PDA

Επιστροφή στο Forum : MyoFusion (Gaspari Nutrition)



Σελίδες : [1] 2 3 4

-BATISTA-
02-09-09, 12:03
Εχει δοκιμασει καποιος την συγγεκριμενη?Αποτελεσματα?:unsure:
Γιατι εχω ακουσει πολυ καλα λογια για τα προιοντα της Gaspari Nutrition...


http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=4555&stc=1&d=1251887239

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=4556&stc=1&d=1251887250

Exci
02-09-09, 12:15
1ον: Πρωτεινη ειναι, τι διαφορα περιμενεις να εχει απο τις υπολοιπες?
2ον: 70/100 πρωτεινη εχει, μαλλον υπαρχουν και καλυτερες.

kyriakos23
02-09-09, 13:37
ο ανθρωπος μπορει να θελει να μαθει για γευση,διαλυτοτητα κ.τ.λ...

isis
02-09-09, 13:48
1ον: Πρωτεινη ειναι, τι διαφορα περιμενεις να εχει απο τις υπολοιπες?
2ον: 70/100 πρωτεινη εχει, μαλλον υπαρχουν και καλυτερες.

δεν είναι έτσι , η πρωτεΐνη πρέπει να έχει και τα λοιπά στοιχεία , ούτως ώστε να δημιουργούνται οι κατάλληλες προϋποθέσεις για την απορρόφηση των αμινοξέων και τη μέγιστη αποτελεσματικότητά τους και αυτή , όπως φαίνεται τις έχει. Γενικά η gaspari φαίνεται ότι έχει πολύ καλούς χημικούς.

Χτύπα τη μεγάλε!

kyriakos23
02-09-09, 13:52
απο γευση τι λεει?ειναι σαν την golden? της on?

Exci
02-09-09, 14:05
δεν είναι έτσι , η πρωτεΐνη πρέπει να έχει και τα λοιπά στοιχεία , ούτως ώστε να δημιουργούνται οι κατάλληλες προϋποθέσεις για την απορρόφηση των αμινοξέων και τη μέγιστη αποτελεσματικότητά τους και αυτή , όπως φαίνεται τις έχει. Γενικά η gaspari φαίνεται ότι έχει πολύ καλούς χημικούς.

Χτύπα τη μεγάλε!
Για τις βιταμινες λες?

ktsam
02-09-09, 15:39
Την έχω δοκιμάσει και δε θα την αλλάξω. Η σοκολάτα της για εμένα είναι πολύ καλύτερη της ON. Πολύ καλή για MRP.

flexakis
02-09-09, 17:53
Καλη διαλυτοτητα,η γευση σοκολατα δεν παιζεται!
Ειναι πρωτεινη τριων πηγων δλδ αργης αποροφησεως,κυριος για πριν το υπνο για να τροφοδοτει τον οργανισμο με αμινοξεα κατα τον βραδυνο υπνο.
Εγω την παινω καθ'όλη την διαρκεια τις ημερερας.
Οσο για τον αν κανει δουλεια αυτο δυσκολο να το καταλαβει κανεις γιατι τα αποτελεσματα απο τα συμπληρωματα ειναι μακροπροθεσμα.

fotis hks
17-09-09, 16:16
λοιπόν εγω 3εκίνησα να παίρνω τη συγκεκρημένη πρωτείνη εδω και μια βδομάδα....με βανίλια ειναι φανταστικη με γάλα....αλλα έχω μια απορία....μπορεί να προκαλέσουν αυπνίες γενικά οι whey protein??? γιατι οποτε την πέρνω το βραδυ δεν κοιμάμαι ευκολα....!!!:bbbiceps:

Levrone
17-09-09, 17:22
λοιπόν εγω 3εκίνησα να παίρνω τη συγκεκρημένη πρωτείνη εδω και μια βδομάδα....με βανίλια ειναι φανταστικη με γάλα....αλλα έχω μια απορία....μπορεί να προκαλέσουν αυπνίες γενικά οι whey protein??? γιατι οποτε την πέρνω το βραδυ δεν κοιμάμαι ευκολα....!!!:bbbiceps:

oχι δεν υπαρχει αυτο που λες φιλε μου! ιδεα σου ειναι!

θα σου λεγα πριν τον υπνο να την πιεις με νερο, αλλα οχι πως αν την πιεις με γαλα θα σου κανει αυπνια. καμια σχεση.

εννοω με νερο γιατι το γαλα βραδιατικα βαραινει..γι αυτο το ειπα.

Littlejohn
17-09-09, 19:44
Μου έστειλαν δειγματάκια και δοκίμασα προχτές. Η σοκολάτα είναι απίστευτη σε γεύση, καλύτερη από ON (αν και λιγότερο καθαρή). Η διαλυτότητα είναι πολύ καλή...
Όταν μου τελειώσει η on θα την πάρω και εγώ.

Antonis Giannoulis
29-09-09, 18:58
παιδια ποσο την αγορασατε? την πηρα κι εγω και μου φανηκε λιγο τσουχτερη...

eas2000
30-09-09, 00:21
Εξαρτάται από που την πήρες!

-beba-
30-09-09, 11:44
Την βρίσκω τέλεια την Myofusion-Gaspari Nutrition. Βανίλια πήρα γιατί η σοκολάτα γενικά δεν μου αρέσει. ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ.

fotis hks
30-09-09, 17:25
oχι δεν υπαρχει αυτο που λες φιλε μου! ιδεα σου ειναι!

θα σου λεγα πριν τον υπνο να την πιεις με νερο, αλλα οχι πως αν την πιεις με γαλα θα σου κανει αυπνια. καμια σχεση.

εννοω με νερο γιατι το γαλα βραδιατικα βαραινει..γι αυτο το ειπα.
αααα οκ!!! σε ευχαριστώ για τη πληροφορία και είχαν αρχησει να μου μπαίνουν ιδέες!!!:):):green:

AVSS
17-10-09, 21:35
Σημερα πηρα την Myfusion "milk chocolate" και εχει πολυ ωραια γευση.Μου εδωσαν μαζι ενα φακελακι " Double chocolate" να την δοκιμασω και ενω περιμενα να ειναι πιο νοστιμη αυτη εχει μια γευση σαν τραγιλα.
Η διαφορα μεταξυ των δυο σοκολατων ειναι αισθητη

fotis hks
27-10-09, 23:11
παιδιά δε λέω καλη η Myοfusion την δομιμασα σε γευση βανιλια και ηταν φοβερή... δεν είδα ομως τα αποτελέσματα που ειχα δει απο την ON ισως οπως μου ειπε και ενας γνωστης φιλος η συγκεκριμένη πρωτεινη λειτουργει ως μια καλη πηγη πρωτεινης...απο κει και περα πρεπει να τη συνδιασεις με καποια αλλα προιοντα τησ Gaspari οπως ειναι το size on η με αλλα οπως αμινο3εα....κτλ...σε γευση η βανιλια παντως ηταν απεχτη......;)

primordial
09-11-09, 09:42
Καλημέρα...

από τον Σεπτέμβριο μέχρι και τώρα έχω ήδη χρησιμοποιήσει 3 tabs των 2.2kg. Η χρήση που κάνω έχει ως εξής: 1 scoop το πρωί πριν από τα δημητριακά, 1 scoop 1 με μιαμιση ώρα πριν την προπόνηση και ένα τ'εταρτο πρίν αμινοξέα με γόυταμίνη , 1 ή 2 scoop μετά την προπόνηση πάλι με αμινοξέα & γλουταμίνη, και μερικές φορές το βράδυ 1 scoop με γιαούρτι και μέλι. Σαν γεύση είναι καταπληκτική, χρησιμοποιώ την double chocolate. Πολύ καλή διαλυτότητα στο νερό (δεν χρησιμοποιώ γάλα) και σε συνδυασμό με την διατροφ'ή και την προπόνηση θεωρώ ότι μου έχει ΄δωσει το κάτι παραπάνω :weights::weights:. Θα συμφωνήσω με όσους είπαν ότι δεν είναι και η καθαρότερη, αλλά με ένα ποσοστό 70% (τουλάχιστον έτσι ισχυρίζονται) είναι πολύ καλό, εξαρτάται φυσικά και το σκοπό που θέλεις να εξυπηρετήσει. Παρόλ' αυτά, πραγματικά πιστεύω ότι τα αποτελέσματα δεν μπορούν να είναι απόλυτα για όλους...!! Άποψή μου... δοκίμασέ την, είναι ένα αρκετά αξιόλογο προϊόν, και σίγουρα καλύτερο από κάτι άλλες μούφες που έχω δοκιμάσει...:shock::shock:!!!

Φιλικά πάντα.... :toast::toast:

Muscleboss
09-11-09, 11:50
Είναι πολύ καή πρωτείνη. Σύντομα θα μάθετε απο το φόρουμ και ένα κατάστημα στην ελλάδα που έχει σπάσει την τιμή της για τα ελληνικά δεδομένα. Υπομονή κανα μήνα.

ΜΒ

Polyneikos
09-11-09, 12:06
Το περιμένουμε Πανο,με ανυπομονησία !!:thumbup:

manos_
09-11-09, 17:58
Ειναι οντως πολυ καλη εγω την αλλαξα για λιγο και ξαναγυρισα.

MuscleBuildingMachine
13-11-09, 16:59
Φίλε MUSCLEBOSS νομίζω πως ξέρω σε ποιο κατάστημα αναφέρεσαι:)

eas2000
20-11-09, 01:42
Πήρα βανιλια και την έβαλα σε γαλα με βρώμη.
Μπορώ να πω οτι πιο νοστιμο έχω φάει στη ζωή μου ακόμα και σε συγκριση με γλυκά ή οτιδήποτε άλλο. Απιστευτο.

Machiavelli
07-12-09, 15:50
Εντάξει η γεύση, αλλά για μετά την προπόνηση δεν κάνει ε;

-beba-
07-12-09, 15:53
Εντάξει η γεύση, αλλά για μετά την προπόνηση δεν κάνει ε;

Γιατί να μην κάνει μετά την προπόνηση? Απλά μετά την προπόνηση την πίνεις με νερό και κάποιον απλό υδατάνθρακα.

AVSS
07-12-09, 16:08
Είναι πολύ καή πρωτείνη. Σύντομα θα μάθετε απο το φόρουμ και ένα κατάστημα στην ελλάδα που έχει σπάσει την τιμή της για τα ελληνικά δεδομένα. Υπομονή κανα μήνα.

ΜΒ

τι νεα για αυτο?:) μου τελειωσε και πρεπει να αγορασω

Machiavelli
07-12-09, 16:10
Πολλές έχει μέσα και δε το κόβω να καλύπτονται οι ανάγκες που έχεις εκείνη την ώρα. Εκτός αν χτυπάς 2,5αρια scoop και δεν τρως σε 1 ώρα.

-beba-
07-12-09, 16:12
Πολλές έχει μέσα και δε το κόβω να καλύπτονται οι ανάγκες που έχεις εκείνη την ώρα. Εκτός αν χτυπάς 2,5αρια scoop και δεν τρως σε 1 ώρα.

Δεν κατάλαβα τι εννοείς.

Machiavelli
07-12-09, 16:16
Πολλά ήδη πρωτεΐνης, πολλά λίπη, δε το κόβω να απορροφάται γρήγορα, που ειδικά εκείνη την ώρα είναι σημαντικό, εκτός αν απορροφόνται οι whey concetrate και τα λοιπά άμεσα και οι υπόλοιπες πιο αργά, έτσι με μια μεγάλη ποσότητα σκόνης (ας πούμε 2,5 σκουπ) καλύπτεις τις ανάγκες σε whey και τις ανάγκες πρωτεΐνης μια ώρα μετά και τρως μόνο υδατάνθρακα και μετά ξανά από 3 ώρες.

-beba-
07-12-09, 16:36
Πολλά ήδη πρωτεΐνης, πολλά λίπη, δε το κόβω να απορροφάται γρήγορα, που ειδικά εκείνη την ώρα είναι σημαντικό, εκτός αν απορροφόνται οι whey concetrate και τα λοιπά άμεσα και οι υπόλοιπες πιο αργά, έτσι με μια μεγάλη ποσότητα σκόνης (ας πούμε 2,5 σκουπ) καλύπτεις τις ανάγκες σε whey και τις ανάγκες πρωτεΐνης μια ώρα μετά και τρως μόνο υδατάνθρακα και μετά ξανά από 3 ώρες.

Οι πιο πολλές πρωτείνες που έχω δεί είναι μείγμα πρωτεινών.
Οπότε στην συγκεκριμένη περίπτωση της myofusion που το μεγαλύτερο μείγμα της είναι concetrate σαφώς και απορροφάται γρήγορα. Η πρωτείνη του αυγού θα αργήσει να απορροφηθεί, αλλά η πρωτείνη του αυγού νομίζω πρέπει να είναι ένα πολύ μικρό ποσοστό.
Τα λιπαρά που έχει (3 γραμμάρια ανά σκουπ) δεν νομίζω ότι είναι πρόβλημα.
Εγώ (είμαι 56 κιλά) βάζω μετά την προπόνηση 1,5 σκουπ. Μετά από μία ώρα περίπου τρώω. Τρώω βέβαια και πρωτείνη και υδατάνθρακα.

Οι isolate πρωτείνες αποροφούνται πιο γρήγορα αλλά εγώ δεν τις προτιμώ λόγω γευσης. Οι concetrate απορροφούνται γρήγορα αλλά όχι όπως οι solate. Οι concetrate όμως έχουν απίθανες γευσεις. Εγώ αυτό διαπίστωσα.

foko
07-12-09, 17:49
Παιρνω την Μyofucion εδω κ 15 μερες , πολλυ καλη σε διαλυτοτητα κ γευση , βανιλια.
Με αναλογια που με καλυπτει την θεωρω καλυτερη απο Whey Gold kai Pro complex που ειναι αυτες που επερνα πριν , γιατι εχει καλυτερη αναλογια στην τιμη της

Kaskani Konstantina
07-12-09, 18:57
Είναι καταπληκτική δεν την αλλάζω με καμία!!! αυτή την πρωτείνη προτείνω κ στο τόπικ μου στα κορίτσια!!

Machiavelli
08-12-09, 09:54
Αν και έχω ενδοιασμούς, θα την τεστάρω. Ποια σοκολάτα από τις δύο που έχει;

primordial
08-12-09, 10:00
Νομίζω ότι έχει μόνο μια... Double Rich Chocolate.... αν είναι πάρε την μικρή συκευασία, έτσι ώστε και να το μετανοιώσεις να μην σου έχει κοστίσει πολύ......:thumbup:

AVSS
08-12-09, 10:08
δυο ειδη σοκολατας εχει,την απλη που ειναι πολυ ωραια και την double που εχει μια μυρωδια σαν τραγιλα,δεν μου αρεσε καθολου

-beba-
08-12-09, 10:29
Αν και έχω ενδοιασμούς, θα την τεστάρω. Ποια σοκολάτα από τις δύο που έχει;
Νομίζω υπάρχουν και δείγματα-φακελάκια της myofusion. Ρώτα στο κατάστημα που αγοράζεις συμπληρώματα και μπορεί να έχουν να σου δώσουν για να δείς ποια γευση προτιμάς.

gj
13-12-09, 18:56
Mε μπριζοσατε και την πηρα και γω...
Πηρα την γευση milk chocolate και ενταξει ... ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΑ ΟΤΙ ΠΙΟ ΝΟΣΤΙΜΟ ΕΧΩ ΠΙΕΙ ΜΕΧΡΙ ΣΗΜΕΡΑ.

Orc
13-12-09, 19:56
Πέμπτη έρχεται και η δικιά μου και θα γράψω γευστικές εντυπώσεις.:green:

Machiavelli
13-12-09, 20:15
Εγώ μετά από απόψεις που είδα σε διάφορα φόρουμ πήρα βανίλια. Ωραία γεύση, αλλά λίγο... αποστειρωμένη να το πω;
Διαλυτότητα άριστη, τη χρησιμοποιώ μετά από ομελέτα ας πούμε που δεν καλύπτεται η πρωτεΐνη, πίνω και λίγο myofusion για "γλυκό" (καλύπτοντας και τις ανάγκες μου) και βάζοντας τη σε μια κούπα με λίγο ανακάτεμα με το κουτάλι έχει διαλυθεί.

gj
14-12-09, 13:35
Moλις τωρα την εβαλα στο πρωινο μου και το αποτελεσμα ειναι απιστευτο. Ο συνδιασμος αυτης μαζι με μπανανα κανουν ενα αποτελεσμα απιστευτο.Ασε που το μιγμα γινετε πολυ πυκνο και πραγματικα ΕΣΚΑΣΑ .... 50γρ βρωμη +μπανανα+1.5 σκουπ myofusion+γαλα = :toast::toast::P
Εντομεταξυ δεν εχει σκουπ μεσα ρε παιδια. Λετε να ειναι τπτ στον πατο και να μην το δα ?

Machiavelli
14-12-09, 14:31
Εγώ το βρήκα μετά από 5 μέρες.

Littlejohn
14-12-09, 14:53
Εγώ έχω καταναλώσει παραπάνω από την μισή και ακόμη δεν το έχω βρει...:unsure::green:

gj
14-12-09, 15:28
Θα κανω μια καλη ανασκαφη τοτε σημερα :P

Polyneikos
20-12-09, 18:06
Παιδια ξεφυγατε από το θεμα όμως και εδω και τόσα ποστς συζητατε για κατι που εχετε ξεκινησει από π.μ.,εν τελει δεν ενδιαφερει όλους τους υπολοιπους.Το τοπικ θα καθαριστει,τα ποστς αυτα θα μεταφερθουν..

gspyropo
15-01-10, 06:26
ποια ι γνωμη σας για την συγκεκριμενη προτεινη την εχει χρησιμοποιησει καποιος??

**** Mεταφερθηκε το τόπικ σε ήδη υπαρχον για την εν λόγω πρωτεϊνη,παρακαλείσθε να χρησιμοποιείτε την αναζήτηση πρίν ανοίγετε καινοργια τόπικς,Mods Team.****

jmone
15-01-10, 09:54
http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=5472&highlight=myofusion

-beba-
15-01-10, 10:32
ποια ι γνωμη σας για την συγκεκριμενη προτεινη την εχει χρησιμοποιησει καποιος?

Καταπληκτική γευση. Στη συνιστώ ανεπιφύλακτα.

eas2000
15-01-10, 12:46
Είναι πολύ καή πρωτείνη. Σύντομα θα μάθετε απο το φόρουμ και ένα κατάστημα στην ελλάδα που έχει σπάσει την τιμή της για τα ελληνικά δεδομένα. Υπομονή κανα μήνα.

ΜΒ
κανα νεο;

Jud0ka
15-01-10, 12:56
Εχει δοκιμασει καποιος την συγγεκριμενη?Αποτελεσματα?:unsure:
Γιατι εχω ακουσει πολυ καλα λογια για τα προιοντα της Gaspari Nutrition...


http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=4555&stc=1&d=1251887239

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=4556&stc=1&d=1251887250

σημερα την αγορασα και πηρα φραουλα...δοκιμασα με νερο...δεν λεει..με γαλα ομως ειναι σαν milkseik^^

-beba-
15-01-10, 13:32
Μετά την προπόνηση βάλε γάλα 0% λιπαρά.

KATERINI 144
04-03-10, 00:52
Mε μπριζοσατε και την πηρα και γω...
Πηρα την γευση milk chocolate και ενταξει ... ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΑ ΟΤΙ ΠΙΟ ΝΟΣΤΙΜΟ ΕΧΩ ΠΙΕΙ ΜΕΧΡΙ ΣΗΜΕΡΑ.
+1 εχει πολυ καλη γευση, εχθες τη δοκίμασα.

stavrozgr
04-03-10, 02:19
οντως παιδιά... την πήρα κι εγω και σκίζει στην γευση... αλλα πειραζει που είμαι
καχύποπτος ? πολυ γλυκια μου ερχετε...

ειναι πολυ νοστιμη και πολυ γλυκια.. σαν να τρως σοκολάτα ενα πραμα :green:
και αυτο με πονηρεύει λιγο...

-beba-
04-03-10, 11:19
Είναι μαμάτη.
Εγώ προτειμώ την βανίλια για γενικά δεν μου αρέσει η σοκολάτα.
Το πρωί βάζω σε ένα μπολ χλιαρό νερό, κουάκερ και ένα σκουπ myofusion....γίνεται σαν κρέμα....σαν ριζόγαλο...............ΤΕΛΕΙΟ ΤΕΛΕΙΟ ΤΕΛΕΙΟ

stamthedrum
04-03-10, 15:25
Myofusion Vanilla + γάλα 0% = Απλά θεϊκό! Πολύ καλή πρωτεΐνη κι ας είναι 70άρα.

sctp
04-03-10, 17:55
Διαβασα προσφατα σε ξενο forum αναλυση της Myofusion και προεκυψε οτι περιεχει σε πολυ μεγαλο ποσοστο απλη whey..:shock:

Georges
04-03-10, 19:25
Διαβασα προσφατα σε ξενο forum αναλυση της Myofusion και προεκυψε οτι περιεχει σε πολυ μεγαλο ποσοστο απλη whey..:shock:

Για δώσε link

sctp
05-03-10, 11:21
Για δώσε link

bb.com supplement section link δεν εχω

KATERINI 144
05-03-10, 12:32
bb.com supplement section link δεν εχωδε μπορείς να το βρεις απο εκει που το διάβασες? αυτο που λες ειναι σοβαρο (αν ισχύει....) .

Bane
05-03-10, 13:15
Διαβασα προσφατα σε ξενο forum αναλυση της Myofusion και προεκυψε οτι περιεχει σε πολυ μεγαλο ποσοστο απλη whey..:shock:
http://forum.bodybuilding.com/showthread.php?t=121374451
Αυτό είναι παλιά νέα, δεν ξέρετε να διαβάζετε ετικέτες σύμφωνα με τις οδηγίες του FDA?

Adinamos
06-03-10, 17:31
Εμενα η βανιλια μου φανηκε πολυ 'χημικη' γευση. Δε τη συνιστω.....

TEFAAtzis
06-03-10, 19:03
Εμενα η βανιλια μου φανηκε πολυ 'χημικη' γευση. Δε τη συνιστω.....

Θα συμφωνησω σχετικα με την γευση

Machiavelli
06-03-10, 19:06
Βγάζει μια φαρμακίλα, αλλά είναι πολύ ωραία. Ειδικά όταν το συνηθίσεις και δε σε ενοχλεί πλέον, θα σου αρέσει περισσότερο.

fotis hks
07-03-10, 02:16
αμα δοκημασετε πρωτα την "vanila ice cream" της ON θα αναθαιωρησετε για το αν ειναι καλη η οχι η βανιλια της gaspari προσωπικα για μενα ηταν τελεια! αχ να τα κι'αλλη :P

DENNISGR
08-03-10, 21:18
Αργησα αλλα εδω ειμαι!
Εχει δοκιμασει καποιος την συγγεκριμενη?Αποτελεσματα?:unsure:
Γιατι εχω ακουσει πολυ καλα λογια για τα προιοντα της Gaspari Nutrition... Εχω κατι φιλαρακια στο γυμναστηριο και μου ειπαν οτι ειναι πολυ ευχαριστημενη απο το αποτελεσμα!!!

KATERINI 144
08-03-10, 21:42
Εχω κατι φιλαρακια στο γυμναστηριο και μου ειπαν οτι ειναι πολυ ευχαριστημενη απο το αποτελεσμα!!!ποιο αποτελεσμα?

Bane
09-03-10, 12:23
ποιο αποτελεσμα?

The placebo effect. :joker:

Muscleboss
09-03-10, 12:50
Παιδιά, ήρεμα, η Myofusion και η Gaspari Nutrtion φέρουν όλη την αξιοπιστία. Η διαφορά με άλλες πρωτεινες είναι ότι περιέχει μεγαλύτερο αριθμό πηγών για μεγαλύτερη διάρκεια παροχής αμινοξέων στους μύς. Την πρωτείνη την έχω δοκιμάσει, τη χρησιμοποιώ συχνά και τη συστήνω ανεπιφύλακτα.

Ημαρτον δηλαδή, αν η Gaspari είναι αναξιόπιστη τι να πούνε και άλλες...

ΜΒ

-beba-
09-03-10, 12:56
Ευχαριστούμε boss.
Είχα αρχίσει να αμφιβάλω για την αγαπημένη μου (λόγω γεύσης) πρωτείνη. Μιαμ......μιαμ.............μιαμ................

gspyropo
09-03-10, 13:03
1 ποτηρι γεματο παγακια, 3/4 του ποτηριου νερο, 1 scoup myofusion milk chocolate ολα μαζι στο μπλεντερ και ετοιμο ενα απιστευτο milkshake....μακραν η ωραιοτερη γευση.....

-beba-
09-03-10, 13:05
Eίναι πηγή έμπνευσης αυτή η πρωτείνη.

Bane
09-03-10, 13:09
Παιδιά, ήρεμα, η Myofusion και η Gaspari Nutrtion φέρουν όλη την αξιοπιστία. Η διαφορά με άλλες πρωτεινες είναι ότι περιέχει μεγαλύτερο αριθμό πηγών για μεγαλύτερη διάρκεια παροχής αμινοξέων στους μύς. Την πρωτείνη την έχω δοκιμάσει, τη χρησιμοποιώ συχνά και τη συστήνω ανεπιφύλακτα.

Ημαρτον δηλαδή, αν η Gaspari είναι αναξιόπιστη τι να πούνε και άλλες...

ΜΒ

Για μακράς διαρκείας παροχή αμινοξέων η καλύτερη με μεγααάλη διαφορά πηγή πρωτείνης είναι η micellar casein η οποία δυστηχώς κοστίζει 3 φορές περίπου όσο η απλή whey concentrate. Το άλλο που βοηθάει έιναι η προσθήκη λίπους.
Συμπαθητικό concentrate είναι η myofusion με καλή τιμή και γεύση(αν και προτιμώ μακράν την whey της XF) αλλά για delayed release υπάρχουν πολύ καλύτερες(και ακριβώτερες).

TakisV
09-03-10, 21:44
Παιδιά, ήρεμα, η Myofusion και η Gaspari Nutrtion φέρουν όλη την αξιοπιστία. Η διαφορά με άλλες πρωτεινες είναι ότι περιέχει μεγαλύτερο αριθμό πηγών για μεγαλύτερη διάρκεια παροχής αμινοξέων στους μύς. Την πρωτείνη την έχω δοκιμάσει, τη χρησιμοποιώ συχνά και τη συστήνω ανεπιφύλακτα.

Ημαρτον δηλαδή, αν η Gaspari είναι αναξιόπιστη τι να πούνε και άλλες...

ΜΒ
:thumbsup::clapping:

sctp
09-03-10, 22:14
Δεν τεθηκε θεμα αξιοπιστιας αλλα καποιοι που το εχουν ψαξει εχουν βγαλει τη φημη οτι σε πολυ μεγαλο ποσοστο ειναι απλη whey,και η περιγραφη της Myofusion δεν αναφερει συγκεκριμενα ποσοστα απο την καθε πηγη πρωτεινης,αρα η Gaspari ειναι καλυμενη οποια και αν ειναι η αληθεια.:green:

Bane
10-03-10, 04:14
Επειδή από ότι φαίνεται δεν το γνωρίζετε θα σας πω ένα μυστικό :P
Per FDA rules στα proprietary blends τα συστατικά πρέπει να αναγράφονται με σειρά από αυτό που είναι περισσότερο σε ποσότητα και τελευταίο αυτό που είναι σε μικρότερη ποσότητα.

gj
16-03-10, 16:21
Παιδια σήμερα μου ρθε μια καλή εμπνευση καθώς ανοιξα το ψυγείο μου.
Ειχε έρθει μαμά και μου χε πάρει φραουλες.
Ριχνω μες στο multi μια 4αρα γεμάτες φράουλες ρίχνω γάλα και ριχνω και 1.5 σκουπ myofusion. Το αποτέλεσμα ήταν τρομερό... Σαν σοκολάτα kiss μου θύμηζε.... :green:

Machiavelli
16-03-10, 17:05
Τώρα μου θύμισες κρέπα με σοκολάτα και φράουλες... Σταμάτα να έχεις εμπνεύσεις, μας κάνεις κακό. Ευτυχώς που δεν ξέρω την σοκολάτα Kiss. Οι φράουλες τι εποχή βγαίνουν;

gj
17-03-10, 15:57
Τώρα μου θύμισες κρέπα με σοκολάτα και φράουλες... Σταμάτα να έχεις εμπνεύσεις, μας κάνεις κακό. Ευτυχώς που δεν ξέρω την σοκολάτα Kiss. Οι φράουλες τι εποχή βγαίνουν;

:):):):)
Λογικα τώρα έχουν βγει ... στο βασιλοπουλο που πήγα βρήκα.
Τώρα προσπαθώ να βρω έναν τρόπο να φτιάξω κρέμα. Ετσι να ναι πυχτή ξέρω γω ...
Που θα μου πάει θα το πετύχω :P:P

Machiavelli
17-03-10, 17:27
Πριν από λίγο (στα πλαίσια του γεύματος μετά της πρωινής αερόβιας), έβαλα myofusion σοκολάτα σε αλεσμένη βρώμη αναμειγμένη με καυτό γάλα, 15 λεπτά κατάψυξη και από πάνω μετά την ψύξη σταφίδες, αμύγδαλα και κανέλα. Δε θέλω να φάω τίποτα άλλο στη ζωή μου.
Κρέμα γίνεται και απλά δεν παίζεται. Ξέχασα να γράψω και την μπανάνα, αντί για μπανάνα βάλε φράουλα εσύ.

Adinamos
07-04-10, 01:56
MyoFusion Vanilla + Milko = Παγωτό Μόκα replica! :green:

veteran29
27-04-10, 20:53
ακομα και με σκετο νερακι που δοκιμασα σημερα πρωτη φορα σοκολατα ειναι πολυ ευγευστη....ευτωχως εχω μπολικη

Kolorizos
27-04-10, 21:33
ειναι πολυ καλη σε γευση και για 3 ειδων πρωτεινης σε καλη τιμη των ** ευρω το 2κιλα ..ειναι καλη επιλογη

giannis64
27-04-10, 21:51
αυτή η βαριά γλυκιά γεύση της με ανησυχεί!!!!

primordial
27-04-10, 21:59
αυτή η βαριά γλυκιά γεύση της με ανησυχεί!!!!

+1

Πώς προκύπτει. Θα ήθελα πολύ να μάθω.

OffTopic>Το ίδιο ισχύει και για την Intra-Pro. Απίστευτα γλυκιά.<OffTopic

Αν μπορεί ας μας δώσει κάποιος τα φώτα του.

AGGELOS.K
27-04-10, 22:32
Είχα πάρει το χειμώνα γεύση βανίλια αγανάκτησα μέχρι να τελειώσει δεν μπορούσα να την πιω με τπτ.εχθές μου έδωσε ενα φιλαράκι να δοκιμάσω την σοκολάτα και έπαθα ζημιά....απλά φοβερή γευση:toast:

eri_87
28-04-10, 23:31
Και εγώ αυτήν έχω πάρει σε σοκολάτα... Καλύτερη κι από μίλκο παρόλο που βάζω μόνο νεράκι!!!! Άμα τη χτυπήσω κ με πάγο είναι ΤΕΛΕΙΑ!!!
Τώρα για τη γλυκύτητα... κανένα σχόλιο!!! Μου αρκεί που με έχει αποτρέψει απτο να τρώω σοκολατοειδή!:green:

Ramrod
29-04-10, 01:55
Ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι άλλα μη βαρέσετε...:green:

Τι πειράζει αν έχει και μερικές γλυκαντικές μέσα? Ούτως ή άλλως το πρωϊ και μετά την προπόνηση δεν παίρνουμε κυρίως πρωτεϊνη? Τότε δε θέλουμε να αναπληρώσουμε γλυκογόνο? Τότε δε θέλουμε μονοσακχαρίτες κλπ? Ακόμα και ζάχαρη να έχει τόσο κακό θα κάνει σε αυτές τις περιπτώσεις? Εξαιρούνται βέβαια όσοι κάνουν γράμμωση και όσοι παίρνουν πρωτεϊνη και πριν τον ύπνο ή σε άλλες φάσεις της ημέρας...

Και κάτι ακόμα...επειδή θέλω να τη δοκιμάσω αλλά τα blend δεν ενδείκνυνται μετά την προπ. πιστευεται αξίζει να την πάρω για κανένα μηνάκι ή θα με φρενάρει? Απ' οτι ξέρω δε κάνει και τόσο τραγική διαφορα...

σ.σ. τα οικονομικά μου δε μου επιτρέπουν να αγοράζω διάφορες σκόνες κάθε μήνα ή διμηνο...παιρνω μια και καλη. :green:

Niiick
29-04-10, 02:22
Τα γλυκαντικα(sweeteners) ειναι συνθετικα και μη θρεπτικα. Δηλαδη μπορει η ασπαρταμη να εχει 4 θερμιδες το γραμμαριο ως πεπτιδιο αλλα δε προκειται να βαλεις ποτε καπου ενα γραμμαριο ασπραρταμη αλλα ελαχιστη και ετσι οι θερμιδικη αξια ειναι μηδαμινη/αμεληταια.Δε προκειται να σε παχυνει πρωι,μετα τη προπονηση ή οποτε τα παρεις. Η ζαχαρη (σακχαροζη) δεν ειναι γλυκαντικο.

Και το προβλημα και η εννοια δεν ειναι μη σε θολωσουν τα 2, 3, 5 γραμμαρια υδατανθρακα που πιστευεις οτι ισως παρεις απο τα γλυκαντικα ( που δε προκειται και να τα παρεις) αλλα το τι επιπτωσεις εχει η χρηση και η καταχρηση στην υγεια οταν μιλαμε για συνεχη χρηση συμπληρωματων( πχ πρωτεινης)καθημερινα πολλες φορες την ημερα για μηνες ή και χρονια.

Αν η πρωτεινη ειναι τιγκα στην ασπαρταμη ή στην ακεσουλφαμη Κ για παραδειγμα?
Αν πινεις ενα συμπληρωμα που ειναι ελαφρως οξινο ή αλκαλικο και η ασπαρταμη διασπαστει και δωσει μεθανολη η οποια ειναι τοξικη και σε μεγαλες δοσεις εχει δυνατες παρανεργεις?
Μπορει η πιθανη καρκινογονος δραση της ασπαρταμης να μην επιβεβαιωθηκε τωρα αλλα ποιος ξερει αν θα επιβεβαιωθει στο μελλον?

Δε προκειται να σε φρεναρει το συμπληρωμα...

Ramrod
29-04-10, 03:04
Τα γλυκαντικα(sweeteners) ειναι συνθετικα και μη θρεπτικα. Δηλαδη μπορει η ασπαρταμη να εχει 4 θερμιδες το γραμμαριο ως πεπτιδιο αλλα δε προκειται να βαλεις ποτε καπου ενα γραμμαριο ασπραρταμη αλλα ελαχιστη και ετσι οι θερμιδικη αξια ειναι μηδαμινη/αμεληταια.Δε προκειται να σε παχυνει πρωι,μετα τη προπονηση ή οποτε τα παρεις. Η ζαχαρη (σακχαροζη) δεν ειναι γλυκαντικο.

Και το προβλημα και η εννοια δεν ειναι μη σε θολωσουν τα 2, 3, 5 γραμμαρια υδατανθρακα που πιστευεις οτι ισως παρεις απο τα γλυκαντικα ( που δε προκειται και να τα παρεις) αλλα το τι επιπτωσεις εχει η χρηση και η καταχρηση στην υγεια οταν μιλαμε για συνεχη χρηση συμπληρωματων( πχ πρωτεινης)καθημερινα πολλες φορες την ημερα για μηνες ή και χρονια.

Αν η πρωτεινη ειναι τιγκα στην ασπαρταμη ή στην ακεσουλφαμη Κ για παραδειγμα?
Αν πινεις ενα συμπληρωμα που ειναι ελαφρως οξινο ή αλκαλικο και η ασπαρταμη διασπαστει και δωσει μεθανολη η οποια ειναι τοξικη και σε μεγαλες δοσεις εχει δυνατες παρανεργεις?
Μπορει η πιθανη καρκινογονος δραση της ασπαρταμης να μην επιβεβαιωθηκε τωρα αλλα ποιος ξερει αν θα επιβεβαιωθει στο μελλον?

Δε προκειται να σε φρεναρει το συμπληρωμα...

Thanks Nick.
Ούτως ή άλλως γλυκαντικές σαν αυτές δε περιέχονται και σε μεγάλο ποσοστό τροφίμων/προϊόντων ευρείας κατανάλωσης...?
Όπως και να έχει κατάλαβα τι παίζει...

Niiick
29-04-10, 14:36
Περιεχονται ρε φιλε σε πολλα πραγματα αλλα οταν μια πρωτεινη ειναι πχ γευση σοκολατα και βαζεις ενα σκουπ σε 250 μλ νερο και ειναι σαν νερο με υπονοια σοκολατας με ισα ισα ενα αρωμα και μια αλλη με ενα σκουπ σε 250 μλ και βγενει βαρια γλυκια γευση σα 3 μιλκο πια θα εχει παραπανω γλυκαντικα?

Περιεχονται και αλλου αλλα δε θα πιεις 3 φορες τη μερα κουτακια κοκα κολα αλλα θα πιεις τρεις φορες τη μερα πρωτεινη. Δεν αναφερομαι σε σενα αλλα πιστευω καταλαβες τι εννοοω.

Ramrod
29-04-10, 14:50
Περιεχονται ρε φιλε σε πολλα πραγματα αλλα οταν μια πρωτεινη ειναι πχ γευση σοκολατα και βαζεις ενα σκουπ σε 250 μλ νερο και ειναι σαν νερο με υπονοια σοκολατας με ισα ισα ενα αρωμα και μια αλλη με ενα σκουπ σε 250 μλ και βγενει βαρια γλυκια γευση σα 3 μιλκο πια θα εχει παραπανω γλυκαντικα?

Περιεχονται και αλλου αλλα δε θα πιεις 3 φορες τη μερα κουτακια κοκα κολα αλλα θα πιεις τρεις φορες τη μερα πρωτεινη. Δεν αναφερομαι σε σενα αλλα πιστευω καταλαβες τι εννοοω.

Ναι απόλυτα...
Συζήτηση κάνουμε, δεν αμφισβητώ καθόλου αυτό που λες...απλά το γενίκευσα λιγάκι. Με κάλυψε το πρώτο ποστ σου...

VITO
30-04-10, 21:44
βανίλια σε 3 άτομα που έδωσα κανένας δεν μπόρεσε να την πιεί μόνο εγώ την κατάφερα προς το τέλος συνηθίζεις την γεύση ενώ η σοκολ. είναι πρώτη γι'αυτό προτείνω μόνο σοκολ.

Machiavelli
30-04-10, 21:58
Πολύ ωραία είναι και η βανίλια, απλά βγάζει μια φαρμακίλα.

TEFAAtzis
01-05-10, 00:23
Πολύ ωραία είναι και η βανίλια, απλά βγάζει μια φαρμακίλα.

αυτο ακριβως.Η μονη βανιλια που δεν μου βγαζει φαρμακιλα ειναι της Ον που πινω τωρα και ειναι πολυ ελαφρια

primordial
01-05-10, 12:37
αυτο ακριβως.Η μονη βανιλια που δεν μου βγαζει φαρμακιλα ειναι της Ον που πινω τωρα και ειναι πολυ ελαφρια

OffTopic Opened> Δοκίμασε Vanilla Creme από PHD και είμαι σίγουρος ότι θα αλλάξεις γνώμη....:shock::shock:<OffTopic Closed

gspyropo
01-05-10, 12:56
η πρωτερινη αυτη για μετα την προπονηση κανει...?εγω την χρησιμοποιουσα σαν γευμα μετα το πρωινο αλλα μου τελειωσε η καθαρη πρωτεινη μου...

TEFAAtzis
03-05-10, 00:49
OffTopic Opened> Δοκίμασε Vanilla Creme από PHD και είμαι σίγουρος ότι θα αλλάξεις γνώμη....:shock::shock:<OffTopic Closed


αν ειναι καθαρη θα την δοκιμασω γιατι εχω ακουσει καλα λογια και για την συγκεκριμενη μαρκα

gj
04-05-10, 00:02
Για ακόμα μια φορά η μυοφουισιον με εξέπληξε...
Οπως ήμουν έτοιμος να φαω τα δυο βραδυνά μου γιαουρτάκια επειδη βαργιόμουν πάλι να τρώω 2 (Δεν είναι και το καλύτερο μου αλλωστε:P) αποφάσισα να παρω ενα γιαουρτι να το ριξω σε ενα μπολ και να του ρίξω μέσα 1 σκουπ σοκολάτα.
ΤΙ ΜΟΥΣ ΣΟΚΟΛΑΤΑΣ ΚΑΙ ΜΑΛΑΚ!#&@#ΕΣ .... :shock::shock::shock::shock::shock: ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΕΙΝΑΙ ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΟ . Γιαουρτακι νουνου 2% με βελουδινη υφη 1 σκουπ... τελιο αποτέλεσμα. Αυριο θα το φάω αυτό για απόγευμα και θα ρίξω μέσα και κοματάκια φράουλας :P:P

Keysersoze27
05-05-10, 01:05
Να ρωτήσω....

Έχει κανένας από εσάς που έχει πρόβλημα με λακτόζη, παρουσίασει τίποτα με την Μyofusion?

θα εκτιμούσα πολύ εάν κάποιος με lactose-intolerance μου απαντούσε.. μην σκάσω παλι τζάμπα λεφτά σε πρωτεινη που θα πετάξω αργότερα :(

lokoo
05-05-10, 14:06
Η σοκολατα εχει γεματη γευση, σε χορταινει. Για μενα ειναι απο τις πιο γευστικες. Η φραουλα ειναι λιγο αγευστη κ δε σου προκαλει αυτο το αισθημα κορεσμου της σοκολατας. Και οι δυο παντως εχουν τελεια διαλυτοτητα.

stamthedrum
06-05-10, 20:03
Σήμερα άνοιξα το κουτί της φράουλας.... Η καλύτερη που έχω δοκιμάσει με διαφορά :thumbup: (όσον αφορά πρωτεΐνες με φρουτογεύσεις)

chaniotis.manos
08-05-10, 01:31
Είναι πολύ καή πρωτείνη. Σύντομα θα μάθετε απο το φόρουμ και ένα κατάστημα στην ελλάδα που έχει σπάσει την τιμή της για τα ελληνικά δεδομένα. Υπομονή κανα μήνα.

ΜΒ
δεν εινια και κατι το δυσκολο πλεον.οχι μονο για να βρεις αυτη την πρωτεινη αλλα και παρα πολλες αλλες.αν μπεις στο ********** την εχει την myofusion και σε πολυ καλη τιμη.την εχει 54 ευρω και στην φερνει και στο σπιτι χωρις εξοδα αποστολης.τωρα το που την βρηκες τσουχτερη την τιμη ενας θεος ξερει.και γενικως κιολας ολες οι πρωτεινες στα 2 με 2,2 κιλα καπου εκει παιζουνε στην τιμη.

**** Δεν επιτρεπονται λινκς πλην των χορηγων,Moderators Team ****

stamthedrum
14-05-10, 19:12
Myofusion σοκολάτα.... απλά δεν υπάρχει..... :bowdown:

ionos1
21-05-10, 09:50
αν εξαιρέσετε τη φαρμακίλα που βγάζει λίγο ..είναι από τις τop μαζί με την On:thumbup:

veteran29
21-05-10, 13:02
το 3ο 2μισακιλο (περιπου) σοκολατα και ακομα δεν μπουχτισα

-beba-
21-05-10, 13:04
Ούτε θα μπουχτίσεις ποτε...........είναι πολύ νόστιμη.

veteran29
21-05-10, 13:45
καιτα μπεμπα επειδη την πινω με νερο δεν με τρελαινει.αλλα ειναι γευστικη και αν παιξεις με την πυκνοτητα αναλογα τα κεφια τ αποτελεσμα σε ικανοποιει. πρωτεινη ειναι εξαλλου δεν ειναι μιλκσεικ απο τα φλοκαφε

-beba-
21-05-10, 15:16
Oταν έχεις πάνω από χρόνο να πιεις μιλκσεικ........τότε η myofusion σου φαίνεται καλύτερη από μιλκσεικ.........μη σου πω καλύτερη και από γαλακτομπούρεκο.

stamthedrum
21-05-10, 18:36
Oταν έχεις πάνω από χρόνο να πιεις μιλκσεικ........τότε η myofusion σου φαίνεται καλύτερη από μιλκσεικ.........μη σου πω καλύτερη και από γαλακτομπούρεκο.

Μπέμπα μαζί σου! Myofusion for the win!!

gj
21-05-10, 21:39
καιτα μπεμπα επειδη την πινω με νερο δεν με τρελαινει.αλλα ειναι γευστικη και αν παιξεις με την πυκνοτητα αναλογα τα κεφια τ αποτελεσμα σε ικανοποιει. πρωτεινη ειναι εξαλλου δεν ειναι μιλκσεικ απο τα φλοκαφε

Ρίξε κανα 2-3 φράουλες μέσα και τιγκαρέ το στα παγάκια... Μετα στου μουλτι και βρουυυυυυυυυυυυυ^&@(*(@_)$_@$@$)@$...... Εκεί να δεις milkshake οχι μακακιες...

Θα γλύφεις και το μουλτι... Με έσωσε αυτή η έμπνευση τώρα που καλοκαιριάτικα έχει πέσει η όρεξη στο μισό :green:

veteran29
21-05-10, 23:03
Βρε κ σκέτη καλή είναι... Γλυκαινεται ο ουρανισκος σου... Κ με κουακερ μέσα μια χαρά

Nick Sotiralis
29-05-10, 00:19
για μεταπροπονητικα κανει επειδη σκεφτομαι να την αγορασω και μονο εκει κολλαω

Ramrod
29-05-10, 01:46
για μεταπροπονητικα κανει επειδη σκεφτομαι να την αγορασω και μονο εκει κολλαω

Εντάξει, δε νομίζω ότι κάνει τρελή διαφορά...πόσο να σε φρενάρει, πιστευω πως ελάχιστα πιο αργα θα απορροφηθεί. Η διαφορά νομίζω είναι όσο και μεταξύ Isolate-consentrate...

Αλλά εγώ σου προτείνω την εξής εναλλακτική που θα εφαρμόσω και εγώ συντομα. Πάρε μια myofusion και μια whey για μεταπροπονητικά. Εγω σκέφτομαι να παίξω myofusion-ηρακλής απο τον επόμενο μήνα.

Petros_sbk
06-06-10, 17:57
πηρα και εγω λοιπον την myofusion σε γευση φραουλα και κρεμα (strawberries and cream) φοβερη γευση απο τις καλυτερες ''φραουλες''που εχω δοκιμασει!και με πολη καλη διαλυτοτητα!

για μεταπροπονητικα και γω πιστευω οτι δεν ειναι καταληλη επιλογη για το λογο οτι δεν θα αποροφηθει -χωνευθει γρηγορα απο τον οργανισμο λογο της καζεινης που περιεχει! ειδικα αν μετα την προπονηση και μετα το μεταπροπονητικο ροφημα ακολουθει γευμα σε διαστημα μιας ωρας ας πουμε!

καταληλοτερη για πρωινο με το σκεπτικο οτι θα κανεις το δευτερο γευμα 2.5 με 3 ωρες μετα και λογω των βιταμινων που εχει αλλα και για βραδινο γευμα λογο της καζεινης και των ωφελιμων λιπαρων που περιεχει 3 fat 0.5 saturated και τα υπολοιπα να ειναι cla.flaxseed oil kai sunflower oil!

και οσον αφορα το βραδινο γευμα αν σας φενονται πολλες οι 157 θερμιδες ριχνετε την δοση σε 20 γραμαρια και εχετε 85 θερμιδες 14προτ/2λιπαρα/3 υδαταν
Γιατι ειμαστε και σε περιοδο γραμωσης

versus
14-06-10, 23:43
σκέφτομαι να την αρχίσω!!

T0ny
15-06-10, 00:07
Εγω σκέφτομαι να παίξω myofusion-ηρακλής απο τον επόμενο μήνα.

:thumbup::thumbup: ωραιος

listen your body
15-06-10, 00:22
Η καλύτερη σοκολάτα που έχω πιει από θέμα γεύσης δεν παίζετε λέμε....
(και έχω δοκιμάσει αρκετές)...... :P

Και πολύ καλή για βράδυ σε κρατάει αρκετά :thumbup:


ΔΕΝ ΤΗΝ ΑΛΛΑΖΩ

Johnny21a
16-06-10, 12:07
Παιδια εγω προσωπικα δεν εμεινα καθολου ευχαριστημενος. Πρωτον μου χαλασε πολυ την γραμμωση σε σχεση με την προηγουμενη πρωτεινη που επαιρνα (Pro Complex) και δευτερον ειναι πολυ πηχτη για τα δικα μου γουστα ακομα και με νερο.
Τωρα παρηγγειλα την HydroWhey της ON που την βρηκα απο εξωτερικο σε πολυ καλη τιμη σε σχεση με τους κλεφτες εδω περα...

KATERINI 144
16-06-10, 12:13
Παιδια εγω προσωπικα δεν εμεινα καθολου ευχαριστημενος. Πρωτον μου χαλασε πολυ την γραμμωση σε σχεση με την προηγουμενη πρωτεινη που επαιρνα (Pro Complex) και δευτερον ειναι πολυ πηχτη για τα δικα μου γουστα ακομα και με νερο.
Τωρα παρηγγειλα την HydroWhey της ON που την βρηκα απο εξωτερικο σε πολυ καλη τιμη σε σχεση με τους κλεφτες εδω περα...να σου χαλασε την γράμμωση η πρωτεΐνη κομματι δύσκολο, για το δευτερο που λες λύνεται εύκολα, βαλε περισσότερο νερο, για το τρίτο κανενα σχόλιο....

Johnny21a
16-06-10, 12:19
Δεν ειπα οτι ημουν φετες και ειμαι χοντρος αλλα με θολωσε, το αν ειναι δυσκολο η οχι το ξερω απο τα αποτελεσματα...

KATERINI 144
16-06-10, 12:21
Δεν ειπα οτι ημουν φετες και ειμαι χοντρος αλλα με θολωσε, το αν ειναι δυσκολο η οχι το ξερω απο τα αποτελεσματα...εγω σου λεω κανεις λαθος.:thumbup:

giannis64
16-06-10, 12:49
εγω σου λεω κανεις λαθος.:thumbup:


+1 :thumbup:

michael-nrg
16-06-10, 12:55
εγω σου λεω κανεις λαθος.:thumbup:

+1 και απο εμενα. και εγω παλια πιστευα οτι με θολωναν πρωτεινη κρεατινη κτλ. χωρις να βλεπω οτι αυτο που με θολωνε πραγματικα ηταν η διατροφη. οποτε κοιταξε λιγο την διατροφη σου, γνωμη μου.

Ramrod
16-06-10, 13:01
εγω σου λεω κανεις λαθος.:thumbup:

+1

Εκτός και άν ήταν νοθεμένη και είχε ζάχαρες κλπ μέσα και θόλωσες απο αυτό...

Titanium
18-06-10, 12:03
Να ρωτισω κατι ρε παιδια??? στο e shop του site γραφει αυτο κατω απο την περιγραφη της συγκεκριμενης πρωτεινης :
( Προειδοποίηση: Δεν προορίζεται για άτομα κάτω των 18 ετών. Συμβουλευτείτε τον γιατρό σας πριν χρησιμοποιήσετε αυτό ή οποιοδήποτε άλλο προϊόν. Χρησιμοποιείται μόνο ως συμπλήρωμα διατροφής.)
Γιατι αυτο????? Εχει κατι που δεν εχουν οι αλες whey ή μηπος επειδη περιεχει και πρωτεινη αυγου?????

Muscleboss
18-06-10, 12:13
Αυτη η σειμείωση, αναγράφεται γενικά για προιόντα τα οποία δε συστήνονται σε ανηλίκους και σε αμερικανικά e-shop γράφεται και για τη Myofusion. Είναι κάτι καθαρά προληπτικό, κατά την άποψή μου δεν ισχύει, αλλά κρίναμε σωστό να το αναφέρουμε στο e-shop.

ΜΒ

fotis hks
18-06-10, 12:14
καμια σχέση.....δεν εχει αυτο περι πρωτείνης αυγου(αλμπουμινης) απλα και καλα επειδή οταν εισαι μικροτερος των 18 δεν εισαι τοσο υπευ8υνος του εαυτου σου και επειδη μπορεί να υπαρχουν ατομα που δεν εχουν ουσιωδη γνωση η επειδη μπορεί να πασχουν απο καποια πα8ηση των ζωτικων οργανων και δεν πρεπει να λαμβανουν μεγαλες ποσοτητεσ πρωτείνης(αυξημένη παραγωγή΄τοξινών),γι'αυτο και η εταιρια εχει βαλει αυτη τη σημανση για να μη μπλεκει με γραφειοκρατικα θεματα... ;)

Titanium
18-06-10, 12:27
ok νομιζω πως με καλιψατε απολιτα...:):)

traffic
19-06-10, 11:40
Γνωρίζει κανεις περιεκτικότητες της σε αμινοξεα??(bcaa-glutamine) δεν αναφερονται πουθενα πανω στο κουτι και στο site της εταιριας.....

lef
20-06-10, 13:54
Εχει δοκιμασει κανεις το φυστικοβουτηρο?Η συγκεκριμενη πρωτεινη ενδυκνειται για πρωινο η καλυτερα για ενδιαμεσα της ημερας?

manos_
20-06-10, 14:23
Εχει δοκιμασει κανεις το φυστικοβουτηρο?Η συγκεκριμενη πρωτεινη ενδυκνειται για πρωινο η καλυτερα για ενδιαμεσα της ημερας?

Για οποτε την χρειαζεσε.

lef
20-06-10, 14:27
Για οποτε την χρειαζεσε.

Mανο ψαχνω κατι για το πρωινο και για υποκαταστατο γευματος στην δουλεια αλλα με χαμηλους υδατανθρακες.πιστευεις ειναι καλη επιλογη η εχεις κατι καλυτερο να πρωτεινεις.πιστευεις οτι μπορω να καλυφθω και με whey?:toast:

manos_
20-06-10, 16:41
Mανο ψαχνω κατι για το πρωινο και για υποκαταστατο γευματος στην δουλεια αλλα με χαμηλους υδατανθρακες.πιστευεις ειναι καλη επιλογη η εχεις κατι καλυτερο να πρωτεινεις.πιστευεις οτι μπορω να καλυφθω και με whey?:toast:
Η συγκεκριμενη σε "κραταει" περισοτερο οπως και ολες οι τριων πηγων κτλ.Αναλογα τις αναγκες σου τωρα τι να σου πω πιστευω σε συνδιασμο με κανα φρουτο κατι θα γινει αλλα οτι υδατανθρακες ειναι να φας καλυτερα να τους τρως μεχρι το μεσημερι.

lef
20-06-10, 17:29
Η συγκεκριμενη σε "κραταει" περισοτερο οπως και ολες οι τριων πηγων κτλ.Αναλογα τις αναγκες σου τωρα τι να σου πω πιστευω σε συνδιασμο με κανα φρουτο κατι θα γινει αλλα οτι υδατανθρακες ειναι να φας καλυτερα να τους τρως μεχρι το μεσημερι.

:thumbup:
Αν ειναι θα την παιρνω στην δουλεια 2 ωρες πριν την προπονηση μου.Ηθελα να σε ρωτησω μια τετοια πρωτεινη κανει για πρωινο η θελουμε μια πιο αμεσα αποροφησιμη για αποφυγη καταβολισμου?
Υ.Γ περνω καζεινη 6-7 ωρες νωριτερα,πριν κοιμηθω.

drago
20-06-10, 19:14
Επειδή από ότι φαίνεται δεν το γνωρίζετε θα σας πω ένα μυστικό :P
Per FDA rules στα proprietary blends τα συστατικά πρέπει να αναγράφονται με σειρά από αυτό που είναι περισσότερο σε ποσότητα και τελευταίο αυτό που είναι σε μικρότερη ποσότητα.

good tip!!!

thx

manos_
20-06-10, 19:17
:thumbup:
Αν ειναι θα την παιρνω στην δουλεια 2 ωρες πριν την προπονηση μου.Ηθελα να σε ρωτησω μια τετοια πρωτεινη κανει για πρωινο η θελουμε μια πιο αμεσα αποροφησιμη για αποφυγη καταβολισμου?
Υ.Γ περνω καζεινη 6-7 ωρες νωριτερα,πριν κοιμηθω.

Οπως ειπα σε ενα παιδι που μου στειλε π.μ. αυτα ειναι λεπτομερειες δεν ειμαστε αγωνιστικοι.Ναι κανονικα θελει whey για να φυγει αμεσως μεσα αλλα σιγα τωρα μην τρελενεστε.

lef
20-06-10, 19:32
Οπως ειπα σε ενα παιδι που μου στειλε π.μ. αυτα ειναι λεπτομερειες δεν ειμαστε αγωνιστικοι.Ναι κανονικα θελει whey για να φυγει αμεσως μεσα αλλα σιγα τωρα μην τρελενεστε.

:thumbup:
επειδη μου αρεσει η ποικιλια πρωτεινων θα παρω μαζι με την whey και την καζεινη και μια myofusion.αν εχεις ακουσει κατι για το φυστικοβουτηρο πες μου γιατι μου ακουγεται νοστιμη:turtle:

manos_
20-06-10, 19:35
:thumbup:
επειδη μου αρεσει η ποικιλια πρωτεινων θα παρω μαζι με την whey και την καζεινη και μια myofusion.αν εχεις ακουσει κατι για το φυστικοβουτηρο πες μου γιατι μου ακουγεται νοστιμη:turtle:
Μπα δεν την εχω δοκιμασει αλλα αν κρινω απο το φυστικοβουτυρο σαν γευση ε θα μετραει ασχη,α.

paris
20-06-10, 19:38
καλησπερα παιδια και απο εμενα ειμαι νεος στο φορουμ και ψαχνω να βρω πληροφοριες για πρωτεινες.ειμαι 1.85 90 κιλα γυμνασμενος και εχω αρχισει τη γυμναστικη εδω και 1,5 μηνα βλεποντας αποτελεσμα χωρις ομως να παιρνω καποιο σκευασμα.μπορει να μου πει καποιος που να την εχει χρησιμοποιησει τουλαχιστον 1 μηνα και να εχει δει σημαντικα αποτελεσματα;αυτο που με ενδιαφερει ειναι περισοτερο η γραμμωση των μυων και οχι τοσο το φουσκωμα.δλδ θελω οσο περισοτερο γινεται να στεγνωσω.ειναι καταλληλη αυτη η πρωτεινη;οσο αναφορα την αξιοπιστια της εταιριας εχω ακουσει τα καλυτερα.μηπως ομως στην περιπτωση μου χρειαζομαι κατι αλλο;δε μπορω να πω οτι κανω αυστηρη διατροφη αλλα οσο μπορω προσεχω.φυμναζομαι με βαρη 4 φορες την εβδομαδα και κανω αεροβια ασκηση(ελληπτικο ποδηλατο μπασκετ)4 με 5 φορες την εβδομαδα.
επισης ειναι καταλληλη η πρωτεινη στην περιπτωση μου η μηπως χρειαζεται καποιο αλλο σκευασμα;σορρυ για το μεγαλο ποστ αλλα εχω πολες αποριες.γενικα δεν εχω δοκιμασει τιποτα απο αυτα γι’αυτο ειμαι περιεργος

deluxe
20-06-10, 20:12
Κατω απο 80% ειναι σε πρωτεινη. Αμα θελεις πιο καθαρη, κοιταξε για Reflex, On.

Αν θελεις 100αρα παρε την Isopure.

gmalamos
20-06-10, 20:17
Εμενα η συγκεκριμενη ειναι απο τις αγαπηνες μου..Δεν την εχω βαρεθει αν και την χρησημοποιω εδω και αρκετο καιρο!!

Titanium
21-06-10, 13:57
παιδια αν καπιος εχει δοκιμασει το φυστικη ας γραψει κανα σχολιο γιατι ειμαι ετημος να την χτυπισω:P:P:P:P

veteran29
22-06-10, 12:56
Μόλις παρέλαβαν την γεύση φυστικοβουτυρο- σοκολάτα και θέλω ν την πιω όλη και τα 2 κιλά!!!! Thankz muscleboss

Titanium
24-06-10, 15:13
:thumbup::thumbup::thumbup:

Muscleboss
24-06-10, 15:19
Μόλις παρέλαβαν την γεύση φυστικοβουτυρο- σοκολάτα και θέλω ν την πιω όλη και τα 2 κιλά!!!! Thankz muscleboss


Εμείς ευχαριστούμε Πάνο! :thumbup:
Τη γευση αυτη προς το παρόν δε θα τη βρετε σε κανένα άλλο ελληνικό e-shop...;)

Το προβλημα είναι οτι η Gaspari ανεβασε την τιμή της και μας παιρνει η μπάλα και εμάς τώρα που θα αναγκαστούμε σε αύξηση... :(

ΜΒ

Fotis_Patra
26-06-10, 01:58
H γευση φυστικοβουτυρο σοκολατα απλα τα σπαει :shock:
Γενικα εχω μεινει πολυ ευχαριστημενος απο ολες τις γευσεις τις Gaspari

primordial
26-06-10, 11:58
H γευση φυστικοβουτυρο σοκολατα απλα τα σπαει :shock:
Γενικα εχω μεινει πολυ ευχαριστημενος απο ολες τις γευσεις τις Gaspari

Μοναδική εξαίρεση αποτελεί η βανίλια..... δεν μπορούσα να την πιώ με τπτ. Η φράουλα είναι απίστευτη.
Αν κ δεν είμαι fan του φυστικοβούτυρου μάλλον θα δοκιμάσω κ την καινούργια.

Titanium
27-06-10, 16:32
:thumbup::thumbup::thumbup:μακαρι να ειναι τοσο καλη γιατι αυριο περιμενο δυο κουτια φυστικοβουτυρο σοκολατα...ελπιζο να μη τη βαρεθω γιατι θα μου κρατισει περιπου δυο μηνες....:P:P:P:P

versus
27-06-10, 16:37
Μοναδική εξαίρεση αποτελεί η βανίλια..... δεν μπορούσα να την πιώ με τπτ. Η φράουλα είναι απίστευτη.
Αν κ δεν είμαι fan του φυστικοβούτυρου μάλλον θα δοκιμάσω κ την καινούργια.
βανίλια.........:puke:




:thumbup::thumbup::thumbup:μακαρι να ειναι τοσο καλη γιατι αυριο περιμενο δυο κουτια φυστικοβουτυρο σοκολατα...ελπιζο να μη τη βαρεθω γιατι θα μου κρατισει περιπου δυο μηνες....:P:P:P:P

χαχαχα!άντε να δούμε!:lol:

TEFAAtzis
27-06-10, 16:51
:thumbup::thumbup::thumbup:μακαρι να ειναι τοσο καλη γιατι αυριο περιμενο δυο κουτια φυστικοβουτυρο σοκολατα...ελπιζο να μη τη βαρεθω γιατι θα μου κρατισει περιπου δυο μηνες....:P:P:P:P

το πολυ πολυ δινεις το ενα σε μενα:P

versus
27-06-10, 16:53
το πολυ πολυ δινεις το ενα σε μενα:P

αχαχαχα!!απλός και πρακτικός!:lol:

Titanium
28-06-10, 01:10
το πολυ πολυ δινεις το ενα σε μενα:P

αυτο οντος ειναι μια λυση χαχαχαχαχαχ:P:P:P:P

oxide
28-06-10, 01:39
παιδια ειμαι στο τελος του πρωτου μου κουτιου...και μπορω να πω απο οσο μπορω να κρινω οτι ειναι εξαιρετικη...

βεβαια εκανα το λαθος...και πηρα βανιλια...το παλικαρι στο μαγαζι,ειναι και γνωστος επεμενε για φραουλα αλλα δεν ακουσα...

τεσπα τελειωνει...και θα παρω σοκολατα την επομενη φορα...αν και θα προτιμουσα να δοκιμασω κανενα δειγμα πρωτα να μην εχω παλι 2.5κιλα φαρμακιλας..

versus
28-06-10, 11:29
παιδια ειμαι στο τελος του πρωτου μου κουτιου...και μπορω να πω απο οσο μπορω να κρινω οτι ειναι εξαιρετικη...

βεβαια εκανα το λαθος...και πηρα βανιλια...το παλικαρι στο μαγαζι,ειναι και γνωστος επεμενε για φραουλα αλλα δεν ακουσα...

τεσπα τελειωνει...και θα παρω σοκολατα την επομενη φορα...αν και θα προτιμουσα να δοκιμασω κανενα δειγμα πρωτα να μην εχω παλι 2.5κιλα φαρμακιλας..

καλά κι εσύ γιατί επέμενες βανίλια;

oxide
28-06-10, 11:36
ε γιατι μου αρεσει σαν γευση και απο αλλες πρωτεινες με αυτη την γευση ειχα μεινει απολυτα ευχαριστημενος

Titanium
28-06-10, 14:52
πριν λιγες ωρες παρελαβα 2 2κιλα φυστικι και το μονο που εχω να πω ειναι πως ειναι οτι καλυτερο εχω πιει...απλα φανταστικη.....γευση 11\10:P διαλυτοτιτα 9\10...


Τελικα ο τεφαατζης ατυχισε:P:P:P:P:P:P:P:P:P

iroNMike1995
24-07-10, 16:34
Ποιο ειναι το καταστημα που εχει σπασει την τιμη της?

oxide
26-07-10, 16:40
παρελαβα σοκολατα...και ειναι πολυ νοστιμη...
ειχα ενα δειγμα mass gainer σοκολατα και μου φανηκε διαφορετικη...εχει δοκιμασει κανεις να μου πει αν ισχυει η κανω λαθος?

Marios1991
30-07-10, 19:15
Γεια σας παιδιά,
Εχω μια μεγάλη απορία με την πρωτεινη Gaspari Myofusion..

Στα 100 γραμμάρια αντιστοιχεί 111mg cholesterol..
Κακό είναι αυτο έτσι ?

πως γίνεται να είναι μια απο τις καλύτερες πρωτείνες ? ή απλά δεν παίζει ρόλο ?

ευχαριστώ

Titanium
30-07-10, 21:59
δεν ειναι κακο ισα ισα εχει καλη αναλογια σε χολιστερινη γιατι στα 30γρ εχει 33,3 χολιστερινη και αλλες εχουν πολυ περισοτερο.....οποτε:toast::toast::toast:

Adinamos
18-08-10, 17:04
Αραγε γιατι στο επισημο φορουμ της Gaspari προτεινουν τη myofusion ως καλυτερη επιλογη για pwo απο την intrapro που ειναι isolate??????:unsure::unsure::unsure::unsure:

TEFAAtzis
18-08-10, 17:09
Αραγε γιατι στο επισημο φορουμ της Gaspari προτεινουν τη myofusion ως καλυτερη επιλογη για pwo απο την intrapro που ειναι isolate??????:unsure::unsure::unsure::unsure:

οπως ειπες και εσυ για πριν την προπονηση οχι για μετα που θελει αμεση αποροφηση και δλδ την isolate.Λογικα το κανουν γιατι και καλα διασπατε αργα σου λεει και θα εχει μεγαλη διαρκεια αποροφησης πραγμα οτι πρεπει για οταν κανεις προπονηση

Adinamos
18-08-10, 17:25
pwo=post workout=μετα την προπονηση.
Οριστε και το λινκ που παραθετει την myo καλυτερη απο την intra για Μετα Την Προπονηση (ας αφησουμε τα αρκτικολεξα:))
http://gaspariforum.com/index.php?topic=6242.0

TEFAAtzis
18-08-10, 17:43
pwo=post workout=μετα την προπονηση.
Οριστε και το λινκ που παραθετει την myo καλυτερη απο την intra για Μετα Την Προπονηση (ας αφησουμε τα αρκτικολεξα:))
http://gaspariforum.com/index.php?topic=6242.0

λαθος μου τοτε νομιζα εννοουσες pre.Ισως το κανουν καθαρα και μονο για λογους διαφημισης μιας και η τιμη της Myofusion ειναι πολυ πιο κατω απο αυτην της Intra

mekefi
19-08-10, 21:50
παιδια κι εγω την δοκιμασα την συγκεκριμενη
ειχε καλη διαλυτοτητα,τπτ το ασυνιθιστο πιστευω
και ωραια γευση,σοκολατα ειχα παρει(παντα σοκολατα παιρνω βασικα)
Παντως απο ογκο δεν μου εδωσε τιποτε.Απολυτως τιποτα.
Επειτα την αλλαξα με μια twinlab και ειδα αποτελεσματα
Παρεπιπτωντος και 2 φιλοι μου που την δοκιμασαν εχουν την ιδια γνωμη

arisfwtis
19-08-10, 21:57
η πρωτεινη δν δινει ογκο

mekefi
19-08-10, 22:02
με το ιδιο προγραμα,με την ιδια διατροφη
αλλαξα πρωτεινη και σε ενα μηνα ειδα διαφορα στο βαρος μου,τι πρεπει να συμπερανω??

Ramrod
20-08-10, 00:21
με το ιδιο προγραμα,με την ιδια διατροφη
αλλαξα πρωτεινη και σε ενα μηνα ειδα διαφορα στο βαρος μου,τι πρεπει να συμπερανω??

Πως όταν πήρες τη myofusion δεν είχε έρθει η ώρα να "ανέβεις level"...

Συμπτωση πιθανότατα...ή έκανες κάτι άλλο πιο σωστά...

Marios1991
06-09-10, 03:43
Γεια σας παιδια, το ξερω ότι υπαρχει ειδη thread γι'αυτό το συμπληρωμα αλλα θα ηθελα να κανω ένα σημαντικο ποστ.

Βασικα , λογω καποιου thread σε αυτό το φορουμ στο οποιο ποσταρε μια απαντηση ο devil οπου ηταν καποιες αναλυσεις εκεινου του συγκεκριμενου συμπληρωματος, μου κινησε την περιεργεια και κοιταξα για την ξακουστη αυτή πρωτεινη που οι περισσοτεροι την περνουμε ( και εγω) . Παντως μπραβο στον devil

Κοιταξτε: τα στατς που αναγραφονται στην ετικετα του προιοντος
http://i460.photobucket.com/albums/qq328/M4LN/MyoFusionSupplementFacts_0001.jpg

Το lab analysis test που εχει γινει 2 φορες:

http://a.imageshack.us/img137/1527/coc1.gif

http://a.imageshack.us/img835/1465/test1.gif

http://a.imageshack.us/img837/9378/coc2.gif

http://a.imageshack.us/img827/7416/test2j.gif

Underdosage of protein
Ευχαριστω ;)

Devil Randime
06-09-10, 03:50
Σημαντικ statement αυτο.. Αλλη δοσολογια γραφει στην ετικετα ενω αλλη περιεχει? Μαλιστα... Μονο την πρωτείνη του βρηκαν σε άλλες δόσεις, κανενα άλλο ingridient?

Marios1991
06-09-10, 03:51
Προστοπαρον μονο αυτά βρηκα

Niiick
06-09-10, 03:52
Και με εφτιαξες ρε φιλε, λεω θα ειναι hplc, να δουμε την απειρη μα απειρη σαβουρα που θα χει μεσα η συγκεκριμενη, αλλα περιεκτικοτητα αναλυει. Ε τουλαχιστον μαθαμε οτι εχει 15 γραμμαρια λιγοτερο απ οσο λεει χαχα:welcome:

Devil Randime
06-09-10, 03:55
Ενταξει τον κολοσσο eurofins δεν μπορεις να τον αμφισβητησεις ετσι ευκολα. Ε ενταξει ρε φιλε δε ξερεις τι βαζουν μεσα οι εταιριες (μιλαω σε ποσοτητες παντα) αλλα και γενικοτερα... Εχεις πολλες επιλογες απο εταιριες εκει έξω, οποτε ...

Marios1991
06-09-10, 03:58
Από το κινητο τα κανω ποστ ειμαι σκοπια :p όταν παω σπιτι θα κοιταξω πιο καλα.. Πρεπει να παιζει κατι και για αλλα συστατικα αποκλειεται να είναι όπως γραφονται οι δοσολογιες

Devil Randime
06-09-10, 04:06
Ε τουλαχιστον μαθαμε οτι εχει 15 γραμμαρια λιγοτερο απ οσο λεει χαχα:welcome:

Δεν εχει 15γρ λιγοτερα φιλος. 25 λεει στην ετικετα και η eurofins λεει 21,6.... Αλλα και παλι ειναι μια σεβαστη διαφορά αν ισχύει...

Marios1991
06-09-10, 04:16
Ναι ρε φιλε , συγκεκριμενα εξαρταται από τον καθενα μας αν βαζει 1 σκουπ. Βασικα , στο 1 σκουπ χανεις 5γρ

Εγω βαζω 2 ασπμ χανω 10 γρ οπου είναι καποια ποσοτητα...

Muscleboss
06-09-10, 09:16
Η απάντηση στα παραπάνω από τον Rich Gaspari:

http://www.gasparinutrition.com/Company/MyoFusionProteinLabStudy/tabid/526/Default.aspx

Η δική μου απάντηση:

Δεν είναι τυχαίο ότι η Myofusion προκάλεσε μεγάλη αίσθηση σκαρφαλώνοντας στις πρώτες θέσεις πωλήσεων στην Αμερική και παγκοσμίως. Η ποιότητα των συμπληρωμάτων της Gasrapari είναι ΑΑΑ+ και σε έλεγχο που είχε γίνει οταν το προιόν πρωτοεμφανίστηκε στην Ελλάδα τα αποτελέσματα ήταν ακριβώς αυτά που αναφέρει ο ίδιος ο Gaspari παραπάνω (24.5+γρ πρωτ ανά σκουπ).
Νομίζω οτι οι μεγάλες επιτυχίες πάντα έχουν κ αντιπάλους που προσπαθούν να τις μειώσουν και νομίζω οτι η Myofusion προκάλεσε αναστάτωση και πολλές ζήλιες.

Η δική μου εγγύηση και δέσμευση είναι ότι δεν έχετε κανένα λόγο να ανησυχείτε για τη Myofusion. Πριν λίγα λεπτά κατανάλωσα άλλα 2 σκουπ και θα συνεχίσω να το κάνω. Καλύτερα ανησυχήστε για τα υπόλοιπα συμπληρώματά σας, για τα οποιά έχετε κάθε λόγο να το κάνετε... :toast:

ΜΒ

ioannis1
06-09-10, 09:33
και εγω αυτη χρησιμοποιω ακομη και στους αγωνες.:thumbup:
αρχισε ο συνηθισμενος πολεμος εταιρειων οταν καποια συμπληρωματα ανεβαινουν.

Ευρης
06-09-10, 10:01
Παιδια τωρα τελευταια 3εκινησα να παίρνω τη Myofusion ενω μεχρι τωρα επαιρνα την Ισο 100 που ειναι 93%. Η myofusion ειναι 80αρα.Αυτο που θελω ν μαθω ειναι αν οντως 8α παρω κιλα μυικα με τη σωστη διατροφη φυσικα και αν 8α παρω λιπος ιδιαιτερα στ περιοχη της κοιλιας γτ ετσι μ εχουν πει.Αληθευει?

arisfwtis
06-09-10, 10:04
http://bodybuilding.gr/forum/showthread.php?t=5472
υπαρχει ηδη τοπικ για την myofusion και ειναι 70αρα πρωτεινη:toast:

KATERINI 144
06-09-10, 10:12
τα θέματα συγχωνεύτηκαν, πριν ανοίξετε νεο θεμα ψαξτε αν προϋπάρχει.

KATERINI 144
06-09-10, 10:35
και εγώ αυτή χρησιμοποιώ και την εμπιστεύομαι σαν εταιρία.

noz1989
06-09-10, 10:38
Κατ εμε δεν ειναι θεμα το ποση πρωτεινη εχει, σιγα... οι περισσοτερες εχουν αποκλισεις!

Το θεμα ειναι τα υπολοιπα συστατικα γλυκαντικες, συντηριτικα, αρρωματα, κλπ.

Adinamos
06-09-10, 11:10
+1 για myofusion απο μενα!:thumbup:

Marios1991
06-09-10, 11:12
Lol ρε παιδια... Δεν κανω καποιο πολεμο εναντια σε αυτή την εταιρεια. Και εγω την χρησιμοποιοω απλα βρηκα αυτά τα αποτελεσματα και τα εκανα ποστ ετσι για να ειμαστε ενημεροι.

Επισης βρηκα και κατι άλλο για το superpump αλλα θα βγω εκτος του τοπικ , θα κανω άλλο thread όταν παω σπιτι και κατσω στο pc μου

vAnY
06-09-10, 11:24
βρε παιδια οκ μεργαλη εταιρια καταξιωμενη δε λεω, αλλα τοτε γιατι να γραφει 25g protein και να βαζει "μονο" 21??? ποιος ο λογος?:unsure: ψιλο κοροιδια δεν ειναι.?

Marios1991
06-09-10, 11:28
βρε παιδια οκ μεργαλη εταιρια καταξιωμενη δε λεω, αλλα τοτε γιατι να γραφει 25g protein και να βαζει "μονο" 21??? ποιος ο λογος?:unsure: ψιλο κοροιδια δεν ειναι.?

+1 :toast:

Κι εγω αυτό λεω...

ioannis1
06-09-10, 11:41
το συγκεκριμενο κουτι μπορει να δειχνει αυτο ενω ενα αλλο περισσοτερο.στο φιναλε μην την παιρνετε ρε παιδια.λες και ξερετε οι αλλες μαρκες εχουν αυτα που λενε.η τα αλλα που παιρνετε ειναι ενταξει.

deluxe
06-09-10, 11:48
Καλα εννοειται οτι απο τα 100 κουτια που βγαζουν τα 10 θα ειναι μουφα.. Δε υπαρχει αμφιβολια σε αυτο. Οχι μονο με τη gaspari, αλλα με ολες τις εταιριες..

thanasis reaction
06-09-10, 11:48
το συγκεκριμενο κουτι μπορει να δειχνει αυτο ενω ενα αλλο περισσοτερο.στο φιναλε μην την παιρνετε ρε παιδια.λες και ξερετε οι αλλες μαρκες εχουν αυτα που λενε.η τα αλλα που παιρνετε ειναι ενταξει.

:thumbup::thumbup:

vAnY
06-09-10, 11:53
:unsure:Ναι αμα το καλοσκεφτουμε η gaspari ειναι τοσα χρονια στο χωρο και τοσοι αθλητες την εμπιστευονται την εταιρια... αρα ποιοτικα ειναι απο τις καλυτερες....τωρα αν βαζει ενα γρ λιγοτερο η περισσοτερο ε ενταξει για να λεει ο Γιαννης οτι ολες το κανουν, τουλαχιστον ας εμπιστευτουμε καταξιωμενες εταιριες οπως ειναι η gaspari.:)

giannis64
06-09-10, 11:59
Καλα εννοειται οτι απο τα 100 κουτια που βγαζουν τα 10 θα ειναι μουφα.. Δε υπαρχει αμφιβολια σε αυτο. Οχι μονο με τη gaspari, αλλα με ολες τις εταιριες..

+10000:thumbup: εδω θα συμφωνησω με τον ντελουξ!!!:green:

οταν μιλαμε για gaspari και ιδικα για την myofusion, ειναι σαν να μιλαμε για την μερσεντεζ!!

εγω παντος δεν την αλλαζω με τιποτα!!;)

gmalamos
06-09-10, 11:59
Myo or ever...Μην τρελενεστε...Ειναι κατα την αποψη μου οτι καλυτερο κυκλοφορει στην αγορα.....

TEFAAtzis
06-09-10, 14:31
πραγματικα ωραια πρωτεινη και η μπανανα που καταλανωνω τωρα απλα απιστευτη!!!

Eddie
06-09-10, 14:35
Ας μου εξηγησει και μενα καποιος γιατι βλεπω οτι γινεται μεγαλος ντορος γι αυτη την πρωτεινη και θελω να τη δοκιμασω.Απ οτι καταλαβα,την παιρνουμε οποτε θελουμε μεσα στη μερα πλην προ-προπονητικα και μεταπροπονητικα??

Η milk isolate πηγη που γραφει ειναι 80% καζεινη,οποτε καθυστερει σημαντικα την αφομειωση.

giannis64
06-09-10, 14:41
Βασίλη δεν ξέρω για τους άλλους, αλλά επειδή εγώ προσωπικά έχω ένα πολύ άγευστο πρωινό, βάζω μέσα αυτήν την πρωτεΐνη και του δίνει καταπληκτική γεύση!!

φαντάσου ένα πρωινό με βρώμη, νερό, 6 ασπράδια ωμα και μια μπανάνα σε ένα μπλέντερ! χωρίς αυτήν την πρωτεΐνη δεν πίνετε! δοκίμασα και άλλες και δεν έκαναν δουλειά σε θέμα γεύσης!

άσε που την πίνω και ανάμεσα στον ύπνο!!

TEFAAtzis
06-09-10, 14:45
Βασίλη δεν ξέρω για τους άλλους, αλλά επειδή εγώ προσωπικά έχω ένα πολύ άγευστο πρωινό, βάζω μέσα αυτήν την πρωτεΐνη και του δίνει καταπληκτική γεύση!!

φαντάσου ένα πρωινό με βρώμη, νερό, 6 ασπράδια ωμα και μια μπανάνα σε ένα μπλέντερ! χωρίς αυτήν την πρωτεΐνη δεν πίνετε! δοκίμασα και άλλες και δεν έκαναν δουλειά σε θέμα γεύσης!

άσε που την πίνω και ανάμεσα στον ύπνο!!

και γω το κανω αυτο:thumbup:

flexakis
06-09-10, 14:48
Ηθελα να επισημανω οτι καθε γευση εχει και διαφορετικη περιεκτικοτητα σε πρωτεινη,δλδ η σοκολατα μπορει να εχει πιο λιγα γρ. πρωτεινης ανα σκουπ σε συγκριση με την βανιλια π.χ. αυτο συμβαινει σε πολες εταιριες,ισως και εδω.
Συνηθως εμεις οι μποντιμπιλντερς ειμαστε λιγο της υπερβολης,δλδ. λεει ενα σκουπ και μεις βαζουμε 1 και κατι για να ειμαστε παντα καλυμενοι σε θεματα πρωτεινης,οποτε δεν ανυσηχουμε αν εχει 21 η 25 γρ.

salpas18
06-09-10, 14:49
και εγω αυτη χρησιμοποιω ακομη και στους αγωνες.:thumbup:
αρχισε ο συνηθισμενος πολεμος εταιρειων οταν καποια συμπληρωματα ανεβαινουν.

να ρωτησω κατι ασχετο σορρυ κιολας ioanni και μετα την προπο αυτην βαζεις η whey?

giannis64
06-09-10, 14:50
Ηθελα να επισημανω οτι καθε γευση εχει και διαφορετικη περιεκτικοτητα σε πρωτεινη,δλδ η σοκολατα μπορει να εχει πιο λιγα γρ. πρωτεινης ανα σκουπ σε συγκριση με την βανιλια π.χ. αυτο συμβαινει σε πολες εταιριες,ισως και εδω.
Συνηθως εμεις οι μποντιμπιλντερς ειμαστε λιγο της υπερβολης,δλδ. λεει ενα σκουπ και μεις βαζουμε 1 και κατι για να ειμαστε παντα καλυμενοι σε θεματα πρωτεινης,οποτε δεν ανυσηχουμε αν εχει 21 η 25 γρ.

+1:thumbup:
και δεν λες οτι πολλες φορες κοτσαρουμε και 2 σκουπ αντι για ενα??:green:

Eddie
06-09-10, 14:52
Οκ.Να ξερω να τη δοκιμασω τοτε;)

Adinamos
06-09-10, 14:55
άσε που την πίνω και ανάμεσα στον ύπνο!!

Δηλαδη??? Εκει που σηκωνεσαι να κατουρησεις το βραδυ, χτυπας και μια πρωτεινη??:unsure::unsure::unsure::unsure:

Eddie
06-09-10, 14:56
Δηλαδη??? Εκει που σηκωνεσαι να κατουρησεις το βραδυ, χτηπας και μια πρωτεινη??:unsure::unsure::unsure::unsure:

Φυσικα,και γω το κανω αυτο.Εαν εχουν περασει 4-5 ωρες που κοιμαμαι ναι,αν πεσω για υπνο στις 1 και στις 2 παω για κατουρημα δε παιρνω.

giannis64
06-09-10, 14:56
Δηλαδη??? Εκει που σηκωνεσαι να κατουρησεις το βραδυ, χτηπας και μια πρωτεινη??:unsure::unsure::unsure::unsure:

ναι φυσικα!!
υπαρχει τιποτα καλυτερο??
οχι ομως να βαζεις ρολοι? μονο αν σηκωθεις απο μονος σου!;)

giannis64
06-09-10, 14:56
Φυσικα,και γω το κανω αυτο.Εαν εχουν περασει 4-5 ωρες που κοιμαμαι ναι,αν πεσω για υπνο στις 1 και στις 2 παω για κατουρημα δε παιρνω.

:thumbup:

Eddie
06-09-10, 14:57
Μα το ενα σκουπ δε λεει τιποτα απο μονο του!Ο καθενας κοιταει να παιρνει τα γραμμαρια που του αναλογουνε.

TEFAAtzis
06-09-10, 14:57
ναι φυσικα!!
υπαρχει τιποτα καλυτερο??
οχι ομως να βαζεις ρολοι? μονο αν σηκωθεις απο μονος σου!;)


μην βαρεσετε αλλα κανα 2 φορες το χω κανει αυτο:unsure:

Adinamos
06-09-10, 15:00
Tι λετε τωρα ρε μαγκες!!!
Την επομενη φορα πριν πεσω για υπνο θα βαλω το σεικερ πανω απο το καζανακι της τουαλετας, αμα σηκωθω για κατουρημα να το θυμηθω!!!

Eddie
06-09-10, 15:01
[/COLOR]

μην βαρεσετε αλλα κανα 2 φορες το χω κανει αυτο:unsure:

Χαλας την εκκριση της αυξητικης σου τσαμπα ρε.

Απορω,αμα δεν εβαζες ξυπνητηρι,ποσο τουμπανο θα ησουν τωρα?:P

TEFAAtzis
06-09-10, 15:04
Χαλας την εκκριση της αυξητικης σου τσαμπα ρε.

Απορω,αμα δεν εβαζες ξυπνητηρι,ποσο τουμπανο θα ησουν τωρα?:P

X0AX0AX0AX0AXA0X0AX0A λες για αυτο να ειμαι ετσι τσιλημπιθρας ρε Bill???

ioannis1
06-09-10, 15:09
να ρωτησω κατι ασχετο σορρυ κιολας ioanni και μετα την προπο αυτην βαζεις η whey?

την ιδια βαζω γιατι γουευ ειναι και αυτη.

Eddie
06-09-10, 15:13
την ιδια βαζω γιατι γουευ ειναι και αυτη.

Δεν ειναι whey Γιαννη,blend ειναι!Αφου εχει μεσα και αλμπουμινη και milk isolate που το 80% ειναι της milk isolate ειναι καζεινη.

TEFAAtzis
06-09-10, 15:17
Δεν ειναι whey Γιαννη,blend ειναι!Αφου εχει μεσα και αλμπουμινη και milk isolate που το 80% ειναι της milk isolate ειναι καζεινη.

σωστος ο Βασιλης.Μηπως μπερδευτικες ρε τεραστιε???

giannis64
06-09-10, 15:18
ετσι οπως τα λέει ο βασιλης ειναι!!!:rolf::rolf::rolf::rolf:

sTeLaKoS
06-09-10, 15:38
την ιδια βαζω γιατι γουευ ειναι και αυτη.

Να Γιάννη γιατί δε μπορείς να βάλεις κιλά και έχεις κολλήσει στα 75. Επειδή πίνεις καζείνη και αλμπουμίνη μεταπροπονητικά! :turtle::turtle::turtle:
Α μη ξεχάσω το μέλι ή τη δεξτρόζη αντί του vitagro ή του waxy. :green:

Αυτό έτσι για να δούμε πόσο λάθος κάνουμε εμείς οι όχι τόσο έμπειροι που όμως κοιτάμε τη λεπτομέρεια..


Stick to basics μάγκες, ο Arlond γάλα έπινε.

jGod
06-09-10, 15:47
μακαρι το μονο θεμα στις πρωτεινες να ειναι αυτες οι ψιλοδιαφορες 2-3 γρ. πρωτεινης..δεν λεω να γραφει 25γρ. πρωτ. και να χει 12.5!
παρολα αυτα η κοροιδια ειναι κοροιδια..αλλα θα θελα να παιξει ενα τσεκ σε ολες τις εταιριες ταυτοχρονα ..και απο κει να βγουνε συμπερασματα..προσωπικα δν εμπιστευομαι καμια..περα απο 1-2 πανακριβες εταιριες οπως την AST vp2 που ετυχε οταν ειχα προσβαση σε χημειο να την κανουμε αναλυση για εκπαιδευτικους σκοπους ..και πάλι όμως δεν ξέρεις αν ολες οι παρτιδες ειναι οκ.

TEFAAtzis
06-09-10, 16:53
μακαρι το μονο θεμα στις πρωτεινες να ειναι αυτες οι ψιλοδιαφορες 2-3 γρ. πρωτεινης..δεν λεω να γραφει 25γρ. πρωτ. και να χει 12.5!
παρολα αυτα η κοροιδια ειναι κοροιδια..αλλα θα θελα να παιξει ενα τσεκ σε ολες τις εταιριες ταυτοχρονα ..και απο κει να βγουνε συμπερασματα..προσωπικα δν εμπιστευομαι καμια..περα απο 1-2 πανακριβες εταιριες οπως την AST vp2 που ετυχε οταν ειχα προσβαση σε χημειο να την κανουμε αναλυση για εκπαιδευτικους σκοπους ..και πάλι όμως δεν ξέρεις αν ολες οι παρτιδες ειναι οκ.

+ 10000000

flexakis
06-09-10, 16:59
μακαρι το μονο θεμα στις πρωτεινες να ειναι αυτες οι ψιλοδιαφορες 2-3 γρ. πρωτεινης..δεν λεω να γραφει 25γρ. πρωτ. και να χει 12.5!
παρολα αυτα η κοροιδια ειναι κοροιδια..αλλα θα θελα να παιξει ενα τσεκ σε ολες τις εταιριες ταυτοχρονα ..και απο κει να βγουνε συμπερασματα..προσωπικα δν εμπιστευομαι καμια..περα απο 1-2 πανακριβες εταιριες οπως την AST vp2 που ετυχε οταν ειχα προσβαση σε χημειο να την κανουμε αναλυση για εκπαιδευτικους σκοπους ..και πάλι όμως δεν ξέρεις αν ολες οι παρτιδες ειναι οκ.
Ρε παιδια 21,6 γρ πρωτεινης λεει η αναλυση και οχι 12γρ.!

Titanium
06-09-10, 17:45
Ρε παιδια 21,6 γρ πρωτεινης λεει η αναλυση και οχι 12γρ.!

Ναι αλλα στα 36 γρ που ειναι το σκουπ...οποτε αμεσος βγενει 60νταρα......

Devil Randime
06-09-10, 17:53
Ναι αλλα στα 36 γρ που ειναι το σκουπ...οποτε αμεσος βγενει 60νταρα......

Βασικα ο Gaspari απ'οτι διαβασα δικαιολογει τα αποτελεσματα της ερευνας της eurofins λεγοντας πως η % στη πρωτείνη μπορει να αλλαξει αν το προιον υποστει υγρασία. Μαλιστα ειπε πως στα εργαστήρια τα προιοντα δεν τυχαινουν και της καλυτερης των συνθηκων μιας και δε τα προσεχουν σε τι συνθηκες τα εκθετουν. Σε αυτο δεν εχει αδικο πάντως...

chaniotis.manos
21-09-10, 22:00
και εγω εγω ακουσει πολ καλα λογια για την myofusion.στα παγκοσμια φορουμ την εχουνε στην τοπ τριαδα.θα την δοκιμασω και εγω.τωρα η γευσεις ..παιζουνε στον καθενα.και μενα μου προτεινανε την ον και οτι εχει φανταστικη γευση βαννιλιας αλλα εμενα δεν μου αρεσε.πολυ καλη διαλυτικοτητα αλλα απο γευση.... τωρα γουστα ειναι αυτα.και γενικως απο οτι εχω καταλαβει του γκασπαρι τα προιοντα ειναι ολα καλα.εχει βγαλει λιγα προιοντα αλλα ειναι ολα πολυ καλα.οσο αφορα την τιμη ειναι πολυ μικρες οι αποκλησεις.κανα 5 ευρω πανω κατω.

Adinamos
28-09-10, 20:54
Οποιος θελει ας αναμειξει 1 σκουπ σοκολατα και 1 σκουπ φυστικοβουτηρο. Παρα πολυ ωραια η γευση απο την μιξη, Θα ελεγα οτι μειωνει κατα πολυ τη 'φαρμακιλα' που βγαζει η γευση φυστικοβουτηρο.
Thumbs up for Extra Chocoalte Peanutbutter:thumbup:

thegravijia
09-10-10, 16:44
πηγα σημερα στα xtreme και ο πωλητης μου προτεινε αυτη αλλα εγω επεμενα για την syntha cream k cookies :angry:
μαλακια εκανα?
τελικα δεν πηρα καμια :unsure:

Titanium
09-10-10, 17:31
πηγα σημερα στα xtreme και ο πωλητης μου προτεινε αυτη αλλα εγω επεμενα για την syntha cream k cookies :angry:
μαλακια εκανα?
τελικα δεν πηρα καμια :unsure:

Ναι γιατι πρωτον την εχουν σε προσφορα και εχει την χαμιλοτερη τιμη στην ελλαδα στα χτρ και δευτερον γιατι ειναι πολυ καλη.....:toast:

No Cash
09-10-10, 18:36
τελικα δεν πηρα καμια :unsure:


καλα εκανες :thumbup:

thegravijia
09-10-10, 22:33
καλα εκανες :thumbup:
γιατι ρε νοκασ ποια προτεινεις εσυ?

Hercules
10-10-10, 01:22
εγω παντως πηρα την myofusion 1 kg 25 ευρω σε βανιλια,οτι ειχε μεινει.απο γευση απαιχτη

ancient
10-10-10, 16:05
Γειας ,, σας,,

θα ηθελα την γνωμης σας για την MYOFUSION πρωτεινη ειναι καλη? την εχει δοκιμαση κανεις ? σκεφτομαι να την παρω αμα καποιος ξερρει κατι ας απαντησει ευχαρηστω η ας πρωτινη κατι καλυτερο :)

TEFAAtzis
10-10-10, 16:18
topic locked.Υπαρχει ειδη θεμα με την πρωτεινη αυτη.Πριν το κλειδωσουν οι mods θα σου πω απλα οτι ειναι καλη και γενικα αξιοπιστης εταιρειας.Απλα αλλη φορα κανε ενα search για το θεμα που θες

gmalamos
10-10-10, 16:23
http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?p=254735#post254735

giannis64
10-10-10, 16:37
διαβασε το πιο πανω θεμα και κανε αναζητηση πριν ανοιξεις καινουργιο για να δεις αν ιδιο υπαρχει ηδη!

καλως ηρθες στο φορουμ!

deluxe
30-10-10, 04:31
Μετα απο τοσα χρονια που παιρνω ON και λιγες φορες reflex, σκεφτομαι να δοκιμασω τη myofusion.

Παρατηρω οτι ειναι κοντα στα 70% περιεκτικοτητα σε πρωτεϊνη. Να τη πινω με γαλα ή με νερο;

Επισης ειναι καταλληλη για μετα την προπονηση, εκτος απο το πρωϊνο;

Μερικοι την χρησιμοποιουν και στο βραδυνο; Ειναι καταλληλη;


άσε που την πίνω και ανάμεσα στον ύπνο!!Δλδ, ξυπνας για να πιεις πρωτεϊνη; Και γιατι να μη πιεις καζεϊνη πριν τον υπνο και να εισαι ok;

Ενταξει, λενε οτι δεν ειναι για Post workout, αλλα δε πιστευω οι χιλιαδες κατοχοι της, ολοι τους να εχουν και επιπλεον whey και καζεϊνη. Εξαλλου εγω τη whey με γαλα τη πινω τις περισσοτερες φορες, οποτε παλι blend γινεται, στο περιπου.

Ευρης
30-10-10, 10:50
Χρησιμοποιω πολυ καιρο τη myo, κυρίως για πρωινο και γ μεταπροπονητικο γευμα με νερό. είναι κατάλληλ και για βραδινο καθώς είναι ταχείας + βραδείας καύσης.

giannis64
30-10-10, 11:11
Μετα απο τοσα χρονια που παιρνω ON και λιγες φορες reflex, σκεφτομαι να δοκιμασω τη myofusion.

Παρατηρω οτι ειναι κοντα στα 70% περιεκτικοτητα σε πρωτεϊνη. Να τη πινω με γαλα ή με νερο;

αναλογα την ωρα που θα την πιεις..

Επισης ειναι καταλληλη για μετα την προπονηση, εκτος απο το πρωϊνο;

ναι..

Μερικοι την χρησιμοποιουν και στο βραδυνο; Ειναι καταλληλη;

ναι..

Δλδ, ξυπνας για να πιεις πρωτεϊνη; Και γιατι να μη πιεις καζεϊνη πριν τον υπνο και να εισαι ok;

δεν βαζω ξυπνητηρι.. μονο αν ξυπνησω απο μονος μου..

Ενταξει, λενε οτι δεν ειναι για Post workout, αλλα δε πιστευω οι χιλιαδες κατοχοι της, ολοι τους να εχουν και επιπλεον whey και καζεϊνη. Εξαλλου εγω τη whey με γαλα τη πινω τις περισσοτερες φορες, οποτε παλι blend γινεται, στο περιπου.

εδω :thumbup: τα μπερδευεις τα πραγματα...




.

deluxe
31-10-10, 04:19
Γιατι το μπερδεψα; Ενταξει ξερω η myofusion εχει και egg protein και διαφορες αλλες, οχι μονο casein.

Αλλα σιγουρα κανει για post; Δεν αργει να γινει η απορροφηση; Αλλα να μου πεις και την whey εγω την πινω κανα 30λεπτο μετα το γυμναστηριο, αφου πρωτα πινω waxy.

Δε ξερω.. Παντως δε θελω να μπλεξω με 3 κουτια πρωτεινης.. (Whey,Blend,Casein ).

giannis_s
01-11-10, 18:13
Δε ξερω.. Παντως δε θελω να μπλεξω με 3 κουτια πρωτεινης.. (Whey,Blend,Casein ).

Αν το σκεφτείς, το ίδιο κόστος έχει περίπου..Τι 3 scoop από την ίδια την ημέρα, τι 1 scoop από 3 διαφορετικές..εγώ την βάζω για τα ενδιάμεσα, αλλά μεταπροπονητικά έχω isolate και προ ύπνου casein όπως ανέφερες..εκτός αν τα 3 κουτιά είναι πολλά ως προς τον χώρο που πιάνουν γιατί εκεί έχεις ένα δίκιο :)

beefmeup
01-11-10, 20:39
Γιατι το μπερδεψα; Ενταξει ξερω η myofusion εχει και egg protein και διαφορες αλλες, οχι μονο casein.

Αλλα σιγουρα κανει για post; Δεν αργει να γινει η απορροφηση; Αλλα να μου πεις και την whey εγω την πινω κανα 30λεπτο μετα το γυμναστηριο, αφου πρωτα πινω waxy.



οι πρωτεινες αυτες που ειναι μπλεντ,εχουν μεσα σκονες που ειναι μοριακα δεμενες κ το στομαχι τις αντιμετωπιζει σαν μια αυτουσια πηγη,γιαυτο μπορουν να σου παρεχουν αργα κ γρηγορα αμινο.(λογικα).αρα κανει κ για ποστ αν θες.
οπως το γαλα που λεγαμε στο αλλο θεμα που επειδη εχει μια εννιαια μοριακη δομη σου δινει αργα κ γρηγορα αμινο.
δεν ειναι σκονες πεταμενες οπως ναναι σε ενα κουβα γιατι αν γινοταν αυτο,δεν θα χες σωστο καταμερισμο των πηγων πρωτεινης,αλλα η καζεινη,τοτε θα εμπλεκε με την whey,κ θα στην αργουσε παραπανω.

απο μονα τους δλδ το γαλα,κ η σκονη αυτη εινα οκ για ποστ(υπο προυποθεσεις),αλλα αν κανεις προσμιξη με κατι αλλο(γαλα) να εισαι σιγουρος οτι θα αργησει να αποροφηθει.

deluxe
01-11-10, 21:53
Μαλιστα. Αρκετα ενδιαφερον αυτο που λες. Αλλα γενικα η καλυτερα ωρα για αυτες τις πρωτεϊνες ειναι ενδιαμεσα απο γευματα και στο πρωϊνο, σωστα;

Τωρα δε ξερω γιατι μερικοι τις χρησιμοποιουν και στο βραδυνο.

Adinamos
01-11-10, 23:40
Γιατι με γαλατακι γινεται πολυ καλο ροφημα για πριν τον υπνο.

beefmeup
01-11-10, 23:42
Γιατι με γαλατακι γινεται πολυ καλο ροφημα για πριν τον υπνο.

αυτο,ναι.

deluxe
02-11-10, 01:03
Να φανταστω χωρις ξηρους καρπους.

LeoSake
03-11-10, 00:13
Την χρησιμοποιώ 2 μήνες και από γεύση είναι καταπληκτική, εάν και δεν διαλύεται τοοοοοσο καλά σε παγωμένο νερό...Σε νερό θερμοκρασίας δωματίου πάντως όλα είναι κομπλέ...


Για μακράς διαρκείας παροχή αμινοξέων η καλύτερη με μεγααάλη διαφορά πηγή πρωτείνης είναι η micellar casein η οποία δυστηχώς κοστίζει 3 φορές περίπου όσο η απλή whey concentrate. Το άλλο που βοηθάει έιναι η προσθήκη λίπους.
Φίλε Bane μπορείς να εξηγήσεις λίγο παραπάνω τι εννοείς με αυτά ?

beefmeup
03-11-10, 15:39
^^^
για το πανω,εχω την ενυπωση οτι πλεον η υδρολυμενη καζεινη ειναι καλυτερη της miscelar οσον αφορα την αργη ελευθερωση αμινο στο αιμα για περισοτερη ωρα..

αν κανω λαθος,με διορθωνει ο μπεην,μιας κ ειναι δικη του παραθεση;)

deluxe
03-11-10, 17:14
micellar casein δεν ειναι αυτη της optimum; Οπως και της reflex;

Δλδ για βραδυ καλυτερα να προτιμησω τις 2 παραπανω; Σε συνδιασμο με γαλα;

Επειδη θα παρω και την myofusion, για πρωϊνο και μαλλον για post, μπορειτε να μου πειτε την καλυτερη γευση; Το φυστικοβουτυρο ειναι καλο;

giannis_s
03-11-10, 18:03
^^^
για το πανω,εχω την ενυπωση οτι πλεον η υδρολυμενη καζεινη ειναι καλυτερη της miscelar οσον αφορα την αργη ελευθερωση αμινο στο αιμα για περισοτερη ωρα..

αν κανω λαθος,με διορθωνει ο μπεην,μιας κ ειναι δικη του παραθεση;)

υδρολυμένη καζείνη δεν έχω συναντήσει..διαφορά στην ποιότητα υπάρχει μεταξύ calcium και micellar αν εννοείς αυτό, με την micellar να υπερέχει με διαφορά.
Για τον λόγο αυτό δεν προτιμώ την optimum που είναι blend, αλλά την reflex ή την syntrax micellar creme που τσακιζειιιιιιιιιιιιιιι (σε γεύση τουλάχιστον :P)
Από εκεί και πέρα, στο στομάχι συνήθως συμβαίνει το εξής: όταν του δίνουμε 2 τροφές που απορροφόνται με διαφορετική ταχύτητα, τότε η πιο "γρήγορη" αναγκάζεται να ακολουθήσει μερικώς την πιο "αργή"..δεν είμαι ούτε μοριακός, ούτε διατροφολόγος, απλά το λίπος χωνεύεται αργότερα και δημιουργεί και κάποιου είδους μοριακό δεσμό με την πρωτείνη, με αποτέλεσμα να επιβραδύνεται η απορρόφηση των αμινοξέων (καλό για το βράδυ, αρκεί τα λιπαρά να μην είναι από 3 πίτσες :P)

αν κάπου είμαι λάθος, παρακαλώ...

deluxe
03-11-10, 18:12
Υδρολυμενη καζεϊνη υπαρχει, αλλα ειναι ακριβη!

Δε νομιζω της optimum να ειναι blend!

giannis_s
03-11-10, 18:16
Υδρολυμενη καζεϊνη υπαρχει, αλλα ειναι ακριβη!

Θα μπορούσα να έχω ένα Link να της ρίξω μια ματιά;;


Δε νομιζω της optimum να ειναι blend!

Κι όμως είναι blend calcium και micellar casein. Ενώ οι άλλες 2 που σου αναφέρω είναι (κατά δήλωση της εταιρείας) μόνο micellar η οποία είναι ανώτερη..

deluxe
03-11-10, 18:21
**************

Εγω η καζεϊνη της ON που εχω ειναι 100% casein whey.


Δεν επιτρέπεται η διασύνδεση "link" ξένων εμπορικών καταστημάτων πέρα από ελληνικά καταστηματα, τους χορηγούς της ιστοσελίδας καθώς και φιλικές ιστοσελίδες.Bodybuilding.gr team

giannis_s
03-11-10, 18:31
Δεν αμφιβάλλω..απλά είναι μίξη calcium και micellar casein, με την calcium να είναι ο κυρίως όγκος...θα σου έλεγα να προτιμήσεις κάποια που να είναι μόνο micellar, αυτό εννοώ..thx για το Lïnk!

deluxe
03-11-10, 18:41
Που λεει οτι ειναι calcium; Στο κουτι που εχω δε γραφει κατι τετοιο. Κανονικα θα επρεπε, αν οντως περιειχε και calcium casein.

metz
03-11-10, 18:55
Η ON Gold Standard 100% είναι MICELLAR CASEIN




Δεν επιτρέπεται η διασύνδεση "link" ξένων εμπορικών καταστημάτων πέρα από ελληνικά καταστηματα, τους χορηγούς της ιστοσελίδας καθώς και φιλικές ιστοσελίδες.Bodybuilding.gr team