PDA

Επιστροφή στο Forum : Ultra Whey Pro (Universal)



tragianos
29-08-09, 13:04
Πηρα χθες αυτή την πρωτεϊνη σε γευση βανιλιας.Οταν την εφερα σπιτι και την ανιξα δεν μου αρεσε καθολο η μυροδια της.μετα οταν την εβαλα στο shaker για να την πιω με νερο δεν διαλιετουν με τιποτα.Οταν τελικα καταφερα και την εφτιαξα η γευση της ήταν χαλια.

37890



37891

flowin_through
29-08-09, 13:07
Σιγουρα δεν εχει ληξει? Απο βανιλιες δεν ξερω, αλλα συνηθως ειναι αποτυχημενες γευσεις. Προσθεσε Nesquik....;) ή πιες τη με γαλα.

tragianos
29-08-09, 13:15
Δεν γράφει πανω ημερομηνια ληξης:S :S αλλα ουτε αλλα πρωϊοντα απο το συγκεκριμενο καταστημα που την πηρα δεν εχουν.Υπάρχει καποιος τροπος να βρω αν έχει λήξει?

flowin_through
29-08-09, 13:26
Σιγουρα εχει. Και εγω πολλες φορες δε βρισκω, αλλα καπου ειναι κρυμενη με μικρα γραμματακια. Δε νομιζω να παιζει ρολο το καταστημα, αλλα η εταιρια και αυτη ειναι πολυ αξιοπιστη. Πρεπει να εχουν κανει μεγαλη κομπινα ωστε να ειναι fake το προϊον, που δε νομιζω. Παντως ξερεις τι λενε για τις γευσεις. Οσο χειροτερα το καλυτερη πρωτεΐνη...

tragianos
29-08-09, 13:29
Ελπιζω να ισχυεί αυτο.μπαα fake δεν είναι.Το κατάστημα είναι ο επίσημος αντιπρώσοπος της universal στην Κυπρο!

manos_
29-08-09, 14:28
Ειναι η δευτερη καλυτερη πρωτεινη σε διαλυτοτητα ποιοτητα γευση που εχω δοκιμασει μετα την on gold.Μονο που τη ειχα παρει σε σοκολατα αλλα δεν νομιζω να εχει τοσο ασχημη γευση.

Levrone
29-08-09, 16:43
Mανο εισαι σιγουρος γι αυτο?
το λεω γιατι η συγκεκριμενη σκονη για να διαλυθει θελει ενα μινι-κομπρεσερ.

δε μου προκαλει απορια αυτο που λεει ο φιλος για το οτι διαλυεται δυσκολα.

manos_
29-08-09, 17:20
Mανο εισαι σιγουρος γι αυτο?
το λεω γιατι η συγκεκριμενη σκονη για να διαλυθει θελει ενα μινι-κομπρεσερ.

δε μου προκαλει απορια αυτο που λεει ο φιλος για το οτι διαλυεται δυσκολα.

Ναι τον χειμωνα την ειχα.

tragianos
29-08-09, 17:54
Η γευση της Levrone τι έλεγε? vanilla είχες?

Levrone
29-08-09, 18:30
οχι κατι ιδιαιτερο αλλα εκανε μπαμ η κακη διαλυτοτητα.
βεβαια μιλαω για ενα χρονο και κατι μηνες πριν.
δεν ξερω αν αλλαξε κατι μεχρι να την παρει ο Μανος.

NASSER
29-08-09, 21:34
O φιλος μας tragianos εχει προμηθευτει απο καλο εισαγωγεα αυτο ειναι το σιγουρο.

Tη universal την εχω καταναλωσει τον περασμενο χρονο σε μεγαλες ποσοτητες και πραγματικα ειναι πολυ καλη πρωτεινη αλλα εχει και αυτη τα κουσουρια της. Δηλαδη:

Με γευση σοκολατα η διαλυτοτητα και η γευση της ειναι τελεια!

Με γευση φραουλα εχει μετρια διαλυτοτητα και πολυ καλη γευση.

Με γευση βανιλια εκει εχουμε προβλημα, κακης διαλυτοτητας, αφρου και μετριας γευσης. Θελει μιξερακι και οχι σεικερ.

Ειναι πρωτεινη που μπορει να εμπιστευεται ενας αθλουμενος αρκει να μην εχει κωλύματα διαλυτοτητας και γευσης, οπως με ολες τις καλες εταιρειες.

tragianos
30-08-09, 01:04
Ευχαριστώ πολύ Nasser για της πληροφοριες σου!

tragianos
30-08-09, 02:46
Nasser η μυρωδια της βανιλιας αν θημασε μυριζε κάπως παράξενα?σαν γαλα χαλασμενο περιπου

NASSER
30-08-09, 16:02
Nasser η μυρωδια της βανιλιας αν θημασε μυριζε κάπως παράξενα?σαν γαλα χαλασμενο περιπου

ειχε μια περιεργη μυρωδια και γευση αλλα στο στομαχι καθοταν μια χαρα.

kyriakos23
30-08-09, 20:36
τα συστατικα βλεπο καλα ειναι αλλα υπαρχουν κ καλυτερα.
π.χ βρισκεις με μεγαλυτερη πρωτεινη να περιεχει κ με λιγοτερο λιπος

deluxe
12-01-12, 20:20
Εχουμε καποιο νεο; Σκεφτομαι να αγορασω την βανιλια. Εχει βελτιωθει η γευση και η διαλυτοτητα;

Andreas C.
05-09-12, 13:16
Να κάνω μια αξιολόγηση στο θέμα αφού μου ζήτησαν τα παιδιά αν και όπως είπα δεν κάνω για έτσι πράγματα :green:

Πήρα γεύση σοκολάτα και θα την συγκρίνω με την gold standard double rich chocolate!

Σε θέμα διαλυτότητας νομίζω είναι καλύτερη αλλά στο "ξέπλυμα" βγάζει και αυτή αφρό!

Σε θέμα γεύσης δεν ενθουσιάστηκα προτιμώ gold!

Ελπίζω να σας κάλυψα :toast:

john 88
11-12-12, 15:22
σκεφτομαι να πρω αυτη τωρα την εχει δοκιμασει κανεις προσφατα_να πει γνωμη?

mercy_
11-01-13, 18:28
Σκεφτομαι να την δοκιμασω και εγω τωρα :P

dio32
11-01-13, 18:44
ενταξει ειναι πολυ καλη πρωτεινη παιδια μην το ψαχνετε η universal ειναι χρονια στον χωρο και φημιζετε οτι χρησιμοποιει καλες πρωτες υλες.
εγω παρει αμετρητες απο αυτην,απλα πλεον δεν την περνω γιατι ειναι ακριβη.

αν και ειδα στον πορτογαλο την εχει βαλει σε πολυ καλη τιμη αμα ισχυει ακομα.

mercy_
12-01-13, 01:01
ενταξει ειναι πολυ καλη πρωτεινη παιδια μην το ψαχνετε η universal ειναι χρονια στον χωρο και φημιζετε οτι χρησιμοποιει καλες πρωτες υλες.
εγω παρει αμετρητες απο αυτην,απλα πλεον δεν την περνω γιατι ειναι ακριβη.

αν και ειδα στον πορτογαλο την εχει βαλει σε πολυ καλη τιμη αμα ισχυει ακομα.

Εγω με 40 ευρω την εχω βρει ρε παιδια :green:

dio32
12-01-13, 14:29
Εγω με 40 ευρω την εχω βρει ρε παιδια :green:

μια χαρα τσιμπατην κανονικα κανει 55 ευρω

Giogiannis
21-02-13, 20:35
Παιδιά να ρωτήσω και γώ κάτι, κάνει για μετά την προπόνηση?? είναι whey ταχείας απορρόφησης? έπαιρνα της ον αλλά και το 10ευρω τώρα το σκέφτομαι... αν το γλυτώσω πχ να το βάλω σε καμιά multi ;)

dio32
21-02-13, 21:17
Παιδιά να ρωτήσω και γώ κάτι, κάνει για μετά την προπόνηση?? είναι whey ταχείας απορρόφησης? έπαιρνα της ον αλλά και το 10ευρω τώρα το σκέφτομαι... αν το γλυτώσω πχ να το βάλω σε καμιά multi ;)

ναι ταχειας ειναι οτι πρεπει για μετα την προπονηση

just chris
11-03-13, 18:12
την παραγγειλα σε γευση φραουλα κ ο θεος βοηθος!

dio32
11-03-13, 18:55
[QUOTE=just chris;693303]την παραγγειλα σε γευση φραουλα κ ο θεος βοηθος![/QU

απο τι θυμαμε οταν την επερνα σε γευση φραουλα εχει ηπια γευση,σε αλλους μπορει να αρεσει αλλα σε αλλους που θελουν πολυ εντονη γευση γλυκια δηλαδη δεν θα τους αρεσει και τοσο.

just chris
11-03-13, 19:16
καταλαβα! θα δοκιμασω κ θα σου πω.ας μη κλαψω απο τωρα τα λεφτα μου....

just chris
13-03-13, 01:17
εισαι αδικος φιλε dio,μια χαρα ειναι η πρωτεινουλα σε φραουλα κ τη δοκιμασα σε νερο.περιμενα κανα ξεπλυμα αλλα ειναι οκ τελικα.

pants23
01-09-13, 04:04
Το κουτι γραφει οτι απαγορευεται η χρηση σε ατομα κάτω των 18 (πρωτη φορα το βλεπω σε πρωτεϊνη) με τι μπορει να συνεπαγεται αυτο?

dio32
01-09-13, 09:05
εισαι αδικος φιλε dio,μια χαρα ειναι η πρωτεινουλα σε φραουλα κ τη δοκιμασα σε νερο.περιμενα κανα ξεπλυμα αλλα ειναι οκ τελικα.

τι να σου πω εμενα μου φαινοταν ηπια γευση σε σχεση με κατι αλλες σε φραουλα.
γουστα ειναι αυτα.

Steloukos
25-03-14, 21:40
Την πηρα με γευση βανιλια.Η χειροτερη πρωτεινη που εχω δοκιμασει και το κακο ειναι οτι πηρα δυκιλη:puke::banghead:

MALE
01-07-15, 18:24
Έχω παρατηρήσει κάτι παράξενο με την συγκεκριμένη πρωτεΐνη. Σε γνωστό Ελληνικό e-shop αναγραφουν ότι έχει 1.5gr ζάχαρη ανά 30gr δόση. Πάω στο επίσημο site της Universal και βλέπω πως έχει 3gr ζάχαρη. Μιλάμε για διπλάσια ποσότητα! Επικοινωνώ με το γνωστό e-shop αλλα άκρη δεν έβγαλα, μου είπαν πως αλλάζουν τα γραμμάρια ανάλογα με την γεύση. Εκείνοι είχαν 3 γεύσεις, και οι 3 σε πολύ γνωστό site γραφουν 3 γραμμάρια! Μονο η Double Chocolate αναγραφει πως έχει 1 γραμμάριο.

Ένας φίλος που πήρε την σκέτο Chocolate όχι την Double έγραφε πίσω το κουτί 1 γραμμάριο! Πραγματικά η παραπληροφόρηση στου φουλ! Ήθελα να την πάρω γιατί την έχουν σε προσφορα αλλα άμα είναι να περνω 3 γραμμάρια ζάχαρη τι να την κάνω.

vaggan
01-07-15, 19:33
ε ναι ρε φιλε ποια παραπληροφορηση σε ολες γινεται αυτο αναλογα την γευση αλλαζουν οι θερμιδες ακομα και η περιεκτικοτητα σε πρωτεινη το εχω δει πολλες φορες γενικα για εμενα η γιουνιβερσαλ ειναι μια εταιρια που εχει μεινει 30 χρονια πισω και δεν θα δοκιμαζα τιποτα απο αυτην

MALE
01-07-15, 19:55
ε ναι ρε φιλε ποια παραπληροφορηση σε ολες γινεται αυτο αναλογα την γευση αλλαζουν οι θερμιδες ακομα και η περιεκτικοτητα σε πρωτεινη το εχω δει πολλες φορες γενικα για εμενα η γιουνιβερσαλ ειναι μια εταιρια που εχει μεινει 30 χρονια πισω και δεν θα δοκιμαζα τιποτα απο αυτην

Σου λέω, ακόμα και οι ίδιες γεύσεις έχουν άλλα γραμμάρια. Η βανίλια έχει 1.5 και στο επίσημο site της universal γραφει 3.

beefmeup
01-07-15, 20:29
άμα είναι να περνω 3 γραμμάρια ζάχαρη τι να την κάνω.

plz φιλε μη μου θυμιζεις κατι τυπους που σκοτωνονται για τα 40mg χοληστερολης σε σκονες:green:

οσον αφορα το προιον κ το ββ.κομ κ το σαιτ της εταιριας δινει 3γρ ανα δοση.
μαλλον το σαιτ που αγορασες δεν εκανε update στην ετικετα ,η οποια προφανως κ αλλαξε προσφατα..συχνα οι εταιριες αλλαζουν αναλογιες συστατικων ,κ καμια φορα δεν ενημερωνονται ολα τα site που τις πουλανε..

MALE
03-07-15, 02:43
plz φιλε μη μου θυμιζεις κατι τυπους που σκοτωνονται για τα 40mg χοληστερολης σε σκονες:green:

οσον αφορα το προιον κ το ββ.κομ κ το σαιτ της εταιριας δινει 3γρ ανα δοση.
μαλλον το σαιτ που αγορασες δεν εκανε update στην ετικετα ,η οποια προφανως κ αλλαξε προσφατα..συχνα οι εταιριες αλλαζουν αναλογιες συστατικων ,κ καμια φορα δεν ενημερωνονται ολα τα site που τις πουλανε..


χαχα όχι εντάξει, απλά μου έκανε εντύπωση για καθαρή τα 3gr μου φαίνονται αρκετά.

Ένας φίλος την αγόρασε όχι εγώ, εγώ πλέον είμαι σε δίλημμα. Δεν είναι μονο στην ετικέτα το θέμα, αυτός πήρε την Chocolate Cream η οποια στο site που αναφέρεις την έχει στα 3gr. Οποτε εκτος από το λάθος του Ελληνικού e-shop έχει κάνει λάθος και η Universal? Η έχει πάρει προϊόν σε παλιά-νέα έκδοση προφανώς καλύτερη?

kostas_ntoum
10-07-15, 09:29
χαχα όχι εντάξει, απλά μου έκανε εντύπωση για καθαρή τα 3gr μου φαίνονται αρκετά.

Ένας φίλος την αγόρασε όχι εγώ, εγώ πλέον είμαι σε δίλημμα. Δεν είναι μονο στην ετικέτα το θέμα, αυτός πήρε την Chocolate Cream η οποια στο site που αναφέρεις την έχει στα 3gr. Οποτε εκτος από το λάθος του Ελληνικού e-shop έχει κάνει λάθος και η Universal? Η έχει πάρει προϊόν σε παλιά-νέα έκδοση προφανώς καλύτερη?

τη συγκεκριμενη την πηρα και εγω απο γνωστο site που την ειχε σε προσφορα και παρατηρησα τη διαφορα που λεσ (αν και δεν με αγχωνει τοσο μικρη διαφορα σε γραμμαρια 1-2),

Κατεληξα οτι η UNIVERSAL οπως και οι περισσοτερες εταιριες εχουν τετοιες μικρεσ διαφορεσ στη συσταση αναλογως με τη γευση.Επισης αλλαζει καμια φορα και στην ιδια γευση με την αλλαγη τησ παρτιδα των προιοντων.Πχ αυτη που πηρα εγω γραφει στη συσκευασια NEW FLAVOR και η ημερομηνια ληξησ ειναι τελοσ 2017.Επισησ εχω ακούσει οτι υπαρχουν διαφορεσ μεταξυ αμερικανικων και ευρωπαικων παρτιδων. Η αποψη μου ψωνιζω παντα απο εμπιστες εταιριες και κοιταω παντα την ετικετα επανω στη συσκευασια εαν με καλυπτει..

Fataoulas
10-03-16, 12:14
Εληφθη χθες πο Ελληνικο site που την ειχε σε προσφορα,

103398


Συσκευασια 4540 γμ, γευση σοκολατα

Τελεια διαλυτικοτητα (και υποψην οτι εγω τη βαζω σε 50-100 γρ νερο)
Γευση φοβερη. Ειχα πολυ καιρο να παρω σκετη γευση σοκολατας και ομολογω οτι μου ειχε λειψει

Αυτα :welcome: