PDA

Επιστροφή στο Forum : δυσπεψια και sodium



manos_
29-08-09, 18:16
Αν υπαρχει καποιος γιατρος στο φορουμ.....τα χαμηλα επιπεδα sodium στο σωμα απο συνδιασμο διουρητικων + καποια αλλη αγωγη μπορει να την προκαλεσει?

isis
29-08-09, 18:49
Αν υπαρχει καποιος γιατρος στο φορουμ.....τα χαμηλα επιπεδα sodium στο σωμα απο συνδιασμο διουρητικων + καποια αλλη αγωγη μπορει να την προκαλεσει?

Η υπονατριαιμία και η υποχλωραιμία μπορούν να το κάνουν αυτό , διότι ειδικά το νάτριο είναι απαραίτητο για τη παραγωγή του υδροχλωρικού οξέος στο στομάχι.
Δυσπεψία επίσης μπορεί να προκαλέσει και η μεγάλη αύξηση της προσταγλαδίνης στο σώμα , που έχει ως συνέπεια τη μείωση της έκκρισης του hcl στο στομάχι.

manos_
29-08-09, 19:08
Η υπονατριαιμία και η υποχλωραιμία μπορούν να το κάνουν αυτό , διότι ειδικά το νάτριο είναι απαραίτητο για τη παραγωγή του υδροχλωρικού οξέος στο στομάχι.
Δυσπεψία επίσης μπορεί να προκαλέσει και η μεγάλη αύξηση της προσταγλαδίνης στο σώμα , που έχει ως συνέπεια τη μείωση της έκκρισης του hcl στο στομάχι.

Σε ευχαριστω πολυ ημουν σιγουρος οτι κατι τετοιο επαιζε.Κοινως τα διουρητικα χαμηλωνουν το επιπεδο του νατριου στο αιμα?

isis
29-08-09, 19:18
Σε ευχαριστω πολυ ημουν σιγουρος οτι κατι τετοιο επαιζε.Κοινως τα διουρητικα χαμηλωνουν το επιπεδο του νατριου στο αιμα?

ποια διουρητική ουσία χρησιμοποιείς?

manos_
29-08-09, 19:23
ποια διουρητική ουσία χρησιμοποιείς?

τωρα να σου πω οτι μπορω να την διακρινω στα συστατικα του mitotropin της gaspari θα πω ψεμματα.http://www.gasparinutrition.com/LinkClick.aspx?fileticket=DzdJh1SxkVU%3d&tabid=85

isis
29-08-09, 19:30
τωρα να σου πω οτι μπορω να την διακρινω στα συστατικα του mitotropin της gaspari θα πω ψεμματα.http://www.gasparinutrition.com/LinkClick.aspx?fileticket=DzdJh1SxkVU%3d&tabid=85

αυτό φαντάζομαι ξέρεις ότι έχει απαγορευμένες φαρμακευτικές ουσίες μέσα που μπορεί να προκαλέσουν καρδιακά επεισόδια , αρρυθμίες κ.τ.λ?

manos_
29-08-09, 19:31
αυτό φαντάζομαι ξέρεις ότι έχει απαγορευμένες φαρμακευτικές ουσίες μέσα που μπορεί να προκαλέσουν καρδιακά επεισόδια , αρρυθμίες κ.τ.λ?

Οχι αλλα δεν εχω παρατηρησει κατι.Ποιες ειναι αν επιτρεπετε πληροφοριακα.Ειναι π ο μοναδικος λιποδιαλυτης που εχω παρει που λειτουργει πραγματικα.

isis
29-08-09, 19:37
Οχι αλλα δεν εχω παρατηρησει κατι.Ποιες ειναι αν επιτρεπετε πληροφοριακα.Ειναι π ο μοναδικος λιποδιαλυτης που εχω παρει που λειτουργει πραγματικα.

λειτουργεί πραγματικά , γιατί έχει φάρμακα μέσα.
Π.χ , , μεταξύ άλλων , έχει μέσα Τ2 , synephrine η οποια λειτουργεί αποτελεσματικότερα με τη καφεΐνη , γι' αυτό σου έχει και καφεΐνη μέσα , η οποία όμως μπορεί να προκαλέσει ισχαιμικά επεισόδια , αρρυθμίες , αυξημένη πίεση κ.τ.λ.

manos_
29-08-09, 19:41
λειτουργεί πραγματικά , γιατί έχει φάρμακα μέσα.
Π.χ , , μεταξύ άλλων , έχει μέσα Τ2 , synephrine η οποια λειτουργεί αποτελεσματικότερα με τη καφεΐνη , γι' αυτό σου έχει και καφεΐνη μέσα , η οποία όμως μπορεί να προκαλέσει ισχαιμικά επεισόδια , αρρυθμίες , αυξημένη πίεση κ.τ.λ.

Συνεφρινη εχω παρει πολλακις δεν μου ειναι κατι καινουργιο.Το t2 δεν το ειδα.

Niiick
29-08-09, 19:58
η τ2 ειναι απαγορευμενη ουσια?δεν ειμαι και τοσο σιγουρος. αν και ειναι αρκετα ασφαλης η χρηση της σε λογικη δοσολογια και θελει να κανεις πολυ μεγαλυτερες βλακειες για να σου κανει ζημια συγκριτικα με μια τ3 ή τ4. και γω ξερω πως λειτουργει καλα

isis
29-08-09, 20:08
Συνεφρινη εχω παρει πολλακις δεν μου ειναι κατι καινουργιο.Το t2 δεν το ειδα.

Για να δούμε τι άλλο έχει μέσα από τα παράξενα :

1) hordenine , που διεγείρει την έκκριση της νορεπινεφρίνης ,
2) Evodiamine , το οποίο είναι χημικό για μείωση λίπους
3) Uncaria Rhynchophylla , αυτό είναι φυτικό και είναι πολύ πλούσιο σε κατεχίνες , οι οποίες με τη σειρά τους είναι και επιλεκτικοί Monoamine oxidase inhibitors , που έχει σχέση με τη ντοπαμίνη
4) Sinofranchetia Chinesis , που και αυτό είναι όπως το (3) ,
5) Huperzine A, που το χρησιμοποιούν για την ασθένεια του αλτσχαιμερ και έχει αρκετές παρενέργεις και αυτό μπορεί να σου δημιουργεί το πρόβλημα με το στομάχι
6) Turmeric , το αντίδοτο για τις πεπτικές διαταραχές
7) 3-0-Caffeoylquinic Acid , αντιοξειδωτικό
8) L-Se-methylselenocysteine , τροποποιημένη μορφή του σελήνιου
9) D-alpha-tocopherol , η Ε.

isis
29-08-09, 20:10
η τ2 ειναι απαγορευμενη ουσια?

υποτίθεται ότι αυτό είναι συμπλήρωμα και όχι φάρμακο. Ωστόσο πουλιέται ως συμπλήρωμα. Όταν φτιάχνεις συμπλήρωμα δε χρησιμοποιείς φαρμακευτικές χημικές ουσίες , ειδάλλως να βάλουμε μέσα και αας , ποια η διαφορά?

Niiick
29-08-09, 20:20
Για να δούμε τι άλλο έχει μέσα από τα παράξενα :

1) hordenine , που διεγείρει την έκκριση της νορεπινεφρίνης ,
2) Evodiamine , το οποίο είναι χημικό για μείωση λίπους
3) Uncaria Rhynchophylla , αυτό είναι φυτικό και είναι πολύ πλούσιο σε κατεχίνες , οι οποίες με τη σειρά τους είναι και επιλεκτικοί Monoamine oxidase inhibitors , που έχει σχέση με τη ντοπαμίνη
4) Sinofranchetia Chinesis , που και αυτό είναι όπως το (3) ,
5) Huperzine A, που το χρησιμοποιούν για την ασθένεια του αλτσχαιμερ και έχει αρκετές παρενέργεις και αυτό μπορεί να σου δημιουργεί το πρόβλημα με το στομάχι
6) Turmeric , το αντίδοτο για τις πεπτικές διαταραχές
7) 3-0-Caffeoylquinic Acid , αντιοξειδωτικό
8) L-Se-methylselenocysteine , τροποποιημένη μορφή του σελήνιου
9) D-alpha-tocopherol , η Ε.


εισαι φοβερος:unsure:

παρεξενα δε σημαινει πως εχουν αρνητικες ενεργεις, παρενεργειες απαραιτητα. .

manos_
29-08-09, 20:21
εισαι φοβερος:unsure:

παρεξενα δε σημαινει πως εχουν αρνητικες ενεργεις, παρενεργειες απαραιτητα. .

Σου δινει ΠΟΛΥ ΝΕΥΡΟ μεσα στην προπονηση τωρα καποιοι το γουσταρουν καποιοι δεν την παλευουν.

isis
29-08-09, 20:25
Σου δινει ΠΟΛΥ ΝΕΥΡΟ μεσα στην προπονηση τωρα καποιοι το γουσταρουν καποιοι δεν την παλευουν.

η ουσία είναι ότι αυτό δεν είναι συμπλήρωμα , είναι φάρμακο. Ο καθένας επιλέγει αν θα το χρησιμοποιήσει ή οχι.

manos_
29-08-09, 20:31
η ουσία είναι ότι αυτό δεν είναι συμπλήρωμα , είναι φάρμακο. Ο καθένας επιλέγει αν θα το χρησιμοποιήσει ή οχι.

Κατανοητο φυσικα και ο καθενας κανει την επιλογη του.

Stephany Thes
13-10-09, 11:07
ήθελα να σας ρωτήσω κάτι άκρως αηδιαστικό.. Αν κάποιος κάνει εμετό,μετά από λιγη ώρα όταν του περάσουν τα συμπτώματα θα πρέπει να αναπληρώσει το προηγούμενο γεύμα του με νέο γεύμα? ΄Να σας πω την αλήθεια σήμερα είχα αυτό το σύμπτωμα.. μετά τοπρωινό μου,βασικά από το πρωι πρωι δεν αισθανόμουν καλά. α,αν τέτοιο περιστατικό συμβεί πριν το γυμναστήριο, τι κάνουμε?

*** Είσαι οφ τόπικ,ανοιξε ένα καινουργιο θεμα ή δες τα ήδη υπάρχοντα,Mods Team ***

μεταφερθηκε http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=5037