PDA

Επιστροφή στο Forum : Φτερουγες κοτοπουλου= κινδυνος για Γυναικες



vAnY
20-09-09, 13:43
shock: ριξτε μια ματια σ'αυτο το εμαιλ που ελαβα:

Chicken Wings - Its Dangerous for women!!!



5036



Chicken Wings - Its Dangerous

Φτερούγες κοτόπουλου - Είναι επικίνδυνο

Avoid eating chicken wings frequently - ladies, especially; a true story . . . !
Αποφύγετε τη συχνή κατανάλωση φτερούγων κοτόπουλου, ειδικά οι γυναίκες. Μια αληθινή ιστορία:
A friend of mine recently had a growth in her womb and she underwent an operation to remove them .
The cyst removed was filled with a dark colored blood .. She thought that she would be recovered after the surgery but! she was terribly wrong .
Πρόσφατα μια φίλη είχε παρουσιάσει έναν όγκο στη μήτρα τον οποίο αφαίρεσε χειρουργικά.
5037

Η κύστη η οποία αφαιρέθηκε ήταν γεμάτη με σκουρόχρωμο αίμα. Η κοπέλα πίστευε πως μετά την επέμβαση θα ανάρρωνε μια χαρά αλλά δυστυχώς έκανε λάθος.
A relapse occurred just a few months later . Distressed , she rushed down to her gynecologist for a consultation .
Μετά από μερικούς μήνες παρουσιάστηκε υποτροπή. Συντετριμμένη έσπευσε να συμβουλευτεί τον γυναικολόγο της.

During her consultation, her doctor asked her a question that puzzled her .
He ask if she was a frequent consumer of chicken wings and she replied yes wondering as to how, he knew of her eating habits .
You see, the truth is in this modern day and age; chickens are injected with steroids to accelerate their growth so that the needs of this society can be met .
This need is none other than the need for food . .
Κατά τη διάρκεια της επίσκεψης, ο γιατρός της έκανε μια ερώτηση η οποία την μπέρδεψε.
Την ρώτησε εάν κατανάλωνε συχνά φτερούγες κοτόπουλου και αυτή απάντησε ναι διερωτούμενη για το πως μπορεί ο γιατρός να γνώριζε τις διατροφικές της συνήθειες.
Βλέπετε, η αλήθεια βρίσκεται στη σημερινή εποχή. Τα κοτόπουλα εμβολιάζονται με στεροειδή ούτως ώστε να επιταχυνθεί η ανάπτυξη τους και να καλυφθούν η διατροφικές ανάγκες της κοινωνίας.

5038

Chickens that are injected with steroids are usually given the shot at the neck or the wings .
Therefore, it is in these places that the highest concentration of steroids exists .
These steroids have terrifying effects on the body as it accelerates growth .... .
It has an even more dangerous effect in the presence of female hormones, this leads to women being more prone to the growth of a cyst in the womb . Therefore, I advise the people out there to watch their diets and to lower their frequency of consuming chicken wings!
Τα κοτόπουλα τα οποία εμβολιάζονται με στεροειδή συνήθως παίρνουν το εμβόλιο στο λαιμό ή στις φτερούγες.
Επομένως, σε αυτά τα μέρη υπάρχει η μεγαλύτερη συγκέντρωση σε στεροειδή.
Τα στεροειδή αυτά έχουν τρομακτικές συνέπειες στο σώμα αφού επιταχύνουν την ανάπτυξη...
Ακόμη μεγαλύτερες είναι οι συνέπειες στην παρουσία των θηλυκών ορμονών αφού κάνει τις γυναίκες πιο επιρρεπείς στην ανάπτυξη κυστών στη μήτρα. Επομένως, συμβουλεύω όλο τον κόσμο να προσέξει τη διατροφή του και να ελαττώσει την κατανάλωση φτερούγων κοτοπούλου!


Regards,
Sharon How

SingaporeMedical Association
Tel: (65) 6223 1264, ext .. 22
Fax: (65) 6224 7827

Levrone
20-09-09, 13:45
αν στεκει φανταστειτε τι τρωμε, ή μαλλον που ζουμε..

Exci
20-09-09, 13:59
Εμμ, αν παρω το κοτοπουλο απο τον αγροτη του χωριου μου δε νομιζω να εχει δεχθει ενεσεις με στεροειδη :chinese: Και γενικα για ελλαδα πιστευω οτι ειναι οκ..

iwvi7
20-09-09, 14:00
Απίστευτο μου φαίνεται...Και μετά λένε για τα συμπληρώματα...Μα με όλα αυτά που ακούμε για τις τροφές.. (και πάλι καλά που τρώμε το στήθος από το κοτόπουλο...)

Exci
20-09-09, 14:08
Tωρα σοβαρα πανικοβληθηκατε?

vAnY
20-09-09, 14:22
καλα ενταξει δεν το εβαλα για να πανικοβληθουμε, οχι
....αλλα για να παρουμε μια ιδεα για το τι? επεξεργασια παιζει στο Υγιεινο φαγητο που τρωμε.... και η ελλαδα δεν νομιζω να μενει πισω σε αυτα...:P
απλα πλεον εχει συνηθισει ο οργανισμος μας σε αυτη τη τροφη και δεν "παραπονιεται" ..μαλλον εχουμε πλεον ανοσια σε ολη αυτη τη χημικη επεξεργασια....:(

anjelica
20-09-09, 14:24
εγω λεω να κοψω το στηθος και να ξεκινησω φτερουγες,λες να μεγαλοσει τετρακεφαλος μου???????:green:

vAnY
20-09-09, 14:25
εγω λεω να κοψω το στηθος και να ξεκινησω
φτερουγες,λες να μεγαλοσει τετρακεφαλος μου???????:green:

:turtle::shock:

Levrone
20-09-09, 14:25
Εμμ, αν παρω το κοτοπουλο απο τον αγροτη του χωριου μου δε νομιζω να εχει δεχθει ενεσεις με στεροειδη :chinese: Και γενικα για ελλαδα πιστευω οτι ειναι οκ..

αν οσα κοτοπυλα εχω φαει τα επαιρνα απ τον αγροτη θα επρεπε να εχω παρει σβαρνα ολα τα χωρια της Κρητης!!

Levrone
20-09-09, 14:26
εγω λεω να κοψω το στηθος και να ξεκινησω φτερουγες,λες να μεγαλοσει τετρακεφαλος μου???????:green:

το πες παλι! δεν κρατηθηκες!!!

Exci
20-09-09, 14:28
εγω λεω να κοψω το στηθος και να ξεκινησω φτερουγες,λες να μεγαλοσει τετρακεφαλος μου???????:green:
Τουμπανο θα γινεις, go for it. Τα kfc πρεπει να εχουν τα καλυτερα.

Exci
20-09-09, 14:30
αν οσα κοτοπυλα εχω φαει τα επαιρνα απ τον αγροτη θα επρεπε να εχω παρει σβαρνα ολα τα χωρια της Κρητης!!
Kαλα σοβαρα τωρα δεν εχεις εναν κρεοπωλη της εμπιστοσυνης στην Κρητη?..

anjelica
20-09-09, 14:32
Τουμπανο θα γινεις, go for it. Τα kfc πρεπει να εχουν τα καλυτερα.

kfc??? που να τα βρω??? εδω μονο χωριατικες αλανιαρες διαθετουμε :)

Exci
20-09-09, 14:35
kfc??? που να τα βρω??? εδω μονο χωριατικες αλανιαρες διαθετουμε :)
no steroids for you then!

Levrone
20-09-09, 14:37
Kαλα σοβαρα τωρα δεν εχεις εναν κρεοπωλη της εμπιστοσυνης στην Κρητη?..

εμπιστευομασταν εναν ("ντοπια, ντοπια παρτε ντοπια") που μια φορα κατι κλεισαν οι αγροτες στα συνορα και δεν ειχε κι αυτος κρεας!!! χαχα!!! κορυφαιες στιγμες!

iwvi7
20-09-09, 14:49
εγω λεω να κοψω το στηθος και να ξεκινησω φτερουγες,λες να μεγαλοσει τετρακεφαλος μου???????:green:

:rolf::rolf:
Dεν είναι ότι πανυκοβάλεσαι απλά σκέφτεσαι ότι για όλα σχεδόν τα φαγητά έχει βγεί κάτι.. :(
ναι μεν παίρνεις από αγρότη που ξέρεις αλλά δεν είναι λίγες οι φορες που δεν βρήσκεις.αυτό δεν σημαίνει βέβαια ότι δεν θα φάς κοτόπουλο πχ. , απλά όλα τελικά είναι ένα ρίσκο..?

anjelica
20-09-09, 21:35
εγω πιστευω αναλογα με τον οργανισμο καθενος καπιοον πειραζει καποιον οχι.ολη η ζωη ρισκο ειναι.

TRIANTAFYLLOU
21-09-09, 04:53
όπως είπε και η αγγέλικα παίζει ρόλο και η προδιάθεση που εχει κάποιος , αυτό ρε παιδια ισχύει ότι ακριβώς με την χρήση στεροειδών αυτό δεν σημαίνει πως δεν μπορεί να υπάρξει συγκέντρωση και στο στήθος η αλλα μέρη του κοτόπουλου ή άλλων ζώων .

η τραγική ειρωνεία είναι οτι μπορεί κάποιος να τρέφετε σωστα και υγιεινα και αυτα που τρώει να του κάνουν την ζημια και το πιστεύω αυτό , απλα εμείς εδω που ζούμε ξέρουμε ακριβως τι τρώμε μέχρι και το ποινικό μητρώο του ζώου ξέρουμε αλλα δυστυχώς ότι μαθαίνετε συνήθως είναι ήδη αργα .

βλέπουμε σύγχρονες μονάδες εκτροφής με καθαριότητα και σχετικα και αλλου είναι η παγίδα εκει που δεν το περιμένουμε .

γνώμη μου είναι η ποικιλία στην διατροφη και να χρησιμοποιούμε από όλες τις ομάδες τροφών σε ανάλογες ποσότητες να παίρνουμε αυτα που θέλουμε απλα ο τρόπος μαγειρέματος τα χαλάει

Ballbreaker
22-09-09, 14:35
Ειναι προφανέστατα urban legend

urban legend : A story that appears mysteriously and spreads spontaneously in various forms and is usually false; contains elements of humor or horror and is popularly believed to be true)

sTeLaKoS
24-09-09, 22:31
Πάντως εγώ το πιστέυω αυτό για τα στεροειδή.

Σε εμπορική εντατική αναπαραγωγή, ένα κοτόπουλο κρέατος ζει γενικά μόνο έξι εβδομάδες πριν από τη σφαγή. Το βιολογικό κοτόπουλο κρέατος θα θανατωθεί συνήθως σε περίπου 14 εβδομάδες.
Δλδ περισσότερο απ το διπλάσιο.... κι έχουν το ίδιο μέγεθος... μπόι που λένε στο χωριό μου!!

Παιδιά, τα "κοινά" κοτόπουλα παίρνουνε χημική υποστήριξη!!! Αναβολικά τα ταίζουν:bodybuilder2:!

Πηγή: Βικιπαίδια.

Ballbreaker
25-09-09, 08:50
H χρηση στεροειδων στα κοτοπουλο απαγορευεται απο το 1960 περιπου.
Επισης το οποιο doping γινεται στο φαι,δεν καθεται κανεις να κυνηγαει το κοτοπουλο με μια συριγγα :rolf: