PDA

Επιστροφή στο Forum : Γενικες ερωτησεις για συμπληρωματα



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37

gmalamos
22-05-11, 17:20
i cut my right,Που ειπε και καποιος

http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?8049-O-%CF_%CF_%CE%BC%CE%BC%CE%B1%CF_%CE%BF%CF_-%CF_%CF_%CE%BD-%CE%B1%CF_%CE%B8%CF_%CF_%CF_%CE%B5%CF_%CE%BD%28%CE%B3%CE%BB%CF_%CE%BA%CE%BF%CE%B6%CE%B1%CE%BC%CE%B9%CE%BD%CE%B7%29

exkaliber
22-05-11, 17:24
http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?8049-O-%CF_%CF_%CE%BC%CE%BC%CE%B1%CF_%CE%BF%CF_-%CF_%CF_%CE%BD-%CE%B1%CF_%CE%B8%CF_%CF_%CF_%CE%B5%CF_%CE%BD%28%CE%B3%CE%BB%CF_%CE%BA%CE%BF%CE%B6%CE%B1%CE%BC%CE%B9%CE%BD%CE%B7%29

http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?11017-Elastamine-(Primaforce)

gmalamos
22-05-11, 17:35
http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?11017-Elastamine-(Primaforce)

http://www.xtr.gr/eidika_proionta/446/GLUCOSAMINE_+_CHONDROITIN_1500mg_/_1200mg_%28NOW_FOODS%29.htm

exkaliber
22-05-11, 17:40
http://www.xtr.gr/eidika_proionta/446/GLUCOSAMINE_+_CHONDROITIN_1500mg_/_1200mg_%28NOW_FOODS%29.htm

http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?8701-Μου-τη-δίνουν-...:green:

gmalamos
22-05-11, 17:51
http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?8701-Μου-τη-δίνουν-...:green:

Κοιτα προληπτικα το θελω και δεν εχω σκοπο να δωσω μια περιουσια ουτε να βγαλω καρτα για αγορα εξωτερικου..

Και ειμαι αναμεσα σ αυτα τα δυο.

http://www.xtr.gr/eidika_proionta/446/GLUCOSAMINE_+_CHONDROITIN_1500mg_/_1200mg_%28NOW_FOODS%29.htm

http://www.xtr.gr/eidika_proionta/568/GLUCOSAMINE_PLUS_/100_caps_%28MDY%29.htm

Kaloutsikos
22-05-11, 17:55
1 γευμα 1-1.30 ωρα πριν την προπονηση με αργους υδατανθρακες,πχ κουακερ

Το παλικάρι ρώτησε για ηλεκτρολίτες, αυτό που κολάει φίλος;


Γιατι???Εγω παλια επαιρνα μια πρωτεινη ογκου,και πηρα ογκο μονο στην κοιλια :unsure:

:green:

Devil
22-05-11, 17:57
Κοιτα προληπτικα το θελω και δεν εχω σκοπο να δωσω μια περιουσια ουτε να βγαλω καρτα για αγορα εξωτερικου..

Και ειμαι αναμεσα σ αυτα τα δυο.

http://www.xtr.gr/eidika_proionta/446/GLUCOSAMINE_+_CHONDROITIN_1500mg_/_1200mg_%28NOW_FOODS%29.htm

http://www.xtr.gr/eidika_proionta/568/GLUCOSAMINE_PLUS_/100_caps_%28MDY%29.htm

της now....;)

exkaliber
22-05-11, 17:58
Κοιτα προληπτικα το θελω και δεν εχω σκοπο να δωσω μια περιουσια ουτε να βγαλω καρτα για αγορα εξωτερικου..



πως με αδειαζεις ετσι στεγνα ρε :green:

για συγκρινε λιγο τις τιμες


η καρτα βγαινει δωρεαν :P

exkaliber
22-05-11, 17:59
Γιατι???Εγω παλια επαιρνα μια πρωτεινη ογκου,και πηρα ογκο μονο στην κοιλια :unsure:

ε ειναι να μν τα πιστευεις μετα? :green:

gmalamos
22-05-11, 18:02
πως με αδειαζεις ετσι στεγνα ρε :green:

για συγκρινε λιγο τις τιμες


η καρτα βγαινει δωρεαν :P

Σιγα ρε που σε αδειαζω.Τι εγινε..??

Βαριεμαι να βγαζω καρτες απ του χρονου.

aepiskeptis
22-05-11, 18:40
ψαχνεις για bulk ε?.... unflavored ειναι σαν γυψος.... δεν πινοντε ευκολα.... και απο διαλητοτητα οτι και να παρεις σε bulk ειναι χαλια....

μια λυση ειναι κουταλι στο στομα....;)

τνκσ!

δε ξερω τι εννοεις "bulk".:unsure:

ψαχνω για unflavored bcaa που να διαλυονται καπως. ειχα της primaforce και κατι αγνωστης προελευσης και δε διαλυονταν ουτε στο μπλεντερ.

δε με πειραζει η γευση, πλεον δε νομιζω οτι εχω και πολλους γευστικους καλυκες η χρονια χρηση μαυρης σοκολατας και κοκοα νιβσ, βλεπεις.

τα αγευστα της πριμαφορσε δε με πειραζαν καθολου στη γευση, μια χαρα μου φαινονταν, οκ ηταν λιγο πικρα, αλλα νπ.

gmalamos
22-05-11, 18:56
της now....;)

Τωρα το..Απο δοση?

4καπς ειναι..

Devil
22-05-11, 19:21
Τωρα το..Απο δοση?

4καπς ειναι..

οσο γραφει... 4 καπς καλα ειναι.... αντε να το πας στα 6 το πολυ....

Devil
22-05-11, 19:22
τνκσ!

δε ξερω τι εννοεις "bulk".:unsure:

ψαχνω για unflavored bcaa που να διαλυονται καπως. ειχα της primaforce και κατι αγνωστης προελευσης και δε διαλυονταν ουτε στο μπλεντερ.

δε με πειραζει η γευση, πλεον δε νομιζω οτι εχω και πολλους γευστικους καλυκες η χρονια χρηση μαυρης σοκολατας και κοκοα νιβσ, βλεπεις.

τα αγευστα της πριμαφορσε δε με πειραζαν καθολου στη γευση, μια χαρα μου φαινονταν, οκ ηταν λιγο πικρα, αλλα νπ.

τις primaforce για παραδειγμα ειναι bulk.... δλδ σκετα bcaa χωρις γευση και προσθετα....

οπου και να βρεις αγευστα την ιδια διαλυτοτητα θα εχουν... δεν θα αλλαξει κατι...

ΧΑΝΙΩΤΙΣΣΑ
22-05-11, 19:27
ανοίγω αυτο το θέμα οπως το ανάλογο στην ενότητα τις διατροφής για νεους η'/και άπυρους, οπου μπορούν να κάνουν την τις ερωτήσεις τους χωρις να ανοίγουμε νεο θεμα,

ιδίως για ερωτήσεις που δε χρειάζονται ''ειδική'' ανάλυση.............

καλησπερα σε ολους..ειμαι 28 χρονων 61 κιλα 21% λιπος θελω να κανω μια ερωτηση σε ολους εσας που ασχολειστε αρκετο καιρο με το bodybuilding η και γενικα κοπελιες που ασχολουνται με το fitness...εκανα εντατικη γυμναστικη για ενα χρονο...χαλαρα ομως γενικα ακολουθουσα ενα προγραμμα και προσεχω σχετικα την διατροφη μου....εχω μαθει και αρκετα πραγματα απο το foroum σας και προσπαθω γενικα με σκοπο μου το fitness...τον τελευταιο καιρο εδω και τρεις εβδομαδες με εχει αναλαβει ο γυμναστης του γυμναστηριου και με σκοπο την γραμμωση κανουμε ενα προγραμμα με σουπερ σετ...το προγραμμα μου ,μου αρεσει και εχω δει αποτελεσμα....εχω ξεκηνισει μια ισσοροπιμενη διατροφη....γενικα στο παρελθον εχω παρει καποιους λιποδιαλυτες που με βοηθισαν αρκετα...αυτην την φορα ο γυμναστης μου προτεινε να παρω xxxxxxxxxx.....δεν ξερω και πολλα πραγματα για το συγκεκριμενο προιον και θα ηθελα απο εσας την πολυτιμη συμβουλη σας.....και αν ξερει καποιοσ αν υπαρχουν παρενεργειες και ειδικα στις γυναικες......περημενω με αγωνια τισ συμβουλες σας.......

δεν μιλαμε για φαρμακα στο foroum....

ChuckNorris
23-05-11, 15:20
Το παλικάρι ρώτησε για ηλεκτρολίτες, αυτό που κολάει φίλος;



:green: φιλε μιπως ξερεις κατι να με βοηθησεις?? :bowdown:

Eddie
23-05-11, 15:41
οπου και να βρεις αγευστα την ιδια διαλυτοτητα θα εχουν... δεν θα αλλαξει κατι...

Μπααα...της primordial τα ajinomoto εχουν κλασεις ανωτερη διαλυτοτητα απο bulk και warriolab που εχω δοκιμασει!

Kaloutsikos
23-05-11, 16:33
φιλε μιπως ξερεις κατι να με βοηθησεις?? :bowdown:

Δυστυχώς δεν μπορώ να σε βοηθήσω γιατί δεν έχω πάρει ποτέ μου!

Devil
23-05-11, 17:17
Μπααα...της primordial τα ajinomoto εχουν κλασεις ανωτερη διαλυτοτητα απο bulk και warriolab που εχω δοκιμασει!

ναι ειναι instantized.... τα αλλα ειναι εντελως bulk χωρις καμια επεξεργασια....

ChuckNorris
23-05-11, 20:47
Η γλυκοζη του super market ειναι ιδια με του φαρμακειου??

aepiskeptis
23-05-11, 22:50
ναι ειναι instantized.... τα αλλα ειναι εντελως bulk χωρις καμια επεξεργασια....


Μπααα...της primordial τα ajinomoto εχουν κλασεις ανωτερη διαλυτοτητα απο bulk και warriolab που εχω δοκιμασει!

ευχαριστω!

Devil
24-05-11, 13:55
ααα εισαι καλο πιστολι εσυ...:shock::rolf:...εγω μεχρι 2 γρ ειχα δοκιμασει περυσι το καλοκαιρι,και γω δεν ειδα τπτ

η μινιμουμ δοση ηξερα ειναι στα 5γρ....:green:

Devil
24-05-11, 14:05
Τίποτα απολύτως! Κατα προσωπική άποψη, από τα χειρότερα συμπληρώματα όσον αφορά το θέμα λιποδιάλυσης! Καλή για την υγεία, ναι, κακή για το λίπος...


Αν και off, γιατι ειναι κακη για το λιπος; Δε βοηθαει καθολου; Ουτε στις κοπελες; Πηρα acetyl-l-carnitine στην κοπελα μου.

Απλα σκεφτομαι να αυξησω λιγο την διαρκεια και να κανω και σχοινακι επιπλεον.


σχετικο ειναι παλι αυτο με την λιποδιαλυση.... λιγο πολυ το story ειναι σαν το hmb , cla κτλ κτλ κτλ.... υπαρχουν ερευνες που υποστιριζουν οτι δουλευει και αλλες το αντιθετο....

σε καθε περιπτωση παντως η ALCAR εχει αρκετα benefits... και bulk δεν κοστιζει αρκετα... σε γενικες γραμμες σαν συμπληρωμα την θεωρω αρκετα χρησιμο...

amateur666
24-05-11, 16:42
εχω παρει beta-alanine k taurine αuτο π θελω να ρωτησω ειναι αν η beta-alanine χρειαζετε φορτωμα οπωσ η κρεατινη...ποια ωρα τησ ημερασ(κ ποσα γραμμαρια )ειναι καλυτερα να την περνω αuτη κ την taurine(γραμμαρια??..)..κ αν κανουμε κυκλο με beta-alanine???...:unsure:

beefmeup
24-05-11, 19:40
εχω παρει beta-alanine k taurine αuτο π θελω να ρωτησω ειναι αν η beta-alanine χρειαζετε φορτωμα οπωσ η κρεατινη...ποια ωρα τησ ημερασ(κ ποσα γραμμαρια )ειναι καλυτερα να την περνω αuτη κ την taurine(γραμμαρια??..)..κ αν κανουμε κυκλο με beta-alanine???...:unsure:

β αλανινη,3 γρ..μπορεις να τα παρεις ολα πριν την προπονα η να τα σπασεις σε 2 δοσεις με την 2η κανα μισαωρο πριν πας για προπονηση.

κ ταυρινη 2γρ ολα στο ποστ που περνεις.

φοτρωμα δεν θελει τπτ απτα 2.

Chris92
25-05-11, 01:58
πειραζει αν μαζι με τη πρωτεινη που παιρνω(ειμαι σε περιοδο γραμμωσης) βαζω και λιγη κανελα για γευση? η επιρεαζει την απορροφηση η τπτ αλο?

jimmy007
25-05-11, 02:04
πειραζει αν μαζι με τη πρωτεινη που παιρνω(ειμαι σε περιοδο γραμμωσης) βαζω και λιγη κανελα για γευση? η επιρεαζει την απορροφηση η τπτ αλο?

Πρακτικά καμία διαφορά..

COBRA_STYLE
25-05-11, 02:22
η μινιμουμ δοση ηξερα ειναι στα 5γρ....:green:

βασικα στο ειπανε οτι ξεκιναει στα 5 μπας και εβλεπες καμια διαφορα στο προβλημα σου...αλλααααα not:turtle::turtle::turtle::green::P

den23
25-05-11, 10:43
χτες έπαθα το εξής... πείτε μου τη γνώμη σας σας παρακαλώ... είπα για "postwo" να μην πάρω τη whey μου αλλα κάτι ξεχασμένα bcaa που είχα σε κάψουλες(ακόμα περιμένω τη παραγγελια από america για το κανονικό μου "postwo")... επειδή όμως τη προηγουμενη φορα που είχα πάει αυτά τα bcaa είχα αισθανθεί αναγούλα από τις πολλές κάψουλες, τώρα άνοιξα τις κάψουλες έβαλα το περιεχόμενο σε ένα shaker μαζί με ελαχιστη whey για τη γεύση, e και πήγα για προπονά και το πήρα για "μεταπροπονητικο"... με το που κατεβάζω και την τελευταία γουλιά άσπρισα και ήμουν έτοιμος να πέσω κάτω... με έπιασε τρομερή αναγούλα, και τάση για εμετό, και είχα τρομερή αδυναμία στα πόδια(το σημείο που γύμνασα) δεν μπορούσα να πάρω τα πόδια μου στη κυριολεξία,,, αυτό συνεχίστηκε μέχρι t βραδυ που κάθε 10 λεπτά με έπιανε μια πιο έντονα μια με άφηνε... η μοναδική αλλαγή μέσα στην ημερα από αυτά που έκανα είναι συνήθως είναι ότι πήγα την δόση τη πρωινή του σίντα από 1+1 capsules στο 2+1 κάψουλες, αλλα δεν νομίζω να με πείραξε αυτό γιατί τις δυο καπάκι τις πήρα το πρωί και δη κατάλαβα τίποτα... λέτε να φταίει που "βγαλα" τα bcaa από τις κάψουλες??? η κάτι άλλο?? καμια ιδέα???

PMalamas
25-05-11, 11:00
ρε για κοιτα μπας και ειναι ληγμενα

den23
25-05-11, 11:21
ρε για κοιτα μπας και ειναι ληγμενα

έχω ελέγχει... αλλα λέει best before 03/13.. τι να πω... άμα ήταν να με πείραζαν τα bcaa θα με φράζαν και αυτά που έχουν οι πρωτεΐνες, γιατί να με πειράζουν τα σκέτα??? σκέφτηκα μήπως είναι επειδή είμαι σε υποθερμιδική και δεν παίρνω "πολουβιταμινη"(ακόμα την περιμένω να έρθει από αμέρικα όπως είπα και πριν) αλλα για αυτό θα δικαιολογούσα μονο την αδυναμία και την κούραση σε καμια περίπτωση την αναγούλα... καμια άλλη ιδέα???

PMalamas
25-05-11, 12:49
έχω ελέγχει... αλλα λέει best before 03/13.. τι να πω... άμα ήταν να με πείραζαν τα bcaa θα με φράζαν και αυτά που έχουν οι πρωτεΐνες, γιατί να με πειράζουν τα σκέτα??? σκέφτηκα μήπως είναι επειδή είμαι σε υποθερμιδική και δεν παίρνω "πολουβιταμινη"(ακόμα την περιμένω να έρθει από αμέρικα όπως είπα και πριν) αλλα για αυτό θα δικαιολογούσα μονο την αδυναμία και την κούραση σε καμια περίπτωση την αναγούλα... καμια άλλη ιδέα???

Η αναγουλα ερχετα μετα απο δυνατη προπονηση ποδια, και ειδικα καθησματα.. οποτε δικαιολογειται.
Και επισης δινεις και το λογο της αδυναμιας, υποθερμιδικη διαιτα και χωρις βιταμινες.

Devil
25-05-11, 14:18
βασικα στο ειπανε οτι ξεκιναει στα 5 μπας και εβλεπες καμια διαφορα στο προβλημα σου...αλλααααα not:turtle::turtle::turtle::green::P

αλλος μασαει 3 διαφορετικα testbooster.... για να δει απρη μερα....:green::green::green::green:

την ειχα βρει bulk ρε.... ηταν και φτηνη.... απο αποτελεσμα... καπου το ειχα γραψει:green::green::green:

COBRA_STYLE
25-05-11, 14:19
καλα δεν εχει σχεση το οτι δεν παιρνει πολυβιταμινη με το οτι τον επιασε αυτη η αναγουλα,μην τρελαθουμε κιολας...να χαμε να λεγανε ειναι αυτο...


αλλος μασαει 3 διαφορετικα testbooster.... για να δει απρη μερα....:green::green::green::green:

την ειχα βρει bulk ρε.... ηταν και φτηνη.... απο αποτελεσμα... καπου το ειχα γραψει:green::green::green:

χααχαχαχαχαχαχαχ......τα πεταξα ολα τελικα δε μαρεσαν:P:green::turtle:

den23
25-05-11, 14:40
και το τότε τι σκ@τα είναι??? δεν έκανα κάτι διαφορετικό από ότι έκανα τις άλλες μέρες... εν το μεταξύ ακόμα k σήμερα με πιάνουν κάτι δεκάλεπτα που εξ αδυναμία και ανακάτεμα...

sobral
25-05-11, 14:54
και το τότε τι σκ@τα είναι??? δεν έκανα κάτι διαφορετικό από ότι έκανα τις άλλες μέρες... εν το μεταξύ ακόμα k σήμερα με πιάνουν κάτι δεκάλεπτα που εξ αδυναμία και ανακάτεμα...

τι υποθερμιδική δίαιτα κάνεις? πόσες θερμίδες? εγώ πιστεύω ότι εκεί είναι το πρόβλημα, ειδικά αν πέφτεις κάτω από τον BMR είναι πρόβλημα.

den23
25-05-11, 15:13
τι υποθερμιδική δίαιτα κάνεις? πόσες θερμίδες? εγώ πιστεύω ότι εκεί είναι το πρόβλημα, ειδικά αν πέφτεις κάτω από τον BMR είναι πρόβλημα.

κοίτα είμαι 1.80 78-79 κιλά με κάνα 15-16% λίπος, και κάνω την εξής διατροφή εδώ και μιάμιση βδομάδα:

μετά το πρωινό τρεξιμο
40gr whey
187 Kcal( 15gr υδατανθρακεϛ 20gr πρωτεινεϛ 4gr λιπαρα)

πρωινο
80gr βρώμη
250ml γάλα 0%
1 ολοκληρο αυγο
2 ασπραδια αυγου
480 Kcal(60gr υδατανθρακεϛ 29gr πρωτεινεϛ(20 ζωικεσ+9 φυτικεϛ) 12gr λιπαρα)

μεσημεριανό
200gr στήθος γαλοπούλας ή στήθος κοτόπουλο ή μοσχαρίσιο κρέας ή ψάρι
100gr βρώμη
πράσινη σαλάτα + 40gr ελαιόλαδο
1040 Kcals (60gr υδατανθρακεϛ 71gr πρωτεινεϛ(60 ζωικεσ+11 φυτικεϛ) 52gr λιπαρα )

βραδυ
200gr στήθος γαλοπούλας ή στήθος κοτόπουλο ή μοσχαρίσιο κρέας ή ψάρι
μια φετα του τοαστ μαυρο yωμι
πράσινη σαλάτα + 20 gr ελαιόλαδο
570 Kcals(12gr υδατανθρακεϛ 60gr πρωτεινεϛ 24gr λιπαρα)

και πριν τον ύπνο καμια φορα κάνα γιαουρτάκι 0%..

αυτή είναι η διατροφή που ακολουθώ, αλλα την κάνω εδώ και μιάμιση βδομάδα γιατί να πάθω κάτι τώρα??? σκέφτομαι να πάρω ένα zantac μπας και ηρεμήσει το στομάχι μου γιατί τώρα που tan η ώρα του μεσημεριανού κάθε μπουκιά που έβαζα στο στόμα μου μου ερχόταν αναγούλα με αποτέλεσμα να κάνω 1 ώρα να φάω ένα πιάτο φαΐ και μου σπάσαν τα νεύρα... τι λέτε για το zantac??

den23
25-05-11, 15:29
καμια ιδέα???

arisfwtis
26-05-11, 01:28
topic για το purple psyko εχουμε ?
εκανα αναζητηση στο google αλλα μου βγαλε ενα στο archive

Devil
26-05-11, 01:43
topic για το purple psyko εχουμε ?
εκανα αναζητηση στο google αλλα μου βγαλε ενα στο archive

http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?13547-Purple-PsyKO-%28-Controlled-Labs-%29&highlight=psyko

;)

Manos1989
26-05-11, 10:43
ρε διάολε για πες κανένα λιποδιαλυτικό για κοπέλα 23 χρονών. Κάνει διατροφή low carb και σταδιακά πέφτει σε θερμίδες, μια χαρά πάει αλλά μου τα χει πρήξει για κανά χαπάκι:turtle:
Γυμναστήριο δε παίζει ακόμα αλλά θα ξεκινήσει αργότερα(έτσι λέει).
Κάτι ελαφρύ προφανώς αλλά να κάνει και τίποτα πέρα από το placebo που κάνει τα μέγιστα έτσι κιαλλιώς.
Και όποιος άλλος ξέρει φυσικά κάτι περί του θέματος, παρακαλώ ας ρίξει μια ενημέρωση:P

p.s να της δώσω κανά διουρητικό να γουστάρει τη ζωή της για λίγες μέρες ? xD

gym
26-05-11, 10:45
ρε διάολε για πες κανένα λιποδιαλυτικό για κοπέλα 23 χρονών. Κάνει διατροφή low carb και σταδιακά πέφτει σε θερμίδες, μια χαρά πάει αλλά μου τα χει πρήξει για κανά χαπάκι:turtle:
Γυμναστήριο δε παίζει ακόμα αλλά θα ξεκινήσει αργότερα(έτσι λέει).
Κάτι ελαφρύ προφανώς αλλά να κάνει και τίποτα πέρα από το placebo που κάνει τα μέγιστα έτσι κιαλλιώς.
Και όποιος άλλος ξέρει φυσικά κάτι περί του θέματος, παρακαλώ ας ρίξει μια ενημέρωση:P

p.s να της δώσω κανά διουρητικό να γουστάρει τη ζωή της για λίγες μέρες ? xD

τζαμπα θα το παρει πραγματικα...ειδικα η γυναικα αν δεν δουλεψει σκληρα αεροβιο,δεν παει να παρει εκατο χαπια(εμποριου),τιποτα...
δεν μιλαω για τα ΄''αλλα'' αλλα πραγματικα πες της να κανει διατροφη στεγνα κ αεροβιο μαζι με τα βαρη της με πολλαααα κιλα και να δει πως θα φτιαξει...να την πεισεις!

υ.γ. δωσε δωσε να λιωσει!!!!:green::green:

εντιτ...αν δεν κανει ρε συ γυμναστικη,τι να δει?δωστης καραμελες...το ιδιο placebo θα εχει...

COBRA_STYLE
26-05-11, 10:50
ρε διάολε για πες κανένα λιποδιαλυτικό για κοπέλα 23 χρονών. Κάνει διατροφή low carb και σταδιακά πέφτει σε θερμίδες, μια χαρά πάει αλλά μου τα χει πρήξει για κανά χαπάκι:turtle:
Γυμναστήριο δε παίζει ακόμα αλλά θα ξεκινήσει αργότερα(έτσι λέει).
Κάτι ελαφρύ προφανώς αλλά να κάνει και τίποτα πέρα από το placebo που κάνει τα μέγιστα έτσι κιαλλιώς.
Και όποιος άλλος ξέρει φυσικά κάτι περί του θέματος, παρακαλώ ας ρίξει μια ενημέρωση:P

p.s να της δώσω κανά διουρητικό να γουστάρει τη ζωή της για λίγες μέρες ? xD

διουρητικο λεει:turtle:

εγω θα λεγα κανα Cytoleanaki ή κανα OEPaki...εγω περυσι με Cyto επεσα 4-5 κιλα χωρις τρελα στεγνη διατροφη

Manos1989
26-05-11, 10:59
τζαμπα θα το παρει πραγματικα...ειδικα η γυναικα αν δεν δουλεψει σκληρα αεροβιο,δεν παει να παρει εκατο χαπια(εμποριου),τιποτα...
δεν μιλαω για τα ΄''αλλα'' αλλα πραγματικα πες της να κανει διατροφη στεγνα κ αεροβιο μαζι με τα βαρη της με πολλαααα κιλα και να δει πως θα φτιαξει...να την πεισεις!

υ.γ. δωσε δωσε να λιωσει!!!!:green::green:

εντιτ...αν δεν κανει ρε συ γυμναστικη,τι να δει?δωστης καραμελες...το ιδιο placebo θα εχει...

Εσύ δίκιο έχεις δε το συζητώ και είσαι και σίγουρα από τις καταλληλότερες για συμβουλές προς κοπέλες αλλά ξέρεις αυτόν τον ενθουσιασμό μόλις χάσεις τα πρώτα κιλά. Εχει τρελαθεί και πάει και παίρνει ότι μαλακία της πασάρουν....π.χ πήγε κι έδωσε 35 ευρώ για το lipotox......ε και σκέφτομαι να της δώσω κάτι εγώ να μη χαλάει τουλάχιστον τα λεφτά της και αν κάνει και κάτι, έχει καλώς. Τι λες για το lipo6 για γυναίκες ή OEP/ cytolean που προτείνει ο cobras?
Εσύ έχεις χρησιμοποιήσει κάτι?


διουρητικο λεει:turtle:

εγω θα λεγα κανα Cytoleanaki ή κανα OEPaki...εγω περυσι με Cyto επεσα 4-5 κιλα χωρις τρελα στεγνη διατροφη

Το oep εγώ δε το καταλαβαίνω ακόμα και με 5 κάψουλες τη μέρα αλλά γενικά είμαι αναίσθητος σε ότι κι αν έχω πάρει.....δε θα την τσιτώσει λες?
Με cytolean και κορτιζόλη δεν παίζει πρόβλημα σε γυναίκες ε?

arisfwtis
26-05-11, 11:01
αμα δεν παει γυμναστηριο δωστης κανα πρασινο τσαι σε αλλο κουτι για το πλασιμπο:green:

COBRA_STYLE
26-05-11, 11:07
Το oep εγώ δε το καταλαβαίνω ακόμα και με 5 κάψουλες τη μέρα αλλά γενικά είμαι αναίσθητος σε ότι κι αν έχω πάρει.....δε θα την τσιτώσει λες?
Με cytolean και κορτιζόλη δεν παίζει πρόβλημα σε γυναίκες ε?

σιγα την επιδραση στην κορτιζολη που εχει.. και αν στην μειωνει λιγο θα ειναι...δεν εχω

δει σε κανενα φορουμ τπτ αρνητικο απο τη χρηση του ουτε γω ειδα....με το να

μειωσεις λιγο την κορτιζολη καλο κανεις,δεν την εξαφανιζεις εξαλλου....ισα ισα που

αμα λιωσει στην αεροβια αργοτερα και εκτοξευσει την κορτιζολη η ζυγαρια κολλησει

ανετα απο την κατακρατηση...αν την πιασουν τα stims τωρα δεν ξερω,γιατι δεν ξερω

ποια η σχεση της μαζι τους:green:

gym
26-05-11, 12:16
Εσύ δίκιο έχεις δε το συζητώ και είσαι και σίγουρα από τις καταλληλότερες για συμβουλές προς κοπέλες αλλά ξέρεις αυτόν τον ενθουσιασμό μόλις χάσεις τα πρώτα κιλά. Εχει τρελαθεί και πάει και παίρνει ότι μαλακία της πασάρουν....π.χ πήγε κι έδωσε 35 ευρώ για το lipotox......ε και σκέφτομαι να της δώσω κάτι εγώ να μη χαλάει τουλάχιστον τα λεφτά της και αν κάνει και κάτι, έχει καλώς. Τι λες για το lipo6 για γυναίκες ή OEP/ cytolean που προτείνει ο cobras?
Εσύ έχεις χρησιμοποιήσει κάτι?

να σου πω εγω πηρα το ντικανα και αυτο γιατι ηταν δωρο και εληγε σε λιγο καιρο κ λεω αντε ας το παρω...το προγραμμα μου κανονικα βγαινει ετσι οπως επρεπε να βγει...δηλαδη ουτως η αλλως θελω δεν θελω θα ανεβαινε σε ενταση,διαρκεια ολα(ας μιλησουμε για αεροβιο),δεν ειδα τιποτα φοβερο κ δεν νομιζω οτι ειναι απαραιτητα...εγω το παιρνω ακομα κ η διατροφη ειναι 100 τα εκατο αυστηρη κ στεγνη κ ολα...αλιμονο μια κοπελα που θα προσεξει εστω κ λιγο την διατροφη της να μην δει διαφορα...

βασικα γιατι δεν την παιρνεις μαζι σου προπονηση?η εστω δεξε της να κανει μονη με το βαρος της...βαλτην εστι στο τρυπακι να νιωσει λιγο την ενταση απο κανονικη προπονηση...
μετα πραγματικα τιποτα να μην παρει...θα πεταξει τα λεφτα της ρε συ κ ειναι κριμα...καλυτερα ας παρει μια πολυβιταμινη...κ πες της αχ αυτο θα σε βοηθησει...να δεις μια χαρα θα το πιστεψει κ θα λεει γουαου...δουλευει!!!
πες της να μπει στο φορουμ να της μιλησω-ουμε και θα καταλαβει...



Το oep εγώ δε το καταλαβαίνω ακόμα και με 5 κάψουλες τη μέρα αλλά γενικά είμαι αναίσθητος σε ότι κι αν έχω πάρει.....δε θα την τσιτώσει λες?
Με cytolean και κορτιζόλη δεν παίζει πρόβλημα σε γυναίκες ε?


αμα δεν παει γυμναστηριο δωστης κανα πρασινο τσαι σε αλλο κουτι για το πλασιμπο:green:

σωστο κ αυτο...το πλασιμπο ειναι αστα να πανε...τοπ τοπ!

γυναικειο σωμα=διατροφη αυστηρ+πολλα κιλα σε βαρη και σωστα...τοτε βλεπεις διαφορα...
ο μονος τροπος να δεις διαφορα με εναν λιπο ειναι να εισαι 1000 τα εκατο σωστος σε διατροφη και 1000 τα εκατο σωστος σε προπονηση και τοτε ενα 5 τα εκατο μπορει να βοηθησει ενας ''απλος''λιπο...

Devil
26-05-11, 12:43
ρε διάολε για πες κανένα λιποδιαλυτικό για κοπέλα 23 χρονών. Κάνει διατροφή low carb και σταδιακά πέφτει σε θερμίδες, μια χαρά πάει αλλά μου τα χει πρήξει για κανά χαπάκι:turtle:
Γυμναστήριο δε παίζει ακόμα αλλά θα ξεκινήσει αργότερα(έτσι λέει).
Κάτι ελαφρύ προφανώς αλλά να κάνει και τίποτα πέρα από το placebo που κάνει τα μέγιστα έτσι κιαλλιώς.
Και όποιος άλλος ξέρει φυσικά κάτι περί του θέματος, παρακαλώ ας ρίξει μια ενημέρωση:P

p.s να της δώσω κανά διουρητικό να γουστάρει τη ζωή της για λίγες μέρες ? xD


αρα γυμαναστικη δεν κανει....

η' πας σε CLA,Sesamin,TTA μερια.... η' της δινεις Ω3... λες οτι κανουν για αδυνατισμα.... πιανει μια χαρα το placebo... και εχει και το εξτρα κερδος των Ω3.... καλο κανουν ετσι κι αλλιως οχι κακο...

sobral
26-05-11, 13:08
δώσε της κάνα Ω3 όπως σου είπαν ή κάνα superfats (nutrabolics) ή sesamin (scivation). Μία περιγραφή να διαβάσει από τα σάιτ τους θα νομίζει ότι παίρνει τίποτα τούμπανο.:green::green: εκεί να δεις placebo στο φουλ:P

gym
26-05-11, 13:12
αρα γυμαναστικη δεν κανει....

η' πας σε CLA,Sesamin,TTA μερια.... η' της δινεις Ω3... λες οτι κανουν για αδυνατισμα.... πιανει μια χαρα το placebo... και εχει και το εξτρα κερδος των Ω3.... καλο κανουν ετσι κι αλλιως οχι κακο...

οντως αυτο σκεφτομουν τωρα για τα ωμεγα...αλλα ο δαιμονας ως συνηθως προλαβαινει τους παντεςςςςςς.....τα ωμεγα τελικα για μενα τα θεωρω τα πιο απαραιτητα...

exkaliber
26-05-11, 14:52
αρα γυμαναστικη δεν κανει....

η' πας σε CLA,Sesamin,TTA μερια.... η' της δινεις Ω3... λες οτι κανουν για αδυνατισμα.... πιανει μια χαρα το placebo... και εχει και το εξτρα κερδος των Ω3.... καλο κανουν ετσι κι αλλιως οχι κακο...

με βλεπω να κανω αυτο που λες εδω περα
εκτος αν εχεις να προτεινεις και κατι ακομα..
φανταστικε officer :green:

και μαλιστα,επειδη δεν εχω πολλα Ω3 θα της πω (της μαμας μου) οτι ειναι παρανομα
και να παιρνει μονο 1 την ημερα

Αντωνης
26-05-11, 15:15
Mισο λεπτο ρε παιδια...Τα ω3 δεν βοηθανε και στην λιποδιαλυση,εστω και λιγο?:unsure:

Devil
26-05-11, 16:27
με βλεπω να κανω αυτο που λες εδω περα
εκτος αν εχεις να προτεινεις και κατι ακομα..
φανταστικε officer :green:

και μαλιστα,επειδη δεν εχω πολλα Ω3 θα της πω (της μαμας μου) οτι ειναι παρανομα
και να παιρνει μονο 1 την ημερα

κατι τετοιο θα προτεινα.... ισως οχι ΤΤΑ... αλλα τα αλλα ναι...


Mισο λεπτο ρε παιδια...Τα ω3 δεν βοηθανε και στην λιποδιαλυση,εστω και λιγο?:unsure:

δεν εχω ιδεα τι ρολο μπορει να βαρανε.... βασικα εχω μια ιδεα αλλα δεν ειμαι σιγουρος...

καλα γενικα υπαρχει μια θεωποιηση των Ω3 χωρις λογο.... οκ κανουν καλο... αλλα μην το ξεφτυλισουμε δεν κανουν θαυματα....;)

Αντωνης
26-05-11, 17:00
δεν εχω ιδεα τι ρολο μπορει να βαρανε.... βασικα εχω μια ιδεα αλλα δεν ειμαι σιγουρος...


E πες κιολας ποια ειναι αυτη η ιδεα που εχεις για το τι μπορει να κανουν,τι μας αφηνεις με το μυστηριο?:P:P:green:

beatshooter
26-05-11, 17:28
Εχετε καμια προταση για πρωτεινη με τις ιδιες ποσοτητες ανα σκουπ με την Gold whey alla pio oikonomikh?

beefmeup
26-05-11, 17:29
Εχετε καμια προταση για πρωτεινη με τις ιδιες ποσοτητες ανα σκουπ με την Gold whey alla pio oikonomikh?

elite dymatize.

Ellispontos 4
26-05-11, 17:55
Καλησπέρα, θα ήθελα να μου πειτε αν μπορω πριν την προπονηση να παιρνω λιποδιαλυτη (lipo 6x) μαζί με N.O. XPLODE? :)
Σας ευχαριστώ!

beefmeup
26-05-11, 17:55
αν δεν εχεις θεμα με την πολυ καφεινη που εχουν κ τα 2 μαζι,παρτα..

sobral
26-05-11, 19:17
Καλησπέρα, θα ήθελα να μου πειτε αν μπορω πριν την προπονηση να παιρνω λιποδιαλυτη (lipo 6x) μαζί με N.O. XPLODE? :)
Σας ευχαριστώ!

δεν θα το επιχειρούσα ειδικά με αυτά τα δύο.:unsure: πάρα πολύ καφείνη! με άλλα ίσως με αυτά όχι. Προσωπική άποψη...

exkaliber
26-05-11, 22:05
κατι τετοιο θα προτεινα.... ισως οχι ΤΤΑ... αλλα τα αλλα ναι...





l carnitine πριν το περπατημα λες να βοηθησει?????????

Devil
26-05-11, 22:29
l carnitine πριν το περπατημα λες να βοηθησει?????????

μπα οχι... κανα πρασινο τσαι ισως εκανε κατι... για υγρα παντα...


ps: το θεμα σου στη διατροφη το εβαλα στις γενικες....

exkaliber
26-05-11, 22:36
μπα οχι... κανα πρασινο τσαι ισως εκανε κατι... για υγρα παντα...


ps: το θεμα σου στη διατροφη το εβαλα στις γενικες....

πρασινο τσαι, λιπτον ας πουμε?? ή σε ταμπλετες? leen green ας πουμε?


σε καταλαβα απ την μυρωδια :green:
το μετεφερες που το μετεφερες δεν απαντουσες κι ολας :green:

jimas
26-05-11, 22:41
Ποιά είναι η γνώμη σας για την Precision Protein της ΕΑΣ;

Βασικά Διατροφικά Στοιχεία
(ανά δόση 25,5 γραμ.)
L-Glutamine 6,1 γραμμάρια
Ενέργεια 90 θερμίδες
Λιπαρά 0,5 γραμμάρια
Πεπτίδια γλουταμίνης 3,9 γραμμάρια
Πρωτεΐνη 19 γραμμάρια
Ταυρίνη 2000 mg
Υδατάνθρακες 2,6 γραμμάρια

Devil
26-05-11, 22:43
πρασινο τσαι, λιπτον ας πουμε?? ή σε ταμπλετες? leen green ας πουμε?


σε καταλαβα απ την μυρωδια :green:
το μετεφερες που το μετεφερες δεν απαντουσες κι ολας :green:

τι λιπτον ρε αθεοφοβε.... παρε καπς... ναι λεανγκρεεν ειναι καλο...

δεν καταλαβα βασικα τι ρωτας...:green:

exkaliber
26-05-11, 22:45
τι λιπτον ρε αθεοφοβε.... παρε καπς... ναι λεανγκρεεν ειναι καλο...

δεν καταλαβα βασικα τι ρωτας...:green:

:green:

ρωταω τι ωρα να τρωω αυτο το πρωινο,για να μπορω να τρωω και στις 8 στην σχολη αυγα

βασικα εινια καλο? να αλλαξω τπτ??

sobral
26-05-11, 23:47
Ποιά είναι η γνώμη σας για την Precision Protein της ΕΑΣ;

Βασικά Διατροφικά Στοιχεία
(ανά δόση 25,5 γραμ.)
L-Glutamine 6,1 γραμμάρια
Ενέργεια 90 θερμίδες
Λιπαρά 0,5 γραμμάρια
Πεπτίδια γλουταμίνης 3,9 γραμμάρια
Πρωτεΐνη 19 γραμμάρια
Ταυρίνη 2000 mg
Υδατάνθρακες 2,6 γραμμάρια

που την θυμήθηκες αυτή?:green: έχει καταργηθεί εδώ κ χρόνια...Καλή ήταν αλλά πανάκριβη! Υπάρχουν πολλές αντίστοιχα καλές επιλογές.

jimas
27-05-11, 00:09
που την θυμήθηκες αυτή?:green: έχει καταργηθεί εδώ κ χρόνια...Καλή ήταν αλλά πανάκριβη! Υπάρχουν πολλές αντίστοιχα καλές επιλογές.

Τυχαία στο google ψάχνοντας σχετικά με διατροφή.
Δεν το ήξερα οτι έχει καταργηθεί αλλά μιας και λες οτι υπάρχουν καλύτερες επιλογές με βοήθησες να επιλέξω αυτήν που είχα ήδη αποφασίσει

arisfwtis
27-05-11, 10:46
ποσα γρ β αλανινη ειναι η συνιστωμενη δοση?

beefmeup
27-05-11, 11:35
3 καλα ειναι..

αλλα μπορεις να παρεις κ μεχρι 6..τουλαχιστον κατι μελετες νομιζω σε αυτες τις ποσοτητες εγιναν..

worfel
27-05-11, 12:44
παιδια αγορασα μια πρωτεινη ψιλοαγνωστης μαρκας που λεει οτι περιεχει πρωτεινη γαλακτος και κολλαγονου. αυτο το κολλαγονου δεν μου καθεται καλα.. παντος αν και αγνωστη, απο φαρμακειο την αγορασα οποτε δν νομιζω να ειναι μουφα. ειναι 100άρα (99% για την ακριβεια). να την παρω? 700 γρ ειναι, ή μηπως να την αφησω λογο κολλαγονου κτλ?

exkaliber
27-05-11, 12:46
παιδια αγορασα μια πρωτεινη ψιλοαγνωστης μαρκας που λεει οτι περιεχει πρωτεινη γαλακτος και κολλαγονου. αυτο το κολλαγονου δεν μου καθεται καλα.. παντος αν και αγνωστη, απο φαρμακειο την αγορασα οποτε δν νομιζω να ειναι μουφα. ειναι 100άρα (99% για την ακριβεια). να την παρω? 700 γρ ειναι, ή μηπως να την αφησω λογο κολλαγονου κτλ?

100αρα???????????

ποια ειναι?

worfel
27-05-11, 13:33
100αρα???????????

ποια ειναι?

http://www.beautyandthebeast.gr/images/simpliromata/atp/atp_formel_100_big.jpg

ΜΟΝΑΔΙΚΗ ΦΟΡΜΟΥΛΑ ΓΙΑ ΑΥΞΗΣΗ ΤΟΥ ΜΥΪΚΟΥ ΙΣΤΟΥ & ΓΡΑΜΜΩΣΗ

Θέλετε να γραμμώσετε χωρίς να κινδυνεύετε την πολύτιμη μυϊκή μάζα; Θέλετε να προσθέσετε ΚΑΘΑΡΑ μυικά κιλά στο σώμα σας χωρίς ΚΑΘΟΛΟΥ λίπος ;. Η μοναδική FORMEL 100 φτιάχτηκε για σας !. Από εκλεκτή πρωτεϊνη ορού γάλακτος ΥΨΗΛΗΣ βιολογικής αξίας και με την προσθήκη ΚΟΛΑΓΟΝΟΥ για προστασία των αρθρώσεων και των τενόντων από τραυματισμούς. Περιέχει λιγότερο από 0,1γρ υδατανθράκων και 0,1γρ λιπαρά στην δόση. Και αν νομίζετε ότι οι καθαρές πρωτεϊνες είναι άγευστες ξεχάστε το !!. Η FORMEL 100 έχει υπέροχη γεύση ΒΑΝΙΛΙΑ με άρωμα ΚΑΡΥΔΑΣ που θα σας κάνει να ανυπομονείτε για την ώρα που θα την πιείτε !!. Δοσολογία : 2-3 κουταλιές της σούπας σε 300ml νερό, χυμό ή τσάι, 2 εώς 3 φορές ημερησίως. Γυναίκες :1 - 2 κουταλιές αντίστοιχα.

ΑΝΑΛΥΣΗ ΑΝΑ 100 gr
Πρωτεϊνη...........................................................................99 gr
Υδατάνθρακες.................................................................0,3 gr
Λιπαρά.................................................................................0,4 gr
Βιταμίνες...........................................................................C, E, B6, B2, B1, B12
Γεύση:.................................................................................Βανίλια με άρωμα καρύδα


30 ευρώ τα 700 γρ απο τοπικο φαρμακειο.
το ονομα της εταιριας ATP Worldfitness

worfel
27-05-11, 23:25
παιδια αγορασα μια πρωτεινη ψιλοαγνωστης μαρκας που λεει οτι περιεχει πρωτεινη γαλακτος και κολλαγονου. αυτο το κολλαγονου δεν μου καθεται καλα.. παντος αν και αγνωστη, απο φαρμακειο την αγορασα οποτε δν νομιζω να ειναι μουφα. ειναι 100άρα (99% για την ακριβεια). να την παρω? 700 γρ ειναι, ή μηπως να την αφησω λογο κολλαγονου κτλ?

κανείς? :unsure:

Noobas
28-05-11, 09:28
spyroulina λέει τπτ ? βοηθάει τους μύες ή χρησιμοποηείται απλά για ενέργεια?

jimmy007
28-05-11, 11:49
καλα γενικα υπαρχει μια θεωποιηση των Ω3 χωρις λογο.... οκ κανουν καλο... αλλα μην το ξεφτυλισουμε δεν κανουν θαυματα....;)

Eξαρτάται τι εννοείς λέγοντας θαύματα. Γιατί δουλεύουν...:thumbup::thumbup:

beefmeup
28-05-11, 11:50
spyroulina λέει τπτ ? βοηθάει τους μύες ή χρησιμοποηείται απλά για ενέργεια?

υπαρχει θεμα,ψαξτο μια.

beatshooter
28-05-11, 21:35
elite dymatize.


Agorina αυτη λες?http://www.healthy2day.gr/product.asp?catid=2974

Ενα ευρω διαφορα εχει με την γκολντ :unsure:

beefmeup
28-05-11, 21:38
Agorina αυτη λες?http://www.healthy2day.gr/product.asp?catid=2974

Ενα ευρω διαφορα εχει με την γκολντ :unsure:

απο εκει που την περνω εγω η γκολντ εχει κοντα 50 κ η ελιτ μου βγαινει κοντα 37..

δεν εγραψες οτι εψαχνες απο ελλαδα..

beatshooter
28-05-11, 23:01
Nai Ελλαδα αγοραζω.Δουλευεις ακομα τηην ελιτε?Κριτικες που διαβασα στο τοπικ της δεν ηταν και οι καλυτερες.

boxer1
29-05-11, 10:27
kalimera paidia epairna 3 evdomades cell-tech (malakia kai mish)twra stamathsa kai lew na parw get pumped prepei na kanw kna dialleima h mporw na ksekinisw kateu8eian????thanks

***γραφε με ελληνικους χαρακτηρες.MODS TEAM***

Devil
29-05-11, 14:19
kalimera paidia epairna 3 evdomades cell-tech (malakia kai mish)twra stamathsa kai lew na parw get pumped prepei na kanw kna dialleima h mporw na ksekinisw kateu8eian????thanks

καλως ηρθες.... γραφε με ελληνικα....

ναι μπορεις να το παρεις και κατευθειαν...

exkaliber
29-05-11, 18:08
το Sesamin της Scivation το εχει δοκιμασει κανενας???????

boxer1
29-05-11, 18:24
οκ μια χαρα τοτε ευχαριστω φιλε......!!!

Devil
29-05-11, 18:28
το Sesamin της Scivation το εχει δοκιμασει κανενας???????

δεν θα το προτεινα.... libido killer....;)

exkaliber
29-05-11, 18:31
:huh?:

sobral
29-05-11, 18:35
δεν θα το προτεινα.... libido killer....;)

σωστό και το θέμα είναι ότι δεν σου αφήνει περιθώρια ευελιξίας. Και εξηγώ τι θέλω να πω: είναι συμπλήρωμα που για να δουλέψει θέλει μεγάλες δόσεις, και τότε είναι που θα επηρεάσει την libido. Από την άλλη αν το παίρνεις σε μικρές δόσεις για να μην επηρεάσεις αυτή, θα είναι σα να μην το παίρνεις από πλευράς αποτελεσματικότητας.

Devil
29-05-11, 18:36
:huh?:

μην σπαμαρεις.....:green:

το ξεχασα ρε..... τι να κανω ενα μυαλο εχω ο ανθρωπος.....

τωρα που θα μου απαντησης θα κανεις quote το μηνυμα μου και θα απαντησεις στα οφφ τοπικ....:green::green::green::turtle::turtle::turtle:

Nick34
29-05-11, 20:40
Γεια σας
Εχω ξεκινήσει πριν 6 μήνες περίπου γυμναστήριο με πολύ καλή διατροφή πλούσια σε θρεπτικά συστατικά και καθημερινή άσκηση (βάρη)
Εκτός από τα γεύματα συμπληρώνω την διατροφή μου πριν την προπόνηση εδώ και ένα μήνα περίπου με protein solgar whey της εταιρίας solgar
[/URL]SOLGAR - WHEY TO GO PROTEIN 80% pwd, ΣΟΚΟΛΑΤΑ 454gr

Επειδή η πρωτεΐνη μου τελείωσε απευθύνθηκα στο κατάστημα με συμπληρώματα bodybuilders και μου πρότειναν ως καλή πρωτεΐνη η οποία βοηθάει αύξηση μυικής μάζας το
san soupersize myo juiced
[URL="http://www.sann.net/shop/index.php?main_page=product_info&cPath=6&products_id=46"] (http://www.holisticpharmacy.gr/Detail.aspx?MainCatID=1&CatID=121&ProdID=2429)SAN - MYOJUICED
Αγόρασα το σκεύασμα επειδή βιαζόμουν αλλά δεν το “πήρα” στην προπόνηση αφενός γιατί η συσκευασία είναι γραμμένη όλη στα αμερικανικά χωρίς να αναφέρεται πουθενά ότι είναι εγκεκριμένο το σκεύασμα απο τον ΕΟΦ και αφετέρου με όλα αυτά που ακούγονται γύρο από τα συμπληρώματα διστάζω και διατηρώ κάποιες επιφυλάξεις
-Θεωρείται ότι ειναι ασφαλές το σκεύασμα για κατανάλωση;
και αν ξέρετε μπορώ να το ελέγξω αν είναι εγκεκριμένο απο τον ΕΟΦ;

Οσο αναφορα τον σωματοτυπο μου ειμαι 180 υψος 73 κιλα 32 ετων και στο τελευταιο ιατρικο ελενχο που εχω κανει δεν εχω καποιο προβλημα εκτος απο χαμηλό αιματοκρίτη εντος των οριων φυσιολογικα

Σας ευχαριστω


μην ποσταρεις link σε παρακαλω.... κανονες του φορουμ....

flash
29-05-11, 20:47
Γεια σας
Εχω ξεκινήσει πριν 6 μήνες περίπου γυμναστήριο με πολύ καλή διατροφή πλούσια σε θρεπτικά συστατικά και καθημερινή άσκηση (βάρη)
Εκτός από τα γεύματα συμπληρώνω την διατροφή μου πριν την προπόνηση εδώ και ένα μήνα περίπου με protein solgar whey της εταιρίας solgar
[/URL]

Επειδή η πρωτεΐνη μου τελείωσε απευθύνθηκα στο κατάστημα με συμπληρώματα bodybuilders και μου πρότειναν ως καλή πρωτεΐνη η οποία βοηθάει αύξηση μυικής μάζας το
san soupersize myo juiced
[URL="http://www.sann.net/shop/index.php?main_page=product_info&cPath=6&products_id=46"] (http://www.holisticpharmacy.gr/Detail.aspx?MainCatID=1&CatID=121&ProdID=2429)
Αγόρασα το σκεύασμα επειδή βιαζόμουν αλλά δεν το “πήρα” στην προπόνηση αφενός γιατί η συσκευασία είναι γραμμένη όλη στα αμερικανικά χωρίς να αναφέρεται πουθενά ότι είναι εγκεκριμένο το σκεύασμα απο τον ΕΟΦ και αφετέρου με όλα αυτά που ακούγονται γύρο από τα συμπληρώματα διστάζω και διατηρώ κάποιες επιφυλάξεις
-Θεωρείται ότι ειναι ασφαλές το σκεύασμα για κατανάλωση;
και αν ξέρετε μπορώ να το ελέγξω αν είναι εγκεκριμένο απο τον ΕΟΦ;

Οσο αναφορα τον σωματοτυπο μου ειμαι 180 υψος 73 κιλα 32 ετων και στο τελευταιο ιατρικο ελενχο που εχω κανει δεν εχω καποιο προβλημα εκτος απο χαμηλό αιματοκρίτη εντος των οριων φυσιολογικα

Σας ευχαριστω

Νομίζω οτι κανένα δεν εχει έγκριση απο τον εοφ...Απλα γνωστοποίηση έχουν... Καμιά σχέση το ένα με το άλλο...

jimas
29-05-11, 21:33
Γεια σας
Εχω ξεκινήσει πριν 6 μήνες περίπου γυμναστήριο με πολύ καλή διατροφή πλούσια σε θρεπτικά συστατικά και καθημερινή άσκηση (βάρη)
Εκτός από τα γεύματα συμπληρώνω την διατροφή μου πριν την προπόνηση εδώ και ένα μήνα περίπου με protein solgar whey της εταιρίας solgar
[/URL]SOLGAR - WHEY TO GO PROTEIN 80% pwd, ΣΟΚΟΛΑΤΑ 454gr

Επειδή η πρωτεΐνη μου τελείωσε απευθύνθηκα στο κατάστημα με συμπληρώματα bodybuilders και μου πρότειναν ως καλή πρωτεΐνη η οποία βοηθάει αύξηση μυικής μάζας το
san soupersize myo juiced
[URL="http://www.sann.net/shop/index.php?main_page=product_info&cPath=6&products_id=46"] (http://www.holisticpharmacy.gr/Detail.aspx?MainCatID=1&CatID=121&ProdID=2429)SAN - MYOJUICED
Αγόρασα το σκεύασμα επειδή βιαζόμουν αλλά δεν το “πήρα” στην προπόνηση αφενός γιατί η συσκευασία είναι γραμμένη όλη στα αμερικανικά χωρίς να αναφέρεται πουθενά ότι είναι εγκεκριμένο το σκεύασμα απο τον ΕΟΦ και αφετέρου με όλα αυτά που ακούγονται γύρο από τα συμπληρώματα διστάζω και διατηρώ κάποιες επιφυλάξεις
-Θεωρείται ότι ειναι ασφαλές το σκεύασμα για κατανάλωση;
και αν ξέρετε μπορώ να το ελέγξω αν είναι εγκεκριμένο απο τον ΕΟΦ;

Οσο αναφορα τον σωματοτυπο μου ειμαι 180 υψος 73 κιλα 32 ετων και στο τελευταιο ιατρικο ελενχο που εχω κανει δεν εχω καποιο προβλημα εκτος απο χαμηλό αιματοκρίτη εντος των οριων φυσιολογικα

Σας ευχαριστω


μην ποσταρεις link σε παρακαλω.... κανονες του φορουμ....
Από ότι έχω μάθει στο φόρουμ αυτό κανένα συμπλήρωμα δεν μπορεί να έχει την πραγματική έγκριση του ΕΟΦ. Απλά πληρώνουν κολλάν μια ετικέτα οτι και καλά είναι εγκεκριμένα απο τον ΕΟΦ αλλά πραγματικοί έλεγχοι δεν προλαβαίνουν να γίνουν σε όλα τα συμπληρώματα.
Έστω και αμερικάνικα οι ορολογίες σχετικά με τα συστατικά που περιέχει μέσα καταλαβαίνονται εύκολα.
Για παράδειγμα πρωτεινη=protein χοληστερόλη=cholesterol.
Τί δεν καταλαβαίνεις;

exkaliber
30-05-11, 13:10
σχετικα με το πρασινο τσαι σε καψουλες,υπαρχει καποιο που να ξεχωριζει ή ολα ειναι λιγο πολυ ιδια??

worfel
30-05-11, 21:05
γνωστοποίηση=η εταιρια λεει τα συστατικά του προιόντος που προκειται να κυκλοφορίσει και αφου ο εοφ εγκρινει τα συστατικά (δεν υπαρχει δηλαδη καμια παρανομη ουσια) λεμε τοτε οτι το προιον εχει γνωστοποιηση απο τον εοφ

εγκριση=παιρνει ο εοφ το προιον, κανει εξονυχιστικούς ελεγχους και αν το βρει οκ τοτε κυκλοφορει

όμως στην γνωστοποιηση, αφου ο εοφ δεν προκειται να ελέγξει το προιον κανοντας ελεγχους, για ποιον λογο η εταιρια εστω κι αν εχει κατι παρανομο στο προιον της να το αναφερει στον εοφ?

επισης καποιες πρωτεινες που εχουν απλα γνωστοποιηση και λενε πχ οτι εχουν 80% πρωτεινη, πολλες φορες εχουν χαμηλοτερα ποσοστα. (απο 80 που λεει ας πουμε να εχει 75%, ή ακομη και 20% κάτω απο αυτο που αναγραφει η ετικετα)
θα μου πεις "και τα 5 γρ θα κανουν διαφορα?" όχι, απλα σε πιανουν "κοροιδο"

νομιζω οτι υπαρχουν και πρωτεινες με εγκριση εοφ, αλλα θα ειναι και πανακριβες. όμως θα ξερεις τι παιρνεις


edit: ψαχνοντας διαβασα πως οι πρωτεινες δεν μπορουν να παρουν ποτε εγκριση απο τον εοφ διοτι δεν ειναι φαρμακα. μπερδευτικα κι εγω τωρα.. τοτε το ιδιο δεν θα ισχυε και για την γνωστοποιηση?

Chris92
30-05-11, 21:47
εγκριση σαν φαρμακο δεν νομιζω οτι μπορει να παρει το οποιοδηποτε συμπληρωμα συζηταμε.Για να εγκρινει ο ΕΟΦ σαν φαρμακο ενα σκευασμα πρεπει να το μελετησει σε βαθος χρονου,να δει παρενεργειες (τις συντομες αλλα και αυτες που προκυπτουν σε βαθος χρονου) και να εγκρινει οτι οντως λειτουργει το σκευασμα(δηλαδη οτι ο λιποδιαλυτης οντως κανει λιποδιαλυση)
Η πρωτεινη π.χ. το θεωρω αδυνατο να παρει εγκριση οπως προειπε και ο φιλος.

gmalamos
31-05-11, 13:09
Παιδες αυτην τν εχει δοκιμασει κανενας.Γευστικα εννοω.:unsure:

http://www.xtr.gr/proteines/1742/NECTAR_SWEETS__1000gr__SYNTRAX.htm

beefmeup
31-05-11, 13:57
Παιδες αυτην τν εχει δοκιμασει κανενας.Γευστικα εννοω.:unsure:

http://www.xtr.gr/proteines/1742/NECTAR_SWEETS__1000gr__SYNTRAX.htm

την γευση αυτη οχι,αλλα οι νεκταρ της εταιριας αυτης ειναι απτις καλυτερες γευστικα που εχω δοκιμασει..:thumbup:

gmalamos
31-05-11, 13:59
την γευση αυτη οχι,αλλα οι νεκταρ της εταιριας αυτης ειναι απτις καλυτερες γευστικα που εχω δοκιμασει..:thumbup:

:toast::toast:

Dreiko
31-05-11, 14:02
την γευση αυτη οχι,αλλα οι νεκταρ της εταιριας αυτης ειναι απτις καλυτερες γευστικα που εχω δοκιμασει..:thumbup:

εχω το fuzzy navel....τα σπαει....:thumbup:

Toxical
31-05-11, 14:15
παιδια να ρωτησω κατι εγω μεχρι τωρα επερνα της Reflex πρωτεινη isolate και την επινα μετα το γυμναστηριο και το πρωι αλλα τωρα λεω να δοκιμασω κατι διαφορετικο οπως αυτη την πρωτεινη Μuscle infusion black της Nutrex(η οποια ειναι 7 πηγων).Ειμαι 17.5 χρονων μπορω να την χρισιμοποιησω(μιας και μπορω να την αγορασω τωρα που εχω τα χρηματα) ή να παρω μια απο τα ιδια παλι επειδη ακουσα οτι εχει πολυ σιδηρο(τι μπορει να δημιουργησει αυτο?).

jimas
31-05-11, 14:49
γνωστοποίηση=η εταιρια λεει τα συστατικά του προιόντος που προκειται να κυκλοφορίσει και αφου ο εοφ εγκρινει τα συστατικά (δεν υπαρχει δηλαδη καμια παρανομη ουσια) λεμε τοτε οτι το προιον εχει γνωστοποιηση απο τον εοφ

εγκριση=παιρνει ο εοφ το προιον, κανει εξονυχιστικούς ελεγχους και αν το βρει οκ τοτε κυκλοφορει

όμως στην γνωστοποιηση, αφου ο εοφ δεν προκειται να ελέγξει το προιον κανοντας ελεγχους, για ποιον λογο η εταιρια εστω κι αν εχει κατι παρανομο στο προιον της να το αναφερει στον εοφ?

επισης καποιες πρωτεινες που εχουν απλα γνωστοποιηση και λενε πχ οτι εχουν 80% πρωτεινη, πολλες φορες εχουν χαμηλοτερα ποσοστα. (απο 80 που λεει ας πουμε να εχει 75%, ή ακομη και 20% κάτω απο αυτο που αναγραφει η ετικετα)
θα μου πεις "και τα 5 γρ θα κανουν διαφορα?" όχι, απλα σε πιανουν "κοροιδο"

νομιζω οτι υπαρχουν και πρωτεινες με εγκριση εοφ, αλλα θα ειναι και πανακριβες. όμως θα ξερεις τι παιρνεις


edit: ψαχνοντας διαβασα πως οι πρωτεινες δεν μπορουν να παρουν ποτε εγκριση απο τον εοφ διοτι δεν ειναι φαρμακα. μπερδευτικα κι εγω τωρα.. τοτε το ιδιο δεν θα ισχυε και για την γνωστοποιηση?

Και μπορεί ο ΕΟΦ χρονικά να ελένξει τόσα σκευάσματα η απλά πληρώνουν κάποιο ποσό και βάζουν την ετικέτα και καλά οτι είναι εγκεκριμένα απο τον ΕΟΦ όπως έχω ακούσει;:unsure:

Lao
31-05-11, 15:01
Δουλειά του ΕΟΦ, είναι να ελέγχει φάρμακα και συμπληρώματα που προορίζονται για φαρμακευτική/ιατρική χρήση.

Για τον λόγο αυτό δεν ασχολείται με πρωτεϊνες κτλ οι οποίες δεν είναι φάρμακα.

jimas
31-05-11, 15:02
Δουλειά του ΕΟΦ, είναι να ελέγχει φάρμακα και συμπληρώματα που προορίζονται για φαρμακευτική/ιατρική χρήση.

Για τον λόγο αυτό δεν ασχολείται με πρωτεϊνες κτλ οι οποίες δεν είναι φάρμακα.

Άρα δεν υπάρχουν συμπληρώματα που είναι η όχι εγκεκριμένα απο τον ΕΟΦ;

exkaliber
31-05-11, 15:04
Άρα δεν υπάρχουν συμπληρώματα που είναι η όχι εγκεκριμένα απο τον ΕΟΦ;

νοπ

ολα τα συμπληρωματα για να ειναι νομιμα πρεπει να εχουν σφραγιδα του εοφ


ασχετο : χθες ειδα σε φαρμακειο πρωτεινες της ΕΑΣ :green:

jimas
31-05-11, 15:09
νοπ

ολα τα συμπληρωματα για να ειναι νομιμα πρεπει να εχουν σφραγιδα του εοφ


ασχετο : χθες ειδα σε φαρμακειο πρωτεινες της ΕΑΣ :green:

Και εγώ έχω δει σε φαρμακείο το μοναδικό θα έλεγα ίσως συμπληρώματα και τις ΕΑΣ και Sci-mx.
Αυτά συμπληρώματα που έχουν την σφραγίδα του εοφ είναι όντως ελεγμένα;

Lao
31-05-11, 15:38
Άρα δεν υπάρχουν συμπληρώματα που είναι η όχι εγκεκριμένα απο τον ΕΟΦ;

Τα συμπληρώματα που αγοράζουμε από το εμπόριο, όχι, κανένα.

Αλλά και συμπληρώματα που βλέπεις σε φαρμακεία, επίσης δεν είναι. Οι πρωτεϊνες, οι βιταμίνες και διάφορα άλλα που βλέπεις να πουλάνε εκεί μέσα, δεν έχουν έγκριση από ΕΟΦ καθώς ΔΕΝ είναι ΦΑΡΜΑΚΑ.

Chris92
31-05-11, 16:02
παιδια αλλη η εγκριση ως σκευασμα και αλλη η εγκριση ως φαρμακο

vasilis123
31-05-11, 16:56
γειαα σ ολους σας,θελω να μου πειτε την γνωμη σας για το συμπλιρομα (monster mass) κανει δουλεια.?? εγω απο οτι βλεπω κατι γινετε....!!!την πηρα πρην 2 βδομαδες..πητε μ την γνωμη σασ....σας ευχαριστω.......!!!

beefmeup
31-05-11, 16:58
γειαα σ ολους σας,θελω να μου πειτε την γνωμη σας για το συμπλιρομα (monster mass) κανει δουλεια.?? εγω απο οτι βλεπω κατι γινετε....!!!την πηρα πρην 2 βδομαδες..πητε μ την γνωμη σασ....σας ευχαριστω.......!!!

μπορεις να κανεις την ερωτηση σου εδω φιλε:thumbup:

Monster Mass (Cytosport) (http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?11097-Monster-Mass-%28Cytosport%29&highlight=monster+mass)

vasilis123
31-05-11, 17:10
ευχαριστω.. :thumbup:thumbup:

worfel
31-05-11, 17:42
Τα συμπληρώματα που αγοράζουμε από το εμπόριο, όχι, κανένα.

Αλλά και συμπληρώματα που βλέπεις σε φαρμακεία, επίσης δεν είναι. Οι πρωτεϊνες, οι βιταμίνες και διάφορα άλλα που βλέπεις να πουλάνε εκεί μέσα, δεν έχουν έγκριση από ΕΟΦ καθώς ΔΕΝ είναι ΦΑΡΜΑΚΑ.

Κανεις λαθος. Η πολυβιταμινη της Power Health που χρησιμοποιω έχει εγκριση ΕΟΦ 50356/02/10/2003. Το γράφει πισω στην συσκευασία. Εψαξα να βρω φώτο αλλα δεν βρηκα. Αν θες ισως να ανεβάσω μια.

arisfwtis
31-05-11, 17:45
myofusion peanut butter
on capuchino
syntrax
elite

ποια λετε απο αυτες ειναι καλυτερη γευστικα?

gmalamos
31-05-11, 17:52
myofusion peanut butter
on capuchino
syntrax
elite

ποια λετε απο αυτες ειναι καλυτερη γευστικα?

http://www.xtr.gr/proteines/1742/NEC...r__SYNTRAX.htm
Δες και αυτη..

arisfwtis
31-05-11, 18:00
αυτο το chocolate truffle ωραιο ακουγεται:green::green:

gmalamos
31-05-11, 18:03
αυτο το chocolate truffle ωραιο ακουγεται:green::green:

Μονο τη φωτο να δεις και οτι εχεις ακουσει για γευστικοτητα της σιντραχ το παιρνεις..Δεν το χω δοκιμασει εε..Αλλα θα το τιμησω.:green:

gmalamos
31-05-11, 18:04
Μονο τη φωτο να δεις και οτι εχεις ακουσει για γευστικοτητα της σιντραχ το παιρνεις..Δεν το χω δοκιμασει εε..Αλλα θα το τιμησω.:green:

26013

gmalamos
31-05-11, 22:33
Παιδες εχω αρχισει το ανιμαλ κατ.Στο τρεξιμο δν εχω δει μεγαλη διαφορα τσιτωματα λιγα..Βεβαια τωρα ειμαι σε καλυτερη φυσικη κατασταση απο οτι παλιοτερα που χα παρει λιπο και στα στιμ καφεινη κλπ κλπ εχει συνιθησει γενικα ο οργανισμος μου..Να αρχισω να ανησυχω η να χαιρομαι??:unsure:

Dreiko
31-05-11, 22:55
Παιδες εχω αρχισει το ανιμαλ κατ.Στο τρεξιμο δν εχω δει μεγαλη διαφορα τσιτωματα λιγα..Βεβαια τωρα ειμαι σε καλυτερη φυσικη κατασταση απο οτι παλιοτερα που χα παρει λιπο και στα στιμ καφεινη κλπ κλπ εχει συνιθησει γενικα ο οργανισμος μου..Να αρχισω να ανησυχω η να χαιρομαι??:unsure:

επειδη με μπερδεψες λιγο....εννοεις αν θα πρεπει να ανησυχεις για το οτι δε σε πιανουν τα στιμς???:unsure:

gmalamos
31-05-11, 22:57
επειδη με μπερδεψες λιγο....εννοεις αν θα πρεπει να ανησυχεις για το οτι δε σε πιανουν τα στιμς???:unsure:

:green:Ναι..Εκτος εαν ειναι μαπα το καρπουζι(ανιμαλ κατ)

arisfwtis
31-05-11, 22:57
για κατουρημα πηγαινεις περισσοτερο ετσι δεν ειναι?

gmalamos
31-05-11, 22:58
για κατουρημα πηγαινεις περισσοτερο ετσι δεν ειναι?

χαχαχα..Ναι.

Lao
01-06-11, 01:46
Κανεις λαθος. Η πολυβιταμινη της Power Health που χρησιμοποιω έχει εγκριση ΕΟΦ 50356/02/10/2003. Το γράφει πισω στην συσκευασία. Εψαξα να βρω φώτο αλλα δεν βρηκα. Αν θες ισως να ανεβάσω μια.

Βεβαίως, ανέβασε μία. :thumbup:

NIMUEH2
01-06-11, 09:26
Καλημέρα,
παίρνω 2 lipodex μισή ώρα πριν τη προπόνηση και στο καπάκι πρωτείνη και 2 lipodex με το πρωινο.Το πρωινό μου όμως είναι μόνο 1scoop πρωτείνη σε νερό και 1 μπανάνα. Επίσης να σημειώσω ότι προπόνηση κάνω 4 ώρες μετά.
Μήπως να παίρνω τα lipodex αντί το πρωινό στο απόγευμα όπου το βραδινό μου είναι πιο ''επικύνδυνο'' να ξεφύγω από ότι στο πρωι?
Η καφείνη του δε με ενοχλεί στον ύπνο.

sopi
01-06-11, 16:06
παιδεια η απορια μου ειναι...
το μεταπροπονητικο μου ειναι isolate με carboup.
μηπως θα ηταν καλο πριν την προπονηση να περνω καποια γραμμαρια carboup για καλυτερα αποτελεσματα οχι μονο για την δυναμη αλλα και για την μυηκη αναπτυξη???

DrNio
01-06-11, 19:47
Ελπίζω να ποσταρω σε σωστό thread.

Σκέφτομαι να πάρω κάποια βιταμίνη(?) ή κάτι άλλο σε στυλ Σπιρουλίνας,που υπόκειται σε φαρμακευτικό έλεγχο,για να μου δώσει κάποια επιπλέον ιχνοστοιχεία κλπ. κλπ. τις ημέρες που είμαι κουρασμένος.

Γενικά η Σπιρουλίνα είναι κάτι που νομίζω ταιριάζει σε αυτό που θέλω να αγοράσω δηλ. είναι φυτικό προιόν,έμπιστο και κυρίως τονωτικό.Τουλάχιστον αυτά έχω διαβάσει.

Απο την εμπειρία σας,έχετε να προτείνεται κάτι άλλο?

Ελπίζω να έγινα κατανοητός.Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
(Αν καταλήξω στην Σπιρουλίνα θα ποσταρω σε κατάλληλο thread,για περισσότερες πληροφορίες.)

hlias102
02-06-11, 10:28
Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο hlias102 Εμφάνιση μηνυμάτων
Οπως εγώ που το παίρνω στις 6.30 το πρωί νυστηκός και δε παίρνω χαμπάρι
Ακόμη...
Καλα γτ το παιρνεις τετοια ωρα..??
Απαντα στις γενικες για συμπληρωματα...


Τα έκανα λίγο μαντάρα με το quote αλλά δεν ήξερα πώς να το κάνω και να γράψω σε άλλο τόπικ:unsure::green:
Απαντάω λοιπόν στον φίλο gmalamos ότι το παίρνω τόσο νωρίς γιατί κάνω το πρωί προπόνηση στις 7

gmalamos
02-06-11, 11:59
Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο hlias102 Εμφάνιση μηνυμάτων
Οπως εγώ που το παίρνω στις 6.30 το πρωί νυστηκός και δε παίρνω χαμπάρι
Ακόμη...
Καλα γτ το παιρνεις τετοια ωρα..??
Απαντα στις γενικες για συμπληρωματα...


Τα έκανα λίγο μαντάρα με το quote αλλά δεν ήξερα πώς να το κάνω και να γράψω σε άλλο τόπικ:unsure::green:
Απαντάω λοιπόν στον φίλο gmalamos ότι το παίρνω τόσο νωρίς γιατί κάνω το πρωί προπόνηση στις 7

Ok..

beatshooter
02-06-11, 14:36
Παιδες εχω αρχισει το ανιμαλ κατ.Στο τρεξιμο δν εχω δει μεγαλη διαφορα τσιτωματα λιγα..Βεβαια τωρα ειμαι σε καλυτερη φυσικη κατασταση απο οτι παλιοτερα που χα παρει λιπο και στα στιμ καφεινη κλπ κλπ εχει συνιθησει γενικα ο οργανισμος μου..Να αρχισω να ανησυχω η να χαιρομαι??:unsure:

Με λιπο6 ειδα διαφορα στο σωμα μου μετα απο 2βδομαδες.

Κατουρημα καργα και εφιδερωση διπλασια του κανονικου μου.

Εχεις παρατηρησει τπτ απ αυτα?

giannis50
02-06-11, 19:10
μονο εγω αντιμετωπιζω προβληματα στην διαλυτοτητα της real mass??

gmalamos
02-06-11, 19:16
Με λιπο6 ειδα διαφορα στο σωμα μου μετα απο 2βδομαδες.

Κατουρημα καργα και εφιδερωση διπλασια του κανονικου μου.

Εχεις παρατηρησει τπτ απ αυτα?

Το χω παρει το λιπο6.;)

worfel
02-06-11, 20:46
Βεβαίως, ανέβασε μία. :thumbup:

Νομίζω είναι καθαρή η εικόνα.

http://img807.imageshack.us/img807/3886/imagekmn.jpg

http://img560.imageshack.us/img560/5240/imageusk.jpg

COBRA_STYLE
03-06-11, 22:23
θα εχω το πρωι νυστικος 3 γρ μονουδρικη,1 ωρα πριν την προπονηση hemavol,κατα την διαρκεια το power shock,και μεταπροπονητικο bc+eaa μαζι με tricreatine malate της San
ρε συ την κρεατινη παρτη αφου παρεις το πρωινο σου...τσαμπα θα παει πρωινιατικα μολις ξυπνησεις

jannous44
05-06-11, 13:43
παιδια εριχνα μερικες ματια σε κατι σελιδες και preworks και αρκετα ατομα κανουν μονα τους το "blend" και περιλαμβανει.

β-αλανινη
αργιρινη (AAK)
Κιτρουλινη (citruline malate)
Λευγικη
Καφεινη
ταυρινη
μονουδρικη κρεατινη.
κ μερικα ατομα βαζαν μεσα
πρωτεινη
+υδατ (waxy, η δεξτροζη η μαλτρο)

ο καθενας βεβαια εγραφε διαφορετικες ποσοτητες ετσι δεν εστιασα στη δοσολογια τοσο πολυ οσο στο "μυγμα":welcome:

εχει δοκιμασει καποις να κανει αυτο το blend(τα συγκεκριμενα τα βρισκουμε κυριος απο bulk)?

beefmeup
05-06-11, 14:38
ο καθενας βεβαια εγραφε διαφορετικες ποσοτητες ετσι δεν εστιασα στη δοσολογια τοσο πολυ οσο στο "μυγμα":welcome:

εχει δοκιμασει καποις να κανει αυτο το blend(τα συγκεκριμενα τα βρισκουμε κυριος απο bulk)?

Home made Pre-WorkOut Drink..... (http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?8972-Home-made-Pre-WorkOut-Drink.....&highlight=home+made)

worfel
05-06-11, 14:48
δεν ειδα καποια απαντηση σχετικα με τις φωτο που ανεβασα παραπανω. λετε οτι τα συμπληρωματα δεν προκειται να παρουν εγκριση εοφ λογω του ότι δεν ειναι φαρμακα, όμως η πολυβιταμίνη εχει παρει εγκριση.. αυτο πως το εξηγειτε?

Devil
05-06-11, 15:27
δεν ειδα καποια απαντηση σχετικα με τις φωτο που ανεβασα παραπανω. λετε οτι τα συμπληρωματα δεν προκειται να παρουν εγκριση εοφ λογω του ότι δεν ειναι φαρμακα, όμως η πολυβιταμίνη εχει παρει εγκριση.. αυτο πως το εξηγειτε?

ολο και καποιον θα λαδωσανε....:green::green::green:

αυτη η πολυβιταμινη πουλιετε σχεδον αποκληστικα στα φαρμακεια...

thodorak
06-06-11, 18:53
ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ
ΑΓΟΡΑΣΑ ΑΠΟ ΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ 2 ΠΡΩΤΕΙΝΕΣ 100% GOLD STANDARD ΤΗΣ ΟΝ ΚΑΙ ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΑ ΟΤΙ ΤΟ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΤΙΚΟ ΚΑΛΥΜΜΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙ ''SEALED FOR YOUR PROTECTION'' EINAI ΗΔΗ ΑΝΟΙΓΜΕΝΟ.
ΔΕ ΑΝΑΦΕΡΟΜΑΙ ΣΤΟ ΠΛΑΣΤΙΚΟ ΠΟΥ ΚΑΛΥΒΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΠΑΚΙ, ΕΝΝΟΩ ΑΥΤΟ ΤΟ ΑΣΠΡΟ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΟ ΚΑΠΑΚΙ ΚΑΙ ΑΣΦΑΛΙΖΕΙ ΚΑΤΑ ΕΝΑ ΤΡΟΠΟ ΤΗ ΣΚΟΝΗ
ΑΠΛΑ ΑΝΑΡΩΤΙΕΜΑΙ ΠΟΣΟ ΑΣΦΑΛΕΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ
ΕΨΑΞΑ ΣΕ ΚΑΤΙ ΑΛΛΑ ΦΟΡΟΥΜ ΝΑ ΔΩ ΑΝ ΠΑΙΖΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΙ ΑΛΛΟΙ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΤΟ ΕΧΟΥΝ ΠΑΘΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΚΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ, ΑΛΛΟΙ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.
ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ?

ThanosMosh
06-06-11, 19:23
Καλησπέρα,

Θέλω την βοήθεια σας. Γυμνάζομαι αρκετό καιρό γύρω στα 3 χρονιά και θέλω να αρχίσω να παίρνω συμπλήρωμα διατροφής,πιο συγκεκριμένα πρωτεΐνες.Whey δηλαδή. Έχω διαβάσει αρκετά σε αυτό το φόρουμ αλλα δεν μπορώ να καταλήξω...WPC?WPI?Τι μάρκας? Ένα από τα 2 θα ήτανε καλύτερο για εμένα τον αρχάριο?Θα μου πέφτανε πιο "ελαφρια"? Πολύ μεγάλη η ποικιλία... Όντας αρχάριος ομολογώ οτι εχω χαθεί!

COBRA_STYLE
06-06-11, 19:49
εχει κανεις υποψην του εμπιστο icariin??εχω προβλημα:turtle::turtle::turtle::turtle::turtle::P

Devil
06-06-11, 19:51
εχει κανεις υποψην του εμπιστο icariin??εχω προβλημα:turtle::turtle::turtle::turtle::turtle::P

Advance Performance Supplements..... το εχουν σκετο...

αλλιως πας σε bioforge κτλ κτλ κτλ...

COBRA_STYLE
06-06-11, 19:54
Advance Performance Supplements..... το εχουν σκετο...

αλλιως πας σε bioforge κτλ κτλ κτλ...

αυτο ειχα δει κ γω το μοναδικο σκετο,ειναι 50% standardised....πως το κοβεις?

Devil
06-06-11, 19:59
αυτο ειχα δει κ γω το μοναδικο σκετο,ειναι 50% standardised....πως το κοβεις?

ακριβο.... νταξ καλα ειναι 50%...

αλλο ενα ειναι της bcs labs αλλα δεν νομιζω να παιζει ευρωπη.... αλλιως ψαχνεσε να βρεις bulk σε καλη %....

COBRA_STYLE
06-06-11, 20:08
ακριβο.... νταξ καλα ειναι 50%...

αλλο ενα ειναι της bcs labs αλλα δεν νομιζω να παιζει ευρωπη.... αλλιως ψαχνεσε να βρεις bulk σε καλη %....
ειτε το παρω το συγκεκριμενο σε σκονη ειτε σε χαπια εχεις υποψην αν θα επηρεασει το αποτελεσμα?

σκεφτομαι να το συνδυασω με Horny goat weed και Lonjack απο τη NOW οταν παω διακοπες Σκιαθο:turtle::turtle::turtle::P

Devil
06-06-11, 20:13
ειτε το παρω το συγκεκριμενο σε σκονη ειτε σε χαπια εχεις υποψην αν θα επηρεασει το αποτελεσμα?

σκεφτομαι να το συνδυασω με Horny goat weed και Lonjack απο τη NOW οταν παω διακοπες Σκιαθο:turtle::turtle::turtle::P
εχεις χαζεψει????:green::green::green: απο το Horny goat weed βγαινει το icariin....

οχι το ιδιο ειναι εφοσον ολα ειναι σε καψουλες...

ναι γινετε.... icariin + longjack + maca + yohi + durex:P

Rourke
06-06-11, 20:15
Φίλε άσε το icarin … πάρε ένα ***** μαζί με 1γρ. καρνιτίνη που διαρκεί και 48 ώρες.....με πολύ νερό για να αποφύγεις το hangover… Αν πάλι υπάρχει πρόβλημα με στο λίμπιντο πάνε σε ένα ουρολόγο.

Devil
06-06-11, 20:18
Φίλε άσε το icarin … πάρε ένα ***** μαζί με 1γρ. καρνιτίνη που διαρκεί και 48 ώρες.....με πολύ νερό για να αποφύγεις το hangover… Αν πάλι υπάρχει πρόβλημα με στο λίμπιντο πάνε σε ένα ουρολόγο.

wtf??!!! δεν μιλαμε για φαρμακα ανοιχτα στο φορουμ;)

ειναι η δευτερη φορα που στο λεω.... σορρυ αλλα την τριτη θα εχει infraction...

COBRA_STYLE
06-06-11, 20:26
εχεις χαζεψει????:green::green::green: απο το Horny goat weed βγαινει το icariin....

οχι το ιδιο ειναι εφοσον ολα ειναι σε καψουλες...

ναι γινετε.... icariin + longjack + maca + yohi + durex:P
ναι ρε αλλα αμα ειναι να τελειωσω το icariin σε 2 βδομαδες με τις δοσολογιες που θελει για να δεις κατι εχε γεια παναγια(γιατι ολοι λενε οτι με τις συνιστωμενες δοσολογιες δεν βλεπεις τπτ):green:γιαυτο αμα το συνδυασω με horny θα παιρνω αρκετα μικροτερη ποσοτητα ικαριιν....η maca δεν μου εκανε τπτ περυσι:turtle:

τωρα που ειπες για yohi,εχεις δει πουθενα σκετη alpha-yohi??γιατι την hcl δεν τη δοκιμαζω για κανενα λογο:green:

Φίλε άσε το icarin … πάρε ένα ***** μαζί με 1γρ. καρνιτίνη που διαρκεί και 48 ώρες.....με πολύ νερό για να αποφύγεις το hangover… Αν πάλι υπάρχει πρόβλημα με στο λίμπιντο πάνε σε ένα ουρολόγο.

παλι τα ιδια οπως περυσι,θα μου βγαλουν οτι εχω παλι προβλημα με λιμπιντο και και και....:rolf::rolf::rolf::rolf: ολα αυτα απο περιεργεια τα κανω ρεε:P

thodorak
06-06-11, 22:00
ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ
ΑΓΟΡΑΣΑ ΑΠΟ ΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ 2 ΠΡΩΤΕΙΝΕΣ 100% GOLD STANDARD ΤΗΣ ΟΝ ΚΑΙ ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΑ ΟΤΙ ΤΟ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΤΙΚΟ ΚΑΛΥΜΜΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙ ''SEALED FOR YOUR PROTECTION'' EINAI ΗΔΗ ΑΝΟΙΓΜΕΝΟ.
ΔΕ ΑΝΑΦΕΡΟΜΑΙ ΣΤΟ ΠΛΑΣΤΙΚΟ ΠΟΥ ΚΑΛΥΒΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΠΑΚΙ, ΕΝΝΟΩ ΑΥΤΟ ΤΟ ΑΣΠΡΟ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΟ ΚΑΠΑΚΙ ΚΑΙ ΑΣΦΑΛΙΖΕΙ ΚΑΤΑ ΕΝΑ ΤΡΟΠΟ ΤΗ ΣΚΟΝΗ
ΑΠΛΑ ΑΝΑΡΩΤΙΕΜΑΙ ΠΟΣΟ ΑΣΦΑΛΕΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ
ΕΨΑΞΑ ΣΕ ΚΑΤΙ ΑΛΛΑ ΦΟΡΟΥΜ ΝΑ ΔΩ ΑΝ ΠΑΙΖΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΙ ΑΛΛΟΙ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΤΟ ΕΧΟΥΝ ΠΑΘΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΚΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ, ΑΛΛΟΙ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.
ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ?

Devil
06-06-11, 22:11
ναι ρε αλλα αμα ειναι να τελειωσω το icariin σε 2 βδομαδες με τις δοσολογιες που θελει για να δεις κατι εχε γεια παναγια(γιατι ολοι λενε οτι με τις συνιστωμενες δοσολογιες δεν βλεπεις τπτ):green:γιαυτο αμα το συνδυασω με horny θα παιρνω αρκετα μικροτερη ποσοτητα ικαριιν....η maca δεν μου εκανε τπτ περυσι:turtle:

τωρα που ειπες για yohi,εχεις δει πουθενα σκετη alpha-yohi??γιατι την hcl δεν τη δοκιμαζω για κανενα λογο:green:


παλι τα ιδια οπως περυσι,θα μου βγαλουν οτι εχω παλι προβλημα με λιμπιντο και και και....:rolf::rolf::rolf::rolf: ολα αυτα απο περιεργεια τα κανω ρεε:P


ρε συ κομπρα βρες ενα horny goad weed που να εχει ενα 20% icariin ας πουμε και παιρνε το με το κουταλι.... λιγοτερο θα σου βγει...

μακα αμα βαλεις θα την βαλεις σε 5γρ+...

alpha yohi εχει ενα συμπληρωμα της rpn τωρα πλεον genomyx... αλλα δεν θυμαμαι πως λεγετε... νομιζω alphaburn η' και τετοιο...

evanss
07-06-11, 19:46
Καλησπερα παιδια,
σκέφτομαι να δοκιμάσω τις NUTRILITE Protein Bar. Μου τις συστησε ένας φίλος. Τις έχει δοκιμάσει κανείς; Ξέρετε μήπως άν ειναι καλές ;

Polyneikos
08-06-11, 18:28
ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ
ΑΓΟΡΑΣΑ ΑΠΟ ΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ 2 ΠΡΩΤΕΙΝΕΣ 100% GOLD STANDARD ΤΗΣ ΟΝ ΚΑΙ ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΑ ΟΤΙ ΤΟ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΤΙΚΟ ΚΑΛΥΜΜΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙ ''SEALED FOR YOUR PROTECTION'' EINAI ΗΔΗ ΑΝΟΙΓΜΕΝΟ.
ΔΕ ΑΝΑΦΕΡΟΜΑΙ ΣΤΟ ΠΛΑΣΤΙΚΟ ΠΟΥ ΚΑΛΥΒΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΠΑΚΙ, ΕΝΝΟΩ ΑΥΤΟ ΤΟ ΑΣΠΡΟ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΟ ΚΑΠΑΚΙ ΚΑΙ ΑΣΦΑΛΙΖΕΙ ΚΑΤΑ ΕΝΑ ΤΡΟΠΟ ΤΗ ΣΚΟΝΗ
ΑΠΛΑ ΑΝΑΡΩΤΙΕΜΑΙ ΠΟΣΟ ΑΣΦΑΛΕΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ
ΕΨΑΞΑ ΣΕ ΚΑΤΙ ΑΛΛΑ ΦΟΡΟΥΜ ΝΑ ΔΩ ΑΝ ΠΑΙΖΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΙ ΑΛΛΟΙ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΤΟ ΕΧΟΥΝ ΠΑΘΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΚΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ, ΑΛΛΟΙ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.
ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ?

καλως ηρθες στο φόρουμ.Γραφε με μικρους χαρακτηρες,ειναι κανονας του φόρουμ.
όταν βρίσκεις αυτο το καλυμμα ανοιχτο,αναιρείται η σημειωση που γραφει πανω,sealed for your protection,γιατι συμβαινει ακριβως το αντιθετο.
Η πιο αθωα εκδοχη ειναι κακή συσκευσια της παρτίδας στο εργοστασιο,η κακια εκδοχη είνια μεχρι και να εχει νοθευτει το προιον,πως μπορείς να αποκλεισεις την μια ή την αλλη εκδοχη;Στην θεση σου θα επικοινωνουσα με το site και θα ζητουσα αμεση αλλαγη,από την συμπεριφορα τους θα καταλαβεις πόσο επαγγελματίες είναι και θα κανεις τις επιλογες σου για το μελλον:thumbup:

Polyneikos
08-06-11, 18:32
Καλησπέρα,

Θέλω την βοήθεια σας. Γυμνάζομαι αρκετό καιρό γύρω στα 3 χρονιά και θέλω να αρχίσω να παίρνω συμπλήρωμα διατροφής,πιο συγκεκριμένα πρωτεΐνες.Whey δηλαδή. Έχω διαβάσει αρκετά σε αυτό το φόρουμ αλλα δεν μπορώ να καταλήξω...WPC?WPI?Τι μάρκας? Ένα από τα 2 θα ήτανε καλύτερο για εμένα τον αρχάριο?Θα μου πέφτανε πιο "ελαφρια"? Πολύ μεγάλη η ποικιλία... Όντας αρχάριος ομολογώ οτι εχω χαθεί!

WPC:Whey Protein Concentrate
WPC:Whey Protein Isolate,
μιλαμε και στις 2 περιπτωσεις για whey αλλα για διαφορετικο τρόπο επεξεργασίας,οι isolate ειναι πιο ακριβες αλλα καλυτερες,με πιο γρηγορη αφομοιωση,κανεις τις δουλεια σου και με τις 2 ,εξίσου καλα.Εκτός αν δεν εχεις πρόβλημα με τα λεφτα,οπότε παρε isolate.Φυσικα ρόλο μεγαλο παίζει και η εταιρία.:welcome:

Levrone
09-06-11, 00:11
επειδη ουτε εχω δοκιμασει και τελικα δεν εχω καταληξει και πουθενα...

αυτο το CLA λεει πραμα σα συμπληρωμα?

ή πεταμενα λεφτα ειναι?

beatshooter
09-06-11, 01:00
επειδη ουτε εχω δοκιμασει και τελικα δεν εχω καταληξει και πουθενα...

αυτο το CLA λεει πραμα σα συμπληρωμα? ή πεταμενα λεφτα ειναι?

Σημειωσατε διπλο :)

beatshooter
09-06-11, 01:02
Εχετε και σεις πολλα ...αερια οταν πινετε πρωτεινη?

Γινεται ο κακος χαμος αν τυχει και κατεβασω μεσα στην μερα συνολικα 4-5 σκουπ :shock::):green:

ThanosMosh
09-06-11, 09:01
WPC:Whey Protein Concentrate
WPC:Whey Protein Isolate,
μιλαμε και στις 2 περιπτωσεις για whey αλλα για διαφορετικο τρόπο επεξεργασίας,οι isolate ειναι πιο ακριβες αλλα καλυτερες,με πιο γρηγορη αφομοιωση,κανεις τις δουλεια σου και με τις 2 ,εξίσου καλα.Εκτός αν δεν εχεις πρόβλημα με τα λεφτα,οπότε παρε isolate.Φυσικα ρόλο μεγαλο παίζει και η εταιρία.:welcome:

Ευχαριστώ για την απάντηση. Τελικά πήρα μια WPC της Cytosport (Complete whey protein).Με προβληματίζει κάτι όμως... Διαβάζω πίσω στα περιεχόμενα ότι έχει 45μγ χοληστερίνη το σκουπ (22γ) και 16γ πρωτεΐνης. Εγώ λογικά θα πίνω 1+ κάτι σκουπ για να παω στα 20γ πρωτεΐνης αλλα ρε παιδιά,δεν ειναι πολυ η χοληστερίνη? Διαβάζω οτι πρέπει να παίρνουμε μέχρι 300μγ χοληστερίνης την ημέρα και μονο απο το συμπληρωμα θα παίρνω 100!Και αποκλείεται να μην ξεπεράσω τα 300 με τροφή μέσα στην μέρα! Μπορεί να μου λύσει κάποιος αυτήν την απορία?

worfel
09-06-11, 10:55
παιδια πρωτη φορα αγορασα αμινοξεα BCAA. οταν κανω αεροβια το πρωι τα παιρνω μαζι με τον λιποδιαλυτη 20 λεπτα πριν? ή και κατα την διαρκεια? και το απογευμα στα βαρη, αμα τρωω 2.30 ωρες πριν ενα γευμα και αμεσως μετα πρωτεινη, χρειαζονται? ή να τα αφησω μονο για το πρωι ετσι οπως ειπα?

Devil
10-06-11, 19:43
παιδια πρωτη φορα αγορασα αμινοξεα BCAA. οταν κανω αεροβια το πρωι τα παιρνω μαζι με τον λιποδιαλυτη 20 λεπτα πριν? ή και κατα την διαρκεια? και το απογευμα στα βαρη, αμα τρωω 2.30 ωρες πριν ενα γευμα και αμεσως μετα πρωτεινη, χρειαζονται? ή να τα αφησω μονο για το πρωι ετσι οπως ειπα?

αστα για το πρωι.... παρτα 5-10' πριν....

worfel
10-06-11, 20:15
αστα για το πρωι.... παρτα 5-10' πριν....

θενξ. και το πρωι, πριν το αεροβιο ποσα mg συνολικα να παρω? οι τρεις καψουλες εχουν συνολικά 3000 mg

Devil
10-06-11, 20:49
θενξ. και το πρωι, πριν το αεροβιο ποσα mg συνολικα να παρω? οι τρεις καψουλες εχουν συνολικά 3000 mg

καπου στα 5-10γρ..... αλλιως υπολογισε 1γρ ανα 10κγ βαρους...

worfel
10-06-11, 22:55
καπου στα 5-10γρ..... αλλιως υπολογισε 1γρ ανα 10κγ βαρους...

η ιδια δοσολογια ισχυει φανταζομαι και για το απογευμα, όταν κανω βαρη, παιρνω bcaa και στο καπακι αεροβιο...?

Kaloutsikos
11-06-11, 01:10
η ιδια δοσολογια ισχυει φανταζομαι και για το απογευμα, όταν κανω βαρη, παιρνω bcaa και στο καπακι αεροβιο...?

Nαι είναι το ίδιο.

beatshooter
12-06-11, 00:49
Μιλουσα σημερα με ενα τυπα στο τζυμ και που ειπα για τα συμπληρωματα μου,τις πρωτεινες που εχω(now isolate k tempro) και μου λεει"μην κανεις μλκιες και παιρνεις αντι για γευμα πρωτεινη γιατι δεν αφομιονονται ολα τα συστατικα της σε αντιθεση με το στερεο γευμα"(δυστυχως ομως δεν μπορω να τρωω στερεα γευματα συνεχως)

Κατα ποσο ισχυει αυτο που ειπε?

Kaloutsikos
12-06-11, 01:31
Μιλουσα σημερα με ενα τυπα στο τζυμ και που ειπα για τα συμπληρωματα μου,τις πρωτεινες που εχω(now isolate k tempro) και μου λεει"μην κανεις μλκιες και παιρνεις αντι για γευμα πρωτεινη γιατι δεν αφομιονονται ολα τα συστατικα της σε αντιθεση με το στερεο γευμα"(δυστυχως ομως δεν μπορω να τρωω στερεα γευματα συνεχως)

Κατα ποσο ισχυει αυτο που ειπε?

Δεν είναι αυτό ότι δεν αφομοιώνονται τα συστατικά από το συμπλήρωμα,
είναι ότι το κρέας είναι το βασικότερο πράγμα για να αναπτυχθεί ο μύς σου,
το συμπλήρωμα είναι δευτερεύον.

Txc
12-06-11, 09:38
παιδια τα 4 scoops πρωτεινη που παιρνω την ημερα, μηπως ειναι υπερβολικα και γινετε υπερκαταναλωση? Η προτεινομενη δοσολογια στην συσκευασια απο την φιρμα ειναι 3 scoops την ημερα ξερω γω...

Kaloutsikos
12-06-11, 10:53
παιδια τα 4 scoops πρωτεινη που παιρνω την ημερα, μηπως ειναι υπερβολικα και γινετε υπερκαταναλωση? Η προτεινομενη δοσολογια στην συσκευασια απο την φιρμα ειναι 3 scoops την ημερα ξερω γω...

Ποια πρωτεΐνη χρησιμοποιείς?

appo
12-06-11, 15:22
Καλημέρα, το όνομα μου είναι Αποστόλης.
Ασχολούμαι με το bodybuilding ερασιτεχνικά, δηλαδή κατά περίοδος 4-5 μήνες προπόνηση 3 φορές την εβδομάδα, μετά παύση για μερικούς μήνες και ξανά πάλι προπόνηση για λίγους μήνες και μετά πάλι παύση. Αυτό γίνεται και λόγω της δουλείας αλλά και των οικογενειακών υποχρεώσεων μου. Η ηλικία μου είναι 40 χρονών και θα ήθελα να ρωτήσω τα έξης: Πριν 2,5 μήνες πήρα μία πρωτεΐνη της VPX 2kg η οποία μου τελείωσε τώρα. Έπαιρνα 2 κουπάκια μετά την προπόνηση και μερικές φορές 1 κουπάκι στης 11 το επόμενο πρωί. Σήμερα αγόρασα πάλι της VPX την SRO , και θα ήθελα να μου πεις σε παρακαλώ ποια είναι η σωστή δοσολογία που θα πρέπει να παίρνω και αν θα πρέπει να σταματήσω για κάποιο χρονικό διάστημα λόγω του ότι κατανάλωνα για 2,5 μήνες Ίδη πρωτεΐνη.
Ευχαριστώ.

beatshooter
12-06-11, 16:09
παιδια τα 4 scoops πρωτεινη που παιρνω την ημερα, μηπως ειναι υπερβολικα και γινετε υπερκαταναλωση? Η προτεινομενη δοσολογια στην συσκευασια απο την φιρμα ειναι 3 scoops την ημερα ξερω γω...

Ποια πρωτεινη που ρωτα και ο καλουτσικος?Γιατι παιζει εναν ρολο τι ειδους πρωτεινη ειναι...

Kaloutsikos
12-06-11, 16:20
Καλημέρα, το όνομα μου είναι Αποστόλης.
Ασχολούμαι με το bodybuilding ερασιτεχνικά, δηλαδή κατά περίοδος 4-5 μήνες προπόνηση 3 φορές την εβδομάδα, μετά παύση για μερικούς μήνες και ξανά πάλι προπόνηση για λίγους μήνες και μετά πάλι παύση. Αυτό γίνεται και λόγω της δουλείας αλλά και των οικογενειακών υποχρεώσεων μου. Η ηλικία μου είναι 40 χρονών και θα ήθελα να ρωτήσω τα έξης: Πριν 2,5 μήνες πήρα μία πρωτεΐνη της VPX 2kg η οποία μου τελείωσε τώρα. Έπαιρνα 2 κουπάκια μετά την προπόνηση και μερικές φορές 1 κουπάκι στης 11 το επόμενο πρωί. Σήμερα αγόρασα πάλι της VPX την SRO , και θα ήθελα να μου πεις σε παρακαλώ ποια είναι η σωστή δοσολογία που θα πρέπει να παίρνω και αν θα πρέπει να σταματήσω για κάποιο χρονικό διάστημα λόγω του ότι κατανάλωνα για 2,5 μήνες Ίδη πρωτεΐνη.
Ευχαριστώ.

Ποια πρωτεΐνη είναι αυτή γιατί δεν την γνωρίζω? Ποσα γρ. πρωτεΐνη και υδατάνθρακα έχει στο scoop?
Δεν έχεις κανένα πρόβλημα να παίρνεις συνεχόμενα για πάρα πολύ καιρό.

appo
12-06-11, 16:52
Ποια πρωτεΐνη είναι αυτή γιατί δεν την γνωρίζω? Ποσα γρ. πρωτεΐνη και υδατάνθρακα έχει στο scoop?
Δεν έχεις κανένα πρόβλημα να παίρνεις συνεχόμενα για πάρα πολύ καιρό.

http://vpxsports.com/muscle-building-supplements/sro-zero-carb-2-lb
Αυτή είναι η πρωτεΐνη. Μου την σύστησαν για καλή, έχει έγκριση και από τον ΕΟΦ. Θα ήθελα την γνώμη σου.

sobral
12-06-11, 20:02
http://vpxsports.com/muscle-building-supplements/sro-zero-carb-2-lb
Αυτή είναι η πρωτεΐνη. Μου την σύστησαν για καλή, έχει έγκριση και από τον ΕΟΦ. Θα ήθελα την γνώμη σου.

ακόμη πιάνει τελικά αυτό το κόλπο από τους καταστηματάρχες. Λοιπόν φίλε μου η πρωτείνη είναι μια χαρά αλλά έγκριση από τον ΕΟΦ δεν έχει που να χτυπιέται...Γνωστοποίηση ναι έγκριση όχι, καμία βασικά δεν έχει. Ψάξου στο φόρουμ και θα βρεις που κρύβεται η αλήθεια.;) Καλή πάντως η πρωτείνη,μια χαρά επιλογή καθώς είναι isolate και δεν έχει και υδατάνθρακες και γλυκαντικά.

Blackie
12-06-11, 21:00
Καλησπέρα σε όλους! Άνοιξα ένα θέμα που ίσως να ανήκει στο παρόν, αλλά θα ήθελα να ομαδοποιήσουμε κάποιες απόψεις για τα συγκεκριμένα προϊόντα, τα λεγόμενα Fatblockers. Όποιος θέλει ας μας φωτίσει με τις γνώσεις του εδώ (http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?15313-Fat-Blockers)! Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

boxer1
12-06-11, 21:48
καλησπερα σε ολους...παιδια αλλαξαν οι ωρες μου στην προπονα(λογο δουλειας) και εχω χασει την μπαλα αναγκαστηκα τωρα πηγαινω το πρωι κατα της 8.30 ξυπναω 7.45 τι να κανω?να φαω?να παρω μονο τα συμπληρωματα με αδειο στομαχι και να παω προπ?

Polyneikos
12-06-11, 22:00
ή θα πρεπει να θυσιασεις λίγο υπνο για να φας κανονικο πρωινο (το προτιμότερο)ή ειδαλλως ενα ροφημα whey με μια μικρη αναλογία βρωμης ή μια μπανανα ή πρασινο μηλο ...Τι αλλα συμπληρωματα χρησιμοποιείς;

jimmy007
12-06-11, 22:13
καλησπερα σε ολους...παιδια αλλαξαν οι ωρες μου στην προπονα(λογο δουλειας) και εχω χασει την μπαλα αναγκαστηκα τωρα πηγαινω το πρωι κατα της 8.30 ξυπναω 7.45 τι να κανω?να φαω?να παρω μονο τα συμπληρωματα με αδειο στομαχι και να παω προπ?

Μπορείς να φας και ότι θα έτρωγες για πρωινό πριν κοιμηθείς.

Polyneikos
12-06-11, 23:25
Μπορείς να φας και ότι θα έτρωγες για πρωινό πριν κοιμηθείς.

Αν δεν μιλαμε για εκτομορφους,η λήψη υδατανθρακα 12 το βραδυ οταν πεφτεις καπακι για υπνο ειναι μεγαλο ρίσκο...Εγω δεν θα το συνιστουσα.:thumbup:

boxer1
12-06-11, 23:31
ή θα πρεπει να θυσιασεις λίγο υπνο για να φας κανονικο πρωινο (το προτιμότερο)ή ειδαλλως ενα ροφημα whey με μια μικρη αναλογία βρωμης ή μια μπανανα ή πρασινο μηλο ...Τι αλλα συμπληρωματα χρησιμοποιείς;

παιρνω νιτρικο και ενα για την τεστοστερονη παντως καλη μου φαινεται η σκεψη σου ευχαριστω παιδια να σται καλα....

jimmy007
12-06-11, 23:32
Αν δεν μιλαμε για εκτομορφους,η λήψη υδατανθρακα 12 το βραδυ οταν πεφτεις καπακι για υπνο ειναι μεγαλο ρίσκο...Εγω δεν θα το συνιστουσα.:thumbup:

Ποια η διαφορά να το πάρει το πρωί και ποια το βράδυ? Τέσπα, είναι θέμα του άρθρου που ετοίμασα και αυτό.

Polyneikos
12-06-11, 23:34
Πολυ μεγαλη διαφορα ,μην κρινεις μονο από τον εαυτο σου,ας μην το επεκτείνουμε αλλο σε αυτη την ενότητα. :thumbup:

jimmy007
13-06-11, 00:21
Πολυ μεγαλη διαφορα ,μην κρινεις μονο από τον εαυτο σου,ας μην το επεκτείνουμε αλλο σε αυτη την ενότητα. :thumbup:

Nαι. Θα δεις τι εννοώ στο άρθρο και το συζητάμε στον σχολιασμό αν είναι για να μην βγαίνουμε και οφφ εδώ.

Txc
13-06-11, 02:07
Ποια πρωτεΐνη χρησιμοποιείς?

VPX Zero carbs

Kaloutsikos
13-06-11, 02:13
VPX Zero carbs

Αυτά τα 4 σκούπ σε πόσες δώσεις τα παίρνεις?

Txc
13-06-11, 08:53
Αυτά τα 4 σκούπ σε πόσες δώσεις τα παίρνεις?

1 το πρωι
2 μετα την προπονα
1 πριν τον υπνο

Καθε scoop εμπεριεχει 20γρ πρωτεινη...

Kaloutsikos
13-06-11, 11:17
1 το πρωι
2 μετα την προπονα
1 πριν τον υπνο

Καθε scoop εμπεριεχει 20γρ πρωτεινη...

Για πριν τον ύπνο είναι λίγο άκυρο, γιατί είναι γρήγορης απορρόφησης,
καλύτερα πάρε καζεΐνη, ή από συμπλήρωμα ή απο τροφή.

Η άλλες δύο δώσεις είναι ο.κ.

Txc
13-06-11, 12:00
Για πριν τον ύπνο είναι λίγο άκυρο, γιατί είναι γρήγορης απορρόφησης,
καλύτερα πάρε καζεΐνη, ή από συμπλήρωμα ή απο τροφή.

Η άλλες δύο δώσεις είναι ο.κ.

με γαλα παιρνω πριν τον υπνο και αυτο 0%...

δεν θελω ουτε αμυγδαλα, ουτε 2%, ουτε 3%, ουτε 13%, λιπαρα πριν τον υπνο δεν θελω...

Kaloutsikos
13-06-11, 12:13
με γαλα παιρνω πριν τον υπνο και αυτο 0%...

δεν θελω ουτε αμυγδαλα, ουτε 2%, ουτε 3%, ουτε 13%, λιπαρα πριν τον υπνο δεν θελω...

Ο λόγος?

lila_1
13-06-11, 13:05
με γαλα παιρνω πριν τον υπνο και αυτο 0%...

δεν θελω ουτε αμυγδαλα, ουτε 2%, ουτε 3%, ουτε 13%, λιπαρα πριν τον υπνο δεν θελω...
Δε θα σου κάνει διαφορά το 0% με το 2%...και δεν έχει να κάνει με το ότι το παίρνεις πριν τον ύπνο.
Άσε που τα θές τα λίγα λιπαρά πριν τον ύπνο...καθυστερούν την πέψη

jimmy007
13-06-11, 15:10
Δε θα σου κάνει διαφορά το 0% με το 2%...και δεν έχει να κάνει με το ότι το παίρνεις πριν τον ύπνο.
Άσε που τα θές τα λίγα λιπαρά πριν τον ύπνο...καθυστερούν την πέψη

Και πολλά μην σου πω.. Αρκεί να μην είναι τα περισσότερα κορεσμένα.

Lao
13-06-11, 15:35
Νομίζω είναι καθαρή η εικόνα.

http://img807.imageshack.us/img807/3886/imagekmn.jpg

http://img560.imageshack.us/img560/5240/imageusk.jpg


δεν ειδα καποια απαντηση σχετικα με τις φωτο που ανεβασα παραπανω. λετε οτι τα συμπληρωματα δεν προκειται να παρουν εγκριση εοφ λογω του ότι δεν ειναι φαρμακα, όμως η πολυβιταμίνη εχει παρει εγκριση.. αυτο πως το εξηγειτε?


ολο και καποιον θα λαδωσανε....:green::green::green:

αυτη η πολυβιταμινη πουλιετε σχεδον αποκληστικα στα φαρμακεια...

:thumbup::thumbup::thumbup:

Αντωνης
13-06-11, 16:20
Ρε σεις να κανω μια ηλιθια ερωτηση?:unsure:

Μου τελειωνει η πολυβιταμινη της NOW και μεχρι το τελος του μηνα δεν περισσευει σαλιο για να παρω αλλη.
Οποτε τι ειναι προτιμοτερο?Να συνεχισω να παιρνω την κανονικη δοση(2 tabs)και να μεινω για καμια 15αρια μερες χωρις καθολου ληψη(ξερω πως δεν τρεχει και τιποτα,απλα ρωταω τι ειναι καλυτερο),η' να παιρνω μια ταμπλετα την μερα για να με βγαλει μεχρι το τελος του μηνα?

Devil
13-06-11, 16:25
Ρε σεις να κανω μια ηλιθια ερωτηση?:unsure:

Μου τελειωνει η πολυβιταμινη της NOW και μεχρι το τελος του μηνα δεν περισσευει σαλιο για να παρω αλλη.
Οποτε τι ειναι προτιμοτερο?Να συνεχισω να παιρνω την κανονικη δοση(2 tabs)και να μεινω για καμια 15αρια μερες χωρις καθολου ληψη(ξερω πως δεν τρεχει και τιποτα,απλα ρωταω τι ειναι καλυτερο),η' να παιρνω μια ταμπλετα την μερα για να με βγαλει μεχρι το τελος του μηνα?


οποιο και να κανεις το ιδιο μου φαινετε εμενα.... αλλα επειδη μου τυχαινει μονιμα... εγω κανω το 2ο....:green:

Αντωνης
13-06-11, 16:27
οποιο και να κανεις το ιδιο μου φαινετε εμενα.... αλλα επειδη μου τυχαινει μονιμα... εγω κανω το 2ο....:green:

Oκ μια χαρα τοτε,εξαλλου μερικες φορες ξεχναω και να παιρνω την 2η πολυβιταμινη:green:

Tasos Green
13-06-11, 16:51
Oκ μια χαρα τοτε,εξαλλου μερικες φορες ξεχναω και να παιρνω την 2η πολυβιταμινη:green:

απο την adam μια επερνα ανεκαθεν και εγω... σπανια να εχω παρει 2 :green: μια η πολυβηταμινη λιγο απο την πρωτεινη(αν εχει βιταμίνες αυτες που παίρνω συνήθως εχουν) λιγο απο το φαει, μια χαρα τιγκα στις βιταμίνες ειναι η μερα..

ThanosMosh
14-06-11, 00:34
Ευχαριστώ για την απάντηση. Τελικά πήρα μια WPC της Cytosport (Complete whey protein).Με προβληματίζει κάτι όμως... Διαβάζω πίσω στα περιεχόμενα ότι έχει 45μγ χοληστερίνη το σκουπ (22γ) και 16γ πρωτεΐνης. Εγώ λογικά θα πίνω 1+ κάτι σκουπ για να παω στα 20γ πρωτεΐνης αλλα ρε παιδιά,δεν ειναι πολυ η χοληστερίνη? Διαβάζω οτι πρέπει να παίρνουμε μέχρι 300μγ χοληστερίνης την ημέρα και μονο απο το συμπληρωμα θα παίρνω 100!Και αποκλείεται να μην ξεπεράσω τα 300 με τροφή μέσα στην μέρα! Μπορεί να μου λύσει κάποιος αυτήν την απορία?




Κανείς?

beatshooter
14-06-11, 00:40
Κια γω αυτο κανω με την ανταμ.Μια(με δυσκολια την κατεβαζω αυτη την γκουμουτσα...) την ημερα και εισαι κομπλε.:thumbup:

Txc
14-06-11, 09:01
Ο λόγος?


το γαλα ειναι 80% καζεινη και 20% whey...

Οποτε πινω γαλα ξερω γω αντι να παρω το συμπληρωμα για αργη απορροφηση...

psilos85
14-06-11, 16:58
Καλησπερα, ηθελα να ρωτησω σχετικα με την πρωτεινη που παιρνω. Τωρα παιρνω 2 scoop αμεσως μετα την προπονηση. Να το συνεχισω ετσι ή θα ηταν καλυτερα να το χωρισω σε ενα 20-30 λεπτα πριν και ενα αμεσως μετα?

exkaliber
14-06-11, 17:01
εξαρταται
μετα την προπονηση σε ποση ωρα τρως??


δυο σκουπ δεν εχει ξεκαθαριστει αν το σωμα μπορει και τα δεσμευει

Αντωνης
14-06-11, 17:07
εξαρταται
μετα την προπονηση σε ποση ωρα τρως??


δυο σκουπ δεν εχει ξεκαθαριστει αν το σωμα μπορει και τα δεσμευει

Eχει ξεκαθαριστει προ πολλου.Οσα γρ. χρειαζεται ο οργανισμος θα τα παρει,ειτε του τα δωσεις σε 10 δοσεις των 20 γρ. πρ. ειτε σε 2 των 100 γρ.

Ομως εχει επισης ξεκαθαριστει οτι το anabolic window δεν υφισταται.Αρα ειτε τα παρεις και τα 2 μετα ειτε τα σπασεις το ιδιο ειναι.Ουτως η' αλλως,οση πρωτεινη χρειαζεται ο οργανισμος θα την δεσμευσει,την υπολοιπη θα την αποβαλλει...

jimmy007
14-06-11, 17:43
Eχει ξεκαθαριστει προ πολλου.Οσα γρ. χρειαζεται ο οργανισμος θα τα παρει,ειτε του τα δωσεις σε 10 δοσεις των 20 γρ. πρ. ειτε σε 2 των 100 γρ.

Ομως εχει επισης ξεκαθαριστει οτι το anabolic window δεν υφισταται.Αρα ειτε τα παρεις και τα 2 μετα ειτε τα σπασεις το ιδιο ειναι.Ουτως η' αλλως,οση πρωτεινη χρειαζεται ο οργανισμος θα την δεσμευσει,την υπολοιπη θα την αποβαλλει...

:thumbup::thumbup:. Απλά να διευκρινίσω ότι η τελευταία πρόταση ισχύει για μεγάλα χρονικά διαστήματα, που δεν περιορίζονται σε μερικές ώρες αλλά σε μέρες το λιγότερο..

livistros
14-06-11, 19:40
παιδια εχετε να προτεινεται καμια καλη γλουταμινουλα
μου ειπαν για αυτην της νουτραμπολικ
http://www.xtr.gr/eidika_proionta/566/GLUTABOLIC_/_500_gr_%28Nutrabolics%29.htm

Kaloutsikos
14-06-11, 22:53
παιδια εχετε να προτεινεται καμια καλη γλουταμινουλα
μου ειπαν για αυτην της νουτραμπολικ
http://www.xtr.gr/eidika_proionta/566/GLUTABOLIC_/_500_gr_%28Nutrabolics%29.htm

Καλή είναι, αλλά πολύ ακριβή,
δεν παίρνεις καλύτερα της warriorlab που είναι πολύ φτηνή!

Devil
15-06-11, 05:43
παιδια εχετε να προτεινεται καμια καλη γλουταμινουλα
μου ειπαν για αυτην της νουτραμπολικ
http://www.xtr.gr/eidika_proionta/566/GLUTABOLIC_/_500_gr_%28Nutrabolics%29.htm

κανε μια αναζητηση και θα διαβασεις διαφορα περι γλουταμινουλας....;)


Καλή είναι, αλλά πολύ ακριβή,
δεν παίρνεις καλύτερα της warriorlab που είναι πολύ φτηνή!

εχεις δει τι εχει μεσα αυτη και τι προτινεις εσυ?????

πως βγαζεις το συμπερασμα οτι ειναι ακριβη????:unsure:

Kaloutsikos
15-06-11, 16:29
εχεις δει τι εχει μεσα αυτη και τι προτινεις εσυ?????
Τι έχει?

πως βγαζεις το συμπερασμα οτι ειναι ακριβη????:unsure:
Από την τιμή της, δεν είναι πολλά τα 43 ευρό?
.

Devil
15-06-11, 18:14
εχεις δει τι εχει μεσα αυτη και τι προτινεις εσυ?????
Τι έχει?

πως βγαζεις το συμπερασμα οτι ειναι ακριβη????:unsure:
Από την τιμή της, δεν είναι πολλά τα 43 ευρό?

ακριβως επειδη δεν ξερεις τι εχει μεσα.... μην την θεωρεις ακριβη....

δεν δικαιολογο βεβαια τα 43ευρο που κανει.... αλλα το να παρει μια warriolab το θεωρω πεταμενα λεφτα...

exkaliber
16-06-11, 12:53
Πολύ μικρή ποσότητα.

α οκ

δλδ ποση ειναι η ΣΗΔ ?? και καθε ποτε?
ρωταω γτ εχω μια και παιρνω αραια και που

worfel
16-06-11, 12:58
πηρα μια πρωτεϊνη που εχει ουδετερη γευση..

με νερο σκετη καλουτσικια.. αλλα με γαλα πολυ καλυτερη

καμια ιδεα για το πως θα γινει λιγο πιο γευστικη?

αμα την πινω με γαλα μετα την προπονα θα επηρεαστει η πεψη? θα αποροφηθει πιο αργα? γιατι αλλιως δεν παλεβεται..

Eddie
16-06-11, 13:05
πηρα μια πρωτεϊνη που εχει ουδετερη γευση..

με νερο σκετη καλουτσικια.. αλλα με γαλα πολυ καλυτερη

καμια ιδεα για το πως θα γινει λιγο πιο γευστικη?

αμα την πινω με γαλα μετα την προπονα θα επηρεαστει η πεψη? θα αποροφηθει πιο αργα? γιατι αλλιως δεν παλεβεται..

Πιες την με 0% ομως.

Η μπορεις να κανεις μια μειξη με αλλη πρωτεινη για να αλλαξει η γευση..

worfel
16-06-11, 13:13
Πιες την με 0% ομως.

Η μπορεις να κανεις μια μειξη με αλλη πρωτεινη για να αλλαξει η γευση..

δεν υπαρχει σαλιο για δευτερη!

θα την πιω σκετη μωρε, δεν χαλασε κ ο κοσμος.

απλα η προηγουμενη που ειχα ηταν η myofusion που ειχε 50 φορες πιο γλυκια-εντονη γευση και αυτη που ειναι νορμαλ μου φαινεται αγευστη

exkaliber
16-06-11, 13:32
Eχει ξεκαθαριστει προ πολλου.

γτ να τα μαθαινω ολα τελευταιος? :banghead::banghead::banghead:





Ομως εχει επισης ξεκαθαριστει οτι το anabolic window δεν υφισταται.Αρα ειτε τα παρεις και τα 2 μετα ειτε τα σπασεις το ιδιο ειναι.

εννοεις οτι δεν ειναι απαραιτητο να παρουμε πρωτεινη ή αμινοξεα αμεσως μετα την προπονηση και οτι το ιδιο θα ειναι αν τα παρουμε οποιαδηποτε αλλη ωρα? :unsure:

Akistsam
16-06-11, 13:43
πηρα μια πρωτεϊνη που εχει ουδετερη γευση..

με νερο σκετη καλουτσικια.. αλλα με γαλα πολυ καλυτερη

καμια ιδεα για το πως θα γινει λιγο πιο γευστικη?

αμα την πινω με γαλα μετα την προπονα θα επηρεαστει η πεψη? θα αποροφηθει πιο αργα? γιατι αλλιως δεν παλεβεται..

Για πρωινό, αυτό που έχω δοκιμάσει εγώ και είναι πολύ ωραίο γευστικά (αν και ελαφρως γλυκο για τα γούστα μου) είναι:

1 σκουπ σε γάλα 2%, 1 μπανάνα ψιλοκομμένη και λιωμένη, και 1 κουταλιά μέλι.. Γίνεται σούπερ!!

Τώρα για μετά την προπόνηση, καλύτερα νερό πιστεύω για καλύτερη απορρόφηση, τουλάχιστον εγώ έτσι κάνω.. Αν ειναι τόσο ανυπόφορη η γεύση, μια απόφαση είναι πάλεψε το! :green:

worfel
16-06-11, 15:16
Για πρωινό, αυτό που έχω δοκιμάσει εγώ και είναι πολύ ωραίο γευστικά (αν και ελαφρως γλυκο για τα γούστα μου) είναι:

1 σκουπ σε γάλα 2%, 1 μπανάνα ψιλοκομμένη και λιωμένη, και 1 κουταλιά μέλι.. Γίνεται σούπερ!!

Τώρα για μετά την προπόνηση, καλύτερα νερό πιστεύω για καλύτερη απορρόφηση, τουλάχιστον εγώ έτσι κάνω.. Αν ειναι τόσο ανυπόφορη η γεύση, μια απόφαση είναι πάλεψε το! :green:

εινα ουδετερη. πινεται
απλα δεν ειναι τοσο γλυκια οσο την περιμενα

Kaloutsikos
16-06-11, 15:18
ακριβως επειδη δεν ξερεις τι εχει μεσα.... μην την θεωρεις ακριβη....

δεν δικαιολογο βεβαια τα 43ευρο που κανει.... αλλα το να παρει μια warriolab το θεωρω πεταμενα λεφτα...

Δεν πα να έχει 800 είδη γλουταμίνης εγώ δεν θα έδινα αυτά τα λεφτά,
να σου πω και την αλήθεια και τζαμπα να μου την έδιναν εγώ γλουταμίνη δεν έπαιρνα.:green:


Πιες την με 0% ομως.

Η μπορεις να κανεις μια μειξη με αλλη πρωτεινη για να αλλαξει η γευση..

Το γάλα 0% δεν έχει καζεΐνη ? :unsure:

worfel
16-06-11, 15:24
Δεν πα να έχει 800 είδη γλουταμίνης εγώ δεν θα έδινα αυτά τα λεφτά,
να σου πω και την αλήθεια και τζαμπα να μου την έδιναν εγώ γλουταμίνη δεν έπαιρνα.:green:



Το γάλα 0% δεν έχει καζεΐνη ? :unsure:

δεν ειναι η καζεΐνη που θα καθυστερησει την αποροφηση της whey, αλλα τα λιπαρα. γιαυτό το 0% δεν επηρεάζει. το εψαξα, αν θες παραθετω και πηγη

worfel
16-06-11, 15:31
Βασικά ποστάρω την πηγή anyway, όλο και κάποιος θα το διαβασει και θα επωφεληθει:
PS: αν ειναι ακυρο το μερος που το ποσταρα, ας το σβήσει καποιος mod

Γάλα μετά την προπόνηση: Ξορκίζοντας τον "μύθο"

Ένας από τους μεγαλύτερους μύθους που επιμένουν να υπάρχουν στο bodybuilding, είναι ο μύθος ότι πρέπει να αποφεύγεται παντελώς το γάλα στο μεταπροπονητικό γεύμα. Ως γνωστόν, μετά την προπόνηση προτείνεται η κατανάλωση πρωτεΐνης με κύριο σκοπό την αύξηση της συγκέντρωσης αμινοξέων στο αίμα, με σκοπό την ενίσχυση του μυικού αναβολισμού. Για το λόγο αυτό, πολλοί θα συμβουλεύσουν όσους παίρνουν πρωτεΐνη ορρού γάλακτος (whey) σε σκόνη μεταπροπονητικά να την αναμείξουν με νερό και όχι με γάλα, διότι υποτιθέμενα θα επιβραδύνει την απορρόφηση της πρωτεΐνης. Ισχύει όντως κάτι τέτοιο; Και αν όχι, τότε από πού προέρχεται αυτός ο μύθος;

Η πρωτεΐνη γάλακτος αποτελείται περίπου από 80% καζεΐνη και 20% πρωτεΐνη ορρού (whey)[1]. Οι δύο αυτές πρωτεΐνες έχουν την ιδιότητα να απορροφώνται από τον ανθρώπινο οργανισμό με ξεχωριστές ταχύτητες [2].

Η πρωτεΐνη του ορρού απορροφάται αρκετά γρήγορα: Σύμφωνα με δύο έρευνες [3.4], η κατανάλωση 30 γραμμαρίων whey δημιουργεί μετά από μία ώρα 300% αύξηση της συγκέντρωσης των αμινοξέων στο αίμα (υπενθυμίζω ότι οι πρωτεΐνες δεν είναι τίποτε άλλο από πολυμερή των αμινοξέων, δηλαδή "αλυσίδες" όπου ο κάθε "κρίκος" είναι και ένα αμινοξύ"), ενώ μέσα σε 4 ώρες η συγκέντρωσή τους έχει επανέλθει στα φυσιολογικά επίπεδα.

Η καζεΐνη απορροφάται με πιο αργή ταχύτητα: Κατανάλωση 30 γραμμαρίων καζεΐνης δημιουργεί αύξηση 32% στη συγκέντρωση των αμινοξέων του αίματος μετά από μία ώρα, ενώ μετά από 4 ώρες, το ποσοστό είναι 35%, δηλαδή συνεχίζεται η σταθερή παραγωγή αμινοξέων. Η συγκέντρωση των αμινοξέων πέφτει μετά από 8 ώρες περίπου [3,4].

Σε μια έρευνα που δημοσιεύθηκε το 1999 [2], μετρήθηκαν τα επίπεδα αμινοξέων στο αίμα επί 8 ώρες μετά την κατανάλωση άπαχου γάλακτος. Εντός της πρώτης ώρας η συγκέντρωση αμινοξέων ανέβηκε κατακόρυφα λόγω της απορρόφησης της whey, μετά επί τρεις ώρες υπήρξε ένα "plateau" στην συγκέντρωση λόγω της μειούμενης απορρόφησης της whey και της αυξανόμενης απορρόφησης της καζεΐνης, και κατόπιν μέχρι το τέλος των 8 ωρών υπήρξε σταθερή μείωση της απορρόφησης (εδώ κυριαρχεί η καζεΐνη).

Με λίγα λόγια, οι δύο αυτές πρωτεΐνες απορροφώνται ανεξάρτητα η μία από την άλλη. Δεν ευσταθεί λοιπόν ότι η καζεΐνη επιβραδύνει την απορρόφηση άλλων πρωτεϊνών που μπορεί να συνυπάρχουν.

Όλα αυτά κάνουν το μίγμα whey + άπαχο γάλα ιδανικό για γεύμα πριν τον ύπνο (από πρωτεϊνικής πλευράς). Βεβαίως, όσοι δεν χρειάζονται τους υδατάνθρακες που περιέχει το γάλα, θα μπορούσαν να χρησιμοποιήσουν απευθείας πρωτεΐνη γάλακτος σε σκόνη ή μίγμα πρωτεϊνών whey + καζεΐνης σε σκόνη.

Τι συμβαίνει όμως μεταπροπονητικά; Ένα λίτρο άπαχο γάλα περιέχει περίπου 36 γραμμάρια πρωτεΐνης (τόσο γράφει το Νουνού Family 0% που έχω στο ψυγείο μου) [5]. Από αυτά μόλις το 20% είναι whey, δηλαδή 7.2 γραμμάρια. Για να πάρει κανείς μια ικανή ποσότητα πρωτεΐνης ορρού γάλακτος μεταπροπονητικά (περίπου 30 γραμμάρια), χρειάζεται να πιεί 4 λίτρα γάλα (αναλογιστείτε λοιπόν πόσα λίτρα γάλα χρειάστηκαν για να γεμίσει το κουτί με την πρωτεΐνη που έχετε στην κουζίνα σας). Ένας που κατάφερε να τα πιεί ακόμα είναι online με τη λεκάνη της τουαλέτας του.

Αυτός είναι και ο πραγματικός λόγος για τον οποίο αποτρέπεται ο κόσμος να πιεί σκέτο γάλα μετά την προπόνηση. Το πρόβλημα δεν βρίσκεται στην αργή απορρόφηση της καζεΐνης, αλλά με την ουσιαστική ανυπαρξία πρωτεΐνης ορρού γάλακτος π.χ στην ποσότητα γάλακτος που χωράει σε ένα shaker.

Μπορούμε να αναμείξουμε whey με άπαχο γάλα και να το πιούμε μεταπροπονητικά; Και βέβαια. Το γάλα, παρόλο που έχει χαμηλό γλυκαιμικό δείκτη (GI) [6,7], έχει πολύ υψηλό ινσουλινικό δείκτη (II) [8,9]. Πίνοντας λοιπόν άπαχο γάλα με whey μετά την προπόνηση:

1) Ανεβάζουμε κατακόρυφα την ινσουλίνη για να αντιμετωπίσει τον καταβολισμό.
2) Προμηθεύουμε τον οργανισμό μας με πρωτεΐνη γρήγορης απορρόφησης με σκοπό την ταχύτατη υπεραμινοξαιμία (και περαιτέρω μυική σύνθεση).
3) Προμηθεύουμε τον οργανισμό μας με πρωτεΐνη αργής απορρόφησης για προστασία από τον μυϊκό καταβολισμό (ο οποίος γίνεται παράλληλα με τη μυϊκή σύνθεση τις μεταπροπονητικές ώρες).
4) Παρέχουμε στον οργανισμό μας ό,τι περιέχει το άπαχο γάλα από βιταμίνες (ακόμη και τις λιποδιαλυτές που υπάρχουν διαλυμένες στη ελάχιστη - δεν είναι απολύτως μηδενική - ποσότητα λίπους που έχει το γάλα 0%) και μέταλλα, όπως ασβέστιο.

Να επισημάνω το γεγονός ότι αναφέρομαι σε άπαχο γάλα. Εάν το γάλα περιέχει λιπαρά, τότε θα επιβραδυνθεί η χώνεψη και άρα η απορρόφηση των συστατικών.

Αναμείξτε λοιπόν την whey σας σε άπαχο γάλα (+ ό,τι άλλο βάζετε, δεξτρόζη, φρούτα, κτλ.) μετά την προπόνηση άφοβα.

απο τον GRF.

beefmeup
16-06-11, 15:44
αρχοντα υπαρχει ολοκληρο θεμα με αυτο.

Devil
16-06-11, 15:48
Δεν πα να έχει 800 είδη γλουταμίνης εγώ δεν θα έδινα αυτά τα λεφτά,
να σου πω και την αλήθεια και τζαμπα να μου την έδιναν εγώ γλουταμίνη δεν έπαιρνα.:green:


και ομως.... ειναι ανωτερη απο την απλη επειδη εχει αυτα τα ''ειδη'' μεσα...

αλλο αν το θετεις ετσι... τοτε επρεπε να ποσταρεις ''καλητερα μην παρεις γλουταμινη'' και οχι να προτεινεις μια μουφα....

worfel
16-06-11, 15:51
αρχοντα υπαρχει ολοκληρο θεμα με αυτο.

βρηκα κατι στο φορουμ αλλα ηταν αρχειο..

μαλλον δεν εψαξα καλα :unsure:

spyros92
16-06-11, 15:58
παιδια μπορειτε να μου πειτε τις πιθανες παρενεργειες απο νιτρικο? με ποιες προυποθεσεις το χρησιμοποιω (αν δλδ χρειαζεται καποιες εξετασεις οπως τα λιποτροπικα)? και αν αξιζει

beefmeup
16-06-11, 15:59
βρηκα κατι στο φορουμ αλλα ηταν αρχειο..

μαλλον δεν εψαξα καλα :unsure:

Γάλα στην διατροφη+ για μεταπροπονητικό ρόφημα???? (http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?14187-%CE%91%CF%80%CE%B1%CF%87%CE%BF-%CE%B3%CE%B1%CE%BB%CE%B1-whey-%CE%BC%CE%B5%CF%84%CE%B1-%CF%84%CE%B7%CE%BD-%CF%80%CF%81%CE%BF%CF%80%CE%BF%CE%BD%CE%B7%CF%83%CE%B7)

Αντωνης
16-06-11, 16:03
εννοεις οτι δεν ειναι απαραιτητο να παρουμε πρωτεινη ή αμινοξεα αμεσως μετα την προπονηση και οτι το ιδιο θα ειναι αν τα παρουμε οποιαδηποτε αλλη ωρα? :unsure:

Υes.Βεβαια σε περιοδους διαιτας αν κανεις αεροβια μετα τα βαρη,καλο ειναι να χωσεις καλου κακου τα αμινοξεα ενδιαμεσα.

Kaloutsikos
16-06-11, 16:09
και ομως.... ειναι ανωτερη απο την απλη επειδη εχει αυτα τα ''ειδη'' μεσα...

αλλο αν το θετεις ετσι... τοτε επρεπε να ποσταρεις ''καλητερα μην παρεις γλουταμινη'' και οχι να προτεινεις μια μουφα....

Είπα πως εγώ δεν θα έπαιρνα γλουταμίνη για ποιο λόγο να του πω να μην πάρει
από την στιγμή που ο ίδιος θέλει να πάρει? Άλλοι πιστεύουν ότι κάνει δουλειά και άλλοι
όχι, αμα ήταν 100% ότι δεν δουλεύει θα του έλεγα να μην πάρει.

Εγώ αν θα έπαιρνα γλουταμίνη ανάμεσα από αυτές τις δύο θα προτιμούσα της Warriorlab
όπως και του πρότεινα, καθαρά και μόνο λόγο τιμής, τώρα επειδή η άλλη έχει πολλά είδη γλουταμίνης,
αυτό εμένα δεν με πείθει για να πάρω ένα τόσο ακριβό προϊόν.
Ο καθένας έχει την δική του άποψη! :thumbup:

Devil
16-06-11, 19:20
Είπα πως εγώ δεν θα έπαιρνα γλουταμίνη για ποιο λόγο να του πω να μην πάρει
από την στιγμή που ο ίδιος θέλει να πάρει? Άλλοι πιστεύουν ότι κάνει δουλειά και άλλοι
όχι, αμα ήταν 100% ότι δεν δουλεύει θα του έλεγα να μην πάρει.

Εγώ αν θα έπαιρνα γλουταμίνη ανάμεσα από αυτές τις δύο θα προτιμούσα της Warriorlab
όπως και του πρότεινα, καθαρά και μόνο λόγο τιμής, τώρα επειδή η άλλη έχει πολλά είδη γλουταμίνης,
αυτό εμένα δεν με πείθει για να πάρω ένα τόσο ακριβό προϊόν.
Ο καθένας έχει την δική του άποψη! :thumbup:


εσενα μπορει να μην σε πειθει λογικα επειδη δεν ξερεις τι ρολο βαραει....

και τα συμπληρωματα δεν τα αγοραζουμε αναλογα με την τιμη τους αλλα με αυτα που εχουν μεσα...

worfel
16-06-11, 19:47
εσενα μπορει να μην σε πειθει λογικα επειδη δεν ξερεις τι ρολο βαραει....

και τα συμπληρωματα δεν τα αγοραζουμε αναλογα με την τιμη τους αλλα με αυτα που εχουν μεσα...

παιζει ρολο και η τιμη..

livistros
16-06-11, 20:56
ακριβως επειδη δεν ξερεις τι εχει μεσα.... μην την θεωρεις ακριβη....

δεν δικαιολογο βεβαια τα 43ευρο που κανει.... αλλα το να παρει μια warriolab το θεωρω πεταμενα λεφτα...

φιλε μου εννοειται πως οχι
δεν την ακουμπαω αυτη την μαρκα:thumbdown::thumbdown:

Kaloutsikos
16-06-11, 22:05
εσενα μπορει να μην σε πειθει λογικα επειδη δεν ξερεις τι ρολο βαραει....

και τα συμπληρωματα δεν τα αγοραζουμε αναλογα με την τιμη τους αλλα με αυτα που εχουν μεσα...

Εσύ αν θυμάμαι καλά ήσουνα κατά της Γλουταμίνης, τώρα γιατί άλλαξες γνώμη?

Θα συμφωνήσω μαζί σου πως κάποια προϊόντα δεν τα αγοράζομαι με βάση την τιμή τους,
αλλά για μένα κάποια προϊόντα όπως η γλουταμίνη, δεν με ενδιαφέρει η μάρκα.

livistros
16-06-11, 22:34
Εσύ αν θυμάμαι καλά ήσουνα κατά της Γλουταμίνης, τώρα γιατί άλλαξες γνώμη?

Θα συμφωνήσω μαζί σου πως κάποια προϊόντα δεν τα αγοράζομαι με βάση την τιμή τους,
αλλά για μένα κάποια προϊόντα όπως η γλουταμίνη, δεν με ενδιαφέρει η μάρκα.

φιλε εχεις δικιο εν μερει
αλλα αυτη η wariorlab ειναι απαραδεκτη εταιρια
τελευταια σε πωλησεις παντου...

worfel
16-06-11, 23:27
φιλε εχεις δικιο εν μερει
αλλα αυτη η wariorlab ειναι απαραδεκτη εταιρια
τελευταια σε πωλησεις παντου...

αν δεν κανω λαθος κατασκευάζεται αποκλειστικά για τα xtreem stores

Devil
17-06-11, 00:10
Εσύ αν θυμάμαι καλά ήσουνα κατά της Γλουταμίνης, τώρα γιατί άλλαξες γνώμη?

Θα συμφωνήσω μαζί σου πως κάποια προϊόντα δεν τα αγοράζομαι με βάση την τιμή τους,
αλλά για μένα κάποια προϊόντα όπως η γλουταμίνη, δεν με ενδιαφέρει η μάρκα.

μα ειμαι ακομα κατα της γλουταμινης.... αυτο δεν αλλαζει (πιστευω....)...

απλα η γλουταμινη που εχει αυτο το προιον ειναι πολυ ανωτερη απο την απλη...
αρα υπαρχουν πιθανοτητες να κανει κατι...

Devil
17-06-11, 00:11
αν δεν κανω λαθος κατασκευάζεται αποκλειστικά για τα xtreem stores

εγω μονο εκει την ειδα... πουθενα αλλου.... λογικα ειναι ολα bulk προιοντα... αγνωστου ποιοτητας βεβαια...

COBRA_STYLE
17-06-11, 00:26
παιδια εχετε να προτεινεται καμια καλη γλουταμινουλα
μου ειπαν για αυτην της νουτραμπολικ
http://www.xtr.gr/eidika_proionta/566/GLUTABOLIC_/_500_gr_%28Nutrabolics%29.htm

:shock::shock::shock:χαλια γευση,καθε φορα ημουνα στο τσακ στο να τα βγαλω,χαλια διαλυτοτητα...και τυφωνα να ειχε μεσα στο σεικερ το glutabolic δεν καταλαβαινε....διαλυτοτητα 0

Devil
17-06-11, 00:33
:shock::shock::shock:χαλια γευση,καθε φορα ημουνα στο τσακ στο να τα βγαλω,χαλια διαλυτοτητα...και τυφωνα να ειχε μεσα στο σεικερ το glutabolic δεν καταλαβαινε....διαλυτοτητα 0

α ναι ισχυει..... στην γευση κοντραρετε ανετα με HMB bulk....:green::green::green:

COBRA_STYLE
17-06-11, 00:34
μα ειμαι ακομα κατα της γλουταμινης.... αυτο δεν αλλαζει (πιστευω....)...

απλα η γλουταμινη που εχει αυτο το προιον ειναι πολυ ανωτερη απο την απλη...
αρα υπαρχουν πιθανοτητες να κανει κατι...

εδω δεν ειχε αποτελεσματα η ενεσιμη γλουταμινη στο θεμα αναρρωση θα εχει αυτη?δε νομιζω...και γω που επαιρνα δεν ειδα διαφορα...τοτε συνεχιζα να πιανομουνα οπως πιανομουνα ηδη

exkaliber
17-06-11, 00:44
Υes.Βεβαια σε περιοδους διαιτας αν κανεις αεροβια μετα τα βαρη,καλο ειναι να χωσεις καλου κακου τα αμινοξεα ενδιαμεσα.

:unsure::unsure::unsure:

πρωτη φορα το ακουω αυτο ρε συ

Devil
17-06-11, 00:47
εδω δεν ειχε αποτελεσματα η ενεσιμη γλουταμινη στο θεμα αναρρωση θα εχει αυτη?δε νομιζω...και γω που επαιρνα δεν ειδα διαφορα...τοτε συνεχιζα να πιανομουνα οπως πιανομουνα ηδη

απλα εχει περισσοτερες πιθανοτητες να περασει απο το στομαχι σε σχεση με την αλλη....

COBRA_STYLE
17-06-11, 00:52
απλα εχει περισσοτερες πιθανοτητες να περασει απο το στομαχι σε σχεση με την αλλη....

για τα πεπτιδια της glutabolic λες συγκριτικα με την απλη απλη ετσι?τεσπα,για το ανοσοποιητικο παντως και την καλη υγεια του εντερου δε θα με χαλαγε η γλουταμινη,αρκει να πινεται:shock:

Devil
17-06-11, 01:26
για τα πεπτιδια της glutabolic λες συγκριτικα με την απλη απλη ετσι?τεσπα,για το ανοσοποιητικο παντως και την καλη υγεια του εντερου δε θα με χαλαγε η γλουταμινη,αρκει να πινεται:shock:
ναι αυτο ακριβως...;)

Kaloutsikos
17-06-11, 01:41
φιλε εχεις δικιο εν μερει
αλλα αυτη η wariorlab ειναι απαραδεκτη εταιρια
τελευταια σε πωλησεις παντου...

Ούτε εγώ δεν είμαι υπέρ της Warrior, μόνο μαλτοδεξτρίνη έχω πάρει από αυτή την εταιρία, και αν θα πάρω κάτι ακόμα ίσως κανένα Bcaa, και τίποτ άλλο.



απλα η γλουταμινη που εχει αυτο το προιον ειναι πολυ ανωτερη απο την απλη...
αρα υπαρχουν πιθανοτητες να κανει κατι...

Σίγουρα αλλά το πιο πιθανό είναι όλα αυτά τα είδη να είναι μούφες για να έχει
ανεβασμένες πωλήσεις, σκέφτομαι εγώ τώρα με το φτωχό μου μυαλό. :green:

Devil
17-06-11, 01:54
Σίγουρα αλλά το πιο πιθανό είναι όλα αυτά τα είδη να είναι μούφες για να έχει
ανεβασμένες πωλήσεις, σκέφτομαι εγώ τώρα με το φτωχό μου μυαλό. :green:

το κυριοτερο προβλημα της γλουταμινης ειναι η μικρη αποροφηση... η peptides εχει σχεδον την διπλασια αποροφηση απο την αλλη.... αλλα ολο και κατι παραπανω μπορει να κανει απο την αλλη....τωρα στο τι κανει..... εκει δεν βαζω το χερι μου στη φωτια...

σε καθε περιπτωση εγω θα προτιμουσα τα BCAA...

Kaloutsikos
17-06-11, 02:01
το κυριοτερο προβλημα της γλουταμινης ειναι η μικρη αποροφηση... η peptides εχει σχεδον την διπλασια αποροφηση απο την αλλη.... αλλα ολο και κατι παραπανω μπορει να κανει απο την αλλη....τωρα στο τι κανει..... εκει δεν βαζω το χερι μου στη φωτια...

σε καθε περιπτωση εγω θα προτιμουσα τα BCAA...

:thumbup:

beefmeup
17-06-11, 13:24
το κυριοτερο προβλημα της γλουταμινης ειναι η μικρη αποροφηση... η peptides εχει σχεδον την διπλασια αποροφηση απο την αλλη.... αλλα ολο και κατι παραπανω μπορει να κανει απο την αλλη....τωρα στο τι κανει..... εκει δεν βαζω το χερι μου στη φωτια...

σε καθε περιπτωση εγω θα προτιμουσα τα BCAA...


:thumbup:

οτι κ να λετε εγω καμια φορα περνω γλουταμινη:P:P:P

vaggos@
17-06-11, 13:44
γεια σας παιδια ειμαι νεος στο φορουμ καταρχην σινχαριτιρια για την πολη καλη δουλεια που κανετε!!εχω μια ερωτηση ειμαι 20ετων 1.76 και 73κιλα στοχος μου η μυικι αναπτηξι κανω 6 μινες προγραμμα ογου και ιδα καποια αποτελεσματα εχω παρει μονο μια καθαρι πρωτεινι της ον και κανω και μια καλη διατροφη θελω να μου πειτε τι ακριβως απο σιμπλιρωματα πρεπει να παρω για να αυξισω κιαλο την μυικη μου μαζα γιατι ακουω διαφορα στο γυμναστιριο για φομουλεσ για κρεατινη διαφορα και εχω μπερδευτη λιγο..ευχαριστω εκ τον προτερον....

Devil
17-06-11, 14:52
οτι κ να λετε εγω καμια φορα περνω γλουταμινη:P:P:P

καλα αστο εσυ εισαι περιπτωση.... αν κρινω απο τα συμπληρωματα που παιρνεις τελευταια....:green::green::green::green::turtle::turtle::turtle::turtle:

Kaloutsikos
17-06-11, 14:53
οτι κ να λετε εγω καμια φορα περνω γλουταμινη:P:P:P

Δεν πειράζει κανείς δεν είναι τέλειος. :P:P:green::toast:


γεια σας παιδια ειμαι νεος στο φορουμ καταρχην σινχαριτιρια για την πολη καλη δουλεια που κανετε!!εχω μια ερωτηση ειμαι 20ετων 1.76 και 73κιλα στοχος μου η μυικι αναπτηξι κανω 6 μινες προγραμμα ογου και ιδα καποια αποτελεσματα εχω παρει μονο μια καθαρι πρωτεινι της ον και κανω και μια καλη διατροφη θελω να μου πειτε τι ακριβως απο σιμπλιρωματα πρεπει να παρω για να αυξισω κιαλο την μυικη μου μαζα γιατι ακουω διαφορα στο γυμναστιριο για φομουλεσ για κρεατινη διαφορα και εχω μπερδευτη λιγο..ευχαριστω εκ τον προτερον....

Για να αυξηθεί η μυική σου μάζα, το ποιο βασικό πράγμα είναι η διατροφή σου,
τα συμπληρώματα απλώς θα σου δώσουν ένα πολύ μικρό σκούντημα,
για να αυξήσει και άλλο την μυική σου μάζα θέλεις πολύ φαγητό και πολύ καλή δουλεία
στο γυμναστήριο, αυτό όμως είναι μια χρονοβόρα διαδικασία.

Οι φόρμουλες το μόνο που θα κάνουν είναι να σου βάλουν κιλά, όχι μυικά!

Για την κρεατίνη θα σου έλεγα να μην την πάρεις ακόμα, να την αφήσεις για μετά το καλοκαίρι, γιατί συνήθως όταν κάποιος πάρει για πρώτη του φορά έχει φουσκώματα
στην κιλιά, από την κρεατίνη αυτό που θα δείς είναι μια μικρή αύξηση στην δύναμη σου
και μια μικρή κατακράτηση υγρών στους μύες σου.

vaggos@
17-06-11, 16:04
δηλαδη να σινεχισω με καλη καλη διατροφη και μια whey ωσ μεταπροπονιτικο ετσι?
θα ηθελα αν μπορουσατε να μου δωσετε ενα πλανο διατροφης με βαση τα κιλα και το υψος μου και φισικα για τον καιρο που κανω γιατι απο οτι εχω διαβασει δεν ειναι σωστο ενασ αρχαριος να περνει πολυ αποτομα βαρος...

boxer1
17-06-11, 17:38
καλησπερα σε ολους....παιδια εχει κανενας να προτεινει κανενα καλο αμινοξι????

Kaloutsikos
17-06-11, 18:52
δηλαδη να σινεχισω με καλη καλη διατροφη και μια whey ωσ μεταπροπονιτικο ετσι?
θα ηθελα αν μπορουσατε να μου δωσετε ενα πλανο διατροφης με βαση τα κιλα και το υψος μου και φισικα για τον καιρο που κανω γιατι απο οτι εχω διαβασει δεν ειναι σωστο ενασ αρχαριος να περνει πολυ αποτομα βαρος...

Αν θες από συμπληρώματα πάρε και μια καλή πολυβιταμίνη.

Υπάρχουν ένα σωρό διατροφές, κάνε μια αναζήτηση και δες για να πάρεις ιδέες.


καλησπερα σε ολους....παιδια εχει κανενας να προτεινει κανενα καλο αμινοξι????

Bcaa γιατί αυτά δεν μπορούνε να παραχθούν από το σώμα μας.

worfel
17-06-11, 22:32
πηρα μια πολυβιταμινη που περιεχει απο όλες τις βιταμινες 300% της RDA. δεν ειναι λιγο δυνατη για καθε μερα? εχει 90 caps, για εναμιση μηνα να παιρνω καθε μερα μου φαινεται λιγο υπερβολη απο αποψη ποσοτητας βιταμινων

Levrone
17-06-11, 23:14
πηρα μια πολυβιταμινη που περιεχει απο όλες τις βιταμινες 300% της RDA. δεν ειναι λιγο δυνατη για καθε μερα? εχει 90 caps, για εναμιση μηνα να παιρνω καθε μερα μου φαινεται λιγο υπερβολη απο αποψη ποσοτητας βιταμινων

ποια?

boxer1
17-06-11, 23:25
Αν θες από συμπληρώματα πάρε και μια καλή πολυβιταμίνη.

Υπάρχουν ένα σωρό διατροφές, κάνε μια αναζήτηση και δες για να πάρεις ιδέες.



Bcaa γιατί αυτά δεν μπορούνε να παραχθούν από το σώμα μας.

οκ εγινε ευχαριστω πολυ φιλε...

boxer1
17-06-11, 23:32
ρε παιδια μια ερωτηση...το get pumped με το super pump max ειναι το ιδιο πραγμα?εννοω κανουν την ιδια δουλεια?

dimitris x
17-06-11, 23:59
Γεια σε όλους απο σήμερα ειμαι και εγω μέλος αυτης της παρέας θα ήθελα καμία πρόταση για πρωτεΐνη χρησιμοποιώ εδω και 10 περίπου μηνες την nitrotech σήμερα στο φόρουμ δεν διάβασα και τα ποιο κολακευτικά λογια για την συγκεκριμένη πρωτεΐνη σκέφτομαι να την αλλάξω εχω δοκιμάσει κατι universal , weider, sixstars αλλα δεν τρελάθηκα κιόλας καμια καλη αλλη φορμουλα αν εχετε να προτείνετε.