PDA

Επιστροφή στο Forum : Γενικες ερωτησεις για συμπληρωματα



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 [32] 33 34 35 36 37

mercy_
15-01-13, 15:21
Αν και έχω ακούσει μόνο για τ3-τ4 δε ξέρω κατα πόσο είναι έξυπνο να παίξεις με Τ ορμόνες...

Οση επίδραση μπορεί να χει από συμπλήρωμα δλδ..

Οποιος ξερει κτ παραπανω ας πει την γνωμη του ;) :welcome:

NASSER
15-01-13, 15:55
Δεν παίζουμε ποτέ με το Τ. Ειδικά μέχρι την ηλικία των 30 για υγιής οργανισμούς, καθώς επηρεάζεται η ισορροπία του αδένα.
Και εγώ για Τ3 και Τ4 γνωρίζω. Τ2 πρώτη φορά ακούω.

COBRA_STYLE
15-01-13, 16:03
Yπαρχει η Τ2 ρε παιδια...ειναι η 3,5-Diiodo-L-thyronine που την ειχαν και διαφοροι fatburners,μερικοι απο τους οποιους την εβγαλαν στην συνεχεια.

Απλα η Τ3 ειναι η πιο δραστικη απο τις Τ γιαυτο και ακουγεται περισσοτερο.

mercy_
15-01-13, 16:11
Yπαρχει η Τ2 ρε παιδια...ειναι η 3,5-Diiodo-L-thyronine που την ειχαν και διαφοροι fatburners,μερικοι απο τους οποιους την εβγαλαν στην συνεχεια.

Απλα η Τ3 ειναι η πιο δραστικη απο τις Τ γιαυτο και ακουγεται περισσοτερο.

T3 μπορεις να βρεις απο εταιρια συμπληρωματω η αγγουρια? Απλα ακουσα οτι και η Τ2 ειναι εξισου καλη για αυτο εθεσα το ερωτημα :P

NASSER
15-01-13, 16:11
Σε φαρμακευτική συσκευασία-μορφή υπάρχει η Τ2?
Ως γνωστό μπορεί να υπάρχουν κάποιες ουσίες που συμβάλλουν στη λειτουργία του οργανισμού αλλά δεν είναι δυνατό η απομόνωση τους για ξεχωριστή χορηγία που θα αποδώσει.

mercy_
15-01-13, 16:18
Δεν παίζουμε ποτέ με το Τ. Ειδικά μέχρι την ηλικία των 30 για υγιής οργανισμούς, καθώς επηρεάζεται η ισορροπία του αδένα.
Και εγώ για Τ3 και Τ4 γνωρίζω. Τ2 πρώτη φορά ακούω.

Μπορει να δημιουργησει προβληματα με τον θυροειδη δηλαδη?

liveris
15-01-13, 16:29
Μπορει να δημιουργησει προβληματα με τον θυροειδη δηλαδη?

ρε φιλε εισαι 15 χρονων!!κανε τις προπονησεις σου κ ασε τα Τ κ τα Χ Ψ Ω ..

COBRA_STYLE
15-01-13, 16:30
Σε φαρμακευτική συσκευασία-μορφή υπάρχει η Τ2?
Ως γνωστό μπορεί να υπάρχουν κάποιες ουσίες που συμβάλλουν στη λειτουργία του οργανισμού αλλά δεν είναι δυνατό η απομόνωση τους για ξεχωριστή χορηγία που θα αποδώσει.

Σε φαρμακευτικη δεν ξερω,δε το εχω κοιταξει καθολου.

Αλλα εταιρειες συμπληρωματων ναι την πουλανε.Το Alpha-T2 της PES ας πουμε.


Μπορει να δημιουργησει προβληματα με τον θυροειδη δηλαδη?

Ναι μπορει ανετα να σου προκαλεσει προβληματα αμα κανεις κακη χρηση.Απο κει κ περα εξαρταται και απο το ιστορικο σου,τον οργανισμο σου κτλ.

Με αλλα λογια αστο καλυτερα.Μαθε τα βασικα πρωτα.

Pavlos19
15-01-13, 16:34
υπαρχει στο φαρμακειο τ2-3-4 τα παιρνει η μανα μου για τον θυροειδη

mercy_
15-01-13, 16:35
υπαρχει στο φαρμακειο τ2-3-4 τα παιρνει η μανα μου για τον θυροειδη

Ολα? αυτα? :unsure:

mercy_
15-01-13, 16:36
ρε φιλε εισαι 15 χρονων!!κανε τις προπονησεις σου κ ασε τα Τ κ τα Χ Ψ Ω ..

Ρωταω για να μαθω :P

beefmeup
16-01-13, 11:07
Σε φαρμακευτική συσκευασία-μορφή υπάρχει η Τ2?
Ως γνωστό μπορεί να υπάρχουν κάποιες ουσίες που συμβάλλουν στη λειτουργία του οργανισμού αλλά δεν είναι δυνατό η απομόνωση τους για ξεχωριστή χορηγία που θα αποδώσει.

οχι δεν υπαρχει νασσερ απο οσο ξερω..
μονο συνθετικη σε συμπληρωματα βρισκεις..δεν υπαρχει δλδ σαν φαρμακο,γιατι απλα δεν υπαρχουν ουτε μελετες σε ανθρωπους..μονο σε ποντικια νομιζω..:unsure:



Κοιτα εφοσον τα αμινοξεα ειναι γρηγορης αποροφησης ναι...και στην γραμμωση καλα ειναι,οσο για τα συγκεκριμενα δεν ξερω κατι παραπανω :P

Ολα? αυτα? :unsure:


Ρωταω για να μαθω :P

mercy_ τα ποστ σου ειναι ορικακα,για σβησιμο φιλε..
η ξερεις κατι κ απαντας η δεν ξερεις κ διαβαζεις μονο..
επισης το θεμα ειναι η αεροβια,οχι η τ2..:thumbup:

Big Foot
16-01-13, 23:54
Παιδες οπου να ναι θα ερθουν για 1η φορα οι πρωτεινες αυξησης βαρους!Η μια ειναι της Bio tech hypermass 5000 κ η αλλη της ΟΝ serious mass.To θεμα ειναι οτι εφτασα 1.95 κ λιγοτερο απο 70 κιλα κ πολυ μου προτειναν να αγορασω επιγοντως τετοια συμπληρωματα...να πω οτι 17 χρονων γερος σαν ταυρος με αρκετα καλη διατροφη αλλα εχω ενα δισταγμο μηπως υπαρξει καμια παρενεργεια αν κ απο οτι διαβασα κ σε καποα αλλα τοπικ θα μου επιφερουν αναπτυξη!

Steloukos
17-01-13, 03:52
Παιδες οπου να ναι θα ερθουν για 1η φορα οι πρωτεινες αυξησης βαρους!Η μια ειναι της Bio tech hypermass 5000 κ η αλλη της ΟΝ serious mass.To θεμα ειναι οτι εφτασα 1.95 κ λιγοτερο απο 70 κιλα κ πολυ μου προτειναν να αγορασω επιγοντως τετοια συμπληρωματα...να πω οτι 17 χρονων γερος σαν ταυρος με αρκετα καλη διατροφη αλλα εχω ενα δισταγμο μηπως υπαρξει καμια παρενεργεια αν κ απο οτι διαβασα κ σε καποα αλλα τοπικ θα μου επιφερουν αναπτυξη!

Δεν θα εχεις καμια παρενεργεια.Αυτα τα συμπληρωματα θα σε βοηθησουν αλλα αφου τρως και φαι παραλληλα γτ αμα σκεφτεις θα παιρνω τα συμπληρωματα σαν ευκολη λυση αντι του φαγητου εχασες το παιχνιδι.Πιστευω πως σε ενα ατομο που εχει σωματοτυπο σαν το δικο σου μονο καλα εχει να προσφερει η πρωτεινη ογκου οποτε παιρνε αφοβα.

prokopis
17-01-13, 08:45
Καλημερα μια ερωτηση να κανω..??Να με συμπαθατε αν ειναι λιγο χαζη..Στην δοσολογια της πρωτεινης οταν λεει παρτε ενα scoop κ καταναλωστε 2 φορες την ημερα μια το πρωι κ μια μετα την προπονηση,εννοει 1 scoop το πρωι κ 1 μετα την προπονηση? η 1 scoop πινοντας το μισο το πρωι κ το αλλο μισο μετα την προπονηση..??:confused:

giannis22
17-01-13, 09:20
Καλημερα μια ερωτηση να κανω..??Να με συμπαθατε αν ειναι λιγο χαζη..Στην δοσολογια της πρωτεινης οταν λεει παρτε ενα scoop κ καταναλωστε 2 φορες την ημερα μια το πρωι κ μια μετα την προπονηση,εννοει 1 scoop το πρωι κ 1 μετα την προπονηση? η 1 scoop πινοντας το μισο το πρωι κ το αλλο μισο μετα την προπονηση..??:confused:

Ενα scoop με το πρωινο σου γευμα και ενα μετα την προπονηση

prokopis
17-01-13, 09:30
Ενα scoop με το πρωινο σου γευμα και ενα μετα την προπονηση

Πω ρε φιλε εδω κ 2 μηνες επαιρνα ενα scoop μονο :banghead: Να σαι καλα αδερφε μ...!!!

magavaTOUT
18-01-13, 15:39
Υπαρχει θεμα αν παιρνω μετα το ιδιο γευμα μαζι, 4 χαπια(γλουκοζαμινη,ω3,multi,C) ?

beefmeup
18-01-13, 15:49
οχι,τι θεμα..?
κουμπωστα εκει περα..:P

Andreas C.
18-01-13, 15:52
Όχι φίλε δεν έχει και εγώ έτσι κάνω :green:

Edit: Με πρόλαβε ο πιο γρήγορος και από τον τσακ νορις :P:P:P

magavaTOUT
18-01-13, 16:06
να βαρυστομαχιασω, λεμε τωρα χαχαχαχαχα

kall1as
19-01-13, 22:27
παιδιά το vitargo που μπορω να το αγοράσω ?

Inferno1988
19-01-13, 22:33
Καλησπέρα. Έχει κάποιος να προτίνει κάποια καλή hydro whey, πέρα από αυτή της ON ή της Dynamitize;

Panosss
19-01-13, 22:33
Παιδες οπου να ναι θα ερθουν για 1η φορα οι πρωτεινες αυξησης βαρους!Η μια ειναι της Bio tech hypermass 5000 κ η αλλη της ΟΝ serious mass.To θεμα ειναι οτι εφτασα 1.95 κ λιγοτερο απο 70 κιλα κ πολυ μου προτειναν να αγορασω επιγοντως τετοια συμπληρωματα...να πω οτι 17 χρονων γερος σαν ταυρος με αρκετα καλη διατροφη αλλα εχω ενα δισταγμο μηπως υπαρξει καμια παρενεργεια αν κ απο οτι διαβασα κ σε καποα αλλα τοπικ θα μου επιφερουν αναπτυξη!

Φίλε μου, στην ηλικία που είσαι δεν χρειάζεσαι τίποτα.
Ο οργανισμός σου είναι ένα εργοστάσιο παραγωγής αυξητικής ορμόνης. Φάε σωστά (πρωτεΐνη, υδατάνθρακες, καλά λίπη) τουλάχιστον 5 φορές την ημέρα υπερθερμιδικά (παραπάνω απο ότι χρειάζεσαι), κάνε γυμναστική και θα φτιάξεις πολύ γρήγορα.
Σε αυτή την ηλικία, ξαναλέω, τα πάντα είναι στον επιταχυντή.
Επιμονή και λίγη υπομονή χρειάζεται.

ΥΓ: Αν πάλι τρώς αρκετά (λέμε τώρα) αλλά δεν βάζεις κιλά, θα σου πρότεινα να κάνεις μια τυπική εξέταση για τον θυροειδή σου

goodfella
20-01-13, 09:56
Καλημερα σε ολους. Θελω να κανω μια ερωτηση αναφορικα με τη χρηση η μη συμπληρωματος διατροφης. Λογω στρατιωτικων υποχρεωσεων, εχω τη δυνατοτητα να πηγαινω γυμναστηριο για προπονηση με βαρη 1 με 2 φορες την εβδομαδα (ισως και με μικροτερη συχνοτητα). Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι αν θεωρειτε ασκοπο μετα την προπονηση να παιρνω ενα σκουπ καθαρης πρωτεινης. Γενικοτερα προσεχω τη διατροφη μου οσο μπορω. Μου προσφερει κατι, η οχι; χθες μετα την κυκλικη, πηρα ενα σκουπ 30 γρ. Μονο μετα τις προπονησεις βεβαιως βεβαιως και οχι καθημερινα... ευχαριστω εκ των προτερων για τις απαντησεις.

panakos
20-01-13, 12:30
καλημερα φιλος!για μενα αν παιρνεις πρωτεινη οπως λες μια φορα την εβδομαδα ειναι αχρηστη100%..
δεν νομιζω να σου προσφερει τιποτα το ιδιαιτερο..

Big Foot
21-01-13, 00:45
Να σας πω...στην ON serious mass υπαρχει μεσα σκουπακι για δοσολογια?:geek:

sobral
21-01-13, 02:41
Να σας πω...στην ON serious mass υπαρχει μεσα σκουπακι για δοσολογια?:geek:

δεν το λες σκουπ ακριβώς...πιο πολυ σε φτυάρι πάει ή σε σκουπ του skip :green::green:

http://ccsteffen.files.wordpress.com/2011/06/optimum-nutrition-serious-mass-powder.jpg

Metalhead|T|
21-01-13, 03:18
ΑΟΧΟΑΧΟΑΟΧΑΟΧΑΧΑΧΑΑΧ αδερφέ με πεθανεςστα γέλια αχαχαχαχαα φτυάρι λεει η σκουπ του ΣΚΙΠ αοχαοχοαχαχαχαχαχαχαχααχαχαχχααχχαχαχα :green:

Metalhead|T|
21-01-13, 03:20
επειδη φτιαχνω ενα απλο στακ με καποια πράγματα..και θέλω να πάρω καψουλες καφείνης....προφανώς για προ-προπονητικό...σε τι δοσολογία να τις παίρνω?..κ ποσο χρόνο πριν την προπό ωστε να προλαβαίνουν να διαλυθουν και να ξεκινά η επιδραση...λέω να ξεκινήσω μετη συνιστωμενη(1καψ) και να ανεβασω αν δω οτι δεν με πιανει...

SOSTARAS
21-01-13, 04:13
παιδια ξερει κανενασ οταν ανοιγουνμε μια πρωτεινη και ξοδευσουμε την μιση και αφησουμε την υπολοιπη οσο καιρο και να την αφησουμε χανει την θρεπτικη αξια που εχει η μεχρι την ημερομηνια ληξησ ειναι οκ;

john 88
21-01-13, 10:06
παιδια ξερει κανενασ οταν ανοιγουνμε μια πρωτεινη και ξοδευσουμε την μιση και αφησουμε την υπολοιπη οσο καιρο και να την αφησουμε χανει την θρεπτικη αξια που εχει η μεχρι την ημερομηνια ληξησ ειναι οκ;

μια χαρα ειναι αν την αφησεις κλειστει και σε θερμοκρασια δωματιου...

SOSTARAS
21-01-13, 11:36
μια χαρα ειναι αν την αφησεις κλειστει και σε θερμοκρασια δωματιου...
οκ ευχαριστω απλα καποιοι λενε οτι μεχρι 3 μηνεσ μετα δεν κανει:green::green::green:

Fataoulas
21-01-13, 14:00
Γελοια ερωτηση που πιθανον να εχει ηδη απαντηθει καπου στις.... 312 προηγουμενες σελιδες :P

Οταν λεμε οτι το Χ συμπληρωμα ειναι blend, τι ακριβως εννοουμε?

Andreas C.
21-01-13, 15:57
Είναι όταν βάζουν τα συστατικά όλα μαζί χωρίς να γράφουν πόση ποσότητα έχει από το κάθε συστατικό :toast:

Big Foot
21-01-13, 16:12
αα καλαα...τετοια γκουμουτσα εχει για σκουπ!!!:green:

Fataoulas
21-01-13, 19:11
Είναι όταν βάζουν τα συστατικά όλα μαζί χωρίς να γράφουν πόση ποσότητα έχει από το κάθε συστατικό :toast:




:thumbup:

Dragonbreath
21-01-13, 21:52
Ρε παιδιά, γιατι όταν προσθέτω τις ποσοτητες των αμινοξέων, απο το αμινόγραμμα ανα δόση των πρωτεινών της dymatize, τόσο της whey elite,όσο και της casein.. δεν βγαινει 24γρ. που ισχυρίζονται αλλά περισσοτερο??? μπορει να συμβαινει αυτό? σε άλλες εταιρείες πάντως που τ τσεκαρα, το αμινόγραμμα αντιστοιχούσε ακριβώς στα γραμμάρια της πρωτεινης ανά δόση!

Retos
24-01-13, 22:24
Τελειωνω μια on gold standard..καλη εχω δει διαφορα...αν και εχασα και 2 κιλα λογο γριπης που προεκειψε!
Το ερωτημα μου ειναι να παρω παλι την ιδια στα 50ευρω την 5lb

Η'

Να αλλαξω και να παω στην Twinlab 100% Whey την οποια την βρηκα 36 ευρω και με 15ευρω ακομα να χτυπησω
20 φακελακια on gold standard?Αξιζει?Ουσιαστικα στα ιδια λεφτα θα εχω +20δοσεις απο τα φακελακια...

Διαβασα μερικα πραγματα για την συγκεκριμενη,εσεις πως την βλεπετε ?Την εχει δοκιμασει κανεις?!
Επισης κατι που παρατηρησα ειναι πως αλλοι λενε πως 25γρ πρωτεινη εχουν ta 33gr και αλλοι τα 35?
Ξερετε τι παιζει?

kafros gate 7
25-01-13, 20:54
θα ήθελα να σας κάνω 2 ερωτήσεις και οποιος ειναι γνωστης και μπορει ας μου απαντησει...
1) γιατι λεγεται οτι πρεπει να σταματας την καφεϊνη ανα τακτα χρονικα διαστηματα, δηλαδη να κανεις κυκλο?
τι μπορεις να παθεις? υπαρχουν ανθρωποι που ξερω και πινουν μεχρι και 4 καφεδες την ημερα χωρις να παθουν
τιποτα για χρονια. γιατι ομως λενε πως πρεπει να σταματας τα συμπληρωματα καφεϊνης κατα διαστηματα?

2)το ιδιο θα ηθελα να σας ρωτησω και για την κρεατινη. σε ξενα φορουμ που διαβαζω συχνα πολυ ισχυριζονται οτι
δε χρειαζεται να κανεις κυκλο στην προσληψη κρεατινης (οποιας μορφης και αν ειναι αυτη οχι μονο μονοϋδρικη).
ποσο ασφαλης μπορει να ειναι η συνεχης προσληψη? μπορει να σε βλαψει ή ειναι μουφα αυτο που λεγεται?
εχω αρχισει εδω και κοντα 1 μηνα να χρησιμοποιω την CON-CRET η οποια λεει no - loading, no cycling. πραγματι
δε χρειαζεται να την κανεις κυκλο?

2 ερωτησεις απλες , αλλα ποτε δεν εχω ακουσει μια αποψη απο καποιον που να ασχολειται χρονια ...

ΠανοςΒ
25-01-13, 21:34
Τα παντα εξαρτωνται απο την ποσοτητα της καφεινης. Συνηθως στα συμπληρωματα ειναι μεγαλες οι ποσοτητες απο οτι στον καφε.
Απο οτι ξερω επιρρεαζει τα επινεφριδια οποτε καλο ειναι και το οφφ.

Για την κρεατινη και γω ξερω οτι δεν χρειαζεται απαραιτητα οφφ αλλά προσωπικη μου αποψη ειναι οτι κανα 2μηνο το χρονο καλό ειναι να κανουμε οφφ γενικά απο συμπληρωματα.

beefmeup
25-01-13, 21:36
2 ερωτησεις απλες , αλλα ποτε δεν εχω ακουσει μια αποψη απο καποιον που να ασχολειται χρονια ...

αυτα που ρωτας εχουν απαντηθει πολλες φορες εδω μεσα στα θεματα της κρεατινης κ με μελετες κ με αποψεις..
απλα δεν ετυχε να τα διαβασεις..:)

Fataoulas
25-01-13, 22:03
Γενικες ερωτησεις για συμπληρωματα εδω ε? :green:

Ας υποθεσουμε οτι καποιος (οχι εγω λεει, ενας κολητος του μπατζανακη του δευτερου ξαδερφου μου απο το χωριο) παιρνει τα εξης

Ωμεγα3 +
ανιμαλ πακ +
πρωτεινη +
Anotest +
Triazole +
Nano Vapor +
Αμινοξεα +
L-carnitine

Mηπως το παρακανει? :unsure:

Devil
26-01-13, 18:00
oσο αναφορα την τσεπη θα ελεγα ναι.....:green:

απο εκει και περα ποσοτητες και περιοδο που τα χρησιμοποιει, δειχνει αν το παρακανει η' οχι....

δλδ αν εισαι σε μονιμη βαση η χρηση τους τοτε ναι ειναι υπερβολικο..... αν ειναι για μια Χ περιοδο τοτε ειναι οκ.... και αναφερομαι κυριως στα anotest, triazole, nano vapor...... τα αλλα ειναι περισσοτερο στανταρ που χρησιμοποιουντε απο ολους σε μονιμη βαση....

Ultra_b
26-01-13, 21:35
Kalhpsera se olous . Tha ithela na rwtisw an xrhsimopoiw swsta ta shblhromata pou pernw auton ton kairo.
Loipon me to pou ksupnaw pernw 2000mg(3 kapsoules) tribulus ( Τριβόλι) στο προινο μετα περνω 2000mg Ωμεγα 3 , sto mesimeriano pernw 2600mg(2 kapsoules) leukinh. Prin apo tn proponhsh pernw 3400mg Leukinh(3 kapsoules) + 4000mg Arginini(5 kapsoules) , 4000mg orthinini(5 kapsoules) , 4000mg lysini (5 kapsoules) Auta pou exw ypogramismena einai 5 kapsoules pou periexoun ola auta mazi oxi 15 kapsoules. A episeis meta to gymnastirio pernw whey 45 gramaria + 3gr creatine.

Parakalw na mou peite na kanw swsth xrysh se posothtes kai stis wres pou ta katanalwnw.

Eimai 20 xronwn , 1.80 , 82 kila ( an xriazonte ta statistika stis posothtes .. :) )

beefmeup
26-01-13, 21:41
γραφεις ελληνικα αρχικα,ειναι κανονας του φορουμ κ με τοσα ποστ απορω γιατι δεν το κανεις ηδη..:unsure:
το τριβολιο θελει καπου 3γρ σπαστα μεσα στην μερα.
η λευκινη μονο πριν η μετα την προπονηση,κ τα ω-3 μαζι με ενα γευμα μεσα στην μερα..δεν εχει σημασια ποτε.

τα υπολοιπα πριν την προπονηση καλ τα περνεις,αλλα αμφιβαλω αν θα δεις κατι.

the anthropologist
26-01-13, 22:17
καλησπερα...ηθελα να ρωτησω κατα ποσο θα λειτουργησει η χρηση της κρεατινης στο σωμα μου εαν χρησιμοποιω μονο αλτηρες μονοζυγο και καμψεισ????????? η διατροφη μου στηριζεται κυριως σε τονο σολωμο χορταρικα λαχανικα και φρουτα και θελω να βελτιωσω δυναμη και να βοηθησω το σωμα μ να αποκτησει ογκο .....

Ultra_b
27-01-13, 00:14
γραφεις ελληνικα αρχικα,ειναι κανονας του φορουμ κ με τοσα ποστ απορω γιατι δεν το κανεις ηδη..:unsure:
το τριβολιο θελει καπου 3γρ σπαστα μεσα στην μερα.
η λευκινη μονο πριν η μετα την προπονηση,κ τα ω-3 μαζι με ενα γευμα μεσα στην μερα..δεν εχει σημασια ποτε.

τα υπολοιπα πριν την προπονηση καλ τα περνεις,αλλα αμφιβαλω αν θα δεις κατι.

Τι εννοεις αμφιβαλεις αν θα δω κατι???

nikgreek
27-01-13, 02:56
Γεια σας παιδια..την περασμενη εβδομαδα πηγα στα x-treme stores και ρωτησα για μια whey και ενα νιτρικο.αφου με ρωτησε ο υπαλληλος αν κανω διατροφη κλπ τ εξηγησα οτι θελω την whey για να συμπληρωνω πρωτεινη μεσα στη μερα και υδατανθρακα καθαρα απο τ φαγητο μου(για διατροφη ογκου ολα αυτα).και μου ειπε πως για μενα θα ηταν καλυτερα να παρω το gainer της warriorlab.εμενα αυτη η προταση μ φανηκε λιγο μ@#^_α γιατι η δοση της συσκευασιας του των 2270 βγαινει μια δοση την μερα(δλδ γυρω στα 30 γρ πρωτεινη και 60-70 ''κακου'' υ/α).εγω ελεγα να παιρνω 3 δοσεις την μερα απο τη whey(αναλογα το φαγητο τ σπιτου)και υδατανθρακα οπου αποτελειται κατα κυριο λογο ηδιατροφη μου.επισης τον ρωτησα για ενα νιτρικο(για το myo blitz τ coleman ενδιαφερομαι) και παλι κατι δικαιολογιες μ ελεγε και τελικα κατεληξε να μ συστησει το Pump της warriorlab(παλι) εντελως συμπτωματικα.....τελικα αυτο που σκεφτομαι ειναι σωστο η ειχε δικιο ο υπαλληλος???

Steloukos
27-01-13, 03:55
καλησπερα...ηθελα να ρωτησω κατα ποσο θα λειτουργησει η χρηση της κρεατινης στο σωμα μου εαν χρησιμοποιω μονο αλτηρες μονοζυγο και καμψεισ????????? η διατροφη μου στηριζεται κυριως σε τονο σολωμο χορταρικα λαχανικα και φρουτα και θελω να βελτιωσω δυναμη και να βοηθησω το σωμα μ να αποκτησει ογκο .....

Μια χαρα θα λειτουργησει.Αρκει παντα και η διατροφη να ειναι σωστη και να γυμναζεσαι με ενταση στην προπονηση σου.

Steloukos
27-01-13, 03:56
Τι εννοεις αμφιβαλεις αν θα δω κατι???

Μου φαινεται βασιζεσαι πολυ στα συμπληρωματα.Διατροφη κανεις?Γιατι η διατροφη ειναι το παν.

Metalhead|T|
27-01-13, 04:00
καλησπερα...ηθελα να ρωτησω κατα ποσο θα λειτουργησει η χρηση της κρεατινης στο σωμα μου εαν χρησιμοποιω μονο αλτηρες μονοζυγο και καμψεισ????????? η διατροφη μου στηριζεται κυριως σε τονο σολωμο χορταρικα λαχανικα και φρουτα και θελω να βελτιωσω δυναμη και να βοηθησω το σωμα μ να αποκτησει ογκο .....



μην περιμένεις να δείς και τρελές αλλαγες παντως...

the anthropologist
27-01-13, 04:16
δηλαδη μονο με αλτηρες δεν γινεται δουλεια ???? θελει κανονικο προγραμμα γυμναστηριο μπαρα κλπ???

Metalhead|T|
27-01-13, 04:47
μιλούσα για την κρεατίνη :) ...μην νομιζεις δηλαδη οτι παίρνοντας κρεατινη θα δεις τρελές αλλαγες στο σωμα σου....καλυτερα θα σου συνιστούσα μια whey για αρχή...συμβουλέψου και το θεμα που υπαρχει για προπόνηση με βάρη στο σπιτι..;)

ΥΓ αν αποφασίσεις για κρεατινη..να θυμάσαι να πινεις πολυ νερο κατα τη διαρκεια της μερας και της προπονησης σου

Ultra_b
27-01-13, 06:03
Μου φαινεται βασιζεσαι πολυ στα συμπληρωματα.Διατροφη κανεις?Γιατι η διατροφη ειναι το παν.

Εννοειτε ρε μεγαλε 2 χρονια κανω διατροφη με την ζυγαρια... Μετριμενες θερμιδες. Προτεινη/Υδαταθρανκα/λιπαρα. Φαντασου οτι ειμαι 180. 82 κιλα και εχω 8.5% λιπος . Δεν νομζω να γινετε χωρις διατροφη... :P

Steloukos
27-01-13, 06:47
Εννοειτε ρε μεγαλε 2 χρονια κανω διατροφη με την ζυγαρια... Μετριμενες θερμιδες. Προτεινη/Υδαταθρανκα/λιπαρα. Φαντασου οτι ειμαι 180. 82 κιλα και εχω 8.5% λιπος . Δεν νομζω να γινετε χωρις διατροφη... :P

Χαχαχαχα σορρυ τοτε.Καταρχας το τριβολι δεν χρειαζεται σε αυτην την ηλικια,ο οργανισμος παραγει φουλ τεστοστερονη,οποτε τα συμπλιρωματα αυξησης τεστοστερονης τα θεωρω περριτα.Επισης λευκινη οπως εγραψε και ο beefmeup δεν χρειαζεσαι στο μεσημεριανο.Αν τρως ενα πληρες γευμα πριν την προπονηση δεν χρειαζεσαι κανενα αμινοξυ, γι αυτο υποθετω σου λεει ο beefmeup οτι αυτα που εχεις βαλει πριν την προπονηση δεν χρειαζονται.

beefmeup
27-01-13, 11:24
τελικα αυτο που σκεφτομαι ειναι σωστο η ειχε δικιο ο υπαλληλος???

φιλε σωστα σκεφτεσαι..
αφου εχεις κανει την ερευνα αγορας σου κ εχεις καταληξει,πηγαινε σε ενα μαγαζι κ παρε αυτα ακριβως που θες..
αν σου αρχισουν τις πιπες,να τους το πεις ευθεως..εν τελη εσυ θα αποφασισεις,οχι ο πωλητης.

nikgreek
27-01-13, 15:26
φιλε σωστα σκεφτεσαι..
αφου εχεις κανει την ερευνα αγορας σου κ εχεις καταληξει,πηγαινε σε ενα μαγαζι κ παρε αυτα ακριβως που θες..
αν σου αρχισουν τις πιπες,να τους το πεις ευθεως..εν τελη εσυ θα αποφασισεις,οχι ο πωλητης.

oκ φιλε beef.ευχαριστω πολυ.....να πω οτι στο συγκεκριμενο καταστημα πριν καποιους μηνεσ δουλευε αλλος υπαλληλος ο οποιος ηταν πραγματικα πολυ σωστος....ειχα παει να παρω την κρεατινη της inkospor και μου την εδωσε αμεσως και οταν τν ρωτησα τι παιζει με αυτη της warriorlab μου ειπε μες στις ακρες μαπα το καρπουζι...γι αυτο προφανως και ο νεος υπαλληλος :P :P :P τεσπα θα παω να παρω αυτα που εχω επιλεξει και βλεπω :)

slim
27-01-13, 16:43
γεια σας παιδια!
διαβασα παααρα ποολλες συζητησεις στο φορουμ για τα συμπληρώματα αλλα πραγματικα αντι να καταλάβω μπερδευτηκα κι αλλο. ισως φταιει η αγνοια μου και η καχυποψια-φοβος μου για ολα αυτα.
ξερω πολλοι ρωτανε τα ιδια και τα ιδια αλλα πραγματικα θα ήθελα μια καθαρή κ τελειωτικη απαντηση.
ειμαι 26 χρονών, 1,70 και 53 κιλα, ναι πολυ αδυνατος. κατα κοινη ομολογια τρωω πολυ για το βαρος που εχω. ανεκαθεν ημουν λυποβαρης και οσο και να τρωγα δεν επαιρνα κιλα. αιματολογικα ειμαι οκ. θηρωειδη κλπ δεν εχω τπτ.
με την γυμναστικη γενικα δεν τα παω καλα,βαριεμαι. κανω ομως κατα καιρους γτ εχω και θεματα με την μεση μου, αλλα οχι συστηματικα. κανω πχ 2 μηνες γυμναστηριο και σταματαω για 7 μηνες πχ. εδω και 1 μηνα ξεκινησα κολυμβηση,σαν φυσιοθεραπιες-ασκησεις (αρχικα) οχι διαδρομες κολυμπι κλπ. το ζητουμενο μου περα απο την μυικη ενδυναμωση που πρεπει να κανω (λογω μεσης), ειναι να παρω κάποια κιλα-όγκο. με το φαγητο μονο ειναι δυσκολο και πλεον ακατορθωτο οικονομικα να ακολουθω καποια διατροφη. οποτε καταληγω σε καποιο συμπληρωμα που θα μου αυξησει τον ογκο και παραλληλα με κολυμβηση θα γραμωνω κιολας ισως. ο προπονητης μου-γυμναστης ειναι 33χρ. με νορμαλ γραμμωμενο κορμι χωρις ποτε να εχει παρει κανενα συμπληρωμα. τον ρωτησα για συμπληρωμα και ειναι πολυ πολυ αρνητικος με ολα αυτα. οποτε με απετρεψε εντελως να κινηθω προς τα εκει. επομενως ημουν που ημουν,φοβηθηκα περισσοτερο ολα αυτα. αλλα πραγματικα δεν βλεπω αλλη λυση να παρω βαρος. εν τελει, θα θελα μια ξεκαθαρη απαντηση αν θα παρω πρωτεινη,υδατανθρακες,κλπ και συγκεκριμενα πιο σκευασμα ακριβως,μαρκα,συστατικα,δοσολογια και κυριως κατι ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ...τα θελω ολα ε? βοηθειστε με οσο πιο κοντα μπορειτε σχετικα με την περιπτωση μου. ευχαριστω πααααααααααρα πολυ εκ των προταιρων!
υγ. συγχαρητηρια στους δημιουργους,διαχειριστες,πολυ καλη δουλεια!

beefmeup
27-01-13, 16:52
ξερω πολλοι ρωτανε τα ιδια και τα ιδια αλλα πραγματικα θα ήθελα μια καθαρή κ τελειωτικη απαντηση.


man εισαι ο 3ος σημερα που θελει κατι τετοιο..κ καθε μερα ερχονται 2-3 ακομα:green:

αρχικα για να βαλεις βαρος,θες φαγητο κ προπονησεις..τα συμπληρωματα δεν θα σε βοηθησουν εκει καθολου..
αν τωρα εκτιμας οτι δεν εχεις επαρκη προσληψη πρωτεινης μεσα στην μερα περνεις μια ορου γαλακτος(whey),κ μπορεις να προσθεσεις κ λιγο υ/α μαλτοδεξτρινη για επιπλεον θερμιδουλες..
απο κει κ περα οτι κ να σου πουμε εμεις εδω η ο προπονητης σου,αν δεν ψαξεις εσυ μονος σου να βγαλεις ακρη δεν θα βγαλεις..
εγω ας πουμε σου λεω οτι δεν υπαρχει κινδυνος..αυτος σου λεει οτι υπαρχει,η ειναι αρνητικος ρωτα τον γιατι ειναι κ πες του να στο αιτιολογησει σοβαρα..
οχι με κατι πιπες του στυλ "θα καταστρεψεις το συκωτι σου" γιατι απλα ειναι γελοιοτητες..

slim
27-01-13, 17:48
man εισαι ο 3ος σημερα που θελει κατι τετοιο..κ καθε μερα ερχονται 2-3 ακομα:green:

αρχικα για να βαλεις βαρος,θες φαγητο κ προπονησεις..τα συμπληρωματα δεν θα σε βοηθησουν εκει καθολου..
αν τωρα εκτιμας οτι δεν εχεις επαρκη προσληψη πρωτεινης μεσα στην μερα περνεις μια ορου γαλακτος(whey),κ μπορεις να προσθεσεις κ λιγο υ/α μαλτοδεξτρινη για επιπλεον θερμιδουλες..
απο κει κ περα οτι κ να σου πουμε εμεις εδω η ο προπονητης σου,αν δεν ψαξεις εσυ μονος σου να βγαλεις ακρη δεν θα βγαλεις..
εγω ας πουμε σου λεω οτι δεν υπαρχει κινδυνος..αυτος σου λεει οτι υπαρχει,η ειναι αρνητικος ρωτα τον γιατι ειναι κ πες του να στο αιτιολογησει σοβαρα..
οχι με κατι πιπες του στυλ "θα καταστρεψεις το συκωτι σου" γιατι απλα ειναι γελοιοτητες..

σε ευχαριστω πολυ για την απάντηση σου αλλα δεν με βοήθησες. ζητησα συγκεκριμένο πράγμα, να μου πεις ως γνωστης τι να αγοράσω! εχω ψαχτει μονος μου αλλα για να στέλνω εδω προφανως δεν εβγαλα ακρη και ζηταω μια τελειωτικη απαντηση απο καποιον ειδικο!

beefmeup
27-01-13, 17:58
ε,σου απαντησα..να παρεις μια πρωτεινη ορου γαλακτος..
το ποια θα παρεις,ειναι δικο σου θεμα..100 αποψεις θα ακουσεις για το ποια ειναι καλυτερη,αν δεν ψαξεις εσυ,πως θα με εμπιστευτεις οτι αυτο που θα σου πω ειναι σωστο?
ας πουμε εγω σου λεω να παρεις αυτη (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?13077-Instant-Whey-Deluxe-(Reflex)),η αυτη (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?1703-Pure-Whey-(ProLab))..
αξιοπιστες εταιριες κ οι 2 κ η δευτερη ειναι κ σε πολυ καλη τιμη απο εξωτερικο..

slim
27-01-13, 18:06
ε,σου απαντησα..να παρεις μια πρωτεινη ορου γαλακτος..
το ποια θα παρεις,ειναι δικο σου θεμα..100 αποψεις θα ακουσεις για το ποια ειναι καλυτερη,αν δεν ψαξεις εσυ,πως θα με εμπιστευτεις οτι αυτο που θα σου πω ειναι σωστο?
ας πουμε εγω σου λεω να παρεις αυτη (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?13077-Instant-Whey-Deluxe-(Reflex)),η αυτη (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?1703-Pure-Whey-(ProLab))..
αξιοπιστες εταιριες κ οι 2 κ η δευτερη ειναι κ σε πολυ καλη τιμη απο εξωτερικο..

πες μου ομως εσυ τι προτείνεις και απο κει και περα ειναι στην κριση μου τι θα αγορασω βεβαια!
τωρα απαντησες σωστα ομως προτεινες 2 σκευασματα αναλογα της περιπτωσης μου. ευχαριστω!
και οσοι αλλοι εχουν προταση ας πουν ευχαριστως!
υγ ας μαζευτώ μη σου παω και πολυ κοντρα γτ 53 κιλα απεναντι σε bodybuilder (λογικα) δεν με παιρνει........χαχαχα

Mikekan
27-01-13, 18:30
Και 50 τέτοια κουτιά να πάρεις δεν θα σε βοηθήσουν αν δεν κάνεις σωστη προπόνηση και διατροφη αυτο θέλει να σου εξηγήσει και δεν το καταλβαινεις!

slim
27-01-13, 18:47
Και 50 τέτοια κουτιά να πάρεις δεν θα σε βοηθήσουν αν δεν κάνεις σωστη προπόνηση και διατροφη αυτο θέλει να σου εξηγήσει και δεν το καταλβαινεις!

θεωρω αυτονοητο οτι θελει προπονηση και διατροφη. βοηθημα-συμπληρωμα ειναι δεν ειναι μαγικη τρομπα για να φουσκωσω. ενοείται και το καταλαβαινω φιλε

ArgoSixna
28-01-13, 06:00
Σε 2-3 μερες κλεινω 26μερες τφ2+erase pro+2gr lctl . Εβαλα και 1.5gr κρεατινη HCL μετα την προπονηση. Παρα τις χαμηλες θερμιδες δεν εχω πεσει σε ογκο αλλα η ζυγαρια πεφτει , σημερα δεν εκανα τελικα cheat και το μετανιωσα :/

Με το δευτερο κουτι σκεφτομαι να ξεκινησω παραλληλα για ενεργεια
halo performance + nano vapor + thermbuterol
ή VPX no shotgun , NO synthesize , power shock.
Θεωρειτε υπερβολη τετοιο στακ? Μηπως να περιμενω 1μηνα να τελειωσω και να τα παρω σε 2μηνες ?
Εχετε να προτινετε καποιο αλλο στακ? κυριως για ενεργεια+πρηξιματα για να ανεβει λιγο η ψυχολογια τωρα που φευγει το λιπος και φαινονται κοψιματα!!

Ειμαι απο 1ιανουαριου σε διαιτα , 7μερες τωρα εχω υδατανθρακα μονο απο φρουτα και 200+γρ πρωτεινη+λιπαρα απο ταχινι/αμυγδαλα/καρυδια .

Fataoulas
28-01-13, 12:42
oσο αναφορα την τσεπη θα ελεγα ναι.....:green:

απο εκει και περα ποσοτητες και περιοδο που τα χρησιμοποιει, δειχνει αν το παρακανει η' οχι....

δλδ αν εισαι σε μονιμη βαση η χρηση τους τοτε ναι ειναι υπερβολικο..... αν ειναι για μια Χ περιοδο τοτε ειναι οκ.... και αναφερομαι κυριως στα anotest, triazole, nano vapor...... τα αλλα ειναι περισσοτερο στανταρ που χρησιμοποιουντε απο ολους σε μονιμη βαση....


Απο ποσοτητες θα ελεγα κανονικες. Οτι προτεινει ο κατασκευαστης χωρις πειραματισμους κτλ

Και η χρηση τους εννοειται με off ;) . Πχ, οταν μου τελειωσει το anotestμε το triazole (90 χαπια % 4/μερα= περιπου 25 μερες) το κανω off για κανα μηνα/διμηνο, μπορει και παραπανω ;)

sofos
28-01-13, 17:13
Σε 2-3 μερες κλεινω 26μερες τφ2+erase pro+2gr lctl . Εβαλα και 1.5gr κρεατινη HCL μετα την προπονηση. Παρα τις χαμηλες θερμιδες δεν εχω πεσει σε ογκο αλλα η ζυγαρια πεφτει , σημερα δεν εκανα τελικα cheat και το μετανιωσα :/

Με το δευτερο κουτι σκεφτομαι να ξεκινησω παραλληλα για ενεργεια
halo performance + nano vapor + thermbuterol
ή VPX no shotgun , NO synthesize , power shock.
Θεωρειτε υπερβολη τετοιο στακ? Μηπως να περιμενω 1μηνα να τελειωσω και να τα παρω σε 2μηνες ?
Εχετε να προτινετε καποιο αλλο στακ? κυριως για ενεργεια+πρηξιματα για να ανεβει λιγο η ψυχολογια τωρα που φευγει το λιπος και φαινονται κοψιματα!!

Ειμαι απο 1ιανουαριου σε διαιτα , 7μερες τωρα εχω υδατανθρακα μονο απο φρουτα και 200+γρ πρωτεινη+λιπαρα απο ταχινι/αμυγδαλα/καρυδια .

παρε σε bulk γλυκερολη-agmatine-κιτρουλλινη και θα σαι κομπλε απο θεμα φλεβικοτητας και πρηξιματος

Retos
28-01-13, 17:50
Καποιος αν μπορει να βοηθησει γιατι ειμαι ετοιμος για παραγγελεια,
http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?25003-%CE%95%CF%80%CE%B9%CE%BB%CE%BF%CE%B3%CE%B7-ON-GOLD-STANDARD-SYNTRAX-TWINLAB..-amp-%CE%B5%CF%81%CF%89%CF%84%CE%B7%CF%83%CE%B7-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CE%9A%CE%A1%CE%95%CE%91%CE%A4%CE%99%CE%9D%CE%97!&p=678332#post678332

επισης βρηκα την elite στα 37 ευρω που αξιζει αλλα εχω διαβασει διαφορα...


Για ριχτε τα φωτα σας,αν κ λεω να παω προς twinlab!

ArgoSixna
28-01-13, 22:09
H elite dymatize + myofusion gaspari εμενα με πειραζαν στο στομαχι... λογο του πηκτικου που εχουν μεσα..

Steloukos
29-01-13, 00:18
Για σας παιδια.Θα ηθελα να κανω μια ερωτηση.Κατα τη διαρκεια της προπονησης παιρνω amino x της bsn και μετα την προπονηση περιμενω κανα 20λεπτο και κατοπιν παιρνω 1 δοση πρωτεινης ογκου serious mass της ον με μισο σκουπ πρωτεινη matrix της syntrax.Πιστευετε οτι με αυτο το πακετο θα εχω καλη αποκατασταση?Ευχαριστω εκ των προτερων για καθε βοηθεια.

Ultra_b
29-01-13, 00:29
γραφεις ελληνικα αρχικα,ειναι κανονας του φορουμ κ με τοσα ποστ απορω γιατι δεν το κανεις ηδη..:unsure:
το τριβολιο θελει καπου 3γρ σπαστα μεσα στην μερα.
η λευκινη μονο πριν η μετα την προπονηση,κ τα ω-3 μαζι με ενα γευμα μεσα στην μερα..δεν εχει σημασια ποτε.

τα υπολοιπα πριν την προπονηση καλ τα περνεις,αλλα αμφιβαλω αν θα δεις κατι.



Το τριβολι δηλαδη να το βαλω . Πρωι μεσημερι βραδυ? Λευκινη ποση να παιρνω πριν και ποση μετα την προπονηση? Και απο τα αλλα αμινοξεα που ειπα ποσο να παιρνω πριν και μετα την προπονηση?

beefmeup
29-01-13, 00:48
καλα,αφου εγραψες σε τι ποσοτητες τα περνεις,με ξαναρωτας?
εγω τους χρονους που θα τα περνεις σου ειπα,κ για το τριβολι δεν ξερω αν θα το περνεις η οχι..αφου γραφεις οτι τα περνεις ολα αυτα..:unsure:
απλα σου τονισα οτι θες 3γρ την μερα απο δαυτο..

taxidriver109
29-01-13, 01:35
Επειδη εχω κρεατινη αλανινη γλυκερινη κιτρουλινη και λεω να μην παρω νιτρικο εαν βαλω και καφεινη θα πετυχω τιποτε?λεω για 5-2-8-4γρμ αλλα καφεινη δεν εχω ξαναπαρει σκετη οποτε ποσα γρμ να βαλω και πια να παρω?

djsek
29-01-13, 12:36
γεια σας που μπορω να βρω zero πρωτεινη;

the anthropologist
30-01-13, 02:03
καλησπερα,ρε παιδια ηθελα να ρωτησω για κατι που μου εκανε εντυπωση...εκανα τις τελευταιεσ μερεσ εξονυχυστικη ερευνα για την κρεατινη ....πανω κατω συναντουσα τα ιδια,,....σημερα το απογευμα που πηγα στο γυμναστηριο μιλησα με ενα παλληκαρι που ασχολειται με αυτα και ειναι ο γυμναστης και μ ειπε πωσ κανει το εξησ: 1 μηνα προσληψη κρεατινης στην συνιστωμενη δοση και μεσα σε αυτον τον μηνα η μια εβδομαδα ειναι φορτωση και μετα κανει διαλλειμα 2 μηνεσ!!!!! να συμπληρωσω οτι δεν περνει πρωτεινη γιατι τον καλυπτει η κρεατινη ......ειναι δυνατον με τετοια διαλλειματα να εχει αποτελεσματα????????????
η μ λεει μ@@@@εσ??????

Nikolas_mk2
30-01-13, 02:13
δεν περνει πρωτεινη γιατι τον καλυπτει η κρεατινη ......


:rolf: :rolf: :rolf: Πάει για Hall of fame αυτο!!!!Απίστευτος ο γυμναστής!!! :doh:

Αν αυτο στο ειπε γυμναστης παλήκαρε υπάρχει πρόβλημα,μεγαλη ασχετοσυνη,μ@λακιες οπως το ειπες.....Τι σχεση μπορει να εχει η κρεατινη(που θα προσφερει μια μικρή αυξηση στη δυναμη) με την πρωτεινη που προσφερει τα δομικά στοιχεία(αμινοξέα)στους μυς για να αναπτυχθουν?Επισης και το πρωτοκολλο λήψης της κρεατινης που σου είπε ειναι λαθος,το αναποδο γίνεται-συνηθως....Απλά πραγματα ειναι,αν ριξεις μια ματιά στο φορουμ θα μάθεις πολλά περισσότερα απο καποιους ''γυμναστές''.... :thumbup:

the anthropologist
30-01-13, 02:39
το γνωριζω αυτο και αυτο ειναι που μ εκανε εντυπωση!!!!αλλα το παλληκαρι ηταν πληρως γραμμωμενο και ηταν λιγο φουσκωμενοσ εκει που επρεπε !!! πως γινεται αυτο δεν ξερω....

ArgoSixna
30-01-13, 03:21
την τριχα τριχια εκανες..

δεν περνει πρωτεινη(σε συμπληρωμα) γιατι τον καλυπτει η διατροφη του. Την κρεατινη την περνει για αλλους λογους.

leftis
30-01-13, 13:44
Devil, είδα που είπες για τα anti cortisol πως είναι καλύτερα topical παρα oral. Γιατί αυτό?

taucher
30-01-13, 16:12
Ξέρουμε κάτι για αυτή την προτεινη και την εταιρία που την παράγει? Την έχει δοκιμάσει κανείς?

***Δεν επιτρέπονται links ηλεκτρονικών καταστημάτων,πλην των χορηγών. http://forum.bodybuilding.gr/images/smilies/bodybuilding.gr.gif Team ***

taucher
31-01-13, 17:50
Ξέρουμε κάτι για αυτή την προτεινη και την εταιρία που την παράγει? Την έχει δοκιμάσει κανείς?

***Δεν επιτρέπονται links ηλεκτρονικών καταστημάτων,πλην των χορηγών. http://forum.bodybuilding.gr/images/smilies/bodybuilding.gr.gif Team ***


Δεν είναι links ηλεκτρονικών καταστημάτων, είναι το εργοστάσιο στην Ελλαδα που τις παρασκευαζει.

beefmeup
31-01-13, 17:51
αν τις παρασκευαζει κ τις πουλαει,λεγεται διαφημιση..
αν θες ανεβασε μονο φωτο του προιοντος με συστατικα.:thumbup:
αφου πρωτα βεβαιωθεις οτι δεν υπαρχει ηδη στην αξιολογηση..

kotsoum
01-02-13, 15:03
Ε πες μας λοιπον φιλε jon jon ποιες ειναι οι καλες κατα τη γνωμη σου αν on & gaspari ειναι μουφες..

john john
01-02-13, 15:18
dymatize elite 7, mp combat, proxomplex optimumnutri. muschletech nitrotect (new seires) δεν βαζω ''καθαρες'' στην λιστα ..

kotsoum
01-02-13, 15:21
απο καθαρες ποιες προτεινεις?

john john
01-02-13, 15:59
dymatize ISO 100, AST VP2

reignman007
01-02-13, 16:22
John εγω δεν την εχω χρησιμοποιησει την ΟΝ ποτε μεχρι τωρα,αλλα ισως την επαιρνα.Για ποιο λογο δεν την θεωρεις καλη?
Προφανως ειναι μια ακριβη πρωτεινη αλλα αν απο τη στιγμη που την βρισκεις σε προσφορα (πορτογαλο πχ),υπαρχει καποιος αλλος λογος να μην την παρεις που εχει να κανει με καθαυτη την ποιοτητα και τα συστατικα?

liveris
01-02-13, 16:39
dymatize elite 7, mp combat, proxomplex optimumnutri. muschletech nitrotect (new seires) δεν βαζω ''καθαρες'' στην λιστα ..

ενω η νιτροτεκ δεν ειναι μουφα ε????:turtle:

τουλαχιστον η ον σε ελεγχους εχει σχεδον αυτα που γραφει ειναι απο τις πιο αξιοπιστες...

XristosMp
01-02-13, 16:51
Εγω παλι ακουω μονο καλα λογια για την καινουρια νιτρο τεκ ..

taxidriver109
01-02-13, 18:10
Επειδη εχω κρεατινη αλανινη γλυκερινη κιτρουλινη και λεω να μην παρω νιτρικο εαν βαλω και καφεινη θα πετυχω τιποτε?λεω για 5-2-8-4γρμ αλλα καφεινη δεν εχω ξαναπαρει σκετη οποτε ποσα γρμ να βαλω και πια να παρω?

Καμμια προταση!

beefmeup
01-02-13, 18:32
ξεκινα με 200μιλι κ βλεπεις..
ετσι κ αλλιως σχεδον ολα τα συμπληρωματα καφεινης σε καπς ειναι των 200ων..

taxidriver109
01-02-13, 21:10
Beef το ολο στακ απο ποσοτητα καλο ειναι θα εβαζες η εβγαζες κατι,απο καφεινη βρισκω prolab,allmax,metrex,primaforce, πιο φθηνες τι να παρω?

beefmeup
01-02-13, 22:26
ολες ιδιες ειναι μαν..παρε την φθηνοτερη..
δεν θα αλλαζα κατι,ειναι σουπερ.

Demon
05-02-13, 15:34
Καλησπερα,
Θα μπορουσε καποιος να μου προτεινει μια πρωτεινη και μια κερατινη απο το e-shop τις σελιδας?
Αθλουμαι(ογκο) για περιπου ενα χρονο και αποφασισα να παρω συμπληρωματα διατροφης. Επειδη ηδη δοκιμασα καποια αγνωστου προελευσεως για ενα μηνα απο το γυμναστηριο που πηγαινω, θελω τωρα να δοκιμασω κατι πιο επωνυμο. Εχω δει αποτελεσματα επανω μου μεσα σε ενα μηνα αλλα φοβαμαι για το ποσο υγειηνα ειναι τα συμπληρωματα που πηρα.

Τι μου προτεινετε να παρω?

Υ.Γ. Ηδη εχω ψαξει αρκετα το φορουμ για παρομοια θεματα αλλα δεν βρισκω συγκεκριμενη απαντηση

Ευχαριστω

AlexakisKon
05-02-13, 19:47
παιδες να ρωτησω κατι, πειραζει αμα φτιαχνω το σεικ πρωτεϊνης πριν παω στο γυμναστηριο και το καταναλώνω μετα απο 3-4 ωρες? η θελει να το φτιαχνω την ωρα που το πίνω απαραίτητα?

NASSER
05-02-13, 22:13
παιδες να ρωτησω κατι, πειραζει αμα φτιαχνω το σεικ πρωτεϊνης πριν παω στο γυμναστηριο και το καταναλώνω μετα απο 3-4 ωρες? η θελει να το φτιαχνω την ωρα που το πίνω απαραίτητα?

Οι απόψεις διίστανται επί του θέματος. Καλό είναι να ακολουθείς τις οδηγίες της συσκευασίας.
Κάπου είχα διαβάσει πως διαλυμένη η πρωτεΐνη στο νερό κρατάει τα συστατικά της μέχρι 7-8 ώρες. Οι συσκευασίες οι νέες αναγράφουν να καταναλώνεται αμέσως. Σίγουρα δεν συστήνεται τυχαία.

beefmeup
06-02-13, 11:52
Καλησπερα,
Θα μπορουσε καποιος να μου προτεινει μια πρωτεινη και μια κερατινη απο το e-shop τις σελιδας?


καλημερα φιλε...ισιωτικη θα κανεις κ θες την κερατινη?:P
αχεμ..
για κρεατινη μπορεις να δοκιμασεις αυτη (http://www.bodybuilding.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=bodybuilding_flypage.tpl&product_id=103&category_id=9&option=com_virtuemart&Itemid=23) που ειναι κ μικροινισμενη
για πρωτεινη αρκετοι προτιμουν την myofusion αλλα εγω θα σου πρωτεινα αυτην (http://www.bodybuilding.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=bodybuilding_flypage.tpl&product_id=2&category_id=34&option=com_virtuemart&Itemid=15) εδω αν θες κατι σε whey,η αυτη εδω (http://www.bodybuilding.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=bodybuilding_flypage.tpl&product_id=114&category_id=34&option=com_virtuemart&Itemid=15) αν θες κατι σε πολλων πηγων
αν δεν εχεις θεμα με την λακτοζη μεταξυ μας εγω θα επερνα την 2η..αξιοπιστες κ οι 2 εταιριες,απλα με την 2η θα εχεις κ καλυτερη χρηση της μεσα στην μερα σαν υποκαταστατο γευματος..

XristosMp
06-02-13, 12:03
Βεεφ πιστευεις οτι θα μπορουσαμε να εχουμε την ματριξ για ποστ;

beefmeup
06-02-13, 12:11
ναι μωρε..εγω για καιρο επερνα την nutrisport 90+ που εχει ενα μερος καζεινη μεσα,μαζι με την whey..
απο την αλλη αυτη εδω ουσιαστικα εχει μονο 3 πηγες..whey conce,milk conce(που ειναι whey + καζεινη ουσιαστικα) κ αυγου..
οποτε τελικα εχεις συμπυκνωμενο ορο γαλακτος μαζι με λιγη καζεινη κ πρωτεινη αυγου..
παλια πιστευαμε οτι επαιζε μεγαλο ρολο η πηγη της πρωτεινης στο ποστ...απο την στιγμη που εχεις μεσα ορο γαλακτος λιγη καζεινη+αυγο δεν θα κανει κακο,κ ειδικα αν αργεις να φας κανονικο γευμα εκει περα λιγο παραπανω..
επισης αυτες τις 2 τις πρωτιμω γιατι δεν εχουν πολλα προσθετα οπως εχει η myo..

tolis93
07-02-13, 00:03
ειμαι μεταξυ elite gourmet και elite xt. τι προτεινετε?:unsure:

giwrgosvel
07-02-13, 02:10
καταρχήν καλησπέρα παιδιά .θέλω να μου προτείνεται λιποδιαλύτες...
είμαι ανάμεσα σε lipo 6 black και animal cuts.ποιος από τους δυο είναι πιο κάλος???
έχω μεγάλο ποσοστό λίπους 30 τις εκατό.και είμαι 95 κιλά. φυσικά έχω αρχίσει διατροφή αλλά θέλω να τα χάσω γρήγορα.
φιλικά πάντα....

sAVAZz
07-02-13, 02:11
ειμαι μεταξυ elite gourmet και elite xt. τι προτεινετε?:unsure:

αμα 8ες για καζεινη φαση χτ...αμα 8ες ετσι πιο καθαρη gourmet

tolis93
07-02-13, 11:53
για μεσα στη μερα θελω κ κυριως να πινεται γιατι διαβαζω κ για τις 2 η πολυ καλα η πολυ χαλια σχολια:unsure:

Mikekan
07-02-13, 12:00
καταρχήν καλησπέρα παιδιά .θέλω να μου προτείνεται λιποδιαλύτες...
είμαι ανάμεσα σε lipo 6 black και animal cuts.ποιος από τους δυο είναι πιο κάλος???
έχω μεγάλο ποσοστό λίπους 30 τις εκατό.και είμαι 95 κιλά. φυσικά έχω αρχίσει διατροφή αλλά θέλω να τα χάσω γρήγορα.
φιλικά πάντα....

Άνοιξε ένα θέμα, γράψε μας τη διατροφή σου και την άσκηση σου και βλέπουμε.

Το γρήγορα δεν παίζει, εκτός να θες να κρεμάσεις τελείως.

beefmeup
07-02-13, 15:03
φυσικά έχω αρχίσει διατροφή αλλά θέλω να τα χάσω γρήγορα.
φιλικά πάντα....

φυσικα κ δεν γινεται γρηγορα να τα χασεις,ουτε κ ειναι καλο.
οι λιποδιαλυτες με το ποσοστο λιπους που εχεις πανω σου δεν θα σου κανουν τπτ.
ισως αμα πεσεις χαμηλα κ χασεις αυτα που θες να χασεις,τοτε να παρεις καποιον για να σε βοηθησει να ξεκολησεις λιγο..αλλα αυτο ειναι μεγαλο "ισως".
εννοειτε φιλικα παντα..:toast:

Greg1997
07-02-13, 16:29
Καλησπερα με λενε γρηγορη ειμαι 16 1.87-1.89 υψος και 74 κιλα κανω γυμναστηριο βαρη δεν εωχ πολυ καιρο που αρχισα και αγορασα μια πρωτεινη την Mass 20 δεν την εχω χρησημοποιησει γιατι θελω να σιγουρευτω με την δοσολογια λεει να ανακατευω μια δοση σε 300ml νερο γ αλα η χυμο πριν η μετα την προπονηση η και με το πρωινο αναλογα τις αναγκες μου θελω να με βοηθησετε λιγο γιατι διαβασα καπου πως πρεπει ανα ενα κιλο μ να πινω 2 γραμαρια πρωτεινης και βγαινει 148 γραμαρια την ημερα μου φενονται λιγο υπερβολικα βοηθηστε με ποσες φορες την ημερα πρεπει να παιρνω και ποσο??? Ευχαριστω εκ τον πρωτερον

Mikekan
07-02-13, 16:45
Καλησπερα με λενε γρηγορη ειμαι 16 1.87-1.89 υψος και 74 κιλα κανω γυμναστηριο βαρη δεν εωχ πολυ καιρο που αρχισα και αγορασα μια πρωτεινη την Mass 20 δεν την εχω χρησημοποιησει γιατι θελω να σιγουρευτω με την δοσολογια λεει να ανακατευω μια δοση σε 300ml νερο γ αλα η χυμο πριν η μετα την προπονηση η και με το πρωινο αναλογα τις αναγκες μου θελω να με βοηθησετε λιγο γιατι διαβασα καπου πως πρεπει ανα ενα κιλο μ να πινω 2 γραμαρια πρωτεινης και βγαινει 148 γραμαρια την ημερα μου φενονται λιγο υπερβολικα βοηθηστε με ποσες φορες την ημερα πρεπει να παιρνω και ποσο??? Ευχαριστω εκ τον πρωτερον

Στην ηλικία σου δεν χρειάζεσαι πρωτεΐνες πόσο μάλλον αν ξεκίνησες τώρα γυμναστική, βασικά σου είναι άχρηστη δεν θα σε βοηθήσει σχεδόν καθόλου, αλλά αν επιμένεις ναι 2kg ανά κιλό είναι ok.

billy89
07-02-13, 16:45
Καλωσήρθες στο φόρουμ!:welcome:

Λοιπόν κάπου τα έχεις μπερδέψει.

2 γρ πρωτείνη ανά κιλό σωματικού βάρους την ημέρα είναι μια ικανοποιητική ποσότητα, από το σύνολο των τροφών που τρως, όχι μόνο από συμπλήρωμα!

Η πρωτείνη που παίρνεις από ότι βλέπω έχει στο σκουπ (50 γρ) μόνο 10 γρ πρωτείνη και το υπόλοιπο υδ/κα κ λίπος. Αυτό σημαίνει ότι το ένα σκουπ δε σου φτάνει θες τουλάχιστον 2. Γενικά παίρνεις τόσες δόσεις όσες σηκώνουν οι θερμιδικές σου ανάγκες. Μετά την προπόνηση είναι το στάνταρ, το πρωί είναι επίσης καλή στιγμή να πάρεις αλλά εξαρτάται από το τι τρως γενικά μέσα στη μέρα.

Πάντως εγώ στη θέση σου δε θα την ξαναέπαιρνα.

Steloukos
07-02-13, 20:06
Για σας παιδια θα ηθελα να ρωτησω οσοι παιρνετε νιτρικο και μονουδρικη κρεατινη ταυτοχρονα ποσο νερο πινετε?Εγω παιρνω 5γρ μονουδρικη μετα την προπονηση,πριν την προπονηση παιρνω 1 scoup xpand 2xmuscle igniter της dymatize και την μερα πινω 4-4.5 λιτρα νερο,ειναι καλα?

grtech
08-02-13, 00:06
Μια χαρά είναι φτάνει το νεράκι να είναι καθαρό και καλής ποιότητας. :thumbup: Αν και δεν υπάρχει κάτι στάνταρ, οι περισσότεροι ασκούμενοι που κάνουν λήψη κρεατίνης παίζουν πάνω κάτω 3.5 με 5 λίτρα ανάλογα την κατάσταση, το άτομο, την δραστηριότητα, την διατροφή - συμπληρώματα που χρησιμοποιεί, τις καιρικές συνθήκες κλπ.

Γενικά η συχνή λήψη νερού πρέπει να περιλαμβάνετε στις καθημερινές μας συνήθειες είτε ασκούμαστε είτε όχι. http://smileys.smilchat.net/smiley/food/boire/vil2-drink.gif

Steloukos
08-02-13, 08:32
Σε ευχαριστω για την απαντηση:thumbup:.

Demon
08-02-13, 16:18
καλημερα φιλε...ισιωτικη θα κανεις κ θες την κερατινη?:P
αχεμ..

χααχαχαχα γλώσσα λανθάνουσα αλήθειαν λέγει




για κρεατινη μπορεις να δοκιμασεις αυτη (http://www.bodybuilding.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=bodybuilding_flypage.tpl&product_id=103&category_id=9&option=com_virtuemart&Itemid=23) που ειναι κ μικροινισμενη
για πρωτεινη αρκετοι προτιμουν την myofusion αλλα εγω θα σου πρωτεινα αυτην (http://www.bodybuilding.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=bodybuilding_flypage.tpl&product_id=2&category_id=34&option=com_virtuemart&Itemid=15) εδω αν θες κατι σε whey,η αυτη εδω (http://www.bodybuilding.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=bodybuilding_flypage.tpl&product_id=114&category_id=34&option=com_virtuemart&Itemid=15) αν θες κατι σε πολλων πηγων
αν δεν εχεις θεμα με την λακτοζη μεταξυ μας εγω θα επερνα την 2η..αξιοπιστες κ οι 2 εταιριες,απλα με την 2η θα εχεις κ καλυτερη χρηση της μεσα στην μερα σαν υποκαταστατο γευματος..

Σ ευχαριστω για την απαντηση!

nibro
08-02-13, 16:21
παιδια εχετε καμια καλη πρωτεινη ογκου να μου πρωτεινετε???

Mikekan
09-02-13, 19:45
Παίδες το milk thistle, της NOW ας πούμε, θα μπορούσε να βοηθήσει και εμάς που δεν κάνουμε κύκλους με βαριά φάρμακα κτλ , αλλα μονο κρεατίνες πρωτεΐνες κτλ. ή ειναι πεταμένα λεφτά?

http://www.voltahealth.com/prodimages/NOW-Silymarin-Milk-Thistle-big.jpg

beefmeup
09-02-13, 19:48
να βοηθησει σε τι δλδ?
αφου δεν παιζει να εχεις προβλημα με τα συμπληρωματα που αναφερεις..

nibro τσεκαρε αυτη εδω.. (http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?12397-Mega-Gainer-(Dymatize))

Mikekan
09-02-13, 19:49
να βοηθησει σε τι δλδ?
αφου δεν παιζει να εχεις προβλημα με τα συμπληρωματα που αναφερεις..

nibro τσεκαρε αυτη εδω.. (http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?12397-Mega-Gainer-(Dymatize))

Διάβασα ότι βοηθάει έτσι και αλλιώς το συκώτι!

beefmeup
09-02-13, 19:52
ναι οταν εχεις προβλημα η το επιβαρυνεις..
τι ειναι το "ετσι κ αλλιως" δλδ..στα καλα του καθουμενου να βοηθησει σε τι αμα δεν εχεις θεμα?:unsure:
ασε που μαλλον δεν κανει κ τπτ..περισοτερο ομοιποαθητικη ειναι..

Mikekan
09-02-13, 20:03
Thanks Beef, άκυρο λοιπον! :)

gregory796
10-02-13, 14:41
καλισπερα παιδια ειμαι 16 στα 17 και 1,80 υψος τον νοεμβριο που ξεκινησα το γυμναστηριο και διατροφη μαζι ειμουν 57 κιλα τωρα μετα απο περιπου 3 μηνες ειμαι 64 κιλα καθαρα χωρις συμπληρωματα και τετοια απλως τωρα θελω να παρω κανενα συμπληρωμα να παω στα 70 κιλα και μετα θα σταματησω..ποια πιστευετε μου αρμοζει;και θελω να ρωτησω αν περνω ενα συμπληρωμα για 1 μηνα και μετα σταματησω υπαρχει περιπτωση να κρεμασω;

beefmeup
10-02-13, 14:51
2 ποστ απο πανω μαν...:thumbup:
ειναι καλη για ογκο,αν κ με ενα μην που λες δουλεια δεν γινεται..θελει λιγο χρονο παραπανω..




nibro τσεκαρε αυτη εδω.. (http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?12397-Mega-Gainer-(Dymatize))

gregory796
10-02-13, 16:39
Ευχαριστώ! Ποσα κιλά πιστεύεις μπορώ να πάρω σε ενα μήνα ;

Panosss
10-02-13, 17:03
Γρηγόρη χαλάρωσε.
Είσαι σε ηλικία που δεν πρέπει να δίνεις μεγάλη σημασία σε αυτά.
Χρειάζεσαι καθαρή διατροφή και γυμναστική.
Αυτό μόνο.

gregory796
10-02-13, 17:47
Πανο χαλαρός είμαι απλα τώρα τον τελευταίο καιρό βλέπω ότι ανεβαίνω πολύ δύσκολα κιλά και το θέλω μόνο και μόνο για μια μικρή βοήθεια για αυτό ρωτάω!

Greg1997
10-02-13, 22:00
Καλωσήρθες στο φόρουμ!:welcome:

Λοιπόν κάπου τα έχεις μπερδέψει.

2 γρ πρωτείνη ανά κιλό σωματικού βάρους την ημέρα είναι μια ικανοποιητική ποσότητα, από το σύνολο των τροφών που τρως, όχι μόνο από συμπλήρωμα!

Η πρωτείνη που παίρνεις από ότι βλέπω έχει στο σκουπ (50 γρ) μόνο 10 γρ πρωτείνη και το υπόλοιπο υδ/κα κ λίπος. Αυτό σημαίνει ότι το ένα σκουπ δε σου φτάνει θες τουλάχιστον 2. Γενικά παίρνεις τόσες δόσεις όσες σηκώνουν οι θερμιδικές σου ανάγκες. Μετά την προπόνηση είναι το στάνταρ, το πρωί είναι επίσης καλή στιγμή να πάρεις αλλά εξαρτάται από το τι τρως γενικά μέσα στη μέρα.

Πάντως εγώ στη θέση σου δε θα την ξαναέπαιρνα.
ευχαριστω πολυ μπορεις να μου πρωτεινης μια καλη πρωτεινη για να παρω μολις τελιωσει αυτη?

LeetoF
11-02-13, 02:20
Όπως μου είπαν τα παιδιά στο τμήμα για τα νέα μέλη, απορίες σχετικά με τα συμπληρώματα καλύτερο είναι να κάνω εδώ, οπότε μεταφέρω αυτούσιο το κείμενο εδώ :)

Ονομάζομαι Παύλος, είμαι 23 χρονών, 1,70 ύψος και 72 κιλά (περίπου 18% λίπος).
Ασχολούμαι με το γυμναστήριο από τα 15 μου, όπου και παράλληλα έκανα πυγμαχία ως τα 17. 17 έως 18συνέχισα με γυμναστήριο και κολύμπι. Μέχρι τότε είχα ένα σχετικά πολύ καλό σώμα, που δεν ξεπέρναγε τα 65 κιλά με καλή γράμμωση και ικανοποιητικό όγκο (δεν είχα πάρει κάποιο συμπλήρωμα τότε, οπότε ήταν καθαρά με διατροφή).
Δυστυχώς όμως στα 18 μου άρχισα να δουλεύω βράδυ (δεν το χρησιμοποιώ ως δικαιολογία, μάλλον ο αυτοέλεγχος μου είχε θέμα) πράγμα το οποίο είχε τις αντίστοιχες επιπτώσεις στο σώμα μου. Το γυμναστήριο το συνέχιζα πολύ περιστασιακά, αλλά η διατροφή είχε πάει περίπατο και συνδυαζόταν και με αρκετό έως πολύ αλκοόλ (καθώς και με βραδυνό γύρω στις 4-5 το πρωί, συνήθως "βρώμικο".). Στα 20 σταμάτησα να δουλεύω, αλλά συνέχισα τις ίδιες συνήθειες. Μέχρι τα 21 λοιπόν, κατάφερα και έβαλα κοντά 20 κιλά πάχος και είχα φτάσει αισίως στα 84 με όλο το λίπος να είναι συγκεντρωμένο στην περιοχή του σωσιβίου, ειδικά στο πλάι.
Από το χειμώνα του 11 και μετά, ειδικά και λόγω κάποιων θεμάτων με την τότε κοπελιά, τα παράτησα όλα και άρχισα το γυμναστήριο σε εντατικούς ρυθμούς. Χάθηκαν περίπου 15 κιλάκια έως το καλοκαίρι και άλλα 5 μέχρι τον χειμώνα του 2012. Συνέχισα με τους ίδιους ρυθμούς, χωρίς συμπληρώματα έως το καλοκαίρι του 2012, όπου και έκανα ένα διάλειμα για κάνα δίμηνο αλλά πρόσεχα τι έτρωγα και έτσι δεν έβαλα ιδιαίτερα πολλά κιλά (2-3).
Τώρα. Από το Σεπτέμβρη του 2012 έως πριν από 2-3 βδομάδες, ξεκίνησα πάλι την πυγμαχία (για να απολαμβάνω το αερόβιο) 2 φορές την εβδομάδα (Τρίτη-Πέμπτη) και Δευτέρα Τετάρτη Παρασκευή βάρη (40 λεπτά περίπου με διαλείματα του ενός λεπτού ανά σετ) μαζί με 10 λεπτά πριν και 15 λεπτά μετά χαλαρό τρέξιμο.
Το σώμα μου ανταποκρίθηκε σχετικά καλά σε αυτή τη ρουτίνα, παίρνοντας κάποια κιλά και φτάνοντας κοντά στα 75, με μόνο πρόβλημα το λίπος στο πλάι της κοιλιάς το οποίο ακολουθεί το δικό του χαβά και δεν φεύγει. Αποφάσισα λοιπόν πριν από 2 εβδομάδες να το βοηθήσω με λίγο πιο αυστηρή διατροφή και κάποια συμπληρώματα. Επέλεξα να πάρω την Gold Standard Whey της ΟΝ και κάποιο λιποδιαλύτη (μου πρότειναν στο μαγαζί που πήγα να την αγοράσω το Total Thermo της Warriorlab και πήρα αυτόν), των οποίων την δοσολογία και ακολουθώ με βάση αυτά που μου είπε ο πωλητής του μαγαζιού.
Ακολουθώ διατροφή 5 γευμάτων πλέον, ως εξής
-Πρωινό: Γιαούρτι-Γάλα με Quaker, 1 scoop πρωτείνη και 2 κάψουλες από το λιποδιαλύτη
-Δεκατιανό: Είτε ένα φρούτο, είτε ένα τοστάκι με μαύρο ψωμί γαλοπούλα και τυρί
-Μεσημεριανό: Ό,τι έχει μαγειρέψει η γιαγιά , δυστυχώς σε αυτόν τον τομέα δεν έχω πολλές επιλογές διότι δεν είμαι σπίτι μέχρι το μεσημέρι, οπότε τρώω ότι φτιάχνουν, το οποίο βέβαια είναι πάντα χωρίς αλάτι, με σωστή κατανομή μέσα στη βδομάδα (όσπρια, ρύζι, κρέας, μακαρόνια κλπ) μαζί με μία σαλάτα.
-Απογευματινό: Ένα φρούτο (συνήθως ένα μήλο)
-Προπόνηση (είτε box, είτε βάρη) : ένα scoop μετά, και 2 κάψουλες λιποδιαλύτη μισή ώρα πριν
-Βραδυνό: (περίπου 45 λεπτά μετά την προπόνηση), αντίστοιχα ό,τι έχει το μεσημεριανό και μπορεί να προσθέσω τόνο, κοτόπουλο ΚΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ σαλάτα.

Η προπόνηση συνεχίζει να είναι Δευτέρα Τετάρτη Παρασκευή με βάρη και Τρίτη Πέμπτη πυγμαχία.
Τις τελευταίες 2 εβδομάδες που ακολουθώ το παραπάνω, παρατηρώ κάποια αλλαγή σε ελάχιστο βέβαια βαθμό (τα πλαινά που λέγαμε πριν δεν κάνουν καμία προσπάθεια). Έχω τις εξής απορίες.
1)Λιποδιαλύτες είχε νόημα να πάρω?
2)Επίσης πως θα καταλάβω εάν τα όποια κιλά χάνω, είναι αποτέλεσμα των λιποδιαλυτών ή του συνδυασμού προπόνησης - διατροφής?
3)Τέλος, όσον αφορά την πρωτείνη (έχω διαβάσει τα topic με την συνιστώμενη ποσότητα), η δοσολογία είναι καλή εφ'όσον με νοιάζει πιο πολύ το να μην πάρω κιλά όσο το να χάσω? Δεν με ενδιαφέρει τόσο πολύ ο όγκος (είμαι στα επίπεδα που θέλω για το σώμα μου).


(ναι το ξέρω γράφω εκθέσεις :green: )

Nikolas_mk2
11-02-13, 02:38
Πωπω φίλε,ουτε φιλόλογος να ήμουν για να διαβαζα τετοιο κατεβατό!!! :green:
Για τις ερωτησεις που κανεις - 1) Όχι ιδιαίτερο αλλα τωρα αφου τους πηρες ήδη οκ,τελείωσε 2)Δυστηχως όχι, 3)Η ποσότητα της πρωτείνης εχει να κανει με τις αναγκες σου,δλδ αν κανεις υποθερμιδική δίαιτα για απωλεια κιλών χρειάζεσαι περισσότερη πρωτείνη οπότε προσαρμόζεις το ημερίσιο πλάνο σου αναλόγως,καλωσήρθες! :welcome:

billys15
11-02-13, 02:40
1) Φιλε οχι δεν ειχε νοημα να παρεις λιποδιαλυτες.
2) Τα κιλα που χανεις δεν ειναι αποτελεσμα των λιποδιαλυτων.Αν ηταν ετσι,θα τρωγαμε ο,τι μας κατεβαινε,θα παιρναμε λιποδιαλυτες και θα εξισορροπουσαμε το πραμα.Εν ολιγοις,λιποδιαλυτες ακομα κι αν παρουν αυτοι που ειναι 8-9% λιπος,παλι δεν θα 'χουν αξιολογη βοηθεια.
3) Σχετικα με την πρωτεϊνη,φανταζομαι αναφερεσαι γενικα στην πρωτεϊνη απο την διατροφη και οχι στο συμπληρωμα.Εχε υποψην οτι και να χασεις λιπος συντηρωντας και αυξανοντας τους μυες,παλι πρωτεϊνη θελει.Και μαλιστα οταν κοβεις θερμιδες απο υδατανθρακες-λιπη,ισως χρειαστει να βαλεις και λιγη παραπανω πρωτεϊνη.

LeetoF
11-02-13, 03:15
Γενικά όλοι αυτό μου λένε με το λιποδιαλύτη, ότι δεν είχα κανένα λόγο να πάρω. Τεσπά, ευχαριστώ πολύ παιδιά!!! Να στε καλά

tolis93
11-02-13, 16:09
παιδια μ δωσαν σημερα δωρο στο φαρμακειο ψαρολαδο της solgar (δε το πασσαραν απλα εχω συγγενεια με τη φαρμακοποιο κ μ δινει κατα καιρους στη τζαμπα) το θεμα ειναι οτι βλεπω τα συστατικα κ βλεπω το εξης ανα καψουλα

vit a 375 mg
vit D 3.4 mg
epa 28 mg
dha 28 mg
cod live oil 460 mg (αυτο τι ειναι?)

μ φενονται υπερβολικα ελαχιστες οι ποσοτητες σε EPA και DHA ...μονο 56 mg? κ λεει μην υπερβαινετε τη 1 καψουλα ημερησιως.εκει κολλησα εγω

average_joe
11-02-13, 16:36
cod live oil 460 mg (αυτο τι ειναι?)

μ φενονται υπερβολικα ελαχιστες οι ποσοτητες σε EPA και DHA ...μονο 56 mg? κ λεει μην υπερβαινετε τη 1 καψουλα ημερησιως.εκει κολλησα εγω

Μουρουνέλαιο (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?19978-%CE%9C%CE%BF%CF%85%CF%81%CE%BF%CF%85%CE%BD%CE%AD%CE%BB%CE%B1%CE%B9%CE%BF&highlight=%CE%9C%CE%BF%CF%85%CF%81%CE%BF%CF%85%CE%BD%CE%AD%CE%BB%CE%B1%CE%B9%CE%BF)

οι ποσοτητες ειναι μικρες, δεν ξερω γιατι μπορει να το λεει.

edit.
δες και ενα παρομοιο συμπληρωμα
Cod Liver Oil, Double Strength (Now Foods) (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?20442-Cod-Liver-Oil-Double-Strength-%28Now-Foods%29)
ενα μερος της βιταμινης Α σε αυτο ειναι σε Retinyl Palmitate.

tolis93
11-02-13, 16:51
ευχαριστω:thumbup: κ εγω αυτο σκεφτηκα.γτ το αλλο π χα παρει ειχε epa 180 κ dha 120 κ μ κανε εντυπωση

uplifter7
11-02-13, 17:09
καλησπερα..για ποσο καιρο μπορει να περνει καποιος συνεχομενα λιποδιαλιτες?

COBRA_STYLE
11-02-13, 17:41
δεν υπαρχει καποιο στανταρ διαστημα.Ειναι μερικοι που παιρνουν για αρκετο καιρο συνεχομενα,ειναι και αλλοι που κανουν και break.

Καλο ειναι οταν τελειωνει το κουτι να κανεις ενα stop 2-4 βδομαδες να ξεμπουκωσει το συστημα.

manos24
11-02-13, 17:55
καλησπερα..για ποσο καιρο μπορει να περνει καποιος συνεχομενα λιποδιαλιτες?

Νομίζω οτι εξαρτάται απο τον τύπο λιποδιαλύτη που πέρνεις ας πούμε ο θερμογενής ξέρω οτι δεν πρέπει να πέρνεις για περισσότερο απο 2 μήνες χωρίς να κάνεις διακοπή...

uplifter7
12-02-13, 01:59
σας ευχαριστω για τις απαντησεις...

lukasbayern
13-02-13, 02:16
Καλησπέρα παιδιά, με ενδιαφέρει ένα προπροπονητικό συμπλήρωμα.
Σε αντίθεση όμως με αυτό που ζητάει ο περισσότερος κόσμος, δε με ενδιαφέρει να περιέχει (κατ' ανάγκη) διεγερτικά, αλλά κυρίως αντικαταβολικά στοιχεία (ΒCAA, λευκινη), καθώς και φυσικά κρεατίνη. Βασικά δομικά στοιχεία δηλαδή..
Κάνω πολλά χρόνια bodybuilding, απλά έχω μείνει εδώ και 1,5 χρόνο off και θέλει να επανέλθω γρήγορα..
Θα το χρησιμοποιήσω με μια πολυβιταμίνη καλή και φυσικά με whey.

Andreas C.
13-02-13, 02:28
Φίλε Λουκά γιατί δεν παίρνεις σκέτα BCAA μαζί με μια κρεατίνη, θα σου έρθουν πιο φτηνά :toast:

lukasbayern
13-02-13, 02:34
Απλα μια καλή φορμουλα περιεχει πολλα περισσοτερα συστατικα που βοηθουν σε μια προπονηση. Παλια επαιρνα τα κλασσικα no xplode, super pump και φυσικα το nox pump του Dorian. Αλλα τωρα γινεται χαμος!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Andreas C.
13-02-13, 10:24
Φίλε με μπέρδεψες τώρα, τα παλαιότερα νιτρικά είχαν πολύ περισσότερα "άχρηστα" πράγματα παρά αυτά που κυκλοφορούν τώρα :unsure:

Η γνώμη μου είναι αφιέρωσε λίγο χρόνο στην αξιολόγηση συμπληρωμάτων και θα βρείς αυτό που σε βολεύει :toast:

Valantis100
13-02-13, 18:47
Για σας θα ηθελα να ρωτησω κατι ..σκοπευω να αρχισω Whey+bcaa σε σκονη+amino liquid+ομεγα3 και πολιβιταμινες θα ηθελα λιπων να ρωτισω κατι αμα παρω bcca kai amino
μπορει να υπαρξη καπιο προβλημα στιν υγια μου/??? ειμαι 16 στα 17 αφτην τιν στηγμη περνω Whey+liquid

Valantis100
13-02-13, 19:01
και γλουταμινη*

Giwrgos16
14-02-13, 03:58
Καλισπερα παιδια θα ειμαι σιντομος θελω να προσθεσω ογκο (υπερτροφια) στο σωμα μου καθαρο ογκο ομος τα προιοντα που χρησιμοποιω ειναι whey protein , creatine monohydrate , maltodextrin .Τωρα θελω να προσ8εσω ενα ακομα προιον τι θα μου προτινατε εγω σκεφτικα ενα μεταεξασκιτικο συμπλιρωμα . Δεν γινετε να προσθεσω κατι παραπανο εκτοσ απο αφτα τα τεσσερα λογο οικονομικου . Ευχαριστω

panakos
14-02-13, 11:43
Καλισπερα παιδια θα ειμαι σιντομος θελω να προσθεσω ογκο (υπερτροφια) στο σωμα μου καθαρο ογκο ομος τα προιοντα που χρησιμοποιω ειναι whey protein , creatine monohydrate , maltodextrin .Τωρα θελω να προσ8εσω ενα ακομα προιον τι θα μου προτινατε εγω σκεφτικα ενα μεταεξασκιτικο συμπλιρωμα . Δεν γινετε να προσθεσω κατι παραπανο εκτοσ απο αφτα τα τεσσερα λογο οικονομικου . Ευχαριστω
μετα την ασκηση δεν παιρνεις αυτα τ ατρια που αναφερεις?
γιατι δεν βαζεις κατι σαν προεξασκητικο?πχ νιτρικο?

Mikekan
14-02-13, 11:46
Για σας θα ηθελα να ρωτησω κατι ..σκοπευω να αρχισω Whey+bcaa σε σκονη+amino liquid+ομεγα3 και πολιβιταμινες θα ηθελα λιπων να ρωτισω κατι αμα παρω bcca kai amino
μπορει να υπαρξη καπιο προβλημα στιν υγια μου/??? ειμαι 16 στα 17 αφτην τιν στηγμη περνω Whey+liquid

Για μένα κακώς παίρνεις ότι παίρνεις είσαι μικρός και δεν τα χρειάζεσαι.

Steloukos
14-02-13, 14:34
Για σας παιδια θα ηθελα να μου λυσετε μια απορια.Τι ειναι καλυτερο να πινω αμεσως μετα την προπονηση με βαρη την πρωτεινη με την μονουδρικη κρεατινη ή να παιρνω την κρεατινη και μετα απο 20-30 λεπτα να παιρνω και την πρωτεινη.Μεχρι τωρα κανω το δευτερο,εχω διαβασει οτι η γλουταμινη καλο ειναι να μην καταναλωνεται την ιδια ωρα που καταναλωνεται και η κρεατινη,γτ ενα απο τα 2 συστατικα θα υπερτερησει και το αλλο δν θα απορροδηθει σωστα.Τελικα τι ισχυει και γενικως εσεις πως προτιματε να παιρνετε τα παραπανω συμπληρωματα?

Valantis100
14-02-13, 18:18
οκ..αλλα αμα περνω αφτα που περνω τωρα ομεγα 3 1ταμπλετα+πρωτεινη isolate 3ροφιματα+ αμινο λικουιντ μετα τιν προπονιση και πριν+ πολιβιταμινες 1 ταμπλετα μπωρη να μου δημιουργιση καπιο προβλημα στιν υγια μου_
?

Greg1997
15-02-13, 01:52
να ρωτησω κατι τις ημερες που δεν παω γυμναστηριο ποση πρωτεινη να παιρνω και ποτε?

magavaTOUT
15-02-13, 02:04
Τοση ωστε να καλυψεις τις αναγκες σου μεσα στην μερα. Οποτε θες.

Andreas C.
15-02-13, 14:10
@Valantis100


Φίλε όταν σου τελειώσουν τα αμινοξέα μην ξανά πάρεις δεν σου χρειάζονται, να μείνεις μονο με πρωτεΐνη, Ω3 και πολυβιταμίνες!

Όχι δεν θα σου δημιουργήσουν κανένα πρόβλημα εκτός και αν έχεις ήδη κάποιο πρόβλημα ή αλλεργία σε κάποια από αυτά :toast:

panosralliart
16-02-13, 17:35
καλησπερα παιδια.θα ηθελα να ρωτησω αν εχετε ακουστα την trec nutrition και αν ειναι καλη σαν εταιρια.

Gorgojola
22-02-13, 23:08
εχω βρει ακρη για προιντα τις scitec 5 ευρω κατω απο τιμες που παιζουν στο διαδυκτιο εκτος απο πρωτεινη αξιζει τπτ αλλο βαση κοστους-ποιοτητας ?
(βασικα ψαχνω ω3-ω6 λιπαρα,κρετινη μονουδρικη πολυβιταμινη και κανα bca)

sobral
22-02-13, 23:36
εχω βρει ακρη για προιντα τις scitec 5 ευρω κατω απο τιμες που παιζουν στο διαδυκτιο εκτος απο πρωτεινη αξιζει τπτ αλλο βαση κοστους-ποιοτητας ?
(βασικα ψαχνω ω3-ω6 λιπαρα,κρετινη μονουδρικη πολυβιταμινη και κανα bca)

μας ρωτάς για μια εταιρία που βγάζει 1000000 προϊόντα. Έχει τεράστια γκάμα προϊόντων, αν τα βρίσκεις σε καλή τιμή πάρε, βγάζει μερικά καλά όπως επίσης είναι καλή λύση για stand alone συμπληρώματα όπως β-αλανίνη κτλ. Αυτά που ζητάς τώρα εσύ είναι τα βασικά όλες οι εταιρίες βγάζουν. Η ποιότητα ποικίλει...

m1k3
23-02-13, 02:32
εδω στο σαιτ σας γραφετε οι η nitrotech performance περιεχει β-αλανινη ενω αλλου γραφουν για λ-αλανινη...τι ισχυει τελικα?

COBRA_STYLE
23-02-13, 02:33
o,τι λεει το κουτι φιλε.

baspax1
23-02-13, 15:54
Γειά σας, δεν ξέρω αν στέλνω σε σωστό τόπικ αλλα θα ήθελα να ρωτησω και εγω αν παίρνω τη σωστη πρωτείνη για μένα για αυξηση βάρους
λοιπον παίρνω την http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?19556-100-Hi-Protein-Standard-(Win-Nutrition) μαζι
με μια κρεατίνη της εταιρίας http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?3844-Creapure-Creatine-Monohydrate-(Reflex)
Ειμαι 1.83 και 66.5 κιλα άρχησα.. στις 18 μέρες πινοντας σωστα και την πρωτείνη και την κρεατίνη στη ζυγαρια δείχνει 68.5 βλέπω για την κρεατίνη λενε καλά λόγια εδω στο φόρουμ και κατα συνέπεια δεν θα την αλλαζα γιατι ειναι και πολύ φθηνη και βλέπω ενεργεια πανω μου.
Το πρόβλημα μου ειναι οτι θέλω να αντικατασήσω την πρωτείνη με μια παρόμια της και σχετικά φθηνή γιατι η γευση της ειναι αθλια! σοκολάτα πηρα και μου ερχεται αναγούλα καθε φορα!
θα ήθελα λοιπον να ξέρω ποια θα ήταν καλη-ποιοτικη και να μου δείνει κιλά! ποτέ δεν εχω φτάσει πανω απο 73 κιλά ισως φταίει και ο σωματοτυπός μου..
δεν ειμαι οδοντογλυφίδα ειμαι σχηματισένος αλλα δεν μπορω να βλέπω αυτα κιλά θα επρεπε με αυτό το ύψος να ειμαι περίπου 78-80 κιλα.. τωρα δεν ξερω μπορει να εχω και ελαφρυ σκελετό γιατι σας είπα εχω λιγους μυές και οποιος με βλέπει πχ με κανει 78 κιλα.
Για να μήν σας ζαλίζω μου εχουν πει για την syntha 6 και την myofusion τι λέτε εσείς? ειναι παρόμοιες? αξιζει να παρω μια απο αυτες?

uplifter7
23-02-13, 17:26
καλησπερα..το purple wraath της controlled labs πιστευετε οτι αξιζει για καλοκαιρι στιν γραμμωση?μεσα στην προπονηση και μονο εκεινη την ωρα της ημερας αμινοξεα..

liveris
23-02-13, 18:02
*** Στο ακριβώς από πάνω ποστ,το quote ειναι πλεονασμός. Mods Team ***
δεν εχει να κανει με γραμμωση η με ογκο οποτε θελεις το παιρνεις..

Nikolas_mk2
23-02-13, 18:05
λοιπον παίρνω την http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?19556-100-Hi-Protein-Standard-(Win-Nutrition) μαζι
με μια κρεατίνη της εταιρίας http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?3844-Creapure-Creatine-Monohydrate-(Reflex)
Ειμαι 1.83 και 66.5 κιλα άρχησα.. στις 18 μέρες πινοντας σωστα και την πρωτείνη και την κρεατίνη στη ζυγαρια δείχνει 68.5 βλέπω για την κρεατίνη λενε καλά λόγια εδω στο φόρουμ και κατα συνέπεια δεν θα την αλλαζα γιατι ειναι και πολύ φθηνη και βλέπω ενεργεια πανω μου.
Το πρόβλημα μου ειναι οτι θέλω να αντικατασήσω την πρωτείνη με μια παρόμια της και σχετικά φθηνή γιατι η γευση της ειναι αθλια! σοκολάτα πηρα και μου ερχεται αναγούλα καθε φορα!
θα ήθελα λοιπον να ξέρω ποια θα ήταν καλη-ποιοτικη και να μου δείνει κιλά! ποτέ δεν εχω φτάσει πανω απο 73 κιλά ισως φταίει και ο σωματοτυπός μου..
δεν ειμαι οδοντογλυφίδα ειμαι σχηματισένος αλλα δεν μπορω να βλέπω αυτα κιλά θα επρεπε με αυτό το ύψος να ειμαι περίπου 78-80 κιλα.. τωρα δεν ξερω μπορει να εχω και ελαφρυ σκελετό γιατι σας είπα εχω λιγους μυές και οποιος με βλέπει πχ με κανει 78 κιλα.
Για να μήν σας ζαλίζω μου εχουν πει για την syntha 6 και την myofusion τι λέτε εσείς? ειναι παρόμοιες? αξιζει να παρω μια απο αυτες?

Αρχικα θα πρεπει να ξερεις οτι τα κιλά που βλεπεις στη ζυγαριά είναι απο την κατακράτηση υγρων που προκαλει η μονοϋδρική κρεατίνη τα οποια και θα φυγουν με την διακοπή της ληψης...

Καμια πρωτεινη δεν ''δινει'' κιλά,αυτο γινεται μονο με σοβαρη και δομημένη διατροφή και φυσικά σωστη προπόνηση,οποτε και θα ηταν καλό να ριξεις εκεί όλο το βάρος,

τωρα,αν επιμένεις οπωσδηποτε σε καποιο συμπλήρωμα παρε καλύτερα μια whey για μετά την προπόνηση....

baspax1
23-02-13, 19:24
*** Στο ακριβώς από πάνω ποστ,το quote ειναι πλεονασμός. Mods Team ***

Τρώω αρκετά και κάνω και καλη γυμναστική αλλα δεν βάζω κιλά πρίζονται οι μυες αλλα μεχρι εκεί στη ζυγαρία τα κιλά ειναι ιδια, ναι το ξέρω οτι αυτα τα δυο κιλα ειναι νερα απο την κρεατίνη το θέμα ειναι ομως οτι θέλω ενα συμπλήρωμα που θα συμπλήρωνε και την διατροφή μου.. και ειδικα βραδυ και πρωι που μπορει να φυγω γρήγορα για δουλειά και δεν θα μπορω να φάω αρκετα ...
οι whey ομως μπορει να μου συμπληρώσει διατροφή δεν εχει διαφορά απο μια προτεινη που ειναι ογκου?
ποιες ειναι καλές?

procop
23-02-13, 20:26
σκοπευω να αορασω ενα λιποδιαλυτη που ληγει τελος ιουνιου,αλλα επειδη τον βρηκα σε καλη τιμη σκεφτομαι να αγορασω 2 κουτια και να τα καταναλωσω καλοκαιρι.η διαρκεια χρησης θα ξεπερασει κατα 30 -40 μερες ην ημρομηνια ληξης.μηπως δεν ειναι καλο αυτο?σε πρωτεινη εχω καταναλωσει και μετα απο 15 μερες μαχ

JohnST
24-02-13, 18:35
Γεια σας ειμαι 21 χρονων με υψος 1,79 και 65 κιλα.Εχω παρει τρεις πρωτεινες στο παρελθον και αυξηντικες και υψηλης περιεκτικοτητας.
Αποφασισα να παρω κρεατινη και εχω 2 αποριες αν μπορειτε να βοηθησετε.
1ον η κρεατινη που θελω να παρω ειναι της Ον creatine powder μονουδρικη και δεν ξερω πως να την συνδιασω με την τωρινη πρωτεινη μου την Hydrobuilder της Ον(επειδη εχει κρεατινη μεσα)
2ον να συνδιασω με την κρεατινη , πρωτεινη υψηλης περιεκτικοτητας η αυξησης ογκου? στοχος μου ειναι η αυξηση ογκου

DORIAN CAP
24-02-13, 20:02
ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΒΡΕΘΗΚΑ ΣΕ ΜΙΑ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΣΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΕΙΠΩΘΗΚΕ ΟΤΙ ΤΗΝ ΠΡΩΤΕΙΝΗ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΙΡΝΕΙΣ 1.Η ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ ,2.Η ΠΡΙΝ ΤΟ ΒΡΑΔΥΝΟ ΥΠΝΟ ΚΑΘΩΣ ΤΟΤΕ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΗ Η ΔΡΑΣΗ ΤΗΣ ......ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΧΡΕΙΑΖΕΤΕ Η ΠΡΩΤΕΙΝΗ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΔΙΑΤΡΟΦΗΣ ΚΑΙ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΗΣ ΜΕΡΑΣ...???. Η ΟΝΤΩΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟ Η ΧΡΗΣΗ ΤΗΣ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ Η ΛΙΓΟ ΠΡΙΝ ΤΟ ΒΡΑΔΥΝΟ ΥΠΝΟ ...?????????.( ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΕΚΑΝΑ ΠΑΤΑΤΑ ΚΑΙ ΝΑ ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ ΕΡΩΤΗΣΗ ΜΟΥ ΣΤΟ ΣΩΣΤΟ ΤΟΠΙΚ)...ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ .


*** Μην γράφεις με κεφαλαία, στην γλώσσα του διαδικτύου είναι σαν να φωνάζεις. Mods Team ***

billys15
24-02-13, 20:17
Γεια σας ειμαι 21 χρονων με υψος 1,79 και 65 κιλα.Εχω παρει τρεις πρωτεινες στο παρελθον και αυξηντικες και υψηλης περιεκτικοτητας.
Αποφασισα να παρω κρεατινη και εχω 2 αποριες αν μπορειτε να βοηθησετε.
1ον η κρεατινη που θελω να παρω ειναι της Ον creatine powder μονουδρικη και δεν ξερω πως να την συνδιασω με την τωρινη πρωτεινη μου την Hydrobuilder της Ον(επειδη εχει κρεατινη μεσα)
2ον να συνδιασω με την κρεατινη , πρωτεινη υψηλης περιεκτικοτητας η αυξησης ογκου? στοχος μου ειναι η αυξηση ογκου

Ποση κρεατινη εχει η hydro ανα δοση? Μπορεις να κανεις φορτωμα με την μονοϋδρικη ή να παιρνεις 1-2 δοσεις τη μερα.Οσο για την πρωτεϊνη,τα gainer θελουν προσοχη στην χρηση.Ειναι καλα για μετα την προπονηση,αλλα οχι για την υπολοιπη μερα.Και στην τελικη,γιατι να παρεις gainer που ειναι γεματα δεξτροζη? Για θερμιδες? Παρε θερμιδες απο "καλο" υδατανθρακα και αγορασε μια απλη whey.


ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΒΡΕΘΗΚΑ ΣΕ ΜΙΑ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΣΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΕΙΠΩΘΗΚΕ ΟΤΙ ΤΗΝ ΠΡΩΤΕΙΝΗ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΙΡΝΕΙΣ 1.Η ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ ,2.Η ΠΡΙΝ ΤΟ ΒΡΑΔΥΝΟ ΥΠΝΟ ΚΑΘΩΣ ΤΟΤΕ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΗ Η ΔΡΑΣΗ ΤΗΣ ......ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΧΡΕΙΑΖΕΤΕ Η ΠΡΩΤΕΙΝΗ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΔΙΑΤΡΟΦΗΣ ΚΑΙ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΗΣ ΜΕΡΑΣ...???. Η ΟΝΤΩΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟ Η ΧΡΗΣΗ ΤΗΣ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ Η ΛΙΓΟ ΠΡΙΝ ΤΟ ΒΡΑΔΥΝΟ ΥΠΝΟ ...?????????.( ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΕΚΑΝΑ ΠΑΤΑΤΑ ΚΑΙ ΝΑ ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ ΕΡΩΤΗΣΗ ΜΟΥ ΣΤΟ ΣΩΣΤΟ ΤΟΠΙΚ)...ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ .

Μετα την προπονηση οντως εισαι πιο δεκτικος σε συστατικα,αν και τελευταια υπαρχουν αντιθετες γνωμες γι'αυτο.Αρα ειτε πρωτεϊνη σε σκονη παρεις ειτε φαγητο,παλι θα το απορροφησεις καλυτερα.Τωρα αν δεις οτι χρειαζεσαι μες στην υπολοιπη μερα εξτρα πρωτεϊνη,μπορεις να συμπληρωσεις με τη σκονη.Αυτο κανουμε οι περισσοτεροι,αλλα μην την εχεις σαν βασικη πηγη πρωτεϊνης.

DORIAN CAP
24-02-13, 20:20
ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΒΡΕΘΗΚΑ ΣΕ ΜΙΑ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΣΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΕΙΠΩΘΗΚΕ ΟΤΙ ΤΗΝ ΠΡΩΤΕΙΝΗ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΙΡΝΕΙΣ 1.Η ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ ,2.Η ΠΡΙΝ ΤΟ ΒΡΑΔΥΝΟ ΥΠΝΟ ΚΑΘΩΣ ΤΟΤΕ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΗ Η ΔΡΑΣΗ ΤΗΣ ......ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΧΡΕΙΑΖΕΤΕ Η ΠΡΩΤΕΙΝΗ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΔΙΑΤΡΟΦΗΣ ΚΑΙ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΗΣ ΜΕΡΑΣ...???. Η ΟΝΤΩΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟ Η ΧΡΗΣΗ ΤΗΣ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ Η ΛΙΓΟ ΠΡΙΝ ΤΟ ΒΡΑΔΥΝΟ ΥΠΝΟ ...?????????.( ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΕΚΑΝΑ ΠΑΤΑΤΑ ΚΑΙ ΝΑ ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ ΕΡΩΤΗΣΗ ΜΟΥ ΣΤΟ ΣΩΣΤΟ ΤΟΠΙΚ)...ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ .


*** Μην γράφεις με κεφαλαία, στην γλώσσα του διαδικτύου είναι σαν να φωνάζεις. Mods Team ***


σωστη η παρατηρηση:doh: ...σορυ ......

DORIAN CAP
24-02-13, 20:33
Ποση κρεατινη εχει η hydro ανα δοση? Μπορεις να κανεις φορτωμα με την μονοϋδρικη ή να παιρνεις 1-2 δοσεις τη μερα.Οσο για την πρωτεϊνη,τα gainer θελουν προσοχη στην χρηση.Ειναι καλα για μετα την προπονηση,αλλα οχι για την υπολοιπη μερα.Και στην τελικη,γιατι να παρεις gainer που ειναι γεματα δεξτροζη? Για θερμιδες? Παρε θερμιδες απο "καλο" υδατανθρακα και αγορασε μια απλη whey.



Μετα την προπονηση οντως εισαι πιο δεκτικος σε συστατικα,αν και τελευταια υπαρχουν αντιθετες γνωμες γι'αυτο.Αρα ειτε πρωτεϊνη σε σκονη παρεις ειτε φαγητο,παλι θα το απορροφησεις καλυτερα.Τωρα αν δεις οτι χρειαζεσαι μες στην υπολοιπη μερα εξτρα πρωτεϊνη,μπορεις να συμπληρωσεις με τη σκονη.Αυτο κανουμε οι περισσοτεροι,αλλα μην την εχεις σαν βασικη πηγη πρωτεϊνης.

σαν βασικη πηγη οχι ...αλλα μεσα στην διατροφη και κατα την διαρκεια της μερας (οταν δεν υπαρχει αθλητικη δραστηριοτητα) το scoop πρωτεινης τελικα χρειαζετε...???.........

billys15
24-02-13, 20:49
Αυτο σου γραφω φιλε,αν δεις οτι δεν μπορεις να φας το υπολοιπο ψαρι π.χ. γιατι σου κοπηκε η ορεξη,αλλα χρειαζεσαι πρωτεϊνη εκεινη τη στιγμη,ναι συμπληρωσε με μισο scoop αν δεν εχεις κατι αλλο προχειρο.

Mikekan
25-02-13, 14:44
Παίδες από το mp πόσο καιρό κάνουν να έρθουν οι παραγγελίες στην Αθήνα?

COBRA_STYLE
25-02-13, 14:56
5-7 μερες.

dio32
25-02-13, 14:56
Παίδες από το mp πόσο καιρό κάνουν να έρθουν οι παραγγελίες στην Αθήνα?

εμενα στις 14ημερες μου ηρθανε.βεβαια παει και πολυ καιρος που πηρα απο εκει.

Mikekan
25-02-13, 14:57
Thanks guys! :)

baspax1
25-02-13, 20:24
Παιδιά δεν μου απαντήσατε.. τελικά αξίζει να πάρω whey και υδατανθρακες να παιρνω πχ απο το ταχινι η την βρώμη η να παρω πχ μια "βρωμικη" σαν την myofusion που εχει σχετικα καλα σχόλια?

AlexakisKon
25-02-13, 20:29
γνωμη μου φίλε να παρεις οχι 100% καθαρη αλλα μια απλη whey π.χ gold standard και υδατανθρακα και θερμιδες με ποιοτικο φαγητο

baspax1
25-02-13, 20:31
*** Στο ακριβώς από πάνω ποστ,το quote ειναι πλεονασμός. Mods Team ***
Ποιά ειναι αυτη φίλε μου δωσε μου ενα λινκ! εχει και πολλους υδατάντθρακες μεσα?

AlexakisKon
25-02-13, 20:35
οχι, εχει υψηλο ποσοστο πρωτείνης απλα οχι 100%, λινκ δεν σου βαζω γιατι απαγορευεται απο το φορουμ αλλα ψαξε στο google: on gold standard και θα σου την βγαλει

baspax1
25-02-13, 20:40
*** Στο ακριβώς από πάνω ποστ,το quote ειναι πλεονασμός. Mods Team ***
Ναι φιλε μου την ειδα βεβαια παρατήρισα οτι υπάρχει και η PERFORMANCE WHEY που εχει περισσότερους υδατάνθρακες και περισσότερα λιπαρά και θερμίδες ισως μου κάνει και αυτη γιατι είμαι αρκετά αδύνατος και ποιο πολυ την θέλω για ολες τις ωρες τις ημέρας για να βάλω κιλά.

giannis64
25-02-13, 20:48
οχι, εχει υψηλο ποσοστο πρωτείνης απλα οχι 100%, λινκ δεν σου βαζω γιατι απαγορευεται απο το φορουμ αλλα ψαξε στο google: on gold standard και θα σου την βγαλει

:thumbup: αλλο παλι και αυτο!!!:smash:

δωστου ανθρωπου ενα δυο λινκ απο εδω μεσα να μπει να διαβασει. που τον στελνεις αδικα να κανει μπανιο στα βαθια..:green:

διαβασε εδω

Πρωτεΐνες (http://forum.bodybuilding.gr/forumdisplay.php?45-%CE%A0%CF%81%CF%89%CF%84%CE%B5%CE%90%CE%BD%CE%B5%CF%82)

Natural Whey Gold Standard (ON) (http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?6913-Natural-Whey-Gold-Standard-%28ON%29)


Whey Gold Standard (ΟΝ) (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?871-Whey-Gold-Standard-%28%CE%9F%CE%9D%29)

AlexakisKon
25-02-13, 20:49
α τωρα διαβασα το αρχικο σου μυνημα, τοτε ναι μπορεις να παρεις μια πρωτεϊνη για αυξηση βαρους, εχω φίλο που πίνει και εχει δει αποτελεσματα, απλα να ξερεις οτι θελει να αλλαξεις και την διατροφη σου μαζι

AlexakisKon
25-02-13, 20:51
:thumbup: αλλο παλι και αυτο!!!:smash:

δωστου ανθρωπου ενα δυο λινκ απο εδω μεσα να μπει να διαβασει. που τον στελνεις αδικα να κανει μπανιο στα βαθια..:green:

διαβασε εδω

Πρωτεΐνες (http://forum.bodybuilding.gr/forumdisplay.php?45-%CE%A0%CF%81%CF%89%CF%84%CE%B5%CE%90%CE%BD%CE%B5%CF%82)

Natural Whey Gold Standard (ON) (http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?6913-Natural-Whey-Gold-Standard-%28ON%29)


Whey Gold Standard (ΟΝ) (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?871-Whey-Gold-Standard-%28%CE%9F%CE%9D%29)

ααααα σορυ ξεχασα οτι υπαρχει και μεσα στο σαιτ θεμα για την on:green::green:

baspax1
25-02-13, 21:11
Ναι φιλε δεν εχω κατασταλάξει ομως σε ποια γιατι υπαρχουν πολλές απόψεις και εχω καταμπερδευτει!
για την myofusion ελεγα εγω δεν ξέρω αν κανω σωστο... σκέψου οτι πάιρνω της win την hight protein αλλα ειναι αθλια στη γευση

α τωρα διαβασα το αρχικο σου μυνημα, τοτε ναι μπορεις να παρεις μια πρωτεϊνη για αυξηση βαρους, εχω φίλο που πίνει και εχει δει αποτελεσματα, απλα να ξερεις οτι θελει να αλλαξεις και την διατροφη σου μαζι

AlexakisKon
25-02-13, 21:13
η myofusion ειναι καλη και γνωστη μαρκα παντως

warrior s
25-02-13, 21:15
Ναι αν εξαιρεσεις ότι εχει τη μιση πρωτείνη από αυτη που λέει η ετικέτα 62055

baspax1
25-02-13, 21:21
*** Στο ακριβώς από πάνω ποστ,το quote ειναι πλεονασμός. Δεν με λες εξεπίτηδες το κάνεις; Mods Team ***
Να.. κατι τέτοια μου λέτε και μετά με κόβεται απο την αγορά... και το θέμα ειναι οτι δεν λέτε μια παρόμια που να αξίζει πραγματικά σε θεμα λεφτα και απόδοσης

warrior s
25-02-13, 21:26
Κοίτα ολες σχεδόν οι ετικέτες λένε ψέματα στην περιεκτικότητα. Δεν αφορά μονο αυτη. Απλά αυτη είναι η πρωτεινη με σχετικά μεγάλη απόκλιση Πάρτη καλή είναι αλλά βάλε λιγο παραπάνω σκόνη..

baspax1
25-02-13, 21:39
Moderator δεν το πήρα χαμπάρι στο προηγούμενο οτι εκανες παρατήρηση αράξε μην δαγκώνεις...
Ναι αυτη θα πάρω και θα την συνδιάσω με την κρεατίνη της reflex που παίρνω...

carmello
28-02-13, 23:00
Καλησπερα παιδια σε ολους...θα ηθελα μια μεγαλη βοηθεια απο εσας...Ειμαι 28 χρονων ..1,88 υψος. 87 κιλα. 13% λυπος και 40% νερο......παιζω basket ..το σωματοτυπο μου ειναι αθλητικο , απλα θελω να παρω ογκο στα κιλα που ειμαι τωρα..θα ηθελα την βοηθεια σας, τι σημπληρωματα να παρω συνδιαζοντας το αθλημα που κανω και το γυμναστηριο..

billys15
01-03-13, 01:06
Με 40% νερο φιλε θα ειχες παθει ξηρασια! :)

Για να παρεις ογκο στα κιλα που εισαι τωρα σημαινει οτι θα χασεις λιπος και θα βαλεις μαζα ταυτοχρονα,αρα θελει μπολικη υπομονη.Μπορεις να το κανεις τρωγοντας πανω-κατω στις θερμιδες συντηρησης οπως εχουμε χιλιοπει.Οσο για συμπληρωματα,εχουμε υπερβολικα πολλα θεματα που μπορεις να παρεις μια γενικη αποψη,και ο,τι απορια εχεις μετα πες.:)

Για μπασκετ θα μπορουσες να παρεις κατι σε διεγερτικο και κλασσικα βιταμινες-λαδια.

magkakos
01-03-13, 20:37
καλησπέρα
έχω ένα μικρό θεματάκι με τη γουέι μου και θέλω βοήθεια σας παρακαλώ...όταν την ανακατεύω στο σέικερ(βανίλια έχω) με νερό γίνεται όλο άσπρο και δεν μπορώ να δω αν έχει διαλυθεί πλήρως(δεν βλέπω κανένα κόκκο αλλά είναι η πρώτη μου και καταλαβαίνετε)...επίσης στο τέλος όταν την πίνω κάτω στον πάτο αφήνει μια στρώση αυτό να το πίνω ή όχι??είναι φυσιολογικό?

billys15
01-03-13, 23:31
Αν δεν εχει κοκκους σημαινει οτι διαλυεται μια χαρα.Αυτη η στρωση στον πατο δεν ξερω τι ειναι.Εννοεις να μενει λιγο υπολειμμα ή να γινεται σαν κρεμα κατω στο shaker?

magkakos
02-03-13, 11:09
σαν κρέμα

Arlond
02-03-13, 13:17
παιδια εχω παρει μια καρνιτινη να χασω λιγο λιπακι αλλα και πιρα και μονουδρικη κρεατινη να παρω λιγο μυ
μπορω να τα συνδιασω αυτα μαζι??? επισης ηερετε αν μπορω να ριξω την κρεατινη μεσα στην πρωτεινη και να τα πινω μαζι? ευχαριστω

ελμερ
02-03-13, 13:23
Τετοιες ερωτησεις μπρορουμε να τις κανουμε εδω ,στις γενικες ερωτησεις για συμπληρωματα,δε χρειαζεται να ανοιγουμε καινουριο θεμα....:welcome::welcome:

klag
03-03-13, 02:01
Εχω 5 μερες που παιρνω αυτον τον λιποδιαλυτη weider fat burner της victory θελω ομως να παρω και προτεινη..θα υπαρξει προβλημα εαν τ ανακατεψω;

billys15
03-03-13, 06:20
Ετσι οπως το εγραψες σκεφτηκα 1) πως να ανακατεψεις την πρωτεϊνη και 2) οτι σου φερνει ανακατεμμα καποιο συμπληρωμα.Ασχετα και τα 2.:green:

Δεν υπαρχει προβλημα..

klag
03-03-13, 10:39
Το ίδιο ισχύει και με τα αμινοξέα;

billys15
03-03-13, 14:10
Τα αμινοξεα ειναι πρωτεϊνη,αρα το ιδιο ισχυει.

klag
03-03-13, 14:37
οκ φιλε ευχαριστω;)

klag
03-03-13, 14:38
αλλη μια ερωτηση! ειναι αληθεια οτι με το που κοβεις τους λυποδιαλυτες βαζεισ μεσα σε μια βδομαδα τ κιλα που εχασες;

tzvasilis
03-03-13, 15:13
γεια σας! εχω ξεκινησει και περνω αυτη την πρωτεινη PRO COMPLEX (OPTIMUM) και θελω να την σινδιασω με καποια (αμινοξεα,BCAA) ποια μπορω να παρω???

giannis64
03-03-13, 16:22
πως σκεφτεσαι να συνδυασεις πρωτεινη και αμινοξεα?

tzvasilis
03-03-13, 16:29
δεν εχω ξανα παρει! και ρωταω αν γινετε και αν θα ηταν καλο!

billys15
03-03-13, 16:38
αλλη μια ερωτηση! ειναι αληθεια οτι με το που κοβεις τους λυποδιαλυτες βαζεισ μεσα σε μια βδομαδα τ κιλα που εχασες;

Οχι...


γεια σας! εχω ξεκινησει και περνω αυτη την πρωτεινη PRO COMPLEX (OPTIMUM) και θελω να την σινδιασω με καποια (αμινοξεα,BCAA) ποια μπορω να παρω???

Πολλα αρθρα για αμινοξεα ειναι στην αξιολογηση,διαβασε και επελεξε.

tzvasilis
03-03-13, 17:20
το θεμα ειναι οτι εχω διαβασει αρκετα ποστ! αλλα το θεμα ειναι οτι ο καθε ενας λεει την γνομη του για το καθε ενα σκευασμα και ολα στο τελος βγενουν να ειναι τα καλιτερα! και δεν ξερω τι να παρω! :unsure:

tzvasilis
03-03-13, 17:59
για αυτο το εχετε να πειτε BCAA POWDER (WARRIORLAB) ??

billys15
04-03-13, 00:02
Ρε συ Βασιλη βγαινουν ολα τα καλυτερα απλα επειδη ολα ειναι το ιδιο.Τι διαφορα περιμενεις να δεις επανω σου αν το ενα σκευασμα εχει 2,7mg λιγοτερη ισολευκινη απο το αλλο? Παρε ενα και μην το πολυμελετας.

bazukakias
04-03-13, 18:39
Γεια σας :) ειμαι 59 κιλα με 1,72 υψος
Σε 3 μήνες(μετά τις πανελλήνιες)θα αρχίσω να παίρνω κρεατίνη και προτείνη και σαν ''παρθένος'' στον κόσμο των συμπληρωμάτων :P:P:P θα ήθελα την γνώμη σας για τα παρακάτω συμπληρώματα : κρεατίνη--->CELL TECH PERFORMANCE SERIES πρωτεινη--->MUTANT WHEY απο την PVL
ερώτηση 1)θα πάρω πολύ λίπος από αυτή την κρεατίνη?γιατί έχω ήδη λίγο λίπος στην κοιλιά... :(
2)από γεύση και διαλυτότητα είναι καλές?

Andreas C.
04-03-13, 22:42
Γεια σου και εσένα φίλε :welcome:

1) Εξαρτάται από την διατροφή σου!

2)Δες λίγο τις αξιολογήσεις τους:
Cell Tech Performance Series (Muscletech) (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?24647-Cell-Tech-Performance-Series-%28Muscletech%29)
Mutant Whey (PVL) (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?15969-Mutant-Whey-%28PVL%29&highlight=MUTANT+WHEY)

bazukakias
04-03-13, 23:28
Γεια σου και εσένα φίλε :welcome:

1) Εξαρτάται από την διατροφή σου!

2)Δες λίγο τις αξιολογήσεις τους:
Cell Tech Performance Series (Muscletech) (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?24647-Cell-Tech-Performance-Series-%28Muscletech%29)
Mutant Whey (PVL) (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?15969-Mutant-Whey-%28PVL%29&highlight=MUTANT+WHEY)

χμμμ κατι ειχε παρει το ματι μου :P
λοιπον πρωι κουακερ,αυγα και γαλα
μεσημέρι στηθος κοτοπουλο ή μοσχαρισια μπριζολα ή ψαρονεφρι μαζι με πατατες βραστες-φουρνου και μια πολυβιταμίνη
μετα την προπο 6 αυγα 2 μπανανες(δεν ειναι και μεγαλες) μαζι με μελι
μετα απο καμια ωρα ξυρους καρπους
και το βραδυ σαν το μεσημεριανο
ξερω οτι δεν ειναι και η καλυτερη διατροφη αλλα σαν 18 χρονο δεν μπορω να κανω και πολλα ::green::green:
οπως καταλαβαινεις δεν μετραω γραμμαρια :P :P :P

iliasgtc
04-03-13, 23:41
Σκεφτομαι να παρω κρεατινη αλλα εχω 40 λεπτα αεροβίο στο προγραμμα μου.θα πρεπει να το μειωσω η δεν θα εχω προβλημα?το αναφερω λογω της κατακρατησης υγρων που θα εχω απτην κρεατινη

COBRA_STYLE
04-03-13, 23:44
παρε,δεν επηρεαζει το ενα το αλλο.Ενδομυικα ειναι τα υγρα που τραβαει η κρεατινη,οχι υποδορια.

Metalhead|T|
05-03-13, 01:13
μια απορία που μου γεννηθηκε σημερα..το ΖΜΑ λεει οτι πρεπει να το παίρνουμε πρίν τον ύπνο..γιατι αυτο?...αν το παίρνουμε καποια αλλη στιγμη μεσα στη μερα εχουμε καποιο όφελος? και αν ναι ποιο?

COBRA_STYLE
05-03-13, 01:37
γιατι θα σου δωσει λιγο καλυτερο-βαθυτερο υπνο...λογω μαγνησιου κυριως...αλλα και η b6 κανει κατι σε αυτο.Για τεστο εχουμε πει δεν κανει τπτ,εκτος αμα εχεις ηδη ελλειψη σε ψευδαργυρο.Τωρα μεσα στη μερα μπα,δε θα κανει κατι.

Glorysm8
05-03-13, 17:46
γεια σας παιδια.ειμαι νεος σχετικα στο φορουμ και θα ηθελα να σας ζητησω μια μικρη βοηθεια και γνωμες περι των συμπληρωματων μου,της διατροφης αλλα και της προπονησης.

στο πρωινο 8 η ωρα περνω 1 scoop Nitrotech hardcore pro mazi me 80g κουακερ.

στο δεκατιανο περιπου στις 11 γευμα 500 θερμιδων με 120γρ υδατανθρακα,μαζι περνω ενα cla 1250mg και ενα σακουλακι myovite multi(λεει 2 σακουλακια την μερα στην δοσολογια εγω περνω ενα,τα 2 τα θεωρω υπερβολη).

2-3 τρωω μεσημεριανο γυρω στις 600 θερμιδες με 100γρ υδατανθρακα.καπου εδω ριχνω ενα power nap.

μεταξυ 5-7 παω προπονηση για 1¨20.αν ειναι μερα που κανω και αεροβιο κανω 2 ωρες περιπου.

ακριβως πριν φυγω για προπονα περνω nano vapor hardcore pro series 1,5 scoop.

μολις τελειωσω την προπονηση μεσα στο γυμ περνω 1 scoop hyper amino fusion.

30-45 min αφου επιστρεψω απο το γυμ πινω ενα scoop Optimum gold standard με νερο kai

1 ωρα μετα τρωω γευμα 350-400 θερμιδων(υδατανθρακα εδω περνω απο λαχανικα η χορτα. τελευταια φορα τρωω ρυζι στο μεσημεριανο) και ενα cla 1250mg.ν

α σημειωσω οτι ειμαι 28 ετων 1,85 94κιλα 18% λυπος και στοχος μου ειναι να κατεβω στο 8-10% στα 88 κιλα.
Επισης κανω βαρη 5 φορες την βδομαδα +2 σπινινγκ τις μερες που παιζω ποδια και την κυριακη αν την παλευω μπορει να παω και κανα ποδηλατακι χαλαρο στα περιχωρα.Eλπιζω στην συμβουλη σας!Τι να προσθεσω η να αφαιρεσω?μηπως πρεπει να ανεβασω λιγο θερμιδες?μηπως να αλλαξω το νιτρικο με BCA για Pre?να πω και ενα μπραβο για την καλη δουλεια και τις τοσες πληροφοριες,nicely done!

α ξεχασα οτι περνω και 25μλ υγρα αμινοξεα μιση ωρα μετα το μεσημεριανο amino craft liquid της Ironmaxx

SALAS
06-03-13, 06:53
πεδια γεια σας θα ηθελα να μαθω αν ξερει κανεις για το σιγκεκριμενο προϊον (Adipo-X) εχω ιστορικο με θυροιδη... μπωρω να παρω κατι τετιο?

dio32
07-03-13, 10:52
βρε παιδια για θυμηστε μου λιγο,πηρα τριμπουλους απο βοτανο της now 1000mg με ειχε βοηθησει περυσι στην γραμωση.στα ποσα ασφαλες σε mg να παιξω?και ποτε να τα βαλω?

billys15
07-03-13, 16:52
Λεγεται οτι ειναι καλυτερα να τα παιρνεις ανα 8ωρο.Τωρα απο δοσεις τι να σου πω,εχω δει μεχρι και 5γρ τη μερα ας πουμε.Δεν ξερω τι αντενδειξεις μπορει να εχει σε τετοια δοση,αλλα δεν νομιζω να ειναι και τοσο δυνατο ακομα και με 5γρ.Δεν μπορω να 'χω καλη γνωμη ομως γιατι προσωπικα ειχα δοκιμασει μεχρι 1.8γρ.

AlexS
08-03-13, 15:50
Καλησπέρα χρειάζομαι τις συμβουλές σας και τις γνώσεις σας! Λοιπόν ειμαι 26 χρονών ,έχω ύψος 1,88 και βάρος 130 κιλά..Τα τελευταία χρόνια έπαιζα γύρω στα 115 αλλά πέρσι στο σκι έσπασα το γονάτο και από τότε έχω και 2 βίδες, έτσι έμεινα στο κρεβάτι για 6 μήνες και έσπασα τα ρεκόρ των κιλών μου:( Γυμναστική έκανα πάντα κατά καιρούς γι αυτό έχω αρκετά καλή μυική μάζα από ότι μου έχουν πει και διαιτολόγοι τα κανονικά κιλά μου θα είναι γύρω στα 95 με 100.. Τώρα ερχόμαστε στο ζουμί... Εδώ και 1μιση εβδομάδα έχω ξεκινήσει διατροφή σε διατροφολόγο και έχω χάσει ήδη 5 κιλά(+τα υγρά) Πηγαίνω για περπάτημα όσο ποιο γρήγορο μπορώ για 40-60λεπτα σχεδόν κάθε μέρα.. Σκέφτομαι να μην ξεκινήσω γυμναστήριο ακόμα αλλά όταν φτάσω γύρω στα 110 με 120 κιλα.Εχω μπλεχτεί αρκετά με κάτι σκευάσματα που έχω πάρει και θέλω τα φώτα σας.. Αυτή την στιγμή παίρνω 1caps fat metabolizer της Biochem,2caps cla και άλλο 1 caps lekithine μαζί με το πρωινό το μεσημεριανό και το βραδινό... Επίσης πριν από το περπάτημα παίρνω 15ml l-carnitine kai 2caps από το blackburn stacker2..Μου φενεται ότι πέφτει πολύ χαπακομα κατά την διάρκεια της μέρας με όλα αυτά.. Όντως χρειάζονται όλα αυτά?? Άμα χρειάζεστε καμιά άλλη πληροφορία ή διευκρίνηση είμαι στην διάθεση σας;) Ευχαριστώ εκ των προτέρων!:)

Mikekan
08-03-13, 17:51
Οχι δεν σου χρειάζεται τίποτα απο όλα αυτα, διατροφη και προπόνηση.

AlexS
08-03-13, 20:03
Σοβαρά???? Τζάμπα τα πήρα??? Δηλαδή δεν βοηθάνε καθόλου στο να χάσω κάτι επιπλέον???:(

arnoldmitsos88
08-03-13, 22:55
τρώγε λιγότερο κάνε και την γυμναστική σου και με υπομονή όλα γίνονται.

john39
09-03-13, 03:21
μια απορία που μου γεννηθηκε σημερα..το ΖΜΑ λεει οτι πρεπει να το παίρνουμε πρίν τον ύπνο..γιατι αυτο?...αν το παίρνουμε καποια αλλη στιγμη μεσα στη μερα εχουμε καποιο όφελος? και αν ναι ποιο?

και βεβαια δεν το παιρνεις για να κοιμηθεις καλυτερα οπως σου απαντησαν..το οτι ισως σε βοηθησει να κοιμηθεις καλυτερα δεν ειναι ο σκοπος του!!
Η πραγματικοτητα ειναι οτι το παιρνεις πριν κοιμηθεις την νυχτα γιατι η τεστοστερονη σου και η αυξητικη ορμονη
εκκρινονται κατα την διαρκεια της νυχτας και μαλιστα τις πρωτες ωρες στον βαθυ υπνο.Και το μαγνησιο σε συνδιασμο με ψευδαργυρο βοηθουν εαν εχεις χαμηλη τεστοστερονη να ανεβει,.και πραγματι ειναι ετσι.η βιταμινη σε βοηθαει να κοιμηθεις λιγο βαθυτερα αλλα δεν ειναι και τοσο ισχυρη αν ηταν θα επερναν ζμα για τις αυπνοιες.
το ζμα ειναι μια πατεντα που κονομησε ενας ανθρωπος που δεν ηταν ουτε γιατρος ουτε τιποτα.μπορειτε να βρειτε αυτα τα μεταλλα μονα τους φθηνοτερα εαν εχετε ελλεψη και να τα παρετε,,κοστιζουν φθηνοτερα αφου δεν πληρωνετε το ονομα.
>Ρε παιδια αν δεν ξερετε κατι μην γραφετε οτι ναναι.
σ.σ. ειναι διατροφολογος

john39
09-03-13, 03:31
Για σας θα ηθελα να ρωτησω κατι ..σκοπευω να αρχισω Whey+bcaa σε σκονη+amino liquid+ομεγα3 και πολιβιταμινες θα ηθελα λιπων να ρωτισω κατι αμα παρω bcca kai amino
μπορει να υπαρξη καπιο προβλημα στιν υγια μου/??? ειμαι 16 στα 17 αφτην τιν στηγμη περνω Whey+liquid

δεν ειχες καποιον ηθελα να ξερα να σε αποτρεψει..αν ειναι δυνατον 16 ετων να παιρνεις αυτα που γραφεις,,
αδικα τα παιρνεις και ειδικα την γλουταμινη ειναι να κανει κανεις τον σταυρο του ...
ποιος στα εδωσε στα 16 σου,,ελεος πραγματικα/

dio32
09-03-13, 15:18
βρε παιδια να κανω μια ερωτηση?αν και την ξερω και απο μονος μου.
λοιπον ο πατερας μου εχει χοληστερινη και του ειχε δωσει ο γιατρος τα omacor δηλαδη omega 3 ειναι,τα omega 3 που περνουμε απο την now foods την ιδια δουλεια δεν κανουν?γιατι και καλα πηγε στον φαρμακκοπειο και του ειπε μπορει να μην εχουν το ιδιο αποτελεσμα και κτλ,αφου της now μερικα ειναι και πολυ καλα αρα και καλυετρα αποτελεσματα θα εχουν,ετσι δεν ειναι?

billys15
09-03-13, 16:08
Ο φαρμακοποιος κλασσικα θα πει οτι τα δικα του ειναι καλυτερα γιατι ειναι ελεγμενα.Λες και τα υπολοιπα τα κανουν σε απορρητα εργαστηρια και "δεν ξερουμε τι βαζουν μεσα".Μια χαρα θα ειναι και της now.

Stathan
11-03-13, 02:03
Εχω παρατηρησει τον τελευταιο καιρο πως αφου πιω τη whey(100% gold standard) μετα την προπονηση και φαω το μεταπροπονητικο γευμα δημιουργουνται πολλα αερια και τις περισσοτερες φορες καταληγουν σε αφοδευση! Πιστευετε πως εχει να κανει με την προσληψη της whey το ολο θεμα? Διοτι καποιες φορες εσκεμμενα δεν την πηρα και αφου εφαγα κανονικα το μεταπροπονητικο δεν υπηρχαν αναλογες παρενεργειες!!!

billys15
11-03-13, 02:15
Ειναι καποιες whey που δεν μας καθονται καλα λογω λακτοζης,επεξεργασιας ή δεν ξερω εγω τι.Δοκιμασε αλλη μαρκα.

Stathan
11-03-13, 02:20
Ειναι καποιες whey που δεν μας καθονται καλα λογω λακτοζης,επεξεργασιας ή δεν ξερω εγω τι.Δοκιμασε αλλη μαρκα.

Με κατεστρεψες!!!χαχαχα Προσφατα αγορασα το κιλο!!! Με την λακτοζη δεν εχω προβλημα! Υπηρχε διαστημα(κοντα 3 μηνες) που την επαιρνα(ειχα μια 2κιλη τοτε) και ολα κομπλε!! Συνεχιζοντας με τον καιρο εμφανιστηκε το προβλημα που ανεφερα! Την σταματησα για 2 μηνες και με το που ξεκινησα παλι επανεμφανιστηκε!!! Μου κακοφαινεται να την κοψω παλι τωρα και να πανε χαμενα τα 30 ευρουλακια!!:P

billys15
11-03-13, 03:08
Μπορεις να παρεις μια αλλη και να βαζεις μιση μιση δοση αφου ειναι καινουργια.Τσαμπα δεν πανε,μη βλασφημεις! :green:

Stathan
11-03-13, 03:28
Μπορεις να παρεις μια αλλη και να βαζεις μιση μιση δοση αφου ειναι καινουργια.Τσαμπα δεν πανε,μη βλασφημεις! :green:

Οταν υπαρξει ρευστο ισως το κανω!!! Γινεται να αναμειξω πχ την γολδ στανταρτ με τη συνθα 6 που ειναι πολλαπλων πηγων?

COBRA_STYLE
11-03-13, 15:03
Ολα γινονται,μπορεις.

Stathan
11-03-13, 19:42
Ολα γινονται,μπορεις.

Θα το επιχειρησω καποια στιγμη!! Ευχομαι ομως να αντεξει και η καλλιοπη επειτα!!! :P

just chris
13-03-13, 01:10
να κανω κ γω μια ερωτησουλα!
τη b-complex κ το μαγνησιο πριν την προπονηση thai ή μετα?
επισης να τα παιρνω κ τα δυο μαζι ή χωριστα? ας πουμε το μαγνησιο μετα την προ κ τη b μετα?
ή κ τα δυο μαζι πριν ή μετα?
ελπιζω να καταλαβατε γιατι εγω μπερδευτηκα:toast:

Devil
13-03-13, 01:19
μαγνησιο το βραδι αδειο στομαχι πριν τον υπνο.....

το b-complex οποτε θες.... προσωπικα θα ελεγα πριν με κανα γευμα.... αλλα δεν ειναι και τοσο συμαντικο...

just chris
13-03-13, 01:20
:thumbup: ευχαριστω devil

Aris4584
13-03-13, 01:57
kalispera.mia erwtisi re paidia,kserei kaneis gia to xtreme gain? sumpliroma.

Aris4584
13-03-13, 02:03
opoios gnorizei kati gia to xtremegain as stilei parakalo

Devil
13-03-13, 02:57
γραφε με ελληνικα σε παρακαλω.... ειναι κανονας του φορουμ....

οσο για το συμπληρωμα που ρωτας κοιτα εδω...

http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?25535-XtremeGain&

pizzass
13-03-13, 04:19
για να μην ανοιγω καινουργιο θεμα ειπα να ποσταρω εδω. εχει παραγγειλει κανεις προσφατα απο αμερικη ? ενδιαφερομαι να μαθω για τους φορους που πληρωνεις γ τελωνειο...για μια παραγγελια ας πουμε της ταξεως των 150-200 ευρω.

Arlond
13-03-13, 12:43
για να μην ανοιγω καινουργιο θεμα ειπα να ποσταρω εδω. εχει παραγγειλει κανεις προσφατα απο αμερικη ? ενδιαφερομαι να μαθω για τους φορους που πληρωνεις γ τελωνειο...για μια παραγγελια ας πουμε της ταξεως των 150-200 ευρω.


στα 200 ευρω το τελωνείο είναι +60 ευρω περιπου υπολογιζε 27% φορο + 50 μου φενετε για να σου κανουν τον εκτελωνισμο στο αεροδρόμιο αλλιως πας μονος σου μχρι εκει και δεν πληρωνεισ + 50 αλλα ειναι ταλαιπωρια! καλυτερα να βαλει χαμηλωτερη τιμη πεστου στα 100 ευρω δεν πληρωνεις φορο

pizzass
13-03-13, 14:06
στα 100 δεν πληρωνεις φορο αλλα πληρωνεις 50 εκτελωνισμο ?
επισης αμα σπασω την 200αρα σε 2 100αρες? works ?

mika68
13-03-13, 16:13
στα 100 δεν πληρωνεις φορο αλλα πληρωνεις 50 εκτελωνισμο ?
επισης αμα σπασω την 200αρα σε 2 100αρες? works ?

Θεωρω πως ειναι πολυ μανουρα να γινει ολο αυτο και τελικα δε ξερω αν συμφερει απο οικονομικης αποψης. Αν τα υπολογισεις ισως σε συμφερει καλυτερα καποιο ευρωπαικο καταστημα η ακομα κι ελληνικο.

pizzass
13-03-13, 17:21
και γω το ιδιο θα σκεφτομουν αν το θεμα ηταν οι τιμες. θελω να παραγγειλω απο αμερικη κατι που δεν το εχω βρει ( και δεν υπαρχει) σε ευρωπη.

chiken
13-03-13, 23:13
τι προτεινεται να συνδιασω μαζι με την πρωτεινη μου για καλυτερο αποτελεσμα .. αυτη την στιγμη περνω την whey της optimum nutrision την gold... εχω ηδη παρει αλκαλικη της scitec και σκεφτομαι τωρα που μου τελιωνει να παρω αμινοξεα και να μεινω σε αυτα παρα να συνεχισω την αλκαλικη.. ποια η γνωμη σας??

Andreas C.
14-03-13, 11:29
Φίλε μην πάρεις bcaa δεν σου χρειάζονται!

Κάνε λίγο καιρό αποχή από την κρεατίνη και μετά ξανά αρχίζεις:toast:

chiken
14-03-13, 16:56
Φίλε μην πάρεις bcaa δεν σου χρειάζονται!

Κάνε λίγο καιρό αποχή από την κρεατίνη και μετά ξανά αρχίζεις:toast:

οποτε μενω με την αλκαλικη...:) ουτε αλλα αμινοξεα να παρω? αμινο 2200 κ διαφορα αλλα τετοια που υπαρχουν..? μου εχουν πει στο γυμναστηριο πως για διαφορους τραυματισμους οφειλεται το οτι δεν περνω αμινοξεα... αλλα δεν ξερω αν
ισχυει αυτο:)

Andreas C.
14-03-13, 17:04
Όχι φίλε μια χαρά είσαι με την πρωτεΐνη και κρεατίνη :thumbup:

E ρώτησε τους την επόμενη φορά από τι αποτελείται η πρωτεΐνη? (από αμινοξέα:green:)

chiken
14-03-13, 20:03
thanks file:)

billeagle
14-03-13, 22:51
καλησπερα... είμαι καινουριος στο σιτε... ο λογος που γραφτηκα ειναι για να μου προτεινετε καποια προτεινη ή καποιο συμπληρωμα που θα με βοηθησει να βελτιώσω τη δουλειά μου.Καταρχην, είμαι 20 χρονών 1.67 περιπου και 62 κιλά...γενικά από μικρός ασχολούμαι με τη γυμναστική σε διάφορα σπορ και γυμναστηριο ανα καιρό. Η διατροφή μου πιστεύω είναι αρκετά καλή μιας και μια φυσιολογική μέρα τρώω π.χ. το πρωί ένα ποτήρι γάλα, ένα κουλούρι, μια ομελέτα ΄΄ενα φρούτο... μεσημέρι γεύμα με σαλάτα...απόγευμα φρούτο ή σαντουιτς... βράδυ πάλι γευμα...προσέχω ιδιαίτερα τη τρογή που καταναλώνω από φαστ-φουντ για παράδειγμα τρώω μόνο κατόπουλο και αναψυκτικό εχω να πιω 4-5 χρόνια ... πέρσυ μάλιστα αγόραζα και έτρωγα βρώμη το πρωί με γάλα ή νερό και είχα αγοράσει μια whey protein isolate αλλά δεν έκανα σωστή χρήση διότι αντί να την καταναλώσω μέσα στο χρονικό διάστημα των 30 ημερών που έλεγε η συσκευασία έπινα αερά και ποθ και την τελείωσα μέσα σε ένα χρόνο(700γρ.)... Αυτήν την περίοδο πηγαίνω 3 φορές τη βδομάδα κολυμβητήριο και 2 γυμναστήριο... Αν μπορεί κάποιος να μου προτείνει μια καλή προτείνη whey ή gainer(τι είναι καλύτερο) γιατί θέλω να ακούσω απόψεις από άλλους πριν αγοράσω και όχι να ρωτήσω τον πωλητή κάποιου καταστήματος... Την προηγούμενη πρωτείνη την αγόρασα από φαρμακείο γιατί φοβόμουν τις παρενέργειες...ξέρω το παιχνίδι με τα αυτοκολλητακια του εοφ...τελοσπάντων... πείτε μου τι προτεινετε να αγορασω...αυτο που θέλω είναι
να φουσκώσω αλλά να είμαι τέρμα γραμμωμένος...ευχαριστώ.

liveris
14-03-13, 23:08
αυτο το τελευταιο να φουσκωσεις κ να εισαι τερμα γραμμωμενος δεν γινεται..;)
απο κει κ περα για μενα δεν χρειαζεται να παρεις τπτ με 2 φορες προπονηση βαρη κ κολυμβητηριο, αν προσεξεις λιγο την διατροφη σου εισαι οκ

billeagle
15-03-13, 00:01
σε ευχαριστώ πολύ για την άποψη σου... απλά επειδή θέλω να βάλω 3-4 κιλά και επειδή η έντονη άσκηση με εξαντλεί και δεν έχω τόση ενέργεια σκέφτομαι να πάρω μια whey ΄΄γραμμοσης΄΄... δε γνωριζω πολλα από συμπληρώματα για αυτο κ ρωτάω.. νομίζω ότι πρωτείνη είναι αυτό που ...ξέρω ότι η επανάληψη των ασκήσεων στα βάρη βοηθά γενικά στη γράμμωση των μυών...απλά επειδή κάνω καιρό και τα δε βλέπω τρομερά αποτελέσματα... βλέπω δηλαδή και νιώθω βελτίωση με τον καιρό αλλά ξες όλοι βιαζόμαστε, σκέφτομαι ότι μια πρωτείνη θα βοηθήσει να πέρνω αυτά που χρειάζομαι γτ δεν μπορώ και κάθε μέρα μέσω της τροφής να λαμβάνω 2 γρ. ανά κιλό μου πρωτείνη...