PDA

Επιστροφή στο Forum : Kre-Alkalyn Pro (EFX)



gj
25-08-09, 20:26
Kalispera,
Girisa apo diakopes kai diapistwsa oti exw parei kabosa kila kai bika se fasi diaitas... parola auta sinexizw proponiseis me vari kanonika kai piga simera na parw proteini,dextroze,kreatini.
Eixa sto nou mu diavazontas to arthro sto site oti mporw na katanalwnw 5gr kreatinis meta tn proponisi omws ekei pu piga na psonisw mu pan oti mono antitheta apotelesmata tha mu ferei kai an xriazete na parw kreatini auti tha eprepe na einai i kre-alkalyn kathos auti dn tha kanei katakratisi igron...
Tha ithela na akousw ti gnomi sas kai an gnorizei kapios na mu pei ti pezei me auto to prama:green:.
Euxaristw ek ton proterwn...

4424


Kre-Alkalyn Pro

Container Size: 60 Capsules
Serving Size: 2 Capsules
Servings Per Container: 30
Kre-Alkalyn Pro Amount Per Serving

Kre-Alkalyn® pH-Correct Creatine™: 2,400mg
Kre-Alkaloid™ (black, green and white tea leaf with alkaloids and caffeine): 150mg
Other Ingredients

Magnesium stearate






****Kατ΄αρχην γραφουμε με ελληνικους χαρακτηρες,ο γνωστος πλεον σε όλους κανονας του φόρουμ.Δευτερον όταν ρωταμε για ένα συγκεκριμενο προιον,το τοποθετουμε στην Ενότητα Αξιολόγηση Συμπληρωματων και βαζουμε όσο το δυνατον περισσότερες πληροφορίες(φωτογραφίες,συστατικα κτλ.Το τοπικ μεταφερεται στην Αξιολόγηση Συμπληρωματων .Edit by Mods Team.****

Polyneikos
25-08-09, 21:46
Δεν το έχω δοκιμασει,το μονο που ξερω είναι ότι την εταιρία την διαφημίζει ο Flex Wheeler,τουλάχιστον σε ελληνικο καταστημα δεν την έχω πετυχει,έχει και 2-3 εκδόσεις,την Pro φόρμουλα,την απλη και την απλη softgels...

Bane
25-08-09, 22:21
Πως να φτιάξετε εύκολα και οικονομικά την δική σας kre-alkalyn σε 3 απλά βήματα:
-Παίρνουμε 1 κιλό μονουδατικής κρεατίνης απο το αγαπημένο μας σουπερμάρκετ.
-Αγοράζουμε μισό κιλό διττανθρακική σόδα a.k.a. σόδα φαγητού από το σούπερ-μάρκετ
-Αναμηγνείουμε τα 2. Voila!

flowin_through
25-08-09, 22:35
Με τα κιλα οι κρεατινες!!!:rolf::rolf::rolf:

gj
26-08-09, 00:01
Καταρχας σρυ για τα greeklish αλλα ειχα πολυ καιρο να γραψω στο forum και το ξεχασα :green:
Καλη φαση αυτο με τη σόδα κτλ αλλα αν το εχει δοκιμασει κανένας θέλω να μου πει αν ισχυουν αυτά που λενε. Οτι δλδ δεν κανει κατακράτηση υγρών , θα δωσει ενεργεια και πρηξίματα full αμα φας 1 καψουλα πριν την προπόνηση. Με λιγα λόγια θα με βοηθήσει ή θα μου δουλέψει λάθος επειδή είμαι σε δίαιτα ?

KATERINI 144
26-08-09, 00:19
ριξε μια ματια εδω Οτι εχει σχεση με την Κρεατινη (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=886)

tolismann
26-08-09, 09:51
Πως να φτιάξετε εύκολα και οικονομικά την δική σας kre-alkalyn σε 3 απλά βήματα:
-Παίρνουμε 1 κιλό μονουδατικής κρεατίνης απο το αγαπημένο μας σουπερμάρκετ.
-Αγοράζουμε μισό κιλό διττανθρακική σόδα a.k.a. σόδα φαγητού από το σούπερ-μάρκετ
-Αναμηγνείουμε τα 2. Voila! Η σόδα φαγητού (απ' ότι ξέρω) είναι από τις πιο αλκαλικές τροφές.
Πως μπορεί να επηρεάσει, θετικά ή αρνητικά, τη λήψη μονοϋδατικής κρεατίνης?
Επίσης, δεν θα πρηστεί το στομάχι μας με έναν τέτοιο συνδυασμό?

Bane
29-08-09, 11:56
Η σόδα φαγητού (απ' ότι ξέρω) είναι από τις πιο αλκαλικές τροφές.
Πως μπορεί να επηρεάσει, θετικά ή αρνητικά, τη λήψη μονοϋδατικής κρεατίνης?
Επίσης, δεν θα πρηστεί το στομάχι μας με έναν τέτοιο συνδυασμό?

Ρώτα τους κατασκευαστές του κρε-αλκαλυν γιατί αυτό είναι: κρεατίνη με σόδα

goutsos
29-08-09, 19:48
και τι διαφορα εχει δηλαδη στην πραξη με την μονουδατικη?
ωραια βαλανε σοδα αλλα γτ?

manos_
29-08-09, 20:06
και τι διαφορα εχει δηλαδη στην πραξη με την μονουδατικη?
ωραια βαλανε σοδα αλλα γτ?
http://www.mednutrition.gr/content/view/1504/108/ (http://www.mednutrition.gr/content/view/1504/108/)

Αν θυμαμαι καλα καποιος ειχε αναφερει οτι το μπλοκαρισμα του γαλακτικου οξεος δημιουργει και μπλοκαρισμα της αυξητικης οποτε αν ισχυει αυτο το προιον ειναι μαπα.

Bane
31-08-09, 16:47
και τι διαφορα εχει δηλαδη στην πραξη με την μονουδατικη?
ωραια βαλανε σοδα αλλα γτ?

Θεωρία της εταιρείας του kre-alkalyn: Η κρεατινη είναι πολύ ασταθής σε όξινο περιβάλλον όπως του στομάχου οπότε κάνωντας το περιβάλλον αλκαλικότερο την κάνουμε σταθερότερη---->καλύτερη απορρόφηση.

Τι μας λέει η χημεία:Βλέπε attachment

Ηθικό δίδαγμα: Για να βγάζεις πατεντες δεν χρειάζεται να γνωρίζεις χημεία ή να λες την αλήθεια

Exci
31-08-09, 16:51
Θα κανω τον κοπο να το διαβασω, αλλα βλεποντας οτι ειναι αγγλικο κειμενο και περιεχει και χημικους ορους δεν βλεπω να καταλαβαινω πολλα..Το δικο σου συμπερασμα απο το pdf? :^^:

tolismann
31-08-09, 17:07
Θεωρία της εταιρείας του kre-alkalyn: Η κρεατινη είναι πολύ ασταθής σε όξινο περιβάλλον όπως του στομάχου οπότε κάνωντας το περιβάλλον αλκαλικότερο την κάνουμε σταθερότερη---->καλύτερη απορρόφηση. Στη θεωρία ακούγεται λογικό, αλλά η σόδα καθυστερεί πολύ την πέψη, και μπορεί να φέρει και φούσκωμα.

Ακόμα και για μικρές ποσότητες σόδας (πχ 2-3γρ), μαζί με 5γρ κρεατίνη, 20γρ δεξτρόζη, και 5-10γρ BCAAs, ένιωθα ένα σχετικό "φούσκωμα".
Αν σκοπός είναι να "στείλουμε" την κρεατίνη στους μυς όσο πιο γρήγορα γίνεται post-workout, τότε η σόδα δεν είναι πρακτική λύση.

Αν πάρουμε κρεατίνη σε άλλα γεύματα (πλην του PWO ροφήματος), τότε υπάρχουν και καλύτεροι τρόποι από τη σόδα για να κάνουμε το γεύμα πιο αλκαλικό.

Οπότε μάλλον η θεωρία της kre-alkalyn δεν "στέκει"...

Bane
31-08-09, 18:07
Θα κανω τον κοπο να το διαβασω, αλλα βλεποντας οτι ειναι αγγλικο κειμενο και περιεχει και χημικους ορους δεν βλεπω να καταλαβαινω πολλα..Το δικο σου συμπερασμα απο το pdf? :^^:

kre-alkalyn=waste of money.
Α και η κρεατίνη δεν είναι καθόλου ασταθής στο στομάχι

goutsos
31-08-09, 19:08
thanks bane....:thumbup:

kyriakos23
31-08-09, 21:26
bane ενωεις μπριζολες απο το σουπερ μαρκετ?:unsure:

Exci
31-08-09, 21:42
bane ενωεις μπριζολες απο το σουπερ μαρκετ?:unsure:
Ε? :?

KATERINI 144
31-08-09, 21:57
λολ


-Παίρνουμε 1 κιλό μονουδατικής κρεατίνης απο το αγαπημένο μας σουπερμάρκετ.

πουλανε τα σουπερ μαρκετ μονουδατική κρεατίνη?! η τελικά μιλάμε για μπριζόλες?!

Bane
01-09-09, 00:19
λολ

πουλανε τα σουπερ μαρκετ μονουδατική κρεατίνη?! η τελικά μιλάμε για μπριζόλες?!

Note to self: Δεν είσαι ακόμα στην Αμερική ηλίθιε, εδώ τα σούπερ μάρκετ δεν πουλάνε συμπληρώματα

KATERINI 144
01-09-09, 00:39
lol λεω και γω τη γίνεται, κρεατίνη δεν είδα ποτε σε σουπερ μαρκετ :toast:

Bane
01-09-09, 00:41
Έχει και κάτι εφεδρίνες για το κρυολόγημα, μούρλια.http://www.grassrootsnaturalmarket.com/vita-sup/fullsize/002Pic00333_fs.jpg
Η φέτα τους ωστόσο είναι μάπα

KATERINI 144
01-09-09, 00:58
εδω απαγορεψαν τις εφεδρίνες γιατι δεν κρυολογεί κανένας Bane,

(η μαλλον για να δουλεύει η μαύρη αγορά)

Niiick
01-09-09, 14:06
ασχετο : στην αμερικη υπαρχουν πλεον φαρμακεια? η πωλουνται και φαρμακα στα σουπερ?

Bane
01-09-09, 14:26
Στα περισσότερα σουπερ υπάρχει ένας διαμορφωμένος χώρος φαρμακείου με φαρμακοποιό μέσα ο οποίος είναι υπάλληλος.
Μέχρι και drive-through φαρμακεία έχει

manos_
01-09-09, 14:27
Έχει και κάτι εφεδρίνες για το κρυολόγημα, μούρλια.http://www.grassrootsnaturalmarket.com/vita-sup/fullsize/002Pic00333_fs.jpg
Η φέτα τους ωστόσο είναι μάπα

:love::love::love::love::love::love::love::love:

Niiick
01-09-09, 14:36
και υπαρχουν και κανονικα φαρμακεια? καπου ακουσα πως και στην ελλαδα θα μπουν τα φαρμακεια σε πτερυγες των σουπερ για αυτο.

Bane
01-09-09, 19:13
και υπαρχουν και κανονικα φαρμακεια? καπου ακουσα πως και στην ελλαδα θα μπουν τα φαρμακεια σε πτερυγες των σουπερ για αυτο.

Υπάρχουν και κανονικά φαρμακεία (π.χ. Walgreen) τα οποία όμως συνήθως έχουν και ένα μικρό σουπερ μάρκετ μέσα. Στην Ελλάδα προς το παρόν με την ισχύουσα Ελληνική και Ευρωπαική νομοθεσία τα φαρμακεία παραμένουν στους φαρμακοποιούς.

Stephany Thes
30-09-09, 13:19
Πως να φτιάξετε εύκολα και οικονομικά την δική σας kre-alkalyn σε 3 απλά βήματα:
-Παίρνουμε 1 κιλό μονουδατικής κρεατίνης απο το αγαπημένο μας σουπερμάρκετ.
-Αγοράζουμε μισό κιλό διττανθρακική σόδα a.k.a. σόδα φαγητού από το σούπερ-μάρκετ
-Αναμηγνείουμε τα 2. Voila!
εννοείς μονουδρική κρεατίνη σωστά? Αυτό το εννοείς τώρα,έτσι φτιάχνεται?

Bane
30-09-09, 13:22
εννοείς μονουδρική κρεατίνη σωστά? Αυτό το εννοείς τώρα,έτσι φτιάχνεται?

Yep

isis
07-10-09, 22:33
εννοείς μονουδρική κρεατίνη σωστά? Αυτό το εννοείς τώρα,έτσι φτιάχνεται?

μπορείς επίσης όταν πας να πιεις τη κρεατίνη , μόλις τη διαλύσεις στο νερό , να μετρήσεις το ph με ένα πεχάμετρο και να προσθέσεις ένα ρυθμιστικό , για να κάνεις αλκαλοποίηση , είτε αυτό είναι sodium bicarbonate είτε οτιδήποτε άλλο. Μόλις το αλκαλοποιήσεις το πίνεις , γρήγορη και εύκολη διαδικασία , αρκεί να κάνεις βαθμονόμηση στο πεχάμετρο πρώτα.

Polyneikos
07-10-09, 22:47
Ρε παιδια,ποιος θα κατσει να τα κανει όλα και ποσοι τα ξερουν,,,Ή παιρνεις ένα ετοιμο προιον και το δοκιμαζεις ή αν δεν πιστευεις ότι δουλευει το αφηνεις,πας για το επόμενο..Πεχαμετρα,σόδες,ρυθμιστικα ,μονο και που τα περιγραφετε ακούγονται κουραστικα..Οποιοι βεβαια κατεχουν τετοιες γνωσεις με γεια τους και με χαρα τους,αλλά το συμπληρωμα υποτίθεται είναι και μια γρήγορη λύση,αν είναι να μπλεκουμε και με περισσότερα να λείπει το βύσσινο !!

Ballbreaker
07-10-09, 22:58
Ο Bane προτεινε μια απλη μιξη ετοιμων υλικων,,αλλα ο isis αλλαξε τελειως κατηγορια :clown2:

Muscleboss
08-10-09, 01:11
gj: που πήγες να ψωνισεις και σου είπαν έτσι, να πάω να τους δώσω ένα βραβείο; :smash:


Πως να φτιάξετε εύκολα και οικονομικά την δική σας kre-alkalyn σε 3 απλά βήματα:
-Παίρνουμε 1 κιλό μονουδατικής κρεατίνης απο το αγαπημένο μας σουπερμάρκετ.
-Αγοράζουμε μισό κιλό διττανθρακική σόδα a.k.a. σόδα φαγητού από το σούπερ-μάρκετ
-Αναμηγνείουμε τα 2. Voila!

Αν το κάνει κανένας ας μας πεί αποτελέσματα. Εγω έχω σκοπό να το δοκιμάσω το προιόν πάντως.

ΜΒ

Bane
08-10-09, 01:53
μπορείς επίσης όταν πας να πιεις τη κρεατίνη , μόλις τη διαλύσεις στο νερό , να μετρήσεις το ph με ένα πεχάμετρο και να προσθέσεις ένα ρυθμιστικό , για να κάνεις αλκαλοποίηση , είτε αυτό είναι sodium bicarbonate είτε οτιδήποτε άλλο. Μόλις το αλκαλοποιήσεις το πίνεις , γρήγορη και εύκολη διαδικασία , αρκεί να κάνεις βαθμονόμηση στο πεχάμετρο πρώτα.

Επειδή η όλη ιδέα της kre-alkalyn είναι η εξουδετέρωση του όξινου ph του στομάχου, του οποίου όπως γνωρίζεις η συνολική ποσότητα Η+ παίζει κατά πολύ, η προσπάθεια για ένα τόσο συγκεκριμένο pH είναι μάλλον ματαιοπονία. Στο κάτω κάτω και στην πατέντα αν κοιτάξεις τα ποσοστά του αλκαλοποιητή "παίζουν" κατά πολύ.

Creatine Monohydrate 5000 mg Sugar (from dextrose, fructose, sucrose, 10-15 g or a type of sugar) Maltodextrin (from corn and/or rice) 5-10 g Soda Ash 50 mg-1.5 g Natural and/or Artificial Flavors 2 g Magnesium Glycerol Phosphate 500 mg Aspartame, Acesulfame K, Sucralose 200 mg and/or Stevia Extract (Powder mix can be with/without flavors, sugars or sweeteners)

Creatine Monohydrate 1000 mg Maltodextrin 200 mg Magnesium Stearate 5 mg Magnesium Glycerol Phosphate 25 mg Soda Ash 5-1000 mg Natural and/or Artificial Flavors 20 mg

Creatine Monohydrate 250 mg Sorbitol 400 mg Microcrystalline Cellulose 50 mg Magnesium Stearate 5 mg Magnesium Glycerol Phosphate 25 mg Soda Ash 5-500 mg

Creatine Monohydrate 3 grams Water 1-30 ml Glycerine 1-30 ml Magnesium Glycerol Phosphate 25 mg Natural and/or Artificial Flavors 5 ml Soda Ash 50-1000 mg Potassium Sorbate 200 mcg

Creatine Monohydrate 100 mg Sugar 300 mg Chocolate 50 mg Soy Bean Oil 500 mg Magnesium Glycerol Phosphate 25 mg Soda Ash 5-1000 mg

The types, combination and amounts of buffers can vary with various delivery forms, flavors, and combination type products.

isis
08-10-09, 10:47
Ρε παιδια,ποιος θα κατσει να τα κανει όλα και ποσοι τα ξερουν,,,Ή παιρνεις ένα ετοιμο προιον και το δοκιμαζεις ή αν δεν πιστευεις ότι δουλευει το αφηνεις,πας για το επόμενο..Πεχαμετρα,σόδες,ρυθμιστικα ,μονο και που τα περιγραφετε ακούγονται κουραστικα..Οποιοι βεβαια κατεχουν τετοιες γνωσεις με γεια τους και με χαρα τους,αλλά το συμπληρωμα υποτίθεται είναι και μια γρήγορη λύση,αν είναι να μπλεκουμε και με περισσότερα να λείπει το βύσσινο !!

Την αντίδραση αυτή δε καταλαβαίνω , άλλος μπορεί να έχει μία τρέλα και να θέλει να πειραματίζεται και άλλος μπορεί να θέλει να τα παίρνει έτοιμα , θέμα επιλογών είναι όλα , τουλάχιστον έτσι πιστεύω.


Επειδή η όλη ιδέα της kre-alkalyn είναι η εξουδετέρωση του όξινου ph του στομάχου, του οποίου όπως γνωρίζεις η συνολική ποσότητα Η+ παίζει κατά πολύ, η προσπάθεια για ένα τόσο συγκεκριμένο pH είναι μάλλον ματαιοπονία. Στο κάτω κάτω και στην πατέντα αν κοιτάξεις τα ποσοστά του αλκαλοποιητή "παίζουν" κατά πολύ.

Μπορεί να είναι ματαιοπονία , αλλά έχει ενδιαφέρον. Το πιο ενδιαφέρον όμως είναι κάνεις ογκομέτρηση στο στομάχι και να αλλάζεις το περιβάλλον από όξινο σε αλκαλικό , έτσι δεν είναι?

Polyneikos
08-10-09, 11:38
Δεν αντιδραω Isis,απλα εξηγω ότι για καποιον που θελει και ξερει να ασχοληθει είναι ίσως ευκολο και ευχαριστο,τωρα σε καποιον που απλα θελει να παρει ένα συμπλήρωμα όλα αυτα είναι too much.No problem !:toast:

Bane
08-10-09, 14:12
Μπορεί να είναι ματαιοπονία , αλλά έχει ενδιαφέρον. Το πιο ενδιαφέρον όμως είναι κάνεις ογκομέτρηση στο στομάχι και να αλλάζεις το περιβάλλον από όξινο σε αλκαλικό , έτσι δεν είναι?

Ένα controloc των 40 + 5 Maalox. Eπιτυχία σίγουρη :P
Γι αυτό που λέγαμε είσαι μέσα;

Nosblos
12-06-12, 23:46
Παιδια ειχε κανεις θεμα...με διαρροιες απο την efx?
εχω την απλη....αλκαλικη...

dimitris56
13-06-12, 01:29
Εδω και 4 εβδομαδες σχεδον που την εχω βαλει ολα μια χαρα σε μενα.. Δεν εγινε κατι τετοιο! :unsure:

Devil
13-06-12, 03:34
Παιδια ειχε κανεις θεμα...με διαρροιες απο την efx?
εχω την απλη....αλκαλικη...

πιθανοτατα να σου δημιουργει θεμα η σοδα που εχει μεσα....

δοκιμασε να μειωσεις τη δοση.... αν εχεις παλι τα ιδια πηγαινε σε μονουδρικη....

Nosblos
12-07-12, 23:46
πιθανοτατα να σου δημιουργει θεμα η σοδα που εχει μεσα....

δοκιμασε να μειωσεις τη δοση.... αν εχεις παλι τα ιδια πηγαινε σε μονουδρικη....

μειωσα την δοση και ειμαι κομπλε...
ευχαριστω τσακαλε...

nostos
17-07-12, 15:52
για κ απο μενα σε ολους,με το θεμα κρεαρκαλιν ρε πεδια δεν ξερω ι να πω
διαβασα ολα οσα λετε πιο πανο κ σιμφονω κ εγω με εκινους που λενε οτι ειναι μουφα!!!

εγω περνω ενα μινα κ κατι **********
αφτιν που τιν πλιροσα και ακριβα κ μου εχει προσφερι ενα μεγαλο τιποτα....
ακουω διαβαζω βλεπο κρεαρκαλιν δεν βαζι νερα κ τετιες ιστοριες,ναι δεν βαζι νερα αλα δεν βαζι γενικα τπτ :)
απο εκι κ περα ας μιλισουνε καπιοι πιο εμπιροι :P


*** Δεν επιτρέπονται λινκς πλην των χορηγών.Πλην τουτου,το τόπικ αφορα αξιολογηση συγκεκριμενου προιοντος.Mods Team***

HIAB XS
13-08-12, 22:22
για κ απο μενα σε ολους,με το θεμα κρεαρκαλιν ρε πεδια δεν ξερω ι να πω
διαβασα ολα οσα λετε πιο πανο κ σιμφονω κ εγω με εκινους που λενε οτι ειναι μουφα!!!

εγω περνω ενα μινα κ κατι **********
αφτιν που τιν πλιροσα και ακριβα κ μου εχει προσφερι ενα μεγαλο τιποτα....
ακουω διαβαζω βλεπο κρεαρκαλιν δεν βαζι νερα κ τετιες ιστοριες,ναι δεν βαζι νερα αλα δεν βαζι γενικα τπτ :)
απο εκι κ περα ας μιλισουνε καπιοι πιο εμπιροι :P


*** Δεν επιτρέπονται λινκς πλην των χορηγών.Πλην τουτου,το τόπικ αφορα αξιολογηση συγκεκριμενου προιοντος.Mods Team***

Για να δουλεψει η κρεατινη θελει διατροφη γυμναστικη κ ξεκουραση!! κ φυσικα οταν λεμε διατροφη ενοουμε καθε 3 ωρες 30 γρ πρωτεινη κτλ....δεν ειναι κ ευκολο να το κανεις αυτο!!η αλκαλικη ειναι καλητερη κ δεν κανει τοσο πολυ κατακρατηση νερου....καθε 60 ημερες θελει να την σταματας για 15 ημερες.δεν υπαρχει περιπτωση να κανει καποιος αυτα κ να μην δουλεψει!!!εχω μιλησει ανθρωπους που δεν δουλεψε επανω τους κ η διατροφη τους κ η γυμναστικη τους ηταν αθλια.....

sobral
14-08-12, 15:35
Για να δουλεψει η κρεατινη θελει διατροφη γυμναστικη κ ξεκουραση!! κ φυσικα οταν λεμε διατροφη ενοουμε καθε 3 ωρες 30 γρ πρωτεινη κτλ....δεν ειναι κ ευκολο να το κανεις αυτο!!η αλκαλικη ειναι καλητερη κ δεν κανει τοσο πολυ κατακρατηση νερου....καθε 60 ημερες θελει να την σταματας για 15 ημερες.δεν υπαρχει περιπτωση να κανει καποιος αυτα κ να μην δουλεψει!!!εχω μιλησει ανθρωπους που δεν δουλεψε επανω τους κ η διατροφη τους κ η γυμναστικη τους ηταν αθλια.....

ξεκινα διάβασμα γιατί μάλλον έχεις πέσει θύμα της διαφημιστικής προπαγάνδας κ εσυ όπως κ πολλοί άλλοι.
http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?22066-Kre-Alkalyn-(KA)-Vs-Creatine-Monohydrate-(CM)

σε καμία έρευνα η krealkalyn δεν έχει αποδειχθεί καλύτερη. Πολύ απλά γιατί είναι μονουδρική με buffer και σου προτείνουν μικρότερη δόση (δήθεν επειδή είναι πιο δυνατή απο την mono). Το buffer όμως είναι για αποφυγή κυρίως των στοματικών διαταραχών. Τα λιγοτερα νερα είναι πολύ απλά εξαιτίας της μικρότερης δόσης.;)

ginus
14-08-12, 15:41
ντεπον
χρησιμοποιησα Krealkalyn για περιπου 2 μηνες 4 χαπια τις μη προπονησημες 6 τις προπονησιμες..
εφτασα και στα 5-7 αντιστοιχα αλλα δεν ειδα κατι παραπανω οποτε ξανακατεβηκα
τρομερη δυναμη
εβαλα 3-4 κιλα νερα
γαματες προπονησεις
αυτα...
κρεατινη ειναι παιδες δεν υπαρχει περιπτωση να μην δουλεψει

HIAB XS
24-08-12, 12:57
ντεπον
χρησιμοποιησα Krealkalyn για περιπου 2 μηνες 4 χαπια τις μη προπονησημες 6 τις προπονησιμες..
εφτασα και στα 5-7 αντιστοιχα αλλα δεν ειδα κατι παραπανω οποτε ξανακατεβηκα
τρομερη δυναμη
εβαλα 3-4 κιλα νερα
γαματες προπονησεις
αυτα...
κρεατινη ειναι παιδες δεν υπαρχει περιπτωση να μην δουλεψει

θα συμφωνησω με τον φιλο.....Κ εγω τα ιδια ακριβως αλλα με 1 καψουλα τις EFX κ με επιανε πολυ....τωρα αν εχουμε πεσει θυμα διαφημησεις η οχι εγω ξερω οτι μου δουλεψε μια χαρα....σε γενικες γραμμες τα συμπληρωματα δεν "δουλευουν" σε ολους το ιδιο!! εαν δεν κανεις καλη διατροφη μην περιμενεις να εχεις καλα αποτελεσματα....

sobral
24-08-12, 14:30
θα συμφωνησω με τον φιλο.....Κ εγω τα ιδια ακριβως αλλα με 1 καψουλα τις EFX κ με επιανε πολυ....τωρα αν εχουμε πεσει θυμα διαφημησεις η οχι εγω ξερω οτι μου δουλεψε μια χαρα....σε γενικες γραμμες τα συμπληρωματα δεν "δουλευουν" σε ολους το ιδιο!! εαν δεν κανεις καλη διατροφη μην περιμενεις να εχεις καλα αποτελεσματα....

μας λες συνέχεια το ίδιο! λες να μην το ξέρουμε?? σε οποιοδήποτε προϊόν δεν συμφωνούμε μαζί σου μας λες αυτό!Κάνουμε διατροφή δόξα το θεό...Σύγκρινε μου την KA με την mono να δεις. Δεν είπαμε ότι είναι άχρηστη αλλά καλύτερη από την mono δεν είναι. Δεν υπάρχει ούτε...μισή (αξιόπιστη) έρευνα που να την βγάζει καλύτερη. Χωρίς να λέω ότι δεν υπάρχουν άλλες καλές μορφές. Εμένα προσωπικά μου αρέσουν τα μπλεντ κρεατινών αρκεί να έχουν αυτές που θέλω. Την Malate και την magnesium creatine chelate τις θεωρώ καλές μορφές. Όπως και η nitrate για pumps. Μην ξεχνάς όμως ότι όλες έχουν σαν αφετηρία την mono.

HIAB XS
25-08-12, 17:59
μας λες συνέχεια το ίδιο! λες να μην το ξέρουμε?? σε οποιοδήποτε προϊόν δεν συμφωνούμε μαζί σου μας λες αυτό!Κάνουμε διατροφή δόξα το θεό...Σύγκρινε μου την KA με την mono να δεις. Δεν είπαμε ότι είναι άχρηστη αλλά καλύτερη από την mono δεν είναι. Δεν υπάρχει ούτε...μισή (αξιόπιστη) έρευνα που να την βγάζει καλύτερη. Χωρίς να λέω ότι δεν υπάρχουν άλλες καλές μορφές. Εμένα προσωπικά μου αρέσουν τα μπλεντ κρεατινών αρκεί να έχουν αυτές που θέλω. Την Malate και την magnesium creatine chelate τις θεωρώ καλές μορφές. Όπως και η nitrate για pumps. Μην ξεχνάς όμως ότι όλες έχουν σαν αφετηρία την mono.

Με τα λεγομενα σου μαλλον δεν με παρακολουθεις οπως κ πολλοι αλλοι.... στο forum διαβαζουν κ ατομα που δεν ξερουν κ πολλα γυρω απο το αθλημα κ σε αυτους απευθυνομαι...

MakPriest
22-04-13, 18:59
αυτο που λέει οτι δεν αυξάνει τη κρεατινίνη το εχει τσεκάρει κανενας η μας φλομώνουν στο ψέμα ??:2guns:

MakPriest
24-06-13, 12:23
μία ερώτηση.. το πακετο αυτης της κρεατινης λέει να το παίρνουμε 30-45 λεπτα πριν τη προπονηση.. τις περισσότερες απ τις αλλες κρεατινες τις παίρνουμε ακριβως μετα τη προπο.. θα ηταν λάθος αν την έπαιρνα κ εγω μετα τη προπο ή πιστεύεται οτι δεν θα είναι αποτελεσματικη ετσι?

kostasgwc
26-06-13, 14:55
6963569636

Εχετε δοκιμαση αυτη την κρεατινη,ακουω της αποψεις σας:thumbup:,και κανει δουλεια αυτο?


Όταν ανοίγετε ένα νέο θέμα (thread), κοιτάξτε πρώτα αν αυτό προϋπάρχει. Αν όχι, ανοίξτε το στη σωστή κατηγορία, με συγκεκριμένο και ελληνικό τίτλο. Αν ανοίξετε ένα νέο θέμα το οποίο προϋπάρχει, αυτό είτε θα συνενεθεί, είτε θα κλειδωθεί και στη συνέχεια θα διαγραφεί. Ο σκοπος είναι να εμπλουτίζονται και να συμπληρωνονται τα ήδη υπάρχοντα threats ωστε να υπαρχει όσο το δυνατον πληρέστερη αναλυση ενός θέματος.

(http://forum.bodybuilding.gr:8081/showthread.php?1626-Κανόνες-του-Φόρουμ)
Κανόνες του Φόρουμ (http://forum.bodybuilding.gr:8081/showthread.php?1626-Κανόνες-του-Φόρουμ)

raziel13epsilon
25-08-13, 09:41
Την εχει δοκιμασει ενας φιλος μου γυμναστης και μου ειπε οτι ειναι φοβερη. Εγω προσωπικα χρησιμοποιω την PH-X pro της Βιοτεch μαζι με το arginmax για να μπορεσω να φτιαξω το ιδιο προιον. Οσο αφορα την EFX εχω να πω οτι ειναι μια πολυ ποιοτικη εταιρια. Οτι εχω παρει ειναι καλο.

beefmeup
13-12-13, 22:40
το δοκιμασα κ γω αυτο εδω..
στις 2 καπς πριν την προπονα.
κ αφου τελειωνα την προπονα κ γυριζα σπιτι κ ετρωγα,μετα δεν ξαναβγαινα απο το σπιτι..κ ενα συγκεκριμενο δωματιο βασικα..:unsure:
χαλια μαυρα,τραγικα περασα μια βδομαδα μεχρι να καταλαβω οτι αυτο εφταιγε..

κ να πω εδω οτι με κανονικη μονουδρικη που περνω στα 10γρ ανα μερα δεν εχω κανενα προβλημα..

με γεματο στομαχι που το δοκιμασα μια δυο φορες δεν ειχα θεμα,αλλα το ειχα παρει με το μεταπροπονητικο γευμα,κ οχι οπως το προτεινει η εταιρια..
μονουδρικη κ τελος.

Geotas
14-12-13, 23:22
το δοκιμασα κ γω αυτο εδω..
στις 2 καπς πριν την προπονα.
κ αφου τελειωνα την προπονα κ γυριζα σπιτι κ ετρωγα,μετα δεν ξαναβγαινα απο το σπιτι..κ ενα συγκεκριμενο δωματιο βασικα..:unsure:
χαλια μαυρα,τραγικα περασα μια βδομαδα μεχρι να καταλαβω οτι αυτο εφταιγε..

κ να πω εδω οτι με κανονικη μονουδρικη που περνω στα 10γρ ανα μερα δεν εχω κανενα προβλημα..

με γεματο στομαχι που το δοκιμασα μια δυο φορες δεν ειχα θεμα,αλλα το ειχα παρει με το μεταπροπονητικο γευμα,κ οχι οπως το προτεινει η εταιρια..
μονουδρικη κ τελος.

Μου κάνει εντύπωση που επαθες κάτι τέτοιο απο τη συγκεκριμένη κρεατινη. Δύσκολο να το πιστέψω... Πάντως αν το έχει πάθει και κάποιος άλλος θα με ενδιέφερε να το ξερω. Να μου το έλεγαν αυτο για άλλη κρεατινη, οκ. Αλλα για τη συγκεκριμένη;;;;; Κάτι δεν παει καλα...

beefmeup
15-12-13, 12:22
το πιστευεις δεν το πιστευεις,ετσι εγινε..:P
το ιδιο μου ειχε κανει κ η νιτρικη ( c-bol ) οταν ειχα παρει μια φουλ δοση μεσα στην μερα..το ειχα γραψει κ στο θεμα της νομιζω..

επισης ξαναλεω οτι ακομα καθημερινα περνω 5γρ μονουρικη τις οφ μερες κ 10γρ τις μερες προπονας.

αν ψαξεις απο περεργεια στο φορουμ του ββ.κομ για την κρεαλκαλινη κ παρενεργειες θα δεις ολλως περιεργως οτι εχουν ανοιξει ενα σωρο ατομα θεμα με διαρροιες απο αυτη την μορφη κρεατινης ,εχει κ για τις αλλες μορφες ομως..
βεβαια καποιους απο αυτους τους ενοχλει κ η κανονικη,αλλα ετσι ειναι αυτα,εμενα οχι.

οποτε αν δεν δοκιμασεις δεν μπορεις να ξερεις.

Geotas
15-12-13, 21:11
το πιστευεις δεν το πιστευεις,ετσι εγινε..:P
το ιδιο μου ειχε κανει κ η νιτρικη ( c-bol ) οταν ειχα παρει μια φουλ δοση μεσα στην μερα..το ειχα γραψει κ στο θεμα της νομιζω..

επισης ξαναλεω οτι ακομα καθημερινα περνω 5γρ μονουρικη τις οφ μερες κ 10γρ τις μερες προπονας.

αν ψαξεις απο περεργεια στο φορουμ του ββ.κομ για την κρεαλκαλινη κ παρενεργειες θα δεις ολλως περιεργως οτι εχουν ανοιξει ενα σωρο ατομα θεμα με διαρροιες απο αυτη την μορφη κρεατινης ,εχει κ για τις αλλες μορφες ομως..
βεβαια καποιους απο αυτους τους ενοχλει κ η κανονικη,αλλα ετσι ειναι αυτα,εμενα οχι.

οποτε αν δεν δοκιμασεις δεν μπορεις να ξερεις.

Δεν είπα πως δεν σε πιστεύω φιλε. Απλά μου φάνηκε παράξενο, γι αυτο είπα αν έχει τύχει και σε κανέναν άλλον, να το γράψει για να δουμε τι παίζει...
Όσο για τις παρενέργειες που πιθανόν να εχεις απο τις κρεατινες, τις ξερω πολυ καλα. Κι εμένα με έχουν "ενοχλήσει" κατα καιρούς κάποιες κρεατινες, αλλα κυρίως όταν έκανα παρατεταμενους κύκλους με υψηλή δοσολογια. Εγω μίλησα για τη συγκεκριμένη, την οποία και έχω πάρει πάνω απο 5-6 φορές, χωρίς όμως ποτε να μου παρουσιάσει το οτιδήποτε. Μίλησα απο προσωπική εμπειρία, γιατι την θεωρώ απο τις καλυτερες.

King for the moment
14-04-14, 15:37
kalispera paidia,xrhsimopoiw k egw to rpoion auth thn stigmh pernontas 3 kapsoules opws leei 45min prin thn proponish!auto pou dn kserw einai to gia poso kairo borw na xrhsimopoiw to proion auto k poso off xreiazetai prin to ksanaxrhsimopoiisw!!opoios kserei parakalw na me voithisei sxetika me auto!

beefmeup
15-04-14, 10:15
γραφε ελληνικα αν θες ειναι κανονας του φορουμ.

οσο θες μπορεις να το χρησιμοποιεις χωρις να σταματας..κρεατινη ειναι.
αν σωνει κ καλα θες να ακολουθησεις ενα σχεδιο ληψης του παρτο 2 μηνες κ μετα σταματα απο 15 μερες εως 1 μηνα μεχρι να ξαναρχισεις..

το απο πανω αν το περνεις καθε μερα..αν τωρα το περνεις μονο τις μερες προπονησης που γραφεις (ετσι καταλαβα δλδ?) δεν υπαρχει λογος να σταματησεις...οσο σε πιανει περνε το..αν σταματησει να σε πιανει το σταματας παλι για ενα διαστημα κ μετα το ξεκινας παλι.

King for the moment
15-04-14, 14:14
Σορυ για τα greeklish δεν το ηξερα!

Και καλυτερα να μιλαμε ελληνικα..ναι το περνω τις μερες προπονησης και μονο!επισης μηπως καποιος ξερει για χρηση κρεαλκαλικης και μονουδρικης μαζι??

beefmeup
15-04-14, 15:56
τις μερες προπονησης μπορεις να περνεις αυτο,κ τις οφ μερες μονουδρικη.

reignman007
16-04-14, 08:15
kalispera paidia,xrhsimopoiw k egw to rpoion auth thn stigmh pernontas 3 kapsoules opws leei 45min prin thn proponish!auto pou dn kserw einai to gia poso kairo borw na xrhsimopoiw to proion auto k poso off xreiazetai prin to ksanaxrhsimopoiisw!!opoios kserei parakalw na me voithisei sxetika me auto!

Αν δεν κανω λαθος η συσκευασια γραφει 1 καψουλα πριν την προπονηση και 1 μετα, αν εισαι πανω απο 175Lbs 2+2.
Εγω προσωπικα παιρνω 2+2 και τις μερες που δεν κανω προπονηση δεν παιρνω καμια.
Θα επρεπε τις μερες οφφ να παιρνω?

herculas
16-04-14, 09:58
Η παλίά συσκευασία της απλής kre-alkalyn έγραφε 3+3 αν είσαι πάνω από 215lbs .
Η νέα γράφει 2+2 για όλους πάνω από 175 lbs.

Σε άλλο θέμα ρώτησα τι παίζει ,γιατί αν άλλαξε η δοσολογία και στην Pro τότε υπάρχει ένα θεματάκι.

King for the moment
16-04-14, 17:28
ΠΑΙΔΙΑ Η ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΓΙΑ ΑΦΤΕΡ ΜΟΝΟ ΓΙΑ 45 ΜΙΝ ΠΡΙΝ 2-3 ΚΑΨΟΥΛΕΣ!ΤΕΣΠΑ ΕΓΩ ΣΥΝΔΙΑΖΩ ΚΑΙ ΜΟΝΟΥΔΡΙΚΗ ΤΟ ΠΡΩΙ ΚΑΙ ΒΛΕΠΟΥΜΕ΄)

Stefanos9
23-08-14, 12:36
ΠΑΙΔΕΣ ΣΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΠΡΟΙΟΝ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΑΝ 2 ΚΑΨΟΥΛΕΣ 45 ΛΕΠΤΑ ΠΡΙΝ ΤΗ ΠΡΟΠΟΝΑ Κ 1 ΜΕΤΑ.ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ Η ΘΕΛΩ ΠΕΕΙΣΣΟΤΕΡΟ?ΕΙΜΑΙ 80 ΚΙΛΑ

Pappous45
23-08-14, 13:09
Η καλυτερη κρεατινη για μενα προσωπικα, την χρησιμοποιω τα τελευταια 6 χρονια, δεν με φουσκωνει δεν χρειαζεται υπερφορτωση και δινει απιστευτη δυναμη και τρελα πρηξιματα, παιρνω 2 καψουλες μονο πριν την προπονηση (90 κιλα) της μερες οφφ δεν παρνω, κανω κυκλο 3 μηνων

kotsoum
23-08-14, 16:46
Καλη ειναι, την ετρεξα για 6 εβδομαδες με 3caps πριν και 3 μετα και τις off μερες 6 caps το πρωι. Ανεβασμα σε δυναμη, σχεδον καθολου νερα, λιγα pumps. Κατα τη γνωμη μου αρκετα ακριβη γι αυτα που προσφερει, την επομενη φορα μαλλον θα επικεξω την old-time-classic μονουδρικη.

Stefanos9
10-10-14, 08:53
Μετα απο 1 μηνα ληψης της συγκεκριμενης αλκαλικης εχω ν πω οτι ειμαι πολυ ευχαριστημενος.καθολου κατακρατηση καλα πρηξιματα κ αισθητο ανεβασμα σε δυναμη.

HasheSss
16-01-15, 18:34
Προσωπικά την έχω δουλέψει και χειμώνα και καλοκαίρι..κάνει καλή δουλειά χωρίς κατακράτηση υγρών απλά θεωρώ ότι θέλει να είσαι στη φάση που δουλεύεις δυνατή προπόνηση για να σου βγάλει αποτελέσματα..

raiden
21-01-15, 15:40
Την δουλευω εναλλαξ με τη μονουδρικη και την θεωρω απο τα must συμπληρωματα ! Ειδικα σε περιοδους γραμμωσης ,οπου η σκληραδα και ο καθορισμος παιζουν πρωτευοντα ρολο !! Μου αρεσε πολυ και η nitro-pro που εβγαζε αλλα δεν την βρισκω καιρο τωρα

Eggbo
07-07-16, 17:04
Καλησπέρα...το συγκεκριμενο συμπληρωμα το ειχα δοκιμασει πριν περιπου 2 χρόνια...φλεβηκπτιτα πριξηματα και δυναμη ολα απιστευτα! Ειναι προιον που δουλευει 100% χωρις κατακρατηση υγρων καταλληλο και για γραμμωση!!! Θέλω να ρωτησο αν καποιος ξερει απο που μπορω να το παραγκειλω, οσα σαιτ εψαξα δε το βρήκα και στο xtreme δεν το χει στο σαιτ....αν ξέρει κανενας ας μου στηλει ενα message:)

zoralos
12-07-16, 01:45
Και εγω το ιδιο στειλτε μ πμ

Στάλθηκε από το LG-X150 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk