PDA

Επιστροφή στο Forum : φωτο-βιογραφία



caligula
07-09-09, 01:28
Καλησπέρα σε όλους σας.
Αν και είμαι καινούριο μέλος της παρέας, έχω περάσει κάμποσες ώρες διαβάζοντας διάφορα ενδιαφέροντα πράγματα σε αυτό το site.
Δηλώνω ενθουσιασμένος με τις τόσες πληροφορίες που αποκομίζω από όλους εσάς, που έχετε εντρυφήσει επάνω στο αγαπημένο μας χόμπι και γι' αυτό σας ευχαριστώ..
Η πρώτη φορά που ασχολήθηκα με το γυμναστήριο, ήταν όταν μετά την τρίτη λυκείου αποφάσισα να ξαναδώσω πανελλήνιες για τη σχολή της αρεσκείας μου. Οι περισσότεροι φίλοι μου είχαν φύγει από τη μικρή επαρχεία για σπουδές και εγώ αναγκάστηκα να γεμίσω το χρόνο μου σηκώνοντας βάρη. Δεν πέρασε πολύς καιρός μέχρι που ανακάλυψα ότι αυτό που έκανα δε γέμιζε μόνο το λιγοστό ελεύθερο χρόνο μου αλλά και εμένα τον ίδιο ολοκληρωτικά.
Όταν πέρασα φοιτητής πια στη μεγάλη πόλη, έσπευσα να βρω γυμναστήριο (σχεδόν πριν βρω σπίτι). Πλέον γυμνάζομαι 4 χρόνια (με μικρά διαλύματα τα Χριστούγεννα, το Πάσχα και κάπως μεγαλύτερα το καλοκαίρι). Δεν χρησιμοποίησα κάτι ιδιαίτερο από συμπληρώματα εκτός από 4 πρωτεΐνες τα τελευταία 2,5 χρόνια που με βοήθησαν αρκετά. Στη διατροφή μου είμαι αυστηρός. Παγωτό έφαγα φέτος, μετά από 2 χρόνια! Μην ξεχνάμε πως το άθλημά μας είναι 24 ωρών. Πιο δύσκολο θεωρώ το εξώγυμναστηριακό κομμάτι (διατροφή), ενώ το γυμναστήριο το θεωρώ σαν το εύκολο και ευχάριστο κομμάτι της υπόθεσης όπου αντικατοπτρίζεται η δουλειά της υπόλοιπης ημέρας. Το πιο αδύνατο σημείο μου είναι τα πόδια, τα οποία δεν μπαίνω καν στον κόπο να τα δείξω στις φωτογραφίες.
Θεωρώ τον εαυτό μου τυχερό που βρήκα κάτι να με γεμίζει τόσο πολύ. Όταν είμαι στο γυμναστήριο δε σκέφτομαι τίποτα άλλο. Γυμναστηριακή Nirvana.
Σίγουρα θα έχετε βρεθεί αντιμέτωποι με την ερώτηση “τι νόημα βρίσκεις στα βάρη?”. Πιστεύω πως το σημαντικότερο που μου έχει δώσει ο χώρος είναι η πειθαρχία. Η θέσπιση μακροχρόνιων στόχων (γυμναστηριακών και μη) και η προσήλωσή μου σε αυτούς. Μου έδωσε την ικανότητα να λέω “όχι” σε κάθε τι που καταλαβαίνω πως θα με βγάλει “εκτός” από κάθε στόχο μου.
Πολλοί πιστεύουν πως η ενασχόλησή μας με το γυμναστήριο είναι γιατί κυρίως θέλουμε, λένε, να αρέσουμε στο άλλο φύλο. Προσωπικά θεωρώ την άποψη αυτή γελοία. Τα πρότυπα σώματος που έχουμε οι περισσότεροι εδώ μέσα κάθε άλλο παρά σεξουαλικά είναι. Το τέλειο σώμα για τις περισσότερες (όχι αυτών που ασχολούνται με το άθλημα) είναι σαν και αυτό του Ρουβά (μια χαρά σώμα κατά τα άλλα, αλλά όχι για bb). Αν έχετε ακούσει βέβαια κάποια φίλη σας να μιλάει με τρεχάμενα σάλια για το σώμα του (ύψιστου για εμάς) Lee Priest, τότε πάω πάσο.
Η ενασχόλησή μας με το άθλημα κατά την ταπεινή μου γνώμη πηγάζει από το μεγαλείο της ανθρώπινης φύσεως. Θέλουμε να προσεγγίσουμε το τέλειο! Να βλέπουμε το καλύτερο και να το θαυμάζουμε θέλοντας να το φτάσουμε, χωρίς να ντρεπόμαστε να το πούμε. Θέλουμε να βρούμε τα όριά μας. Να γινόμαστε μέρα με την ημέρα καλύτεροι. Να ξεπερνάμε τον εαυτό μας. Να βάζουμε στοιχήματα με τον εαυτό μας και να βγαίνουμε νικητές. Γιατί σημασία δεν έχει το πόσο καλό σώμα έχει κανείς αλλά το πόσο καλύτερο σε σχέση με πριν.
Λοιπόν.......ΑΥΤΟΙ ΕΙΜΑΣΤΕ!

Όσο για τις φωτογραφίες, δεν κρύβω ότι τις ανεβάζω αφενός μεν για τη λήψη όποιας ενθάρρυνσης, αφετέρου δε, για να κριθώ από τα άσηπτα μάτια των πιο έμπειρων (με γνώμονα πάντα το ερασιτεχνικό του επιπέδου μου) προκειμένου να εστιάσω στις αδυναμίες μου.
Εκ των προτέρων ευχαριστώ πολύ.



http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=4734&stc=1&d=1252275795




http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=4735&stc=1&d=1252275795



http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=4736&stc=1&d=1252275795



http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=4737&stc=1&d=1252276031

ioannis1
07-09-09, 01:32
μπραβο ρε καλιγουλα.θα μας φας ολους σε λιγο..απο ποδια πως πας;να σε κατεβασουμε σε αγωνες αν θες.

caligula
07-09-09, 01:40
Χαχαχα.......
:)από πόδια στα όρια του ανεκτού. Όσο για τους αγώνες, ευχαριστώ για το κοπλιμέντο.

caligula
07-09-09, 01:41
Από αδυναμίες, τι βλέπεις?

Exci
07-09-09, 01:45
Xωρις πλακα απο μπροστα οσο βλεπουμε τουλαχιστον εισαι πολυ καλος, αν θες βαλε πλατη και ποδια

caligula
07-09-09, 02:04
Οι φωτογραφίες είναι προ καλοκαιριού, όταν βρισκόμουν σε περίοδο γράμμωσης (που δε βρίσκομαι πια). Τραβήχτηκαν με χρονοδιακόπτη από κινητό. Δεν έχω φωτογραφία πλάτης, αν και τη νιώθω δυνατό σημείο (από κολύμβηση ξεκίνησα, με ότι αυτό συνεπάγεται). Στον αντίποδα δεν κρύβω την αδυναμία των ποδιών μου. Ξέρω πως έμειναν πίσω σε σχέση με το υπόλοιπο σώμα και φέτος μπαίνουν σε προτεραιότητα. Νομίζω πως στο χέρι μου ενώ ο τρικέφαλος είναι ικανοποιητικός, η πίσω μοίρα του δελτοειδούς και ο δικέφαλός μου υπολείπονται. Αν έχετε κάτι να προσθέσετε (αδυναμία, έλλειμμα) θα ήμουν ευγνώμων. Επιφυλάσσομαι για τις υπόλοιπες φωτογραφίες...

Muscleboss
07-09-09, 10:40
Πολύ καλός. δεν έχεις εμφανείς αδυναμίες απο τις φώτο. Μένει να δούμε όμως πλάτη και πόδια.;)

Συγχαρητήρια για τη καλή δουλειά :thumbup:

ΜΒ

caligula
07-09-09, 12:04
Ευχαριστώ πολύ.
Όσο για πλάτη και πόδια θα προσπαθήσω να ανεβάσω. Φέτος σκέφτομαι μήπως για πρώτη φορά χρησιμοποιήσω κρεατίνη. Δε θέλω να θολώσω πολύ που να τρέχω μετά και να μη φτάνω αλλά θέλω να επωφεληθώ της προαγωγής της πρωτεϊνοσύνθεσης. Πιστεύεται πως κατά το Νοέμβρη θα με βοηθούσε?
:unsure:

billys15
07-09-09, 13:11
Πολλα μπραβο για την αναλογια που εχει το σωμα σου και για τις ωραιες μαζες.Απλα οπως ειπαν τα παιδια,περιμενουμε ποδια και πλατη!

Σχετικα με την κρεατινη,μην νομιζεις οτι θα σου δωσει και κανα τρελο θολωμα,αλλα αν θελεις να εισαι σιγουρος με αυτο,παρε εθυλεστερικη αν θες,που υποτιθεται οτι δεν σου δινει νερα,ή εστω σου δινει λιγοτερα.

vagg
07-09-09, 13:52
τι να θολωσεις ρε φιλε;;;μας κοροιδευεις;;;χαχαχαχαχα
και να 8ολωσεις θα ξεθολωσεις οταν την κοψεις....μπορεις αμα θες να παρεις εθελεστερικη κρεατινη που δεν κραταει νερα...
πολυ καλος...:thumbup:

KATERINI 144
07-09-09, 13:58
πάρα πάρα πολύ καλός, μπραβο :clap::clap:

Levrone
07-09-09, 14:32
οντως πολυ πολυ καλος!

και μιλας σωστα!

καλη συνεχεια!

caligula
07-09-09, 17:14
Ωραία λοιπόν, προς το Νοέμβριο θα πάρω μια εθελεστερική κρεατίνη, μήπως καταφέρω και προσθέσω λίγο όγκο και βλέπουμε....
Ακόμα και αν θολώσω πάντως ελπίζω ότι τόσο νωρίς που θα τη χρησιμοποιήσω, σίγουρα θα έχω χρόνο για γράμμωση!!!
;)

TRIANTAFYLLOU
07-09-09, 18:03
είσαι πολύ καλός απο αυτο που βλέπω τουλάχιστον και ανετα αν σε σύνολο είσαι σ αυτό το επίπεδο κατεβαίνεις και σε αγώνες .

δεν πρέπει να σε απασχολεί αν θα θολώσεις δεν είναι πρόβλημα αυτο, αν θες να προσθέσεις μάζα, στην προαγωνιστική προετοιμασία θα είσαι κομμάτια και στο κάτω κάτω τα νερα δεν είναι πρόβλημα ζήτημα ημερών είναι αλλα και σε μη αγωνιστικη περίοδο δεν κάνουν κακό .

καλή συνέχεια και μπορείς άνετα να σκέφτεσαι και αγωνιστικά :thumbup:

bb-fitness
07-09-09, 18:40
Γιατί σημασία δεν έχει το πόσο καλό σώμα έχει κανείς αλλά το πόσο καλύτερο σε σχέση με πριν.

+1000

vagg
07-09-09, 18:41
κοιτα τραπεζιους...κανονικοσ κρεατογιακας....:clap:

anjelica
07-09-09, 20:03
Πολυ καλος,μπραβο σου:clap:

vAnY
07-09-09, 20:20
:clap::clap: κανεις φοβερη δουλεια στο σωμα σου μπραβο!!! να ρωτησω ποσο χρονων εισαι και τι υψος εχεις??
Ανετα πας σε αγωνες :thumbup:
συμφωνω απολυτως στο Γιατί σημασία δεν έχει το πόσο καλό σώμα έχει κανείς αλλά το πόσο καλύτερο σε σχέση με πριν.

Θα διαφωνησω σ\αυτο που ειπες για τον ρουβα...εχει ωραιο σωμα, ναι ...αλλα οταν ηταν πιο νεος ειχε ακομα καλυτερο και πιστευω ηταν και σε αγωνηστικο επιπεδο για φιτνες...:greenι

ioannis1
07-09-09, 22:15
Από αδυναμίες, τι βλέπεις?
αυτο που βλεπω ειναι τελειο.βαλε ογκο και κατεβα σε αγωνες.:clap:

caligula
08-09-09, 01:12
Σας ευχαριστώ θερμά για τα καλά σας λόγια. Μου δίνεται κουράγιο και δύναμη να συνεχίσω!
Είμαι 22 χρονών με ύψος χμμμμμμμμ : 1,70..... Στις φωτογραφίες είμαι περίπου 66 κιλά.
Σαν αναλογία (γιατί ως απόλυτοι αριθμοί, ξέρω πως δε λένε κάτι) πώς σας φαίνεται?

Ελπίζω κάποια στιγμή να φτάσω 75 κιλά καθαρός (πάντα σε βάθος αρκετών ετών σκληρής δουλειάς). Ελπίζω επίσης να καταφέρω να φτάσω κάποτε σε υψηλά επίπεδα (όσο βέβαια μου επιτρέπει η σωματοδομή, το ύψος και η παρούσα τουλάχιστον αποστροφή μου στα “σκληρά”). Όσο για τους αγώνες, πιστεύω πως θέλει κότσια και θάρρος έκθεσης, που ίσως και λόγω ηλικίας δεν τα έχω. Αν κάποτε βρεθώ σε ψυχολογική και σωματική κατάσταση ετοιμότητας, και “μεγαλώσω” και λίγο ίσως να το σκεφτώ. Είμαι ακόμα όμως αρκετά πίσω για κάτι τέτοιο. Πάντως ελπίζω να τα καταφέρω

KATERINOULA
08-09-09, 02:51
:shock::shock::shock::shock: Μπράβο Καλιγούλα!

kyriakos23
09-09-09, 07:30
τρομερες φωτο φιλε.
66 κιλα μονο κ εχεις ετσι ογκο?:unsure:

caligula
09-09-09, 11:50
Είναι που βγήκα σε μέγεθος minion!!! χαχααχαχαχχαχα:rolf: :rolf: :rolf:
Είμαι φίλε Κυριάκο, 1,70 και στις φωτογραφίες βρίσκομαι σε περίοδο καλοκαιρινής γράμμωσης, οπότε ακόμα και αυτά τα κιλά σε σχετικά καθαρό μυικό όγκο φαίνονται....

thegravijia
09-09-09, 12:15
τι περιφερεια χεριου εχεις?

pepeismenos karga
09-09-09, 16:59
αχχαα..αμεσως ο τεραβιγια ποσο χερι εχεις??κανεις δεν σε περναει ρε μην φοβασαι...χααχαχα
kaligoula εμενα μου αρεσες κατευθειαν με το που ειπες το μεγιστο ονομα lee priest...αμεση συμπαθεια...επειτα να σου πω ενα μεγαλο μπραβο για το πως σκεφτεσαι και να ξερεις οσοι δουλευουν ανταμειβονται..αυτοι που εχουν πεισμα κατι κανουν στη ζωη τους...θεληση να εχεις,συμαρασταση και ολοι οι στοχοι θα ερθουν..και τα μυικα κιλα of course...
τωρα οσο αφορα το σωμα πολυ καλο..πολυ καλοι οι τρικεφαλοι...πολυ καλη γραμμωση γενικως..πολυ καλως απο πανω..τωρα να μας δειξεις και φτερα...και σορρυ για αυτο που θα πω δεν θελω να με παραξειγησες απλα την αποψη μου λεω...οτι με βαση λογικα τα κιλα και το υψος σου και τον ογκο που εχεις απανω..μαλλον τα ποδια πρεπει να υστερουν καμποσο ε???απλα το σκεφτηκα με βαση κιλων και υψους...απλα επειδη το ειπες...ισως λεω παλι κοτσανες..αλλα οταν θες μας τα δειχνεις...σορρυ και παλι...γιατι ενταξει με αυτες τις φωτογραφιες ειναι σαν να βλεπω μια γκομεναρα στο δρομο και να ειναι το......και να λεω εγω ρε την ειδατε που εχει μια φλεβα στον αστραγαλο??δεν μαρεσει..καπως ετσι...εχεις πολυ καλο καλουπι...σε ευνοει και το υψος...παντα με υγεια και καλη συνεχεια...

caligula
09-09-09, 17:18
Στη γράμμωση (περίοδο που τράβηξα τις φωτογραφίες), το χέρι μου ήταν κάτω από 45 πόντους! 43-44 περίπου. Το χειμώνα που παίρνω μερικά κιλά, το χέρι μου γίνεται ελαφρώς μεγαλύτερο αλλά λόγω λίπους δε μου αρέσει και οπτικά με ξεγελάει δείχνοντας μικρότερο (ενώ είναι μεγαλύτερο).....:?
Αυτά για τον τεραβίγια.

Όσο για τα λεγόμενά σου φίλε μου pepeismene, έχεις απόλυτο δίκιο για τα πόδια. Το αναγνωρίζω ως την κύρια αδυναμία μου και προφανώς δεν προσβάλλομαι. Σε ευχαριστώ παντός, και για τα θετικά σχόλιά σου. Τώρα σε ό,τι αφορά τον Lee Priest αποτελεί το μέγιστο πρότυπο για εμένα (μιας και είναι και κοντά στο ύψος μου νομίζω) και σωματικά και σε εκτέλεση ασκήσεων (σίγουρα θα έχεις δει videos στο youtube). Είναι πραγματικός καθοδηγός και εμπνευστής πολλών!!!!

pepeismenos karga
09-09-09, 18:16
μαν εχεις μεγαλο χερι για τα κιλα ου..ευγε...τωρα για το lee priest...εχς λιωσει 2 χρονια βλεπς και ξαναβλεπω τα ιδια ..πωρωνομαι και παω για δικεφαλα...χααχαα..ειναι 1.62 αυτος...και ειναι και στον τροπο που προπονουνταν και σε αυτα που ελεγα πως εκανε γιατι εγω τον πιστευω ηταν κορυφη και δεν κρυβεται ποτε...φετος θα κατεβει κιολας...αυτα ειναι..το παληκαρι ειναι σουπερ...που θα παει θα τον φτασω..αχαχαχ...εχω δει και απειρες συνεντευξεις του...ειναι πολυ σωστος στα λεγομενα του...

thegravijia
09-09-09, 18:47
μαν εχεις μεγαλο χερι για τα κιλα ου..ευγε...τωρα για το lee priest...εχς λιωσει 2 χρονια βλεπς και ξαναβλεπω τα ιδια ..πωρωνομαι και παω για δικεφαλα...χααχαα..ειναι 1.62 αυτος...και ειναι και στον τροπο που προπονουνταν και σε αυτα που ελεγα πως εκανε γιατι εγω τον πιστευω ηταν κορυφη και δεν κρυβεται ποτε...φετος θα κατεβει κιολας...αυτα ειναι..το παληκαρι ειναι σουπερ...που θα παει θα τον φτασω..αχαχαχ...εχω δει και απειρες συνεντευξεις του...ειναι πολυ σωστος στα λεγομενα του...:thumbup:

caligula
10-09-09, 00:44
Σας ευχαριστώ παιδιά.
Πάντως και εσύ pepeismene απ' ό,τι βλέπω στη φωτό σου, δεν πας πίσω...είσαι τέρας! Έψαξα μήπως δω και καμία άλλη φωτό σου αλλά δε βρήκα. Εσύ τι περιφέρεια χεριού έχεις?
Όσο για εσένα thegravijia δεν ξέρω. Δε με πολυβοηθάει η φωτό σου.......χαχαχαχα. :rolf:
Εσύ που ρώτησες κ' όλας πόσο έχεις?

thegravijia
10-09-09, 00:56
και εγω εκει ειμαι στο 44αρι αλλα ειμαι πιο βαρυς απο σενα...μεχρι να φθασουμε το 50εχουμεεεε ακομα...:rolf:

caligula
10-09-09, 01:57
Θα το φτάσουμε ρε. Μη μασάς......
Ξέρεις κάτι? Πραγματικά πιστεύω πως σε 3-4 χρόνια αν είσαι και εσύ κοντά στην ηλικία μου (γιατί παίζει και αυτό το ρόλο του), το 44 καθαρό μπορεί να γίνει 50!!!
Είναι, το ξέρω, μεγαλεπήβολος στόχος αλλά αν δεν σταματήσουμε να το θέλουμε, είναι πολύ πιθανό να το πετύχουμε!!!
Ε? :bbbiceps:

pepeismenos karga
10-09-09, 12:19
thanks kaligoula...οσο αφορα αυτο που ειπες για το 50 εγω πιστευω οτι σιγουρα γνεται απλα θελη επιμονη ακι πολυ δουλεια...α και για την περιφερεια χεριου μου ειναι στο 46...αλλα ειμαι και 96 κιλα....αλλα ειμαι και στο 176-77....πεζουν ολα το ρολο τους...αλλα μην ξεχασω να αναφερω πως δεν ειμαι ακομα 20 χρονων....

racingman
10-09-09, 14:21
[QUOTE=..αλλα μην ξεχασω να αναφερω πως δεν ειμαι ακομα 20 χρονων....[/QUOTE]
:shock::shock:

caligula
10-09-09, 22:04
Μπράβο ρε φίλε. Το σώμα σου φαίνεται πιο ψημένο από την ηλικία σου. Είσαι και εσύ λοιπόν σε καλή ηλικία. Αν διατηρήσουμε την όρεξή μας, μπορούμε πιστεύω να καταφέρουμε να φτάσουμε σε καλό επίπεδο....ε?:thumbup:

asdf
12-09-09, 18:55
Πολυ καλος, μπραβο :clap:

caligula
13-09-09, 04:11
tnx......;)

ritsa17
13-09-09, 11:03
Συχαρητήρια ο πάνω κορμός σου είναι τέλειως,για μένα έχεις το τέλειο σώμα.

eas2000
13-09-09, 13:34
Τέλειος φίλε! ειλικρινά!

Μπορείς να αναφέρεις το πρόγραμμα διαροφής σου μιας και λες οτι έχεις μεγάλη αυστηρότητα με αυτή

caligula
13-09-09, 14:45
Δυστυχώς το σώμα μου απέχει αρκετά από το δικό μου “τέλειο”.....και χωρίς να κλαίγομαι κιόλας θέλω να βελτιώσω πράγματα (δλδ όγκο, γράμμωση, συμμετρία) προσεγγίζοντας σώματα όπως αρκετών άλλων μελών του bodybuilding.gr . Εντούτοις ευχαριστώ πολύ και εσένα ritsa17 και εσένα eas2000 για τους (κολακευτικούς) σχολιασμούς σας.
Όσο για τη διατροφή μου φίλε eas2000, μεταβάλλεται ως προς τη σύσταση και την ποσότητά της κατά τη διάρκεια του έτους. Τροφές που άλλοτε μου είναι απαραίτητες μετατρέπονται σε ανεπιθύμητες και αντιστρόφως.
Ποιας περιόδου διατροφή θα ήθελες αναφορικά να σου περιγράψω;
Καταθέτοντας την προσωπική μου άποψη πάντως θα ήθελα να αναφέρω πως η δυσκολία στη διατροφή έγκειται κυρίως στο τι πρέπει να αποφεύγεις και λιγότερο στο τι να προτιμάς.....

eas2000
15-09-09, 01:30
Αν θέλεις ανέφερε γενικότερα τη φιλοσοφία σου πάνω στη διατροφή. Καταλαβαίνεις τι εννοω΄πιστεύω, οχι να αναφερεις τρω αυτο αυτο και αυτο.

πχ τι διαχείρηση κάνεις στους υδατάνθρακες, λιπη κλπ, επιλογές τροφών στην γράμμωση.

caligula
15-09-09, 11:55
Λοιπόν φίλε eas2000 το πρωινό μου ξεκινά πλούσιο σε υδατάνθρακες (corn flakes και γάλα χαμηλών λιπαρών, αυγό, μέλι με ριζογκοφρέτα και συνήθως χυμό). Στη συνέχεια τρώω κάθε 2 ώρες περίπου μικρά γεύματα. Το μεσημέρι θα φάω υδατάνθρακα και πρωτεΐνη, ενώ το απόγευμα 2-3 ώρες πριν την προπόνηση θα φάω αρκετό υδατάνθρακα. Μεταπροπονητικά παίρνω μικρή ποσότητα γρήγορου υδατάνθρακα (όσο είμαι ακόμα στο γυμναστήριο) μαζί με το πρωτεϊνικό ρόφημα. Στο σπίτι τρώω ένα τελευταίο πρωτεϊνικό γεύμα (πχ τόνο) .
Το καλοκαίρι μειώνω κατακόρυφα τους υδατάνθρακες.
Αυτά στο περίπου.....Δεν ξέρω αν σε κάλυψα. Αν θέλεις κάποια λεπτομέρεια ή κάτι άλλο...

eas2000
16-09-09, 10:36
Ευχαριστώ!

geoeva01
20-10-09, 17:04
43-44 ποντους στα 66 κιλα? εγω ειμαι 75 κιλα και πανω απο 38-39 δεν το εχω δει ποτε πες μου τι κανεις να το κανω και γω μπας και μεγαλωσει και το δικο μου 40-41 να φτασει θα κανω τουμπες

caligula
27-06-10, 20:07
Ένα χρόνο μετά τις περσινές φωτογραφίες που είχα ανεβάσει με τίτλο “φωτο-βιογραφία”, περιμένοντας τα σχόλιά σας, πιστεύω πως ήρθε η ώρα να δείτε και να κρίνεται τη φετινή δουλεία μου. Εσείς είστε οι πλέον έμπειροι και η άσηπτη ματιά των περισσοτέρων, ελπίζω να με βοηθήσει να εστιάσω στις αδυναμίες μου. Πάντα άλλωστε πρέπει να κοιτάμε ψηλά. Εσείς, απλά πείτε μου που να επικεντρωθώ.
Παρακαλώ κρίνετέ με αυστηρά.
:1laugh:

**** Συγχωνευτηκαν τα 2 τοπικς του μελους,δεν υπάρχει λόγος να ανοιγονται διαφορετικα.Mods Team ****

Tasos Green
27-06-10, 20:26
τι να λεμε τωρα εισαι HARDCORE! τερας εισαι φιλε.... κατεβαινεις σε αγωνες?

TEFAAtzis
27-06-10, 20:54
πολυ καλη γραμμωση,ογκος,τρομερη φλεβικοτητα(τι νιτρικο παιρνεις?? :P) τι να λεμε τωρα.Τι υψος εχεις???Ηλικια,ποσα χρονια ασχολεισαι κτλπ

-beba-
27-06-10, 21:16
:clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap:
:bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown:

Ramrod
27-06-10, 21:19
:shock::shock::shock::shock:

φίλε δεν έχω δει τις περσυνές σου φωτό αλλά δε χρειάζεται...είσαι σωστό "κτήνος"! πολύ καλή δουλεια!


πολυ καλη γραμμωση,ογκος,τρομερη φλεβικοτητα(τι νιτρικο παιρνεις?? :P) τι να λεμε τωρα.Τι υψος εχεις???Ηλικια,ποσα χρονια ασχολεισαι κτλπ

+1

caligula
27-06-10, 21:39
Είμαι 23ών.
Είναι το χόμπι μου. Δεν έχω, ούτε είχα καμία επαφή με αγώνες ή οτιδήποτε τέτοιο. Ασχολούμαι 5 χρόνια περίπου αλλά σοβαρά τα 4. Θέλω να βάλω μυϊκά κιλά αλλά δεν ξέρω αν μπορώ να τα υποστηρίξω λόγω ύψους. Είμαι 1,70. Πολύ πιθανό να χαθεί η όποια ομοιομορφία μπορεί να έχει το σώμα μου. Η αλήθεια πάντως είναι πως ποτέ δε σου φτάνει αυτό που έχεις........
Έτσι δεν είναι ρε παιδιά;
Όποια κριτική πάντως, είναι από πλευράς μου, πάντοτε κάτι παραπάνω από ευπρόσδεκτη.

Ramrod
27-06-10, 21:42
Είμαι 23ών.
Είναι το χόμπι μου. Δεν έχω, ούτε είχα καμία επαφή με αγώνες ή οτιδήποτε τέτοιο. Ασχολούμαι 5 χρόνια περίπου αλλά σοβαρά τα 4. Θέλω να βάλω μυϊκά κιλά αλλά δεν ξέρω αν μπορώ να τα υποστηρίξω λόγω ύψους. Είμαι 1,70. Πολύ πιθανό να χαθεί η όποια ομοιομορφία μπορεί να έχει το σώμα μου. Η αλήθεια πάντως είναι πως ποτέ δε σου φτάνει αυτό που έχεις........
Έτσι δεν είναι ρε παιδιά;
Όποια κριτική πάντως, είναι από πλευράς μου, πάντοτε κάτι παραπάνω από ευπρόσδεκτη.

Σε αυτό που λες, ότι ποτέ δεν είμαστε ευχαριστημένοι ισχύει. Αλλά έχεις πολύ καλό σώμα, εγώ στη θέση σου θα το συντηρούσα όπως είναι...

Θες να μας πεις τι συμπληρώματα έχεις πάρει, αν δεν έχεις πρόβλημα φυσικά...

Tasos Green
27-06-10, 21:50
κακως δεν εχεις κατεβει σε αγωνες το εχεις το αντικειμενο!:thumbup:

thegravijia
27-06-10, 21:51
πολυ καλος απο διατροφη τι κανεις?

T0ny
27-06-10, 21:57
Εμπλεξες τωρα και θες κιαλλο :P !!!Εισαι πααααααρα πολυ καλος...

GEORGEXX1
27-06-10, 22:04
πατριδα με εφτιαξες σημερα.

:clap::clap::clap:μπραβο σου.

Psychopath
27-06-10, 22:13
Χίλια μπράβο!!!

Δεν χρειάζεται να σου πει κάποιος άλλος για το σώμα σου, το βλέπεις και μόνος σου:P

Απλά θα σε παρακαλούσα και εγώ με τη σειρά μου, να μας πεις, αν θέλεις, για τη γυμναστική σου, τη διατροφή σου και τα συμπληρώματά σου.

:thumbup::thumbup::bbbiceps::thumbup::thumbup::bowdown::bowdown::bowdown:

caligula
27-06-10, 22:13
Πολύ ευχαρίστως φίλε μου Ramrod. Ότι παίρνει κανείς, πρέπει να το λέει. Ο τρόπος που φτάνει ο καθένας σε οποιοδήποτε αποτέλεσμα άλλωστε αν και προσωπική επιλογή, δεν υπάρχει λόγος να το κρύβει.
Λοιπόν:
Μέχρι το χειμώνα, έπαιρνα ένα σκουπ πρωτεΐνης-φόρμουλας μετά από κάθε προπόνηση (και αυτό ήταν όλο).
Στο τέλος Ιανουαρίου αποφάσισα να πάρω συμπλήρωμα κρεατίνης. Η μεγάλη ατυχία όμως ήρθε πριν καλά καλά συμπληρώσω μια εβδομάδα χρήσης της. Μία ελαφριά σπονδυλολίσθηση της αυχενικής μοίρας από βαθιά καθίσματα μου έφερε πονοκεφάλους και ζαλάδες για 2+ εβδομάδες. Αποτέλεσμα δεν έκανα τον κύκλο γιατί όταν ήρθε η ώρα να ξαναμπώ δυνατά στις προπονήσεις, είχε χαθεί το τρένο της κρεατίνης.
Όμως άρχισα να χρησιμοποιώ αμινοξέα στο δεκατιανό γεύμα και πριν την προπόνηση. Πείρα από το χειμώνα 1 μπουκαλάκι αμινοξέα και 1 κουτάκι κάψουλες τις οποίες όμως τις έχω ακόμα καθώς από το Μάιο παίρνω 2 φορές την ημέρα πρωτεΐνη. Μία το πρωί και μια μεταπροπονητικά. Η πρωτεΐνη που χρησιμοποιώ αυτή την περίοδο είναι μειωμένης λακτόζης και χαμηλών θερμίδων.
Μέχρι πέρυσι έπαιρνα μόνο πρωτεΐνη μία φορά μετά από κάθε προπόνηση. Πιστεύω πάντως τελικά πως τα συμπληρώματα είναι απαραίτητα, εάν έχεις φτάσει στα όριά σου από θέμα διατροφής. Δεν κρύβω πως πιστεύω ότι βοηθήθηκα.

Ramrod
27-06-10, 22:25
Φίλε είσαι μια χαρά...και απο συμπληρώματα έχεις χρησιμοποιήσει πολύ λίγα σε σχέση με το αποτέλεσμα που έχεις πετύχει.

Και πάλι μπράβο. Η δικιά μου συμβουλή είναι να προσπαθήσεις να συντηρήσεις το σώμα σου, και αν έρθει και κανένα μυϊκό κιλό παραπάνω έχει καλώς.

caligula
27-06-10, 22:25
Γυμνάζομαι 5 φορές την εβδομάδα. Διατροφή κάνω ΑΥΣΤΗΡΟΤΑΤΗ.
Ολόκληρο το χρόνο ήπια 1 ποτήρι κρασί και έφαγα 2πίτες (και αυτές με κοτόπουλο). Αυτές ήτα και οι μόνες διατροφικές αμαρτίες μου. Έξω έπινα ανθρακούχο ή ενεργειακό μέχρι το Μάιο. Τώρα μόνο ανθρακούχο. Τώρα ακολουθώ Κετονική δίαιτα (περίπου).
5-6 γεύματα την ημέρα.
Αυτές τις ημέρες τρώω συνήθως καμία 8-10ρια φιλέτα στήθους κοτόπουλου καθημερινά... :porc:
Από αεροβική λίγα πράγματα. (3 φορές την εβδομάδα μισάωρο γρήγορο περπάτημα).
Ύπνος ένα 8ωρο την ημέρα.

caligula
27-06-10, 22:27
Και εσύ πιστεύεις δλδ φίλε Ramrod πως δε θα έπρεπε να ανέβω άλλο σε μυϊκά κιλά ε?

Psychopath
27-06-10, 22:28
Φίλε caligula, αν επιτρέπεις, ποιό είναι το βάρος σου; Και γω στο ίδιο ύψος είμαι και θα ήθελα να γίνω σαν και σένα.

Ramrod
27-06-10, 22:37
Και εσύ πιστεύεις δλδ φίλε Ramrod πως δε θα έπρεπε να ανέβω άλλο σε μυϊκά κιλά ε?

κοιτα φίλε, αν πάρεις 1-2 μυϊκά κιλά δε θα σε χαλάσει κιόλας (τα οποία τα καταφέρνεις δύσκολα), αλλά αν κάνεις όγκο κινδυνέυεις να χάσεις τη γράμμωση σου η οποία κατά την άποψή μου είναι αρκετά σημαντική, στο επίπεδο που την έχεις πετύχει. Πιστευω πως ο όγκος εντυπωσιάζει μόνο εμάς που ασχολούμαστε με το BB αλλά για τον υπόλοιπο κόσμο η γράμμωση ειδικά να έχεις και κάμποσα μυϊκά κιλά, είναι πιο εντυπωσιακή.

Δε νομίζω πως αν στοχευσεις σε ογκο θα κερδίσεις τίποτα παραπάνω. Συνέχισε να κάνεις προπόνήσεις να το ευχαρηστιέσαι και πάνω απ 'ολα καθαρή προσεγμένη διατροφή, και αν ανέβεις και λιγάκι μυϊκά σιγά σιγά μια χαρά θα είσαι.

caligula
27-06-10, 22:39
Τώρα το καλοκαίρι είμαι γύρω στα 65-65+ κιλά. Και το χειμώνα όμως σεν ξεπερνώ τα 70, διατηρώντας το λίπος μου σε σχετικά χαμηλά για την εποχή επίπεδα.. Δε μου αρέσει να γίνομαι ακορντεόν κάθε σεζόν..;)

Όσο για το ότι θέλεις να γίνεις σαν και εμένα με κολακεύει και σε ευχαριστώ πολύ.:thumbup:

CROCOJET
27-06-10, 22:40
Γυμνάζομαι 5 φορές την εβδομάδα. Διατροφή κάνω ΑΥΣΤΗΡΟΤΑΤΗ.
Ολόκληρο το χρόνο ήπια 1 ποτήρι κρασί και έφαγα 2πίτες (και αυτές με κοτόπουλο). Αυτές ήτα και οι μόνες διατροφικές αμαρτίες μου. Έξω έπινα ανθρακούχο ή ενεργειακό μέχρι το Μάιο. Τώρα μόνο ανθρακούχο. Τώρα ακολουθώ Κετονική δίαιτα (περίπου).
5-6 γεύματα την ημέρα.
Αυτές τις ημέρες τρώω συνήθως καμία 8-10ρια φιλέτα στήθους κοτόπουλου καθημερινά... :porc:
Από αεροβική λίγα πράγματα. (3 φορές την εβδομάδα μισάωρο γρήγορο περπάτημα).
Ύπνος ένα 8ωρο την ημέρα.

RESPECT φίλε! Σε κατατάσσω στα κτήνη!!! :clap::clap::clap: Στη γράμμωση πρέπει να σε βοηθάει και το σώμα σου που δε φαίνεται να κρατάει πουθενά λίπος παρά τη λίγη αερόβια.

caligula
27-06-10, 22:50
Όταν λέω ότι θέλω να πάρω κιλά, εννοώ καθαρά μυϊκά κιλά. Δλδ 2-2,5 κιλά το χρόνο. Δε με ενδιαφέρει να φουσκώσω απλά. Αυτό άλλωστε δεν είναι τίποτα τρομερό κατά τη γνώμη μου. Πλακώσου στον υδατάνθρακα και σε ένα τρίμηνο παίρνεις 6 κιλά. Και? Από αυτά τα κιλά, δε θα είναι κανένα μυϊκό. Μόνο γραμμάρια. Παρόλα αυτά θα έχεις φουσκώσει. Νερουλός όγκος κατά τη γνώμη μου, δε λέι ΤΙΠΟΤΑ. Πάντα το βλέμμα του αθλητή πρέπει να είναι στραμμένο (είτε μακροπρόθεσμα, είτε βραχυπρόθεσμα) στο καθαρό και στεγνό, στο τέλος κάθε κοπιώδους σεζόν. Άλλωστε αυτή είναι και η φιλοσοφία αυτών των αθλητών που θαυμάζομαι, που χειροκροτούμε και που εντέλει μας εμπνέουν από αυτό το χώρο.
Έτσι δεν είναι;

caligula
27-06-10, 22:53
Ξέχασα να αναφέρω στα συμπληρώματα και τις πολυβιταμίνες που παίρνω εδώ και κανένα μήνα λόγω χαμηλής ποικιλίας στην παρούσα διατροφή.

GEORGEXX1
27-06-10, 22:59
Όταν λέω ότι θέλω να πάρω κιλά, εννοώ καθαρά μυϊκά κιλά. Δλδ 2-2,5 κιλά το χρόνο. Δε με ενδιαφέρει να φουσκώσω απλά. Αυτό άλλωστε δεν είναι τίποτα τρομερό κατά τη γνώμη μου. Πλακώσου στον υδατάνθρακα και σε ένα τρίμηνο παίρνεις 6 κιλά. Και? Από αυτά τα κιλά, δε θα είναι κανένα μυϊκό. Μόνο γραμμάρια. Παρόλα αυτά θα έχεις φουσκώσει. Νερουλός όγκος κατά τη γνώμη μου, δε λέι ΤΙΠΟΤΑ. Πάντα το βλέμμα του αθλητή πρέπει να είναι στραμμένο (είτε μακροπρόθεσμα, είτε βραχυπρόθεσμα) στο καθαρό και στεγνό, στο τέλος κάθε κοπιώδους σεζόν. Άλλωστε αυτή είναι και η φιλοσοφία αυτών των αθλητών που θαυμάζομαι, που χειροκροτούμε και που εντέλει μας εμπνέουν από αυτό το χώρο.
Έτσι δεν είναι;

Με τα λεγομενα σου θα σου πω οτι περα απο την ποιοτητα γυμναστικης που κανεις, στα γραπτα σου βλεπω και ποιοτητα αθλητη σοβαρου και μετρημενου για την ηλικια σου. Μπραβο και συγχαρητηρια.

KATERINI 144
27-06-10, 23:12
^^+1, μπραβο caligula, τρομερος. :clap::clap:

pepeismenos karga
27-06-10, 23:13
Πλακώσου στον υδατάνθρακα και σε ένα τρίμηνο παίρνεις 6 κιλά. Και? Από αυτά τα κιλά, δε θα είναι κανένα μυϊκό. Μόνο γραμμάρια. Παρόλα αυτά θα έχεις φουσκώσει. Νερουλός όγκος κατά τη γνώμη μου, δε λέι ΤΙΠΟΤΑ.

ο lee priest ομως αλλα ελεγε στη διατροφη του...ααχαχαχ...καλιγουλα εισαι καλυτερος απο περσυ...και πιο μεγαλος....συνεχισε ετσι και βαζε καθαρα...το σωμα σου μια χαρα θα τα υποστηριξει εαν δεν κανεις βραχυπροθεσμες ή μακρυπροθεσμες αυξομειωσεις στον ογκο....αλαλ εσυ αφου βαζεις καθαρα..μην σε νοιαζει...μια χαρα πας...και εαν κατεβαινες σε αγωνες σε αυτα τα κιλα που εισια δνε πρεπι αν υπαρχει μεγαλυτερος...66 κιλα τετιο πραγμα δεν εχω ξαναδει..χαχχααχα..σουπερ απλα

caligula
27-06-10, 23:36
Ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια.

Φίλε GEORGEXX1 αν και κατηγορούν το bb για “έλλειψη εγκεφαλική συμμετοχής”, όπως πολυ καλύτερα θα ξέρεις και εσύ πρέπει να έχεις πειθαρχεία και συγκέντρωση στο στόχο σου. Είναι άθλημα που παλεύεις εν πωλείς με το στομάχι σου, τις ορέξεις του και κατ' επέκταση με το μυαλό σου.
Φίλε Pepismene, βλέπω θυμάσαι τις αδυναμίες μου και πρότυπά μου (Lee Priest) χαχααχααχ.

Όσο για αγώνες ίσως αρχίσω να πέρνω πληροφορίες για κάποια μελλοντική συμετοχη (δεν έχω καμία επαφή με το χώρο) αφού και εσείς απ΄ ότι βλέπω είστε ενθαρρυντικοί.....

SepTum
28-06-10, 01:03
Φοβερο σωμα.Αν θες τη γνωμη μου μεινε σε αυτο το επιπεδο βαζωντας λιγο ογκο ακομα,εκτος αν εισαι φαν της υπερβολης.Δηλαδη,μ αρεσει το σωμα σου αλλα αυτο που παει να γινει στο στηθος που ειναι σαν τεντωμενο δερμα απ το κεντρο προς τα πλαγια δεν μου αρεσει.(τη γνωμη μου λεω παντα οχι πως δεν αρεσει στους υπολοιπους).Επισης ποσο % λιπος εισαι?

caligula
28-06-10, 02:16
Ευχαριστώ φίλε SepTum για την κρητική σου.

Δεν έχω κάνει ποτέ λιπομέτρηση και έτσι δεν ξέρω να σου πώ. Δεν ξέρω καν να υπολογίζω αφού δεν έχω μέτρο σύγκρισης.

Όσο για το στήθος που ανέφερες, δεκτό αυτό που είπες. Είναι θέμα αισθητικών κριτηρίων (καμία σχέση με την κομψότητα, η οποία ορίζεται από τη γνώμη του μέσου όρου). Παλιότερα θυμάμαι, μου άρεσαν σώματα απλά γραμμωμένα και ήθελα να φτάσω μέχρι εκεί. Αργότερα μου άρεσαν πιο ογκώδη σώματα. Όσο περνάει ο καιρός αλλάζουν και τα αισθητικά μου κριτήρια και πιστεύω τελικά πως θα καταλήξω να μου αρέσει να αυξάνομαι συνεχώς. Οπότε και στο στήθος δε θα υπαναχωρήσω. Θέλω να το κάνω μεγαλύτερο και πιο γραμμωμένο.

Όπως και να ΄χει πάντως, ευχαριστώ και πάλι για τα σχόλιά σου.

SepTum
28-06-10, 02:29
Ευχαριστώ φίλε SepTum για την κρητική σου.

Δεν έχω κάνει ποτέ λιπομέτρηση και έτσι δεν ξέρω να σου πώ. Δεν ξέρω καν να υπολογίζω αφού δεν έχω μέτρο σύγκρισης.

Όσο για το στήθος που ανέφερες, δεκτό αυτό που είπες. Είναι θέμα αισθητικών κριτηρίων (καμία σχέση με την κομψότητα, η οποία ορίζεται από τη γνώμη του μέσου όρου). Παλιότερα θυμάμαι, μου άρεσαν σώματα απλά γραμμωμένα και ήθελα να φτάσω μέχρι εκεί. Αργότερα μου άρεσαν πιο ογκώδη σώματα. Όσο περνάει ο καιρός αλλάζουν και τα αισθητικά μου κριτήρια και πιστεύω τελικά πως θα καταλήξω να μου αρέσει να αυξάνομαι συνεχώς. Οπότε και στο στήθος δε θα υπαναχωρήσω. Θέλω να το κάνω μεγαλύτερο και πιο γραμμωμένο.

Όπως και να ΄χει πάντως, ευχαριστώ και πάλι για τα σχόλιά σου.
Γενικα με τον καιρο ο ανθρωπος το εχει αυτο το κακο και ζηταει παντα περισσοτερα.Η συμβουλη μου ειναι προσεξε μην φτασεις σε υπερβολη την οποια ομως δεν θα μπορεις να διακρινεις στο σωμα σου γιατι μεγαλωνει τοσο αργα για σενα που το συνηθιζεις θες δεν θες.Να κοιτας τον εαυτο σου σε μια φωτογραφια σαν να βλεπεις καποιον αλλον για να κρατησεις σωας τα φρενας.Καλη επιτυχια σου ευχομαι.Επισης εχεις κανα τιπ για αυτους τους κοιλιακους?+D

caligula
28-06-10, 02:44
Βεβαίως έχω!!!!!
Το μυστικό στους κοιλιακούς είναι στο τι ΔΕΝ πρέπει να κάνουμε και όχι στο ¨τι πρέπει”..
Για να εξηγούμαι, πιστεύω πως οι κοιλιακοί (το βασικό πακέτο) μπορεί να φανεί πολύ καλά σε όλους (ακόμα και σε αυτούς που δεν τους πεθαίνουν στις ασκήσεις). Γι' αυτό άλλωστε βλέπεις σε αδύνατα άτομα να φαίνονται οι κοιλιακοί τους (κατηγορία αγιογραφίας).
Λοιπόν το πιο σημαντικό που πρέπει να κάνουμε για τους κοιλιακούς μας είναι να μην ακούμε τις επιθυμίες και τις ορέξεις του στομάχου μας, σφραγίζοντας την είσοδο (στόμα) ερμητικά, για όλα τα γνωστά απαγορευμένα και αμαρτωλά. Αυτό πρέπει να γίνεται συνεχώς και όχι μισό μήνα πριν την παραλία. Ταπεινώνουμε λοιπόν το λίπος.
Αν νομίζεις ότι αξίζει τον κόπο και τις θυσίες το 6πακ, τότε καν' το.
Να σκέφτεσαι πως μια ατασθαλία ισοδυναμεί με την ακύρωση μίας προπόνησης (δεν ισχύει ακριβώς αλλά βοηθάει).
:)

Tasos Green
28-06-10, 03:02
Βεβαίως έχω!!!!!
Το μυστικό στους κοιλιακούς είναι στο τι ΔΕΝ πρέπει να κάνουμε και όχι στο ¨τι πρέπει”..
Για να εξηγούμαι, πιστεύω πως οι κοιλιακοί (το βασικό πακέτο) μπορεί να φανεί πολύ καλά σε όλους (ακόμα και σε αυτούς που δεν τους πεθαίνουν στις ασκήσεις). Γι' αυτό άλλωστε βλέπεις σε αδύνατα άτομα να φαίνονται οι κοιλιακοί τους (κατηγορία αγιογραφίας).
Λοιπόν το πιο σημαντικό που πρέπει να κάνουμε για τους κοιλιακούς μας είναι να μην ακούμε τις επιθυμίες και τις ορέξεις του στομάχου μας, σφραγίζοντας την είσοδο (στόμα) ερμητικά, για όλα τα γνωστά απαγορευμένα και αμαρτωλά. Αυτό πρέπει να γίνεται συνεχώς και όχι μισό μήνα πριν την παραλία. Ταπεινώνουμε λοιπόν το λίπος.
Αν νομίζεις ότι αξίζει τον κόπο και τις θυσίες το 6πακ, τότε καν' το.
Να σκέφτεσαι πως μια ατασθαλία ισοδυναμεί με την ακύρωση μίας προπόνησης (δεν ισχύει ακριβώς αλλά βοηθάει).
:)

+1000:thumbup: ωραιος....

caligula
28-06-10, 03:09
Χαίρομαι που συμφωνείς και εσύ Τάσο. Ίσως συμφωνήσεις και εσύ και οι υπόλοιποι στο ότι το δυσκολότερο κομμάτι του bb είναι οι ώρες έξω από το γυμναστήριο. Το γυμναστήριο αποτελεί το ευχάριστο κομμάτι της υπόθεσης. Είναι σχεδόν ο καθρέπτης του τι κάνεις έξω.

Tasos Green
28-06-10, 03:44
Χαίρομαι που συμφωνείς και εσύ Τάσο. Ίσως συμφωνήσεις και εσύ και οι υπόλοιποι στο ότι το δυσκολότερο κομμάτι του bb είναι οι ώρες έξω από το γυμναστήριο. Το γυμναστήριο αποτελεί το ευχάριστο κομμάτι της υπόθεσης. Είναι σχεδόν ο καθρέπτης του τι κάνεις έξω.

εισαι μετριμενος και σωστος και ατομα που σκεφτοντε οπως εσυ γνωριζουν αργα η γρηγορα την επιτυχια..... δεν μπορει να πει κανενας τιποτα τα λες ολα μονος σου... συμφωνω απολυτα με οσα εχεις πει....:clap:

caligula
28-06-10, 12:17
Καλός ή κακός, έτσι νομίζω πως έχουν τα πράγματα. Δε γίνετε αλλιώς. Θέλει θυσίες.
:thumbup:

SPY
28-06-10, 15:58
φιλε μου τα συχαρητηρια μου και απο εμενα!

caligula
28-06-10, 17:30
ευχαριστώ Spy.

Γιώργο, εσύ? XAXAxax.
Ποιόν ψάχνεις φίλε:-D?

savage
01-07-10, 02:36
Επιτελους βρηκα το διδυμο αδελφακι μου!!!
Καλιγουλα σε αναγω σε επισημο προστατευομενο μου στο φορουμ.
Σε περιμενω το Νοεμβρη στους αγωνες,να διαγωνιστεις και συ!!!:thumbup:

caligula
06-07-10, 20:01
Μεγάλη μου τιμή Mr Savage!!!
Όσο για τους αγώνες το Νοέμβρη...δεν το τολμώ.
Μπορεί πάντως αν καταφέρω να παρευρεθώ εκεί να σε χειροκροτήσω. Το ίδιο μονοπάτι άλλωστε βαδίζουμε. Έτσι δεν είναι?
:bowdown:

savage
06-07-10, 21:15
H τιμη θα ειναι ολη δικη μου!!!:thumbup:
Θα χαρω να σε δω,παντως εστω και σαν θεατη(αν οπως σου ειπα,δε σου λειπει τιποτα απο το να συμμετασχεις!!)
ΥΓ.Φυσικα και βαδιζουμε το ιδιο μονοπατι.Natural bodybuilding for life!!!:bbbiceps:

GEORGEXX1
06-07-10, 22:26
[QUOTE]Καλιγουλα σε αναγω σε επισημο προστατευομενο μου στο φορουμ.


Σε λυπατε η ψυχη μου,τη εχεις να τραβηηηηηξεις,τυχεροοοο παιδι.
Παρε ενα φυλαχτο,και να του λες παντα ναι.

:P:P:P:P:P

manos_
07-07-10, 12:09
Φοβερη φλεβικοτητα γραμμωση κτλ αλλα μολις ειδα τα 66 κιλα λεω οκ κατι πρεπει να γινει γιαυτο.Εγω προσωπικα νομιζω οτι οπως εισαι αν πλακωθεις στο φαι ασχημα με το καλουπι που εχεις παλι καλο θα ειναι το αποτελεσμα,γιατι οκ χωρις μπλουζα εισαι εντυπωσιακος αλλα κατι πρεπει να κανεις με τον ογκο σου 1.70 ειπες εισαι ε για μενα πρεπει να πας γυρω στα 90 κιλα για να εισαι εντυπωσιακος(το νουμερο ισως σου φαινετε μεγαλο αυτη την στιγμη αλλα για το υψος σου καπου εκει πρεπει να παιξεις)

SepTum
07-07-10, 19:42
Φοβερη φλεβικοτητα γραμμωση κτλ αλλα μολις ειδα τα 66 κιλα λεω οκ κατι πρεπει να γινει γιαυτο.Εγω προσωπικα νομιζω οτι οπως εισαι αν πλακωθεις στο φαι ασχημα με το καλουπι που εχεις παλι καλο θα ειναι το αποτελεσμα,γιατι οκ χωρις μπλουζα εισαι εντυπωσιακος αλλα κατι πρεπει να κανεις με τον ογκο σου 1.70 ειπες εισαι ε για μενα πρεπει να πας γυρω στα 90 κιλα για να εισαι εντυπωσιακος(το νουμερο ισως σου φαινετε μεγαλο αυτη την στιγμη αλλα για το υψος σου καπου εκει πρεπει να παιξεις)
Φιλε δεν παει με το που πρεπει να παιζει αλλα με τον καθρεφτη του.Μπορει απλα να ειναι ελαφρυκοκαλος.Δηλαδη αν με αυτο τον ογκο ελεγε οτι ειναι 90κιλα θα σου φαινοταν σιγουρα λογικο αλλα θα του ελεγες να παει στα 120πχ?δε νομιζω

Zylo
08-07-10, 00:04
καταπληκτικος φιλε μου.....πολυ ωραιο σωμα......πιστευω οτι ευκολα θα μπορουσες να παρεις μερος σε αγωνες....:clap::clap::clap::clap:

dhmhtrhs
08-07-10, 09:18
φοβερο σωμα,φοβερη φλεβικοτητα,φοβερη ευκρινεια!!!δεν χρειαζεσαι παραπανω κιλα για μενα!!εισαι παρα πολυ καλος!!αντε να παρεις 1-2 αλλα δεν νομιζω πως χρειαζεσαι παραπανω!!πολυ καλη δουλεια!!μπραβο!!

manos_
08-07-10, 09:29
Φιλε δεν παει με το που πρεπει να παιζει αλλα με τον καθρεφτη του.Μπορει απλα να ειναι ελαφρυκοκαλος.Δηλαδη αν με αυτο τον ογκο ελεγε οτι ειναι 90κιλα θα σου φαινοταν σιγουρα λογικο αλλα θα του ελεγες να παει στα 120πχ?δε νομιζω


Δεν στεκουνε αυτα που λες ο ογκος σου φαινετε ογκος επειδη ειναι τερμα κομματια αμα τον βαλεις διπλα σε ενα γομαρι θα εξαφανιστει.

Doctorg
08-07-10, 10:54
Μπράβο και απο εμένα, κυρίως για την πειθαρχία που δείχνεις στα θέματα διατροφής :clap::clap:

caligula
09-07-10, 12:26
Φίλε mano είμαι 23 ετών. Αν σκεφτείς ότι με χρήση μόνο συμπληρωμάτων μπορείς να πάρεις κανένα 3κιλο το πολύ ετησίως, για να ανέβω 25 καθαρά μυϊκά κιλά (προκειμένου να έχω την ίδια καθαρότητα) χρειάζομαι 8 χρόνια αδιάλειπτης γυμναστικής αν όλα πάνε τέλεια (πράγμα προφανώς αδύνατο). Μια 10ετία πες, για να είσαι μέσα!!!!
Ζήσε Μάη μου να φας τριφύλλι.
Το σίγουρο είναι ότι στο τέλος κάθε σεζόν θα ήθελα να είμαι καθαρός, με 1,5-2 μυϊκά κιλά περισσότερα από την προηγούμενη σεζόν.
Σε 2 χρόνια, ίσως να μπορούσα να φτάσω στα 70 καθαρά κιλά.
Αν σε 2 χρόνια σου έλεγα πως έφτασα 90 κιλά, θα εντυπωσιαζόσουν από το νούμερο ταυτόχρονα όμως θα απογοητευόσουν από τις φωτογραφίες....
Όγκος χωρίς γράμμωση δεν αξίζει κατά τη γνώμη μου, όπως άλλωστε το έχω ξαναπεί (εκτός βέβαια αν στο επιβάλει κάτι, όπως η δουλεία σου). Το θέμα είναι να κυνηγάμε την ΟΜΟΙΟΜΟΡΦΙΑ ενώ τον όγκο μόνο όταν μπορεί να συνοδεύεται από αυτή....

sogoku
09-07-10, 12:45
Δεν χορταινω να σε βλεπω παντως......Εχεις τρελο κορμι....5 με 6 κιλακια ωραια για μενα και εισαι τελειος......

Polyneikos
09-07-10, 12:59
Εισαι παρα πολυ καλος και μπραβο σου,φαίνεται ότι εχεις πεινασει,γιατι κακα τα ψεμματα ,την προπονηση όλοι την κανουν λίγο πολυ,η διαιτα είναι το επίπονο κομματι.Αν τα ποδια σου συμβαδίζουν με τον ανω κορμο,το αναφερω γιατι δεν τα εχεις βαλει φωτο ακομα,είσαι 10/10!:thumbup::thumbup:

caligula
09-07-10, 13:00
Ευχαριστώ sogoku (τρομερό το όνομα σου. Ήταν το κινουμενο σχέδιο της καινούριας γενιάς bb :rolf:).
5-6 κιλά , θα ήταν όντος πολύ ωραία. Ίσως σε καμία 3ετία να τα αποκτήσω. Το σίγουρο είναι πως θα προσπαθήσω.

sogoku
09-07-10, 13:03
Ευχαριστώ sogoku (τρομερό το όνομα σου. Ήταν το κινουμενο σχέδιο της καινούριας γενιάς bb :rolf:).
5-6 κιλά , θα ήταν όντος πολύ ωραία. Ίσως σε καμία 3ετία να τα αποκτήσω. Το σίγουρο είναι πως θα προσπαθήσω.



Πρεπει να σε βοηθαει και ο σωματοτυπος σου ε?Χειμωνα ποσα κιλα ανεβαινεις?

dhmhtrhs
09-07-10, 13:30
απο περιεργεια και μονο εχεις κανει καμια λιπομετρηση τωρα κοντα?

caligula
09-07-10, 13:43
Το χειμώνα 5-6 περίπου κιλά μπορεί να φτάσει η διαφορά. Όπως ξαναείπα δε θέλω να γίνομαι ακορντεόν. Κρατάω σε λογικά όρια το λίπος μου και το χειμώνα...

Polyneikos, η αλήθεια είναι πως έχω στερηθεί πολλά. Με την κυριολεκτική έννοια της πείνας πάντως (αν την εννοείς έτσι), δεν πεινάω ποτέ. Πάντα το στομάχι μου ικανοποιείται αλλά μόνο ως προς την ποσότητα (και με το παραπάνω δλδ. Δουλεύει υπερωρίες. χαχααχ):rolf:. Αν μπορούσε να βγει το στομάχι μου έξω θα με έπαγε στο ξύλο....:spank:
Πρέπει να έχει απιβδήσει να χωνεύει τα ίδια και τα ίδια φαγητά με αυτή την αυτιστική μονοτροπία. :rolf:

manos_
09-07-10, 13:47
Φίλε mano είμαι 23 ετών. Αν σκεφτείς ότι με χρήση μόνο συμπληρωμάτων μπορείς να πάρεις κανένα 3κιλο το πολύ ετησίως, για να ανέβω 25 καθαρά μυϊκά κιλά (προκειμένου να έχω την ίδια καθαρότητα) χρειάζομαι 8 χρόνια αδιάλειπτης γυμναστικής αν όλα πάνε τέλεια (πράγμα προφανώς αδύνατο). Μια 10ετία πες, για να είσαι μέσα!!!!
Ζήσε Μάη μου να φας τριφύλλι.
Το σίγουρο είναι ότι στο τέλος κάθε σεζόν θα ήθελα να είμαι καθαρός, με 1,5-2 μυϊκά κιλά περισσότερα από την προηγούμενη σεζόν.
Σε 2 χρόνια, ίσως να μπορούσα να φτάσω στα 70 καθαρά κιλά.
Αν σε 2 χρόνια σου έλεγα πως έφτασα 90 κιλά, θα εντυπωσιαζόσουν από το νούμερο ταυτόχρονα όμως θα απογοητευόσουν από τις φωτογραφίες....
Όγκος χωρίς γράμμωση δεν αξίζει κατά τη γνώμη μου, όπως άλλωστε το έχω ξαναπεί (εκτός βέβαια αν στο επιβάλει κάτι, όπως η δουλεία σου). Το θέμα είναι να κυνηγάμε την ΟΜΟΙΟΜΟΡΦΙΑ ενώ τον όγκο μόνο όταν μπορεί να συνοδεύεται από αυτή....

Koιτα εγω θα σε προτιμουσα καμια 80αρα και ας βαλεις λιπακι παλι γαματος θα εισαι.Μην ψαρωνεις με την γραμμωση δεν εισαι αγωνιστικος εκτος και αν θελεις να γινεις,οι bodybuilders πρεπει να ειναι <<μεγαλοι>> ,αν σου αρεσει το φιτ βεβαια εσενα παω πασο.

caligula
09-07-10, 13:49
Δημήτρη δεν έχω κάνει ποτέ λιπομέτρηση. Ίσως να πάω να κάνω καμία αλλά για να είναι αξιόπιστη η διαδικασία πρέπει να ψάξεις. Είναι κάτι που δε με πολυενδιαφέρει. Αριθμός είναι άλλωστε. Για τον ίδιο λόγο, δεν ξέρω ποια είναι τα κιλά της μέγιστης επανάληψης, σε οποιαδήποτε άσκηση (αν και βγαίνει και από εξίσωση). Το την αλήθεια σου τη λέει ο καθρέφτης. Ίσως αν τύχει,να κάνω.

caligula
09-07-10, 13:58
Φίλε mano, αυτά μάλλον είναι γούστα. Όσο γιαυτό που είπες, το fitness έχω την εντύπωση ότι είναι απαραίτητο σκαλοπάτι για να μεταβείς στην κατηγορία bb. Όσοι θέλουν προχωρούν και όσοι θέλουν βελτιώνονται στα κιλά που έχουν θέσει ως “όριο”.
Άλλο είναι bb και άλλο “τύπου” bb.
“τύπου” bb είναι αυτοί που τους κοιτάς και λες “περασμένα μεγαλεία” ή αυτούς που λες “γομάρι ο τύπος” αλλά μέχρις εκεί.

manos_
09-07-10, 14:11
Φίλε mano, αυτά μάλλον είναι γούστα. Όσο γιαυτό που είπες, το fitness έχω την εντύπωση ότι είναι απαραίτητο σκαλοπάτι για να μεταβείς στην κατηγορία bb. Όσοι θέλουν προχωρούν και όσοι θέλουν βελτιώνονται στα κιλά που έχουν θέσει ως “όριο”.
Άλλο είναι bb και άλλο “τύπου” bb.
“τύπου” bb είναι αυτοί που τους κοιτάς και λες “περασμένα μεγαλεία” ή αυτούς που λες “γομάρι ο τύπος” αλλά μέχρις εκεί.

Ναι σε καταλαβαινω εγω απλα σου ειπα την γνωμη μου.Και δεν νομιζω οτι ειναι ενδοιαμεσο σκαλοπατι ισως ειναι καλο για να μαθεις τα βασικα και μετα να βαλεις τον ογκο η μπορεις να βαζεις ογκο 5 χρονια και μετα να κατσεις να γινεις κομματια πανω σε αυτο τον ογκο γιατι αυτο το μεσα εξω μεσα εξω δεν προλαβαινεις να βαλεις αρκετα κιλα.

dhmhtrhs
09-07-10, 14:15
Δημήτρη δεν έχω κάνει ποτέ λιπομέτρηση. Ίσως να πάω να κάνω καμία αλλά για να είναι αξιόπιστη η διαδικασία πρέπει να ψάξεις. Είναι κάτι που δε με πολυενδιαφέρει. Αριθμός είναι άλλωστε. Για τον ίδιο λόγο, δεν ξέρω ποια είναι τα κιλά της μέγιστης επανάληψης, σε οποιαδήποτε άσκηση (αν και βγαίνει και από εξίσωση). Το την αλήθεια σου τη λέει ο καθρέφτης. Ίσως αν τύχει,να κάνω.

ο καθρεφτης λεει παντα την αληθεια..και εγω τωρα πια ουτε ζυγιζομαι,ουτε λιπομετρησεις κανω..απλως σε βλεπω παρα παρα πολυ στεγνο και ειχα περιεργεια να δω τι θα βγαλει...

caligula
09-07-10, 14:25
Dhmhtrh είσαι σωστός ο παίχτης

manos, μπορεί να είναι και έτσι. Και οι 2 μας πάντως την ίδια πηγή να πιούμε νερό ψάχνουμε. Το πως θα φτάσει ο καθένας εκεί είναι μάλλον προσωπική επιλογή, γούστο και εμπειρία. Το κυριότερο είναι να βελτιωνόμαστε συνεχώς. Κάθε μέρα να γινόμαστε καλύτεροι από την προηγούμενη. Και οι 2 μας νομίζω, θα συμφωνήσουμε, πως αυτό κυρίως έχει σημασία.

manos_
09-07-10, 14:43
Dhmhtrh είσαι σωστός ο παίχτης

manos, μπορεί να είναι και έτσι. Και οι 2 μας πάντως την ίδια πηγή να πιούμε νερό ψάχνουμε. Το πως θα φτάσει ο καθένας εκεί είναι μάλλον προσωπική επιλογή, γούστο και εμπειρία. Το κυριότερο είναι να βελτιωνόμαστε συνεχώς. Κάθε μέρα να γινόμαστε καλύτεροι από την προηγούμενη. Και οι 2 μας νομίζω, θα συμφωνήσουμε, πως αυτό κυρίως έχει σημασία.

Ναι σημασια εχει να το απολαμβανεις.

caligula
24-08-10, 21:57
Γράμμωση τέλος.

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=15149&stc=1&d=1282678462


http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=15148&stc=1&d=1282678460



Οι τελευταίες φωτογραφίες μου.......
Ελπίζω να σας αρέσουν... :-)
Τώρα... καλό χειμώνα και καλή σεζόν σε όσους μπουν δυναμικά και αρχίζουν να μετράν αντίστροφα για το επόμενο καλοκαίρι..

Vinn
24-08-10, 22:01
:shock::shock::shock:
Συγχαρητηρια φιλε μου!!!!
Απιθανο σωμα!!!:thumbup:

thanasis reaction
24-08-10, 22:03
μπραβο κ απο μενα φιλε!

dhmhtrhs
24-08-10, 22:12
απιθανο σωμα για αλλη μια φορα!!συγχαρητηρια!!!δεν ξερω ποσο "μεγαλος" δειχνεις απο κοντα αλλα φαινεσαι πολυ σκληρος και καλοδουλεμενος..εισαι ετοιμος για αγωνες!!!

Rise above
24-08-10, 22:22
γλυπτό...:clap:

Rise above
24-08-10, 22:29
δώσε και καμια πληροφορία άμα θες... stats,διατροφή,πρόγραμμα
ποσα κιλά είσαι εδώ? στα 67-9 περίπου?

-beba-
24-08-10, 22:51
:shock::shock::shock::shock::shock::shock:
απλά :bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown:

Georges
24-08-10, 23:11
Άντε m8 πάμε για όγκο τώρα :weights:. Σε θέλω πιο δυνατό το χειμώνα :green:. Ελπίζω να μην σταματήσεις όπως είπες και συγχαρητήρια για τη γράμμωση που κατάφερες :toast:

kostas317
24-08-10, 23:42
μπραβο πολυ καλη γραμμωση.
ωραιος ειναι ο ογκος αλλα η γραμμωση παιδια ειναι αλλο πραμα!!!:thumbup:

caligula
25-08-10, 00:31
Ευχαριστώ πολύ παιδιά.
Χαίρομε που σας αρέσουν οι φωτογραφίες μου.
:-)

Εδώ είμαι στα τέλη της υδατανθρακικής στέρησης και πριν τη επαναγλυκογόνοση.
Κιλά σταθερά στα 65 περίπου (ανήκω στη χαμηλότερη κατηγορία....).

Φίλε Georges δυστυχώς θα πρέπει μέχρι το Δεκέμβρη (το νωρίτερο) σίγουρα να αρκεστώ σε 2 μόνο προπονήσεις την εβδομάδα προσπαθώντας να χάσω το δυνατό λιγότερο. ακόμα και αυτές είναι πολυτέλεια για εμένα αλλά από το ολότελα...... :(:(:(
:cry::cry:
Ούτε με τη διατροφή θα μπορέσω να διατηρήσω τα φετινά επίπεδα αυστηρότητας χωρίς βέβαια να κάνω ατασθαλίες.

savage
25-08-10, 02:41
μπραβο για μια ακομα φορα σπυρο.πιστευω πως εχεις δυνατοτητες για πολυ παραπανω πραματα.

καποιες παρατηρησεις μου:
1)βγαλε και 3-4 φωτο μετα την υδατανθρακωση,θα δειχνεις τρομερα γεματος και στρογγυλεμενος πιστευω.
2)ο λαος θελει ποδια!! βαλε και μια φωτο ποδιων!!!
3)το μονο μειονεκτημα που μπορει να σου βρει κανεις αν το ψυρισει παραααααααααα πολυ ειναι ισως οι δικεφαλοι στην διπλη δικεφαλων της πλατης.δεν εχουν στρογγυλεμα και κορυφωση,αλλα ισως φταει οτι δεν τα σφιγγεις αρκετα,ισως φταει οτι δεν παιρνεις και την ποζα τελεια(θα επρεπε να κλεισεις λιγο τους αγκωνες και να τους εχεις λιγο ψηλα),ισως φταει και και το οτι εισαι αδειος απο μυικο γλυκογονο.


παντως το στηθος σου σε αυτη την τελευταια φωτο μοιαζει εξωπραγματικο!φαινεται απο τα πολυ δυνατα σημεια σου!!!

χιλια μπραβο και παλι!!

Αντωνης
25-08-10, 09:52
Υπεροχο σωμα φιλαρακι,ειλικρινα μπραβο.
Θα μπορουσα επισης να σε ρωτησω με ποσα βαρη κανεις το Biceps Curl οταν εισαι σε περιοδο ογκου,και ποσα κιλα σηκωνεις σε οριζοντια μπαρα?Kαθαρα πληροφοριακα και μονο.

Επισης να σε συγχαρω και για την δεινοτητα του λογου σου.Αυτα να τα βλεπουν οι αθλητες μας στα δημοφιλη αθληματα(ποδοσφαιρο και μπασκετ),που στην συντριπτικη τους πλειοψηφια το επιπεδο του λογου τους δεν ξεπερναει αυτο ενος μαθητη Γυμνασιου :green:

manos_
25-08-10, 10:01
Αν και τα χω ξαναπει πραγματικα ωραιο σωμα αλλα ογκο επειγοντως αδερφε 65 κιλα ειναι κιλα γκομενας πρεπει να βαλεις πολυ κρεας πανω σου και γρηγορα και ας χασεις την γραμμωση σου.Στο λεω εντελως φιλικα και με δοσεις ρεαλισμου.

dhmhtrhs
25-08-10, 11:00
3)το μονο μειονεκτημα που μπορει να σου βρει κανεις αν το ψυρισει παραααααααααα πολυ ειναι ισως οι δικεφαλοι στην διπλη δικεφαλων της πλατης.δεν εχουν στρογγυλεμα και κορυφωση,αλλα ισως φταει οτι δεν τα σφιγγεις αρκετα,ισως φταει οτι δεν παιρνεις και την ποζα τελεια(θα επρεπε να κλεισεις λιγο τους αγκωνες και να τους εχεις λιγο ψηλα),ισως φταει και και το οτι εισαι αδειος απο μυικο γλυκογονο.


βασικα δεν εχει και τις γροθιες του παραλληλες οποτε δεν μπορει να φανει ετσι καλα η κορυφωση..και παλι ομως αν θελουμε να το ψαξουμε, οπως ειπε κ ο Νικος ,τα χερια φαινονται λιγο πιο "μικρα" απο το υπολοιπο σωμα..κατι που μπορεις να το φτιαξεις ευκολα στην κατασταση που εισαι τωρα!!

SepTum
25-08-10, 18:16
Εγω θελω να ρωτησω κατι.Το σωμα σου σε ευνοεισαι?Δηλαδη ειχε παντα αθλητικο χαρακτηρα?Εχεις μηπως καμια φωτογραφια πριν ξεκινησεις γυμναστηριο,ετσι για να δουμε ποσο εφικτο ειναι αυτο το αποτελεσμα για καποιον με ενα "κανονικο" σωματοτυπο.

wonderboy
26-08-10, 10:05
Φιλε μου πολλη καλη δουλεια μπραβο

caligula
26-08-10, 16:10
Φίλε Savage αρχικά ευχαριστώ για τις παρατηρήσεις σου.
Ξεκινώντας από την κορύφωση του χεριού μου, αυτό είναι κάτι το οποίο μάλον δε θα δω ποτέ επάνω μου σε ικανοποιητικό βαθμό. Έτσι είναι κατασκευασμένο και κάπου εκεί τελειώνουν όλα. Θα δουλέψω παραπάνω αυτοσυγκέντρωσης (όταν με το καλό μπορέσω).
Όσο για το στήθος, θεωρώ ότι μαζί με τους τραπεζοειδείς μου είναι τα δυνατά σημεία επάνω στο σώμα μου ( εν συγυρίσει με τα υπόλοιπα).

Όσο για τα κιλά που κάνω στο στήθος φίλε Αντώνη πιστεύω και εγώ πως δεν έχουν σημασεία αφού ο σκοπός μας είναι η μυϊκή ανάπτυξη, ακόμα και εάν αυτή επιτυγχάνεται με λίγα κιλά. Για την απορία όμως θα σου πω πως στα 65 kg σωματικού βάρους κάνω 3 sets των 8-10 επαναλήψεων με αλτήρες 52 κιλών, φτάνοντας το 80% του σωματικού μου βάρους σε κάθε χέρι.

Manos δεν πρέπει να παραβλέπεις το ύψος μου. Είμαι 1,70 , κάτι που μπορείς και αυτό να χαρακτηρίσεις σαν ύψος γκόμενας όπως λες και εσύ.:rolf::rolf::rolf:

Σκέψου το.. συνδυάζονται μια χαρά για fitness χαμηλής κατηγορίας.

Όσο για το σώμα μου, είχε κάποιες βάσεις από την κολύμβηση που έκανα χρόνια.
Όσο για τη φωτογραφεία πριν από την έναρξη της ενασχολήσεώς μου με τα βάρη έχω μία υπόψιν μου αλλά επιφυλάσσομαι να την ανεβάσω λίγο αργότερα (δώσε μου 1-2 ημέρες)...

Titanium
26-08-10, 16:37
Tι να πω ρε φιλε εισαι φοβερος...μπραβο:clap::clap::clap:

Mitsen
26-08-10, 17:51
********************
**********************
λάθος post sorry

DiKey
26-08-10, 23:15
Τουμπανο εισαι mate, keep the good work..:thumbup:

SepTum
31-08-10, 23:08
Φιλε caligula μπορεις να δωσεις μερικες πληροφοριες για τον τροπο προπονησης σου?Ποσες φορες τη βδομαδα κανεις γυμναστηριο και τι σπλιτ εχεις?Επισης θελω να σε ρωτησω στην περιοδο ογκου τις μερες που δεν κανεις γυμναστηριο συνεχιζεις να τρως υπερθερμιδικα?Στην περιοδο γραμμωσης μεχρι ποσες φορες τη βδομαδα εκανες αεροβια για να φτασεις σε αυτο το επιπεδο λιπους?Το ξερω οτι αυτα ειναι βασικες ερωτησεις και βεβαια οι εφαρμογες τους διαφερουν ανα ατομο απλα προτιμω να ρωτησω καποιον drug-free αθλητη και καποιον που μου αρεσει το σωμα που εχει φτιαξει για καποιες γενικες εστω γνωσεις.

nibro
16-02-12, 03:47
teleio swma....exw mono mia aporia...tis flebes stous katw koiliakous pws tis ekanes????

γραφε με ελληνικα σε παρακαλω....

crazydoctor
16-02-12, 15:36
teleio swma....exw mono mia aporia...tis flebes stous katw koiliakous pws tis ekanes????

γραφε με ελληνικα σε παρακαλω....

χαμηλο ποσοστο λιπους

robgr77
16-02-12, 17:12
Caligula... Φ-Ο-Β-Ε-Ρ-Ο Σώμα. Απίστευτο. Κοιτάζω τις φωτογραφίες και απλά μένω... :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown:

Galthazar
17-02-12, 01:33
φιλε πραγματικα εισαι αψεγαδιαστος!!!:bowdown::bowdown::bowdown:
Πολλα συγχαρητηρια για την προσπαθεια που εχεις κανει, το αποτελεσμα μας αφηνει αφωνους
Μπορεις καλλιστα να κατεβεις σε αγωνες αν το θελησεις και συ και πιστευω θα τα πας καλα!
Συνεχισε ετσι εισαι κομματια :clap::clap::clap:

caligula
21-02-12, 17:49
Χαιρετώ την παρέα.
Καταρχήν να ευχαριστήσω τα παιδιά για τα καλά τους λόγια.
Crazydoctor , robgr77 , Galthazar, και ιδιαίτερα nibro απορώ πως ξετρυπώσατε τόσο παλιό post.
Είναι πλέον διετίας!!!!!
Έχω εκπλαγεί από το γεγονός ότι γράψατε πριν λίγες ημέρες μετά από 2+ χρόνια.
Και εξηγούμαι : Η ημερομηνίες των τελευταίων μου posts συνέπιπταν και με τη διακοπή της ενασχόλησής μου με το γυμναστήριο! Λόγω στρατιωτικών υποχρεώσεων και άλλων προσωπικών λόγων, βρίσκομαι σε ΠΛΗΡΗ αποχή από το χώρο από τότε.
Έκτοτε, δεν έχω γράψει κάτι εδώ μέσα.
Τώρα, μετά από τόοοσο καιρό ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ξαναμπαίνω στο χώρο! Έτσι, είπα τυχαία να μπω στη σελίδα, να θυμηθώ τους παλιούς καλούς καιρούς (και φίλους) και να ξανα-εμπνευστώ από το περιβάλλον! ;-)
Με αφήνει κατάπληκτο που ο κόσμος του γυμναστηρίου με θυμήθηκε από μόνος του, μόλις προτού θυμηθώ εγώ το ρυθμό μου και εν τέλει το γυμναστήριο!!! :shock:
Τυχαίο? ;-)

Τέλος πάντών, αυτή τη στιγμή, το σώμα μου βρίσκεται, πολύ μακριά από αυτό των φωτογραφιών!
Θέλω πολύ χρόνο και δουλεία για να επανέλθω.
Θα το κάνω όμως εκτελώντας τις παλιές καλές συνταγές!

Τώρα ως προς τις απορίες....
Οι φλέβες στην κοιλιά πχ εμφανίζονται λόγω χαμηλής ποσότητας λίπους...η οποία προέρχεται απο το γνωστό δίδυμο της επιτυχίας Διατροφή(Full) και αεροβική άσκηση!
Ως προς τη διατροφή τώρα, αυτή ποικίλε αναλόγως της εποχής και των αναγκών. Ορισμένες λεπτομέρειες, έχω σε προηγούμενες αναφορές αναλύσει! Όμως ο βασικός κανόνας, η βασική αρχή αν το θέλετε είναι μια και δεν αλλάζει : ΔΕΝ ΤΡΩΜΕ αυτά που όλοι μας γνωρίζουμε πως δεν πρέπει να φάμε! Νομίζω ότι είναι σαφής η διαφορά μεταξύ ΑΠΟΦΕΥΓΩ (απλά) και του ΔΕΝ ΤΡΩΩ (καθόλου) αυτά που δεν πρέπει! Αυτή είναι και η διαφορά που θα εκτοξεύσει το σώμα του καθένα μας απαλλάσσοντάς το από το “μισητό” λίπος που κρύβει τους μύες και τη φλεβικότητά μας (εννοείται πάντα με την προϋπόθεση, την ικανή και αναγκαία συνθήκη, ότι αυτά έχουν εκ των προτέρων αναπτυχθεί)....

crazydoctor
21-02-12, 17:58
εμενα φιλε με τρελανε η πλατη σου.......ντουλαπα εισαι..:green::green:

caligula
21-02-12, 18:26
Χαχα, να 'σαι καλά.:rolf:
Ήταν η κολυμβητηριακή κληρονομιά που αναπτύχθηκε εν συνεχεία με τα βάρη...

crazydoctor
21-02-12, 18:44
Χαχα, να 'σαι καλά.:rolf:
Ήταν η κολυμβητηριακή κληρονομιά που αναπτύχθηκε εν συνεχεία με τα βάρη...

:thumbup::thumbup: και απο μονοζυγο φανταζομαι..

Pka
22-02-12, 15:54
Caligula... Φ-Ο-Β-Ε-Ρ-Ο Σώμα. Απίστευτο. Κοιτάζω τις φωτογραφίες και απλά μένω... :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown:
Θα συμφωνήσω κι εγώ! Πραγματικά αξιοζήλευτο! Πρέπει όπωσδήποτε να επανέλθεις όπως είπες γιατί έχεις απίστευτες δυνατότητες. Και μπράβο επίσης που ακόμα και ο λόγος σου είναι τόσο προσεγμένος.:thumbup:

crazydoctor
22-02-12, 16:06
ρε τσακαλε βαλε και μια ποδια..

caligula
22-02-12, 19:07
Πόδια ε?
Ξέρεις, φωτογραφία των ποδιών, ποτέ δεν έβγαλα διότι ποτέ δε συνέτρεξε λόγος.
Τα πόδια αποτελούσαν την αδυναμία μου και το γνώριζα.
Έβγαζα και ανέβαζα φωτογραφίες του σώματός μου, προκειμένου να ακούσω γνώμες και συμβουλές για τα σημεία.
Τα πόδια, γνώριζα και μόνος μου τι χρειάζονταν...ΠΟΛΥ ΔΟΥΛΕΙΑ ΠΑΝΤΟΥ....:weights::weights::weights: ;)

crazydoctor
22-02-12, 21:47
Πόδια ε?
Ξέρεις, φωτογραφία των ποδιών, ποτέ δεν έβγαλα διότι ποτέ δε συνέτρεξε λόγος.
Τα πόδια αποτελούσαν την αδυναμία μου και το γνώριζα.
Έβγαζα και ανέβαζα φωτογραφίες του σώματός μου, προκειμένου να ακούσω γνώμες και συμβουλές για τα σημεία.
Τα πόδια, γνώριζα και μόνος μου τι χρειάζονταν...ΠΟΛΥ ΔΟΥΛΕΙΑ ΠΑΝΤΟΥ....:weights::weights::weights: ;)

δεν πειραζει τσακαλε..δεν κραζουμε...επιλογη σου βεβαια...απλα ειμαι περιεργος να τα δω..

PEGY
22-02-12, 22:54
Τα συγχαρητήρια για το υπέροχο αποτέλεσμα σου τα δώσαν άλλοι πιο έμπειροι κ αρμόδιοι σε θέματα σωματοδόμησης.
Εγώ μόνο θα επαινέσω τον άριστο τρόπο με τον οποίο εκφράζεσαι. Εκτός οτι ο τρόπος σκέψης σου είναι υποδειγματικός αλλά και ο τρόπος γραφής σου είναι πολύ πολύ καλός. Απορώ πως χρειάστηκε να δώσεις πανελλήνιες δευτερη φορα.
Το ξέρω πως το οι παρατηρήσεις μου είναι λίγο άσχετες, αλλά το καλό πράγμα, οπου απαντάται να λέγετε!

JOHN65
24-02-12, 01:58
φιλε caligoula για στηθος τι ασκησεις εκανες?εδινες περισσοτερη εμφαση στο ανω η στο κατω?

caligula
24-02-12, 04:03
PEGY σε ευχαριστώ πολύ για τα σχόλιά σου!

John λοιπόν :
Η προπόνηση στήθους ήταν από αυτές που επέμενα περισσότερο! Της έδινα τη δέουσα προσοχή. Ήταν μάλιστα η προπόνηση που διάλεγα για την έναρξη της εβδομάδας μου,προκειμένου να είμαι ξεκούραστος από το ρεπό της Κυριακής.
1)4 σετ των 8-12 επαναλήψεων στον οριζόντιο με μπάρα
2)4 σετ των 8-12 επαναλήψεων στον οριζόντιο με αλτήρες
3)4 σετ των 8-12 επαναλήψεων στον επικλινή με μπάρα
4)4 σετ των 8-12 επαναλήψεων στον επικλινή με αλτήρες
5)3 σετ των 60-80 επαναλήψεων (άνευ πρόσθετου βάρους- φορτίου εννοείται) βυθίσεις με το σώμα να υιοθετεί σχεδόν την οριζόντια θέση (με το κεφάλι σε λίγο ψηλότερη θέση έναντι των ποδιών), προκειμένου να γυμναστεί η κάτω μοίρα. Η παρούσα άσκηση απεδείχθη αποτελεσματικότερη επάνω μου από τον κατακλινή όπως και στον partner μου.
Εναλλακτικά όμως, κατ ακλινή.
6)3 σετ ανοίγματα με πολύ λίγα κιλά αλλά απόλυτη συγκέντρωση, αργό κατέβασμα (πλειομετρική) και το κυριότερο σταθερή γωνία στην άρθρωση του αγκώνα

Αυτά σε γενικές γραμμές. Δεν ξέρω αν σε κάλυψα..

kostas11
24-02-12, 04:46
PEGY σε ευχαριστώ πολύ για τα σχόλιά σου!

John λοιπόν :
Η προπόνηση στήθους ήταν από αυτές που επέμενα περισσότερο! Της έδινα τη δέουσα προσοχή. Ήταν μάλιστα η προπόνηση που διάλεγα για την έναρξη της εβδομάδας μου,προκειμένου να είμαι ξεκούραστος από το ρεπό της Κυριακής.
1)4 σετ των 8-12 επαναλήψεων στον οριζόντιο με μπάρα
2)4 σετ των 8-12 επαναλήψεων στον οριζόντιο με αλτήρες
3)4 σετ των 8-12 επαναλήψεων στον επικλινή με μπάρα
4)4 σετ των 8-12 επαναλήψεων στον επικλινή με αλτήρες
5)3 σετ των 60-80 επαναλήψεων (άνευ πρόσθετου βάρους- φορτίου εννοείται) βυθίσεις με το σώμα να υιοθετεί σχεδόν την οριζόντια θέση (με το κεφάλι σε λίγο ψηλότερη θέση έναντι των ποδιών), προκειμένου να γυμναστεί η κάτω μοίρα. Η παρούσα άσκηση απεδείχθη αποτελεσματικότερη επάνω μου από τον κατακλινή όπως και στον partner μου.
Εναλλακτικά όμως, κατ ακλινή.
6)3 σετ ανοίγματα με πολύ λίγα κιλά αλλά απόλυτη συγκέντρωση, αργό κατέβασμα (πλειομετρική) και το κυριότερο σταθερή γωνία στην άρθρωση του αγκώνα

Αυτά σε γενικές γραμμές. Δεν ξέρω αν σε κάλυψα..

οταν λες οριζοντιο με αλτηρες και επικληνη ,εννοεις ανοιγματα ετσι?

vaggan
24-02-12, 14:45
Πόδια ε?
Ξέρεις, φωτογραφία των ποδιών, ποτέ δεν έβγαλα διότι ποτέ δε συνέτρεξε λόγος.
Τα πόδια αποτελούσαν την αδυναμία μου και το γνώριζα.
Έβγαζα και ανέβαζα φωτογραφίες του σώματός μου, προκειμένου να ακούσω γνώμες και συμβουλές για τα σημεία.
Τα πόδια, γνώριζα και μόνος μου τι χρειάζονταν...ΠΟΛΥ ΔΟΥΛΕΙΑ ΠΑΝΤΟΥ....:weights::weights::weights: ;)ενω για τον τελειο κορμο σου δεν γνωριζες και ζητουσες συμβουλες και γνωμες για το πως θα τον καλυτερεψεις??;);)φιλε μου τις γνωμες και τις συμβουλες τις ζηταμε για να βελτιωσουμε τις αδυναμιες μας.παντως γνωμη ειναι να παραθεσεις και φωτο της τωρινης σου καταστασης,και οταν με το καλο αποφασισεις comeback να μας αφησεις με το στομα ανοικτο και με τα ματια γουρλωμενα.:shock::shock::shock:φιλικα βαγγελης

GeoDask
24-02-12, 14:54
ενω για τον τελειο κορμο σου δεν γνωριζες και ζητουσες συμβουλες και γνωμες για το πως θα τον καλυτερεψεις??;);)φιλε μου τις γνωμες και τις συμβουλες τις ζηταμε για να βελτιωσουμε τις αδυναμιες μας.παντως γνωμη ειναι να παραθεσεις και φωτο της τωρινης σου καταστασης,και οταν με το καλο αποφασισεις comeback να μας αφησεις με το στομα ανοικτο και με τα ματια γουρλωμενα.:shock::shock::shock:φιλικα βαγγελης

Και έλεγα, που ειναι, που ειναι....

Psy-los13
24-02-12, 15:14
Φιλαρακο...πολλα μπραβο για την δουλεια που εχεισ κανει στο σωμα σου και την πειθαρχια σου στην προπονηση αλλα κυριως στο θεμα της διατροφης σου. Σωστος στρατιωτης. Αν και εγω προσωπικα ειμαι φαν του ογκου...πιστευω οτι σου παει η γραμμωση λογω και του μικρου υψους σου...αλλωστε δειχνεισ πολυ "μεγαλος" για τα κιλα που βρισκεσαι. Τι να λεμε τωρα...μεινε οπως εισαι μην αλλαζεις τιποτα....οπως λεει και ο λε-πα. :clap::clap::clap::clap:
Καλη συνεχεια με υγεια πανω απο ολα...

Υ.Γ. Αν και δεν εχω δει τα ποδια σου...και οπως λεσ και συ βρισκονται λιγο πισω σε σχεση με το υπολοιπο σωμα σου, αν μπορεσεις να τα ισοροπισεις εισαι ετοιμοσ για να ανεβεισ στην σκηνη.

COBRA_STYLE
24-02-12, 19:34
Ωραιο avatar φιλε.Ποτε ειναι?

μονο πρωτεινη επαιρνες ετσι?αν ναι,isolate ή concentrate?

Spyrous
24-02-12, 19:47
:clap::clap: Για τις παλιες φωτο:green::green:
cobra δεν κανουν τιποτα αυτα χανεις το δασος ετσι αμα κοιτας αυτα

kostas11
24-02-12, 20:33
natural? 44cm χερι τοσο κομμενο με 3-4% λιπος,λιπαμε αλλα δεν ειναι και τοσο νατουραλ :green:
π.σ ελα πες την αληθεια περνεις celltech...dat der celltech...

crazydoctor
24-02-12, 20:55
natural? 44cm χερι τοσο κομμενο με 3-4% λιπος,λιπαμε αλλα δεν ειναι και τοσο νατουραλ :green:
π.σ ελα πες την αληθεια περνεις celltech...dat der celltech...

οπα φιλε μην ανοιγεσαι τοσο...

φιλικα:welcome::welcome:

Konstantinos!
24-02-12, 20:59
Ωραιο avatar φιλε.Ποτε ειναι?

μονο πρωτεινη επαιρνες ετσι?αν ναι,isolate ή concentrate?

Του κουμπάρου μου ο γίος είναι 18 ετών , 1.82 ύψος με την ίδια μυικότητα και απίστευτα πόδια , χώρις σχεδόν καμία ιδιαίτερη διατροφή . Και στο συγκεκριμένο άτομο ισχύουν καθαρά τα απίστευτα γενετικά του , επειδή και ο πατέρας του (κουμπάρος μου) είναι τώρα 45 χρονών , δεν ασχολείται τώρα πια και έχει 45-48 cm χέρι γραμμώμενο . Ή το έχεις ή δεν το έχεις.

COBRA_STYLE
24-02-12, 21:05
Του κουμπάρου μου ο γίος είναι 18 ετών , 1.82 ύψος με την ίδια μυικότητα και απίστευτα πόδια , χώρις σχεδόν καμία ιδιαίτερη διατροφή . Και στο συγκεκριμένο άτομο ισχύουν καθαρά τα απίστευτα γενετικά του , επειδή και ο πατέρας του (κουμπάρος μου) είναι τώρα 45 χρονών , δεν ασχολείται τώρα πια και έχει 45-48 cm χέρι γραμμώμενο . Ή το έχεις ή δεν το έχεις.

Προσωπικα,δεν ειπα το αντιθετο.

vaggan
24-02-12, 21:06
Του κουμπάρου μου ο γίος είναι 18 ετών , 1.82 ύψος με την ίδια μυικότητα και απίστευτα πόδια , χώρις σχεδόν καμία ιδιαίτερη διατροφή . Και στο συγκεκριμένο άτομο ισχύουν καθαρά τα απίστευτα γενετικά του , επειδή και ο πατέρας του (κουμπάρος μου) είναι τώρα 45 χρονών , δεν ασχολείται τώρα πια και έχει 45-48 cm χέρι γραμμώμενο . Ή το έχεις ή δεν το έχεις.σοβαρα τα λες αυτα η για πλακα??με μπερδεψες:turtle::turtle:

Konstantinos!
24-02-12, 21:26
σοβαρα τα λες αυτα η για πλακα??με μπερδεψες:turtle::turtle:

Σοβαρότατα !

GeoDask
24-02-12, 21:31
Ωραιο avatar φιλε.Ποτε ειναι?

μονο πρωτεινη επαιρνες ετσι?αν ναι,isolate ή concentrate?

:1laugh:

koulara!
25-02-12, 13:53
5)3 σετ των 60-80 επαναλήψεων (άνευ πρόσθετου βάρους- φορτίου εννοείται) βυθίσεις με το σώμα να υιοθετεί σχεδόν την οριζόντια θέση (με το κεφάλι σε λίγο ψηλότερη θέση έναντι των ποδιών), προκειμένου να γυμναστεί η κάτω μοίρα. Η παρούσα άσκηση απεδείχθη αποτελεσματικότερη επάνω μου από τον κατακλινή όπως και στον partner μου.


μπορεις να το ε3ηγησεις λιγο αυτο?

Georges
25-02-12, 14:51
natural? 44cm χερι τοσο κομμενο με 3-4% λιπος,λιπαμε αλλα δεν ειναι και τοσο νατουραλ :green:
π.σ ελα πες την αληθεια περνεις celltech...dat der celltech...

Επειδή τον ξέρω τον Σπύρο (κάναμε και προπόνηση μαζί μερικές φορές) αυτά που λέει ισχύουν 1000% και δεν επιδέχονται αμφισβήτηση

JOHN65
27-02-12, 00:14
PEGY σε ευχαριστώ πολύ για τα σχόλιά σου!

John λοιπόν :
Η προπόνηση στήθους ήταν από αυτές που επέμενα περισσότερο! Της έδινα τη δέουσα προσοχή. Ήταν μάλιστα η προπόνηση που διάλεγα για την έναρξη της εβδομάδας μου,προκειμένου να είμαι ξεκούραστος από το ρεπό της Κυριακής.
1)4 σετ των 8-12 επαναλήψεων στον οριζόντιο με μπάρα
2)4 σετ των 8-12 επαναλήψεων στον οριζόντιο με αλτήρες
3)4 σετ των 8-12 επαναλήψεων στον επικλινή με μπάρα
4)4 σετ των 8-12 επαναλήψεων στον επικλινή με αλτήρες
5)3 σετ των 60-80 επαναλήψεων (άνευ πρόσθετου βάρους- φορτίου εννοείται) βυθίσεις με το σώμα να υιοθετεί σχεδόν την οριζόντια θέση (με το κεφάλι σε λίγο ψηλότερη θέση έναντι των ποδιών), προκειμένου να γυμναστεί η κάτω μοίρα. Η παρούσα άσκηση απεδείχθη αποτελεσματικότερη επάνω μου από τον κατακλινή όπως και στον partner μου.
Εναλλακτικά όμως, κατ ακλινή.
6)3 σετ ανοίγματα με πολύ λίγα κιλά αλλά απόλυτη συγκέντρωση, αργό κατέβασμα (πλειομετρική) και το κυριότερο σταθερή γωνία στην άρθρωση του αγκώνα

Αυτά σε γενικές γραμμές. Δεν ξέρω αν σε κάλυψα..




ολες αυτες τις ασκησεις τις εκανες σε μια και μονο προπονηση?τι να πω,συγχαρητηρια!!ειδικα το στηθος σου δεν παιζεται φιλε!ειναι απο αλλον πλανητη!

caligula
28-02-12, 02:09
Cobra το avatar είναι της ιδίας περιόδου με των τελευταίων 2 φωτογραφιών που αναρτήθησαν. Από πρωτεΐνη έπαιρνα μόνο isolate κατά τη μακρά περίοδο υδατανθρακικής στερήσεως, ώστε να αποφύγω το γνωστό δισακχαρίτη.
Για να βάλω όμως μια τάξη στα πράγματα όσον αφορά το “natural”. Έχω χρησιμοποιήσει και φόρμουλα πρωτεΐνης και όχι μόνο σκέτη πρωτεΐνη. Δηλαδή, αν και δεν έχω καταφέρει να κάνω κάποιο σωστό κύκλο κρεατίνης, την έχω λάβει μέσω nitrotec (η οποία είναι γνωστό τοις πάσι ότι ενδεχομένως να περιέχει και άλλα πολλά και διάφορα). Έχω πάντως αναφέρει αναλυτικά τα είδη των συμπληρωμάτων που λάμβανα.
Επίσης να διορθώσω το εξής (άνευ ιδιαιτέρας σημασίας ) : στο πρόγραμμα του στήθους, στον οριζόντιο και επικλινή με αλτήρες τα σετ ήταν 3 και όχι 4 όπως εσφαλμένως έγραψα και ενοώ Πιέσεις με αλτήρες και όχι ανοίγματα φίλε kostas11.

Τώρα ως προς την άσκηση των βυθίσεων για την εκγύμναση της κάτω μοίρας του στήθους είναι πρακτικά δύσκολο να περιγραφεί εάν δεν τη γνωρίζει κάποιος. Όμως θα προσπαθήσω.
Η άσκηση έχει ως εξής :
Τοποθετούμαστε επάνω στο δίζυγο άλλα ταυτοχρόνως γίνεται προσπάθεια, τα πόδια, που είναι σταυρωμένα και λυγισμένα ( έτσι ώστε να μειώνεται ο μοχλοβραχίονας ροπής) , να ανέβουν προς τα επάνω και πίσω δίνοντας μια πιο οριζόντια κλίση στο σώμα (όχι πλήρως οριζόντια βέβαια).
Εν συνεχεία εκτελούνται βυθίσεις οι οποίες μοιάζουν λίγο με τη γνωστή άσκηση στους κρίκους που βλέπουμε και στην τηλεόραση (επαναλαμβάνω όμως, ΟΧΙ σε πλήρη οριζοντίωση).
Δεν ξέρω αν μπόρεσες να βγάλεις κάποια άκρη koulara ....

koulara!
28-02-12, 04:15
ψηλοκαταλαβα!παιζει να ποσταρεις και το υπολοιπο προγραμμα σ οπως εκανες στο στη8ος?

vaggan
28-02-12, 13:02
Cobra το avatar είναι της ιδίας περιόδου με των τελευταίων 2 φωτογραφιών που αναρτήθησαν. Από πρωτεΐνη έπαιρνα μόνο isolate κατά τη μακρά περίοδο υδατανθρακικής στερήσεως, ώστε να αποφύγω το γνωστό δισακχαρίτη.
Για να βάλω όμως μια τάξη στα πράγματα όσον αφορά το “natural”. Έχω χρησιμοποιήσει και φόρμουλα πρωτεΐνης και όχι μόνο σκέτη πρωτεΐνη. Δηλαδή, αν και δεν έχω καταφέρει να κάνω κάποιο σωστό κύκλο κρεατίνης, την έχω λάβει μέσω nitrotec (η οποία είναι γνωστό τοις πάσι ότι ενδεχομένως να περιέχει και άλλα πολλά και διάφορα). Έχω πάντως αναφέρει αναλυτικά τα είδη των συμπληρωμάτων που λάμβανα.
Επίσης να διορθώσω το εξής (άνευ ιδιαιτέρας σημασίας ) : στο πρόγραμμα του στήθους, στον οριζόντιο και επικλινή με αλτήρες τα σετ ήταν 3 και όχι 4 όπως εσφαλμένως έγραψα και ενοώ Πιέσεις με αλτήρες και όχι ανοίγματα φίλε kostas11.

Τώρα ως προς την άσκηση των βυθίσεων για την εκγύμναση της κάτω μοίρας του στήθους είναι πρακτικά δύσκολο να περιγραφεί εάν δεν τη γνωρίζει κάποιος. Όμως θα προσπαθήσω.
Η άσκηση έχει ως εξής :
Τοποθετούμαστε επάνω στο δίζυγο άλλα ταυτοχρόνως γίνεται προσπάθεια, τα πόδια, που είναι σταυρωμένα και λυγισμένα ( έτσι ώστε να μειώνεται ο μοχλοβραχίονας ροπής) , να ανέβουν προς τα επάνω και πίσω δίνοντας μια πιο οριζόντια κλίση στο σώμα (όχι πλήρως οριζόντια βέβαια).
Εν συνεχεία εκτελούνται βυθίσεις οι οποίες μοιάζουν λίγο με τη γνωστή άσκηση στους κρίκους που βλέπουμε και στην τηλεόραση (επαναλαμβάνω όμως, ΟΧΙ σε πλήρη οριζοντίωση).
Δεν ξέρω αν μπόρεσες να βγάλεις κάποια άκρη koulara ....α νιτροτεκ???ε πεστο ντε ετσι εξηγηται. τελικα ειναι οντως τοσο καλη???αυριο ξεκιναω και εγω νιτροτεκ.

Konstantinos!
28-02-12, 13:24
α νιτροτεκ???ε πεστο ντε ετσι εξηγηται. τελικα ειναι οντως τοσο καλη???αυριο ξεκιναω και εγω νιτροτεκ.


Με τη celltech πάντος φίλοι που έπαιρναν κατουρούσαν λαχανί !

caligula
28-02-12, 14:55
Αν η nitro ήταν η απάντηση – εξήγηση σε όλες σου τις απορίες φίλε Vaggan τότε πολύ ωραία, χαίρομαι που ησύχασες!!!!:banana: :rolf::rolf::rolf:

Ναι, η Nitrotech είναι τόοοσο καλή. Επ' ουδενί όμως δεν είναι απλά “πρωτεΐνη”. Είναι ΦΟΡΜΟΥΛΑ. Όμως δεν πρέπει κατά τη γνώμη μου να καταναλώνεται περισσότερο του ενός κουτιού ετησίως. Μάλιστα, η χρήση της δεν είναι για μετά τον Μάρτιο όταν το σώμα θα πρέπει να προσανατολίζεται στη γράμμωση ( εάν βεβαίως αυτό είναι το ζητούμενο), διότι θολώνει αισθητά. Ως προς τη celltech πάντως και τις κρεατίνες γενικότερα, δεν μπορώ να εκφράσω άποψη...

vaggan
28-02-12, 15:13
εγω παντως φιλε δεν ειδα να σου εκανε θολουρα η νιτροτεκ. μια χαρα κομματια βλεπω εγινες.πονηρουλη απλα τωρα θες να μας αποθαρρυνεις απο την χρηση της για να μην γινουμε και εμεις κομματια ετσι??? ποσο εχει το κουτι??εσυ με ενα κουτι γραμμωσες?

caligula
28-02-12, 18:56
Φαίνεται δεν έγινα αντιληπτός και συγνώμη γι' αυτό.
Η nitro είναι μια φόρμουλα που ΔΕ βοηθά στη γράμμωση. Τουναντίον σε θολώνει.
Προσωπικά την είχα χρησιμοποιήσει (απ' ότι θυμάμαι) τον Ιανουάριο. Με βοήθησε σίγουρα στην προπόνηση και ίσως και σε παροδικά πρηξίματα αλλά με θόλωσε ταυτόχρονα.
Οι φωτογραφίες είναι νομίζω από τον Αύγουστο δηλαδή μισό περίπου χρόνο μετά τη nitro. Εκείνη την περίοδο όπως προείπα χρησιμοποιούσα isolate η οποία ουδεμία σχέση έχει με “θολωτικές” φόρμουλες τύπου nitrotech.... Όποτε η γράμμωση δεν έχει σχέση με nitro....
Η τιμή της μου διαφεύγει γιατί έχει περάσει και κάααμποσος καιρός. Δε νομίζω όμως να δυσκολευτής να τη βρεις στο internet..

kostas11
28-02-12, 20:09
Φαίνεται δεν έγινα αντιληπτός και συγνώμη γι' αυτό.
Η nitro είναι μια φόρμουλα που ΔΕ βοηθά στη γράμμωση. Τουναντίον σε θολώνει.
Προσωπικά την είχα χρησιμοποιήσει (απ' ότι θυμάμαι) τον Ιανουάριο. Με βοήθησε σίγουρα στην προπόνηση και ίσως και σε παροδικά πρηξίματα αλλά με θόλωσε ταυτόχρονα.
Οι φωτογραφίες είναι νομίζω από τον Αύγουστο δηλαδή μισό περίπου χρόνο μετά τη nitro. Εκείνη την περίοδο όπως προείπα χρησιμοποιούσα isolate η οποία ουδεμία σχέση έχει με “θολωτικές” φόρμουλες τύπου nitrotech.... Όποτε η γράμμωση δεν έχει σχέση με nitro....
Η τιμή της μου διαφεύγει γιατί έχει περάσει και κάααμποσος καιρός. Δε νομίζω όμως να δυσκολευτής να τη βρεις στο internet..

ακομα να καταλαβεις οτι σε δουλευει ο vaggan? ή κανεις οτι δεν καταλαβαινεις? :green:

m3ssias
29-02-12, 19:06
caligula εισαι μπομπα!!! συνεχισε φιλε ετσι και πας πολυ δυνατα!!! εχεις ενα καλο καλουπι και πολυ στεγνο, κ αυτο ειναι καλο, δεν θωλωνεις ευκολα, και τα κιλα που βαζεις καθονται πολυ καλα πανω σου:thumbup:
Κανεις καλη δουλεια φιλαρακι , ενα μεγαλο μπραβο απο μενα, φενεται οτι εισαι σοβαρος αθλητης και συνεπης :clap::clap:

Titanium
29-02-12, 19:19
Ωραιο avatar φιλε.Ποτε ειναι?

μονο πρωτεινη επαιρνες ετσι?αν ναι,isolate ή concentrate?


natural? 44cm χερι τοσο κομμενο με 3-4% λιπος,λιπαμε αλλα δεν ειναι και τοσο νατουραλ :green:
π.σ ελα πες την αληθεια περνεις celltech...dat der celltech...


α νιτροτεκ???ε πεστο ντε ετσι εξηγηται. τελικα ειναι οντως τοσο καλη???αυριο ξεκιναω και εγω νιτροτεκ.


εγω παντως φιλε δεν ειδα να σου εκανε θολουρα η νιτροτεκ. μια χαρα κομματια βλεπω εγινες.πονηρουλη απλα τωρα θες να μας αποθαρρυνεις απο την χρηση της για να μην γινουμε και εμεις κομματια ετσι??? ποσο εχει το κουτι??εσυ με ενα κουτι γραμμωσες?
Έλα τώρα πείτε...:turtle:
Πλάκα κάνετε ετσι???:unsure::unsure::unsure:

caligula
01-03-12, 02:27
Λοιπόν, αν δεν απατώμαι, παρατηρώ ένα κλίμα δυσπιστίας ως προς τα συμπληρώματα που χρησιμοποίησα, με σαφείς υπαινιγμούς ότι ψεύδομαι.
Αρχικά, δηλώνω πως η ιστορία με κολακεύει. Ταυτόχρονα όμως, θα ήθελα να είστε μερικοί λίγο ευγενικότεροι και περισσότερο προσεκτικοί.
Σε πρώτη φάση μπορείτε να δείτε πως έχω διατηρήσει την ανωνυμία μου! Αυτό σημαίνει, πως ήμουν δεν ήμουν “natural”, δεν προτίθεμαι να εξαργυρώσω, σε προσωπικό επίπεδο, “δόξα” από οποιοδήποτε στοιχείο προβάλω. Κανένας, δε γνωρίζει σε ποιό πρόσωπο αντιστοιχούν οι φωτογραφίες. Σε αυτή τη λογική θα μπορούσα για παράδειγμα να δηλώσω 2 μέτρα ψηλός και 100 κιλά. Τι νόημα θα είχε;
Συνεπώς, ΔΕΝ έχω λόγω να ψεύδομαι! Είναι δε, αγενές να υπαινίσσεται οποιοσδήποτε ότι το κάνω. Έχει κάθε δικαίωμα ο κάθε ένας βέβαια να διατηρεί τις επιφυλάξεις του και αυτό είναι σεβαστό και αποδεκτό. Όμως, το να το εκδηλώνει κατάμουτρα με τόνο ειρωνείας είναι επιεικώς απαράδεκτο!
Σε ένα άλλο επίπεδο ανάγνωσης και έχοντας αντιπαρέλθει τα παραπάνω, νιώθω απογοητευμένος ανακαλύπτοντας πόσο λίγη πίστη υπάρχει στις δυνατότητες του σώματος μας. Γιατί νομίζουν ορισμένοι, πως εάν αφοσιωθούν πλήρως στη διατροφή στην προπόνηση και στην επιστημονική μεθοδολογία για την μυική ανάπτυξη εν τέλει, δε θα έχουν τα δέοντα αποτελέσματα; Γιατί νομίζουν ορισμένοι ότι για ικανοποιητικά αποτελέσματα ο μη “natural” δρόμος είναι μονόδρομος; Διερωτώμαι, δοκίμασαν ποτέ επί μακρόν να είναι απολύτως συνεπείς ως προς τους κανόνες που έχουν θέσει, προκειμένου να επιτύχουν τους στόχους τους; Μετά βεβαιότητας αμφισβητώ ότι σε περίπτωση που δοκίμασαν απέτυχαν!
Όποιος το έκανε και έχει αντίθετη άποψη, μπορεί να την παραθέσει όμως θέτω εν αμφιβόλω την ύπαρξη τέτοιου ατόμου!

Madd_Chadd
01-03-12, 03:19
Θα συμφωνησω με τα παραπανω γιατι δε βλεπω καποιο σημειο πανω σου που να μην ειναι εφικτο μονο με πρωτεινη,εισαι 1.70 αρα γεμιζεις ευκολα και η σκληραδα βγαινει διοτι κανεις πολυ πειθαρχημενη διατροφη και η φλεβικοτητα δε δειχνει κατι παραξενο.:thumbup:

Στην τελικη αν αυτοι που κοροιδευουν κανουν τα ιδια με εσενα,εχουν το ιδιο υψος κιλα......ε τοτε ρε παιδια λυπαμαι αλλα δεν εχετε τα ιδια γονιδια.;)

Eddie
01-03-12, 04:04
Λοιπόν, αν δεν απατώμαι, παρατηρώ ένα κλίμα δυσπιστίας ως προς τα συμπληρώματα που χρησιμοποίησα, με σαφείς υπαινιγμούς ότι ψεύδομαι.
Αρχικά, δηλώνω πως η ιστορία με κολακεύει. Ταυτόχρονα όμως, θα ήθελα να είστε μερικοί λίγο ευγενικότεροι και περισσότερο προσεκτικοί.
Σε πρώτη φάση μπορείτε να δείτε πως έχω διατηρήσει την ανωνυμία μου! Αυτό σημαίνει, πως ήμουν δεν ήμουν “natural”, δεν προτίθεμαι να εξαργυρώσω, σε προσωπικό επίπεδο, “δόξα” από οποιοδήποτε στοιχείο προβάλω. Κανένας, δε γνωρίζει σε ποιό πρόσωπο αντιστοιχούν οι φωτογραφίες. Σε αυτή τη λογική θα μπορούσα για παράδειγμα να δηλώσω 2 μέτρα ψηλός και 100 κιλά. Τι νόημα θα είχε;
Συνεπώς, ΔΕΝ έχω λόγω να ψεύδομαι! Είναι δε, αγενές να υπαινίσσεται οποιοσδήποτε ότι το κάνω. Έχει κάθε δικαίωμα ο κάθε ένας βέβαια να διατηρεί τις επιφυλάξεις του και αυτό είναι σεβαστό και αποδεκτό. Όμως, το να το εκδηλώνει κατάμουτρα με τόνο ειρωνείας είναι επιεικώς απαράδεκτο!
Σε ένα άλλο επίπεδο ανάγνωσης και έχοντας αντιπαρέλθει τα παραπάνω, νιώθω απογοητευμένος ανακαλύπτοντας πόσο λίγη πίστη υπάρχει στις δυνατότητες του σώματος μας. Γιατί νομίζουν ορισμένοι, πως εάν αφοσιωθούν πλήρως στη διατροφή στην προπόνηση και στην επιστημονική μεθοδολογία για την μυική ανάπτυξη εν τέλει, δε θα έχουν τα δέοντα αποτελέσματα; Γιατί νομίζουν ορισμένοι ότι για ικανοποιητικά αποτελέσματα ο μη “natural” δρόμος είναι μονόδρομος; Διερωτώμαι, δοκίμασαν ποτέ επί μακρόν να είναι απολύτως συνεπείς ως προς τους κανόνες που έχουν θέσει, προκειμένου να επιτύχουν τους στόχους τους; Μετά βεβαιότητας αμφισβητώ ότι σε περίπτωση που δοκίμασαν απέτυχαν!
Όποιος το έκανε και έχει αντίθετη άποψη, μπορεί να την παραθέσει όμως θέτω εν αμφιβόλω την ύπαρξη τέτοιου ατόμου!


Πολυ ωραιο ποστ.. :clap::clap::clap:

Εγω προσωπικα πιστευω οτι οντως λες αληθεια.Εισαι σχετικα λιγα κιλα και το υψος σου ειναι πολυ χαμηλο.Ειμαι σιγουρος οτι αν σταθεις για φωτο στα 3 μετρα με καποιον στο 1.80+ και 90+ κιλα,η διαφορα θα ειναι πολυ εντονη.Οι φωτο που παρεθεσες ειναι κοντινες και δεν ειναι αντικειμενικες..δειχνουν την ποιοτητα μεν που ειναι εξαιρετικη,αλλα οχι το πραγματικο μεγεθος.

Konstantinos!
01-03-12, 04:13
Πολυ ωραιο ποστ.. :clap::clap::clap:

Εγω προσωπικα πιστευω οτι οντως λες αληθεια.Εισαι σχετικα λιγα κιλα και το υψος σου ειναι πολυ χαμηλο.Ειμαι σιγουρος οτι αν σταθεις για φωτο στα 3 μετρα με καποιον στο 1.80+ και 90+ κιλα,η διαφορα θα ειναι πολυ εντονη.Οι φωτο που παρεθεσες ειναι κοντινες και δεν ειναι αντικειμενικες..δειχνουν την ποιοτητα μεν που ειναι εξαιρετικη,αλλα οχι το πραγματικο μεγεθος.


Καλά μη το δένεις και κόμπο...με 43-44 πόντους χέρι που έλεγε πως είχε το παιδί δεν πιστεύω πως υπάρχουν πολλοί 90 κιλά που ασχολούνται μέτρια με τη γυμναστική που έχουν τέτοιο μέγεθος και φουλ γράμμωση παρακαλώ. Τώρα για τον όγκο της πλάτης του δεν μπορώ να εκφέρω άποψη επειδή δεν γνωρίζουμε διαστάσεις :P . Και εντάξει βρε 1.70 είναι το παιδί όχι 1.50 :P

Eddie
01-03-12, 04:23
Καλά μη το δένεις και κόμπο...με 43-44 πόντους χέρι που έλεγε πως είχε το παιδί δεν πιστεύω πως υπάρχουν πολλοί 90 κιλά που ασχολούνται μέτρια με τη γυμναστική που έχουν τέτοιο μέγεθος και φουλ γράμμωση παρακαλώ. Τώρα για τον όγκο της πλάτης του δεν μπορώ να εκφέρω άποψη επειδή δεν γνωρίζουμε διαστάσεις :P . Και εντάξει βρε 1.70 είναι το παιδί όχι 1.50 :P

Οπα ναι,εδω εχεις ενα δικιο.Ειναι μεγαλο το χερι πολυ..αλλα εχω ενα φιλαρακι ο οποιος ειναι 1.82 και 80 κιλα και ειναι καραφετωμενος με πολυ σκληραδα και χερι στο ιδιο μεγεθος,και δε παιρνει ουτε καν πρωτεινη...αλλα προπονειται σαν ζωο και σηκωνει κιλα σαν ζωο.Μερικα ατομα απ το φορουμ τον ξερουν...

Τεσπα,σημασια εχει οτι νταξει..δεν ειναι κι οτι καλυτερο να ειμαστε τοσο δυσπιστοι..ουτε να τρωμε και κουτοχορτο βεβαια,απλα νομιζω οτι το σωμα του καλιγουλα δεν ειναι κατι τραγικα εξωπραγματικο που μαρτυραει χρηση απαγορευμενων ουσιων.

vaggan
01-03-12, 09:51
Λοιπόν, αν δεν απατώμαι, παρατηρώ ένα κλίμα δυσπιστίας ως προς τα συμπληρώματα που χρησιμοποίησα, με σαφείς υπαινιγμούς ότι ψεύδομαι.
Αρχικά, δηλώνω πως η ιστορία με κολακεύει. Ταυτόχρονα όμως, θα ήθελα να είστε μερικοί λίγο ευγενικότεροι και περισσότερο προσεκτικοί.
Σε πρώτη φάση μπορείτε να δείτε πως έχω διατηρήσει την ανωνυμία μου! Αυτό σημαίνει, πως ήμουν δεν ήμουν “natural”, δεν προτίθεμαι να εξαργυρώσω, σε προσωπικό επίπεδο, “δόξα” από οποιοδήποτε στοιχείο προβάλω. Κανένας, δε γνωρίζει σε ποιό πρόσωπο αντιστοιχούν οι φωτογραφίες. Σε αυτή τη λογική θα μπορούσα για παράδειγμα να δηλώσω 2 μέτρα ψηλός και 100 κιλά. Τι νόημα θα είχε;
Συνεπώς, ΔΕΝ έχω λόγω να ψεύδομαι! Είναι δε, αγενές να υπαινίσσεται οποιοσδήποτε ότι το κάνω. Έχει κάθε δικαίωμα ο κάθε ένας βέβαια να διατηρεί τις επιφυλάξεις του και αυτό είναι σεβαστό και αποδεκτό. Όμως, το να το εκδηλώνει κατάμουτρα με τόνο ειρωνείας είναι επιεικώς απαράδεκτο!
Σε ένα άλλο επίπεδο ανάγνωσης και έχοντας αντιπαρέλθει τα παραπάνω, νιώθω απογοητευμένος ανακαλύπτοντας πόσο λίγη πίστη υπάρχει στις δυνατότητες του σώματος μας. Γιατί νομίζουν ορισμένοι, πως εάν αφοσιωθούν πλήρως στη διατροφή στην προπόνηση και στην επιστημονική μεθοδολογία για την μυική ανάπτυξη εν τέλει, δε θα έχουν τα δέοντα αποτελέσματα; Γιατί νομίζουν ορισμένοι ότι για ικανοποιητικά αποτελέσματα ο μη “natural” δρόμος είναι μονόδρομος; Διερωτώμαι, δοκίμασαν ποτέ επί μακρόν να είναι απολύτως συνεπείς ως προς τους κανόνες που έχουν θέσει, προκειμένου να επιτύχουν τους στόχους τους; Μετά βεβαιότητας αμφισβητώ ότι σε περίπτωση που δοκίμασαν απέτυχαν!
Όποιος το έκανε και έχει αντίθετη άποψη, μπορεί να την παραθέσει όμως θέτω εν αμφιβόλω την ύπαρξη τέτοιου ατόμου!ακριβως φιλε μου μπορει και να τρολλαρεις καθολου απιθανο.:welcome::welcome:

Nosblos
01-03-12, 11:10
ε τοτε φιλε μου vaggan ο καθενας με αυτην την λογικη μπορει να τρολαρει....;)

vaggan
01-03-12, 11:57
χαιρω πολυ μεγας αλεξανδρος και ο crazydoctor αποδειχτηκε τρολ και ειχε και το θρασος να ποσταρει και το προσωπο του τυπου. ποσο εδω ο φιλος που μας διχνει ενα σωμα χωρις κεφαλι.

gym
01-03-12, 12:18
χαιρω πολυ μεγας αλεξανδρος και ο crazydoctor αποδειχτηκε τρολ και ειχε και το θρασος να ποσταρει και το προσωπο του τυπου. ποσο εδω ο φιλος που μας διχνει ενα σωμα χωρις κεφαλι.

δεν καταλαβαινω την εμμονη σου με το θεμα αυτο...

ειπε την αποψη του...εβαλε τις φωτο του...

ο σκοπος του θρεντ ειναι να πουμε σχολια για το σωμα του...

θα κρινεις το τι κανει δηλαδη περα απο αυτο?γιατι?ποιος ο λογος?

ας σταματησουν τα ασχετα σχολια παρακαλω εδω...ο καθενας εχει την αποψη του κ εκτος κ αν μενεις μαζι του στο σπιτι του καθημερινα,δεν εχεις λογο να μην τον πιστεψεις και να τον αμφισβητησεις χωρις στοιχεια...κ να ειχες δηλαδη,ποιος ο λογος να το πεις?

δικαστης εισαι ρε βαγγο κ τρελαινεσαι?κ οποιος αλλος σχολιασε (απλα εκανα παραθεση σε σενα,μην το παιρνεις προσωπικα οκ?)

δεν μου αρεσε καθολου που διαβασα τοσα σχολια για αυτο το θεμα...πραγματικα λυπαμαι!
χανετε το δασος παιδια για το δεντρο για να μην πω τιποτα παραπανω κ γινω κακια!;)

vaggan
01-03-12, 12:23
ναι εχεις δικιο ζηταω συγνωμη η αληθεια ειναι οτι το παρατραβηξα:welcome:καλιγουλα ειχες φοβερο κορμι respect

beefmeup
01-03-12, 13:24
ναι εχεις δικιο ζηταω συγνωμη η αληθεια ειναι οτι το παρατραβηξα:welcome:καλιγουλα ειχες φοβερο κορμι respect

ρε μαν τωρα γιατι απο το ενα ακρο το πας στο αλλο?
δλδ σου εγραψε κανεις οτι πρεπει να κανεις κολακευτικα σχολια,η αλλιως τπτ?
νταξ μπαινετε καποιοι σε καποια θεματα,με φωτο απο μελη κ μπαινετε σε μια διαδικασια να αποδειξετε αν ειναι ελεφαντες η οχι..
οκ,καποια μελη τρολαρουν οντως..καποια αλλα οχι..
εσας τι σας κοφτει δλδ για να αποδειξετε ποιος τρολαρει κ ποιος οχι?

οκ,ολοι γραφουμε τις "χαριτωμενιες" μας σε καποια θεματα,αλλα μεχρι ενα σημειο..απο ενα σημειο κ μετα ειναι κουραστικο να διαβαζω τα ιδια κ τα ιδια..
πρεπει να γινομαστε εμεις κακοι,γιατι σε καποιους απο σας υπαρχει ελλειψη κοινης λογικης?:unsure:
βλεπεις κατι που δεν σου αρεσει?οκ,μπαινεις το γραφεις..δεν στο απαγορευει κανεις αυτο..
μετα δλδ γιατι να μπαινετε στην διαδικασια να γραφετε "σεντονια" χωρις λογο?

οκ,εγω σου λεω οτι περνει φαρμακα καποιος που ανεβαζει φωτο...κ δεν το παραδεχεται..
οκ,κ μετα?
ουτε να το αποδειξεις μπορεις ουτε τπτ...οποτε τι καθεσαι κ σκας,κ αναγκαζομαστε κ μεις να γινομαστε περιεργοι..
γραψε την γνωμη σου,κ μεινε εκει.

dominik
01-03-12, 13:54
Παιδια μ'αυτα τα κιλα δεν παιζει χερι 43-44 ποντους..και απο την φωτο το καταλαβαινεις..δεν υπαρχει αυτο.

beefmeup
01-03-12, 14:01
Παιδια μ'αυτα τα κιλα δεν παιζει χερι 43-44 ποντους..και απο την φωτο το καταλαβαινεις..δεν υπαρχει αυτο.

ναι αυτο ισχυει..κ απο τις φωτο φαινεται,αλλα κ γιατι ο φιλος καπου πισω εγραψε οτι ειναι 1.70 υψος..
για να εχει σε αυτο το υψος 43 ποντους χερι,θα επρεπε να ειναι πολυ πιο γεματος παντου,κ αυτο θα εδειχνε κ στις φωτο..
επισης μια κ το αναφεραμε,απο τις φωτο εγω βλεπω τα χερια σαν αδυνατο σημειο σε σχεση με τα υπολοιπα..

dominik
01-03-12, 14:12
ναι ρε συ beef με τετοια στατους χεριων σ'αυτο το υψος παιζει,αλλα 85+ κιλα,λογω γραμμωσης ετσι?γιατι αν ηταν στον ογκο τα χερια θα ειχαν ξεφυγει..
και πιστεψεμε εχω δει πολλα χερια απο πολλους γνωστους και φιλους αγωνιαριδες..

Niiick
01-03-12, 14:52
Α ειχα ξεχασει ποσο ωραια μπορει να εξελιχθει ενα θρεντ με φωτο μελους!

Παω αμεσως να τα διαβασω ολα:weights:

JOHN65
01-03-12, 15:16
φιλε caligoula,στην γραμμωση επαιρνες καποιο λιποδιαλυτικο η ειχες αρκεστει σε διατροφη/αεροβιο?

lonsdale
01-03-12, 15:47
Βαγκαν γιατι τετοια επιθεση προς τον καλιγουλα απο ενα πληκτρολογιο?τα ποστ του φανερωνουν την σοβαροτητα του ενταξει το χερι δεν φαινεται τοσο μεγαλο οσο δηλωσε αλλα γιατι να ειναι τρολλ.Κοψε και εσυ τις πιτσες και τα παγωτα που ειπες οτι τρως πολυ συχνα και θα φανει καλυτερα το σωμα σου.εδω μεσα εχεις αποψη για ολα?εισαι απο τα ατομα που μικρα στην μπαλα καναν το διαιτητη>?φιλικα τα λεω

Pka
01-03-12, 16:52
Προσωπικά πιστεύω πως ένα άτομο το οποίο από το λόγο του φαίνεται ότι είναι σοβαρό και με μια Α νοημοσύνη καθώς και το ότι όπως είπε έχει διατηρήσει κάθε μορφής ανωνυμία δεν υπάρχει λόγος να λέει ψέματα. Οι φωτογραφίες δείχνουν ότι πρόκειται για το ίδιο άτομο και από όσα γράφει φαίνεται πως γνωρίζει αρκετά γύρω από το αντικείμενο για να δικαιολογήσουν και το σώμα του. Και στο κάτω κάτω η ανάρτηση είναι για να κρίνεται η φυσική κατάσταση και η πρόοδος και όχι η αντιστοιχία προσώπου- φωτογραφίας- περιγραφής. Αν κάποιος θέλει να "τρολλάρει" είναι δική του επιλογή και δικό του πρόβλημα καθώς δεν θα εξαφανίσει τη δική του ανασφάλεια ούτε θα τον μετατρέψει στο άτομο το οποίο προσποιείται.

Nosblos
01-03-12, 17:08
χαιρω πολυ μεγας αλεξανδρος και ο crazydoctor αποδειχτηκε τρολ και ειχε και το θρασος να ποσταρει και το προσωπο του τυπου. ποσο εδω ο φιλος που μας διχνει ενα σωμα χωρις κεφαλι.


και...τι παει να πει αυτο δηλαδη?
και εγω εχω ανεβασει foto...χωρις να φαινεται το κεφαλι μου...παει να πει οτι δεν ειμαι εγω?
η πρεπει να βαλω και το προσωπο μου.....?
μην τα βαζεις ολα στο ιδιο σακουλι φιλαρακι...
με τον μηνεδισμο...ακρη δεν βγαζεις...;);)

caligula
01-03-12, 17:08
ΟΚ παιδιά. Μια παρένθεση. Δεν είμαι αθλητής του bb και δεν έχω προφανώς καμία σχέση με τους επαγγελματίες του fitness. Ούτε σε σκληρότητα, ούτε σε όγκο, ούτε σε γράμμωση ούτε πουθενά.
Αν πιστεύουν κάποιοι ότι υπάρχει αντίφαση μεταξύ κιλών και περιφέρειας χεριού απλά να αναφέρω πως ΕΧΩ ΔΗΛΩΣΕΙ την μεγάλη αδυναμία μου που έγκειται στη διαφορά επιπέδου στο άνω και κάτω μισό του σώματός μου. Οι επαγγελματίες του χώρου έχουν περισσότερα κιλά αφού είναι γεμάτοι παντού. Από τα πόδια μέχρι το σαγόνι...και προς Θεού.. δε μένουν σε περιφέρεια 43 και 44 πόντων (δεν είναι δα και τόσο μεγάλη) ενώ παρατηρούμε και μεγαλύτερη μυική πυκνότητα. Είναι άδικο επομένως να με συγκρίνουν ορισμένοι με επαγγελματίες (γνωστούς τους). Ως προς τις ψεύτικες φωτογραφίες, το αφήνω ασχολίαστο. Αυτή τη στιγμή έχω δηλώσει πως δεν έχω καμία σχέση με τις φωτογραφίες που ανέβασα προ διετίας και δεν έχω λόγο να το κρύψω. Πρακτικά αυτό σημαίνει πως δεν προσπαθώ να δείξω ότι είμαι κάτι, αναφέρομαι άλλωστε μονίμως σε χρόνο παρελθοντικό. Τώρα για τα αναβολικά, δε νομίζω ότι είχα κάτι επάνω μου, το οποίο να μπορεί να επιτευχθεί μόνο μέσω χρήσεως αναβολικών. Γυμναζόμουν αρκετά χρόνια για να αποκτήσω 1 αποτέλεσμα που με αναβολικά θα μπορούσε κανείς να αποκτήσει σε λίγους μήνες.
Παραθέτω φωτογραφία του σώματός μου (προ οποιασδήποτε ενασχολήσεώς μου με βάρη) σε ηλικία 15 ετών όσο ασχολούμουν μόνο με την κολύμβηση προκειμένου να διαπιστωθεί ότι σε αυτά τα χρόνια που ακολούθησαν στο γυμναστήριο, η εξέλιξή μου δεν ήταν ούτε θεαματική ούτε αλματώδης.
41248
Εν πάσει περιπτώσει θεωρώ ταπεινωτικό να απολογούμαι για να αποδείξω το αληθές των λεγομένων μου και δε θα έπρεπε να συνεχίσω. Όποιος έχει άλλωστε τις αμφιβολίες του όπως προείπα έχει κάθε δικαίωμα

marvin
01-03-12, 17:14
ΟΚ παιδιά. Μια παρένθεση. Δεν είμαι αθλητής του bb και δεν έχω προφανώς καμία σχέση με τους επαγγελματίες του fitness. Ούτε σε σκληρότητα, ούτε σε όγκο, ούτε σε γράμμωση ούτε πουθενά.
Αν πιστεύουν κάποιοι ότι υπάρχει αντίφαση μεταξύ κιλών και περιφέρειας χεριού απλά να αναφέρω πως ΕΧΩ ΔΗΛΩΣΕΙ την μεγάλη αδυναμία μου που έγκειται στη διαφορά επιπέδου στο άνω και κάτω μισό του σώματός μου. Οι επαγγελματίες του χώρου έχουν περισσότερα κιλά αφού είναι γεμάτοι παντού. Από τα πόδια μέχρι το σαγόνι...και προς Θεού.. δε μένουν σε περιφέρεια 43 και 44 πόντων (δεν είναι δα και τόσο μεγάλη) ενώ παρατηρούμε και μεγαλύτερη μυική πυκνότητα. Είναι άδικο επομένως να με συγκρίνουν ορισμένοι με επαγγελματίες (γνωστούς τους). Ως προς τις ψεύτικες φωτογραφίες, το αφήνω ασχολίαστο. Αυτή τη στιγμή έχω δηλώσει πως δεν έχω καμία σχέση με τις φωτογραφίες που ανέβασα προ διετίας και δεν έχω λόγο να το κρύψω. Πρακτικά αυτό σημαίνει πως δεν προσπαθώ να δείξω ότι είμαι κάτι, αναφέρομαι άλλωστε μονίμως σε χρόνο παρελθοντικό. Τώρα για τα αναβολικά, δε νομίζω ότι είχα κάτι επάνω μου, το οποίο να μπορεί να επιτευχθεί μόνο μέσω χρήσεως αναβολικών. Γυμναζόμουν αρκετά χρόνια για να αποκτήσω 1 αποτέλεσμα που με αναβολικά θα μπορούσε κανείς να αποκτήσει σε λίγους μήνες.
Παραθέτω φωτογραφία του σώματός μου (προ οποιασδήποτε ενασχολήσεώς μου με βάρη) σε ηλικία 15 ετών όσο ασχολούμουν μόνο με την κολύμβηση προκειμένου να διαπιστωθεί ότι σε αυτά τα χρόνια που ακολούθησαν στο γυμναστήριο, η εξέλιξή μου δεν ήταν ούτε θεαματική ούτε αλματώδης.
41248
Εν πάσει περιπτώσει θεωρώ ταπεινωτικό να απολογούμαι για να αποδείξω το αληθές των λεγομένων μου και δε θα έπρεπε να συνεχίσω. Όποιος έχει άλλωστε τις αμφιβολίες του όπως προείπα έχει κάθε δικαίωμα

Συμφωνω απολυτα και δεν υπαρχει και λογος να το κανεις.Δυστυχως μαλλον επεσες σε καιρο που ποσταραν καποιοι ψευτικες φωτο και σε πηρε η μπαλα.Πολυ καλη δουλεια,μπραβο!!

COBRA_STYLE
01-03-12, 17:42
Φιλε με βαση το τελευταιο ποστ-φωτο σου που ποσταρες,εγω θα σου πω απλα οτι μονος σου βαζεις τα χερακια σου και βγαζεις τα ματακια σου,απλα και λιτα.Αποψη μου,αυτα.:welcome:

TheWorst
01-03-12, 17:50
Φιλε με βαση το τελευταιο ποστ-φωτο σου που ποσταρες,εγω θα σου πω απλα οτι μονος σου βαζεις τα χερακια σου και βγαζεις τα ματακια σου,απλα και λιτα.Αποψη μου,αυτα.:welcome:

Γιατι ? εννοεις οτι ειναι τρολλ και αυτος οπως ο ντοκτορ ? :green:

Titanium
01-03-12, 18:06
Ηλικρινα δεν μπορω να καταλαβω που βλέπετε το παράξενο...
Τα στατιστικά του παιδιού ειναι απολυτά γήινα(Εκτος απο την διάμετρο χεριού οπως ειπε παραπανω ο ντομινικ)...
Ειναι απολυτα λογικο σε τετια κιλα να εχει τετια γράμμωση...Ενας φιλος μου εχει περιπου τα ιδια στατιστικα και δεν ασχολιτε ουτε με διατροφες ουτε με τπτ μονο παλια εκανε βαροι και ειναι κομματια σαν το παλικαρι...
Βεβαια ο ογκος του λυπει...

TheWorst
01-03-12, 18:18
Και εμενα ο καλιγουλα μου φαινεται ρεαλ και επισης δε ξερω πως διακρινετε αδυναμιες στα χερια , που εγω τα βλεπω παρα πολυ μπροστα σε σχεση ας πουμε με στηθος.Τοσο καλη γραμμωση , ογκο , φλεβηκοτητα..

vaggan
01-03-12, 18:24
ρε μαν τωρα γιατι απο το ενα ακρο το πας στο αλλο?
δλδ σου εγραψε κανεις οτι πρεπει να κανεις κολακευτικα σχολια,η αλλιως τπτ?
νταξ μπαινετε καποιοι σε καποια θεματα,με φωτο απο μελη κ μπαινετε σε μια διαδικασια να αποδειξετε αν ειναι ελεφαντες η οχι..
οκ,καποια μελη τρολαρουν οντως..καποια αλλα οχι..
εσας τι σας κοφτει δλδ για να αποδειξετε ποιος τρολαρει κ ποιος οχι?

οκ,ολοι γραφουμε τις "χαριτωμενιες" μας σε καποια θεματα,αλλα μεχρι ενα σημειο..απο ενα σημειο κ μετα ειναι κουραστικο να διαβαζω τα ιδια κ τα ιδια..
πρεπει να γινομαστε εμεις κακοι,γιατι σε καποιους απο σας υπαρχει ελλειψη κοινης λογικης?:unsure:
βλεπεις κατι που δεν σου αρεσει?οκ,μπαινεις το γραφεις..δεν στο απαγορευει κανεις αυτο..
μετα δλδ γιατι να μπαινετε στην διαδικασια να γραφετε "σεντονια" χωρις λογο?

οκ,εγω σου λεω οτι περνει φαρμακα καποιος που ανεβαζει φωτο...κ δεν το παραδεχεται..
οκ,κ μετα?
ουτε να το αποδειξεις μπορεις ουτε τπτ...οποτε τι καθεσαι κ σκας,κ αναγκαζομαστε κ μεις να γινομαστε περιεργοι..
γραψε την γνωμη σου,κ μεινε εκει.θεωρω οτι ο τροπος μου ηταν λαθος ζηταω συγνωμη απλο δεν ειναι? . ειμαι υποχρεωμενος να σεβομαι τους κανονες του φορουμ που με φιλοξενει και να μην λεω τα δικα μου thats the name of the game εγινα ειρωνικος,το παραδεχομαι ζηταω συγνωμη στο κατω κατω φωτογραφιες μας ζητησε να κρινουμε οπως ειπε η gym.

beefmeup
01-03-12, 18:33
θεωρω οτι ο τροπος μου ηταν λαθος ζηταω συγνωμη απλο δεν ειναι?το σωμα του ηταν φοβερο και το εχω πει και στο πρωτο ποστ μου.απο κει και περα ειμαι υποχρεωμενος να σεβομαι τους κανονες του φορουμ που με φιλοξενει και να μην λεω τα δικα μου ακομα και αν πιστευω οτι εχω δικιο thats the name of the game εγινα ειρωνικος,το παραδεχομαι ζηταω συγνωμη στο κατω κατω φωτογραφιες μας ζητησε να κρινουμε οπως ειπε η gym.δεν ξερω γιατι στραβωσες με το τελευταιο ποστ μου.

γιατι μαν οπως το γραφεις,καταλαβα οτι ειρωνευεσαι μετα απο ολα αυτα που εγραψες..
αν δεν ειρωνευοσουν,τοτε το λαθος ειναι δικο μου..ο γραπτος λογος παρεξηγειται ευκολα καμια φορα,το χουμε πει.

αλλα επειδη αναρωτιεσαι γιατι το πηρα οπως το πηρα,μην το κανεις..
αν διαβασεις τα ποστ που εχεις κανει στο θεμα θα καταλαβεις κ συ οτι απο ενα σημειο κ μετα,κανεις δεν μπορει να καταλαβει αν κανεις πλακα η αν γραφεις σοβαρα..
οποτε για να σου απαντησω γιατι το πηρα στραβα,ενω ισως δεν θα επρεπε,ξαναδιαβασε τα ποστ σου κ την σταση που κρατησες στο θεμα περαν της αρχικης τοποθετησης σου οτι εχει καλο σωμα κ θα καταλαβεις γιατι..

vaggan
01-03-12, 18:37
οχι σοβαρα πιστευω οτι ηταν λαθος μου δεν ηταν ειρωνικο το ποστ.:welcome::welcome:

vaggan
01-03-12, 18:41
και...τι παει να πει αυτο δηλαδη?
και εγω εχω ανεβασει foto...χωρις να φαινεται το κεφαλι μου...παει να πει οτι δεν ειμαι εγω?
η πρεπει να βαλω και το προσωπο μου.....?
μην τα βαζεις ολα στο ιδιο σακουλι φιλαρακι...
με τον μηνεδισμο...ακρη δεν βγαζεις...;);)μην το παιρνεις προσωπικα απλα εχουν δει πολλα τα ματια μου και ειμαι λιγο καχυποπτος:toast::toast:

geo28
01-03-12, 18:46
απολυτως επιτευξιμο το αποτελεσμα σου απο natoural,αν εισαι καλα γονιδιακα προικισμενος οσον αφορα builderistika σχηματα
και low fat,που προφανως εισαι.. μπραβο απο μενα φιλε..

vaggan
01-03-12, 18:53
Βαγκαν γιατι τετοια επιθεση προς τον καλιγουλα απο ενα πληκτρολογιο?τα ποστ του φανερωνουν την σοβαροτητα του ενταξει το χερι δεν φαινεται τοσο μεγαλο οσο δηλωσε αλλα γιατι να ειναι τρολλ.Κοψε και εσυ τις πιτσες και τα παγωτα που ειπες οτι τρως πολυ συχνα και θα φανει καλυτερα το σωμα σου.εδω μεσα εχεις αποψη για ολα?εισαι απο τα ατομα που μικρα στην μπαλα καναν το διαιτητη>?φιλικα τα λεωαυτο κανω με το που μπαινει η ανοιξη κοβω τα παντα 5 μαρτιου ξεκιναω την διαιτα μου.απο κει και περα το ποστ σου δεν ηταν απαραιτητο εχω ειδη ζητησει συγνωμη,και εχω παραδεχτει το λαθος μου:toast:στη μπαλα ημουν τερματοφυλακας.ναι αποψη εχω για ολα αν εχεις αλλες αποριες σε πμ παρακαλω μην χαλαμε και το τοπικ:welcome::welcome:

tolis93
01-03-12, 20:46
καλιγουλας. εγω θα ψωνιζομουν αν ειχα ενα σωμα τελειως νατουραλ και μου ελεγαν οτι παιζει να εχω κανει περιεργες χρησεις. το χεις με λιγα λογια. και οντως το αποτελεσμα σου ειναι απολυτα γηεινο.γυμναζοσουν καποια χρονια ειχες ενα πολυ ευνοικο υψος για να φανει το γεμισμα και οι κοιλιακοι σου και ισουν εκ φυσεως λογω κολυμβησης απλα χωρις λιπος.λιποαποθηκες ψαξτο αν εχεις εγω αμφιβαλω:green: οπως κ να εχει εισαι μπροστα.αν και το 44 εκατοστα περιφερια χεριου μου ακουγεται τρελο νουμερο αλλα αν το εχεις πετυχει μαγκια σου

Nosblos
02-03-12, 00:22
μην το παιρνεις προσωπικα απλα εχουν δει πολλα τα ματια μου και ειμαι λιγο καχυποπτος:toast::toast:

;)φυσικα...αγορινα...ουτε λογος να το παρω στραβα...
ισα..ισα κουβεντα κανουμε...
ουτως η αλλος η διαφωνια ειναι η αρχη τους διαλογου....;)
:thumbup::thumbup:

chro
02-03-12, 00:57
Για την απορία όμως θα σου πω πως στα 65 kg σωματικού βάρους κάνω 3 sets των 8-10 επαναλήψεων με αλτήρες 52 κιλών, φτάνοντας το 80% του σωματικού μου βάρους σε κάθε χέρι.

Βάση του προγράμματος που έκανες ποστ, συνυπολογίζοντας το γεγονός ότι είσαι νάτουραλ, μιλάμε για αθλητή φαινόμενο. Τρομερά πολύ δύναμη για κάποιον που δε γυμνάζει της δυναμικές ίνες των μυών του!
Στην κολύμβηση ήσουν επίσης φαινόμενο η δε σε ευνοούσε το ύψος σου? Πως και δε διάλεξες κανένα άλλο δυναμικό άθλημα πιο μετά (πάλη, άρση βαρών, ενόργανη κτλ.) αν τα πόδια σου έχουν την ίδια προδιάθεση θα ήσουν Ολυμπιονίκης.

Το σώμα δεν έχω να πω κάτι απλά τέλειο (εκτός από τα πόδια) μακάρι να ήμουν και εγώ έτσι.

caligula
02-03-12, 05:09
Εννοείται είναι δεκτή η συγγνώμη, όχι για τις απόψεις (όπου δεν υφίσταται λόγος να ζητηθεί συγχώρεση) αλλά για τον τρόπο που ειπώθηκαν οι όποιες ενστάσεις του καθενός.
Δεν πειράζει. Θεωρώ το θέμα λήξαν.

Ως προς την ερώτηση για την κολύμβηση, όχι δεν ήμουν κάτι σπουδαίο. Τη σταμάτησα άλλωστε σε μικρή σχετικά ηλικία άνευ σημαντικών συμμετοχών σε αγώνες. Έκανα όμως μεγάλες προπονήσεις 6 φορές την εβδομάδα. Το είχα σταματήσει για να αντεπεξέλθω στις σχολικές τότε ανάγκες μου. Παρ' όλα αυτά στη μικρή ηλικία που ήμουν η κολύμβηση δόμησε το τότε εύπλαστο εφηβικό μου σώμα, διευκολύνοντάς με τα μάλα στους μετέπειτα γυμναστηριακούς μου στόχους.
Τα πόδια μου, δεν έχουν καμία προδιάθεση και όρεξη να ακολουθήσουν το υπόλοιπο σώμα, οφείλω όμως να εξομολογηθώ πως δεν είχα καταβάλει και τα μέγιστα προκειμένου να αντιπαρέλθω αυτή την αδυναμία μου.
Αυτές τις ημέρες που έχω ξεκινήσει τις γνωστές βαρετές κυκλικές προπονήσεις, ξεκίνησα, δίνοντας έμφαση στα κάτω άκρα, ελπίζοντας πως αυτή τη φορά που ξαναρχίζω, θα τα δουλέψω πιο σωστά.

GeoDask
02-03-12, 16:36
Φίλε μου έχεις άλλες φωτογραφίες να ανεβάσεις που να φαίνεται το σώμα σου απο μεγαλύτερη απόσταση ;

marvin
02-03-12, 17:20
Φίλε μου έχεις άλλες φωτογραφίες να ανεβάσεις που να φαίνεται το σώμα σου απο μεγαλύτερη απόσταση ;

Ειλικρινα απο περιεργεια ρωταω....γιατι τι θα δεις;

Χρήστος Τριανταφύλλου
02-03-12, 19:56
Ειλικρινα απο περιεργεια ρωταω....γιατι τι θα δεις;

Eκτος απο την τρομερη μυικοτητα ,θα φανει ο ογκος κ η γενικη του διαπλαση πιο ολοκληρομενα.
Παντως κaligula μπραβο κ απο μενα ,τοχεις το αθλημα.:clap:

marvin
02-03-12, 21:31
Eκτος απο την τρομερη μυικοτητα ,θα φανει ο ογκος κ η γενικη του διαπλαση πιο ολοκληρομενα.
Παντως κaligula μπραβο κ απο μενα ,τοχεις το αθλημα.:clap:


Aυτο φανταστηκα απλα αν ειναι να τον βαλουμε μετα παλι σε μικροσκοπιο,ειναι κριμα!!!!Τοση αμβισβητηση που εφαγε και τοση κριτικη...δεν ξερω αν θα το εκανα αν ημουν εγω!!!!!Ειναι εμφανες οτι ειναι πολυ καλος..μετα θα πιαστουμε ....να λεμε οτι τελικα εκει δεν ειναι ετσι ..αλλου ειναι αλλιως.ελπιζω αν το κανει να μην πεσουμε στην παγιδα!!!

Eddie
02-03-12, 21:48
Γι αυτο ειπα κι εγω πιο πανω οτι το σωμα φαινεται πολυ διαφορετικα απο κοντα σε σχεση με μακρια..απλα εγω ειπα να βαλει για να διαπιστωσουν μερικοι οτι το σωμα του δεν ειναι κατι το εξωπραγματικο που να μαρτυραει χρηση αας..απλα τα πραγματα!Εχει χαμηλο υψος,λιγα κιλα,ειναι κατακομμενος..κομματια,εχει αριστο δερμα και καλη φλεβικοτητα..αλλα δεν εχει ογκο απ οτι φαινεται.Πχ το ανοιγμα των ωμων απ οσο μπορω να διακρινω σε σχεση με το κεφαλι του ειναι μικρο,ειναι στενος δλδ..ε αν μεσα σε ολα αυτα ειχε και τα κρεατα,τον ογκο που λεμε,τοτε ακομα και μενα θα μου κινουσε την περιεργεια.

Σορυ για το off..

caligula
02-03-12, 22:07
Συμφωνώ ότι οι φωτογραφίες αυτές που ανέβασα,ίσως να μην είναι κατάλληλες για να καταλάβει εύκολα κανείς το απόλυτο μέγεθός μου, αφού αυτό μπορεί να γίνει καλύτερα αντιληπτό,σχετιζόμενο με ένα άλλο μέγεθος ως μέτρο σύγκρισης.
Βρήκα μία τέτοια (κάπως πιο μακρινή φωτογραφία) που φαίνεται η πλάτη μου (και λίγο και τα πόδια μου). Την τράβηξα ο ίδιος με το κινητό μου σε ένα γυμναστήριο που ήμουν φιλοξενούμενος. Δυστυχώς όμως είναι προγενέστερη, ακόμα και των πρώτων φωτογραφιών που έχω αναρτήσει (πρώτη σελίδα) και δεν έχω κάποια τέτοια που ζητάτε εκείνης της περιόδου (των επόμενων φωτογραφιών, ενός έτους μετά).Θα το καταλάβετε άλλωστε και μόνοι σας.
Θα δείτε όμως τουλάχιστον πως ήταν περίπου το σώμα μου ως δομή πχ σχέση μέσης ανοίγματος ώμων.
41345

ggeorge
02-03-12, 22:11
Eδω ρε φίλε είσαι σαν τον χουλκ. Απιστευτη πλατη. Οτι και να πω είναι λίγο. Και εγω πιστευα οτι θα εβλεπα λιγο ογκο οπως εγραψαν οι φίλοι απο πανω. Αλλα αυτο που βλεπω είναι το κατι αλλο....

Βαλε μας μια τωρινη. Οπως είσαι δεν πειράζει. Θα ήθελα να δω ποσο πολυ μπορει να χαλασεις. Πιστευω οτι θα είσαι ακομα φοβερος...

Konstantinos!
02-03-12, 22:29
Ρε καλιγούλα :bowdown: . Φίλε εγώ το ξαναλέω το σώμα σου είναι από άλλη διάσταση . Πολύ καλά genetics φίλε. Μην το ξαναπαρατήσεις το άθλημα γιατί :box1: χεχε :) Με το καλό σύντομα ακόμα καλύτερος από την καλύτερη προγενέστερη κατάσταση σου!:welcome:

Eddie
02-03-12, 22:38
Συμφωνώ ότι οι φωτογραφίες αυτές που ανέβασα,ίσως να μην είναι κατάλληλες για να καταλάβει εύκολα κανείς το απόλυτο μέγεθός μου, αφού αυτό μπορεί να γίνει καλύτερα αντιληπτό,σχετιζόμενο με ένα άλλο μέγεθος ως μέτρο σύγκρισης.
Βρήκα μία τέτοια (κάπως πιο μακρινή φωτογραφία) που φαίνεται η πλάτη μου (και λίγο και τα πόδια μου). Την τράβηξα ο ίδιος με το κινητό μου σε ένα γυμναστήριο που ήμουν φιλοξενούμενος. Δυστυχώς όμως είναι προγενέστερη, ακόμα και των πρώτων φωτογραφιών που έχω αναρτήσει (πρώτη σελίδα) και δεν έχω κάποια τέτοια που ζητάτε εκείνης της περιόδου (των επόμενων φωτογραφιών, ενός έτους μετά).Θα το καταλάβετε άλλωστε και μόνοι σας.
Θα δείτε όμως τουλάχιστον πως ήταν περίπου το σώμα μου ως δομή πχ σχέση μέσης ανοίγματος ώμων.
41345

Αυτο ακριβως..

Οπως και να χει εισαι πενα :clap:

caligula
03-03-12, 01:46
Πιστεύεις πως είμαι ακόμα φοβερός ε?:rolf::rolf::rolf::rolf: Χεχεχεχε, πόσο λάθος κάνεις φίλε μου ggeorge!
Επίσης νομίζω πως η πλάτη μου και φαίνεται και είναι μικρότερου όγκου από τις παλαιότερα αναρτημένες (πλην όμως πιο πρόσφατες) φωτογραφίες!
Κωστή, μακάρι η ευχή σου να υλοποιηθεί και να ξαναβρώ τουλάχιστον τη φόρμα μου σε πρώτη φάση. Όρεξη και χρόνος να υπάρχει και θα δούμε. Να το ξαναπαρατήσω, πέραν απροόπτου, δύσκολο. Ίσως να έχω λιγότερο χρόνο να αφιερώσω αλλά δε θα το αφήσω πάλι για τόσο πολύ καιρο.

pepeismenos karga
03-03-12, 02:05
καλιγουλα εισαι μπομπα.....σουπερ...μην ανχωνεσαι θα το ξαναφτασεις το επιπεδο και ακομη καλυτερο...47 εκατοστα το χερι...χχεεχεχεχεχε

Silvester
08-04-12, 23:27
τι εισαι ρε φιλε?????????????????????????????????????
Τρομερος πραγματικα τρομερη πλατη κοιλια στηθος χερια ποδια δεν εχω δει γενικα φοβερος!!!!!

Silvester
08-04-12, 23:28
αυτο που ξερω ειναι πως το σωμα σου ειναι ειδωλο για αρκετους!

dunno
09-04-12, 01:45
πολυ καλος φιλε!!:thumbup::shock:
μου φαινεται πως εχεις λεπτη μεση..αυτο μπορει να ειναι μεγαλο προτερημα για την πλατη..ανοιξε τα φτερα οσο μπορεις και απο χαμηλο σημειο και θα φαινεται τεραστια! ;)

goldenera
10-04-12, 22:23
Πολύ καλός ρε Galigula, και μην ανησυχείς, έχεις δουλέψει σοβάρα πολλά χρόνια για να 'χτίσεις' το κορμί σου οπότε θα επανέρθεις γρήγορα...εξάλλου όπως θα έχεις ακούσει 'ο μυς έχει μνήμη'.

caligula
11-05-12, 02:27
Ευχαριστώ για την ενθάρρυνση στην προσπάθεια μου για επαναφορά.:toast:

Νομίζω πως πρέπει να αναφέρω για όσους βρίσκονται στην ίδια φάση με εμένα (επανένταξη στην καθημερινότητα που επιβάλει το άθλημα και στην προσπάθεια επαναφοράς στο πρότερο επίπεδο) το εξής:
Σε μόλις 2,5 μήνες γυμναστικής (με διακοπή το Πάσχα) έχω ανέβει απροσδόκητα πολύ (σε σχέση με αυτό που εγώ ανέμενα). Έχω φτάσει περίπου στο 80% των κιλών που σήκωνα πριν σταματήσω. Η αντοχή στη δύναμη και τη σκληρή προπόνηση είναι λίγο πιο πίσω αλλά πλέον είμαι αρκετά αισιόδοξος και νιώθω ότι θα ακολουθήσει και αυτή σχετικά σύντομα.
Στη διατροφή προσέχω αρκετά, όμως οι θερμιδικές μου ανάγκες είναι ακόμα αρκετά χαμηλές σε σχέση με παλαιότερα. Βέβαια, δεν άντεξα στον πειρασμό αν και πολύ νωρίς να βάλω στο παιχνίδι τη φόρμουλα πρωτεΐνης που ήλπιζα πως θα με βοηθήσει να ανακτήσω γρηγορότερα το χαμένο έδαφος. Προφανώς με βοήθησε.
Πέραν των κιλών, σωματικά είμαι και εκεί πολύ ευχαριστημένος (πάντα σε σχέση με αυτά που ανέμενα). Περίμενα να φτάσω εδώ που είμαι μετά από 1-1,5 χρόνο!
Είναι πραγματικά αξιοθαύμαστο το πόσο γρήγορα το σώμα θυμάται διαψεύδοντας θριαμβευτικά δυσοίωνες προβλέψεις.
Ίσως μάλιστα του χρόνου το καλοκαίρι κιόλας αν όλα πάνε καλά και οι υποχρεώσεις το επιτρέψουν να ασχοληθώ με μία “σοβαρή” γράμμωση.
Όσοι φίλοι, λοιπόν επανεντάσσονται για πρώτη φορά μετά από καιρό απουσίας τους από τα γυμναστήρια και ξαναρχίζουν με φιλότιμες προσπάθειες, γυμναστική και διατροφή, εξ ιδίων κρίνοντας, το σώμα τους πιθανότατα θα απαντήσει ταχύτατα!:thumbup:
Κουράγιο λοιπόν στους συμπάσχοντες και καλές προπονήσεις!:weights:

Silvester
11-05-12, 23:06
Εισαι φοβερος στο ξαναλεω...ειδικα ωμοι, πλατη με τρελενουνε...!

chro
11-05-12, 23:27
Εισαι φοβερος στο ξαναλεω...ειδικα ωμοι, πλατη με τρελενουνε...!Τον έχεις δει από κοντά?

Silvester
11-05-12, 23:31
Τον έχεις δει από κοντά?

Γιατι εχει σημασια;;:unsure::unsure:

Georges
12-05-12, 12:52
Τον έχεις δει από κοντά?

Τον έχω δει εγώ φίλε, κάναμε προπονήσεις μαζί γιατί ρωτάς;

vaggan
12-05-12, 13:19
Τον έχω δει εγώ φίλε, κάναμε προπονήσεις μαζί γιατί ρωτάς;ποια φορμουλα πρωτεινης παιρνει τωρα? ρωταω εσενα γιατι δεν μπαινει συχνα

Georges
12-05-12, 14:05
Τώρα ρε φίλε αυτό ειρωνικό είναι γιατί δεν σε ψιλιάζομαι....

Silvester
12-05-12, 14:09
Τώρα ρε φίλε αυτό ειρωνικό είναι γιατί δεν σε ψιλιάζομαι....
Δε νομιζω να ειναι ειρωνικο!

vaggan
12-05-12, 14:19
οχι δεν ειναι ρωταω τι φορμουλα παιρνει

Georges
12-05-12, 14:42
Φίλος σου έχουν κάνει κανα infraction και φοβάσαι να πεις αυτό που θες στα ίσια; :turtle: Όντως υπάρχουν άτομα που τρολλάρουν, ποστάρουν ψεύτικες φωτό κ.λ.π. Ε λοιπόν επειδή το συγκεκριμένο άτομο το γνώρισα κάναμε και προπονήσεις μαζί λέω ότι το αποτέλεσμα που βλέπεις είναι εντελώς natural και δεν έχω κάνα λόγο να πω ψέμματα. Το μυστικό του είναι ότι είναι κομάντο σε θέματα διατροφής πέρα από την προπόνηση που είναι δεδομένη. Ε και τι να κάνουμε δεν έχουμε όλοι τα ίδια genetics. Αν ήταν έτσι με 2-3 χρόνια προπόνησης και 1-2 κύκλους όλοι θα πηγαίναν ολύμπια να συναγωνιστούν τον Phil Heath. Οπότε αφού έχεις αμφιβολίες πες αυτό που θες με το όνομά του ή και στείλε του π.μ. να σου εξηγήσει ο ίδιος πως και τι

chro
12-05-12, 14:52
Τον έχω δει εγώ φίλε, κάναμε προπονήσεις μαζί γιατί ρωτάς;Τι πρόγραμμα προπόνησης κανει?

vaggan
12-05-12, 16:35
Φίλος σου έχουν κάνει κανα infraction και φοβάσαι να πεις αυτό που θες στα ίσια; :turtle: Όντως υπάρχουν άτομα που τρολλάρουν, ποστάρουν ψεύτικες φωτό κ.λ.π. Ε λοιπόν επειδή το συγκεκριμένο άτομο το γνώρισα κάναμε και προπονήσεις μαζί λέω ότι το αποτέλεσμα που βλέπεις είναι εντελώς natural και δεν έχω κάνα λόγο να πω ψέμματα. Το μυστικό του είναι ότι είναι κομάντο σε θέματα διατροφής πέρα από την προπόνηση που είναι δεδομένη. Ε και τι να κάνουμε δεν έχουμε όλοι τα ίδια genetics. Αν ήταν έτσι με 2-3 χρόνια προπόνησης και 1-2 κύκλους όλοι θα πηγαίναν ολύμπια να συναγωνιστούν τον Phil Heath. Οπότε αφού έχεις αμφιβολίες πες αυτό που θες με το όνομά του ή και στείλε του π.μ. να σου εξηγήσει ο ίδιος πως και τιεγω ρωταω τι φορμουλα παιρνει και εχει τετοια εκπληκτικη επανοδο και εσυ μου λες τα δικα σου. μεγαλε εχεις τη μυγα μου φαινεται.:welcome::welcome:τωρα για το αν ειναι νατουραλ μια και το εθιξες κανεις δεν μπορει να το ξερει παρα μονο ο ιδιος. ουτε καν εσυ.επισης ο δικος σου μια και μιλησες και για γεννετικα δεν εχει και καμια καλουπαρα αν κρινω απο την φωτο πριν ξεκινησει και προσεξτε τις τοποθετησεις σας με το νατουραλ γιατι εδω διαβαζουν και μικρα παιδια ετσι? με ακεφαλους νατουραλ χορτασαμε εδω μεσα.

ArgoSixna
12-05-12, 18:01
Βαγγέλη μετά την 5ετια θεωρεισε και παλι νατουραλ :green:

EDIT: Μιας και σχολιασα.. Είσαι δεν είσαι νατουραλ δεν το ξερω , μπραβο παντως για το σωμα που έχεις .

Να τονισω ότι το να παιρνεις αασ ή όχι δεν σε κανει λιγοτερο ανθρωπο , ίσια ισια δειχνει την θεληση μερικων να κανουνε πραγματα που ειναι περα απο την ανθρωπινη φυση.

Καλο ειναι βεβαια να ξεκαθαριζουμε την θεση μας με αποδειξεις γιατι υπαρχουνε δυσπιστοι που συνηθως βγαινουνε ΣΩΣΤΟΙ! βλ. Keirox , crazydoctor κτλ

Silvester
12-05-12, 22:39
Βαγγέλη μετά την 5ετια θεωρεισε και παλι νατουραλ :green:

EDIT: Μιας και σχολιασα.. Είσαι δεν είσαι νατουραλ δεν το ξερω , μπραβο παντως για το σωμα που έχεις .

Να τονισω ότι το να παιρνεις αασ ή όχι δεν σε κανει λιγοτερο ανθρωπο , ίσια ισια δειχνει την θεληση μερικων να κανουνε πραγματα που ειναι περα απο την ανθρωπινη φυση.

Καλο ειναι βεβαια να ξεκαθαριζουμε την θεση μας με αποδειξεις γιατι υπαρχουνε δυσπιστοι που συνηθως βγαινουνε ΣΩΣΤΟΙ! βλ. Keirox , crazydoctor κτλ

Δηλαδη πως να το αποδειξει;;;
Οκ το παιδι ειπε οτι προπονειται μαζι του..δε μπορει να κανει κατι αλλο!;)
Και μη βγενουμε οφ θα εχουμε ιστοριες..
Παντος εμενα με τρελενει η πλατη του caligula..μιας και η πλατη ειναι η αγαπημενη μου μυικη ομαδα!!!

Georges
13-05-12, 00:52
εγω ρωταω τι φορμουλα παιρνει και εχει τετοια εκπληκτικη επανοδο και εσυ μου λες τα δικα σου. μεγαλε εχεις τη μυγα μου φαινεται.:welcome::welcome:τωρα για το αν ειναι νατουραλ μια και το εθιξες κανεις δεν μπορει να το ξερει παρα μονο ο ιδιος. ουτε καν εσυ.επισης ο δικος σου μια και μιλησες και για γεννετικα δεν εχει και καμια καλουπαρα αν κρινω απο την φωτο πριν ξεκινησει και προσεξτε τις τοποθετησεις σας με το νατουραλ γιατι εδω διαβαζουν και μικρα παιδια ετσι? με ακεφαλους νατουραλ χορτασαμε εδω μεσα.

Εγώ έχω τη μύγα ε; Οκ. Πάντως υποδείξεις για τις τοποθετήσεις μου δεν δέχομαι από σένα. Over and out :welcome:

caligula
21-05-12, 01:27
:doh:
Παιδιά δεν υπάρχει λόγος να δημιουργούνται οποιουδήποτε είδους εντάσεις για θέματα που δε μπορούν εκ φύσεως να αποσαφηνιστούν εντός (ενίοτε και εκτός) φόρουμ πολλώ δε μάλλον με αποδείξεις. Προσωπικά δε θα σκαλίσω το θέμα εγείροντας έριδες.

Έγραψα απλά για να καταθέσω την προσωπική μου εμπειρία επί του θέματος της επανεντάξεως κατόπιν μακράς αποχής. Και το έκανα αυτό κυρίως για αυτούς που είναι σε όμοια με εμένα φάση και για αυτούς οι οποίοι είναι προ των πυλών της επανενάρξεως, προκειμένου να μεταφέρω ένα ευχάριστο μήνυμα που πηγάζει από ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ επαναλαμβάνω εμπειρία.
Στην ερώτηση τώρα, για τη φόρμουλα που χρησιμοποιώ, παίρνω τη Nitrotech που την είχα ξαναδοκιμάσει και γνωρίζω με ποιό τρόπο δουλεύει στο σώμα μου. Μια δόση μετά από κάθε προπόνηση. Να ξεκαθαρίσω πάντως, προς αποφυγή πάσας παρεξηγήσεως, πως δε χρεώνω στη Nitrotech τη γρήγορη επάνοδο, παρά μόνο ποσοστό της! Ξεκάθαρα βοήθησε αλλά δεν καθόρισε την διαδικασία της επαναφοράς (με όποια επιφύλαξη). Την έλαβα άλλωστε μετά το πέρας του πρώτου ενάμιση μήνα όπου ήδη είχα δει απρόσμενα θετικά αποτελέσματα.
Εν κατακλείδι, όσοι ξαναμπαίνουν στο παιχνίδι, ας πιστέψουν περισσότερο στη “μνήμη” του σώματος τους και να ξέρουν ότι το σώμα τους δε θα ξεχάσει τις πρότερες προσπάθειές τους. Καταλαβαίνω πως αντιμετωπίζουν με σχετική επιφύλαξη και μετριοπάθεια αυτά που πολλές φορές ακούγονται περί μνήμης, αλλά από εμένα τουλάχιστον έχουν +1 !:awesome:

koulara!
21-05-12, 01:43
ανεβασε καμια φωτο ρε 8ηριο!!!!