PDA

Επιστροφή στο Forum : Γενικες ερωτησεις για συμπληρωματα



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37

noz1989
11-07-10, 13:05
δεν με επιαΣΕς .
ας παρω reflex η την ηρακλης η προτιφαλ πλας και ας εχω τον κεφαλι μου ησυχο
ενω με την ον τοσα ακουγονται .
οσο για τα αμινο που εχουν μεσα οκ συμφωνω αλλΑ δεν περιμενω να δω διαφορα επειδη μια εχει 5 αμινο παραπανω
Α! οκ!

Απο την αλλη ομως η whey της On ειναι πρωτη σε πωλησεις παγκοσμιως!

Τωρα για το θεμα της νοθειας, εξαρταται και απο που ψωνιζει ο καθενας!

geo28
11-07-10, 13:06
πραγματικα αυτη η πρωτεινη βγαινει σε γευσεις? δηλαδη σαν ολες, σοκολατα, βανιλια, φραουλα, κτλ κτλ ?

οχι μονο σε μια γευση βγαινει..τωρα δε ξερω να στην χαρακτηρισω...εμενα μου θημιζει βουτυρο....πανω κατω αγευστη ειναι αλλα δε βαριεσαι,ξερεις τι περνεις..

Levrone
11-07-10, 13:29
οχι μονο σε μια γευση βγαινει..τωρα δε ξερω να στην χαρακτηρισω...εμενα μου θημιζει βουτυρο....πανω κατω αγευστη ειναι αλλα δε βαριεσαι,ξερεις τι περνεις..

αγευστη ειναι και η MUSCLE 95 της ΙΝΚΟSPOR.

(την εχω προτεινει 15 φορες και αυτη τη φορα ομολογω κρατηθηκα αλλα δεν μπορεσα να μην το αναφερω:P:P:P)

Blackie
11-07-10, 17:11
Quick Question: Εδώ και λίγο καιρό κάνω διατροφή. Απ'όσο διάβασα στο φόρουμ, μεταπροπονητικά συστήνεται πρωτεΐνη με δεξτρόζη. Το θέμα είναι αν αξίζει να πάρω μια whey 100% για κάθε στιγμή της ημέρας (όποτε δεν προλαβαίνω να φάω, πέρα από μεταπροπονητικά) ή 1 φορά τότε whey με δεξτρόζη. Έχει σημαντική διαφορά το αποτέλεσμα ή η απορροφητικότητα; Μπορώ να την καταναλώσω και σκέτη φαντάζομαι, σε σχέση με την 100% που θέλει και υδατάνθρακες μαζί; Εκτός αν μπερδεύομαι κάπου.

giannis64
11-07-10, 17:17
αν η πρωτεΐνη σου περιέχει δεξτροζη τότε πρέπει να την λαμβάνεις μόνο στο πρωινό και στο μεταπροπονητικο!!!

για τις άλλες στιγμές της μέρας θα σου πρότεινα στέρεα γεύματα η πρωτεΐνη whey!!

Blackie
11-07-10, 17:21
Ναι, απλά είμαι στο δίλημμα, τι θα μου χρησιμεύσει περισσότερο και τα "ζυγίζω"! Κοινώς, η 100% αντικαθιστά τα τελευταία γεύματα, αν κάτσει, ενώ η δεξτρόζης όχι. Από την άλλη, η απορία μου είναι αν, λόγω της δεξτρόζης, απορροφάται καλύτερα μεταπροπονητικά και γενικά δω μεγαλύτερα ωφέλη χρησιμοποιώντας μια με δεξτρόζη... Για να είμαι πιο σαφής, ζυγίζω ωφέλεια με διευκόλυνση, εκτός αν δεν παίζει διαφορά στην ωφέλεια και είναι πάνω-κάτω το ίδιο...

giannis64
11-07-10, 17:24
την δεξτροζη γιαυτο την δουλευεις....

για να μεταφερθουν υδατανθρακες και αμινοξεα γρηγοροτερα στους μυς!
αυτην την φαση την θελεις το πρωι και μεταπροπονητικα!!

εγω θα σου ελεγα να παρεις μια whey και εξτρα δεξτροζη!

Blackie
11-07-10, 17:26
Έξτρα δεξτρόζη;! πωλείται μεμονωμένα, σαν έξτρα συμπλήρωμα; Μόνο για γλυκόζη έχω δει... Αν την πάρω μαζί με δεξτρόζη μεταπροπονητικά δε θέλει έξτρα υδατάνθρακες φαντάζομαι, εκτός απ'το πρωΐ εννοείται, έτσι;

Άκυρο, το googlαρα.. Σ'ευχαριστώ!

alexis
13-07-10, 14:55
παιδια θα ηθελα να σας ροτισω αν αξιζει να παρω την realmass που ειναι πρωτεινη ογκου ξερω πως η πρωτεινεσ ογκου εχουν λιγο αχρηστους υδατανθρακες αλλα ειμαι λιγα κιλα (1.70 υ4ος 58κιλα) και θελω επιγοντοσ να αυ3ησω ογκο αν μπορει καποιος να μου προτεινη καποιο καλο σημπληρωμα για αυξειση βαρουσ θα ειμουν ευγνομων

arisfwtis
13-07-10, 14:57
φαι φιλε μου ξερω οτι σου ακουγετε απλο
αλλα ειναι κριμα να πετας λεφτα σε συμπληρωματα
παρε μια καλη πρωτεινουλα 80αρα και τρωγε λιγο παραπανω:toast:

COBRA_STYLE
13-07-10, 15:11
Α! οκ!

Απο την αλλη ομως η whey της On ειναι πρωτη σε πωλησεις παγκοσμιως!

Τωρα για το θεμα της νοθειας, εξαρταται και απο που ψωνιζει ο καθενας!
και εμεις που ψωνιζουμε απο ελλαδα,και συγκεκριμενα εγω απο τα x-treme,που πιστευεις οτι ειναι καλα για να αποφυγεις τη νοθεια??

deluxe
13-07-10, 22:36
Υπαρχει συμπληρωμα που να μειωνει την κορτιζονη και γενικα το αγχος;

Σκεφοτμαι για το B-Stress Complex της ON, κατι αλλο ξερετε;

noz1989
13-07-10, 22:40
και εμεις που ψωνιζουμε απο ελλαδα,και συγκεκριμενα εγω απο τα x-treme,που πιστευεις οτι ειναι καλα για να αποφυγεις τη νοθεια??

Ti να σου πω? Δεν μπορω να γνωριζω! Δεν δουλευω στην προστασια του καταναλωτη..!:P προλα αυτα δεν καταλαβαινω γιατι επιμενεις απο Ελλαδα!! Τεσπα!

Eddie
13-07-10, 22:47
Υπαρχει συμπληρωμα που να μειωνει την κορτιζονη και γενικα το αγχος;

Σκεφοτμαι για το B-Stress Complex της ON, κατι αλλο ξερετε;

Phenibut.

beefmeup
13-07-10, 22:53
εμενα η γιαγια μου,μου ελεγε να πινω ενα ποτηρι χλιαρο γαλα(οχι ζεστο)πριν τον υπνο,γιατι βοηθαει να ηρεμησεις.

The Rock
13-07-10, 23:00
εμενα η γιαγια μου,μου ελεγε να πινω ενα ποτηρι χλιαρο γαλα(οχι ζεστο)πριν τον υπνο,γιατι βοηθαει να ηρεμησεις.
Τυροσίνη :awesome:

deluxe
13-07-10, 23:43
Το θεμα δεν ειναι να ηρεμησω πριν τον υπνο για να κοιμηθω, εχω αγχος καθ'ολη τη διαρκεια της ημερας, μπορει να ειναι και ο λογος που μου εμφανιζεται η στοματιτιδα..

tommygunz
13-07-10, 23:48
Τι συμπληρώματα χρησιμοποιείς? Υπάρχει περίπτωση κάποιο από αυτά να σου προκαλεί τέτοια συμπτώματα?

Eddie
13-07-10, 23:50
Το θεμα δεν ειναι να ηρεμησω πριν τον υπνο για να κοιμηθω, εχω αγχος καθ'ολη τη διαρκεια της ημερας, μπορει να ειναι και ο λογος που μου εμφανιζεται η στοματιτιδα..

Το βρηκα,drugs.

Ρε ντελουξ,τα εχεις τοσο απλα τα πραγματα?Αν υπηρχε συμπληρωμα για το αγχος τοτε θα ειχαμε κανει ενα μεγαλο βημα μπροστα.Τοσος κοσμος τρεχει σε γιατρους,γυμναστηρια,μπουρ#ελ@,κοινωνικους λειτουργους κλπ.Τους περνας για κοροιδα?

Πανε σε ενα γιατρο να σου γραψει ηρεμιστικα τοτε..

deluxe
13-07-10, 23:51
Καλα δεν ειμαι σε τοσο τραγικη κατασταση.. Απλα ορισμενες φορες το χρονο το παθαινω, επειδη συμβαινει καποιο πραμα προσωπικο.

gym333
13-07-10, 23:52
5-htp
St. John's Wort





Το θεμα δεν ειναι να ηρεμησω πριν τον υπνο για να κοιμηθω, εχω αγχος καθ'ολη τη διαρκεια της ημερας, μπορει να ειναι και ο λογος που μου εμφανιζεται η στοματιτιδα..

magayver
14-07-10, 00:01
σημερα η μανα μου αφισε το Δοχειο με την WHEY κοντα στον φουρνο την ωρα π εβραζε τα αυγα μου κ επειδη ζεσταθηκε λιγο το δοχειο ψιλομαζεψε λιγο, αλλα επειδη η μανα μου καταλαβε την μακακια αλλαξε το δοχειο με ενα αλλο κατευθειαν, Παιζει να επαθε τπτ η whey ? κανονικα μυριζε δν παρατηρισα διαφορα.

COBRA_STYLE
14-07-10, 10:30
Ti να σου πω? Δεν μπορω να γνωριζω! Δεν δουλευω στην προστασια του καταναλωτη..!:P προλα αυτα δεν καταλαβαινω γιατι επιμενεις απο Ελλαδα!! Τεσπα!

δεν παιρνω απο εξω γτ πρεπει να βγαζω καρτες και μαλακιες και θελει διαδικασιες που ειναι μπερδεμα...αλλα και απο εξω να τα παιρνεις δεν ειναι κ το καλυτερο..το λενε συνεχια..."ΜΗ ΨΩΝΙΖΕΤΕ ΑΠΟ ΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ"...;)

EDIT:εκτος απο την τιμη που ειναι φθηνοτερα

Jääskeläinen
14-07-10, 10:36
αυτο το "μην ψωνιζετε απο το ιντερνετ" (και οχι μονο σε ο,τι αφορα τα συμπληρωματα γενικα στις αγορες μεσω ιντερνετ) μου θυμιζει το "μην παιρνετε πρωτεινες ειναι αναβολικα", αγνοια το μεγαλειο σου.

COBRA_STYLE
14-07-10, 11:00
αυτο το "μην ψωνιζετε απο το ιντερνετ" (και οχι μονο σε ο,τι αφορα τα συμπληρωματα γενικα στις αγορες μεσω ιντερνετ) μου θυμιζει το "μην παιρνετε πρωτεινες ειναι αναβολικα", αγνοια το μεγαλειο σου.

ε νταξ αυτο που λες ειναι λιγο υπερβολικο...αυτο που ανεφερα εγω δεν ειναι τοσο τραγικο...και εξαλλου στη νιτροτεκ ειχε βρεθει ανδρο...ευκολα βγαινει ι βρωμα

noz1989
14-07-10, 11:52
δεν παιρνω απο εξω γτ πρεπει να βγαζω καρτες και μαλακιες και θελει διαδικασιες που ειναι μπερδεμα...αλλα και απο εξω να τα παιρνεις δεν ειναι κ το καλυτερο..το λενε συνεχια..."ΜΗ ΨΩΝΙΖΕΤΕ ΑΠΟ ΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ"...;)

EDIT:εκτος απο την τιμη που ειναι φθηνοτερα

Κοιτα δεν θελω να μιλαω για αγορες απ εξω γιατι ειναι αντιιδολογικο, και σεβομαι την προσπαθεια των παιδων! Αλλα Τα παραπανω που λες ειναι η πληρης παραπληροφορηση!

Απο το ιντερνετ αν εισαι προσεκτικος ειναι ασφαλεστατα, σαν να ψωνιζεις απο το περιπτερο της γειτονιας σου!

Οσο για τις καρτες που λες, δεν μου πηρε πανω απο 5-10' να ανοιξω ενα απλο καταθετικο λογαριασμο στην τραπεζα και να τον συνδεσω με μια χρεωστικη! Τεσπα! Δεν θα επανελθω στο θεμα!

Οτι νομιζει ο καθενας!

Littlejohn
14-07-10, 15:10
Όσοι έχετε χρησιμοποιήσει ή χρησιμοποιείτε μελατονίνη, τι sides έχετε παρατηρήσει?

Ρωτάω γιατί την έχω ξεκινήσει εδώ και 3 ημέρες μπας και διορθωθεί το πρόβλημα ύπνου που έχω και πραγματικά με έχει τσακίσει στα sides και χωρίς μάλιστα τα αναμενόμενα αποτελέσματα (το αντίθετο μάλιστα)...

Καταρχάς να πω ότι παίρνω 6mg (2 κάψουλες) 1 ώρα πριν τον ``υποτιθέμενο`` ύπνο.

Καταρχήν να πω ότι μου δημιουργεί τέτοια υπερένταση που το μάτι είναι γαρίδα μέχρι τις 7.00 το πρωί. Μέσα σε αυτό το διάστημα, είμαι σε συνεχόμενη διέγερση. Βέβαια μπορεί να με πάρει ο ύπνος μερικές φορές, αλλά για πολύ σύντομα χρονικά διαστήματα. Μέσα σε αυτά τα διαστήματα ύπνου, βλέπω φρικτούς και πολύ έντονους εφιάλτες. Όταν δε ξυπνάω, το κεφάλι μου είναι κουδούνι.
Αργότερα δε το πρωί έχω αίσθημα hangover από άσχημο μεθύσι...

Τα συμπτώματα που έχω μοιάζουν περισσότερο με συμπτώματα από χρήση 5-HTP παρά μελατονίνης. :unsure:

--------------------------------------------------------------------------------

Να σημειώσω ότι την δοσολογία την έβγαλα μετά από έρευνα που έκανα, σε άρθρα, . Όλοι αναφέρουν φυσιολογικές δόσεις από 2mg έως 10mg, αναλόγως του προβλήματος ύπνου. Οπότε δεν μπορείς να πεις ότι έκανα overdose...

deluxe
14-07-10, 16:20
10mg μου φαινονται υπερβολικα. Επισης καλο θα ηταν να την παιρνεις μονο οποτε πραγματικα δε μπορεις να κοιμηθεις και οχι καθε ημερα. Οχι πανω απο 3 φορες την εβδομαδα. Ο οργανισμος τη συνηθιζει και μετα θες μεγαλυτερες ποσοτητες. 6mg ειναι αρκετα, οχι παραπανω.

Τωρα απο sides υπαρχουν αρκετα αλλα γινονται και ερευνες που μπορει να δειξουν οτι δε μας γερναει τοσο γρηγορα. Επισης επηρεαζει την σερατονινη, αρα και την επιφυση. Μερικοι μπορει να βλεπουν εφιαλτες ή να εχουν ψευδαισθησεις, αλλα ξεφευγουμε μετα..

Eddie
15-07-10, 02:15
Όσοι έχετε χρησιμοποιήσει ή χρησιμοποιείτε μελατονίνη, τι sides έχετε παρατηρήσει?

Ρωτάω γιατί την έχω ξεκινήσει εδώ και 3 ημέρες μπας και διορθωθεί το πρόβλημα ύπνου που έχω και πραγματικά με έχει τσακίσει στα sides και χωρίς μάλιστα τα αναμενόμενα αποτελέσματα (το αντίθετο μάλιστα)...

Καταρχάς να πω ότι παίρνω 6mg (2 κάψουλες) 1 ώρα πριν τον ``υποτιθέμενο`` ύπνο.

Καταρχήν να πω ότι μου δημιουργεί τέτοια υπερένταση που το μάτι είναι γαρίδα μέχρι τις 7.00 το πρωί. Μέσα σε αυτό το διάστημα, είμαι σε συνεχόμενη διέγερση. Βέβαια μπορεί να με πάρει ο ύπνος μερικές φορές, αλλά για πολύ σύντομα χρονικά διαστήματα. Μέσα σε αυτά τα διαστήματα ύπνου, βλέπω φρικτούς και πολύ έντονους εφιάλτες. Όταν δε ξυπνάω, το κεφάλι μου είναι κουδούνι.
Αργότερα δε το πρωί έχω αίσθημα hangover από άσχημο μεθύσι...

Τα συμπτώματα που έχω μοιάζουν περισσότερο με συμπτώματα από χρήση 5-HTP παρά μελατονίνης. :unsure:

--------------------------------------------------------------------------------

Να σημειώσω ότι την δοσολογία την έβγαλα μετά από έρευνα που έκανα, σε άρθρα, . Όλοι αναφέρουν φυσιολογικές δόσεις από 2mg έως 10mg, αναλόγως του προβλήματος ύπνου. Οπότε δεν μπορείς να πεις ότι έκανα overdose...

Μηπως δεν επρεπε να την ξεκινησεις σε τετοια δοση αλλα σταδιακα?

Εγω δεν εχω παρατηρησει κανενα side αν και μεχρι στιγμης παιρνω 1 μιλι το πολυ εναμιση.Με πιανει!!!
Το θεμα ειναι ομως οτι δεν το παιρνω γιατι κοιμαμαι λιγες ωρες και δεν προλαβαινω να ξεκουραστω,οταν παρω μπορει να χτυπησω και 8ωρο για πληρη επανασυγκροτηση:green:

Οποτε δε σηκωνομαι βαρια.Το αλλο με τους εφιαλτες ουτε κατα διανοια,μονο με το gaba το εχω παρατηρησει κι αυτο οχι παντα.Ισως να μη παιζει καθολου ρολο!

Για πες μου,ποιας εταιριας ειναι?Επισης να φανταστω οτι το παιρνεις με αδειο στομαχι κανα μισαωρο πριν το τελευταιο γευμα,right?

alexis
15-07-10, 04:02
αγορασα ενα σημπληρωμα υδατανθρακα απο το σουπερμαρκετ το isostar και θα ιθελα να μου πειτε αν ξερετε ποτε να το πινω πριν την προπονησει?? κατα διαρκια της προπονησεισ???η μετα την προπονησει, ευχαριστο!

arisfwtis
15-07-10, 20:43
ο πωλητης στο καταστημα με τα συμπληρωματα μου προτεινε μια lactose free πρωτεινη . δν την πηρα αλλα σκεφτομαι να δοκιμασω και μια τετοια
εχετε καμια καλη στα υποψην?

beefmeup
15-07-10, 21:15
αγορασα ενα σημπληρωμα υδατανθρακα απο το σουπερμαρκετ το isostar και θα ιθελα να μου πειτε αν ξερετε ποτε να το πινω πριν την προπονησει?? κατα διαρκια της προπονησεισ???η μετα την προπονησει, ευχαριστο!

φιλε αυτο ειναι ηλεκτρολυτες μαζι με υδατανθρακα.

περνε το μεσα στην προπο σου,αλλα αν δεν κανεις πολυ αεροβια δεν το χρειαζεσαι..

αν κ εδω που τα λεμε,το καλοκαιρακι ενδεχομενως βοηθαει,γιατι ιδρωνεις περισοτερο ετσι κ αλλιως στο γυμναστηριο.

metalwar
15-07-10, 21:18
φιλε αυτο ειναι ηλεκτρολυτες μαζι με υδατανθρακα.

περνε το μεσα στην προπο σου,αλλα αν δεν κανεις πολυ αεροβια δεν το χρειαζεσαι..

αν κ εδω που τα λεμε,το καλοκαιρακι ενδεχομενως βοηθαει,γιατι ιδρωνεις περισοτερο ετσι κ αλλιως στο γυμναστηριο.

ισοτονικο ροφημα, το isostar το παιρνω και γω (πορτοκαλι) οταν κανω ποδήλατο κατα τη διαρκεια ;)

Littlejohn
15-07-10, 21:51
Μηπως δεν επρεπε να την ξεκινησεις σε τετοια δοση αλλα σταδιακα?

Εγω δεν εχω παρατηρησει κανενα side αν και μεχρι στιγμης παιρνω 1 μιλι το πολυ εναμιση.Με πιανει!!!
Το θεμα ειναι ομως οτι δεν το παιρνω γιατι κοιμαμαι λιγες ωρες και δεν προλαβαινω να ξεκουραστω,οταν παρω μπορει να χτυπησω και 8ωρο για πληρη επανασυγκροτηση:green:

Οποτε δε σηκωνομαι βαρια.Το αλλο με τους εφιαλτες ουτε κατα διανοια,μονο με το gaba το εχω παρατηρησει κι αυτο οχι παντα.Ισως να μη παιζει καθολου ρολο!

Για πες μου,ποιας εταιριας ειναι?Επισης να φανταστω οτι το παιρνεις με αδειο στομαχι κανα μισαωρο πριν το τελευταιο γευμα,right?

Της Now sports είναι αυτό που παίρνω (3mg/ κάψουλα)...Το παίρνω 1 ώρα μετά το τελευταίο γεύμα και 30` λεπτά πριν πάω για ύπνο...

Χτες κατέβασα την δόση σε 1 κάψουλα. Δεν είχα sides, αλλά δεν μου έκανε και τίποτα όσον αφορά τον ύπνο. Το μάτι εξακολουθεί να είναι γαρίδα μέχρι τις πρωινές ώρες...

Και φαντάσου ότι λιποδιαλύτες, καφείνη και τα συναφή τα έχω κόψει. Το μόνο διεγερτικό που παίρνω είναι νιτρικό pre-workout, αλλά και αυτό είναι 7 ώρες πριν την ώρα που πάω για ύπνο...

1,5 χρόνο τώρα αυτή η δουλειά γίνεται. Η διατροφή μου είναι καλή, στο γυμναστήριο 9 στις 10 φορές ξεπατώνομαι και σ`όλη την διάρκεια της ημέρας είμαι ενεργός (ψαροτούφεκο, κολύμπι, περπάτημα, κτλ)...
Πάραυτα δεν μπορώ να κοιμηθώ κανονικά ούτε με σφαίρες. Άμα δεν χαράξει, δεν...

Βέβαια έχω τρομακτικό άγχος και στρές. Μια με τον χωρισμό μου, μια με το κλείσιμο της επιχείρησης μου. Αλλά και πάλι...

Μου φαίνεται ότι είναι ώρα για επίσκεψη σε νευρολόγο.:unsure::unsure::unsure:

Eddie
15-07-10, 22:09
Eλα ρε φιλε?Πιστευω οτι το αγχος ειναι πολυ κακος παραγοντας στο θεμα του υπνου.Πλεον εχω γινει σταρχιδιστης και δε με νοιαζει τιποτα.Οτι ειναι να γινει θα γινει..

Επισης το θεμα του υπνου πιστευω ειναι ενας φαυλος κυκλος,εγω ειχα προβλημα και δεν με επερνε ευκολα (ο υπνος:P).Μετα εκτος απ το αγχος της δουλειας και των υποχρεωσεων απεκτησα και αγχος για το αν θα μπορεσω να κοιμηθω το βραδυ η ξενυχτησω παλι οποτε καταλαβαινεις οτι η περιπτωση μου πηγε αλυσιδωτα.

Οσον αφορα τη μελατονινη και γω της Now παιρνω τα 1 μιλι μεχρι στιγμης και ειμαι ενταξει.Εχω και τις καψουλες των 3 μιλι που εχεις εσυ αλλα σκοπευα να τις παρω οταν δε με πιανει η χαμηλη δοση.

Δοκιμασε και gaba,5-htp και θεανινη.

alien.carmania
16-07-10, 10:22
σημερα πηρα λινελαιο αλλα δεν γραφει πανω στα 100ml ποσα ω3,6,9 η EPA κ DHA εχει...? ξερει κανεις στο περιπου ποσα εχει? και ποσα ml πρεπει να περνει καποιος την ημερα?

arisfwtis
16-07-10, 10:58
σημερα πηρα λινελαιο αλλα δεν γραφει πανω στα 100ml ποσα ω3,6,9 η EPA κ DHA εχει...? ξερει κανεις στο περιπου ποσα εχει? και ποσα ml πρεπει να περνει καποιος την ημερα?

γραψε μας ποιο πηρες αδερφε;)

jsone
16-07-10, 11:01
Της Now sports είναι αυτό που παίρνω (3mg/ κάψουλα)...Το παίρνω 1 ώρα μετά το τελευταίο γεύμα και 30` λεπτά πριν πάω για ύπνο...

Χτες κατέβασα την δόση σε 1 κάψουλα. Δεν είχα sides, αλλά δεν μου έκανε και τίποτα όσον αφορά τον ύπνο. Το μάτι εξακολουθεί να είναι γαρίδα μέχρι τις πρωινές ώρες...

Και φαντάσου ότι λιποδιαλύτες, καφείνη και τα συναφή τα έχω κόψει. Το μόνο διεγερτικό που παίρνω είναι νιτρικό pre-workout, αλλά και αυτό είναι 7 ώρες πριν την ώρα που πάω για ύπνο...

1,5 χρόνο τώρα αυτή η δουλειά γίνεται. Η διατροφή μου είναι καλή, στο γυμναστήριο 9 στις 10 φορές ξεπατώνομαι και σ`όλη την διάρκεια της ημέρας είμαι ενεργός (ψαροτούφεκο, κολύμπι, περπάτημα, κτλ)...
Πάραυτα δεν μπορώ να κοιμηθώ κανονικά ούτε με σφαίρες. Άμα δεν χαράξει, δεν...

Βέβαια έχω τρομακτικό άγχος και στρές. Μια με τον χωρισμό μου, μια με το κλείσιμο της επιχείρησης μου. Αλλά και πάλι...

Μου φαίνεται ότι είναι ώρα για επίσκεψη σε νευρολόγο.:unsure::unsure::unsure:

Λοιπον,της now 3mg melatonin παιρνω κιεγω.νομιζω οτι τα 6 mg ειναι πολλα μεχρι 3 πιστευω ειναι καλα.δεν εχω αυπνιες αλλα ξυπναω πολλες φορες στον υπνο μου γιαυτο την πηρα.κοιμαμαι πλεον πιο βαρια και καποιες φορες αυτο με τους εφιαλτες ισχυει αλλα ειναι αποτελεσμα του πιο βαθυ υπνου που σου δινει,βεβαια δε παιρνω καθε βραδυ αλλα σχεδον μερα παρα μερα.Καποια πρωινα δε μπορουσα με τιποτα να σηκωθω απο το κρεβατι απο το βαρυ υπνο.δε πιστευω οτι σου φερνει υπνηλια αλλα κυριως πιο βαθυ υπνο οποτε βοηθα σαυτους που εχουν ανησυχο υπνο κιοχι αυπνιες.
Το αγχος παιδια ειναι καταλυτικοτατο κιαυτο μετα απο συζητηση με γιατρο αλλα και προσωπικα το ειδα οταν αποφορτιστηκα για 2 βδομαδες ουτε μελατονινη ουτε gaba ουτε τπτ και κοιμομουν σαν πουλακι

Eddie
16-07-10, 13:36
Λοιπον,της now 3mg melatonin παιρνω κιεγω.νομιζω οτι τα 6 mg ειναι πολλα μεχρι 3 πιστευω ειναι καλα.δεν εχω αυπνιες αλλα ξυπναω πολλες φορες στον υπνο μου γιαυτο την πηρα.κοιμαμαι πλεον πιο βαρια και καποιες φορες αυτο με τους εφιαλτες ισχυει αλλα ειναι αποτελεσμα του πιο βαθυ υπνου που σου δινει,βεβαια δε παιρνω καθε βραδυ αλλα σχεδον μερα παρα μερα.Καποια πρωινα δε μπορουσα με τιποτα να σηκωθω απο το κρεβατι απο το βαρυ υπνο.δε πιστευω οτι σου φερνει υπνηλια αλλα κυριως πιο βαθυ υπνο οποτε βοηθα σαυτους που εχουν ανησυχο υπνο κιοχι αυπνιες.
Το αγχος παιδια ειναι καταλυτικοτατο κιαυτο μετα απο συζητηση με γιατρο αλλα και προσωπικα το ειδα οταν αποφορτιστηκα για 2 βδομαδες ουτε μελατονινη ουτε gaba ουτε τπτ και κοιμομουν σαν πουλακι

Κι ομως οι εφιαλτες σημαινουν ανησυχο υπνο,δλδ κακη ποιοτητα.Εαν δε μπορειτε να ξυπνησετε ευκολα δοκιμαστε και gaba,εχει αλλη δραση.

GeoL
17-07-10, 12:57
Χαιρετώ!! Παιδιά ήθελα να ρωτήσω, συμφέρει να ξεκινήσω τώρα κρεατίνη ή να περιμένω απο φθινόπωρο-χειμώνα;

KATERINI 144
17-07-10, 14:22
Χαιρετώ!! Παιδιά ήθελα να ρωτήσω, συμφέρει να ξεκινήσω τώρα κρεατίνη ή να περιμένω απο φθινόπωρο-χειμώνα;δεν καταλαβα τη εννοεις ''συμφέρει''
κρεατίνη παίρνουν συνήθως στον ογκο, δεν παίζει ρολο η εποχή, αν κανεις ογκο πάρε.

Manos1989
17-07-10, 14:23
Ξέρει κανείς αν είναι παράνομο να παραγγείλεις φάρμακο από το εξωτερικό το οποίο είναι νόμιμο και εδώ και στην χώρα που το παίρνεις?Συγκεκριμένα για διφαινυδραμίνη από Αμέρικα ενδιαφέρομαι αν γνωρίζει κάποιος.

beefmeup
17-07-10, 14:25
Ξέρει κανείς αν είναι παράνομο να παραγγείλεις φάρμακο από το εξωτερικό το οποίο είναι νόμιμο και εδώ και στην χώρα που το παίρνεις?Συγκεκριμένα για διφαινυδραμίνη από Αμέρικα ενδιαφέρομαι αν γνωρίζει κάποιος.

παρανομο δεν ειναι,αν πας συνταγη γιατρου στον εοφ(γιατι θα στο ζητησουν,σιγουρα)..

οτι θες περνεις απο φαρμακα απ εξω,αρκει να ειναι συνταγογραφημενα.

Manos1989
17-07-10, 14:41
παρανομο δεν ειναι,αν πας συνταγη γιατρου στον εοφ(γιατι θα στο ζητησουν,σιγουρα)..

οτι θες περνεις απο φαρμακα απ εξω,αρκει να ειναι συνταγογραφημενα.

θα μου το ζητήσουν σίγουρα ΑΝ το σταματήσουν?Η οτιδήποτε έρχεται εκτός Ευρώπης το σταματάνε 100%?
Επίσης η διφαινυδραμίνη θέλει συνταγή γιατρού Διονύση(μου επιτρέπεις ε?:P)
Στην Ελλάδα δεν παίζει να την βρω σε οποιαδήποτε μορφή ε?

thegravijia
18-07-10, 03:54
η καζεινη της reflex το ενα σκουπ ποσα γραμμαρια πρωτεινης εχει 30 η 15??
γιατι στο κουτι γραφει per serving 35gr protein :unsure:

deluxe
18-07-10, 04:07
Γιατι η μελατονινη της NOW Foods, προτεινει μια καψουλα την ημερα μαζι με ενα γευμα, και οχι πριν τον υπνο;

Ποια η γνωμη σας την το συμπληρωμα 5-HTP; Αυξανει τα επιπεδα σεροτονινης, η οποια μετατρεπεται σε μελατονινη. Σε αυτο βοηθουν και μεγαλες ποσοτητες των βιταμινων Β1,Β2,Β6 και Β12.

Γενικα κανει να παιζεις με την μελατονινη; Διαβασα οτι συνδεεται με την επιφυση και μπορει να δημιουργησει παραξενα παιχνιδια με το μυαλο..



η καζεινη της reflex το ενα σκουπ ποσα γραμμαρια πρωτεινης εχει 30 η 15??
γιατι στο κουτι γραφει per serving 35gr protein :unsure:Το εχεις ξαναρωτησει αυτο και σου εχω ξαναπαντησει! 15γρ ειναι το μικρο το σκουπ και η δοση ειναι 3 σκουπ, δλδ 45γρ.

Jääskeläinen
18-07-10, 11:08
ζυγιζε τα της reflex γιατι με τα scoop της δε βγαινει ακρη.

sogoku
18-07-10, 11:36
Δυο μικρα μπλε σκουπ φορτωμενα ειναι μια δοση.

nikolas81
18-07-10, 12:16
η αναγραφομενη δοση στη reflex ειναι 35γρ πρωτεινης δηλαδη τρια γεματα σκουπακια.

alien.carmania
18-07-10, 12:34
http://img837.imageshack.us/img837/1193/p7180471.png (http://img837.imageshack.us/i/p7180471.png/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)


σημερα πηρα λινελαιο αλλα δεν γραφει πανω στα 100ml ποσα ω3,6,9 η EPA κ DHA εχει...? ξερει κανεις στο περιπου ποσα εχει? και ποσα ml πρεπει να περνει καποιος την ημερα? αυτο ειναι που πηρα

alien.carmania
18-07-10, 12:38
η καζεινη της reflex το ενα σκουπ ποσα γραμμαρια πρωτεινης εχει 30 η 15??
γιατι στο κουτι γραφει per serving 35gr protein :unsure:

φιλε το σουπ τις reflex ειναι μικρο εγω που εχω με γευση μπανανα στο κουτι λεει το ενα σουπ οτι εχει 15gr ενω εγω που το μετρισα με ζυγαρια εχει 10gr...!

deluxe
18-07-10, 13:57
Η καζεϊνη θελει γεματα σκουπ, να την πιεζετε δηλαδη προς τα μεσα να γεμιζει ολο το σκουπ. Ειναι λιγο μπερδεμα, αλλα τωρα για 2γρ δε θα γινει και κανενας χαμος.

alien.carmania
18-07-10, 15:23
εννοειτε με 2 gr δεν παιζει κ τιποτα αλλα μερα που ειναι και μια και δεν πηγαμε θαλασσα να εχουμε να λεμε...!:turtle: :turtle: :turtle: :turtle:

giannis64
18-07-10, 17:02
φιλε το σουπ τις reflex ειναι μικρο εγω που εχω με γευση μπανανα στο κουτι λεει το ενα σουπ οτι εχει 15gr ενω εγω που το μετρισα με ζυγαρια εχει 10gr...!


15 γρ ποσοτικά η ποιοτικά?

Eddie
18-07-10, 17:14
η καζεινη της reflex το ενα σκουπ ποσα γραμμαρια πρωτεινης εχει 30 η 15??
γιατι στο κουτι γραφει per serving 35gr protein :unsure:

Κανονικα 15αρι ειναι αλλα βγαινει λιγοτερο.Εγω εχω ενα 50αρι και γεμιζω παντως,το εχω πεταξει το μικρο.


Γιατι η μελατονινη της NOW Foods, προτεινει μια καψουλα την ημερα μαζι με ενα γευμα, και οχι πριν τον υπνο;

Καλα,οτι να ναι..σου διαβαζω τι γραφουν τα κουτια μου.

Του ενος μιλι γραφει:As a dietary supplement take one tablet about 1 hour before bedtime with juice or water.

Και των τριων μιλι γραφει:As a dietary supplement take one capsule near bedtime with water.Capsule may be opened and the contents divided over several evenings if desired.

alien.carmania
18-07-10, 18:56
15 γρ ποσοτικά η ποιοτικά?

το κουτι λεει 15 σε ποσοτητα σκονης και εγω το μετρισα 10....! αρα στο 1 σουπ γυρω στα 8gr ποιοτικης πρωτεινης...! φυσικα γιαννη σε οτι αφορα την γευση μπανανα που εχω δεν πηρα αλλη σε σοκο μπορει να ειναι αλλιως στο αλλο κουτι θα δω...! ενω στην Instant Wheyσε σοκο που εχω λεει τα 2 σουπ 25gr, αυτο βγαινει ακριβως 12.5gr το σουπ...

deluxe
18-07-10, 19:14
Φιλε τα εχεις μπερδεψει μου φαινεται με τις ποσοτητες! Απλα παιρνε οτι γραφει το κουτι, μη καθεσαι και τα υπολογιζεις με ζυγαρια!

Στην instant whey παιρνεις 1 scoop και στην καζεινη 3.

alien.carmania
18-07-10, 19:22
καλα ενταξη σε συζητηση να ειμαστε οχι τιποτα αλλο...!

mitkokl
18-07-10, 20:10
ΚΡΕΑΤΙΝΗ ειχα παρει την Muscle freak krea-genic της Weider νομιζω ειχε βοηθησει και ωραια γευση πορτοκαλι

mitkokl
18-07-10, 20:37
ΞΕΡΕΙ καποιος Τι κάνει το Βουλγαρικό Tribulus Terrestis της Reflex και γιαποιο λογο το χρησημοποιουμε?το εχει δοκιμασει καποιος?:rolf:

Eddie
18-07-10, 20:59
Φιλε τα εχεις μπερδεψει μου φαινεται με τις ποσοτητες! Απλα παιρνε οτι γραφει το κουτι, μη καθεσαι και τα υπολογιζεις με ζυγαρια!


Mαλλον εσυ τα εχεις μπερδεψει deluxe.Το ενα σκουπ ειναι αοριστο.Πες μου λιγο,ενας αθλητης 70 κιλων σε συγκριση με εναν αθλητη 100 κιλων χρειαζεται την ιδια ποσοτητα?Δλδ ενα σκουπ ειτε εισαι αρχαριος η προχωρημενος η ειτε εισαι 70 κιλα η 100.

Μπραβο,αυτα ειναι για παιδια του δημοτικου και οχι για εναν αθλητη 20+ χρονων με 789 ποστ στη πλατη.

Jääskeläinen
18-07-10, 21:05
γενικα τα scoop της reflex ειναι ιδιαζουσες περιπτωσεις, μιλαμε για μεγαλες αποκλισεις. η καζεινη σε 3 σκουπ, δινει υποτιθεται 45 γραμμαρια προιον, ενω εβγαινε 30. δηλαδη για να παρεις τα 45 γραμμαρια που θες, χρειαζεσαι 4,5 scoop και βαλε βγαλε το scoop στο στενο στομιο του κουτιου θα ξεχασεις και ποσα εβαλες. μαυρη μωρε μαυρη ζωη που κανουμε...

deluxe
18-07-10, 21:22
Mαλλον εσυ τα εχεις μπερδεψει deluxe.Το ενα σκουπ ειναι αοριστο.Πες μου λιγο,ενας αθλητης 70 κιλων σε συγκριση με εναν αθλητη 100 κιλων χρειαζεται την ιδια ποσοτητα?Δλδ ενα σκουπ ειτε εισαι αρχαριος η προχωρημενος η ειτε εισαι 70 κιλα η 100.

Μπραβο,αυτα ειναι για παιδια του δημοτικου και οχι για εναν αθλητη 20+ χρονων με 789 ποστ στη πλατη.Εσυ εχεις μπερδεψει μαλλον τι θελω να πω. Δε με νοιαζει ποσα κιλα και τι υψος ειναι ο καθενας. Εγω ειπα οτι αυτα που γραφουν τα κουτια, αυτες ειναι και οι ποσοτητες. Και εγω 1,5 scoop παιρνω whey, δλδ 45γρ συνολο.

Διαβαζετε καλυτερα αλλη φορα..

deluxe
18-07-10, 21:33
Γραψτε λαθος!! Τοσο καιρο χρησιμοποιουσα το scoop απο την Optimum που εινια μεγαλο και χωραει 30γρ whey!! Τωρα μολις ειδα οτι το scoop απο την instant δε το ειχα βγαλει απο το κουτι. Ειναι μικρο, ακριβως ιδιο με αυτο της καζεινης.

Το scoop γεματο ζυγιζει στα 15γρ περιπου και σκετο 5γρ, οποτε εχουμε 10γρ whey/καζεινης ανα scoop. Οποτε οντως στην καζεινη θελει 4-4,5 scoop!! Και εγω επαιρνα παντα στα 2-3 το πολυ!!

Για την instant whey για τη δοση που λεει ειναι στα 2,5 scoop. Αρκετα λιγα βεβαια τα 20γρ πρωτεϊνης, οποτε παιρνουμε 3,5 scoop ή 1,5 scoop απο την Optimum που κανω τοσο καιρο εγω.

* Φαση εχει το μπλε μικρο σκουπακι! :P *

Παντως ρε παιδια, με +1,5 scoop καζεϊνης σε καθε δοση, τα serving μειωνονται δραματικα. Το εχει ρωτησει αυτο κανεις στην εταιρια να δουμε τι θα μας πει;

Eddie
18-07-10, 21:45
Εσυ εχεις μπερδεψει μαλλον τι θελω να πω. Δε με νοιαζει ποσα κιλα και τι υψος ειναι ο καθενας. Εγω ειπα οτι αυτα που γραφουν τα κουτια, αυτες ειναι και οι ποσοτητες. Και εγω 1,5 scoop παιρνω whey, δλδ 45γρ συνολο.

Διαβαζετε καλυτερα αλλη φορα..

:banghead::box:

giannis64
18-07-10, 21:51
αν κάποιος αρχάριος διαβάσει αυτά τα ποστ.....

πάει έχασε την μπάλα!!!
άρχισα και εγώ να μπερδεύομαι!!!
:unsure::unsure:

Ramrod
19-07-10, 02:20
ΞΕΡΕΙ καποιος Τι κάνει το Βουλγαρικό Tribulus Terrestis της Reflex και γιαποιο λογο το χρησημοποιουμε?το εχει δοκιμασει καποιος?:rolf:

Γενικά τα T.terrestis είναι για να αυξάνεται η παραγωγή (ενδογενούς) τεστοστερόνης αν δεν κάνω λάθος. Τώρα γιατί το βουλγάρικο θεωρείται καλύτερο(?) δεν έχω ιδέα...ίσως τα φυτά απο τα οποία παράγεται ευδοκιμούν καλύτερα στη βουλγαρία. Δε το έχω χρησιμοποιήσει.

deluxe
19-07-10, 03:27
Ακομα και να κανει κατι, ειναι σε αμελητεα ποσοτητα, δε προκειται να ξαναπαρω εγω προσωπικα.

Ramrod
19-07-10, 04:01
Γενικά "παίζει" πολύ η θεωρία ότι το tribulus δεν έχει αποτέλεσμα. Αν και δε το έχω δοκιμάσει πιστευω πως είναι για τους πολύ τελειομανείς που θέλουν και το 0,01% παραπάνω αν γίνεται...

mitkokl
19-07-10, 14:15
O.K.:welcome: Ευχαριστω απο οτι καταλαβαινω δεν προσφερει τιποτα ιδιετερο το Tribulus Terrestis της Reflex αρα αν δεν εχει να προσθεσει καποιος κατι να μην το προτιμησουμε;)

iroNMike1995
19-07-10, 18:24
Kalispera eimai 15 xronon 1.72 ipsos kai 62 kila kai kanw proponisi kickboxing 3 fores tin evdomada kai mia extra gimnastirio me liga vari.Kai thelw na kanw grammwsi giafto skeftomai na arxisw prwteini se skoni.Alla den kserw pio protein powder na dialleksw kai kathe pote na to katanalwnw.Genika trww igiina kai epilegw fagita me sxetika perissoteri proteini.


**Κανόνας του φόρουμ είναι να γράφεις ελληνικά. Mods Team***

-beba-
19-07-10, 18:28
Γράφε με ελληνικούς χαρακτήρες. Είναι κανόνας του φορουμ.

iroNMike1995
19-07-10, 19:06
Συγνωμη φιλε μου δεν το ξερα, εχεις κατι να μου προτεινεις?

-beba-
19-07-10, 19:15
Δεν είμαι φίλος. Φίλη είμαι.
Μελέτησε τις ενότητες για διατροφή και συμπληρώματα και σίγουρα θα βρείς τις απαντήσεις που ψάχνεις. Καλή μελέτη και καλή επιτυχία στους στόχους σου.:toast:

iroNMike1995
19-07-10, 19:16
Οκ Σε ευχαριστω πολυ.

dhmhtrhs
19-07-10, 20:07
δεν χρειαζεσαι κανενα συμπληρωμα πρωτεινης...μπορεις να τα καλυψεις ολα με το φαγητο..μην μπλεκεις ακομα με συμπληρωματα στην ηλικια σου..οχι οτι θα σε βλαψουν απλως θα χαλασεις τα λεφτα σου χωρις λογο!!!

kwstas25
19-07-10, 20:21
φιλε εισαι μιΚροςςςςςς

ioannis1
19-07-10, 22:10
γιατι ρε παιδια τον αποκλειετε τη ληψη συμπληρωματων; αν κανει προπονησεις σε οποιοδηποτε αθλημα και δεν τρωει οπως πρεπει μια πρωτεινη χρειαζεται.τροφη ειναι δεν ειναι φαρμακο.εγω προτεινω gaspari nutrition myofusion γιατι εχει πολλες πηγες πρωτεινης και ληψη τουλαχιστον μετα την προπονηση και πριν τον υπνο βραδυ.

ioannis1
19-07-10, 22:24
ειναι πολυ καλο για αποθεραπεια μετα απο φαρμακα.αν ειστε φυσιλογικοι δεν το θελετε.ειναι για αποκατασταση της τεστο.

mitkokl
19-07-10, 23:07
ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΗ :thumbup:ΑΡΑ ΑΠΟΡΙΠΤΕΤΕ, ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ:toast::toast:

beefmeup
19-07-10, 23:27
που λες φιλε μου το εχω ψαξει δεν το λεω στην τυχη ..... ρωτα καποιον γυμναστη που να ξερει απο αυτα ... στο γυμ που παω ενας απο τους γυμναστες ειναι παλλιος bodybuilder 2 φορες που ειχε αγωνιστει με τον κεφαλιανο τον ειχε νικησει... και αυτος ξερει πολλα :weights:

φιλε μου διστυχως ουτε αυτο υπαρχει.

katsas
20-07-10, 04:56
geia sas!me lene vasili k eperna to sizeon ths gaspari gia 2 mhnes,k eida apotelesmata!m exoun pei oti einai apo ta kalutera ths etairias!twra omws pou mou teleiwse skeutomai to storm ths universal..8elw kapoies plhrofories gia auto(ka8e pote na to pernw?an 8a dw kalutera apotelesmata apo to sizeon?)k tetia aa kai na to proion http://www.bodyoscar.gr/storm.php


**** Γραφε με ελληνικους χαρακτηρες,ειναι κανονας του φόρουμ.Mods Team ****

giannis64
20-07-10, 07:44
δες εδω
http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=7782 (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=7782)

iroNMike1995
20-07-10, 13:58
Σε ευχαριστω Ιωαννη μαλλον αυτο θα αγορασω απλα το προβλημα ειναι οτι η προπονηση μου ειναι 10 με 11 και κατι το βραδυ και μετα αμεσως παω για υπνο αρα καθε ποτε θα το πινω?

scarone
20-07-10, 21:05
Τις ημερες που κανω κοιλιακουσ...κανω πρωτα τους κοιλιακους και μετα τα βαρη της ομαδας που εχω εκεινη την μερα...μετα παιρνω σχεδον αμεσως την πρωτεινη μου...Αν μετα τ βαρη κανω κοιλιακους και παρω μετα την πρςτεινη θα εχω λιγοτερη μυικη αναπτηξη γιατι δεν θα την παρω αμεσωσ μετα τ βαρη η δεν υπαρχει προβλημα;

giannis64
20-07-10, 21:32
όταν τελειώσεις τελείως την προπόνηση σου τότε θα πάρεις την πρωτεΐνη σου!!

scarone
20-07-10, 22:00
όταν τελειώσεις τελείως την προπόνηση σου τότε θα πάρεις την πρωτεΐνη σου!!

και αεροβια να εχω παλι τελος την παιρνω ε;

Eddie
20-07-10, 22:02
και αεροβια να εχω παλι τελος την παιρνω ε;

Ναι.Εκτος και εαν εχεις τιποτα αμινοξεα υγρα η καμια σκονη bcaa που ειναι γρηγορης αφομοιοσης και τα παρεις μολις τελειωσεις τα βαρη πριν την αεροβια δλδ.

scarone
20-07-10, 22:10
Ναι.Εκτος και εαν εχεις τιποτα αμινοξεα υγρα η καμια σκονη bcaa που ειναι γρηγορης αφομοιοσης και τα παρεις μολις τελειωσεις τα βαρη πριν την αεροβια δλδ.

oxi...whey ειναι...κ ακομα κατι,η μυικη αναπτυξη δεν θα επιρεαστει ετσι λογο τ οτι αργω ν παρω την πρςτεινη μετα τ βαρη

Eddie
20-07-10, 22:13
oxi...whey ειναι...κ ακομα κατι,η μυικη αναπτυξη δεν θα επιρεαστει ετσι λογο τ οτι αργω ν παρω την πρςτεινη μετα τ βαρη

Οχι και τοσο,αλλα γι αυτο λεμε οτι το καλυτερο ειναι να παρεις αμινοξεα ενδιαμεσα,για να μη θυσιασεις καθολου μυικη μαζα.Απλα μολις τελειωνεις την αεροβια να παιρνεις την whey οσο το δυνατον πιο γρηγορα.

Manos1989
20-07-10, 22:22
Οχι και τοσο,αλλα γι αυτο λεμε οτι το καλυτερο ειναι να παρεις αμινοξεα ενδιαμεσα,για να μη θυσιασεις καθολου μυικη μαζα.Απλα μολις τελειωνεις την αεροβια να παιρνεις την whey οσο το δυνατον πιο γρηγορα.

Ναι αλλά δεν ξέρουμε αν αυτά θα χρησιμοποιηθούν για ενέργεια κατά τη διάρκεια της αερόβιας,οπότε ίσως καθυστερήσουν την καύση λίπους.

thegravijia
20-07-10, 22:25
Ναι αλλά δεν ξέρουμε αν αυτά θα χρησιμοποιηθούν για ενέργεια κατά τη διάρκεια της αερόβιας,οπότε ίσως καθυστερήσουν την καύση λίπους.
+10

scarone
20-07-10, 22:29
+10

αρα βαρη αεροβια και μετα την γοθει κ ειμαστε οκ...

Eddie
20-07-10, 22:31
5 γρ bcaa εχουν 20 θερμιδες,αμα καθυστερουν την καυση λιπους 20 θερμιδες τοτε τη βαψαμε.Ενταξει,ο καθενας οτι νομιζει.

Μερικοι κανουν ετσι,μερικοι αλλιως.Μεχρι να αποδειχθει τι ειναι καλυτερο αερολογουμε.

mitkokl
21-07-10, 01:14
Εχει καποιος γνωμη για καποιο απο αυτα τα συμπλήρωματα και αν καποιο απο αυτα αξιζει:rolf:

deluxe
21-07-10, 15:18
Η κρεατινη απο ON και το Ripped Fast, δε το εχω δοκιμασει, αλλα ειναι Universal.

-beba-
21-07-10, 20:35
Η κρεατίνη της ΟΝ είναι καλή. Η κλασική μονουδρική κρεατίνη.

mitkokl
21-07-10, 20:40
την κρεατινη αυτη την εχεις δοκιμασει? για τα υπολοιπα εχει καποιος γνωμη?

giorgospet
21-07-10, 20:56
Όλα καλά είναι :)

-beba-
21-07-10, 21:03
την κρεατινη αυτη την εχεις δοκιμασει? για τα υπολοιπα εχει καποιος γνωμη?

Ναι την έχω δοκιμάσει. Πάρτη. Μια χαρά είναι.

mitkokl
21-07-10, 21:05
σε ευχαριστω :toast:

beefmeup
22-07-10, 11:13
καλα αμα 8ες να να πιστευεις πως εχεις δικιο δεν με νειαζει ...... στο μελλον 8α τα δεις ολα μην ανχονεσαι

φιλε,πριν 10 χρονια μου ελεγαν το ιδιο..τωρα μετα 10 χρονια,παλι το ιδιο ακουω.

τελικα στα ποσα πρπει να φτασω για να τα δω ολα,στα 60??
μεχρι τοτε,να σαι σιγουρος θα χω αλλα προβληματα που δεν θα χουν να κανουν με τα συμπληρωματα.

η νομιζεις οτι ειμαι κανας 20αρης που κανει την πλακα του,"κουμπονοτας" χαπια?

μην δινετε λαθος εντυπωσεις για πραγματα..σε οποιον δεν αρεσει δεν περνει τπτ,αλλα ειναι λαθος φιλε μου να μπαινεις σε ββ φορουμ,κ να ποσταρεις οτι συμπληρωματα σου καταστρεφουν συκωτια κλπ,κ γιατι δεν ισχυει,αλλα κ γιατι αν εχεις προβλημα με αυτο στο κατω κατω μην ασχολεισαι..δεν θελω να μου δειξει κανεις το "σωστο"κ το "λαθος"..μεχρι στιγμης στην ζωη μου μια χαρα τα ξεχωριζα κ μονος.

GEORGEXX1
22-07-10, 11:28
beefmeup εχεις δικιο ετσι οπως τα λες,αλα πιστευω οτι εξαιρεις τις περιπτωσεις του νεου που δεν ξερει να τα χρησιμοποιει βαζοντας σε κινδυνο την υγεια του.
Μην συγκρινουμε το επιπεδο ενος νεου και ενος ανθρωπου που ειναι στον χωρο 20 χρονια εκει υπαρχει θεμα.
Καταλαβαινεις που το παω.

beefmeup
22-07-10, 11:36
beefmeup εχεις δικιο ετσι οπως τα λες,αλα πιστευω οτι εξαιρεις τις περιπτωσεις του νεου που δεν ξερει να τα χρησιμοποιει βαζοντας σε κινδυνο την υγεια του.
Μην συγκρινουμε το επιπεδο ενος νεου και ενος ανθρωπου που ειναι στον χωρο 20 χρονια εκει υπαρχει θεμα.
Καταλαβαινεις που το παω.

εννοειτε,δεν εχεις αδικο..γιαυτο κ τονισα οτι δεν ειμαι κανενας 20χρονος που περνει οτι ναναι,χωρις να μπορει καν να διαβασει τις οδηγειες χρησης τους,ποσο μαλλον να ξερει τι κανουν.

κ να σου πω,κ γω οταν ειμουν 20,με καχυποψια τα αντιμετωπιζα ολα αυτα,αλλα ποτε δεν ειμουν κατηγορηματικος.απλα αν θες τα προσσεγγιζα με προσοχη κ ακομα κ τωρα σε καποια απο αυτα το ιδιο κανω.

το να δημιουργουμε αποδιοπομπαιους τραγους γενικα δεν εχει νοημα.κ σιγουρα,καποιος πριν κανει οτι κανει,θα πρεπει να εχει μια ιδεα του που βαδιζει με το σωμα του(εξετασεις,ιστορικα κλπ),κ να μην περνει στα τυφλα,η ακομα κ να μην τρωει αν θες στα τυφλα,γιατι ποτε δεν ξερεις τι μπορει να σε πειραξει κ τι οχι.

dimokritos
22-07-10, 15:26
Γεια σας παιδια!Γνωριζει κανεις να μου πει γιατι το nanox9 της Μuscletech εχει
στη συσκευασια και γαλλικα γραμματα εκτος απο αμερικανικα;Επισης στη συσκευασια η περιεκτικοτητα σε αργινινη ειναι 3695mg σε αντιθεση με την περιεκτικοτητα που ειδα στο site του bbclub που ειναι 3733mg.Και δεν βρηκα μεσα και το stabilization pod x9.To αγορασα απο ενα bbclub.Mηπως ειναι "μαιμου";

skuzka
22-07-10, 15:59
καλησπερα, θα ηθελα να κανω μια ερωτηση γτ η αληθεια ειναι οτι ειμαι λιγο ασχετος επειδη ειμαι καινούριος στο θεμα του ογκου..! μου εχουνε προτεινει την πρωτεινη complete 8. επισησ στο κομματι του site με τα θέματά διατροφής μου πρότειναν να παίρνω μετά την προπονηση και "δεξτροζη". αλλά επειδή διαβάζω ότι οι περισσότεροι χρησιμοποιούν απλά whey συμπληρώματά μαζι με δεξτροζη, θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει πρόβλημά που η δικια μου πρωτεΐνη έχει και άλλες πηγές και αν θα ήτανε καλύτερο να πάρω και εγώ μια απλή whey.

επισης τα γραμμαρια της δεξτροζης στον ογκο πανε καπως ετσι: 0,7 x κιλό αλιπης μαζας ?

ευχαριστώ προκαταβολικά.

scarone
22-07-10, 18:46
Παιδες πηρα για ογκο την πρωτεινη τησ Gaspari Nutrition τη RealMass
ειναι αυτη: http://www.xtr.gr/216/eshop/DetailView.aspx?prod_id=4169

Μου ειπαν να την παιρνω 2 φορες τη μερα, 1 scoop t πρωι με γαλα και 1 scoop μετα την προπονηση με νερο
Θελω ν μου πειτε αν μπορω να αυξησω την ποσοτητα σε 2 scoops...κ ακομα αν μπορω να παρω ακομα μια δοση 1 ωρα πριν τ προπονηση...Μηπως ειναι υπερβολη κ δεν συνηστατε η για επιπλεον δοσεις καλυτερα θα ηταν να παιρνω μια Whey σαν αυτη: http://www.xtr.gr/216/eshop/DetailView.aspx?prod_id=4166&category=562

Ninja
23-07-10, 13:55
Εγω εχω μια απορια. Το συμπληρωμα (whey) μετα την προπονηση την παιρνουμε με νερο? Δηλαδη με "φρεσκο" γαλα δεν? Και γιατι με νερο αντι γαλα.

giannis64
23-07-10, 14:19
ριξε μια ματια εδω

http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=9560

Ninja
23-07-10, 14:56
ριξε μια ματια εδω

http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=9560

Ευχαριστω φιλε Γιαννη! Εβγαλα το συμπερασμα μου!
Σορρυ και εγω αν ρωταω 100.000 πραγματα που εχουν ξανα ειπωθει. Απλα ειναι μεγαλο το forum και χανομαι και δεν βρισκω τα πραγματα ολα που θελω!

magayver
23-07-10, 15:08
οταν περνεις κρεατινη πρεπει οπσδιποτε να γινει κυκλος φωρτοματος κτλ..
Δηλ αν περνις 3-5 γραμμαρια καθε μερα τηα υπαρχει προβλημα ?

arisfwtis
23-07-10, 15:16
Φορτωμα κανουμε για να επωφεληθουμε ταχυτερα απο την κρεατινη ειτε κανεις ειτε οχι ομως το τελικό αποτέλεσμα θα είναι ίδιο

scarone
23-07-10, 16:15
θα ηθελα την βοηθεια σας και την συμβουλη σας παιδες...θελω ν παρω μια πρωτεινη την οποια 8θα παιρνω και μετα την προπωνηση και για αναπληρωση γευματων εδω που ειμαι μπορω να προμηθευτω ευκολα και γρηγορα προιοντα τησ gaspari και ειμαι αναμεσαστη myofusion http://www.xtr.gr/216/eshop/DetailView.aspx?prod_id=4166&category=562και στην intrapro http://www.xtr.gr/216/eshop/DetailView.aspx?prod_id=4168&category=562...ειμαι ακομα σ φαση ογκου ποια προτεινεται ν παρω;

antreasg3
24-07-10, 13:07
Γεια σας παιδια, εχω τους λιποδιαλυτες adrenalean και την κρεατινη kre-alkalyn, και θα ηθελα να ρωτησω αν το no explode η το superpump θα ηταν καλα νιτρικα οξειδια για τα αλλα μου συμπληρωματα. Επισης οι λιπο. Εχουν συνεφρινη και 200μγ καφεινη , οπου και το νιτρικο οξειδιο λογικα θα εχει καφεινη, θα υπαρξει καποια υπερδοσολογια όταν πιω και τα 2 λιγο πριν τιν προπονηση?

giorgospet
24-07-10, 13:13
1 ώρα πρίν την προρπόνηση τον λιποδιαλύτη και 1/2 ΄πριν το νιτρικό. Τώρα το θέμα της υπερδοσολογίας εξαρτάτε από τον οργανισμό.

antreasg3
24-07-10, 13:20
1 ώρα πρίν την προρπόνηση τον λιποδιαλύτη και 1/2 ΄πριν το νιτρικό. Τώρα το θέμα της υπερδοσολογίας εξαρτάτε από τον οργανισμό.

Ευχαριστω , νασε καλα

deluxe
24-07-10, 14:38
Καλυτερα καποιο νιτρικο χωρις πολλους υδατανθρακες ή καλυτερα χωρις καθολου υδατανθρακες οπως το hemorush ή το jack3d, αφου λογικα κανεις γραμμωση για να εχεις και λιποδιαλυτικο.

kung_fu_Panda
24-07-10, 20:05
καλησπερα, με λενε Νικο και ειμαι 27 χρονων 1.75 και στα 80 κιλα περιπου, εχω ξεκινησει γυμναστηριο εδω και ενα χρονο..
ψαχνω ενα συμπληρωμα πρωτεινης με τα μεγαλυτερα ποσοστα καθαρης πρωτεινης σε καθε σκουπ.
θα ηθελα μερικες γνωμεις (οχι ακριβο συμπληρωμα)...
ευχαριστω :)

arisfwtis
24-07-10, 20:10
για δες αυτες

http://www.bodybuilding.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=bodybuilding_flypage.tpl&product_id=11&category_id=1&option=com_virtuemart&Itemid=39

http://www.xtr.gr/216/eshop/DetailView.aspx?prod_id=4404&category=562

http://www.xtr.gr/216/eshop/DetailView.aspx?prod_id=1648&category=562

http://www.xtr.gr/216/eshop/DetailView.aspx?prod_id=1826&category=562

:toast:

ahi_2
25-07-10, 14:55
Αν μπορεί να με βοηθήσει κάποιος είμαι ανάμεσα σε 3 συμπληρώματα που θέλω να πάρω αυτό τον καιρο.
-BSN No Xplode
-GASPARI Super pump 250
-GASPARI plasmajet


Ποιό μου προτείνεται?

stelios025
25-07-10, 16:24
Αν είναι η πρώτη φορά που παίρνεις νιτρικό, μην πάρεις το plasmajet. Είναι πολύ καλο, αλλά καλύτερα να ξεκινήσεις με κάτι πιο ''ήπιο΄΄. Τώρα όσον αφορά τα άλλα δυο, πάνω κάτω τα ίδια είναι, άμα ψάξεις στο forum θα δεις λεπτομερή threads και για τα δυο. http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=3386&highlight=super , http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=602&highlight=explode

Senereison
25-07-10, 20:30
Για εμενα πάρε το no-explode και άρχισε να παίρνεις ένα scoup για 5-6 μέρες και αν δεις ότι δεν σε πιάνει αύξησε την ποσότητα στα 2:weights:

scarone
26-07-10, 14:35
εγω που ειμαι αναμεσα σε:
1)IntraPro
2)MyoFusion
για δωσεις πρωτεινης ποιο μου προτεινεται:

ahi_2
26-07-10, 18:15
Η musclemeds λεει τιποτα?έχετε δοκιμάσει?

*****πρόσεχε πολύ σε πια τοπικ παραθέτεις τα ερωτήματα σου!!mods team*****

*****μεταφερθηκε απο Kai Greene "Overkill DVD" (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=7741) mods team*****

salpas18
27-07-10, 04:20
Εγω εχω μια απορια. Το συμπληρωμα (whey) μετα την προπονηση την παιρνουμε με νερο? Δηλαδη με "φρεσκο" γαλα δεν? Και γιατι με νερο αντι γαλα.

την περνεις με νερο γτ 8ελουμε να αποροφηθη οσο πιο γρηγορα γινετε το γαλα αργη την αποροφηση αμα εισαι σε ογκο πιες το πρωη με whey η και το βραδυ ειναι σαν να περνεις καζεηνη επιδη αργη η αποροφηση ;)

acab
27-07-10, 18:39
Καλησπέρα παιδιά...

1.82 73-74 κιλά , έρχομαι από γράμμωση και από 1 Αυγούστου ως 22 διακοπές (κλειστό γυμναστήριο)

Λέω κατά τη διάρκεια τους να κάνω κάμψεις κοιλιακούς και κάνα τρεξιματάκι για να είμαι σε φόρμα.

Κατά τη διάρκεια του γυμναστηρίου έπαιρνα 1 σκουπ on 100% gold whey το πρωί και άλλο 1 σκουπ μεταπροπονητικό.

Σαυτές τις 20 μέρες διακοπών συνεχίζω να παίρνω 1 σκουπ για πρωινό σωστά?

Τι προτείνετε για την whey στις διακοπές?

Manos1989
27-07-10, 18:57
Καλησπέρα παιδιά...

1.82 73-74 κιλά , έρχομαι από γράμμωση και από 1 Αυγούστου ως 22 διακοπές (κλειστό γυμναστήριο)

Λέω κατά τη διάρκεια τους να κάνω κάμψεις κοιλιακούς και κάνα τρεξιματάκι για να είμαι σε φόρμα.

Κατά τη διάρκεια του γυμναστηρίου έπαιρνα 1 σκουπ on 100% gold whey το πρωί και άλλο 1 σκουπ μεταπροπονητικό.

Σαυτές τις 20 μέρες διακοπών συνεχίζω να παίρνω 1 σκουπ για πρωινό σωστά?

Τι προτείνετε για την whey στις διακοπές?

Κρατησέ την κανονικά στο πρωινό σου και χρησιμοποιήσε την(καλύτερα concentrate)σαν αντικατάσταση γεύματος όπου δεν μπορείς να έχεις στερεά τροφή.

ioannis1
28-07-10, 00:29
ειναι μια πολυ καλη ιδεα αυτη του μανου.η συνεχιση ληψης πρωτεινης θα σε κρατησει σε φορμα.

Toumpan0s
29-07-10, 20:07
ρε παίδια ποιά η άποψη σας για το Monster Pump? Μόλις αγόρασα ενα απο τα
X-TREME και είναι λίγο στερεή μέσα η σκόνη.το έκλεισα και το κούνησα λίγο αλλά και πάλι ψιλοστερεή ηταν.

ioannis1
29-07-10, 22:34
νιτρικο ειναι;γιατι της phd και συτη ετσι ειναι.δεν ξερω γιατι.

Adinamos
30-07-10, 12:14
ρε παίδια ποιά η άποψη σας για το Monster Pump? Μόλις αγόρασα ενα απο τα
X-TREME και είναι λίγο στερεή μέσα η σκόνη.το έκλεισα και το κούνησα λίγο αλλά και πάλι ψιλοστερεή ηταν.

Γραψε και εντυπωσεις απο τη χρηση του;)

Toumpan0s
30-07-10, 16:03
Γραψε και εντυπωσεις απο τη χρηση του;)
τώρα πάω γυμναστήριο με 1η φορά δοκιμή θά κάνω ενα τόπικ μετά ;)

Toumpan0s
30-07-10, 16:03
νιτρικο ειναι;γιατι της phd και συτη ετσι ειναι.δεν ξερω γιατι.
ναι νιτρικό με διάφορα άλλα μέσα (κρεατίνη , καφείνη κλπ.)

ioannis1
30-07-10, 16:18
μαλλον φυσιολογικο ειναι.κουνα το κουτι πρωτου το χρησιμοποιησεις.

liosis
31-07-10, 10:55
καλησπερα επειδη ακουω διαφορα γιατην (OP) whey gold standar πειτε μ καμια αξιοποιστη πρωτεινη ρε παιδια ......

alien.carmania
31-07-10, 18:28
η beta alanine τι ακριβως κανει? σαν συμπηρωμα αξιζει να το παιρνει καποιος? βοηθαει?

Senereison
01-08-10, 19:46
Ο λιποδιαλυτής μπορεί να κάψει η να καταστρέψει τους μεις αν ένας άνθρωπος δεν έχει τόσο λίπος ?

giannis64
01-08-10, 20:19
αν φτάσεις σε τέτοιο σημείο αυτό που θα σε ανησυχεί είναι να παραμείνεις ζωντανός και όχι το αν κάψεις μύες!!

edit:ασε που ενας λιποδιαλυτης δεν καιει απο μονος του τιποτα!!

beefmeup
01-08-10, 21:42
η beta alanine τι ακριβως κανει? σαν συμπηρωμα αξιζει να το παιρνει καποιος? βοηθαει?

ναι.

2.5-3 γρ ανα μερα με το postwo.λειτουργει συσωρευτικα στο σωμα,δλδ δεν βλεπεις με την μια διαφορα(τυπου κρεατινη),αλλα σε βαθος μηνα περιπου,κ αυξανει τα επιπεδα της καρνοσινης,οδηγοντας σε αυξημενη αντοχη..χοντρα,χοντρα.

εχουν γινει μελετες,κ γινονται περισοτερες,οχι μαλακιες.

Mitsos
02-08-10, 02:38
θελω να μου πειτε την γνωμη σασ για το ποιο ειναι το καλυτερο συμπληρωμα για μυικη αναπτηξη και γενικα ποιο βοηθαει περισσοτερο...πειτε ειδος συμπληρωματοσ δλδ κρεατινη,νιτρικο κτλ..και να ονομασετε και ενα συμπληρωμα που θεωρειτε κορυφαιο

**** Μεταφερθηκε στις Γενικες Ερωτησεις Συμπληρωματων,μην ανοίγετε τοπικ για χιλιωειπωμενα πραγματα.Mods Team ****

deluxe
02-08-10, 05:19
Myostatin Blocker.

beefmeup
02-08-10, 10:36
:doh::doh::doh::1laugh:

μιτσε δοκιμασε κρεατινη μονουδρικη,μικοροιονισμενη.

alien.carmania
02-08-10, 11:43
:doh::doh::doh::1laugh:

μιτσε δοκιμασε κρεατινη μονουδρικη,μικοροιονισμενη.

:thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:

ahi_2
02-08-10, 11:52
BSN η Gaspari?

SYNTHA-6 η ΜΥΟFUSION?

Ποιά προτείνετε και γιατί?

**** Μεταφερθηκε στις Γενικες Ερωτησεις Συμπληρωματων,μην ανοίγετε τοπικ για χιλιωειπωμενα πραγματα.Mods Team ****

beefmeup
02-08-10, 12:54
BSN η Gaspari?

SYNTHA-6 η ΜΥΟFUSION?

Ποιά προτείνετε και γιατί?

**** Μεταφερθηκε στις Γενικες Ερωτησεις Συμπληρωματων,μην ανοίγετε τοπικ για χιλιωειπωμενα πραγματα.Mods Team ****

k οι 2 εταιριες το ιδιο καλες ειναι πανω κατω.

αλλα για τις προτεινες,ισως καλυτερη της γκασπαρι.

Eddie
02-08-10, 13:10
k οι 2 εταιριες το ιδιο καλες ειναι πανω κατω.

αλλα για τις προτεινες,ισως καλυτερη της γκασπαρι.

Γενικα προτιμησε την Gaspari.Οχι οτι θα ναι ολα ροδινα,απλα με την bsn ξερουμε απο ερευνα οτι εχουν βρεθει μπλιμπλιμπλικια μεσα.

deluxe
02-08-10, 18:48
Ποια ερευνα; Για δωσε Link.

Eddie
02-08-10, 21:11
Ποια ερευνα; Για δωσε Link.

Ψαξε στο συμπληρωματα και χημειο η πως το λενε και θα το βρεις το λινκ.Λεει για bsn,Eas κλπ.

Toumpan0s
03-08-10, 23:46
μια ερώτηση , αύριο φεύγω διακοπές και έχω 40 ευρώ να ξοδέψω σε πρωτείνη. λέω να πάρω την lean dessert της BSN που είναι και φθηνή και βγάζει 18 σκούπ για να με κρατήσουν τίς 6 μέρες που θα πάω διακοπές. anyway αν έχετε να προτείνετε κατι καλύτερο πείτε μου.

Υ.Γ. ποια γεύση να πάρω lean dessert αν είναι?

kkvorios
05-08-10, 11:22
καλησπερα σε ολους πρωτο μου ποστ παιδες ειμαι καινουργιος στο σαιτ και στο χωρο του bodybuilding ηθελα να ρωτησω περνω μια πρωτεινη που λεγεται massgainer μαρκας sn αλλα δεν μπορω να βρω ποσο χοληστερολη εχει γιατι δεν θελω να εχει πολυ επειδη μπηκα στο σαιτ αλλα δεν αναγραφει μηπως την ξερει καποιος συναθλητης ειναι καλη για ενδυναμωση και ογκο των μυων?αν οχι τι μου προτεινετε ευχαριστω εκ των προτερων.

thanasis reaction
06-08-10, 23:49
Boditronics Profusion Reloaded


http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=14727&stc=1&d=1281128109

* Mix 2 scoops per serving with 450-500ml of water to taste, consume 2 servings per day
o On workout days consume 1 shake 60-90 mins before and one immediately after your workout
o On non-workout days consume 1 in the morning and one in the late afternoon or evening

Boditronics Profusion Reloaded Amounts Per Servings

* Protein: 44g
* Carbohydrates: 20g (of which Sugars 10g)
* Fat: 3.97g
* Fiber: 3.7g
* Energy: 292k cals
* Muscle Volumising Strength and Size complex
o Micronised Creatine Monohydrate: 4000mg
o L-Glutamine Peptides: 3000mg
o Free Form L-Taurine: 1500mg
o Beta Alanine: 1500mg
* MX Test Stack
o 5-Methyl-7-Methoxy-Isoflavone: 50mg
o Chelated Magnesium: 265mg
o Chelated Zinc: 25mg
* Electrolytic Transport Blend
o Phosphorus: 140mg
o Potassium: 365mg
o Calcium: 250mg
o Sodium: 65mg
* Micronutrient antioxident formula
o Vitamin B6: 25mg
o Vitamin C: 50mg
o Vitamin E: 10mg

το ξερει κανεις το συγκεκριμενο?δεν μπορω να ανεβασω την φωτο του.

giannis64
06-08-10, 23:55
http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=14727&stc=1&d=1281128109


οκ???:thumbup::thumbup:;)

thanasis reaction
06-08-10, 23:56
αυτο ειναι!σ'ευχαριστω.το ξερεις?τι λεει?μου το προτειναν.

beefmeup
06-08-10, 23:59
βασικα φορμουλα πρωτεινης ειναι,με κρεατινη κ διαφορα αλλα καλουδια.
αλλα για μεταπροπο κυριως.

καλο δειχνει,αν συμφερει κ απο τιμη.
απτην αλλη,προτιμω να τα περνω ολα ξεχωριστα,για να ξερω τι μου γινεται.

thanasis reaction
07-08-10, 00:05
η τιμη που μπορω να το παρω ειναι πολλη καλη,το θεμα ειναι αν αξιζει το προιον.η εταιρεια ειναι καλη?

beefmeup
07-08-10, 00:10
η τιμη που μπορω να το παρω ειναι πολλη καλη,το θεμα ειναι αν αξιζει το προιον.η εταιρεια ειναι καλη?

στην αγγλια την δουλευουν αυτη την εταιρια,κ κριτικες που εχω δει γιαυτο ειναι καλες στο συνολο τους.κ γενικα για προιοντα της εταιριας.
αν κ καποιος ειχε γραψει για διαροια,αλλα αυτο ειναι σχετικο,γιατι το χω παθει κ γω με συμπληρωματα που σε αλλους δεν εκαναν κ συγκεκριμενα με το ΖΜΑ,που με "τιναζει" για πλακα.

κλασσικη μεταπροπο φορμουλα ειναι.οποτε,κρινεις κ αποφασιζεις.

thanasis reaction
07-08-10, 00:13
τοσα δοκιμασαμε ακομα ενα!!!!

beefmeup
07-08-10, 00:15
τοσα δοκιμασαμε ακομα ενα!!!!

xaxa,καπως ετσι ειναι;)

ΑΚΗΣ
07-08-10, 02:53
θα είχατε την καλοσύνη να μου πειτε την γνωμη σας για αυτο το αρθρο???

http://groups.yahoo.com/group/Spirituality_GR/message/3768

Ramrod
07-08-10, 13:11
http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=14727&stc=1&d=1281128109


οκ???:thumbup::thumbup:;)

Δε βάζεται το προϊόν σε νέο θέμα (αξιολόγηση) να μπορούμε να το βρίσκουμε σε περίπτωση που μας ενδιαφέρει? ;)

Blackie
09-08-10, 21:30
Ερώτηση... Έχω ακούσει πως σε ορισμένα καταστήματα πώλησης συμπληρωμάτων σου κάνουν λιπομέτρηση, αν αποφασίσεις να αγοράσεις κάτι από εκεί. Χωρίς να φανεί σαν διαφήμιση και να ισχύει το παραπάνω, μπορεί κάποιος να μου προτείνει κάποιο τέτοιο κατάστημα (Θεσσαλονίκη), έστω και με π.μ.;

Devil
09-08-10, 21:47
Ερώτηση... Έχω ακούσει πως σε ορισμένα καταστήματα πώλησης συμπληρωμάτων σου κάνουν λιπομέτρηση, αν αποφασίσεις να αγοράσεις κάτι από εκεί. Χωρίς να φανεί σαν διαφήμιση και να ισχύει το παραπάνω, μπορεί κάποιος να μου προτείνει κάποιο τέτοιο κατάστημα (Θεσσαλονίκη), έστω και με π.μ.;

απο οσο ξερω σε μερικα γυμναστηρια και σε κεντρα αισθητικης το κανουν αλλα δεν ξερω ονομα

Blackie
09-08-10, 21:55
Ναι, αλλά η λιπομέτρηση των καταστημάτων είναι τρόπον τινά προσφορά, λόγω της αγοράς! Αυτό ουσιαστικά μου μετέφεραν...

hunteranimator
12-08-10, 11:27
Γυρισα απο διακοπες και ηρθα με πολλες αποριες για τα νιτρικα:green:.
1 τα νιτρικα επηρεαζουν την καρδια?και αν ναι,τι κανουν?
2 επηρεαζουν την πιεση των ματιων?γιατι τα ματια εχουνε διαφορετικη και ποιο ευεσθητη πιεση απο οτι ειναι η αλλη πιεση του σωματος
3 συμβαλουν στην μεγενθηση πεους?μιας και δινουν ογκο και φλεβικοτητα.
4 τα μονιμα αποτελεσματα που προκαλει το νιτρικο[αν προκαλεσει]επιφερουν επιπτωσεις?Π,χ, ειναι ενας που εχει μεγαλη φλεβικοτητα χαρης το νιτρικο,οι φλεβες του χανουν το παχος τους?την ελαστηκοτητα τους?
5 αυτη η αγγειοδιαστολη που προκαλουν επηρεαζουν τα οργανα η τα οστα?και αν ναι πως?

ευχαριστω εκ των προτερων:)

crow
12-08-10, 11:57
Γυρισα απο διακοπες και ηρθα με πολλες αποριες για τα νιτρικα:green:.

3 συμβαλουν στην μεγενθηση πεους?μιας και δινουν ογκο και φλεβικοτητα.

ευχαριστω εκ των προτερων:)

Χχαχαχαχαχαχα αυτο πραγματικα δεν το εχω ξανακουσει ποτε...κ δεν περιμενα ποτε να το σκεφτει κανεις σαν ερωτηση.
Μα πως σου ηρθε?:toast:

GEORGEXX1
12-08-10, 11:59
Γυρισα απο διακοπες και ηρθα με πολλες αποριες για τα νιτρικα:green:.
1 τα νιτρικα επηρεαζουν την καρδια?και αν ναι,τι κανουν?
2 επηρεαζουν την πιεση των ματιων?γιατι τα ματια εχουνε διαφορετικη και ποιο ευεσθητη πιεση απο οτι ειναι η αλλη πιεση του σωματος
3 συμβαλουν στην μεγενθηση πεους?μιας και δινουν ογκο και φλεβικοτητα.
4 τα μονιμα αποτελεσματα που προκαλει το νιτρικο[αν προκαλεσει]επιφερουν επιπτωσεις?Π,χ, ειναι ενας που εχει μεγαλη φλεβικοτητα χαρης το νιτρικο,οι φλεβες του χανουν το παχος τους?την ελαστηκοτητα τους?
5 αυτη η αγγειοδιαστολη που προκαλουν επηρεαζουν τα οργανα η τα οστα?και αν ναι πως?

ευχαριστω εκ των προτερων:)

στο θιβετ για διαλογισμο πηγες διακοπες;;;
:bowdown::bowdown:

http://www.devmaster.net/forums/images/smilies/offtopic.gif

hunteranimator
12-08-10, 12:32
χαλκιδικη ημουν 14 μερουλες ισως να φταινε οι πολλες βοτκες...:green:
Μια μερα πριν παω διακοπες πηγα γυμναστηριο και ειχα παρει νιτρικο και καθως ημουν στο παγκο χαλαρα ξαφνικα ειχα μια στυση,ετσι στο ακυρο.Ε και τα συνδυασα στυση και νιτρικο-δινει ογκο και φλεβικοτητα.Και λεω λες?ισως.......μετα λεω μπαααα αποκλειεται.Μετα λεω και δεν ρωταω...τζαμπα ειναι :turtle::turtle::turtle:


http://www.devmaster.net/forums/images/smilies/offtopic.gif

thanasis reaction
12-08-10, 12:35
ελα πες την αληθεια,η γυμναστρια ειναι καλη???????


http://www.devmaster.net/forums/images/smilies/offtopic.gif

Ramrod
12-08-10, 13:01
ελα πες την αληθεια,η γυμναστρια ειναι καλη???????

:rolf::rolf::rolf::rolf:

+1

Δε φταίει το νιτρικό...αυτή με το κολάν φταέι...ή μήπως αυτή με το σορτσάκι? Μάλλον αυτή με το κολλητό σωρτσακι...:green:

Αλλωστε ως γνωστόν ανεπιθύμητες στύσεις συμβαίνουν και χωρίς λόγο κατά τη διάρκεια της ημέρας.


http://www.devmaster.net/forums/images/smilies/offtopic.gif

giorgospet
12-08-10, 13:04
χαλκιδικη ημουν 14 μερουλες ισως να φταινε οι πολλες βοτκες...:green:
Μια μερα πριν παω διακοπες πηγα γυμναστηριο και ειχα παρει νιτρικο και καθως ημουν στο παγκο χαλαρα ξαφνικα ειχα μια στυση,ετσι στο ακυρο.Ε και τα συνδυασα στυση και νιτρικο-δινει ογκο και φλεβικοτητα.Και λεω λες?ισως.......μετα λεω μπαααα αποκλειεται.Μετα λεω και δεν ρωταω...τζαμπα ειναι :turtle::turtle::turtle:

Είσαι άπαιχτος, χαχα φοβερός συνειρμός.:clap:


http://www.devmaster.net/forums/images/smilies/offtopic.gif

hunteranimator
12-08-10, 13:30
Η γυμναστρια ειναι γκαστρομενη και φοραει κολαν σορτσακι ,και ειναι ενα μιλκο,δηλαδη 1,55.Αλλα ειναι καλη και ελευθερη....Λετε αυτη η φορμουλα δηλαδη ο συνδιασμος νιτρικου και γυμναστριας να προκαλει αυτα τα φαινομενα?:squat:

giannis64
12-08-10, 13:55
παιδιά παραμείνετε ον τοπικ!!!

Manos1989
12-08-10, 23:01
Ισως έχει ειπωθεί ξανά,αλλά δεν το βρήκα κάπου.
Ταυρίνη που μπορώ να πάρω?
Είδα ότι έχει η NOW,αλλά δεν την βρίσκω στον κατάλογο των xtreme stores.
Any ideas?;)

hunteranimator
12-08-10, 23:47
καποιο αλλο συμπληρωμα ισως το μονο που να μην μου εχει προξενεψει την παραμικρη υποψια οτι μπορει να εχει την παραμικρη παρενεργεια ειναι το maca της now foods http://xtr.gr/216/eshop/DetailView.aspx?prod_id=3015&category=438.
Καποιες πληροφοριες που εχω βρει.
Τι θα κάνει το MACA για εσάς;

Sex & γενετήσια ορμή

Το Maca συνίσταται για προβλήματα γονιμότητας, στειρότητας και άλλες σεξουαλικές διαταραχές. Ωστόσο, στο Περού είναι γνωστό εδώ και πολύ καιρό ως ένα ισχυρό αφροδισιακό. Οι έρευνες έχουν δείξει ότι ενεργεί σε ορισμένες περιοχές του σώματος που παράγουν ορμόνες και ενεργητικές ουσίες, οι οποίες ενισχύουν τη λίμπιντο και το σθένος. Γίνεται επίσης συχνά σύγκριση με το Viagra, ωστόσο το περουβιανό maca δεν μεταβάλλει την κυκλοφορία. Η εκπληκτική ανύψωση της λίμπιντο είναι αποτέλεσμα μιας εντελώς φυσικής ορμονικής εξισορρόπησης. Είναι ένα ασφαλές, φυσικό προϊόν που θα βελτιώσει το γάμο σας, την ερωτική και σεξουαλική σας ζωή ενισχύοντας τη λίμπιντο και την αντοχή σας, παράγοντας μια γενικότερη αίσθηση ευεξίας!

Ενέργεια / αντοχή

Οι αθλητές σε όλο τον κόσμο αρχίζουν να προσέχουν αυτή τη ρίζα. Είναι πραγματικά μια μεγάλη πηγή ενέργειας. Η έρευνα έχει αποδείξει πως σαν αποτέλεσμα της εξισορρόπησης των ορμονών, υποστηρίζει και βοηθάει την αποκατάσταση των επινεφριδίων που παράγουν αδρεναλίνη. Έτσι, αν ψάχνετε για ένα υγιεινό και θρεπτικό προϊόν που θα ενίσχυσει την ενέργεια σας και θα βελτιώσει την αντοχή σας, το maca είναι σίγουρα για εσάς.
Οφέλη για τους άνδρες

1.Το Maca αυξάνει την αφροδισιακή δραστηριότητα

2.Ενισχύει τη λίμπιντο

3.Αυξάνει την ενέργεια και την αντοχή

4.Βελτιώνει την ανδρική ικανότητα

5.Βοηθά να ξεπεραστεί η κατάθλιψη

6.Βρέθηκε πως παράγει μια γενικότερη αίσθηση ευεξίας

7.Αυξάνει σημαντικά το επίπεδο DHEA των αρσενικών που έλαβαν Maca

8.Βοηθάει στη θεραπεία του άγχους

9.Αυξάνει το σπέρμα (ολιγοσπερμία), την κινητικότητα και το σχηματισμό του 10.Κάνει θεραπεία αντικατάστασης ορμονών

10.Αυξάνει την αθλητική επίδοση

11.Εξισορροπεί τις ορμόνες

12.Αυξάνει τα επίπεδα τεστοστερόνης

13.Βοηθά στην στυτική λειτουργία

14.Ενισχύει την γονιμότητα

15.Βοηθά στην ακμή που προκύπτει από ορμονικές ανισορροπίες
το εχει δοκιμασει κανεις?αξιζει?

Devil
12-08-10, 23:50
καποιο αλλο συμπληρωμα ισως το μονο που να μην μου εχει προξενεψει την παραμικρη υποψια οτι μπορει να εχει την παραμικρη παρενεργεια ειναι το maca της now foods http://xtr.gr/216/eshop/DetailView.aspx?prod_id=3015&category=438.
Καποιες πληροφοριες που εχω βρει.
Τι θα κάνει το MACA για εσάς;

Sex & γενετήσια ορμή

Το Maca συνίσταται για προβλήματα γονιμότητας, στειρότητας και άλλες σεξουαλικές διαταραχές. Ωστόσο, στο Περού είναι γνωστό εδώ και πολύ καιρό ως ένα ισχυρό αφροδισιακό. Οι έρευνες έχουν δείξει ότι ενεργεί σε ορισμένες περιοχές του σώματος που παράγουν ορμόνες και ενεργητικές ουσίες, οι οποίες ενισχύουν τη λίμπιντο και το σθένος. Γίνεται επίσης συχνά σύγκριση με το Viagra, ωστόσο το περουβιανό maca δεν μεταβάλλει την κυκλοφορία. Η εκπληκτική ανύψωση της λίμπιντο είναι αποτέλεσμα μιας εντελώς φυσικής ορμονικής εξισορρόπησης. Είναι ένα ασφαλές, φυσικό προϊόν που θα βελτιώσει το γάμο σας, την ερωτική και σεξουαλική σας ζωή ενισχύοντας τη λίμπιντο και την αντοχή σας, παράγοντας μια γενικότερη αίσθηση ευεξίας!

Ενέργεια / αντοχή

Οι αθλητές σε όλο τον κόσμο αρχίζουν να προσέχουν αυτή τη ρίζα. Είναι πραγματικά μια μεγάλη πηγή ενέργειας. Η έρευνα έχει αποδείξει πως σαν αποτέλεσμα της εξισορρόπησης των ορμονών, υποστηρίζει και βοηθάει την αποκατάσταση των επινεφριδίων που παράγουν αδρεναλίνη. Έτσι, αν ψάχνετε για ένα υγιεινό και θρεπτικό προϊόν που θα ενίσχυσει την ενέργεια σας και θα βελτιώσει την αντοχή σας, το maca είναι σίγουρα για εσάς.
Οφέλη για τους άνδρες

1.Το Maca αυξάνει την αφροδισιακή δραστηριότητα

2.Ενισχύει τη λίμπιντο

3.Αυξάνει την ενέργεια και την αντοχή

4.Βελτιώνει την ανδρική ικανότητα

5.Βοηθά να ξεπεραστεί η κατάθλιψη

6.Βρέθηκε πως παράγει μια γενικότερη αίσθηση ευεξίας

7.Αυξάνει σημαντικά το επίπεδο DHEA των αρσενικών που έλαβαν Maca

8.Βοηθάει στη θεραπεία του άγχους

9.Αυξάνει το σπέρμα (ολιγοσπερμία), την κινητικότητα και το σχηματισμό του 10.Κάνει θεραπεία αντικατάστασης ορμονών

10.Αυξάνει την αθλητική επίδοση

11.Εξισορροπεί τις ορμόνες

12.Αυξάνει τα επίπεδα τεστοστερόνης

13.Βοηθά στην στυτική λειτουργία

14.Ενισχύει την γονιμότητα

15.Βοηθά στην ακμή που προκύπτει από ορμονικές ανισορροπίες
το εχει δοκιμασει κανεις?αξιζει?

το εχω δοκιμασει δεν ειδα τιποτα το ιδιαιτερο ισως μια μικρη αυξηση του σπερματος αλλα τιποτα σπουδαιο

επαιρνα περιπου 5-6γρ την ημερα σε 2 δωσεις

stavrozgr
12-08-10, 23:55
Επισης σας κανει καφε

Σηκωνει τα κιλα για εσας

πεφτουν ολα τα "μωρα" του γυμναστηριου στα πόδια σας

κλπ...

και ολα αυτα ΜΟΝΟ με 13 ευρω !!!

ενταξει οκ... δεν με πειθουν εμενα παντως...
αλλα θα το δοκιμαζα αν το ειχε αμεσα διαθεσιμο γιατι
ειναι πολυ φτηνο!!!

Devil
13-08-10, 00:00
Επισης σας κανει καφε

Σηκωνει τα κιλα για εσας

πεφτουν ολα τα "μωρα" του γυμναστηριου στα πόδια σας

κλπ...

και ολα αυτα ΜΟΝΟ με 13 ευρω !!!

ενταξει οκ... δεν με πειθουν εμενα παντως...
αλλα θα το δοκιμαζα αν το ειχε αμεσα διαθεσιμο γιατι
ειναι πολυ φτηνο!!!

χαχαχα

το ειχα βρει bulk κανα 500γρ αν θυμαμαι καλα για 15 ευρω η' κατι παραπανω

τιμη της πλακας, το κρατησα κανα 2μηνο μετα βαρεθηκα κ το πεταξα

δεν νομιζω οτι κανει τιποτα αλλα αν θελετε να το δοκιμασετε κ το βρητε σε καλη τιμη παρτε το

hunteranimator
13-08-10, 09:56
αυτο το αποτελεσμα κατα ποσο τις 100% λετε να εγινε μονο με χρηση Ν.Ο. ετσι οπως φαινεται πως υποστηριζει?

giannis64
13-08-10, 09:58
-100%:green:

Dreiko
13-08-10, 10:15
αυτο το αποτελεσμα κατα ποσο τις 100% λετε να εγινε μονο με χρηση Ν.Ο. ετσι οπως φαινεται πως υποστηριζει?

χαχαχαχαχα!!!!:rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf:εγω πιστευω οτι εγινε ετσι απο το hemo!!!!!
χωρις πλακα τωρα.....δεν παιζει αυτο....

El Topo
13-08-10, 19:58
Παιδιά, είμαι 68 κιλά και 1,72 ύψος και έχω αρχίσει εδώ κι ένα μήνα συστηματικά γυμναστήριο (πήγαινα για 2 χρόνια χωρίς να παίρνω συμπληρώματα και το είχα διακόψει για επίσης 2 χρόνια).
Αυτο που θέλω είναι σχετικός όγκος μιας και γενικά το σώμα μου "φουσκώνει εύκολα και πρόκειται να καταναλώνω 1,5 σκουπ πρωτεϊνης τη μέρα, αμέσως μετά την προπόνηση.
Εδώ και ένα μήνα περίπου χρησιμοποιώ την complete whey της warriorab και επειδή σχεδόν τελείωσε, σκέφτομαι να την αντικαταστήσω, αφού είδα πως για τη warriorlab δεν έχετε και την καλύτερη γνώμη.

Είμαι λοιπόν ανάμεσα σε 3 επιλογές:

1) ΟΝ 100% whey protein.
+Eίδα ότι οι περισσότεροι έχετε πολύ καλή γνώμη γι'αυτήν και γενικά θεωρείται αρκετά ποιοτική.
-τσιμπημένη τιμή έναντι των άλλων 2 (65 ευρώ οι 5 λίμπρες)

2) ΕLITE whey protein
Καταρχάς εδώ υπάρχουν δύο επιλογές, η "απλή" και η natural, με την πρώτη να είναι και αισθητά ακριβότερη (64 έναντι 56 ευρώ οι 5 λίμπρες). Ποια λοιπόν η διαφορά των δύο προϊόντων? Σημειωτέον, ανά σκουπ έχουν και οι δύο 25 γραμμάρια πρωτεϊνης.
+πρωτεϊνη που χρησιμοποιείται από πολλούς και είδα πως πολλοί την έχετε σε εκτίμηση
-τσιμπημένη η τιμή της "απλής", επίσης διαβασα στο φόρουμ ότι η πραγματική ποσότητα πρωτεϊνης που έχει είναι μικρότερη από την αναγραφόμενη

3) NITRO-TECH PRO SERIES
+Σχετικά αλή τιμή (55 ευρώ οι 4 λίμπρες και όχι 5 όπως έχουν οι άλλες 2), περιέχει και μικρή ποσότητα κρεατίνης
-διάβασα ότι μπορεί να περιέχει άνδρο και γενικά θεωρείται πιο "βλαβερή" από τις άλλες δύο επειδή έχει αρκετά πρόσθετα.

Και ρωτάω λοιπόν.
Καταρχάς αξίζει να αλλάξω τη warriorlab με κάποια από τις παραπάνω?
Και αν ναι, ποια από τις 3 αξίζει καλύτερα για την περίπτωσή μου?
Αν οι διαφορές είναι μικρές, τότε αξίζει να πάω στις πιο οικονομικές natural elite ή nitrotech pro?

Συγνώμη για το κατεβατό, απλά ξέρω πως εδώ υπάρχουν πολλοί ειδικοί επί του θέματος και ήθελα να περιγράψω ακριβώς το τι θέλω και τις επιλογές μου.
Για να δούμε λοιπόν τι πιστεύετε...

ΥΓ αν δεν είμαι σε σωστό τόπικ παρακαλώ το ποστ μου να μεταφερθεί στο κατάλληλο

salpas18
13-08-10, 20:07
Παιδιά, είμαι 68 κιλά και 1,72 ύψος και έχω αρχίσει εδώ κι ένα μήνα συστηματικά γυμναστήριο (πήγαινα για 2 χρόνια χωρίς να παίρνω συμπληρώματα και το είχα διακόψει για επίσης 2 χρόνια).
Αυτο που θέλω είναι σχετικός όγκος μιας και γενικά το σώμα μου "φουσκώνει εύκολα και πρόκειται να καταναλώνω 1,5 σκουπ πρωτεϊνης τη μέρα, αμέσως μετά την προπόνηση.
Εδώ και ένα μήνα περίπου χρησιμοποιώ την complete whey της warriorab και επειδή σχεδόν τελείωσε, σκέφτομαι να την αντικαταστήσω, αφού είδα πως για τη warriorlab δεν έχετε και την καλύτερη γνώμη.

Είμαι λοιπόν ανάμεσα σε 3 επιλογές:

1) ΟΝ 100% whey protein.
+Eίδα ότι οι περισσότεροι έχετε πολύ καλή γνώμη γι'αυτήν και γενικά θεωρείται αρκετά ποιοτική.
-τσιμπημένη τιμή έναντι των άλλων 2 (65 ευρώ οι 5 λίμπρες)

2) ΕLITE whey protein
Καταρχάς εδώ υπάρχουν δύο επιλογές, η "απλή" και η natural, με την πρώτη να είναι και αισθητά ακριβότερη (64 έναντι 56 ευρώ οι 5 λίμπρες). Ποια λοιπόν η διαφορά των δύο προϊόντων? Σημειωτέον, ανά σκουπ έχουν και οι δύο 25 γραμμάρια πρωτεϊνης.
+πρωτεϊνη που χρησιμοποιείται από πολλούς και είδα πως πολλοί την έχετε σε εκτίμηση
-τσιμπημένη η τιμή της "απλής", επίσης διαβασα στο φόρουμ ότι η πραγματική ποσότητα πρωτεϊνης που έχει είναι μικρότερη από την αναγραφόμενη

3) NITRO-TECH PRO SERIES
+Σχετικά αλή τιμή (55 ευρώ οι 4 λίμπρες και όχι 5 όπως έχουν οι άλλες 2), περιέχει και μικρή ποσότητα κρεατίνης
-διάβασα ότι μπορεί να περιέχει άνδρο και γενικά θεωρείται πιο "βλαβερή" από τις άλλες δύο επειδή έχει αρκετά πρόσθετα.

Και ρωτάω λοιπόν.
Καταρχάς αξίζει να αλλάξω τη warriorlab με κάποια από τις παραπάνω?
Και αν ναι, ποια από τις 3 αξίζει καλύτερα για την περίπτωσή μου?
Αν οι διαφορές είναι μικρές, τότε αξίζει να πάω στις πιο οικονομικές natural elite ή nitrotech pro?

Συγνώμη για το κατεβατό, απλά ξέρω πως εδώ υπάρχουν πολλοί ειδικοί επί του θέματος και ήθελα να περιγράψω ακριβώς το τι θέλω και τις επιλογές μου.
Για να δούμε λοιπόν τι πιστεύετε...

ΥΓ αν δεν είμαι σε σωστό τόπικ παρακαλώ το ποστ μου να μεταφερθεί στο κατάλληλο

ΟΝ 100% whey protein +10000

deluxe
13-08-10, 20:25
Reflex Instant Whey. Καλυτερη και πιο φθηνη..!

salpas18
13-08-10, 20:28
Reflex Instant Whey. Καλυτερη και πιο φθηνη..!

+1:thumbup:

El Topo
13-08-10, 21:21
Reflex Instant Whey. Καλυτερη και πιο φθηνη..!

Αξίζει περισσότερο δηλαδή από ΟΝ και Εlite?? Τη νίτροτεκ τη βάζω στην άκρη γιατί τη φοβάμαι λίγο.

Η τιμή είναι όντως πολύ καλή με 56 ευρώ τις 5 λίμπρες (την έχει μάλιστα και το φόρουμ)!

Περιμένω μερικές γνώμες ακόμα και αν είναι θα πάω σε αυτή, αφού και ποιοτική διάβασα ότι είναι και προσιτή.

Ramrod
15-08-10, 00:27
Αξίζει περισσότερο δηλαδή από ΟΝ και Εlite?? Τη νίτροτεκ τη βάζω στην άκρη γιατί τη φοβάμαι λίγο.

Η τιμή είναι όντως πολύ καλή με 56 ευρώ τις 5 λίμπρες (την έχει μάλιστα και το φόρουμ)!

Περιμένω μερικές γνώμες ακόμα και αν είναι θα πάω σε αυτή, αφού και ποιοτική διάβασα ότι είναι και προσιτή.

Την χρησιμοποιώ τώρα. Περι ποιότητας δε ξέρω να σου πω, καθώς δεν είμαι χημικός. Σίγουρα όμως έχει καλή τιμή, καλή "καθαρότητα" και μέτρια γευση, δεν είναι πολύ γλυκιά αλλά καπως άνοστη. Αυτό εμένα μου λεει πως δεν έχει χιλια δυο γλυκαντικά μέσα. Απο αυτή που έχεις καλύτερη είναι (δε ξέρω σε γευση μόνο...).

koulisss
15-08-10, 02:08
Παιδιά, είμαι 68 κιλά και 1,72 ύψος και έχω αρχίσει εδώ κι ένα μήνα συστηματικά γυμναστήριο (πήγαινα για 2 χρόνια χωρίς να παίρνω συμπληρώματα και το είχα διακόψει για επίσης 2 χρόνια).
Αυτο που θέλω είναι σχετικός όγκος μιας και γενικά το σώμα μου "φουσκώνει εύκολα και πρόκειται να καταναλώνω 1,5 σκουπ πρωτεϊνης τη μέρα, αμέσως μετά την προπόνηση.
Εδώ και ένα μήνα περίπου χρησιμοποιώ την complete whey της warriorab και επειδή σχεδόν τελείωσε, σκέφτομαι να την αντικαταστήσω, αφού είδα πως για τη warriorlab δεν έχετε και την καλύτερη γνώμη.

Είμαι λοιπόν ανάμεσα σε 3 επιλογές:

1) ΟΝ 100% whey protein.
+Eίδα ότι οι περισσότεροι έχετε πολύ καλή γνώμη γι'αυτήν και γενικά θεωρείται αρκετά ποιοτική.
-τσιμπημένη τιμή έναντι των άλλων 2 (65 ευρώ οι 5 λίμπρες)

2) ΕLITE whey protein
Καταρχάς εδώ υπάρχουν δύο επιλογές, η "απλή" και η natural, με την πρώτη να είναι και αισθητά ακριβότερη (64 έναντι 56 ευρώ οι 5 λίμπρες). Ποια λοιπόν η διαφορά των δύο προϊόντων? Σημειωτέον, ανά σκουπ έχουν και οι δύο 25 γραμμάρια πρωτεϊνης.
+πρωτεϊνη που χρησιμοποιείται από πολλούς και είδα πως πολλοί την έχετε σε εκτίμηση
-τσιμπημένη η τιμή της "απλής", επίσης διαβασα στο φόρουμ ότι η πραγματική ποσότητα πρωτεϊνης που έχει είναι μικρότερη από την αναγραφόμενη

3) NITRO-TECH PRO SERIES
+Σχετικά αλή τιμή (55 ευρώ οι 4 λίμπρες και όχι 5 όπως έχουν οι άλλες 2), περιέχει και μικρή ποσότητα κρεατίνης
-διάβασα ότι μπορεί να περιέχει άνδρο και γενικά θεωρείται πιο "βλαβερή" από τις άλλες δύο επειδή έχει αρκετά πρόσθετα.

Και ρωτάω λοιπόν.
Καταρχάς αξίζει να αλλάξω τη warriorlab με κάποια από τις παραπάνω?
Και αν ναι, ποια από τις 3 αξίζει καλύτερα για την περίπτωσή μου?
Αν οι διαφορές είναι μικρές, τότε αξίζει να πάω στις πιο οικονομικές natural elite ή nitrotech pro?

Συγνώμη για το κατεβατό, απλά ξέρω πως εδώ υπάρχουν πολλοί ειδικοί επί του θέματος και ήθελα να περιγράψω ακριβώς το τι θέλω και τις επιλογές μου.
Για να δούμε λοιπόν τι πιστεύετε...

ΥΓ αν δεν είμαι σε σωστό τόπικ παρακαλώ το ποστ μου να μεταφερθεί στο κατάλληλο

για την nitro-tech μην φοβασε ολα ειναι φημες για ανδρο και οτι ειναι βλαβερη εδω και αρκετους μηνες την χρησιμοποιο χωρις κανενα προβλημα απολυτος!

savage
15-08-10, 02:34
Παιδιά, είμαι 68 κιλά και 1,72 ύψος και έχω αρχίσει εδώ κι ένα μήνα συστηματικά γυμναστήριο (πήγαινα για 2 χρόνια χωρίς να παίρνω συμπληρώματα και το είχα διακόψει για επίσης 2 χρόνια).
Αυτο που θέλω είναι σχετικός όγκος μιας και γενικά το σώμα μου "φουσκώνει εύκολα και πρόκειται να καταναλώνω 1,5 σκουπ πρωτεϊνης τη μέρα, αμέσως μετά την προπόνηση.
Εδώ και ένα μήνα περίπου χρησιμοποιώ την complete whey της warriorab και επειδή σχεδόν τελείωσε, σκέφτομαι να την αντικαταστήσω, αφού είδα πως για τη warriorlab δεν έχετε και την καλύτερη γνώμη.

Είμαι λοιπόν ανάμεσα σε 3 επιλογές:

1) ΟΝ 100% whey protein.
+Eίδα ότι οι περισσότεροι έχετε πολύ καλή γνώμη γι'αυτήν και γενικά θεωρείται αρκετά ποιοτική.
-τσιμπημένη τιμή έναντι των άλλων 2 (65 ευρώ οι 5 λίμπρες)

2) ΕLITE whey protein
Καταρχάς εδώ υπάρχουν δύο επιλογές, η "απλή" και η natural, με την πρώτη να είναι και αισθητά ακριβότερη (64 έναντι 56 ευρώ οι 5 λίμπρες). Ποια λοιπόν η διαφορά των δύο προϊόντων? Σημειωτέον, ανά σκουπ έχουν και οι δύο 25 γραμμάρια πρωτεϊνης.
+πρωτεϊνη που χρησιμοποιείται από πολλούς και είδα πως πολλοί την έχετε σε εκτίμηση
-τσιμπημένη η τιμή της "απλής", επίσης διαβασα στο φόρουμ ότι η πραγματική ποσότητα πρωτεϊνης που έχει είναι μικρότερη από την αναγραφόμενη

3) NITRO-TECH PRO SERIES
+Σχετικά αλή τιμή (55 ευρώ οι 4 λίμπρες και όχι 5 όπως έχουν οι άλλες 2), περιέχει και μικρή ποσότητα κρεατίνης
-διάβασα ότι μπορεί να περιέχει άνδρο και γενικά θεωρείται πιο "βλαβερή" από τις άλλες δύο επειδή έχει αρκετά πρόσθετα.

Και ρωτάω λοιπόν.
Καταρχάς αξίζει να αλλάξω τη warriorlab με κάποια από τις παραπάνω?
Και αν ναι, ποια από τις 3 αξίζει καλύτερα για την περίπτωσή μου?
Αν οι διαφορές είναι μικρές, τότε αξίζει να πάω στις πιο οικονομικές natural elite ή nitrotech pro?

Συγνώμη για το κατεβατό, απλά ξέρω πως εδώ υπάρχουν πολλοί ειδικοί επί του θέματος και ήθελα να περιγράψω ακριβώς το τι θέλω και τις επιλογές μου.
Για να δούμε λοιπόν τι πιστεύετε...

ΥΓ αν δεν είμαι σε σωστό τόπικ παρακαλώ το ποστ μου να μεταφερθεί στο κατάλληλο

εγω δε θα επαιρνα καμια απο τις 3

El Topo
15-08-10, 14:06
Eυχαριστώ για τις απαντήσεις παιδιά!
Ramrod και η warriorlab (έτυχε να πάρω σοκολάτα) είναι αρκετά άγευστη χωρίς να γλυκαίνει καθόλου. Τουλάχιστον χωνεύεται πολύ εύκολα.

Savage, τη reflex θα την έπαιρνες? Γιατί προς τα εκεί οδεύω, αφού και οι περισσότεροι λένε πως είναι πολύ ποιοτική (είδα και το σχετικό τόπικ) και νορμάλ τιμή έχει και γενικά δε βρίσκω να υστερεί κάπου.

Επίσης, τι γεύση προτείνετε? Συνήθως παίρνω βανίλια, σ'αυτή αξίζει η να πάρω κάποια άλλη γεύση? Όχι ότι με νοιάζει ιδιαίτερα, απλά να πάρω την πιο νόστιμη αν είναι.

savage
15-08-10, 14:22
Savage, τη reflex θα την έπαιρνες? Γιατί προς τα εκεί οδεύω, αφού και οι περισσότεροι λένε πως είναι πολύ ποιοτική (είδα και το σχετικό τόπικ) και νορμάλ τιμή έχει και γενικά δε βρίσκω να υστερεί κάπου.



οχι δε θα την επαιρνα.δεν την εχω δοκιμασει βεβαια,αλλα η προπονητρια μου (στην οποια εχω πολυ εμπιστοσυνη στον τομεα των συμπληρωματων) τη θεωρει μετρια εταιρια).

θα σου προτεινα να μην ψαχνεσαι με "φτηνες" αλλα με ποιοτικες πρωτεινες.αν ειτε δεν εχεις λεφτα για κατι τετοιο,ειτε εισαι μπερδεμενος σχετικα με το ποια ειναι καλη επιλογη πρωτεινης,επειδη εισαι αρχαριος ειτε επειδη δεν γνωριζεις την αγορα των συμπληρωματων αρκετα καλα,θα ηταν καλυτερο να μην παρεις καμια πρωτεινη απο το να αγεσαι και να φερεσαι απο το μακρυ και το κοντο του καθενος,και απο αυτα που σου προτεινει(συμπεριλαμβανομενου και εμου).

αν ανηκεις σε καποια απο αυτες τις κατηγοριες,προτιμησε να τρως 10 ασπραδια μετα την προπονηση,απο το να πινεις μια αμφιβολου προελευσης whey.

El Topo
15-08-10, 16:00
οχι δε θα την επαιρνα.δεν την εχω δοκιμασει βεβαια,αλλα η προπονητρια μου (στην οποια εχω πολυ εμπιστοσυνη στον τομεα των συμπληρωματων) τη θεωρει μετρια εταιρια).

θα σου προτεινα να μην ψαχνεσαι με "φτηνες" αλλα με ποιοτικες πρωτεινες.αν ειτε δεν εχεις λεφτα για κατι τετοιο,ειτε εισαι μπερδεμενος σχετικα με το ποια ειναι καλη επιλογη πρωτεινης,επειδη εισαι αρχαριος ειτε επειδη δεν γνωριζεις την αγορα των συμπληρωματων αρκετα καλα,θα ηταν καλυτερο να μην παρεις καμια πρωτεινη απο το να αγεσαι και να φερεσαι απο το μακρυ και το κοντο του καθενος,και απο αυτα που σου προτεινει(συμπεριλαμβανομενου και εμου).

αν ανηκεις σε καποια απο αυτες τις κατηγοριες,προτιμησε να τρως 10 ασπραδια μετα την προπονηση,απο το να πινεις μια αμφιβολου προελευσης whey.

Φίλε μου, ακόμα και 10 ασπράδια την ημέρα να έπινα (που δεν θα το έκανα φυσικά), το κόστος είναι το ίδιο, ίσως και μεγαλύτερο από την αγορά μιας πρωτεϊνης σαν αυτές που λέω.

Και ξέρω έτσι κι αλλιώς ότι οι διαφορές στις πρωτεϊνες (της ίδιας κατηγορίας πχ whey) είναι μικρές και σχετίζονται με το πόσο "καθαρές" είναι και τι πρόσθετα περιέχουν.
Ε μια πρωτεϊνη λοιπόν σαν της reflex και της ON σε καμία περίπτωση δε θεωρώ ότι είναι φτηνές ή μη ποιοτικές. Φαντάζομαι θα συμφωνούν και αυτοί που ξέρουν καλύτερα απο'μένα.
Δε μιλάμε για 20 ευρώ οι 5 λίμπρες, αλλά 55-65 ευρώ. Πόσο να έκαναν πια, 100 ευρώ όσο η hydrowhey ?
Από κάποιο σημείο και πάνω, πιστεύω ότι είναι πεταμένα λεφτά για τόσο ακριβές πρωτεϊνες, κυρίως για την περίπτωσή μου. Για τους επαγγελματίες μπορεί να αξίζει.
Δε νομίζω λοιπόν ότι χρειάζονται περισσότερα χρήματα απ'όσα διαθέτω για μια καλή πρωτεϊνη. Άλλωστε και οι περισσότεροι εδώ απ'ό,τι βλέπω, στις ίδιες κατηγορίες πρωτεϊνών (τιμολογιακά) παίζουν.

Από εκεί και πέρα βέβαια, σεβαστές όλες οι απόψεις.

savage
15-08-10, 16:30
αναφερω τη λεξη φτηνη,επειδη στην αρχικη συγκριση των 3 πρωτεινων που εκανες,ο παραγοντας τιμη αναφερθηκε εκ μερους σου και λογικο ειναι,με τετοια οικονομικη κριση.
τωρα οσον αφορα τα 10 ασπραδια(καταρχαν δεν εννοουσα να τα πιεις,δηλαδη ωμα οπως εσυ ισως καταλαβες),εχουν 1,3 ευρω αντε 1,4 ευρω απο τη βαρβακειο (και μιλαω και για αυγα γιγας).αν τωρα ψωνιζεις απο σουπερ μαρκετ που κανουν 2 ευρω τα 6 μικρα αυγα,τοτε σιγουρα συμφερει η πρωτεινη.

τελος παντων ουτε υπερ της hydrowhey ειμαι,σαφως και ειναι πολυ ακριβη,αλλα δεν ειναι θεμα επαγγελματιων η κατι αλλο.αλλωστε οι επαγγελματιες ξοδευουν αλλου το μπατζετ τους.το τελευταιο που θα τους κανει τη διαφορα ειναι αν θα πιουν consentrate,isolate η hydrowhey.

η ενσταση μου στα περι τιμης ειναι διοτι οι "φτηνες" πρωτεινες τυπου 5 λιμπρες whey=90 ευρω ειναι συνηθως νοθευμενες και αν ριξεις μια ματια στο thread "συμπληρωματα στο χημειο' θα καταλαβεις τι εννοω.

τελος παντων η τελικη επιλογη ειναι δικη σου.εγω απλα σου ειπα καποια πραγματα,διοτι μεχρι προπερσι ημουν σε παρομοια θεση με σενα και δεν γνωριζα πολλα για τη βιομηχανια συμπληρωματων,οποτε απλα ετρωγα σαν πηγη πρωτεινης 12 ασπραδια γιγας μετα την προπονηση.

το προτιμουσα χιλιες φορες απο να μου πασαρει ο καθε ασχετος μια χ η ψ πρωτεινη για την οποια δεν ειχα ιδεα για να κρινω αν ειναι καλη η κακη

giannis64
15-08-10, 18:04
την διατροφική αξία των αυγών δεν μπορεί να την φτάσει κανένα συμπλήρωμα πρωτεΐνης!

αλλά από θέμα τιμής δεν το συζητάω.......

αποδεδειγμένα τα τρόφιμα όλα γενικά είναι πιο ακριβά από κάθε συμπλήρωμα!!

edit: οσο για τα ασπραδια χρονια τωρα τα τρωω ωμα στο μπλεντερ και δεν εχω παθει τπτ!!!

giannis64
15-08-10, 18:11
Eυχαριστώ για τις απαντήσεις παιδιά!
Ramrod και η warriorlab (έτυχε να πάρω σοκολάτα) είναι αρκετά άγευστη χωρίς να γλυκαίνει καθόλου. Τουλάχιστον χωνεύεται πολύ εύκολα.

Savage, τη reflex θα την έπαιρνες? Γιατί προς τα εκεί οδεύω, αφού και οι περισσότεροι λένε πως είναι πολύ ποιοτική (είδα και το σχετικό τόπικ) και νορμάλ τιμή έχει και γενικά δε βρίσκω να υστερεί κάπου.

Επίσης, τι γεύση προτείνετε? Συνήθως παίρνω βανίλια, σ'αυτή αξίζει η να πάρω κάποια άλλη γεύση? Όχι ότι με νοιάζει ιδιαίτερα, απλά να πάρω την πιο νόστιμη αν είναι.

με κλειστα τα ματια!!!:thumbup:

Ramrod
15-08-10, 18:23
Φίλε μου απο τη στιγμή που μπαίνεις στη διαδικασία να βάλεις σκόνη στον οργανισμό σου, που δε γνωρίζεις απο που προέρχεται ή τι μπορεί να είναι, μη το ψάχνεις πολύ. Μπορεί να πάρεις την καλύτερη εταιρεία, την πιο αξιόπιστη και να είναι νοθευμένη. Πιθανότατα δε θα το μάθεις ποτέ. Πάρε μια πρωτεϊνη που την έχουν δοκιμάσει αρκετά ατομα απο αξιόπιστο προμηθευτή και μη τρελαίνεσαι. Ο μονος τρόπος να μάθεις τι πίνεις είναι να πας ο ίδιος στο χημείο...αλλιώς δε θα μάθεις ποτέ και ο καθένας μπορεί να σου λέει ότι θέλει...

giannis64
15-08-10, 18:40
+1:thumbup:

άρα παραμένουμε σε κάτι το οποίο είναι δοκιμασμένο από εμάς η από φίλους μας η από μέλη του φόρουμ που συνεχώς ενημερώνουν το φόρουμ για τυχόν παρενέργειες η ότι άλλο δεν τους έχει αρέσει σε κάποιο συμπλήρωμα, και εμείς με την σειρά μας σαν νοήμον άνθρωποι θα πρέπει να βγάζουμε τα δικά μας συμπεράσματα!!

hunteranimator
15-08-10, 23:24
paidia anamfivola prokeitai gia mia ek twn kaliterwn formulwn nitrikwn sthn agora..h erotisi mou exei na kanei ena iparxoune formules nitrikwn kaliteres apo to super pump250?(formules to tonizw oxi nitrika auta katheauta logw xari nox3,plasmajet,nanox9)
αποψη μου γιατι εχω κανει 2 κυκλους το storm της universal δινει ογκο που θα σου μεινει το πολυ 80% με 40% υπο την προηποθεση οτι θα συνεχησεις να γυμναζεσε και να κανεις διατροφη[εστω χαλαρα και αραια] και θα σου δωσει δυναμη οχι μονο στην προπονηση γενικα.Εγω εμεινα παρα πολυ ευχαρηστημενος και μαλλον αυτη θα συνεχιζω να περνω γιατι οσα δοκιμασα δεν μου εκαναν και πολυ εντυπωση.Αποτελεσματα ειδα απο την 2 βδομαδα.Σε ενα μηνα πηρα 4 ποντους μπρατσο μου εμειναν μονιμοι 2,5 ποντοι.Οσο για την δυναμη θα δεις πολλες αλλαγες αλλα θα σου μεινει το 30% μονιμο

PARAFOUSKOMENO AIDONI
15-08-10, 23:28
hunteraminator euxatistw pou apantises sto erotima mou..na sou pw re file..egw xrhsimopoiw nitrika akreto kairo ono meres proponisis kai edw kai 3-4 mines den exw kanei dialeima..epivaletai???iparxei provlima pou sinexisa toso polu(den lamvanw ksekorista kreatini )



*** Γραφουμε με ελληνικους χαρακτηρες.Mods Team***

Devil
15-08-10, 23:36
αποψη μου γιατι εχω κανει 2 κυκλους το storm της universal δινει ογκο που θα σου μεινει το πολυ 80% με 40% υπο την προηποθεση οτι θα συνεχησεις να γυμναζεσε και να κανεις διατροφη[εστω χαλαρα και αραια] και θα σου δωσει δυναμη οχι μονο στην προπονηση γενικα.Εγω εμεινα παρα πολυ ευχαρηστημενος και μαλλον αυτη θα συνεχιζω να περνω γιατι οσα δοκιμασα δεν μου εκαναν και πολυ εντυπωση.Αποτελεσματα ειδα απο την 2 βδομαδα.Σε ενα μηνα πηρα 4 ποντους μπρατσο μου εμειναν μονιμοι 2,5 ποντοι.Οσο για την δυναμη θα δεις πολλες αλλαγες αλλα θα σου μεινει το 30% μονιμο



καλα τα πιστευεις αυτα που λες?

σου δινει ογκο? θα σου μεινει το 80-40%? διαφορα δυναμης κατα 30%?

καλα το δε αλλο 4 ποντους σε 4 εβδομαδες? και σου εμειναν οι 2,5?

καλα αμα ειναι ετσι θα επαιρναν ολοι storm ,καλητερο και απο AAS !!!

:turtle::turtle::turtle: :green:

hunteranimator
16-08-10, 02:13
φιλε PARAFOUSKOMENO AIDONI ο καλητερος τροπος χρησης νιτρικου ειναι 2 μηνες οn μετα 1 μηνα off μετα 2 μηνες on μετα stop.Μετα το ξαναχρησιμοποιεις μετα απο κανα 6 μηνο περιπου.Εαν ομως λεει καποιες οδηγειες το συμπληρωμα ακολουθατες.Πρεπει να κανεις διαλειματα για λογους υγειας+και να μην συνηθησει ο οργανισμος σου το νιτρικο και μετα δεν θα σου κανει τιποτα οπως καποιοι ανθρωποι που ολο πινουν καφεδες και δεν τους ποιανει.Γενικα ο ανθρωπινος οργανισμος εχει τασει να προσαρμοζεται,ειναι και ενας απο τους πολλους λογους που ο ανθρωπος φτιαχτηκε για να αντεχει.


φιλε Devil εμ εισαι ατυχος δεν εχεις οργανισμο hunteranimator ουτε γονιδια universal xaxaxa.Κοιτα να δεις ποσο απλο ειναι.Το storm εχει ενα μειγμα διαφορων ειδων κρεατινης αν το χρησιμοποιης με καλη διατροφη με πολυ δυνατη ασκηση και καλο υπνο θα αποχτυσεις ογκο θες δεν θες.Οταν σταματησεις θα χασεις ογκο αλλα καποιο ποσοστο του θα σου παραμεινει ΕΑΝ συνεχειζεις να γυμναζεσε-τρεφεσε-κοιμασε σωστα.Ο ογκος ομως που θα παρεις ειναι 1 θεμα σωματοτυπου 2 θεμα ασκησης[και μιλαμε να τα δινεις ολα,οχι το style κανω προγραμμα,κανε προγραμμα αλλα κοιτα και να σε ποιανει πολυ χοντρα] 3 ειναι θεμα ξεκουρασης.
Οσο για την δυναμη υσχυει οτι υσχυει και για τον ογκο δεν φτανει μονο να περνεις storm αλλα και με την ασκηση ποσο δυνατα γυμναζεις τον μυ,θα πρεπει να δινεις το 110% των δυνατοτητων σου[αποψη μου].Οι 4 ποντοι σιγουρα δεν ειναι μυς ειναι υγρα και πρισμενοι μυς[πως πριζεται η μουρη καποιου απο μπουνιδια] αντε και κατι μυηκες ινες,ολα αυτα σου δινουνε και ενα πολυ μικρο ποσο δυναμης.Οι 2,5 ποντοι που εμειναν δεν ειναι μυς.....ειπαμε....αλλα ειναι πρηξιμο.Ειμαι σιγουρος οτι αν ψαξεις στο net και ρωτησεις και αθλητες ποιο ειναι το ωφελος μετα το τελός χρησης μιας καλης φορμουλας,ειμαι σιγουρος οτι δεν θα σου φαινονται και τοσο απιθανα.

deluxe
16-08-10, 03:25
Ναι ρε παιδια, μη τα ισοπεδωνουμε ολα. Εννοειται πως τα (καλα) νιτρικα βοηθανε στο να παρεις ογκο ( ακομα και να χασεις κιλα! ), αν κανεις σωστες προπονησεις και διατροφη. Γιατι να τον χασεις μετα; Δλδ οταν παιρνουμε κρεατινη και την σταματαμε, χανουμε και τον ογκο/δυναμη που αποκτησαμε;

giorgospet
16-08-10, 04:13
Ναι ρε παιδια, μη τα ισοπεδωνουμε ολα. Εννοειται πως τα (καλα) νιτρικα βοηθανε στο να παρεις ογκο ( ακομα και να χασεις κιλα! ), αν κανεις σωστες προπονησεις και διατροφη. Γιατι να τον χασεις μετα; Δλδ οταν παιρνουμε κρεατινη και την σταματαμε, χανουμε και τον ογκο/δυναμη που αποκτησαμε;

ΝΑΙ, ΤΟ ΜΕΓΑΛΗΤΕΡΟ ΠΟΣΟΣΤΌ

deluxe
16-08-10, 04:18
Δλδ εσυ βγαζεις την κρεατινη αχρηστο συμπληρωμα..

Devil
16-08-10, 07:25
φιλε PARAFOUSKOMENO AIDONI ο καλητερος τροπος χρησης νιτρικου ειναι 2 μηνες οn μετα 1 μηνα off μετα 2 μηνες on μετα stop.Μετα το ξαναχρησιμοποιεις μετα απο κανα 6 μηνο περιπου.Εαν ομως λεει καποιες οδηγειες το συμπληρωμα ακολουθατες.Πρεπει να κανεις διαλειματα για λογους υγειας+και να μην συνηθησει ο οργανισμος σου το νιτρικο και μετα δεν θα σου κανει τιποτα οπως καποιοι ανθρωποι που ολο πινουν καφεδες και δεν τους ποιανει.Γενικα ο ανθρωπινος οργανισμος εχει τασει να προσαρμοζεται,ειναι και ενας απο τους πολλους λογους που ο ανθρωπος φτιαχτηκε για να αντεχει.


φιλε Devil εμ εισαι ατυχος δεν εχεις οργανισμο hunteranimator ουτε γονιδια universal xaxaxa.Κοιτα να δεις ποσο απλο ειναι.Το storm εχει ενα μειγμα διαφορων ειδων κρεατινης αν το χρησιμοποιης με καλη διατροφη με πολυ δυνατη ασκηση και καλο υπνο θα αποχτυσεις ογκο θες δεν θες.Οταν σταματησεις θα χασεις ογκο αλλα καποιο ποσοστο του θα σου παραμεινει ΕΑΝ συνεχειζεις να γυμναζεσε-τρεφεσε-κοιμασε σωστα.

ογκο η' νερα θα χασεις?


Ο ογκος ομως που θα παρεις ειναι 1 θεμα σωματοτυπου 2 θεμα ασκησης[και μιλαμε να τα δινεις ολα,οχι το style κανω προγραμμα,κανε προγραμμα αλλα κοιτα και να σε ποιανει πολυ χοντρα] 3 ειναι θεμα ξεκουρασης.

μιλας πολυ γενικα εδω μιλαμε για συμπληρωματα και οχι για γενικες συμβουλες
για το bb



Οσο για την δυναμη υσχυει οτι υσχυει και για τον ογκο δεν φτανει μονο να περνεις storm αλλα και με την ασκηση ποσο δυνατα γυμναζεις τον μυ,θα πρεπει να δινεις το 110% των δυνατοτητων σου[αποψη μου].

τα ιδια με αποπανω
για το storm ειπες οτι σου δινει δυναμη
εκτος απο τα ΑΑS δεν γνωριζω κατι αλλο που να σου δινει δυναμη και ογκο

Οι 4 ποντοι σιγουρα δεν ειναι μυς ειναι υγρα και πρισμενοι μυς[πως πριζεται η μουρη καποιου απο μπουνιδια] αντε και κατι μυηκες ινες,ολα αυτα σου δινουνε και ενα πολυ μικρο ποσο δυναμης.Οι 2,5 ποντοι που εμειναν δεν ειναι μυς.....ειπαμε....αλλα ειναι πρηξιμο.Ειμαι σιγουρος οτι αν ψαξεις στο net και ρωτησεις και αθλητες ποιο ειναι το ωφελος μετα το τελός χρησης μιας καλης φορμουλας,ειμαι σιγουρος οτι δεν θα σου φαινονται και τοσο απιθανα.

καλα αστο 4 ποντοι απο νερα και πριξιμο ουτε με wet δεν τους εχεις ποσο μαλλον απο το storm
και οι 2,5 απο πριξιμο που λες παλι δεν γινετε

τελος παντων για να καταληξω επειδη θυμαμαι και το review που ειχες κανει για το vitrix (αυτο με τα πρασινα @@) κανεις που κανεις ενα review τουλαχιστον καντο σωστα και γραψε τα πραγματικα αποτελεσματα που ειχες απο καθε συμπληρωμα.

Devil
16-08-10, 07:33
Ναι ρε παιδια, μη τα ισοπεδωνουμε ολα. Εννοειται πως τα (καλα) νιτρικα βοηθανε στο να παρεις ογκο ( ακομα και να χασεις κιλα! ), αν κανεις σωστες προπονησεις και διατροφη. Γιατι να τον χασεις μετα; Δλδ οταν παιρνουμε κρεατινη και την σταματαμε, χανουμε και τον ογκο/δυναμη που αποκτησαμε;

οι σωστες προπονησεις και η διατροφη σε βοηθανε να παρεις ογκο τα νιτρικα αμφιβαλω

με την κρεατινη ειναι αλλο θεμα

με την κρεατινη οταν την σταματας δεν χανεις μυς χανεις υγρα φαινεσε λιγοτερο ''φουσκωμενος''

''δυναμη'' (ετσι οπως το εννοεις) θα χασεις αλλα οχι πολλα πραγματα

την κρεατινη την χρησιμοποιεις για να εχεις ενεργια οχι για να παρεις δυναμη

την δυναμη την φτιαχνεις με τα κιλα που σηκωνεις οχι με τα συμπληρωματα


ps: και η κρεατινη δεν ειναι αχρηστο συμπληρωμα ισως ειναι το must συμπληρωμα που κυκλοφορει στην αγορα

hunteranimator
16-08-10, 09:47
οι σωστες προπονησεις και η διατροφη σε βοηθανε να παρεις ογκο τα νιτρικα αμφιβαλω

με την κρεατινη ειναι αλλο θεμα

με την κρεατινη οταν την σταματας δεν χανεις μυς χανεις υγρα φαινεσε λιγοτερο ''φουσκωμενος''

''δυναμη'' (ετσι οπως το εννοεις) θα χασεις αλλα οχι πολλα πραγματα

την κρεατινη την χρησιμοποιεις για να εχεις ενεργια οχι για να παρεις δυναμη

την δυναμη την φτιαχνεις με τα κιλα που σηκωνεις οχι με τα συμπληρωματα


ps: και η κρεατινη δεν ειναι αχρηστο συμπληρωμα ισως ειναι το must συμπληρωμα που κυκλοφορει στην αγορα
Devil τα νιτρικα αλλα και οι φορμουλες νιτριτκων[οπως και το super pump] ετσι οπως σου δινουνε φλεβικοτητα σου δινουνε και ογκο δεν μεγαλωνουν η βγαζουν εξω τις φλεβες μονο εξωτερικα κατι τεοιο γινετε και εσωτερικα στο σωμα,κατι σαν μαγια μπυρας.Κοιτα ποσα ποστ εχει κανει ο κοσμος οτι δινουνε ογκο.
Η κρεατινη σου δινει δυναμη και η διαφορα ειναι παρα πολυ αισθητη,αν εδινε μονο αντοχη γιατι να την παρει ο αρσηβαριστας η καποιος αλλος?Θα ητανε κατι αποκληστικα για αθλητες αντοχης.ορεξη εχει ο αλλος να καθεται με τις ωρες στο γυμναστηριο?Μην σου πω πως η κρεατινη ειναι το μονο ειδος αλλα και το καλητερο συμπληρωμα που μπορει να σου δωσει πολυ ποιο παραπανω δυναμη απο οτι εχεις[το αποτελεσμα αυξανεται με βαση οσο ποιο δυνατες προπονησεις κανεις].Μαλλον τα λες αυτα επειδει δεν εχεις κανει χρηση κρεατινης η δεν την εκανες καλα.Ψαξε υπαρχουν ατελειωτα ποστ οτι η κρεατινη δινει δυναμη με διαφορα,επισης υπαρχουνε και ερευνες.Τελος λες σε μια φαση

Devil''δυναμη'' (ετσι οπως το εννοεις) θα χασεις αλλα οχι πολλα πραγματα

δηλαδη τι σου δινει δυναμη και θα χασεις?αφου την κρεατινη και το νιτρικο το αναιρεις σαν βοηθημα δυναμης.

+ λες μιλας πολυ γενικα εδω μιλαμε για συμπληρωματα και οχι για γενικες συμβουλες
για το bb οταν θα διαβασει καποιος αρχαριος το ποστ θα πρεπει να γνωριζει και καποιους παραγοντες για τον ογκο μην νομιζουνε οτι αμα παρουνε φορμουλα θα παρουνε και ποντους πολλους,παντως καποιο ποντο θα παρουνε.

+κατι αλλο που δεν ξερω το AAS τι ειναι?το στορμ οπως και πολλες φορμουλες δινουνε δυναμη,αν θες να πιστης κανει 45 ευρο το στορμ

Οσο για το vitrix...Δεν μου δουλεψε σχεδον καθολου ισως να φταιει το οτι ειμια 22 και οι ορμονες ειναι σε υψηλα επιπεδα πιστευω οτι σε εναν 27χρονο+ θα εκανε δουλεια.Καπως ετσι θα ειναι και ο τριβολος και ολα τα αλλα τα παρεμφερει οτι δηλαδη κανουνε δουλεια αλλα οχι στους 18-26.Οσο για τα πρασινα@@ περιμενα πολλες ντοματες να φαω με αυτο που εγραψα.

PARAFOUSKOMENO AIDONI
16-08-10, 12:17
hunteraminator ευχαριστω για την απαντηση σου...θα ηθελα να μου πεις ενα καλο συνδυασμο διοτι θα κανω παυση νιτρικου για 2 μηνες και θελω να ανεβω σε δυναμη και να εχς ενεργεια την ωρα τησ προπονησης....ειναι καλο κατα την γνομη σου να κανω ενα stack tribulus(vitrix sigkekrimena),φορμουλα κρεατινης(cell tech hardcore pro series) και κατι για intra workout χωρις ομωσ κρεατινη(volumaize bsn).το τελεθταιο ειδικα το θελω για να εχω πολθ ενεργεια την ωρα της προπονησης διοτι τηα ειμαι εκτοσ νιτρικων.

manos_
16-08-10, 12:28
hunteraminator ευχαριστω για την απαντηση σου...θα ηθελα να μου πεις ενα καλο συνδυασμο διοτι θα κανω παυση νιτρικου για 2 μηνες και θελω να ανεβω σε δυναμη και να εχς ενεργεια την ωρα τησ προπονησης....ειναι καλο κατα την γνομη σου να κανω ενα stack tribulus(vitrix sigkekrimena),φορμουλα κρεατινης(cell tech hardcore pro series) και κατι για intra workout χωρις ομωσ κρεατινη(volumaize bsn).το τελεθταιο ειδικα το θελω για να εχω πολθ ενεργεια την ωρα της προπονησης διοτι τηα ειμαι εκτοσ νιτρικων.

Το βιτριξ ειναι για αλλη δουλεια αστο.Τωρα που ειδα το μηνυμα σου σου απανταω οτι προβλημα δεν θα εχεις απλα μειωνετε η αποδοση οπως σε ολα.

PARAFOUSKOMENO AIDONI
16-08-10, 12:44
mano ευχαριστω....αυτο μου ειχε πει και μια πωλητρια φιλη μου...το vitrix(nutrex)ειναι για αυξηση ενδογενους τεστοστερονης.το ξερω αυτο...πιστευεις οτι ο επικειμενοσ συνδυασμος μου ειναι καλος?

manos_
16-08-10, 13:15
mano ευχαριστω....αυτο μου ειχε πει και μια πωλητρια φιλη μου...το vitrix(nutrex)ειναι για αυξηση ενδογενους τεστοστερονης.το ξερω αυτο...πιστευεις οτι ο επικειμενοσ συνδυασμος μου ειναι καλος?

Το volumize ειναι πολυ καλο,το μασλτεκ που λες δεν το χω δοκιμασει αλλα παιζει πολυ ζαχαριτσα σε ολα τα μασλτεκ και γενικα δεν ειναι εμπιστοσυνης οχι οτι δεν δουλευουν που τα κραζουν κατι κανουν.Τωρα τα τριβολια σε θεματα μυικης μαζας δεν κανουν τιποτα.

Devil Randime
16-08-10, 13:20
Τα Muscletech αν και δεν εχω καταλαβει ακομα γιατι τα κραζουν τοσο, να πω πως η πλειοψηφια των bodybuilders στην Αμερικη τα χρησιμοποιεί (σιγουρα θα εχετε δει και καποιον να φοραει ζωνη ή μπλουζακι Muscletech!) ενω ειναι και η πρωτη σε πωλησεις εταιρια στην Αμερικη και απο τις πρωτες παγκοσμιως... Τωρα ποιοι και γιατι την κραζουν ειναι αλλο θεμα..

manos_
16-08-10, 13:23
Τα Muscletech αν και δεν εχω καταλαβει ακομα γιατι τα κραζουν τοσο, να πω πως η πλειοψηφια των bodybuilders στην Αμερικη τα χρησιμοποιεί (σιγουρα θα εχετε δει και καποιον να φοραει ζωνη ή μπλουζακι Muscletech!) ενω ειναι και η πρωτη σε πωλησεις εταιρια στην Αμερικη και απο τις πρωτες παγκοσμιως... Τωρα ποιοι και γιατι την κραζουν ειναι αλλο θεμα..

Μου ειναι αδιανοητο να στηριξω μια εταιρια που χρησιμοποιει τοσο γελοιες καμπανιες για την προοθηση των προιοντως της.Δεν λεω οτι δεν δουλευουν απλα ειναι πανακριβα και βαζουν και πολυ ζαχαρη μεσα συνηθως για να σου ανεβαζει τα επιπεδα της ενεργειας και να νομιζεις οτι ειναι πολυ καλο συμπληρωμα.

PARAFOUSKOMENO AIDONI
16-08-10, 13:28
μανο δηλαδη το volumaize σου βγαζει ενεργεια πολυ την ωρα της προπονησης?το vitrix δεν θα με βοηθησει καθολου στο να ανεβασω δυναμη αρα κατεπεκταση με διατροφη και καλη προπονηση ογκο?

Devil Randime
16-08-10, 13:28
Δεν αντιλεγω οτι ειναι γελοιες οι καμπανιες της. Αλλα και παλι ειναι καπως κουλο να την θεωρουν ολοι μαπα ενω ειναι πρωτη σε πωλησεις. Ειναι σα να λεμε οσους τη χρησιμοποιουν μαλακες! Χαχαχαχα. Δε λέει...
Οσον αφορα το αν ειναι ακριβα εμενα μου φαινονται φτηνες οι τιμες τους για οσα εχουν μεσα , για να μη πω οτι ειναι και απο τις πιο φτηνες μαρκες της αγορας. Αν ειναι ακριβη μια πρωτεινη 31.50 στις 2lB και το Mesotech στα 49.00 τι να πω. Αν αυτα ειναι ακριβα της EAS τι ειναι?? Και της Reflex στις ιδιες τιμες ειναι απ'οσο ξέρω και λιγο παραπανω..

GEORGEXX1
16-08-10, 13:40
μανο δηλαδη το volumaize σου βγαζει ενεργεια πολυ την ωρα της προπονησης?το vitrix δεν θα με βοηθησει καθολου στο να ανεβασω δυναμη αρα κατεπεκταση με διατροφη και καλη προπονηση ογκο?

το volumaize το δοκιμασα και εγω και μου εκανε εντυπωση η αντοχη και η ενεργεια την ωρα της προπονησης,αλα αν θα επρεπε να παρω κατι που εκτος απο αυτα θα ηθελα και κρεατινη θα επαιρνα σιγουρα το Shock Therapy universal. δυο σε ενα.

liosis
16-08-10, 14:52
παιδεσ καλησπερα εγω βασικα χρησημοποιο την optimum αλλα ρωτησα τον Μιχαλη Κεφαλανιο κ μ πρωτηνε :unsure:nitrotech τησ mysletech m pe πωσ ειναι αξιοπιστη κ καλη....τωρα μαυτα π λετε εσεισ κ με ταλεγομενα του μιχαλη εχω μπερδευτη λιγο...:unsure::unsure:

Devil
16-08-10, 18:27
Devil τα νιτρικα αλλα και οι φορμουλες νιτριτκων[οπως και το super pump] ετσι οπως σου δινουνε φλεβικοτητα σου δινουνε και ογκο δεν μεγαλωνουν η βγαζουν εξω τις φλεβες μονο εξωτερικα κατι τεοιο γινετε και εσωτερικα στο σωμα,κατι σαν μαγια μπυρας.Κοιτα ποσα ποστ εχει κανει ο κοσμος οτι δινουνε ογκο.



Η κρεατινη σου δινει δυναμη και η διαφορα ειναι παρα πολυ αισθητη,αν εδινε μονο αντοχη γιατι να την παρει ο αρσηβαριστας η καποιος αλλος?Θα ητανε κατι αποκληστικα για αθλητες αντοχης.ορεξη εχει ο αλλος να καθεται με τις ωρες στο γυμναστηριο?Μην σου πω πως η κρεατινη ειναι το μονο ειδος αλλα και το καλητερο συμπληρωμα που μπορει να σου δωσει πολυ ποιο παραπανω δυναμη απο οτι εχεις[το αποτελεσμα αυξανεται με βαση οσο ποιο δυνατες προπονησεις κανεις].Μαλλον τα λες αυτα επειδει δεν εχεις κανει χρηση κρεατινης η δεν την εκανες καλα.Ψαξε υπαρχουν ατελειωτα ποστ οτι η κρεατινη δινει δυναμη με διαφορα,επισης υπαρχουνε και ερευνες.Τελος λες σε μια φαση


F = m x a

δεν βλεπω την κρεατινη πουθενα;)

Devil''δυναμη'' (ετσι οπως το εννοεις) θα χασεις αλλα οχι πολλα πραγματα

δηλαδη τι σου δινει δυναμη και θα χασεις?αφου την κρεατινη και το νιτρικο το αναιρεις σαν βοηθημα δυναμης.


για πες μου εσυ?
η κρεατινη δεν σου δινει δυναμη

δυναμη ειναι το γινομενο της μαζας ενος αντικειμενου επι την επιταχυνση που αποκτα

τωρα τι σχεση εχει η κρεατινη με ολα αυτα?

εσυ για παραδειγμα για να μετακινησεις ενα αντικειμενο θα χρειαστεις ενεργια
την ενεργια αυτη ο οργανισμος σου θα την παρει απο το ATP (adenosine-5-triphosphate)

τωρα τι σχεση εχει η κρεατινη και το ATP?
η φοσφοκρεατινη που εχουμε στον οργανισμο δινει 1 φοσφορο στο ADP κανοντας το ATP οταν ο μυς κανει αναεροβικη ασκηση δηλαδη βαρη
οταν ο οργανισμος εχει παραπανω ATP δηλαδη πχ. οταν δεν κανουμε καμια ασκηση
τοτε το ATP δινει ενα φοσφορο στην κρεατινη για να δημιουργησει την φοσφοκρεατινη η οποια χρησιμοποιητε για αυτα που σ εγραψα πιο πανω.



+ λες μιλας πολυ γενικα εδω μιλαμε για συμπληρωματα και οχι για γενικες συμβουλες
για το bb οταν θα διαβασει καποιος αρχαριος το ποστ θα πρεπει να γνωριζει και καποιους παραγοντες για τον ογκο μην νομιζουνε οτι αμα παρουνε φορμουλα θα παρουνε και ποντους πολλους,παντως καποιο ποντο θα παρουνε.

ρε hunter... το πρωτο σου ποστ το διαβασες? αν το εβλεπε ενας αρχαριος τι θα καταλαβαινε? λες οτι πηρα αυτο και μου εδωσε 4εκ χερι και 30% δυναμη
αναλογιζεσαι για τι ποσοστα μιλαμε?

+κατι αλλο που δεν ξερω το AAS τι ειναι?το στορμ οπως και πολλες φορμουλες δινουνε δυναμη,αν θες να πιστης κανει 45 ευρο το στορμ

Anabolic Androgenic Steroids,
το storm οπως και αλλες φορμουλες του ειδους του δεν δινοθν δυναμη
σε εμενα κανει λιγοτερο και εχω χρησιμοποιησει και καλητερα prewo

Οσο για το vitrix...Δεν μου δουλεψε σχεδον καθολου ισως να φταιει το οτι ειμια 22 και οι ορμονες ειναι σε υψηλα επιπεδα πιστευω οτι σε εναν 27χρονο+ θα εκανε δουλεια.Καπως ετσι θα ειναι και ο τριβολος και ολα τα αλλα τα παρεμφερει οτι δηλαδη κανουνε δουλεια αλλα οχι στους 18-26.Οσο για τα πρασινα@@ περιμενα πολλες ντοματες να φαω με αυτο που εγραψα.

δεν σου δουλεψε καθολου λες τωρα και του εδωσες θετικο review!!!!

καλα τελος παντων απλα γινε πιο προσεκτικος στα review που κανεις λες υπερβολες και οπως ειπες και εσυ κυκλοφορουν και αρχαριοι εδω μεσα

El Topo
17-08-10, 01:13
^^ Φίλε για τη νίτροτεκ με μια πρόχειρη έρευνα που έκανα, κατάλαβα ότι γίνεται πολύς ντόρος για το τίποτα και υπάρχουν πολύ καλύτερες πρωτεϊνες στα λεφτά αυτά, χωρίς κρεατίνες κλπ. Καλύτερα να πας σε κάτι άλλο.

Άρα καταλήγω στη reflex που την έχετε δοκιμάσει και πολλοί, κάνουμε και το σταυρό μας και καλή μας όρεξη.

Ευχαριστώ για τις συμβουλές παιδιά. Θα τη δοκιμάσω άμεσα και θα γράψω εντυπώσεις, τουλάχιστον για γεύση (βανίλια λέω να πάρω) που θα την καταλάβω άμεσα.




Κάτι off. Τα προϊόντα που πουλάει το eshop του φόρουμ μπορούμε να τα παραλάβουμε εμείς από κάποια διεύθυνση ή πρέπει οπωσδήποτε να πληρώσουμε κούριερ¨?

DHM
17-08-10, 11:00
Περιμενω να ανοιξει το gym σε λιγες μερες ξερετε καμια καλη πρωτεινη για να περνω μετα το gym και πως πρεπει να την περνω ποσα σκουπ αναλογα με τα κιλα υπαρχει καπια εξισωση που πρεπει να κανω για να δω ποσα σκουπ πρεπει να περνω?

alien.carmania
17-08-10, 11:57
Περιμενω να ανοιξει το gym σε λιγες μερες ξερετε καμια καλη πρωτεινη για να περνω μετα το gym και πως πρεπει να την περνω ποσα σκουπ αναλογα με τα κιλα υπαρχει καπια εξισωση που πρεπει να κανω για να δω ποσα σκουπ πρεπει να περνω?

reflex
on
gaspari
αναλογα με τους στοχους σου...! πχ 2 με 3 σουπ ειναι καλα πιστευω...!

El Topo
17-08-10, 15:52
Περιμενω να ανοιξει το gym σε λιγες μερες ξερετε καμια καλη πρωτεινη για να περνω μετα το gym και πως πρεπει να την περνω ποσα σκουπ αναλογα με τα κιλα υπαρχει καπια εξισωση που πρεπει να κανω για να δω ποσα σκουπ πρεπει να περνω?

Χρειάζεσαι 1,5-2 γραμμάρια πρωτεϊνης ανά κιλό σωματικού βάρους. Αν δηλαδή είσαι 70 κιλά, γύρω στα 110 γραμμάρια είναι μια χαρά. Φυσικά, πρωτεϊνη παίρνεις και από την τροφή οπότε δε χρειάζεται να τα παίρνεις όλα σε σκουπ.

Ανάλογα λοιπόν τις ανάγκες αλλά και τις απαιτήσεις σου, καλά είναι 2-3 σκουπ (των 30γρ) τη μέρα.

Lexo
17-08-10, 16:20
οι πιο πολλες πρωτεινες πανω κατω εχουν ιδια ποσοστα 8ρεπτικων συστατικων διαλεξε μια που να σε συμφερει οικονομικα και κοιτα επισης γευση και διαλυτοτητα


το να περνεις ημερησιως μονο πρωτεινη απο συμπληρωμα δεν ειναι κατι καλο ειν απλα συμπληρωμα.. συμπληρωνει τη διατροφη σου ψαξου καλυτερα για τροφες πλουσιες σε πρωτεινες ;)

Kwstas45
17-08-10, 17:26
Γεια σας!Μεταπροπονητηκα παιρνω 35γρ πρωτεινη και 40γρ δεξτροζη.Ειμαι 69 κιλα και θελω να τα ανεβασω.Ειναι σωστη η αναλογια η πρεπει να ανεβασω την δεξτροζη;

Lexo
17-08-10, 18:24
μην αυξησεις για μεταπροπονητικο ειναι καλη η ποσοτητα αλλιως μπορεις να εχεις και 1-2 κουταλιες μελι

Kwstas45
17-08-10, 18:29
Να βγαλω την δεξτροζη;Η και την δεξτρο και το μελι;

giannis64
17-08-10, 18:47
για το ιδιο πραγμα μιλας!!!

Devil Randime
17-08-10, 18:53
για το ιδιο πραγμα μιλας!!!

Ναι οντως!! :P

Α και κατι ασχετο μιας και το ειδα τωρα. Προσεχε Lexo με το avatar σου γιατι ο Γιαννης δεν ειναι μοντερνος και τα φοβαται αυτα, σαν τον εφιαλτη στο δρομο με τις λευκες :P Χεχεχε (ξερει ο Γιαννης για τι πραμα μιλαω) :P

Lexo
17-08-10, 18:55
χααχχαχαχαχαχααχχαχαχαχα ποιοθσ απο τους 2 ο ιοαννης η ο γιαννης64?:rolf::rolf:

Devil Randime
17-08-10, 18:59
χααχχαχαχαχαχααχχαχαχαχα ποιοθσ απο τους 2 ο ιοαννης η ο γιαννης64?:rolf::rolf:

ο 64. τον τρομαζουν κατι τετοια :P xexexexe :green:

hunteranimator
18-08-10, 00:00
devil π,χ, εγω μπορω να κανω 90 κιλα 2 φορες με την κρεατινη θα τα κανω 6 φορες γιατι εχω περισσοτερο ATP.Αυτο ομως αυξανει την δυναμη των μυων οταν κανουνε ασκησεις με τετοια δυναμη και συνεχεια,καπως ετσι δουλευει και το super pump.Οσο για το review μου στο vitrix τελικα εχεις δικιο τελικα πρεπει να ειμαι ποιο προσεκτηκος.:unsure:

Devil Randime
18-08-10, 00:06
devil π,χ, εγω μπορω να κανω 90 κιλα 2 φορες με την κρεατινη θα τα κανω 6 φορες γιατι εχω περισσοτερο ATP.Αυτο ομως αυξανει την δυναμη των μυων οταν κανουνε ασκησεις με τετοια δυναμη και συνεχεια,καπως ετσι δουλευει και το super pump.Οσο για το review μου στο vitrix τελικα εχεις δικιο τελικα πρεπει να ειμαι ποιο προσεκτηκος.:unsure:

Δηλαδη αν δε παρεις πριν τη προπονηση κρεατινη εχεις μειωμενη δυναμη λες??? :unsure:
Εγω ρε παιδια δε το βλεπω ετσι το θεμα με την κρεατινη πριν τη προπονηση...

Devil
18-08-10, 00:21
ποστ #1967 κοιταξε το ξανα

η κρεατινη εχει σχεση με την ενεργια η οποια με την σειρα τις εχει σχεση με την δυναμη

την δυναμη την φτιαχνεις με τα βαρη

Devil Randime
18-08-10, 00:26
Και ενα καθαρα διεγερτικο πριν να παρεις τυπου guarana, καφεινη θα τα σηκωσεις τα παραπανω κιλα..

Devil
18-08-10, 00:28
Και ενα καθαρα διεγερτικο πριν να παρεις τυπου guarana, καφεινη θα τα σηκωσεις τα παραπανω κιλα..

εκει παιζεις αλλιως δεν εχουν σχεση με την κρεατινη

guarana δεν νομιζω να σου κανει τιποτα καλητερα καφεινη αλλα για μικρες περιοδους και μετα στοπ

Devil Randime
18-08-10, 00:32
Απλα το αναφερω επειδη ειπε το παιδι πως με τη κρεατινη πριν τη προπονηση σηκωνει πιο πολλα. Η Κρεατινη απ'οτι ξερω δινει την δυναμη στην προπονηση αλλα τα ''διεργετικα'' την ενεργεια. Εγω προσωπικα με την καφεινη πριν καλυτερα απεδωσα στην προπονηση, παρα με σκετη κρεατινη ας πουμε....

thanasis reaction
18-08-10, 00:34
εγω με ενα σκετο φραπεδακι πριν την προπονηση κ παω σφαιρα!!!!τι κρεατινη κ νιτρικα!!!φραπες σκετος!!

Devil Randime
18-08-10, 00:39
εγω με ενα σκετο φραπεδακι πριν την προπονηση κ παω σφαιρα!!!!τι κρεατινη κ νιτρικα!!!φραπες σκετος!!

Καλα σε φανταζομαι εσενα στο γυμναστηριο με φραπεδια, μαγιο και ομπρελα!! Χαχαχα!!:P

thanasis reaction
18-08-10, 00:42
η φραπεδια μονο στο σπιτι!στο γυμναστηριο εχει μονο ιδρωτα φιλε!!Κ ιδιως στο συγκεκριμενο που ειναι σιδεραδικο!!!!!!!:lift2hand::lift2hand:

κουλης
18-08-10, 00:43
παιδια επειδη μετα με την μερα αισθανομαι ολο και πιο κουρασμενος καθολη την διαρκεια της ημερας.επισης νιωθω τους μυες μου κουρασμενους πριν την προπονηση και ενας θεος ξερει πως δεν πευτω κατω απο την κουραση...πιστευεται οτι μια απλη κρεατινη θα ειχε αποτελεσματα?

Devil Randime
18-08-10, 00:44
Καλα τα σωθηκα σου βγαζεις στο γυμναστηριο? μηπως πρεπει να ελλατωσεις κιλα???

Devil
18-08-10, 00:45
παιδια επειδη μετα με την μερα αισθανομαι ολο και πιο κουρασμενος καθολη την διαρκεια της ημερας.επισης νιωθω τους μυες μου κουρασμενους πριν την προπονηση και ενας θεος ξερει πως δεν πευτω κατω απο την κουραση...πιστευεται οτι μια απλη κρεατινη θα ειχε αποτελεσματα?

βαλε πρωτα θερμιδες στη διατροφη σου δες πως αντιδρα ο οργανισμο σου και μετα βλεπεις για κρεατινη

thanasis reaction
18-08-10, 00:45
παιδια επειδη μετα με την μερα αισθανομαι ολο και πιο κουρασμενος καθολη την διαρκεια της ημερας.επισης νιωθω τους μυες μου κουρασμενους πριν την προπονηση και ενας θεος ξερει πως δεν πευτω κατω απο την κουραση...πιστευεται οτι μια απλη κρεατινη θα ειχε αποτελεσματα?

σε αυτο πιστευω παιζει ρολο κ τρελη ζεστη που εχει,γι αυτο κοιτα να τρως οσο ποιο καλα μπορεις!κ φυσικα πολλα υγρα!

Devil Randime
18-08-10, 00:48
Κουραζεται ο ανθρωπος. Δε χρειαζεται να μπει στη κρεατινη ακομα. Μικρος ειναι. Ας παρει γλουταμινη αν ειναι... Και ας πινει και κανα ροφημα πριν την ασκηση του που να του δινει ενεργεια. Κατι με υδατανθρακες...

κουλης
18-08-10, 00:49
διατροφη λοιπον και βλεπουμε για κρεατινη οκ παιδες ευχαριστω πολυ :thumbup:

Devil Randime
18-08-10, 00:51
Και βασικα για να ειμαστε και ειλικρινεις φιλε μου Devil και υπερσωστη διατροφη να κανει το παιδι, αν πηγαινει στο γυμναστηριο και επειδη μπορει να υπερεκτιμα τις δυνατοτητες του και τις δυναμεις του βαζει παραπανω κιλα επειδη ''πιστευει'' οτι τα εχει, ε λογικο ειναι οτι σε μια βδομαδα θα ειναι off ολο του το σωμα...

Devil
18-08-10, 00:53
Και βασικα για να ειμαστε και ειλικρινεις φιλε μου Devil και υπερσωστη διατροφη να κανει το παιδι, αν πηγαινει στο γυμναστηριο και επειδη μπορει να υπερεκτιμα τις δυνατοτητες του και τις δυναμεις του βαζει παραπανω κιλα επειδη ''πιστευει'' οτι τα εχει, ε λογικο ειναι οτι σε μια βδομαδα θα ειναι off ολο του το σωμα...

1700 θερμιδες την ημερα τρωει!!!!

αν εβαζε παραπνω κιλα απο αυτα που μπορει τοτε θα τον ψαχναμε κατω απο κανα παγκο!

κουλης
18-08-10, 00:53
αν εβαζα μεσα σε νερο 2 κουταλιες μελι και το επινα πριν απο την ασκηση?

Devil Randime
18-08-10, 00:54
Καμια φορα το γυμναστηριο σε καποιους μπορει να ειναι και ψυχολογικη πιεση οταν κοιτουν τον καθρεφτη και βλεπουν τον αλλον να σηκωνει παπαδες ενω αυτος τιποτα. Μην ξεχναμε και αυτον τον παραγοντα. Το ψυχολογικο ειναι σημαντικο πραμα και κανεις δε βλεπω να το αναφερει εδω μεσα... ΛΑΘΟΣ μεγαλο για μενα....

Devil Randime
18-08-10, 00:55
Ουτε καν τον μεσο ορο που ειναι 2000 δε τρως ρε Κουλη?? Καλα δε τρως καθολου? Στη διαιτα εισαι? :unsure:

κουλης
18-08-10, 01:00
:(:( και να ειχα και τπτ να χασω.............δεν παει αλλο ομως πρεπει να τρωω...........καθαρα μεν αλλα ποσοτητα.........:unsure: