PDA

Επιστροφή στο Forum : Διατροφή κ LIDL..



TANKARD
15-12-06, 21:10
Kαλησπέρα σε όλους!
Εκανα κάποιες αλλαγές στην διατροφή μου σε σχέση με το προηγούμενο topic που είχα στείλει κ παρατήρησα αύξηση 1+ κιλού κάθε εβδομάδα εφαρμογής της..
Με στόχο να πάρω μυικό όγκο πάντα..
1,83 ύψος - 75 κιλά τα σωματικά στοιχεία..

2 ερωτήματα τώρα..

1ον-το λογικο, τι γνώμη έχετε κ τι προτείνετε να αλλάξω ή να προσθέσω..

2ον-λόγω -κ μόνο- τιμών τα περισσότερα προιόντα, ειδικά τα γαλακτοκομικά τα προμηθεύομαι από τα LIDL..Γνωρίζει κάποιος αν η ποιότητα των εν λόγω καταστημάτων είναι ανάλογη κ της τιμής τους? Γιατί δημιουργείτε σίγουρα μία υποψία θέλοντας κ μη..



12 πμ
80 γρ quaker-μηλο-1 κουταλια μελι-1/2 λιτ.γαλα 1,5%

4μμ μετα το gym
100 γρ. καρυδια-1 Scoop πρωτεινη pro whey 30%

5μμ
γευμα πλούσιο πρωτεινουχο--πχ κοτα στηθος 200 γρ. με ρυζι κ.α. ...

ενδιαμεσα κανα φρουτο

9μμ
200 γρ. βραστη πατατα-5 ασπραδια αυγο-1/2 λιτ. γάλα 1,5%

12πμ
τοστ μαυρο ψωμι με γαλοπουλα κ millner

1:30πμ
1/2 λιτ. γιαουρτι 1.5%-1 κουταλια μέλι :notice: :notice:

Sourlas
15-12-06, 22:56
Εγω στα γαλακτοκομικα προτιμο "γνωστες" εταιριες με οτι αυτο συνεπαγεται. Γαλα περνω ολυμπος μονο και cottage παιρνω ειτε χυμα ειτε φαγε. Απο το Λιντλ παιρνω μονο γαλοπουλες και κοτοπουλα που ειναι σε προνομιακες τιμες :wink:

Gasturb
15-12-06, 23:11
Πηγαίνω στο LIDL (έχει κ στην αγγλία) για να περάσω την ώρα μου περισσότερο να πάρω κανά ποτό ή cheat meal (γλυκό,μπισκότα,πίτσα κτλ). Τώρα για γάλα ή ακόμα κ για κρέατα δεν τα εμπιστεύομαι γιατί είναι λίγο αμφιβόλου προελέυσεως είναι κ φτηνά.. :? Προσωπικά λέω nope!


Gasturb

stevengr
15-12-06, 23:42
Αν δεν κανω λαθος τα γαλακτομ. προϊοντα του Lidl που κυκλοφορουν ειναι made in Greece απο Ελληνικες φαρμες. Τωρα αληθεια ψεμματα.. :|

anastasisk
16-12-06, 01:55
Eγω ψωνιζω εδω και καιρο απο το LIDL τονους,αυγα,ζυμαρικα,ψωμι και χυμους και εχω μεινει αρκετα ικανοποιημενος με ολα.Οσο αφορα τα γαλακτοκομικα προτιμω και εγω τα ΟΛΥΜΠΟΣ... :army2:

stevengr
16-12-06, 12:27
Τα ΟΛΥΜΠΟΣ πωλουνται μεσα στο Lidl; Aν ναι, ισως καποια συσκευασια αυτης της εταιρια ειχε πεσει στα χερια μου, που εγραφε Ελληνικης παραγωγης για λογαριασμο της LIDL.

anastasisk
16-12-06, 12:45
Τα ΟΛΥΜΠΟΣ πωλουνται μεσα στο Lidl; Aν ναι, ισως καποια συσκευασια αυτης της εταιρια ειχε πεσει στα χερια μου, που εγραφε Ελληνικης παραγωγης για λογαριασμο της LIDL.

Οχι Steven,δεν πουλιουνται στα LIDL,απο αλλα supermarket τα παιρνω. . .

Theristis
16-12-06, 12:48
Εγώ δεν ξέρω άμα τα Όλυμπος υπάρχουν στα Lidl αυτό που ξέρω είναι οτι είναι η καλύτερη λύση για τον καταναλωτή αλλά και η πιο ακριβή δούλευε η μητέρα μου σε Supermarket και μου τα έλεγε.Όπως και για τα νωπά στήθοι Κοτόπουλου που πωλούντε σε συσκευασίες έτοιμα,οτι ήταν σε άθλιες συνθήκες συντήρησης και πολλές φορές τα επιστρέφανε κιόλας πίσω.

TANKARD
17-12-06, 17:29
Πάντως το δεδομένο είναι ότι όλα τα είδη, από γαλακτοκομικά έως αλλαντικά έχουν ακριβώς την ίδια γεύση με τα...διάσημα αντίστοιχά τους!!

Για την διατροφή θα μου πει ρε παιδιά κάποιος μια γνώμη :???:

ajax
17-12-06, 17:42
και εγω λεω να αποφευγεται τα γαλακτοκομικα απο εκει.....

theodore_tsi
20-12-06, 00:41
κ εγώ παίρνω αρκετά πράγματα από τα LIDL......

πολύ ευχαριστημένος θα έλεγα...είδικα τα cottage δεν συγκρίνονται με τα αντιστοιχα της φαγε και το philadelphia που κυκλοφορούν.....Ειδικά αν πετύχεις τα light cottage του LIDL(2% λίπος) είσαι εκτός συναγωνισμού μιας κ δεν υπάρχει κάτι ανάλογο....


Υ.Γ: Πολύ ΟΛΥΜΠΟΣ βλέπω.....τι ξέρετε που ακόμα δεν το έχω ανακαλύψει;;;; :geek: