PDA

Επιστροφή στο Forum : Συμπληρώματα για το αρχικό στάδιο



mafiapedaras
16-12-06, 02:53
gεια σε ολους!!θα ηθελα να μου πειτε πως να συνδιασω καποια συμπληρωματα που θελω να παρω..ειμαι 70 κιλα 25 χρονων και θελω να παρω ενα συμπληρωμμα διατροφης οπως λεω και παλι οπως το mass teck που εχει περισσοτερο υδαταθρακα και λιγοτερο πρωτεινη σε συνδιασμο με μια κρεατινη(αν ξερετε οπιοδηποτε συμπληρωμα παρακαλω να μου το πειτε)και ενα συμπληρωμα οπως το τριμπουλους η ζμα,,τι λετε θα εχω καμια αυξηση του βαρους??οπως καταλαβατε στοχος αυτος ειναι...και αν ειναι να τα παρω αυτα ποια ειναι η δοσολογια των ζμα?η τριμπολους ?? :bodybuilder2: αυτα περιμενω απαντηση,ευχαριστω για την υπομονη.. (αν ξερετε καποια συμπληρωματα πχ αυξηση βαρουσ?κρεατινης?τριβολ?η ζμα αν θελετε μου λετε να το κοιταξω..)

Theristis
16-12-06, 11:10
Πρώτα απο όλα έχεις δοκιμάσει να φας περισσότερο?Δεύτερον καλό είναι να αποφεύγεις τις πρωτεϊνες άυξησης βάρους καλό είναι να πέρνεις μια καθαρή.Τώρζ όσον αφορά την κρεατίνη άμα έχεις πάρει μία σκέτη μονοϋδρική καλό είναι να την συνδιάσεις με κάποιο ξεχωριστώ συμπλήρωμα υδατάνθρακα για να έχεις καλύτερα αποτελέμσατα.

Vson
16-12-06, 17:27
πρωτεινες βαρους; η whey optimum 80+ % ειναι βαρους η καθαρη;

Theristis
16-12-06, 21:18
Η 80% είναι καθαρή χωρίς πρόσθετους υδατάνθρακες και αυτή θα σου πρότεινα και εγώ για να μην βάλεις κιλά με λίπος πάνω σου.

Gasturb
16-12-06, 22:57
Η 80% είναι καθαρή χωρίς πρόσθετους υδατάνθρακες

Τι εννοείς 'καθαρή' κ τι 'χωρίς υδατάνθρακες'??


Gasturb

Theristis
17-12-06, 00:19
Εννοώ οτι δεν θα υπάρχει κύνδινος να σου βάλει τόσα κιλά λίπους όσο μία χαμηλότερης καθαρότητας πρωτεϊνη.Πιθανόν δεν εκφράστηκα σωστά sry.

Gasturb
17-12-06, 07:19
Μafiapedaras από όλα αυτα που λες τα μόνα που σου χρειάζονται ειναι : αυξήση του ημερήσιο θερμιδικο σου ισοζύγιου (να κανεις τουλάχιστον 5 γεύματα την ημέρα) 3 με 4 φορές σκλήρή προπόνηση την εβδομάδα κ μια απλή concentrate whey. Φαίνονται απλά αλλά είναι βασικά κ πρέπει να γίνουν - μην έχεις αυταπάτες ότι με αλλα 5 6 συμπληρώματα θα 'φουσκώσεις΄πιο γρήγορα τουλάχιστον για το αρχικό στάδιο που βρίσκεσαι.



Η 80% είναι καθαρή χωρίς πρόσθετους υδατάνθρακες και αυτή θα σου πρότεινα και εγώ για να μην βάλεις κιλά με λίπος πάνω σου.
Όλες οι concentrate whey έχουν υδατάνθρακες έστω κ λίγους (2 3 γρ), μόνο οι isolate δεν έχουν αλλα το ποσοστό τους είναι 85 κ 90%



Εννοώ οτι δεν θα υπάρχει κύνδινος να σου βάλει τόσα κιλά λίπους όσο μία χαμηλότερης καθαρότητας πρωτεϊνη.
Καμμια πρωτεϊνη (ακόμη κ σόγιας /αυγού) με σωστή χρήση δεν ευθύνεται για δημιουργία λίπους παρά μόνο η λανθασμένη διατροφή κ η έλλειψη αεροβιας άσκησης.


Gasturb

Vson
17-12-06, 12:22
να προτιμησω isolate whey εγω που δεν θελω να παρω κιλα δλδ;

Theristis
17-12-06, 15:11
yeap!!! :army2:

stevengr
17-12-06, 15:20
Καλυτερα isolate whey και οποιαδηποτε ποσοτητα υδατανθρακων που θα χρειαστεις για τον στοχο που θελεις να φτασεις να την περνεις απο την διατροφη σου.

Gasturb
17-12-06, 18:25
να προτιμησω isolate whey εγω που δεν θελω να παρω κιλα δλδ;

Ιsolate συνήθως χρησιμοποιούμε όταν βρισκόμαστε σε περίοδο γράμμωσης κ προσέχουμε πολυ αυστηρά την διατροφή μας κ συγκεκριμένα την κατανάλωση υδατανθράκων. Οπότε δεν ειναι απαραίτητο, αλλά αν το αντέχεις οικονομικά ok.


Gasturb