PDA

Επιστροφή στο Forum : Platinum Hydro Whey (Optimum Nutrition)



Athanasios2104
28-09-09, 14:13
Για όσους παρακολουθούσατε το site της optimum, σίγουρα θα είχατε δει στη 1η σελίδα την αντίστροφη μέτρηση για την "απόλυτη" πρωτείνη και στην άκρη ένα μαύρο κουτί με ένα ? μέσα του.

Λοιπόν, η νέα "απόλυτη" πρωτείνη της Optimum/ON ανακοινώθηκε και είναι η:

Optimum Platinum Hydro Whey (http://www.optimumnutrition.com/products/platinum-hydro-whey-p-271.html)

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=5353&stc=1&d=1254460018

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=5354&stc=1&d=1254460024


Προς το παρόν θα δυσκολευτείτε να την βρείτε (ούτε το bodybuilding.com την έχει να φανταστείτε), άλλα αυτό που σκέφτομαι είναι αν αξίζει τα λεφτά της σε σχέση με την Gold 100% Whey. Με μία πρώτη σύγκριση:


Gold --- Platinum
Protein/scoop: 24gr --- 30gr
BCAA: 4gr --- 9gr
Διαλυτότηα: καλή - "Instantized to Mix Easily With a Spoon"
Τιμή: 22$ --- 55*$
*στο περίπου αναγωγή για 2lb, γιατί η platinum υπάρχει μόνο σε 1.75 και 3.5


Την έχει δοκιμάσει κανείς; Και γενικότερα πως σας φαίνεται με 1η ματιά;

isis
28-09-09, 14:25
Να κάνω μία ερώτηση? Αφού η συγκεκριμένη πρωτεΐνη είναι υδρολυμένη και ultra pure , η οποία αφομοιώνεται πολύ εύκολα και εισέρχεται στη κυκλοφορία πολύ γρήγορα , τα πεπτικά ένζυμα τι τα θέλουν? Ρε δουλευόμαστε τώρα?

Bane
28-09-09, 14:36
Να κάνω μία ερώτηση? Αφού η συγκεκριμένη πρωτεΐνη είναι υδρολυμένη και ultra pure , η οποία αφομοιώνεται πολύ εύκολα και εισέρχεται στη κυκλοφορία πολύ γρήγορα , τα πεπτικά ένζυμα τι τα θέλουν? Ρε δουλευόμαστε τώρα?

Κεκτημένη ταχύτης του formulator?
Πάντως ο platinum man στο expo έιχε πολύ πλάκα.

Πληροφοριακά η hydrolyzed whey έχει χαμηλότερη θρεπτική αξία από την κανονική.

Athanasios2104
28-09-09, 16:37
Να κάνω μία ερώτηση? Αφού η συγκεκριμένη πρωτεΐνη είναι υδρολυμένη και ultra pure , η οποία αφομοιώνεται πολύ εύκολα και εισέρχεται στη κυκλοφορία πολύ γρήγορα , τα πεπτικά ένζυμα τι τα θέλουν? Ρε δουλευόμαστε τώρα?
Δεν νομίζω ότι ο στόχος με την υδροδιαλυμένη whey είναι να αντικαταστήσουν τα bcaa, τα οποία ούτως ή άλλως θα απορροφηθούν πρώτα. Νομίζω ότι αυτό που λένε είναι απλώς ότι η υδροδιαλυμένη θα απορροφηθεί γρηγορότερα σε σχέση με την μη-υδροδιαλυμένη, στο οποίο εγώ δεν βλέπω κάποια αντίθεση.

Bane
28-09-09, 16:53
Δεν νομίζω ότι ο στόχος με την υδροδιαλυμένη whey είναι να αντικαταστήσουν τα bcaa, τα οποία ούτως ή άλλως θα απορροφηθούν πρώτα. Νομίζω ότι αυτό που λένε είναι απλώς ότι η υδροδιαλυμένη θα απορροφηθεί γρηγορότερα σε σχέση με την μη-υδροδιαλυμένη, στο οποίο εγώ δεν βλέπω κάποια αντίθεση.

Για τα πεπτικά ένζυμα αναφέρεται, όχι για τα BCAAs.
Η υδρολυμένη πρωτείνη έχει ας πούμε υποστεί προ-πέψη(τα πολυπεπτίδια έχουν διασπαστεί σε αμινοξέα) άρα τα συμπεριλιφθέντα πεπτικά ένζυμα ΔΕΝ θα έχουν ΚΑΜΙΑ επιδραση.

isis
28-09-09, 19:27
Κεκτημένη ταχύτης του formulator?
Πάντως ο platinum man στο expo έιχε πολύ πλάκα.

Πληροφοριακά η hydrolyzed whey έχει χαμηλότερη θρεπτική αξία από την κανονική.

Φαντάσου , σε τι ανεγκέφαλο κοινό είναι πλέον πεπεισμένοι οι άνθρωποι της on ότι απευθύνονται. Στο america δεν έχουν ενώσεις καταναλωτών? Σκέφτομαι να βγάλω και εγώ μία πρωτεΐνη που θα λέγεται : Ultra super fast hydrolyzed whey from outer space with digestive aids , only for 200 euros per kilo! :turtle::turtle::turtle::turtle:

Bane
28-09-09, 19:33
Φαντάσου , σε τι ανεγκέφαλο κοινό είναι πλέον πεπεισμένοι οι άνθρωποι της on ότι απευθύνονται. Στο america δεν έχουν ενώσεις καταναλωτών? Σκέφτομαι να βγάλω και εγώ μία πρωτεΐνη που θα λέγεται : Ultra super fast hydrolyzed whey from outer space with digestive aids , only for 200 euros per kilo! :turtle::turtle::turtle::turtle:
Δεν πιστεύω ότι η βλακεία είναι Αμερικάνικη αποκλειστηκότητα

isis
28-09-09, 19:34
Δεν πιστεύω ότι η βλακεία είναι Αμερικάνικη αποκλειστηκότητα

είναι δυστυχώς παγκόσμιο φαινόμενο.

narta
28-09-09, 22:13
Γραφει πουθενα ποσοστο υδρολυσης; Γιατι αν δεν, τοτε θα ειναι 10% και θα την πουλανε για χρυσάφι.

The Rock
28-09-09, 22:35
Για τα πεπτικά ένζυμα αναφέρεται, όχι για τα BCAAs.
Η υδρολυμένη πρωτείνη έχει ας πούμε υποστεί προ-πέψη(τα πολυπεπτίδια έχουν διασπαστεί σε αμινοξέα) άρα τα συμπεριλιφθέντα πεπτικά ένζυμα ΔΕΝ θα έχουν ΚΑΜΙΑ επιδραση.
Κύριε Φαρμακοποιέ τα σέβη μου ! Τα λέτε πολύ ωραία και κατανοητά !

RAMBO
07-10-09, 16:42
οντοσ πρεπει να ειναι φανταστικη σκεφτομαι να την αγορασω αλλα θελω πρωτα να ρωτησω..... χτυπαει και φραπε?αυτη η σουπερ υδρολιμενη πρωτεινη με intercooler και τουρμπο αποροφηση.:unsure:

Bane
07-10-09, 17:05
Γραφει πουθενα ποσοστο υδρολυσης; Γιατι αν δεν, τοτε θα ειναι 10% και θα την πουλανε για χρυσάφι.

Βασικά για πλατίνα την πουλάνε.

Fapper
10-10-09, 11:36
Προκειτε για την νεα επαναστατικη πρωτεϊνη WHEY.
Συμγωνα με τους κατασκεβαστες της ειναι η πρωτεινη με την ταχυτερη αποροφηση
και τα καλυτερα αποτελεσματα.

Προς το παρων δεν κατεχω παραπανω πληροφοριες.

Οτι μαθετε εδω.

Levrone
10-10-09, 11:55
τωρα που θα μπει ο κυριος moderator θα δεις εσυ!!!:spank::spank::spank:

(υπαρχει ηδη αλλο τοπικ για την πρωτεινη αυτη)

TEFAAtzis
10-10-09, 12:42
συμφωνα με αυτα που λεγαν τα παιδια ειναι οτι η πρωτεινη αυτη ειναι μουφα

Fapper
10-10-09, 13:21
τωρα που θα μπει ο κυριος moderator θα δεις εσυ!!!:spank::spank::spank:

(υπαρχει ηδη αλλο τοπικ για την πρωτεινη αυτη)

oxi re pws thn pathsa etsi


sorry guys

as sbistei to topic

Levrone
10-10-09, 14:26
ασε τα sorry,

να τι μωρηθει παραδειγματικα παρακαλω!:1laugh:

και γραφε με ελληνικα, ειναι κανονας του φορουμ..χμμμ , προκλητικη σταση απεναντι στους moderators..

TEFAAtzis
10-10-09, 18:51
αστον ρε Κωστα και ειναι και καινουριος τον ψαροσες κατευθειαν :P.Για τους ελληνικους χαρακτηρες ομως ειναι κανονας του φορουμ και καλυτερα να μην συνεχισεις να τον παραβιαζεις

Levrone
10-10-09, 19:43
:turtle::turtle::turtle:

Annih
28-03-10, 19:38
http://img31.imageshack.us/img31/2704/platinumhydrowhey450.jpg (http://img31.imageshack.us/i/platinumhydrowhey450.jpg/)



Τι λέτε για αυτην εδώ, σκέφτομαι να την χτυπήσω :rolf:


----------------------------------------------------------------------

1.75 Lbs. Turbo Chocolate
Nutrition Facts
Serving Size1Rounded Scoop(39g)
Servings Per Container20

Amount Per Serving

Calories 140
Calories From Fat 10


% Daily Value*

Total Fat 1g 2%
Saturated Fat 0.5g 3%
Trans Fat 0g
Cholesterol 0mg 0%
Sodium 180mg 8%
Total Carbohydrate 2g 1%
Sugars 0g
Protein 30g

Vitamin A
0%
Vitamin C
0%
Calcium
10%
Iron
2%

Not a Significant Source of Dietary Fiber
* Percent Daily Values are based on a 2,000 calorie diet.
Your daily values may be higher or lower depending on your calorie needs.
Ingredients:
Hydrolyzed Whey Protein Isolates, Micronized Branched Chain Amino Acids (L-Leucine, L-Isoleucine, L-Valine), Cocoa (Processed With Alkali), Natural And Artificial Flavors, Lecithin, Contains 1.5% Or Less Of: Creamer( Sunflower Oil, Maltodextrin, Modified Food Starch, Dipotassium Phosphate, Tricalcium Phosphate, Tocopherols), Salt, Cellulose Gum, Potassium Chloride, Sucralose, Vanillin, Acesulfame Potassium, Enzyme Blend (Aminogen®, Amylase, Protease, Cellulase, Beta-D-Galactosidase, Lipase).

Michaelangelo
29-03-10, 00:16
Παιδιά μη λέμε, βλακείες, φυσικά και οι υδρολυτικές είναι καλύτερες των άλλων πρωτεϊνών, αλλα διαφορα θα δουν ΜΟΝΟ άτομα που θέλουν να δουν και το 1% διαφορα στο σώμα και είναι τόσο... advanced!

Ας μην θάβουμε ότι βγαίνει και ότι υπάρχει, απλά εν σύγκριση τιμής/ποιότητας δεν λένε! Αν τα έχεις και είσαι σε προχωρημένο στάδιο Body Builder τότε αξίζει!

gj
29-03-10, 01:55
Μωρε δεν παει να κάνει παπάδες 110 ευρω εγώ δεν τα δίνω :P:P

Machiavelli
29-03-10, 02:07
Είδα το 110 και λέω σίγουρα την φέρανε στα xtreme, μην προπαγανδίζεις, 101 κάνει. Όποιος τολμήσει να αγοράσει πρωτεΐνη 1,5 κιλό 100 ευρώ θα λάβω νομικά μέτρα για την απέλαση του από την Ευρώπη.

gj
29-03-10, 03:23
Είδα το 110 και λέω σίγουρα την φέρανε στα xtreme, μην προπαγανδίζεις, 101 κάνει. Όποιος τολμήσει να αγοράσει πρωτεΐνη 1,5 κιλό 100 ευρώ θα λάβω νομικά μέτρα για την απέλαση του από την Ευρώπη.


Ω ναι... ζηταω ταπεινα συγνωμη μπερδεύτικα...:P:P

jGod
29-03-10, 04:50
το ποστ του Michaelangelo στα απαντησε ολα φιλε μου...κρατα τα λεφτα σου για το κρεοπωλειο ..και το σουπερμαρκετ..φορτωσε φιλετα ψαριων,φιλετα κοτοπουλο-γαλοπουλας και αλλα λοιπα καλουδια που τρωμε ολοι εμεις και παρε μια normal whey.;)

Michaelangelo
29-03-10, 09:00
το ποστ του Michaelangelo στα απαντησε ολα φιλε μου...κρατα τα λεφτα σου για το κρεοπωλειο ..και το σουπερμαρκετ..φορτωσε φιλετα ψαριων,φιλετα κοτοπουλο-γαλοπουλας και αλλα λοιπα καλουδια που τρωμε ολοι εμεις και παρε μια normal whey.;)

Γενικά είμαι τnς απόψnς ότι aπo την ακριβή στην φθiνn πρωτεΐνη (80% έως 95%) οι διαφορες θα είναι μικρές. Μπορείς με τα ίδια λεφτά να πάρεις παραπάνω ποσότητα πρωτεΐνης και να κανεις κατά πολύ καλύτερη δουλειά!
Εξάλλου πόσοι έχουν ποσοστό λίπους μικρότερο του 8% που έχει μια υποτίθεται όχι τόσο καλή πρωτεΐνη? (μιλάω για αληθινά ΙΑΤΡΙΚA ποσοστά μετρήσεων και όχι των Bodyline και των γυμναστηρίων)

Τώρα όσο για τα 100e για 1,5 κιλό, εγώ θυμάμαι εποχές στην Ελλάδα που πουλούσαν πρωτεΐνες 50e το κιλό!

Annih
29-03-10, 14:11
Ωστε έτσι λοιπόν :P Συνεχίζω κανονικά με την απλή, όντως η τιμή είναι τσουχτερή και οι διαφορές μηδαμινές.

Thx :rolf:

Anithos
30-03-10, 13:03
παντως εγω που την δοκιμασα-απο εξωτερικό φυσικά-δε λεει μια...ουτε απο γευση ουτε απο διαλυτοτητα ,με νερο δεν διαλυόταν καθολου καλα,για τα λεφτα της υπαρχουν πολλές καλυτερες και φτηνότερες.

salpas18
06-04-10, 01:28
PLATINUM HYDROWHEY / 1589 gr (ON)

H νέα πρωτεϊνική φόρμουλα Platinum Hydrowhey της Optimum Nutrition είναι το πιο εξελιγμένο προϊόν της εταιρίας. Με την υδρόλυση αυτής της πρωτεινης δημιουργήθηκε η πιο γρήγορα απορροφήσιμη πρωτεΐνη που έχει εμφανιστεί ποτέ. Η υδρόλυση τεμαχίζει τη μεγάλη ποσότητα πρωτεΐνης (30γρ. ανά δόση) σε μικρότερα τμήματα, κάτι που διευκολύνει την ταχύτερη και πιο ολοκληρωμένη απορρόφησή της από το μυϊκό σύστημα. Για ακόμα μεγαλύτερη αποτελεσματικότητα έχουν προστεθεί ειδικά πεπτικά ένζυμα καθώς και μεγάλες ποσότητες BCAA αμινοξέων (9γρ. ανά δόση). Με λίγα λόγια η Platinum Hydrowhey είναι η πιο καθαρή πρωτεΐνη της αγοράς χωρίς λίπος, χοληστερόλη ή λακτόζη.

τι λετε για τιν κενουρια πρωτεινη της ΟΝ ??? τιν εχει δοκιμαση κανεις?

***Μετακινηθηκε το ποστ σε ηδη υπάρχων τόπικ.Παρακαλέισθε να χρησιμοποιείτε την αναζητηση πριν να ανοίξετε καινουργια τόπικς.Mods Team***

salpas18
06-04-10, 01:46
PLATINUM HYDROWHEY / 1589 gr (ON)

H νέα πρωτεϊνική φόρμουλα Platinum Hydrowhey της Optimum Nutrition είναι το πιο εξελιγμένο προϊόν της εταιρίας. Με την υδρόλυση αυτής της πρωτεινης δημιουργήθηκε η πιο γρήγορα απορροφήσιμη πρωτεΐνη που έχει εμφανιστεί ποτέ. Η υδρόλυση τεμαχίζει τη μεγάλη ποσότητα πρωτεΐνης (30γρ. ανά δόση) σε μικρότερα τμήματα, κάτι που διευκολύνει την ταχύτερη και πιο ολοκληρωμένη απορρόφησή της από το μυϊκό σύστημα. Για ακόμα μεγαλύτερη αποτελεσματικότητα έχουν προστεθεί ειδικά πεπτικά ένζυμα καθώς και μεγάλες ποσότητες BCAA αμινοξέων (9γρ. ανά δόση). Με λίγα λόγια η Platinum Hydrowhey είναι η πιο καθαρή πρωτεΐνη της αγοράς χωρίς λίπος, χοληστερόλη ή λακτόζη.

τι λετε για τιν κενουρια πρωτεινη της ΟΝ ??? τιν εχει δοκιμαση κανεις?

***Μετακινηθηκε το ποστ σε ηδη υπάρχωn τόπικ.Παρακαλέισθε να χρησιμοποιείται την αναζητηση πριν να ανοίξετε καινουργια τόπικς.Mods Team***

εκανα αναζητιση αλλα δν το βρηκε μαλλον δν εκανα κατι σωστα σορυ ειμαι και κενουριος ακομα μα8ενο...:P

T0ny
08-05-10, 22:20
εγω προχτες πηγα να παρω την πρωτεινη π περνω και ο πωλητης με ζαλησε και παρε και παρε και ειναι σουπερ αλλα μολις του απαντησα πως ειμαι φοιτητης εσκυψε το κεφαλι και εφυγε...
Πολυ ακριβη μαγκες δε συμφερει!!!

beefmeup
08-05-10, 22:27
καλα αν εχει οσο εχω ακουσει στην ελλαδα(κατι 100αρες??η οχι?)ειναι τραγικα τα πραγματα..

μονο αν εισαι ο γιος του δελαφραγκα..

superman79
08-05-10, 22:30
αφηστε γιατι σημερα πηγα για καταθεση. 4,5 κιλα whey, 300 gr γλουταμινη, και dgc. αστα πολλα λεφτα.

aaabasilis
09-05-10, 13:20
καταρχην η συγκριση για τα γραμμαρια πρωτεινης ειναι λαθος.24γρ η γκολντ 30 η πλατινουμ.αλλα!24γρ πρωτεινη στα 30γρ προιοντος εχει η γκολντ,ενω η πλατινουμ μπορει να εχει 30γρ πρωτεινη αλλα στα 39 γρ προιοντος..η γκολντ δηλαδη εχει 0.4γρ περιπου παραπανω πρωτεινη απ οτι η πλατινουμ στα ιδια γραμμαρια..και 100 ευρα....οχι ρε φιλε,με 109 πηρα πριν μια βδομαδα 4.5 κιλα γκολντ και θα συνεχισω να περνω.πρωτα ας βελτιωσουμε την γυμναστικη μας,την διατροφη μας και οταν εχουμε φτασει στο 99% των δυνατοτητων μας(χαχα!!ας γελασω..)τοτε ας παρουμε και το σουπερ ντουπερ συμπληρωμα που θα μας βοηθησει και θα το πληρωσουμε χρυσαφι...

Eddie
09-05-10, 18:13
Το εχω στη λιστα για οταν πιασω το Τζοκερ :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Adinamos
06-09-10, 11:25
Χορηγος την εβαλε σε προσφορα. Γιατι αραγε??:rolf::rolf:
Και παλι ομως πολλα τα $$ για 700κατι γραμμαρια πρωτεινη (ουτε νιτρικο να ηταν!)

χαρης
09-09-10, 01:19
http://ecx.images-amazon.com/images/I/41ZPw%2Baso9L._SL500_AA300_.jpg πια η γνώμη σας για την hydro whey της on αν και είναι πανάκριβη?

aqua_bill
09-09-10, 01:47
;)

Ramrod
09-09-10, 02:11
http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=5699&highlight=platinum

Υπάρχει ήδη θέμα!

Devil
09-09-10, 08:14
http://ecx.images-amazon.com/images/I/41ZPw%2Baso9L._SL500_AA300_.jpg πια η γνώμη σας για την hydro whey της on αν και είναι πανάκριβη?

προσωπικη αποψη ειναι οτι ειναι μαπα

δεν δινουν πολλα στοιχεια και αυτο δεν μ αρεσει

προτιμω να τα ακουμπησω σε αλλη μαρκα τα λευτα μου

kyriakos23
15-10-10, 20:10
65 ευρω τι λετε?ειναι πολυ ακριβα΄?

Adinamos
16-10-10, 00:50
65 ευρω τι λετε?ειναι πολυ ακριβα΄?

Σχετικο ειναι αυτο. Αλλα εκτιμω οτι για την πλειοψηφια του φορουμ, και οχι μονο, ναι ειναι πολυ ακριβο.

Michaelangelo
16-10-10, 21:41
Είμαι τις άποψης ότι μέχρι οι "υδρολιτικες" (ο Θεός να τις κάνει) μέχρι να πέσουν στις τιμές που έχουν οι isolate τώρα (και να φτιάξουν τι γεύση τους φυσικά), θα είναι απλά μια αποτυχία τnς αγοράς!

Mitsen
16-10-10, 22:13
ψιλομουφα δηλαδή η εν λόγο πρωτεΐνη:thumbdown:

Adinamos
16-10-10, 22:30
Ψιλομουφα την εκτιμα ο φιλος μας πιο πανω... Το βραβειο best new supplement 2010 απο το bb.com αλλο δειχνει.

Mitsen
16-10-10, 22:34
Ψιλομουφα την εκτιμα ο φιλος μας πιο πανω... Το βραβειο best new supplement 2010 απο το bb.com αλλο δειχνει.

Εγώ απλά έβγαλα μια άποψη με αυτά που διάβασα σε αυτό το thread. Δεν έχω ψάξει κάτι παραπάνω για αυτή τι προτείνει

Michaelangelo
16-10-10, 23:46
ψιλομουφα δηλαδή η εν λόγο πρωτεΐνη:thumbdown:

Σαν πρωτεΐνη, θεωρητικά πάντα, είναι καλύτερη από τις άλλες. Παρόλο που δεν είναι καθαρή Hydro. Σε σχέση τιμής/απόδοσης, είναι πατάτα!

Με τα ίδια λεφτά, παίρνεις μια isolate+αμινοξέα+?+?= κανεις πολλά παραπάνω!

Τώρα αν έχεις λεφτά για πέταμα και μπορείς να χαλάσεις, είναι άλλο θέμα! Το μονο πρόβλημα είναι...
να καταφέρεις να την ποιείς!!!

Δεν θα τα πέταγα ποτε τα λεφτά σε αυτήν, μια πρωτεΐνη η οποια είναι κατά ένα μικρό % hydro, δηλαδή αν θα είναι κατά 1% καλύτερη από την ακριβή θεωρητικά isolate που περνώ με το 1/3 των χρημάτων αυτών!

deluxe
02-02-11, 08:14
Δλδ πιστευετε οτι isolate+bcaa ειναι πολυ καλυτερη επιλογη; Λεει οτι σε καθε scoop δινει 9γρ bcaa, δεν ειναι και λιγα!

απο Αγγλια στα 36 ευρω, αλλα ειναι και παλι ακριβο, γιατι εχει μονο 20 servings. Δε ξερω..

petrostr
02-03-11, 17:29
Θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος έχει δοκιμάσει την Πρωτείνη PLATINUM HYDROWHEY της ON. http://www.xtr.gr/216/eshop/DetailView.aspx?prod_id=4743&category=562

Και πόσο διαφορά έχει με την 100% Gold Standard Whey;
http://www.xtr.gr/216/eshop/DetailView.aspx?prod_id=1595&category=562

Kaloutsikos
02-03-11, 17:33
Θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος έχει δοκιμάσει την Πρωτείνη PLATINUM HYDROWHEY της ON. http://www.xtr.gr/216/eshop/DetailView.aspx?prod_id=4743&category=562

Και πόσο διαφορά έχει με την 100% Gold Standard Whey;
http://www.xtr.gr/216/eshop/DetailView.aspx?prod_id=1595&category=562

http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?5699-Platinum-Hydro-Whey-%28Optimum-Nutrition%29&highlight=hydro

Δες εδώ.

Adinamos
02-03-11, 17:45
Και πόσο διαφορά έχει με την 100% Gold Standard Whey;

+10Ε και -200gr. Ουτε νιτρικο να ηταν!:thumbdown:

petrostr
02-03-11, 17:47
+10Ε και -200gr. Ουτε νιτρικο να ηταν!:thumbdown:

Όντως αρκετά ακριβή! :(

Εγώ χρησιμοποιώ την 100% Gold Standard Whey.

Σήμερα που πήγα για να πάρω μου προτείναν και αυτή Pro Charge Protein, αλλά δεν ξέρω τι ρόλο βαράει.
http://www.xtr.gr/216/eshop/DetailView.aspx?prod_id=4996&category=562

beefmeup
02-03-11, 18:47
χρησιμοποιουμε την αναζητηση πριν ανοιξουμε νεο θεμα.

kad
29-03-11, 18:29
ΤΙ ΓΝΩΜΗ ΕΧΕΤΕ ΑΝ ΣΥΝΔΥΑΣΤΕΙ ΓΙΑ after-workout Η Platinum Hydro Whey ΜΑΖΙ ΑΝΑΚΑΤΕΜΕΝΗ ΜΕ ΓΛΟΥΤΑΜΙΝΗ(π.χ. L-GLUTAMINE 400 gr (WARRIORLAB)) ? ΚΑΘΩΣ Η Platinum Hydro Whey ΕΧΕΙ MONO BCAA KAI ΚΑΘΟΛΟΥ ΓΛΟΥΤΑΜΙΝΗ ,ΑΞΙΖΕΙ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ?

***γραφε με μικρους χαρακτηρες.MODS TEAM***

beefmeup
29-03-11, 21:17
μπορεις να το κανεις αυτο που λες,αλλα δεν νομιζω να δεις κ μεγαλη διαφορα απο περνεις ετσι κ αλλιως πρωτεινη.

Kaloutsikos
29-03-11, 23:59
ΤΙ ΓΝΩΜΗ ΕΧΕΤΕ ΑΝ ΣΥΝΔΥΑΣΤΕΙ ΓΙΑ after-workout Η Platinum Hydro Whey ΜΑΖΙ ΑΝΑΚΑΤΕΜΕΝΗ ΜΕ ΓΛΟΥΤΑΜΙΝΗ(π.χ. L-GLUTAMINE 400 gr (WARRIORLAB)) ? ΚΑΘΩΣ Η Platinum Hydro Whey ΕΧΕΙ MONO BCAA KAI ΚΑΘΟΛΟΥ ΓΛΟΥΤΑΜΙΝΗ ,ΑΞΙΖΕΙ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ?

***γραφε με μικρους χαρακτηρες.MODS TEAM***

Πολλά λεφτά...

Orc
27-04-11, 17:20
To 1.5 κιλό βγαίνει στα 43 ευρώ τιμή όχι απαγορευτική. Μιλάμε πάντα για αγορά απο usa. Έχω αγοράσει μόνο ένα κουτί και δεν μπορώ να εκφράσω άποψη αν είναι αποτελεσματική. Πάντως απο διαλυτότητα και γεύση παίρνει 10/10.

Kaloutsikos
27-04-11, 17:36
To 1.5 κιλό βγαίνει στα 43 ευρώ τιμή όχι απαγορευτική. Μιλάμε πάντα για αγορά απο usa. Έχω αγοράσει μόνο ένα κουτί και δεν μπορώ να εκφράσω άποψη αν είναι αποτελεσματική. Πάντως απο διαλυτότητα και γεύση παίρνει 10/10.

Μόνο από εκεί λέει να αγοράσεις!

sofos
27-04-11, 17:38
Μόνο από εκεί λέει να αγοράσεις!

:thumbup::clap:

TToni Shark
27-04-11, 18:53
Εγώ την αγόρασα από τα xtreme στα 80 ευρό τα 1590g.Καταρχήν είμαι πολύ ευχαριστημένος από την άποψη της αφομοίωσης της:bowdown:.Δεν έχω τα φουσκώματα που είχα με τις άλλες;).Για τα υπόλοιπα θα σας ενημερώσω εν καιρό:).

Kaloutsikos
27-04-11, 22:28
Εγώ την αγόρασα από τα xtreme στα 80 ευρό τα 1590g.Καταρχήν είμαι πολύ ευχαριστημένος από την άποψη της αφομοίωσης της:bowdown:.Δεν έχω τα φουσκώματα που είχα με τις άλλες;).Για τα υπόλοιπα θα σας ενημερώσω εν καιρό:).

:spank: να για να μάθεις!:P
Πρέπει να μην την αγοράσει κανείς για να ρίξουν την τιμή!;)

tommygunz
27-04-11, 22:58
Καλά ρε παιδιά, από Αγγλία κάτι παραπάνω από 50 ευρώ κάνει το 1,5 κιλό. Δεν δικαιολογείται σε καμιά περίπτωση διαφορά 30 ευρώ. Σχεδόν διπλάσια τιμή.
Αν και τα extreme σε κάποια προΐόντα (όπως της LG) έχει αχτύπητες τιμές και μπράβο τους για αυτό, στις πρωτεΐνες το έχουνε σκίσει. Έλεος...

Akistsam
13-06-11, 13:37
Μόλις σήμερα την τσίμπησα! Για τιμή ακριβώς θα σας γελάσω την έφερε ο αδερφός μου απο Αγγλία, αλλά απο διαλυτότητα άψογη! Γεύση πολύ καλή θα έλεγα, καλύτερη απο την Gold την double rich chocolate..

Μια απορία μόνο...Αξίζει να παίρνω το πρωί την Gold, και να αφήσω την Platinum για μετά την προπόνηση μόνο;

Για πιο αναλυτικό review, αργότερα όταν την δοκιμάσω πλήρως :thumbup:

Kaloutsikos
13-06-11, 16:33
Μια απορία μόνο...Αξίζει να παίρνω το πρωί την Gold, και να αφήσω την Platinum για μετά την προπόνηση μόνο;



Καλύτερα κάντω όπως είπες.

Akistsam
13-06-11, 23:22
Καλύτερα κάντω όπως είπες.

Ευχαριστώ πολύ! ;)

Akistsam
06-07-11, 03:35
Μετά από 3και κάτι βδομάδες χρήσης, έχω βγάλει τα εξής συμπεράσματα..

ΘΕΤΙΚΑ
- Η γεύση σοκολάτα πραγματικά με ενθουσίασε! Αρκετά γλυκιά βέβαια αλλά με παγωμένο νερό και λίγα παγάκια....Ούτε milkshake να ήταν! (το ξαναείπα και πριν, κατ' εμέ πολύ ανώτερη απο double rich chocolate την Gold Whey..) Επίσης δεν ξέρω γιατί αλλά ειδικά στην μυρωδιά μου θυμίζει γεύση σοκολάτα φράουλα και είναι γ@μ@τη!!

- Πολύ ελαφριά στο στομάχι..! Ειλικρινά είτε έπινα νερό, είτε αυτήν τα ένοιωθα το ίδιο εύπεπτα!

- Διαλυτότητα επίσης πάρα πολύ καλή! Στο shaker με 200ml περίπου νερό, μετά από 10 sec χτύπημα και λιγότερο είναι κομπλε!


ΑΡΝΗΤΙΚΑ
-Χμμ...Πραγματικά δεν βρίσκω κάποια:P Πέρα από την τιμή βέβαια..!


Συμπερασματικά, την θεωρώ την καλύτερη που έχω πάρει ως τώρα. Από αποτελέσματα, εντάξει πρωτείνη είναι δν έχω να πω κάτι. Αν το αντέχει η τσέπη σας και δεν έχετε οικονομικό θέμα ή αν παραγγέλνετε από εξωτερικό, δοκιμάστε την! Προσωπικά, απο εδώ δεν την ακουμπάω.. Μόνο αν τύχει και μου ξαναφέρει ο αδερφός μου απο Αγγλία που είναι πιο υποφερτή η τιμή.


Θα ήθελα πολύ να μάθω για την βανίλια και την φράουλα! Αν την έχει κάποιος θα εκτιμούσα ένα μικρό review της γεύσης:thumbup:

kazabubu
29-05-12, 22:28
Παρελαβα σημερα την εν λογο πρωτεινη 1.590gr απο γνωστο πορτογαλεζικο μαγαζι.

Διαλυτότητα 10/10
Γευση σοκολατα 9.5/10

Πολυ ελαφριά έπεσε στο στομαχι πραγματικα δεν καταλαβα τιποτα.
Σε συγκριση με Myprotein Hydro που ειχα αγορασει παλιοτερα μπορω να πω οτι του Myprotein ηταν εντελως διαφορετικη
σαν σκονη σχεδον σαν πουδρα, ενω της ON ειναι σαν τις αλλες τις απλες isolate-concetrate.

kazabubu
07-06-12, 10:06
Επανερχομαι στο θεμα της συγκεκριμενης για να αναφερω οτι.
Μετα απο μερικες μερες χρησης παρατηρησα οτι η ανακαμψη ειναι τοσο καλη οσο
θυμαμαι απο την hydro που ειχα αγορασει απο το myprotein η οποια δεν πινοταν με τιποτα.
Στα θετικα παραμενει η γευση η οποια ειναι πραγματικα παρα πολυ καλη
και εαν βαλεις λιγο νερο στο σεικερ περιπου 100ml ή και λιγο παρακατω ειναι σκετη απολαυση, ενω και με λιγο νερο διαλυεται τελεια.
Επειδη ειναι σχετικα ακριβη επιλογη το μονο σιγουρο ειναι οτι πραγματικα τα λεφτακια της τα αξιζει.
Αναφορικα με την δευτερη για πολλους επιλογη της dymatize iso-100 να σας πω επειδη την εχω δουλεψει αρκετα, οτι
για μενα σε ολους τους τομεις υπερτερει η hydrowhey.

beefmeup
10-07-12, 11:02
τελεια διαλυτοτητα,κ πολυ ελαφρια στο στομαχι..
η γευση φραουλα που πηρα ηταν καλη,λιγο πιο γλυκια ισως απο αυτο που θα ηθελα κ σου αφηνει κ μια ελαφρια επιγευση φαρμακιλας,αλλα οχι τοσο οσο να γινει ενοχλητικη..
το μονο κακο εκτος απο την τιμη φυσικα,ειναι τα προσθετα που εχει,αν κ τα εχει σε μικρη ποσοτητα.

kazabubu
10-07-12, 13:08
τελεια διαλυτοτητα,κ πολυ ελαφρια στο στομαχι..
η γευση φραουλα που πηρα ηταν καλη,λιγο πιο γλυκια ισως απο αυτο που θα ηθελα κ σου αφηνει κ μια ελαφρια επιγευση φαρμακιλας,αλλα οχι τοσο οσο να γινει ενοχλητικη..
το μονο κακο εκτος απο την τιμη φυσικα,ειναι τα προσθετα που εχει,αν κ τα εχει σε μικρη ποσοτητα.


Καλημερα beef.
Συμφωνω σε ολα οσα γραφεισ για την γευση φραουλα.
Απλα να σε ενημερωσω οτι εαν δοκιμασεις σοκολατα θα δεις οτι η γευση της ειναι πολυ πολυ καλυτερη και το ιδιο ελαφρυα στο στομαχι.
Εγω παντως ειναι το 3 κουτι αυτο που πινω τωρα και νομιζω οτι δυσκολα θα δοκιμασω αλλη πρωτεινη.
Ενα ακομα θετικο για εμενα ειναι οτι η συγκεκριμενη πρωτεινη στις 3 δοσεις εχει μεσα ελαχιστα βαρεα μεταλλα κατι το
οποιο θα πρεπει να λαμβανουμε υποψιν μας.

sofos
10-07-12, 14:56
Καλημερα beef.
Συμφωνω σε ολα οσα γραφεισ για την γευση φραουλα.
Απλα να σε ενημερωσω οτι εαν δοκιμασεις σοκολατα θα δεις οτι η γευση της ειναι πολυ πολυ καλυτερη και το ιδιο ελαφρυα στο στομαχι.
Εγω παντως ειναι το 3 κουτι αυτο που πινω τωρα και νομιζω οτι δυσκολα θα δοκιμασω αλλη πρωτεινη.
Ενα ακομα θετικο για εμενα ειναι οτι η συγκεκριμενη πρωτεινη στις 3 δοσεις εχει μεσα ελαχιστα βαρεα μεταλλα κατι το
οποιο θα πρεπει να λαμβανουμε υποψιν μας.

αυτο παλι πως το ειδες εσυ?:unsure:

kazabubu
12-07-12, 10:13
αυτο παλι πως το ειδες εσυ?:unsure:


Aν και εχει αναφερθει και σε αλλο τοπικ δες το παρακατω:::

http://www.consumerreports.org/cro/magazine-archive/2010/july/food/protein-drinks/whats-in-your-protein-drink/index.htm

sofos
12-07-12, 13:00
Aν και εχει αναφερθει και σε αλλο τοπικ δες το παρακατω:::

http://www.consumerreports.org/cro/magazine-archive/2010/july/food/protein-drinks/whats-in-your-protein-drink/index.htm

πωωω δε το χα δει,ακομα και η gold standard εχει που την θεωρουσα τοπ -_- thanks ρε συ :thumbup:

mercy_
09-12-12, 16:51
Παιδια αξιζει να την παρω?

Devil
09-12-12, 17:37
Παιδια αξιζει να την παρω?

ριξε μια ματια εδω....

http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?20216-%CE%A3%CF%85%CE%B3%CE%BA%CE%B5%CE%BD%CF%84%CF%81%CF%89%CF%83%CE%B7-%CE%B1%CE%BC%CE%B9%CE%BD%CE%BF%CE%BE%CE%B5%CF%89%CE%BD-%CF%83%CF%84%CE%BF-%CF%80%CE%BB%CE%B1%CF%83%CE%BC%CE%B1-%CE%BC%CE%B5%CF%84%CE%B1-%CF%84%CE%B7%CE%BD-%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%B1%CE%BD%CE%B1%CE%BB%CF%89%CF%83%CE%B7-%CE%B4%CE%B9%CE%B1%CF%86%CE%BF%CF%81%CE%B5%CF%84%CE%B9%CE%BA%CF%89%CE%BD-%CF%80%CF%81%CF%89%CF%84%CE%B5%CE%B9%CE%BD%CF%89%CE%BD.

http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?19912-%CE%93%CE%B1%CF%83%CF%84%CF%81%CE%B9%CE%BA%CE%B7-%CE%BA%CE%B5%CE%BD%CF%89%CF%83%CE%B7-%CE%B3%CE%B1%CF%83%CF%84%CF%81%CE%B9%CE%BA%CE%B7-%CE%B5%CE%BA%CF%81%CE%B9%CF%83%CE%B7-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CE%BF%CF%81%CE%BC%CE%BF%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%B7-%CE%B1%CF%80%CE%B1%CE%BD%CF%84%CE%B7%CF%83%CE%B7-%CE%BC%CE%B5%CF%84%CE%B1-%CF%84%CE%B7-%CF%87%CE%BF%CF%81%CE%B7%CE%B3%CE%B7%CF%83%CE%B7-%CF%80%CF%81%CF%89%CF%84%CE%B5%CF%8A%CE%BD%CF%89%CE%BD-%CE%B3%CE%B1%CE%BB%CE%B1%CE%BA%CF%84%CE%BF%CF%82-%CE%AE-%CF%85%CE%B4%CF%81%CE%BF%CE%BB%CF%85%CE%BC%CE%B5%CE%BD%CF%89%CE%BD

mercy_
09-12-12, 18:36
ριξε μια ματια εδω....

http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?20216-%CE%A3%CF%85%CE%B3%CE%BA%CE%B5%CE%BD%CF%84%CF%81%CF%89%CF%83%CE%B7-%CE%B1%CE%BC%CE%B9%CE%BD%CE%BF%CE%BE%CE%B5%CF%89%CE%BD-%CF%83%CF%84%CE%BF-%CF%80%CE%BB%CE%B1%CF%83%CE%BC%CE%B1-%CE%BC%CE%B5%CF%84%CE%B1-%CF%84%CE%B7%CE%BD-%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%B1%CE%BD%CE%B1%CE%BB%CF%89%CF%83%CE%B7-%CE%B4%CE%B9%CE%B1%CF%86%CE%BF%CF%81%CE%B5%CF%84%CE%B9%CE%BA%CF%89%CE%BD-%CF%80%CF%81%CF%89%CF%84%CE%B5%CE%B9%CE%BD%CF%89%CE%BD.

http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?19912-%CE%93%CE%B1%CF%83%CF%84%CF%81%CE%B9%CE%BA%CE%B7-%CE%BA%CE%B5%CE%BD%CF%89%CF%83%CE%B7-%CE%B3%CE%B1%CF%83%CF%84%CF%81%CE%B9%CE%BA%CE%B7-%CE%B5%CE%BA%CF%81%CE%B9%CF%83%CE%B7-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CE%BF%CF%81%CE%BC%CE%BF%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%B7-%CE%B1%CF%80%CE%B1%CE%BD%CF%84%CE%B7%CF%83%CE%B7-%CE%BC%CE%B5%CF%84%CE%B1-%CF%84%CE%B7-%CF%87%CE%BF%CF%81%CE%B7%CE%B3%CE%B7%CF%83%CE%B7-%CF%80%CF%81%CF%89%CF%84%CE%B5%CF%8A%CE%BD%CF%89%CE%BD-%CE%B3%CE%B1%CE%BB%CE%B1%CE%BA%CF%84%CE%BF%CF%82-%CE%AE-%CF%85%CE%B4%CF%81%CE%BF%CE%BB%CF%85%CE%BC%CE%B5%CE%BD%CF%89%CE%BD

Πολυ ενδιαφερον Devil σε ευχαριστω....απ οτι φενεται ξαναγυρναω στις παλιες καλες πρωτεινες :thumbup::thumbup:

CoSTUMENATIONAL
16-04-13, 12:02
sorry που θα το χαλάσω σε ορισμένους ειδήμονες που τα ξέρουν όλα έτσι κι αλλιώς αλλά γράφω για μας τους υπόλοιπους που δεν κατέχουμε: η πρωτεϊνη απλά τα σπάει. τόσα χρόνια, τόσες πρωτεϊνες κλπ και πρώτη φορά τέτοια ταχεία αποκατάσταση. το προϊόν είναι το καλύτερο και με διαφορά, ξαναλέω, όσον αφορά στην αποκατάσταση. φαντάζομαι και στους υπόλοιπους τομείς αλλά δεν έχω προλάβει να τσεκάρω. το μόνο που ξέρω είναι ότι σε λιγότερο από 2 εβδομάδες, οι τραυματισμοί που με ταλαιπωρούσαν μήνες πήραν πόδι. και όχι, δεν είναι ιδέα μου. δεν την αλλάζω με τίποτα. πλατίνα σκέτη η φάση. όποιος το πιστέψει μαγκιά του. οι υπόλοιποι...συνεχίστε τη θεωρία. αυτά

totis
29-05-13, 19:59
H κορυφαια πρωτεινη και για μενα την εχω παρει 3 φορες αλλα δυστηχως ακομα ακριβη 66 ευρο και μονο 40 δοσεις.....οποτε συνεχιζω την gold standard.........

Tafi
08-10-14, 15:55
κορυφαια πρωτεινη.τη δοκιμασα καλοκαιρι και δουλεψε!

billy89
08-10-14, 17:18
Όταν λες δούλεψε?

Tafi
08-10-14, 17:38
μου καλυψε τις αναγκες για αποκατασταση επειτα απο μια σκληρη προπονηση σε υψηλες θερμοκρασιες που επικρατουσαν λογω καλοκαιριου και η συγκεκριμενη πρωτεινη ειναι πολυ καθαρη και εχω την εντυπωση οτι ειναι η καταλληλη για τους θερινους μηνες του ετους

Tafi
08-10-14, 17:43
87948

Tafi
08-10-14, 17:46
και επειτα απο πολλες δοκιμες σε πρωτεινες εχω πλεον καταλληξει σε αυτη την πρωτεινη για τους 3 μηνες του καλοκαιριου

vaggan
08-10-14, 21:47
απο την στιγμη που περιεχουν οτι αναγραφουν στην ετικετα και δεν βαζουν αλευρια ολες οι πρωτεινες ιδιες ειναι τωρα δυο γραμμαρια πρωτεινη πανω 2 γραμμαρια υδατανθρακες κατω δεν θα κανουν την διαφορα απο εκει και περα βρες την φθηνοτερη που μπορεις να βρεις στην αγορα και να σε ικανοποιει και λιγο γευστικα και παρτην

Yokagyla
26-10-18, 09:32
Καλημέρα,
Θα ήθελα αν είναι εύκολο να μου λύσει κάποιον την απορία για τις διαφορές τους. Μου τις πουλήσαν και τις 2 για μεταπροπονητικες. Η μία υδρολυμενη και η άλλη με υδατανθρακα. Σε ποιες περιόδους ταιριάζει η κάθε μία ; το πρωινό ρόφημα είναι καλυμμένο με την sci-mx diet pro, οπότε μεταπροπονητικη πρέπει να διαλέξω μια και την άλλη να την κρατήσω στην άκρη προς το παρόν.
Ευχαριστώ

Polyneikos
26-10-18, 12:56
H υδρολυμένη είναι ταχείας απορρόφησης λόγω επεξεργασίας, χωρίς όμως υδατάνθρακες κτλ,που πολλοι υποστηρίζουν ότι είναι απαραίτητοι για το afterworkout,είτε συμπληρώνοντάς τους με τροφή ή μέ καποιο τύπου υδατάνθρακα πόσιμο (waxy maize, vitargo, δεξτρόζη κτλ).
Κάποιοι θελουν όμως μονο πρωτεινη και η Platinum είναι η ιδανική.
Η αλλη με υδατάνθρακα είναι έτοιμο προιον, που δνε πρέπει να πάρεις κατι αλλο, κρεατίνη, γλουταμίνες, υδατάνθρακες κτλ.

Levrone
19-12-21, 17:28
Ενώ δεν έχω σκοπό να την αγοράσω έπεσε στα μάτια μου σε ένα γερμανικό σάιτ (που έχει και σχετικά καλές τιμές) η τιμή της και είπα θα μπω να το γραψω στο φορουμ.
Η τιμή λοιπόν της πρωτεινης σε αυτό το κατάστημα είναι 70 ευρώ τα 1600 γραμμάρια. (43 ευρώ το κιλό).:shock::shock:

Σε κάνουν να αναρωτιέσαι μήπως θεραπεύει και τον καρκίνο. Για τον κορονοϊο δεν το συζητώ..το θεωρώ στάνταρ..