PDA

Επιστροφή στο Forum : Γενικες ερωτησεις για συμπληρωματα



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 [26] 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37

ελμερ
23-03-12, 00:03
Χμμ τώρα το ψιλοέψαξα αλλά δεν είναι πολύ διαδεδομένο... Ίσως να το δοκιμάσω αν δεν βρώ τίποτα άλλο.

αν μπορεις να ψωνισεις απ το βοτανο δες την εχινακια η καποιο σκευασμα που την περιεχει μεσα.θα σε βοηθησει (σε λογικα πλαισια) :welcome:

dio32
23-03-12, 00:55
Όντως η C μπορεί να βοηθήσει. Αν και δεν είναι και απόλυτο.;)

δεν ειναι απολυτο αλλα βοηθαει αρκετα και μαζι με πολυβιταμινη κανει δουλεια,παραδειγμα η κοπελια μου εχει θεμα με το ανοσωποιητικο λογου κουρασης κιολας αρωσταινει πολυ συχνα,μολις τις αγορα τις opti woman παραλληλα και με μικρη ποσοτητα c 500 φετος μια φορα και αυτο για δυο ημερες συμπτωση?δεν νομιζω κανουν δουλεια η πολυβιταμινες.

Devil
23-03-12, 04:55
δεν ειναι απολυτο αλλα βοηθαει αρκετα και μαζι με πολυβιταμινη κανει δουλεια,παραδειγμα η κοπελια μου εχει θεμα με το ανοσωποιητικο λογου κουρασης κιολας αρωσταινει πολυ συχνα,μολις τις αγορα τις opti woman παραλληλα και με μικρη ποσοτητα c 500 φετος μια φορα και αυτο για δυο ημερες συμπτωση?δεν νομιζω κανουν δουλεια η πολυβιταμινες.

χμμ.... και εγω στα 3γρ τη μερα καταφερα να κρυωσω....λολ:green:

panakos
23-03-12, 11:13
καλημεραα στην παρεα!
ρε μαγκες εχω μια απορια που δεν ξερω σε πιο σημειο του φορουμ να την εκφρασω...

οταν τα νιτρικα λενε με αδειο στομαχι εννοουν απο στερεα τροφη ή και απο ρόφημα πρωτεινης?:unsure:

sTeLaKoS
23-03-12, 12:06
Να μην έχεις τίποτα στο στομάχι σου. Και το ρόφημα πρωτείνης φαγητό είναι. ;)

dimitris56
23-03-12, 14:30
Παιδες τα φωτα σας!
Σκεφτομαι να ξεκινησω ενα κυκλο κρεατινης και συγκεκριμενα της reflex που υπαρχει και στο eshop του site κ εχω διαβασει τελειες κριτικες. Το ερωτημα μου ειναι επειδη αυτη την περιοδο χρησιμοποιω αμινοξεα και μια φορμουλα η οποια περιεχει ηδη κρεατινη (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?13876-Propak-%28Ironmaxx%29&highlight=ironmaxx , αυτη συγκεκριμενα) θα ειναι υπερβολη να προσθεσω και μια μονουδρικη? :huh?:

Dimitrios
23-03-12, 14:48
Παιδες τα φωτα σας!
Σκεφτομαι να ξεκινησω ενα κυκλο κρεατινης και συγκεκριμενα της reflex που υπαρχει και στο eshop του site κ εχω διαβασει τελειες κριτικες. Το ερωτημα μου ειναι επειδη αυτη την περιοδο χρησιμοποιω αμινοξεα και μια φορμουλα η οποια περιεχει ηδη κρεατινη (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?13876-Propak-%28Ironmaxx%29&highlight=ironmaxx , αυτη συγκεκριμενα) θα ειναι υπερβολη να προσθεσω και μια μονουδρικη? :huh?:

Για μένα ναι. Βέβαια εξαρτάται και πόση κρεατίνη παίρνεις από τη φόρμουλα αυτή γιατί δεν την είδα. Αλλιώς μόλις τελειώσεις με αυτά τα συμπληρώματα, κάνε οφ κανά μήνα και μετά ξεκίνα την μονοϋδρική.;)

dimitris56
23-03-12, 14:55
Μαιστα! Ευχαριστω πολυ συνονοματε! ;)

lazarosT
23-03-12, 15:01
γεια σε ολους.θα ηθελα να ρωτησω για μια φορμουλα ογκου

panakos
23-03-12, 15:10
Να μην έχεις τίποτα στο στομάχι σου. Και το ρόφημα πρωτείνης φαγητό είναι.

ευχαριστω αδερφε μου!!:welcome:

MusclesOfShadow
23-03-12, 16:05
γεια σε ολους.θα ηθελα να ρωτησω για μια φορμουλα ογκου

Gaspari real mass
ή warriorlab gainer

sTeLaKoS
23-03-12, 16:23
γεια σε ολους.θα ηθελα να ρωτησω για μια φορμουλα ογκου

Αν και γενικά δε προτείνω gainers η Instant Mass της Reflex είναι απ' τις καλύτερες επιλογές.

Dimitrios
23-03-12, 17:24
γεια σε ολους.θα ηθελα να ρωτησω για μια φορμουλα ογκου

Εγώ δεν θα έπαιρνα gainer, όπως είπε ο Στελλάκος. Πολύ υδατάνθρακα και λίγη πρωτεΐνη... Που μπορούν να δημιουργήσουν μέχρι και πρόβλημα στο οργανισμό ακόμα και υψηλό σάκχαρο αν το παρακάνεις.
Γνώμη μου πάρε μια πρωτεΐνη whey και ανέβασε κιλά από το φαγητό...;)

exkaliber
23-03-12, 17:26
ειρωνια...αλλα μετα απο 3 χρονια θα ξαναπαρω μια gayner για να παιρνω 50γρ υ/α στο ποστ:green:
θα την βαζω στην μπαλκ μου

Dimitrios
23-03-12, 17:35
ειρωνια...αλλα μετα απο 3 χρονια θα ξαναπαρω μια gayner για να παιρνω 50γρ υ/α στο ποστ:green:
θα την βαζω στην μπαλκ μου

Πάρε μια φέτα ψωμί ρε ολικής. Μπορεί να είναι σύνθετος υδατάνθρακας αλλά οκ...

exkaliber
23-03-12, 18:28
Πάρε μια φέτα ψωμί ρε ολικής. Μπορεί να είναι σύνθετος υδατάνθρακας αλλά οκ...

ρε για την γευση το θελω,χθες εβαλα ενα ολκληρο φακελακι κρεμα γιωτης,γευση φραουλα, στο σεικερ με την πρωτεινη
δεν ηταν κακο...

panospb
25-03-12, 19:15
καλησπερα!μια ερωτηση.μου πρωτειναν το micro whey της reflex η το cyclone της maximuscle.ποιο λετε.εγω θελω γραμωση.ειμαι 83 κιλα 1.83 υψος.ευχαριστω

Andreas C.
27-03-12, 13:48
καλησπερα!μια ερωτηση.μου πρωτειναν το micro whey της reflex η το cyclone της maximuscle.ποιο λετε.εγω θελω γραμωση.ειμαι 83 κιλα 1.83 υψος.ευχαριστω

Φίλε καλός ήρθες στο φόρουμ:welcome:
Αν θες πέρνα από εδώ (http://forum.bodybuilding.gr/forumdisplay.php?30-Νέα-Μέλη) να συστηθείς στα υπόλοιπα μέλη!

Αφού θέλεις γράμμωση πάρε την πρώτη γιατί η δεύτερη έχει και υδατάνθρακες μέσα!

Chrisis
27-03-12, 16:30
τι πιστευετε ειναι καλυτερο το πρωι..whey isolate ή ενα blend(πχ myofusion)??

COBRA_STYLE
27-03-12, 16:39
Το φαγητο:thumbup: τις σκονες κρατα τες για around workout.

Chrisis
27-03-12, 16:48
Το φαγητο:thumbup: τις σκονες κρατα τες για around workout.

δικαιο εχεις ;) απλα επειδη για πρωινο τρωω κουακερ με νερο κ σκονη γιαυτο..

COBRA_STYLE
27-03-12, 16:50
ε τοτε προτιμα το blend καλυτερα.Εγω προσωπικα το κανω οπως εγραψα απο πανω.

Chrisis
27-03-12, 16:57
ε τοτε προτιμα το blend καλυτερα.Εγω προσωπικα το κανω οπως εγραψα απο πανω.

χμμ τι φαγητο τρως φιλε εσυ για πρωινο??

COBRA_STYLE
27-03-12, 16:59
συχνα πυκνα τρωω ομελετα(5-6 ολοκληρα αυγα) ή φρυγανιες ολικης με ταχινι ολικης οπου το εχω ανακατεψει με δικο μας μελι+γαλα ή προβειο γιαουρτι με μπολικα αμυγδαλα κτλ. Κατι τετοιο.

Ετσι,τις σκονες τις κραταω στο pre και στο post.Aμα παιρνεις πρωτεινη οπως παιρνουν πολλοι,στο πρωινο,στο post ακομα και πριν τον υπνο,ε πρεπει συνεχεια να παραγγελνεις.Εξαλλου διαφορα δεν προκεται να δω αμα παρω σκονη τοσες φορες,οποτε γλιτωνω και λεφτα εκτος των αλλων.

Chrisis
27-03-12, 17:01
συχνα πυκνα τρωω ομελετα(5-6 ολοκληρα αυγα) ή φρυγανιες ολικης με ταχινι ολικης οπου το εχω ανακατεψει με δικο μας μελι+γαλα ή προβειο γιαουρτι με μπολικα αμυγδαλα κτλ. Κατι τετοιο.

ωραιος ευχαριστω φιλε :thumbup:

tolis93
27-03-12, 17:03
χμμ τι φαγητο τρως φιλε εσυ για πρωινο??

γνωμη μου. αν κανεις προπονηση μετα το πρωινο δλδ μετα απο καμια ωρα μια whey iso θα ηταν καλυτερη απο μια blend κ αυτο γιατι θα απορροφηθει ταχυτερα.αρα πιο γρηγορα αμινοξεα στο αιμα.π τα χρειαζεσαι στη προπονηση.αλλιως blend κ εισαι τζετ

tolis93
27-03-12, 17:04
ρε για την γευση το θελω,χθες εβαλα ενα ολκληρο φακελακι κρεμα γιωτης,γευση φραουλα, στο σεικερ με την πρωτεινη
δεν ηταν κακο...

αν θες υδατανθρακα βαλε μιλκο χωρις ζαχαρη κ χωρις λιπαρα κ βαλε κ πρωτεινη μαζι. η βαλε γαλα 2 μπανανες κ το σκουπακι σ σε μπλεντερ. η πολυ απλα γλυκοζη κ κακαο για γευση. απλα πραγματα. μη παιρνεις φορμουλες ογκου.φτιαξε τη δικια σ;)

Chrisis
27-03-12, 17:16
γνωμη μου. αν κανεις προπονηση μετα το πρωινο δλδ μετα απο καμια ωρα μια whey iso θα ηταν καλυτερη απο μια blend κ αυτο γιατι θα απορροφηθει ταχυτερα.αρα πιο γρηγορα αμινοξεα στο αιμα.π τα χρειαζεσαι στη προπονηση.αλλιως blend κ εισαι τζετ

φιλε τολη η προπονηση ηταν απογευματινη...τωρα θα τ αλλαξω και σκεφτηκα για πρωινο αεροβιο κ απογευμα βαρη..αρα επειδη θα υπαρχει προπονηση (αεροβιο) οπως λες καλυτερα whey??

s0k0s
27-03-12, 17:41
φιλε τολη η προπονηση ηταν απογευματινη...τωρα θα τ αλλαξω και σκεφτηκα για πρωινο αεροβιο κ απογευμα βαρη..αρα επειδη θα υπαρχει προπονηση (αεροβιο) οπως λες καλυτερα whey??

Εγω πιστευω πως σε αεροβιο δεν χρειαζομαστε τοσο ενα ροφημα..

panakos
27-03-12, 19:33
καλησπερα παιδες!!

ρε παιδια ακολουθωβ διατροφη γραμμωσης....
αλλα απο οσα εχω διαβασει εχω μια απορια για το μεταπροπονητικο ροφημα...

χρησιμοποιω την πρωτεινη iso-gold!ειναι ωραια πρωτεινη Ιsolate!αλλα απο οτι εχω διαβασει θελει εστω και λιγο υδατανθρακα μετα την προπονηση...

γι αυτο σκεφτηκα να αγορασω dextrose και να βαζω εστω 10 γραμμαρια μετα την προπονηση....


τι γνωμη εχετε γι αυτο?????

s0k0s
27-03-12, 19:37
καλησπερα παιδες!!

ρε παιδια ακολουθωβ διατροφη γραμμωσης....
αλλα απο οσα εχω διαβασει εχω μια απορια για το μεταπροπονητικο ροφημα...

χρησιμοποιω την πρωτεινη iso-gold!ειναι ωραια πρωτεινη Ιsolate!αλλα απο οτι εχω διαβασει θελει εστω και λιγο υδατανθρακα μετα την προπονηση...

γι αυτο σκεφτηκα να αγορασω dextrose και να βαζω εστω 10 γραμμαρια μετα την προπονηση....


τι γνωμη εχετε γι αυτο?????

Απο το φαγητο αμα παιρνεις υδατανθρακα;

panakos
27-03-12, 19:45
απο το φαγητο φιλε μουη τον εχω περιορισει!

θελω γρηγορης αφομοιωσης υδατανθρακα για μετα την προπονηση...γι αυτο ρωτησα αν ειναι σωστο??:unsure:

Chrisis
27-03-12, 19:46
Εγω πιστευω πως σε αεροβιο δεν χρειαζομαστε τοσο ενα ροφημα..

φιλε σοκο καπου ειχα διαβασει πως καλο θα ηταν αν τ αεροβιο γινετε με αδειο στομαχι τ πρωι να πινεις πριν ενα (βασικο μισο) ροφημα πρωτεινης για να μην καψεις κ μυς..πιστευω και με αμινοξεα παλι καλυμμενος εισαι..

s0k0s
27-03-12, 19:49
φιλε σοκο καπου ειχα διαβασει πως καλο θα ηταν αν τ αεροβιο γινετε με αδειο στομαχι τ πρωι να πινεις ενα (βασικο μισο) ροφημα πρωτεινης για να μην καψεις κ μυς..πιστευω και με αμινοξεα παλι καλυμμενος εισαι..

Πριν την αεροβια φιλε μου ναι, νομιζα για μετα την αεροβια... ;) οπου εκει προτιμώ φαγητακι..

Chrisis
27-03-12, 19:59
Πριν την αεροβια φιλε μου ναι, νομιζα για μετα την αεροβια... ;) οπου εκει προτιμώ φαγητακι..

:thumbup: για μετα την αεροβια φιλε οταν γινετε μονη της χωρις βαρη δηλαδη, τρως αμεσως μετα φαγητο κανονικα με πρωτεινη κ υδατανθρακα?? νομιζω καπου ειδα πως ο υδατανθρακας μετα την αεροβια θα σου σταματησει την λιπολυση..

exkaliber
27-03-12, 20:04
αν θες υδατανθρακα βαλε μιλκο χωρις ζαχαρη κ χωρις λιπαρα κ βαλε κ πρωτεινη μαζι



τολη,σε μενα μιλας :P

ηταν μια στιγμη αδυναμιας,το μετανιωσα

βαζω κλασικα 2 κουπ βρωμη και 1 πρωτεινη στο δεκατιανο

δε βρισκω που αλλου να χωρεσω ενα ιδιο ακομα :bbbiceps:

mavrospete
28-03-12, 01:37
Γεια σας παιδια, εχω αγορασει 100% καθαρη πρωτεινη και θελω να αποκτησω ογκο. αυτο που κανω ειναι να πινω 15 γρ το πρωι, 30γρ μετα την προπονηση(τις περισσοτερες φορες προσθετω μπανανα, φουντουκια και 3 κ.σ. βρωμη) και 30γρ το βραδυ πριν κοιμηθω. Μου κανει αυτο το προγραμμα ή να ακολουθησω αλλο;

billys15
28-03-12, 01:58
Την διατροφη σου την προσεχεις?

jimnys
28-03-12, 04:25
Γεια χαρα και απο μενα.χθες παρελαβα την παραγγελεια απο το μαγικο βοτανι.που μεταξυ αλλων συμπεριλαμβανει το lipo6 το απλο και modern bcaa απο usp...Οπως φαινεται με εξυπηρετει η πρωινη αεροβια με προφανως αδειο στομαχι.. Προτεινεται με το που ξυπναω βαζω μια δοση απο το lipo6 και ξεκιναω αεροβιο ? Κατα την διαρκεια βαζω και modern bcaa ? τελειωνοντας iso-100 και μετα καλο πρωινο ?? Ποιο θα ηταν ενα σωστο πρωτοκολλο ληψεις των προηγουμενων ?

s0k0s
28-03-12, 07:46
:thumbup: για μετα την αεροβια φιλε οταν γινετε μονη της χωρις βαρη δηλαδη, τρως αμεσως μετα φαγητο κανονικα με πρωτεινη κ υδατανθρακα?? νομιζω καπου ειδα πως ο υδατανθρακας μετα την αεροβια θα σου σταματησει την λιπολυση..

Σωπα ρε σ.. Αμα μπορεσεις να το βρεις αυτο στα σιγουρα θα σου ειμαι ευγνομων. Στην διικια μου κατασταση οπου εχω κανει παααρα πολυ αεροβια δν το παρατηρησα ποτε παντως.

Devil
28-03-12, 07:56
Σωπα ρε σ.. Αμα μπορεσεις να το βρεις αυτο στα σιγουρα θα σου ειμαι ευγνομων. Στην διικια μου κατασταση οπου εχω κανει παααρα πολυ αεροβια δν το παρατηρησα ποτε παντως.

πως ακριβως?

Andreas C.
28-03-12, 09:33
Γεια χαρα και απο μενα.χθες παρελαβα την παραγγελεια απο το μαγικο βοτανι.που μεταξυ αλλων συμπεριλαμβανει το lipo6 το απλο και modern bcaa απο usp...Οπως φαινεται με εξυπηρετει η πρωινη αεροβια με προφανως αδειο στομαχι.. Προτεινεται με το που ξυπναω βαζω μια δοση απο το lipo6 και ξεκιναω αεροβιο ? Κατα την διαρκεια βαζω και modern bcaa ? τελειωνοντας iso-100 και μετα καλο πρωινο ?? Ποιο θα ηταν ενα σωστο πρωτοκολλο ληψεις των προηγουμενων ?

Φίλε κάνε τα έτσι όπως τα λες και μια χαρά είναι:thumbup:

Andreas C.
28-03-12, 09:50
Γεια σας παιδια, εχω αγορασει 100% καθαρη πρωτεινη και θελω να αποκτησω ογκο. αυτο που κανω ειναι να πινω 15 γρ το πρωι, 30γρ μετα την προπονηση(τις περισσοτερες φορες προσθετω μπανανα, φουντουκια και 3 κ.σ. βρωμη) και 30γρ το βραδυ πριν κοιμηθω. Μου κανει αυτο το προγραμμα ή να ακολουθησω αλλο;

Φίλε αφιέρωσε λίγο χρόνο να διαβάσεις το θέμα της διατροφής, εκεί θα βρεις πως να κάνεις μια διατροφή όγκου και πέρνα από εδώ (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?12587-οτι-εχει-σχεση-με-το-μεταπροπονητικο.&highlight=%CE%B5%CF%87%CE%B5%CE%B9+%CF%83%CF%87%CE%B5%CF%83%CE%B7) για περισσότερες πληροφορίες για το μεταπροπονητικό:toast:

s0k0s
28-03-12, 10:12
πως ακριβως?

Παντοτε μετα το κικ ή την πυγμαχια ετρωγα σαν σκυλι και απο λιπος κρατιομουν σταθερα..
ή απο τρεξιμο εξω που εβγαινα κοντα στα 40-60 λεπτα...

mavrospete
28-03-12, 10:54
Την διατροφη σου την προσεχεις?

αρκετα τολμω να πω. αποφευγω σχεδον τελειως τα βουτυρα και τα τηγανιτα, αλλα εχω ενα θεμα με τα γλυκα :unsure:

Chrisis
28-03-12, 11:10
Σωπα ρε σ.. Αμα μπορεσεις να το βρεις αυτο στα σιγουρα θα σου ειμαι ευγνομων. Στην διικια μου κατασταση οπου εχω κανει παααρα πολυ αεροβια δν το παρατηρησα ποτε παντως.

φιλε απο το περιοδικο για bodybuilding το βρηκα..σου παραθετω τ αρθρο:

42418

s0k0s
28-03-12, 11:54
φιλε απο το περιοδικο για bodybuilding το βρηκα..σου παραθετω τ αρθρο:

42418

Μάλιστα, δεν το γνώριζα. Ευχαριστώ πολύ! :thumbup: ;)

Chrisis
28-03-12, 12:39
Μάλιστα, δεν το γνώριζα. Ευχαριστώ πολύ! :thumbup: ;)

δεν κανει τιποτα φιλε :welcome:

mavrospete
28-03-12, 14:00
Γεια σας παιδια, εχω αγορασει 100% καθαρη πρωτεινη και θελω να αποκτησω ογκο. αυτο που κανω ειναι να πινω 15 γρ το πρωι, 30γρ μετα την προπονηση(τις περισσοτερες φορες προσθετω μπανανα, φουντουκια και 3 κ.σ. βρωμη) και 30γρ το βραδυ πριν κοιμηθω. Μου κανει αυτο το προγραμμα ή να ακολουθησω αλλο;

Mήπως θα επρεπε να παρω ολη την πρωτεινη μετα την προπονηση; σορρυ για τις πολλες ερωτησεις αλλα ειμαι νεος σχετικα σε αυτα

BlooDdeaD_MefiSt
28-03-12, 15:06
Mήπως θα επρεπε να παρω ολη την πρωτεινη μετα την προπονηση; σορρυ για τις πολλες ερωτησεις αλλα ειμαι νεος σχετικα σε αυτα

όχι..πέρα του ότι χρειάζεσαι συνεχώς πρωτεΐνη και όχι μόνο μετά την προπόνηση, το σώμα σου δεν υπάρχει περίπτωση να την απορροφήσει όλη την πρωτεΐνη αυτήν αν την λάβεις μαζεμένη...20-30γρ είναι κομπλε για το ποστ;)

mavrospete
28-03-12, 15:50
όχι..πέρα του ότι χρειάζεσαι συνεχώς πρωτεΐνη και όχι μόνο μετά την προπόνηση, το σώμα σου δεν υπάρχει περίπτωση να την απορροφήσει όλη την πρωτεΐνη αυτήν αν την λάβεις μαζεμένη...20-30γρ είναι κομπλε για το ποστ;)

πριν την προπονηση να παιρνω; επειδη συνηθως πηγαινω τα μεσημερια γυμναστηριο, το μεσημεριανο μου ποσην ωρα θα πρεπει να το τρωω αφοτου πιω την μεταπρονοσιακη πρωτεινη μου;

BlooDdeaD_MefiSt
28-03-12, 15:53
πριν την προπονηση να παιρνω; επειδη συνηθως πηγαινω τα μεσημερια γυμναστηριο, το μεσημεριανο μου ποσην ωρα θα πρεπει να το τρωω αφοτου πιω την μεταπρονοσιακη πρωτεινη μου;

δεν είναι απαραίτητο να πάρεις πριν την προπόνηση αλλά μπορείς αν θέλεις..το μεσημεριανό κανα μισάωρο μετά την πρωτεΐνη;)

mavrospete
28-03-12, 15:57
δεν είναι απαραίτητο να πάρεις πριν την προπόνηση αλλά μπορείς αν θέλεις..το μεσημεριανό κανα μισάωρο μετά την πρωτεΐνη;)

οκ. παιρνω το πρωι μιση δοση, μηπως να την επαιρνα πριν την προπονηση; και κατι αλλο: επειδη την κυριακη δεν γυμναζομαι δεν παιρνω καθολου απο την πρωτεινη, παρα μονο οτι τρωω. πρατω καλως;

BlooDdeaD_MefiSt
28-03-12, 17:05
οκ. παιρνω το πρωι μιση δοση, μηπως να την επαιρνα πριν την προπονηση; και κατι αλλο: επειδη την κυριακη δεν γυμναζομαι δεν παιρνω καθολου απο την πρωτεινη, παρα μονο οτι τρωω. πρατω καλως;

όχι..κάθε μέρα πρέπει να πέρνεις ικανοποιητικές ποσότητες πρωτεΐνης και όχι μόνο τις μέρες που έχεις προπόνηση, καθώς οι μυς αναρρώνουν για 2-5 μέρες και κατά την διάρκεια αυτών των ημερών χρειάζονται συνεχή παροχή πρωτεΐνης..συνεπώς εκτός και αν κάνεις 1 μόνο προπόνηση την εβδομάδα που δεν νομίζω, θα έπρεπε κάθε μέρα να λαμβάνεις την ίδια περίπου ποσότητα πρωτεΐνης.

Devil
28-03-12, 17:32
Παντοτε μετα το κικ ή την πυγμαχια ετρωγα σαν σκυλι και απο λιπος κρατιομουν σταθερα..
ή απο τρεξιμο εξω που εβγαινα κοντα στα 40-60 λεπτα...

εννοω πως εκανες την παρατηριση....

αλλα μαλλον δεν την εκανες...;)

jimnys
28-03-12, 18:44
Γεια χαρα και απο μενα.χθες παρελαβα την παραγγελεια απο το μαγικο βοτανι.που μεταξυ αλλων συμπεριλαμβανει το lipo6 το απλο και modern bcaa απο usp...Οπως φαινεται με εξυπηρετει η πρωινη αεροβια με προφανως αδειο στομαχι.. Προτεινεται με το που ξυπναω βαζω μια δοση απο το lipo6 και ξεκιναω αεροβιο ? Κατα την διαρκεια βαζω και modern bcaa ? τελειωνοντας iso-100 και μετα καλο πρωινο ?? Ποιο θα ηταν ενα σωστο πρωτοκολλο ληψεις των προηγουμενων ?


Φίλε κάνε τα έτσι όπως τα λες και μια χαρά είναι:thumbup:

Μηπως χρησιμοποιοντας αμινοξεα κατα την διαρκεια του αεροβιου (με αδειο στομαχι) απο καποια στιγμη και μετα καις τα αμινοξεα που πινεις παρα λιπος ???

Devil
28-03-12, 19:50
Μηπως χρησιμοποιοντας αμινοξεα κατα την διαρκεια του αεροβιου (με αδειο στομαχι) απο καποια στιγμη και μετα καις τα αμινοξεα που πινεις παρα λιπος ???

λιπος θα καψεις τα αμινοξεα (bcaa βασικα) κανουν τους καμικαζι και οχι μονο.... με λιγα λογια τα καις αντι να καψεις μυς...

s0k0s
28-03-12, 20:15
λιπος θα καψεις τα αμινοξεα (bcaa βασικα) κανουν τους καμικαζι και οχι μονο.... με λιγα λογια τα καις αντι να καψεις μυς...

Οποτε καθε φορα πριν την αεοροβια δοση bcaa?

Chrisis
28-03-12, 20:32
Οποτε καθε φορα πριν την αεοροβια δοση bcaa?

ειτε bcaa ειτε μισο σκουπ whey νομιζω τ ιδιο κανει οτι βολευει τον καθενα ;)

s0k0s
28-03-12, 20:34
ειτε bcaa ειτε μισο σκουπ whey νομιζω τ ιδιο κανει οτι βολευει τον καθενα ;)

:thumbup:

jimnys
28-03-12, 22:04
ευχαριστω..και το πρωινο μετα απο ποση ωρα περιπου ? Με το που τελειωσω απο το αεροβιο βαζω καπακια isolate ?

Devil
28-03-12, 23:37
Οποτε καθε φορα πριν την αεοροβια δοση bcaa?

οχι δεν ειναι απαραιτητα αμα εχεις φαει πριν.....


ειτε bcaa ειτε μισο σκουπ whey νομιζω τ ιδιο κανει οτι βολευει τον καθενα ;)

αναλογα με το timing...


ευχαριστω..και το πρωινο μετα απο ποση ωρα περιπου ? Με το που τελειωσω απο το αεροβιο βαζω καπακια isolate ?

οποτε θες εσυ.... δεν υπαρχει στανταρ χρονος....

Chrisis
28-03-12, 23:41
οχι δεν ειναι απαραιτητα αμα εχεις φαει πριν.....



αναλογα με το timing...



οποτε θες εσυ.... δεν υπαρχει στανταρ χρονος....


φιλε devil μου το εξηγας λιγο αυτο με το timing?? ποτε δηλαδη προτεινεις bcaa και ποτε whey??

Devil
28-03-12, 23:43
φιλε devil μου το εξηγας λιγο αυτο με το timing?? ποτε δηλαδη προτεινεις bcaa και ποτε whey??

αν εισαι 5' πριν κανεις cardio παρε bcaa... γιατι τη whey το κοβω να την ξερνας...:green:

απ την αλλη αν εχεις καμια ωρα+ μπροστα σου παρε whey...

αν εχεις φαει κανα 2-3 ωρες πριν.... μην παρεις τιποτα...

Chrisis
28-03-12, 23:45
αν εισαι 5' πριν κανεις cardio παρε bcaa... γιατι τη whey το κοβω να την ξερνας...:green:

απ την αλλη αν εχεις καμια ωρα+ μπροστα σου παρε whey...

αν εχεις φαει κανα 2-3 ωρες πριν.... μην παρεις τιποτα...

ωραιος ευχαριστω :thumbup:

s0k0s
30-03-12, 12:01
Καλυτερα 1.πρωι κ μετα προπονηση; ή 2. μετα προπονηση κ βραδυ;
ή αναλογος τι διατροφη; αμα ειναι πληρης στο πρωινο τοτε οκ στο πρωινο δν χρειαζεται;

George_10
31-03-12, 03:23
Παιδια δεν εχω βγαλει φωτο αλλα ερχοντε...απλα θελω να ακουσω γνωμες λοιπον
Dymatize Elite Protein
Optimum Nutrition Casein Protein
Animal Pak
Vitamin C
L-Arginine X-Plode ths Weider
Optimum Nutrition:Creatine-Gloutamine-ZMA ola auta 3exwrista..
Dymatize Super Amino
Tested Nutrition-Omega 369
Beta Alanine ths Warriorlab
Nitrix-BSN
Animal M-Stak
Fullforece Nutrition-Super Carb Fast

Θα τα βγαλω και φωτο απλα θελω να ακουσω γνωμες πρωτα και προτασεις..ευχαριστω για τον χρονο σας :)

s0k0s
31-03-12, 10:29
Οταν ανοιγει ενα συμπληρωμα (πρωτεινη, κρεατινη, νιτρικο κλπ) τι διαρκεια ζωης εχεις; Ανεξερετος αμα ληγει π.χ. σε 1-2 χρονια..

s0k0s
31-03-12, 11:55
Ειχα διαβασει πολλες φορες οτι βραδυ την πρωτεινη μπορουμε με γιαουρτι, ακουσα ομως το αλλο πως αμα παρεις απο το ενα λακτοζη κ απο το αλλο = μ@λακια..
Τι λετε;

BlooDdeaD_MefiSt
31-03-12, 12:08
Ειχα διαβασει πολλες φορες οτι βραδυ την πρωτεινη μπορουμε με γιαουρτι, ακουσα ομως το αλλο πως αμα παρεις απο το ενα λακτοζη κ απο το αλλο = μ@λακια..
Τι λετε;

Mπορείς να την πάρεις με γιαούρτι, γιατί όχι? Ίσα ίσα που καθυστερεί την απορρόφηση, πράγμα που θες για το βράδυ..Τι ακριβώς θες να πεις για την λακτόζη δεν κατάλαβα..αλλά και το γάλα έχει λακτόζη και δεν υπάρχει πρόβλημα, γιατί να υπάρχει με το γιαούρτι?

beefmeup
31-03-12, 12:08
Παιδια δεν εχω βγαλει φωτο αλλα ερχοντε...απλα θελω να ακουσω γνωμες λοιπον
Dymatize Elite Protein
Optimum Nutrition Casein Protein
Animal Pak
Vitamin C
L-Arginine X-Plode ths Weider
Optimum Nutrition:Creatine-Gloutamine-ZMA ola auta 3exwrista..
Dymatize Super Amino
Tested Nutrition-Omega 369
Beta Alanine ths Warriorlab
Nitrix-BSN
Animal M-Stak
Fullforece Nutrition-Super Carb Fast

Θα τα βγαλω και φωτο απλα θελω να ακουσω γνωμες πρωτα και προτασεις..ευχαριστω για τον χρονο σας :)

μαν πολυ πραμα πηρες..πολεμο περιμενεις..:P
αργινινη καλυτερα να την αφηνες.
ζμα το ιδιο.
καποιοι θα σου που να αφηνες κ την γλουταμινη,αλλα μην τους ακους..:green:
τα αμινο της dymatize ειναι τα υγρα?αν ναι,καλα ειναι για να συμπληρωνεις αναμεσα απο γευματα,η καποια γευματα που ειναι ελειπη..μεχρι εκει ομως.
το νιτριξ,καλυτερα να το αφηνες,αλλα αφου το πηρες καλυτερα να το πεταξεις..:P
το μ-στακ το ιδιο.

COBRA_STYLE
31-03-12, 12:12
χαχαχα...εχεις δικιο,αλλα τον ξεσκισες τον ανθρωπο....να σημειωσω οτι να πεταξεις και τη γλουταμινη επισης μολις την παρεις:turtle::turtle::rolf:

beefmeup
31-03-12, 12:16
την γλουταμινη ας την πεταξει κατα δω μερια..
τα υπολοιπα ας τα πεταξει προς τα σενα..:green:

George_10
31-03-12, 12:28
Να πεταξω γλουταμινη επειδι ειναι της ΟΝ η γενικα?αν και δεν νομιζω οτι δεν ειναι χρησιμη...τα αμινοξεα ειναι καψουλες γιατι να πεταξω Νιτριξ και ΖΜΑ?

beefmeup
31-03-12, 12:29
Να πεταξω γλουταμινη επειδι ειναι της ΟΝ η γενικα?...γιατι να πεταξω Νιτριξ και ΖΜΑ?

γενικα..
πρωτον γιατι ειναι πολλα χαπια κ θα βαρεθεις να τα κατεβαζεις,κ δευτερον γιατι ειναι πολλα αχρηστα χαπια..:turtle:

τα αμινο αυτα μπορεις να τα περνεις οπως τα υγρα που σου εγραψα..

την γλυταμινη κρατα τη ειπαμε..:green:

George_10
31-03-12, 12:32
arginine εχω διαβασει οτι ειναι πολυ συμαντικο αμινοξι..γιατι να το πεταξω...και ζμα εχω διαβασει οτι ειναι συμαντικο...μου λειπει καποιο συμπληρωμα παντως..?θελω να βαλω μυικα κιλα...

Lao
31-03-12, 13:31
Παιδια δεν εχω βγαλει φωτο αλλα ερχοντε...απλα θελω να ακουσω γνωμες λοιπον
Dymatize Elite Protein
Optimum Nutrition Casein Protein
Animal Pak
Vitamin C
L-Arginine X-Plode ths Weider
Optimum Nutrition:Creatine-Gloutamine-ZMA ola auta 3exwrista..
Dymatize Super Amino
Tested Nutrition-Omega 369
Beta Alanine ths Warriorlab
Nitrix-BSN
Animal M-Stak
Fullforece Nutrition-Super Carb Fast

Θα τα βγαλω και φωτο απλα θελω να ακουσω γνωμες πρωτα και προτασεις..ευχαριστω για τον χρονο σας :)

Και τα Ω369 κακώς τα πήρες... Σκέτα Ω3 να παίρνεις.

George_10
31-03-12, 13:48
Μπορεις να μου το αιτιολογησεις αυτο..?

aqua_bill
31-03-12, 13:49
Μπορεις να μου το αιτιολογησεις αυτο..?

αν κανεις μια αναζήτηση θα βρεις για το κάθε θέμα καμια 10αρια σελίδες να διαβάσεις...βιαστικές

Konstantinos!
31-03-12, 14:03
αν κανεις μια αναζήτηση θα βρεις για το κάθε θέμα καμια 10αρια σελίδες να διαβάσεις...βιαστικές



Κάντε τον τώρα να έχει ενοχές για την περιουσία που έδωσε -.-

George_10
31-03-12, 14:04
χαχα ενταξη ρε μαγκες..πρωτη μου μεγαλη παραγγελια ειναι...απλα θελω να βαλω μερικα μυικα κιλα και μετα τελος....

primordial
31-03-12, 14:11
χαχα ενταξη ρε μαγκες..πρωτη μου μεγαλη παραγγελια ειναι...απλα θελω να βαλω μερικα μυικα κιλα και μετα τελος....

:thumbup:...
χωρίς να θέλω να σε στενοχωρήσω, αν με αυτά τα λεφτά ψώνιζες κρεατάκι, πατατούλες κ καμμία πρασινάδα, θα είχες κάνει ένα πολύ καλό ξεκίνημα για το στόχο σου....!!! Χρειάζεσαι χρόνο πάντως, υπομονή κ λίγο περισσότερη μελέτη όταν επιλέγεις τα συμπληρώματα που θα εντάξεις στην διατροφή σου. Δεν είναι όλα must...!!!
Πάντως για την γλουταμίνη είμαι στο 50-50 σχετικά με την χρήση της...!!! (Αυτό για τους κακοπροαίρετους.....:P)
Πάντως όσο ζούμε μαθαίνουμε...;)

George_10
31-03-12, 14:16
primordial
δλδ ποια πιστευεις οτι δεν ειναι τοσο αναγκαια απο τα παραπανω..?

aqua_bill
31-03-12, 14:20
primordial
δλδ ποια πιστευεις οτι δεν ειναι τοσο αναγκαια απο τα παραπανω..?

πρωτεινη κρεατινη αμινοξέα multi σκληρή προπόνηση σκληρή διατροφή ξεκούραση και υπομονή..

primordial
31-03-12, 14:20
primordial
δλδ ποια πιστευεις οτι δεν ειναι τοσο αναγκαια απο τα παραπανω..?

Νομιζω ότι όσοι έχουν γράψει πρίν από μένα σχετικά με τα συμπληρώματά σου, θα πρέπει να σου έχουν δώσει κ αρκετή "τροφή για σκέψη"...(που λένε...;))..

George_10
31-03-12, 14:23
Καλοδεχουμενες οι γνωμες ολων...απλα απο οσα εχω διαβασει μονο το nitrix ths BSN den einai aparetito....

BlooDdeaD_MefiSt
31-03-12, 14:25
Καλοδεχουμενες οι γνωμες ολων...απλα απο οσα εχω διαβασει μονο το nitrix ths BSN den einai aparetito....

Γιατί όλα τα άλλα είναι απαραίτητα δηλαδή?:rolf:

George_10
31-03-12, 14:31
*****************************

beefmeup
31-03-12, 14:33
**************** Προς θεου δεν θελω να γινω bodybuilder αλλα απο εδω πηρα τις ιδεεσ....

ελα ρε φιλε μας δουλευεις?
ανεβαζεις λινκ απο αλλο φορουμ ελληνικο κ μου λες οτι απο κει τα ειδες..
ε,ρωτα τους εκει που τα ειδες.

κ τωρα εβαλες κ το κειμενο..
τα μισα που γραφει ειναι πιπες..

aqua_bill
31-03-12, 14:34
πρωτεινη κρεατινη αμινοξέα multi σκληρή προπόνηση σκληρή διατροφή ξεκούραση και υπομονή..


Προς θεου δεν θελω να γινω bodybuilder αλλα απο εδω πηρα τις ιδεεσ....

φιλε τα μπέρδεψες....σε λάθος φόρουμ είσαι!

George_10
31-03-12, 14:35
1000 συγνωμηηηη...αυτο το forum ειναι καλυτερο απλα ειδα το κειμενο απο αλλου...

Lao
31-03-12, 14:36
Μπορεις να μου το αιτιολογησεις αυτο..?

Ναι.

Στα Ω λιπαρά, παίζουν ρόλο οι αναλογίες μεταξύ των 3, 6 και 9.

Επειδή η διατροφή σου έχει ήδη μπόλικα 6 και ακόμα πιο μπόλικα 9, ένα προϊόν του τύπου 3-6-9 δεν σου προσφέρει τίποτα.

Στα Ω3 έχεις κυρίως έλλειψη και αυτά πρέπει να παίρνεις.

Γενικά, έδωσες πολλά λεφτά σε πράγματα που δεν χρειάζεσαι και από τα οποία δεν θα δεις κάποια διαφορά.

Θες απλά μια πρωτεϊνη, μια multi και ένα συμπλήρωμα Ω3.

outnumb
31-03-12, 14:38
1000 συγνωμηηηη...αυτο το forum ειναι καλυτερο απλα ειδα το κειμενο απο αλλου...

ενταξει το εσωσες :clap: :green:

George_10
31-03-12, 14:38
οκ..δεν σας κουραζω αλλο ευχαριστω για τον χρονο σας και τις συμβουλες σας....

beefmeup
31-03-12, 14:40
1000 συγνωμηηηη...αυτο το forum ειναι καλυτερο απλα ειδα το κειμενο απο αλλου...

ρε μαν δεν ειναι θεμα καλυτερου/χειροτερου φορουμ

αλλα αφου βλεπεις καποιες πληροφοριες αλλου ρωτα εκει που τις βλεπεις..εμεις τι να σου πουμε δλδ πανω σε αυτο?
τωρα εβαλες ολοκληρο κειμενο χωρις να αναφερεις που το ειδες..κ δεν μπορεις να αναφερεις για τον παραπανω λογο που σου εγραψα..
οποτε τι να σου κανουμε κ παλι?:unsure:

George_10
31-03-12, 14:41
οπως ξαναειπα σαν καλυτερο φορουμ ηθελα απο εδω πληροφοριες...και παλι 1000 συγνωμη αν προσβαλα το φορουμ...

s0k0s
31-03-12, 15:11
Mπορείς να την πάρεις με γιαούρτι, γιατί όχι? Ίσα ίσα που καθυστερεί την απορρόφηση, πράγμα που θες για το βράδυ..Τι ακριβώς θες να πεις για την λακτόζη δεν κατάλαβα..αλλά και το γάλα έχει λακτόζη και δεν υπάρχει πρόβλημα, γιατί να υπάρχει με το γιαούρτι?

επειδη ουτε εγω καταλαβα αυτο που με ειπε ακριβως, θα ρωτησω κ μολις μαθω θα το αναρτησω εδω να δουμε.. ;)

Ps τσεκαρετε λιγο πιο πανω ερωτησεις που εκανα αμα γνωριζετε, να μου δωσετε απαντησεις..

Konstantinos!
31-03-12, 15:28
Οταν ανοιγει ενα συμπληρωμα (πρωτεινη, κρεατινη, νιτρικο κλπ) τι διαρκεια ζωης εχεις; Ανεξερετος αμα ληγει π.χ. σε 1-2 χρονια..



Ειχα διαβασει πολλες φορες οτι βραδυ την πρωτεινη μπορουμε με γιαουρτι, ακουσα ομως το αλλο πως αμα παρεις απο το ενα λακτοζη κ απο το αλλο = μ@λακια..
Τι λετε;



Το πόσο θα αντέξει εξαρτάται από διάφορους παράγοντες όπως είναι η υγρασία και η θερμοκρασία στην οποία φυλάσσεται. Ακόμα και με 5-6 μήνες πιστεύω δε θα έχεις πρόβλημα αν δεν υπάρχει μεγάλη υγρασία-θερμοκρασία.Όσο για το άλλο με τη λακτόζη δεν γνωρίζω για ποιο λόγο η λακτόζη θα σου κάνει κάτι κακό, εκτός αν έχεις δυσανεξία.

s0k0s
31-03-12, 15:34
Και κατι τελευταιο, οσο για το ροφημα πρωτεινης, καλυτερα 1.πρωι κ μετα προπονηση; ή 2. μετα προπονηση κ βραδυ;
ή αναλογος τι διατροφη; αμα ειναι πληρης στο πρωινο τοτε οκ στο πρωινο δν χρειαζεται;

BlooDdeaD_MefiSt
31-03-12, 16:03
Και κατι τελευταιο, οσο για το ροφημα πρωτεινης, καλυτερα 1.πρωι κ μετα προπονηση; ή 2. μετα προπονηση κ βραδυ;
ή αναλογος τι διατροφη; αμα ειναι πληρης στο πρωινο τοτε οκ στο πρωινο δν χρειαζεται;

Για τι πρωτεΐνη μιλάμε? Whey? Casein? Πολλών πηγών μαζί? Αν μιλάς για whey μετά την προπόνηση και οποιαδήποτε στιγμή μέσα στην μέρα για να φτάσεις τα επιθυμητά επίπεδα πρωτεΐνης. Αν τα φτάνεις χωρίς το ρόφημα τότε δεν το χρειάζεσαι απλά. Υπάρχει για να συμπληρώνει την διατροφή όχι να την αντικαθιστά, οπότε αν εσύ στο πρωινό σου π.χ πέρνεις από άλλες πηγές αρκετή πρωτεΐνη ποιος ο λόγος να πιεις ρόφημα?

s0k0s
31-03-12, 17:14
Για τι πρωτεΐνη μιλάμε? Whey? Casein? Πολλών πηγών μαζί? Αν μιλάς για whey μετά την προπόνηση και οποιαδήποτε στιγμή μέσα στην μέρα για να φτάσεις τα επιθυμητά επίπεδα πρωτεΐνης. Αν τα φτάνεις χωρίς το ρόφημα τότε δεν το χρειάζεσαι απλά. Υπάρχει για να συμπληρώνει την διατροφή όχι να την αντικαθιστά, οπότε αν εσύ στο πρωινό σου π.χ πέρνεις από άλλες πηγές αρκετή πρωτεΐνη ποιος ο λόγος να πιεις ρόφημα?

Ναι μιλαω για whey. Πιστευω το βραδυνο μου δεν ειναι τοσο "καλο" γιαυτο σκεφτηκα να συμπληρονω μετα με το ροφημα. Ναι και το πρωινο μου ειναι μια χαρα πιστευω. Οποτε συνεχιζω οτι εκανα μετα προπονηση και βραδυ.. ;) ΘΕΝΞ!

onlytae!
01-04-12, 08:34
Γεια σας φιλοι μου! ειμαι νεος στο φορουμ και θα ήθελα να μου απαντήσετε σε κάτι. Είμαι 15 ετών ύψος 1'68 και ασχολούμε με μια πολεμική τέχνη. Θέλω την γνώμη σας σχετικά αν είναι σωστό να καταναλώνω προτείνες στην ηλικία μου(γουέι η όγκου) . Τελος αν μπορώ τη προτεινι να πάρω? (ζυγίζω 52 kg)

CapoFighter
01-04-12, 09:45
Γεια σας φιλοι μου! ειμαι νεος στο φορουμ και θα ήθελα να μου απαντήσετε σε κάτι. Είμαι 15 ετών ύψος 1'68 και ασχολούμε με μια πολεμική τέχνη. Θέλω την γνώμη σας σχετικά αν είναι σωστό να καταναλώνω προτείνες στην ηλικία μου(γουέι η όγκου) . Τελος αν μπορώ τη προτεινι να πάρω? (ζυγίζω 52 kg)

Ειναι επιλογη σου αν θελεις να παρεις η οχι. Ωστοσο προσπαθησε να φτιαξεις μια σωστη διατροφη και αν δεις οτι δεν σε καλυπτει τοτε βρισκεις λυση στα συμπληρωματα. Τελος αν αποφασισεις να παρεις πρωτεινη τοτε θα σου προτεινα να παρεις καθαρη Whey. Πρωτα ομως να εισαι σιγουρος οτι τρως σωστα και μετα συμπληρωνεις και με πρωτεινη.

onlytae!
01-04-12, 14:29
Σε ευχαριστώ φιλε μου θα φτίαξω ενα πρόγραμμα διατροφής και βλέπω στην συνέχεια!

dio32
01-04-12, 15:20
μια ερωτηση για testo boosters πολλοι λενε οτι ειναι μουφα αλλοι οτι δουλευει σε ηλικες ανω των 35 τεσπα πηρα εγω απο το βοτανο.
πως να το χρησιμοποιησω?στις οδηγιες λεει 2 μιση ωρα πριν την προπονηση,εχω ακουσει ομως που λενε αρκετοι οτι πριν την προπονηση παει χαμενο,εσεις τι λετε?

COBRA_STYLE
01-04-12, 15:28
συνηθως σπας τις δοσεις μεσα στη μερα...αυτο ειναι το καλυτερο...ποιο πηρες?

dio32
01-04-12, 17:49
συνηθως σπας τις δοσεις μεσα στη μερα...αυτο ειναι το καλυτερο...ποιο πηρες?

το MRM, TribuPlex 750, 60 Veggie Caps
τωρα δεν ξερω αμα ειναι η φολα θα δειξει

billys15
01-04-12, 23:05
Δεν εχω προσωπικη αποψη γιατι δεν ειχα παρει οπως το γραφω,αλλα ενα πρωτοκολλο που ακουγεται οτι ειναι καλο ειναι να παιρνεις την δοση ανα 8ωρο.Κι επισης χρειαζεται υπερδοσολογια για να δεις κατι,και παλι αν θα δεις.

Dicez
03-04-12, 14:53
Καλησπερα,
Ισως να ειναι λιγο κουραστικη η ερωτηση μου,γιατι θα εχει ειπωθει αρκετες φορες αλλα εχω μπερδευτει καπως. Θα ηθελα να προχωρησω στην αγορα πρωτεϊνης, γιατι η διατροφη μου ειναι αρκετα χαλια(βασικα τρωω οτι κατσει:shock:) και επειδη χρειαστηκε να σταματησω για αρκετο διαστημα την γυμναστικη λογο τενοντιτιδας,με αποτελεσμα να εχω χασει μυικο ογκο και να εχω βαλει λιπος. Η γυμναστικη μου περιλαμβανει γυμναστηριο 3-5 φορες την εβδομαδα και ποδηλασια 2-3ωρες 2 με 3 φορες την εβδομαδα.Τι θα ηταν καλο να παρω? Ειμαι εντελως ασχετος με τετοια σκευασματα οποτε θα βοηθουσε να μου προτεινεται και καποια μαρκα αλλα και απο που μπορω να την προμηθευτω.Ο στοχος μου ειναι να χασω καποια κιλα και να βαλω ογκο.

sTeLaKoS
04-04-12, 00:33
Καλώς όρισες :welcome:

Δες εδώ αρχικά για να καταλάβεις τι είναι η πρωτείνη και με πιο τρόπο μπορεί να σε βοηθήσει. : Πρωτεΐνες
Ε (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?29-Πρωτεΐνες)γώ θα σου πρότεινα μια απλή concentrate, η Whey Shake είναι καλή επιλογή. Δες εδώ: http://www.bodybuilding.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=bodybuilding_flypage.tpl&product_id=52&category_id=34&option=com_virtuemart&Itemid=15

Α (http://www.bodybuilding.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=bodybuilding_flypage.tpl&product_id=52&category_id=34&option=com_virtuemart&Itemid=15)ν θέλεις να διαθέσεις παραπάνω χρήματα τσίμπα καμιά isolate.

Πάντως αυτό το "ότι κάτσει" στο λαιμό μου κατσε. Ένα συμπλήρωμα δεν αρκεί, βρες τρόπο να διορθώσεις τη διατροφή σου. Στο φόρουμ υπάρχουν πολλά σχετικά άρθρα, διάβασε τα, δες τι πρεπει να τρως πάνω κάτω και άνοιξε ένα τοπικ στην κατάλληλη ενότητα για να δούμε αν παίρνει βελτιώσεις.

koulara!
04-04-12, 00:44
μια ερωτηση...ποια ειναι η καλυτερη ωρα να παρεις την γλουταμινη?και αμα ειναι σε σκονη ποσα γραμμαρια περιπου?

exkaliber
04-04-12, 01:18
απο αμερικη εχει τιποτα για γευση να ριχνω στην αγευστη?
δεν βρηκα τπτ

average_joe
04-04-12, 01:26
δες αυτα τα προιοντα
Stevita, Flavors, Naturally Flavored Liquid Stevia, Chocolate (εχει και αλλες γευσεις)

NuNaturals, Vanilla Stevia, Alcohol Free, 2 fl oz (59 ml)

οσα εχω δει ειναι με βαση τη στεβια
το μονο που εχω δοκιμασει ειναι της now στεβια σε σκονη με γευση french vanilla (αθλιο)

δες τα reviews για τα προιοντα που ανεφερα.

exkaliber
04-04-12, 01:31
σ ευχαριστω φιλε:thumbup:
το κοιταξα,θα βαλω μια σοκολατα και μια φραουλα-παρα τα ασχημα ρεβιους που ειδα-


οφ,το οτι αυτο ηταν το 666 σου μνμ το θεωρω σημαδιακο,θα εχουν δαιμονισμενη γευση:green:

koulara!
04-04-12, 13:26
καποιος σχετικα με αυτο με την γλουταμινη?

Dicez
04-04-12, 13:33
Καλώς όρισες :welcome:


Πάντως αυτό το "ότι κάτσει" στο λαιμό μου κατσε. Ένα συμπλήρωμα δεν αρκεί, βρες τρόπο να διορθώσεις τη διατροφή σου. Στο φόρουμ υπάρχουν πολλά σχετικά άρθρα, διάβασε τα, δες τι πρεπει να τρως πάνω κάτω και άνοιξε ένα τοπικ στην κατάλληλη ενότητα για να δούμε αν παίρνει βελτιώσεις.

Ευχαριστω για την βοηθεια. Δυστυχως γνωριζω τι πρεπει να τρωω αλλα λογο δουλειας αλλα και των ωρων που παω για προπονηση ειναι αρκετα δυσκολο να ακολουθησω καποια διατροφη.(ξερω,κλασικη-απαραδεκτη δικαιολογια αλλα προσπαθησα για ενα χρονικο διαστημα να κουβαλαω μαζι μου ταπερακια απο το σπιτι αλλα δεν ηταν λειτουργικο:()

BlooDdeaD_MefiSt
04-04-12, 13:39
καποιος σχετικα με αυτο με την γλουταμινη?

Μετά την προπόνηση, 5-10 γραμμάρια..:toast:

dio32
04-04-12, 13:55
καποιος σχετικα με αυτο με την γλουταμινη?

5 γραμμαρια μετα την προπονηση και 5 μιση ωρα πριν κοιμηθεις με ενα τεταρτο

koulara!
04-04-12, 14:03
5 γρ ποσο ειναι πανω κατω?ενα κουταλακι του γλυκου?

Dimitrios
04-04-12, 14:17
5 γρ ποσο ειναι πανω κατω?ενα κουταλακι του γλυκου?

Ναι χωρίς να κάνει βουναλάκι όμως.;)

onlytae!
04-04-12, 17:59
sci-mix ultragen whey protein εχει δοκιμάσει κανείς? αν νε ειναι καλή? εχει αποτελέσματα?

theoskoul
05-04-12, 13:29
Γεια χαρα σε ολους
Παρακολουθω το φορουμ αρκετο καιρο,διαβαζοντας πολλα θεματα.Ειμαι παλιος στο χωρο της γυμναστικης με βαρη,χωρις ποτε να ειχα παρει συμπληρωματα.Φθανοντας στα σαραντα ,και εχοντας ξεκινησει γυμν τους τελευταιους 6 μηνες εχασα αρκετα παραπανησια κιλα,και αυτα στο στομαχι φευγουν δυσκολα.Εχω ξεκινησει καποια συμπληρωματα γιατι ειδα οτι το σωμα μου πλεον δεν με βοηθαει οπως παλια,και θα ηθελα την συμβουλη σας.
Το πρωινο ειναι γαλα με βρωμη και δημητριακα+πρωτεινη(INTRAPRO GASPARI)
Μετα 2 ωρες φρουτο.μετα 1,5 ωρα πρωτεινη και μετα 1 ωρα φαγητο
Πρωτεινη περνω λιγο και πριν το γυμν.
Μετα την προπονηση παιρνω το ροφημα που ειδα εδω σε καποια μελετη (ποστ του κ.Βιτσα) 1 .5 λιτ νερο με 45 γρ. πρωτεινη,δεξτροζη και μαλτοδεξτρινη αναλογα ,πινοντας το σταδιακα.Και το βραδυ παλι πριν τον υπνο πρωτεινη την ιδια.Για κρεατινη το σκεφτομαι αρκετα.Σκεφτομαι επισης να παρω Ω3,γλουταμινη και BCAA(για μετα την προπο.),.Η διατροφη μου ειναι οσο μπορω(σαν εργαζομενος οικογενειαρχης)καλυτερη.
Εμαι 1,90,και 109 κιλα(καλος σωματοτυπος αλλα με κοιλιτσα...)
Τα συμπληρωματα εναι απο MP και η πρωτεινη απο PS
Η προπονηση μου ειναι απο ποστ του φορουμ( του κ.Υφαντοπουλου)
Πια η γνωμη σας

tyler_durden
08-04-12, 16:24
εχει κανεις γνωμη για την elite fusion 7 της Dymatize;;;για αντικατασταση γευματος(κυριως το πρωι) τη θελω..

average_joe
08-04-12, 20:09
^τσεκαρε το θεμα
Elite Fusion 7 (Dymatize Nutrition) (http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?17168-Elite-Fusion-7-(Dymatize-...)
εχει παντως λαδι σογιας που δηλωνεται απο την εταιρεια οτι ειναι GM (γενετικα τροποποιημενο).

δεν θα την αγοραζα.

dorita
09-04-12, 15:16
ευχαριστω ραμπο κ dreiko....η συγκεκριμενη ειναι σοκολατα ...

σχετικα με το ποσοστο: πρωτιμαμε καλυτερα αυτες που ειναι 100% ή ο καθενας αναλογα με το τι θελει να πετυχει σαν στοχο το ελεγχει;;

RAMBO
09-04-12, 15:18
Εδωσες μονη σου την απαντηση...(και εννοειται κοιταμε και το ποσοστο πρωτεινης που δινει σε καθε σκουπ;))

Dreiko
09-04-12, 15:18
σχετικα με το ποσοστο: πρωτιμαμε καλυτερα αυτες που ειναι 100% ή ο καθενας αναλογα με το τι θελει να πετυχει σαν στοχο το ελεγχει;;

εξαρταται με το ζητας απο τη πρωτεινη που παιρνεις...

dorita
09-04-12, 15:30
εξαρταται με το ζητας απο τη πρωτεινη που παιρνεις...

εμενα με ενδιαφερει αυξηση κιλων μυικη αναπτυξη... τωρα δεν ξερω αν ειναι ακυρο αυτο που ζηταω!!!

απλα θελω να ξερω!! η συγκεκριμενη αναγραφει απο πισω 25γρ. σε 300ml νερο ή γαλα που θα κατεβουν ολα αυτα;;;
ρωταω γιατι εχω δει αρκετους που προσθετουν 1ή μιση σκουπ σε ενα γιαουρτι ...πως γινεται αυτο!!!

Dreiko
09-04-12, 15:35
κοιτα οτ,ι εχει να κανει με προσαυξηση κιλων στο σωμα σου ειναι θεμα διατροφης και οχι πρωτεινης...
αυτη η πρωτεινη που θες εσυ κανει και για μετα τη προπονησουλα αλλα και σα γευματακι με γαλα ή με γιαουρτι,οπως λες και εσυ...
το ποσο κρεμωδης θες εσυ να ειναι η υφη της ειναι υποκειμενικο....αν θες διελυσε τη σε 300 ml σε 500ml ή οσο νομιζεις εσυ...
απλα οταν προκειται για γαλα η γιαουρτι να σκεφτεις και τη θρεπτικη αξια του καθενος οταν το κανεις...

dorita
09-04-12, 15:39
ευχαριστω!!! με κατατοπισες...;)

CapoFighter
09-04-12, 22:42
Στο μεταπροπονητικο παιρνω μαζι με την πρωτεινη, μαλτοδεξτρινη. Γινεται ομως πολυ αφρος ρε γαμωτο. Το 1/3 του shaker ειναι αφρος ρε γαμωτο και μετα στο τελος αφου πιω το ροφημα βαζω και αλλο νερο για να πιω και τον αφρο. Η μαλτο βγαζει τοσο αφρο ρε παιδια ή η δικια μου ειναι ετσι? Η πρωτεινη ειναι οκ γιατι το πρωι που την παιρνω μονη της δεν βγαζει αφρο!

BlooDdeaD_MefiSt
09-04-12, 23:28
Γιατί δεν βάζες δεξτρόζη?

Andreas C.
10-04-12, 09:42
Στο μεταπροπονητικο παιρνω μαζι με την πρωτεινη, μαλτοδεξτρινη. Γινεται ομως πολυ αφρος ρε γαμωτο. Το 1/3 του shaker ειναι αφρος ρε γαμωτο και μετα στο τελος αφου πιω το ροφημα βαζω και αλλο νερο για να πιω και τον αφρο. Η μαλτο βγαζει τοσο αφρο ρε παιδια ή η δικια μου ειναι ετσι? Η πρωτεινη ειναι οκ γιατι το πρωι που την παιρνω μονη της δεν βγαζει αφρο!

Φίλε είναι λίγο περίεργο αύτο που λες! Εμένα δεν μου έτυχε πότε να βγάλει τόσο αφρό μόνο με την προσθήκη μαλτοδεξτρίνης!

Αν σε ενοχλεί πολύ ο αφρός πάρε ξεχωριστά την πρωτεϊνη με την μαλτοδεξτρίνη:thumbup:

CapoFighter
10-04-12, 10:13
Γιατί δεν βάζες δεξτρόζη?

Δοκιμη κανω να δω τι παιζει και με την μαλτο. Θα παω με μαλτο για κανα 6μηνο και μετα θα αλλαξω σε δεξτροζη!

Φίλε είναι λίγο περίεργο αύτο που λες! Εμένα δεν μου έτυχε πότε να βγάλει τόσο αφρό μόνο με την προσθήκη μαλτοδεξτρίνης!

Αν σε ενοχλεί πολύ ο αφρός πάρε ξεχωριστά την πρωτεϊνη με την μαλτοδεξτρίνη:thumbup:

Σημερα το πρωι που δοκιμασα σκετη την πρωτεινη μου εκανε παλι αφρο...Δεν ξερω τι παιζει! Θα δοκιμασω να τα παρω και ξεχωριστα και θα δω αν η μαλτο βγαζει και αυτη αφρο. Αν και το αποτελεσμα μαλλον το ξερω ηδη. Κλαιν ομως αφου και ο αφρος πινεται!!!:puke:

Andreas C.
10-04-12, 15:44
Σημερα το πρωι που δοκιμασα σκετη την πρωτεινη μου εκανε παλι αφρο...Δεν ξερω τι παιζει! Θα δοκιμασω να τα παρω και ξεχωριστα και θα δω αν η μαλτο βγαζει και αυτη αφρο. Αν και το αποτελεσμα μαλλον το ξερω ηδη. Κλαιν ομως αφου και ο αφρος πινεται!!!:puke:

Δεν νομίζω να βγάλει αφρό η μάλτο! Αν θες δοκίμασε να τα βάλεις μαζί σε μικρό shaker και να το γεμίσεις νερό μέχρι
πάνω, έτσι δεν θα έχει τόπο να δημιουργηθεί αφρός!

exkaliber
10-04-12, 15:46
yo

πια πρωτεινη εχεις?
ο αφρος γινεται λογο αλλαγης ιοντων:unsure: κατι τετοιο:green:

μαλτο δεν θυμαμαι να εκανε αφρο,εχει πανω απο χρονο που δοκιμασα,αλλα δεν θυμαμαι να ειχε το 1/3 του σεικερ αφρο
περιεργο


προσωπικα δεν βαζω μετα προπο υ/α

dorita
11-04-12, 00:19
ηθελα να ρωτησω: οταν καποιος τελειωνει την προπονηση του....μεσα σε ποσο χρονικο διαστημα μπορει να παρει την πρωτεινη του κ το επομενο γευμα του ποτε μπορει να ειναι;;;; ή δεν παιζει καποιο ρολο;;;

spartan77
11-04-12, 00:24
ηθελα να ρωτησω: οταν καποιος τελειωνει την προπονηση του....μεσα σε ποσο χρονικο διαστημα μπορει να παρει την πρωτεινη του κ το επομενο γευμα του ποτε μπορει να ειναι;;;; ή δεν παιζει καποιο ρολο;;;

μεσα στο 15λεπτο την πρωτεινη και στην 1 ωρα το γευμα!
παιζει ρολο ειναι σημαντικο το γευμα μετα την προπονηση :toast:

dorita
11-04-12, 00:26
μεσα στο 15λεπτο την πρωτεινη και στην 1 ωρα το γευμα!
παιζει ρολο ειναι σημαντικο το γευμα μετα την προπονηση :toast:

ευχαριστω πολυ!!;)

CapoFighter
11-04-12, 00:35
Πανω στο θεμα αυτο θα ειναι συνετο να αφηνουμε το σωμα μας να ηρεμησει απο την προπονηση και μετα απο κανα 10 λεπτο να παιρνουμε την πρωτεινη. Εγω τελιωνω τα βαρη , 7 λεπτα περπατητα και γλουυπ ολα τα φαρμακια κατω...

tyler_durden
11-04-12, 14:42
μεσα στο 15λεπτο την πρωτεινη και στην 1 ωρα το γευμα!
παιζει ρολο ειναι σημαντικο το γευμα μετα την προπονηση :toast:
το γευμα μετα την προπονηση ειναι οντως το σημαντικοτερο..απο κει και περα τα 15λεπτα,τα 20λεπτα και τα 7λεπτα(!!!) δεν υπαρχουν..
το περιφημο "αναβολικο παραθυρο" στο οποιο αναφερεστε δεν κλεινει υστερα απο μιση ωριτσα..

exkaliber
11-04-12, 14:45
το γευμα μετα την προπονηση ειναι οντως το σημαντικοτερο..απο κει και περα τα 15λεπτα και τα 20λεπτα δεν υπαρχουν..
το περιφημο "αναβολικο παραθυρο" στο οποιο αναφερεστε δεν κλεινει υστερα απο μιση ωριτσα..

ναι ε?
δλδ οσοι παιρνουν πρωτεινη μετα προπο κανουν λαθος?
και ποτε πρεπει συμφωνα με εσενα?

tyler_durden
11-04-12, 16:45
ναι ε?
δλδ οσοι παιρνουν πρωτεινη μετα προπο κανουν λαθος?
και ποτε πρεπει συμφωνα με εσενα?

δεν εγραψα αυτο..και γω το κυριο γευμα της ημερας μου μεταπροπονητικα το κανω..
αυτο που λεω ειναι οτι το να τρεχεις να παρεις το σκουπ στα αποδυτηρια ή ακομα και στο σπιτι σου μετα την προπονηση ειναι αστειο και πληρως ανωφελο..η πρωτεινοσυνθεση ευδοκιμει μεχρι και 24ωρες μετα το τελος της προπονησης..

exkaliber
11-04-12, 16:52
δεν εγραψα αυτο..και γω το κυριο γευμα της ημερας μου μεταπροπονητικα το κανω..
αυτο που λεω ειναι οτι το να τρεχεις να παρεις το σκουπ στα αποδυτηρια ή ακομα και στο σπιτι σου μετα την προπονηση ειναι αστειο και πληρως ανωφελο..η πρωτεινοσυνθεση ευδοκιμει μεχρι και 24ωρες μετα το τελος της προπονησης..

τη βλεπεις την αντιφαση?
οποτε τα αμινοξεα ειναι ανωφελα και αυτα??:green:


α και το κυριοτερο γευμα ειναι το πριν την προπονηση,περισσοτερη πρωτεινοσυνθεση

tyler_durden
11-04-12, 16:53
οκ..

moikan
11-04-12, 17:14
παιδια μια ερωτηση
οταν κανουμε χρηση των εκαστοτε test booster που κυκλοφορουν στην αγορα(δεν κανω λογο για στεροειδη)
πρεπει να λαμβανουμε και καποιο αντιστρογονο

exkaliber
11-04-12, 17:22
oxi

δες καιαποφασισε μονος σου

http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?8782-Estrogen-blockers&highlight=estrogen+blockers

polo0
11-04-12, 19:34
ν ρωτησω λιγο ρρ παιδια:P
την κρεατινη,και τις πολυβιταμινες μπορω να την παρω κατευθιαν με τν πρωτεινη το πρωι ?αλλα η πρωτεινη δν ειναι και τοσο "καθαρη" δηλαδη ειναι ογκου και εχει και εκεινη απο μονη της κρεατινη πολυ λιγο ομως..επισης ποση ωρα πριν την προπονηση να περνω την κρεατινη και να την περνω με γρηγορους υ/α διοτι την απορροφα κλτρα ο οργανισμος?:green:

exkaliber
11-04-12, 19:42
ο υ/α δεν επιρεαζει την αποροφηση της κρεατινης
δες ποση κρεατινη παιρνεις απο την ορωτεινη και συμπληρωσε εξτρα εως τα 5 γρ
πολυβιταμινη με φαγητο την παιρνουμε

polo0
11-04-12, 22:12
ο υ/α δεν επιρεαζει την αποροφηση της κρεατινης
δες ποση κρεατινη παιρνεις απο την ορωτεινη και συμπληρωσε εξτρα εως τα 5 γρ
πολυβιταμινη με φαγητο την παιρνουμε

δηλαδη να περνω το gainer μαζι με τν κρεατινη ταυτοχρονα το πρωι και μετα απο 1:30 ωρα να περνω την πολυβιταμινη μαζι με το γευμα?και μετα την κρεατινη απο το μαγαζι μου ειπαν να τν περνω πριν την προπονηση αλλα εδω διαβασα μετα..τι να κανω?!:unsure:

exkaliber
12-04-12, 03:31
^
θελει 5 γρ κρεατινη μιση ωρα πριν και 5 γρ μετα την προπονηση




οκ..

τι ακυρο ειναι τωρα αυτο?

polo0
12-04-12, 16:11
^
θελει 5 γρ κρεατινη μιση ωρα πριν και 5 γρ μετα την προπονηση





τι ακυρο ειναι τωρα αυτο?

απο τα xtreme μου ειπαν να περνω το πρωι μαζι με το πρωεινο,και πριν τν προπονηση..να το αλλαξω και να περνω πριν και μετα την προπονηση..!?

GeoDask
12-04-12, 16:33
απο τα xtreme μου ειπαν να περνω το πρωι μαζι με το πρωεινο,και πριν τν προπονηση..να το αλλαξω και να περνω πριν και μετα την προπονηση..!?

5gr μετά την προπόνηση μόνο.

s0k0s
12-04-12, 16:51
5gr μετά την προπόνηση μόνο.

καποιος ειχε αναφερε 5γρ πριν την προπονηση μονο, διαφορα μεγαλη;

Devil
12-04-12, 20:12
καποιος ειχε αναφερε 5γρ πριν την προπονηση μονο, διαφορα μεγαλη;

μαλλον εγω.... σε μενα ναι.... σε αλλους απο οτι καταλαβα οχι και τοσο...

s0k0s
12-04-12, 20:18
μαλλον εγω.... σε μενα ναι.... σε αλλους απο οτι καταλαβα οχι και τοσο...

Εεε ειπα να μην αναφερω ονομα :D

Devil
12-04-12, 20:24
Εεε ειπα να μην αναφερω ονομα :D

καλα εκανες.... μη λες ονοματα... ποτε δεν ξερεις τι γινετε...:green::turtle:

polo0
12-04-12, 20:57
5gr μετά την προπόνηση μόνο.

5gr μετα τν προπονηση τελικα μονο? δν ειναι λιγο?
τι να πω εσεις ξερετε !εκλεισε :)

BlooDdeaD_MefiSt
12-04-12, 21:19
5gr μετα τν προπονηση τελικα μονο? δν ειναι λιγο?
τι να πω εσεις ξερετε !εκλεισε :)

Kαλά είναι..Αν είσαι πολλά κιλά μπορείς να πέρνεις και 10gr, αλλά συνήθως τα 5 είναι αρκετά;)

kazabubu
13-04-12, 12:38
Καλημερα.
Ξερουμε εαν τα προιοντα MYPROTEIN εχουν ελεγθει για βαρεα μεταλλα?????

beefmeup
13-04-12, 14:21
καλημερα..
ποσταρεις σε λαθος θεμα..υπαρχει ξεχωριστο θεμα για τα bulk συμπληρωματα.
κ μετα..δοκιμασες να τους ρωτησεις μεσω mail?:unsure:

kazabubu
13-04-12, 15:01
καλημερα..
ποσταρεις σε λαθος θεμα..υπαρχει ξεχωριστο θεμα για τα bulk συμπληρωματα.
κ μετα..δοκιμασες να τους ρωτησεις μεσω mail?:unsure:


Nαι
εκανα λαθος που ρωτησα εδω.
Ελεγα μηπως καποιος απο εσας ξερει να μου απαντησει.
Θα στειλω mail και μετα θα γραψω και την απαντηση τους στα bulk να ξερουμε ολοι
Ευχαριστω.

s0k0s
13-04-12, 18:21
αφου ληξει μια πρωτεινη, χωρις να εχει ανοιχθει μπορουμε να το παρουμε; αμα ναι ποσο ακομα μετα την ληξη του;

beefmeup
13-04-12, 18:22
εγω εχω παρει μεχρι κ 2 μηνες χωρις προβλημα..

s0k0s
13-04-12, 18:25
εγω εχω παρει μεχρι κ 2 μηνες χωρις προβλημα..

Οκ, να σε καλα! Ευχαριστω ;)

vaggan
13-04-12, 19:45
5gr μετα τν προπονηση τελικα μονο? δν ειναι λιγο?
τι να πω εσεις ξερετε !εκλεισε :)εγω φετος που εβαλα κρεατινη το χειμωνα επαιρνα πεντε πριν την προπονηση και πεντε μετα και ειδα μεγαλη διαφορα σε δυναμη και ογκο σε σχεση με παλαιοτερα που επαιρνα μονο πεντε πριν την προπονηση

s0k0s
13-04-12, 21:01
εγω φετος που εβαλα κρεατινη το χειμωνα επαιρνα πεντε πριν την προπονηση και πεντε μετα και ειδα μεγαλη διαφορα σε δυναμη και ογκο σε σχεση με παλαιοτερα που επαιρνα μονο πεντε πριν την προπονηση

Συνολο 10γρ ημερησιος.. κυκλο για ποσο καιρο περιπου μπορουμε ή συνιστάτε να κανουμε;

vaggan
13-04-12, 21:28
Συνολο 10γρ ημερησιος.. κυκλο για ποσο καιρο περιπου μπορουμε ή συνιστάτε να κανουμε;δεν υπαρχει κυκλος:green: συμπληρωμα ειναι οσο θες εσυ το παιρνεις εγω τεσσερεις μηνες ημουν με κρεατινη.φυσικα οταν θελω να χασω βαρος την κοβω μαχαιρι

s0k0s
13-04-12, 21:29
δεν υπαρχει κυκλος:green: συμπληρωμα ειναι οσο θες εσυ το παιρνεις εγω τεσσερεις μηνες ημουν με κρεατινη.φυσικα οταν θελω να χασω βαρος την κοβω μαχαιρι

Μαλιστα :thumbup:

polo0
15-04-12, 04:34
εγω φετος που εβαλα κρεατινη το χειμωνα επαιρνα πεντε πριν την προπονηση και πεντε μετα και ειδα μεγαλη διαφορα σε δυναμη και ογκο σε σχεση με παλαιοτερα που επαιρνα μονο πεντε πριν την προπονηση

στην εβδομαδα φορτωματος αυτο? η σε συντηρησης?

TheWorst
15-04-12, 12:04
δεν υπαρχει κυκλος:green: συμπληρωμα ειναι οσο θες εσυ το παιρνεις εγω τεσσερεις μηνες ημουν με κρεατινη.φυσικα οταν θελω να χασω βαρος την κοβω μαχαιρι

Σε καποια συμπληρωματα χρειαζεται κυκλος.Εχει αρκετα αρθρα στο φορουμ

Devil
15-04-12, 15:16
Σε καποια συμπληρωματα χρειαζεται κυκλος.Εχει αρκετα αρθρα στο φορουμ

ασχημη λεξη..... ειδικα οταν συνοδευεται απο τη λεξη συμπληρωματα....:green::turtle:

Apollonas
15-04-12, 16:38
Να ρωτήσω κι εγώ ο φτωχός, πήρα την Iso mass extreme gainer της Ultimate Νutrition, λέει έχει μέσα σε κάθε σκούπ 7 γρ κρεατίνης, 65 γρ πρωτεινης και 80 υδατάνθρακα. Το κουτί είναι 4,6 κιλά αλλά βλέπεις αποτελέσματα στα μπάμ. Μήπως είναι πολλά τα 7 γρ κρεατίνης; γιατί 1 σκουπ πριν την προπόνηση και μετα την προπόνηση άλλο ένα πάθω όβερντόουζ;:P

BlooDdeaD_MefiSt
15-04-12, 16:49
Σε καποια συμπληρωματα χρειαζεται κυκλος.Εχει αρκετα αρθρα στο φορουμ

Στο συγκεκριμένο τουλάχιστον δεν χρειάζεται, απλά άμα θες κάνεις για να μην συνηθίζεις..
Το μόνο συμπλήρωμα που κατά την γνώμη μου πρέπει να κάνεις κύκλους είναι η β-αλανίνη, εκτός άμα παίρνεις και επιπλέον ταυρίνη.:green:

BlooDdeaD_MefiSt
15-04-12, 16:51
Να ρωτήσω κι εγώ ο φτωχός, πήρα την Iso mass extreme gainer της Ultimate Νutrition, λέει έχει μέσα σε κάθε σκούπ 7 γρ κρεατίνης, 65 γρ πρωτεινης και 80 υδατάνθρακα. Το κουτί είναι 4,6 κιλά αλλά βλέπεις αποτελέσματα στα μπάμ. Μήπως είναι πολλά τα 7 γρ κρεατίνης; γιατί 1 σκουπ πριν την προπόνηση και μετα την προπόνηση άλλο ένα πάθω όβερντόουζ;:P

Μέσα σε 3 σκούπ υπάρχουν τα συστατικά που λες όχι σε 1....Εκτός αν εννοείς σε 1 δόση.:unsure:

Jimy
15-04-12, 17:04
Στο συγκεκριμένο τουλάχιστον δεν χρειάζεται, απλά άμα θες κάνεις για να μην συνηθίζεις..
Το μόνο συμπλήρωμα που κατά την γνώμη μου πρέπει να κάνεις κύκλους είναι η β-αλανίνη, εκτός άμα παίρνεις και επιπλέον ταυρίνη.:green:
Oυτε στην κρεατινη?

Apollonas
15-04-12, 17:15
Μέσα σε 3 σκούπ υπάρχουν τα συστατικά που λες όχι σε 1....Εκτός αν εννοείς σε 1 δόση.:unsure:

Κι όμως αδερφέ λέει amount per serving...!!

Jimy
15-04-12, 18:35
Ναι αλλα το 1 serving ειναι 3 Σκουπ :P

BlooDdeaD_MefiSt
15-04-12, 19:00
Oυτε στην κρεατινη?

Και στην κρεατίνη και σε άλλα συμπληρώματα καλό είναι να κάνεις, απλά και να μην κάνεις δεν υπάρχει πρόβλημα, αυτό ήθελα να πω.;)

TheWorst
15-04-12, 19:14
Στο συγκεκριμένο τουλάχιστον δεν χρειάζεται, απλά άμα θες κάνεις για να μην συνηθίζεις..
Το μόνο συμπλήρωμα που κατά την γνώμη μου πρέπει να κάνεις κύκλους είναι η β-αλανίνη, εκτός άμα παίρνεις και επιπλέον ταυρίνη.:green:

Σε ενα αρθρο στο σαϊτ για την κρεατινη λεει οτι πρεπει να κανεις παυσεις (ενταξει βρε Ντεβιλ , οχι κυκλους :green:) καθε 8 εβδομαδες γιατι τα κυταρρα φορτωνουν και οτι επιπλεον παρεις δηλαδη το πετας στην τουαλετα χωρις να μπει σε χρηση.

Apollonas
15-04-12, 19:17
Ναι αλλα το 1 serving ειναι 3 Σκουπ :P


χαχαχα, αφού όλοι με έκραξαν σήμερα το έμαθα κι αυτό...!! Thnx Jimmara...!!;)

mercy_
17-04-12, 21:18
Εχω καποια ερωτηση.....ειναι επικυνδινα τα συμπληρωματα....αναφερομαι κυριως στην πρωτεινη γιατι κατα την γνωμη μου καποια αλλα σε μακροχρονια καταναλωση προκαλουν προβληματα σε νεφρα και συκωτι....τελως παντων μιας και δεχομαι αρκετο πολεμο απο τους γονεις μου κυριως για να μην χρησιμοποιω συμπληρωματα διατροφης περα απο τις βιταμινες ειναι επικυνδηνα?? Ευχαριστω :):):)

BlooDdeaD_MefiSt
17-04-12, 21:36
Εχω καποια ερωτηση.....ειναι επικυνδινα τα συμπληρωματα....αναφερομαι κυριως στην πρωτεινη γιατι κατα την γνωμη μου καποια αλλα σε μακροχρονια καταναλωση προκαλουν προβληματα σε νεφρα και συκωτι....τελως παντων μιας και δεχομαι αρκετο πολεμο απο τους γονεις μου κυριως για να μην χρησιμοποιω συμπληρωματα διατροφης περα απο τις βιταμινες ειναι επικυνδηνα?? Ευχαριστω :):):)

Όταν τα πέρνεις σε φυσιολογικές ποσότητες και δεν έχεις ήδη κάποιο πρόβλημα τότε, όχι δεν είναι επικύνδηνα.;)

xgiwrgos
17-04-12, 21:36
Εχω καποια ερωτηση.....ειναι επικυνδινα τα συμπληρωματα....αναφερομαι κυριως στην πρωτεινη γιατι κατα την γνωμη μου καποια αλλα σε μακροχρονια καταναλωση προκαλουν προβληματα σε νεφρα και συκωτι....τελως παντων μιας και δεχομαι αρκετο πολεμο απο τους γονεις μου κυριως για να μην χρησιμοποιω συμπληρωματα διατροφης περα απο τις βιταμινες ειναι επικυνδηνα?? Ευχαριστω :):):)

Υπάρχουν αρκετά σοβαρά άρθρα στο φόρουμ και στο γοογλ το οποία απαντούν στις ερωτήσεις σου (δεν εννοώ τα ΜΜΕ εννοείται ! ! ! )

CapoFighter
17-04-12, 21:58
Το cfm που υπαρχει μπροστα απο το ονομα καποιον συμπληρωματων σημαινει κατι ? η ειναι απλα το name ετσι...?

DimitrisT
17-04-12, 22:07
Εχω καποια ερωτηση.....ειναι επικυνδινα τα συμπληρωματα....αναφερομαι κυριως στην πρωτεινη γιατι κατα την γνωμη μου καποια αλλα σε μακροχρονια καταναλωση προκαλουν προβληματα σε νεφρα και συκωτι....τελως παντων μιας και δεχομαι αρκετο πολεμο απο τους γονεις μου κυριως για να μην χρησιμοποιω συμπληρωματα διατροφης περα απο τις βιταμινες ειναι επικυνδηνα?? Ευχαριστω :):):)

Το υγρο που μενει κατα τη δημιουργια τυριου απο γαλα, υστερα απο καποια επεξεργασια (αφυδατωσης κυριως) ειναι η λεγομενη whey.
Η γιαγια μου αυτο το υγρο το πετουσε πριν καμποσα χρονια οταν εφτιαχνε τυρι στο χωριο..
Καταλαβαινεις που το παω τωρα ετσι;

tolis93
17-04-12, 22:13
Εχω καποια ερωτηση.....ειναι επικυνδινα τα συμπληρωματα....αναφερομαι κυριως στην πρωτεινη γιατι κατα την γνωμη μου καποια αλλα σε μακροχρονια καταναλωση προκαλουν προβληματα σε νεφρα και συκωτι....τελως παντων μιας και δεχομαι αρκετο πολεμο απο τους γονεις μου κυριως για να μην χρησιμοποιω συμπληρωματα διατροφης περα απο τις βιταμινες ειναι επικυνδηνα?? Ευχαριστω :):):)

απο οσο ξερω πρεπει να κανεις πολυ καιρο χρηση κ σε μεγαλες ποσοτητες δλδ να παιρνεις απο εκει τη πρωτεινη και μονο.και αυτο γιατι χωνευεται ευκολοτερα εκρινεται γρηγοροτερα ινσουλινη κ τα νεφρα τα παιζουν.αλλα μιλαμε για καταστασεις ακραιες.εδω στο μπαχαρ στην αθηνα να πας πουλανε πρωτεινη αυγου πρωτεινη σογιας κ αλλα αναλογα σε σκονη χυμα κιολας.κ το μαγαζι εχει μπαχαρικα ξηροκαρπια κ βρομες.αν ηταν επικυνδινα δε νομιζω να τα βρισκαμε τοσο ευκολα εξαλλου. πρωτεινη επισης παιρνεις αν βρασεις γαλα.αυτο π καθεται απο πανω ειναι η καζεινη του γαλακτος.τη πετσα π κανει λεω...οποτε οπως λεει κ ο dimitrisT καταλαβαινεις π το παω....

chris corfu
17-04-12, 22:37
ρε παιδες μια ερωτηση επειδη θελω να παρω και ενα πρασινο τσαγακι μια και θα παραγκειλω κατι αμινο, τι διαφορα εχουν το κλασικο green tea με το egc που εχει ενα καρο διαφορετικα αυτη η now και δεν ξερω ποιο να παρω????

Devil
20-04-12, 13:13
THNX..........



*Ναι ακριβως ,για την LCLT ελεγα απλως επειδη αυξανει ''την λειτουργια'' των androgen receptors μηπως ειναι too much,και να εβαζα στην θεση της την acetyl carnitine ,πιο πολυ για στιμουλαντ......

οχι νταξ... ισα ισα για αυτο την θες ουσιαστικα...;)

COBRA_STYLE
20-04-12, 13:26
μαλλον εγω.... σε μενα ναι.... σε αλλους απο οτι καταλαβα οχι και τοσο...

και γω στο πρωινο και pre wo τη χτυπαω:green:

vaggan
20-04-12, 14:04
στην εβδομαδα φορτωματος αυτο? η σε συντηρησης?δεν κανω φορτωμα η κρεατινη θα κορεσει τους μυες οπως και να εχει:welcome:

mercy_
20-04-12, 22:18
Όταν τα πέρνεις σε φυσιολογικές ποσότητες και δεν έχεις ήδη κάποιο πρόβλημα τότε, όχι δεν είναι επικύνδηνα.;)

Κατι ηξεραν μωρε οι αρχαιοι και ειπαν παν μετρον αριστον !! ;)

mercy_
20-04-12, 22:19
Το υγρο που μενει κατα τη δημιουργια τυριου απο γαλα, υστερα απο καποια επεξεργασια (αφυδατωσης κυριως) ειναι η λεγομενη whey.
Η γιαγια μου αυτο το υγρο το πετουσε πριν καμποσα χρονια οταν εφτιαχνε τυρι στο χωριο..
Καταλαβαινεις που το παω τωρα ετσι;

Σε καταλαβαινω απολυτα φιλε μου.....:green:

mercy_
20-04-12, 22:20
απο οσο ξερω πρεπει να κανεις πολυ καιρο χρηση κ σε μεγαλες ποσοτητες δλδ να παιρνεις απο εκει τη πρωτεινη και μονο.και αυτο γιατι χωνευεται ευκολοτερα εκρινεται γρηγοροτερα ινσουλινη κ τα νεφρα τα παιζουν.αλλα μιλαμε για καταστασεις ακραιες.εδω στο μπαχαρ στην αθηνα να πας πουλανε πρωτεινη αυγου πρωτεινη σογιας κ αλλα αναλογα σε σκονη χυμα κιολας.κ το μαγαζι εχει μπαχαρικα ξηροκαρπια κ βρομες.αν ηταν επικυνδινα δε νομιζω να τα βρισκαμε τοσο ευκολα εξαλλου. πρωτεινη επισης παιρνεις αν βρασεις γαλα.αυτο π καθεται απο πανω ειναι η καζεινη του γαλακτος.τη πετσα π κανει λεω...οποτε οπως λεει κ ο dimitrisT καταλαβαινεις π το παω....

Με βοηθησε αρκετα η απαντηση σου φιλε μου...Ευχαριστω :toast::toast:

exkaliber
21-04-12, 21:25
to Forskolin κανει δουλεια στο να χανεις λιπος??

aepiskeptis
21-04-12, 22:09
εχετε χρησιμοποιησει καποια egg white protein powder?

σχολια? με γευση, αγευστη?

τνχ!

mercy_
22-04-12, 22:34
εχετε χρησιμοποιησει καποια egg white protein powder?

σχολια? με γευση, αγευστη?

τνχ!
Ενταξει δεν τρελαθηκα απο την γευση....αλλα οκ μια χαρα ηταν

aepiskeptis
22-04-12, 22:36
μαρκα θυμασαι?
τνχ

tyler_durden
23-04-12, 13:26
για αυτο εδω http://assets.bodybuilding.com/store/prodimage/prod_25134/image_25134_450_white.jpg
εχει κανεις γνωμη;;34 ευρω το δικιλο το βρηκα..

sTeLaKoS
23-04-12, 13:34
Εδώ είσαι ;)

100% Whey Protein Fuel (Twinlab ) (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?1598-100-Whey-Protein-Fuel-(Twinlab-))

billys15
23-04-12, 13:38
:shock: Τσαμπα πραμα! Ειναι μια χαρα εταιρεια και με 2γρ λιπος,3 υδατανθρακα και 25 πρωτεϊνη ανα scoop εισαι μια χαρα! Εγω θα την επαιρνα.

tyler_durden
23-04-12, 16:54
τελικα τη μπουμπουνησα μαγκες..πηρα δυο κουβαδες 70 ευρω..εναν φραουλα εναν βανιλια..
με τη διαλυτοτητα δε νομιζω να χω μεγαλο θεμα,εχω μιξερ..θα πιω και θα σας πω εντυπωσεις..


ελπιζω να κατεβαινουν..

koulara!
24-04-12, 11:13
Καλημέρα μια ερώτηση..πως.σας φενεται η χρηση αμινοξεων και γλουταμινης μετά τα βαρη;στο καπάκι αεροβιο και μετά 1 σκοπό πρωτεΐνης και μια μπανάνα;

Tasos Green
24-04-12, 11:45
τελικα τη μπουμπουνησα μαγκες..πηρα δυο κουβαδες 70 ευρω..εναν φραουλα εναν βανιλια..
με τη διαλυτοτητα δε νομιζω να χω μεγαλο θεμα,εχω μιξερ..θα πιω και θα σας πω εντυπωσεις..


ελπιζω να κατεβαινουν..

ειχα πάρει την βανίλια αρκετά παλια και ηταν κάπως (εως πολυ) νερουλή...αλλα λογικα απο τοτε θα αλαξανε τσελεμεντέ..

καλη εταιρία πάντως..

BlooDdeaD_MefiSt
24-04-12, 11:58
Καλημέρα μια ερώτηση..πως.σας φενεται η χρηση αμινοξεων και γλουταμινης μετά τα βαρη;στο καπάκι αεροβιο και μετά 1 σκοπό πρωτεΐνης και μια μπανάνα;

Δεν είναι απαραίτητα...Εγώ θα τα έβαζα κατά την διάρκεια της προπόνησης με τα βάρη πάντως, προς το τέλος. Αλλά μόνο τα αμινοξέα, την γλουταμίνη θα την έβαζα με την πρωτεΐνη στο τέλος.

Luffy
24-04-12, 13:56
Καλησπερα παιδια παιρνω τα εξης συμπληρωματα κρεατινη,πρωτεινη,αμινοξεα την κρεατινη την παιρνω 5γρ πριν και 5γρ μετα την προπονηση και 5γρ το πρω στις οφ μερες τωρα για τα αμινοξεα εχω μπερδευτει λιγο ποιες θα ηταν οι καλυτερες ωρες να τα παρω?

Devil
24-04-12, 14:07
Καλησπερα παιδια παιρνω τα εξης συμπληρωματα κρεατινη,πρωτεινη,αμινοξεα την κρεατινη την παιρνω 5γρ πριν και 5γρ μετα την προπονηση και 5γρ το πρω στις οφ μερες τωρα για τα αμινοξεα εχω μπερδευτει λιγο ποιες θα ηταν οι καλυτερες ωρες να τα παρω?

τι αμινξεα ειναι? και σε τι φαση εισαι cut η' bulk?

Luffy
24-04-12, 14:08
Τα αμινοξεα ειναι maximize και ειμαι σε φαση ογκου

Devil
24-04-12, 14:13
Τα αμινοξεα ειναι maximize και ειμαι σε φαση ογκου

bcaa? eaa? δεν ξερω τι βγαζει η εταιρια....

Luffy
24-04-12, 14:15
eaa

Devil
24-04-12, 14:17
eaa

βαλε 15γρ τοτε στο postwo....

Luffy
24-04-12, 14:20
Ευχαριστω.

Luffy
24-04-12, 15:00
Devil θα σου ηταν ευκολο να μου πεις ενα ημερισιο προγραμμα για το ποιες ωρες χωριστα η μαζι να παιρνω τα συμπληρωματα σε μερες προπονησεις και σε οφ μερες?γιατι μπερδευτικα λιγο σε σχεση με τα αμινοξεα απο οσο διαβασα μεσα.

Devil
24-04-12, 15:03
Devil θα σου ηταν ευκολο να μου πεις ενα ημερισιο προγραμμα για το ποιες ωρες χωριστα η μαζι να παιρνω τα συμπληρωματα σε μερες προπονησεις και σε οφ μερες?γιατι μπερδευτικα λιγο σε σχεση με τα αμινοξεα απο οσο διαβασα μεσα.

κρεατινη......

μερες ον... 3-5γρ κρεατινη πριν την προπονηση.... και 3-5γρ αμα θες μετα...

μερες οφφ.... 3-5γρ κρεατινης οποτε θες εσυ....

αμινοξεα....

μονο μερες προπονησης 15γρ μετα την προπονηση μαζι με τους υδατανθρακες.... μην βαλεις πρωτεινη μαζι εφοσον εχεις τα αμινο....

την πρωτεινη ον η' οφφ οποτε θες.....

Luffy
24-04-12, 15:06
εφοσον θα παρω τα αμινοξεα για pw δεν χρειαζεται να πιω whey? και τα αμινο με γλυκοζη για πιο γρηγορα αποροφηση για pw?

Devil
24-04-12, 15:13
εφοσον θα παρω τα αμινοξεα για pw δεν χρειαζεται να πιω whey? και τα αμινο με γλυκοζη για πιο γρηγορα αποροφηση για pw?

ναι το γραφω απο πανω.... παρε τα ΕΑΑ μαζι με υδατανθρακα και φαε κανονικα μετα απο κανα 30'....

ναι μια χαρα ειναι.... δεν θες μεγαλες ποσοτητες... ετσι κι αλλιως θα φας παλι μετα....

Luffy
24-04-12, 15:15
Μπορω να παρω την κρεατινη κ τα αμινο την ιδια ωρα η πρεπει να υπαρχει καποιο κενο?

Devil
24-04-12, 15:17
Μπορω να παρω την κρεατινη κ τα αμινο την ιδια ωρα η πρεπει να υπαρχει καποιο κενο?

ναι...;)

Luffy
24-04-12, 15:17
οκ σε ευχαριστω πολυ!

Jimy
24-04-12, 15:38
Μια απορια.Μετα την προπονηση τρωω μια μπανανα(οταν εχω),ενα σκουπ waxy(30 γραμαρια),3 χαπακια αμινοξεα-συκωτακια Uni-liver(Συνολο ολη μερα γυρω στα 6-8) και ενα σκουπ whey gold.(35 γραμαρια)Μετα απο 45 λεπτα με 1 ωρα τρωω φαγητο.Καλως η κανω σφαλμα?
Ειμαι ακομα σε φορτωμα.Cutting απο πρωτομαγια!
Επισης χρησιμοποιω omega 3 και Alpha lipoid acid κατα τη διαρκεια της μερας.

Devil
24-04-12, 15:42
Μια απορια.Μετα την προπονηση τρωω μια μπανανα(οταν εχω),ενα σκουπ waxy(30 γραμαρια),3 χαπακια αμινοξεα-συκωτακια Uni-liver(Συνολο ολη μερα γυρω στα 6-8) και ενα σκουπ whey gold.(35 γραμαρια)Μετα απο 45 λεπτα με 1 ωρα τρωω φαγητο.Καλως η κανω σφαλμα?
Ειμαι ακομα σε φορτωμα.Cutting απο πρωτομαγια!
Επισης χρησιμοποιω omega 3 και Alpha lipoid acid κατα τη διαρκεια της μερας.

καλα ειναι.... αλλα μου φαινετε λιγο ακυρο που βαζεις μπανανα και uni-liver.... βεβαια νταξ μικρη διαφορα θα κανει.... αμα σε βολευει δλδ δεν σε φουσκωνει κτλ κτλ τοτε συνεχισε ετσι...;)

Jimy
24-04-12, 16:09
Δεν παρατηρω φουσκωματα,μια χαρα.Αν και τωρα που αρχισα τη waxy δεν θα παιρνω μπανανα.Συνηθως επαιρνα μπανανα μαζι με γλυκοζη(σουπερμαρκετ) πριν την αγορα της waxy.

db25s
24-04-12, 16:46
Καλησπέρα,
Γυμνάζομαι αρκετό καιρό (2-3 χρόνια) και ήρθε η στιγμή που είπα να συμπεριλάβω στη διατροφή μου μια πρωτείνη.
Θα πάρω μάλλον την Gaspari Myofusion Hydro, τονίζω το hydro γιατί θέλω να μου πείτε την γνώμη σας για την συγκεκριμένη και όχι την απλή που υπάρχει ήδη κριτική.
Είναι καλή για μετά την προπόνηση και για πρωινό? (αυτές τις στιγμές σκοπέυω να την χρησιμοποιώ). Θα με βοηθήσει αρκετά για να πάρω όγκο?

billys15
24-04-12, 17:15
Η Hydro ειναι η απλη.Η probiotics ειναι η καινουργια.Αρα μπορεις να δεις στο αναλογο topic γι'αυτην που σε ενδιαφερει.:)

s0k0s
24-04-12, 17:34
Μιας κ διαβασα γλυκοζη πιο πανω, τι αποροφησης ειναι αργης ή γρηγορης; :unsure:

billys15
24-04-12, 17:55
Γρηγορης απορροφησης,με ψηλο γλυκαιμικο δεικτη.

s0k0s
24-04-12, 17:58
Γρηγορης απορροφησης,με ψηλο γλυκαιμικο δεικτη.

Μπορω να την χρησιμοποιω σε περιοδο οταν βγαινω για τρεξιμο κανα 30λεπτο πριν; ή προτιμοτερο καποια αλλη πηγη;

billys15
24-04-12, 18:05
Αν το κανεις για να χασεις λιπος,μην παιρνεις πριν το τρεξιμο.Συνηθως χρησιμευει για μετα την προπονηση μαζι με την πρωτεϊνη.Εσυ μιλας φανταζομαι για υγρη γλυκοζη? Καλυτερα παρε σε σκονη (δεξτροζη) γιατι πρεπει να τσιμπαει λιγο σε τιμη η υγρη.

s0k0s
24-04-12, 18:07
Αν το κανεις για να χασεις λιπος,μην παιρνεις πριν το τρεξιμο.Συνηθως χρησιμευει για μετα την προπονηση μαζι με την πρωτεϊνη.Εσυ μιλας φανταζομαι για υγρη γλυκοζη? Καλυτερα παρε σε σκονη (δεξτροζη) γιατι πρεπει να τσιμπαει λιγο σε τιμη η υγρη.

Οχι το λεω για να μην καιω μυ στο τρεξιμο.. με ειχανε προτινει υ/α με eaa ή υ/α με whey. Και απλα τωρα που ειδα για την γλυκοζη ειπα να ρωτησω ;)

tottaliaris
24-04-12, 19:28
Aπο αμινοξεα τι μου προτεινεται? Να παρω BCAA ή ελευθερης μορφης?

s0k0s
24-04-12, 19:30
Aπο αμινοξεα τι μου προτεινεται? Να παρω BCAA ή ελευθερης μορφης?

ελευθερης μορφης ποια ειναι;

tottaliaris
24-04-12, 19:39
Για παραδειγμα τα Alpha Amino Prototype 216 της musletech μου τα αναφεραν ως
ελευθερης μορφης.http://www.muscletech.com/products/alphaaminoprototype216/index.shtml

Tasos Green
24-04-12, 19:58
ελευθερης μορφης ποια ειναι;

Τα λεγόμενα προ-χωνευμενα αμινοξεα.... αυτα που κανουν κατευθείαν διάσπαση στο στομαχι..


Για παραδειγμα τα Alpha Amino Prototype 216 της musletech μου τα αναφεραν ως
ελευθερης μορφης.http://www.muscletech.com/products/alphaaminoprototype216/index.shtml

BCAA παρε... απλα και λειτουργικα...;) και προτίμησε μεγαλες αναλογίες σε λευκινη... δηλαδή 4-1-1 η 8-1-1

tyler_durden
24-04-12, 20:16
το bcaa πως το πινετε ρε σεις;;της scivation ειχα αγορασει και το χαρισα σε ενα φιλο..

Tasos Green
24-04-12, 20:22
^^^^
αυτες τις τρελες να μην κανατε! :green:

GeoDask
24-04-12, 21:07
το bcaa πως το πινετε ρε σεις;;της scivation ειχα αγορασει και το χαρισα σε ενα φιλο..

χάρισες το xtend ?

Devil
25-04-12, 14:03
το bcaa πως το πινετε ρε σεις;;της scivation ειχα αγορασει και το χαρισα σε ενα φιλο..

θες να γινουμε φιλοι?:green::turtle:

leftis
25-04-12, 14:39
Μού ήρθε ενα preworkout από τα xtreme που το έίχαν σε προσφορά και μέσα είναι πέτρες αντί για σκόνη... 4 κοτρόνες και μετά πολλά μικρά πετράκια, τι κάνω να το επιστρέψω?

billys15
25-04-12, 14:53
Παρ'τους τηλεφωνο και ρωτησε τους.Ημερομηνια ληξης ποτε ειναι?

leftis
25-04-12, 14:56
Παρ'τους τηλεφωνο και ρωτησε τους.Ημερομηνια ληξης ποτε ειναι?

6/2012

tyler_durden
25-04-12, 18:21
για πρωι τι προτιματε;;κασεινη ή γουει;;

billys15
25-04-12, 18:36
Whey περισσοτερο,αν και θα προτιμουσα να 'βαζα και λιγη καζεϊνη για να εχω να παιρνω κατι οταν απορροφηθει η whey,εκτος κι αν προκειται να φαω μεσα σε 1-1μιση ωρα.

Devil
26-04-12, 03:35
Μού ήρθε ενα preworkout από τα xtreme που το έίχαν σε προσφορά και μέσα είναι πέτρες αντί για σκόνη... 4 κοτρόνες και μετά πολλά μικρά πετράκια, τι κάνω να το επιστρέψω?

ναι... ειναι καφριλα αυτο το πραγμα...:green:

polo0
26-04-12, 13:08
κανει να κανουμε χρηση πρωτεινης και συγεκριμενα gainer που εχει και κρεατινη λιγο,ενο πριν η μετα θα παρουμε καποιο φαρμακο..φαρμακο ομως του στυλ depon,postan,κ.λ.π ?:)

beefmeup
26-04-12, 13:09
ναι,δεν εχεις θεμα..

panakos
26-04-12, 16:34
καλησπερα παιδες!!
ηθελα να ρωτησω αν αληθευει οτι υπαρχουν νυχτερινα αμινοξεα <<ιδανικα>> για πριν τον υπνο ή μηπως ειναι εφευρεση των γνωστων απαταιωνων να μας μπερδεψουν και μας παρουν τα λιγοστα χρηματα μας??:unsure:

εγω νομιζω το δευτερο.....
ας απαντησει καποιος αν γνωριζει γιατι αν υπαρχουν αληθεια ενδιαφερομαι....:welcome:

beefmeup
26-04-12, 16:38
δλδ τι εννοεις "βραδινα"?
με τι σκοπο δλδ θα τα παρεις?

Tasos Green
26-04-12, 16:50
Για χρήση πριν τον υπνο το GABA ξερω σαν αμινοξύ που βοηθάει στο να κοιμηθείς καλύτερα... και σαν επακόλουθο να λειτουργήσει και η α.ο καλυτερα... αυτο... τωρα αν εννοεις νυχτερινά Bcca για παράδειγμα δεν νομιζω να υπαρχει κατι τετοιο.

panakos
26-04-12, 16:57
παιδια εννοω κατι σαν τα alpha amino p.m ας πουμε που τα πουλανε στην νγωστη αλυσιδα .....

αλλα απο οτι ειδα συστατικα ειναι αργινινη και ορνιθινη κυριως....:unsure:

Tasos Green
26-04-12, 17:06
παιδια εννοω κατι σαν τα alpha amino p.m ας πουμε που τα πουλανε στην νγωστη αλυσιδα .....

αλλα απο οτι ειδα συστατικα ειναι αργινινη και ορνιθινη κυριως....:unsure:

καλα το καταλαβα... :green:

εχουν GABA μεσα και αυτα... κοιτα αυτα στοχευουν στο να κοιμηθείς καλυτερα... αλα ειναι πολλα τα λευτα μαν... αμα το θελεις για τον υπνο παρε gaba σκετο...