PDA

Επιστροφή στο Forum : Σταύρος Κορασάνης



korasanis
21-09-09, 12:55
5068


5069


5070


5071


5072


5073


5074


5075


5076


5077

Polyneikos
21-09-09, 13:02
Σταυρο καλως ήρθες στην παρέα μας.Οι φωτογραφιες σου είναι καταπληκτικες,θεωρω ότι είσαι από τα ωραιότερα καλούπια από τους fitness αθλητες,παντα έπιανες ωραία φόρμα,ξερω βεβαια ότι τωρα έχεις μεταπηδησει σε κατηγορία bodybuilding και σου ευχομαι αναλογες επιτυχιες !!:clap::clap:

korasanis
21-09-09, 13:06
5078


5079

5080


5081

5082

korasanis
21-09-09, 13:11
5083

Paco
21-09-09, 13:27
πολύ ωραίες φωτογραφίες,συγχαρητήρια Σταύρο .

korasanis
21-09-09, 13:43
Φιλε παναγιωτη το comparison που αφησε εποχη στην κατηγορια junior!!!

5084

TRIANTAFYLLOU
21-09-09, 17:19
μπράβο πολύ ωραίες φωτο και ωραίο καλούπι αλλα η τελευταία τα σπάει με τον πάνο φαίνετε η ένταση στα πρόσωπά σας δεν ήξερα ότι είχατε παίξει και μαζί στο παρελθόν η καλύτερα δεν θυμόμουν:clap::clap::clap:

Polyneikos
21-09-09, 20:58
Ναι Ηλία,είχαν παίξει στο Πανελλήνιο της Wabba στην Πατρα το 2003,στην κατηγορία JUNIORS.Τελικα ο Πανος είχε παρει την πρώτη θεση και ο Σταυρος την 2η,σε πολυ καλη φορμα και οι 2 !!

Polyneikos
22-09-09, 21:44
Επίσης θα ήθελα να αναφερω ότι ο Σταυρος είναι και προπονητης,προετοιμαζει επιτυχημενα αθλητες,όπως την γυναίκα του Σταυρουλακη Ρένια,η οποια έχει αναφερθεί επανελλειμμένα στο τόπικ Ελληνίδες αθλήτριες !! (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=1507) ,επίσης ξερω ότι σε καποιους αγωνες είχε ετοιμασει τον Σταυρουλακη Παντελη,είναι ο αθλητης που είχε βγει 2ος στα juniors στο Πανελληνιο της Wabba..

KATERINI 144
22-09-09, 22:44
συγχαρητήρια και στους δυο :clap::clap::clap::clap:

blackgym
23-09-09, 02:25
με μια λεξη... αψογως.....

ioannis1
23-09-09, 21:12
stayro τα σπας φιλε....:thumbup:

korasanis
24-09-09, 18:31
ευχαρηστω πολυ φιλε.

Geo84
24-09-09, 18:36
Πολύ καλός και ο ΜΒ απλά θεός.

korasanis
25-09-09, 22:43
Aυτη η φοτο ειναι απο αυτην την εβδομαδα.στα 82 κιλα και καθαρος για 6 μηνες.μονο πρωτεινη-tribulus-ωμεγα 3-6-9(και χωρις προορμονικα)

5128

Muscleboss
27-09-09, 16:42
Γειά σου ρε σταύρο παλιόφιλε! ή όπως έλεγε ο Τσουνάκης ο μικρός Bob paris! :clap:
Να πούμε οτι εκείνη η χρονιά ήταν η πρωτη που η κατηγορία Juniors έγινε ενιαία στην ΠΕΣΔ ενώ νωρίτερα ήταν η -75 (που έπρεπε να παίζει ο Στάυρος) και η +75 που έπρεπε να πάιζω εγώ.

Ευχαριστούμε για τις φώτος, όπως τα λές είναι! Νιώσε σαν το σπίτι σου εδώ!

Κάπου υπάρχει χαμένο και ένα βίντεο από τον εκείνον τον αγώνα μας, οταν το βρώ θα βάλω ένα μέρος εδώ και θα στο στείλω και εσένα. :bbbiceps:

ΜΒ

James
28-09-09, 12:02
Tαλαντούχος αθλητης,σου αξιζουν συγχαρητηρια !!:clap:

Kntrns_MD
28-09-09, 16:53
Σε θυμάμαι και εγώ το 2003 στην Πάτρα που σε παρακολούθησα απο κοντά. Ήσουν όντως πολύ καλός και με τον Παναγιώτη κάνατε αίσθηση σε εκείνον τον αγώνα και απο τις καλύτερες κατηγορίες junior που είχαν περάσει μέχρι τότε. Είχες ήδη κερδίσει κάποιους τίτλους εσύ αν δεν κάνω λάθος.

korasanis
28-09-09, 18:14
ναι ετσι ειναι οπως τα λες.οπως ειπε και ο πανος εγω ημουν στην ελαφρια κατηγορια για αυτην εκανα προετημασια(-75) τοτε ζυγιζα 73 κιλα.ηταν γενικα ενας πολυ δυνατος αγωνας με παρα πολλες συμετοχες.

ΜrΚommatias
08-10-09, 13:32
Μπραβο ρε φιλαρακι μεγαλη αλλαγη!:thumbup::thumbup::thumbup:

Dreiko
11-11-12, 13:29
Mία πολύ ωραία καλλιτεχνική φωτογραφία του Σταύρου Κορασάνη από το 18ο Κύπελλο της ΕΟΣΔ (http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?23196-IFBB-%CE%95%CE%9F%CE%A3%CE%94-18%CE%BF-%CE%A0%CE%B1%CE%BD%CE%B5%CE%BB%CE%BB%CE%AE%CE%BD%CE%B9%CE%BF-%CE%9A%CF%8D%CF%80%CE%B5%CE%BB%CE%BB%CE%BF-10.11.2012).Όπου κατέκτησε τη πρώτη θέση στη κατηγορία Classic Bodybuilding -1.75cm και στην Bodybuilding -80kg.:clap:

56844

Polyneikos
11-11-12, 17:04
Ωραιος ο Σταυρος,ο οποιος μην ξεχναμε ότι έρχεται με κεκτημένη ταχύτητα από την συμμετοχή του στο Arnold Classic Amateur αλλα παρ΄ολα αυτα κρατηθηκε σε αγωνιστική κατάσταση και 1 μηνα μετά, για το Κυπελλο :thumbup:

NASSER
11-11-12, 17:53
Ότι και να πω για τον φίλο Σταύρο είναι λίγο. Θα ευχηθώ μόνο καλή συνέχεια σε όλα τα επίπεδα, να χαίρεται πάντα την οικογένεια του με υγεία και ευτυχία!!

korasanis
12-11-12, 22:34
Σας ευχαριστω παρα παρα πολυ μεσα απο την καρδια μου !!ειλικρινα γιατι καθε φορα που αναφερεστε στο ονομα μου μονο καλα σχολια διαβαζω και φυσικα ηταν παρα πολυ ευχαριστη εμπειρια να συμετασχο σε εναν αγωνα με τον φιλο Νασσερ ηταν πολυ ωραια κλιμα στα αποδυτηρια (να και δεν εχω καμια φωτο ακομα νασσερ αν εχεις κατι στειλτω το)και ελπιζω να μαστε καλα για πολλα χρονια ακομα και οταν θα μαστε γερολυκη να μιλαμε για αυτην την μερα !!

Gorillas
13-11-12, 19:10
Πολλά συγχαρητήρια στο Σταύρο και στη γυναίκα του! Υπόδειγμα πραγματικά. Ήμουν τυχερός που μπόρεσα και βρέθηκα για λίγο καιρό στο γυμναστήριό του και αποκόμησα πολλά! Να σαι πάντα καλά φίλε μου εσύ και η οικογένειά σου. Καλή συνέχεια σου εύχομαι :weights:

Levrone
14-11-12, 13:21
Eνα αρθρο απο τον τοπικο τυπο για το Σταυρο και τη συζυγο του.

http://www.cretalive.gr/culture/view/zeugari-sth-zwhzeugari-kai-sto-body-building/48595

Συγχαρητηρια για την προσπαθεια τους και (ξανα) συγχαρητηρια με την ευκαιρια για το "δυνατο" γυμναστηριο που εχουν φτιαξει εδω στην Κρητη. Τιποτα δεν ειναι τυχαιο.

Μπραβο παιδια!

korasanis
31-01-13, 12:55
Mε αφορμή την περυσινή μου πορεία βάζω αυτήν την φωτογραφία θέλοντας να τονίσω ότι όταν θες κάτι πρέπει να το κυνηγάς και να μην απογοητευεσε ... σημαντικό παράγοντα σε αυτήν την πορεία παίζουν οι οι άνθρωποι που έχεις γύρω σου...και εγώ στάθηκα πολύ τυχερός έχοντας τόσο σπουδαίος ανθρώπους γύρω μου που με ενέπνευσαν πραγματικά και πίστεψαν σε μένα!!!Τους ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!

NASSER
31-01-13, 14:56
Και μια τωρινή Σταύρο... ξέρω ότι έχεις κάνει φοβερές βελτιώσεις :)

korasanis
31-01-13, 18:46
Και μια πρόσφατη φώτο για τον φίλο μου Νasser με τον καλό μου φίλο Daniele!

NASSER
31-01-13, 22:44
Αυτά είναι!!! Σταύρο μακάρι όλα να σου πηγαίνουν καλά στη ζωή σου γιατί πραγματικά το αξίζεις!! :thumbup::clap:

Gorillas
03-02-13, 18:10
Το πριν και το μετά είναι ενδεικτικό της σκληρής δουλειάς που έχεις κάνει! Πολλά μπράβο Σταύρο! Γι αυτά που έχεις πετύχει, και εξακολουθείς να πετυχαίνεις βάζοντας τον πήχη ψηλά!! :clap::clap::clap:

Polyneikos
03-02-13, 18:15
Μπράβο Στάυρο, εισαι πολλά χρόνια στον χώρο και προσπαθείς για την σωματική σου διάπλαση και το εισπράττεις με τα αποτελέσματα..
Μην ξεχναμε ότι η φωτό ειναι δίπλα σε Pro, όπου εντυπωσιάζεις.:clap:

korasanis
12-09-13, 16:04
Τα φώτα σβήνουν.. η αυλαία έπεσε!
12 Χρόνια αγωνιστικό b.b ένα υπέροχο ταξίδι που έλαβε τέλος!! Ένα ταξίδι που ξεκίνησε στης 17 Μαΐου του 2000 στον κινηματόγραφο ΑSTORIA !Αποχωρώ από την ενεργώ δράση ως αθλητής του αγαπημένου μου αθλήματος της σωματικής διάπλασης αλλά συνεχίζω να είμαι κοντά του σαν προπονητής ασκούμενος και φυσικά θαυμαστής !
Όλα αυτά τα χρόνια ένοιωσα τρομερά συναισθήματα κάθε είδους… χαράς ,πίκρας ,ενθουσιασμού, απογοητεύσεις το κάθε ένα από αυτά ξεχωριστό με το δικό του μοναδικό τρόπο.
Κέρδισα ,έχασα, ευνοήθηκα, αδικήθηκα μα πάντα όποιο και αν ήταν το αποτέλεσμα είχα και έχω κοντά μου ανθρώπους που με αγαπούν και δίπλα τους είμαι πάντα νικητής!!
Νοιώθω την ανάγκη να ευχαριστήσω όλα αυτά τα πρόσωπα που ήταν κοντά μου σε αυτό το πραγματικά υπέροχο ταξίδι!!Οικογένεια φίλους προπονητές και συναθλητές.
Ευχαριστώ την οικογένεια μου και την σύζυγο μου που ήταν δίπλα μου όλα αυτά τα χρόνια και με στήριζαν σε αυτό που έκανα.
Τους προπονητές μου .
Νικό Τσουνακη που ήταν ο πρώτος πραγματικός προπονητής μου! Οι προπονήσεις και οι συμμετοχές μου στο Μr Αιγαίο στην όμορφη Πάρο θα είναι πάντα χαραγμένες στο μυαλό μου!’’Και φυσικά της φωνές του σε ένα ΜR KRHTH “ ΠΑΜΕ BOB PARIS””Ευχαριστώ πολύ Κύριε Νικό.
Τάσο Μυσαηλιδη προπονητή και κουμπάρο μου που ήταν στο πλευρό μου σε κάθε αγώνα που έκανα από το 2006 και μετά!! Υπέροχες στιγμές που δεν μπορούν να αποτυπωθούν σε μερικές γραμμές. Αθήνα-Γερμάνια-Ισπανία-Κέρκυρα-Κρήτη παντού μαζί! Σε ευχαριστώ για όλα!!!
Dave Palumbo Η γνώσεις που αποκόμισα από την συνεργασία μας αποδείχτηκαν πολύτιμες για την συνεχεία!
Daniele Seccarecci ο άνθρωπος που πίστεψε σε μένα πιο πολύ ότι εγώ στον εαυτό μου ! Δυστυχώς δεν είναι πια μαζί μας και για αυτόν τον λόγο το b.b δεν θα είναι ποτέ πια το ίδιο για μένα. Τα λόγια είναι φτωχά μπροστά στον πλούτο της καρδίας του! Θα ζει πάντα μέσα μου. Grazie tante CAMPIONE!!!!
Τους συναθλητές μου.
Παναγιώτη Βιτσα για αυτήν την φανταστική μάχη το 2003 στην Πάτρα που άφησε εποχή !
Αδέλφια Κατσετη για τον υπέροχο αγώνα το 2002 στην Γλυφάδα!
Παπανικολα Βαγγελη για την πολύ δυνατή μάχη μας στο γενικό fitness το 2006 στην Νabba!
Nasser Ammari για τις ωραίες στιγμές στα αποδυτήρια το 2012 στα Μελίσσια!
Υφαντοπουλο Θανάση για το καταπληκτικό βάψιμο και ζέσταμα το 2006 στην ΝΑΒΒΑ και την όλη υποστήριξη του !
Θεοχαρη Γιάννη για το κέρασμα με τα φοντανακια στην Κέρκυρα… αυτό και αν άφησε εποχή!!!!Ευχαριστώ Γιάνναρε!!
Και όλους αυτούς φυσικά τους αθλητές που βρέθηκαν δίπλα μου επί σκηνής !! Ο αγώνας τους έδωσε νόημα στον κόπο μου και ο κόπος μου έδωσε νόημα στον αγώνα τους!!!
Όλους τους φίλους που στάθηκαν δίπλα μου!!
Αρβανιτη Γιώργο και Ηρακλή Ανδριανακη κολλητοί πάντα δίπλα μου!!ευχαριστώ αδέλφια!!
Τζεκακης Γιώργος σύντεκνος και κατά σειρά πολλών ετών παρτενέρ μου στην προπόνηση!!! Υπό το άγρυπνο βλέμμα του κάθε προπόνηση μου έβρισκε την ησυχία της!!Οι εκατοντάδες προπονήσεις μας θα μου μείνουν αξέχαστες!!Χίλια ευχαριστώ!
Μιχάλη Κρασσας κουμπάρος και άριστος ‘’μπογιατζής’’ πάντα εκεί για να βοηθήσει!!Σε ευχαριστώ για την αμέριστη συμπαράσταση σου!!
Νίκος Σατσακης η’ Λαχανας ο ‘’ΜΑΝΑΤΖΕΡ’’ ήταν εκεί μια φορά το 2001 όταν όλοι οι άλλοι έλειπαν!!Ευχαριστώ Νικόλα!
Κος Παναγιώτης Κατσελος πάντα θετικός ,πάντα με τον καλό λόγο !!!Σας ευχαριστώ για την βοήθεια σας σε πολλά θέματα και την στήριξη σας .
Γιώργο Μπεκα και τα x-treme stores που ήταν στο πλευρό μου τον τελευταίο χρόνο !!Χωρίς την ομάδα των x-treme stores και τον Κύριο Σπύρο Μαραγκακη όλα θα ήταν πιο δύσκολα για μένα!!!
Και φυσικά όλους αυτούς που με τίμησαν με την παρουσία τους στους αγώνες μου όλα αυτά τα χρόνια !! Με χειροκρότησαν και με επευφήμησαν!!
Σας Ευχαριστώ όλους!!
Είμαι ευγνώμων για όλα αυτά που έζησα πάνω και κάτω από την σκηνή όλα αυτά τα χρονιά! Σημασία δεν έχει η αφετηρία …Ούτε ο προορισμός …Σημασία έχει μονάχα το ταξίδι!!
Καλό ταξίδι!!!!

DIMITROS
12-09-13, 21:39
:clap::clap::clap::clap::clap:

NASSER
13-09-13, 00:11
Σταύρο δεν μου έρχονται λόγια να εκφράσω τη συμπάθεια μου και τη συγκίνηση μου για τη δήλωση σου να αποχαιρετήσεις τη σκηνή. Είναι δύσκολο να το κάνει κάποιος πράξει αυτόν τον αποχωρισμό αλλά κατανοώ πως λειτουργείς ευσυνείδητα για να διαφυλάξεις πιο σημαντικά πράγματα στη ζωή σου.
Δυστυχώς το φετινό φθινόπωρο είναι στενάχωρο για όλους μας και ειδικά στο περιβάλλον του αθλήματος. Εύχομαι πως θα έχουμε καλύτερες μέρες και θα απολαύσουμε νέους αγώνες κοντά σε συναθλητές και φίλους.
Να σαι πάντα καλά και ευτυχισμένος με την υπέροχη οικογένεια σου. :toast:

Muscleboss
13-09-13, 02:59
Αθλητής με χαρακτήρα, με χάρισμα, με μετρο, με τρόπους συμπεριφοράς πάνω και κάτω από τη σκηνή. Πολύ σπάνιο...

Φίλε Σταύρο, τιμή μου που αγωνιστηκα μαζί σου.

--

Κορασάνης - Βίτσας
WABBA-ΠΕΣΔ Mr Hellas 2003

72062

korasanis
13-09-13, 10:57
H τιμή ήταν όλοι δική μου!!!θα τα ξανά πούμε πιστεύω σύντομα θεατές σε κάποιον αγώνα πια!Η αγάπη μας για το άθλημα μας συνδέει άρρηκτα!!Σε ευχαριστώ Πανο για εκείνο τον τρομερό αγώνα!!