PDA

Επιστροφή στο Forum : Γενικες ερωτησεις για συμπληρωματα



Σελίδες : 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37

Machiavelli
25-03-10, 17:56
επισης τι λετε για αυτο εδω?

Εγώ λέω ότι είναι πανάκριβο.

Svein
25-03-10, 19:13
και τα λειπα
επισης τι λετε για αυτο εδω? ****************

Εγω θα σου πρότεινα αυτήν http://xtr.gr/216/eshop/DetailView.aspx?prod_id=1595&category=419 η http://xtr.gr/216/eshop/DetailView.aspx?prod_id=4166&category=705 :thumbup::thumbup::thumbup: !

beefmeup
26-03-10, 14:09
:rolf:

:P:P:P

lekkas
26-03-10, 19:40
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.
ΑΥΤΗ ΕΔΩ Η ΣΕΛΙΔΑ ΔΙΑΦΙΜΗΖΕΤΑΙ ΣΤΟ FACEBOOK.
ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΑΥΤΑ ΤΑ 2 ΠΡΟΙΟΝΤΑ ΠΟΥ ΛΕΕΙ?
ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΣΕ 4 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΝΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΤΕΤΟΙΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ?
http://www.johngetripped.com/?t202id=128&t202kw=

giannis64
26-03-10, 19:57
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.
ΑΥΤΗ ΕΔΩ Η ΣΕΛΙΔΑ ΔΙΑΦΙΜΗΖΕΤΑΙ ΣΤΟ FACEBOOK.
ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΑΥΤΑ ΤΑ 2 ΠΡΟΙΟΝΤΑ ΠΟΥ ΛΕΕΙ?
ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΣΕ 4 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΝΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΤΕΤΟΙΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ?
http://www.johngetripped.com/?t202id=128&t202kw=


διάβασε εδώ. το έχουμε ξανα συζητήσει
http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=7487

user76
28-03-10, 17:50
Γεια σας
ανακαλυψα το φορουμ αυτο εδω και ενα μηνα και με εχει βοηθησει παρα πολυ.
Ασχολουμαι με γυμναστικη με βαρη τους τελευταιους 2 μιση μηνες.
Γενικος ειναι το πρωτο μου ποστ εδω περα.. και θα ηθελα να ρωτησω πολλα και διαφορα για την διατροφη μου και τι προγραμμα θα ητανε καλο να ακολουθησω.
Ειμουν 122-123 κιλα με 1.73 υψος και τα τελευταια 3 χρονια εχω χασει με διαιτα 53-54 κιλα..
τωρα ειμαι 69 κιλα ( στο ιδιο υψος :) 1.73 ). 34 χρονων.
Θα ηθελα να κανω ενα τοπικ σχετικο με ολες τις αποριες μου... αλλα δεν θα το κανω εδω περα που το τοπικ αναφερεται σε συμπληρωματα... πειτε μου σε πια ενοτητα μπορω να το αρχισω?
Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι για πρωτεινη,
λαμβανω καθημερινα τις μερες της προπονησης 120-180 γραμ πρωτεινης σε συμπληρωμα ,κρεας και αλλα φαγητα σε 5-6 γευματα την μερα .
αρχισα με την pro-complex της ΟΝ η οποια ειναι πολλων διαφορετικων πηγων..
αλλα λογο χρηματικης δυσκολιας.......και θελοντας να πειραματιστω..
τωρα παιρνω την complete 8 wariorlab η οποια ειναι και αυτη 8 πηγων...
επεισης παιρνω ωμεγα 3-6-9 ,πολυβιταμινες και λεκιθινη.
Σκεφτομουν μηπως ειναι καλυτερα να αγορασω τις πρωτεινες ξεχωριστα?
δηλαδη whey-caseine.? απο οτι διαβαζω whey-caseine ειναι η πιο συνηθης... whey για πρωι και μετα προπονηση και caseine για βραδι και αργη αποροφηση..
(επεισης σκεφτομουν αντι να παρω πρωτεινη διαφορων πηγων να βρω τροπο να κανω εγω την μιξη? δηλαδη για πρωι χ% whey + χ% caseine το ιδιο και απογευμα.)
Ειμαι πολυ καινουργιος και αρχαριος πανω στο θεμα .. με ενδιαφερει παρα πολυ...και διαβαζω καθε μερα οτι αρθρο βρισκω σημαντικο εδω στο φορουμ.
Δεν θελω γνωμες για την καλυτερη μαρκα... καθως απο οτι καταλαβα...κανεις δεν ξερει 100% ουτε μπορει να πεισει κανενα...
απλα θελω να μαθω αν ειναι καλυτερα για μενα που ειμαι αρχαριος να περνω ετοιμη πρωτεινη που ειναι μικσαρισμενη απο διαφορετικες πηγες..?
η να παιρνω την καθε μια ξεχωριστα αναλογος την ωρα-περισταση..?
Τελικος σε πια ενοτητα να ανοιξω θεμα για την διατροφη μου σε σχεση με τα κιλα και γενικος την προπονηση που πρεπει να ακολοθησω μετα απο μια τετεια απωλεια βαρους ?
Επεισης αν καποιος γνωριζει διατροφολογο απο Θεσσαλονικη ο οποιος να ειδικευεται σε τετεια θεματα συμπληρωματων και ΒΒ?
Ας μου στειλει προσωπικο μηνυμα.
Ευχαριστω.

giannis64
28-03-10, 18:52
καλως ηρθες !!! περνα και απο αυτο το τοπικ πρωτα, http://forum.bodybuilding.gr/forumdisplay.php?f=30

οτι εχει σχεση με την διατροφη σου και για τις ωρες προπονησης και αεροβιας κανε ποστ εδω http://forum.bodybuilding.gr/forumdisplay.php?f=22

οτι εχει σχεση με συμπληρωματα εδω http://forum.bodybuilding.gr/forumdisplay.php?f=16

για μενα ειναι καλυτερα να παρεις χωρια wehy και χωρια καζεινη.

Svein
29-03-10, 17:34
τα νιτρικά τα παίρνουμε σε κύκλους η οποτε θέλουμε?

The Rock
29-03-10, 17:47
τα νιτρικά τα παίρνουμε σε κύκλους η οποτε θέλουμε?
Μια συμβουλή τα νιτρικά είναι pure placebo, δεν αξίζουν. Πάρε καφείνη σε χάπια bulk και κάνε την δουλειά σου.

Svein
29-03-10, 19:02
Eχουν μονουδρικη γιαυτο ρωτάω !

giannis64
29-03-10, 21:06
τα νιτρικά τα παίρνουμε σε κύκλους η οποτε θέλουμε?



Eχουν μονουδρικη γιαυτο ρωτάω !



τι απαιτήσεις έχεις από ένα νιτρικό?

Svein
29-03-10, 21:57
τι απαιτήσεις έχεις από ένα νιτρικό?

Λιγα παραπάνω κιλά....! Αντε τσίτωμα...!!


Τελικα θελει κύκλους γιατι βλεπω τύπους παίρνουν 3 η και 4 κουτιά σερί !

giannis64
29-03-10, 22:08
για μένα προσωπικά μόνο ψευδαισθήσεις είναι. τα κιλά που θα πάρεις θα είναι νερά, στη ψυχολογία σου ίσως κάνει κάποια δουλειά. κέρδη από την αύξηση της έντασης τον προπονήσεων θα πάρεις. για μένα καλύτερα να πάρεις μια κρεατίνη μονουδρικη και να κανείς τον κύκλο της. αυτό είναι προσωπική μου άποψη φυσικά. άλλοι μπορεί να προτιμούν τα νιτρικά για τους δικούς τους λόγους.

διαβασε εδω http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=7202

Svein
29-03-10, 22:42
για μένα προσωπικά μόνο ψευδαισθήσεις είναι. τα κιλά που θα πάρεις θα είναι νερά, στη ψυχολογία σου ίσως κάνει κάποια δουλειά. κέρδη από την αύξηση της έντασης τον προπονήσεων θα πάρεις. για μένα καλύτερα να πάρεις μια κρεατίνη μονουδρικη και να κανείς τον κύκλο της. αυτό είναι προσωπική μου άποψη φυσικά. άλλοι μπορεί να προτιμούν τα νιτρικά για τους δικούς τους λόγους.

διαβασε εδω http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=7202

Kιλα στις ασκισεις ενοω....τελικα τα παίρνουμε σε κυκλους ?

Papaflesas
30-03-10, 17:41
Παιδια να ρωτησω κατι..? εχω το true mass της bsn το ερωτημα μου ειναι οτι δεν επερνα για 7-8μηνες και τωρα ξαναξεκιναω.. εχει ημερομυνια ληξης? δηλαδη να παω να παρω καινουργιο? επανω λεει κατι EXP 04 10 και ενα MFD 04 08 τι ειναι αυτα περιμενω απαντηση

sTeLaKoS
30-03-10, 21:19
Έχω μετρήσει ήδη 4 ίδια ποστ σε διάφορες ενότητες στο φόρουμ. Θα σε παρακαλέσω να σταματήσεις. Κανένας δεν είναι υποχρεωμένος να ξέρει αυτό που ρωτάς. Όταν το δει κάποιος και ξέρει θα σου απαντήσει.

Anyway, το EXP 04 10 ειναι η ημερομηνία λήξης. Αυτό το μήνα λήγει αλλά μη τη φοβάσαι, είναι οκ.

Svein
30-03-10, 21:19
Παιδια να ρωτησω κατι..? εχω το true mass της bsn το ερωτημα μου ειναι οτι δεν επερνα για 7-8μηνες και τωρα ξαναξεκιναω.. εχει ημερομυνια ληξης? δηλαδη να παω να παρω καινουργιο? επανω λεει κατι EXP 04 10 και ενα MFD 04 08 τι ειναι αυτα περιμενω απαντηση

Δεν εχεις κανενα προβλημα λιγει σε 1 μήνα και κατασκευάστηκε πριν 2 χρόνια !



τελικα τα παίρνουμε σε κυκλους τα νιτρικά ?

drago
30-03-10, 21:38
Δεν εχεις κανενα προβλημα λιγει σε 1 μήνα και κατασκευάστηκε πριν 2 χρόνια !



τελικα τα παίρνουμε σε κυκλους τα νιτρικά ?

:rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf:

gas
31-03-10, 01:21
παντος το glycomaize της οπτιμουμ ειναι καλυτερη λυση? δηλαδη να βαζω 1,5σκουπ glycomaize και ενα σκουπ γουεη σ αυτη τη περιπτωση? λιπος μπαινει?
nomizw to glycomaize ειναι χαμηλου gi υδατανθρακας

Panoseph
31-03-10, 02:54
υπαρχει στα extreme stores?

Δη ξέρω φιλε μου δη τα αγοράζω από κι αν έχει προϊόντα τις reflex λογικά θα το xi.. Κανε μια χάρι στον εαυτό σου αγόραζε από net... Νομίζω κάπου είχα di k μια πρωτεΐνη τις optimum p χε oats σαν "ιδατανηρακα". Να κοιτάς για low glycemic index carb, barley i oats

gas
31-03-10, 18:16
Δη ξέρω φιλε μου δη τα αγοράζω από κι αν έχει προϊόντα τις reflex λογικά θα το xi.. Κανε μια χάρι στον εαυτό σου αγόραζε από net... Νομίζω κάπου είχα di k μια πρωτεΐνη τις optimum p χε oats σαν "ιδατανηρακα". Να κοιτάς για low glycemic index carb, barley i oats

ναι το γλικομαιζε της οπτιμουμ ειναι χαμηλου γλυκεμηκου δεικτη????:unsure::unsure:

Panoseph
31-03-10, 20:30
Θα σε γελάσω k δη το θέλω δη είμαι σίγουρος...

gas
02-04-10, 13:53
και κατι αλλο λενε να περνουμε βρωμη απο το σουπερ μαρκετ η βρωμη ειναι τα δημητριακα?ta fitness ths nestle ασπουμε:unsure::unsure:

Panoseph
02-04-10, 14:08
Όχι η βρώμη είναι τα quaker αυτά p έχουν ένα παππου m ένα καπέλο απ έξω

spiros22
02-04-10, 16:46
γεια σας παιδια.Θελω να κανω την εξης ερωτηση σχετικα με τα συμπληρωματα διατροφης(πχ πρωτεινεσ κλπ).αν αξιζει να τα παρεις και αν τ παρεις ποιες θα ειναι οι διαφορες στο σωμα σου σε σχεση με καποιον που δεν τα χρησιμοποιει αλλα κανει μια προσεγμενη κ πληρη διατροφη...επισηςθελω να ρωτησω αν αληθευουν οι κινδυνοι τησ υγειας που ακουγεται οτι προξενουν...ευχαριστω...

Jeik
02-04-10, 20:03
Ρε φίλε πριν ανοίξεις ποστ κοίτα αν υπάρχει ήδη το θέμα..κάνε αναζήτηση!!το έχουμε ξανασυζητήσει άπειρες φορές...

NASSER
02-04-10, 22:02
Ρε φίλε πριν ανοίξεις ποστ κοίτα αν υπάρχει ήδη το θέμα..κάνε αναζήτηση!!το έχουμε ξανασυζητήσει άπειρες φορές...

+1 :thumbup:

savage
02-04-10, 23:21
ρε μανια με το χρωμα που ελεγε και η διαφημιση της μπερλιν!!!:rolf::rolf:

SeXperT
06-04-10, 19:48
θα ξεκινησω Ν.Ο. super pump 250 + CREATINE POWDER (ON)

το νιτρικο μονο τις ημερες προπονησης, και η κρεατινη κανονικα οπως ενδεικνυτε.

να κανω φορτωμα στην κρεατινη τις 5 πρωτες μερες? ρωταω επειδη το νιτρικο εχει ηδη κρεατινη μεσα...

Svein
06-04-10, 20:36
φόρτωμα και στην συντήρηση 5 γρ κρεατινη μετατο gym και οχι και 5 πριν λογο του νιτρικου και θα εισαι super :weights:!

SeXperT
08-04-10, 14:39
μια αλλη απορια που καποιοι ισως το θεωρουν δεδομενο. Στο φορτωμα 20gr μοιρασμενο σε 4 ισοποσες δοσεις.

ποιες ειναι οι ιδανικες ωρες? πες μου ενα προτυπο δοσολογιας. πχ 5 γρ με το πρωινο, 5 το μεσημερι, 5 το απογευμα, 5 μετα την προπο?

beefmeup
08-04-10, 15:50
μια αλλη απορια που καποιοι ισως το θεωρουν δεδομενο. Στο φορτωμα 20gr μοιρασμενο σε 4 ισοποσες δοσεις.

ποιες ειναι οι ιδανικες ωρες? πες μου ενα προτυπο δοσολογιας. πχ 5 γρ με το πρωινο, 5 το μεσημερι, 5 το απογευμα, 5 μετα την προπο?

δεν νομιζω οτι χρειαζονται τα 20 γρ.κρεατινης για φορτομα..5+5 ειναι οτι πρεπει..κ μετα 5 για συντηρηση,μετα ην προπο,η το πρωι οταν δεν κανεις..
20γρ,ειναι overkill..

------------------------------------

she said:"time is a healer".

SeXperT
08-04-10, 15:58
σε ευχαριστω..

αρα στο φορτωμα 5 το πρωι και 5 μετα την προπο για 5 μερες...

7 μερες τη βδομαδα κρεατινη???

beefmeup
08-04-10, 16:01
σε ευχαριστω..

αρα στο φορτωμα 5 το πρωι και 5 μετα την προπο για 5 μερες...

7 μερες τη βδομαδα κρεατινη???

5 το πρωι,κ 5 μετα την προπο,κ εισαι οκ:thumbup:
οταν δεν κανεις παρε την 2η δοση αργοτερα το απογευμα..
7 μερες τη βδομαδα,4 βδομαδες το μηνα,2 μηνες συνολο..μετα κανεις οφ.
----------------------------------------


she said:"time is a healer".

SeXperT
08-04-10, 21:57
δεν νομιζω οτι χρειαζονται τα 20 γρ.κρεατινης για φορτομα..5+5 ειναι οτι πρεπει..κ μετα 5 για συντηρηση,μετα ην προπο,η το πρωι οταν δεν κανεις..
20γρ,ειναι overkill..

απλως επειδη στο αρθρο του ο ΜΒ λεει για 20 στο φορτωμα :unsure:

beefmeup
09-04-10, 00:32
απλως επειδη στο αρθρο του ο ΜΒ λεει για 20 στο φορτωμα :unsure:

εγω προσωπικα βλεπω διαφορα με 10 στην φορτωση,κ εχω δει κ διαφορα κ χωρις φορτοση(δλη.5 τη μερα μονο),μιας κ εχω δοκιμασει διαφορα..δοκιμαζεις κ τα δυο κ βλεπεις..;)

Eddie
09-04-10, 19:47
Ποση ποσοτητα bcaa χρειαζομαστε καθημερινα?Ρωταω γιατι η ΟΝ gold που πηρα στα 40γρ δινει 6γρ bcaa επι 3 φορες 18.Χρειαζεται η ληψη εξτρα bcaa και αν ναι ποσο?

Pakis
09-04-10, 19:58
Γεια σε ολους και συνχαρητηρια για το ωραιο Forum....Θα ηθελα την γνωμη σας για καποιο συμπληρωμα διατροφης που να με βοηθησει να γραμωσω....Ημουν 130 κιλα και με προσπαθεια και αρκετη προπονηση κατεβηκα στα 95 το υψος μου ειναι 1.95...Λογο οτι τα κιλα που εχασα ειναι αρκετα προσπαθω να γραμωσω γιατι ο ογκος παραμενει αλλα δεν γραμωνει ολο το συνολο με τιποτα....Κανω καθε μερα 1-2 ωρες προπονηση με βαρη και πιστευω πως καποιο συμπληρωμα θα με βοηθησει..αν εχει να πρωτηνει καποιος κατι θα με βοηθουσε πολυ

giannis64
09-04-10, 20:04
το καλύτερο απολα τα συμπληρώματα είναι η αερόβια και η σωστή διατροφή. συνέχισε έτσι και αν κολλήσεις άντε να πάρεις και κανέναν λιποδιαλυτη.

βασική προϋπόθεση είναι να κάνεις σωστή διατροφή.

τα κιλά αν τα έχασες σε σύντομο χρονικό διάστημα, είναι επόμενο να έχεις μια χαλαρότητα στο δέρμα σου και να μην είναι όλο αυτό που βλέπεις λίπος, και να χρειάζεσαι χρόνο και υπομονή. και όχι βιασύνες.

Pakis
09-04-10, 20:20
Εκανα αρκετη αεροβια γυμναστικη στο kick box αλλα λογο ενος τραυματισμου στον δεξι χιαστο η μονη αεροβια ασκηση που μπορω να κανω ειναι ποδηλατο:( τα κιλα χαθηκαν σε 3 μηνες μεσο διαιτας τωρα ακολουθω ενα προγραμα διατροφης αθλητων αλλα το θεμα ειναι οτι δεν με βοηθαει πολυ ειμαι αδυναμος αρκετα τουλαχιστον ετσι αισθανομαι και το κυριο προβλημα μου ειναι οι ασκησεισ στηθους οτι και αν κανω διαφορα καμια

giannis64
09-04-10, 20:29
εγω εχω κανει χιαστους και σα δυο ποδια και προβλημα δεν εχω. αν σε ενοχλουν ακομα, εχεις καποιο προβλημα. να το δεις. κανε περπατημα γρηγορο, ποδηλατο. διαβασε εδω για να βοηθηθεις στην αεροβια Αεροβική ναι αλλά... σε τι ένταση; (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=492) και εδω για διατροφη Διατροφη για αρχαριους και οχι μονο... (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=5923) και εδω για τους λιποδιαλυτες Λιποδιαλυτές (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=709)

ctrlfreak
10-04-10, 21:35
Είμαι σίγουρος πως έχει ξανασυζητηθεί το θέμα αλλά υπάρχει έλεγχος
από κάποιον οργανισμό ελληνικό ή ξένο για το περιεχόμενο διάφορων σκευασμάτων?

Manos1989
10-04-10, 23:41
Υποτίθεται πως ναι αλλά εγώ στα περισσότερα βλέπω το γνωστό πλεόν ''Με την γνωστοποίηση του ΕΟΦ'' που πρακτικά σημαίνει οτί έχουν σταλεί για έγκριση αλλά δεν την έχουν πάρει ακόμα αν δεν κάνω λάθος!

flowin_through
11-04-10, 00:47
Και ουτε προκειται.

Levrone
11-04-10, 00:51
Είμαι σίγουρος πως έχει ξανασυζητηθεί το θέμα αλλά υπάρχει έλεγχος
από κάποιον οργανισμό ελληνικό ή ξένο για το περιεχόμενο διάφορων σκευασμάτων?

εγκριση του εοφ εχω παρει και εγω για κατι DYMATIZE αμινοξεα που εφερα απο αμερικη και μου τα σταματησαν στο τελωνειο.

πως? κατεβασα απο το σαιτ την ιστιοσελιδα του προιοντος με τα συστατικα του, το εστειλα με φαξ στον εοφ και απο εκει εστειλαν εγκριση απευθειας στο ελ βελ..

απο κει να καταλαβεις τα κριτηρια για να παρει ενα προιον την εγκριση του εοφ..και κοκα να χε μεσα το κουτι αυτη θα στελναν εγκριση..τετοια χωρα ειμαστε..

τι ψαχνετε να βρειτε..η χωρα των δυο ταχυτητων ειμαστε..νεκρα και οπισθεν..

gmalamos
11-04-10, 01:16
ΠΑΙΔΙΑ ΧΡΗΣΗΜΟΠΟΙΟΥΣΑ ΤΗΝ AMERICAN NUTRITION ΓΙΑ ΓΡΑΜΜΩΣΗ ΚΑΙ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΔΟΚΙΜΑΣΩ ΤΗΝ EAS 100% Whey chocolate..ΤΗΝ ΘΕΩΡΕΙΤΑΙ ΑΞΙΟΛΟΓΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ..?:unsure:

Machiavelli
11-04-10, 01:20
Ναι.

ctrlfreak
11-04-10, 01:48
Για τη Ελλάδα δεν περίμενα κάτι διαφορετικό αλλά επειδή σχεδόν όλα τα συμπληρώματα έρχονται από Αμέρικα εκεί τι παίζει? Τουλάχιστον αυτούς μπορούμε να τους εμπιστευτούμε για τους ελέγχους που γίνονται?

flowin_through
11-04-10, 01:49
εγκριση του εοφ εχω παρει και εγω για κατι DYMATIZE αμινοξεα που εφερα απο αμερικη και μου τα σταματησαν στο τελωνειο.

πως? κατεβασα απο το σαιτ την ιστιοσελιδα του προιοντος με τα συστατικα του, το εστειλα με φαξ στον εοφ και απο εκει εστειλαν εγκριση απευθειας στο ελ βελ..

απο κει να καταλαβεις τα κριτηρια για να παρει ενα προιον την εγκριση του εοφ..και κοκα να χε μεσα το κουτι αυτη θα στελναν εγκριση..τετοια χωρα ειμαστε..

τι ψαχνετε να βρειτε..η χωρα των δυο ταχυτητων ειμαστε..νεκρα και οπισθεν..

Εσυ αναφερεσαι στην εγκριση που πηρες εσυ εκεινη τη στιγμη για τη συγκεκριμενη πραξη. Ο αλλος φιλος νομιζω οτι αναφερεται γενικα στο αν ειναι εγκεκριμενα απο τον ΕΟΦ σαν προϊοντα. Να πω το επιπλεον εξωφρενικο οτι οσες φορες και να φερεις τα ιδια αμινοξεα, παλι την ιδια διαδικασια πρεπει να κανεις και αν τα φερει και καποιος αλλος, παλι την ιδια διαδικασια πρεπει να κανει. Το ωραιο ειναι οτι πουλιουνται ηδη στα ελληνικα μαγαζια. Και κανεις δουλεια που θα επρεπε να ειχαν κανει αυτοι υπηρεσιακα. Μεχρι και προσπεκτους πρεπει να φτιαξεις.
Ειναι να τρελαινεσαι με τον ΕΟΦ.
Γενικα δε δινει πιστοποιηση παρα μονο μια γνωστοποιηση, οτι δλδ η εταιρεια τον ενημερωσε οτι βγαζει το ταδε συμπληρωμα. Χεστηκε η φοραδα σταλωνι δλδ. Μπορει να δωσει μια υποτιθεμενη εγκριση αν η εταιρεια του καταβαλει 18.000 ευρω και για καθε γευση! πραγμα που δε χρειαζεται να κανει γιατι τα κυκλοφορει και ετσι, δεν ειναι υποχρεωτικο.

Το θεμα ειναι ΤΕΡΑΣΤΙΟ. Δεν υπαρχει σαφες νομοθετικο πλαισιο και ισχυουν πολλα μετρα και πολλα σταθμα. Ακρη δε βγαζεις και γενικα δεν ειναι να περιμενεις την οποιαδηποτε αξιολογιση απο τον ΕΟΦ. Δεν εχει να κανει με την ποιοτητα. Το χρησιμοποιουν μονο για μαρκετινγκ.

Παναγιωτης
11-04-10, 10:30
Καταρχας επειδη ξερω πως απαγορευεται η αναφορα αλλων site με συμπληρωματα εκτος τον χορηγων,αν καποιος admin θεωρησει πως το post ειναι εναντια στους κανονες ας το κανει delete.

Θελω αν γινεται παντα να μου πειτε μερικα online μαγαζια για να αγοραζω συμπληρωματα ΜΕ PM γιατι η τιμες στην Ελλαδα ειναι...

Ευχαριστω για τον κοπο σας προκαταβολικα.:thumbup:

***Mεταφερθηκε το ποστ ,μην ανοιγετε θεματα για ψύλλου πήδημα.Mods Team***

Manos1989
11-04-10, 10:32
Για τη Ελλάδα δεν περίμενα κάτι διαφορετικό αλλά επειδή σχεδόν όλα τα συμπληρώματα έρχονται από Αμέρικα εκεί τι παίζει? Τουλάχιστον αυτούς μπορούμε να τους εμπιστευτούμε για τους ελέγχους που γίνονται?

O FDA έχει απαγορέψει την εφεδρίνη και πωλείται στα SuperMarket στην Αμερική όπως έχει πει κάποιος εδώ μέσα....οπότε........

stamthedrum
11-04-10, 10:36
γεια σας παιδια.Θελω να κανω την εξης ερωτηση σχετικα με τα συμπληρωματα διατροφης(πχ πρωτεινεσ κλπ).

αν αξιζει να τα παρεις και αν τ παρεις ποιες θα ειναι οι διαφορες στο σωμα σου σε σχεση με καποιον που δεν τα χρησιμοποιει αλλα κανει μια προσεγμενη κ πληρη διατροφη...

Όχι δε θα δεις. Καμία απολύτως διαφορά. Κι αν δεις, δε θα οφείλεται σε αυτά αλλά στο διαφορετικό τρόπο προπόνησης ή ξεκούρασης (μιλώντας πάντα για φυσικό bb).

επισηςθελω να ρωτησω αν αληθευουν οι κινδυνοι τησ υγειας που ακουγεται οτι προξενουν...ευχαριστω...

Εξαρτάται τι εννοείς. Π.χ. αυτά που λένε για τις πρωτεΐνες και τα νεφρά είναι μπούρδες. Οι πρωτεΐνη είναι αφυδατωμένο γάλα, απλά. Είτε αυτήν φας είτε κοτόπουλο, το ίδιο και το αυτό. Γενικά, με μια καλή χρήση δε θα έχεις κανένα πρόβλημα με κανένα συμπλήρωμα. Τώρα βέβαια αν έχεις πρόβλημα για παράδειγμα με το θυρεοειδή και παίρνεις συμπλήρωμα που επηρεάζει το θυρεοειδήόπως ορισμένοι λιποδιαλύτες, εκεί μάλλον πας γυρεύοντας. Επίσης, παρενέργειες μπορεί να έχεις αν είσαι αλλεργικός σε κάποιο συστατικό του συμπληρώματος.


Καλή διατροφή, σωστή προπόνηση και επαρκής ξεκούραση. Με αυτά δε χρειάζεσαι κανένα συμπλήρωμα.

ctrlfreak
11-04-10, 19:49
O FDA έχει απαγορέψει την εφεδρίνη και πωλείται στα SuperMarket στην Αμερική όπως έχει πει κάποιος εδώ μέσα....οπότε........

οπότε είμαστε στο έλεος του θεού.. :unsure:

platstan
12-04-10, 23:55
Καλησπέρα σε όλους ασχολούμαι χρόνια με τη γυμναστική από πολεμικές τέχνες μέχρι κολύμβηση πάντα σε ερασιτεχνικό επίπεδο αλλά δυναμικά είμαι πλέον 26 χρονών το τελευταίο χρόνο ξεκίνησα γυμναστήριο για πρώτη φορά και είπα να πάρω και ένα συμπλήρωμα διατροφής στην αρχή πήρα την nitro-tech και μόλις τελείωσε ξεκίνησα την on way 100%. Τα αποτελέσματα ήταν όντως καλά έως πολύ καλά αλλά παρατήρησα μια εξαιρετικά μεγάλη διάρκεια τριχόπτωσης που ποτέ δεν είχα στο παρελθόν ξέρει κανείς αν τα συμπληρώματα διατροφής που είναι ελεγμένα από εοφ έχουν τέτοιες παρενέργειες.
Επίσης μια ανοιγμένη πρωτινή πόσο καιρό διαρκεί μέχρι να χαλάσει
ευχαρηστω !!

beefmeup
13-04-10, 00:03
Καλησπέρα σε όλους ασχολούμαι χρόνια με τη γυμναστική από πολεμικές τέχνες μέχρι κολύμβηση πάντα σε ερασιτεχνικό επίπεδο αλλά δυναμικά είμαι πλέον 26 χρονών το τελευταίο χρόνο ξεκίνησα γυμναστήριο για πρώτη φορά και είπα να πάρω και ένα συμπλήρωμα διατροφής στην αρχή πήρα την nitro-tech και μόλις τελείωσε ξεκίνησα την on way 100%. Τα αποτελέσματα ήταν όντως καλά έως πολύ καλά αλλά παρατήρησα μια εξαιρετικά μεγάλη διάρκεια τριχόπτωσης που ποτέ δεν είχα στο παρελθόν ξέρει κανείς αν τα συμπληρώματα διατροφής που είναι ελεγμένα από εοφ έχουν τέτοιες παρενέργειες.
Επίσης μια ανοιγμένη πρωτινή πόσο καιρό διαρκεί μέχρι να χαλάσει
ευχαρηστω !!

η τριχοπτωση,δεν εχει σχεση με τις προτεινες σαν συμπληρωμα φιλε..σε ποιο σημειο του σωματος την παρατηρησες??οι προτεινες(οπως κ ολα τα συμπληρωματα) εχουν επανω ημ.ληξης..δεν χαλαει στο ενδιαμεσο,αν ην εχεις σωστα κλειστη κ μακρια απο ηλιο,υγρασια κλπ..η αδερφη μου περνει προτεινη κ εχει φουλ μαλλια..

The Rock
13-04-10, 00:25
η τριχοπτωση,δεν εχει σχεση με τις προτεινες σαν συμπληρωμα φιλε..σε ποιο σημειο του σωματος την παρατηρησες??οι προτεινες(οπως κ ολα τα συμπληρωματα) εχουν επανω ημ.ληξης..δεν χαλαει στο ενδιαμεσο,αν ην εχεις σωστα κλειστη κ μακρια απο ηλιο,υγρασια κλπ..η αδερφη μου περνει προτεινη κ εχει φουλ μαλλια..

:thumbsup:
Αντιθέτως η πρωτεϊνη λόγο του ότι το σώμα μας αποτελείται κατά κόρον από αυτή, η λήψη της από οποιαδήποτε μορφή, θρέφει όλους τους ιστούς και μόνο καλό κάνει.

Eddie
13-04-10, 00:31
η τριχοπτωση,δεν εχει σχεση με τις προτεινες σαν συμπληρωμα φιλε..σε ποιο σημειο του σωματος την παρατηρησες??οι προτεινες(οπως κ ολα τα συμπληρωματα) εχουν επανω ημ.ληξης..δεν χαλαει στο ενδιαμεσο,αν ην εχεις σωστα κλειστη κ μακρια απο ηλιο,υγρασια κλπ..η αδερφη μου περνει προτεινη κ εχει φουλ μαλλια..

Χαχαχα,ενταξει ρε και μεις οι υπολοιποι μια χαρα μαλια εχουμε!Δε νομιζω να εχει αναφερει κανενας εδω τριχοπτωση απο πρωτεινη!!

Τα συμπληρωματα γραφουν ημερομηνια ληξης,εαν δε φαινεται κατι μπορει να ειναι κατω απο το αυτοκολλητο.Να χρειαστει να το βγαλεις δλδ.Προσεξε μονο γιατι η ημ/νια ειναι αναποδα,πρωτα μηνας και μετα μερα.

Εμενα τωρα ξερει κανεις να μου απαντησει?:turtle:


Ποση ποσοτητα bcaa χρειαζομαστε καθημερινα?Ρωταω γιατι η πρωτεινη που πηρα στα 40γρ δινει 6γρ bcaa επι 3 φορες 18.Χρειαζεται η ληψη εξτρα bcaa και αν ναι ποσο?

Levrone
13-04-10, 00:58
Εμενα τωρα ξερει κανεις να μου απαντησει?:turtle:

ρε συ εγω παιρνω extra bcaa μετα την προπονηση, ενα με 2 κουταλακια ασχετα με την ποσοτητα που εχουν τα αμινοξεα που πινω σαν μεταπροπονητικο ροφημα..

εχεις διαβασει καπου οτι η ποσοτητα των bcaa πρεπει να ναι συγκεκριμενη?

πιες μια με δυο φορες τη μερα συν την ποσοτητα που θα παρεις απο τη σκονη, δε νομιζω να υπαρχει θεμα με αυτο.

Haris Pilton
13-04-10, 01:14
Bcaa εχει και το κοτοπουλο,δεν εχει να λεει.

Πινε μεσα στην προπο αν ειναι σκονη,και ταμπλετες οταν λεει η εταιρια,συνηθως κανα μισαωρο ειναι.

10-15 γρ ειναι οκ

Eddie
13-04-10, 01:45
Οχι δεν εχω δει καπου οτι πρεπει να ειναι συγκεκριμενη ποσοτητα γι αυτο ρωταω!!

Οκ,επειδη δεν εχω βρει συμφερουσα σκονη,σε caps τα 10-15 γρ ειναι επισης απαγορευτικα(15-20 καψουλες).Θα αρκεστω στα 18γρ της πρωτεινης και θα παιρνω 6-8 εξτρα.

Μερσι :thumbup:

beefmeup
13-04-10, 15:53
Οχι δεν εχω δει καπου οτι πρεπει να ειναι συγκεκριμενη ποσοτητα γι αυτο ρωταω!!

Οκ,επειδη δεν εχω βρει συμφερουσα σκονη,σε caps τα 10-15 γρ ειναι επισης απαγορευτικα(15-20 καψουλες).Θα αρκεστω στα 18γρ της πρωτεινης και θα παιρνω 6-8 εξτρα.

Μερσι :thumbup:

bro,δοκιμασε αμινο μαζι με βσαα,σε σκονη καλυτερα..υπαρχουν κανα 2 προιοντα που δινουν απο 10 εως 11 γρ.συνολο αμινο κ σ βγαζουν 30 δοσεις το καθενα πρπ..η απο bulk,αν τα εμπιστευεσαι.η ακομα υγρα,αλλα ειναι κατωτερης ποιοτητας απο σκονη(προτεινη κολαγονου).
η ληψη κ των αμινο,ειναι οπως κ της προτεινης,αναλογα το βαρος..

για τις καψουλες η καλυτερη χρηση ειναι αναμεσα σε γευματα..λεω εγω τωρα:rolf:

Levrone
13-04-10, 15:55
bro,δοκιμασε αμινο μαζι με βσαα,σε σκονη καλυτερα..υπαρχουν κανα 2 προιοντα που δινουν απο 10 εως 11 γρ.συνολο αμινο κ σ βγαζουν 30 δοσεις το καθενα πρπ..η απο bulk,αν τα εμπιστευεσαι.η ακομα υγρα,αλλα ειναι κατωτερης ποιοτητας απο σκονη(προτεινη κολαγονου).
η ληψη κ των αμινο,ειναι οπως κ της προτεινης,αναλογα το βαρος..

για τις καψουλες η καλυτερη χρηση ειναι αναμεσα σε γευματα..λεω εγω τωρα:rolf:

και εγω BCAA σε σκονη παντα..απλα γιατι μισω τα χαπια..

beefmeup
13-04-10, 15:59
και εγω BCAA σε σκονη παντα..απλα γιατι μισω τα χαπια..

εγω περνω σκονη αμινο με βσαα,μετα τις προπο(αναλογα την φαση),κ καψουλες ενδιαμεσα των γευματων..

χαχα,τα χαπια ειναι καλα μονο για βιταμινες,γενικα ουτε γω τα προτιμω,ακομα κ σε pre workout,συμπληροματα..οι σκονες ειναι πιο αμεσες..

ειμαι σκονομανης,τι να κανουμε??:toast:

Eddie
13-04-10, 16:05
Μαλιστα,καταλαβα!!

Μωρε εγω θα επερνα bulk αυτη τη στιγμη κιολας αλλα δεν εχω πιστωτικη η prepaid.:(
Οποτε αναγκαστικα πρεπει να παρω απο Ελλαδα,αν ξερει καποιος κατι καλο pm me.:bowdown:

Εγω δεν εχω προβλημα με τα χαπια,το θεμα ειναι οτι δεν συμφερουν.

thegravijia
13-04-10, 19:25
λεω να παρω το super pump και προτεινεται μου ενα καλο λιποδιαλυτικο ...
το animal λεει τιποτα?

συνδυαζεται νιτρικο με λιποδιαλυτη?

beefmeup
13-04-10, 21:41
λεω να παρω το super pump και προτεινεται μου ενα καλο λιποδιαλυτικο ...
το animal λεει τιποτα?

συνδυαζεται νιτρικο με λιποδιαλυτη?

απλα μην τ περνεις κ τα 2 πριν την προπο..το λεω γιατι,καπιοι λιπο,προτεινονται για ληψη πριν την προπο..αν περνεις τον λιπο το πρωι,κ πριν την προπο το νιτρικο εισαι οκ..καλο ειναι να μην τα περνεις κολλητα..κ γεινκα να ποφευγεις καφεινη μαζι με νιτρικα..

για λιπο τωρα τα παιδια,λενε τα καλυτερα για το μιτοτροπιν..εγω δεν το χω δοκιμασει,αλλα η παλια απαγορευμενη εκδοση του βενομ +3.0,ηταν σουπερ..κ για την καινουρια,ομως λεγονται τα καλυτερα

noz1989
13-04-10, 22:06
Φιλε μιας και θα βαλεις το σουπερ παμπ που εχει και καφεινη, καλο ειναι να χρησιμοποιησεις ενα λιποδ. χωρις διεγηρτικα για να μην κουραζεις πολυ το ΚΝΣ σου! Ας πουμε το DICANA εφοσον εισαι υγειης!

stav
14-04-10, 12:24
Παιδια μηπως ξερει κανεις αν καποια απο τα gakic,leukic η creadex προκαλει δυσκοιλιοτητα?

Eddie
14-04-10, 15:03
Gakic-Leukic που ειχα,οχι!Για το creadex δεν ξερω αλλα μου φαινεται πολυ δυσκολο να οφειλεται απο συμπληρωματα.Πιο πολυ ρολο παιζει η διατροφη σου.

alexis
14-04-10, 19:34
παιδια εχει δοκιμασει κανεις την sport gain protein ????

TheoV
15-04-10, 13:00
γεια σας παιδια να κανω μια ερωτηση σημερα παρελαβα τις αιματολογικες εξετασεις οπου ειχα κανει για να δω που βρισκομαι χωρις να εχω κανενα προβλημα βεβαια . το μονο κακο που ειδα ηταν οτι η χολιστερινη μου ητα ν 216 ειχε αυξηθει παρα την καλη διατροφη που εκανα παιζουν ρολο τα συπληρωματα που λαμβανω (κρεατινη-πρωτεινη και το ταχινη που τρωω) και η φαση ογκου λογικα σε λιγο καιρο που θα κανω γραμμωση και θα υπαρχει αυξημενη καυση θα πεσει . εχετε συναντησει αναλογο προβλημα ?

Eddie
15-04-10, 14:01
γεια σας παιδια να κανω μια ερωτηση σημερα παρελαβα τις αιματολογικες εξετασεις οπου ειχα κανει για να δω που βρισκομαι χωρις να εχω κανενα προβλημα βεβαια . το μονο κακο που ειδα ηταν οτι η χολιστερινη μου ητα ν 216 ειχε αυξηθει παρα την καλη διατροφη που εκανα παιζουν ρολο τα συπληρωματα που λαμβανω (κρεατινη-πρωτεινη και το ταχινη που τρωω) και η φαση ογκου λογικα σε λιγο καιρο που θα κανω γραμμωση και θα υπαρχει αυξημενη καυση θα πεσει . εχετε συναντησει αναλογο προβλημα ?

Μην αγχωνεσαι,και γω με καλη διατροφη εχω 236.Δεν εχει σημασια η ολικη αλλα η LDL και τα τριγλυκεριδια.Εγω εχω τα 3γλυκ.. στη μεση,την LDL πανω απ το οριο και την HDL κατω!Μπαινει και το κληρονομικο στη μεση,μη το ξεχνας.

Επισης μου φαινεται δυσκολο να ειναι απο τα συμπληρωματα,συνηθως οι πρωτεινες εχουν 30-50 mgr χοληστερινη ανα δοση ενω ενα αυγο 300mgr.Αν χασεις κιλα(λιπος) θα πεσει και η χοληστερινη σιγουρα.

Machiavelli
15-04-10, 14:22
Η χοληστερίνη μας δεν συνδέεται άμεσα με αυτή που παίρνουμε από την τροφή, περισσότερο επηρεάζεται από τα κορεσμένα λιπαρά. Εγώ με κάμποσα περισσότερα συμπληρώματα, 3-4 φορές τη μέρα κρέας/αυγά είχα 68. Επίσης στα συμπληρώματα που ανέφερες (το ταχίνι ασχολίαστο), δε βλέπω πολυβιταμίνη που είναι το βασικότερο.

Eddie
15-04-10, 15:07
For the record,το ταχηνι εχει φουλ μονοακορεστα και πολυακορεστα και πολυ λιγα κορεσμενα:thumbup:

TheoV
15-04-10, 15:49
δηλαδη μπορω να καταναλωνω ταχινι εαν θελω?δεν παιζει προβλημα . παντως το hdl που το κοιταξα τωρα ειναι μεσα στα πλαισια 61(35-65)

Eddie
15-04-10, 16:15
δηλαδη μπορω να καταναλωνω ταχινι εαν θελω?δεν παιζει προβλημα . παντως το hdl που το κοιταξα τωρα ειναι μεσα στα πλαισια 61(35-65)

Αμα ειναι ολικης αλεσης ακομα καλυτερα!Δεν εχεις κανενα προβλημα:thumbup:

stelios17
15-04-10, 16:25
Μπορουμε να περνουμε fish-oil,ω3 το πρωι αμεσως μετα το φαγητο???....

panosdive
15-04-10, 18:05
ερωτηση ειμαι αναμεσα σε mitotropin και animal cuts τι πρωτεινετε?

Machiavelli
15-04-10, 18:13
Μπορουμε να περνουμε fish-oil,ω3 το πρωι αμεσως μετα το φαγητο???....

Φυσικά, και πριν και μετά και κατά την διάρκεια, όποτε θες. Αρκεί να το χρειάζεσαι.
panosdive τι ηλικία έχεις, τι ιατρικό ιστορικό σε σχέση με θυροειδή και καρδιά έχεις, ύψος κιλά και ποσοστό λίπους (έστω κατά προσέγγιση).

panosdive
15-04-10, 23:19
ειμαι 32 ετων 188εκατοστα 108 κιλα ιατρικο ιστορικο καθαρο εχω αρχησει εδω κ 4 μινεσ το γυμναστηριο παλη εκανα κ πριν 1.5 χρονια για 2 χρονια 92 κιλα το σοματικο λιπος δεν το γνωριζω αλα απο οτι βλεπω στον εαυτο μου ειναι αρκετο

Machiavelli
16-04-10, 12:22
Έχεις αρκετό λίπος που μπορείς να το χάσεις σχετικά εύκολα και χωρίς mitotropin, κράτα τα λεφτά σου για όταν θα είναι δύσκολο να χαθεί.

Ramrod
16-04-10, 13:20
Παιδιά, καταρχάς σας χαιρετώ μιας και είναι το πρώτο μου ποστ! Θέλω να ρωτήσω την άποψή σας για τη nitrotech hardcore της muscletech? Έχει υψηλή περιεκτικότητα σε πρωτεϊνη?

Γενικά, χρειάζομαι πρωτεϊνη που να βοηθά και στην αύξηση όγκου, όχι όμως σαν αυτές που είναι πλούσιες σε υδατάνθρακες, αφού τους πέρνω από τη διατροφή μου. Επίσης, μιλάμε για νορμάλ τιμές (μέχρι 40 ευρώ το κιλό). Τι έχετε να προτείνεται? Η nitrotech που ανέφερα και γενικά χρησιμοποιείται από πολλούς, αξίζει?

http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=45&highlight=nitrotech

http://forum.bodybuilding.gr/forumdisplay.php?f=25

http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=2100

Πιστευω αυτά θα σε βοηθήσουν...

Προσωπικά τη Muscletech δε την πολυεκτιμώ σαν εταιρεία απ όσα έχω ακούσει.

El Topo
16-04-10, 14:08
Παιδιά, καταρχάς σας χαιρετώ μιας και είμαι καινούριο μέλος. Μέχρι πρότινος, σκεφτόμουν κι εγώ να αγοράσω τη Nitrotech hardcore, αλλά απ'ό,τι βλέπω τα σχόλια είναι πολύ αμφιλεγόμενα και δεν ξέρω αν αξίζει τελικά τον κόπο. Να και τα χαρακτηριστικά της:

Περιεχόμενα συστατικά (28.5g)
Calories 110
Total fat 1.5g
Cholesterol 45mg
Protein 20g
Total carbohydrate 4.5g
Vitamin E 30ui
Vitamine b6 10.5mg
Iron 0.1mg
Folic acid 67mcd
Sodium 70mg

Θέλω μια πρωτεϊνη υψηλής περιεκτικότητας, που να δυναμώνει τους μύες και να δίνει και ένα μικρό φούσκωμα. Επίσης, η κατανάλωση που θα κάνω είναι δύο σκουπ ημερησίως, αφού με ενδιαφέρει απλά κάτι κάπως ανώτερο από την απλή (εννοώ χωρίς συμπληρώματα) προπόνηση και σε καμία περίπτωση μια πλήρης κατανάλωση συμπληρωμάτων (κρεατίνες, πρωτεϊνες, αμινοξέα κλπ).

Συνεπώς, θέλω απλά μια πρωτείνη που να βοηθά στη δυνάμωση των μυών και αν γίνεται να βοηθά και λίγο στον όγκο (κάτι που είναι δουλειά της κρεατίνης βέβαια) και έλεγα να αγοράσω τη Nitrotech που ξέρω ότι περιέχει μια μικρή ποσότητα κρεατίνης. Μετά τα περισσότερα σχόλια όμως, παρατήρησα ότι η Nitrotech είναι περισσότερο hype παρά ουσία. Και ρωτάω: για την περίπτωσή μου είναι καλή, ή να καταφύγω σε κάποια άλλη (και ποια είναι αυτή)? Να προσθέσω ότι δε διαθέτω πάνω από (το πολύ) 35-40 ευρώ για το κιλό, λεφτά που πιστεύω είναι αρκετά.
Περιμένω γνώμες...

El Topo
16-04-10, 15:25
Σ ευχαριστώ ramrod, αν και τα διάβασα αυτά τα άρθρα.

Εσύ ποια προτείνεις και γιατί δε σου άρεσε η Nitrotech?

NASSER
16-04-10, 16:20
Προσωπικά τη Muscletech δε την πολυεκτιμώ σαν εταιρεία απ όσα έχω ακούσει.

Καλο ειναι να δοκιμάζουμε ενα προϊόν πριν το κατακρίνουμε. Σιγουρα εχουν ακουστει πολλα αρνητικα αλλα και πολλα θετικα...

Eddie
16-04-10, 16:30
Καλο ειναι να δοκιμάζουμε ενα προϊόν πριν το κατακρίνουμε. Σιγουρα εχουν ακουστει πολλα αρνητικα αλλα και πολλα θετικα...

Συμφωνω :clap:

El Topo
16-04-10, 16:32
Παιδιά, καταρχάς σας χαιρετώ μιας και είμαι καινούριο μέλος. Μέχρι πρότινος, σκεφτόμουν κι εγώ να αγοράσω τη Nitrotech hardcore, αλλά απ'ό,τι βλέπω τα σχόλια είναι πολύ αμφιλεγόμενα και δεν ξέρω αν αξίζει τελικά τον κόπο. Να και τα χαρακτηριστικά της:

Περιεχόμενα συστατικά (28.5g)
Calories 110
Total fat 1.5g
Cholesterol 45mg
Protein 20g
Total carbohydrate 4.5g
Vitamin E 30ui
Vitamine b6 10.5mg
Iron 0.1mg
Folic acid 67mcd
Sodium 70mg

Θέλω μια πρωτεϊνη υψηλής περιεκτικότητας, που να δυναμώνει τους μύες και να δίνει και ένα μικρό φούσκωμα. Επίσης, η κατανάλωση που θα κάνω είναι δύο σκουπ ημερησίως, αφού με ενδιαφέρει απλά κάτι κάπως ανώτερο από την απλή (εννοώ χωρίς συμπληρώματα) προπόνηση και σε καμία περίπτωση μια πλήρης κατανάλωση συμπληρωμάτων (κρεατίνες, πρωτεϊνες, αμινοξέα κλπ).

Συνεπώς, θέλω απλά μια πρωτείνη που να βοηθά στη δυνάμωση των μυών και αν γίνεται να βοηθά και λίγο στον όγκο (κάτι που είναι δουλειά της κρεατίνης βέβαια) και έλεγα να αγοράσω τη Nitrotech που ξέρω ότι περιέχει μια μικρή ποσότητα κρεατίνης. Μετά τα περισσότερα σχόλια όμως, παρατήρησα ότι η Nitrotech είναι περισσότερο hype παρά ουσία. Και ρωτάω: για την περίπτωσή μου είναι καλή, ή να καταφύγω σε κάποια άλλη (και ποια είναι αυτή)? Να προσθέσω ότι δε διαθέτω πάνω από (το πολύ) 35-40 ευρώ για το κιλό, λεφτά που πιστεύω είναι αρκετά.
Περιμένω γνώμες...

Καμία απάντηση για το αν αξίζει, για τη χρήση που τη θέλω, να πάρω τη nitrotech (παρακαλώ μόνο από όσους την έχουν δοκιμάσει) ή να καταφύγω σε κάτι άλλο?

thegravijia
16-04-10, 16:42
...ολοκληρο τοπικ υπαρχει για τη συγκεκριμενη .
κανονικη πρωτεινη ειναι ...δεν προκειται να σου τονισει τους μυς ουτε τιποτα...
αντε να σου βαλει ενα δυο κιλα λογο νερων απο την κρεατινη...αλλα δεν πιστευω εχει πολυ λιγη μεσα.

οι πρωτεινες ειναι αυτο που λεει η λεξη.απλα πρωτεινη.

αλλα παρτη να σου φυγει η περιεργια

Eddie
16-04-10, 16:42
Καμία απάντηση για το αν αξίζει, για τη χρήση που τη θέλω, να πάρω τη nitrotech (παρακαλώ μόνο από όσους την έχουν δοκιμάσει) ή να καταφύγω σε κάτι άλλο?

Για την τιμη που εχει τωρα αξιζει,για αυτα που διναμε πιτσιρικαδες 108Ε τα 1.8κιλα ΟΧΙ.

Προτιμηση μου ειναι το μπισκοτο η triple chocolate.:thumbup:

Ramrod
16-04-10, 16:46
Καλο ειναι να δοκιμάζουμε ενα προϊόν πριν το κατακρίνουμε. Σιγουρα εχουν ακουστει πολλα αρνητικα αλλα και πολλα θετικα...

Δε το κατέκρινα! Απλά είπα πως απο όσα έχω ακούσει δεν το πολυεκτιμώ. Σε καμία περιπτωση δε κατέκρινα ούτε το προϊόν ούτε όσους το χρησιμοποιούν. Συμφωνώ, είναι στο χερι του καθενός να δοκιμάσει και να κρίνει απο μόνος του...

El Topo
16-04-10, 16:49
oxoy ρε φιλε ...ολοκληρο τοπικ υπαρχει για τη συγκεκριμενη .
κανονικη πρωτεινη ειναι ...δεν προκειται να σου τονισει τους μυς ουτε τιποτα...
αντε να σου βαλει ενα δυο κιλα λογο νερων απο την κρεατινη...αλλα δεν πιστευω εχει πολυ λιγη μεσα.

οι πρωτεινες ειναι αυτο που λεει η λεξη.απλα πρωτεινη.

αλλα παρτη να σου φυγει η περιεργια

Εδώ φίλε, ρωτάω για το αν αξίζει στα λεφτά της να πάρω αυτή ή κάτι άλλο. Επίσης, γράφω και στο σχετικό τοπικ που λες, όπου μου είπαν πως αν θέλω να ρωτήσω και για άλλες πρωτεϊνες, να το κάνω στο τοπικ ΑΥΤΟ, αφού εκεί μιλούν μόνο για τη nitrotech. Και πίστεψέ με, δεν είναι θέμα περιέργειας, απλά θέλω τι αξίζει και τι όχι και ρωτάω στο πλέον ειδικό φόρουμ. Ωστόσο, κάποια άλλη πρόταση, εκτός από το ότι δεν αξίζει η nitrotech για τα χρήματά της, δεν άκουσα. Ποια πρωτεϊνη αξίζει τα χρήματά της όμως (κάτι που ρωτάω από την αρχή), ώστε να την προτιμήσω αντί της nitrotech, δεν έχω μάθει ακόμα.

Εddie, πράγματι παλιά ήταν πολύ ακριβή. Τα 30 ευρώ περίπου το κιλό που έχει τώρα όμως, είναι πολύ λογικά όπως λες κι εσύ.

flowin_through
16-04-10, 16:54
Μην τα περιμενεις ολα ετοιμα. Ο καθενας θα σου πει και μια αποψη. Κατσε και ψαξε στην ενοτητα με τις αξιολογησεις. Ψαξε γενικως.

El Topo
16-04-10, 17:02
Μην τα περιμενεις ολα ετοιμα. Ο καθενας θα σου πει και μια αποψη. Κατσε και ψαξε στην ενοτητα με τις αξιολογησεις. Ψαξε γενικως.

Οκ, αλλά πείτε μου 3-4 κοινώς αποδεκτές (από άλλους λιγότερο, από άλλους περισσότερο) καθαρές πρωτεϊνες για αρχή σαν πρώτη κατεύθυνση και μετά πολύ ευχαρίστως να ψάξω περαιτέρω. Απλά είναι δεκάδες τα προϊόντα στην ενότητα που λες και δεν ξέρω από που να ξεκινήσω (ήδη έχω δει μερικά). Ελπίζω να καταλαβαίνεις...

Polyneikos
16-04-10, 17:06
Whey Gold (Optimum )
Myofusion (Gaspari)
Instant Whey (Reflex)

3 γρήγορες λύσεις,από εκει και περα υπάρχουν και προτιμησεις ιδιαιτερες...

El Topo
16-04-10, 17:07
Whey Gold (Optimum )
Myofusion (Gaspari)
Instant Whey (Reflex)

3 γρήγορες λύσεις,από εκει και περα υπάρχουν και προτιμησεις ιδιαιτερες...

Σε ευχαριστώ! Ξεκινάω το ψάξιμο...

Machiavelli
16-04-10, 17:08
Το καλύτερα value for money για κάποιον που δε θέλει να μπλέκει με τράπεζες και τα συναφή, είναι η ΗΡΑΚΛΗΣ.

El Topo
16-04-10, 17:12
Το καλύτερα value for money για κάποιον που δε θέλει να μπλέκει με τράπεζες και τα συναφή, είναι η ΗΡΑΚΛΗΣ.

Την Ηρακλής την ανέφερα κι εγώ στο τόπικ σχετικά με την nitrotech (ρωτώντας γι'αυτην), απλά μπορείς να μου δώσεις λίγες περισσότερες πληροφορίες ώστε να ξέρω πως να την ψάξω?
Επίσης, τι εννοείς αναφερόμενος σε τράπεζες κλπ?

thegravijia
16-04-10, 17:12
Εδώ φίλε, ρωτάω για το αν αξίζει στα λεφτά της να πάρω αυτή ή κάτι άλλο. Επίσης, γράφω και στο σχετικό τοπικ που λες, όπου μου είπαν πως αν θέλω να ρωτήσω και για άλλες πρωτεϊνες, να το κάνω στο τοπικ ΑΥΤΟ, αφού εκεί μιλούν μόνο για τη nitrotech. Και πίστεψέ με, δεν είναι θέμα περιέργειας, απλά θέλω τι αξίζει και τι όχι και ρωτάω στο πλέον ειδικό φόρουμ. Ωστόσο, κάποια άλλη πρόταση, εκτός από το ότι δεν αξίζει η nitrotech για τα χρήματά της, δεν άκουσα. Ποια πρωτεϊνη αξίζει τα χρήματά της όμως (κάτι που ρωτάω από την αρχή), ώστε να την προτιμήσω αντί της nitrotech, δεν έχω μάθει ακόμα.

Εddie, πράγματι παλιά ήταν πολύ ακριβή. Τα 30 ευρώ περίπου το κιλό που έχει τώρα όμως, είναι πολύ λογικά όπως λες κι εσύ.
TI εννοεις αξιζζουν?
δηλαδη τι ακριβως?
φαι ειναι ολες

ολες με τον ιδιο πρωτο φτιαχνοτναι και ολες σε καθε σκουπ κοντα 20γρ πρωτεινης θα σου δωσουν.

απλα οι προτιμησεις ειναι κυριως για λογους γευσεις και οικονομικους λογους.
για μενα ειναι πανακριβη.
και απο γευση δε με χαλασε.

αλλα μην περιμενεις οτι θα δεις αλλαγες στο σωμα σου απο την πρωτεινη

Ramrod
16-04-10, 17:15
Την Ηρακλής την ανέφερα κι εγώ στο τόπικ σχετικά με την nitrotech (ρωτώντας γι'αυτην), απλά μπορείς να μου δώσεις λίγες περισσότερες πληροφορίες ώστε να ξέρω πως να την ψάξω?
Επίσης, τι εννοείς αναφερόμενος σε τράπεζες κλπ?

http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=3738

Καλή ανάγνωση!

http://www.herculesprotein.gr/

;)

El Topo
16-04-10, 17:20
TI εννοεις αξιζζουν?
δηλαδη τι ακριβως?
φαι ειναι ολες

ολες με τον ιδιο πρωτο φτιαχνοτναι και ολες σε καθε σκουπ κοντα 20γρ πρωτεινης θα σου δωσουν.

απλα οι προτιμησεις ειναι κυριως για λογους γευσεις και οικονομικους λογους.
για μενα ειναι πανακριβη.
και απο γευση δε με χαλασε.

αλλα μην περιμενεις οτι θα δεις αλλαγες στο σωμα σου απο την πρωτεινη

Φαντάζομαι ότι έγινε αντιληπτό το τί εννοώ με το αξίζουν (ποιές είναι πιο αποτελεσματικές και ποιοτικές δηλαδή δεν περιέχουν ύποπτα συστατικά κλπ). Από εκεί και πέρα, δε νομίζω ότι όλες οι πρωτεϊνες ίδιας περιεκτικότητας είναι ακριβώς το ίδιο, γιατί τότε δε θα χρειαζόταν τόσο ψάξιμο και δοκιμές (όπως κάνουν και πολλοί φίλοι από εδώ) για το ποια είναι η πιο ιδανική. Δε νομίζω λοιπόν ότι όλο αυτό το ψάξιμο είναι περιττό.

Τέλος, φυσικά και δεν περιμένω μεταμόρφωση από μια πρωτεϊνη, αλλά το ότι θα ενισχύσει τα αποτελέσματα της προπόνησης μου έστω και λίγο, πιστεύω ότι είναι φυσιολογικό να γίνει.

ramrod όπως και όλα τα παιδιά που βοήθησαν, ευχαριστώ πολύ!

Polyneikos
16-04-10, 17:34
Το καλύτερα value for money για κάποιον που δε θέλει να μπλέκει με τράπεζες και τα συναφή, είναι η ΗΡΑΚΛΗΣ.

Χμμμμ,σε λιγες μερες θα υπαρχει και αλλη επιλογη για όποιον δεν θελει να μπλεκει με τραπεζες οπως λες...Αναμονη...;)

Ramrod
16-04-10, 17:45
Χμμμμ,σε λιγες μερες θα υπαρχει και αλλη επιλογη για όποιον δεν θελει να μπλεκει με τραπεζες οπως λες...Αναμονη...;)

Δηλαδή να μη παραγγείλω "Ηρακλή" απο εβδομάδα που σκόπευα? Να περιμένω να δω τι εκπληξη ετοιμάζεται...?

:turtle::turtle::turtle:

beefmeup
16-04-10, 18:04
Χμμμμ,σε λιγες μερες θα υπαρχει και αλλη επιλογη για όποιον δεν θελει να μπλεκει με τραπεζες οπως λες...Αναμονη...;)

μυστηριωδες...μυστηριο..:green:

για να δουμε:rolf:

stav
16-04-10, 21:18
Μια χαρη παιδια.πειτε μου σας παρακαλω αν ξερετε ευρωπαικα sites για παραγγελιες συμπληρωματων.

Machiavelli
16-04-10, 23:19
El Topo επειδή βλέπω ότι χάνεσαι θα προσπαθήσω να σου εξηγήσω. Την ποιότητα δε μπορούμε να την κρίνουμε αν δεν την πάμε στο χημείο, ούτε και την αποτελεσματικότητα της πρωτεΐνης, επομένως τις μόνες κριτικές που θα βρεις σε ένα topic που αφορά την αξιολόγηση της είναι επόμενο να διαβάσεις για γεύση και διαλυτότητα. Λες για την τώρα πια προσιτή τιμή της Nitrotech, 31 ευρώ τα 900 γραμμάρια τα οποία όμως θα σου δώσουν λιγότερη πρωτεΐνη απ' ότι η ΗΡΑΚΛΗΣ στα 900 γραμμάρια, ενώ σου την πουλάνε 25 ευρώ το μονόκιλο (και μετά πιο φθηνά). Κάπως έτσι γίνεται η έρευνα αγοράς και μετά τα επόμενα κριτήρια είναι η γεύση και η διαλυτότητα, αν θες να μάθεις ποιότητα την πας στο χημείο.
Δεν έχω κανέναν λόγο να σε πείσω να πάρεις ΗΡΑΚΛΗΣ, κι εγώ σπάνια παίρνω, μόνο όταν ξεμείνω και θέλω άμεσα.

El Topo
16-04-10, 23:32
El Topo επειδή βλέπω ότι χάνεσαι θα προσπαθήσω να σου εξηγήσω. Την ποιότητα δε μπορούμε να την κρίνουμε αν δεν την πάμε στο χημείο, ούτε και την αποτελεσματικότητα της πρωτεΐνης, επομένως τις μόνες κριτικές που θα βρεις σε ένα topic που αφορά την αξιολόγηση της είναι επόμενο να διαβάσεις για γεύση και διαλυτότητα. Λες για την τώρα πια προσιτή τιμή της Nitrotech, 31 ευρώ τα 900 γραμμάρια τα οποία όμως θα σου δώσουν λιγότερη πρωτεΐνη απ' ότι η ΗΡΑΚΛΗΣ στα 900 γραμμάρια, ενώ σου την πουλάνε 25 ευρώ το μονόκιλο (και μετά πιο φθηνά). Κάπως έτσι γίνεται η έρευνα αγοράς και μετά τα επόμενα κριτήρια είναι η γεύση και η διαλυτότητα, αν θες να μάθεις ποιότητα την πας στο χημείο.
Δεν έχω κανέναν λόγο να σε πείσω να πάρεις ΗΡΑΚΛΗΣ, κι εγώ σπάνια παίρνω, μόνο όταν ξεμείνω και θέλω άμεσα.

Σε ευχαριστώ φίλε μου, απλά πιστεύω ότι κάποιος που έχει δοκιμάσει ένα Χ αριθμό πρωτεϊνων, θα μπορούσε σε κάποιο βαθμό να πει ποια του φάνηκε περισσότερο αποδοτική, ποια δεν έκανε δουλειά κλπ. Από εκεί και πέρα καταλαβαίνω απόλυτα τι λες και συγνώμη αν έγινα κουραστικός, απλά πάντα όταν είσαι καινούριος σε κάτι (κι εγώ στα συμπληρώματα, όχι στο γυμναστήριο βέβαια, είμαι), αισθάνεσαι χαμένος και θες να τα βάλεις όλα σε μια σειρά.
Να'σαι καλά για τις ευγενικές και κατατοπιστικές σου απαντήσεις.

beefmeup
16-04-10, 23:40
Σε ευχαριστώ φίλε μου, απλά πιστεύω ότι κάποιος που έχει δοκιμάσει ένα Χ αριθμό πρωτεϊνων, θα μπορούσε σε κάποιο βαθμό να πει ποια του φάνηκε περισσότερο αποδοτική, ποια δεν έκανε δουλειά κλπ. Από εκεί και πέρα καταλαβαίνω απόλυτα τι λες και συγνώμη αν έγινα κουραστικός, απλά πάντα όταν είσαι καινούριος σε κάτι (κι εγώ στα συμπληρώματα, όχι στο γυμναστήριο βέβαια, είμαι), αισθάνεσαι χαμένος και θες να τα βάλεις όλα σε μια σειρά.
Να'σαι καλά για τις ευγενικές και κατατοπιστικές σου απαντήσεις.

εχω δοκιμασει σχεδον οτι υπαρχει στα ραφια ελληνικων καταστηματων,κ τις μισες απο αυτες που υπαρχουν στο νετ..(πολλακις,οχι μονο ενα κουβα απο καθε μια)

κ ξερεις τι???ακομα δεν μπορω να σ πω αν "δουλευει"καποια κ ποια ειναι αυτη..
τα κρητιρια επιλογης μου ειναι,να ειναι ευπεπτη,κ να εχει καλη διαλυτοτητα.

εχω καταληξει σε 2-3,αλλα δεν ειναι θεμα "αποδοσης" της καθε προτεινης.
την περνω σαν ναδινω χρηματα σε φιλανθρωπιες..ποτε δεν ξερω αν θα πανε εκει που πρεπει.κ το λεω γιατι με ενα κουβα κ κατι μηνες προπο δεν θα καταλβεις κατι..μακροπορθεσμα μονο θα φανει διαφορα..

αλλα κ παλι,που ξερω οτι οφειλετε στην προτεινη που περνω??αν δεν επερνα??μπορει να ειχα τα ιδια αποτελεσματα??μπορει οχι??

οποτε,μην ψαχνεις για μαγικες προτεινς που "δουλευουν"..καθε προτεινη εχει το κοινο της για καποιους λογους..δοκιμασε να δεις ποια θα σου "κατσει"

Polyneikos
16-04-10, 23:41
Μια χαρη παιδια.πειτε μου σας παρακαλω αν ξερετε ευρωπαικα sites για παραγγελιες συμπληρωματων.

Απογορευεται βασει κανονισμων του φόρουμ.

freakstar
17-04-10, 03:43
παιδια εχω μια ερωτιση ι σκονη πρωτεινις μπορει να αντικατασταθει με 5 αυγα και 1 ποτυρι γαλα ? σικεγκριμενα ι 100%whey protein tis sci-mx

noz1989
17-04-10, 03:54
παιδια εχω μια ερωτιση ι σκονη πρωτεινις μπορει να αντικατασταθει με 5 αυγα και 1 ποτυρι γαλα ? σικεγκριμενα ι 100%whey protein tis sci-mx

Εννοειται! πρωτα θα κοιτας να παιρνεις πρωτεινη απο στερεα τροφη και μετα σε σκονη σαν δυτερη επιλογη, η συμπληρωματικα!

Machiavelli
17-04-10, 11:00
Μπορεί γενικά από την τροφή, αλλά αυτά που είπες είναι λίγα. Θες καμιά 10αρα ασπράδια αν είσαι ελαφρύς μετά την προπόνηση, αν είσαι βαρύς ανεβαίνει.

stav
18-04-10, 12:42
αν σου στειλω το mail μου θα μπορουσες να μου στειλεις καποιες διευθυνσεις.σε παρακαλω φιλε μου γιατι εχω χασει τη μπαλα!

QTSI
18-04-10, 20:54
Καλησπέρα παιδιά. Έχω πάρει την whey gold της οn. Κάνω πρόγραμμα γράμμωσης και θελω να διώξω καποιο περιτό λίπος σε κοιλια-στήθος αλλα λόγω του ότι η διατροφή μου είναι χαλια λόγω πολύωρης εργασίας κατέφυγα σε αυτο το συμπλήρωμμα. Θα ήθελα την βοήθεια σας ώς προς την χρήση του. Τις ημέρες που δεν γυμνάζομαι να πέρνω την ίδια ποσότητα?

Ελπίζω να μην σας κούρασα..ευχαριστώ:)

NASSER
18-04-10, 20:59
Καλησπέρα παιδιά. Έχω πάρει την whey gold της οn. Κάνω πρόγραμμα γράμμωσης και θελω να διώξω καποιο περιτό λίπος σε κοιλια-στήθος αλλα λόγω του ότι η διατροφή μου είναι χαλια λόγω πολύωρης εργασίας κατέφυγα σε αυτο το συμπλήρωμμα. Θα ήθελα την βοήθεια σας ώς προς την χρήση του. Τις ημέρες που δεν γυμνάζομαι να πέρνω την ίδια ποσότητα?

Ελπίζω να μην σας κούρασα..ευχαριστώ:)

Το συμπληρωμα που πηρες ειναι και υποκαταστατο γευματος. Επομενως αν το παιρνεις πανω απο μια φορα μετα την προπονηση, μπορεις να το βαλεις και σε αλλα γευματα της ημερας σε συνδιασμο με γαλα χαμηλων λιπαρων πριν τον υπνο ή και το πρωι στο πρωινο σου που θα περιεχει γαλα και δημητριακα ή και κατα την διαρκεια της ημερας με γαλα ή χυμο. Μετα την προπονηση καλο ειναι να ειναι με νερο.

QTSI
18-04-10, 23:17
ευχαριστω να σαι καλα!

KILERMAN
19-04-10, 01:58
στην ιδια κατηγορια με αυτην τη πρωτεινη : Ultra Isowhey (Universal) (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=6465) ποια θα βαζατε? (με τοσες λιγες θερμιδες και χωρις λιπος ζαχαρη?)
πραγματικα εντυπωσικο το εχει τοσο γλυκια γευση ενω δηλωνει μηδεν ζαχαρη !!!
Καμια νεωτερη αποψη ?


***Mεταφερθηκαν καποια ποστς από το τόπικ : Ultra Isowhey (Universal) (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=6465).Μoderators Team***

Orc
19-04-10, 02:32
Για μενα που την δοκιμασα ισως η καλυτερη isolate


offtopic. Διάβασα ΑΥΤΟ (http://www.news-medical.net/news/20100408/Whey-Protein-Isolate-damages-and-accelerates-hair-loss.aspx) και ψιλοφρίκαρα. Ελπίζω να μην ισχύει γιατί σε λίγα χρόνια βλέπω να έχουμε περισσότερο πρόσωπο να πλένουμε.:green:

Ramrod
19-04-10, 02:41
offtopic. Διάβασα ΑΥΤΟ (http://www.news-medical.net/news/20100408/Whey-Protein-Isolate-damages-and-accelerates-hair-loss.aspx) και ψιλοφρίκαρα. Ελπίζω να μην ισχύει γιατί σε λίγα χρόνια βλέπω να έχουμε περισσότερο πρόσωπο να πλένουμε.:green:

Μα οι περισσότερες Whey περιέχουν μέσα και concentrate kai isolate.
Δε το μεταφέρεις σε καινουριο θεματάκι γιατι μάλλον θα τραβήξει συζήτηση...

KILERMAN
19-04-10, 02:43
τι ΕΝΝΟΕΙ ο προηγουμενος? πεταμε οτι θελουμε στο ασχετο?
νομιζω εδω μιλαμε οσο γινεται πιο τεκμηριωμενα...

Machiavelli
19-04-10, 10:42
offtopic. Διάβασα ΑΥΤΟ (http://www.news-medical.net/news/20100408/Whey-Protein-Isolate-damages-and-accelerates-hair-loss.aspx) και ψιλοφρίκαρα. Ελπίζω να μην ισχύει γιατί σε λίγα χρόνια βλέπω να έχουμε περισσότερο πρόσωπο να πλένουμε.:green:

Εδώ λέει ότι η μεγάλη συγκέντρωση αμινοξέων της isolate αυξάνουν τόσο την τεστοστερόνη που αρχίζουν να σου πέφτουν τα μαλλιά. Επίσης αν πατήσεις στο λινκ που παραθέτει σε πάει σε μια σελίδα με επικεφαλίδα "Hair Now ... Hair Forever!" .... Florida Hair Transplant Surgery.

Ramrod
19-04-10, 11:17
Εδώ λέει ότι η μεγάλη συγκέντρωση αμινοξέων της isolate αυξάνουν τόσο την τεστοστερόνη που αρχίζουν να σου πέφτουν τα μαλλιά. Επίσης αν πατήσεις στο λινκ που παραθέτει σε πάει σε μια σελίδα με επικεφαλίδα "Hair Now ... Hair Forever!" .... Florida Hair Transplant Surgery.

XAXAXAXAXAXA
:rolf:
Το πιάσαμε το υπονοούμενο :turtle:

gi0rg0s
19-04-10, 17:42
Χαιρετω ολα τα μελη του φορουμ,μετα απο πολυ ψαξιμο και διαβασμα σε αυτο το φορουμ αποφασισα να γινω μελος και να ζητησω τις συμβουλες σας!!!!ειμαι 188 cm,78 kg προσεχω πολυ την διατροφη μου και περνω δεξτροζη,κρεατινη μονοιδρικι,πολυβιταμινες και μια πρωτεινουλα καθαρη της ON.
Το προβλημα μ ειναι πως αυτα μου τελειωνουν κ δεν ξερω με τι να συνεχισω για να βαλω καποια καθαρα μυικα κιλα.........

Ευχαριστω εκ των προτερων...............

flowin_through
19-04-10, 17:59
Ελπιζοντας οτι εχεις κατανοησει οτι πρεπει να αντιμετωπιζεις την πρωτεΐνη σα ¨φαΐ¨, τοτε αυτα τα συμπληρωματα δεν κοβονται. Κανε βεβαια τα κουμαντα σου αν μπορεις να προσλαμβανεις τις απαραιτητες πρωτεΐνες, βιταμινες, Ω απο τη διατροφη σου αλλιως join the club και ξεκινα τις παραγγελειες...

Orc
19-04-10, 19:44
"Hair Now ... Hair Forever!" .... Florida Hair Transplant Surgery[/COLOR].

LOL!:rolf: Τhanks man.

Orc
19-04-10, 20:51
τι ΕΝΝΟΕΙ ο προηγουμενος? πεταμε οτι θελουμε στο ασχετο?
νομιζω εδω μιλαμε οσο γινεται πιο τεκμηριωμενα...

Και απο πότε απαγορεύεται να έχουμε απορίες? Ποιός μας τις απαγόρεψε εσυ?

GEORGEXX1
19-04-10, 21:15
offtopic. Διάβασα ΑΥΤΟ (http://www.news-medical.net/news/20100408/Whey-Protein-Isolate-damages-and-accelerates-hair-loss.aspx) και ψιλοφρίκαρα. Ελπίζω να μην ισχύει γιατί σε λίγα χρόνια βλέπω να έχουμε περισσότερο πρόσωπο να πλένουμε.:green:

Οτι ειναι να γινει θα γινει,αρκει να μην υπερβαλουμε στις ποσοτητες για αυτο το λογο
λεμε οτι παντα καλυτερα να περνουμε ακριβεις ποσοτητες πρωτεινης και υδατανθρακων ειτε απο τροφη ειτε απο συμπληρωμα οχι και απο τα δυο χωρις υπολογισμο.

Orc
19-04-10, 21:44
Οτι ειναι να γινει θα γινει,αρκει να μην υπερβαλουμε στις ποσοτητες για αυτο το λογο
λεμε οτι παντα καλυτερα να περνουμε ακριβεις ποσοτητες πρωτεινης και υδατανθρακων ειτε απο τροφη ειτε απο συμπληρωμα οχι και απο τα δυο χωρις υπολογισμο.

Σωστός george.:thumbup:

proe
20-04-10, 01:13
kalispera paidia...8a i8ela na me enimerwsete gia tin prwteini i opoia periexei upsili dwsi gloutaminis...kai se ti voi8aei to na tin pairneis meta tin gumnastiki...!!!:)

sTeLaKoS
20-04-10, 01:17
kalispera paidia...8a i8ela na me enimerwsete gia tin prwteini i opoia periexei upsili dwsi gloutaminis...kai se ti voi8aei to na tin pairneis meta tin gumnastiki...!!!:)

***Όταν έκανες εγγραφή σου ήρθε ένα e-mail, το διάβασες; Προφανώς όχι. Γράφε με ελληνικά πεζά γράμματα, είναι κανόνας του φόρουμ.*** Mods Team***

proe
20-04-10, 01:20
ναι η αληθεια ειναι πως δεν το διαβασα...!!! οποτε τωρα που λυθηκε το προβλημα μπορει καποιος να μου απαντησει στο ερωτημα μου????:):)

Littlejohn
20-04-10, 10:09
H γλουταμίνη είναι ένα αμινοξύ το οποίο θεωρητικά βοηθάει στην αποθεραπεία και στην αποφυγή του καταβολισμού. Το θεωρητικά κολλάει στο γεγονός ότι στο σώμα μας υπάρχει ήδη (ή αποθηκέυεται έστω) σε αφθονία το συγκεκριμένο αμινοξύ και δεν έχει αποδειχτεί έμπρακτα ότι με την έντονη γυμναστική, εξαντλείται τόσο, ώστε να επέρθει καταβολισμός και συνεπώς να χρειάζεται αναπλήρωση του (πχ. με εξωτερικό συμπλήρωμα)... Οι απόψεις διίστανται βέβαια...

Eddie
20-04-10, 10:15
Ατομα που κατεχουν πεντε πραγματα παραπανω απο μας,υποστηριζουν οτι η γλουταμινη δε κανει τιποτα.Εγω προσωπικα τους πιστευω:green:

GEORGEXX1
20-04-10, 10:23
Την γλουταμινη την παιρνουμε μονο οταν η διατροφη μας ειναι ελλειπη σε πρωτεϊνη.Και δεν την παιρνουμε γιατι δεν υπαρχει στο σωμα, αλλα για να συμπληρωσουμε αυτο που χανουμε κατα την ασκηση.

http://www.nutriment.gr/index.files/Page1798.htm

Kolorizos
20-04-10, 11:28
CLA εχει χρησιμοποιησει κανεις???δουλευουν??

flowin_through
20-04-10, 11:31
Oχι

sTeLaKoS
20-04-10, 11:36
CLA εχει χρησιμοποιησει κανεις???δουλευουν??

Ίσως βοηθά στη διατήρηση ενός ήδη χαμηλού ποσοστού λίπους. Για να βοηθήσει στην απώλεια, όχι.

beatshooter
21-04-10, 00:23
Για απωλεια βαρους συνισταται η πρωτεινη?Λιγο χαζη ερωτηση,γιατι εφοσον αντικαθιστα γευματα δεν παιζει προβλημα.Η μηπως αν λαμβανω 160γρ πρωτεινης που μου αναλογουν δεν θα εχω απωλεια βαρους(λιπους)?

jasontrades
21-04-10, 14:39
Μου είπανε πως όποτε πίνω την πρωτεΐνη μου πρέπει οπωσδήποτε να τρώω και υδατάνθρακα για να αφομοιωθεί η πρωτεΐνη απο το σώμα.
Ισχύει ?

Machiavelli
21-04-10, 15:56
Έχει δοκιμάσει κανείς συμπλήρωμα fibre;

noz1989
21-04-10, 16:09
Έχει δοκιμάσει κανείς συμπλήρωμα fibre;

Δεν εχω δοκιμασει, αλλα διαβαζω και ακουω τα καλυτερα!!

Επισης, δεν ειναι τυχαιο που ο Berardi το θεωρει ενα απο τα καλυτερα συμπληρωματα! Συγκεκριμενα το greens+!!

beatshooter
22-04-10, 15:27
Κουφη ερωτηση:Μαζι με την συσκευασια σου δινουν και σεικερ?Αν οχι εχουν σεικερ με μετρητη τα xtreme? :turtle:

eas2000
22-04-10, 17:41
Τί γνώμη έχετε για το grape seed ?

Λενε οτι ειναι καλό για την καρδια καθώς και αντιοξειδωτικό.

mkapkidi
22-04-10, 18:35
Καλησπέρα σας, εγώ χρησιμοποιώ φανατικά την ISO 100 της DYMATIZE, και ήθελα -αν γνωρίζει κάποιος - να μάθω που μπορώ να την πιο φθηνά!
Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
:weights:

**** Kαλώς ηρθες στο φόρουμ μας..Αυτες οι ερωτησεις κατατασονται στις Γενικες Ερωτησεις Συμπληρωματων,το ποστ μεταφέρθηκε.Mods Team ****

Polyneikos
22-04-10, 18:41
Για απωλεια βαρους συνισταται η πρωτεινη?Λιγο χαζη ερωτηση,γιατι εφοσον αντικαθιστα γευματα δεν παιζει προβλημα.Η μηπως αν λαμβανω 160γρ πρωτεινης που μου αναλογουν δεν θα εχω απωλεια βαρους(λιπους)?

Αν παιρνεις την ποσότητα πρωτεινης που σου αναλογεί το μονο σίγουρο είναι ότι δεν θα χανεις μυικη μαζα σε περίοδο δίαιτας...Απώλεια λίπους θα εχεις από την διατροφή σου αν ελεγξεις τους υδατανθρακες που λαμβανεις και τις πηγες λίπους...

Polyneikos
22-04-10, 18:43
Μου είπανε πως όποτε πίνω την πρωτεΐνη μου πρέπει οπωσδήποτε να τρώω και υδατάνθρακα για να αφομοιωθεί η πρωτεΐνη απο το σώμα.
Ισχύει ?

Οπως το περιγραφεις,όχι ,δεν ισχυει,η πρωτεινη αφομοιωνεται και μονη της αν την πιεις αλλα και με λιπαρα και με υδατανθρακες,ο χρόνος απορρόφησης διαφερει από περίπτωση σε περίπτωση...

Polyneikos
22-04-10, 18:46
Κουφη ερωτηση:Μαζι με την συσκευασια σου δινουν και σεικερ?Αν οχι εχουν σεικερ με μετρητη τα xtreme? :turtle:
Όχι,η συσκευασια της πρωτεινης δεν συμπεριλαμβανει σεικερ,εκτός αν σου δωσουν κανενα δωρακι..:green::green:
Μεσα η πρωτεινη έχει μια μεζούρα,το λεγόμενο scoop,όπου αυτό είναι συγκεκριμενο σε καθε εταιρία για να σου δωσει την επιθυμητη ποσότητα πρωτεινης,π.χ. σε αλλες εταιρίες ένα scoop είναι 35 γρ,σε αλλες 30 γρ. κτλ.
η καθε εταιρία σου αναφερει την δόση,1,2,3 scoops.

NICK7
22-04-10, 18:51
Aν συνδιασω καθαρη πρωτεινη και μονουδρικη κρεατινη θα εχω κανα καλο αποτελεσμα γιατι εχω δοκιμασει και πολλες πρωτεινες ογκου οπως την mutant mass της pvl και δεν εχω δει κανα καλο αποτελεσμα.Πολυβιταμινες περνω
Multi Max (M Double You).

jGod
22-04-10, 18:59
οταν λες να δεις διαφορα?καταρχας ολες οι πρωτεινες ογκου ειναι απλως αχρηστες..σιγουρα θα υπαρχει καποιο τοπικ που να εξηγει το 'γιατι' αναλυτικα..απλα θα σου πω οτι μεσα εχουν ζαχαρη κοπανιστη.
οσον αφορα την πρωτεινη απλως θα συμλπηρωσει την διατροφη σου,οσο αφορα την κρεατινη θα σε ανεβασει αρκετα σε δυναμη αν ταυτοχρονα εχεις μια σωστη διατροφη,ειναι ισως το μονο συμπληρωμα που βλεπεις αισθητη διαφορα.

NICK7
22-04-10, 19:15
Τωρα περιμενω να ερθει η πρωτεινη ηρακλης και αν ειναι θα την συνδιασω με μονουδρικη κρεατινη ξερεις καμια καλη σε ποιοτητα κρεατινη μονουδρικη???

NICK7
22-04-10, 19:20
Ειναι καλη η optimum nutrition CREATINE POWDER και ποτε πρεπει να περνω την κρεατινη μεσα στη μερα και αν γινεται να την ανακατεψω με την πρωτεινη μαζι.

jGod
22-04-10, 19:50
ολες οι κρεατινες πανω κατω ειναι ιδες..αφου ειναι οπτιμουμ μια χαρα θα ναι!πινε αρκετο νερο ομως και δες ακριβως τις οδηγιες χρησης της κρεατινης.μπορεις ειτε να κανεις φορτωμα ειτε να περνεις κανονικες δοσεις π.χ 10γρ/μέρα...συνδύασε την με υδατάνθρακες κυριώς μεταπροπονητική :) :thumbup:

NICK7
22-04-10, 22:48
Ευχαριστω ρε φιλε μου ελυσες καποιες αποριεσ που ειχα αυριο παω να παρω την κρεατινη.Θα μπορουσες να μου πεις πως πρεπει να περνω την κρεατινη τις πρωτες 5 ημερες και μετα.

Kolorizos
23-04-10, 12:48
http://www.big-muscle-house.de/bmh/images/product_images/info_images/284_0.jpg

GH-Tropine™ 100 capsules Revolutions

Anabolic Sleep Aid

GH-Tropine™ is probably the strongest Growth Hormone stimulating product in the world, with results you can see and feel almost overnight!

GH-Tropine™ contains a specific blend of 3 ingredients that induce deep REM sleep. Even if you do not have trouble sleeping, you want to induce REM sleep. REM is deep recuperative sleep, HGH release, relaxation, rejuvenation of mind and body, fat loss and muscle growth.

Sleep is perhaps the most important time of the day. It’s when our body and mind relax. Our body releases massive amounts of rejuvenating, muscle building and fat loss stimulating hormones during sleep. GH-Tropine™ optimizes our sleep, by stimulating the release of those hormones. Growth Hormone is the strongest of those hormones. It is responsible for muscle mass stimulation, less fat, better skin tone, stronger hair and nails, deep sleep and is described by doctors as the source of eternal youth. GH-Tropine™ utilizes a natural extract to stimulate this healthy increase of Growth Hormone.

GH-Tropine™ is perfect for athletes looking for more muscle and less fat, perfect for everybody that wants to stay young and feel great, and perfect for everybody that need's a good night’s rest.

GH-Tropine™ is the perfect product if you want to have a perfect night’s sleep while losing fat and gain muscle at the same time.

Benefits of GH-Tropine™

* Greatly improved sleep quality
* Sleep less hours, but wake up rejuvenated
* Loose fat and gain muscle while sleeping
* Boost Growth Hormone levels safe and effective
* Great for anti-aging
* Feel more energized during the day

DIRECTIONS
As a dietary supplement, take two capsules on an empty stomach 30 minutes before retiring


Nutrition Facts
Servings Size: 2 capsule
Servings per Container :50

Amount per Serving % Daily Value*
GH-Tropine complex 1500 mg **
Coleus Forskolli (20% forsolin)

Mucuna Pruriens extract
Ashwaghanda extract
*Percentage Daily Values are based on a 2000 calorie diet.

Other Ingredients:
Gelatin, Cellulose

παιδια αυτο ειναι στεροιδη????

beefmeup
23-04-10, 12:50
http://www.big-muscle-house.de/bmh/images/product_images/info_images/284_0.jpg

GH-Tropine™ 100 capsules Revolutions

Anabolic Sleep Aid

GH-Tropine™ is probably the strongest Growth Hormone stimulating product in the world, with results you can see and feel almost overnight!

GH-Tropine™ contains a specific blend of 3 ingredients that induce deep REM sleep. Even if you do not have trouble sleeping, you want to induce REM sleep. REM is deep recuperative sleep, HGH release, relaxation, rejuvenation of mind and body, fat loss and muscle growth.

Sleep is perhaps the most important time of the day. It’s when our body and mind relax. Our body releases massive amounts of rejuvenating, muscle building and fat loss stimulating hormones during sleep. GH-Tropine™ optimizes our sleep, by stimulating the release of those hormones. Growth Hormone is the strongest of those hormones. It is responsible for muscle mass stimulation, less fat, better skin tone, stronger hair and nails, deep sleep and is described by doctors as the source of eternal youth. GH-Tropine™ utilizes a natural extract to stimulate this healthy increase of Growth Hormone.

GH-Tropine™ is perfect for athletes looking for more muscle and less fat, perfect for everybody that wants to stay young and feel great, and perfect for everybody that need's a good night’s rest.

GH-Tropine™ is the perfect product if you want to have a perfect night’s sleep while losing fat and gain muscle at the same time.

Benefits of GH-Tropine™

* Greatly improved sleep quality
* Sleep less hours, but wake up rejuvenated
* Loose fat and gain muscle while sleeping
* Boost Growth Hormone levels safe and effective
* Great for anti-aging
* Feel more energized during the day

DIRECTIONS
As a dietary supplement, take two capsules on an empty stomach 30 minutes before retiring


Nutrition Facts
Servings Size: 2 capsule
Servings per Container :50

Amount per Serving % Daily Value*
GH-Tropine complex 1500 mg **
Coleus Forskolli (20% forsolin)

Mucuna Pruriens extract
Ashwaghanda extract
*Percentage Daily Values are based on a 2000 calorie diet.

Other Ingredients:
Gelatin, Cellulose

παιδια αυτο ειναι στεροιδη????

οσο οι πατατες φουρνου..:P

sTeLaKoS
23-04-10, 21:16
Kolorizos (http://forum.bodybuilding.gr/member.php?u=2670) μη ψάχνεις αγόρι μου για μαγικά χάπια. Πιτσιρικάς είσαι, δε σου χρειάζεται τίποτα από αυτά. Στο λέω εντελώς φιλικά επειδή ποστάρεις συνέχεια συμπληρώματα που δε τα ξέρει η μάνα τους.

Μείνε στα βασικά :thumbup:

Kolorizos
23-04-10, 21:40
Kolorizos (http://forum.bodybuilding.gr/member.php?u=2670) μη ψάχνεις αγόρι μου για μαγικά χάπια. Πιτσιρικάς είσαι, δε σου χρειάζεται τίποτα από αυτά. Στο λέω εντελώς φιλικά επειδή ποστάρεις συνέχεια συμπληρώματα που δε τα ξέρει η μάνα τους.

Μείνε στα βασικά :thumbup:

απλος τα βλεπω στο καταστημα η σε διαφημισεις και μου κινουν το ενδιαφερον..και θελω να ξερω τι ειναι

sTeLaKoS
23-04-10, 21:43
Curiosity killed the cat :thumbup:

foko
23-04-10, 22:14
Μπορει να γινει ο συνδυασμος τους στην προπονηση?????

Αμεσως μετα τα βαρη αμινοξεα , ανεβαινουμε για κανα 20 λεπτο διαδρομο κ μολις τελειωσουμε αμεσως ροφημα πρωτεινης.

Γινετε αυτο???? Πολλυ λενε οτι μετα τα βαρη να μην μπαινει τρεξιμο γιατι ο οργανισμος χρειαζεται τροφη , εδω μπορουμε να βαλουμε αμινοξεα κ την πρωτεινη μετα το τρεξιμο ή ειναι υπερβολικο???

sTeLaKoS
23-04-10, 22:18
Μπορει να γινει ο συνδυασμος τους στην προπονηση?????

Αμεσως μετα τα βαρη αμινοξεα , ανεβαινουμε για κανα 20 λεπτο διαδρομο κ μολις τελειωσουμε αμεσως ροφημα πρωτεινης.

Γινετε αυτο???? Πολλυ λενε οτι μετα τα βαρη να μην μπαινει τρεξιμο γιατι ο οργανισμος χρειαζεται τροφη , εδω μπορουμε να βαλουμε αμινοξεα κ την πρωτεινη μετα το τρεξιμο ή ειναι υπερβολικο???

Μια χαρά τα λες, έτσι γίνεται. Αυτά όμως έχουνε χιλιοειπωθεί σε δεκάδες τόπικς, μην ανοίιγουμε νέο θέμα για ψύλλου πήδημα. Κάντε κανένα search

giannis64
23-04-10, 22:18
Μπορει να γινει ο συνδυασμος τους στην προπονηση?????

Αμεσως μετα τα βαρη αμινοξεα , ανεβαινουμε για κανα 20 λεπτο διαδρομο κ μολις τελειωσουμε αμεσως ροφημα πρωτεινης.

+1:thumbup:

Γινετε αυτο???? Πολλυ λενε οτι μετα τα βαρη να μην μπαινει τρεξιμο γιατι ο οργανισμος χρειαζεται τροφη , ακυρο εδω μπορουμε να βαλουμε αμινοξεα κ την πρωτεινη μετα το τρεξιμο ή ειναι υπερβολικο σωστο ???


.. με προλαβες!!! δεν θα κοιμωσουν εσυ???

bbonline
24-04-10, 15:38
Γεια σας, είμαι καινούριο μέλος, καλώς σας βρήκα.

Θα ήθελα τη βοήθεια σας.

Είμαι 23 χρονών, 1.60 ύψος και 59 κιλά. 'Εχω λίπος στην κοιλιά, μόνο στην κοιλιά, και κάνω κάθε μέρα διάδρομο για να ιδρώνω και να χάνω λίπος. Ταυτόχρονα κάνω και βάρη για στήθος και χέρια.

Απ' ότι κατάλαβα διαβάζωντας στο ίντερνετ, όταν ιδρώνεις χάνεις και μυικό ιστό. Έχω παρατηρήσει ότι όταν δεν κάνω διάδρομο το στήθος μου είναι πιο ογκώδες, αρα μάλλον καλά διάβασα.

Θέλω όμως να συνεχίσω το διάδρομο για να πέσει η κοιλίτσα. Έτσι σκέφτηκα να πάρω μια καθαρή πρωτείνη (isolate) ώστε να μη χάνω πολύ μυικό όγκο στο στήθος.

Θέλω να παίρνω μόνο μια δόση 20-25 γραμμάρια μετά την προπόνηση γιατί είναι δύσκολο να παίρνω τόσα γραμμάρια με γάλα και αυγά, και δε μπορώ να κάνω κάθε μέρα κοτόπουλο.

Το μόνο που με ανησυχεί είναι το ότι σε όλες τις πρωτείνες υπάρχουν και πολλά αμινοξέα. L-τάδε, L-συτό, L-εκείνο.

Δεν υπάρχει κάποιο συμπλήρωμα που να είναι ΜΟΝΟ πρωτείνη;

flowin_through
24-04-10, 15:51
Εμενα με ανησυχει πολλες φορες που τα σπιτια ειναι φτιαγμενα με τουβλα και τσιμεντο. Μα να μην υπαρχει ενα σπιτι χωρις τουβλα!

beefmeup
24-04-10, 15:54
Γεια σας, είμαι καινούριο μέλος, καλώς σας βρήκα.

Θα ήθελα τη βοήθεια σας.

Είμαι 23 χρονών, 1.60 ύψος και 59 κιλά. 'Εχω λίπος στην κοιλιά, μόνο στην κοιλιά, και κάνω κάθε μέρα διάδρομο για να ιδρώνω και να χάνω λίπος. Ταυτόχρονα κάνω και βάρη για στήθος και χέρια.

Απ' ότι κατάλαβα διαβάζωντας στο ίντερνετ, όταν ιδρώνεις χάνεις και μυικό ιστό. Έχω παρατηρήσει ότι όταν δεν κάνω διάδρομο το στήθος μου είναι πιο ογκώδες, αρα μάλλον καλά διάβασα.

Θέλω όμως να συνεχίσω το διάδρομο για να πέσει η κοιλίτσα. Έτσι σκέφτηκα να πάρω μια καθαρή πρωτείνη (isolate) ώστε να μη χάνω πολύ μυικό όγκο στο στήθος.

Θέλω να παίρνω μόνο μια δόση 20-25 γραμμάρια μετά την προπόνηση γιατί είναι δύσκολο να παίρνω τόσα γραμμάρια με γάλα και αυγά, και δε μπορώ να κάνω κάθε μέρα κοτόπουλο.

Το μόνο που με ανησυχεί είναι το ότι σε όλες τις πρωτείνες υπάρχουν και πολλά αμινοξέα. L-τάδε, L-συτό, L-εκείνο.

Δεν υπάρχει κάποιο συμπλήρωμα που να είναι ΜΟΝΟ πρωτείνη;

bro,η προτεινη αποτελειται απο αμινο..οποτε λογικο ειναι να βλεπεις ποσοτητες αμινο σε κουβαδες προτεινης,γιατι σου λενε ποσα αμινο εχει η συγκεκριμενη ανα 100γρ σκονης..

bbonline
24-04-10, 16:07
Δεν το ήξερα. Είναι απόλυτα ασφαλές δηλαδή όλα εκείνα που γράφουν ότι έχουν μέσα.
Οκ, ποιά isolate μου προτείνετε;

Ramrod
24-04-10, 19:56
Εμενα με ανησυχει πολλες φορες που τα σπιτια ειναι φτιαγμενα με τουβλα και τσιμεντο. Μα να μην υπαρχει ενα σπιτι χωρις τουβλα!

Χαχαχα...πολύ εύστοχο!


Δεν το ήξερα. Είναι απόλυτα ασφαλές δηλαδή όλα εκείνα που γράφουν ότι έχουν μέσα.
Οκ, ποιά isolate μου προτείνετε;

Είναι απολύτως φυσικό να έχει αμινοξέα...και μάλιστα είναι πολύ βασικό να έχει τα κατάλληλα αμινοξέα, αυτά που χρειάζεται ο οργανισμός. Πρωτεϊνη χωρις αμινοξέα=αλευρι.
Εννοείται είναι ασφαλή, είναι πολύ υψήστης σημασίας!

Καλώς ήρθες! :)

beefmeup
24-04-10, 21:14
Δεν το ήξερα. Είναι απόλυτα ασφαλές δηλαδή όλα εκείνα που γράφουν ότι έχουν μέσα.
Οκ, ποιά isolate μου προτείνετε;

παρε αυτη κ καθαρισες..δεν ειναι ακριβως ισο,αλλα οτι ποιο κοντα,κ με καλες αναλογιες(+εξτρα αμινο),ανα μεζουρα..

http://x-tremestores.gr/216/eshop/DetailView.aspx?prod_id=1596

bbonline
24-04-10, 22:35
παρε αυτη κ καθαρισες..δεν ειναι ακριβως ισο,αλλα οτι ποιο κοντα,κ με καλες αναλογιες(+εξτρα αμινο),ανα μεζουρα..

http://x-tremestores.gr/216/eshop/DetailView.aspx?prod_id=1596

Την καλοέβλεπα αυτή γιατί διάβασα καλά σχόλια.

Με όλο αυτό το κουτί, πόσους μήνες περίπου τη βγάζω αν παίρνω 1 scoop την ημέρα;

Eddie
24-04-10, 22:50
Καλησπερα,σκεφτομαι να παρω ενα Joint Care και ενα συμπληρωμα Ω.

1)-Εχει παρει καποιος joint care,βλεπεις διαφορα?Λεω να χτυπησω της ultimate ενα που εχει γλυκοζαμινη-χονδροιτινη-MSM.

2)-Για λιπαρα,επειδη καλοβλεπω ενα Ω3 σε καλη τιμη/περιεκτικοτητα.Αλλα στα πλαισια μιας κανονικης διαιτας θα επαρκει το Ω3 η θα πρεπει να παμε σε ολοκληρωμενη φορμουλα Ω3-Ω6-Ω9??

Καλη η πρωτεινη και τα αμινο αλλα πρεπει να ασχοληθουμε και πιο βαθια αν θελουμε να τα κανουμε σωστα.

noz1989
25-04-10, 01:01
Φιλε προσεχε παντως με συμπληρωματα για αρθρωσεις! Βαρανε νεφρα!! Δεν ειναι πρωτεινη!

Eddie
25-04-10, 01:45
Φιλε προσεχε παντως με συμπληρωματα για αρθρωσεις! Βαρανε νεφρα!! Δεν ειναι πρωτεινη!

Που το ξερεις,ειναι σιγουρη πηγη?Εδω παιρνουμε αλλα κι αλλα,αυτο βρηκε να βαραει?
Φτουυυ:turtle:

Ramrod
25-04-10, 01:50
Φιλε προσεχε παντως με συμπληρωματα για αρθρωσεις! Βαρανε νεφρα!! Δεν ειναι πρωτεινη!

Παίρνω περίπου 6 μήνες γλυκοσαμίνη, μου την έχει γράψει ο γιατρός σα θεραπεία? Είναι επικινδυνή? Απ ότι ξέρω θα συνεχίσω για κανένα 6μηνο ακομα...

noz1989
25-04-10, 03:08
Ο ορθοπαιδικος μου μου το εχει πει! Γενικα ειναι ουσιες που χρησιμοποιουνται σε προχωρημενα σταδια! Πχ χονδροπαθιες κλπ!

sTeLaKoS
25-04-10, 05:49
1)-Εχει παρει καποιος joint care,βλεπεις διαφορα?Λεω να χτυπησω της ultimate ενα που εχει γλυκοζαμινη-χονδροιτινη-MSM.

Γιατί να πάρεις συμπλήρωμα και δε πας σε έναν συμβεβλημένο με το ταμείο σου ορθοπεδικό να σου τα γράψει σα φάρμακα;

2)-Για λιπαρα,επειδη καλοβλεπω ενα Ω3 σε καλη τιμη/περιεκτικοτητα.Αλλα στα πλαισια μιας κανονικης διαιτας θα επαρκει το Ω3 η θα πρεπει να παμε σε ολοκληρωμενη φορμουλα Ω3-Ω6-Ω9??

Καλύτερα Ω3. Στα Ω δε μας ενδιαφέρει η ποσότητα αλλά η αναλογία σχετικά με Ω6-9. Δε θυμάμαι ακριβώς την αναλογία τώρα.... τέσπα. Ω6-9 παίρνουμε αρκετά στα πλαίσια μιας σωστής διατροφής, τα Ω3 είναι που λείπουν.


:thumbup:

Svein
25-04-10, 10:45
Μονο η γλυκοσαμινη γράφετε , όχι όλα τα άλλα ... ! Εχω τενοντίτιδα και περιτονίτιδα και ξερω...!

Eddie
25-04-10, 14:51
Ο ορθοπαιδικος μου μου το εχει πει! Γενικα ειναι ουσιες που χρησιμοποιουνται σε προχωρημενα σταδια! Πχ χονδροπαθιες κλπ!

Δε νομιζω ρε συ.Εγω ξερω φυλαγε τα ρουχα σου να εχεις τα μισα.Αμα σηκωνεις πολλα κιλα στην προπονηση ειναι λογικο μετα απο 10-20χρονια να αρχισουν οι πονοι,ξερεις ποσοι ταλαιπωρουντε απο οστεοαρθριτιδα και γενικες αρθριτιδες?Γι αυτο καλα ειναι να υπαρχει προληψη.Το θεμα ειναι ομως οτι εαν ισχυει αυτο που λες για τα νεφρα(που δε νομιζω) τοτε θελει προσοχη.



Στελιο,βαριεμαι την ταλαιπωρια ρε συ,να πας σε γιατρο αντε να του εξηγησεις τι εχεις και γιατι τα θες,ασε που θα σε στειλει για ακτινογραφιες στανταρ,και εαν δει οτι ολα καλα θα σου ριξει και ενα ακυρο:turtle:

Μπορεις να βρεις συμπληρωματα που κοστιζουν 10Ε το μηνα περιπου.
Επισης για τα Ω3,θα το παρω γιατι το βρηκα σε καλη τιμη,1γρ/καψουλα.

beefmeup
25-04-10, 14:59
Την καλοέβλεπα αυτή γιατί διάβασα καλά σχόλια.

Με όλο αυτό το κουτί, πόσους μήνες περίπου τη βγάζω αν παίρνω 1 scoop την ημέρα;


75 μερες περιπου..

beefmeup
25-04-10, 15:10
Φιλε προσεχε παντως με συμπληρωματα για αρθρωσεις! Βαρανε νεφρα!! Δεν ειναι πρωτεινη!

καλο..το αλλο με τον τοτο το ξερεις??εγω δινω κ στη μανα μου το elastamine ths primaforce,με πολυ καλα αποτελσματα,μαζι με ω 3,6,9 λιπαρα..


Δε νομιζω ρε συ.Εγω ξερω φυλαγε τα ρουχα σου να εχεις τα μισα.Αμα σηκωνεις πολλα κιλα στην προπονηση ειναι λογικο μετα απο 10-20χρονια να αρχισουν οι πονοι,ξερεις ποσοι ταλαιπωρουντε απο οστεοαρθριτιδα και γενικες αρθριτιδες?Γι αυτο καλα ειναι να υπαρχει προληψη.Το θεμα ειναι ομως οτι εαν ισχυει αυτο που λες για τα νεφρα(που δε νομιζω) τοτε θελει προσοχη.



μπιλυ,δεν βαρανε τπτ..απλα να παρεις ενα προιον,που να χει τουλαχιστον 2γρ,γλουκοσαμινη,κ 2γρ χονδροιτινη,μαζι με MSM,κ να δεις οπωσδηποτε να υπραχουν συν παραγοντες για αφομοιωση των παραπνω..το ανιμαλ φλεξ,πρεπει να ειναι καλο αν κ δεν το χω δοκιμασει..

τα συστατικα αυτα,επειδη δεν τα περνουμε απο διατροφη,χρειαζονται που κ που,εστω κ προληπτκα..εγω περνω κανα 2 κουτια, το χρονο απο αυτο που εγραψα παραπανω..επισεις,για να "δουλεψουν"θες μεγαλες δοσεις,πανω απο 4 γρ τη μερα απτο καθενα συστατικο,κ αν θα δεις αποτελσματα σε πονο,κλπ,θα ειαι μετα απο 15-20 μερες γιατι δεν λειτουργουν σαν φαρμακα(αμεσα)..το θεμα ειναι να κανεις μια καλη ερευνα αγορας,γιατι αυτα ειναι πολυ φτηνα συμπληροματα,αλλα καποιοι τα πουλανε φωτια κ λαβρα..μη σου πιασουν τον κωλο..κ απεφυγε τα του φαρμακιου.ειναι για τον φουτσο..πανακριβα,κ με δοσεις(αναλογειες) για τον γατο μου,οχι για ανθρωπους..

michael-nrg
25-04-10, 15:21
Καλησπερα,σκεφτομαι να παρω ενα Joint Care και ενα συμπληρωμα Ω.

1)-Εχει παρει καποιος joint care,βλεπεις διαφορα?Λεω να χτυπησω της ultimate ενα που εχει γλυκοζαμινη-χονδροιτινη-MSM.

2)-Για λιπαρα,επειδη καλοβλεπω ενα Ω3 σε καλη τιμη/περιεκτικοτητα.Αλλα στα πλαισια μιας κανονικης διαιτας θα επαρκει το Ω3 η θα πρεπει να παμε σε ολοκληρωμενη φορμουλα Ω3-Ω6-Ω9??

Καλη η πρωτεινη και τα αμινο αλλα πρεπει να ασχοληθουμε και πιο βαθια αν θελουμε να τα κανουμε σωστα.

@ Eddie: ειχα προβλημα με τενοντα στον πυχη, το εχουμε ξανασηζητησει εμεισ οι δυο σε αλλο τοπικ. πηρα το joint care και πραγματικα μεσα σε μια βδομαδα με περασαν οι πονοι και δεν με ξαναεπιασαν απο τοτε.πραγματικα δεν περιμενα να κανει κατι αλλα να ομως να που λειτουργησε.και δεν εκανα κανονικα τον κυκλο. μολις με περασε το σταματησα.

Κατι για εμενα τωρα. Κανω υποθερμιδικη διαιτα εδω και 2 μηνεσ και ελατωσα αρκετα τον υδατανθρακα με αποτελεσμα βεβαια να μην σηκωνω τα κιλα που σηκωνα και η αποδωση στο gym επεσε. σκευτικα για νιτρικο αλλα τα νιτρικα δουλευουν με υδατανθρακα. καποιο αλλο συμπληρωαμα για να μου δοσει ενεγεια και δυναμη στο gym?

Eddie
25-04-10, 15:28
μπιλυ,δεν βαρανε τπτ..απλα να παρεις ενα προιον,που να χει τουλαχιστον 2γρ,γλουκοσαμινη,κ 2γρ χονδροιτινη,μαζι με MSM,κ να δεις οπωσδηποτε να υπραχουν συν παραγοντες για αφομοιωση των παραπνω..το ανιμαλ φλεξ,πρεπει να ειναι καλο αν κ δεν το χω δοκιμασει..

τα συστατικα αυτα,επειδη δεν τα περνουμε απο διατροφη,χρειαζονται που κ που,εστω κ προληπτκα..εγω περνω κανα 2 κουτια, το χρονο απο αυτο που εγραψα παραπανω..επισεις,για να "δουλεψουν"θες μεγαλες δοσεις,πανω απο 4 γρ τη μερα απτο καθενα συστατικο,κ αν θα δεις αποτελσματα σε πονο,κλπ,θα ειαι μετα απο 15-20 μερες γιατι δεν λειτουργουν σαν φαρμακα(αμεσα)..το θεμα ειναι να κανεις μια καλη ερευνα αγορας,γιατι αυτα ειναι πολυ φτηνα συμπληροματα,αλλα καποιοι τα πουλανε φωτια κ λαβρα..μη σου πιασουν τον κωλο..κ απεφυγε τα του φαρμακιου.ειναι για τον φουτσο..πανακριβα,κ με δοσεις(αναλογειες) για τον γατο μου,οχι για ανθρωπους..

Διονυση βρηκα ενα καλο,αλλα δεν εχει χονδροιτινη.Εχει περ.2γρ γλυκοζαμινη,700mg MSM,ζελατινη,κολλαγονο νομιζω και συστατικα αποροφησης πχ βιταμινη C.Το flex φιλε ειχει 47Ε!!!!!


Ωραιος Michael :clap:

beefmeup
25-04-10, 15:41
Διονυση βρηκα ενα καλο,αλλα δεν εχει χονδροιτινη.Εχει περ.2γρ γλυκοζαμινη,700mg MSM,ζελατινη,κολλαγονο νομιζω και συστατικα αποροφησης πχ βιταμινη C.Το flex φιλε ειχει 47Ε!!!!!


Ωραιος Michael :clap:

mmm,ειχα ξεχασει την ελληνικη πραγματικοτητα στις τιμες..:shock:

αν θες στειλε κανα λινκ σε πμ,αλλα αυτο που μου λες καλο ακουγεται..:shock:
η τιμη??

jaCon
25-04-10, 23:39
geia sas kai apo mena!
eimai neo melos sto forum..kai den gnwrizw polla pragmata gia body building.. opote sugxoreste me an ginomai ligo kourastikos me tis erwtiseis m..

eimai 18 kai kati.. kai kanw gumnastiki 1 xrono peripou alla oxi toso sustimatika.. gia diaforous logous! 3ekinisa na gumnazomai kuriws gia na desw kai na apoktisw ogko, giati eimai pragmatika polu leptos eimai 1.86 kai ligotero apo 70 kila, alla den upir3e kapoia treli diafora.. gia ena diastima phgaina kai se dietrofologo gia na parw varos kai stin sunexeia na 3ekinisw pio sustimatiki gumnastiki alla den eixa ta anamenomena apotelesmata, phra 7 kila kai meta stamatisa na pernw..

tespa.. auto pou me endiaferei auti tin stigmi einai na parw kapoio sumpliroma diatrofis gia na au3isw to varos m se sundiasmo me tn diatrofi apo ton diatrofologo kai fusika ka8imerini askisi!

exete na m proteinete kapoio sugkekrimeno sumplirwma, i genikotera ti apopsi exete gia to 8ema?

euxaristw prokatavolika!!

****Το τοπικ που ανοιξες συγχωνευτηκε στις Γενικες Ερωτησεις Συμπληρωματων.Επίσης γραφε με ελληνικους χαρακτήρες,είναι κανονας του φόρουμ.Mods Team****

Ramrod
26-04-10, 00:08
geia sas kai apo mena!
eimai neo melos sto forum..kai den gnwrizw polla pragmata gia body building.. opote sugxoreste me an ginomai ligo kourastikos me tis erwtiseis m..

eimai 18 kai kati.. kai kanw gumnastiki 1 xrono peripou alla oxi toso sustimatika.. gia diaforous logous! 3ekinisa na gumnazomai kuriws gia na desw kai na apoktisw ogko, giati eimai pragmatika polu leptos eimai 1.86 kai ligotero apo 70 kila, alla den upir3e kapoia treli diafora.. gia ena diastima phgaina kai se dietrofologo gia na parw varos kai stin sunexeia na 3ekinisw pio sustimatiki gumnastiki alla den eixa ta anamenomena apotelesmata, phra 7 kila kai meta stamatisa na pernw..

tespa.. auto pou me endiaferei auti tin stigmi einai na parw kapoio sumpliroma diatrofis gia na au3isw to varos m se sundiasmo me tn diatrofi apo ton diatrofologo kai fusika ka8imerini askisi!

exete na m proteinete kapoio sugkekrimeno sumplirwma, i genikotera ti apopsi exete gia to 8ema?

euxaristw prokatavolika!!

Ασε καλύτερα τους διαιτολόγους. Ξεκίνα απο εδώ...
http://www.bodybuilding.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=86:2009-09-25-06-37-51&catid=3&Itemid=4

http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=5923&highlight=%CE%B4%CE%B9%CE%B1%CF%84%CF%81%CE%BF%CF%86%CE%AE+%CE%B3%CE%B9%CE%B1+%CE%B1%CF%81%CF%87%CE%AC%CF%81%CE%B9%CE%BF%CF%85%CF%82+%CE%BA%CE%B1%CE%B9+%CF%8C%CF%87%CE%B9+%CE%BC%CF%8C%CE%BD%CE%BF

Και μετά αφού κατανοήσεις τα παραπάνω κοίτα και εδώ...

http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=1363

http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=2100

http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=5401

Ξεκίνα απο τη διατροφή...πόσταρε τη διατροφή σου για να ξέρουμε τι τρως και ποιό συμπλήρωμα θα σε βοηθήσει...αν δεν έχεις διατροφή φτιάξε μια συμφωνα με τα παραπάνω link.

Διάβασε τα παραπάνω και σε κανα 2 μέρες που θα τελειώσεις αν έχεις απορίες εδώ είμαστε...:thumbup:

Καλή ανάγνωση και καλώς ήρθες!:welcome:

BON
26-04-10, 00:46
Παιδια ποση ωρα πρεπει να περασει για να φαω φαγητο μετα το μεταπροπονιτικο ροφημα??? Περιλαμβανει whey,δεξτροζη,BCAA. Αλλου διαβασα μιση με μια ωρα αλλου οτι εκεινη την ωρα ο οργανισμος ειναι σφουγγαρι και οτι του δωσεις το παιρνει...

NASSER
26-04-10, 00:49
Παιδια ποση ωρα πρεπει να περασει για να φαω φαγητο μετα το μεταπροπονιτικο ροφημα??? Περιλαμβανει whey,δεξτροζη,BCAA. Αλλου διαβασα μιση με μια ωρα αλλου οτι εκεινη την ωρα ο οργανισμος ειναι σφουγγαρι και οτι του δωσεις το παιρνει...

Σιγουρα μετα απο μιση ωρα και εφοσον νιωσεις λιγο την αισθηση της πεινας που θα ειναι κατι επομενο. εγω θελω μια ωρα τουλαχιστον.

jaCon
26-04-10, 02:30
loipon!! koita3a ta perissotera apo auta pou m esteiles, euxaristw! pragmatika me voh8isan arketa na katalavainw pia ton tropo me ton opoio mporw na trefomai.. i akoma kai pws 8a epile3w kapoio sumplirwma...

8a ftia3w mia diatrofi an einai me vasi ta links pou m edwses.. :)

apla auto pou den exw katalavei akoma einai an xreiazomai kapoio sumplirwma diatrofis kai an nai (pou egw pisteuw oti kati 8a me voh8isei giati alliws einai polu duskolo gia ton metavolismo m.. na parw ogko kai kata sunepia kai varos!) ,

poia einai idanika gia tn periptwsi m.. kai poies markes einai pio kales? gt opws eipa den gnwrizw kai polla..


***Σου έγινε ήδη μία παρατήρηση για τα greeklish, το επόμενο ποστ σου αν δεν είναι γραμμένο στα ελληνικά θα διαγραφεί. Mods Team***

Ramrod
26-04-10, 02:59
apla auto pou den exw katalavei akoma einai an xreiazomai kapoio sumplirwma diatrofis kai an nai (pou egw pisteuw oti kati 8a me voh8isei giati alliws einai polu duskolo gia ton metavolismo m.. na parw ogko kai kata sunepia kai varos!) ,

poia einai idanika gia tn periptwsi m.. kai poies markes einai pio kales? gt opws eipa den gnwrizw kai polla..

Το αν χρειάζεσαι συμπλήρωμα το αποφασίζεις εσύ! Δεν είναι απαραίτητο να πάρεις συμπλήρωμα για να πετύχεις τους στόχους σου, απλά το συμπλήρωμα διευκολύνει σε κάποιες περιπτώσεις. Επειδή έχω βρεθεί στη θέση σου, αφού εγώ όταν ξεκίνησα ήμουν 68 κιλά 1.87 ύψος!, θα σου πω να ξεκινήσεις φτιάχνοντας μια καλή διατροφή.

Αφού ξεκινήσεις σιγά σιγά να την εφαρμόζεις(πράγμα που δεν είναι καθόλου ευκολο) και φτάσεις σε επίπεδο να έχεις πειθαρχεία και να την εφαρμόζεις κατα γράμμα θα αρχίσεις να μπορεις να αντιλαμβάνεσαι τι ρυθμίσεις θέλει η διατροφή σου. Τότε θα είσαι σε θέση να κρίνεις αν χρειάζεσαι συμπλήρωμα. Εγώ πήρα κιλά χωρίς συμπλήρωμα και χωρίς να τηρώ τη διατροφή όπως έπρεπε...

Μη πλανάσαι από τις διαφημίσεις και πράγματα που πιθανώς ακούς. Το συμπλήρωμα απο μόνο του δε κάνει καμία διαφορά! Πρέπει να έχεις μια σωστή διατροφή, γι αυτό λέγεται και συμπλήρωμα διατροφής άλλωστε. Συμπληρώνει τη διατροφή...

Για μαρκες και τέτοια πήγαινε στο θέμα "αξιολόγηση συμπληρωμάτων" και διάβασε εκεί και κρίνε απο μόνος σου, καθένας θα σου προτείνει κάτι διαφορετικό. Αν ψάξεις αρκετά στο φόρουμ θα βγάλεις ένα σχετικό συμπέρασμα περί ποιότητας/αξιοπιστίας/προτιμήσεων αλλά η αποψή μου είναι πως είναι νωρίς ακόμα, δε χρειάζεται να ασχοληθείς με κάτι τέτοιο προς το παρόν. Φτιάξε διατροφή και ποσταρέ τη σε ανάλογο θέμα ώστε να ακούσεις γνώμες...
(μη τη ποστάρεις εδώ ο τίτλος παραπέμπει αλλού και δε θα βοηθηθείς)

Το πιο σημαντικό είναι να μάθεις τι χρειάζεται ο οργανισμός σου και γιατι...
:thumbup:

salpas18
28-04-10, 01:31
Το πιο σημαντικό είναι να μάθεις τι χρειάζεται ο οργανισμός σου και γιατι...
:thumbup:

+1:thumbup:

Azsx
28-04-10, 22:00
Γεια σας
θα ήθελα να ρωτήσω όποιον ξέρει την διάφορα μεταξύ των προιοντων της eas cla k cla pro

ευχαριστώv πολύ! :)

Luffy
30-04-10, 19:40
υπαρχει πιθανοτητα να ανεβει ο αιματοκρητης απο την πρωτεινη???

flowin_through
30-04-10, 19:45
Mε μια επαγωγικη λογικη που περιλαμβανει καπου 174.311 ενδιαμεσα σταδια ναι. Μακαρι δηλαδη.

Kolorizos
01-05-10, 00:05
παιδια για πριν την προπονηση συμφερει κανα νιτρικο (NOexplode) η καν e-bol style??????

beatshooter
01-05-10, 01:05
Με τι κριτηρια να επιλεξω λιποδιαλυτη?

Υπαρχει καποιο αντιστοιχο τοπικ?

NASSER
01-05-10, 01:07
Με τι κριτηρια να επιλεξω λιποδιαλυτη?

Υπαρχει καποιο αντιστοιχο τοπικ?


Διαβασε τοπικ που αναφερονται σε λιποδιαλυτες και επειτα συγκρινε τα μονος σου, τοσο σε δοσολογιες οσο και σε κοστος. Αυτα τα δυο ειναι τα βασικα κρητηρια.

beefmeup
01-05-10, 12:36
υπαρχει πιθανοτητα να ανεβει ο αιματοκρητης απο την πρωτεινη???

φιλε ο αιματοκριτης μου ειναι ψηλα απο τοτε που ειμουν μικρος..ενδεικτικα σου ανεφερω οτι χρονια πριν ξεκινησω να γυμναζομαι ειχα παντα 51..ακομα κ τωρα,μετα απο αμετρητους κουβαδες πρωτεινη(κ κοτετσια ολοκληρα απο κοτοπουλα) κ μια 8ετια κοντα non stop γυμναστικης,51 εχω..

Luffy
01-05-10, 16:42
ναι αυτο δεν ειναι επικινδυνο? εγω εχω να παω 1 μηνα γυμναστηριο επειδη εχω ανεβασμενο αιματοκρητη 51.4 εφτασε και δεν με αφηνουν οι γιατροι.. και μπορει να χρειαστει να κανω αφαιμαξη.. δεν ειναι σοβαροο??

beefmeup
01-05-10, 17:01
ναι αυτο δεν ειναι επικινδυνο? εγω εχω να παω 1 μηνα γυμναστηριο επειδη εχω ανεβασμενο αιματοκρητη 51.4 εφτασε και δεν με αφηνουν οι γιατροι.. και μπορει να χρειαστει να κανω αφαιμαξη.. δεν ειναι σοβαροο??

bro,ποσο εισαι??

δεν μπορω να ξερω αν ειναι κατι παθολογικο αυτο που μου λες..δλδ,αν το χες παντα απο φυσικου σου,η αν σου παρουσιαστικε απο καποια στιγμη κ μετα..

εγω απο πιτσιρικας που με πηγαιναν οι δικοι μου για εξετασεις,παντα ειχα ψηλο.
τωρα,απο ενα σημειο κ μετα(μετα την εφηβεια),που γενικα οι ορμονες κ πραγματα τετοιου τυπου,σταθεροποιουνται στον οργανσμο,ειμουν παντα στο 51,με 51,5..

τωρα,εμενα ποτε δεν μου ειπε γιατρος να σταματησω να γυμναζομαι εξ αιτιας αυτου,αλλα κ απο εμπειρια,γυμναζομαι 8 χρονια φουλ χωρις μεγαλες περιοδους εκτος(καμια 30 μερες το χρονο σε 10ημερα σπαστα) γυμναστικη,με βαρη κ απλη αεροβια(διαδρομο,ελλειπτικο)..τρωω αρκετη προτεινη καθημερινα κ κανω διατροφη για μυικη αναπτυξη,με περιπου 3500-4000 θερμιδες τη μερα στις καλες μου μερες..κ χρησιμοποιω αρκετα κιλα στις ασκησεις μου,με ενταση.

δεν ειχα ποτε προβλημα κ ειμαι 31 κ κατι..αυτο για την αφαιιμαξη μου φαινεται τραβηγμενο,με την εννοια οτι κ γω τοσο εχω,κ ποτε δεν χρειαστηκε να κανω κατι τετοιο,ουτε ειχα προβλημα ποτε σε τιμες ενζυμων σε εξετασεις,κ να σημειωσεις οτι κανω κ ενδοκρινολογικες(για ορμονες)..

πανε σε αλλο γιατρο κ ζητα αλλη μια γνωμη καλυτερα..ακου αφαιμαξη..αυτο που μπορεις να κανεις ειναι να δινεις αιμα(εθελοντης αιμοδοτης),για να τον ριχνεις..

giannis64
01-05-10, 19:02
αφαιμαξη??? μηπως σου ειπαν οτι πρεπει απλα να δινεις τακτικα αιμα???

flowin_through
01-05-10, 22:27
Αφαιμαξη, αφαιμαξη, καλα το ειπαν.
Υποχρεωτικη για ολους μαλιστα. Ναναι καλα η αστικη ταξη ¨μας¨ και το ΔΝΤ.

Kolorizos
02-05-10, 19:38
http://www.predatornutrition.com/pd-natural-sterol-complex-180-caps.cfm
το ξερει κανεις???

Μαρία
02-05-10, 19:42
ναι αυτο δεν ειναι επικινδυνο? εγω εχω να παω 1 μηνα γυμναστηριο επειδη εχω ανεβασμενο αιματοκρητη 51.4 εφτασε και δεν με αφηνουν οι γιατροι.. και μπορει να χρειαστει να κανω αφαιμαξη.. δεν ειναι σοβαροο??


O πατερας μου εχει 52 και δεν δινει αιμα γιατι φοβαται και ειναι μια χαρα.....εγω εχω 46 το ανωτερο για γυναικα και ολα οκ κανενα προβλημα......τωρα τι αφαιμαξη και τετοια πρωτη φορα τα ακουω....

giannisis
02-05-10, 22:48
καλησπεραααααααα..............λοιπον παιδες ειμαι 21...κ τα τελευταια 2 μισι χρονια εκανα διατροφη κ γυμν κ εχασα 51 κιλα ημουν 125 κ εφτασα 74 περσυ το καλοκαιρι.....εεεε συνεχισα με καλη διατροφη για την τονωση μυικου ιστου το χειμωνα με optimum whey και amino 2222(δεν ηθελα να κανω υπερβολες στα συμληρωματα κρεατινες κλπ λογω απωλειας βαρους θα γεμιζα υγρα)στηριχτικα στην διατροφη...εφτασα στα 80 κιλα ανεπτυξα μυικη μαζα αλλα πηρα κ λγ λιπος κ θελω να αρχισω λιποδιαλυτες lipo 6 η mito κ cyto κυκλο????εχω ακουσει καλα λογια κ γ τους 2....επισης πηρα κ πολυβιταμινες multi max...just to know!!!

flowin_through
02-05-10, 22:57
http://www.predatornutrition.com/pd-natural-sterol-complex-180-caps.cfm
το ξερει κανεις???

Nαι το ξερει, γιατι δεν κοιτας στις αξιολογησεις?

beatshooter
02-05-10, 23:01
Διαβασε τοπικ που αναφερονται σε λιποδιαλυτες και επειτα συγκρινε τα μονος σου, τοσο σε δοσολογιες οσο και σε κοστος. Αυτα τα δυο ειναι τα βασικα κρητηρια.

Epειδη δεν ξερω....Απο δοσολογιες τι θεωρεις πως πρεπει να εχει ενας λιποδυαλιτης?Ειμαι ασχετος επι του θεματος,αν μπορει να διαφωτισει καποιος....Ευχαριστω

Luffy
02-05-10, 23:03
17 μισο ειμαι.. θα παω και σε εναν ακομα γιατρο να δω τι θα μου πει..

giannisis
03-05-10, 01:04
τελικα ρε παιδες τι να παρω lipo6 η να κανω κυκλο mito κ cyto????

NASSER
03-05-10, 01:14
Epειδη δεν ξερω....Απο δοσολογιες τι θεωρεις πως πρεπει να εχει ενας λιποδυαλιτης?Ειμαι ασχετος επι του θεματος,αν μπορει να διαφωτισει καποιος....Ευχαριστω


τελικα ρε παιδες τι να παρω lipo6 η να κανω κυκλο mito κ cyto????


lipo6 το καλυτερο σε ολα!

giannisis
03-05-10, 01:18
να σαι καλα ρε nasser αντε παμε για ψωνια παλι αυριο!!! :P

popsof
03-05-10, 04:53
Λοιπον παιδια καταρχην καλως σας βρηκα.Νεος στο forum, σχετικα παλιος στο αθλημα!Εχω μια ερωτησουλα για οποιον ξερει

Εδω και 1,5 χρονο εχω σταματησει το γυμναστηριο και μου εχει ξεμεινει μια πρωτεινη.Τωρα λοιπον που λεω να ξαναρχισω την γυμναστικη, να χρησιμοποιησω την ιδια πρωτεινη(εχει ακομα αρκετη ποσοτητα) η παιζει να εχει χαλασει?Παντως ουτε μυριζει διαφορετικα ουτε βλεπω να εχει χαλασει καθ οποιονδηποτε τροπο.Γενικα χαλανε οι πρωτεινες?

Kolorizos
03-05-10, 09:36
βασικα δες ημερομηνια ληξης..

Micha3L_Myers
03-05-10, 09:40
Λοιπον παιδια καταρχην καλως σας βρηκα.Νεος στο forum, σχετικα παλιος στο αθλημα!Εχω μια ερωτησουλα για οποιον ξερει

Εδω και 1,5 χρονο εχω σταματησει το γυμναστηριο και μου εχει ξεμεινει μια πρωτεινη.Τωρα λοιπον που λεω να ξαναρχισω την γυμναστικη, να χρησιμοποιησω την ιδια πρωτεινη(εχει ακομα αρκετη ποσοτητα) η παιζει να εχει χαλασει?Παντως ουτε μυριζει διαφορετικα ουτε βλεπω να εχει χαλασει καθ οποιονδηποτε τροπο.Γενικα χαλανε οι πρωτεινες?

εχει ημερομηνια ληξεις φιλε για κοιτα καλα την συσκευασια

Machiavelli
03-05-10, 09:46
Αν δεν ήταν σε κάνα ντουλάπι με υγρασίες και κατσαρίδες εγώ θα την έτρωγα πάντως.

beefmeup
03-05-10, 12:24
Αν δεν ήταν σε κάνα ντουλάπι με υγρασίες και κατσαρίδες εγώ θα την έτρωγα πάντως.

εγω θα την ετρωγα κ παλι..

τοσα χρονια τρωμε αυτο το πραμα του παππου σου,στο ντουλαπι με κατσαριδα κ υγρασια θα κολλησουμε??

κουακ,κουακ

-beba-
03-05-10, 15:47
Οι κατσαρίδες έχουν πρωτείνη έτσι δεν είναι?

LordOfTerror
03-05-10, 15:56
Εγώ προσωπικά σε γράμμωση πάντα κρυολογώ μια-δυο φορες(το ανοσοποιητικό πάει περίπατο), αν δεν παίρνω κάτι σε test booster δε μου κάνει κουκου ούτε για αστείο και πέφτω σε όλα τα κιλά, έστω και ελαφρά. Από την άλλη πάω για hardcore keto οπότε όλα αυτά είναι σε κάποιο βαθμό αναμενόμενα.

Νομίζω ότι βγαίνω εκτός θέματος, αλλά παρ'όλα αυτά θα συνεχίσω.

Ίσως ακούγεται περίεργο αλλά όταν ξεκίνησα πριν χρόνια το γυμναστήριο και δεν ήξερα πολλά από διατροφή (το μόνο που ήξερα ήταν ότι χρειάζομουν προτεΐνη), δεν κατανάλωνα καθόλου υδατάνθρακες, τα μόνο που έτρωγα ήταν κίτρινο τυρί και σαρδέλες (κονσέρβα) έκανα 40 λεπτά ποδήλατο για να πάω και άλλα τόσα για να γυρίσω από το gym, όπου έκανα βάρη για μία ώρα ίσως και περισσότερο. Παρ'όλα αυτά όχι απλά μου έκανε κούκου αρκετές φορές τη μέρα (ήμουν και μπακούρι), αλλά δεν αντιμετώπισα κάποιο πρόβλημα με το ανοσοποιητικό, δεν ένιωθα κουρασμένος όλη μέρα και συν τοις άλλοις δυνάμωσα (το κρίνω από τα κιλά που έκανα). Αυτό σε συνδιασμό με ένα άλλο περιστατικό που μου έχει συμβεί, με κάνουν και αμφιβάλω για το κατά πόσο πρέπει να ακολουθούμε την πεπατημένη και γενικότερα όσα διαβάζουμε στα επιστημονικά άρθρα που κατά καιρούς δημοσιεύονται (και εγώ αυτό κάνω, ο φόβος φυλάει τα έρμα), πάρ'τε ως παράδειγμα τα όσα γράψει ο Bane (από D&D είναι αυτό; ) για την Γλουταμίνη. Γενικότερα, όσο καιρό ασχολούμαι με το Bodybuilding έχω διαβάσει εκατοντάδες (αν όχι χιλιάδες) άρθρα που το ένα αναιρεί το άλλο, είμαι σχεδόν σίγουρος ότι έχει πολλάκις συμβεί και σε εσάς. Εν κατακλείδι πιστεύω ότι πρέπει να πειραματιζόμαστε και να βλέπουμε τι οφελεί εμάς τους ίδιους, ούτως ή άλλως καθείς από εμάς είναι διαφορετικός (βέβαια πάντα υπάρχει ο φόβος ότι μπορεί να κάνουμε λάθος και έτσι επιστρέφουμε στην πεπατημένη και τις επιστημονικές έρευνες). Θυμηθείτε όμως τους λεγόμενους μασίστες (παραδείγματος χάριν ο Τζιμ Λόντος), οι οποίοι πιθανότατα δεν γνώριζαν και πολλά από διατροφή ούτε ήξεραν τι σημαίνει υπερπροπόνιση και τα λοιπά αλλά ήταν θηρία.

Τώρα μπορείτε ελεύθερα να πέσετε να με φάτε για όσα έγραψα, σας εύχομαι να σκάσετε από το φαί και προπαντός να το απολαύσετε.

flowin_through
03-05-10, 16:01
Hθελα ωρα να το πω, αλλα φοβομουν τις γυναικειες αντιδρασεις. Τα εντομα εχουν υψηλο ποσοστο πρωτεϊνων και στη Γαλλια και αλλού τα τρωνε.

-beba-
03-05-10, 16:03
Μιαμ.....μιαμ...........μιαμ...........

flowin_through
03-05-10, 16:08
Οποια δεν ειναι παντρεμενη, της αρεσουν οι κατσαριδες, οι κραυγες στο γυμναστηριο, η μαγνησία στο πατωμα, οι σκονες γενικα στην κουζινα και δε γκρινιαζει (γενικως) ας μου στειλει p.m.

-beba-
03-05-10, 16:10
Οποια δεν ειναι παντρεμενη, της αρεσουν οι κατσαριδες, οι κραυγες στο γυμναστηριο, η μαγνησία στο πατωμα, οι σκονες γενικα στην κουζινα και δε γκρινιαζει (γενικως) ας μου στειλει p.m.

η μαγνησία στο πατωμα τι είναι?

flowin_through
03-05-10, 16:48
Ah, so close!

H σκονη που βαζουν στα χερια για να μη γλιστραει η μπαρα. Ξερεις, που πασπαλιζονται οταν ανεβουν οι αρσιβαριστες..

gj
03-05-10, 17:01
Το isostar (κτλ συναφη πχ gatorade ) ενδυκνειντε να τα χρησιμοποιούμε κατά την αεροβική ??? Η επειδή εχουν υδατάνθρακες μέσα καλό είναι να αποφεύγονται ??

The Rock
03-05-10, 17:05
Ah, so close!

H σκονη που βαζουν στα χερια για να μη γλιστραει η μπαρα. Ξερεις, που πασπαλιζονται οταν ανεβουν οι αρσιβαριστες..
Κάτσε καλά ρε hardcorα:green:

flowin_through
03-05-10, 17:08
Must see to believe :P

The Rock
03-05-10, 17:32
Must see to believe :P
Σοβαρά χρησιμοποιείς ? Σε βολεύει περισσότερο από γάντια ή straps ?

beefmeup
03-05-10, 17:36
Το isostar (κτλ συναφη πχ gatorade ) ενδυκνειντε να τα χρησιμοποιούμε κατά την αεροβική ??? Η επειδή εχουν υδατάνθρακες μέσα καλό είναι να αποφεύγονται ??

ω ναι..το δευτερο..

flowin_through
03-05-10, 17:37
Πλακα κανεις?
Δεν υπαρχει συγκριση. Για παγκο, στρατιωτικες και χερια ορθιος με ισια λαβη κανει θαυματα. Για αρσεις θελει συνδυασμο με ιμαντες.
Τωρα που καλοκαιριαζει και ιδρωνουν τα χερια ειναι must.
Βεβαια πρεπει να τα κανεις ολα πισω απτην πλατη του ιδιοκτητη γιατι...

Polyneikos
03-05-10, 18:31
Νομίζω ότι βγαίνω εκτός θέματος, αλλά παρ'όλα αυτά θα συνεχίσω.

Ίσως ακούγεται περίεργο αλλά όταν ξεκίνησα πριν χρόνια το γυμναστήριο και δεν ήξερα πολλά από διατροφή (το μόνο που ήξερα ήταν ότι χρειάζομουν προτεΐνη), δεν κατανάλωνα καθόλου υδατάνθρακες, τα μόνο που έτρωγα ήταν κίτρινο τυρί και σαρδέλες (κονσέρβα) έκανα 40 λεπτά ποδήλατο για να πάω και άλλα τόσα για να γυρίσω από το gym, όπου έκανα βάρη για μία ώρα ίσως και περισσότερο. Παρ'όλα αυτά όχι απλά μου έκανε κούκου αρκετές φορές τη μέρα (ήμουν και μπακούρι), αλλά δεν αντιμετώπισα κάποιο πρόβλημα με το ανοσοποιητικό, δεν ένιωθα κουρασμένος όλη μέρα και συν τοις άλλοις δυνάμωσα (το κρίνω από τα κιλά που έκανα). Αυτό σε συνδιασμό με ένα άλλο περιστατικό που μου έχει συμβεί, με κάνουν και αμφιβάλω για το κατά πόσο πρέπει να ακολουθούμε την πεπατημένη και γενικότερα όσα διαβάζουμε στα επιστημονικά άρθρα που κατά καιρούς δημοσιεύονται (και εγώ αυτό κάνω, ο φόβος φυλάει τα έρμα), πάρ'τε ως παράδειγμα τα όσα γράψει ο Bane (από D&D είναι αυτό; ) για την Γλουταμίνη. Γενικότερα, όσο καιρό ασχολούμαι με το Bodybuilding έχω διαβάσει εκατοντάδες (αν όχι χιλιάδες) άρθρα που το ένα αναιρεί το άλλο, είμαι σχεδόν σίγουρος ότι έχει πολλάκις συμβεί και σε εσάς. Εν κατακλείδι πιστεύω ότι πρέπει να πειραματιζόμαστε και να βλέπουμε τι οφελεί εμάς τους ίδιους, ούτως ή άλλως καθείς από εμάς είναι διαφορετικός (βέβαια πάντα υπάρχει ο φόβος ότι μπορεί να κάνουμε λάθος και έτσι επιστρέφουμε στην πεπατημένη και τις επιστημονικές έρευνες). Θυμηθείτε όμως τους λεγόμενους μασίστες (παραδείγματος χάριν ο Τζιμ Λόντος), οι οποίοι πιθανότατα δεν γνώριζαν και πολλά από διατροφή ούτε ήξεραν τι σημαίνει υπερπροπόνιση και τα λοιπά αλλά ήταν θηρία.

Τώρα μπορείτε ελεύθερα να πέσετε να με φάτε για όσα έγραψα, σας εύχομαι να σκάσετε από το φαί και προπαντός να το απολαύσετε.

Eπειδη το ποσταρες σε εντελως λαθος τόπικ το μετεφερα εδω...Τωρα μπορουν ελευθερα να πεσουν να σε κατασπαραξουν τα μελη απο αυτο το τόπικ.:green::green:

Svein
03-05-10, 18:58
Πλακα κανεις?
Δεν υπαρχει συγκριση. Για παγκο, στρατιωτικες και χερια ορθιος με ισια λαβη κανει θαυματα. Για αρσεις θελει συνδυασμο με ιμαντες.
Τωρα που καλοκαιριαζει και ιδρωνουν τα χερια ειναι must.
Βεβαια πρεπει να τα κανεις ολα πισω απτην πλατη του ιδιοκτητη γιατι...


Και που το βρισκης αυτο ?

Luffy
13-05-10, 15:23
για γραμμωση χρειαζεται τιποτα αλλο εκτος απο πολυβιταμινη και πρωτεινη? σαν συμπληρωμα

-beba-
13-05-10, 15:29
Ισως και κάποιο λιποδιαλυτικό να σε βοηθούσε.

The Rock
13-05-10, 15:34
Πλακα κανεις?
Δεν υπαρχει συγκριση. Για παγκο, στρατιωτικες και χερια ορθιος με ισια λαβη κανει θαυματα. Για αρσεις θελει συνδυασμο με ιμαντες.
Τωρα που καλοκαιριαζει και ιδρωνουν τα χερια ειναι must.
Βεβαια πρεπει να τα κανεις ολα πισω απτην πλατη του ιδιοκτητη γιατι...
Άντε .
Τόσο καλό ε ? Καλά το καλοκαίρι δεν θα φέρνει σε λίγο "λάσπη" με ιδρώτα ? Βολεύει δλδ ?
Από που το προμηθεύεσαι ?

Eddie
13-05-10, 15:38
για γραμμωση χρειαζεται τιποτα αλλο εκτος απο πολυβιταμινη και πρωτεινη? σαν συμπληρωμα

BCAA θα σου ελεγα.

flowin_through
13-05-10, 15:51
Άντε .
Τόσο καλό ε ? Καλά το καλοκαίρι δεν θα φέρνει σε λίγο "λάσπη" με ιδρώτα ? Βολεύει δλδ ?
Από που το προμηθεύεσαι ?

Ναι, τοσο καλο.
Τωρα για το καλοκαιρι ειναι κυριως, για τον ιδρωτα.
Θα απορροφησει τον ιδρωτα και θα βγαλεις το σετ και μετα ναι θα γινει λασπη, αλλα φευγει ευκολα και μετα στο επομενο σετ ξαναβαζεις...
Εχουν τα μεγαλα φαρμακεια ανθρακικη μαγνησια (την παιρνουν κατι γεροι για ευκοιλια, χεχε), ο Μπακακος σιγουρα για Αθηνα και μετα εχουν διαφορα φαρμακεια και αν δεν εχουν μπορουν να φερουν.
Πολλοι βαζουν κιμωλια, αλλα δε μαρεσει και τοσο..

Eddie
13-05-10, 15:52
Εναλλακτικα βαζουμε και μαρμαροσκονη η δε κανει??

flowin_through
13-05-10, 16:00
Δεν ξερω αν ολες οι...ασπρες σκονες κανουν, παντως η μαγνησια ειναι η καλυτερη για αυτη τη δουλεια. Ειναι εξαιρετικα απορροφητικη και ελαφρια (μια σακουλα ολοκληρη ειναι μισο κιλο και πολυ ψηλη/κονιορτοποιημενη)

The Rock
13-05-10, 16:13
Ναι, τοσο καλο.
Τωρα για το καλοκαιρι ειναι κυριως, για τον ιδρωτα.
Θα απορροφησει τον ιδρωτα και θα βγαλεις το σετ και μετα ναι θα γινει λασπη, αλλα φευγει ευκολα και μετα στο επομενο σετ ξαναβαζεις...
Εχουν τα μεγαλα φαρμακεια ανθρακικη μαγνησια (την παιρνουν κατι γεροι για ευκοιλια, χεχε), ο Μπακακος σιγουρα για Αθηνα και μετα εχουν διαφορα φαρμακεια και αν δεν εχουν μπορουν να φερουν.
Πολλοι βαζουν κιμωλια, αλλα δε μαρεσει και τοσο..
Πολύ ενδιαφέρον, θα το σκεφτώ μπορεί κάποια στιγμή ίσως το δοκιμάσω. Thanks για το review:green:

nikos_4
13-05-10, 21:28
γεια θέλω "ναροτισο" κάτι το premium whey τη ακριβώς είναι????????

giannis64
13-05-10, 21:55
το λεει η λεξη....... whey = πρωτεινη ορου γαλακτος!!!

nikos_4
13-05-10, 22:12
και άμα πάρο μια φορα πρέπει "ναπρενο" συνεχεια ε?

giannis64
13-05-10, 22:15
ρε συ νικο...... ξερεις τι ειναι η πρωτεινη σε σκονη???

Luffy
13-05-10, 22:43
προτασεις πρωτεινης για γραμμωση?

beefmeup
13-05-10, 22:52
προτασεις πρωτεινης για γραμμωση?

κοτοπουλο

Luffy
13-05-10, 22:54
για συμπληρωμα μιλαω αδερφε!

nikos_4
13-05-10, 23:02
δηλαδή είναι καλή pose φορες πρέπει νάτην "πρενο" ε?

Polyneikos
13-05-10, 23:28
2-3 φορες την ημερα,η μια σιγουρα μετα την προπόνηση,την 2η το πρωι (αυτες είναι οι στανταρ φορες) και την 3η ή το βραδυ ή οταν δεν προλαβαινεις να φας καποια στιγμη της ημερας

Luffy
13-05-10, 23:36
καμια προταση για το πια μαρκα να παρω για πρωτεινη γραμμωσης-?

Eddie
13-05-10, 23:43
καμια προταση για το πια μαρκα να παρω για πρωτεινη γραμμωσης-?

Παρε μια isolate whey οποιασδηποτε μαρκας.

deluxe
14-05-10, 01:09
Υπαρχει λογος να παιρνω κρεατινη, ενω θελω να χασω κιλα ή οχι; Εχω την μονοϋδρικη της dynamize. Παιρνω και no-xplode. Λετε να την σταματησω;

-beba-
14-05-10, 12:28
Δεν βλέπω τον λόγω γιατί να την σταματήσεις. Θα σου βάλει λίγα νερά, αλλά όταν την σταματήσεις μετά από λίγες μέρες θα φύγουν και τα νερά.

GEORGEXX1
14-05-10, 12:46
Υπαρχει λογος να παιρνω κρεατινη, ενω θελω να χασω κιλα ή οχι; Εχω την μονοϋδρικη της dynamize. Παιρνω και no-xplode. Λετε να την σταματησω;

Δεν προσθετεις κιλα με την κρεατινη, μονο φουσκωμα απο νερα στους μυς που και αυτο παιζετε.
Αμα περνεις και το no-xplode που και αυτο εχει κρεατινη πρεπει να ρυθμισεις τις δοσεις.

για μενα καλυτερα ειναι να τελειωσεις την dynamize και μετα να παρεις το no-xplode

Machiavelli
16-05-10, 23:04
Γιατι ενω ειχα ακουσει οτι ειναι μισο κλικ παρακατω, απο εμπειρο ατομο ακουσα οτι ειναι πολλα περισσοτερα κλικ παρακατω.
Ψάξε για την ουσία fucoxanthin που περιέχει το mitotropin (γράψε "fucoxanthin mitochondria"). Είναι κατά την γνώμη μου αυτό που κάνει τη διαφορά ανάμεσα στο mitotropin και στο lipo6 black.