PDA

Επιστροφή στο Forum : πρόγραμμα διατροφής και γυμναστικής



monte22
25-09-09, 18:27
γεια σε όλους!είμαι 24 1,90 και 100 κιλά με λίπος 20%.παρακολουθώ το φόρουμ καιρό.
ξεκινάω τη γυμναστική ξανά μετά από 2 χρόνια αποχής και σκοπός μου είναι να χτίσω ένα υγιές σώμα και να γραμμώσω.

επειδή τα πρωινά και απόγευμα δουλεύω γυμναστήριο θα πηγαίνω μετά τις 9 το βράδυ οπότε έχω θέμα με τα γεύματα που θα πρέπει να κάνω..μέχρι το απόγευμα έχω αποφασίσει περίπου το τι θα τρώω,
ένα καλό πρωινό,βρώμη με γάλα και λιναρόσπορο,ή κάποιο πιτάκι βρώμης με μέλι και ξηρούς καρπούς,άλλες μέρες ταχίνι για αλλαγή κτλ.

δεκατιανό θα προσπαθώ να τρώω κάτι πρόχειρο(τοστ γαλοπούλα τυρί) απ έξω γιατί ταπεράκι στα δικαστήρια δεν παίζει... :P:P:P

μεσημέρι κάποια πρωτείνη από κοτόπουλο ψάρι αυγά με σαλάτα λαχανικά όσπρια(εναλλαγές-περίπου 30 γρ πρωτείνης ).

το θέμα είναι τι να τρώω το απόγευμα στη δουλειά(πάω κατά τις 7)..έχω σκεφτεί να πίνω ένα ρόφημα πρωτείνης ε κάποιο φρούτο.(πράσινο μήλο ??) για μεταπροπονητικό ένα ρόφημα πρωτείνης με μια κουταλιά μέλι και μισή ώρα πριν κοιμηθώ ενα κεσεδάκι κότατζ με λίγους ξηρούς καρπούς.
(αυτά έχω κλέψει σαν ιδέες απ το φόρουμ :P:P:P )

από γυμναστική μια μυική ομάδα κάθε μέρα και 4-5 προπόνησεις τη βδομάδα..αναλυτικά τα σετ και τις ασκήσεις δεν τα γράφω γιατί δεν τα ξέρω καλα..στην αρχή και 2 βδομάδες λέω να κάνω κυκλικές προπονήσεις για να "χθπνήσει" το σώμα μου.. περιμένω γνώμες!!!!!!!!!

monte22
25-09-09, 18:43
να συμπληρώσω ότι στα γεύματα μου θα προσπαθήσω να παίρνω γύρω στα 30 γραμμάρια πρωτείνη και γύρω στα 50 γραμμάρια υδατάνθρακα,ίσως και παραπάνω.σε ένα τεστ που είχα κάνει σε κατάσταση ηρεμίας καίω 2500 θερμίδες

KATERINI 144
25-09-09, 21:33
το θέμα είναι τι να τρώω το απόγευμα στη δουλειά(πάω κατά τις 7)..έχω σκεφτεί να πίνω ένα ρόφημα πρωτείνης ε κάποιο φρούτο.(πράσινο μήλο ??)
μετα απο δυο δυο ''αραιώσεις'' στη γραμματοσειρά το'φτιαξα το ποστ σου και εβγαλα ακρι ποια ειναι η ερώτηση,
καλα ρε δικηγόρε γιατι τα γραφεις ετσι? για να μη μπορούμε να καταλάβουμε τη λες να μας μπερδέψεις και να χάσουμε τη δίκη?! :smash::smash::smash::smash:

τεσπα αν αυτο το γευμα ειναι πριν την προπόνηση κανε ενα ρόφημα με συμπλήρωμα πρωτεΐνης βρόμη και μια μπανάνα, (αλεσε την βρομη στο μπλεντερ να γινει αλευρι σαν την πρωτεΐνη)
αν δεν εχεις προπόνηση εκείνη τη μερα (δε πιστεύω να το πας σερί κορδόνι?) φαε αυτο που λες.