".
Εν ολίγοις , η πολλά υποσχόμενη νιτρική πατατούλα , εκτόπιζε τη ντοματούλα και έκτοτε ο κύριος Χ , προσπαθεί να ισορροπήσει τη κατάσταση της υγείας του.

Αυτό ήταν ένα από τα πολλά παραδείγματα , που δεν έχει εφαρμογή στο χώρο των συμπληρωμάτων μόνο , αλλά και παραπέρα......

Polyneikos
31-05-10, 21:50
Ειναι πολυ αοριστο έτσι όπως το αναφερεις isis,εγω δεν μπορω να βγαλω ακρη,μπορείς να μας βαλεις λίγο αλατοπίπερο ακομα;:green:

Ramrod
31-05-10, 21:53
Υπάρχει νιτρικά πατάτα και ντομάτα?

Μιλάμε όντως για πατάτες και ντομάτες?

giannis64
31-05-10, 21:58
Υπάρχει νιτρικά πατάτα και ντομάτα?

Μιλάμε όντως για πατάτες και ντομάτες?

:doh::1laugh:

sTeLaKoS
31-05-10, 21:58
Υπάρχει νιτρικά πατάτα και ντομάτα?

Μιλάμε όντως για πατάτες και ντομάτες?

:1laugh:


Παραβολή ήτανε Ramrod. Θα μας εξηγήσει καλύτερα ο isis τι εννοεί :thumbup:

Ramrod
31-05-10, 22:10
:doh::1laugh:


:1laugh:


Παραβολή ήτανε Ramrod. Θα μας εξηγήσει καλύτερα ο isis τι εννοεί :thumbup:

Το κατάλαβα ρε παιδιά αμέσως να κράξετε! Πωπωωωω....
Ειρωνικά το έγραψα επειδή ήταν κάπως αστεία παρομοίωση...:P

isis
31-05-10, 22:19
Ειναι πολυ αοριστο έτσι όπως το αναφερεις isis,εγω δεν μπορω να βγαλω ακρη,μπορείς να μας βαλεις λίγο αλατοπίπερο ακομα;:green:

Οπωσδήποτε τα παρακάτω είναι από σενάρια επιστημονικής φαντασίας και όχι αληθινά :

Πριν από 3 μήνες περίπου , μία ομάδα ονειρο-ανθρώπων που εργάζονται στην "ονειροχώρα" , ασχολούνταν με τις νιτρικές ....... ας πούμε "πατάτες" που ευδοκιμούν μόνο στην ονειροχώρα. Σκοπός τους ήταν άλλλο πεδίο , αλλά τυχαία επεκτάθηκε και εκεί. Για να μη πολυλογώ , αυτό που βρέθηκε ήταν , πέραν των άλλων , ότι οι νιτρικές γενικά "πατάτες" της ονειροχώρας , έχουν ποικίλες αντιδράσεις , με πολλές ας πούμε "ντομάτες" της και τις καθιστούν άχρηστες.

Το όλο θέμα είναι πολύ μεγάλο και ίσως να αναστάτωνε τους κατοίκους της ονειροχώρας και ο λόγος που δε πηγαίνει καταγγελία μαζί με την ονειρομελέτη , στον αρχηγό της ονειροχώρας για τις νιτρικές "πατάτες" , τις οποίες ίσως να καταναλώνουν με το κιλό πολλοί κάτοικοι της ονειροχώρας , είναι διότι αφορά και άλλο πεδίο. Ειδάλλως θα πήγαινε και οι νιτρικοί "καλλιεργητές" θα έκλαιγαν κανα αιώνα.

Ό,τι καταλάβατε καταλάβατε!

manos_
31-05-10, 22:28
Οπου ντοματουλα βαλτε πρωτεινη και οπου πατατουλα βαλτε κρεατινη απο τι καταλαβα.Το ψανχω ακομα.

isis
31-05-10, 22:30
Οπου ντοματουλα βαλτε πρωτεινη και οπου πατατουλα βαλτε κρεατινη απο τι καταλαβα.Το ψανχω ακομα.

εγώ δεν είπα τίποτα , παρα μόνο για νιτρικές "πατάτες" και "ντομάτες".

P.S: Δεν υπάρχει στο net της ονειροχώρας παρόμοια ονειρομελέτη.

giannis64
31-05-10, 22:32
ρε isis!! μας έβαλες δύσκολα!!!

άντε τώρα να σπάμε το κεφάλι μας να δούμε τι λέει ο ποιητής!!
:green:

isis
31-05-10, 22:37
ρε isis!! μας έβαλες δύσκολα!!!

άντε τώρα να σπάμε το κεφάλι μας να δούμε τι λέει ο ποιητής!!
:green:

δε το κάνω επίτηδες , απλώς δυστυχώς στην ονειροχώρα , οι καταγγελίες στην ηλεκτρονική δίωξη της ονειροχώρας , έχουν γίνει πλέον μόδα , ακόμα και για απλές ονειροδυσφημίσεις και τη συνέχεια τη ξέρουμε....;Iσως να υπήρχαν επίδοξοι νιτρικοκαλλιεργητές που θα έμπαιναν στο πειρασμό.

Haris Pilton
31-05-10, 22:41
Έχω την αμυδρή εντύπωση πως κατάλαβα.
Εαν η λεξη κλειδί που στοχεύει μια τη συγκεκριμένη γνωστή πατάτα, δεν παρεκκλίνει απο το παραμύθι και είναι όντως αυτή.

primordial
31-05-10, 22:45
Έχω την αμυδρή εντύπωση πως κατάλαβα.
Εαν η λεξη κλειδί που στοχεύει μια τη συγκεκριμένη γνωστή πατάτα, δεν παρεκκλίνει απο το παραμύθι και είναι όντως αυτή.

:shock::shock:

Έχω περάσει στην ζώνη του λυκόφωτος...?????
Για κάτι εταιρείες συμπληρωμάτων που προτιμούν τα μέλη διάβαζα εγώ, τι συνέβη ξαφνικά...:P:P:P....?????

ankh
31-05-10, 23:12
Οπωσδήποτε τα παρακάτω είναι από σενάρια επιστημονικής φαντασίας και όχι αληθινά :

Πριν από 3 μήνες περίπου , μία ομάδα ονειρο-ανθρώπων που εργάζονται στην "ονειροχώρα" , ασχολούνταν με τις νιτρικές ....... ας πούμε "πατάτες" που ευδοκιμούν μόνο στην ονειροχώρα. Σκοπός τους ήταν άλλλο πεδίο , αλλά τυχαία επεκτάθηκε και εκεί. Για να μη πολυλογώ , αυτό που βρέθηκε ήταν , πέραν των άλλων , ότι οι νιτρικές γενικά "πατάτες" της ονειροχώρας , έχουν ποικίλες αντιδράσεις , με πολλές ας πούμε "ντομάτες" της και τις καθιστούν άχρηστες.

Το όλο θέμα είναι πολύ μεγάλο και ίσως να αναστάτωνε τους κατοίκους της ονειροχώρας και ο λόγος που δε πηγαίνει καταγγελία μαζί με την ονειρομελέτη , στον αρχηγό της ονειροχώρας για τις νιτρικές "πατάτες" , τις οποίες ίσως να καταναλώνουν με το κιλό πολλοί κάτοικοι της ονειροχώρας , είναι διότι αφορά και άλλο πεδίο. Ειδάλλως θα πήγαινε και οι νιτρικοί "καλλιεργητές" θα έκλαιγαν κανα αιώνα.

Ό,τι καταλάβατε καταλάβατε!

isis φιλέ μου σε παραδέχομαι!Αν και καλή η παραβολή θα ήθελα να σε ρωτήσω αν την σκέφτηκες μόνος σου;

Niiick
01-06-10, 00:24
Μπραβο ρε κωστα,λιγοι ξερουν αυτα που ξερει ο isis και ακομα λιγοτεροι μιλανε..

Respect.


Εχει γεμισει ο τοπος ονειρομαλακιες δε ξερεις απο που θα σου ερθει!

beefmeup
01-06-10, 00:36
Οπωσδήποτε τα παρακάτω είναι από σενάρια επιστημονικής φαντασίας και όχι αληθινά :

Πριν από 3 μήνες περίπου , μία ομάδα ονειρο-ανθρώπων που εργάζονται στην "ονειροχώρα" , ασχολούνταν με τις νιτρικές ....... ας πούμε "πατάτες" που ευδοκιμούν μόνο στην ονειροχώρα. Σκοπός τους ήταν άλλλο πεδίο , αλλά τυχαία επεκτάθηκε και εκεί. Για να μη πολυλογώ , αυτό που βρέθηκε ήταν , πέραν των άλλων , ότι οι νιτρικές γενικά "πατάτες" της ονειροχώρας , έχουν ποικίλες αντιδράσεις , με πολλές ας πούμε "ντομάτες" της και τις καθιστούν άχρηστες.

Το όλο θέμα είναι πολύ μεγάλο και ίσως να αναστάτωνε τους κατοίκους της ονειροχώρας και ο λόγος που δε πηγαίνει καταγγελία μαζί με την ονειρομελέτη , στον αρχηγό της ονειροχώρας για τις νιτρικές "πατάτες" , τις οποίες ίσως να καταναλώνουν με το κιλό πολλοί κάτοικοι της ονειροχώρας , είναι διότι αφορά και άλλο πεδίο. Ειδάλλως θα πήγαινε και οι νιτρικοί "καλλιεργητές" θα έκλαιγαν κανα αιώνα.

Ό,τι καταλάβατε καταλάβατε!

μαγε μιλας με γριφους..

souezass
01-06-10, 13:50
γεμισε απο εταιριες.μονο Ηρακλη δεν ειδα :)

Ramrod
01-06-10, 13:50
γεμισε απο εταιριες.μονο Ηρακλη δεν ειδα :)

Δεν είδες καλά...

Mitsen
03-06-10, 08:11
Γιατί δεν προσθέτετε και την USN που χρησιμοποιώ εγώ? Έχω μείνει ευχαριστημένος!

Polyneikos
03-06-10, 11:31
^^^ Done!!

NASSER
03-06-10, 11:53
Γιατί δεν προσθέτετε και την USN που χρησιμοποιώ εγώ? Έχω μείνει ευχαριστημένος!


Καλη πρωτεινη απλα με χαλουσε λιγο η γευση της. Απο διαλυτότητα και χώνεψη μια χαρα!

Mitsen
03-06-10, 21:54
^^^ Done!!

ωραίος :thumbup::thumbup:
Μου τελειώνει σήμερα η ON και αναγκαστικά για να μην μείνω χωρίς προτείνη αγόρασα πάλι σήμερα την USN, μιας και στην πολύ που είμαι εγώ είναι η ποιο καλή που πουλάνε:( Τον επόμενο μηνα θα πάρω πάλι ON:green:

isis
06-06-10, 16:53
Inkospor , γιατί τους τα φτιάχνει η nutrichem : παλιά και καλή γερμανική εταιρία πλήρως εξοπλισμένη και με επιστημονικό προσωπικό και με μηχανήματα.

Levrone
06-06-10, 19:58
Inkospor , γιατί τους τα φτιάχνει η nutrichem : παλιά και καλή γερμανική εταιρία πλήρως εξοπλισμένη και με επιστημονικό προσωπικό και με μηχανήματα.

ελα μωρη τ-αυλααααααα!!!!!!!!!!!

savage
07-06-10, 02:47
τι παίρνεις απο health aid ?

πολλα ρε συ ρωμανε(τα επαιρνα τσαμπα).τσεκ το λογκ μου και θα τα δεις ολα!!:thumbup:

listen your body
14-06-10, 23:36
ΕΑΣ , ΓΚΑΣΠΑΡΙ , ΓΙΟΥΝΙΒΕΡΣΑΛ ΚΑΙ Ο.Ν.

:thumbup:

Devil Randime
22-07-10, 20:13
καλησπέρα και απο μένα!! :)

Εγώ θα έλεγα απο αυτές που έχω δοκιμάσει έως τώρα (2 μηνες μονο δλδ), MUSCLETECH και Labrada Nutrition.

H Labrada πάντως είναι μέχρι στιγμής απίστευτη εταιρία και ελπιζω να έρθουν και πιο πολλά προιοντα απο τον Lee στην Ελλάδα. Labrada Nutrition και πάσης φύσης!!! :thumbup:

Με εκτίμηση,
Παναγιώτης

sogoku
22-07-10, 21:46
H ρεφλεξ μου βγαζει ποιοτητα και μετριοφροσυνη.
Η γκασπαρι γνωση.

-beba-
22-07-10, 21:48
Η γκασπαρι γνωση.
Και γεύση...............μιαμ...μιαμ...μιαμ

koulisss
22-07-10, 22:00
για μενα muscletech,universal,bsn αυτες!

Senereison
23-07-10, 01:13
για μενα muscletech

πλακα κανεις ετσι?:puke::puke::puke:

deluxe
23-07-10, 02:24
Με σειρα απο το καλυτερο :

Now
Reflex,Gaspari
BSN
ON

Και η Nutrex,SaN πρεπει να ειναι καλες εταιριες, δε ξερω ακομη σιγουρα..

wonderboy
23-07-10, 07:08
universal
gaspari
reflex

ahi_2
23-07-10, 07:20
καλη φαση ρε slaine ριξε μια ενημερωση οποτε εχεις ετοιμες τις αναλυσεις.
Οn
Inkospor
Dymatize
Αυτες προτιμαω κυριως την πρωτη σε ολα της τα προιοντα.Παντως αυτο που ειπατε και πιο πανω όλες οι πρωτεινες πανω κατω (οι καθαρες) όλες ίδιες είναι άντε να υπάρχει μία πολύ μικρή διαφορά.Το περισσότερο μέρος το καταλαμβάνει η διατροφή

vicodin
23-07-10, 07:46
ON
BSN
Nutrex(μονο κ μονο για το lipo6 )

ankh
23-07-10, 13:29
powerfood Hellas,inkospor

koulisss
23-07-10, 22:14
πλακα κανεις ετσι?:puke::puke::puke:

οχι καθολου ως τωρα μαρεσαν απο την muscletech nitrotech,cell-tech,και τα prototype216 αυτα.τωρα γιατα αλλα που εχει δεν θα σχολιασω ειναι πολυ μπλα μπλα!

CROCOJET
23-07-10, 22:43
Όλες οι εταιρίες ανεξαιρέτως τα ίδια σκ... είναι για μένα (σορρυ κιόλας για την έκφραση)
:box1:

deluxe
24-07-10, 03:39
Reflex και Now ειναι ποιοτητα και εγγυηση..

Adinamos
28-07-10, 16:06
Εγω ψηφιζω:
Gaspari
Reflex
Cytosport.

jjx
31-07-10, 16:36
Η PVL (iso gold) δεν σας αρεσει?!
Ή την εχετε αππορίψει λογω τιμης?!

Eddie
31-07-10, 19:12
Η PVL (iso gold) δεν σας αρεσει?!
Ή την εχετε αππορίψει λογω τιμης?!

Απ τα λιγα που ξερω,η pvl ειναι απο τις καλυτερες εταιριες.Εχει εδρα τον καναδα και δεν εχει καμια σχεση με θυγατρικη της muscletech οπως πολλοι εχουν την εντυπωση.


Την iso gold δεν την εχω δοκιμασει αλλα την mutand pro που επαιρνα πολλων πηγων μου αρεσε παρα πολυ.

drago
31-07-10, 21:16
PHD

απο τοτε που δοκιμασα κολησα...

νομιζω ειναι πολυ καλη εταιρια και μου αρεσουν οι φορμουλες που φτιαχνει.

Polyneikos
31-07-10, 21:45
Bλέπωντας το τόπικ μετα από καιρο διακρίνω ότι η Optimum Nutrition απέχει αρκετα από τις υπόλοιπες ως προς τις προτιμησεις των μελων,με την Gaspari,Eas,Universal να ερχονται στις επόμενες προτιμησεις...

sTeLaKoS
01-08-10, 20:31
Οι περισσότεροι από εμάς έχουμε τη τάση όταν μιλάμε για συμπληρώματα να φέρνουμε στο μυαλό μας τη πρωτεΐνη. Σε αυτού του είδους τα συμπληρώματα η ΟΝ έχει το πάνω χέρι παγκοσμίως, δε το λέω εγώ αλλά οι πωλήσεις της.

Δε ξέρω όμως σαν εταιρία αν έχει να επιδείξει κάποιο-α άλλο δυνατό και ανταγωνιστικό συμπλήρωμα

chris corfu
02-08-10, 03:10
και για μενα με την σειρα:
ON
EAS
UNIVERSAL
TWINLAB
MUSCLETECH(ναι ναι και αυτη, η νιτρο πανω μου δουλευει ρολοι)

απο αυτες η ΟΝ >>για πρωτεινες,<< ΕΑΣ σχεδον τα παντα, UNIVERSAL(Η ΣΕΙΡΑ ΑΝΙΜΑΛ).. αυτα συνοπτικα....

ααα ξεχασα να αναφερω και AMERICAN SPORTS NUTRITION (απ'τις καλες πρωτεινες)

deluxe
11-08-10, 18:50
Οντως η ON, περα απο την πρωτεϊνη, αντε και τις πολυβιταμινες, δεν εχει κατι αξιολογο να δειξει..

JustOneCrazy
11-08-10, 21:54
ρε παιδια τ μονο συμπληρωμα π εχω παρει ειναι mass-tech κ με βοηθησε να βαλω καποια κιλα για περσι μιλαω....αλλα απο οτι βλεπω οποιος εγραψε muscle-tech μονο ξυλο π δν εφαγε!!!!!τ συμπληρωμα μ προτεινετε να παρω δλδ οταν τελιωσει η muscle-tech ? καποιο για αυξηση βαρους παρακαλω

α και απο οτι κτλβ απο muscle-tech μονο τν cell-tech και nitrotech παιρνετε ε?

KATERINI 144
11-08-10, 22:39
αλλα απο οτι βλεπω οποιος εγραψε muscle-tech μονο ξυλο π δν εφαγε!!!!!ειναι λογο των ηλίθιων διαφημίσεων που εχει.

Ramrod
11-08-10, 23:22
Απ τα λιγα που ξερω,η pvl ειναι απο τις καλυτερες εταιριες.Εχει εδρα τον καναδα και δεν εχει καμια σχεση με θυγατρικη της muscletech οπως πολλοι εχουν την εντυπωση.


Την iso gold δεν την εχω δοκιμασει αλλα την mutand pro που επαιρνα πολλων πηγων μου αρεσε παρα πολυ.

+1 και εγώ έχω ακούσει πολύ καλά λόγια για την εταιρεία και δυστυχώς δε τη δοκίμασα ακόμα.

Τη mutand pro σκέφτομαι να τη δοκιμάσω απο Σεπτέμβρη. Τι γευση είχες πάρει? Α, αν μπορείς στείλε μου πμ απο που την είχες πάρει αν θυμάσαι. Την έχει γνωστή αλυσίδα καταστημάτων BB σε καλή τιμή για Ελλάδα αλλά δε ξέρω...


ρε παιδια τ μονο συμπληρωμα π εχω παρει ειναι mass-tech κ με βοηθησε να βαλω καποια κιλα για περσι μιλαω....αλλα απο οτι βλεπω οποιος εγραψε muscle-tech μονο ξυλο π δν εφαγε!!!!!τ συμπληρωμα μ προτεινετε να παρω δλδ οταν τελιωσει η muscle-tech ? καποιο για αυξηση βαρους παρακαλω

α και απο οτι κτλβ απο muscle-tech μονο τν cell-tech και nitrotech παιρνετε ε?

Διάβασε τα θέματα στην αξιολόγηση συμπληρωμάτων και το "συμπληρώματα στο...χημείο" να καταλάβεις γιατί...

seroyjem
19-08-10, 17:16
πιστευω οτι οι πιο καλες εταιριες ειναι η gaspari
bsn
dymatize
olimp

f-panos
19-08-10, 21:25
Optimum Nutrition
Reflex
Universal
Gaspari
All Stars

Vinn
20-08-10, 01:16
ON
Gaspari
Now

deluxe
23-08-10, 19:53
Δεν εχετε τις βασικες ρε παιδια.. USP LABS και CL ( Controlled Labs ).

Προτεινω να ξαναγινει δημοσκοπηση με προσθηκη ορισμενων ακομα εταιριων.

KATERINI 144
23-08-10, 20:11
Δεν εχετε τις βασικες ρε παιδια.. USP LABS και CL ( Controlled Labs ).

Προτεινω να ξαναγινει δημοσκοπηση με προσθηκη ορισμενων ακομα εταιριων.
να έλεγες δεν έχετε αυτές θα συμφωνούσα, αλλα δεν έχετε τις βασικες χωρις να τις εχει αναφέρει κανενας πριν απο σενα, μάλλον δεν είναι βασικές.

mekefi
23-08-10, 20:21
Now Food με κλειστα ματια!!!!!!!
εχει τις καλυτερες δοσολογιες στις καλυτερες τιμες:bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown:

giannis64
23-08-10, 20:44
όταν πριν 2-3 χρόνια έγινε αυτή η δημοσκόπηση αυτές οι εταιρείες υπήρχαν?

εκτος το JACK 3D βγαζει τπτ αλλο??

αλλά να τις πούμε και αυτές βασικές είναι κρίμα από τον θεό!!

jGod
23-08-10, 22:32
βασικες εταιριες δεν υπαρχουν..βασικα συμπληρωματα υπαρχουν στο bbing.

deluxe
23-08-10, 22:41
όταν πριν 2-3 χρόνια έγινε αυτή η δημοσκόπηση αυτές οι εταιρείες υπήρχαν?

εκτος το JACK 3D βγαζει τπτ αλλο??

αλλά να τις πούμε και αυτές βασικές είναι κρίμα από τον θεό!!Τα παντα ολα βγαζει η USP LABS. Και το Jack3d ειναι το best seller συμπληρωμα στην Αμερικη. Λεει κατι; Jack3d και οχι Jack 3D!

Ας πω μερικα αχρηστα πραματα που βγαζει η CL :

White Flood
White Blood
Purple Wraath
PurpleInTrain
Pink Magic
Orange Triad
OxyElite Pro
Blue Gene
Green Magnitude

Αυτα τα λιγα ξερω που ειναι αρκετα γνωστα. Εχει και αλλα καλα προϊοντα βεβαια.

Polyneikos
23-08-10, 22:49
Εγω τις προσθετω τωρα,οποιος θελει ψήφο να τους βαλει,να με ενημερωσει από εδω ή με πμ να του ριξω την ψηφο,εσεις δεν μπορείτε πλεον,τωρα για 2 εταιριες να γινει δημοψήφισμα από την αρχη λίγο χλωμο το κοβω

giannis64
23-08-10, 23:31
Τα παντα ολα βγαζει η USP LABS. Και το Jack3d ειναι το best seller συμπληρωμα στην Αμερικη. Λεει κατι; Jack3d και οχι Jack 3D!

φοβερη διαφορα!! συγνωμη!!!

Ας πω μερικα αχρηστα πραματα που βγαζει η CL :

White Flood
White Blood
Purple Wraath
PurpleInTrain
Pink Magic
Orange Triad
OxyElite Pro
Blue Gene
Green Magnitude

Αυτα τα λιγα ξερω που ειναι αρκετα γνωστα. Εχει και αλλα καλα προϊοντα βεβαια.

ναι ειναι ολα πρωτοκλασατα και κανουν παταγο στην αγορα!!!

tommygunz
23-08-10, 23:44
Γιάννη, ειρωνικά το λες? Γιατί όντως πολλά από αυτά είναι καλά και έχουνε πολύ καλές κριτικές (δεν έχω δοκιμάσει ακόμα κάποιο από αυτά για να έχω και προσωπική άποψη, αλλά σχεδιάζω στο άμεσο μέλλον).

giannis64
23-08-10, 23:47
εε ναι αλλα!!!

απο ποιον εχουν καλες κριτικες?

βλεπεις? ουτε εσυ που τις διαβασες δεν εχεις παρει κατι απο δαυτες!!!

κατσε να δουμε τι ψηφους θα παρουν!!!

tommygunz
23-08-10, 23:51
εε ναι αλλα!!!

απο ποιον εχουν καλες κριτικες?

βλεπεις? ουτε εσυ που τις διαβασες δεν εχεις παρει κατι απο δαυτες!!!

κατσε να δουμε τι ψηφους θα παρουν!!!

Ε τις καλές τις κριτικές τις έχω δει σε κάποια ξένα φόρουμ που σχολιάζανε κάποια από αυτά τα προϊόντα! Για αυτό το είπα...

Και δεν παίζει όντως να πάρουνε πολλές ψήφους, αφού τα παλιότερα και πιο σταθερά μέλη έχουνε ήδη ψηφίσει. Anyway, δεν θα χαλαστούμε για τις παλιοεταιρείες! :toast:

Polyneikos
24-08-10, 00:00
Το εγραψα και πιο πανω,επειδη οι ππροτιμησεις μεταβαλλονται,όποιος θελει να δωσει ψηφο σε μια εταιρια και δεν μπορει γιατι εχει ηδη ψηφισει,μου το λεει.
Deluxe,που εισαι,τοση φασαρια εκανες για τις εταιριες σου και τωρα την εκανες;:P:P

jGod
24-08-10, 01:04
best seller του τελευταιου μηνα επειδη ορμηκαν ολοι σε κατι νεο που βγηκε..με ωραιο συσκευασια κ πολλα υποσχομενο...εγω τα θεωρω συμπληρωματα του επιπεδου εχω λεφτα να πεταξω!

Devil
24-08-10, 04:05
USPlabs, ControlledLabs,RPN και Anabolic Innovations oπως και η Οmega και η Biotivia εχουν αρκετα καλα προιοντα

εχω δοκιμασει μερικα απο αυτα και εχω μεινει αρκετα ευχαριστιμενος

βεβαια υπαρχει τρελη διαφημιση σε μερικα και εν τελη ειναι μουφες
και στο χαρτι και στην πραξη

μερικα οπως OxyElite Pro,Purple Wraath, Anabolic Pump, P-Slin, DCP, Jack3d,Flashover και τοSwole stack της AI πουλανε σαν τρελα σε USA κυριως αλλα και UK

deluxe
25-08-10, 16:28
Πως να εχουν εδω απηχηση, αφου δε τα πουλαει κανενας; Ειμαστε μεγαλα παιδια, λιγη σοβαροτητα..

Ολα τα προϊοντα της UPS Labs και CL λειτουργουν. Δε το λεω εγω.

KATERINI 144
25-08-10, 16:44
Πως να εχουν εδω απηχηση, αφου δε τα πουλαει κανενας; Ειμαστε μεγαλα παιδια, λιγη σοβαροτητα..

Ολα τα προϊοντα της UPS Labs και CL λειτουργουν. Δε το λεω εγω.ντελουξ συμφωνώ εγω για να μη παθεις τιποτα στο τελος.

deluxe
25-08-10, 19:52
Καλα δε σημαινει οτι τα ξερεις ολα.. Μπες σε ολα τα site του εξωτερικου, και διαβασε reviews. Δε υπαρχει μονο αυτο το Site και δε υπαρχει μονο η Ελλαδιτσα.

Οπου διαφωνεις, το λες ελευθερα.

Devil
25-08-10, 20:04
δεν λειτουργουν ολα τα προιοντα τους

οπως ολες οι εταιριες ετσι και αυτες ''κοροιδευουν'' τον κοσμο με διαφημησεις οτι να ναι και reviews απο sponssored logs


και κατι ακομα στην αμερικη ειναι φθηνα και εχουν προσφορες αυτες οι εταιριες ενω στην ευρωπη μας εχουν χεσμενους και μας τα πουλανε πανακριβα χωρις προσφορες χωρις τιποτα

ps: δεν χρειαζοταν να βαλετε τις εταιριες που εγραψα ενα παραδηγμα εκανα

KATERINI 144
25-08-10, 22:03
Καλα δε σημαινει οτι τα ξερεις ολα.. Μπες σε ολα τα site του εξωτερικου, και διαβασε reviews. Δε υπαρχει μονο αυτο το Site και δε υπαρχει μονο η Ελλαδιτσα.

Οπου διαφωνεις, το λες ελευθερα.ποια ολα να ξέρω, σου λεω δεν ξέρω καν την εταιρία,
η διαφωνία μας ποια ειναι κατάλαβες? η εχεις νευράκια?

deluxe
25-08-10, 22:41
Εχω λιγα νευρακια, ασχετα με το φορουμ.

KATERINI 144
25-08-10, 22:45
Εχω λιγα νευρακια, ασχετα με το φορουμ.φροντισε να μη τα βγαζεις εδω μεσα γιατι τελευταια τα βγαζεις συχνά, οκ?!

deluxe
25-08-10, 23:09
Jack3d Power θα ελεγα καλυτερα, αλλα οκ.

HIT
11-10-10, 15:59
OPTIMUM και UNIVERSAL

chris corfu
31-10-10, 20:17
Δεν εχει αναφερθει καθολου η Performance..(δεν υπαρχει στην λιστα) Δεν την χρησιμοποιει κανεις?..?.:shock:

LeoSake
02-11-10, 23:58
Ψηφίζω Dymatize και Gaspari μιας και μόνο αυτές τις δύο έχω δοκιμάσει....
Dymatize έπαιρνα την Elite Whey πρωτεΐνη....πολύ καλή, αλλά μετά από 2 κουτιά δοκίμασα την MyoFusion της Gaspari... Σε γεύση μπορώ να πω ότι της Gaspari είναι καλύτερη (ακόμα και από την Gourmet Elite Whey της Dymatize)....
Σαν αποτελέσματα, είδα αμέσως αύξηση όγκου με την Gaspari....Αλλά αυτό πιστεύω πως οφείλετε στο ότι η Gaspari περιέχει ένα σωρό άλλες ουσίες.... και στο ότι η διατροφή μου την περίοδο Gaspari , ήταν πάρα πολύ καλύτερη...

Επίσης καθ όλη την διάρκεια παίρνω τα Amino 2250 της Universal.... Απλά δεν την ψήφισα γιατί είναι ένας άθλος να τα παίρνεις μιας και είναι ΓΙΓΆΝΤΙΑ, όπως επίσης και τα Anavite (multivitamins) της Gaspari !

Επόμενο προϊόν που θα "παίξω" είναι της Dymatize το Xpand Caffeine Free (σε μορφή σκόνης)....

deluxe
03-11-10, 01:20
PHD, 10 ψηφους.

Μια χαρα.

haris30
12-11-10, 22:39
εχεις κανεις αποψη για τη power man? Θα με βοηθουσατε παρα πολυ ευχαριστω εκ τον προτερων

Polyneikos
13-11-10, 10:32
^^^Σου αφαιρεθηκε το λινκ,Αν θελεις βαλε φωτο και συστατικα ή φτιαξε ενα τοπικ στην Αξιολογηση Συμπληρωματων για καποιο προιον,λινκς πλην χορηγων δεν επιτρεπονται,υπαρχει στους κανονες του φόρουμ.

Gaspari
13-11-10, 11:52
ON πρώτη κ καλύτερη. Μετά Gaspari..

haris30
13-11-10, 12:45
sorry!!!!

dkaloge
13-11-10, 14:46
ON, Gaspari, Nutrex, Ultimate Nutrition, Now foods.. Πρέπει να βάλετε και άλλες μάρκετ στη δημοσκόπηση..

deluxe
16-11-10, 03:26
Το θεμα ειναι να μηδενιστει η δημοσκοπηση, γιατι οι μισες μαρκες μπηκαν, αφοτου ψηφισαμε οι περισσοτεροι.

Polyneikos
17-11-10, 11:49
Το είχαμε γραψει όποιος θελει να ψηφισει και δεν υπάρχει η επιλογη του να την γραψει πρωτα για να προστεθει ετσι ωστε να μπορεί να ψηφίσει...


Αν καποιος εντοπίσει καποια βασικη έλλειψη μας το γραφει,Πριν ψηφίσει όμως,για να μπορεί να δώσει την επιλογή του ....
Παμε να δούμε λοιπόν....

thepistol
24-11-10, 01:07
universal (σειρα ανιμαλ) και τα gaspari

Gorillas
09-12-10, 05:15
PHD
NUTRISPORT
TWINLAB
UNIVERSAL
DYMATIZE

Αυτά κατ εμέ

mojojojo
10-12-10, 00:23
Καλησπέρα σε όλους παιδιά. Παρακολουθώ το forum σας αρκετούς μήνες, αλλά δεν έχω ξαναγράψει ποτέ. Τέλος πάντων, σχετικά με τις εταιρείες, η Weider λέει τίποτα; Εγώ μια φορά πήρα πρωτείνη της και μου φάνηκε ακετά καλή.

Anithos
10-12-10, 09:28
Καλησπέρα σε όλους παιδιά. Παρακολουθώ το forum σας αρκετούς μήνες, αλλά δεν έχω ξαναγράψει ποτέ. Τέλος πάντων, σχετικά με τις εταιρείες, η Weider λέει τίποτα; Εγώ μια φορά πήρα πρωτείνη της και μου φάνηκε ακετά καλή.
συμφωνω μαζί σου.

kyriakos23
10-12-10, 18:20
αν και μαρεσει η on εμενα πιστευο ολες οι ετερειες εχουνε τα καλα τους προιοντα και τα κακα τους.

ΛΕΥΚΗ ΔΥΝΑΜΗ
13-12-10, 03:14
SCITEC
MAXIMUSCLE
GASPARI

ΚΑΜΙΑ ΣΕΧΕΣΗ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΟΙ ΙΔΙΕΣ ΠΡΩΤΕΙΝΕΣ ΕΔΩ ΜΕ ΤΗΝ ΑΜΕΡΙΚΗ ΓΙΝΕΤΑΙ ΧΑΜΟΣ ΜΕ ΤΙΣ ΠΑΡΑΕΙΣΑΓΩΓΕΣ ΕΙΔΙΚΑ ΑΠΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΑΓΑΠΟΥΝ ΤΟ ΑΘΛΗΜΑ ;)

*** Γραφε με μικρους χαρακτηρες,τα κεφαλαια δηλωνουν εντονη γραφη.Μοds Team ***

ΛΕΥΚΗ ΔΥΝΑΜΗ
17-12-10, 02:53
Αν ξέρει κανείς τον αντιπρόσωπο της Scitec της Gaspari της Bsn ας μου πει παρακαλω

gspyropo
17-12-10, 02:56
optimum
gaspari
met-rx
scivation

dany 1993
09-01-11, 12:52
εγω εμπιστευομαι
on
warriorlab
εχει δοκιμασει κανεις τ complete 8 τ warriorlab?

giannis64
09-01-11, 12:54
ναι. αν ψαξεις στο φορουμ εχει θεμα ανοιχτο στην αξιολογηση συμπληρωματων.

atlas90
22-01-11, 00:41
pro nutrition??φανατικα!!!

gmalamos
22-01-11, 01:52
gaspari,reflex,on

TheWorst
08-02-11, 21:06
Syntrax.

deluxe
29-04-11, 01:01
Πιστευω οτι η δημοσκοπηση πρεπει να ξαναγινει απο την αρχη. ON και EAS πλεον δεν ειναι τοσο προσιτες.

Polyneikos
29-04-11, 21:06
Εχουν ψηφισει 440 ατομα.Ειναι αδικο να ακυρωσουμε τοσες ψηφους νομίζω.Εξαλλου η Optimum κυριως και η Eas εχουν εχουν το δικο τους "φανατικο" κοινο.

sofos
29-04-11, 21:41
Πιστευω οτι η δημοσκοπηση πρεπει να ξαναγινει απο την αρχη. ON και EAS πλεον δεν ειναι τοσο προσιτες.

:clap::thumbup:

ghost4
29-04-11, 21:52
παιδια!!twinlab:clap::clap: πολυ καλη πρωτεινη...!:P;)