PDA

Επιστροφή στο Forum : Συλλογοι αρσης βαρων



drago
08-09-09, 10:04
ξερετε αν υπαρχει καποιο συγκεκριμενο καθεστος στους σθλλογους αρσης βαρων σχετικα με την προσβαση?

Ο Μιλωνας μου ειπε οτι δεν ειναι ανοιχτο στο κοινο το γυμναστηριο και οτι παιρνουν αυτοι αθλητες με οριο ηλικιας κλπ.

ειναι ετσι σε ολους τους συλλογους?

ρωταω πριν αρχισω να τους ψαχνω εναν εναν. εχουν συγκεκρημενη πολιτικη η ο καθενας κανει οτι θελει?

crow
08-09-09, 20:19
ξερετε αν υπαρχει καποιο συγκεκριμενο καθεστος στους σθλλογους αρσης βαρων σχετικα με την προσβαση?

Ο Μιλωνας μου ειπε οτι δεν ειναι ανοιχτο στο κοινο το γυμναστηριο και οτι παιρνουν αυτοι αθλητες με οριο ηλικιας κλπ.

ειναι ετσι σε ολους τους συλλογους?

ρωταω πριν αρχισω να τους ψαχνω εναν εναν. εχουν συγκεκρημενη πολιτικη η ο καθενας κανει οτι θελει?

Λογικα πρεπει να υπαρχει συγκεκριμενο καθεστος σε ολους τους συλλογους αρσης βαρων. Οταν ενα αθλημα ειναι αναγνωρισμενο απο τη Γεν.Γραμματεια Αθλητισμου τοτε ολοι οι συλλογοι ειναι υποχρεωμενοι να τηρουν τους ιδιους κανονισμου και πολιτικη που τους επιβαλει η Γεν.γραμματεια αθλητισμου
Τωρα βεβαια στην Ελλαδα ζουμε κ μερικοι μπορει κ να κανουν οτι θελουν.
Εγω παντος που εκανα αρση βαρων πριν πολλα χρονια ξερω οτι δεν υπηρχε θεμα ηλικιας(τουλαχιστον οχι στο δικο μου συλλογο)
Ουτε στο στιβο τιθετε θεμα ηλικιας......απλα μερικοι οταν εχεις περασει ενα οριο ηλικιας βρισκουν οτι ειναι ανωφελο να ασχολειθουν μαζι σου μιας κ δεν θα μπορουν να σε καταβασουν σε αγωνες κ να κερδισουν ποντους(=λεφτα) απο εσενα(οπως με καποιο μικροτερο σε ηλικια ατομο).
Καλυτερα να ρωτησεις κ αλλου κ αν σου πουν τα ιδια παρε τηλ τη Γ.Γ.Α κ ρωτα τους κανονισμους(εχεις δικαιωμα-ημουνα παρα πολλα χρονια αθλητρια κ ξερω)

drago
11-09-09, 10:44
ευχαριστω πολυ!

θα το κοιταξω μεσω της ΓΓΑ. Βασικα ψαχνω ανθρωπο να μου δειξει σωστα πως κανουνε power clean οποτε αν δεν βρω κατι απο συλλογους θα δω για κανα γυμνεστη εκτος.