PDA

Επιστροφή στο Forum : CellMass (BSN )



spartacus
18-12-08, 03:47
Καλησπέρα σας,θα ήθελα αν μπορούσατε να μου πείτε τι να κάνω στην συκεκριμένη περίπτωση,έπαιρνα δύο δόσεις εθυλεστερικης κρεατίνης καθημερινά και το κουτί μου κράτησε για είκοσι ημέρες,τώρα τι να κάνω;Είναι σωστό να συνεχίσω για τις επόμενες δέκα μέρες του κύκλου με απλή κρεατίνη; :wcourt:

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=13346&stc=1&d=1277534344

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=13347&stc=1&d=1277534385

slaine
18-12-08, 03:50
κατ'αρχάς καλώς ήρθες!

κατά δεύτερον καλό είναι να συνεχίσεις αλλά και να μη συνεχίσεις δε χάθηκε ο κόσμος απλά δε θα έχεις τα βέλτιστα αποτελέσματα.

thegravijia
18-12-08, 10:53
ρε παιδες ειναι τοσο καλη αυτη η κρεατινη κ τι ακριβως ειναι ?
αξιζει να την παρεις ή να προτιμησω της κλασικες?

RUHL
18-12-08, 11:26
Οποιος δοκημασε κατι με εστερα δεν επηχειρη το ιδιο και λεφτα να τον πληρωνουν :green: :green: μηλαμε για πολυ hard core πραγματα :green: αγνινηνη Ethyl ester ακομα εχω 50 γραμ δεν τα πηραζω 200 γραμ ειχα πιει :puke:
Ασε που λενε ειναι και απατη η CEE

spartacus μπορεις να σταματησεις για 20-30 μερες και να αρχησεις παλι με μονουδατικη

thegravijia
18-12-08, 12:11
απαντηστε σοβαρα ρε ... εδω ο κοσμος πειναει μην παω κ πεταξω τα λεφτα μου τσαμπα ..
αξιζει να παρω ή να προτιμησω κλασικα μονουδατικη κρεατινη..?

RUHL
18-12-08, 12:26
αν αντεξεις να πηνεις υγρο απο μπαταρια η χλωρινη η οπως ειπε ο αλλος βρωμικα νερα απο σφουγκαρηστρα καλυτερη γευση εχουν τοτε παρε :thumbup:

Υπηρχε και ενας στο φορουμ που δεν ακουσε τις προιδοποιησης και πηρε 1 κιλο νομιζω? :lol: δεν ξερω που ειναι και το τοπικ ποιος ηταν ρε αλητες μηληστε :green: και το μετανιωσε μετα


εγω λεω παρε μονο

thegravijia
18-12-08, 12:36
δεν με ενοχλει εχω πει το anator της muscletech.. κ ηταν σαν χλωρινη απλα οποτε το επαιρνα μου ερχοταν να :puke:
αλλα το καταφερα ολο..


δηλαδη την κρεατινη την cellmass την προτιμας απο της κλασικες?????????
ειναι καλυτερη????






αμα εχει παρει κανενας ας πει αποτελεσματα κ την γνωμη του...

RUHL
18-12-08, 12:52
ξανακοιτα εγω για CEE μιλαω παρε 250 γραμ και ξαναποσταρε :lol: :lol: θα δεις οτι το ανατορ ειναι 100 φορες καλυτερο :thumbup:


Τα πραγματα ειναι πολυ απλα μονουδατικη FTW

thegravijia
18-12-08, 13:05
καταλαβα για να λες οτι ειναι το ανατορ καλυτερο αστα να παν ...








μακρια απο το ανατορ για οποιον το σκεφτεται..! :puke: :puke: :puke:

spartacus
18-12-08, 13:30
Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις μάλλον θα ακούσω τον RUHL και θα κάνω μια διακοπή για είκοσι μέρες και μέτα θα ξαναρχίσω πάλι με απλή κρεατίνη.Αν με ρωτούσατε για τα αποτελέσματα του εστέρα σ'εμένα θα έλεγα πως απλώς μόνο ένα energy boost από κατακράτηση υγρών ελάχιστα πράγματα άρα και ελάχιστα πρηξίματα.Από γεύση καλύτερα να μην το σχολιάσω(ΔΕΝ ΠΑΛΕΥΕΤΑΙ ΜΕ ΤΠΤ!!!)

slaine
18-12-08, 16:43
θα συνιστούσα κι εγώ μονουδατική. για να έχεις παοτελέσματα άσχετα με τον τύπο που παίρνεις πρέπει να έχεις καλή διατροφή και προπόνηση

Fotis_Patra
19-12-08, 01:29
ρουλ δεν με βρησκεις συμφωνω στη cee! Ειναι πολυ καλη! και ισως η καλητερη, η διαφορα της με την μονουδατικη σιγουρα τις ξερεις, απλα για να μην πω ολες οι περισσοτερες μελετες εχουν γινει πανω στην μονουδρικη και ειναι αποδεδειγμενο οτι δουλευει, για μενα και πολλους αλλους ειναι μια νονιμη ντοπα. και σιγουρα δεν κρινουμε τετοια προιοντα απο την γευση :wink:

RUHL
19-12-08, 11:01
καλα θα βρω στοιχεια και τρεξε να κρυφτεις μετα :lol: :lol: αν κανεις κυκλο 2 η 3 μηνες και πηνεις αυτο το πραμα επι μονιμου βασης :lol: τοτε γηνετε κρητηριο οι χρηστες ΕΕ με καταλαβαινουν :green:

embrance
19-12-08, 14:03
Παιδια μιας και αναφερθηκε η εθυλεστερικη κρεατινη,ενα μηνα τωρα πο παιρνω,πραγματικα ποιο μεγαλη απατη δεν υπαρχει.Υποτιθετε αποροφιετε πιο γρηγορα,ειναι πιο καλη κτλ,αλλα εμενα δεν μου εκανε απολυτως ΤΙΠΟΤΑ!Αυριο παω ν απαρω παλι Hardcore Strenght Creatine.

RUHL
19-12-08, 14:18
:rolf: :rolf: :rolf: ^ ζαχαρητσες

tezaman
19-12-08, 16:32
+1 ρούλη :green:

hardcore υδατάνθρακας 8)

embrance
19-12-08, 18:43
Δεν ξερω,εμενα με επιανε.Τωα θα πειτε ιδεα μου ηταν.Βαριεμαινα διαφωνησω. :clown2:

slaine
19-12-08, 19:23
Δεν ξερω,εμενα με επιανε.Τωα θα πειτε ιδεα μου ηταν.Βαριεμαινα διαφωνησω. :clown2:
:evilno:

RUHL
19-12-08, 19:30
Δεν ξερω,εμενα με επιανε.Τωα θα πειτε ιδεα μου ηταν.Βαριεμαινα διαφωνησω. :clown2:

Δεν διαφωνησα μαζι σου οτι πιανει το ξερω οτι αυτος ο συνδιασμος πιανει απλος με αυτο το κουτι που περνεις σου πιανουν και τον κολο στο καπακι

embrance
19-12-08, 19:38
Δεν ξερω,εμενα με επιανε.Τωα θα πειτε ιδεα μου ηταν.Βαριεμαινα διαφωνησω. :clown2:

Δεν διαφωνησα μαζι σου οτι πιανει το ξερω οτι αυτος ο συνδιασμος πιανει απλος με αυτο το κουτι που περνεις σου πιανουν και τον κολο στο καπακι
Οκ δικο μου λαθος τοτε!Εχεις κατι αναλογο να προτεινεις? 8) :awesome:

RUHL
19-12-08, 19:40
μονουδατικη κρεατινη σκετη οποιας εταιριας γουσταρεις(δεν χρειαζετε να ειναι ακριβη) και δεξροζη+μαλτο αν εχεις εξτρα λεφτα παρε και αλφα λιποικο οξυ

embrance
19-12-08, 19:44
μονουδατικη κρεατινη σκετη οποιας εταιριας γουσταρεις(δεν χρειαζετε να ειναι ακριβη) και δεξροζη+μαλτο αν εχεις εξτρα λεφτα παρε και αλφα λιποικο οξυ
οκ θενκς :awesome:

tezaman
19-12-08, 19:53
Δεν διαφωνησα μαζι σου οτι πιανει το ξερω οτι αυτος ο συνδιασμος πιανει απλος με αυτο το κουτι που περνεις σου πιανουν και τον κολο στο καπακι

+1 :awesome:

sTeLaKoS
26-09-09, 02:01
Απ' ότι είδα το προϊόν αυτό δεν υπάρχει στην Αξιολόγηση...

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=5151&stc=1&d=1253946380
Λοιπόν, να πω οτι σήμερα πήρα στα χέρια μου ~1 κιλό της συγκεκριμένης κρεατίνης.
Δε θα τη παρω ακομα αλλα καποια στιγμη θα τη ξεκινησω, έχει 4-5 μήνες ώσπου να λήξει.
Δεν είναι μονουδρική αλλά ester ethel φόρμουλα..
Παραθέτω κάποια στοιχεία....

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=5152&stc=1&d=1253946380


Αν ήταν στο χέρι μου θα προτειμούσα καθαρή μονουδρικη + δεξτρόζη ή μάλτο αλλά για τσάμπα καλή είναι.

Την έχει δοκιμάσει κανείς?

MpaKouri
28-09-09, 00:24
Καλησπερα σας παιδια.Παιρνω και εγω την CellMass και ειναι πολυ καλη γιατι εχω δει πολλεσ αλλαγες απο τοτε που την ξεκινησα.Την συνιστω βεβαια η μεγαλη :weights: θα δωσουν τα φωτα τους!

kyriakos23
28-09-09, 00:27
μια χαρα φενετε και για δωρεαν.
εχει κ τον υδατανθρακα της,ολα ετοιμα.

Ballbreaker
28-09-09, 14:07
Yδατάνθρακες και ασβέστιο και proprietary blend και κρεατινη,τιποτα το διαστημικο που δεν εχει πχ και η EAS

VITO
30-09-09, 20:11
Είναι πολύ καλό θα το δεις εγώ ανέβηκα στα κιλά που έκανα,το έπαιρνα σε συνδυασμό με no-xplode.

MpaKouri
01-10-09, 00:26
Και εγω ετσι το παιρνω Vito πριν την προπονηση No-Explode και μετα cell-mass!

sctp
01-10-09, 16:31
Εχει κανει κανεις σας αιματολογικες εξετασεις(κρεατινινη) μετα απο προσληψη creatine ethyl-ester?απο περιεργεια ρωταω..γιατι εχω ακουσει πολλα και διαφορα :unsure:

Orc
10-02-10, 01:54
Σήμερα την πήρα για πρώτη φορά. Ήρθε σε συσκευασία 800γρ. Οι τιμή της δε μου άρεσε αλλά αν έχει αποτελέσματα χαλάλι.

Nick Sotiralis
24-06-10, 13:09
την εχει δοκιμασει κανεις????


http://www.xtr.gr/eshop_files/pictures/4384_CellMass.gif





http://www.emagemaker.gr/accounts/139/138/216/pictures/CELL-MASS_.gif



**** Την αναζητηση την εχεις δοκιμασει ; CellMass (BSN ) (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=5680&highlight=cell+mass) . Topic locked.MODS TEAM ****

Anithos
26-06-10, 09:27
αυτα τα συστατικα που εβαλες ειναι απο την παλια συσκευασια ,εχει αλλαξε εχει γινει καλυτερο και πιο ενισχυμενο...αρκετα καλο συμπληρωμα

lokoo
29-06-10, 14:08
Εχει κανει κανεις σας αιματολογικες εξετασεις(κρεατινινη) μετα απο προσληψη creatine ethyl-ester?απο περιεργεια ρωταω..γιατι εχω ακουσει πολλα και διαφορα :unsure:

Επαιρνα μια αλλη καθαρη cee για δυο μηνες, κανενα προβλημα με τις εξετασεις αιματος. Ειχα κανει ομως και πριν εξετασεις.

billcrx
02-10-10, 00:05
μονουδατικη κρεατινη σκετη οποιας εταιριας γουσταρεις(δεν χρειαζετε να ειναι ακριβη) και δεξροζη+μαλτο αν εχεις εξτρα λεφτα παρε και αλφα λιποικο οξυ


Σε τι ποσότητες το καθένα;
Λογικά 5 γρ κρεατίνης, και πόσο δεξτρόζη?πόσο μάλτο? για άτομο 63κιλά(1.70 που δε θέλει να βάλει λίπος) ?
ALA 1-2 κάψουλες?

Πάντως από ολα όσα έχω διαβάσει αυτός ο συνδιασμός στον οποίο καταλήγετε για προπονητικό συμπλήρωμα με κρεατίνη μου φαίνεται ο καλύτερος .

beefmeup
02-10-10, 00:30
Σε τι ποσότητες το καθένα;
Λογικά 5 γρ κρεατίνης, και πόσο δεξτρόζη?πόσο μάλτο? για άτομο 63κιλά(1.70 που δε θέλει να βάλει λίπος) ?
ALA 1-2 κάψουλες?

Πάντως από ολα όσα έχω διαβάσει αυτός ο συνδιασμός στον οποίο καταλήγετε για προπονητικό συμπλήρωμα με κρεατίνη μου φαίνεται ο καλύτερος .

για αλφα λιποικο,παρε 200-250 μιλι.αν κ μπορεις να ανεβασεις μεχρι και 1γρ την φορα,αλλα δεν ξερω ποσο θα σου βγει σε χρηματα μετα.

ο υ/ας που λες δεν ειναι κ πολυ απαραιτητος,αλλα μπορεις να παρεις καμια 40γρ,μετα προπονα χωρις να ξεφυγεις.

Devil
02-10-10, 03:58
αν τα θες για την κρεατινη ολα αυτα καλητερα μην τα παρεις ειναι τσαμπα τα λεφτα...

beefmeup
02-10-10, 10:17
αν τα θες για την κρεατινη ολα αυτα καλητερα μην τα παρεις ειναι τσαμπα τα λεφτα...

καλα για τον υ/α,αλλα για το α-λιπο γιατι ρε γιατρε??

billcrx
02-10-10, 12:17
καλα για τον υ/α,αλλα για το α-λιπο γιατι ρε γιατρε??


Και γω της ίδιας άποψης είμαι.Από εύρενες που έχουν ποστάρει έχουν δείξει ότι ο συνδιασμός αυτός κρεατίνη+ALA πριν και κρετίνη και μετά WHEY+κρεατίνη είχε τη μεγαλύτερη αύξηση μυικής μάζας τεκμεριωμένα.Δε θυμάμαι που ακριβώς είναι αυτά τα posts,κάπου για τη χρήση της κρεατίνης νομίζω.Πάντως εγώ τα παράγγειλα και λέω να τα αρχίσω, αφού σταματήσω το jack 3d με την κρεατίνη που παίρνω τώρα.

Devil
02-10-10, 14:14
καλα για τον υ/α,αλλα για το α-λιπο γιατι ρε γιατρε??

δεν βλεπω κανενα νοημα να βαλεις ala μαζι με την κρεα...

τι θα κανει παραπανω????

αν σκεφτεις οτι το ala ειναι οξυ και εσυ θες βασικο περιβαλον στο στομαχι για να μην ''καταστραφει'' η κρεα δεν κολλαει και τοσο....

beefmeup
02-10-10, 19:17
δεν βλεπω κανενα νοημα να βαλεις ala μαζι με την κρεα...

τι θα κανει παραπανω????

αν σκεφτεις οτι το ala ειναι οξυ και εσυ θες βασικο περιβαλον στο στομαχι για να μην ''καταστραφει'' η κρεα δεν κολλαει και τοσο....

για πετα μια γνωμη για εδω.

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/14669930

Devil
02-10-10, 20:14
για πετα μια γνωμη για εδω.

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/14669930

θα ηθελα μια συγκριση της crea+ala+carbo με crea+buffer

για να δουμε ποιο ειναι καλητερο;)

δεν ειχαν group κρεα+ala σκετο...

χωρις καρπς δεν νομιζω οτι κανει τπτ

beefmeup
02-10-10, 20:16
θα ηθελα μια συγκριση της crea+ala+carbo με crea+buffer

για να δουμε ποιο ειναι καλητερο;)

δεν ειχαν group κρεα+ala σκετο...

χωρις καρπς δεν νομιζω οτι κανει τπτ
λες ε??


πολλα θες:P

Devil
02-10-10, 20:46
πολλα θες:P

το ξερω;):green:

traffic
01-03-11, 01:22
κάνας άλλος που την δοκίμασε???πείτε καμια γνώμη! :welcome:

pip
27-03-11, 20:34
2351423515


παιδια εχει κανεις χρησημοποιεισει αυτο το προιον? οντος ειναι πολυ καλο απο οτι εχω ακουσει? βλεεπω σε διαφορα σαιτ πωσ εχει κερδισει ωσ καλυτερη φορμουλα κρεατινης 2005-2006-2007-2008-2009.......ασ ακουσουμε λοιπον τις εμπειριες σας!!!

Polyneikos
27-03-11, 20:58
Συγχωνευτηκε το τόπικ με ήδη υπαρχων.Χρησιμοποιείτε την αναζητηση πριν να ανοίξετε τοπικ.

sobral
27-03-11, 21:58
2351423515


παιδια εχει κανεις χρησημοποιεισει αυτο το προιον? οντος ειναι πολυ καλο απο οτι εχω ακουσει? βλεεπω σε διαφορα σαιτ πωσ εχει κερδισει ωσ καλυτερη φορμουλα κρεατινης 2005-2006-2007-2008-2009.......ασ ακουσουμε λοιπον τις εμπειριες σας!!!

τα ''βραβεία'' μην τα κοιτάς..μάρκετινγκ και προμόσιον είναι. Επίσης το συγκεκριμένο είχε κάποια προβλήματα γιατί του είχαν βρει μέσα το drug coumarin. επιπλέον κρεατίνη σε ethyl ester αν και δεν εχω χρησιμοποιήσει όλοι λένε ότι είναι ψιλομούφα. Ας σου πει και κάποιος που το έχω πάρει αλλά με αυτά τα στοιχεία εγώ προσωπικά δεν θα το επέλεγα.

Serious7
15-05-11, 10:29
Εχω τελειωσει ενα κουτι,και μπορω να πω πως ειμαι αρκετα ευχαριστημενος..Κερδισα κιλα σε καθαρα μυικο ογκο,και με βοηθησε πολυ στην ξεκουραση..Σε συγκριση με το cell-max(weider) που επαιρνα ειναι πολυ καλυτερο προιον.Τωρα τι να σας πω ? ειμαι καινουργιος στον χωρο των συμπληρωματων και δν εχω δοκιμασει αλλα προιοντα κρεατινης...Παντως ειχε καλα αποτελεσματα και αξιζε τα λεφτα του .Τελος ξεχασα να αναφερω οτι στις προπονησεις καταφερα να αυξησω αρκετα την αποδοση μου..Το μονο αρνητικο που με πειραξε εμενα συγκεκριμενα σαν οργανισμο,ειναι οτι ελεγε η συσκευασια να καταναλωνεται ημερισιως 120oz νερου(δηλαδη 120οz =2,8 λιτρα περιπου).Γι αυτο το λογο πηγαινα συνεχεια τουαλετα,αφου ειχα συνηθισει να καταναλωνω το πολυ 500ml :P

Madd_Chadd
15-05-11, 12:34
Εγω την επαιρνα το 1ο χρονο που πηγαινα γυμναστηριο,απο μυρωδια μου θυμιζε τσουρεκι απο γευση μετρια.Οσο για τα αποτελεσματα με βοηθησε να κερδισω μυς ενω εκανα πολλες ασκησεις λαθος.Θελω να πιστευω πως αν τις εκανα σωστα και το συνεχιζα θα γεμιζα ακομη περισσοτερο!!!

Serious7
15-05-11, 12:41
απο γευση περνω το artic berry και δν μου πολυαρεσει...Αλλα αφου εχει αποτελεσματα δν με νοιαζει...Θελω να ρωτησω ,το κουτι γραφει για 2 δωσεις ημερισιως,μπορω να τις αυξησω ?

Madd_Chadd
15-05-11, 15:40
Εγω δε θα στο προτεινα απο μεριας μου.(εγω επαιρνα μονο 1:green: )

sobral
15-05-11, 16:59
Εγω δε θα στο προτεινα απο μεριας μου.(εγω επαιρνα μονο 1:green: )

Καλά κάνεις γιατί και τα 2 είναι αρκετά. Πάνω από 2 με τίποτα.

krhthkos
25-07-11, 17:17
Καλησπέρα, μήπως κάποιος την έχει δοκιμάσει με την PVL ISO-Gold και το PVL ExtraVol? αν βάλω και αυτό μέσα στα προϊόντα της PVL που παίρνω κάθε πότε πρέπει να το παίρνω??

charalambos13
11-09-11, 13:45
Σχετικα με τη δοσολογια ειναι 1 σκουπ μετα την προπονηση και ενα πριν τον υπνο? τισ μερες που δεν πας γυμναστιριο?

Kaloutsikos
12-09-11, 18:31
Σχετικα με τη δοσολογια ειναι 1 σκουπ μετα την προπονηση και ενα πριν τον υπνο? τισ μερες που δεν πας γυμναστιριο?

Οχι το βραδυ,
Ενα μετα την προπονηση
Και τις οφφ μερες καλο ειναι να παιρνεις και εκει,
Γιατι την κρεατινη πρεπει να την παιρνεις καθημερινα.

George007
25-09-11, 23:06
παιδια πωσ θα μπορουσα να συνδιασω την cell mass με isobolic και gold standard?

George007
25-09-11, 23:11
βασηκα για να μην βγει ουτ το θεμα το ποσταρω αλλου...

primordial
06-12-11, 12:07
http://www.predatornutrition.com/prod_images_large/cellmass_nt_10_servings.jpeg
CellMass NT Supplement Facts
Serving Size: 1 Scoop
Servings per Container: 10
http://www.nutraplanet.com/themes/newnp/images/curve_topright.jpg







Calories
10
**


Total Carbohydrate
2g
<1%


Sugar
0g
**


Calcium
190mg
19%


Phosphorus
380mg
38%


Magnesium
80mg
20%


Sodium
400mg
17%


Potassium
180mg
5%


CellMass® NT Proprietary Blend
19g
**


MYOGENIC ENDURA SHOT:




Betaine HCL, Creatine-Sodium Phosphate Matrix, Creatinol-O-Phosphate-Malic Acid Interfusion, Creatine Magnesium Chelate (Magna Power®), Creatine-Alpha Aminobutyric Acid Matrix, Citric Acid, Beta-Alanine (CarnoSyn®), Adenosine 5'Triphosphate Disodium (PEAK ATP®), Creatine Nitrate, NAD (Nicotinamide Dinucleotide)




GLUTAMINE INTERFUSION:

**


Glutamine-Alpha Aminobutyric Acid Matrix, Glutamine, Glutamine Peptides (Wheat)




BCAA RECOVERY COMPOSITE:

**


Leucine-Alpha Aminobutyric Acid Matrix, Isoleucine-Alpha Aminobutyric Acid Matrix, Valine-Alpha Aminobutyric Acid Matrix, Milk Thistle Extract (50% Silymarin) (Seed), Leucine Nitrate, Isoleucine Nitrate, Valine Nitrate




INSULINO-MIMETIC MATRIX:

**


Rine, Cinnulin PF® (Cinnamon Extract) (Bark), Banaba (18% Colosolic Acid) (Leaf), Bis-Glycinato-Oxovanadium (BGOV), Bis-Picolinate-Oxovanadium (BPOV)




GLYCEROL HYDRATING POLYMERS:

**


Glycerol Stearate, Potassium Glycerophosphate, Calcium Glycerophosphate, Sodium Glycerophosphate, Magnesium Glycerophosphate




MUSCLE CELL UPTAKE MATRIX:

**


Di-Calcium Phosphate, Di-Potassium Phosphate, Di-Sodium Phosphate








http://www.nutraplanet.com/themes/newnp/images/curve_bottomleft.jpg
* Percent Daily Values are based on a 2000 calorie diet.
** Percent Daily Values not established.
OTHER INGREDIENTS: Natural And Artificial Flavors (Soy & Milk), Calcium Silicate, Silicon Dioxide, Potassium Citrate, Sucralose, And FD&C Red #40.
http://www.nutraplanet.com/themes/newnp/images/curve_bottomright.jpg





Καλημέρα,
η cellmass ήταν η πρώτη κρεατίνη που είχα χρησιμοποιήσει... κ βασικά ήταν το παλιό blend..!!!
Τι γνώμη έχετε για το καινούργιο blend..???
EDIT:
Μόλις πρόσεξα ότι έχω βάλει την μικρή συσκευασία, οπότε μην φρικάρετε με τα 10 serving/tub....!!!:P:green::P

sofos
06-12-11, 13:52
στο σαητ τους δε το βαλανε ακομη....το βελτιωσαν αρκετα βαλανε νιτρικα bcaa που πουλανε πολυ τελευταια οπως και νιτρικη κρεατινη που πουλαει κ αυτη αρκετα τελευταια...και καποια ακομα εξτρας....απορω ομως το γαιδουραγκαθο και την μπεταινη γιατι τα βαλανε..αφου δε βρησκω κατι απ αυτα που χει να επηρεαζει το συκωτι....
υγ:εχει και καρνοσυν και το INSULINO-MIMETIC MATRIX μετραει πιστευω..

Tanil
16-01-12, 22:11
αν αντεξεις να πηνεις υγρο απο μπαταρια η χλωρινη η οπως ειπε ο αλλος βρωμικα νερα απο σφουγκαρηστρα καλυτερη γευση εχουν τοτε παρε :thumbup:

Υπηρχε και ενας στο φορουμ που δεν ακουσε τις προιδοποιησης και πηρε 1 κιλο νομιζω? :lol: δεν ξερω που ειναι και το τοπικ ποιος ηταν ρε αλητες μηληστε :green: και το μετανιωσε μετα


εγω λεω παρε μονο

ti einai auta pou lete re magkes??? h sigkekrimenh kreatinh (cell mass) exei teleia geush.. fraoula... apo tis pio wraies pou exw dokimasei... kai exw dokimasei arketes einai h alh8eia.. thn sinistw... einai apo tis polu polu liges pou kanoune douleia..

***εχεις infraction.σου εχουν γινει συστασεις να μην γραφεις με αγγλικους χαρακτηρες κ επιμενεις***

sofos
24-08-12, 15:50
CellMass 2.0

50 Servings Arctic Berry

Serving Size1Scoop(9.7g)
Servings Per Container50

Amount Per Serving % Daily Value
Calories 10
Total Carbohydrate 1 <1%‡
Protein 2g 4%
Calcium 20mg 2%
CELLMASS® 2.0 PROPRIETARY BLEND 8.3g
Recovery Composite* **
Whey Protein Hydrolysate, L-Glutamine, And Glutamine Peptides
Myogenic Matrix* **
Creatine Monohydrate, Creatine HCL (Con-Cret®) And Creatine Anhydrous
Insulino Interfusion* **
Taurine And Banaba Extract (Leaf) (18% Corosolic Acid) (GlucoHelp™)

‡ Percent Daily Values are based on a 2,000 calorie diet
** Daily Value not established
Other Ingredients:
Natural And Artificial Flavors, Malic Acid, Citric Acid, Calcium Silicate, Silicon Dioxide, Lecithin, Sucralose, FD&C Red #40, And Acesulfame Potassium.
Allergen Information: Contains Milk, Wheat And Soy (Lecithin) Ingredients.
Allergen Warning: Manufactured On Equipment Which Processes Products Containing Milk, Egg, Soybeans, Wheat, Shellfish, Fish Oil, Tree Nuts And Peanut Flour.



αλλαξε και ονομαζεται και cellmass 2.....κλασσικη συνταγη που παιζει φετος υδροχλωρικη κρεατινη και ταυρινη.....καθε χρονο αλλα :turtle:

http://assets.bodybuilding.com/store/prodimage/prod_prod1070006/image_prodprod1070006_white450px.jpg

sobral
24-08-12, 16:11
σήμερα την είδα κ εγώ την νέα cellmass. Όπως και με την Muscletech έτσι με την BSN, θα πω το ίδιο. Δύο εταιρίες που δεν τις πάω αλλά κάνουν βήματα εμπρός τελευταία. Και αυτή πολλές μουφιές αλλά τελευταία τα amino x, το evotest και αυτό δείχνουν αναβάθμιση. Όταν μάθουν να ρίχνουν κ τα διεγερτικά κάτι θα γίνει (γιατί με κοντά 300μγ σε κάθε λιποδιαλύτη τους και νιτρικό δεν πάνε πουθενά). Πολύ ωραίο το συγκεκριμένο!:thumbup: αλλά θέλει 2σκουπ για να πάρεις αυτά που γράφει πάνω το κουτί.;)

http://assets.bodybuilding.com/store/deploy/images/brands/bsn/cellmass-2/cellmass2_banner_top.jpg

sofos
24-08-12, 16:13
ναι συμφωνω αν και θα προτιμουσε το CreaCore της muscletech....γιατι αυτο το ειδα πιο ακριβο με τη διαφορα της ταυρινης-γλουταμινης και υδρολημενης που ναι ελαχιστη......

sobral
12-04-13, 11:14
http://www.evolutionnutrition.co.uk/images/Image/48628335(1).jpg

http://www.supersup.com/media/catalog/product/cache/1/image/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/l/-/l-834266002221.jpg

ρε παιδιά, ψάχνω λίγο γι αυτό...μόνο εμένα δεν μου βγαίνει το μπλέντ? η πρώτη εικόνα δείχνει τι έχει στα 2 σκουπ. Tο μπλέντ είναι 8.6γρ στο σύνολο. Δεν βγαίνει όμως. 1.5γρ οι γλουταμίνες, 2.5γρ οι κρεατίνες και 5γρ τα άμινος. Σύνολο 9γρ.:thumbdown:

tsoumi7
12-04-13, 11:18
Φίλε έχω δοκιμάσει 3κουτια απο αυτό σ προτείνω ν πάρεις to size on max perfomance

sobral
12-04-13, 11:24
Φίλε έχω δοκιμάσει 3κουτια απο αυτό σ προτείνω ν πάρεις to size on max perfomance

θα εννοείς από το παλιό όμως...Η δεύτερη έκδοση είναι πολύ καλύτερη (βάση προφίλ, τώρα αν τα έχει και μέσα...:green::green: ) Από size on δεν έχω εμπειρία (gaspari φτου φτου χαχα) αλλά αν ήταν θα δοκίμαζα το pre-contest, όμως διέκοψε την κυκλοφορία του.

tsoumi7
12-04-13, 11:29
Οχι φίλε μ το καινουργιο δοκίμασα ήμουν 3μηνες μέσα συνεχόμενα και τώρα είμαι 2μηνες στο size on και έχω καλύτερη αποθεραπεια δύναμη και νιώθω ποιω γεμάτος γενικά φίλε μ

ixnilatis
12-04-13, 17:49
Για χαρά παιδιά είμαι καινούργιος εδώ και έχω μια απορία μπορώ να παίρνω κρεατίνη μετά την προπόνηση και μαζί πρωτεΐνες και υδατάνθρακες η δεν κάνει να τα παίρνω όλα μαζί και πρέπει να μεσολαβεί κάποιο χρονικό διάστημα ? ευχαριστώ !

Andreas C.
12-04-13, 18:05
Μπορείς μια χαρά :toast:

sobral
12-04-13, 18:38
φίλε Ανδρέα έχεις άποψη για το μπλέντ? δίκιο δεν έχω? θα στείλω μέιλ στην εταιρία.

Andreas C.
13-04-13, 11:51
Φίλε μου δεν ασχολήθηκα με αυτή την εταιρία γιατί κάτι δεν μου κάθεται στο μάτι:unsure:

Όσον αφορά για αυτό που ρωτάς έχεις δίκαιο, απουσιάζουν 0.7gr από το κάθε scoop:thumbup:

Τελικά τους έστειλες email?

nikolinos11
05-06-13, 09:21
αυτο θελει φορτωμα? και μετα μπορεισ να κανεισ 2 μηνεσ κυκλο

Mikekan
05-06-13, 09:34
Αρχηγέ μία εβδομάδα ασχολείσαι με ποια κρεατίνη θα πάρεις. Σου έχουμε πει 50 φορές να πάρεις μία μονουδρική, ότι όλες είναι ίδιες και οτι δεν χρειάζεται φόρτωμα. Πως αλλιώς να στο πούμε?

nikolinos11
05-06-13, 10:11
ρε φιλε ψαχνω τι προβλημα εχεις?

Mikekan
05-06-13, 10:13
Ψάχνεις κάτι που είναι μπροστά στα μάτια σου και στο έχουν πει 10 μέλη. Στη τελική γιατί γράφεις στο Forum αν δεν εμπιστεύεσαι κανένα?:unsure:

Να μην σου πω ότι κάνεις ερωτήσεις που έχουν απαντηθεί 500 φορές.

tsoumi7
05-06-13, 11:01
Φίλε αστο μην πάρεις καμία.θα σ βγει ψυχολογικό στο τέλος απο τ μπερδεμα π έχεις κάνει στο μυαλό σ για τις κρεατινες

liveris
05-06-13, 12:30
ρε φιλε ψαχνω τι προβλημα εχεις?

ουτε αμαξι να αγοραζες τοσο ψαξιμο..

nikolinos11
05-06-13, 13:08
xaqxaxaxaxaxaxa δικιο εχετε .. μπα αποφασισα μαγκες πηρα την size on

tsoumi7
05-06-13, 13:25
Μ κανείς χαρούμενο

nikolinos11
05-06-13, 19:15
γτ ρε φιλε χαρηκες

tsoumi7
05-06-13, 20:43
Γιατί ετσι

leonman
24-09-13, 22:25
Η καλύτερη κρεατίνη που εχω παρει εκανα παρα πολυ σκληρη προπόνηση πολο και το επομενο πρωι ενιωθα σαν να καθόμουν στην τηλεοραση και να σαπιζα στον υπνο!!! ομως δυστιχος την πηρα στα 15 μου και αποδείχθηκε πως ειχε coumarin μεσα κοινος (blood thinner) οπως και το vpx shotgun (νιτρικο) και δεν ειναι σιγουρα καλο για την υγεια και δεν γνωριζω τι αντικτιπο θα εχει... και ετσι αποδείχθηκε γιατι με έκανε να νιώθω ετσι :unsure:

Stark
18-12-13, 18:54
Για το coumarin που ανεφερες παει στη πρωτη εκδοση του cellmass σε μικροποσοτητες , τωρα για το cellmass 2.0 δε ξερω και ελπιζω να μην υπαρχει !

spirus
07-01-14, 00:45
καλησπερα, δεν εχω ξαναπαρει ποτε κρεατινη κ θα θελα να δοκιμασω.
μου προτειναν την cellmass 2..
τι λετε, αξιζει?
ευχαριστω

totis
07-01-14, 00:52
καλησπερα, δεν εχω ξαναπαρει ποτε κρεατινη κ θα θελα να δοκιμασω.
μου προτειναν την cellmass 2..
τι λετε, αξιζει?
ευχαριστω

Καλη είναι απλα είναι ακριβη.....Αν θελεις να δωσεις τοσα λεφτα παρτην,απλα μπορεις να παρεις και με τα μισα λεφτα εξισου καλη....

spirus
07-01-14, 12:13
καταρχας ευχαριστω για την απαντηση..
μου προτειναν την σγκεκριμενη ως μια απο τις καλυτερες κ γι αυτο θα ηθελα γνωμες για αυτην

totis
07-01-14, 14:54
καταρχας ευχαριστω για την απαντηση..
μου προτειναν την σγκεκριμενη ως μια απο τις καλυτερες κ γι αυτο θα ηθελα γνωμες για αυτην

Τιποτα φιλε.Καλα σου την προτεινανε.Είναι μεσα στις 3-4 καλυτερες κρεατινες απλα εχει διπλασια τιμη,και δεν συμφερει λογο κοστους και δεν θα κερδισεις κατι περισσοτερο από τις άλλες που είναι εξισου καλες αλλα στην μιση τιμη.......Αν θες να δωσεις τοσα λεφτα παρτην ομως είναι καλη.....