PDA

Επιστροφή στο Forum : Η επομενη μερα της Σαβουρας...



vAnY
15-09-09, 10:06
Μια ερωτηση που ισως σας κανει να γελασετε...αλλα για πειτε μου...
Αν το προηγουμενο βραδυ εφαγα cheat meal :food:αργα το βραδυ, το οποιο να επεσε και βαρυ στο στομαχι... να πηγα για υπνο μια ωρα μετα:lol:...
Την επομενη μερα εκτος απ'οτι νιωθω σαν βοδι:help:, ειμαι φουσκομενη και βριζω τον εαυτο μου:angry:, νιωθω να μην το εχω "χωνεψει" ακομα το χθεσινοβραδυνο γευμα.

---> υπαρχει καμια συμβουλη στο πως πρεπει να ειναι διατροφικα η ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ... ? :porc:ειναι καλο να κανουμε καποιου ειδους αποτοξινωσης, μονο εκεινη την ημερα? η δεν επιρεζει καθολου και ειναι καθαρα ψυχολογικο το θεμα..?Για πειτε καμια συμβουλη...:unsure:

Levrone
15-09-09, 10:17
γινεται σε ολους ρε vAnY και γιατι να βριζεις τον εαυτο σου?
προσωπικα ακου τι κανω..καταρχην αν φαω σκ....α μια μερα θα κανω ολοκληρωμενο σκ....οφαγωμα.. δηλαδη δε μπλεκω συμπληρωματα ή υγιεινες τροφες με τσιτ μιλ. ΠΟΤΕ! λεω λοιπον (ψυχολογικο αυτο) αν φαω βραδυ να μην περασει τις 12, ωστε οκ, κατεστρεψα τη μερα αυτη αλλα οχι την επομενη! χα χα, κι ομως ετσι το κανω!

επισης δεν τρωω ποτε τροφες που μου χαλανε το στομαχι, εχω βρει πιτσαρια που τρωω πιτσα που δε με ενοχλει, και δε θα φαω κατι εξτριμ. δηλαδη δε θα φαω καμια πιτσα με σαρδελες ή ροκφορ, λεμε τωρα..

και τελος κανω το εξης..αφου φαω, αφηνω να περασει καπου 1,5 ωρα και (μια και δε θα πιω καζεινη) δεν παω ετσι για υπνο αλλα 8α κατεβασω 2-3 ποτηρια τσαι. και σε οδηγει στο wc (καλα η πιτσα ειναι "ξενη" για τον οργανισμο και ετσι κι αλλιως σε παει στο wc) και νιωθω με το τσαι οτι δε χαλαει το στομαχι μου, και νιωθω οτι "ξεπλενει" τον οργανισμο μου!

υγ: επειδη ο κοσμος ξερει την αυστηρη διατροφη που κανω, και επειδη και σε διαιτες ξερω οτι με λυπουνται, εχω φτασει σε σημειο και αν βρεθω και με παρεα , ακομη και παρεα που δεν ξερω, μπορω να φαω σα ζωο και δε νιωθω καμια ντροπη!!! με λενε στερημενο και λυσσασμενο, αλλα οι φιλοι μου δεν εχουν κακια και το ξερω..

vAnY
15-09-09, 10:36
γινεται σε ολους ρε vAnY και γιατι να βριζεις τον εαυτο σου?
προσωπικα ακου τι κανω..καταρχην αν φαω σκ....α μια μερα θα κανω ολοκληρωμενο σκ....οφαγωμα.. δηλαδη δε μπλεκω συμπληρωματα ή υγιεινες τροφες με τσιτ μιλ. ΠΟΤΕ! λεω λοιπον (ψυχολογικο αυτο) αν φαω βραδυ να μην περασει τις 12, ωστε οκ, κατεστρεψα τη μερα αυτη αλλα οχι την επομενη! χα χα, κι ομως ετσι το κανω!

επισης δεν τρωω ποτε τροφες που μου χαλανε το στομαχι, εχω βρει πιτσαρια που τρωω πιτσα που δε με ενοχλει, και δε θα φαω κατι εξτριμ. δηλαδη δε θα φαω καμια πιτσα με σαρδελες ή ροκφορ, λεμε τωρα..

και τελος κανω το εξης..αφου φαω, αφηνω να περασει καπου 1,5 ωρα και (μια και δε θα πιω καζεινη) δεν παω ετσι για υπνο αλλα 8α κατεβασω 2-3 ποτηρια τσαι. και σε οδηγει στο wc (καλα η πιτσα ειναι "ξενη" για τον οργανισμο και ετσι κι αλλιως σε παει στο wc) και νιωθω με το τσαι οτι δε χαλαει το στομαχι μου, και νιωθω οτι "ξεπλενει" τον οργανισμο μου!

υγ: επειδη ο κοσμος ξερει την αυστηρη διατροφη που κανω, και επειδη και σε διαιτες ξερω οτι με λυπουνται, εχω φτασει σε σημειο και αν βρεθω και με παρεα , ακομη και παρεα που δεν ξερω, μπορω να φαω σα ζωο και δε νιωθω καμια ντροπη!!! με λενε στερημενο και λυσσασμενο, αλλα οι φιλοι μου δεν εχουν κακια και το ξερω..

:turtle: thanks ! η αληθεια ειναι οτι εχτες τελειωσα το φαγητο κατα τις 10.30 το βραδυ, και πηγα για υπνο κατα τις 12... αλλα ειχα φαει κρεμμυδια φρεσκα σε σαλατα τα οποια δεν τα χωνευω (αλλα μαρεσουν και δεν αντισταθηκα:P) και το επιδορπιο ηταν ενα μπραουνι με φουλ ποσοτητα ζεστης σοκολατας απο πανω,... το ΤΣΑΚΙΣΑ..ε μετα ενιωθα οτι θα σκασω...:green:

:toast:Καλο φαινεται το κολπο με τσαι...την επομενη φορα θα το δοκιμασω...αν και cheat meal οποτε θα κανω απο δω και περα θαναι μεσημεριανο;)

Πιτσα με ροκφορ και σαρδελλες???:shock: μπλιααχ!! χιχιχι

Μια χαρα εισαι το θεμα ειναι να μην γινει cheat meal η υγεινη διατροφη και η σαβουρα καθημερινοτητα!!!:shock::P

Levrone
15-09-09, 10:47
:turtle: thanks ! ειχα φαει κρεμμυδια φρεσκα σε σαλατα τα οποια δεν τα χωνευω (αλλα μαρεσουν και δεν αντισταθηκα:P)

δροσερη αναπνοη φανταζομαι! για φιλημα εισαι!!!

Μια χαρα εισαι

μωρε εγω το ξερω!!! αχ χα χα χα χα!!!

kappadee
15-09-09, 10:54
ναι υσχιει κι εγω οταν ξυπναω το επομενο πρωι νιωθω διλιτηριασμενος. το τσαι καλο θα ηταν να το πινουμε καθε μερα. μια κουπα το απογευμα ειναι οτι πρεπει για τον οργανισμο :)

vAnY
15-09-09, 10:58
:turtle: thanks ! ειχα φαει κρεμμυδια φρεσκα σε σαλατα τα οποια δεν τα χωνευω (αλλα μαρεσουν και δεν αντισταθηκα:P)

δροσερη αναπνοη φανταζομαι! για φιλημα εισαι!!!

:turtle: ουυυ καλα εισαι... :P

Μια χαρα εισαι

μωρε εγω το ξερω!!! αχ χα χα χα χα!!!
Γιατρος δεν εισαι? δεν θα ξερεις?:rolf:

vAnY
15-09-09, 11:05
ναι υσχιει κι εγω οταν ξυπναω το επομενο πρωι νιωθω διλιτηριασμενος. το τσαι καλο θα ηταν να το πινουμε καθε μερα. μια κουπα το απογευμα ειναι οτι πρεπει για τον οργανισμο :)

ναι το τσαι ειναι ο,τι καλυτερο οντως !!! το απογευμα ναι, κι το βραδυ....αλλα εγω ετσι και πιω πρωι τσαι παεεεει θα νυσταζω ολη μερα!!! τρομερη υπνηλια μου φερνει...:P

Exci
15-09-09, 11:57
Συμφωνω στο μεσημεριανο cheat, αμα φαω βραδυ cheat κανω 4 ωρες να το χωνεψω, και χανω και το τελευταιο γευμα ετσι, οποτε ειναι nono για μενα πλεον.

Levrone
15-09-09, 12:06
Γιατρος δεν εισαι? δεν θα ξερεις?:rolf:

αν τα ξερα ολα..

Gianna
20-03-11, 18:53
Παιδιά, εγώ χθες βράδυ (αλλά πολύ βράδυ.... κατά τις 3) έφαγα σχεδόν μισό κιλό ψωμί με ταχίνι ολικής (όχι ότι κι ότι) και μέλι, α, και ένα ποτήρι γάλα!!!!
Σήμερα το πρωί (όταν λέμε πρωί κατά τι μία, καμιά ώρα αφότου ξύπνησα) έφαγα πάλι!!!ένα γιαούρτι με ένα μήλο και θα φάω κανονικά το φαγητό μου (μαγειρεύω ρεβυθάκια τώρα).
Βασικά κάνω τέτοιες γουρουνιές, αυτό είναι το πρόβλημα της διατροφής μου.
Πριν αρχίσω ν' ασχολούμαι σοβαρά με γυμναστήριο, δηλαδή πριν το Σεπτέμβρη, κάθε φορά μετα τις γουρουνιές, την επομένη δεν έτρωγα σχεδόν τίποτα, φρούτα δηλ. και κανά γιαούρτι, πράγμα που νομίζω μου κανε πολύ κακό και διατροφικά και ψυχολογικά!! Γι΄αυτό τωρα (αν αντέχει το στομάχι) και μετά από γουρουνιά θα προσπαθήσω να φάω φυσιολογικά. Τι λέτε;;;

Stella
20-03-11, 19:11
Παιδιά, εγώ χθες βράδυ (αλλά πολύ βράδυ.... κατά τις 3) έφαγα σχεδόν μισό κιλό ψωμί με ταχίνι ολικής (όχι ότι κι ότι) και μέλι, α, και ένα ποτήρι γάλα!!!!
Σήμερα το πρωί (όταν λέμε πρωί κατά τι μία, καμιά ώρα αφότου ξύπνησα) έφαγα πάλι!!!ένα γιαούρτι με ένα μήλο και θα φάω κανονικά το φαγητό μου (μαγειρεύω ρεβυθάκια τώρα).
Βασικά κάνω τέτοιες γουρουνιές, αυτό είναι το πρόβλημα της διατροφής μου.
Πριν αρχίσω ν' ασχολούμαι σοβαρά με γυμναστήριο, δηλαδή πριν το Σεπτέμβρη, κάθε φορά μετα τις γουρουνιές, την επομένη δεν έτρωγα σχεδόν τίποτα, φρούτα δηλ. και κανά γιαούρτι, πράγμα που νομίζω μου κανε πολύ κακό και διατροφικά και ψυχολογικά!! Γι΄αυτό τωρα (αν αντέχει το στομάχι) και μετά από γουρουνιά θα προσπαθήσω να φάω φυσιολογικά. Τι λέτε;;;

Kαλά εσύ δικιά μου είσαι!!!:green:

Gianna
20-03-11, 19:17
Είναι η λεγόμενη υγιεινή γουρουνιά:porc::(Έχουν και η ανθυιγεινές την ώρα τους, αλλά πλέον περιορισμένα). Τι να κάνουμε, ο καθένας έχει τις αδυναμίες του...

eri_87
20-03-11, 23:26
Παιδιά, εγώ χθες βράδυ (αλλά πολύ βράδυ.... κατά τις 3) έφαγα σχεδόν μισό κιλό ψωμί με ταχίνι ολικής (όχι ότι κι ότι) και μέλι, α, και ένα ποτήρι γάλα!!!!
Σήμερα το πρωί (όταν λέμε πρωί κατά τι μία, καμιά ώρα αφότου ξύπνησα) έφαγα πάλι!!!ένα γιαούρτι με ένα μήλο και θα φάω κανονικά το φαγητό μου (μαγειρεύω ρεβυθάκια τώρα).
Βασικά κάνω τέτοιες γουρουνιές, αυτό είναι το πρόβλημα της διατροφής μου.
Πριν αρχίσω ν' ασχολούμαι σοβαρά με γυμναστήριο, δηλαδή πριν το Σεπτέμβρη, κάθε φορά μετα τις γουρουνιές, την επομένη δεν έτρωγα σχεδόν τίποτα, φρούτα δηλ. και κανά γιαούρτι, πράγμα που νομίζω μου κανε πολύ κακό και διατροφικά και ψυχολογικά!! Γι΄αυτό τωρα (αν αντέχει το στομάχι) και μετά από γουρουνιά θα προσπαθήσω να φάω φυσιολογικά. Τι λέτε;;;

Εγώ πιστεύω ότι αν δε γίνεται συχνά, ώστε να σε πηγαίνει πίσω, μπορείς να συνεχίσεις κανονικά τη διατροφή. Αν γίνεται πιο συχνά, απλά μείωσε λίγο τον υδατανθρακα κ τα λιπαρά της επόμενης ή /και μεθεπόμενης μέρας...
Αντί να κοιτάς τις ημερίσιες θερμίδες, μπορείς να κοιτάς το σύνολο της εβδομάδας! ;)

Gianna
21-03-11, 00:57
:thumbsup:

PEGY
31-03-11, 10:36
Εμένα το μεσημεριανό ceat meal δεν με βολεύει καθόλου, γιατί μετά λέω : αφού τη χάλασα τη μέρα ας συνεχίσω κ το βράδυ αλλά πιο συντηρητικά. Μεχρι το βραδινό τρώω κ κάτι ακόμα, τρώω κ το βραδινό κ λέω αφού το χάλασα τόοοοοοοοοοοσο πολυ λιγο παραπάνω δεν θα κάνει τη διαφορα κ τρώω κ μετά το βραδινό:shock::shock::shock: Ας τα να πάνε. Οπότε το προγραμματίζω για το βράδυ κ είμαι συγκρατημένη ολη την υπόλοιπη μέρα:cool:

Την επόμενη μέρα όμως δεν τρώω κανονικά γιατί δεν εχω όρεξη να φάω κανονικά(δεν έχω χωνέψει ακόμα τις ενοχές:unsure::unsure::unsure:). Πρωινό φρουτάκια, μετα κανα χυμό μεσιμεριανό ψητό με βραστα λαχανικα ανάμεικτα του μπαρμπα Στάθη κ το βράδυ σαλατούλα.
Τώρα όμως είπα, μέχρι τις 24 ουτε ceat ούτε meal

eri_87
31-03-11, 17:15
^^^ Πολλές φορές σκέφτομαι κι εγώ έτσι... δηλ το ένα φέρνει το άλλο κ όλα μαζί το... σκάσιμο του στομαχιού! :shock: Αλλά το "δουλεύω" τον τελευταίο καιρό και είμαι σε καλό δρόμο... Προσπαθώ να φάω κάτι προγραμματισμένα το πρωί ή το μεσημέρι και την υπόλοιπη μέρα προσέχω ώστε να μην ξεφύγω καθόλου ή -έστω- όχι πολύ σε θερμίδες. :green::turtle::turtle::turtle:
Ή μπορεί την άλλη μέρα να φάω λιγότερο, όπως λες, αλλά με τη διαφορά ότι θα προτιμήσω αυτό το λίγο που θα φάω να είναι πρωτεϊνούχο και να μειώσω τους υδατάνθρακες... ;)

Gianna
02-04-11, 21:28
[QUOTE=PEGY;349808]Εμένα το μεσημεριανό ceat meal δεν με βολεύει καθόλου, γιατί μετά λέω : αφού τη χάλασα τη μέρα ας συνεχίσω κ το βράδυ αλλά πιο συντηρητικά. Μεχρι το βραδινό τρώω κ κάτι ακόμα, τρώω κ το βραδινό κ λέω αφού το χάλασα τόοοοοοοοοοοσο πολυ λιγο παραπάνω δεν θα κάνει τη διαφορα κ τρώω κ μετά το βραδινό:shock::shock::shock: Ας τα να πάνε. Οπότε το προγραμματίζω για το βράδυ κ είμαι συγκρατημένη ολη την υπόλοιπη μέρα:cool:

Την επόμενη μέρα όμως δεν τρώω κανονικά γιατί δεν εχω όρεξη να φάω κανονικά(δεν έχω χωνέψει ακόμα τις ενοχές:unsure::unsure::unsure:). Πρωινό φρουτάκια, μετα κανα χυμό μεσιμεριανό ψητό με βραστα λαχανικα ανάμεικτα του μπαρμπα Στάθη κ το βράδυ σαλατούλα.

Και καλά, εσύ κάτι τρως την επομένη!!! Εγώ παλιά, μετά τα βραδυνά (ή ολοήμερα:P) γουρουνιάσματα έτρωγα μόνο φρούτα και κανά γιαούρτι και τσαί, μαλακίες δηλαδή, πλήρης αποδιοργάνωση του οργανισμού, χάνεις μυϊκή μάζα και μπαίνεις σε ένα φαύλο κύκλο!!!
Όπως λέει και η Eri, νομίζω καλό είναι να τρώμε κανονικά, απλά κρατώντας χαμηλά τους υδατάνθρακες (και ψηλά το ηθικό:bblifthard:) Αν δεν γίνεται συχνά το σαβούριασμα, δεν είναι τίποτα!! Carb loading που λέει ένας φίλος!!!
Εγώ χθες βράδυ έκανα protein loading:green:Τσάκισα γιαούρτια, cottage, ταχίνι και βρώμη:spank:

PEGY
03-04-11, 20:44
Κ πολύ καλά έκανες:thumbup::thumbup::thumbup: Κ εγώ σήμερα ήμουν σε μια πολύ ωραία ταβέρνα κ τα έφαγα τα τηγανιτά μου!!!!!

Ετσι έκανα κ εγώ τα πρώτα χρόνια που ξεκίνησα διατροφη. Την επομένη ΤΙ ΠΟ ΤΑ. Τώρα βάζω στο μεσιμέρι κανα ψητό γιατί λόγο δουλειάς το χρειάζομαι. Αν όμως είναι Σάββατο ή Κυριακή που κάθομαι, κάνω κ καμια αποτοξίνωση. Μόνο φρούτα, χυμό κ άλλα....
Μην νομίζεις οτι ταλαιπωρείς τον οργανισμό σου, δεν παθαίνει κ τίποτα με μία μέρα φρουτοφαγία.
Βέβαια ο κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός ε;

pan0z
03-04-11, 20:49
PEGY ασχετο αυτη στο αβαταρ σου ποια αθλητρια ειναι?:green:

PEGY
03-04-11, 21:27
Η Έρρικα Πρεζεράκου...... Κορμί τέλειο:bowdown:

pan0z
03-04-11, 22:49
Η Έρρικα Πρεζεράκου...... Κορμί τέλειο:bowdown:

:thumbup:

TheWorst
03-04-11, 22:52
Αν φαω καμια σαβουρα που μου πεφτει λιγο βαρυ πινω μετα μια κοκα-κολα 330 μλ για να χονεψω και ειμαι μια χαρα :green:

Giannistzn
04-04-11, 10:09
Αν φαω καμια σαβουρα που μου πεφτει λιγο βαρυ πινω μετα μια κοκα-κολα 330 μλ για να χονεψω και ειμαι μια χαρα :green:

A ρε worst πραγματικα, απαντας παντου για να ανεβασεις posts? Εχεις την παραμικρη ιδεα για το τι προκαλει η κοκα κολα και νομιζεις οτι σου προκαλει χωνεψη? Ας μην επεκταθουμε σε αυτο το θεμα γιατι θα βγουμε οφ. Παντος 1002 πραγματα κανει στο στομαχι σου και οχι καλα.

hlias102
04-04-11, 10:18
Προφανώς κάνει πλάκα ο TheWorst.
Εγώ σήμερα εξεπλάγην όταν ανέβηκα στη ζυγαριά γιατί ήταν η πρώτη φορά 2+ μήνες τώρα που ξεκίνησα την διατροφή-γυμναστική και ανέβηκα μόνο 400γρ μετά από την ελεύθερη μέρα.Και έφαγα γουρουνόπουλο στη γάστρα με πατάτες και καπάκι έκανα 2 κρέμες στιγμής σοκολάτας και το βράδυ 4 τοστάκια με μια μπυρίτσα:)

beefmeup
04-04-11, 11:54
ειναι καλο να κανουμε καποιου ειδους αποτοξινωσης, μονο εκεινη την ημερα? η δεν επιρεζει καθολου και ειναι καθαρα ψυχολογικο το θεμα..?Για πειτε καμια συμβουλη...:unsure:

καθαρα ψυχολογικο ειναι,ουτε λογος υπαρχει για "αποτοξινωση" ουτε τπτ..
δεδομενο οτι εχεις μια ιδεα του τι κανεις με την διατροφη σου τις υπολοιπες μερες η γενικοτερα.

ΓΡΕΓΟΣ
04-04-11, 13:52
Παρόμοιο πρόβλημα με την VANY έχω και εγώ...:(:( το κακό με μένα είναι οτι δεν μπορω να μπώ σε ένα πρόγραμμα διατροφής.΄Οσες φορές και άν προσπάθησα ήταν μία αποτυχία.:banghead::banghead: Πάντα ξεφεύγω, και σε καθημερινη βάση. ( Τυροπιτούλα το πρωί, κανα-δυό σοκολατάκια, το βράδυ πατατάκια με καλή ταινία κ.τ.λ:spank::spank::spank:). Για να " τιμωρήσω" τον εαυτό μου την άλλη μέρα κάνω 2- 2,5 ώρες προπόνηση!!!!!! ( 1 ώρα βάρη,:lift2hand::squat: 1 ώρα αερόβια :wcourt: και 30 λεπτά κοιλιακούς ).!!!! Την άλλη μέρα, άν και κομμάτια, νοιώθω υπέροχα με τον εαυτό μου!!:bodybuilder1::bodybuilder2:

eri_87
04-04-11, 14:09
Παρόμοιο πρόβλημα με την VANY έχω και εγώ...:(:( το κακό με μένα είναι οτι δεν μπορω να μπώ σε ένα πρόγραμμα διατροφής.΄Οσες φορές και άν προσπάθησα ήταν μία αποτυχία.:banghead::banghead: Πάντα ξεφεύγω, και σε καθημερινη βάση. ( Τυροπιτούλα το πρωί, κανα-δυό σοκολατάκια, το βράδυ πατατάκια με καλή ταινία κ.τ.λ:spank::spank::spank:). Για να " τιμωρήσω" τον εαυτό μου την άλλη μέρα κάνω 2- 2,5 ώρες προπόνηση!!!!!! ( 1 ώρα βάρη,:lift2hand::squat: 1 ώρα αερόβια :wcourt: και 30 λεπτά κοιλιακούς ).!!!! Την άλλη μέρα, άν και κομμάτια, νοιώθω υπέροχα με τον εαυτό μου!!:bodybuilder1::bodybuilder2:

Δε χρειάζεται να πούμε ότι αυτό που κάνεις δεν είναι σωστό κ δεν οδηγεί σε κάτι καλό... Απλά αν θες να προσπαθήσεις πιο σοβαρά, προσπάθησε να βρεις μια ισορροπία στα γεύματά σου που να μπορείς να την ακολουθήσεις. Αν δε μπορείς να κάνεις τελείως αυστηρή διατροφή με ένα cheat meal τη βδομάδα, τότε προσπάθησε να τα συνδυάσεις με τρόπο που να μπορείς. Φτιάξε τη δική σου ισορροπημένη διατροφή...

Pavlos17
04-04-11, 14:12
Δε χρειάζεται να πούμε ότι αυτό που κάνεις δεν είναι σωστό κ δεν οδηγεί σε κάτι καλό... Απλά αν θες να προσπαθήσεις πιο σοβαρά, προσπάθησε να βρεις μια ισορροπία στα γεύματά σου που να μπορείς να την ακολουθήσεις. Αν δε μπορείς να κάνεις τελείως αυστηρή διατροφή με ένα cheat meal τη βδομάδα, τότε προσπάθησε να τα συνδυάσεις με τρόπο που να μπορείς. Φτιάξε τη δική σου ισορροπημένη διατροφή...

to cheat meal εχει παρεξηγηθει λιγο,μπορεις ανετα να κανεις και 2 μεσ στην βδομαδα

eri_87
04-04-11, 14:16
to cheat meal εχει παρεξηγηθει λιγο,μπορεις ανετα να κανεις και 2 μεσ στην βδομαδα

Για να σου πω την αλήθεια, μπορείς και παραπάνω αν τα ρυθμίσεις με σωστό τρόπο... :green::P:P:P

Γιαυτό είπα να φτιάξει τη δική του διατροφή. Αν δεν τον καλύπτει ένα τσιτ, ας κάνει 2. Αν δεν τον καλύπτουν τα 2, ας κάνει κάτι άλλο που να μπορεί να το ακολουθεί συνεχώς.

ΓΡΕΓΟΣ
04-04-11, 14:16
Eri, δεν θα σου πώ ψέματα, ούτε θα κρυφτώ πίσω απο το δάχτυλό μου...το ξέρω πολύ καλά οτι αυτό που κάνω είναι κατάπτιστό!!!!...φαντάσου όμως να είσαι με άλλα 14 άτομα σε έναν χώρο, και το πρωί αυτοι να τρώνε μπουγάτσες, κακά, τυρόπιτες, πεϊνερλί, κτλ κτλ...κατα τις 12 να πλακώνονται στις πανσέτες και τα σουβλάκια, μετά προφιτερόλ ή σοκολάτες ή αν είμαι απογευματινός να τους βλέπεις να καταβροχθήζουν πίτσες, μακαρονάδες και οτι αλλο βάζει ο νούς σου.... Πόσο μπορει να αντέξει ένας άνθρωπος??!!!
Το Σάββατο έχω κλείσει πάλι ραντεβού με τον διαιτολόγο μου γιατι μπαινω στην γράμμωση...ελπίζω αυτή τη φορα να τα καταφέρω και να κρατήσω χαρακτηρα!

eri_87
04-04-11, 14:24
Eri, δεν θα σου πώ ψέματα, ούτε θα κρυφτώ πίσω απο το δάχτυλό μου...το ξέρω πολύ καλά οτι αυτό που κάνω είναι κατάπτιστό!!!!...φαντάσου όμως να είσαι με άλλα 14 άτομα σε έναν χώρο, και το πρωί αυτοι να τρώνε μπουγάτσες, κακά, τυρόπιτες, πεϊνερλί, κτλ κτλ...κατα τις 12 να πλακώνονται στις πανσέτες και τα σουβλάκια, μετά προφιτερόλ ή σοκολάτες ή αν είμαι απογευματινός να τους βλέπεις να καταβροχθήζουν πίτσες, μακαρονάδες και οτι αλλο βάζει ο νούς σου.... Πόσο μπορει να αντέξει ένας άνθρωπος??!!!
Το Σάββατο έχω κλείσει πάλι ραντεβού με τον διαιτολόγο μου γιατι μπαινω στην γράμμωση...ελπίζω αυτή τη φορα να τα καταφέρω και να κρατήσω χαρακτηρα!

Ούτε εγώ λέω ψέμματα, μάλλον είμαι από τους λίγους που σε καταλαβαίνουν εδώ μέσα! Δυσκολεύτηκα πάαααααρα πολύ και αρκετούς μήνες να μην είμαι ανάμεσα στα άτομα που περιγράφεις, γιατί έτσι ήμουν για χρόνια. Αλλά όταν αποφασίζεις να ασχοληθεις με το σώμα σου πρέπει να κάνεις κάποιες θυσίες... Όταν το πάρεις απόφαση δε θα σου κάνουν αίσθηση αυτά που βλέπεις τριγύρω σου. Κάνε εσύ τη διαφορά, νιώσε ξεχωριστός κι ότι μπορείς να επιβληθείς στον εαυτό σου, για το καλό σου...

PEGY
04-04-11, 14:37
καθαρα ψυχολογικο ειναι,ουτε λογος υπαρχει για "αποτοξινωση" ουτε τπτ..
δεδομενο οτι εχεις μια ιδεα του τι κανεις με την διατροφη σου τις υπολοιπες μερες η γενικοτερα.

Είναι κ ψυχολογικό αλλά πολλές φορές την επομένη δεν μπορείς να φας κ πολύ γιατι ο οργανισμός σου δεν έχει χωνέψει τη ... σαβούρα! Ειδικά αν τον έχεις επιβαρύνει με ποσότητα(η κακή ποιότητα είναι δεδομένη) καλό είναι να τον βοηθήσεις με ευκολοχωνευτα ελαφριά φαγήτα.

Ασχετό, υπάρχει κάποια διαφορά αν ποστάρεις σε πολλά θέματα; Γιατι βλέπω οτί την λέτε στον worst επείδή ποστάρει

Giannistzn
04-04-11, 15:31
Eri, δεν θα σου πώ ψέματα, ούτε θα κρυφτώ πίσω απο το δάχτυλό μου...το ξέρω πολύ καλά οτι αυτό που κάνω είναι κατάπτιστό!!!!...φαντάσου όμως να είσαι με άλλα 14 άτομα σε έναν χώρο, και το πρωί αυτοι να τρώνε μπουγάτσες, κακά, τυρόπιτες, πεϊνερλί, κτλ κτλ...κατα τις 12 να πλακώνονται στις πανσέτες και τα σουβλάκια, μετά προφιτερόλ ή σοκολάτες ή αν είμαι απογευματινός να τους βλέπεις να καταβροχθήζουν πίτσες, μακαρονάδες και οτι αλλο βάζει ο νούς σου.... Πόσο μπορει να αντέξει ένας άνθρωπος??!!!
Το Σάββατο έχω κλείσει πάλι ραντεβού με τον διαιτολόγο μου γιατι μπαινω στην γράμμωση...ελπίζω αυτή τη φορα να τα καταφέρω και να κρατήσω χαρακτηρα!

Το εχω ζησει οταν ημουν 100 κιλα. Πιτσες, σουβλακια, γλυκα, οτι μπορεις να φανταστεις στο τραπεζι. Και εγω με το κοτοπουλακι μου και τη σαλατα μου (τοτε, ουτε καν υ/α). Θεμα αυτοσυγκρατισης ειναι ολα! Αμα παρεις αποφαση κατι πιστευω οτι το πετυχαινεις!

beefmeup
04-04-11, 15:58
Είναι κ ψυχολογικό αλλά πολλές φορές την επομένη δεν μπορείς να φας κ πολύ γιατι ο οργανισμός σου δεν έχει χωνέψει τη ... σαβούρα! Ειδικά αν τον έχεις επιβαρύνει με ποσότητα(η κακή ποιότητα είναι δεδομένη) καλό είναι να τον βοηθήσεις με ευκολοχωνευτα ελαφριά φαγήτα.

μπα,δεν ισχυει κ τοσο αυτο..σιγουρα καποια φαγητα ειναι πιο "βαρια" κ αργουν να φυγουν λιγο περισοτερο,αλλα κανενα δεν κανει μια ολοκληρη μερα οτι ποσοτητα κ να φας..


Ασχετό, υπάρχει κάποια διαφορά αν ποστάρεις σε πολλά θέματα; Γιατι βλέπω οτί την λέτε στον worst επείδή ποστάρει

αλλο ποσταρω κ αλλο "spamαρω";)
ο καθενας ποσταρει οτι θελει ελευθερα παντου,δεν τιθεται θεμα.

PEGY
04-04-11, 18:39
μπα,δεν ισχυει κ τοσο αυτο..σιγουρα καποια φαγητα ειναι πιο "βαρια" κ αργουν να φυγουν λιγο περισοτερο,αλλα κανενα δεν κανει μια ολοκληρη μερα οτι ποσοτητα κ να φας..




αλλο ποσταρω κ αλλο "spamαρω";)
ο καθενας ποσταρει οτι θελει ελευθερα παντου,δεν τιθεται θεμα.

Δεν ξέρω αν ισχύει αλλά έχω διαβάσει πως κατα μέσο όρο τα φαγητά αφομιώνονται από τον οργανισμό μεσά σε 4 ημέρες κ χμμμμ εεεε τα περιττά¨φεύγουν¨ μετά από 12/ 24 ώρες....


Οκ! γιατί το ξανα διάβασα κάπου κ παραξενεύτικα!

psonara
04-04-11, 18:43
Eri, δεν θα σου πώ ψέματα, ούτε θα κρυφτώ πίσω απο το δάχτυλό μου...το ξέρω πολύ καλά οτι αυτό που κάνω είναι κατάπτιστό!!!!...φαντάσου όμως να είσαι με άλλα 14 άτομα σε έναν χώρο, και το πρωί αυτοι να τρώνε μπουγάτσες, κακά, τυρόπιτες, πεϊνερλί, κτλ κτλ...κατα τις 12 να πλακώνονται στις πανσέτες και τα σουβλάκια, μετά προφιτερόλ ή σοκολάτες ή αν είμαι απογευματινός να τους βλέπεις να καταβροχθήζουν πίτσες, μακαρονάδες και οτι αλλο βάζει ο νούς σου.... Πόσο μπορει να αντέξει ένας άνθρωπος??!!!
Το Σάββατο έχω κλείσει πάλι ραντεβού με τον διαιτολόγο μου γιατι μπαινω στην γράμμωση...ελπίζω αυτή τη φορα να τα καταφέρω και να κρατήσω χαρακτηρα!

αχ φιλε μου κι εγω το ιδιο προβλημα βιωνω!περιμενω μια φορα την εβδομαδα σαν ανασταση και τρωω ο,τι σαβουρα βρω μπροστα μου και την αλλη μερα δεν μπορω να αναπνευσω!εδω και 2 εβδομαδες τρωω καθε μερα σαβουρα και θελω ναξεκινησω παλι την διατροφη που κανω χρονια και δεν μπορω!δεν ξερω τι μ'εχει πιασει!ασε που εχω ανεβει 3 κιλα

ΓΡΕΓΟΣ
04-04-11, 19:08
Ούτε εγώ λέω ψέμματα, μάλλον είμαι από τους λίγους που σε καταλαβαίνουν εδώ μέσα! Δυσκολεύτηκα πάαααααρα πολύ και αρκετούς μήνες να μην είμαι ανάμεσα στα άτομα που περιγράφεις, γιατί έτσι ήμουν για χρόνια. Αλλά όταν αποφασίζεις να ασχοληθεις με το σώμα σου πρέπει να κάνεις κάποιες θυσίες... Όταν το πάρεις απόφαση δε θα σου κάνουν αίσθηση αυτά που βλέπεις τριγύρω σου. Κάνε εσύ τη διαφορά, νιώσε ξεχωριστός κι ότι μπορείς να επιβληθείς στον εαυτό σου, για το καλό σου...

Σε ότι λές έχεις απόλυτο δίκαιο...(+1000):thumbup::clap:
Σήμερα ξεκίνησα πρόγραμμα γράμμωσης στο γυμναστήριο και δεν με πέρνει και για πολλά με τις σαβούρες!
Προσπαθώ να δώ την κάθε μέρα ώς μία πρόκληση! (βασικά είναι προκληση...:):green::green:)

ΓΡΕΓΟΣ
04-04-11, 19:13
Το εχω ζησει οταν ημουν 100 κιλα. Πιτσες, σουβλακια, γλυκα, οτι μπορεις να φανταστεις στο τραπεζι. Και εγω με το κοτοπουλακι μου και τη σαλατα μου (τοτε, ουτε καν υ/α). Θεμα αυτοσυγκρατισης ειναι ολα! Αμα παρεις αποφαση κατι πιστευω οτι το πετυχαινεις!

+1000
:clap::thumbup::)
και εδώ που έφτασα πάλι με τα κόπων και βασάνων έφτασα! Αυτό που με ξετρελένει όμως είναι η ιδέα του καλοκαιριου :turtle::turtle::turtle:::rolf::rolf::rolf:........όλοι αυτοί που μας κοροιδεύουνε κάθε καλοκαίρι μας ζηλεύουν...:green::green::green::green::green::green::green::green::green::green:
(βασικα΄όλο το χρόνο μας ζηλεύουν, αλλά το καλοκαίρι δεν μπορούν να το κρύψουν)

ΓΡΕΓΟΣ
04-04-11, 19:21
αχ φιλε μου κι εγω το ιδιο προβλημα βιωνω!περιμενω μια φορα την εβδομαδα σαν ανασταση και τρωω ο,τι σαβουρα βρω μπροστα μου και την αλλη μερα δεν μπορω να αναπνευσω!εδω και 2 εβδομαδες τρωω καθε μερα σαβουρα και θελω ναξεκινησω παλι την διατροφη που κανω χρονια και δεν μπορω!δεν ξερω τι μ'εχει πιασει!ασε που εχω ανεβει 3 κιλα

Αυτό το έχω βιώσει κανα δυό φορές και ευτυχώς μου πέρασε γρήγορα (σχετικά)!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Είναι απίστευτο....τρώς-τρώς-τρώς και ξανατρώς σαβούρα, και δεν την χορταίνεις!!!!
Κάθε δράση όμως έχει και αντίδραση, και δυστηχώς πρέπει να επομιστούμε και τις συνεπειες αυτών.
Σας ευχαριστώ όλους για την συμπαράσταση! :clap::clap::clap::thumbup::thumbup::thumbup:

eri_87
04-04-11, 20:05
αχ φιλε μου κι εγω το ιδιο προβλημα βιωνω!περιμενω μια φορα την εβδομαδα σαν ανασταση και τρωω ο,τι σαβουρα βρω μπροστα μου και την αλλη μερα δεν μπορω να αναπνευσω!εδω και 2 εβδομαδες τρωω καθε μερα σαβουρα και θελω ναξεκινησω παλι την διατροφη που κανω χρονια και δεν μπορω!δεν ξερω τι μ'εχει πιασει!ασε που εχω ανεβει 3 κιλα

Οκ... κι εγώ το έχω περάσει αυτό το στάδιο! Όντως, τρως και δε τα χορταίνεις! Την άλλη μέρα θες ξανά, σα να μην έφαγες για καιρό!:green: Όταν γίνει το κλικ μέσα σου θα επιστρέψεις στη διατροφή... Έτσι έπαθα κι εγώ. Το θέμα είναι όμως να προσπαθούμε σε μια ισορροπία ώστε να μη νιώθουμε στέρηση και να έχουμε τέτοιου είδους ξεσπάσματα!!! πχ εγώ μετά από πολλές δοκιμές σε διατροφή κατάλαβα ότι τη θέλω τη σαβουρίτσα μου αρκετά συχνά...:P Οπότε δεν πιέζομαι, ξέρω ότι όποτε λιγουρευτώ κάτι μπορώ και θα το φάω. Έτσι δεν περιμένω μία μέρα τη βδομάδα για να φάω όσα μου έχουν λείψει για καιρό... :green::green::green:
Απλά νομίζω πρέπει να διαχωρίζουμε πότε σταλήθεια επιθυμούμε να φάμε κάτι και πότε απλά το τρώμε επειδή το βλέπουμε μπροστά μας... ;)

konna
04-04-11, 20:13
Αυτό το έχω βιώσει κανα δυό φορές και ευτυχώς μου πέρασε γρήγορα (σχετικά)!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Είναι απίστευτο....τρώς-τρώς-τρώς και ξανατρώς σαβούρα, και δεν την χορταίνεις!!!!
Κάθε δράση όμως έχει και αντίδραση, και δυστηχώς πρέπει να επομιστούμε και τις συνεπειες αυτών.
Σας ευχαριστώ όλους για την συμπαράσταση! :clap::clap::clap::thumbup::thumbup::thumbup:

Αυτο ειναι το περίεργο με τη σαβούρα! Οσο και τρως δε τη χορταίνεις, ενώ στη διατροφή και πιο ευκολα νιώθω τον κορεσμό αλλα απολαμβάνω περισσότερο και το φαγητο.

TheWorst
04-04-11, 20:28
Προφανώς κάνει πλάκα ο TheWorst.
Εγώ σήμερα εξεπλάγην όταν ανέβηκα στη ζυγαριά γιατί ήταν η πρώτη φορά 2+ μήνες τώρα που ξεκίνησα την διατροφή-γυμναστική και ανέβηκα μόνο 400γρ μετά από την ελεύθερη μέρα.Και έφαγα γουρουνόπουλο στη γάστρα με πατάτες και καπάκι έκανα 2 κρέμες στιγμής σοκολάτας και το βράδυ 4 τοστάκια με μια μπυρίτσα:)

Οχι δεν κανω πλακα , μια φορα το μηνα οταν τρωω κατι απεξω και μου ερχεται συνηθως βαρυ πινω και μια κοκα - κολα , μια χαρα διαλλυει τα παντα (αυτο ειναι το καλο μονο :D )

Giannistzn
04-04-11, 21:24
Το στομαχι διαλυει η κοκα-κολα.. Γι'αυτο και οταν εχεις ταση για εμμετο σου λενε πιες λιγο κοκα-κολα. Εχει καποιες ουσιες που κανουν ουτε εγω ξερω τι στο στομαχι (βασικα κανεις δεν ξερει γιατι δεν ειναι γνωστη η συσταση της) και σε κανει να νιωθεις "μια χαρα" αλλα μονο μια χαρα δεν ειναι το στομαχι σου εκεινη τη στιγμη.

Γρεγος, μπραβο φιλε! Και στην eri το ιδιο! Αλλα οι κοποι μας ανταμειβονται! Βασικα, οσο σκεφτεσαι το cheat τοσο πιο δυσκολο ειναι να το αποφυγεις. Πιστευω οτι αν βρεις τροπους να ξεφευγεις απο τα καθημερινα με λιγο πιο gourmet κουζινα, δεν το ζηταει ο οργανισμος. Εγω καθε μερα πειραματιζομαι με ο,τι ναναι και cheat αντε μια φορα το μηνα για το καλο!

ΓΡΕΓΟΣ
04-04-11, 21:40
Το στομαχι διαλυει η κοκα-κολα.. Γι'αυτο και οταν εχεις ταση για εμμετο σου λενε πιες λιγο κοκα-κολα. Εχει καποιες ουσιες που κανουν ουτε εγω ξερω τι στο στομαχι (βασικα κανεις δεν ξερει γιατι δεν ειναι γνωστη η συσταση της) και σε κανει να νιωθεις "μια χαρα" αλλα μονο μια χαρα δεν ειναι το στομαχι σου εκεινη τη στιγμη.

Γρεγος, μπραβο φιλε! Και στην eri το ιδιο! Αλλα οι κοποι μας ανταμειβονται! Βασικα, οσο σκεφτεσαι το cheat τοσο πιο δυσκολο ειναι να το αποφυγεις. Πιστευω οτι αν βρεις τροπους να ξεφευγεις απο τα καθημερινα με λιγο πιο gourmet κουζινα, δεν το ζηταει ο οργανισμος. Εγω καθε μερα πειραματιζομαι με ο,τι ναναι και cheat αντε μια φορα το μηνα για το καλο!

Αδερφέ, ο σκοπός αγιάζει τα μέσα. Άλλωστε δεν υπάρχει δεν μπορώ, αλλά δεν θέλω (θα εβαζα αυτό σαν υπογραφή, αλλά τελικά προτυμησα το άλλο...:P:green:)
και όντως η Eri για άλλη μία φορά έχει δίκαιο...(Απλά νομίζω πρέπει να διαχωρίζουμε πότε σταλήθεια επιθυμούμε να φάμε κάτι και πότε απλά το τρώμε επειδή το βλέπουμε μπροστά μας... ).
Άν θέλεις στείλε και καμμιά συνταγή!!!!:thumbup::)
Όλοι μας αναζητούμε κάτι καλύτερο.Γιαυτό είμαστε εδώ και γιαυτό μιλάμε για όλα αυτά τα θέματα που μας αφορούν και συμβουλευόμαστε κάποια άλλα άτομα με μεγαλύτερη εμπειρία.
Δεν είναι εύκολο και απετεί πολλές θυσίες, αγώνα, ιδρώτα, υπομονή, επιμονή και πολλά χρήματα! Αλλά ώς γνωστών,τα αγαθά κόποις κτώνται!

Gianna
04-04-11, 23:09
Καλά, παιδιά, είναι σαν να βλέπω τον εαυτό μου στα post σας στο θέμα αυτό!!! Τα πατε όλα:clap:
Υπάρχουν κι άλλοι άνθρωποι που υποφέρουν μαζί μου, λοιπόν!!! Σε σύγκριση με παλιότερα το ελέγχω, άλλα είναι ένα θέμα γενικά.
Βασικά συμφωνώ απολύτως στο ότι όσο πιο πολύ το σκέφτεσαι, τόσο πιο σίγουρο είναι ότι θα το κάνεις (το γουρούνιασμα)!!!.
ΚΑΛΗ ΔΥΝΑΜΗ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΜΗ ΜΑΣΑΤΕ!!!8-)Αφήστε τους να τρώνε βλακείες και να μας κοροϊδεύουν που φέρνουμε κανα ταπεράκι/ρόφημα πρωτεϊνης μαζί μας. Θα το φάμε και εμείς το πενιρλί μας και τις σοκολάτες, αλλά με μέτρο και ο καθένας με βάση τις δικές του ανάγκες, όπως λέτε, όταν το χουμε πραγματικά ανάγκη, ν' ακούμε τον οργανισμό μας! Να μαστε καλά να γουστάρουμε την προπόνησή μας:squat:και τα cheat μας!!!
P.S: Καλά, δεν φαντάζεστε πριν κάτι μήνες τι έκανα περίπου ανα εβδομάδα... Κάτι φορές γυρίζοντας σπίτι αργά (προφανώς φταίει και το ποτό, ενίοτε:toast:) έπαιρνα 3 τυροπιτοειδή και μετά 3 -4 σοκολάτες από 2 - 3 διαφορετικά περίπτερα, δεν γύρναγα στο ίδιο να γίνω ρεζίλι στον περιπτερά (καλά, αυτή πριν λίγο δεν πήρε 3 σοκολάτες, θέλει κι άλλες:shock:) Ε, και για την επόμενη μέρα.....μην τα ξαναλέμε:green:

PEGY
05-04-11, 00:08
GIANNΑ

Η κοπέλα στο περίπτερο μπροστά από σένα ήμουν εγώ....

έπερνα την 3 σοκολάτα :sneaky:χι χι χι!!!!!!!

Gianna
05-04-11, 19:10
[QUOTE Η κοπέλα στο περίπτερο μπροστά από σένα ήμουν εγώ....

έπερνα την 3 σοκολάτα :sneaky:χι χι χι!!!!!!![/QUOTE]

:rocking::rocking:

psonara
05-04-11, 19:22
Καλά, παιδιά, είναι σαν να βλέπω τον εαυτό μου στα post σας στο θέμα αυτό!!! Τα πατε όλα:clap:
Υπάρχουν κι άλλοι άνθρωποι που υποφέρουν μαζί μου, λοιπόν!!! Σε σύγκριση με παλιότερα το ελέγχω, άλλα είναι ένα θέμα γενικά.
Βασικά συμφωνώ απολύτως στο ότι όσο πιο πολύ το σκέφτεσαι, τόσο πιο σίγουρο είναι ότι θα το κάνεις (το γουρούνιασμα)!!!.
ΚΑΛΗ ΔΥΝΑΜΗ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΜΗ ΜΑΣΑΤΕ!!!8-)Αφήστε τους να τρώνε βλακείες και να μας κοροϊδεύουν που φέρνουμε κανα ταπεράκι/ρόφημα πρωτεϊνης μαζί μας. Θα το φάμε και εμείς το πενιρλί μας και τις σοκολάτες, αλλά με μέτρο και ο καθένας με βάση τις δικές του ανάγκες, όπως λέτε, όταν το χουμε πραγματικά ανάγκη, ν' ακούμε τον οργανισμό μας! Να μαστε καλά να γουστάρουμε την προπόνησή μας:squat:και τα cheat μας!!!
P.S: Καλά, δεν φαντάζεστε πριν κάτι μήνες τι έκανα περίπου ανα εβδομάδα... Κάτι φορές γυρίζοντας σπίτι αργά (προφανώς φταίει και το ποτό, ενίοτε:toast:) έπαιρνα 3 τυροπιτοειδή και μετά 3 -4 σοκολάτες από 2 - 3 διαφορετικά περίπτερα, δεν γύρναγα στο ίδιο να γίνω ρεζίλι στον περιπτερά (καλά, αυτή πριν λίγο δεν πήρε 3 σοκολάτες, θέλει κι άλλες:shock:) Ε, και για την επόμενη μέρα.....μην τα ξαναλέμε:green:

εχει δικιο η ερι και ολα τα παιδια.βασικα ολα τα χρειαζεται ενας οργανισμος!κι αυτος ψυχη εχει!αλλα ολα με μετρο!παντως φιλη μου αν σου πω για τα δικα μου γουρουνιασματα πιστεψε με θα πεις οτι αυτο που εκανες δεν ητν τιποτα!μεσα σε μια μερα εχω φαει 3 σφολιατες,2 κρεπες γλυκιες,ενα κιλο ψωμι με πατατες τηγανιτες και χωριατικη και μισο κιλο κρεας με πατατες τηγανιτες,σοκολατες και μπακετες ολικης με γαλοπουλα....ναι μεσα σε ολα ειπα να φαω κατι υγιεινο!ασε αμα αρχισω δεν σταματαω!αφου τα φασφουνταδικα εχουν τρομαξει μαζι μου!παντως χαιρομαι που εχω και συμπαρασταση!το ωραιο θα ηταν να κανονισουμε μια φορα να παμε μαζι σε ενα φαστ φουντ και να κανουμε το δικο μας τσιτ!φαναστειτε το σερβιτορο ....

PEGY
05-04-11, 19:39
το ωραιο θα ηταν να κανονισουμε μια φορα να παμε μαζι σε ενα φαστ φουντ και να κανουμε το δικο μας τσιτ!φαναστειτε το σερβιτορο ....

Αυτή είναι η λεγόμενη ομαδική γουρουνία. ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑλλη φάση!!!!! Μια φορά με μια φίλη μου πήραμε γλυκό από ένα μαγαζί κ καθίσαμε σε ένα άλλο για να το επικαλύψουμε με παγωτό!!!!!!!!!!!!!! Έχει άλλη απόλαυση:green:

humanoid
05-04-11, 20:01
Αυτή είναι η λεγόμενη ομαδική γουρουνία. ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑλλη φάση!!!!! Μια φορά με μια φίλη μου πήραμε γλυκό από ένα μαγαζί κ καθίσαμε σε ένα άλλο για να το επικαλύψουμε με παγωτό!!!!!!!!!!!!!! Έχει άλλη απόλαυση:green:

χαχαχ αθεοφοβες,δεν γινονται αυτα

PEGY
05-04-11, 20:07
χε χε χε! Ο ταλαίπωρος ο καταστηματάρχης μας έφερε κ μαχαιροπήρουνα
γιατι δεν μπορούσαμε να κόψουμε το γλυκό απ τον άλλον:P:P:P

Ωραια αρχή εχω κάνει στο φορουμ, όλο για γλυκα κ γουρουνιές μιλάω!!!!!!!

Giannistzn
05-04-11, 20:14
χε χε χε! Ο ταλαίπωρος ο καταστηματάρχης μας έφερε κ μαχαιροπήρουνα
γιατι δεν μπορούσαμε να κόψουμε το γλυκό απ τον άλλον:P:P:P

Ωραια αρχή εχω κάνει στο φορουμ, όλο για γλυκα κ γουρουνιές μιλάω!!!!!!!

/delete PEGY καποιος πλιζ! :P

magdaline
05-04-11, 20:22
/delete PEGY καποιος πλιζ! :P

Ωραίο avatar Giannistzn:clap:

ΓΡΕΓΟΣ
05-04-11, 20:39
εχει δικιο η ερι και ολα τα παιδια.βασικα ολα τα χρειαζεται ενας οργανισμος!κι αυτος ψυχη εχει!αλλα ολα με μετρο!παντως φιλη μου αν σου πω για τα δικα μου γουρουνιασματα πιστεψε με θα πεις οτι αυτο που εκανες δεν ητν τιποτα!μεσα σε μια μερα εχω φαει 3 σφολιατες,2 κρεπες γλυκιες,ενα κιλο ψωμι με πατατες τηγανιτες και χωριατικη και μισο κιλο κρεας με πατατες τηγανιτες,σοκολατες και μπακετες ολικης με γαλοπουλα....ναι μεσα σε ολα ειπα να φαω κατι υγιεινο!ασε αμα αρχισω δεν σταματαω!αφου τα φασφουνταδικα εχουν τρομαξει μαζι μου!παντως χαιρομαι που εχω και συμπαρασταση!το ωραιο θα ηταν να κανονισουμε μια φορα να παμε μαζι σε ενα φαστ φουντ και να κανουμε το δικο μας τσιτ!φαναστειτε το σερβιτορο ....

Είσ' ωραίος!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
:clap::clap::clap::bowdown::bowdown::rocking::rocking::rocking:

Giannistzn
05-04-11, 21:03
Ωραίο avatar Giannistzn:clap:

ευχαριστω :thumbup: !

Gianna
05-04-11, 23:36
εχει δικιο η ερι και ολα τα παιδια.βασικα ολα τα χρειαζεται ενας οργανισμος!κι αυτος ψυχη εχει!αλλα ολα με μετρο!παντως φιλη μου αν σου πω για τα δικα μου γουρουνιασματα πιστεψε με θα πεις οτι αυτο που εκανες δεν ητν τιποτα!μεσα σε μια μερα εχω φαει 3 σφολιατες,2 κρεπες γλυκιες,ενα κιλο ψωμι με πατατες τηγανιτες και χωριατικη και μισο κιλο κρεας με πατατες τηγανιτες,σοκολατες και μπακετες ολικης με γαλοπουλα....ναι μεσα σε ολα ειπα να φαω κατι υγιεινο!ασε αμα αρχισω δεν σταματαω!αφου τα φασφουνταδικα εχουν τρομαξει μαζι μου!παντως χαιρομαι που εχω και συμπαρασταση!το ωραιο θα ηταν να κανονισουμε μια φορα να παμε μαζι σε ενα φαστ φουντ και να κανουμε το δικο μας τσιτ!φαναστειτε το σερβιτορο ....

:bowdown::bowdown:

Gianna
05-04-11, 23:37
Αυτή είναι η λεγόμενη ομαδική γουρουνία. ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑλλη φάση!!!!! Μια φορά με μια φίλη μου πήραμε γλυκό από ένα μαγαζί κ καθίσαμε σε ένα άλλο για να το επικαλύψουμε με παγωτό!!!!!!!!!!!!!! Έχει άλλη απόλαυση:green:

Επίσης:bowdown::bowdown::bowdown:

PEGY
06-04-11, 09:16
Πέρα από την πλάκα πάντως, μετά τη σαβούρα εγώ τουλάχιστον μπορεί να αισθάνομαι σωματικά χάλια, όμως νιώθω τη θέληση μου να δυναμώνει.
Ξέρω πολύ πιο ξεκάθαρα τι θέλω, γιατί το θέλω κ είμαι πολύ πιο σίγουρη οτι μπορώ να το πετύχω. Είμαι πιο αποφασισμένη.
Κ μετά διαλέγεις, ή θα συνεχίσεις να αισθάνεσαι γουρούνα για το χθεσινό ή δυνατή κ έτοιμη να συνεχίσεις τον δρόμο που διάλεξες. Αν έχεις τη δύναμη να συνεχίσεις και μάλιστα τροχάδην,τί σημασία έχει αν έκανες κ μερικά βήματα πίσω;;;;;Αυτό είναι κ το κλειδί για την απενοχοποίηση:)

eri_87
06-04-11, 16:52
Αυτή είναι η λεγόμενη ομαδική γουρουνία. ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑλλη φάση!!!!! Μια φορά με μια φίλη μου πήραμε γλυκό από ένα μαγαζί κ καθίσαμε σε ένα άλλο για να το επικαλύψουμε με παγωτό!!!!!!!!!!!!!! Έχει άλλη απόλαυση:green:

χαχαχα!!!!!!!! Δε παίζεστε!
Εγώ μια φορά έχω κάνει γουρουνιά με φίλη... Το περσινό καλοκαίρι... Πήγαμε μια Κυριακή για μπάνιο και το απόγευμα που γυρίσαμε πήγαμε σε μια πιτσαρία... Φάγαμε από μισή πίτσα (τυρί, μπέικον, κρέμα γάλακτος, αυγό, πατάτες τηγανιτές) και από μισό καλτσόνε (τυρί, ζαμπόν) που ήταν αρκετά μεγάλα... και μετά πήγαμε στην απέναντι καφετέρια και εγώ πήρα βάφλα με μερέντα κ μια μπάλα παγωτό κι εκείνη παγωτό 2 μπάλες.... :green::green::green:

Εντάξει... εκείνη τη μέρα ΤΑ ΕΙΔΑ Ο Λ Α ! ! ! Μετά από ένα 2ωρο στο σπίτι δε μπορόυσα να αναπνεύσω... ούτε να κάνω εμετό... πήρα κάτι ζαντακ και περίμενα μπας και καταφέρω να κλείσω μάτι!!!
Και για να μείνω ον τοπικ... :green: Την επόμενη μέρα της σαβούρας ήταν σα να μη τρέχει τίποτα!!!! :unsure:

psonara
06-04-11, 17:55
χαχαχα!!!!!!!! Δε παίζεστε!
Εγώ μια φορά έχω κάνει γουρουνιά με φίλη... Το περσινό καλοκαίρι... Πήγαμε μια Κυριακή για μπάνιο και το απόγευμα που γυρίσαμε πήγαμε σε μια πιτσαρία... Φάγαμε από μισή πίτσα (τυρί, μπέικον, κρέμα γάλακτος, αυγό, πατάτες τηγανιτές) και από μισό καλτσόνε (τυρί, ζαμπόν) που ήταν αρκετά μεγάλα... και μετά πήγαμε στην απέναντι καφετέρια και εγώ πήρα βάφλα με μερέντα κ μια μπάλα παγωτό κι εκείνη παγωτό 2 μπάλες.... :green::green::green:

Εντάξει... εκείνη τη μέρα ΤΑ ΕΙΔΑ Ο Λ Α ! ! ! Μετά από ένα 2ωρο στο σπίτι δε μπορόυσα να αναπνεύσω... ούτε να κάνω εμετό... πήρα κάτι ζαντακ και περίμενα μπας και καταφέρω να κλείσω μάτι!!!
Και για να μείνω ον τοπικ... :green: Την επόμενη μέρα της σαβούρας ήταν σα να μη τρέχει τίποτα!!!! :unsure:

ερι σε καταλαβαινω απολυτα!ετσι κανω εγω μια φορα την εβδομαδα και φθανω σε σημειο να μν μπορω ν'αναπνευσω και καθε φορα λεω δεν θα το επαναλαβω και καθε φορα αυτο κανω!ασε χαλια!και την επομενη μερα νιωθω φουσκωμα και τυμπανισμο!να δω πως θα το καταπολεμησω

ΓΡΕΓΟΣ
13-04-11, 08:45
ερι σε καταλαβαινω απολυτα!ετσι κανω εγω μια φορα την εβδομαδα και φθανω σε σημειο να μν μπορω ν'αναπνευσω και καθε φορα λεω δεν θα το επαναλαβω και καθε φορα αυτο κανω!ασε χαλια!και την επομενη μερα νιωθω φουσκωμα και τυμπανισμο!να δω πως θα το καταπολεμησω

Αποδεχώμενος το γεγονος οτι είσαι ανθρωπος και έχεις ελαττώματα!!!:green::P
Ότι δεν σε σκοτώνει σε κάνει ποιο δυνατό!

teo18480
13-04-11, 12:02
Εγω ρε παιδια μετα την σαβουρα αν παω για το καθιερωμενο μου τρεξιμο (περι των 6km σε 45 min) και νιωθω πολυ καλυτερα ...Το πασχα πως θα την παλεψουμε με τα ποτα και τα αρνια ;)

magdaline
13-04-11, 14:47
Εγώ δεν θα έλεγα ότι τηρώ ιδιαίτερα τις σαβουρομέρες γιατί υπήρξα παχουλή και λόγω των τόσο "Ερεθιστικών" τροφών, όταν τρώω σαβούρα μετά από λίγες μέρες θέλω κ άλλη σαβούρα, οπότε τις περιορίζω στο μια φορά στις 15-20 μέρες, μπορεί και μήνα. Αν φάω σαβούρα θα προτιμήσω να φτιάξω απλά μια μακαρονάδα, χωρίς σάλτσες, ή να φάω για πρωινό δημητριακά, άντε στο πολύ κέφι κανα ντόνατ, ή κρουασάν. Δεν μ'αρέσει να φουσκώνω και να μην αντέχω άλλο, είπαμε το φαί είναι απόλαυση μέχρι να νιώσουμε κορεσμό, όχι μέχρι να σκάσουμε.
Πρέπει να σαβουριάζουμε πότε πότε αλλά εγώ ενεργώ έτσι ώστε την επόμενη μέρα που θα πρέπει να ανταπεξέλθω στις υποχρεώσεις μου να νιώθω καλά σε ψυχή και σώμα. :welcome:

Gianna
14-04-11, 22:07
[QUOTE=teo18480;357001]Εγω ρε παιδια μετα την σαβουρα αν παω για το καθιερωμενο μου τρεξιμο (περι των 6km σε 45 min) και νιωθω πολυ καλυτερα ...Το πασχα πως θα την παλεψουμε με τα ποτα και τα αρνια ;)[/QUOTΕ]

Απλά συχνά μετά την σαβούρα δεν μπορείς να τρέξεις (τι λέω, να περπατήσεις), γιατί συνήθως η "ποιότητα" πάει μαζί με την ποσότητα:eleph::eleph:Άσε που πολλές γουρουνιές γίνονται βράδυ, οπότε ποιό τρέξιμο, εκεί την έκατσες και το πρωί είσαι κάπως....
Τώρα, τα ποτά είναι ένα θεματάκι γενικότερα:toast:

Gianna
14-04-11, 22:08
Αποδεχώμενος το γεγονος οτι είσαι ανθρωπος και έχεις ελαττώματα!!!:green::P
Ότι δεν σε σκοτώνει σε κάνει ποιο δυνατό!


:thumbup:

humanoid
14-04-11, 22:22
Εγω παλι σαβουρωνω 4-5 φορες την εβδομαδα ευκολα.μεσημερι,βραδυ δεν εχει σημασια η ωρα.. ουτε νιωθω τυψεις την επομενη μερα,απλα παω για δουλεια.
απλα φροντιζω γενικα να κραταω εναν κορμο..κραταω την πρωτεινη,ψηλα αρκετο υδατ. κ λιπαρα.
κ η ζυγαρια ανεβαινει πολυ αργα χωρις να λιπωνω ιδιαιτερα..αλλα κοιταω περισσοτερο καθρεπτη παρα ζυγαρια
ισως χωρις τις σαβουρες να ειχα κολησει καιρο τωρα

beefmeup
15-04-11, 01:17
Εγω παλι σαβουρωνω 4-5 φορες την εβδομαδα ευκολα.μεσημερι,βραδυ δεν εχει σημασια η ωρα.. ουτε νιωθω τυψεις την επομενη μερα,απλα παω για δουλεια.
απλα φροντιζω γενικα να κραταω εναν κορμο..κραταω την πρωτεινη,ψηλα αρκετο υδατ. κ λιπαρα.
κ η ζυγαρια ανεβαινει πολυ αργα χωρις να λιπωνω ιδιαιτερα..αλλα κοιταω περισσοτερο καθρεπτη παρα ζυγαρια
ισως χωρις τις σαβουρες να ειχα κολησει καιρο τωρα

+1 σε ολο το ποστ.

konna
15-04-11, 09:24
Τι γίνεται ομως όταν δεν σαβουριαζεις φαι αλλά πινεις το Βόσπορο?
Τόσους μήνες καθαρή ρε γαμώτο, προχτες ήπια παρα πολυ. Δεν ξερω τι σκεφτόμουν οταν επινα μισό κιλό κρασί, αλλα με χαλάρωσε πάρα πολυ και εκαμψε τις αντιστάσεις μου. Οπότε δεν ειχα συναίσθηση των πράξεων μου όταν ήπια άλλα 4 ποτήρια Haig.
:banghead::banghead:

Ακόμα τύψεις έχω..

eri_87
15-04-11, 13:36
Τι γίνεται ομως όταν δεν σαβουριαζεις φαι αλλά πινεις το Βόσπορο?
Τόσους μήνες καθαρή ρε γαμώτο, προχτες ήπια παρα πολυ. Δεν ξερω τι σκεφτόμουν οταν επινα μισό κιλό κρασί, αλλα με χαλάρωσε πάρα πολυ και εκαμψε τις αντιστάσεις μου. Οπότε δεν ειχα συναίσθηση των πράξεων μου όταν ήπια άλλα 4 ποτήρια Haig.
:banghead::banghead:

Ακόμα τύψεις έχω..

Εντάξει μη νιώθεις τύψεις... Δεν αλλάζει κάτι! Ό,τι έγινε, έγινε!!! Να το θυμάσαι την επόμενη φορά που θα πιεις... ;) Κάθε ένας έχει το αδύναμο σημείο του! Τί να κάνουμε....

beefmeup
15-04-11, 14:15
Τι γίνεται ομως όταν δεν σαβουριαζεις φαι αλλά πινεις το Βόσπορο?
Τόσους μήνες καθαρή ρε γαμώτο, προχτες ήπια παρα πολυ. Δεν ξερω τι σκεφτόμουν οταν επινα μισό κιλό κρασί, αλλα με χαλάρωσε πάρα πολυ και εκαμψε τις αντιστάσεις μου. Οπότε δεν ειχα συναίσθηση των πράξεων μου όταν ήπια άλλα 4 ποτήρια Haig.
:banghead::banghead:

Ακόμα τύψεις έχω..

σωπα καλε..
αυτα τα πινω για πρωινο αμα λαχει:green:

η αληθεια ειναι οτι σε κοβει το αλκοολ απτις προπονησεις κ δεν ειναι κ οτι καλυτερο για τον οργανισμο,αλλα μια στο τοσο ειναι οκ.

Gianna
15-04-11, 19:19
Αδέρφια, θέλω συμπαράσταση!!!:help: (ε, πήγαινε σε ψυχολόγο θα μου πείτε...) Η γουρουνιά της Παρασκευής ξαναχτύπησε με πολύ άγριες διαθέσεις!!! Πάει, την έκαψα την καλύτερα μέρα της εβδομάδας και θα μπω στο Σ/Κ με χάλια ψυχολογία!!:(

gym
15-04-11, 19:22
Αδέρφια, θέλω συμπαράσταση!!!:help: (ε, πήγαινε σε ψυχολόγο θα μου πείτε...) Η γουρουνιά της Παρασκευής ξαναχτύπησε με πολύ άγριες διαθέσεις!!! Πάει, την έκαψα την καλύτερα μέρα της εβδομάδας και θα μπω στο Σ/Κ με χάλια ψυχολογία!!:(

παρουσαααα!!!!!:green:

ΓΡΕΓΟΣ
15-04-11, 20:54
Αδέρφια, θέλω συμπαράσταση!!!:help: (ε, πήγαινε σε ψυχολόγο θα μου πείτε...) Η γουρουνιά της Παρασκευής ξαναχτύπησε με πολύ άγριες διαθέσεις!!! Πάει, την έκαψα την καλύτερα μέρα της εβδομάδας και θα μπω στο Σ/Κ με χάλια ψυχολογία!!:(


Γιάννα, διαφωνώ!!!
κάθε μέρα είναι μία νέα μέρα, γεμάτη προκλήσεις και ευκαιρίες!!!
Άδραξε την μέρα λοιπόν, και μην επιτρέπεις σε κάποια λάθη να σε αφήνουν πίσω...ότι έγινε, έγινε.Κοίτα μπροστά σου και όχι πίσω σου!(γνώμη μου). (ελπίζω να καταλαβαίνεις πως το λέω και τί εννοώ και να μην θεωρείς οτι σου κάνω κήριγμα).
:):welcome:

H ψυχολόγος της παρέας (gym), συμφωνεί??

SeXperT
15-04-11, 21:37
αυτο με το τσαι πολυ σοφο που ειπε ο Levrone, και θα το εφαρμοσω, γιατι κι εγω μετα το βραδινο cheat νιωθω οτι το χωνευω και ολη την επομενη μερα...

εγω προσωπικα παντως βαζω το cheat το βραδυ, και κοιταω να εχει 2πλασιες θερμιδες ωστε να καλυψει και το last meal του γιαουρτιου... :)

PEGY
16-04-11, 00:30
Μα η Παρασκευή είναι η καλύτερη μέρα για γουρουνιά! Επιβάλλεται θα έλεγα:P

Ακολουθούν δύο μέρες απολυτης ελευθερίας, χωρίς προγράμματα οπου μπορείς να επανέλθεις, ενώ αν την κάνεις τη γουρουνιά κάποια καθημερινή μετά, δεν σου φτάνουν όλα τα άλλα έχεις κ υποχρεώσεις να εκπληρώσεις. . .

Έ;

Gianna
16-04-11, 00:48
Γιάννα, διαφωνώ!!!
κάθε μέρα είναι μία νέα μέρα, γεμάτη προκλήσεις και ευκαιρίες!!!
Άδραξε την μέρα λοιπόν, και μην επιτρέπεις σε κάποια λάθη να σε αφήνουν πίσω...ότι έγινε, έγινε.Κοίτα μπροστά σου και όχι πίσω σου!(γνώμη μου). (ελπίζω να καταλαβαίνεις πως το λέω και τί εννοώ και να μην θεωρείς οτι σου κάνω κήριγμα).
:):welcome:

H ψυχολόγος της παρέας (gym), συμφωνεί??

[QUOTEPEGY
Μα η Παρασκευή είναι η καλύτερη μέρα για γουρουνιά! Επιβάλλεται θα έλεγα??[/QUOTE]

Ναι μωρέ, έχετε δίκιο, αλλά ξέρετε... σε παίρνει από κάτω. Anyway, thanks:thumbup: Ευτυχώς το έγκλημα διαπράχθηκε νωρίς και είχα χρόνο να το...επεξεργαστώ (και εγώ και το...στομάχι μου), πήγα και ένα θεατράκι με κάτι φίλους και είμαι καλύτερα.
Gym, τα φώτα σου!!! Νομίζω όλοι τα χρειαζόμαστε!!

Kaloutsikos
16-04-11, 00:50
Μα η Παρασκευή είναι η καλύτερη μέρα για γουρουνιά! Επιβάλλεται θα έλεγα:P

Ακολουθούν δύο μέρες απολυτης ελευθερίας, χωρίς προγράμματα οπου μπορείς να επανέλθεις, ενώ αν την κάνεις τη γουρουνιά κάποια καθημερινή μετά, δεν σου φτάνουν όλα τα άλλα έχεις κ υποχρεώσεις να εκπληρώσεις. . .

Έ;

Δυστυχώς πολύ από εδώ και το Σαββάτο το έχουν σαν μια καθημερινή!

Ax, γιατί να μην είναι κάθε Κυριακή, η Κυριακή του Πάσχα! :P

PEGY
16-04-11, 08:22
Ax, γιατί να μην είναι κάθε Κυριακή, η Κυριακή του Πάσχα! :P

Πολύ γελάω, φαντάζεσαι; τέλεια!!!!!!!!!!!:turtle:

Kaloutsikos
16-04-11, 12:12
Πολύ γελάω, φαντάζεσαι; τέλεια!!!!!!!!!!!:turtle:

:green::turtle:

sofos
23-04-11, 17:35
αυριο ειναι η πανελληνια μερα της σαβουρας :green::green: :turtle::turtle::turtle:

sTeLaKoS
23-04-11, 18:50
Προτείνω να κλειδωθεί εν όψη της αυριανής μέρας, τι λέτε;; :green: :turtle:

Titanium
23-04-11, 21:57
Προτείνω να κλειδωθεί εν όψη της αυριανής μέρας, τι λέτε;; :green: :turtle:

+1:green::green::green:
(Εγω το αλατοπιπέρωσα το κατσίκι πάντως και είναι έτυμο:green::green:.)

marvin
23-04-11, 22:13
Πολυ θα ηθελα να διαβασω αυριο τι θα γραφτει εδω!!!!!:green:

Titanium
23-04-11, 22:25
Πολυ θα ηθελα να διαβασω αυριο τι θα γραφτει εδω!!!!!:green:

Τίποτα......Όλοι τον Κινέζο θα κάνουν:chinese::green:

sofos
23-04-11, 22:35
αυριο θα μαζευτει μπολικο λιπος κ πρωτεινη μεσα σ ενα γευμα :green::green:

marvin
23-04-11, 22:41
Τίποτα......Όλοι τον Κινέζο θα κάνουν:chinese::green:

:rolf::rolf:Οπου δεις :chinese:παει να παει οτι εχει φαει του σκασμου!!!!!

Titanium
23-04-11, 22:46
:rolf::rolf:Οπου δεις :chinese:παει να παει οτι εχει φαει του σκασμου!!!!!

:thumbup::thumbup::thumbup:xaxaxaxa

Kaloutsikos
23-04-11, 23:08
:rolf::rolf:Οπου δεις :chinese:παει να παει οτι εχει φαει του σκασμου!!!!!

:green:

Το πάρτι ξεκινάει από σήμερα με την μαγειρίτσα! :green::green:

eri_87
23-04-11, 23:15
:green:

Το πάρτι ξεκινάει από σήμερα με την μαγειρίτσα! :green::green:

Το πάρτυ ξεκινάει από σήμερα με τσουρέκι σοκολάτας γεμιστό! :P :green:
Και συνεχίζεται αύριο... :turtle:

sofos
23-04-11, 23:16
Το πάρτυ ξεκινάει από σήμερα με τσουρέκι σοκολάτας γεμιστό! :P :green:
Και συνεχίζεται αύριο... :turtle:

εγω μεχρι στιγμης σημερα 1 σοκολατα,1 σοκοφρετα,1 παγωτο κ αυριο τιγκα στα τηγανητα κ καμια κολα :green: :turtle: :P

marvin
23-04-11, 23:29
:green:

Το πάρτι ξεκινάει από σήμερα με την μαγειρίτσα! :green::green:

Να γραψω τοτε οτι ηδη εχω δοκιμασει..απο το αρνι..αν ψηθηκε,μαγειριτσα ..να δω αν ειναι καλη...,συκωταρια τηγανιτη...αν ειναι ετοιμη..πατατες...!!!!!:P:P...αλλα απο κινεζο......:P ακομα αφαντος :P:P:P:P

Nosblos
24-04-11, 14:25
τα cheat meal εινα μεσα στο προγραμμα.....
το φαγητο καλος η κακος...ειναι μια απο τις απολαυσεις της ζωης...βεβαια ειναι στο χερι μας να την κανουμε υγιεινη απολαυση...
περα απο εκει...και μια φορα να ξεφυγουμε απο το προγραμμα δεν εγινε και κατι...
δεν ειμαστε ρομποτ...!!!
και στην τελικη φαγητο καταναλωνουμε....οχι ναρκωτικα..!!
;)

marvin
24-04-11, 14:58
:chinese ::chinese: :chinese: :chinese: :chinese: :chinese: :chinese: :chinese:

PEGY
24-04-11, 17:05
:chinese ::chinese: :chinese: :chinese: :chinese: :chinese: :chinese: :chinese:

Απ το στόμα μου το πήρες!!!!!!!!!!!!!

Είμαι απ τις τυχαιρές που το μόνο που τρώνε είναι αυγά κ σαλατούλα

αλλά έχει εξαφανιστεί κάθε είδος ζαχαροπλαστείου σε ακτίνα χιλιομέτρων!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

aprosektos
24-04-11, 17:10
Απ το στόμα μου το πήρες!!!!!!!!!!!!!

Είμαι απ τις τυχαιρές που το μόνο που τρώνε είναι αυγά κ σαλατούλα

αλλά έχει εξαφανιστεί κάθε είδος ζαχαροπλαστείου σε ακτίνα χιλιομέτρων!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
σε εμένα ξεφυτρώνουν σαν μανιτάρια το ένα διπλά στο άλλο

PEGY
24-04-11, 17:25
σε εμένα ξεφυτρώνουν σαν μανιτάρια το ένα διπλά στο άλλο

lucky you!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Εγώ φαίνεται υποτίμησα τις δυνάμεις μου. . . . . . .
:sneaky:

Titanium
24-04-11, 17:28
:chinese::chinese::chinese::chinese::chinese::chinese::chinese::chinese::inandout::inandout::inandout::inandout:

Stella
24-04-11, 17:53
Οκ......μετά από 2 μέρες ατελείιιιιιιιωτης σαβούρας και αφού έχω φτάσει περίπου τα 100 κιλά (έτσι νοιώθω), από αυριο ξεκινάω δίαιτα για να χάσω 45 κιλά!!!!:shock:
Το μόνο που με προβληματίζει είναι αν θα μπορέσω να σταματήσω να τρώω.....:banghead:

DimitrisT
24-04-11, 18:20
Θα σκασω..:unsure:

Stella
24-04-11, 18:23
Θα σκασω..:unsure:

...απλός & περιεκτικός!:green::green::green:

gym
24-04-11, 18:40
εγω τωρα να πω οτι χαιρομαι που εφαγα γαλοπουλα και πατατα κανονικα η θα με κραξετε κ θα ειμαι οφφ?



η αληθεια ειναι ζηλευω απο τη μια κ εχω βαλει στο ματι τα αμυγδαλα της μαμας μου αλλα εχε χαρη ο στοχος μου και ενα στοιχημα με τον εαυτο μου αλλιως....γρρρρρρρρρρρ!!!!!!!!

sofos
24-04-11, 18:42
εγω τωρα να πω οτι χαιρομαι που εφαγα γαλοπουλα και πατατα κανονικα η θα με κραξετε κ θα ειμαι οφφ?



η αληθεια ειναι ζηλευω απο τη μια κ εχω βαλει στο ματι τα αμυγδαλα της μαμας μου αλλα εχε χαρη ο στοχος μου και ενα στοιχημα με τον εαυτο μου αλλιως....γρρρρρρρρρρρ!!!!!!!!

τα αμυγδαλα δν ειναι cheat αρκει να μη φας πολλα...

DimitrisT
24-04-11, 18:44
...απλός & περιεκτικός!:green::green::green:

Η αληθεια ειναι οτι ειχα αρχισει να κανω μια λιστα με αυτα που κατεβασα σημερα...
Οταν ομως ειδα τι μακρυναρι εβγαινε(για τη λιστα λεω!:P ), πατησα delete! :green:

gym
24-04-11, 18:46
τα αμυγδαλα δν ειναι cheat αρκει να μη φας πολλα...

xaxaxaxa....ξερωω βρε...!απλα ο καθενας εχει βαλει τα στανταρ του στο τι ειναι τσιτ κ τι οχι...!!!!

Stella
24-04-11, 19:17
εγω τωρα να πω οτι χαιρομαι που εφαγα γαλοπουλα και πατατα κανονικα η θα με κραξετε κ θα ειμαι οφφ?



η αληθεια ειναι ζηλευω απο τη μια κ εχω βαλει στο ματι τα αμυγδαλα της μαμας μου αλλα εχε χαρη ο στοχος μου και ενα στοιχημα με τον εαυτο μου αλλιως....γρρρρρρρρρρρ!!!!!!!!

Eγώ σου βγάζω το καπέλο και σε παραδέχομαι!:thumbup:

gym
24-04-11, 19:20
Eγώ σου βγάζω το καπέλο και σε παραδέχομαι!:thumbup:

σιγα βρε...χαχα...κοιταξε...ολα ειναι θεμα μυαλου για μενα...!
πχ...οκ...μπορει καποιος να πει εισαι γερμανια κ δεν εχεις σουβλες...εχω αλλα πιστεψε με..
αλλα κ περσυ θυμαμαι ειχα παρει το κοτοπουλο μου να μου το ψησουν στα καρβουνα...το ρυζι μου το ειχα εγω ετοιμασει απο το σπιτι κ την σαλατα μου με αυστηρες εντολες μου την φτιαξανε...
απλα παντα υπαρχει ενας τροπος να κανεις αυτο που θες...

αν θες να φας,εννοειται το κανεις και το γουσταρεις ΑΛΛΑ να μην εχετε τυψεις μετα...αυτο ειναι το πιο σημαντικο...!
και πχ για σαβουρα που λεμε...την επομενη μερα...αν ειναι την αλλη μερα να υποφερω και να μην τρωω για να ξεπρηστω παει να πει οτι κατι δεν παει καλα...και μαλλον πρεπει να αλλξει κατι στο ολο προγραμμα!
:thumbup:

Kaloutsikos
24-04-11, 19:34
Nα φάμε βρόμικα αλλά όχι και σε σημείο να μην μπορούμε να περπατήσουμε.

Εγω το μεσημέρι έφαγα κατσίκι και διάφορα άλλα παχυντικά αλλα δεν έφαγα μέχρι σκασμού, και έτσι το απογευματινό μου ήταν τσουρέκι και στα καπάκια σοκολάτα!:green:
και τώρα απο εδώ και πέρα ξανά μπαίνω στο πρόγραμμα σιγά σιγά!:)

the_trooper
24-04-11, 19:48
Πωωω δεν ξέρω, αλλά αυτές οι σαβουρομέρες με κάνουν να εκτιμώ την καθαρή διατροφή. Το πρωινό ξεκίνησε ιδανικά με 50' αερόβιο και μετά πιτάκι βρώμης και ένα μήλο, αλλά από το μεσημερι και μετά έχουν κατέβει

3 κομμάτια στήθος κοτόπουλο (κανένα 300γρ σύνολο)
6-7 ντολμάδες
15 τσουρεκάκια (τα μικρά τραγανά), όχι αυτό που είναι σε στυλ ψωμιού το τεράστιο
15 καλιτσουνάκια (κρητικό γλυκό)
μισό κιλό χαλβά (ναι μου μύρισε :P )

Αισθάνομαι σαν να θέλω να εκραγώ. Έχασα και το γλυκό γιατί έχω βαρυστομαχιάσει άγρια και έχει μείνει το προφιτερόλ στο ψυγείο :P

Το ερώτημα είναι, από αύριο στο πρόγραμμα κανονικά ή να ρίξω λίγο τον υδατάνθρακα κι ας είμαι 15 κιλά κάτω από το ύψος μου και κάνω διατροφή-πρόγραμμα όγκου; :P

Υ.Γ. :chinese: :chinese: :chinese: :chinese: :chinese: :chinese:

magdaline
25-04-11, 00:07
@#$ω τ'αρνιά μ' τα πέτσινα, έσκασα :D

Giannistzn
25-04-11, 11:06
Αρνακι (γαλακτος! ηταν ονειρο, ελαχιστο λιπος) και κοτοπουλακι + ρυζακι.. Τα αλλα δεν με συγκινησαν :P

Gianna
25-04-11, 16:30
Το πάρτυ ξεκινάει από σήμερα με τσουρέκι σοκολάτας γεμιστό! :P :green:
Και συνεχίζεται αύριο... :turtle:

Ακριβώς!!!!

DimitrisT
25-04-11, 16:54
Αρνακι (γαλακτος! ηταν ονειρο, ελαχιστο λιπος) και κοτοπουλακι + ρυζακι.. Τα αλλα δεν με συγκινησαν :P

1 αρνι, 1 κοτοπουλο και λιγο ρυζι δηλαδη!
Ωραιος!! :P:P

Giannistzn
25-04-11, 19:39
1 αρνι, 1 κοτοπουλο και λιγο ρυζι δηλαδη!
Ωραιος!! :P:P

Χαχαχαχα οχι ρε συ ουτε καν! Μετα ουτε φουσκωμα δεν ειχα. Λιγα πραγματα.. Γενικα δεν ειμαι του φαγητου, τα γλυκα μας εχουν καταστρεψει (γι'αυτο τα εχω κοψει κι'ολας :P)

beefmeup
25-04-11, 19:40
τα γλυκα μας εχουν καταστρεψει

εσυ εισαι ο ανθρωπος μου:green::green::green:

Giannistzn
25-04-11, 19:43
εσυ εισαι ο ανθρωπος μου:green::green::green:

Να cheatαρουμε μαζι καμια μερα. Υποψην, οσον αφορα γλυκα, σταματαω οταν γεμισει το στομαχι και κοντευω να σκασω.. Δεν μπορω να φαω λιγο. Ή το ταψι ή τιποτα!

beefmeup
25-04-11, 19:44
εγω κραταω ενα οριο,αλλα θα μπορουσα να τρεφομαι αποκλειστικα κ μονο με γλυκα,χωρις τπτ αλλο..:turtle:

Giannistzn
25-04-11, 19:49
εγω κραταω ενα οριο,αλλα θα μπορουσα να τρεφομαι αποκλειστικα κ μονο με γλυκα,χωρις τπτ αλλο..:turtle:

Ανετοτατα.. Εγω δεν το ρισκαρω πλεον.. Μου ειχε φερει η μανα μου 1 κιλο σοκολατακια και τα τελειωσα σε 2 μερες.. Μαζι με λιγο παγωτο.. Και κατι αλλα ψιλα.. :green:

jannous44
25-04-11, 19:54
Υποψην, οσον αφορα γλυκα, σταματαω οταν γεμισει το στομαχι και κοντευω να σκασω.. Δεν μπορω να φαω λιγο. Ή το ταψι ή τιποτα!
:bowdown::bowdown::bowdown:

DimitrisT
25-04-11, 20:07
Να cheatαρουμε μαζι καμια μερα. Υποψην, οσον αφορα γλυκα, σταματαω οταν γεμισει το στομαχι και κοντευω να σκασω.. Δεν μπορω να φαω λιγο. Ή το ταψι ή τιποτα!

Εγω παλι μετα απο 2 παστες δεν αντεχω, μου ερχεται να ξερασω..
Απο την αλλη, μπορω ανετα να κατεβασω μια σουβλα κοκορετσι! :rolf:

Giannistzn
25-04-11, 20:09
Εγω παλι μετα απο 2 παστες δεν αντεχω, μου ερχεται να ξερασω..
Απο την αλλη, μπορω ανετα να κατεβασω μια σουβλα κοκορετσι! :rolf:

Τι ειναι αυτο? Θα τσιμπησουμε μονο? Με 2 παστες μενεις με τη γλυκα.. Θες και μια τουρτα μετα.. Ή 1-2 κρεπες ή καμια βαφλα με λευκη σοκολατα-πραλινα φραουλα και 2 μπαλες παγωτο.. Σλουρπ - δεν περιγραφω αλλο παω να φαω το κρεατακι μου..

DimitrisT
25-04-11, 20:14
Τι ειναι αυτο? Θα τσιμπησουμε μονο? Με 2 παστες μενεις με τη γλυκα.. Θες και μια τουρτα μετα.. Ή 1-2 κρεπες ή καμια βαφλα με λευκη σοκολατα-πραλινα φραουλα και 2 μπαλες παγωτο.. Σλουρπ - δεν περιγραφω αλλο παω να φαω το κρεατακι μου..

Να σου πω, μου εχουν μεινει τα 3/4 απο μια τουρτα cheesecake (ειναι και φρεσκια, την Παρασκευη την εφτιαξαν), ψηνεσαι να ανταλλαξουμε αυτο το ''κρεατακι'' ; :green:

the_trooper
25-04-11, 20:49
Nαι ρε διάολε, τα γλυκά είναι θάνατος. Γι' αυτό και τα Χριστούγεννα είναι η χειρότερη περίοδος μακραν..

Ένα τραπέζι με αλμυρα καλούδια να υπάρχει εγώ θα μείνω με το ρυζάκι/μακαρονάκι μου και το κοτοπουλάκι/γαλοπούλα/τόνο/πανγκάσιους μου, αν όμως υπάρχει και γλυκό στη μέση καταστρεφόμαστε.

Έχουν μείνει κάτι παϊδάκια, τα ανταλλάζω για καμια black forest :P

Giannistzn
25-04-11, 21:25
Να σου πω, μου εχουν μεινει τα 3/4 απο μια τουρτα cheesecake (ειναι και φρεσκια, την Παρασκευη την εφτιαξαν), ψηνεσαι να ανταλλαξουμε αυτο το ''κρεατακι'' ; :green:

Αν ετρωγα γλυκα θα ήμουν ηδη στο δρομο να ξερεις! Ψαρονεφρι ειχα :toast:

DimitrisT
25-04-11, 21:36
Αν ετρωγα γλυκα θα ήμουν ηδη στο δρομο να ξερεις! Ψαρονεφρι ειχα :toast:

Ερωτευτικα..:turtle::turtle:

konna
25-04-11, 21:43
Έκοψα τις σαβούρες όταν σταμάτησα το φαι της μαμάς μου. Και μάλιστα επειδή τώρα ετοιμάζομαι να πάω να φάω μαζί με τους δικούς μου, θα πάρω μαζί και το φαγητο μου σε ταπεράκι :)

Συνήθως όμως δεν είμαι τόσο γαιδούρα. Οταν είναι πιο προγραμματισμένο το δείπνο φροντίζω να πηγαίνω με ολόκληρο ταψί τσιπούρα ή μπάμιες στο φούρνο κλπ. Εχει το πλεονέκτημα ότι γυρίζω σπίτι μου με το ταψί πλυμένο απ τη μαμα.
(το χω ξαναπεί, παίζει να μαι η πιο τεμπέλα εδω μέσα)

Giannistzn
25-04-11, 21:52
Έκοψα τις σαβούρες όταν σταμάτησα το φαι της μαμάς μου. Και μάλιστα επειδή τώρα ετοιμάζομαι να πάω να φάω μαζί με τους δικούς μου, θα πάρω μαζί και το φαγητο μου σε ταπεράκι :)

Συνήθως όμως δεν είμαι τόσο γαιδούρα. Οταν είναι πιο προγραμματισμένο το δείπνο φροντίζω να πηγαίνω με ολόκληρο ταψί τσιπούρα ή μπάμιες στο φούρνο κλπ. Εχει το πλεονέκτημα ότι γυρίζω σπίτι μου με το ταψί πλυμένο απ τη μαμα.
(το χω ξαναπεί, παίζει να μαι η πιο τεμπέλα εδω μέσα)

Το ειχα κανει παλια.. Θελει γερα νευρα.. Αλλα και 1 στο τοσο, θελει να το ριχνεις εξω. Μην εισαι τοσο πιεσμενη. Εγω με τοση αυστηροτητα κρατησα 3-4 μηνες, και μετα χαλαρωσα.

gym
25-04-11, 21:57
το θεμα παιδια ομως δεν ειναι να εισαι στην τριχα και σωστος καποιυς μηνες...αλλα να εισαι σε μια διατροφη που να την αντεχεις και να σου αρεσει...να μην σου βγαζει πιεση...και ετσι να μην φτανουμε σε βουλιμικα επισοδια καθε φορα που κανουμε το νομιμο τσιτ να το πω ετσι...
εαν εισαι σε ισορροπημενη διατροφη αυτα δεν γινονται...
ε ναι θα φας ενα γλυκο μια στο τοσο...κατι διαφορετικο...αλλα οχι να πεφτουμε με τα μουτρα...
γνωμη μου!οι υπερβολες μονο υπερβολες θα φερουν!

Gianna
25-04-11, 23:01
Να cheatαρουμε μαζι καμια μερα. Υποψην, οσον αφορα γλυκα, σταματαω οταν γεμισει το στομαχι και κοντευω να σκασω.. Δεν μπορω να φαω λιγο. Ή το ταψι ή τιποτα!

Σας κοντράρω άνετα!!!:box:

Gianna
25-04-11, 23:03
Έκοψα τις σαβούρες όταν σταμάτησα το φαι της μαμάς μου. Και μάλιστα επειδή τώρα ετοιμάζομαι να πάω να φάω μαζί με τους δικούς μου, θα πάρω μαζί και το φαγητο μου σε ταπεράκι :)

Συνήθως όμως δεν είμαι τόσο γαιδούρα. Οταν είναι πιο προγραμματισμένο το δείπνο φροντίζω να πηγαίνω με ολόκληρο ταψί τσιπούρα ή μπάμιες στο φούρνο κλπ. Εχει το πλεονέκτημα ότι γυρίζω σπίτι μου με το ταψί πλυμένο απ τη μαμα.
(το χω ξαναπεί, παίζει να μαι η πιο τεμπέλα εδω μέσα)

Εγώ χθες καταστράφηκα ακριβώς επειδή έφαγα με τους δικούς μου!!! Αφού, όμως αυτοί το χάρηκαν, χαλάλι!!!

sofos
25-04-11, 23:04
το θεμα παιδια ομως δεν ειναι να εισαι στην τριχα και σωστος καποιυς μηνες...αλλα να εισαι σε μια διατροφη που να την αντεχεις και να σου αρεσει...να μην σου βγαζει πιεση...και ετσι να μην φτανουμε σε βουλιμικα επισοδια καθε φορα που κανουμε το νομιμο τσιτ να το πω ετσι...
εαν εισαι σε ισορροπημενη διατροφη αυτα δεν γινονται...
ε ναι θα φας ενα γλυκο μια στο τοσο...κατι διαφορετικο...αλλα οχι να πεφτουμε με τα μουτρα...
γνωμη μου!οι υπερβολες μονο υπερβολες θα φερουν!

αμα δεν εχεις myofusion πεφτεις στα γλυκα :P:P αν εχεις myo και διπλα σου γλυκο,παρατας το γλυκο κ πινεις ενα σκουπ myo και σε φευγει η επιθυμια :P:P

gym
25-04-11, 23:06
αμα δεν εχεις myofusion πεφτεις στα γλυκα :P:P αν εχεις myo και διπλα σου γλυκο,παρατας το γλυκο κ πινεις ενα σκουπ myo και σε φευγει η επιθυμια :P:P

το οτι μια πρωτεινη ομως ειναι τοσοοο γλυκια δεν σε βαζει σε υποαψιες?εγω παντως τις κραταω μακρια μου....
αλλα θα μου πεις τωρα απο ενα γλυκο καλυτερη η μυο....περι ορεξεως...:green:

sofos
26-04-11, 00:24
το οτι μια πρωτεινη ομως ειναι τοσοοο γλυκια δεν σε βαζει σε υποαψιες?εγω παντως τις κραταω μακρια μου....
αλλα θα μου πεις τωρα απο ενα γλυκο καλυτερη η μυο....περι ορεξεως...:green:

γιατι τις κρατας μακρια σου?δε σ αρεσουν να ναι πολυ γλυκιες κ ετσι? :P

deluxe
26-04-11, 01:14
Ενα τριημερο σπαταλης.. Δε θελω να το σκεφτομαι! Ακομα δε μπορω να χωνεψω αυτα που εφαγα πριν λιγες ωρες! Αμετρητα σιροπιαστα, τουρτες, γλυκα και κοκορετσια! Εβαλα 1,5 κιλο σε 3 ημερες!! :( :(

Δε μπορουσα να σταματησω να τρωω.. Καθε φορα τα ιδια μετα απο 1-2 μηνες καλης διατροφης!

magdaline
26-04-11, 02:09
Ενα τριημερο σπαταλης.. Δε θελω να το σκεφτομαι! Ακομα δε μπορω να χωνεψω αυτα που εφαγα πριν λιγες ωρες! Αμετρητα σιροπιαστα, τουρτες, γλυκα και κοκορετσια! Εβαλα 1,5 κιλο σε 3 ημερες!! :( :(

Δε μπορουσα να σταματησω να τρωω.. Καθε φορα τα ιδια μετα απο 1-2 μηνες καλης διατροφης!
ντον'τ γουορι, εγω εδω κ 10 μέρες σαβουρες τρωω, αλλα παω γ τρεξιμο, κανω ποδηλατο.:green:

gym
26-04-11, 07:03
γιατι τις κρατας μακρια σου?δε σ αρεσουν να ναι πολυ γλυκιες κ ετσι? :P
απλα σου λεω βρεεεε.....αυτη η γλυκα λες να ειναι τοσο καθαρη να το πω ετσι σε σχεση πχ με μια αγευστη αλλη πρωτεινη?ε...κατι θα ριχνουν μεσα να φερει γλυκα...εγω αν παρω ξανα πρωτεινη μονο αγευστη...αυτο σου λεω...οσο πιο αγευστο τοσο το καλυτερο...για μενα ετσι....εσυ αμα θες παρε αυτην καλε...:P


Ενα τριημερο σπαταλης.. Δε θελω να το σκεφτομαι! Ακομα δε μπορω να χωνεψω αυτα που εφαγα πριν λιγες ωρες! Αμετρητα σιροπιαστα, τουρτες, γλυκα και κοκορετσια! Εβαλα 1,5 κιλο σε 3 ημερες!! :( :(

Δε μπορουσα να σταματησω να τρωω.. Καθε φορα τα ιδια μετα απο 1-2 μηνες καλης διατροφης!

κοιτα...1,5 κιλο λιπους δεν θα ειναι...απλα πρηστηκες φανταζομαι γιατι τα εφαγες ολα μαζι...
τωρα ξεκινα παλι διατροφουλα σωστα πραγματα κ οχι με υπερβολες για να μην φτασεις παλι στο σημειο που λες μετα απο ενα δυο μηνες καλης προσπαθειας,να φας τοσο και να
νιωθεις τυψεις....απλα να λες...τα εφαγα γιατι το ηθελα και τελος..παμε παρακατω!;)

gym
26-04-11, 07:05
ντον'τ γουορι, εγω εδω κ 10 μέρες σαβουρες τρωω, αλλα παω γ τρεξιμο, κανω ποδηλατο.:green:

μα πως μπορειτε να τρωτε σαβουρα και να κανετε προπονηση?οχι οτι ειναι κακο η το κατακρινω...εγω παντως οταν κανω προπονηση,νιωθω τοσο ομορφα που δεν μου παει καν η σκεψη να φαω κατι....λειτουργει και σαν σαβουροδιωχτης..χαχαχα:green::green:
αντιθετως αν δεν κανω προπονηση,νιωθω τυψεις και ειμαι πιο ανοιχτη να το πω ετσι σε πειρασμους αλλα και παλι εχω βρει κολπα να ειμαι σωστη....:green::green::green:

hlias102
26-04-11, 10:25
2.5 κιλά σε 3 μέρες είναι καλά?χαχα
Χθες από τις τύψεις καβάλησα το ποδήλατο και πήρα τους δρόμους.30 χλμ έκανα:)
Πιστεύω μέχρι το Σάββατο θα επανέλθω.
Γιατί την ΚΥριακή ακολουθεί 1Μαιά:shock::green::green::green:

Spyrous
26-04-11, 10:48
Εγω την κυριακη για να καταλαβεται ποσο εφαγα φορτοσα 3 κιλα ΜΟΝΟ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΕΤΣΙ:green::green: 0αχ0α0χ0αχ0α0χ0α0χ0αχ0 αλλα ντα3ι μετα τρι3ιματακι και γυμναστικη χ8ες δεφτερα παλι ειχαμε τραπεζι εφαγα σαλατες πολυ εβλεπα κρεας και με ερχοταν εμετος... Σημερα ανεβηκα ζυγαρια 75.6 ντα3ι και σημερα μια σαλατουλα το μεσημερακι για να στρωσει το στομαχι και επανερχομαστε αμμεσα στα κιλα μας...
ΕΡΧΕΤΑΙ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ:thumbup:

konna
26-04-11, 10:52
Το ειχα κανει παλια.. Θελει γερα νευρα.. Αλλα και 1 στο τοσο, θελει να το ριχνεις εξω. Μην εισαι τοσο πιεσμενη. Εγω με τοση αυστηροτητα κρατησα 3-4 μηνες, και μετα χαλαρωσα.

Η πλάκα είναι ότι δεν νιώθω καθόλου πιεσμένη. Και νιώθω ότι τους κάνω καλό γιατί τους δείχνω έμπρακτα πως ειναι νόστιμες οι μπάμιες χωρίς 2 κιλά λάδι απο πανω. Ειναι μεγάλοι άνθρωποι και πρέπει αυτοι, περισσότερο απο μένα να προσέχουν. Ειδικά ο πατέρας μου που εχει κάπως αυξημένο ζάχαρο.

PEGY
26-04-11, 11:10
Νομίζω πως για το φαγητό με τους γονείς πρέπει να ανοίξουμε καινούριο τόπικ, έχω πολλάααααααααααα να πω.

Εμένα οι δικοί μου νομίζουν πως έχω μπλέξει σε αίρεση χι χι χι!!!!!!!!!!

ippokratis
26-04-11, 13:03
Το δικό μου "πρόβλημα" με τη "σαβούρα" είναι ότι αυτά που μου αρέσουν και δεν μπορώ να αντισταθώ είναι και δεν είναι "σαβούρα".
Δηλαδή, junk food,πίτσες σουβλάκια,σοκολάτες,κρέπες κλπ κλπ δεν μπορώ ούτε να τα δω,δεν τα έτρωγα βασικά-ειδικά τις σοκολάτες-ούτε πριν ψαχτώ με βάρη,διατροφές και τα σχετικά.
Το "πρόβλημα" έρχεται όταν βλέπω το γαλακτομπούρεκο που έχει φτιάξει η γιαγιά μου με βουτυράκι πρόβειο χωριάτικο και μπορώ να φάω όλο το ταψί,το κοκκινιστό αρνάκι-κατσικάκι φουλ στη σάλτσα και τις πατάτες/μακαρόνια, κάτι φοβερές τυρόπιτες,κολοκυθόπιτες κλπ και το κρασάκι που συνδιάζεται με όλα τα πραπάνω και μπορώ να πιω κανά μισόκιλο εύκολα:toast:
είναι όλα σπιτικά μεν αλλά μου "χαλάνε" το πλάνο γιατί ξεπετάγονται μπροστά μου συχνά και απρόβλεπτα κι έτσι φυσικά δεν γίνεται πχ να ορίσω τσιτ μέρα την κυριακή όταν το φρέσκο γαλακτομπουρεκάκι έχει φτιαχτεί την τετάρτη:unsure::green:

arisfwtis
26-04-11, 13:22
δν εχει σημασια που ειναι σπιτικα απλα εισαι σιγουρος/η οτι τα υλικα ειναι αγνα

παλι τσιτ ειναι ειδικα γαλακτομπουρεκα τυροπιτες κλπ

ippokratis
26-04-11, 13:36
το ξέρω ότι τσιτ είναι κι αυτά,απλά λέω ότι εμένα αυτά με δυσκολέουν να τα αποφύγω όπως πχ άλλοι δυσκολεύονται να αποφύγουν τις σοκολάτες ή τα πιτόγυρα :)

DimitrisT
26-04-11, 13:38
μου "χαλάνε" το πλάνο γιατί ξεπετάγονται μπροστά μου συχνά και απρόβλεπτα κι έτσι φυσικά δεν γίνεται πχ να ορίσω τσιτ μέρα την κυριακή όταν το φρέσκο γαλακτομπουρεκάκι έχει φτιαχτεί την τετάρτη:unsure::green:

Α γεια σου! Χθες, και ενω ειχα βγαλει και το γιαουρτακι μου να ζεσταθει,ακουω τη μανα μου : Ελα αγορι μου να φαμε!
Παω στην τραπεζαρια και βλεπω τυρια,αρνι,πιτες,κοκορετσι και αλλα κοψιδια αχνιστα αχνιστα! Ε ενταξει.. :oops:
Γι'αυτο και εγω εφυγα σημερα και ηρθα σπιτι μου!

ippokratis
26-04-11, 13:51
χεχε έτσι είναι αυτά,άντε να αντισταθείς στα κοψίδια,σωστή η λύση σου,τουλάχιστον να μην είσαι κοντά τους!

eri_87
26-04-11, 14:13
Κι εγώ με γλυκά έκανα Πάσχα! :green: Αλλά εντάξει, έχω κάνει κ πολύ χειρότερα... :chinese:


εγω κραταω ενα οριο,αλλα θα μπορουσα να τρεφομαι αποκλειστικα κ μονο με γλυκα,χωρις τπτ αλλο..:turtle:
Καλά σε είχα συμπαθήσει εγώ από την αρχή... :green: Σε καταλαβαίνω απόλυτα!!! Αμα βάλεις δίπλα και κανένα αρτοσκεύασμα κάνεις το ΤΕΛΕΙΟ ΓΕΥΜΑ για μένα!!! :P:turtle::turtle::turtle:
Σταλήθεια δε θέλω καθόλου φαγητό... Γίνεται; :green:


μα πως μπορειτε να τρωτε σαβουρα και να κανετε προπονηση?οχι οτι ειναι κακο η το κατακρινω...εγω παντως οταν κανω προπονηση,νιωθω τοσο ομορφα που δεν μου παει καν η σκεψη να φαω κατι....λειτουργει και σαν σαβουροδιωχτης..χαχαχα:green::green:
αντιθετως αν δεν κανω προπονηση,νιωθω τυψεις και ειμαι πιο ανοιχτη να το πω ετσι σε πειρασμους αλλα και παλι εχω βρει κολπα να ειμαι σωστη....:green::green::green:

Έτσι ακριβώς κι εγώ νιώθω... ή θα κάνω γυμναστική-διατροφή ή τίποτα! :( Αλλά προσπαθώ τώρα να κάνω γυμναστική ακόμα κι όταν σαβουριάζω γιατί γίνεται συχνά και δε θέλω να σταματάω τη γυμναστική! :P Κάπως αρχίζω να το ρυθμίζω...

gym
26-04-11, 14:20
Κι εγώ με γλυκά έκανα Πάσχα! :green: Αλλά εντάξει, έχω κάνει κ πολύ χειρότερα... :chinese:


Καλά σε είχα συμπαθήσει εγώ από την αρχή... :green: Σε καταλαβαίνω απόλυτα!!! Αμα βάλεις δίπλα και κανένα αρτοσκεύασμα κάνεις το ΤΕΛΕΙΟ ΓΕΥΜΑ για μένα!!! :P:turtle::turtle::turtle:
Σταλήθεια δε θέλω καθόλου φαγητό... Γίνεται; :green:



Έτσι ακριβώς κι εγώ νιώθω... ή θα κάνω γυμναστική-διατροφή ή τίποτα! :( Αλλά προσπαθώ τώρα να κάνω γυμναστική ακόμα κι όταν σαβουριάζω γιατί γίνεται συχνά και δε θέλω να σταματάω τη γυμναστική! :P Κάπως αρχίζω να το ρυθμίζω...

προσπαθησε να θυμασαι ΠΑΝΤΑ οτι οταν κανεις προπονηση,κανεις κατι για σενα...για τον εαυτο σου κ μονο....εχεις εναν στοχο...τελος...οταν πας κ τρως (δεν θα πω σαβουρες...,θα πω..)ανθυγειινα πραγματα,τοτε σκεψου οτι κανεις κακο στο σωμα σου το οποιο το αγαπαμε...

και σιγα σιγα θα συνηθισεις...ειναι δυσκολο στην αρχη κ αν εχεις ενα περιβαλλον που δεν σε στηριζει,αλλα εξαρταται ποσο πολυ το θες...;);)

eri_87
26-04-11, 14:30
προσπαθησε να θυμασαι ΠΑΝΤΑ οτι οταν κανεις προπονηση,κανεις κατι για σενα...για τον εαυτο σου κ μονο....εχεις εναν στοχο...τελος...οταν πας κ τρως (δεν θα πω σαβουρες...,θα πω..)ανθυγειινα πραγματα,τοτε σκεψου οτι κανεις κακο στο σωμα σου το οποιο το αγαπαμε...

και σιγα σιγα θα συνηθισεις...ειναι δυσκολο στην αρχη κ αν εχεις ενα περιβαλλον που δεν σε στηριζει,αλλα εξαρταται ποσο πολυ το θες...;);)

Δε παίζει αυτό το σενάριο για μένα Ελένη μου... Θεωρώ τη γυμναστκή σαν ένα κομμάτι της καθημερινότητάς μου που απλά με το καιρό θα φέρει κ ένα αποτέλεσμα. Δε ζω (πλεον) περιμένοντας γιαυτό το αποτέλεσμα! Όσο για τη διατροφή, τα έχουμε πει... Αν απλά τρώω με μέτρο θα είμαι ευχαριστημένη! Σκοπός είναι να ζούμε με τον τρόπο που μας ευχαριστεί! (ο καθένας για τον εαυτό του) ;)

konna
26-04-11, 14:31
προσπαθησε να θυμασαι ΠΑΝΤΑ οτι οταν κανεις προπονηση,κανεις κατι για σενα...για τον εαυτο σου κ μονο....εχεις εναν στοχο...τελος...οταν πας κ τρως (δεν θα πω σαβουρες...,θα πω..)ανθυγειινα πραγματα,τοτε σκεψου οτι κανεις κακο στο σωμα σου το οποιο το αγαπαμε...

και σιγα σιγα θα συνηθισεις...ειναι δυσκολο στην αρχη κ αν εχεις ενα περιβαλλον που δεν σε στηριζει,αλλα εξαρταται ποσο πολυ το θες...;);)

Πωπω ναι!! Αυτό με το περιβάλλον που θεωρεί και "ισορροπημένη διατροφή" το να τρως σοκολάτες και γλυκά κάθε δεύτερη μέρα!!!
Χτες ήρθε ένας φίλος με μια σοκολάτα και με πίεζε να τη φάω κιόλας!! Αφού έβλεπε πως δεν ενέδωσα σχολιάζει: "ελα μωρέ μην κάνεις ΑΚΡΟΤΗΤΕΣ!!" :banghead::banghead::banghead: Τελικά την έφαγε μόνος του :P

gym
26-04-11, 14:33
Δε παίζει αυτό το σενάριο για μένα Ελένη μου... Θεωρώ τη γυμναστκή σαν ένα κομμάτι της καθημερινότητάς μου που απλά με το καιρό θα φέρει κ ένα αποτέλεσμα. Δε ζω (πλεον) περιμένοντας γιαυτό το αποτέλεσμα! Όσο για τη διατροφή, τα έχουμε πει... Αν απλά τρώω με μέτρο θα είμαι ευχαριστημένη! Σκοπός είναι να ζούμε με τον τρόπο που μας ευχαριστεί! (ο καθένας για τον εαυτό του) ;)

εννοειται οτι θα εχεις αποτελεσμα...δεν το συζηταμε....εδω αλλοι τρωνε μονο σαβουρες κ θα δεις καποιο σημαδι επανω τους που δειχνει γυμναστικη...και δεν θα δεις εσυ που και κανεις προπονηση και διατροφη...τωρα ενταξει που κ που κατι που σε ευχαριστει εφοσον σε ευχαριστει καιδ εν σε γεμιζει τυψεις,ειναι κατανοητο....
ο καθενας εχει τον τροπο του....συμφωνω!

gym
26-04-11, 14:35
Πωπω ναι!! Αυτό με το περιβάλλον που θεωρεί και "ισορροπημένη διατροφή" το να τρως σοκολάτες και γλυκά κάθε δεύτερη μέρα!!!
Χτες ήρθε ένας φίλος με μια σοκολάτα και με πίεζε να τη φάω κιόλας!! Αφού έβλεπε πως δεν ενέδωσα σχολιάζει: "ελα μωρέ μην κάνεις ΑΚΡΟΤΗΤΕΣ!!" :banghead::banghead::banghead: Τελικά την έφαγε μόνος του :P

μηπως ο φιλος σου δεν κανει γυμαστικη κ εχεις εσυ καλυτερο σωμα?εχω δει αρκετα για υτο το λεω αυτο...
αν δεν θες(που δεν ηθελες)μην το φας...
εγω ευτυχως εχω καταφερει να προσαρμοζομαι και στο περιβαλλον που ειμαι πλεον...

εχω κουβαλησει κ εχω κουβαλησει ταπερακια....μεχρι και σε αεροπλανο εβγαλα αυγα και εφαγα...χααχαχ(δεν θα ηθελα να ημουν στην θεση του διπλανου και του παραδιπλανου και παει λεγοντας...χαχαχα)

magdaline
27-04-11, 01:18
μα πως μπορειτε να τρωτε σαβουρα και να κανετε προπονηση?οχι οτι ειναι κακο η το κατακρινω...εγω παντως οταν κανω προπονηση,νιωθω τοσο ομορφα που δεν μου παει καν η σκεψη να φαω κατι....λειτουργει και σαν σαβουροδιωχτης..χαχαχα:green::green:
αντιθετως αν δεν κανω προπονηση,νιωθω τυψεις και ειμαι πιο ανοιχτη να το πω ετσι σε πειρασμους αλλα και παλι εχω βρει κολπα να ειμαι σωστη....:green::green::green:

πέρισυ το πάσχα έφαγα μόνο λίγη γέμιση κ σαλάτα και δν το φχαριστήθηκα καθόλου οπότε φέτος είπα αφού κάνω διιατροφή αυστηρή όλο τον υπόλοιπο χρόνο να το γιορτάσω. Προπόνηση κάνω όχι από τύψεις αλλά απο συνήθεια και εδώ στο νησί μ αρέσει να πηγαίνω για ποδήλατο στα βουνά κ τη παραλιακή :turtle::turtle:

gym
27-04-11, 07:21
πέρισυ το πάσχα έφαγα μόνο λίγη γέμιση κ σαλάτα και δν το φχαριστήθηκα καθόλου οπότε φέτος είπα αφού κάνω διιατροφή αυστηρή όλο τον υπόλοιπο χρόνο να το γιορτάσω. Προπόνηση κάνω όχι από τύψεις αλλά απο συνήθεια και εδώ στο νησί μ αρέσει να πηγαίνω για ποδήλατο στα βουνά κ τη παραλιακή :turtle::turtle:

σε καταλαβαινω....
ειναι ωραιο να μην σε επηρεαζει η ''σαβουρα''....
εισαι τυχερη που εισαι σε νησι να κανεις προπονηση σε βουνο κ παραλια...:thumbup:

psonara
27-04-11, 17:54
Να cheatαρουμε μαζι καμια μερα. Υποψην, οσον αφορα γλυκα, σταματαω οταν γεμισει το στομαχι και κοντευω να σκασω.. Δεν μπορω να φαω λιγο. Ή το ταψι ή τιποτα!

καλησπερα και χρονια πολλα σε ολη τηνπαρεα!εγω μετα απο ενα χρονο καλης διατροφης εδω και ενα μηνα εχω φερει τα πανω κατω στο στομαχι μου!ανω πασχα εδω και ενα μηνα!ειμαι της αποψης του γιαννη η' ολα η' τιποτα!ειδικα στα γλυκα εχω μια ιδιαιτερη αδυναμια!αντε να δουμε πως θα ξαναμπουμε σε σειρα!βασικα εγω εκανα καταχρηση στο ψωμι και στα γλυκα και οχι τοσο στοκρεας!4 κιλα σε 1 μηνα!χαλια μαυρα!!!!!!!!!!

-beba-
27-04-11, 20:38
Eγώ έφαγα πολύ λίγο κατσικάκι (δεν μου αρέσει), ελάχιστη μαγειρίτσα(ούτε αυτή μου αρέσει), καθόλου τσουρέκι (μου αρέσει πολύ), λίγα κουλουράκια (και αυτά μου αρέσουν)........................αλλά η μεγάλη μου αμαρτία ήταν που έφαγα 4 πιτα-γύρο τη μεγάλη βδομάδα. Είχα παρα πολύ καιρό να φάω πιτα-γύρω...................................

Θα προσευχηθώ πρώτον να με συγχωρέσει ο Θεός που έφαγα πιτα-γύρω τη μεγάλη βδομάδα και δεύτερον να μην παχύνω....:turtle::turtle::turtle:

teo18480
27-04-11, 21:22
εγω πολυ ψωμι ρε παιδια,αλλα απο δευτερα τα κεφαλια μεσα!!!

gym
27-04-11, 21:27
Eγώ έφαγα πολύ λίγο κατσικάκι (δεν μου αρέσει), ελάχιστη μαγειρίτσα(ούτε αυτή μου αρέσει), καθόλου τσουρέκι (μου αρέσει πολύ), λίγα κουλουράκια (και αυτά μου αρέσουν)........................αλλά η μεγάλη μου αμαρτία ήταν που έφαγα 4 πιτα-γύρο τη μεγάλη βδομάδα. Είχα παρα πολύ καιρό να φάω πιτα-γύρω...................................

Θα προσευχηθώ πρώτον να με συγχωρέσει ο Θεός που έφαγα πιτα-γύρω τη μεγάλη βδομάδα και δεύτερον να μην παχύνω....:turtle::turtle::turtle:

:rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf:
θεα :bowdown::bowdown::bowdown:

TRIANTAFYLLOU
27-04-11, 21:30
Eγώ έφαγα πολύ λίγο κατσικάκι (δεν μου αρέσει), ελάχιστη μαγειρίτσα(ούτε αυτή μου αρέσει), καθόλου τσουρέκι (μου αρέσει πολύ), λίγα κουλουράκια (και αυτά μου αρέσουν)........................αλλά η μεγάλη μου αμαρτία ήταν που έφαγα 4 πιτα-γύρο τη μεγάλη βδομάδα. Είχα παρα πολύ καιρό να φάω πιτα-γύρω...................................

Θα προσευχηθώ πρώτον να με συγχωρέσει ο Θεός που έφαγα πιτα-γύρω τη μεγάλη βδομάδα και δεύτερον να μην παχύνω....:turtle::turtle::turtle:
α ρε μπέμπα με τρόμαξες με αυτο το πόστ αλλα ηρέμησα μόλις ξαναδιάβασα και διαπίστωσα πως έκανα λάθος στο γράμμα μπέρδεψα το τ με το π στην λέξη πίτα γύρο , αλλα όλα καλα δικό μου το λάθος :P:P:P:P:turtle::turtle:

δεν νομίζω να παθαίνει κανείς κάτι αν φάει με μέτρο ότι του αρέσει και λέω με μέτρο γιατι όταν κάποιος δεν συνηθίζει να τρώει τέτοια λιπαρα και κάνει γενικα σωστη διατροφή , μπορεί να τον χαλάσουν και να κάτσουν βαρια στο στομάχι , εγω προσωπικα τα τιμώ όλα τα πασχαλινα εδέσματα , άλλωστε το αρνί το σούβλησα με τα χεράκια μου και ήταν αδύνατο να μην τσιμπολογάω με το πηρούνι κατα την διάρκεια της περιστροφής :food::food:

gym
27-04-11, 21:32
α ρε μπέμπα με τρόμαξες με αυτο το πόστ αλλα ηρέμησα μόλις ξαναδιάβασα και διαπίστωσα πως έκανα λάθος στο γράμμα μπέρδεψα το τ με το π στην λέξη πίτα γύρο , αλλα όλα καλα δικό μου το λάθος :P:P:P:P:turtle::turtle:

δεν νομίζω να παθαίνει κανείς κάτι αν φάει με μέτρο ότι του αρέσει και λέω με μέτρο γιατι όταν κάποιος δεν συνηθίζει να τρώει τέτοια λιπαρα και κάνει γενικα σωστη διατροφή , μπορεί να τον χαλάσουν και να κάτσουν βαρια στο στομάχι , εγω προσωπικα τα τιμώ όλα τα πασχαλινα εδέσματα , άλλωστε το αρνί το σούβλησα με τα χεράκια μου και ήταν αδύνατο να μην τσιμπολογάω με το πηρούνι κατα την διάρκεια της περιστροφής :food::food:

:rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf:

καλα εσυ εισαι απο αλλο πλανητη....ακου τι διαβασε ρεεεεεεεεεεεεεεειιιιιιιιιιιι
χααχαχαχχαχααχ

TRIANTAFYLLOU
27-04-11, 23:53
:rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf:

καλα εσυ εισαι απο αλλο πλανητη....ακου τι διαβασε ρεεεεεεεεεεεεεεειιιιιιιιιιιι
χααχαχαχχαχααχ


μάλλον καταράχτη έχω στα μάτια και εσύ κοροιδεύεις , ντροπηηηηηηηηη!!! και μάλιστα την είπα την αμαρτία μου ότι το διάβασα λάθος , αν δηλαδή ενω ίσχυε δεν το έλεγα θα ήμουν το καλό και ηθικό παιδί και τώρα που το είπα είμαι ο σάτυρος , εγω πάντως είμαι της άποψης πως η ειλικρήνεια είναι σημαντικότερο πρωτέρημα .

αλλα θα βάλω γυαλια μου φαίνετε να είμαι και πιο σοφιστικέ και να μην κάνω γκάφες , γιατι εσείς στην γωνία με περιμένετε:P:P:P:P:P

gym
28-04-11, 00:18
μάλλον καταράχτη έχω στα μάτια και εσύ κοροιδεύεις , ντροπηηηηηηηηη!!! και μάλιστα την είπα την αμαρτία μου ότι το διάβασα λάθος , αν δηλαδή ενω ίσχυε δεν το έλεγα θα ήμουν το καλό και ηθικό παιδί και τώρα που το είπα είμαι ο σάτυρος , εγω πάντως είμαι της άποψης πως η ειλικρήνεια είναι σημαντικότερο πρωτέρημα .

αλλα θα βάλω γυαλια μου φαίνετε να είμαι και πιο σοφιστικέ και να μην κάνω γκάφες , γιατι εσείς στην γωνία με περιμένετε:P:P:P:P:P


ετσι...να φυλας τα νωτα σου λιακο...ετσι ειναι αυτα....!!!!μουχαχαχαχα....:green::green::green:

το αθωο το παιδι βρε...χαχαχαχαχα....

marvin
28-04-11, 00:31
[/COLOR]


ετσι...να φυλας τα νωτα σου λιακο...ετσι ειναι αυτα....!!!!μουχαχαχαχα....:green::green::green:

το αθωο το παιδι βρε...χαχαχαχαχα....

Βρε Ελενη ..ντροπη να κατηγορεις..αδικα τον ανθρωπο....!!!!!:rolf::rolf:

gym
28-04-11, 00:33
Βρε Ελενη ..ντροπη να κατηγοριες..αδικα τον ανθρωπο....!!!!!:rolf::rolf:

σορρυ μμ....εχεις δικιο....λιακο τι να πω...εχω μεινει σπιτσλες...
:unsure::unsure::unsure::unsure::unsure::unsure:


:P:P:P:P:P:P

TRIANTAFYLLOU
28-04-11, 01:10
Βρε Ελενη ..ντροπη να κατηγορεις..αδικα τον ανθρωπο....!!!!!:rolf::rolf:


παιδια είναι και παιδεύονται νικολέτα τι να πείς , ένα λάθος έκανα και επειδη δεν σκεύτομαι έτσι εγω σοκαρίστηκα , :Pλέω τι διαβάζουν εδω τα μπιρμπιλωτά μου μάτια , αλλα αμέσως ηρέμησα κάνοντας μια εκτενέστερη ανάγνωση και προσεκτικη και αποκατέστησα την ηρεμία μου .:rolf::rolf:

η ελενίτσα όμως δεν σηκώνει μύγα στο σπαθί που λένε και αμέσως πήγε να μου χαλάσει την διαγωγή :P:P:P

σορρυ μμ....εχεις δικιο....λιακο τι να πω...εχω μεινει σπιτσλες...αυτο τώρα τι σημαίνει , απλα ρωτάω μην δώσω πάλι καμια περίεργη ερμηνεία και παρεξηγηθώ , σας πήρα απο φόβο πλέον :P:P

TRIANTAFYLLOU
28-04-11, 01:14
[/COLOR]


ετσι...να φυλας τα νωτα σου λιακο...ετσι ειναι αυτα....!!!!μουχαχαχαχα....:green::green::green:

το αθωο το παιδι βρε...χαχαχαχαχα....


ωχ αμα φτάσω να φυλάω τα νώτα μου και απο τις γυναίκες πάει την κάτσαμε την βάρκα , το μόνο που παθαίνω όταν μιλάω με γυναίκα κοκκινίζω απο ντροπή :P:P:P:P:P:turtle::turtle::turtle:

gym
28-04-11, 07:35
παιδια είναι και παιδεύονται νικολέτα τι να πείς , ένα λάθος έκανα και επειδη δεν σκεύτομαι έτσι εγω σοκαρίστηκα , :Pλέω τι διαβάζουν εδω τα μπιρμπιλωτά μου μάτια , αλλα αμέσως ηρέμησα κάνοντας μια εκτενέστερη ανάγνωση και προσεκτικη και αποκατέστησα την ηρεμία μου .:rolf::rolf:

η ελενίτσα όμως δεν σηκώνει μύγα στο σπαθί που λένε και αμέσως πήγε να μου χαλάσει την διαγωγή :P:P:P
αυτο τώρα τι σημαίνει , απλα ρωτάω μην δώσω πάλι καμια περίεργη ερμηνεία και παρεξηγηθώ , σας πήρα απο φόβο πλέον :P:P


ωχ αμα φτάσω να φυλάω τα νώτα μου και απο τις γυναίκες πάει την κάτσαμε την βάρκα , το μόνο που παθαίνω όταν μιλάω με γυναίκα κοκκινίζω απο ντροπή :P:P:P:P:P:turtle::turtle::turtle:
:rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf:
προσεχε ε...θα σου στειλω την σουλα απο τα χωρια σας εκει να σε βαλει τιμωρια....:green::green::green::green:

hlias102
28-04-11, 12:38
Ζυγίστηκα το πρωί και χάρηκα γιατί όσα έβαλα σε 3 μέρες τα έχασα σε 3μέρες:green:

sofos
28-04-11, 12:41
Ζυγίστηκα το πρωί και χάρηκα γιατί όσα έβαλα σε 3 μέρες τα έχασα σε 3μέρες:green:

τα νερα χανονται τοσο γρηγορα συνηθως,οποτε νερα εβαλες κ εχασες :P

hlias102
28-04-11, 13:14
Τσουρέκια-μερέντα και αρνί έβαλα.Πως τα έχασα δε ξέρω:unsure::)
Πάντως δούλεψα και πολύ τουαλέτα Τρίτη-Τετάρτη:shock::)
Να ρωτήσω και κάτι άσχετο-σχετικό.Παίζει από το πολύ ζόρι της προπόνησης να σε στέλνει τουαλέτα?Το έχω παρατηρήσει να συμβαίνει σε μένα 2-3 φορές κατά τη διάρκεια σκληρής προπόνησης με βάρη...
Ή απλώς έτυχε?

sofos
28-04-11, 13:15
Τσουρέκια-μερέντα και αρνί έβαλα.Πως τα έχασα δε ξέρω:unsure::)
Πάντως δούλεψα και πολύ τουαλέτα Τρίτη-Τετάρτη:shock::)
Να ρωτήσω και κάτι άσχετο-σχετικό.Παίζει από το πολύ ζόρι της προπόνησης να σε στέλνει τουαλέτα?Το έχω παρατηρήσει να συμβαίνει σε μένα 2-3 φορές κατά τη διάρκεια σκληρής προπόνησης με βάρη...
Ή απλώς έτυχε?

αχαχαχαχαχαχαχαχχ :rolf::rolf::rolf::rolf: θα τυχε...

-beba-
28-04-11, 18:13
Τσουρέκια-μερέντα και αρνί έβαλα.Πως τα έχασα δε ξέρω:unsure::)
Πάντως δούλεψα και πολύ τουαλέτα Τρίτη-Τετάρτη:shock::)
Να ρωτήσω και κάτι άσχετο-σχετικό.Παίζει από το πολύ ζόρι της προπόνησης να σε στέλνει τουαλέτα?Το έχω παρατηρήσει να συμβαίνει σε μένα 2-3 φορές κατά τη διάρκεια σκληρής προπόνησης με βάρη...
Ή απλώς έτυχε?

Χέσ$%$#κες στην προπόνηση σα να λέμε..........................:rolf::rolf::rolf:

gym
28-04-11, 19:32
Χέσ$%$#κες στην προπόνηση σα να λέμε..........................:rolf::rolf::rolf:

:rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf:

TRIANTAFYLLOU
28-04-11, 20:11
:rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf:
προσεχε ε...θα σου στειλω την σουλα απο τα χωρια σας εκει να σε βαλει τιμωρια....:green::green::green::green:

ρε κουτσομπόλα που ξέρεις εσυ σούλα απο τα χωριά μας ,αν είναι καμια απο τίς τιμωρίες που μ αρέσουν καλώς , αν όχι πές καμια καλή κουβέντα να μην είναι σκληρή μαζί μου :P:P:P:P

hlias102
29-04-11, 01:11
Χέσ$%$#κες στην προπόνηση σα να λέμε..........................:rolf::rolf::rolf:

Ξεκωλόθηκα για την ακρίβεια!χαχαχαχαχα

gym
29-04-11, 09:09
ρε κουτσομπόλα που ξέρεις εσυ σούλα απο τα χωριά μας ,αν είναι καμια απο τίς τιμωρίες που μ αρέσουν καλώς , αν όχι πές καμια καλή κουβέντα να μην είναι σκληρή μαζί μου :P:P:P:P

καλε εγω ολα τα ξερω...τι γινεται...τι δεν γινεται...τι θα γινει....αχαχαχαα...:P:P:P:P

marvin
29-04-11, 09:34
καλε εγω ολα τα ξερω...τι γινεται...τι δεν γινεται...τι θα γινει....αχαχαχαα...:P:P:P:P


Μμ με τρομαζεις!!!!!:P:P

gym
29-04-11, 14:07
Μμ με τρομαζεις!!!!!:P:P

εγω εσενα ποτε!!!!!ζαμε:P:P:P:P

TRIANTAFYLLOU
30-04-11, 04:17
καλε εγω ολα τα ξερω...τι γινεται...τι δεν γινεται...τι θα γινει....αχαχαχαα...:P:P:P:P


αν βρισκόμασταν στην αρχαία ελλάδα θα σε έλεγα καλα η πυθία είσαι ? αλλα μιάς και ζούμε στην νέα ο χαρακτηρισμός κουτσομπόλα παπαρδέλα σου πάει γάντι :P:P:P:P:turtle::turtle::turtle:

gym
30-04-11, 08:56
αν βρισκόμασταν στην αρχαία ελλάδα θα σε έλεγα καλα η πυθία είσαι ? αλλα μιάς και ζούμε στην νέα ο χαρακτηρισμός κουτσομπόλα παπαρδέλα σου πάει γάντι :P:P:P:P:turtle::turtle::turtle:

:rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf:

αααα ολα κ ολα...ο τιτλος σου ανηκει...δεν μπορω να το δεχτω...θα ηταν αδικο...:green::green::green:

the_trooper
30-04-11, 10:38
Να ρωτήσω, πως μπορούμε να κάνουμε το cheat meal εποικοδομητικό; Εννοώ πως μπορούμε να το κάνουμε όντως να στρεσάρει το μεταβολισμό μας αλλά και να μας τονώσει ψυχολογικά; Προσωπικά cheat κάνω 1 φορά στις 3-4 εβδομάδες, αλλά είναι βαρβάτο, δηλαδή αδειάζω ψυγείο παίρνωντας 3.000+ θερμίδες σε ένα γεύμα :unsure: Και επειδή δε μου φαίνεται ιδιαίτερα λογική η αντιμετώπιση λέω να εφαρμόσω το ελεγχόμενο cheat 1 φορά την εβδομάδα, με γεύμα που να μην ξεπερνάει τις 1000 θερμίδες.

Ψυχολογικά με το να κάνω τιτάνιο cheat 1 φορά το μήνα, δεν έχω πρόβλημα, δηλαδή η διατροφή μου μου αρέσει οπότε δε σκέφτομαι "αχ να έρθει η Κυριακή να cheat-αρω", σωματικά όμως και από πλευράς μεταβολισμού, πιο πολύ βοηθάει να κάνεις 1 μικρό cheat την εβδομάδα ή 1 τεράστιο cheat το μήνα;

Ο χρονισμός επίσης έχει σημασία να φανταστώ; Καλύτερα να το κάνουμε τις ημέρες προπόνησης, τις ημέρες ξεκούρασης ή τις ημέρες που θα ακολουθήσει αερόβια (πχ τσιτ Κυριακη βράδυ, Δευτέρα πρωί αερόβιο με άδειο στομάχι);

tommygunz
30-04-11, 13:45
Να ρωτήσω, πως μπορούμε να κάνουμε το cheat meal εποικοδομητικό; Εννοώ πως μπορούμε να το κάνουμε όντως να στρεσάρει το μεταβολισμό μας αλλά και να μας τονώσει ψυχολογικά; Προσωπικά cheat κάνω 1 φορά στις 3-4 εβδομάδες, αλλά είναι βαρβάτο, δηλαδή αδειάζω ψυγείο παίρνωντας 3.000+ θερμίδες σε ένα γεύμα :unsure: Και επειδή δε μου φαίνεται ιδιαίτερα λογική η αντιμετώπιση λέω να εφαρμόσω το ελεγχόμενο cheat 1 φορά την εβδομάδα, με γεύμα που να μην ξεπερνάει τις 1000 θερμίδες.

Ψυχολογικά με το να κάνω τιτάνιο cheat 1 φορά το μήνα, δεν έχω πρόβλημα, δηλαδή η διατροφή μου μου αρέσει οπότε δε σκέφτομαι "αχ να έρθει η Κυριακή να cheat-αρω", σωματικά όμως και από πλευράς μεταβολισμού, πιο πολύ βοηθάει να κάνεις 1 μικρό cheat την εβδομάδα ή 1 τεράστιο cheat το μήνα;

Ο χρονισμός επίσης έχει σημασία να φανταστώ; Καλύτερα να το κάνουμε τις ημέρες προπόνησης, τις ημέρες ξεκούρασης ή τις ημέρες που θα ακολουθήσει αερόβια (πχ τσιτ Κυριακη βράδυ, Δευτέρα πρωί αερόβιο με άδειο στομάχι);

Διάβασε το βιβλίο του Lyle McDonald "A guide to Flexible Dieting".
Θα απαντήσει όλα τα ερωτήματά σου σε αυτό το θέμα, όλα όμως. Καταλαβαίνεις πως είναι λίγο δύσκολο να σου απαντήσω σε όλα αυτά τα ερωτήματα όταν ο άλλος έγραψε ολόκληρο βιβλίο.
Για να διαβάσεις το βιβλίο απλά γράψε στο google τον τίτλο και το έχει για να το κατεβάσεις σε μορφή pdf σε διάφορα site. Αξίζει.;)

TRIANTAFYLLOU
30-04-11, 16:23
το τσιτ μιλ γίνετε πιο επικοδομητικό όταν το χρειαζόμαστε και μια φορα τον μήνα εγω δεν θα το έλεγα τσιτ μιλ αλλα όαση στην σαχάρα , σιγα να μην περιμένει κάποιος τόσο καιρό για να σαβουρώσει , που υπάρχει σοβαρός κίνδυνος ακόμη και για δυσφορία στο στομάχι η στομαχικές διαταραχές , γιατι όταν κάποιος τρώει αυστηρα στεγνά και κάνει σοβαρή διατροφή υπάρχει κίνδυνος επειδη δεν έχει συνηθίσει το στομάχι σε ζωικά λιπαρα και σαβούρα γενικότερα να μας φέρει διαταραχές .


αυτα τα γεύματα είναι για να μας φεύγει το σύνδρομο της στέρησης και για να ξεμπλοκάρει ο οργανισμός όταν δεν χάνει άλλο λίπος και βέβαια μπορεί να διαφέρει η αντίδραση σε κάθε οργανισμό , αλλα ακόμη και σε καθημερινή βάση όπως έκανα εγω εφόσον κάποιος ξέρει το σώμα του πως αντιδρα να τρώει και κάτι που δεν πρέπει σε μικρή ποσότητα ώστε να φεύγει το σύνδρομο της στέρησης , μπορεί να έχει εξίσου καλα αποτελέσματα , αλλα είμαι της γνώμης αν κάποιος δεν έχει αγωνιστικό προσανατολισμό και φτάνει στα άκρα της στέρησης είναι πύρειος νίκη αυτο που καταφέρνει και κακομοιριά

γιατι δέστε ποδοσφαιριστές η αθλητες του στίβου που είναι γραμωμένοι , μην νομίζετε πως όλοι αυτοι σε καθημερινή βάση δεν θα φαν και λίγο απο κάτι που δεν πρέπει

μεγαλύτερη ζημια κάνει το μυαλό που νομίζοντας θα χαλάσει κάποιος με ενα τσιτ μιλ φέρνει άγχος , παρα η ουσία και η πραγματικότητα

εκτός αν κάποιος είναι άρωστος και δεν επιτρέπει ο γιατρός να καταναλώσει κάποιες τροφές εκεί αλλάζει το πράμα , αλλα στο κάτω κάτω γι αυτο γυμνάζομαι να είμαι υγιής και να μπορώ να φάω και κάτι παραπάνω απο εναν που απλα τα ξύνει όλη μέρα και δεν θα τα κάψει με τίποτε

the_trooper
30-04-11, 16:56
Eυχαριστώ και τους 2 για τις απαντήσεις :) :)

Tommygunz το βρήκα το βιβλίο και το διάβασα! Γενικά ο τύπος (mcdonald) πρέπει να είναι πολύ μπροστά :bowdown:

κ. Τριανταφύλλου, σαν να ήταν το ποστ σας καθρέπτης του εαυτού μου :green: Γενικά προσπαθώ να αποφεύγω τη σαβούρα γιατί κάποτε ήμουν σε 1ο βαθμό παχυσαρκίας (1.75 ύψος, 96-97 κιλά, γυμναστική δεν έκανα ποτέ πλην του τελευταίου ενός χρόνου που προσέχω τη διατροφή μου και γυμνάζομαι -πλέον είμαι 60 κιλά και ακολουθώ προσεγμένη διατροφή αύξησης βάρους) και ψιλοφοβάμαι τα αμαρτωλά εδέσματα :P Αυτό που βλέπω όμως και από εδω μέσα είναι πως οι υπερβολές και οι ακρότητες μας βλάπτουν, είναι πιο υγειές να φάει κάποιος 1-2 φορές την εβδομάδα κάτι που του αρέσει σε λογική ποσότητα, παρα μία στις τόσες να σαβουριάζει όλο το ψυγείο, οπότε θα αφήσω λίγο πιο χαλαρό τον εαυτό μου σε αυτό το θέμα :)

Gianna
30-04-11, 18:01
αλλα στο κάτω κάτω γι αυτο γυμνάζομαι να είμαι υγιής και να μπορώ να φάω και κάτι παραπάνω απο εναν που απλα τα ξύνει όλη μέρα και δεν θα τα κάψει με τίποτε

:thumbup:

Giannistzn
01-05-11, 16:09
2 πίτα- μόνο γύρο κοτόπουλο! Τεράστια ήταν και τα ευχαριστηθηκα! (με πεθαίνει λίγο το στομάχι βέβαια αλλα τεσπα :P)

Gianna
01-05-11, 16:37
2 πίτα- μόνο γύρο κοτόπουλο! Τεράστια ήταν και τα ευχαριστηθηκα! (με πεθαίνει λίγο το στομάχι βέβαια αλλα τεσπα :P)

Μιά χαρά το βρίσκω και σιγά τη σαβούρα!!! Εξάλλου, αφού το ευχαριστήθηκες, αυτό μετράει:thumbup: