PDA

Επιστροφή στο Forum : Mutant Pro (PVL)



Kolorizos
14-09-09, 23:04
Τι λετε για την συγκεκριμενη;;

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=4902&stc=1&d=1252959897

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=4903&stc=1&d=1252960008


:weights:

isis
15-09-09, 13:16
Τι λετε για την συγκεκριμενη;;:weights:

Αν έχει όλα τα συστατικά που λέει , ό,τι πρέπει είναι! :welcome:

Kolorizos
15-09-09, 14:34
την εχει δοκιμασει καποιος ???σκεφτομαι να την αγορασω για να περνω το πρωι...
λογο των πολλων διαφορετκων πηγων πρωτεινης υπαρχει περιπτωση πριξιματος η κατι αλλο???

:unsure:

isis
15-09-09, 20:11
την εχει δοκιμασει καποιος ???σκεφτομαι να την αγορασω για να περνω το πρωι...
λογο των πολλων διαφορετκων πηγων πρωτεινης υπαρχει περιπτωση πριξιματος η κατι αλλο???

:unsure:

Γιατί μόνο το πρωΐ? Θα έπρεπε να χαίρεσαι , αν και εφόσον περιέχει τα συστατικά που αναγράφει.

Kolorizos
15-09-09, 21:56
στο θεμα πριξιματος η οτιδηποτε αλλο επειδη ειναι απο πολλες διαφορετικες μορφες πρωτεινης???

Kolorizos
01-12-09, 22:52
την αγορασα σημερα θα δοκιμασω γευση και θα σας πω...
εχει στα 33γρ 11 bcaa

καλη γευση διαλυτοτητα 8/10

gkih1983
10-01-10, 09:16
Isis, τι είναι αυτό που βλέπεις στα συστατικά της και τη θεωρείς καλή; (για να μαθαίνουμε κι εμείς οι νεότεροι :) ) Εννοώ τι καλύτερο έχει σε σχέση με τον "πληθυσμό";
Βασικά, δε βλέπω το προφίλ αμινοξέων της παραπάνω. Δε θα ήταν καλό να αναγράφεται;

Kolorizos
10-01-10, 12:32
στο κουτι αναγραφονατι και τα αμινοξεα
ειναι πολυ καλη γιατι περιεχει 10 διαφορετικα ειδη πρωτεινης

gkih1983
14-01-10, 11:21
Να σε ρωτήσω, το κουτί σου είχε scoopάκι μέσα; Γιατί το δικό μου δεν είχε! :( Είναι το κλασικό κυλινδροειδές μικρό scoop?

Kolorizos
17-01-10, 14:24
κανονικα ειχε ενα 33αρι

TakisV
18-01-10, 11:03
Aπο οσο βλεπω απο τα συστατικα της ειναι μια πρωτεινη πολλων πηγων με ολα τα απαραιτητα συστατικα που βοηθουν στην αφομοιωση της και με βαση αυτα που λενε οι πιο ειδικοι οι πρωτεινες 3 πηγων ειναι πολυ πιο ευεργετικες για το μυικο μας συστημα...!!! Πολυ καλη επιλογη κατ εμε αρκει να εχει αυτα που λεει οπως ειπε και ο φιλος isis. Απο το προφιλ των συστατικων μου φερνει την Myofusion του Gaspari.

Τ.Ε.Φ.Α.Α
27-02-10, 11:19
παιδια τι λετε για την παρακατω πρωτεινη? την εχετε δοκιμασει? λεει....................οτι παρεχει πρωτεινη 24ωρες το 24ωρο στους μυς! μουφα?

Νέα MUTANT PRO
Πιστεύουμε οτι η νεα MUTANT PRO έιναι οτι το καλύτερο εχει ποτέ παρασκευαστεί
σε πολυ -επιπεδη καθαρή πρωτείνη ..!!
Κάθε δόση παρέχει 50γρ πρωτείνης και 12γρ αμινοξέα BCAA μιλάμε για τα αμινοξέα
που είναι υπεύθυνα για την ανάπτυξη μυικού ιστού.

24ωρη παροχή πρωτεινης !!:shock:
Ναι καλά το διαβάζετε η μοναδική στο είδος της εχει επιστημονικά κατασκευαστεί με σκοπό
να παρέχει 24ωρη παροχή πρωτείνης στο μυικό σας συστημα..!!

Μάλιστα σε μια κλινική μελέτη ,αθλητές που χρησιμοποίησαν μόνο μια απο τις πρωτείνες
που βρίσκονται στο MUTANT PRO παρατήρησαν αύξηση μυικών ινών κατά 24%.:shock:

ΒΑΡΟΣ 2000 ΓΡ.

εχω και την ιστιοσελιδα εδω γτ δε ξερω να ανεβαζω εικονες, η εικονα ειναι εδω



****Απαγορευονται link,διαβασε τους κανονες του φορουμ****mods team*

Machiavelli
27-02-10, 11:24
Αν την φας μαζί με το κουτί μπορεί να κάνει 24 ώρες να απορροφηθεί.

primordial
27-02-10, 11:29
Αν την φας μαζί με το κουτί μπορεί να κάνει 24 ώρες να απορροφηθεί.

:rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf:

Απλά απίστευτος.....:thumbup:

Δεν νομίζω ότι υπάρχει τέτοιο σκεύασμα.....

Παραθέτω και τα διατροφίκά "θαυματουργά" στοιχεία.... όπως θα παρατηρήσετε κλασσικό protein blend αργής - και όχι 24ωρης - απορρόφησης.....

http://www.bbclub.gr/files/products/684_644_MUTAN20PRO.jpg

Αν κάνω λάθος ας με διορθώσει κάποιος...... χρησιμοποιώντας μια οποιαδήποτε πρωτεΐνη σε συνδυασμό με καλά λιπαρά, αυξάνεται η χρονική διάρκεια που απαιτείται για την απορρόφησή της από τον οργανισμό...

Αυτά........

stavrozgr
27-02-10, 11:33
Αν την φας μαζί με το κουτί μπορεί να κάνει 24 ώρες να απορροφηθεί.

ακομα γελαω... :rolf:

τι είπες τωρααα :bowdown:

-Giannis-
27-02-10, 11:46
εε καλά όχι και 24 ώρες... αλλα όταν την έπαιρνα εγώ με κρατούσε πάνω από 7 ώρες..... γιατί πολλές φορες μου έχει τύχη να μείνω χωρίς φαΐ μέχρι και 14 ώρες..... και αν είχα πάρει πριν 2-3 scoop από την mutant προ δεν ένιωθα το στομάχι μου να με τρυπάει από την πεινα..... ένιωθα πιο "γεμάτος"

Τ.Ε.Φ.Α.Α
27-02-10, 11:55
αρα κυριοι λετε οτι ειναι μαπα τελικα? να μην την αγορασω δλδ? και δεν γραφει πουθενα τι πρωτεινη ειναι δλδ ογκου η γραμμωσης? πρωτεινη ορου γαλακτος,πρωτεινη σογιας? ΑΠΛΑ ΠΕΤΑΕΙ ΕΝΑ ΟΤΙ ΣΟΥ ΔΙΝΕΙ 24ΩΡΗ ΠΑΡΟΧΗ ΠΡΩΤΕΙΝΗΣ ΚΑΙ Σ ΛΕΕΙ ΨΑΧΤΟ ΜΟΝΟΣ ΣΟΥ! τι θελω και μπλεκω με τετοιες πρωτεινες........... ας συνεχισω να παιρνω αυτες που περνω δλδ συνηθως προτιμω πρωτεινες ορπυ γαλακτος και απο καλες εταιριες και γνωστες εταιριες, απλως μου φαινεται περιεργο αυτο π λεει 24ΩΡΗ ΠΑΡΟΧΗ:weights::shock:

Τ.Ε.Φ.Α.Α
27-02-10, 11:57
εε καλά όχι και 24 ώρες... αλλα όταν την έπαιρνα εγώ με κρατούσε πάνω από 7 ώρες..... γιατί πολλές φορες μου έχει τύχη να μείνω χωρίς φαΐ μέχρι και 14 ώρες..... και αν είχα πάρει πριν 2-3 scoop από την mutant προ δεν ένιωθα το στομάχι μου να με τρυπάει από την πεινα..... ένιωθα πιο "γεμάτος"

φιλε γιαννη σωματικα ειδες καμια διαφορα? γτ λεει οτι αυξανει τις μυικες ινες κατα 24%! σε κρατουσε πρησμενο η ηταν μουφα?

Machiavelli
27-02-10, 12:03
Δεν είπε κανείς ότι είναι μούφα. Δεν πρόκειται να δεις καμιά διαφορά σωματικά με καμία πρωτεΐνη, δεν υπάρχουν πρωτεΐνες γράμμωσης. Στην εικόνα που έστειλε ο primordial φαίνεται το blend, αν είναι όντως όπως τα λέει είναι μια χαρά (όχι 24ωρη βέβαια), αν και δεν βλέπουμε κάπου τα αμινοξέα. Δεν κάνει για μετά το γυμναστήριο, είναι καλή για αναπλήρωση γεύματος.

-Giannis-
27-02-10, 12:14
όχι ρε παιδιά τι σωματική διαφορα να δει κανεις από μια πρωτεΐνη.... απλά όταν υπάρχει μια συνέχει τροφοδότηση με αμινοξέα(πρωτεΐνη) υπάρχει και πρωτεϊνοσύνθεση..... γ αυτο λέει αύξηση των μυϊκών ινών..... δηλαδή αν πάρεις εσέι whey μέσα σε 1 ώρα έχει απορροφηθεί και σιγά σιγά πέφτει το επίπεδο τις πρωτεϊνοσύνθεσης.... ενώ αν πάρεις πολλών πηγών πρωτεΐνη άλλη θα απορροφηθεί στην 1 ώρα άλλη στην 2 ώρα... και πάει λέγοντας, γ αυτο τρώμε και κάθε 3 ώρες;)

-Giannis-
27-02-10, 12:18
εδώ (http://www.iammutant.com/products/mutantpro_nutritionalfacts.php) μπορείτε να δείτε τα αμινοξέαhttp://www.iammutant.com/products/mutantpro_nutritionalfacts.php

Τ.Ε.Φ.Α.Α
27-02-10, 12:38
ναι παιδια αυτο π λετε το γνωριζω καλα φσκ και δεν υπαρχουν πρωτεινες γραμμωσης και ογκου ,απλως οι πρωτεινες ογκου εχουν περισσοτερη ζαχαρη και και δε κερδιζεις μυς αλλα ογκο! παντως παιδια η αληθεια ειναι οτι η πρωτεινη βοηθαει πολυ στους μυς, δλδ οταν σταματαω γ ενα χρονικο διαστημα να παιρνω πρωτεινη και μετα τη ξαναρχιζω αισθανομαι το σωμα μ να ειναι σε καλυτερη κατασταση! δεν εννοω φσκ οτι βαζω μυες αλλα κανω καλη προπονηση και βλεπω καποια διαφορα! με λιγα λογια με βοηθαει στους μυς ,μου τους κρατει σε μια καλη κατασταση! ΔΕΙΤΕ ΜΙΑ ΑΛΛΗ ΠΡΩΤΕΙΝΗ ΜΑΓΚΕΣ ΤΙ ΓΡΑΦΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΙΔΙΟ ΣΙΤΕ

Τι θα σκεφτόσασταν αν σας λέγαμε οτι μπορείτε να αυξήσετε δραματικά τις επιδόσεις
σας και την μυικότητά σας χρησιμοποιώντας το νεο "state of the art" προιόν της Muscletech,
το ενα και μοναδικό INTRAVOL ...??
Και το σημαντικότερο είανι ότι όλα αυτά θα συμβούν κατά την διάρκεια της προπόνησης σας !!
Η επιστημονική ομάδα της Muscletech πάντα πρωτοπόρα,παρουσιάζει στο ΦΑΝΑΤΙΚΟ
κοινό της MUSCLETECH κάτι που θα "απογειώσει" τις προπονήσεις σας...
ΤΙ ΚΑΝΕΙ ΤΟ INTRAVOLL
Με κάθε επανάληψη που κάνετε μεταξύ των σετ,το INTRAVOL αρχίζει να παρέχει στο
μυικό σας σύστημα την ιδανική αναλογία ΑΜΙΝΟΞΕΩΝ μαζί με πολυμερισμένη ΓΛΥΚΟΖΗ
- αποδεδειγμένα σε πολλές κλινικές μελέτες - με σκοπό να κάνετε την καλύτερη
προπόνηση της ζωής σας ...!!
Τα πολύτιμα συστατικά του INTRAVOL είναι τόσο ισχυρά που σε μόνο μια κλινική μελέτη
που διεξήχθη στο Πανεπιστήμιο Charles Sturt University στην Αυστραλία,αθλητές έβαλαν
4 κιλά ΚΑΘΑΡΗΣ ΜΥΙΚΗΣ ΜΑΖΑΣ στο σώμα τους σε μόνο 12 εβδομάδες (!!)...που σημαίνει
127% απο τους αθλητές που δεν χρησιμοποιούσαν INTRAVOL (9.04vs 3.97lbs).
Μάλιστα η ίδια μελέτη έδειξε αύξηση δύναμης σε ποσοστό 39 % αυξάνοντας την πίεση σε
μηχανή Leg Press κατά 58kg (463vs. 334lbs.)...και αυτό που στην κυριολεξία ΣΟΚΑΡΕ τους
ερευνητές ήταν οτι ολα έγιναν με ΔΥΟ προοπονήσεις την εβδομάδα...καλά διαβάσατε :Δυο προπονήσεις την εβδομάδα !!!
*Αμεση ανταπόκριση στην προπόνηση
*Μείωση των επιπέδων κορτιζόλης που σχετίζεται με την προπόνηση
*Παράγοντες για άμεση αύξηση μυικών ινών τύπου Ι και ΙΙ
*Ενισχύει την πλήρωση γλυκόζης και υπερ-υδρατώνει τα κύτταρα παρέχοντας 39% αύξηση σε δύναμη


Περιεχόμενα συστατικά 30g
Calories 80
Total carbohydrates 20g
Vitamine B6 1.5mg
Vitamine B12 0.75mcg
Calcium 65mg
Phosphorous 200mg
Magnesium 55mg
Zink 10mg
Sodium 330mg

Intrafuel
Meltodextrine
hyperbranced waxy maize polysaccharide
Saccharum officinarum extract

Aminotol
L-phenylalanine
L-phenylalanine orotate agk
L-lysine hci
L-theonine
L-histidine
L-histidine agk
L-alanine
L-alanine pyroglutamate
L-methionine

Phosphocell (muscle atp regeneration complex)
Creatine monohydrate
Taurine
L-glutamine
L-glutamine akg
L-arginine
L-arginine akg
Taurine ketoisocaproate calcium
Creatine taurinate
L-carnosine
Creatine pyroglutamate
Creatinol phosphate
Glycine
L-citrulline malate
Beta-alanine

Electrovol
Betaine anhydrus
Trimagnesium cirate
Disodium phosphate
Dicalcium phosphate
Dipotassium phosphate

Synthegain
L-leucine
L-leucine pyroglutamate
L-leucine akg
L-valine
L-valine akg
L-isoleucine
L-isoleucine n acetil

Osmosig
Quercetin dihydrate
Alpha lipoic acid
Momodrica charantia
Olea europa extract
Artemisia dracunlus extract
Polygonum cupsidatum
Rubus coreanus
Succinic acid

ΤΟ ΚΟΡΥΦΑΙΟ ΕΙΝΑΙ ΕΚΕΙ Π ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΣΕ ΚΑΘΕ ΕΠΑΝΑΛΗΨΕΙ Σ ΔΙΝΕΙ ΤΑ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ ΑΜΙΝΟΞΕΑ!

******************************************************************

giannis64
27-02-10, 12:44
ναι παιδια αυτο π λετε το γνωριζω καλα φσκ και

******************************************************************
καλα ειναι να κανεις edit και να αφερεσεις τα λινγκ!!!!

Kolorizos
27-02-10, 13:18
κοιταξτε αυτη η πρωτεινη κρατα την πρωτεινοσυνθεση στο 60 % μεχρι 12 ωρες ενω μετα πεφτει κ μηδενιζετε μετα απο 24 ωρες

Machiavelli
27-02-10, 13:27
Kolorizos για ποιο λόγο κρατά 12 και όχι 8 ή 16;
Δηλαδή έχει κάποιο είδος που πρωτεΐνης που τα αμινοξέα της δεν διαχωρίζονται μέσα στις πρώτες 12 ώρες ή γίνεται αμινοξέα και μένουν stock;

giannis64
27-02-10, 13:41
Kolorizos για ποιο λόγο κρατά 12 και όχι 8 ή 16;
Δηλαδή έχει κάποιο είδος που πρωτεΐνης που τα αμινοξέα της δεν διαχωρίζονται μέσα στις πρώτες 12 ώρες ή γίνεται αμινοξέα και μένουν stock;

αυτο δεν γινετε γιατι το πολυ πολυ μεσα σε 5-6 ωρες θα εχει γινει ο διαχωρισμος και η πρωτεινη που δεν θα εχει αφωμιωθει απο τον μυικο ιστο θα εχει αποβληθει απο τα ουρα η θα εχει αποθηκευτει σαν λιπος.

Τ.Ε.Φ.Α.Α
28-02-10, 12:04
Kolorizos για ποιο λόγο κρατά 12 και όχι 8 ή 16;
Δηλαδή έχει κάποιο είδος που πρωτεΐνης που τα αμινοξέα της δεν διαχωρίζονται μέσα στις πρώτες 12 ώρες ή γίνεται αμινοξέα και μένουν stock;

αυτο δεν γινετε γιατι το πολυ πολυ μεσα σε 5-6 ωρες θα εχει γινει ο διαχωρισμος και η πρωτεινη που δεν θα εχει αφωμιωθει απο τον μυικο ιστο θα εχει αποβληθει απο τα ουρα η θα εχει αποθηκευτει σαν λιπος.

ρε φιλε gianni πες μας λιγο τις αποψεις σ για τις παραπανω πρωτεινες , γτ σε βλεπω οτι εισαι πολυ ψαγμενος και οι συμβουλες σ θα ναι χρησημες, μαλλον ασχολεισε με θεματα διατροφης κτλπ ε? γτ βλεπω ξες πολλα και πολυ χρησιμα πραγματα! φιλε γιαννη, χωρις να λεω οτι τα αλλα μελη δεν λεν σωστες αποψεις, εσυ πιστευεις οτι αυτη η mytant pro παρεχει 24ωρη πρωτεινη οπως τα λεει? δε ξερω ρε φιλε αλλα για να λεει αυτο το 24ωρη καπου θα βασιζετε ,δεν νομιζω να το πεταει ετσι! και στην αλλη πρωτεινη στη κατω π εβαλα λεει το εξωφρενικο οτι ΠΙΝΕΙΣ ΜΙΑ ΓΟΥΛΙΑ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΤΑ ΣΕΤ ΓΙΑ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΟΥΝ ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ ΤΑ ΑΜΙΝΟΞΕΑ ΣΤΟΥΣ ΜΥΣ! αμα δεις σε αυτο το σιτε που αλιμονο δε το κατηγορω εχει διαφορες πρωτεινες και συμπληρωματα που τα παραλενε! τωρα δε ξερω ρε μαγκες μπορει να κανω και λαθος! ριξτε και εσεις μια ματια στο σιτε! ΕΚΤΟΣ ΑΝ ΕΧΟΥΝ 24 ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΕΣ ΠΗΓΕΣ ΠΡΩΤΕΙΝΗΣ(ΓΑΛΑΚΤΟΣ,ΣΟΓΙΑΣ ΚΛΠ) ΚΑΙ ΑΠΟΡΟΦΑΤΕ Η ΚΑΘΕ ΜΙΑ ΑΝΑ ΜΙΑ ΩΡΑ(ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ)! ΤΙ ΑΛΛΟ ΝΑ ΠΩ ΔΛΔ.......................!

giannis64
28-02-10, 13:07
οχι δεν το πιστευω οτι σου παρεχουν πρωτεινοσυνθεση ολο τα 24ωρο. ουτε καν 8ωρο,ουτε 6ωρο.. προφανος εχουν πολυ καλο μαρκετιγκ. τα πιο γρηγορα αμινοξεα που ξερω εγω ειναι αυτα σε υγρη μορφη.
μην ακους διαφημησεις. ακου την γνωμη των παιδιων εδω μεσα απο εμπειριες που εχουν και δεν θα βγεις χαμενος.

giannis64
28-02-10, 13:16
αν ακούσεις της διαφημίσεις πλασάρουν,… σάουνα ζώνη για φοβερούς κοιλιακούς. Ηλεκτρόδια για φοβερούς κοιλιακούς, συμπληρώματα που σε κάνουν τέρας σε μια εβδομάδα. Μην ακούς και διάβαζε μόνο από τι συστατικά αποτελούνται!!

manos_
28-02-10, 14:09
Καλα οκ, πανω απο 3 ωρες δεν σε κραταει καμια πρωτεινη σε αναβολικη κατασταση ο χρυσος κανονας ειναι αυτος 2.5 με 3 ωρες δινουμε τροφη στον μυ τωρα σας γραφουνε βλακειες και καθεστε και ασχολειστε.

Τ.Ε.Φ.Α.Α
28-02-10, 16:18
αν ακούσεις της διαφημίσεις πλασάρουν,… σάουνα ζώνη για φοβερούς κοιλιακούς. Ηλεκτρόδια για φοβερούς κοιλιακούς, συμπληρώματα που σε κάνουν τέρας σε μια εβδομάδα. Μην ακούς και διάβαζε μόνο από τι συστατικά αποτελούνται!!

gianni ΚΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΚΑΙ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΣΑΣ! αρα συμπεραινουμε οτι τα παραλενε λιγο τα πραματα και οι διαφημισεις οπως ανεφερε ο γιαννης εχουν πολλα μπλα μπλα κ υποσχονται ακομα περισσοτερα κατι που δεν ισχυει! τλκ να τη δοκιμασω τη πρωτεινη αυτη η να αρκεστω στις μαρκες π συνηθιζω να παιρνω?:unsure:

zarras
28-02-10, 16:44
προσωπικα χρησιμοποιω μια whey (ταχειας αποροφησης) και μια καζεϊνη (αργης αποροφησης) αναλογα με την περισταση, αν θελω κατι ενδιαμεσο μιξαρω και τις 2 και τελος. για παραδειγμα πρωι-μεταπροπονητικο βαζω την whey, βραδυ πριν τον υπνο καζεινη, και ισως μεσημεριανο-απογευματινο μπλενταρισμα και των 2. Η κλασσικη πετατημενη δηλαδης.

Kolorizos
28-02-10, 16:50
για τις 12 ωρες δεν το λεω στην τυχη το εχει μεσα το σιτε της εταιριασ\ς με ενα διαγραμμα http://www.iammutant.com/science/index.php

zarras
28-02-10, 16:55
τα ψευτικα τα λογια τα μεγαλα, απλα πλαισιομενα απο ενα μουφα διαγραμμα το οποιο θα μπορουσε να δειχνει ο,τι να 'ναι.

sTeLaKoS
28-02-10, 17:04
προσωπικα χρησιμοποιω μια whey (ταχειας αποροφησης) και μια καζεϊνη (αργης αποροφησης) αναλογα με την περισταση, αν θελω κατι ενδιαμεσο μιξαρω και τις 2 και τελος. για παραδειγμα πρωι-μεταπροπονητικο βαζω την whey, βραδυ πριν τον υπνο καζεινη, και ισως μεσημεριανο-απογευματινο μπλενταρισμα και των 2. Η κλασσικη πετατημενη δηλαδης.

+1

:thumbup:

savage
28-02-10, 17:45
εγω αν και σαφως δεν πιστευω οτι η εν λογω πρωτεινη παρεχει αμινοξεα επι 24ωρου βασεως,θεωρω πως η καλυτερη επιλογη για αναπληρωση γευματος η πριν τον υπνο κτλ ειναι μια blend πρωτεινη 6 πηγων.εχω και γω μια τετοια(αλλη μαρκα ομως).
οχι για μετα την προπονηση ομως ετσι?αυτο εξυπακουεται

sTeLaKoS
28-02-10, 17:51
Προϋπήρχε τόπικ για το εν λόγω συμπλήρωμα και συγχωνεύθηκαν. Τ.Ε.Φ.Α.Α χρησιμοποίησε την Αναζήτηση του φόρουμ πριν ανοίξεις νέο τόπικ.

Τ.Ε.Φ.Α.Α
01-03-10, 15:39
Προϋπήρχε τόπικ για το εν λόγω συμπλήρωμα και συγχωνεύθηκαν. Τ.Ε.Φ.Α.Α χρησιμοποίησε την Αναζήτηση του φόρουμ πριν ανοίξεις νέο τόπικ.

φιλε στελλακος ειχα ψαξει στην αναζητηση και δεν ειχε τετοιο θεμα , το θεμα το ειχα ανοιξει πρωτα εγω και μετα ο φιλος kolorizos το ξανανοιξε να δε κανω λαθος και συνγωνευτικαν! τελοςσπαντων δε πειραζει! παιδια σκεφτομαι να την αγορασω αργοτερα!

ΥΓ. φιλε κολοριζοσ πες μας λιγο γ την πρωτεινη , ειναι ετσι οπως τα γραφει η μπα? απο γευση κτλπ? και γενικα πως σ φανηκε φιλε?

Kolorizos
01-03-10, 15:59
κοιταξτε παιδια με γαλα η βανιλια ειναι φοβερο μιλκ σεικ
τωρα τι να σας πω εγω επερνα το πρωι και το βραδυ καλη μου φανηκε
και να σημειωθει κατι περιεχει 10 διαφορετικα ειδη πρωτεινης..

Machiavelli
01-03-10, 21:27
Πολλά λεφτά, για απλά πράγματα που μπορούμε να κάνουμε και μόνοι μας με λιγότερα. Κάντε αυτό που λέει ο zarras.

Polyneikos
02-03-10, 00:32
για τις 12 ωρες δεν το λεω στην τυχη το εχει μεσα το σιτε της εταιριασ\ς με ενα διαγραμμα http://www.iammutant.com/science/index.php

Kαλα και η εταιρια βρε κούκλε που διαφημίζει το προιον της τι περίμενες να γραφει;Δεν είναι αξιόπιστο δείγμα γραφης αυτο,εδω η muscletech σε κανει τούμπανο κοιτώντας μόνο το εξώφυλλο !:green:
Στα σοβαρα τωρα ,αν αυτο το blend τα εχει όλα έτσι όπως τα λεει είναι μια ιδανικη πρωτεϊνη για όλες τις στιγμες της ημερας -πλην μετα την προπόνηση όπως είπε και ο Savage-κατά τα άλλα αυτη η 24ωρη παροχή μου θυμίζει λίγο διαφήμιση κλειδαρα...

gj
02-03-10, 04:49
Kαλα και η εταιρια βρε κούκλε που διαφημίζει το προιον της τι περίμενες να γραφει;Δεν είναι αξιόπιστο δείγμα γραφης αυτο,εδω η muscletech σε κανει τούμπανο κοιτώντας μόνο το εξώφυλλο !:green:


αχαχχαχααχαχααχαχ:bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::rolf::rolf::rolf:

Εμενα παιδιά μου φαίνεται αρκετά καλή και μια χαρά η τιμή της για τα ελληνικά δεδομένα... το δίκιλο 53.50 ευρώ...Σε σοκολάτα την έχει πάρει κανείς??

Bane
02-03-10, 13:52
Καλα οκ, πανω απο 3 ωρες δεν σε κραταει καμια πρωτεινη σε αναβολικη κατασταση ο χρυσος κανονας ειναι αυτος 2.5 με 3 ωρες δινουμε τροφη στον μυ τωρα σας γραφουνε βλακειες και καθεστε και ασχολειστε.

Κοίτα αν στο γεύμα έχει και πολύ λίπος(οπότε καθυστερεί η πέψη) πάμε +3 ώρες οπότε πες 5-6 ώρες συνολικά βαριά κι ασύκωτα. 12-24 ώρες μόνο με ενδοφλέβια παροχή πετυχένεις.

Machiavelli
02-03-10, 14:13
Κοίτα αν στο γεύμα έχει και πολύ λίπος(οπότε καθυστερεί η πέψη) πάμε +3 ώρες οπότε πες 5-6 ώρες συνολικά βαριά κι ασύκωτα. 12-24 ώρες μόνο με ενδοφλέβια παροχή πετυχένεις.

Μου θύμισες αυτή την απίστευτη αίσθηση του να τρως μια πίτσα σπέσιαλ το μεσημέρι και να ρεύεσαι το μπέικον και κασέρι αμφιβόλου ποιότητας μέχρι το βράδυ.
Αφήνοντας στην άκρη το μάρκετινγκ και τις υπερβολές, πως την βρίσκεις την εν λόγω πρωτεΐνη βάσει συστατικών; Υπερέχει σε σχέση με άλλες πρωτεΐνες πολλών πηγών σε κάτι; Γιατί και στο εξωτερικό ακριβή είναι.

Bane
03-03-10, 03:36
Αφήνοντας στην άκρη το μάρκετινγκ και τις υπερβολές, πως την βρίσκεις την εν λόγω πρωτεΐνη βάσει συστατικών; Υπερέχει σε σχέση με άλλες πρωτεΐνες πολλών πηγών σε κάτι; Γιατί και στο εξωτερικό ακριβή είναι.

Δεν έχω άποψη για την συγκεκριμένη μάρκα. Κατα τα άλλα όπως και ο φίλος ζάρας είμαι φαν του whey/casein η μίγμα των 2.

panosdive
19-03-10, 18:41
δεν εχω δει διαφορα σε πριξηματα τιν περνω κ εγω πρωι, βραδυ πριν τον υπνο αλλα απο γευση βανιλια @αμαι

sTeLaKoS
19-03-10, 18:43
δεν εχω δει διαφορα σε πριξηματα τιν περνω κ εγω πρωι, βραδυ πριν τον υπνο αλλα απο γευση βανιλια @αμαι

Δε θα έβλεπες διαφορά σε "πρηξίματα" με καμία. Δεν είναι αυτή η δουλειά της :welcome:

Eddie
24-03-10, 18:26
Εγω ειμαι στο 4ο κουτι και μπορω να πω οτι με βοηθησε σε θεμα αποκαταστασης.Πιανομαι αρκετα λιγοτερο,ενω παρ ολο που ειμαι σε αδυνατισμα δεν εχω πεσει στη δυναμη.

Δοκιμαστε cookies & biscuit και δε θα χασετε.

@Machiavelli γιατι λες οτι δεν κανει για μεταπροπονητικο ροφημα?

beefmeup
24-03-10, 19:00
Εγω ειμαι στο 4ο κουτι και μπορω να πω οτι με βοηθησε σε θεμα αποκαταστασης.Πιανομαι αρκετα λιγοτερο,ενω παρ ολο που ειμαι σε αδυνατισμα δεν εχω πεσει στη δυναμη.

Δοκιμαστε cookies & biscuit και δε θα χασετε.

@Machiavelli γιατι λες οτι δεν κανει για μεταπροπονητικο ροφημα?

αν αναμιξεις πολλες πηγες προτεινης αποροφουνται οπως θα αποροφουσες το πιο αργο ειδος απο αυτες..δηλ,αν βαλεις καζεινη με isolate σε ενα σεηκ,λογω της αναμιξης,to isolate θα αποροφηθει κ αυτο σταδιακα λογω καζεινης..αυτα που λενε οι ετεριες οτι καποια αποροφουνται γρηγορα κ καποια σταδιακα,στο ιδιο μιγμα ειναι ψιλομουφα νομιζω..αλλο το isolate,αλλη η καζεινη..
κ μετα την προπο θες κατι αμεσο αρα,isolate..

Eddie
24-03-10, 21:28
αν αναμιξεις πολλες πηγες προτεινης αποροφουνται οπως θα αποροφουσες το πιο αργο ειδος απο αυτες..δηλ,αν βαλεις καζεινη με isolate σε ενα σεηκ,λογω της αναμιξης,to isolate θα αποροφηθει κ αυτο σταδιακα λογω καζεινης..αυτα που λενε οι ετεριες οτι καποια αποροφουνται γρηγορα κ καποια σταδιακα,στο ιδιο μιγμα ειναι ψιλομουφα νομιζω..αλλο το isolate,αλλη η καζεινη..
κ μετα την προπο θες κατι αμεσο αρα,isolate..

Μαλιστα..iso δλδ 90αρα-100αρα ε?Συμπυκνωμενη δεν κανει?Θελει μονο απομονωμενη?

beefmeup
24-03-10, 23:05
Μαλιστα..iso δλδ 90αρα-100αρα ε?Συμπυκνωμενη δεν κανει?Θελει μονο απομονωμενη?

κ η συμπυκνομενη καλη ειναι,αλλα δεν ειναι isolate..στην προκειμενη περιπτωση ομως μιλαμε για μιγμα προτεινων..δεν ειναι καθαρο concentrate,απλα περιεχει σε μεγαλυτερη αναλογια.αν ηταν καθαρο concentrate κ τπτ αλλο,οκ..το οτι ειναι μιγμα σημαινει καζεινη στην προκειμενη περιπτωση,που με τη σειρα του σημαινει αργη αποροφηση,ασχετως του concentrate που περιεχει..

Eddie
25-03-10, 05:06
Οκ,τοτε θα παρω μια για μετα την προπονηση.

Thanks:thumbup:

Nick Sotiralis
29-04-10, 00:06
καλη πρωτεινη αλλα απο θεμα οικομικο δεν λεει... μεχρι να την παρεις τελειωνει παρολα αυτα νομιζω οτι αυτη η πρωτεινη κανει μονο για βραδυ και αν καποιος την θελει μονο για βραδυ ειναι απο τις καλυτερες αλλα μεταπροπονητικα δεν νομιζω οτι ειναι καλη επιλογη:rolf:

Rourke
19-06-11, 22:58
Λοιπόν όποιος ψάχνει μία πρωτεΐνη σε μιλκ σέικ φάση , δηλαδή να την πίνει το βραδάκι ή το πρωί με γάλα 0% και παγάκια και να έχει τόσο καταπληκτική γεύση που να νομίζει ότι πίνει μιλκ σέικ η λύση έρχεται από τον Καναδά!

Προτείνω μία δοκιμή αξίζει



Θετικά
1)Γεύση σε μιλκ σέικ φάση cookies and cream (Ακόμη καλύτερη και με γάλα 0%)
2)Πολύ καλό blend και πλούσιο περιεχόμενο
3) Πρωτεΐνη πολλαπλών (10) πηγών + CLA + MCTs


Αρνητικά
1)Τον νου σας με την ζάχαρη (2 σκουπ=4γρ)
2) Αν είναι να πάρεις μία μόνο πρωτεΐνη δύσκολα θα πάρεις μόνο αυτή , θες και μία whey isolate 90
3) 23γρ πρωτεΐνη το σκουπ



Βαθμολογία: 8 /10

Eddie
19-06-11, 23:02
Πολυ καλη!!!Ειχα παρει αρκετους κουβαδες cream n cookies..δε παιζεται η γευση της!!

Eddie
22-06-11, 13:14
Την ξαναπηρα προχθες γιατι εχω ξεμεινει και οι nutrisport αργουν λιγο..

Πραγματικα ειναι η πιο γευστικη πρωτεινη που εχω δοκιμασει η cream n cookies..ποιες μυοφιουζιον λετε και δε ξερω γω..ειναι σαν να πινεις λιωμενο παγωτο nirvana μπισκοτο.
Γευση 10/10 διαλυτοτητα 9.5/10 :bowdown:

jim-jimakos
03-09-11, 19:39
Σήμερα την πήρα και λέω να την δοκιμάσω...
Βέβαια τις κριτικές σας εδώ, μόλις τις είδα και ευτυχώς δεν είναι "αρνητικές"....

Τώρα σχετικά με την λήψη...
Εγώ ήθελα κάτι "μετατοπροπονητικά".... Δλδ σαν μεταπροπονητικό ρόφημα δεν κάνει??
Υπολόγιζα να την πάιρνω μεταπροπονητικά (μεσημέρι) και το βράδυ πριν τον ύπνο...

Ευχαριστω

Eddie
03-09-11, 20:44
Σήμερα την πήρα και λέω να την δοκιμάσω...
Βέβαια τις κριτικές σας εδώ, μόλις τις είδα και ευτυχώς δεν είναι "αρνητικές"....

Τώρα σχετικά με την λήψη...
Εγώ ήθελα κάτι "μετατοπροπονητικά".... Δλδ σαν μεταπροπονητικό ρόφημα δεν κάνει??
Υπολόγιζα να την πάιρνω μεταπροπονητικά (μεσημέρι) και το βράδυ πριν τον ύπνο...

Ευχαριστω

Αν πινεις την πρωτεινη και αφηνεις κανενα 3ωρο μεχρι το στερεο γευμα τοτε κανει,αλλιως δε θα το προτεινα.Εκτος κι αν πιεις την πρωτεινη και μετα απο καμια ωρα κανεις γευμα μονο με υδατ..χαχα :green:

jim-jimakos
03-09-11, 23:04
δλδ δεν κάνει... (απ'οτι κατάλαβα απο το γελάκι σου).....

jim-jimakos
04-09-11, 19:51
δλδ δεν κάνει... (απ'οτι κατάλαβα απο το γελάκι σου).....

????????????

Eddie
04-09-11, 20:16
Σου ειπα τη γνωμη μου φιλε,κανει αλλα υπο προυποθεσεις.Αν κανεις 2-3 ωρες μετα την προπονηση μεχρι να φας το στερεο,τοτε εισαι ενταξει.Αν ομως θες μια πρωτεινη για 40-60 λεπτα μεχρι να κανεις γευμα,δε κανει.

jim-jimakos
04-09-11, 20:36
Ευχαριστω
δλδ επειδή είναι "βραδείας" και δεν προλαβαίνει να απορροφηθεί απο τον οργανισμό δεν κάνει??
Και ποιο είναι το κακό να κανεις το γεύμα σου μετά??

Eddie
04-09-11, 20:48
Ευχαριστω
δλδ επειδή είναι "βραδείας" και δεν προλαβαίνει να απορροφηθεί απο τον οργανισμό δεν κάνει??
Και ποιο είναι το κακό να κανεις το γεύμα σου μετά??

Ακριβως γι αυτο.Οταν μπλεκεις πολλες πηγες,και καζεινη που ειναι η πιο αργη τοτε τα αμινοξεα κανουν κορυφωση στο αιμα μετα τη μια ωρα..δηλαδη εχεις αργη αλλα σταδιακη απελευθερωση αμινοξεων.Η συγκεκριμενη λεει οτι το κανει αυτο για 10 ωρες νομιζω,αλλα και τοσο να μη κανει,μεσα σε 1-2 ωρες αν φας μετα θα πεσει πολυ πρωτεινη μαζεμενη..οχι οτι θα παθεις τιποτα,απλα δε θα την απορροφησεις.

jim-jimakos
04-09-11, 20:51
Ακριβως γι αυτο.Οταν μπλεκεις πολλες πηγες,και καζεινη που ειναι η πιο αργη τοτε τα αμινοξεα κανουν κορυφωση στο αιμα μετα τη μια ωρα..δηλαδη εχεις αργη αλλα σταδιακη απελευθερωση αμινοξεων.Η συγκεκριμενη λεει οτι το κανει αυτο για 10 ωρες νομιζω,αλλα και τοσο να μη κανει,μεσα σε 1-2 ωρες αν φας μετα θα πεσει πολυ πρωτεινη μαζεμενη..οχι οτι θα παθεις τιποτα,απλα δε θα την απορροφησεις.

Mάλιστα το έπιασα....

Σαν πρωτείνη τώρα, μου είπαν πως είναι καλή...
Από "δοσολογία" όμως....
1 scoop μεταπροπονητικά (με γεύμα αργότερα)
1 scoop πριν το υπνο

ειμαι "καλυμμένος"??

Ευχαριστώ

Eddie
04-09-11, 20:59
Mάλιστα το έπιασα....

Σαν πρωτείνη τώρα, μου είπαν πως είναι καλή...
Από "δοσολογία" όμως....
1 scoop μεταπροπονητικά (με γεύμα αργότερα)
1 scoop πριν το υπνο

ειμαι "καλυμμένος"??

Ευχαριστώ

Ναι,μια χαρα εισαι :clap::clap::clap:

jim-jimakos
04-09-11, 21:10
Ευχαριστω