PDA

Επιστροφή στο Forum : Uni-liver (Universal)



Σελίδες : [1] 2

flowin_through
29-08-09, 17:38
Χρησιμοποιει κανεις αυτο το συμπληρωμα? Ειναι πανω κατω ολων των εταιρειων τα ιδια? Παντως εχω ακουσει πολυ καλα λογια για συμπληρωαματα συκωτιου. Πρεπει να ειναι must.

Supplement Facts:
Serving Size: 2 Tablets (60 grain)
Servings Per Container: 125
Amount Per Serving % DV*
Calories 7
Protein 1.7g 4%
Vitamin B1 (Thiamine) 40 mcg 3%
Vitmain B2 (Riboflavin) 400 mcg 24%
Niacin 2 mg 10%
Vitmain B6 (Pyridoxine) 80 mcg 4%
Vitmain B12 24 mcg 400%
Folic Acid 52 mcg 13%
Biotin 10 mcg 3%
Para-Aminobenzoic Acid 26 mcg **
Choline 80 mg **
Inositol 14 mg **

Other ingredients:
Dessicated bovine liver, whey, terra alba, choline citrate, inositol monophosphate, niacinamide, magnesium stearate, stearic acid, pyridoxine hydrochloride, thiamin monophosphate, para-aminobenzoic acid, and cyanacobalamin.

Typical Amino Acid Profile (Per 120 Grains of Liver):
L-Arginine† 240 mg **
L-Leucine† 400 mg **
L-Isoleucine† 240 mg **
L-Valine† 280 mg **
L-Lysine† 380 mg **
L-Histidine† 12 mg **
L-Tryptophan† 50 mg **
L-Methionine† 110 mg **
L-Threonine† 180 mg **
L-Phenylalanine† 220 mg **
L-Tyrosine 160 mg **
L-Cystine 54 mg **
*Percent Daily Values are based on a 2,000 calorie diet. **Daily Value not established.

† The Ten Essential Amino Acids.
Note: The L-Tryptophan in this product is naturally occurring in the protein. It is not added or manufactured.

Ingredients:
This product contains all three essential branched-chain amino acids (BCAAs): L-Leucine, L-Isoleucine and L-Valine.

ioannis1
30-08-09, 22:47
δεν το ξερω αλλα βλεπω εχει χολινη,ινοσιτολη,μεθιονινη ,θρεονινη,βιταμινες β που κανουν πολυ καλο στο συκωτι οπως συζητουσαμε σημερα με τον isis.

thomaslar
21-09-09, 15:59
http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=5085&stc=1&d=1253556787


http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=5086&stc=1&d=1253556796

thomaslar
07-10-09, 16:52
παιζει κανεναν ρολο αν βρισκεται καποιος σε ογκο η σε γραμμωση?

Lao
16-08-10, 01:52
http://www.animalpak.com/store/images/packaging/14.jpg

Παιδιά, κοιτούσα τα συστατικά και έπεσε το μάτι μου στο Uni-Liver. Ξέρει κανείς τί είναι;

Devil
16-08-10, 02:02
τσεκαρε το προιον uni-liver της εταιριας και θα καταλαβεις

Lao
16-08-10, 02:13
τσεκαρε το προιον uni-liver της εταιριας και θα καταλαβεις

Ώστε συκωτάκι (κυριολεκτικά) είναι! Άντε να προσθέσουν και κανά παϊδάκι... :):green:

Devil
16-08-10, 02:25
Ώστε συκωτάκι (κυριολεκτικά) είναι! Άντε να προσθέσουν και κανά παϊδάκι... :):green:

αμα βαλουν κ κανα παιδακι μεσα κ τα βγαλουν κ με γευση λαδολεμονο ο καλητερος πελατης τους θα γινω:green:

beefmeup
16-08-10, 10:40
αμα βαλουν κ κανα παιδακι μεσα κ τα βγαλουν κ με γευση λαδολεμονο ο καλητερος πελατης τους θα γινω:green:

ελα ρε δεν χρειαζετε,μια χαρα ειναι κ ετσ.

εχω παρει αρκετα κουτια απο δαυτο,μιας κ ειναι φτηνο.
βασικα σαν αμινο το χρησημοποιεις.αν κ σε ενα φιλο του προκαλεσε αναστατωση στο στομαχι,κ μου τα εδωσε ολα,χεχε!!
εγω δεν ειχα κανενα προβλημα..οσοι δεν αντεχουν μεγαλες καψουλες μακρια.
α! κ κατι αλλο,μια καψουλα απο αυτουνο υπαρχει αυτουσια μεσα σε καθε ανιμαλ πακ,ετσι για την ιστορια.

Lao
13-12-10, 02:01
Παιδιά, έχω οργώσει το Internet και παντού διαβάζω μόνο καλά λόγια για αυτό το προϊόν. Σκέφτομαι να το τσιμπήσω, ωστόσο μπορεί κάποιος να μου πει πρακτικά τι αποτελέσματα έχει δει;

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

dominik
13-12-10, 03:11
Παιδιά, έχω οργώσει το Internet και παντού διαβάζω μόνο καλά λόγια για αυτό το προϊόν. Σκέφτομαι να το τσιμπήσω, ωστόσο μπορεί κάποιος να μου πει πρακτικά τι αποτελέσματα έχει δει;

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

τα πρακτικα αποτελεσματα θα τα δεις οταν κανεισ εξετασεις για ενζυμα κ μεταφορεις αμινοξεων,κ ειναι κομπλε...:)

Lao
13-12-10, 12:56
τα πρακτικα αποτελεσματα θα τα δεις οταν κανεισ εξετασεις για ενζυμα κ μεταφορεις αμινοξεων,κ ειναι κομπλε...:)

Ναι, ΟΚ.

Στην προπόνηση, κάτι πιο συγκεκριμένο και χειροπιαστό; ;)

dhmhtrhs
13-12-10, 13:26
Ναι, ΟΚ.

Στην προπόνηση, κάτι πιο συγκεκριμένο και χειροπιαστό; ;)

ρε φιλε σιγουρα εχεις καταλαβει σε ποια κατηγορια ανηκει το συγκεκριμενο συμπληρωμα???

Lao
13-12-10, 13:55
ρε φιλε σιγουρα εχεις καταλαβει σε ποια κατηγορια ανηκει το συγκεκριμενο συμπληρωμα???

Ρε φιλαράκο, αν ήξερα θα έμπαινα στον κόπο να ρωτήσω;

beefmeup
13-12-10, 14:01
βασικα σαν αμινο το χρησημοποιεις.

.

dhmhtrhs
13-12-10, 14:07
Ρε φιλαράκο, αν ήξερα θα έμπαινα στον κόπο να ρωτήσω;

ρε φιλε απλη λογικη ειναι...και μονο απο το ονομα καταλαβαινεις οτι ειναι πιο πολυ "προστατευτικο".δεν προκειται να δεις διαφορα στο γυμναστηριο!!και δεν νομιζω οτι ειναι τοσο απαραιτητο για οσους χρησιμοποιουν μονο συμπληρωματα..

beefmeup
13-12-10, 14:14
ρε φιλε απλη λογικη ειναι...και μονο απο το ονομα καταλαβαινεις οτι ειναι πιο πολυ "προστατευτικο".δεν προκειται να δεις διαφορα στο γυμναστηριο!!και δεν νομιζω οτι ειναι τοσο απαραιτητο για οσους χρησιμοποιουν μονο συμπληρωματα..

προστατευτικο σε τι ειναι?

το συμπληρωμα αυτο ειναι αμινοξεα που προερχονται απο συκωτι βοδινο,σε αντιθεση με τα αλλα αμινο που ειναι απο ορο γαλακτος.
το χω γραψει κατι ποστ πιο πανω.

Devil
13-12-10, 16:43
ρε φιλε απλη λογικη ειναι...και μονο απο το ονομα καταλαβαινεις οτι ειναι πιο πολυ "προστατευτικο".δεν προκειται να δεις διαφορα στο γυμναστηριο!!και δεν νομιζω οτι ειναι τοσο απαραιτητο για οσους χρησιμοποιουν μονο συμπληρωματα..

οχι δεν ειναι ''προστατευτικο'' για το συκωτι...

δες το ποστ του beef απο πανω...

beefmeup
13-12-10, 18:13
τα πρακτικα αποτελεσματα θα τα δεις οταν κανεισ εξετασεις για ενζυμα κ μεταφορεις αμινοξεων,κ ειναι κομπλε...:)

αυτα δεν επειρεαζονται.
εχω κανει εγω εξετασεις.

Adinamos
13-12-10, 19:49
Tι επηρεαζεται?

dhmhtrhs
13-12-10, 19:50
προστατευτικο σε τι ειναι?

το συμπληρωμα αυτο ειναι αμινοξεα που προερχονται απο συκωτι βοδινο,σε αντιθεση με τα αλλα αμινο που ειναι απο ορο γαλακτος.
το χω γραψει κατι ποστ πιο πανω.


οχι δεν ειναι ''προστατευτικο'' για το συκωτι...

δες το ποστ του beef απο πανω...

ωπα μαλακια μου...νομιζα ηταν προστατευτικο για συκωτι για οταν εισαι σε κυκλο...γραψτε λαθος!!:toast::toast:

beefmeup
13-12-10, 21:21
Tι επηρεαζεται?

πρεπει να επειρεαζεται κατι δλδ??:unsure:

Lao
18-12-10, 16:33
Λοιπόν, μετά από τις πολύ καλές κριτικές που διάβασα σε διάφορα sites, τσίμπησα ένα 500άρι από το x-treme.

Το πήρα την Τετάρτη που μας πέρασε και ξεκίνησα με 2 χάπια ανά γεύμα.

Την Πέμπτη, ημέρα κατά την οποία το πρόγραμμά μου περιλαμβάνει προπόνηση-ξεπάτωμα 2,5 ωρών με ισομετρικές ασκήσεις, πήρα 2 το πρωί, 2 το μεσημέρι, 3 μία ώρα πριν την προπόνηση και άλλα 3 αμέσως μετά.

Οι ασκήσεις βγήκαν πιο εύκολα απ'ότι συνήθως, ένιωσα να ανεβαίνω σε αντοχή και μετά το τέλος της προπόνησης ένιωθα πολύ πιο ξεκούραστος σε σχέση με πριν.

Επειδή πάντα υπάρχει η πιθανότητα να είναι placebo, θα περιμένω να γράψω πιο πολλά χιλιόμετρα με το Uni-Liver και θα επανέλθω.

Υ.Γ. Στακάρισμα με Animal Pak και κρεατίνη.

deluxe
07-02-11, 01:33
Δε παιρνεις πολλα χαπακια;

Lao
07-02-11, 01:43
Επειδή πάντα υπάρχει η πιθανότητα να είναι placebo, θα περιμένω να γράψω πιο πολλά χιλιόμετρα με το Uni-Liver και θα επανέλθω.


Ουπς, ξεχάστηκα και δεν επανήλθα από τότε... :green:

Λοιπόν, μετά από ενάμιση μήνα χρήση, για μένα είναι ένα από τα καλύτερα συμπληρώματα που έχω πάρει, πάντα σε συνάρτηση με την τιμή του.

Καταρχήν, μπορεί να το πάρει κανείς οποιαδήποτε ώρα και να το στακάρει με οτιδήποτε. Ανά πάσα ώρα και στιγμή και αν π.χ. ένα γεύμα είναι ελλειπές, κατεβάζω 3-4 χάπια και όλα κομπλέ.

Πριν τις προπονήσεις κατεβάζω 3-4 και άλλα τόσα μετά. Αποτέλεσμα, ό,τι έγραψα και στο προηγούμενο post μου. Παράλληλα, έχω προσέξει ότι έχει βελτιωθεί ο χρόνος ανάρρωσής μου τις μέρες που παίρνω και 2-3 πριν τον ύπνο.

Για μένα, αξίζει πραγματικά τα λεφτά του και μάλιστα πολύ περισσότερο από άλλα πολυδιαφημισμένα προϊόντα.


Δε παιρνεις πολλα χαπακια;

Πως ορίζεις το «πολλά χαπάκια»; Η ίδια η Universal προτείνει 2 μετά από κάθε γεύμα, τα οποία μπορούν να φτάσουν και τα 6. :toast:

Dreiko
22-03-11, 22:06
εγω λεω να το παιρνω ενδιαμεσα στα γευματα..ειδικα σε αυτα που απεχουν πανω απο 2-2,5 ωρες μεταξυ τους...στεκει...ετσι???

PMalamas
22-03-11, 22:16
Μπα δε στεκει, μαζι με γευματα το αντιμετωπιζει ο οργανισμος ως κατι πιο φυσικο,

As a dietary supplement, take 2-4 tablets with each meal. Daily intake can be increased to 6 tablets per each meal during periods of intense training and competition.

εκτος και το βαζεις την ιδια ωρα που παιρνεις "δυνατα συμπληρωματα" που επηρεαζουν το συκωτι:green:

Dreiko
22-03-11, 22:23
Μπα δε στεκει, μαζι με γευματα το αντιμετωπιζει ο οργανισμος ως κατι πιο φυσικο,

As a dietary supplement, take 2-4 tablets with each meal. Daily intake can be increased to 6 tablets per each meal during periods of intense training and competition.

εκτος και το βαζεις την ιδια ωρα που παιρνεις "δυνατα συμπληρωματα" που επηρεαζουν το συκωτι:green:

ναι το ξερω τι λεει...απλα ελεγα να τα χρησιμοποιω για να μη μεινω "αδειος"..κι οχι μονο για να συμπληρωσω το προφιλ αμινοξεων σε καθε γευμα...τελος παντων..θα δουμε...:green:

beefmeup
22-03-11, 23:44
εγω λεω να το παιρνω ενδιαμεσα στα γευματα..ειδικα σε αυτα που απεχουν πανω απο 2-2,5 ωρες μεταξυ τους...στεκει...ετσι???

ναι μια χαρα ειναι..εχω παρει πολλα κουτια απο δαυτο:green:

Lao
23-03-11, 01:32
εγω λεω να το παιρνω ενδιαμεσα στα γευματα..ειδικα σε αυτα που απεχουν πανω απο 2-2,5 ωρες μεταξυ τους...στεκει...ετσι???

Είναι συμπλήρωμα-πασπαρτού, μπορείς να το πάρεις μαζί με φαγητο ή και σαν amino, πριν και μετά την προπόνηση ή και πριν τον ύπνο. Όπως έχω ξαναπεί, από τα καλύτερα συμπληρώματα που υπάρχουν.

PMalamas
23-03-11, 01:35
ρε παιδια δεν ειναι για προστασια συκωτιου?

beefmeup
23-03-11, 01:36
ρε παιδια δεν ειναι για προστασια συκωτιου?

οχι.
αμινοξεα ειναι.

PMalamas
23-03-11, 01:52
Ζητω συγγνωμη για το μεγαλο λαθος μου..:spank::evil2:να αυτοτιμωρουμαι..
μαλλον θα το ειχα μπερδεψει με ενα της Twinlab

Lao
23-03-11, 02:41
Ζητω συγγνωμη για το μεγαλο λαθος μου..:spank::evil2:να αυτοτιμωρουμαι..
μαλλον θα το ειχα μπερδεψει με ενα της Twinlab

It's OK, πολλοί αυτό νομίζουν, ότι είναι για την προστασία του συκωτιού και ίσως αυτός να είναι ένας λόγος που δεν το προτιμούν. Στην πραγματικότητα, είναι άψογο για μυική ανάπτυξη, καθώς μπορείς να το παίρνεις όλη μέρα και να βάζεις μέσα σου φαϊ. ;)

Adinamos
23-03-11, 02:57
αμινοξεα ειναι.

Τι μαθαινει κανεις βραδυατικα.:clap:
Γιατι αυτο και οχι αμινος ορου γαλακτος ομως?

Lao
23-03-11, 03:03
Τι μαθαινει κανεις βραδυατικα.:clap:
Γιατι αυτο και οχι αμινος ορου γαλακτος ομως?

Δεν υπάρχει λόγος να μπαίνεις σε τέτοιες συγκρίσεις. Το Uni-Liver μπορείς να το χρησιμοποιήσεις και ΣΑΝ aminos. Δεν είναι καθαρά συμπλήρωμα αμινοξέων δηλαδή.

Για να γίνω πιο κατανοητός, είναι φαγητό, πως να στο πω. Αποξηραμένο συκώτι. Παίρνοντας 10-12 χάπια την μέρα, είναι σαν να έχεις φάει μια επιπλέον μπριζόλα που λέει ο λόγος.

Lao
23-03-11, 03:09
Κάτι ακόμα, δεν ξέρω αν είναι αλήθεια αλλά το παραθέτω:


Dr. Ershoff took three groups of rats and fed them controlled diets for a twelve week period. Group one ate a basic diet fortified with vitamins and minerals. Group two ate as much as they wanted of the same diet plus B vitamins and brewer's yeast. Group three ate the basic diet but had 10% desiccated liver added to their rations.

Then the doctor placed the rats one by one into a drum of water, out of which they could not climb. The group one rats swam an average of 13.2 minutes before they all drowned; group two, an average of 13.4 minutes. Group three, however, were still swimming at the end of two hours, at which time the experiment was concluded.

PMalamas
23-03-11, 09:48
Και τι σημαινει αυτο? Χσετικα με μας.:unsure: (Οχι μεταφραση)

Dreiko
23-03-11, 10:44
Είναι συμπλήρωμα-πασπαρτού, μπορείς να το πάρεις μαζί με φαγητο ή και σαν amino, πριν και μετά την προπόνηση ή και πριν τον ύπνο. Όπως έχω ξαναπεί, από τα καλύτερα συμπληρώματα που υπάρχουν.

φαντασου για να το λες εσυ αυτο για συμπληρωμα εκτος πολυβιταμινων θα πρεπει οντως να ειναι καλο...:rolf::rolf::P:P:P:green:

Lao
23-03-11, 16:52
Και τι σημαινει αυτο? Χσετικα με μας.:unsure: (Οχι μεταφραση)

Οτι, σύμφωνα με το πείραμα, το συκώτι βοηθάει στην αύξηση της αντοχής. Αυτό καταλαβαίνω εγώ.



φαντασου για να το λες εσυ αυτο για συμπληρωμα εκτος πολυβιταμινων θα πρεπει οντως να ειναι καλο...:rolf::rolf::P:P:P:green:

Χαχαχαχα και να φανταστείς ότι και πρωτεϊνες παίρνω, και κρεατίνες και διάφορα άλλα. Μου χει βγει το όνομα, τι να κάνω. :P

Στα σοβαρά πάντως, πραγματικά είναι καλό. High value for money.

exkaliber
20-04-11, 21:55
λαδη η σκονη απο σκοτ ειναι πρωτεινη απο σκοτια?

χμ....

ειδα κατι ρεβιουζ της Now και ελεγαν εξαιρετικα λογια γι αυτην
τι διαλο? τοσο καλη ειναιι???


μιας και ειναι φθηνη θα την τιμησω,ετσι απο περιεργεια

Lao
20-04-11, 22:06
λαδη η σκονη απο σκοτ ειναι πρωτεινη απο σκοτια?

χμ....

ειδα κατι ρεβιουζ της Now και ελεγαν εξαιρετικα λογια γι αυτην
τι διαλο? τοσο καλη ειναιι???


μιας και ειναι φθηνη θα την τιμησω,ετσι απο περιεργεια

Σου προτείνω να πάρεις το Uni-Liver και όχι την σκόνη της NOW.

Dreiko
20-04-11, 22:24
Σου προτείνω να πάρεις το Uni-Liver και όχι την σκόνη της NOW.

τωρα που το ειδα.....οντως φιλε lao τα εχω βολευτει πολυ τα ατιμα....και πολυ καλο value for money οπως ανεφερες κι εσυ...:thumbup:

exkaliber
20-04-11, 22:33
Σου προτείνω να πάρεις το Uni-Liver και όχι την σκόνη της NOW.

απο ποια αποψη?? :unsure:

Lao
20-04-11, 22:43
απο ποια αποψη?? :unsure:

Γιατί αξίζει περισσότερο τα λεφτά του, βγάζει για περισσότερα servings, είναι πολύ πιο βολικό στην χρήση και δεν θα ξεράσεις :green:

exkaliber
20-04-11, 22:54
το τελευταιο με προβληματιζει καπως :green:

Lao
20-04-11, 23:06
τωρα που το ειδα.....οντως φιλε lao τα εχω βολευτει πολυ τα ατιμα....και πολυ καλο value for money οπως ανεφερες κι εσυ...:thumbup:

Μήπως... Λέω, ΜΗΠΩΣ... πήρες κανένα από xtr;;; :green:

jannous44
21-04-11, 11:45
αυτα μπορω να τα στακαρω και με BCAA πριν και μετα τη προπονηση η παει πολυ?:unsure:

Lao
21-04-11, 12:23
αυτα μπορω να τα στακαρω και με BCAA πριν και μετα τη προπονηση η παει πολυ?:unsure:

Το UL έχει τα BCAA (λευκίνη, ισολευκίνη, βαλίνη).

Ένα ωραίο στακάρισμα που σε εμένα δουλεύει καλά, είναι Animal Pak με το γεύμα πριν την προπόνηση συν 2-3 UL και 45 λεπτά με μία ώρα πριν την προπόνηση 4-5 UL και κρεατίνη. Μετά την προπόνηση, άλλα 4-5 UL. Try it ;)

konna
21-04-11, 12:29
Δεν υπάρχει λόγος να μπαίνεις σε τέτοιες συγκρίσεις. Το Uni-Liver μπορείς να το χρησιμοποιήσεις και ΣΑΝ aminos. Δεν είναι καθαρά συμπλήρωμα αμινοξέων δηλαδή.

Για να γίνω πιο κατανοητός, είναι φαγητό, πως να στο πω. Αποξηραμένο συκώτι. Παίρνοντας 10-12 χάπια την μέρα, είναι σαν να έχεις φάει μια επιπλέον μπριζόλα που λέει ο λόγος.

Λέγεται οτι πρέπει να αποφεύγουμε τα συκώτια, καθώς είναι το πιο βεβαρυμένο με ρύπους κλπ τμήμα του ζώου. Ισχύει κάτι τέτοιο?

Lao
21-04-11, 12:43
Λέγεται οτι πρέπει να αποφεύγουμε τα συκώτια, καθώς είναι το πιο βεβαρυμένο με ρύπους κλπ τμήμα του ζώου. Ισχύει κάτι τέτοιο?

Ο μόνος τρόπος για να το διαπιστώσει κανείς αυτό σε ό,τι αφορά το UL, είναι να πάρει καμιά 10ριά κουτιά και να τα πάει σε κάποιο εργαστήριο.

Φίλε konna, στις μέρεις μας ακούμε κινδυνολογίες για τα πάντα: για τον αέρα που αναπνέουμε, για το νερό που πίνουμε, για τα ψάρια και τα κρέατα που τρώμε, για τα λαχανικά και τα φρούτα μας, για τα πάντα. Εδώ και χρόνια, προσωπικά έχω πάρει απόφαση ότι αν δεν θέλω να γίνω υποχόνδριος καλό είναι να μην δίνω σημασία. Όλα επικίνδυνα είναι.

Εν πάσει περιπτώσει, το UL προέρχεται σύμφωνα με την Universal από αργεντίνικα βοοειδή τα οποία τρέφονται με αγνό γρασίδι :green:. Αν θυμάμαι καλά, στην συνέχεια το ψύχουν στους μείον τόσους βαθμούς και... βουαλά, έχουμε το λιβεράκι μας :green:

Δεν ξέρω αν σου αρκεί αυτό, πάντως είναι ένα κλασσικό συμπλήρωμα που ΔΟΥΛΕΥΕΙ.

konna
21-04-11, 13:00
Ο μόνος τρόπος για να το διαπιστώσει κανείς αυτό σε ό,τι αφορά το UL, είναι να πάρει καμιά 10ριά κουτιά και να τα πάει σε κάποιο εργαστήριο.

Φίλε konna, στις μέρεις μας ακούμε κινδυνολογίες για τα πάντα: για τον αέρα που αναπνέουμε, για το νερό που πίνουμε, για τα ψάρια και τα κρέατα που τρώμε, για τα λαχανικά και τα φρούτα μας, για τα πάντα. Εδώ και χρόνια, προσωπικά έχω πάρει απόφαση ότι αν δεν θέλω να γίνω υποχόνδριος καλό είναι να μην δίνω σημασία. Όλα επικίνδυνα είναι.

Εν πάσει περιπτώσει, το UL προέρχεται σύμφωνα με την Universal από αργεντίνικα βοοειδή τα οποία τρέφονται με αγνό γρασίδι :green:. Αν θυμάμαι καλά, στην συνέχεια το ψύχουν στους μείον τόσους βαθμούς και... βουαλά, έχουμε το λιβεράκι μας :green:

Δεν ξέρω αν σου αρκεί αυτό, πάντως είναι ένα κλασσικό συμπλήρωμα που ΔΟΥΛΕΥΕΙ.

Χμ, μιλούσα γενικότερα μιας και δεν σκέφτομαι προς το παρόν για συμπλήρωμα, αλλά δεν θα ήθελα να βγω εκτός τόπικ.

Titanium
21-04-11, 13:02
Φίλε λαο να σου πω την αλήθεια με εχεις ψήσει να το δοκιμάσω και αυτο...Φενετε πολύ καλο και σε παρα πολυ καλή τιμή....Θα το δοκιμάσω αλλα μετά το νιτρο:green:

Lao
21-04-11, 13:07
Χμ, μιλούσα γενικότερα μιας και δεν σκέφτομαι προς το παρόν για συμπλήρωμα, αλλά δεν θα ήθελα να βγω εκτός τόπικ.

Α, για γενικότερα δεν έχω άποψη μιας και ανήκω στην κατηγορία των ατόμων που μυρίζουν το συκώτι και τους έρχεται η εξής αντίδραση ---> :dooreek::dooreek::dooreek:

Δεν το πλησιάζω καν! :green:


Φίλε λαο να σου πω την αλήθεια με εχεις ψήσει να το δοκιμάσω και αυτο...Φενετε πολύ καλο και σε παρα πολυ καλή τιμή....Θα το δοκιμάσω αλλα μετά το νιτρο:green:

:thumbup::thumbup::thumbup:

jannous44
21-04-11, 15:33
Το UL έχει τα BCAA (λευκίνη, ισολευκίνη, βαλίνη).

Ένα ωραίο στακάρισμα που σε εμένα δουλεύει καλά, είναι Animal Pak με το γεύμα πριν την προπόνηση συν 2-3 UL και 45 λεπτά με μία ώρα πριν την προπόνηση 4-5 UL και κρεατίνη. Μετά την προπόνηση, άλλα 4-5 UL. Try it ;)

2 σε καθε γευμα. 3πριν προπονηση+bcaa , 3μετα+προπονηση+bcaa+κρεατινη
δυλαδη συνολο 16 καψουλες τη μερα. η να τις κανω 20 τη μερα?

δεν παιζει να παρω animal pak για κανενα λογο! εχω γερες βιταμινες και αμινοξεα. δεν το χρειαζομαι

Lao
21-04-11, 15:41
2 σε καθε γευμα. 3πριν προπονηση+bcaa , 3μετα+προπονηση+bcaa+κρεατινη
δυλαδη συνολο 16 καψουλες τη μερα. η να τις κανω 20 τη μερα?

δεν παιζει να παρω animal pak για κανενα λογο! εχω γερες βιταμινες και αμινοξεα. δεν το χρειαζομαι

No pain, no gain! :green::green::green:

Φίλε εγώ απλά πρότεινα ένα στακάρισμα που σε εμένα δουλεύει καλά. Από εκεί και πέρα, προφανώς υπάρχουν και άλλα που μπορεί να είναι και καλύτερα ή χειρότερα.

Πάντως το UL σημαίνει, για μένα τουλάχιστον, τουλάχιστον 12 ταμπλέτες την μέρα επιπλέον σε ό,τι παίρνει κανείς. Επειδή λοιπόν το προτείνω και για να μην τα ακούσω μετά από κανέναν, το UL δεν κάνει για όποιον δεν γουστάρει πολλά και μεγάλα χάπια την μέρα. ;)

jannous44
21-04-11, 15:45
No pain, no gain! :green::green::green:

Φίλε εγώ απλά πρότεινα ένα στακάρισμα που σε εμένα δουλεύει καλά. Από εκεί και πέρα, προφανώς υπάρχουν και άλλα που μπορεί να είναι και καλύτερα ή χειρότερα.

Πάντως το UL σημαίνει, για μένα τουλάχιστον, τουλάχιστον 12 ταμπλέτες την μέρα επιπλέον σε ό,τι παίρνει κανείς. Επειδή λοιπόν το προτείνω και για να μην τα ακούσω μετά από κανέναν, το UL δεν κάνει για όποιον δεν γουστάρει πολλά και μεγάλα χάπια την μέρα. ;)

εντομεταξυ σκαλωσα γιατι κοιτουσα ενα αλλο συμπληρωματα και νομιζα οτι η συνηστομενη ηταν 20 για το UL και μπερδευτικα. τωρα ειδα οτι δεν εχει συνηστομενη. οποτε αυτο ειναι αναλογος τον καθενα. τεσπα θα το δοκιμασω μαλλον. κ ελπιζω να κανει κατι σε θεμα αποκαταστασεις για το το λογο αλλοστε θα το παρω οχι για να συμπληρωσω κατι αλλο στη διατροφη μου.:thumbup:

Lao
21-04-11, 15:48
εντομεταξυ σκαλωσα γιατι κοιτουσα ενα αλλο συμπληρωματα και νομιζα οτι η συνηστομενη ηταν 20 για το UL και μπερδευτικα. τωρα ειδα οτι δεν εχει συνηστομενη. οποτε αυτο ειναι αναλογος τον καθενα. τεσπα θα το δοκιμασω μαλλον. κ ελπιζω να κανει κατι σε θεμα αποκαταστασεις για το το λογο αλλοστε θα το παρω οχι για να συμπληρωσω κατι αλλο στη διατροφη μου.:thumbup:

Το έγραψα και σε προηγούμενο post μου, είναι συμπλήρωμα-πασπαρτού και σωστά είναι καθώς στην ουσία είναι φαγητό.

Μιας και το θέλεις για αποκατάσταση, παίρνε 3-4 πριν τον ύπνο και βάλε και μερικά μαζί με τα γεύματά σου ή όταν τα γεύματά σου απέχουν αρκετές ώρες μεταξύ τους. Θα σου έλεγα να παίρνεις και μετά την προπόνηση αλλά μάλλον θα με πυροβολήσεις. :green:

pizzass
22-04-11, 17:45
μεσ στην επομενη βδομαδα θα τσιμπησω ενα κουτι :thumbup: με εχει ψησει ασχημα το γεγονος οτι ειναι κατι εξτρα εκτος του φαγητου και των κλασσικων συμπληρωματων :toast:

exkaliber
22-04-11, 19:33
σιδηρο δεν εχει αυτο???????????????????

Lao
22-04-11, 20:42
μεσ στην επομενη βδομαδα θα τσιμπησω ενα κουτι :thumbup: με εχει ψησει ασχημα το γεγονος οτι ειναι κατι εξτρα εκτος του φαγητου και των κλασσικων συμπληρωματων :toast:

Βασικά, φαγητό είναι στην ουσία. ;)


σιδηρο δεν εχει αυτο???????????????????

Οργανικό έχει, οπότε δεν υπάρχει πρόβλημα.

konna
22-04-11, 20:49
Βασικά, φαγητό είναι στην ουσία. ;)



Οργανικό έχει, οπότε δεν υπάρχει πρόβλημα.

Δεν το κατάλαβα αυτο. Εχει δηλαδή αποροφήσιμο σίδηρο ή όχι?
(τωρα παιρνω συμπλήρωμα σιδήρου σε αμπούλες)

Lao
22-04-11, 21:08
Δεν το κατάλαβα αυτο. Εχει δηλαδή αποροφήσιμο σίδηρο ή όχι?
(τωρα παιρνω συμπλήρωμα σιδήρου σε αμπούλες)

Έχει οργανικό σίδηρο, ο οποίος είναι απορροφήσιμος χωρίς να υπάρχει κάποια επικινδυνότητα για την υγεία αφού μιλάμε για φυσικό προϊόν.

Δες εδώ: http://www.medlook.net/article.asp?item_id=1772

pizzass
25-04-11, 13:15
αυτο εννοω ΛΑΟ :green: ευκολα προσβασιμο και καταναλωσιμο φαγητο..για αυτο το λεω εξτραδακι ;)

Lao
25-04-11, 14:00
αυτο εννοω ΛΑΟ :green: ευκολα προσβασιμο και καταναλωσιμο φαγητο..για αυτο το λεω εξτραδακι ;)

Άμα το εννοείς έτσι, ναι, έχεις καταλάβει τι είναι. ;)

Παίρνε 4-5 πριν την προπόνηση και άλλα τόσα μετά και θα με θυμηθείς. :thumbup:

Lao
04-05-11, 23:37
Σήμερα βγάζω τον φωτογράφο από μέσα μου :green: και ιδού ένα mini review του UL.

P.S. Το άλλο χάπι αριστερά είναι Opti-Men, το έβαλα για λόγους σύγκρισης :P

Niiick
05-05-11, 01:23
Ωραιος, οι φωτος ανεβαζουν το επιπεδο του review:thumbup:

pizzass
16-05-11, 15:01
μολισ ανοιξα το uni-liver π πηρα απο εξτρεμε σε καλη τιμη και για μια στιγμη φρικαρα λιγο γιατι ειδα...το βαμβακι π ειχε απο πανω! και επειδη το ανοιγα σιγα σιγα ειδα λιγο ασπρο και λεω wtf σε σκονη μ το δωσανε :green: αλλα ευτυχως ηταν για λογους προστασιας! ξεκιναω κανονικα με 2 σε καθε γευμα :thumbup:

Lao
16-05-11, 15:29
μολισ ανοιξα το uni-liver π πηρα απο εξτρεμε σε καλη τιμη και για μια στιγμη φρικαρα λιγο γιατι ειδα...το βαμβακι π ειχε απο πανω! και επειδη το ανοιγα σιγα σιγα ειδα λιγο ασπρο και λεω wtf σε σκονη μ το δωσανε :green: αλλα ευτυχως ηταν για λογους προστασιας! ξεκιναω κανονικα με 2 σε καθε γευμα :thumbup:

Βάλε 2 σε κάθε γεύμα, 4 πριν την προπόνηση και 4 μετά και πες μας εντυπώσεις. ;)

tommygunz
16-05-11, 16:41
Σήμερα βγάζω τον φωτογράφο από μέσα μου :green: και ιδού ένα mini review του UL.

P.S. Το άλλο χάπι αριστερά είναι Opti-Men, το έβαλα για λόγους σύγκρισης :P

Το δεξί νομίζω είναι Opti-men, όχι το αριστερό, σωστά;

pizzass
16-05-11, 17:25
ΛΑΟ σκεφτομαι μονο 2 σε καθε γευμα γτ πριν την προπονηση περνω το μ στακ π εχει μεσα bcaa καθως και στο μεταπροπονητικο μ εχω bcaa καψουλες της ΟΝ...δν θα ηταν υπερβολη να βαλω και τα UL ???

Lao
17-05-11, 00:43
Το δεξί νομίζω είναι Opti-men, όχι το αριστερό, σωστά;

Ναι. ;)


ΛΑΟ σκεφτομαι μονο 2 σε καθε γευμα γτ πριν την προπονηση περνω το μ στακ π εχει μεσα bcaa καθως και στο μεταπροπονητικο μ εχω bcaa καψουλες της ΟΝ...δν θα ηταν υπερβολη να βαλω και τα UL ???

Τι να σου πω, εσύ αποφασίζεις. Γιατί δεν δοκιμάζεις να το κάνεις για καμιά βδομάδα; Σε εμένα δουλεύει καλά πάντως με την χρήση που σου πρότεινα.

pizzass
17-05-11, 13:22
στο μεταπροπ νταξει θα μπορουσα να την κανω την αλλαγη αλλα το μ στακ τωρα τελειωνω το δευτερο κουτακι σερι θα ηταν κριμα να διακοψω τον κυκλο :green:

Lao
17-05-11, 14:22
στο μεταπροπ νταξει θα μπορουσα να την κανω την αλλαγη αλλα το μ στακ τωρα τελειωνω το δευτερο κουτακι σερι θα ηταν κριμα να διακοψω τον κυκλο :green:

Ε, ωραία, ξεκίνα το μόλις τελειώσεις με το M-Stak ;)

pizzass
17-05-11, 15:54
:thumbup:

pizzass
18-05-11, 14:35
ρε συ ΛΑΟ παιρνεις 2 και με το τελευταιο γευμα της μερας?(το γιαουρτακι) 2 συνεχομ ενες μερες πηρα με γιαουρτι και μετα αργησα να κοιμηθω + ψιλοιδρωνα...

Lao
18-05-11, 14:59
ρε συ ΛΑΟ παιρνεις 2 και με το τελευταιο γευμα της μερας?(το γιαουρτακι) 2 συνεχομ ενες μερες πηρα με γιαουρτι και μετα αργησα να κοιμηθω + ψιλοιδρωνα...

Ανάλογα με τα κέφια. Αυτό που είναι αδιαπραγμάτευτο :green: είναι τα 5 πριν και 5 μετά την προπόνηση.

pizzass
18-05-11, 15:01
δν βοηθας δν βοηθας :P το οτι δυσκολευομουν να κοιμηθω σε αυτο λες να οφειλεται??

den23
18-05-11, 15:55
δν βοηθας δν βοηθας :P το οτι δυσκολευομουν να κοιμηθω σε αυτο λες να οφειλεται??

αμφιβαλω αν τα αμινοξεα σου δημιουργουν προβλημα υπνου... στη τελικη και το γιαουρτακι που τρωϛ έχει αμινοξεα αλλα δεν σου δημιουργουσε τίποτα όταν το τρωγεϛ σκετο το βραδυ... με το μ-στακ τι εγινε;; περνα μια βόλτα από το αντίστοιχο topic να γραyειϛ εντυπωσειϛ αφού είσαι προϛ το τελοσ... :)

pizzass
18-05-11, 17:00
ξερω γω μωρε ισως επειδη μαζευονται πολλα αμινοξεα..η απο τις βιταμινες..τι να πω..

exkaliber
18-05-11, 17:06
απο τις πρωτεινες παραγεται η ντοπαμινη(απο το ονομα καταλαβαινεις τι κανει στον οργανισμο :green:) και απο τους υδατανθρακες η σεροτονινη η οποια βοηθα στον υπνο

pizzass
18-05-11, 17:19
αχαααααα!
ωστε καλυτερα να μην τα προτιμω με το γιαουρτι πριν τον υπνο? η ξερω γω να τα παιρνω μονο οταν σκοπευω να κοιμηθω καμια ωρα μετα?

exkaliber
18-05-11, 17:23
δεν ξερω

beefmeup
18-05-11, 17:23
απο τις πρωτεινες παραγεται η ντοπαμινη

:unsure::unsure::unsure:
ε?

exkaliber
18-05-11, 17:31
:unsure::unsure::unsure:
ε?

που διαλο το ειχα δει και δεν το βρισκω τωρα :green:

η τυροσινη παντως των πρωτεινων σιγουρα δεν βοηθαει στον υπνο

beefmeup
18-05-11, 17:35
που διαλο το ειχα δει και δεν το βρισκω τωρα :green:

η τυροσινη παντως των πρωτεινων σιγουρα δεν βοηθαει στον υπνο

οχι οι πρωτεινες..για την τυροσυνη μαλλον λες.

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/e/e6/Tyrosine_metabolism.png/500px-Tyrosine_metabolism.png

Lao
18-05-11, 18:57
δν βοηθας δν βοηθας :P το οτι δυσκολευομουν να κοιμηθω σε αυτο λες να οφειλεται??

Τι να σου πω, έχω κατεβάσει ακόμα και 4 πριν από τον ύπνο στο τσακίρ κέφι :green: αλλά ποτέ δεν είχα πρόβλημα με τον ύπνο. Κάτι άλλο σε επηρεάζει, είναι λίγο δύσκολο να οφείλεται στο UL.

pizzass
18-05-11, 21:24
οκ..θα το δοκιμασω παλι σημερα και βλεπουμε..

pizzass
25-05-11, 16:04
ΛΑΟ σκεφτομαι σμρ να ξεκινησω το 5 πριν 5 μετα π λες και ξαναλες :P βσκ θα το κανω 4+4 ! ηθελα να ρωτησω ομως. τα 4 μετα τα παιρνουμε μαζι με την πρωτεινη?? η πρωτα αυτα και μετα 20 λεπτα την πρωτεινη σαν να ειναι bcaa?

Lao
26-05-11, 02:00
ΛΑΟ σκεφτομαι σμρ να ξεκινησω το 5 πριν 5 μετα π λες και ξαναλες :P βσκ θα το κανω 4+4 ! ηθελα να ρωτησω ομως. τα 4 μετα τα παιρνουμε μαζι με την πρωτεινη?? η πρωτα αυτα και μετα 20 λεπτα την πρωτεινη σαν να ειναι bcaa?

Πάρτα κανά μισάωρο με 45 λεπτά πριν την προπόνηση και αμέσως μετά. Εγώ δεν βάζω πρωτεϊνη πριν, βάζω μόνο μετά, κανά 20λεπτο με μισάωρο.

nopantas
29-05-11, 21:58
το συγκεκριμενο συμπληρωμα ενδεικνυται γενικα σε περιοδο γραμμωσης??υπαρχει περιπτωση κατακρατησης υδατος με τη χρηση του?

Nio
30-05-11, 00:42
το συγκεκριμενο συμπληρωμα ενδεικνυται γενικα σε περιοδο γραμμωσης??

Of course, γιατί να μην ενδείκνυται? Έχει protein, B vits, amino acids, PABA, χολίνη+ινοσιτόλη.

Ενδεικτικά των προαναφερθέντων, η χολίνη είναι απαραίτητη για το σωστό μεταβολισμό των λιπών, και βοηθάει στην αποτροπή εμφάνισης λιπώδους ήπατος.


υπαρχει περιπτωση κατακρατησης υδατος με τη χρηση του?Όχι. Δε νομίζω να υπάρχει λόγος ανησυχίας. Το συγκεκριμένο product, καλό ναι θα κάνει, κακό όμως όχι.

nopantas
31-05-11, 02:18
το τσιμπησα τελικα να το δοκιμασω!!ηθελα να ρωτησω με πρωινη αεροβια και λιποδιαλυτη,πως θα ηταν καλυτερο να το συνδυασω??30 λεπτα πριν το λιποδιαλυτη και αμεσως μετα 4-5 καψουλες uni liver?και στα βαρη 30 λεπτα πιο πριν ολα μαζι μεσα??

Lao
31-05-11, 02:38
το τσιμπησα τελικα να το δοκιμασω!!ηθελα να ρωτησω με πρωινη αεροβια και λιποδιαλυτη,πως θα ηταν καλυτερο να το συνδυασω??30 λεπτα πριν το λιποδιαλυτη και αμεσως μετα 4-5 καψουλες uni liver?και στα βαρη 30 λεπτα πιο πριν ολα μαζι μεσα??

Για συνδιασμό με λιποδιαλύτη δεν ξέρω να σου πω μιας και δεν χρησιμοποιώ. Εγώ πάντως το στακάρω με Kre-Alkalyn καιι παίρνω 5 περίπου 45 λεπτά πριν και άλλα 5 αμέσως μετά.

nopantas
31-05-11, 09:16
Για συνδιασμό με λιποδιαλύτη δεν ξέρω να σου πω μιας και δεν χρησιμοποιώ. Εγώ πάντως το στακάρω με Kre-Alkalyn καιι παίρνω 5 περίπου 45 λεπτά πριν και άλλα 5 αμέσως μετά.

ευχαριστω..παιρνεις δλδ uni liver και πριν την πρωινη αεροβια ή μονο πριν τα βαρη?

Lao
31-05-11, 11:31
ευχαριστω..παιρνεις δλδ uni liver και πριν την πρωινη αεροβια ή μονο πριν τα βαρη?

Πριν και μετά από κάθε προπόνησή μου.

chris corfu
01-06-11, 21:20
εαν το χρησιμοποιεις 4 πριν κ 4 μετα προπο η Β12 που ειναι 800% ανα 2 ταβς δεν παει πολυ ψηλα?? και αλλα 2 σε αλλα 4 γευματα ας πουμε παει αλλα τοσα. συν τις πολυβιταμινες..

Lao
02-06-11, 02:05
εαν το χρησιμοποιεις 4 πριν κ 4 μετα προπο η Β12 που ειναι 800% ανα 2 ταβς δεν παει πολυ ψηλα?? και αλλα 2 σε αλλα 4 γευματα ας πουμε παει αλλα τοσα. συν τις πολυβιταμινες..

Ανά 2 ταμπλέτες η Β12 είναι 85% (5 mcg).

chris corfu
02-06-11, 15:39
Ανά 2 ταμπλέτες η Β12 είναι 85% (5 mcg).

http://www.xtr.gr/eidika_proionta/563/UNI_LIVER_(UNIVERSAL).htm τσεκαρε μια συστατικα. ειναι λαθος??

Lao
02-06-11, 16:44
http://www.xtr.gr/eidika_proionta/563/UNI_LIVER_(UNIVERSAL).htm τσεκαρε μια συστατικα. ειναι λαθος??

Ναι, είναι λάθος.

nopantas
02-06-11, 23:41
δευτερη μερα χρησης σημερα και πηγε καλυτερα απ την πρωτη που ειχα τρελη δυσκολια με την καταποση!!!:unsure::unsure:βρηκα τεχνικη να το ''ξαπλωνω'' στη γλωσσα με συγκεκριμενο τροπο και κατεβαινει σχετικα ευκολα:green:.απλα δν συστηνεται με τπτ για καποιον που εχει γενικα δυσκολια με τα χαπια,οχι τα μεγαλα απαραιτητα...δν παλευονται 500χαπια!!! και καμια 10-15 τη μερα..αυριο btw θα κανω πρωινο αεροβιο..σκεφτομαι πριν να παρω μονο thermo cuts και μετα uni liver και υστερα σπιτι το πρωινο..εχει κανεις καποια καλυτερη προταση??

Lao
03-06-11, 02:10
δευτερη μερα χρησης σημερα και πηγε καλυτερα απ την πρωτη που ειχα τρελη δυσκολια με την καταποση!!!:unsure::unsure:βρηκα τεχνικη να το ''ξαπλωνω'' στη γλωσσα με συγκεκριμενο τροπο και κατεβαινει σχετικα ευκολα:green:.απλα δν συστηνεται με τπτ για καποιον που εχει γενικα δυσκολια με τα χαπια,οχι τα μεγαλα απαραιτητα...δν παλευονται 500χαπια!!! και καμια 10-15 τη μερα..αυριο btw θα κανω πρωινο αεροβιο..σκεφτομαι πριν να παρω μονο thermo cuts και μετα uni liver και υστερα σπιτι το πρωινο..εχει κανεις καποια καλυτερη προταση??

Είπαμε, UL και πριν και μετά. ;)

aepiskeptis
03-06-11, 02:46
Lao μια ερωτηση

ξερεις τι και πως για τα συστατικα dicalcium phosphate kai microcrystalline cellulose?

Lao
03-06-11, 03:34
Lao μια ερωτηση

ξερεις τι και πως για τα συστατικα dicalcium phosphate kai microcrystalline cellulose?

Όχι...

isis
03-06-11, 10:37
το αυθεντικό πάντως σκευάσμα είναι εκχύλισμα ήπατος εμπλουτισμένο ή όχι , υδατοδιαλυτό εννοείται σε πόσιμη μορφή και μόνο εντός ψυγείου , πολύ ευπαθές , ανυπόφορο στη γεύση και τη μυρωδιά , αλλά θαυματουργό. Τα λοιπά είναι φθηνές απομιμήσεις , χωρίς παρεξήγηση.

nopantas
04-06-11, 02:08
τα ουρα μου μυριζουν καπως περιεργα μετα την χρηση του UL.:unsure:.Συμβαινει το ιδιο σε κανεναν??

Lao
04-06-11, 13:51
τα ουρα μου μυριζουν καπως περιεργα μετα την χρηση του UL.:unsure:.Συμβαινει το ιδιο σε κανεναν??

Ε. και; Ούρα είναι, ουσίες αποβάλλονται, λογικό είναι να μυρίζουν και κάπως. Σε εμένα πάντως δεν μυρίζουν.

aepiskeptis
04-06-11, 17:01
το αυθεντικό πάντως σκευάσμα είναι εκχύλισμα ήπατος εμπλουτισμένο ή όχι , υδατοδιαλυτό εννοείται σε πόσιμη μορφή και μόνο εντός ψυγείου , πολύ ευπαθές , ανυπόφορο στη γεύση και τη μυρωδιά , αλλά θαυματουργό. Τα λοιπά είναι φθηνές απομιμήσεις , χωρίς παρεξήγηση.

πολυ ωραιο σχολιο ευχαριστω!

επισης θα ηθελα να προσθεσω οτι το κρεας (μποσχαρισιο συκωτι) μου ερχεται καλυτερο απ το uniliver ή το beverly που εχω δοκιμασει.

Το προηγουμενο uniliver την παλευε, νομιζω οτι τα αξιζε τα λεφτα του. Μετα την "ανενεωση" και την αλλαγη των συστατικων δε μπορω να πω οτι θα το ξαναχρησιμοποιησω.

lef
04-06-11, 18:57
το αυθεντικό πάντως σκευάσμα είναι εκχύλισμα ήπατος εμπλουτισμένο ή όχι , υδατοδιαλυτό εννοείται σε πόσιμη μορφή και μόνο εντός ψυγείου , πολύ ευπαθές , ανυπόφορο στη γεύση και τη μυρωδιά , αλλά θαυματουργό. Τα λοιπά είναι φθηνές απομιμήσεις , χωρίς παρεξήγηση.

ενδιαφερον ποστ
και πως θα μπορουσαμε να βρουμε κατι τετοιο

Lao
04-06-11, 20:51
Το προηγουμενο uniliver την παλευε, νομιζω οτι τα αξιζε τα λεφτα του. Μετα την "ανενεωση" και την αλλαγη των συστατικων δε μπορω να πω οτι θα το ξαναχρησιμοποιησω.

More specific, please? :unsure:

isis
05-06-11, 11:49
ενδιαφερον ποστ
και πως θα μπορουσαμε να βρουμε κατι τετοιο

αυτό είναι το μεγάλο πρόβλημα , πρέπει να στο φτιάξει κάποιος. :-( Δυστυχώς δεν είναι εμπορεύσιμο , διότι και κόστος έχει , αλλά το κυριότερο, είναι εξαιρετικά ευπαθές , μερικές ώρες εκτός ψυγείου και αλλοιώθηκε. :-(

Lao
05-06-11, 21:39
αυτό είναι το μεγάλο πρόβλημα , πρέπει να στο φτιάξει κάποιος. :-( Δυστυχώς δεν είναι εμπορεύσιμο , διότι και κόστος έχει , αλλά το κυριότερο, είναι εξαιρετικά ευπαθές , μερικές ώρες εκτός ψυγείου και αλλοιώθηκε. :-(

Το θέμα όμως είναι να είναι κάτι που να μπορούμε να βρούμε. Και το UL μπορεί να είναι «φθηνή απομίμηση» αλλά κατά την γνώμη μου δεν παύει να είναι ένα πολύ καλό συμπλήρωμα.

isis
06-06-11, 14:27
Το θέμα όμως είναι να είναι κάτι που να μπορούμε να βρούμε. Και το UL μπορεί να είναι «φθηνή απομίμηση» αλλά κατά την γνώμη μου δεν παύει να είναι ένα πολύ καλό συμπλήρωμα.

εξαρτάται με ποια κριτήρια αξιολογείς ένα συμπλήρωμα ως "πολυ καλό συμπλήρωμα". Με τα στοιχεία που αναγράφονται στην ετικέτα , με τις ποσότητες που περιέχουν ή με αυτό που θα έπρεπε να είναι. Δεν έχω τίποτα εναντίον του συγκεκριμένου συμπληρώματος , ούτε με ενδιαφέρει το συγκεκριμένο ούτε η λοιπή βιομηχανία των συμπληρωμάτων και όλα τα παραπάνω βέβαια λέγονται εντελώς φιλικά.

Όπως και να έχει πάντως η ferrari είναι ferrari και το punto είναι punto.

Lao
06-06-11, 14:53
εξαρτάται με ποια κριτήρια αξιολογείς ένα συμπλήρωμα ως "πολυ καλό συμπλήρωμα". Με τα στοιχεία που αναγράφονται στην ετικέτα , με τις ποσότητες που περιέχουν ή με αυτό που θα έπρεπε να είναι. Δεν έχω τίποτα εναντίον του συγκεκριμένου συμπληρώματος , ούτε με ενδιαφέρει το συγκεκριμένο ούτε η λοιπή βιομηχανία των συμπληρωμάτων και όλα τα παραπάνω βέβαια λέγονται εντελώς φιλικά.

Όπως και να έχει πάντως η ferrari είναι ferrari και το punto είναι punto.

Ως πολύ καλό συμπλήρωμα, εγώ τουλάχιστον ονομάζω αυτό που καλύπτει όσο το δυνατόν καλύτερα τους εξής παράγοντες:

- Τι μου προσφέρει
- Πόσο κοστίζει
- Τι αποτέλεσμα έχει και κατά πόσο ανταποκρίνεται στις προσδοκίες μου
- Πόσο εύκολα μπορώ να το προμηθευτώ

Όσον αφορά το μέτρο σύγκρισης, θα συγκρίνω οτιδήποτε με οτιδήποτε είναι διαθέσιμο στην αγορά και εφόσον μιλάμε πάντα για ομοειδή προϊόντα. Το UL είναι αποξηραμένο συκώτι, συνεπώς το κρίνω ως αποξηραμένο συκώτι το οποίο μου προσφέρει 5-10 πράγματα και είναι διαθέσιμο για αγορά.

Δεν έχω καμία αντίρρηση να δεχθώ ότι αυτό που προτείνεις είναι καλύτερο, το θέμα όμως είναι ότι πρακτικά δεν βλέπω καμία χρησιμότητα να αναφερόμαστε σε κάτι που εσύ ο ίδιος λες ότι δεν είναι διαθέσιμο στην αγορά.

Ναι μεν η Ferrari είναι Ferrari και το Punto είναι Punto, αλλά λίγοι άνθρωποι μπορούν να έχουν Ferrari. ;)

isis
06-06-11, 18:29
Ως πολύ καλό συμπλήρωμα, εγώ τουλάχιστον ονομάζω αυτό που καλύπτει όσο το δυνατόν καλύτερα τους εξής παράγοντες:

- Τι μου προσφέρει
- Πόσο κοστίζει
- Τι αποτέλεσμα έχει και κατά πόσο ανταποκρίνεται στις προσδοκίες μου
- Πόσο εύκολα μπορώ να το προμηθευτώ

Όσον αφορά το μέτρο σύγκρισης, θα συγκρίνω οτιδήποτε με οτιδήποτε είναι διαθέσιμο στην αγορά και εφόσον μιλάμε πάντα για ομοειδή προϊόντα. Το UL είναι αποξηραμένο συκώτι, συνεπώς το κρίνω ως αποξηραμένο συκώτι το οποίο μου προσφέρει 5-10 πράγματα και είναι διαθέσιμο για αγορά.

Δεν έχω καμία αντίρρηση να δεχθώ ότι αυτό που προτείνεις είναι καλύτερο, το θέμα όμως είναι ότι πρακτικά δεν βλέπω καμία χρησιμότητα να αναφερόμαστε σε κάτι που εσύ ο ίδιος λες ότι δεν είναι διαθέσιμο στην αγορά.

Ναι μεν η Ferrari είναι Ferrari και το Punto είναι Punto, αλλά λίγοι άνθρωποι μπορούν να έχουν Ferrari. ;)

δίκιο έχεις , καμιά πρακτική χρησιμότητα δεν έχουν τέτοιες αναφορές , απλώς και μόνο ενημερωτικό χαρακτήρα , τίποτα περισσότερο.

Toxical
25-06-11, 14:38
λεω να το παρω και εγω απο βδομαδα και θα το στακαρω μαζι με το animal pak και με μονουδρικη κρεατινη(αν και την χρησιμοποιουσα για κανα 1,5 μινα λετε να γινει τιποτα αμα συνεχησω με 5γρ μονο μεταπροπονητικα?).Η δοσολογια ειναι σωστη?:
2με το πρωινο
2με το δεκατιανο
2με το μεσημεριανο+animal pak
5πριν την προπονηση δηλαδη 2.30 ωρες μετα το μεσημεριανο
5μετα την προπονηση κατευθειαν
2με το γευμα μετα απο μια ωρα αφου πιω την προτεινη μεταπροπονητικα

λετε να περνω και πριν τον υπνο με το γιαουρτι? Τις ημερες που δεν παω γυμναστηριο τι γινετε?Επισης ενα κουτι ειναι αρκετο ή πρεπει να παρω παραπανω?

Lao
25-06-11, 21:40
λεω να το παρω και εγω απο βδομαδα και θα το στακαρω μαζι με το animal pak και με μονουδρικη κρεατινη(αν και την χρησιμοποιουσα για κανα 1,5 μινα λετε να γινει τιποτα αμα συνεχησω με 5γρ μονο μεταπροπονητικα?).Η δοσολογια ειναι σωστη?:
2με το πρωινο
2με το δεκατιανο
2με το μεσημεριανο+animal pak
5πριν την προπονηση δηλαδη 2.30 ωρες μετα το μεσημεριανο
5μετα την προπονηση κατευθειαν
2με το γευμα μετα απο μια ωρα αφου πιω την προτεινη μεταπροπονητικα

λετε να περνω και πριν τον υπνο με το γιαουρτι? Τις ημερες που δεν παω γυμναστηριο τι γινετε?Επισης ενα κουτι ειναι αρκετο ή πρεπει να παρω παραπανω?

Πίνεις πολύ γάλα, τρως γενικά μπόλικα τυροκομικά-γαλακτοκομικά;

Toxical
26-06-11, 11:10
γαλα το πρωι(200ml) και γιαουρτι το βραδυ και αντε μια φετα τυρι κιτρινο για το τοστ που φτιαχνω.Πρεπει να τα κοψω ε? γιατι δεν θελει να τρως λιπαρα?

Toxical
26-06-11, 15:03
Πίνεις πολύ γάλα, τρως γενικά μπόλικα τυροκομικά-γαλακτοκομικά;

μπορεις να μου πεις τι εννοεις?

Toxical
26-06-11, 23:31
πρεπει να κανω διατροφη με χαμηλα λιπαρα οταν περνω αυτο το συμπληρωμα? ειναι σαν το x-factor?δηλαδη να μην τρωω ψαρια και ω3 γενικα

sofos
26-06-11, 23:40
πρεπει να κανω διατροφη με χαμηλα λιπαρα οταν περνω αυτο το συμπληρωμα? ειναι σαν το x-factor?δηλαδη να μην τρωω ψαρια και ω3 γενικα

αμινοξεα ειναι αυτο,τα βαζεις σε καθε γευμα που χει χαμηλης βιολογικης πρωτεινη και εισαι κομπλε....

Toxical
26-06-11, 23:47
αμα τα περνω ετσι ειναι καλα?
2με το πρωινο
2με το δεκατιανο
2με το μεσημεριανο+animal pak
5πριν την προπονηση δηλαδη 2.30 ωρες μετα το μεσημεριανο και 30 λεπτα πριν την προπονηση
5μετα την προπονηση κατευθειαν
2με το γευμα μετα απο μια ωρα αφου πιω την προτεινη μεταπροπονητικα

Δεν νομιζω να χρειαζετε ψυγειο το UL

sofos
26-06-11, 23:51
αμα τα περνω ετσι ειναι καλα?
2με το πρωινο
2με το δεκατιανο
2με το μεσημεριανο+animal pak
5πριν την προπονηση δηλαδη 2.30 ωρες μετα το μεσημεριανο και 30 λεπτα πριν την προπονηση
5μετα την προπονηση κατευθειαν
2με το γευμα μετα απο μια ωρα αφου πιω την προτεινη μεταπροπονητικα

σ ειπα πιο πανω,οπου εχεις πρωτεινη χαμηλης βιολογικης αξιας το προσθετεις τωρα τι ειναι αυτο,μ ενα search στο γκουκλ θα βρεις τα παντα...

Toxical
26-06-11, 23:56
εχω καταλαβει τι ειναι αλλα στη δοσολογια λεει να περνουμε 2-6 ανα γευμα γι αυτο εγραψα αυτα που εγραψα.Αμα ειναι να το παρω και να το περνω 1 φορα την ημερα τι να το κανω εξαλου ειναι συμπληρωμα συκωτιου δεν ειναι ακριβως τα ιδια αμινοξεα

Lao
27-06-11, 01:53
γαλα το πρωι(200ml) και γιαουρτι το βραδυ και αντε μια φετα τυρι κιτρινο για το τοστ που φτιαχνω.Πρεπει να τα κοψω ε? γιατι δεν θελει να τρως λιπαρα?


μπορεις να μου πεις τι εννοεις?

Τα UL έχουν αρκετό ασβέστιο, οπότε πρόσεχε μην το παρακάνεις. Γι'αυτό σε ρώτησα.

P.S. Δεν είμαι όλη μέρα στο PC :green:

Toxical
27-06-11, 11:12
αρα θα μειωσω το γαλα στα 100ml,δεν θα τρωω μαζι με το τοστ τυρι,το βραδυ να το κρατησω το γιαουρτι ή να τρωω το μισο και να περνω και 2χαπια απο το ul το βραδυ για να συμπληρωθουν τα αμινοξεα?

p.s. το ξερω οτ ιδεν εισαι ολη μερα στο pc γι αυτο εκανα γρηγορα τα ερωτηματα μηπως σε προλαβω:)

Lao
27-06-11, 11:40
αρα θα μειωσω το γαλα στα 100ml,δεν θα τρωω μαζι με το τοστ τυρι,το βραδυ να το κρατησω το γιαουρτι ή να τρωω το μισο και να περνω και 2χαπια απο το ul το βραδυ για να συμπληρωθουν τα αμινοξεα?

p.s. το ξερω οτ ιδεν εισαι ολη μερα στο pc γι αυτο εκανα γρηγορα τα ερωτηματα μηπως σε προλαβω:)

Απλά κοίτα να μην ξεπερνάς τα 2-2,5 γραμμάρια ασβέστιο την μέρα.

nopantas
27-06-11, 21:38
Απλά κοίτα να μην ξεπερνάς τα 2-2,5 γραμμάρια ασβέστιο την μέρα.

Lao με 12 UL,200ml γαλα και 200gr κοτατζ τη μερα δν εχουμε προβλημα ετσι?(190cm,92kg).

Lao
27-06-11, 21:42
Lao με 12 UL,200ml γαλα και 200gr κοτατζ τη μερα δν εχουμε προβλημα ετσι?(190cm,92kg).

Όχι, μια χαρά είσαι. ;)

Toxical
27-06-11, 22:29
γιατι αμα λαμβανουμε παραπανω απο 2.5 γρ την ημερα ασβεστιο τι θα γινει ? Απαραιτητο δεν ειναι για τους οργανισμους,απο μικρος αυτο ακουω και σε οποιον γιατρο πηγαινα το ιδιο μου ελεγε.

sofos
27-06-11, 23:12
γιατι αμα λαμβανουμε παραπανω απο 2.5 γρ την ημερα ασβεστιο τι θα γινει ? Απαραιτητο δεν ειναι για τους οργανισμους,απο μικρος αυτο ακουω και σε οποιον γιατρο πηγαινα το ιδιο μου ελεγε.

γιατι πηγαινει στους μαλακους ιστους και στην καρδια αν μαζευεται πανω απο 2.5γρ

Lao
28-06-11, 00:58
γιατι πηγαινει στους μαλακους ιστους και στην καρδια αν μαζευεται πανω απο 2.5γρ

Γενικά, με το ασβέστιο δεν παίζουμε. Εκτός από αυτό που λέει ο sofos που δεν το ξερα, υπάρχει πάντα και ο κίνδυνος με μακροχρόνιες υπερδοσολογίες να εμφανιστεί πέτρα στα νεφρά.

Μην το ξεχάσω, προσοχή σε στακάρισμα με το Pak, το οποίο έχει 1 γραμμάριο στο ένα σακουλάκι.

sofos
28-06-11, 01:17
Γενικά, με το ασβέστιο δεν παίζουμε. Εκτός από αυτό που λέει ο sofos που δεν το ξερα, υπάρχει πάντα και ο κίνδυνος με μακροχρόνιες υπερδοσολογίες να εμφανιστεί πέτρα στα νεφρά.

Μην το ξεχάσω, προσοχή σε στακάρισμα με το Pak, το οποίο έχει 1 γραμμάριο στο ένα σακουλάκι.

κακο αυτο στο πακ και γενικα δεν ειναι καλο να βαζουν στις πολυβιταμινες πολυ φωσφορο-ασβεστιο-μαγνησιο γιατι τα παιρνεις απ την διατροφη με πολυ ανεση,αλλα απ οτι ειδα οι περισσοτερες τα χουν σε λογικες ποσοτητες αυτα τα 3,εκτος απ το πακ :P:P:P

Lao
28-06-11, 01:23
κακο αυτο στο πακ και γενικα δεν ειναι καλο να βαζουν στις πολυβιταμινες πολυ φωσφορο-ασβεστιο-μαγνησιο γιατι τα παιρνεις απ την διατροφη με πολυ ανεση,αλλα απ οτι ειδα οι περισσοτερες τα χουν σε λογικες ποσοτητες αυτα τα 3,εκτος απ το πακ :P:P:P

Βγαίνουμε λίγο off topic, αλλά αξίζει.

Είχα διαβάσει ότι πολλοί αθλητές έχουν έλλειψη σε μαγνήσιο λόγω ελλειπούς διατροφής. Στις ΗΠΑ δε, δεν θυμάμαι πόσο % του πληθυσμού διαπιστώθηκε ότι έχει επίσης έλλειψη.

Το πρόβλημα είναι, αν έχεις προσέξει, ότι πολλές πολυβιταμίνες μεταξύ των οποίων και το Pak, έχουν μαγνήσιο σε μορφή oxide, η οποία θεωρείται φτηνιάρικη και όχι ιδιαίτερα απορροφήσιμη. ΕΛΑΧΙΣΤΕΣ δίνουν και καλή ποσότητα και καλή απορρόφηαη.

Ο φώσφορος και το ασβέστιο, ΟΚ, είναι σχετικά εύκολο να καλυφθούν, αλλά το μαγνήσιο όχι και τόσο.

sofos
28-06-11, 01:25
Βγαίνουμε λίγο off topic, αλλά αξίζει.

Είχα διαβάσει ότι πολλοί αθλητές έχουν έλλειψη σε μαγνήσιο λόγω ελλειπούς διατροφής. Στις ΗΠΑ δε, δεν θυμάμαι πόσο % του πληθυσμού διαπιστώθηκε ότι έχει επίσης έλλειψη.

Το πρόβλημα είναι, αν έχεις προσέξει, ότι πολλές πολυβιταμίνες μεταξύ των οποίων και το Pak, έχουν μαγνήσιο σε μορφή oxide, η οποία θεωρείται φτηνιάρικη και όχι ιδιαίτερα απορροφήσιμη. ΕΛΑΧΙΣΤΕΣ δίνουν και καλή ποσότητα και απορροφήσιμη.

Ο φώσφορος και το ασβέστιο, ΟΚ, είναι σχετικά εύκολο να καλυφθούν, αλλά το μαγνήσιο όχι και τόσο.

σωστος σ αυτο που λες στη μορφη του μαγνησιου,αλλα σκεψου οτι ενα γευμα με καστανο ρυζι εχει 70% μαγνησιο + αλλο τοσο περιπου που παιρνεις απ τη βρωμη :green:

Lao
28-06-11, 01:38
σωστος σ αυτο που λες στη μορφη του μαγνησιου,αλλα σκεψου οτι ενα γευμα με καστανο ρυζι εχει 70% μαγνησιο + αλλο τοσο περιπου που παιρνεις απ τη βρωμη :green:

Δεν τρώω κάθε μέρα καστανό ρύζι και βρώμη :green: αλλά καλό κολπάκι, δεν το ξερα. :thumbup:

sofos
28-06-11, 01:40
Δεν τρώω κάθε μέρα καστανό ρύζι και βρώμη :green: αλλά καλό κολπάκι, δεν το ξερα. :thumbup:

εγω αυτο κανω γι αυτο στο πα :green: υποψιν uncle bens καστανο ρυζι,γιατι απο μαρκα σε μαρκα ολα αλλαζουν,οπως και τα γαλατα,εκει να δεις τι χαμος γινεται,το καθε ενα εχει αλλες βιταμινες,παραπανω πρωτεινη κλπ :green::P

Lao
28-06-11, 01:47
εγω αυτο κανω γι αυτο στο πα :green: υποψιν uncle bens καστανο ρυζι,γιατι απο μαρκα σε μαρκα ολα αλλαζουν,οπως και τα γαλατα,εκει να δεις τι χαμος γινεται,το καθε ενα εχει αλλες βιταμινες,παραπανω πρωτεινη κλπ :green::P

Α φίλε μιας και το πες, από γάλα ΟΛΥΜΠΟΣ, τα σπάει :thumbup::thumbup::thumbup:

amateur666
28-06-11, 17:10
Απλά κοίτα να μην ξεπερνάς τα 2-2,5 γραμμάρια ασβέστιο την μέρα.

εγω δλδ που περνω ΑΝΙΜΑΛ ΠΑΚ( 1 η 2 πακ εξαρτατε..) κ πινω κ δυο ποτηρια γαλα καθε μερα εχω problem??!! :unsure: :shock:

sofos
28-06-11, 17:14
εγω δλδ που περνω ΑΝΙΜΑΛ ΠΑΚ( 1 η 2 πακ εξαρτατε..) κ πινω κ δυο ποτηρια γαλα καθε μερα εχω problem??!! :unsure: :shock:

μη παιρνεις 2 πακ φιλε δε θα σε βοηθησει σε τπτ παραπανω,παιρνε ενα πακ να σαι σιγουρος

amateur666
28-06-11, 17:19
μη παιρνεις 2 πακ φιλε δε θα σε βοηθησει σε τπτ παραπανω,παιρνε ενα πακ να σαι σιγουρος

ναι 2 περνω οταν ειμαι παρα πολυ εξαντλημενοσ οχι καθε μερα..γτ απο οικονομικησ αποψησ δεν συμφερει κιολασ

Toxical
28-06-11, 22:52
Γενικά, με το ασβέστιο δεν παίζουμε. Εκτός από αυτό που λέει ο sofos που δεν το ξερα, υπάρχει πάντα και ο κίνδυνος με μακροχρόνιες υπερδοσολογίες να εμφανιστεί πέτρα στα νεφρά.

Μην το ξεχάσω, προσοχή σε στακάρισμα με το Pak, το οποίο έχει 1 γραμμάριο στο ένα σακουλάκι.

τελικα θα τρωω μονο το γιαουρτι απο γαλακτοκομικα μεσα στη μερα και καθολου γαλα για να ειμαι σιγουρος γιατι περνω και το pak.Εξαλου για ενα με 2 μηνες θα περνω το ul και μετα θα κανω διακοπη.

kad
08-09-11, 22:43
Παιδια επειδη απο οτι καταλαβα εχει ανανανεωθει η συσταση του προϊοντος σε σχεση με τα συστατικα στην αρχη του post, μπορει καποιος να πει (αν το εχει ψαξει) ποσα mg ασβεστιο περιεχεται στις 2 ταμπλετες ?

Lao
09-09-11, 12:09
Παιδια επειδη απο οτι καταλαβα εχει ανανανεωθει η συσταση του προϊοντος σε σχεση με τα συστατικα στην αρχη του post, μπορει καποιος να πει (αν το εχει ψαξει) ποσα mg ασβεστιο περιεχεται στις 2 ταμπλετες ?

120 mg.

luckyseven
09-09-11, 12:28
Α φίλε μιας και το πες, από γάλα ΟΛΥΜΠΟΣ, τα σπάει :thumbup::thumbup::thumbup:

Πάντα Όλυμπος 2% και προπάντων Ελληνικά.;)

Lao
09-09-11, 12:34
Παρεπιπτόντως, να η λύση που έχω για το γραφείο. :green:

Μόλις κατέβασα 4 με το καφεδάκι μου :thumbup:

luckyseven
09-09-11, 12:54
O καφές δεν επηρεάζει την απορρόφηση των βιταμινών?

Lao
09-09-11, 13:06
O καφές δεν επηρεάζει την απορρόφηση των βιταμινών?

Μήπως κάνουμε την τρίχα τριχιά; :P

andreasaxo
09-09-11, 13:08
Με την πρωτεινη carnivor stakαρεται;
1 sqoop πριν και ενα μετα το gym θα ειναι η carnivor.

Lao
09-09-11, 13:19
Με την πρωτεινη carnivor stakαρεται;
1 sqoop πριν και ενα μετα το gym θα ειναι η carnivor.

Όπως έχω ξαναγράψει, το UL είναι ένα συμπλήρωμα-πασπαρτού. Μπορείς να το στακάρεις με ό,τι θες, να το παίρνεις με διάφορους τρόπους κτλ.

Το μοναδικό για μένα πράγμα που πρέπει να προσέξει κανείς είναι το ασβέστιο καθώς, και πάλι όπως έχω ξαναγράψει και ανέφερα και πριν 2 posts, ανά δύο ταμπλέτες έχουμε 120 mg. Δεδομένου του ότι το θεωρητικό άνω όριο για το ασβέστιο είναι 2.000 mg την μέρα, εάν κάποιος ήδη παίρνει μπόλικο από την διατροφή του ή από οπουδήποτε αλλού, ας κάνει τους υπολογισμούς του και ας φροντίσει να μην το παρακάνει απλά και μόνο για προληπτικούς λόγους.

Στην ανάγκη, μπορεί να πάρει το Beef Aminos, της Universal επίσης, το οποίο είναι σαν το UL με ορισμένες διαφορές.

andreasaxo
09-09-11, 13:30
Όπως έχω ξαναγράψει, το UL είναι ένα συμπλήρωμα-πασπαρτού. Μπορείς να το στακάρεις με ό,τι θες, να το παίρνεις με διάφορους τρόπους κτλ.

Το μοναδικό για μένα πράγμα που πρέπει να προσέξει κανείς είναι το ασβέστιο καθώς, και πάλι όπως έχω ξαναγράψει και ανέφερα και πριν 2 posts, ανά δύο ταμπλέτες έχουμε 120 mg. Δεδομένου του ότι το θεωρητικό άνω όριο για το ασβέστιο είναι 2.000 mg την μέρα, εάν κάποιος ήδη παίρνει μπόλικο από την διατροφή του ή από οπουδήποτε αλλού, ας κάνει τους υπολογισμούς του και ας φροντίσει να μην το παρακάνει απλά και μόνο για προληπτικούς λόγους.

Στην ανάγκη, μπορεί να πάρει το Beef Aminos, της Universal επίσης, το οποίο είναι σαν το UL με ορισμένες διαφορές.

Σίγουρα πριν και μετά το gym δεν γίνετε να το βάλω γιατί θα έχω την carnivor που έχει κι’αυτή εξίσου αμινοξέα σαν πρωτεΐνη που είναι.
Για προπόνηση θα πηγαίνω πρωί, μέχρι της 10 θα πρέπει να έχω τελειώσει την προπόνηση μου.
Από και κι’επειτα που πιστεύεις ότι μπορώ να το χώσω το συγκεκριμένο συμπλήρωμα;
Δηλαδή από της 10:30 που θα καταναλώνετε το δεύτερο sqoop carnivor κι’επιτα.

Lao
09-09-11, 13:50
Σίγουρα πριν και μετά το gym δεν γίνετε να το βάλω γιατί θα έχω την carnivor που έχει κι’αυτή εξίσου αμινοξέα σαν πρωτεΐνη που είναι.
Για προπόνηση θα πηγαίνω πρωί, μέχρι της 10 θα πρέπει να έχω τελειώσει την προπόνηση μου.
Από και κι’επειτα που πιστεύεις ότι μπορώ να το χώσω το συγκεκριμένο συμπλήρωμα;
Δηλαδή από της 10:30 που θα καταναλώνετε το δεύτερο sqoop carnivor κι’επιτα.

Η πρωτεϊνη πριν δεν με βρίσκει και τόσο σύμφωνο. Δεν βλέπω τι νόημα έχει, αλλά it's just me.

Anyway, αφού δεν θες να βάλεις το UL κοντά στην προπόνησή σου, μπορείς να το βάλεις ανάμεσα στα γεύματά σου ή και μαζί με αυτά ώστε να συμπληρώνεις τυχόν ελλείψεις.

andreasaxo
09-09-11, 14:05
Η πρωτεϊνη πριν δεν με βρίσκει και τόσο σύμφωνο. Δεν βλέπω τι νόημα έχει, αλλά it's just me.

Anyway, αφού δεν θες να βάλεις το UL κοντά στην προπόνησή σου, μπορείς να το βάλεις ανάμεσα στα γεύματά σου ή και μαζί με αυτά ώστε να συμπληρώνεις τυχόν ελλείψεις.

Βασικά επειδή μετά το 5νθιμερο γέμισμα από συμπλήρωμα κρεατίνης, τα 5gr κρεατίνης που θα χρειάζομαι καθημερινά μετά το πέρας του γεμίσματος, θα τα παίρνω από τα 2 sqoop της carnivore καθότι το κάθε sqoop δίνει 2,5gr κρεατίνης.
Μιας που για την κρεατίνη λέγετε το ότι πρέπει να καταναλώνετε πριν και μετά το gym, με αυτό το σκεπτικό είπα να βάλω ένα sqoop πριν και ένα μετά, για να παίρνω δηλαδή αυτά τα 5gr κρεατίνης σπαστά, 2,5gr μέσω του ενός sqoop πριν την προπόνηση και άλλα 2,5gr μέσω του δεύτερου sqoop μετά την προπόνηση, σύνολο 5gr κρεατίνης σπασμένα σε δυο δόσεις.
Έχεις να αντιπροτείνεις κάτι;
Θα μπορούσα ας πούμε να παίρνω και τα δυο αυτά sqoop της carnivore (τα 5gr κρεατίνης) μαζί, μετά το τέλος της προπόνησης και πολύ απλά να έβαζα το uni-liver πριν την προπόνηση;

Lao
09-09-11, 14:26
Βασικά επειδή μετά το 5νθιμερο γέμισμα από συμπλήρωμα κρεατίνης, τα 5gr κρεατίνης που θα χρειάζομαι καθημερινά μετά το πέρας του γεμίσματος, θα τα παίρνω από τα 2 sqoop της carnivore καθότι το κάθε sqoop δίνει 2,5gr κρεατίνης.
Μιας που για την κρεατίνη λέγετε το ότι πρέπει να καταναλώνετε πριν και μετά το gym, με αυτό το σκεπτικό είπα να βάλω ένα sqoop πριν και ένα μετά, για να παίρνω δηλαδή αυτά τα 5gr κρεατίνης σπαστά, 2,5gr μέσω του ενός sqoop πριν την προπόνηση και άλλα 2,5gr μέσω του δεύτερου sqoop μετά την προπόνηση, σύνολο 5gr κρεατίνης σπασμένα σε δυο δόσεις.
Έχεις να αντιπροτείνεις κάτι;
Θα μπορούσα ας πούμε να παίρνω και τα δυο αυτά sqoop της carnivore (τα 5gr κρεατίνης) μαζί, μετά το τέλος της προπόνησης και πολύ απλά να έβαζα το uni-liver πριν την προπόνηση;

Από την στιγμή που οι προπονήσεις σου είναι πρωινές, εγώ θα έλεγα να παίρνεις την Carnivore αμέσως μετά την προπόνηση και μετά σε κάποια φάση απόγευμα ή βράδυ.

Βάλε το UL πριν την προπόνησή σου, ξεκίνα με 3-4 και σε κάποια φάση παίρνε έως και 6. Αν θες, μπορείς ακόμα να το παίρνεις και κατά την διάρκειά της, αμινοξέα είναι.

andreasaxo
09-09-11, 14:36
Από την στιγμή που οι προπονήσεις σου είναι πρωινές, εγώ θα έλεγα να παίρνεις την Carnivore αμέσως μετά την προπόνηση και μετά σε κάποια φάση απόγευμα ή βράδυ.

Βάλε το UL πριν την προπόνησή σου, ξεκίνα με 3-4 και σε κάποια φάση παίρνε έως και 6. Αν θες, μπορείς ακόμα να το παίρνεις και κατά την διάρκειά της, αμινοξέα είναι.

O.k ευχαριστώ!!
Να σου πω, λογικά δεν θα υπάρξει θέμα λόγο συνύπαρξης με το uni-liver πριν την προπό μαζί με διάφορα άλλα όπως κιτρουλινη η γλυκερίνη και τέτοια ε;

Lao
09-09-11, 14:49
O.k ευχαριστώ!!
Να σου πω, λογικά δεν θα υπάρξει θέμα λόγο συνύπαρξης με το uni-liver πριν την προπό μαζί με διάφορα άλλα όπως κιτρουλινη η γλυκερίνη και τέτοια ε;

Δεν ξέρω να σου απαντήσω σε αυτό φίλε μου.

beefmeup
09-09-11, 14:53
μπα δεν αλληλεπιδρουν αυτα μεταξυ τους..
το λιβερ ουσιαστικα αμινοξεα ειναι..

average_joe
09-09-11, 14:55
^^^
δεν υπαρχει θεμα, στην ουσια αμινοξεα ειναι.

εντι: με προλαβαν

Lao
09-09-11, 15:06
Off the record, έχω την εντύπωση ότι το να βρει κανείς το UL στην Ελλάδα έχει γίνει κάπως δύσκολο... Η λογική μου, μου λέει ότι ο κόσμος δεν το πολυπροτιμάει. :(

average_joe
09-09-11, 15:24
ωραιο προιον αλλα μαλλον ο κοσμος προτιμα να παρει ξεχωριστα πολυβιταμινες και αμινοξεα.

Lao
22-09-11, 13:58
ωραιο προιον αλλα μαλλον ο κοσμος προτιμα να παρει ξεχωριστα πολυβιταμινες και αμινοξεα.

Ξεχάστηκα εδώ και δεν απάντησα!

Αν κάποιος δεν το παίρνει για τον λόγο αυτό, για μένα κάνει λάθος γιατί το UL ούτε multi είναι, ούτε ακριβώς αμινοξέα. Βασικά, είναι μια κατηγορία μόνο του. :P

average_joe
22-09-11, 18:38
@Lao, εχεις δικιο.
ειναι μια κατηγορια απο μονο του, αφου μπορει να χρησιμοποιηθει ως post, pre, σαν meal replacement, ειτε για να συμπληρωσει ενα γευμα, ειτε ως πηγη βιταμινων.
ολα αυτα δηλαδη που το κανουν συμπληρωμα πασπαρτου που λες και εσυ :P.
απλα για το δικο μου τροπο σκεψης σε συμπληρωματα/ διατροφη, δε χωραει στην καθημερινοτητα μου.

btw το 12% ασβεστιο ανα 2 tabs δεν ειναι λιγο πολυ για καποιον που παιρνει ασβεστιο και απο πολυβιταμινη και εχει και γαλακτοκομικα στη διατροφη του?
υποψην το νουμερο που λεω δεν το βρηκα στους αρχικους πινακες (εκτος κι αν δεν το ειδα) αλλα στο νετ.

dio32
22-09-11, 20:30
Off the record, έχω την εντύπωση ότι το να βρει κανείς το UL στην Ελλάδα έχει γίνει κάπως δύσκολο... Η λογική μου, μου λέει ότι ο κόσμος δεν το πολυπροτιμάει. :(

και γιατι lao να το παρεις απο ελλαδα?
το παραγγελνεις απο αμερικη και σου ερχετε πολυ πιο φτηνα.

Lao
23-09-11, 02:40
btw το 12% ασβεστιο ανα 2 tabs δεν ειναι λιγο πολυ για καποιον που παιρνει ασβεστιο και απο πολυβιταμινη και εχει και γαλακτοκομικα στη διατροφη του?
υποψην το νουμερο που λεω δεν το βρηκα στους αρχικους πινακες (εκτος κι αν δεν το ειδα) αλλα στο νετ.

Ναι, το παρόν θέμα δεν έχει την τωρινή φόρμουλα.

Σχετικά με το ασβέστιο, εξαρτάται από το πόσο γάλα πίνει κανείς, πόσο έχει η multi του κτλ κτλ κτλ. Πάντως, το ανώτατο ασφαλές όριο για το ασβέστιο είναι 2.000-2.500 mg ημερησίως. Άρα, ο καθένας κάνει τους υπολογισμούς του και κρίνει. Εγώ π.χ. πίνω τουλάχιστον 2 ποτήρια γάλα την μέρα, ποσότητα η οποία αντιστοιχεί σε 500-600 mg. Αν βάλεις και τυροκομικά κτλ, φτάνω το 1 gr.

Άρα, για να φτάσω το ανώτατο ασφαλές όριο, πρέπει να πάρω τουλάχιστον 20 UL, τα οποία δεν φτάνω.


και γιατι lao να το παρεις απο ελλαδα?
το παραγγελνεις απο αμερικη και σου ερχετε πολυ πιο φτηνα.

Σαφώς, απλά σχολιάζω το ότι στην Ελλάδα δεν το βρίσκει κανείς εύκολα. Και εγώ από το εξωτερικό το παίρνω.

petrostr
12-11-11, 13:26
Χαιρετώ,

Θα ήθελα να ρωτήσω την αποψή σας για το Uni Liver, το έχει χρησιμοποιήσει κανείς; αποτελέσματα; τα Tabs είναι αρκετά μεγάλα;

ελμερ
12-11-11, 13:41
καλησπερα....υπαρχει ηδη θεμα για το uni liver εδω http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?5640-Uni-liver-(Universal) :welcome::welcome:

petrostr
12-11-11, 13:46
καλησπερα....υπαρχει ηδη θεμα για το uni liver εδω http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?5640-Uni-liver-(Universal) :welcome::welcome:

Και είχα έψαχνα τόση ώρα αν υπάρχει αντίστοιχο θέμα... ευχαριστώ!
Δεν με καλύπτει το συγκεκριμένο.

sofos
12-11-11, 16:31
Amino Acids: Liver Tabs

These are pretty useless amino acid containing items extracted from liver. Liver is really a throw away item these days since most people don’t enjoy eating liver. Liver pills are still available and semi-popular, having an almost folk lore status for bodybuilders. Liver has some nutrients and amino acids but is also the filtering point for toxins which are really not good to put back into the body! Liver has a decent amino acid profile, but it really isn’t going to add anything to your body’s ability to put on muscle and has never been shown to increase protein synthesis. Liver tabs really don’t have any scienc behind them and are just low effeciency protein supplements. Although they probably won’t hurt your efforts, they are a waste of money and don’t seem to offer any benefits over standard amino acid or protein supplements. Finally, liver contains a fair amount of iron, which is not necessary for males and can even potentiate heart disease. This alone is a good reason to stay away from liver tabs.

απο midand muscle,που χει πολλα καλα αρθρα...

sTeLaKoS
12-11-11, 18:46
Για κάνε κι ένα ρεζουμέ στα Ελληνικά... :thumbup:

ChRiSbB
12-11-11, 19:14
Για κάνε κι ένα ρεζουμέ στα Ελληνικά... :thumbup:

Με απλά λόγια λέει ότι είναι πεταμένα λεφτά και ότι λόγο της υψηλής συγκέντρωσης σιδήρου μπορεί να οδηγήσει σε καρδιακές παθήσεις. :shock:

sofos
12-11-11, 19:35
Με απλά λόγια λέει ότι είναι πεταμένα λεφτά και ότι λόγο της υψηλής συγκέντρωσης σιδήρου μπορεί να οδηγήσει σε καρδιακές παθήσεις. :shock:

μονο αυτο εσυ ειδες?αυτα εδω δε σου λενε τπτ?
These are pretty useless amino acid containing items extracted from liver. Liver is really a throw away item these days since most people don’t enjoy eating liver. Liver pills are still available and semi-popular, having an almost folk lore status for bodybuilders. Liver has some nutrients and amino acids but is also the filtering point for toxins which are really not good to put back into the body! Liver has a decent amino acid profile, but it really isn’t going to add anything to your body’s ability to put on muscle and has never been shown to increase protein synthesis. Liver tabs really don’t have any scienc behind them and are just low effeciency protein supplements

λεει οτι το συκωτι εχει καλο προφιλ αμινοξεων και δινει καποια στοιχεια ωφελιμα,αλλα εχει και τοξινες που δεν ειναι πολυ καλες για τον ανθρωπο....επεισης δεν εχει δειξει να αυξανει την πρωτεινοσυνθεση........

ChRiSbB
12-11-11, 19:58
Σαν συμπέρασμα λέει αυτό που έγραψα ποιο πάνω.


ΥΓ
Το unil-iver το παίρνω και εγώ.

exkaliber
12-11-11, 22:07
πολυ θαψιμο...
ισχυει κατι απο ολα αυτα??

beefmeup
13-11-11, 11:08
:green:

γελαω με κατι παλικαρια που εχουν δεν εχουν κανα χρονο στο αθλημα,κ απο 2-3 σειρες που διαβαζουν καταφερνουν να καταληγουν σε συμπερασματα που αλλοι με πολλα ετη εμπηριας ακομα δεν εχουν καταληξει..:turtle:
κ μαγκες δεν με νοιαζει πως ακουγεται,αλλα αυτο ισχυει για πολλους..
επι του θεματος,αυτο το προιον εχει συγκεκριμενη χρηση την οποια την εχουμε αναφερει νομιζω καπου εδω μεσα..
τωρα ολα τα υπολοιπα περι "καλοσυνης" του(η οχι)ειναι να χαμε να λεγαμε..

Lao
14-11-11, 01:09
Amino Acids: Liver Tabs

These are pretty useless amino acid containing items extracted from liver. Liver is really a throw away item these days since most people don’t enjoy eating liver. Liver pills are still available and semi-popular, having an almost folk lore status for bodybuilders. Liver has some nutrients and amino acids but is also the filtering point for toxins which are really not good to put back into the body! Liver has a decent amino acid profile, but it really isn’t going to add anything to your body’s ability to put on muscle and has never been shown to increase protein synthesis. Liver tabs really don’t have any scienc behind them and are just low effeciency protein supplements. Although they probably won’t hurt your efforts, they are a waste of money and don’t seem to offer any benefits over standard amino acid or protein supplements. Finally, liver contains a fair amount of iron, which is not necessary for males and can even potentiate heart disease. This alone is a good reason to stay away from liver tabs.

απο midand muscle,που χει πολλα καλα αρθρα...

Αναρωτιέμαι... το παλικάρι που έγραψε το κείμενο, πληρώνεται ή όχι; Γιατί αν πληρώνεται, λυπάμαι τον εργοδότη του...

Η μεγαλύτερη κοτσάνα είναι όσα αναφέρει περί σιδήρου. Είναι αλήθεια ότι οι άντρες δεν χρειάζονται σίδηρο όπως οι γυναίκες (αφού δεν αποβάλλουν αίμα σε μηνιαία βάση), ωστόσο αυτό δεν σημαίνει ότι δεν χρειάζονται καθόλου.

Υπάρχει μια διαφορά, πως να το κάνουμε.

Και επειδή αυτό με τον σίδηρο έχει παρανοηθεί κάπως. το θέμα με το εν λόγω μέταλλο υπάρχει όταν το συναντάμε σε συνθετική μορφή, όπως π.χ. σε πολλές multies, κατά την οποία η καθημερινή λήψη και σε μεγάλες ποσότητες ενδέχεται να προκαλέσει τοξικότητα.

Στο UL ο σίδηρος δεν είναι σε συνθετική μορφή, αλλά σε φυσική. Είναι πάααααααααρα πολύ δύσκολο να πάθει κανείς κάτι από τον αιματικό σίδηρο που έχει το UL, θα πρέπει μέσα σε μια μέρα να φάει όλο το κουτί, που λέει ο λόγος.

Όσοι θέλουν, ας βάλουν στο Google την φράση «heme iron» και ας δουν μόνοι τους αν οφελεί ή όχι.

karpoutzidis
14-11-11, 01:14
φιλε Lao εχεις απολυτό δίκαιο σε αυτα που λες με τις μορφές σιδηρού.ετσι ειναι οπως τα λες.


:P:P:P:P γλύψιμο

Lao
14-11-11, 01:25
φιλε Lao εχεις απολυτό δίκαιο σε αυτα που λες με τις μορφές σιδηρού.ετσι ειναι οπως τα λες.


:P:P:P:P γλύψιμο

Δεν είμαι εγώ αυτός που έχει δίκιο, αλλά τόσοι και τόσοι αθλητές που εδώ και δεκαετίες έχουν πάρει αποξηραμένο συκώτι.

Για όνομα δηλαδή, καθόμαστε και γκρινιάζουμε τόσο για κάτι που είναι φυσικό προϊόν (όσο φυσικό μπορεί να είναι ένα συμπλήρωμα, μην παρεξηγηθώ) και δεν γκρινιάζουμε για ένα κάρο άλλα πράγματα που παρασκευάζονται 100% στο εργαστήριο.

Εάν δηλαδή κινδυνεύουμε τόσο με τα συκωτάκια :P φοβάμαι να σκεφτώ πόσο μπορεί επίσης να κινδυνεύουμε από τα νιτρικά, τα boosters, τα προορμονικά και τα διάφορα blends.

Είναι απλό, το UL είναι φαϊ. Τίποτα περισσότερο, τίποτα λιγότερο.;)

deluxe
01-12-11, 17:21
Σε συγκριση με τα σκετα αμινοξεα, ειναι καλυτερο το uni-liver για μετα το γυμναστηριο; Πειραζει εαν το παρουμε με αδειο στομαχι;

Lao
01-12-11, 17:37
Σε συγκριση με τα σκετα αμινοξεα, ειναι καλυτερο το uni-liver για μετα το γυμναστηριο; Πειραζει εαν το παρουμε με αδειο στομαχι;

Εγώ το παίρνω πριν και μετά τις προπονήσεις μου καθώς και ανάμεσα σε γεύματα, με άδειο στομάχι. Προβλήματα δεν έχω.

Τώρα, σε ό,τι αφορά τα σκέτα αμινοξέα που λες, το UL λογικά δεν απορροφάται τόσο γρήγορα, άρα αν ψάχνεις γρήγορη απορρόφηση πιθανόν να μην σου κάνει. Εμένα πάντως δεν με ενοχλεί κάτι τέτοιο, αλλά αυτά τα θέματα είναι υποκειμενικά κατά την γνώμη μου.

Dimitrios
01-12-11, 23:48
Μετλα από εισήγηση του Lao θα αγοράσω το εν λόγω αρκετά καλό προιν:green:
Παίρνω πριν και μετά την προπόνα Animal Νitro, να χρησιμοποιήσω το Liver μόνο μαζί με τα γεύματα έτσι;
Βασικά για να μην παίρνω και 500 χάπια είμαι κομπλέ αν πάρω το πρωί, το μεσημέρι και το βράδυ έτσι;:)

Edit: Βασικά τώρα είδα ότι πολύ το παίρνουν ενδιάμεσα από τα γεύματα. Ποιος είναι ο καλύτερος συνδυασμός;

Lao
02-12-11, 02:15
Μετλα από εισήγηση του Lao θα αγοράσω το εν λόγω αρκετά καλό προιν:green:
Παίρνω πριν και μετά την προπόνα Animal Νitro, να χρησιμοποιήσω το Liver μόνο μαζί με τα γεύματα έτσι;
Βασικά για να μην παίρνω και 500 χάπια είμαι κομπλέ αν πάρω το πρωί, το μεσημέρι και το βράδυ έτσι;:)

Edit: Βασικά τώρα είδα ότι πολύ το παίρνουν ενδιάμεσα από τα γεύματα. Ποιος είναι ο καλύτερος συνδυασμός;

Παίρνε το ανάμεσα από τα γεύματα.

Dimitrios
02-12-11, 14:42
Παίρνε το ανάμεσα από τα γεύματα.

Thanks Lao! :clap:
Λογικά θα παίρνω 2+2+2 αλλά όχι παραπάνω λόγω του θέματος με το ασβέστιο γιατί πίνω και αρκετό γάλα ημερισίως και θέλω να έχω το κεφάλι μου ήσυχο.;)

deluxe
02-12-11, 15:38
Οταν λεμε αναμεσα απο τα γευματα; Δλδ μετα απο 1.5 ωρα του γευματος με αδειο στομαχι; 2 ταμπλετες;

Lao
02-12-11, 15:41
Οταν λεμε αναμεσα απο τα γευματα; Δλδ μετα απο 1.5 ωρα του γευματος με αδειο στομαχι; 2 ταμπλετες;

Εγώ παίρνω ακόμα και 6.

Roid Rage
02-12-11, 16:10
Kαι γω παλια που ειχανε 14$ τα uniliver τα 500αρια απο Αμερικη, επαιρνα 6 σε καθε γευμα καθε μερα.

Lao
19-03-12, 02:18
Thanks Lao! :clap:
Λογικά θα παίρνω 2+2+2 αλλά όχι παραπάνω λόγω του θέματος με το ασβέστιο γιατί πίνω και αρκετό γάλα ημερισίως και θέλω να έχω το κεφάλι μου ήσυχο.;)

Dimitrios, δεν έγραψες καμιά γνώμη!

Σου άρεσε τελικά το UL;

Dimitrios
19-03-12, 02:53
Dimitrios, δεν έγραψες καμιά γνώμη!

Σου άρεσε τελικά το UL;

Φίλε τελικά δεν το πήρα τότε και τώρα περιμένω να το φέρει το βότανο να το τσιμπήσω και να το δοκιμάσω μιας και έχω κάτι αμίνος τώρα που τα παίρνω στην προπόνα...
btw τα έβγαλαν πάλι; Γιατί μόνο το 500αρι μου βγάζει..

Lao
19-03-12, 03:12
Φίλε τελικά δεν το πήρα τότε και τώρα περιμένω να το φέρει το βότανο να το τσιμπήσω και να το δοκιμάσω μιας και έχω κάτι αμίνος τώρα που τα παίρνω στην προπόνα...
btw τα έβγαλαν πάλι; Γιατί μόνο το 500αρι μου βγάζει..

Κάπου στο γνωστό θέμα, ο φίλος που πήρε απάντησή τους έχει ποστάρει τον αριθμό προϊόντος.

Κάνε search με αυτόν και θα στο βγάλει.

Dimitrios
19-03-12, 12:27
Κάπου στο γνωστό θέμα, ο φίλος που πήρε απάντησή τους έχει ποστάρει τον αριθμό προϊόντος.

Κάνε search με αυτόν και θα στο βγάλει.

Ωραίος Λάο!:thumbup: Μόλις το έβαλα στη wish list.;):P

Lao
24-03-12, 18:09
Για άλλη μια φορά, αποδείχτηκε σε εμένα ότι το UL δουλεύει.

Fact

Προχτές, Πέμπτη, είχα την καθιερωμένη προπόνηση-ξεπάτωμα με ισομετρικές συν βάρη συν αερόβια. Έχω ξαναρχίσει να παίρνω UL εδώ και λίγες μέρες και παρατήρησα βελτιωμένη απόδοση στις ασκήσεις.

Placebo ΔΕΝ παίζει (ίσα-ίσα εκείνη την μέρα δεν είχα καμιά φοβερή όρεξη για άσκηση, μάλλον το αντίθετο), ούτε παίζει να οφείλεται σε άλλο supp μιας και αυτό τον καιρό δεν παίρνω ούτε κρεατίνη, ούτε ελευθερόκοκκο. Το μόνο που έχω προσθέσει, είναι το UL.

Χθες και σήμερα, μέρες που παραδοσιακά είμαι πιασμένος και καταπονημένος (τονίζω ότι πρόκειται για ιδιαίτερα σκληρό πρόγραμμα ασκήσεων), είμαι σε πολύ καλύτερη κατάσταση σε σύγκριση με όταν δεν το είχα στην καθημερινότητά μου.

Για άλλη μια φορά, είμαι της άποψης ότι είναι ένα από τα λίγα πράγματα που αξίζουν τόσο τα λφετά τους.;)

Konstantinos!
24-03-12, 18:29
Για άλλη μια φορά, αποδείχτηκε σε εμένα ότι το UL δουλεύει.

Fact

Προχτές, Πέμπτη, είχα την καθιερωμένη προπόνηση-ξεπάτωμα με ισομετρικές συν βάρη συν αερόβια. Έχω ξαναρχίσει να παίρνω UL εδώ και λίγες μέρες και παρατήρησα βελτιωμένη απόδοση στις ασκήσεις.

Placebo ΔΕΝ παίζει (ίσα-ίσα εκείνη την μέρα δεν είχα καμιά φοβερή όρεξη για άσκηση, μάλλον το αντίθετο), ούτε παίζει να οφείλεται σε άλλο supp μιας και αυτό τον καιρό δεν παίρνω ούτε κρεατίνη, ούτε ελευθερόκοκκο. Το μόνο που έχω προσθέσει, είναι το UL.

Χθες και σήμερα, μέρες που παραδοσιακά είμαι πιασμένος και καταπονημένος (τονίζω ότι πρόκειται για ιδιαίτερα σκληρό πρόγραμμα ασκήσεων), είμαι σε πολύ καλύτερη κατάσταση σε σύγκριση με όταν δεν το είχα στην καθημερινότητά μου.

Για άλλη μια φορά, είμαι της άποψης ότι είναι ένα από τα λίγα πράγματα που αξίζουν τόσο τα λφετά τους.;)


Τα λίγα λεφτά τους θέλεις να πεις γιατί είναι και πολύ φθηνό!!


Πόσα πέρνεις τη μέρα;;

Lao
24-03-12, 18:31
Τα λίγα λεφτά τους θέλεις να πεις γιατί είναι και πολύ φθηνό!!


Πόσα πέρνεις τη μέρα;;

Κατά μέσο όρο, την περίοδο αυτή, 12.

Jimy
24-03-12, 19:16
42274
Γι αυτα εδω μιλαμε ετσι?Επειδη στην αρχη του θεματος η φοτο ειναι προφανως απο την παλια συσκευασια.Εγω δηλαδη που παιρνω δυο πριν τη προπονηση και δυο μετα παιρνω υπερβολικα λιγη δοση η εσυ παιρνεις τοσο πολυ?

Lao
24-03-12, 19:20
Γι αυτα εδω μιλαμε ετσι?Επειδη στην αρχη του θεματος η φοτο ειναι προφανως απο την παλια συσκευασια.Εγω δηλαδη που παιρνω δυο πριν τη προπονηση και δυο μετα παιρνω υπερβολικα λιγη δοση η εσυ παιρνεις τοσο πολυ?

Δεν μπορώ να απαντήσω στο τι είναι «πολύ» ή «λίγο».

Αυτό το κρίνει ο καθένας ατομικά και βάσει του αποτελέσματος που βλέπει (ή δεν βλέπει).

Εσύ, έχεις δει κάποιο αποτέλεσμα; Έχεις δει βελτίωση στην αντοχή σου; Στην αποκατάσταση; Κάνεις σκληρές προπονήσεις;

dio32
24-03-12, 22:05
εγω πινω στα 10 που ειμαι για ογκο 4 πριν και 4 μετα και 2 πριν τον υπνο.
εγω ξερω οτι οντος δουλευουν εχω δει σημαντικη αντοχη στην προπονηση και γενικα διαθεση τωρα ειναι που εχει μεσα σιδηρο?δεν ξερω παντος δουλευουν.

Lao
25-03-12, 00:38
Για να πορωνόμαστε :green:

-qf7ZlhXQTc

COBRA_STYLE
25-03-12, 00:55
γουτουφου...σα σκυλοτροφη ειναι ρε:rolf::rolf:

Lao
25-03-12, 00:59
γουτουφου...σα σκυλοτροφη ειναι ρε:rolf::rolf:

Δεν θέλω τέτοια από έναν Dah Pimp...

ippokratis
25-03-12, 01:03
άντε να το καταπιεις αυτό το τούβλο:unsure:

Dimitrios
25-03-12, 01:18
άντε να το καταπιεις αυτό το τούβλο:unsure:

Όλα μια συνήθεια είναι. Οι πρώτες φορ΄ςε θα σε παιδέψουν. Μετά όλα κομπλέ.;)

GeoDask
25-03-12, 01:32
Το τσίμπησα και εγώ. Θα το βάλω ανάμεσα στα γεύματα για αρχή, γύρω στα 6-8 καθημερινά και θα τα ανεβάσω σταδιακά 9-12. Καλά είναι Lao ;

Lao
25-03-12, 01:43
Το τσίμπησα και εγώ. Θα το βάλω ανάμεσα στα γεύματα για αρχή, γύρω στα 6-8 καθημερινά και θα τα ανεβάσω σταδιακά 9-12. Καλά είναι Lao ;

Βάλε 4 ανάμεσα σε 2 γεύματα και άλλα 4 πριν την προπόνησή σου, αν θες να παίρνεις 8 την μέρα.

Αυτό που σου είπα, είναι ένας από τους πολλούς τρόπους χρήσης.

GeoDask
25-03-12, 01:54
Βάλε 4 ανάμεσα σε 2 γεύματα και άλλα 4 πριν την προπόνησή σου, αν θες να παίρνεις 8 την μέρα.

Αυτό που σου είπα, είναι ένας από τους πολλούς τρόπους χρήσης.

Thank you :welcome:

Dimitrios
25-03-12, 14:15
Eγώ το έβαλα στο καλάθι και μες τη βδομάδα θα κάνω την παραγγελία. Ανάλογα με τα κέφια μπορεί να πάρω και 2..Ίδωμεν..:green:
Τρόπος λήψης 2+2+2 με τα γεύματα και ίσως το πάω 2+2+2+2. Ίδωμεν.:P

Lao
25-03-12, 14:18
Eγώ το έβαλα στο καλάθι και μες τη βδομάδα θα κάνω την παραγγελία. Ανάλογα με τα κέφια μπορεί να πάρω και 2..Ίδωμεν..:green:
Τρόπος λήψης 2+2+2 με τα γεύματα και ίσως το πάω 2+2+2+2. Ίδωμεν.:P

Βάλε άλλα 4 πριν την προπόνηση...;)

ares
25-03-12, 15:17
Mια ερωτηση επειδη απο βδομαδα μου σκανε 2 κουτια Uni-Liver και ειχα προγραμματισει να δοκιμασω κανα μηνα την Anavite και τα Animal Omega. Ξεφευγω καπου αν συνδιασω κ τα 3? Επισης παιζουν ρολο οι ωρες που θα τα παρω, πως να κατανειμω τις δοσολογιες σε αυτα τα 3?

Lao
25-03-12, 15:21
Mια ερωτηση επειδη απο βδομαδα μου σκανε 2 κουτια Uni-Liver και ειχα προγραμματισει να δοκιμασω κανα μηνα την Anavite και τα Animal Omega. Ξεφευγω καπου αν συνδιασω κ τα 3? Επισης παιζουν ρολο οι ωρες που θα τα παρω, πως να κατανειμω τις δοσολογιες σε αυτα τα 3?

Παίρνε 3 Anavite με το πρωινό και άλλες 3 με το τελευταίο γεύμα πριν την προπόνησή σου.

Βάλε το Animal Omega με κάποιο γεύμα (δεν έχει ιδιαίτερη σημασία με ποιο, λάδια είναι συν Α και D).

Βάλε 4-6 UL πριν την προπόνησή σου και άλλα τόσα κατά την διάρκεια της μέρας, ανάμεσα στα γεύματά σου ή όταν θες να συμπληρώσεις κάποιο.

Όχι, δεν ξεφεύγεις.

ares
25-03-12, 15:22
thnx Lao

Lao
25-03-12, 15:25
thnx Lao

Τίποτα.

Anavite και UL είναι δυνατό stack. Το έχω κάνει και είχα μείνει πολύ ευχαριστημένος. Για κάποιο διάστημα είχα βάλει και κρεατίνη και είχε γίνει της... το κάγκελο. :green:

Πολλή αντοχή και ενέργεια ;)

ares
25-03-12, 15:30
Τίποτα.

Anavite και UL είναι δυνατό stack. Το έχω κάνει και είχα μείνει πολύ ευχαριστημένος. Για κάποιο διάστημα είχα βάλει και κρεατίνη και είχε γίνει της... το κάγκελο. :green:

Πολλή αντοχή και ενέργεια ;)

Για αυτον τον λογο ειπα να το δοκιμασω κανα μηνα να δω τι λεει. Ναι κολλαω κ κρεατινη.

Dimitrios
25-03-12, 16:24
Βάλε άλλα 4 πριν την προπόνηση...;)

Θα δείξει γιατί την περίοδο που θα το χρησιμοποιώ και πριν και μετά την προπόνηση θα παίρνω αρκετά πράγματα.
Οπότε θα χαθεί πιστεύω ανάμεσα σε όλα αυτά. Γενικά στο Uni-liver πιστεύω θα βρω αυτό που θέλω στο να συμπληρώνω τα πρωρεϊνη(αμινοξέα) που θέλω σε κάθε γεύμα.
Άσε που το γουστάρω το συκωτάκι και γενικά.:P

exkaliber
25-03-12, 21:26
δεν εχω καταλαβει ακρινως τι κανει αυτο?
εστω οτι παιρνεις την απαιτουμενη πρωτεινη μεσα στην ημερα,απο γουεη και φαγητο
σου προσφερει κατι αυτο?:unsure:

leftis
25-03-12, 21:43
δεν εχω καταλαβει ακρινως τι κανει αυτο?
εστω οτι παιρνεις την απαιτουμενη πρωτεινη μεσα στην ημερα,απο γουεη και φαγητο
σου προσφερει κατι αυτο?:unsure:

Αν έχω καταλάβει καλά βοηθάει και στη ανάρρωση, και στην δύναμη.

exkaliber
25-03-12, 21:54
ως πρωτεινη,ναι

αλλα εφοσον εχεις παρει ηδη 170γρ πρωτεινη απο κοτα και γουεη,τι θα σου προσφερουν τα 16γρ πρωτεινη απο μουσκαρ?

Lao
26-03-12, 00:59
ως πρωτεινη,ναι

αλλα εφοσον εχεις παρει ηδη 170γρ πρωτεινη απο κοτα και γουεη,τι θα σου προσφερουν τα 16γρ πρωτεινη απο μουσκαρ?

Αιματικό σίδηρο.

Μην το βλέπεις μόνο ως πρωτεϊνη, δεν είναι τέτοιο πράγμα.

exkaliber
26-03-12, 01:02
εχουμε αναγκη εμεις για αιμικο σιδηρο που δεν καλυπτεται απο το φαγητο?

Lao
26-03-12, 01:50
εχουμε αναγκη εμεις για αιμικο σιδηρο που δεν καλυπτεται απο το φαγητο?

Ποιοι «εμείς»;

Τρώνε όλοι τα ίδια πράγματα, στις ίδιες ποσότητες και έχουν τις ίδιες ανάγκες;;)

exkaliber
26-03-12, 02:05
εμεις οι αντρες

Lao
26-03-12, 02:20
εμεις οι αντρες

Αυτό είναι σχετικό. Κάποιοι μπορεί να έχουν και κάποιοι άλλοι όχι.

Κοίτα, νομίζω ότι υπάρχει μια παρεξήγηση σχετικά με την σχέση σιδήρου και αντρών. Είναι αλήθεια ότι δεν τον χρειαζόμαστε όπως οι γυναίκες, για ευνόητους λόγους, είναι όμως επίσης αλήθεια ότι και εμείς τον έχουμε ανάγκη.

Φυσικά, το πόσο έχει ο καθένας ανάγκη ή όχι, δεν μπορώ να το ξέρω.

Πάντως, για να έχει το UL (και γενικά το αποξηραμένο συκώτι) τα αποτελέσματα που πολύς κόσμος του αποδίδει, λογικά πολλοί άντρες δεν τρώνε τόσο καλά όσο θα έπρεπε. Μην ξεχνάς ότι ακόμα και άτομα που κάνουν διατροφή bb, πολύ συχνά έχουν ελλείψεις σε διάφορα.

Πρόσφατα μιλούσα με έναν γνωστό μου ο οποίος είναι αθληίατρος και ισχυριζόταν ότι στην πραγματικότητα αρκετοί αθλητές έχουν κάποιο μικρό ή μεγάλο πρόβλημα αναιμίας.

exkaliber
26-03-12, 02:23
οκ
περα απο την σιδηρο

σε καποιον που παιρνει τις πρωτεινες του,τθα προσφερει κατι?

edit αυτο δεν ειναι που ειχαμε πει οτι εχει οργανικο σιδηρο και δεν μετραει?
επισης δεν γραφει πουθενα ποσο σιδηρο εχει

Lao
26-03-12, 02:26
οκ
περα απο την σιδηρο

σε καποιον που παιρνει τις πρωτεινες του,τθα προσφερει κατι?

Ναι.

Καλύτερη αντοχή, δύναμη και αποκατάσταση.

EDIT: Είχαμε πει ότι λόγω του ότι έχει οργανικό-αιματικό σίδηρο, δεν παίζει θέμα τοξικότητας.

exkaliber
26-03-12, 13:55
εννοεις οτι η πχιοτητα των αμινοξεων απο βοδινο θα ναι καλυτερη??

Lao
26-03-12, 14:00
εννοεις οτι η πχιοτητα των αμινοξεων απο βοδινο θα ναι καλυτερη??

Δεν εννοώ τίποτα. Με ρώτησες τι έχει να προσφέρει το UL και σου απάντησα βάσει της δικής μου εμπειρίας από την χρήση του.

Από κει και πέρα, αν θέλεις το δοκιμάζεις ώστε να έχεις την δική σου άποψη ή δεν το δοκιμάζεις.:toast:

exkaliber
03-04-12, 01:01
εγω ακομα δεν καταλαβα τι κανει το uni liver τοσο καλο
ο σιδηρος?
εχει καλυτερη αποροφηση αμινοξεων?
τι?

Dimitrios
03-04-12, 01:11
εγω ακομα δεν καταλαβα τι κανει το uni liver τοσο καλο
ο σιδηρος?
εχει καλυτερη αποροφηση αμινοξεων?
τι?

Θα σου τα πω όλα εγώ σε ένα μήνα όταν θα το έχω χρησιμοποιήσει. :green:

Lao
03-04-12, 13:52
εγω ακομα δεν καταλαβα τι κανει το uni liver τοσο καλο
ο σιδηρος?
εχει καλυτερη αποροφηση αμινοξεων?
τι?

Και εγώ ακόμα δεν κατάλαβα γιατί δεν το δοκιμάζεις να δεις και μόνος σου αν είναι καλό ή όχι. ;)

BlooDdeaD_MefiSt
03-04-12, 13:56
Και εγώ ακόμα δεν κατάλαβα γιατί δεν το δοκιμάζεις να δεις και μόνος σου αν είναι καλό ή όχι. ;)

Ε λογικά θα θέλει να είναι σίγουρος πριν δώσει τα λεφτά..:green:

Lao
03-04-12, 14:01
Ε λογικά θα θέλει να είναι σίγουρος πριν δώσει τα λεφτά..:green:

Σωστό αυτό, αλλά επειδή λογικά εάν τελικά το πάρει, θα το πάρει από το αγαπημένο μας site άρα θα το πάρει φτηνά, δεν νομίζω να είναι τόσο μεγάλο το ρίσκο.

Όπως και να'χει όμως, όπως έχουμε πει πολλές φορές, με τα συμπληρώματα δεν μπορείς ποτέ να είσαι 100% σίγουρος ότι θα δουλέψουν επάνω σου, καθώς κάθε άνθρωπος είναι διαφορετικός, άρα έχει και διαφορετικές ανάγκες.

Και από το να βασιζόμαστε στην γνώμη του ενός και του άλλου, είναι προτιμότερο να έχουμε την δική μας άποψη, βασισμένη στην πράξη. Προσωπικά, είμαι ένθερμος υποστηρικτής του «see for yourself». Αλάθητα δεν υπάρχουν, και δεν μπορούν να υπάρχουν.

exkaliber
03-04-12, 18:21
Και εγώ ακόμα δεν κατάλαβα γιατί δεν το δοκιμάζεις να δεις και μόνος σου αν είναι καλό ή όχι. ;)


μα δεν θελω να μου πειτε αν ειναι καλο ή οχι
διαβασα το θεμα και εχω μια ιδεα του τι κανει

αυτο που δεν καταλαβα ειναι γτ κανει αυτα που κανει:green:

Roid Rage
03-04-12, 18:23
αυτο που δεν καταλαβα ειναι γτ κανει αυτα που κανει:green:
Εχει φαρμακα. Οριστε το εμαθες, τι καταλαβες;

andreasaxo
03-04-12, 19:50
15 λεπτά πριν την προπόνηση πάει Lao;

Konstantinos!
03-04-12, 20:24
15 λεπτά πριν την προπόνηση πάει Lao;


Εγώ το πέρνω πριν φύγω από το σπίτι για προπόνηση, το πρωί που ξυπνάω, το μεσημέρι και αν πάρω πριν τον ύπνο.


Σύνολο 9-12

Lao
04-04-12, 12:22
15 λεπτά πριν την προπόνηση πάει Lao;

Ανάλογα με το στομάχι.:green:

dio32
04-04-12, 14:46
βαλε κανενα μισαωρο εγω εκει τα περνω για πριν την προπονηση.

andreasaxo
04-04-12, 17:30
βαλε κανενα μισαωρο εγω εκει τα περνω για πριν την προπονηση.

Ποποπο, θα γίνει πανικός, θα εκραγώ, 5gr citruline malate + 2,5 scoop glycergrow + 3gr D-Aspartic Acid + 4 με 6 ταμπλέτες uni-liver και δεν έχω αποφασίσει ακόμα αν πρέπει να παίρνω της 2 κάψουλες sida cordifolia μαζί με τα παραπάνω η να της παίρνω με το που θα ξυπνάω, γιατί αν είναι να της βάζω κι'αυτες μαζί με αυτά εδώ, τότε θα κάνω BOOOOOOOOOOOOOOOOM

dio32
04-04-12, 23:07
Ποποπο, θα γίνει πανικός, θα εκραγώ, 5gr citruline malate + 2,5 scoop glycergrow + 3gr D-Aspartic Acid + 4 με 6 ταμπλέτες uni-liver και δεν έχω αποφασίσει ακόμα αν πρέπει να παίρνω της 2 κάψουλες sida cordifolia μαζί με τα παραπάνω η να της παίρνω με το που θα ξυπνάω, γιατί αν είναι να της βάζω κι'αυτες μαζί με αυτά εδώ, τότε θα κάνω BOOOOOOOOOOOOOOOOM

μπα δεν παθαινεις κατι το εχω κανει και εγω αυτο.
παντος οντος το un-liver στο τεταρτο πριν το γυμν δεν νομιζω να εχει αφομειωθει επειδη το εχω δοκιμασει,αλλα οπως λεει και ο λαο αναλογα το στομαχι.
δοκιμαζεις και βλεπεις

Jimy
05-04-12, 02:20
Εχει φαρμακα. Οριστε το εμαθες, τι καταλαβες;

Τι εννοεις "Εχει φαρμακα"?

dio32
05-04-12, 06:43
Τι εννοεις "Εχει φαρμακα"?

ειρωνικα το λεει φιλε αφου ο αλλος εχει γραψει ποσες σελιδες και ρωταει το ιδιο πραγμα τι ξεχωριστο εχουν τα un-liver και τα κανουν τα ειναι τοσο καλα

Roid Rage
05-04-12, 12:10
ειρωνικα το λεει φιλε αφου ο αλλος εχει γραψει ποσες σελιδες και ρωταει το ιδιο πραγμα τι ξεχωριστο εχουν τα un-liver και τα κανουν τα ειναι τοσο καλα
;)

exkaliber
05-04-12, 22:45
ειρωνικα το λεει φιλε αφου ο αλλος εχει γραψει ποσες σελιδες και ρωταει το ιδιο πραγμα τι ξεχωριστο εχουν τα un-liver και τα κανουν τα ειναι τοσο καλα

η ειρωνια ειναι οτι το παιρνουν τοσοι..και δεν ξερουν γτ:green:

Lao
06-04-12, 02:17
η ειρωνια ειναι οτι το παιρνουν τοσοι..και δεν ξερουν γτ:green:

Listen...

Δεν είναι ανάγκη να προσβάλλεις - αν και είμαι σίγουρος ότι το κάνεις άθελά σου - τόσο κόσμο που το παίρνει λέγοντας ότι το κάνει χωρίς να ξέρει γιατί το κάνει.

Με μια απλή ανάγνωση του παρόντος θέματος είναι πολύ εύκολο να καταλάβεις τι είναι το UL και γιατί το παίρνει τόσος κόσμος. Από κει και πέρα, έχεις δύο επιλογές:

α) Το δοκιμάζεις και εσύ ώστε να έχεις δική σου γνώμη
β) Δεν το δοκιμάζεις και δεν ασχολείσαι αφού πιστεύεις ότι είναι άχρηστο

Ό,τι και να κάνεις, δικαίωμά σου είναι. Όμως, προσωπικά δεν βρίσκω καθόλου παραγωγικό για σένα και τους υπόλοιπους εδώ και αρκετά posts να ρωτάς κάτι, να σου απαντάμε, να επανέρχεσαι κ.ο.κ.

Δεν οδηγεί κάπου αυτό, με λίγα λόγια.;)

beefmeup
06-04-12, 11:32
η ειρωνια ειναι οτι το παιρνουν τοσοι..και δεν ξερουν γτ:green:

μαν,ρωτησες μια,δυο,τρεις...
καποια στιγμη ελπιζω να το καταλαβεις οτι αυτο που κανεις δεν εχει νοημα,κ να σταματησεις..
ειναι σαν να ρωτας "τι καλο κανει η πρωτεινη κ την περνετε"?
η απαντηση για ενα ατομο που αθλειτε ηδη,πραγμα που σημαινει οτι εχει μια ιδεα απο συμπληρωματα,πραγμα που σημαινει οτι μαλλον ρωταει για να κανει χαβα,ειναι η εξης.."αν δεν σ αρεσει μην περνεις".

giannis64
06-04-12, 20:13
τα πρακτικα αποτελεσματα θα τα δεις οταν κανεισ εξετασεις για ενζυμα κ μεταφορεις αμινοξεων,κ ειναι κομπλε...:)


μα δεν θελω να μου πειτε αν ειναι καλο ή οχι
διαβασα το θεμα και εχω μια ιδεα του τι κανει

αυτο που δεν καταλαβα ειναι γτ κανει αυτα που κανει:green:

εξ αφου διαβασες το θεμα, εδω εχεις παρει την απαντηση.
και απο την στιγμη που ειναι συμπληρωμα αμινο, τοτε σιγουρα κρινετε απο τα ειδει της ποσοστητες και την ποιοτητα των αμινο που εχει μεσα.



μαν,ρωτησες μια,δυο,τρεις...
καποια στιγμη ελπιζω να το καταλαβεις οτι αυτο που κανεις δεν εχει νοημα,κ να σταματησεις..
ειναι σαν να ρωτας "τι καλο κανει η πρωτεινη κ την περνετε"?
η απαντηση για ενα ατομο που αθλειτε ηδη,πραγμα που σημαινει οτι εχει μια ιδεα απο συμπληρωματα,πραγμα που σημαινει οτι μαλλον ρωταει για να κανει χαβα,ειναι η εξης.."αν δεν σ αρεσει μην περνεις".

οποτε +1 εδω:thumbup:

exkaliber
06-04-12, 22:38
gianni εδω λεει οτι δεν επηρεαζονται


αυτα δεν επειρεαζονται.
εχω κανει εγω εξετασεις.



οποτε καταληγουμε οτι τα αμινο απο βοδινο ειναι ανωτερα πο του γαλακτος?
το ειχα ρωτησει αλλα δεν πηρα απαντηση

giannis64
06-04-12, 22:52
εξ αφου διαβασες το θεμα, εδω εχεις παρει την απαντηση.
και απο την στιγμη που ειναι συμπληρωμα αμινο, τοτε σιγουρα κρινετε απο τα ειδει της ποσοστητες και την ποιοτητα των αμινο που εχει μεσα.




οποτε +1 εδω:thumbup:

αχ βρε εξ δεν μπορουμε να επικοινωνήσουμε. κρατα λοιπον το παραπανω ποστ μου, οπως και την ταχυτητα αποροφησης τους.

ares
07-04-12, 09:31
Στα warnings του uni αναγραφεται αυτο :

Warnings

This product is not for use by anyone under the age of 18. Do not take this if you have or are at risk for any medical condition or disease. Please consult with a physician before using this product, especially if you are using any prescription drug, over-the-counter medication, or supplements. Immediately discontinue use if any side effects occur. For State of California residents only: this product contains a chemical know to the State of California to cause birth defects or other reproductive harm. Keep out of reach of children. Athletes should consult with their sanctioning authority before use. Do not exceed recommended dose. These statements have not been evaluated by the Food and Drug Administration. This product is not intended to diagnose, treat, cure, or prevent any disease.

Tι ειναι αυτο εχει κανενας ιδεα? Με λιγα λογια λεει οτι περιεχει ενα χημικο που προκαλει γενετικες ανωμαλιες ή αλλες βλαβες στο αναπαραγωγικο συστημα.

edit: επισης και απο κατω που λεει οτι οι αθλητες θα πρεπει να συμβουλευτουν τον αρμοδιο φορεα γιατι μπορει να εχουν κυρωσεις? Τι εχει δλδ μεσα που παιζει να ειναι απαγορευμενο?

Lao
07-04-12, 14:48
Στα warnings του uni αναγραφεται αυτο :

Warnings

This product is not for use by anyone under the age of 18. Do not take this if you have or are at risk for any medical condition or disease. Please consult with a physician before using this product, especially if you are using any prescription drug, over-the-counter medication, or supplements. Immediately discontinue use if any side effects occur. For State of California residents only: this product contains a chemical know to the State of California to cause birth defects or other reproductive harm. Keep out of reach of children. Athletes should consult with their sanctioning authority before use. Do not exceed recommended dose. These statements have not been evaluated by the Food and Drug Administration. This product is not intended to diagnose, treat, cure, or prevent any disease.

Tι ειναι αυτο εχει κανενας ιδεα? Με λιγα λογια λεει οτι περιεχει ενα χημικο που προκαλει γενετικες ανωμαλιες ή αλλες βλαβες στο αναπαραγωγικο συστημα.

edit: επισης και απο κατω που λεει οτι οι αθλητες θα πρεπει να συμβουλευτουν τον αρμοδιο φορεα γιατι μπορει να εχουν κυρωσεις? Τι εχει δλδ μεσα που παιζει να ειναι απαγορευμενο?

#$%$^#%@ της California :P

asterix33
22-04-12, 21:33
Mολις περασε μια εβδομαδα χρησης του Uni-liver και μπορω να πω οτι ειναι τα μοναδικα αμινο που με (πιασανε).Πολλα + στον φιλο Lao.Οταν λεω με πιασανε εννοω οτι νιωθω πιο σφιχτός και παρατηρησα και εντονη φλεβικοτητα μετα την χρηση τους.Επισης αλλο ενα ακομη που παρατηρησα οταν πειναω μολις παιρνω 3 χαπια μετα απο κανα 15 λεπτο δεν πειναω τοσο.Αυτα μεχρι στιγμης απο μ ενα θα σας ενημερώσω κ την επομενη εβδομαδα.

Lao
23-04-12, 13:15
Mολις περασε μια εβδομαδα χρησης του Uni-liver και μπορω να πω οτι ειναι τα μοναδικα αμινο που με (πιασανε).Πολλα + στον φιλο Lao.Οταν λεω με πιασανε εννοω οτι νιωθω πιο σφιχτός και παρατηρησα και εντονη φλεβικοτητα μετα την χρηση τους.Επισης αλλο ενα ακομη που παρατηρησα οταν πειναω μολις παιρνω 3 χαπια μετα απο κανα 15 λεπτο δεν πειναω τοσο.Αυτα μεχρι στιγμης απο μ ενα θα σας ενημερώσω κ την επομενη εβδομαδα.

Έχεις δοκιμάσει να πάρεις 4-6 πριν την προπόνηση;

asterix33
23-04-12, 16:26
Έχεις δοκιμάσει να πάρεις 4-6 πριν την προπόνηση;

Οχι ακομη γιατι πινω νιτρικο αλλα θα το δοκιμασω χωρις νιτρικο και θα σου πω εντυπωσεις