PDA

Επιστροφή στο Forum : Iso-Gold (PVL)



asmo
19-09-09, 14:36
για σας θα ιθελα να ρωτισο σχετικα με την συγκεκριμενη πρωτεϊνη αν ειναι καλη η αν οσα γραφει ειναι μπαρουφες..(θελω να την χρησημοποιησο για γραμμωση.)

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=5029&stc=1&d=1253363095


Το ISO GOLD είναι μια καθαρή πρωτεΐνη χωρίς λίπος και λακτόζη, αλλά για να είναι σίγουρο ότι αυτό το εκχύλισμα πηγαίνει ολόκληρο στους μυς στο ISO GOLD έχουν προστεθεί Aminogen και λακτάση. Η λακτάση βοηθά στο να διαλυθεί αυτό το τελευταίο 1% της λακτόζης που παραμένει μετά από το εν ψυχρώ φιλτράρισμα με αποτέλεσμα αυτή η πρωτεΐνη να μην επηρεάζει το στομάχι. Μετά το Aminogen (ένα ένζυμο που έχει αποδειχθεί κλινικά ότι απελευθερώνει 50% περισσότερα αμινοξέα από την πρωτεΐνη) αρχίζει να παίζει το ρόλο του. Αυτή η μεγάλη ποσότητα αμινοξέων είναι ακριβώς ότι χρειάζεστε για πραγματική μυϊκή ανάπτυξη. Σε αυτό το προϊόν δεν υπάρχουν διάφορα ψευτοεπιστημονικά συστήματα – γιατί δεν χρειάζονται. Το ISO GOLD δουλεύει μόνο του.

Κάθε δόση ISO GOLD περιέχει 35 γραμμάρια εκχυλίσματος πρωτεΐνης ορού γάλακτος.

Κάθε δόση περιέχει μόνο 1 γραμμάριο λίπους, καθόλου διαλίπη, καθόλου χοληστερόλη με αποτέλεσμα το ISO GOLD να είναι η καλύτερη επιλογή για μία διατροφή για την καρδιά.

Το ISO GOLD σας καλύπτει το 25% των καθημερινών αναγκών σας για ασβέστιο για καλύτερη υγεία των οστών. Εσείς έχετε ένα προϊόν πρωτεΐνης και ασβεστίου… στην τιμή του ενός.

Το ISO GOLD περιέχει ελάχιστους υδατάνθρακες (κάθε μερίδα έχει ένα γραμμάριο υδατανθράκων). Εάν προτιμήσετε την γεύση σοκολάτας θα πρέπει να προσθέσετε ακόμη ένα γραμμάριο ενώ η γεύση βατόμουρο έχει μόνο μισό γραμμάριο επιπλέον. Είναι το τέλειο προϊόν για μία διατροφή με λίγους υδατάνθρακες.

Το ISO GOLD περιέχει πολύ γλουταμίνη, αργινίνη και τρία στοιχεία αλυσίδας αμινοξέων για μείωση του άγχους και την επίτευξη καλύτερων αποτελεσμάτων από τις προπονήσεις σας.

Το ISO GOLD περιέχει ελάχιστο νάτριο, έτσι λοιπόν μπορείτε να το χρησιμοποιήσετε ακόμη και μία ημέρα πριν από έναν αγώνα. Είναι το τέλειο προϊόν για bodybuilders, αθλητές και αθλήτριες figure.
Προφίλ ενός μικρού μορίου πρωτεΐνης ορού γάλακτος

Beta Lactoglobulin (βήτα γαλακτοσφαιρίνη 49%): Μία πλήρη πηγή αμινοξέων που περιέχει κυστίνη και μεθιονίνη, δηλαδή τα αμινοξέα που ανακατασκευάζουν τους μυς.Alpha Lactalbumin (άλφα γαλακτολευκωματίνη 21%): Βοηθάει στο να μεταφέρεται περισσότερο ασβέστιο για καλύτερη υγεία των οστών και ψευδάργυρο για καλύτερη λειτουργία του ανοσοποιητικού συστήματος. Βοηθά στην αποτροπή της κατάθλιψης και αυξάνει την καλή διάθεση. Serum Albumin (ορολευκωματίνη 1%): Ο καλύτερος πρόδρομος της γλουταθιόνης, το κυριότερο αντιοξειδωτικό του σώματος. Immunoglobulins (ανοσφαιρίνες 10%): Βασικά στοιχεία για αυξημένα επίπεδα λειτουργίας του ανοσοποιητικού συστήματος για καλύτερη λήψη πρωτεΐνης και ανακατασκευή των ιστών. Lactoferrin (γαλακτοφερρίνη 1%): Μόνο σε εκχύλισμα πρωτεΐνης που έχουν υποστεί την διαδικασία μικροδιαφιλτραρίσματος. Περιέχει μεγάλες ποσότητες αντιβακτηριακών στοιχείων και άλλων στοιχείων που καταστρέφουν τις ελεύθερες ρίζες. Lactoperoxidase (γαλακτοϋπεροξειδάση 1%): Αυτό το ένζυμο του γάλακτος αυξάνει την λειτουργία του ανοσοποιητικού συστήματος καταστρέφοντας τις ελεύθερες ρίζες. Lysozyme (λυσοζύμη 5%): Αυτό το ένζυμο υδρολύει (διασπά) τα τοιχώματα των κυττάρων των βακτηριδίων με αποτέλεσμα να καταστρέφει τους βλαβερούς μικροοργανισμούς. Glycomacropeptide (GMP) (γλυκομακροπεπτίδια 16%): Βοηθούν στην ενεργοποίηση του ανοσοποιητικού συστήματος των αντιτοξινών και επίσης σταματούν την όρεξη.

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=5030&stc=1&d=1253363124

Προτινώμενη δοσολογία λήψης:
Ανακατεύτε 1 scoop (40g) μέσα σε 150ml (5-6oz) νερού ή χημού της προτιμησή σας 2-3 φορες την ημέρα.

Tassos
19-09-09, 14:45
Δεν ειμαι το χημειο του κρατους για να ξερω αν αυτα που υσχηριζεται τα εχει μεσα, αλλα την δοκιμασα και δεν ειχα καποιο φουσκωμα η αλλη παρενεργεια, ακομα μου φανηκε ιδιαιτερα ευγευστη και εχει κατι κομματακια σοκολατας μεσα που δινουν μια ευχαριστη εκπληξη στον ουρανισκο. Τωρα αν εισαι αυστηρος με τη διαιτα σου ολη αυτη η γευση και τα σοκολατακια και η γλυκα δεν ξερω κατα ποσο θα σε βοηθησουν....

VILAKOS
10-11-11, 22:18
Λοιπόν γεια χαρα σε ολους ! Είμαι καινουργιος στο φορουμ και γενικότερα στον κοσμο της γυμναστικης.
Θα ήθελα λοιπον να ρωτησω την γνώμη σας για την whey isolate iso-gold (pvl) .
Να σημειώσω οτι σε αναζητηση που εκανα στο forum δεν βρήκα αρκετες γνώμες και σχόλια για την συγκεκριμένη εταιρία.
Αυτά που βρήκα σαν κύρια σχόλια ηταν οτι (ειναι ακριβή,και οτι κατατάσετε στις καλύτερες ) . Επίσης είδα και στην ψηφοφορία
και κατατάσετε αρκετα χαμηλα .
Θα ήθελα της γνώμες σας λοιπον οσων παιρνετε την συγκεκριμενη πρωτεινη και οσων οχι .
Τελος να σας πω οτι εγω την πήρα πριν απο 5 ημέρες και μη εχοντας ξαναπάρει πρωτείνη θα ηθελα και τις γνωμες σας για να εχω μια σαφη εικόνα
του προιοντος .

( Αν το θεμα αυτο προυπαρχει τοτε συγγνωμη δεν καταφερα να το βρω μεσω της αναζητησης )

Tasos Green
10-11-11, 22:28
την ειχα χρησιμοποιήσει το καλοκαίρι που μας πέρασε.. ευχαριστημένος έμεινα.

-πολυ καλη γευση.
-αρίστη διαλυτότητα.
-0 φούσκωμα.

ειναι πρωτεΐνη γρήγορης απορρόφησης... οι καταλληλότερες ωρες χρήσης της ειναι το πρωι μετα τον υπνο και μετα την προπόνηση.
μπορείς και να την συμπληρώνεις σε γευματα που δεν εχουν αρκετη πρωτεΐνη απο μονα τους.

beefmeup
10-11-11, 23:06
ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΔΩ ΠΡΙΝ ΝΑ ΑΝΟΙΞΕΤΕ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΤΟΠΙΚ !!! (http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?12560-%CE%94%CE%99%CE%91%CE%92%CE%91%CE%A3%CE%A4%CE%95-%CE%95%CE%94%CE%A9-%CE%A0%CE%A1%CE%99%CE%9D-%CE%9D%CE%91-%CE%91%CE%9D%CE%9F%CE%99%CE%9E%CE%95%CE%A4%CE%95-%CE%9A%CE%91%CE%99%CE%9D%CE%9F%CE%A5%CE%A1%CE%93%CE%99%CE%9F-%CE%A4%CE%9F%CE%A0%CE%99%CE%9A-%21%21%21)

αν θες διαβασε μια εδω,κ κανε τις διορθωσεις..

sadistic
10-11-11, 23:35
αριστη πρωτεινη!!!εχω παρει πολλα κουτια απ αυτην.μονο που ειναι λιγο ακριβουτσικη.

VILAKOS
11-11-11, 16:21
Λοιπόν γεια χαρα σε ολους ! Είμαι καινουργιος στο φορουμ και γενικότερα στον κοσμο της γυμναστικης.
Θα ήθελα λοιπον να ρωτησω την γνώμη σας για την whey isolate iso-gold (pvl) .
Να σημειώσω οτι σε αναζητηση που εκανα στο forum δεν βρήκα αρκετες γνώμες και σχόλια για την συγκεκριμένη εταιρία.
Αυτά που βρήκα σαν κύρια σχόλια ηταν οτι (ειναι ακριβή,και οτι κατατάσετε στις καλύτερες ) . Επίσης είδα και στην ψηφοφορία
και κατατάσετε αρκετα χαμηλα .
Θα ήθελα της γνώμες σας λοιπον οσων παιρνετε την συγκεκριμενη πρωτεινη και οσων οχι .
Τελος να σας πω οτι εγω την πήρα πριν απο 5 ημέρες και μη εχοντας ξαναπάρει πρωτείνη θα ηθελα και τις γνωμες σας για να εχω μια σαφη εικόνα
του προιοντος .

( Αν το θεμα αυτο προυπαρχει τοτε συγγνωμη δεν καταφερα να το βρω μεσω της αναζητησης )

34139

34140

Ελπίζω να το βελτίωσα .

Polyneikos
11-11-11, 16:25
Συγχωβευτηκαν 2 τόπικς

VILAKOS
11-11-11, 16:28
Μαλλον κατι δεν εκανα σωστα !

Kostas NK
18-08-12, 19:58
για γραμμωση πως σας φαινεται η συγκεκριμενη πρωτεινη?

angus young
18-08-12, 20:00
Ρε αρχηγε,εχεις ρωτησει σε 20 διαφορετικες πρωτεινες,πως μας φαινονται για γραμμωση...
και εκτος αυτου,ειπες οτι εχεις παρει μια της warriorlab...
αν θες να γραμμωσεις,προσεξε την διατροφη σου,κανε καλη προπονησουλα και αεροβιο,παρε και μια γ*μημενη πρωτεινη,και τελος.
:moderator:

TEFAAtzis
18-08-12, 21:16
για γραμμωση πως σας φαινεται η συγκεκριμενη πρωτεινη?

gangas gonna gang!!!

sobral
18-08-12, 21:53
την γράμμωση θα στην φέρει η διατροφή σου. Ξέρω ανθρώπους που κάνουν γράμμωση με gainers. Το θέμα να ξέρεις τις ανάγκες σου σε όλα τα μάκρο- (και μικρο-)συστατικά και να υπολογίζεις τι θες ανάλογα με την φάση που βρίσκεστε. Δεν υπάρχουν πρωτείνες γράμμωσης και όγκου ξεκολλήστε από αυτές τις έννοιες.:toast:

όσον αφορά την iso gold θεωρώ πως είναι από τις πολύ καλες τις αγοράς.

sadistic
19-08-12, 02:29
για γραμμωση πως σας φαινεται η συγκεκριμενη πρωτεινη?οπως εχω ξαναπει ειναι πολυ καλη πρωτεινη!ουτε φουσκωματα, απαλη ευχαριστη γευση,καθαρη αλλα και λιγο ακριβη ειδικα στις μερες μας...ομως ενας κουκος δεν φερνει την ανοιξη;)αν δεν φτιαξεις διατροφη οπως σουπαν και τα παιδια δεν θα δεις κατι απ αυτην....εδω κατω δεν την φερνουν δυστυχως..

Nickolas
19-08-12, 20:22
οπως εχω ξαναπει ειναι πολυ καλη πρωτεινη!ουτε φουσκωματα, απαλη ευχαριστη γευση,καθαρη αλλα και λιγο ακριβη ειδικα στις μερες μας...ομως ενας κουκος δεν φερνει την ανοιξη;)αν δεν φτιαξεις διατροφη οπως σουπαν και τα παιδια δεν θα δεις κατι απ αυτην....εδω κατω δεν την φερνουν δυστυχως..

Αν αυτό που μετράει είναι η καθαρή πρωτεΐνη που παίρνει κάποιος και όχι το "σκεύασμα" ολόκληρο τότε δεν είναι ιδιαίτερα ακριβή.

Είναι από τις υψηλότερες σε περιεκτικότητα (90%) με αμελητέα λιπαρά και αμελητέους υδατάνθρακες, και είναι και σε συσκευασία 2.27 κιλών.

Συνεπώς πληρώνει κάποιος σχεδόν αποκλειστικά την καθαρή πρωτεΐνη που παίρνει (αν υποθέσουμε ότι όλα είναι εντάξει και δε βγει καμία ανεξάρτητη μέτρηση που μας λέει ότι αντί για 90% έχει 9% :green: ).

Η δική μου λογική λέει ότι όταν πάω να αγοράσω πρωτεΐνη δε θέλω όσο το δυνατόν περισσότερη πρωτεΐνη.

Αν είναι να αγοράσω 60% πρωτεΐνη και το υπόλοιπο να είναι σε λίπος και υδατάνθρακα προτιμώ να φάω τον υδατάνθρακα και το λίπος από το φαγητό μου και όχι από σκεύασμα... δόξα το Θεό από υδατάνθρακα σε τροφές καλά πάμε.

Είναι η πρωτεΐνη που χρησιμοποιώ αυτό τον καιρό.

sioutas
12-10-12, 00:43
Πάντως έχει αμινιξέα φουλ. Είναι πιστεύω αρκετά ώστε να μην χρειάζεται έξτρα συμπλήρωμα αμινοξέων, αυτό λέει πολλά.

spirus
09-01-13, 16:39
στο πρωτο post που λεει 35 gr στα 39 του scoop τι παιζει; φανταζομαι λαθος ε..

panakos
09-01-13, 17:15
αν δεν αλλαξε το σκουπ λογικα λαθος ειναι..
περσι που την επαιρνα εγω ειχε 30 γρ στα 35..

bjj
15-06-14, 09:46
Γεια σας ειμαι νεο μελος στο φορουμ
θα ηθελα να σας ρωτησω κατι για αυτην την πρωτεινη ειδα οτι υπαρχει σχετικο ποστ αλλα δεν αναφερεται σε αυτο που θελω
κανω 2 χρονια παλη και παραλληλα κανω 3 φορες την βδομαδα βαρη (δυναμη)
επερνα τν τελευταιο χρονο λογο πολυωρων προπονησεων και αγωνιστηκης περιοδου την whey της οn μαζι με δεξτροζη και κρεατινη(ενα scoop πρωτεινη, 5γρ κρεατινη, 15 δεξτροζη)
αλλα μου προτειναν να παρω iso για καλυτερη αποκατασταση
θα ηθελα να ρωτησω αν μπορω να συνδυασω την συγκεκριμενη πρωτεινη με την κρεατινη και πως μπορω να την περνω
Ευχαριστω εκ τον προτερον

beefmeup
15-06-14, 10:16
γεια σου φιλε κσλως ηρθες..ο,τι θες να ρωτησεις για καποιο προιον το ρωτας στο θεμα του..δεν ειναι αναγκη να ανοιγεις καινουριο εφ οσον το προιον υπαρχει ηδη σαν θεμα.
μπορεις να κανεις αυτο που ρωτας..απλα περνεις την κρεατινη μαζι με την πρωτεινη μετα την προπονηση...αν βαζεις κ δεξτροζη μαζι που λες,τοτε ολα μαζι κ εισαι οκ.