PDA

Επιστροφή στο Forum : kappadee fotos



kappadee
14-09-09, 14:54
επισυναπτω και εγω τις φοτο μου που δεν ειναι posing (δεν ξερω να ποζαρω:bbbiceps:) αλα frames αναμεσα σε συνεχεια ασκησεων.. (εδω εχω τελειωσει με μονοζυγο και ετοιμαζομαι για ισομετρικες σε κατακορυφη σταση). θεωρησα καλο να εχω μια γνομη απο πιο εμπειρα ατομα.:bowdown:

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=4897&d=1252929255 (http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=4897&d=1252929255)

στην δευτερη γραμμη αναδικνειεται η μπακα μου που εδω και τοσα χρονια δεν λεει να φυγει.. (καθε λογης tip ευπροσδεκτο;))

caligula
14-09-09, 15:42
Αρκετά καλό σώμα, που όντος θέλει λίγη παραπάνω δουλεία στην κοιλιά. Έχεις ωραία πλάτη που φαίνεται η δουλειά της. Να σε ρωτήσω. Γυμνάζεσαι στο γυμναστήριο ή μόνο στο σπίτι;
Το ρωτάω γιατί κάτι τέτοιο προκύπτει από τα λεγόμενά σου.

kappadee
14-09-09, 15:56
Αρκετά καλό σώμα, που όντος θέλει λίγη παραπάνω δουλεία στην κοιλιά. Έχεις ωραία πλάτη που φαίνεται η δουλειά της. Να σε ρωτήσω. Γυμνάζεσαι στο γυμναστήριο ή μόνο στο σπίτι;
Το ρωτάω γιατί κάτι τέτοιο προκύπτει από τα λεγόμενά σου.

οχι δεν γυμναζομαι σε γυμναστιριο. κατακυριο λογο ασχολουμαι με parkour και περιστασιακα ποδηλασια βουνου και snowboard τον χειμονα. συνηθως ενδυναμωση κανω σπιτι, (αν οχι εξω)

caligula
14-09-09, 16:26
Κατάλαβα. Κατά κύριο λόγο δηλαδή γυμνάζεσαι με αερόβια. Αυτού του είδους γυμναστική πρέπει να ξέρεις, δε σου αφήνει πολλά περιθώρια μυικής ανάπτυξης (δεν ξέρω εάν αυτό είναι το ζητούμενό σου). Μπορείς όμως να φτάσεις με αυτή σε αρκετά χαμηλά ποσοστά λίπους εάν ασχολείσαι αρκετά (και όχι περιστασιακά). Τι θα ήθελες από το σώμα σου?
Με διατροφή πως πας? Ποτάκια πίνεις? :toast: ?

kappadee
14-09-09, 17:04
Κατάλαβα. Κατά κύριο λόγο δηλαδή γυμνάζεσαι με αερόβια. Αυτού του είδους γυμναστική πρέπει να ξέρεις, δε σου αφήνει πολλά περιθώρια μυικής ανάπτυξης (δεν ξέρω εάν αυτό είναι το ζητούμενό σου). Μπορείς όμως να φτάσεις με αυτή σε αρκετά χαμηλά ποσοστά λίπους εάν ασχολείσαι αρκετά (και όχι περιστασιακά). Τι θα ήθελες από το σώμα σου?
Με διατροφή πως πας? Ποτάκια πίνεις? :toast: ?

τα ποτακια τα εχω κομενα εδω και χρονια.. αντε το πολυ καμια μπυρα μια φορα τον μηνα και αυτο μετα απο τρελη γυμναστικη για μυοχαλαρωση, και αααμα τυχει.
Σοβαρη διατροφη (συμφωνα με αυτα που διαβαζω εδω δλδ) εδω και εναν μηνα αλα σιγα σιγα μαθαινω περισσοτερα και την φτιαχνω καλυτερη. η κοιλια ειναι αποτελεσμα πτωσης απο τα 103 στα 85, μετα στα 77 και τωρα αισιως στα 82 κιλα με 1.87 υψος.
οσο για την αεροβια θα διαφονισω μερικως μιας και η μυικη ενδυναμωση που κανω ειναι αποτελεσμα ασκησεων με bodyweight+εχτρα 15 κιλα σε βυθισεις σε δυζιγο/ελξεις μονοζυγου /ελξεις δικεφαλων /προβολες ποδιων και sqwot
αεροβια γυμναστικη κανω δυο με τρεις φορες την εβδομαδα που αποτελειται συνιθως απο μια προπονιση τεχνικης pk, ενα 40λεπτο jogging και μια κουρσα αντοχης.
η προπονιση jogging και μια κουρσα αντοχης συνιθως γινεται απογευμα η βραδυ τις μερες που κανω "βαρη" 6 ωρες αποσταση απο την πρωινη προπονιση, ετσι ωστε να μου μενει μια μερα ξεκουρασης και cheating :P
αποσκοπω σε ενα πιο δυνατο σωμα που θα με καταστα πιο γρηγορο πιο δυνατο
(και να ε3αφανιστει αυτη η γαμ*κoιλια γρρρρρ :P)

caligula
14-09-09, 20:27
Λοιπόν πας πολύ δυνατά! Για την αερόβια, καλά κάνεις και διαφωνείς μαζί μου γιατί εγώ δεν κατάλαβα καλά το πρόγραμμα σου.
Το γεγονός ότι περισσεύει κάτι παραπάνω από αυτό που θα ήθελες στην κοιλιά σου, δεν πρέπει να σε αγχώνει. Στο τέλος του έτους, με τη συνέχιση της διατροφής σου και της αερόβιας προπόνησης (χαμηλής έντασης και μεγάλης διάρκειας), είμαι σίγουρος πως θα έρθουν τα επιθυμητά αποτελέσματα. Πρέπει να ξέρεις πως από τις φωτογραφίες φαίνεται ότι οι κοιλιακοί σου είναι δυνατοί. Έχεις μάλιστα και δομή κοιλιακών ευνοϊκή για να αναδειχθούν όταν σύντομα φύγει το περιττό λίπος. Η Λευκή γραμμή σου (η αύλακα που προχωρά κάθετα στην κοιλιά σου, σα να θέλει να τη χωρίσει στα δύο και είναι η κατάφυση των ορθών κοιλιακών) είναι αρκετά έντονη και θα σου δώσει πόντους στην εμφάνιση των κοιλιακών σου.....:thumbup:

kappadee
14-09-09, 21:14
1000 ευχαριστω για τα λογια σου και την εμψυχωση που μου δινεις :)