PDA

Επιστροφή στο Forum : aqua_bill....the beggining



aqua_bill
08-10-09, 14:35
Αν και πηγαίνω γυμναστήριο εδώ και 4 χρόνια στο σώμα μου δεν είχα δει καμία διαφορά. Δεν ξέρω αν φταίει το χαζό πρόγραμμα που είχα και έκανα κάθε φόρα 10 ασκήσεις ή εγώ που δεν είχα καταλάβει τι έπρεπε να κάνω ή τι ήθελα. Είμαι 1.95 και τώρα η ζυγαριά λέει 86,4 κιλά. Αρχές καλοκαιριού ζύγιζα 90(ενώ το «κανονικό μου» είναι 84-85).Βρήκα λοιπόν ένα γνωστό που ασχολείται χρόνια με το ΒΒ και μέσα σε 2 μήνες είδα ΤΕΡΑΣΤΙΕΣ αλλαγές στο σώμα μου. Πρώτη φορά έκανα προπόνηση και το ευχαριστιόμουν και καταλάβαινα πως γυμνάστηκα. Θέλω όμως να προχωρήσω ένα βήμα ακόμα. Σκοπός μου είναι η γράμμωση (γνωρίζοντας την πειθαρχεία της διατροφής που χρειάζεσαι) στα κιλά που έχω. Βλέποντας τις φωτο παρακατω θα διαπιστώσετε πως εχω αρκετο λιπος συσσωρευμένο κυριως στη μεση. Από αυτά που βλεπετε τι πρόγραμμα προτείνεται να ακολουθησω? Καθε συμβουλη δεκτη
κθως και καθε σκεπτικο(δεν ξερω αν το δικο μου ειναι σωστο)
ΥΓ.Οι φωτο είναι λιγο χαλια αλλα δεν μπορουσα να κανω κατι καλυτερο.φοιτητης γαρ(alone at home) ασε που ντρεπομαι γενικοτερα αυτό που εκανα πώς να ζητουσα και από καποιον να με φωτογραφησει :green:?

kyriakos23
08-10-09, 16:10
δεν ειμαι ειδικος αλλα αποτι βλεπο η πλατη σου σαν να θελει πιο πολυ φτιαξιμο σε σχεση με τα υπολοιπα?
και φυσικα λιγο το λιπος στην μεση οπως ειπες

Exci
08-10-09, 16:17
Δεν βλεπω κατι το τρομακτικο σε λιπος, εισαι νορμαλ σε %. Σε ενδιαφερει λοιπον να μεινεις μυικα εκει που εισαι? Γιατι αλλιως δεν βλεπω λογο να μπεις σε γραμμωση.


//Οοπς, νομιζα οτι ημασταν στις φωτογραφιες ^_^ Προγραμμα μαλλον δεν θα αλλαξεις μιστερ.

aqua_bill
08-10-09, 16:28
Δεν βλεπω κατι το τρομακτικο σε λιπος, εισαι νορμαλ σε %. Σε ενδιαφερει λοιπον να μεινεις μυικα εκει που εισαι? Γιατι αλλιως δεν βλεπω λογο να μπεις σε γραμμωση.


//Οοπς, νομιζα οτι ημασταν στις φωτογραφιες ^_^ Προγραμμα μαλλον δεν θα αλλαξεις μιστερ.
'
τι εννοεις να μεινω μυικα εκει που ειμαι?σε ογκο?δε με πειραζει να βαλω μερικα "μυικα" κιλα ακομα(οχι υπερβολες ) θελω ομως να με βοηθεισται να κανω ενα δυνατο προγραμμα που να μου προσφερει τις συνθηκες σε συνδιασμο με την διατροφη να φανουν οι μυικες ομαδες.ολα αυτα σε βαθος χρονου φυσικα.δεν περιμενω κατι να γινει αυριο το πρωι.και να ποσταρω καθε μηνα να βλεπουμε τη διαφορα..

kyriakos23
08-10-09, 16:51
ενωει δεν εχεις πολυ κρεας για να μπεις σε γραμωση

Littlejohn
08-10-09, 16:52
Αν σε ενδιαφέρει μια καλή γράμμωση (σε νορμάλ επίπεδα), χρειάζεσαι οπωσδήποτε μυικά κιλά, γιατί αν κάνεις τώρα, από τα 86,4 που είσαι θα πας κάπου στα 76-77 κιλά (με την προυπόθεση ότι δεν θα κάψεις και μυικό ιστό, αλλίως μιλάμε για 73-74 κιλά) και με το ύψος που έχεις θα φαίνεσαι πολύ πολύ αδύνατος...

Αν θες να είσαι γραμμωμένος στα κιλά που είσαι τώρα, πρέπει να βάλεις γύρω στα 6-7 κιλά (και ίσως λίγο παραπάνω), καθαρή μάζα...

Θέλει φαί τώρα (αρκετό) και προπόνηση για όγκο-δύναμη...

Νομίζω ότι αν τα παραπάνω τα κάνεις σωστά, σε 1 χρόνο θα είσαι τούμπανο...:thumbup:

:welcome:

aqua_bill
08-10-09, 17:03
αχα!τωρα το επιασα.ωραια λοιπον.τι πρεπει να κανω σε οτι αφορα την προπονηση για ογκο-δυναμη??(μετα θα φτιαξουμε και τη διατροφη σε αναλογο thread:thumbup:)

sTeLaKoS
08-10-09, 17:39
Δοκίμασε αυτό (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=1203) το πρόγραμμα. Είναι για όγκο, του κ.Σπύρου Μπουρνάζου. Έχει δουλέψει σε πάρα πολύ κόσμο. Δοκίμασέ το και αν σε βολέψει κράτα το!

sctp
08-10-09, 17:45
Δοκίμασε αυτό (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=1203) το πρόγραμμα. Είναι για όγκο, του κ.Σπύρου Μπουρνάζου. Έχει δουλέψει σε πάρα πολύ κόσμο. Δοκίμασέ το και αν σε βολέψει κράτα το!

Πιστευω με αυτο το προγραμμα σε μαζευουν με το κουταλακι αν δεν παιζεις "ενισχυμενος"

aqua_bill
08-10-09, 17:52
Πιστευω με αυτο το προγραμμα σε μαζευουν με το κουταλακι αν δεν παιζεις "ενισχυμενος"

ναι φαινεται βαρυ αλλα θα δοκιμασω...τι εννοεις ενισχυμενος???

sctp
08-10-09, 18:13
ναι φαινεται βαρυ αλλα θα δοκιμασω...τι εννοεις ενισχυμενος???

Ενισχυμενος απο διαφορες ουσιες απαγορευμενες η μη :turtle:

sTeLaKoS
08-10-09, 18:23
Πιστευω με αυτο το προγραμμα σε μαζευουν με το κουταλακι αν δεν παιζεις "ενισχυμενος"

Αν ειναι βαρη μπορεις να βγαλεις το ενα σετ και να σταματας στις 6 επαναληψεις.
Anyway, μια προταση ηταν απλα...

Exci
08-10-09, 18:31
ενωει δεν εχεις πολυ κρεας για να μπεις σε γραμωση
Eχει οκ κρεας (μπορει αυτο να θελει ο ανθρωπος), απλα στη γραμμωση υποτιθεται οτι μπαινεις οταν εχεις ενα σεβαστο ποσοστο λιπους, το οποιο δεν εχει το παλικαρι. Αρα μοναδικος λογος νομιζω για γραμμωση, θα ηταν να πει "οκ αυτο το σωμα θελω, ας χασω τα λιπακια μου και ας μεινω εδω"

the_big_litho
08-10-09, 18:44
Πρεπει να αποφασισεις τι ακριβως θες να φτιαξεις για να κινηθεις αναλογα... Ο καθενας βλεπει απο διαφορετικη σκοπια το πως ειναι ο ιδανικος στοχος πχ εμενα το ιδανικο σωμα ειναι η φωτογραφια που εχει ο Littlejohn για avatar ενω καποιου αλλου το σωμα του σπαλιαρα.

The Rock
08-10-09, 18:50
Πρεπει να αποφασισεις τι ακριβως θες να φτιαξεις για να κινηθεις αναλογα... Ο καθενας βλεπει απο διαφορετικη σκοπια το πως ειναι ο ιδανικος στοχος πχ εμενα το ιδανικο σωμα ειναι η φωτογραφια που εχει ο Littlejohn για avatar ενω καποιου αλλου το σωμα του σπαλιαρα.
Ακριβώς αυτό ! Προσδιόρισε τον σωματότυπο που επιθυμείς και μετά πράξε ανάλογα ....

RAW
08-10-09, 21:39
Θα συμφωνήσω με τον Littlejohn...
Κρίνοντας απο το ύψος σου , το βάρος σου και την διαπλασή σου θα πρέπει να πάρεις πρώτα κιλά. Στην διαδικασία αυτή είναι αδύνατον να πάρεις μόνο μυϊκά κιλά γι'αυτό δεν πρέπει να απογοητευτείς άν δεις την σιλουέτα σου να αλλάζει λίγο.
Εμπλούτισε τη διατροφή σου με υδατάνθρακες και λίπη - μήν σου φαίνεται περίεργο για τα λίπη γιατί αρκετές έρευνες έχουν αποδήξει οτι βοηθάν στην μυϊκή ανάπτυξη, σε λογικά βέβαια πλαίσια κατανάλωσης - και απο θέμα προπόνησης το καλύτερο για να μεγαλώσεις τους μύες σου είναι να βάλεις σε πρώτη μοίρα τις βασικές ασκήσεις χρησιμοποιόντας πολλά - σχετικά με τις συνάμεις σου - κιλά και λίγες επαναλήψεις. Μην ξεχνάς την ξεκούραση γιατί είναι σημαντικότατη για την αποκατάσταση και το χτίσιμο των μυών.
Όταν τελειώσει ο κύκλος του "φορτώματος" λοιπόν αφαιρείς απο την διατροφή σου τους επιπλέον υδατάνθρακες και λίπη και χρησιμοποιείς πρωτείνη για τη διατήρηση των μυϊκών κιλών που σίγουρα εχεις κερδίσει. Απο προπόνηση, σε αυτή την φάση, προσθέτεις αρκετή αερόβια και ελλατώνεις την ένταση με τα βάρη χρησιμοποιόντας λιγότερα τώρα κιλά και περισσότερες επαναλήψεις. Αν θελεις προσθέτεις και περισσότερες ισομετρικές ασκήσεις για περισσότερη λεπτομέρεια.
Είναι ένα γενικό πλάνο...για λεπτομέρειες, κυρίως στο θέμα της διατροφής, θα πρέπει να απευθηνθείς σε κάποιον ειδικό.Πιστεύω να βοήθησα.

aqua_bill
08-10-09, 23:29
ολοι βοηθησατε παιδια και σας ευχαριστω πολυ για το χρονο σας.νομιζω καταλαβα απλα μου ειναι δυσκολο να κρινω.θα το παρω αναποδα λοιπον. θα βρω το σωματοτυπο που θελω στο περιπου και θα ποσταρω μια φωτο και συνεχιζουμε

Littlejohn
08-10-09, 23:37
Πρεπει να αποφασισεις τι ακριβως θες να φτιαξεις για να κινηθεις αναλογα... Ο καθενας βλεπει απο διαφορετικη σκοπια το πως ειναι ο ιδανικος στοχος πχ εμενα το ιδανικο σωμα ειναι η φωτογραφια που εχει ο Littlejohn για avatar ενω καποιου αλλου το σωμα του σπαλιαρα.

Και γι`μένα είναι το ιδανικό σώμα και είναι ο στόχος μου...Και γι`αυτόν το λόγο έχω την φώτο avatar (και όχι μόνο), για να την βλέπω συνέχεια και να παραμένω συγκεντρωμένος στο στόχο...

aqua_bill
08-10-09, 23:52
αν μπορουσα να καταφερω και να κρατησω το παρακατω σωμα θα ημουν ευτυχισμενος.μελλοντικος μακροχρονιος ειναι το αβαταρ του "μικρου γιαννη" αλλα οχι ακομα

aqua_bill
08-10-09, 23:53
λοιπον??τι λετε?τι μου χρειαζεται γιανα φταστασω στη φωτο καποια στιγμη?

Exci
08-10-09, 23:55
λοιπον??τι λετε?τι μου χρειαζεται γιανα φταστασω στη φωτο καποια στιγμη?Μυικη μαζα.

TEFAAtzis
09-10-09, 01:22
Για μενα οπως λενε και τα παιδια να βαλεις πρωτα μυικα κιλα και μετα γραμμωση με τις αναλογιες σου.Εγω πχ κανω εναν χρονο γυμναστηριο σε συνδιασμο με το μπασκετ και ειμαι 1,92 και 87-88 κιλα.Αυτη τη στιγμη κανω ογκο γιατι δεν εχω και το τοσο λιπος πανω μου και απ'οτι ειδα και απο τις φοτο σου ουτε εσυ εχεις πολυ λιπος.Οποτε full ογκος και αργοτερα η γραμμωση

the_big_litho
09-10-09, 01:31
Βαση των φωτογραφιων σου εισαι σε καλο δρομο, εχεις καλο σωματοτυπο και ο στοχος που εχεις βαλει ειναι ρεαλιστικος.

Φαε πολυ, δωσε εμφαση στην ποιοτητα της τροφης προπονησου σκληρα αλλα και εξυπνα και να ξεκουραζεσαι επαρκεστατα.

Θα βρεις πολλες χρησιμες πληροφοριες στο φορουμ για ασκησεις τροφες κ.α. οπως επισης θα βρισκεις και εμας διπλα σου.

Αρχικα να σου πω οτι το προγραμμα του Μπουρναζου που προειπωθηκε θα μπορουσες να το χρησιμοποιησεις μειωνοντας βεβαια καποιους παραγοντες...

aqua_bill
09-10-09, 10:07
ευχαριστω παιδια.κανω ενα ξεσκονησμα σε ολα τα προγραμμα και βγαζω στο περιπου ενα δικο μου και μου λετε τι να προσθαφαιρεσω

aqua_bill
09-10-09, 11:18
ΣΤΗΘΟΣ
1.Πιέσεις πάγκου με μπάρα σε οριζόντια θέση
2.Incline Supinating Dumbbell Flyes (δεν ξερω στα ελληνικά πως λεγετε)
3.Πουλ οβερ
4.Τροχαλια σε οριζοντιο παγκο με ανοιχτη λαβη

ΠΛΑΤΗ
1.ελξεις με τροχαλια εμπροσθολαίμιες
2.Καθιστή κωπηλατική με κλειστή λαβή
3.Κωπηλατική με αλτήρα
4.Ελξεις

ΩΜΟΙ
1.Εμπροσθολαίμιες Πιέσεις Ωμων στο Σμιθ
2.πλαγιες εκτασεις αλτηρων
3.Όρθια κωπηλατική
4.Οριζόντιες Απαγωγές

ΔΙΚΕΦΑΛΟΙ
1.Ελξεις με κλειστή λαβή
2. Κάμψεις δικεφάλων με μπαρα
3.καμψεις αυτοσυγκεντρωσης
ΤΡΙΚΕΦΑΛΟΙ
1.Βυθίσεις στο δίζυγο
2.Εκτάσεις με σκοινί
3.Πίσω εκτάσεις αλτήρα

ΠΟΔΙΑ
1.leg press
2.leg extention με ενα ποδι
3.leg curl
4.προσαγωγοι
5.σκουωτ

τι λετε?πως το βλεπετε.σκεφτομαι να γυμνασω και κοιλιακους με τον ιδιο τροπο.δηλαδη σαν ξεχωριστη ομαδα και οχι σαν συμπληρωμα στο τελος της προπονησης.εχετε να προτεινετε καμια ασκηση?τι να αλλαξω στα παραπανω?

TEFAAtzis
09-10-09, 19:33
Σαν πρωτη ιδεα καλο το βλεπω.Για στιθος μονο θα εβαζα και μια ασκηση στον επικληνη ειτε με αλτηρες ειτε με μπαρα και 8α εβγαζα την τελευταια.

aqua_bill
09-10-09, 21:15
Σαν πρωτη ιδεα καλο το βλεπω.Για στιθος μονο θα εβαζα και μια ασκηση στον επικληνη ειτε με αλτηρες ειτε με μπαρα και 8α εβγαζα την τελευταια.

ok.εγω θελω να γινει σουπερ:bbbiceps:

aqua_bill
02-12-09, 12:04
εναι μικρο update.πηρα 4 κιλακια (δεν ειναι κα καμια φοβερη διαφορα) και συμφωνα με τη ζυγαρια το ποσοστο λιπους εμεινε πανω κατω τ ιδιο(δεν ξερω ποσο αξιοπιστες μετρησεις ειναι αυτες....) σε λιγο καιρο θα εχω και νεες φωτο.

εχω ενα θεματακι.στο προγραμμα τις πλατης και ενω σηκωνω 70 κιλα στις εμπροσθολαιμιες κουραζονται υπερβολικα οι πηχης μου(ελπιζω να το λεω σωστα και να μην το σκοτωσα πολυ..ενννοω αυτο που λεμε παπια)ενω η πλατη μου αισθανομαι οτι αντεχει ακομα επαναληψεις?τι δεν κανω καλα?μηπως ειναι θεμα λαθος λαβης?η απλα να κανω περισσοτερες επαναληψεις με λιγοτερα κιλα?

-beba-
02-12-09, 12:14
εναι μικρο update.πηρα 4 κιλακια (δεν ειναι κα καμια φοβερη διαφορα) και συμφωνα με τη ζυγαρια το ποσοστο λιπους εμεινε πανω κατω τ ιδιο(δεν ξερω ποσο αξιοπιστες μετρησεις ειναι αυτες....) σε λιγο καιρο θα εχω και νεες φωτο.

εχω ενα θεματακι.στο προγραμμα τις πλατης και ενω σηκωνω 70 κιλα στις εμπροσθολαιμιες κουραζονται υπερβολικα οι πηχης μου(ελπιζω να το λεω σωστα και να μην το σκοτωσα πολυ..ενννοω αυτο που λεμε παπια)ενω η πλατη μου αισθανομαι οτι αντεχει ακομα επαναληψεις?τι δεν κανω καλα?μηπως ειναι θεμα λαθος λαβης?η απλα να κανω περισσοτερες επαναληψεις με λιγοτερα κιλα?
εννοείς εμπροσθολαίμιες στην τροχαλία?

aqua_bill
02-12-09, 12:25
εννοείς εμπροσθολαίμιες στην τροχαλία?
ναι σωστα

-beba-
02-12-09, 12:43
Mπορείς να χρησιμοποιήσεις "γαντζους"(δεν ξέρω πως το λένε). Δένεται στον καρπό του χεριού και εσωτερικά στην παλάμη έχει "γάντζο". Γαντώνεται βασικά πάνω στις λαβές του μηχανήματος. Αυτό έχει σαν αποτάλεσμα να μην κουράζεται η "πάπια". Εγώ τους χρησιμοποιώ στο μονόζυγο. Θα προσπαθήσω να σου ποστάρω φωτό αύριο.

aqua_bill
02-12-09, 12:45
Mπορείς να χρησιμοποιήσεις "γαντζους"(δεν ξέρω πως το λένε). Δένεται στον καρπό του χεριού και εσωτερικά στην παλάμη έχει "γάντζο". Γαντώνεται βασικά πάνω στις λαβές του μηχανήματος. Αυτό έχει σαν αποτάλεσμα να μην κουράζεται η "πάπια". Εγώ τους χρησιμοποιώ στο μονόζυγο. Θα προσπαθήσω να σου ποστάρω φωτό αύριο.
ευχαριστω

-beba-
03-12-09, 11:34
Oι φωτό που σου υποσχέθηκα. Σε κάποια φωτό κρατάω με αυτό ένα ρολό μεμβράνης (αυτό είχα πρόχειρο στο σπίτι) για να σου δείξω πως λειτουργεί. Μπορείς επίσης να τα χρησιμοποιείς και σε dead lift και σε κωπηλατικές.

aqua_bill
03-12-09, 11:48
Φοβερο!!χιλια ευχαριστω.θα προμηθευτω αμεσα.:thumbup:

aqua_bill
04-06-10, 14:15
η μικρη μου εξέλιξη το λιγο καιρο που ειμαι μαζι σας. Δεν ξερω αν ειναι ικανοποιητικη η διαφορα για το διαστημα που ασχολουμε, ειμαι ομως πολυ ευχαριστημενος πο το πως αποδηδει το προγραμμα μου και ο κοπος μου σε σχεση με το παρελθον πριν μπω στο φορουμ και αρχισω διαβασμα

Qlim4X
04-06-10, 14:32
η μικρη μου εξέλιξη το λιγο καιρο που ειμαι μαζι σας. Δεν ξερω αν ειναι ικανοποιητικη η διαφορα για το διαστημα που ασχολουμε, ειμαι ομως πολυ ευχαριστημενος πο το πως αποδηδει το προγραμμα μου και ο κοπος μου σε σχεση με το παρελθον πριν μπω στο φορουμ και αρχισω διαβασμα

:clap:

1) τα χερια σου πολυ πιο καλοσχηματισμενα
2) η μεση λιγο πιο μαζεμενη
3) στηθος σαν να μην δουλεψες πολυ
4) πλατη καλη βελτιοση αλλα θελει ακομα δουλεια
5) κοιλιακους στασιμος.


στηθος τι ασκησεις κανεις?
αεροβιο εχεις καθολου?
κοιλιακους?

T0ny
04-06-10, 14:38
η μικρη μου εξέλιξη το λιγο καιρο που ειμαι μαζι σας. Δεν ξερω αν ειναι ικανοποιητικη η διαφορα για το διαστημα που ασχολουμε, ειμαι ομως πολυ ευχαριστημενος πο το πως αποδηδει το προγραμμα μου και ο κοπος μου σε σχεση με το παρελθον πριν μπω στο φορουμ και αρχισω διαβασμα

Tα χερια σου ειναι δυνατο σου σημειο!!!Συνεχισε να βαζεις ποιοτικα κιλα,προσπαθησε να ανεβεις και στις αλλες ομαδες και δωσε και σαυτες βαρυτητα.Κατα τα αλλα καλος και δωστα ολα.

aqua_bill
04-06-10, 14:59
:clap:

1) τα χερια σου πολυ πιο καλοσχηματισμενα
2) η μεση λιγο πιο μαζεμενη
3) στηθος σαν να μην δουλεψες πολυ
4) πλατη καλη βελτιοση αλλα θελει ακομα δουλεια
5) κοιλιακους στασιμος.


στηθος τι ασκησεις κανεις?
αεροβιο εχεις καθολου?
κοιλιακους?

στηθος κανω : εσω στοφη ενα ενα χερι 12 κιλα 4 σετ των 8
πιεσης σε οριζοντιο στο σμιθ 60 κιλα 4 σετ των 8
"συρμα" 11 κιλα 4 σετ των 11
πουλ οβερ 14 κιλα 4σετ των 8
μετα δικεφαλα

αεροβιο κανω 5 λεπτα για ζεσταμα(αρα δεν πιάνετε..νομιζω) και την ημερα που γυμναζω κοιλιακούς κανω 30 λεπτα ελλειπτικό και 10 διαδρομο. Τους εχω σαν ξεχωριστω προγραμμα. δηλαδη : ποδια-ώμοι
στηθος-δικεφαλα
πλατη-τρικεφαλα
κοιλιακοι-αεροβιο
αν χασω το τοπικο παχος που εχω θα φανουν.Πλεον ν σφιξω στην περιοχη της κοιλιας τους καταλαβαινω.Εχουν φανει οι πανω... οι ατιμοι θελουν πολυ κοπο:green:

Tα χερια σου ειναι δυνατο σου σημειο!!!Συνεχισε να βαζεις ποιοτικα κιλα,προσπαθησε να ανεβεις και στις αλλες ομαδες και δωσε και σαυτες βαρυτητα.Κατα τα αλλα καλος και δωστα ολα.
thank you

Qlim4X
04-06-10, 16:03
βαλε αεροβιο 3 φορεσ την ευδομαδα μετα το τελος της προπονησεις με τα βαροι. και 2 φορες κοιλιακους.

για μενα θα σου ελεγα να παιξεις ανταγωνιστικες ομαδες δλδ. στηθος-πλατη, τρικεφαλα-δικαιφαλα,ποδια, ομους αυτο στην περιπτοση τον 4 προπονησεων. ανο μπορεις να κανεις 5 κανε μονο δικεφαλα τρικεφαλα μαζι.

τωρα για να παρεις ογκο θα πρεπει να κανεις πηραμιδα στα κιλα,επαναληψης. 12-8-4-2 μαζι με ενα αρχικο σετ ζεσταμα χωρις κιλα. οσο κατεβαινουν οι επαναληψεις ανεβαζεις κηλα. οσο μπορεις πιο αργα η επαναληψεις και ειδηκα στιν αρνιτικη.

στηθος δοκιμασε να παιξεις με αλτηρες πιεσης οριζοντιου και επικλινους, εκτασεις οριζοντιου με αλτηρες και pecdek

aqua_bill
09-09-10, 21:44
μικρό update.

οι διάφορες στο σβμα μου από την πρβτη μέρα πραγματικά με ενυουσιάζουν και με βοηθάνε να συνεχίζω. πλέον έχοντας δουλέψει όλο το καλοκαίρι ( 2 μήνες ) με σούπερ σετ και πέφτοντας 5 κιλά είμαι στην φάση που φορτώνω σιγά σιγά κιλά θέλοντας να αυξήσω τη μυϊκή μου μάζα. αυτό που με χαροποιοί ιδιετερα είναι πως πλέον καταλαβαίνω πάνω μου το πόσο γυμναστικά. εννοώ πως πλέον το πρήξιμο είναι εμφανές μετά την προπόνηση σημάδι ανάπτυξης πιστεύω και μικρού πόστου λίπους . αύριο αν τα καταφέρω θα ποστάρω νέες φωτο να μου πείτε τη γνώμη σας .προς το παρών βάζω το νέο πρόγραμμα μου ξεκίνησα από σήμερα.ανοίγω ένα ημερολόγιο προπόνησης

aqua_bill
28-09-10, 10:37
κάλιο αργά

aqua_bill
28-09-10, 18:48
to ποζάρισμα είναι χάλια αλλά πιστεύω βγαίνει άκρη.βάζω και μια με τρικέφαλα. λοιπών τη λέτε υπάρχει βελτίωση ?

aqua_bill
22-10-10, 00:11
92 kilakia

καμία εξέλιξη ρε παιδιά ?ανάξια σχολιασμού?

Qlim4X
22-10-10, 00:20
92 kilakia

καμία εξέλιξη ρε παιδιά ?ανάξια σχολιασμού?

εμφανες πιο δουλεμενο το σωμα σου.

εχεις παρη πολυ στα χερια μκαι δηχνουν καλα. κοιλιακοι πανω εισια μια χαρα. προσεξε διατροφη και αεροβιο και θα καθαρησεις και χαμηλα.;)

στηθος δεν ξερω τι κανεις αλλα δεν βλεπω προκοπη...

Eddie
22-10-10, 00:24
Μια χαρα εισαι!!

Οντως,στο στηθος θες δουλεια..

Τι ασκησεις κανεις τωρα?

aqua_bill
22-10-10, 00:31
:(:(:(:( ρε γαμώτο από κοντά είναι πιο γεμάτο.λες να με αδικεί η φωτο? κάτσε να βρω μια καλή γωνία :P πάντως είναι αληυεια δύσκολα παίρνω

εκωψα τα κατακληνη κλπ. επικλινή-πιέσεις-ανοίγματα-..τα κλασσικά.

aqua_bill
22-10-10, 00:38
:weights::weights::weights:

Eddie
22-10-10, 15:12
Εδω φαινεται λιγο καλυτερο!!Στη θεση σου θα εβαζα 1 πιεσεις,2 βυθισεις,3 ανοιγματα,4 πουλοβερ.Ετσι ισως ανοιξει λιγο ο θωρακας σου με το πουλοβερ και κοψει καλυτερα στο κατω μερος με βυθισεις.

aqua_bill
22-10-10, 15:20
Εδω φαινεται λιγο καλυτερο!!Στη θεση σου θα εβαζα 1 πιεσεις,2 βυθισεις,3 ανοιγματα,4 πουλοβερ.Ετσι ισως ανοιξει λιγο ο θωρακας σου με το πουλοβερ και κοψει καλυτερα στο κατω μερος με βυθισεις.
:thumbup:από δευτέρα που έχω στήθος θα τις προσθέσω σιγά σιγά. thank you

savage
23-10-10, 02:40
πολυ μεγαλη διαφορα σε σχεση με περσι.τα χερια και οι ωμοι εχουν παρει πολυ κρεας πανω τους.το στηθος εχει παρει και αυτο αλλα οχι οσο ωμοι χερια.φαινεται οτι γενετικα ωμοι χερια ειναι δυνατα σου σημεια.
ισως βεβαια απλα να μην γυμναζεις το στηθος με σωστη τεχνικη κατι που αρκετοι ανθρωποι δυστυχως κανουν(και ακομη περισσοτερο ειναι εμφανες αυτο το φαινομενο στις προπονησεις πλατης).
επισης αν νιωθεις η πιεσεις με μπαρα σε πιανουν πιο πολυ στους ωμους κανε πιεσεις με αλτηρες,ειναι πολυ καλυτερες για απομονωση του στηθους.
επισης εχεις χασει και λιπος σε σχεση με περσι,γιατι τοτε κοιλιακοι δε φαινονταν(τελικα γινεται να κανεις ογκο και να χανεις και λιπος ε???:rolleyes::rolleyes: για δες χνιεχ χνιεχ:-D:-D:-D )


καλη συνεχεια

Qlim4X
23-10-10, 02:58
επισης εχεις χασει και λιπος σε σχεση με περσι,γιατι τοτε κοιλιακοι δε φαινονταν(τελικα γινεται να κανεις ογκο και να χανεις και λιπος ε???:rolleyes::rolleyes: για δες χνιεχ χνιεχ:-D:-D:-D )

ναι γινετε αλλα ειναι πιο χρονοβορο. βαζεις σιγα και χανεισ σιγα καλο για πρωτο-δευτερο χρονο για καποιν που ξεκηνα να ασχολητε.

savage
23-10-10, 03:10
το ξερω οτι γινεται.ειρωνικα το λεω(προς τους αμφισβητιες).
εγω ειμαι ενθερμος υποστηρικτης αυτου του δογματος και τα εχω γραψει πολλακις

aqua_bill
23-10-10, 10:39
ευχαριστώ για τα σχόλια παιδιά. πιστεύω από αυτά που βλέπω πάνω μου όσο περνάει ο καιρός το λίπος φεύγει όλο και με πιο γρήγορο ρυθμό. είναι κάτι που έχει σταματήσει να με αγχώνει. έχω στόχο να κτίσω σωστά και μετά θα φύγει και αυτό. Σήμερα θα γράψω το πρόγραμμα μου από το οποίο έχω δει μεγάλη διάφορα και θα το ποστάρω.Άντε να δούμε και από δευτέρα το στήθος

savage
23-10-10, 12:27
απο ποδια πως παμε?

Qlim4X
23-10-10, 12:59
απο ποδια πως παμε?

μα και εσυ ρωτας κατι δυσκολα :P

να σου δηξω τα δικα μου :green:

aqua_bill
23-10-10, 14:04
απο ποδια πως παμε?

καμία σχέση με την αρχή αλλά πολύ μέτρια τα πράγματα.εκεί είχα το πιο πολύ λίπος μαζί με τη μέση. θα ποστάρω φωτο το απόγευμα να μου πείτε.

aqua_bill
25-10-10, 00:10
:weights::weights:

Qlim4X
25-10-10, 00:55
απο γαμπα μια χαρα σε βλεπω τετρακεφαλα 8ες αρκετη δουλεια. δικεφαλα δεν βλεπω...

τι ασκησεις κανεις ποδια?

savage
25-10-10, 01:09
συμφωνω.γαμπα μπασκετικη με πολυ φλεβα σουπερ.τετρακεφαλος θελει λιγη δουλιτσα ακομα αλλα δεν ειναι και χαλια.δικεφαλος δε φαινεται οντως.

aqua_bill
25-10-10, 09:50
θα ποστάρω όλο το πρόγραμμα σήμερα το βράδυ μόλις γυρίσω από το γυμναστήριο. σε ότι αφορά τα πόδια γυμνάζω ξεχωριστά μιροιαία και και άλλη μέρα μπροστά. θα τα ποστάρω και θα μου πείτε

jimmy007
25-10-10, 13:38
θα ποστάρω όλο το πρόγραμμα σήμερα το βράδυ μόλις γυρίσω από το γυμναστήριο. σε ότι αφορά τα πόδια γυμνάζω ξεχωριστά μιροιαία και και άλλη μέρα μπροστά. θα τα ποστάρω και θα μου πείτε

Έτσι μου έχει πει ένας πεμπτοετής συμφοιτητής ότι μπορείς να τραυματιστείς. Κατα πόσο ισχύει δεν το γνωρίζω, απλά στο αναφέρω...

Eddie
25-10-10, 14:38
Έτσι μου έχει πει ένας πεμπτοετής συμφοιτητής ότι μπορείς να τραυματιστείς. Κατα πόσο ισχύει δεν το γνωρίζω, απλά στο αναφέρω...

Τι??Λιγο κουφο μου ακουγεται..αυτο το σπλιτ για τα ποδια το ακολουθουν πολλοι!!

Αν τον ξαναβρεις ρωτησε τον το γιατι,να μας φυγει και η περιεργεια.

aqua_bill
26-10-10, 12:12
και φωτο με δικέφαλα. ακόμα δεν εξιοηικά να γράψω το πρόγρμμα μου.

Eddie
26-10-10, 13:19
Ωραιος!!Εχεις μετρησει περιμετρο?

aqua_bill
26-10-10, 13:31
Ωραιος!!Εχεις μετρησει περιμετρο?

όχι ποτέ. θα ψάξω μεζούρα ;)

aqua_bill
07-02-11, 18:23
3 μηνό διαλεμμα λόγο στρατού. άλλου περίμενα να πάω άλλου πήγα..τeς πα. έχει ένα γυναστήριο περνάει η ώρα και είναι καλούτσικο για σηντίριση. αποχή απ όλα τα συμπληρώματα. Φαγητό ότι να ναι....που θα πάει θα περάσει

aqua_bill
15-08-11, 18:40
update 2985529863298622986129859298572985629864

savage
15-08-11, 19:40
μια χαρα κρατιεσαι. εισαι ακομα στρατο?αν ναι τοτε εισαι 2 ψαρες,οχι απλα μια:clap:

aqua_bill
15-08-11, 20:17
μια χαρα κρατιεσαι. εισαι ακομα στρατο?αν ναι τοτε εισαι 2 ψαρες,οχι απλα μια:clap:

Ναι απόλυομαι αύριο! 0 και σήμερα!!

aqua_bill
30-09-11, 17:13
ενα μικρο update..Πιστευω ο μεταβολισμος μου εχει αλλαξει πολυ σε σχεση με το ξεκινημα μου.πλεον η σωστη διατροφη εχει γινει τροπος ζωης και τα αποτελεσματα της τα βλεπω πανω μου.πιστευω το στηθος πλεον ειναι σε καλο επιπεδο σε σχεση με το σωμα μου και ο επομενος στοχος ειναι να ανοιξει η πλατη.Μπυ κανει εντυπωση ομως ο εξης.Ακολουθωντας το ιδιο προγραμμα με μενα ενας αρχαριος (λιγοτερα κιλα στις ασκησεις αλλα ζοριζετε οπως κι εγω) δεν εχει τα πρηξηματα που εχω εγω μετα τη γυμναστικη.παιζει ρολο η αναπτυξη της μυικης ομαδας ή το ποσοστο του λυπους?31648ATTACH=CONFIG]31646[/ATTACH]31647

Tasos Green
30-09-11, 18:09
εχεις κανει πολυ καλη βελτίωση και θα συμφωνήσω για το στηθος.. το εφτασες σε καλο σημείο... και η πλάτη δεν ειναι τιποτα δουλεια θελει... ;)

τωρα για τον αρχάριο που λες κανει διατροφή προσέχει? η απλα κοπανιετε στο gym.. πολλα παίζουν ρολο..

μπραβο man.. πολυ καλα τα πας! :clap:

sogoku
30-09-11, 18:21
Πολυ καλος μεγαλες βελτιωσεις

aqua_bill
30-09-11, 20:50
:thumbup: thanks παιδια.

απλα μου προκαλουν εντυπωση τα πρηξηματα που εχω.τεσ πα

Lucif3r
30-09-11, 21:28
Ωραιος! Καλη δουλεια στο στηθος, φενεται καλυτερο απο προηγουμενες φωτογραφιες! καλη συνεχεια

aqua_bill
18-03-12, 12:31
ας κάνω εν μικρο up. ευτυχώς που γυρνάω που και που και βλέπω πως ξεκίνησα γιατί είμαι μονίμως ανικανοποίητος κοιτάζοντας τον καθρέφτη. Φετος αισθάνομαι πιο γεματος από ποτε. είμαι πάλι 93 κιλά αλλα αισθάνομαι τελείως διαφορετικά. η κατανομή του λίπους μου είναι πολύ διαφορετική το στήθος γέμισε ωραια και η πλατη έχει αρχίσει και αυτή να ξεκολλάει. μπαίνω από αύριο σε μια φάση recomb πριν την γράμμωση θα ποοστρω πρόγραμμα και διατροφή για σχλιασμο.

aqua_bill
18-03-12, 12:34
42101421024210342104

Spyrous
18-03-12, 12:49
Good:thumbup: Κιλα πιστευω οτι 8ελεις οχι οπως λενε ολοι ογκο-γραμμωση ποιοτηκα κιλα σιγα σιγα για να σε μεινουν..Νομιζω οτι κανεις αεροβιο δεν χρειαζεται κατεμε αν παιζεις σε υψηλη ενταση την προπονιση σου εκτος αμα βλεπεις οτι κολας και κατι δεν παει καλα τοτε πιστευω οτι χρειαζεται σε τετοια κιλα αναφερομαι ετσι(δεν σε κανω πανω απο 83)..!Καλες προπονισεις χωρις τραμαυτισμους φιλε!

aqua_bill
18-03-12, 12:59
Good:thumbup: Κιλα πιστευω οτι 8ελεις οχι οπως λενε ολοι ογκο-γραμμωση ποιοτηκα κιλα σιγα σιγα για να σε μεινουν..Νομιζω οτι κανεις αεροβιο δεν χρειαζεται κατεμε αν παιζεις σε υψηλη ενταση την προπονιση σου εκτος αμα βλεπεις οτι κολας και κατι δεν παει καλα τοτε πιστευω οτι χρειαζεται σε τετοια κιλα αναφερομαι ετσι(δεν σε κανω πανω απο 83)..!Καλες προπονισεις χωρις τραμαυτισμους φιλε!

να σαι καλα φιλε μου. αερόβιο δεν κάνω(με την έννοια του διαδρόμου κλπ) φροντίζω μια φορα την εβδομάδα να κάνω ένα μεγάλο περίπατο. Δεν είμαι υπέρ του "δεν κινούμε μην χάσω γραμμάριο". Προσπαθω να τρώω όσο το δυνατόν πιο καθαρά γίνεται. Επίσης είμαι σίγουρα 93 κιλά γιατί βλέπω τι λέει η ζυγαριά :green: στα 83 είμαι σαν ακτινογραφία.

Lucif3r
31-03-12, 12:27
φιλε το στηθακι εχει παρει !

(το ρεκομπ που ειπεις πριν τι σημαινει??)

aqua_bill
31-03-12, 13:00
φιλε το στηθακι εχει παρει !

(το ρεκομπ που ειπεις πριν τι σημαινει??)
recomp είναι όταν προσπαθείς να χάσεις λίπος και να κερδίσεις το μυς συγχρόνως.

JOHN65
31-03-12, 13:12
μια χαρα εισαι φιλος μπραβο σου.ειδικα το στηθος σου το παιζεις πολυ καλα αποτι φαινεται.τι ασκησεις κανεις?

aqua_bill
31-03-12, 13:32
κλασικά πράγματα. επικλινή με αλτήρες, ίσιο με μπάρα, κατακλινη με αλτήρες.

JOHN65
31-03-12, 13:50
κλασικά πράγματα. επικλινή με αλτήρες, ίσιο με μπάρα, κατακλινη με αλτήρες.

απλα και σωστα,ωραιος!:thumbup:ο κατακλινης σε πιανει καλα?

johny_8
31-03-12, 13:52
στηθος χέρια πολύ καλός! λίγο κοιλιά έχεις μαζέψει λίπος αλλά μπορεί να σε αδικει και η φότο. Βάλε κ μια ποδια

aqua_bill
31-03-12, 13:55
απλα και σωστα,ωραιος!:thumbup:ο κατακλινης σε πιανει καλα?

ε μετά από πολλές δοκιμες βρήκα την κλίση και την κίνηση που με πιάνει και μπορώ να πω, πως σαν άσκηση δουλεύει πολύ καλα πάνω μου.

aqua_bill
31-03-12, 13:59
στηθος χέρια πολύ καλός! λίγο κοιλιά έχεις μαζέψει λίπος αλλά μπορεί να σε αδικει και η φότο. Βάλε κ μια ποδια

ίσως ναι.καμια σχέση με τη φωτό βεβαια. Μάλλον φούσκωμα είναι από τα πολλά υγρά. οι κοιλιακοί μου παρ όλο το λίπος φαίνονται πολύ έντονα. το μονο που δεν έχω καταφέρει είναι το σωσίβιο στη μεση μιας και δεν είχα όση μαζα ήθελα προκειμένου να κόψω σε χαμηλά ποσοστά λίπους. θα ανεβάσω φωτό μόλις τελειώσω το recomp σε 3-4 εβδομάδες. θα βάλω κάποιο να με βγάλει σωστές φωτό

aqua_bill
06-05-12, 00:10
:weights::weights::weights:

444964449744498

aqua_bill
06-05-12, 00:17
444994450044501

aqua_bill
06-05-12, 00:20
445024450344504

Lucif3r
06-05-12, 00:20
:shock::shock:
πολυ βελτιωμενος η ιδεα μου??

την κοιλια εχεις αφησει λιγο πισω

Lucif3r
06-05-12, 00:21
εδω φαινεται καλυτερη η κοιλια :green: :turtle:

aqua_bill
06-05-12, 00:22
:shock::shock:
πολυ βελτιωμενος η ιδεα μου??

την κοιλια εχεις αφησει λιγο πισω

πολύ!:green: και οι φωτό με αδικούν ρε γαμώτο.Επιμενω πως κοιλια δεν έχω αφήσει πίσω. αν με δεις από κοντα καμια σχέση. ρε όταν έρθουν τα πράγματα να κανονίσουμε να έρθω για προπόνηση στο γυμναστήριο σου να βγάλουμε καμια φωτό της προκοπης...

Lucif3r
06-05-12, 00:47
πολύ!:green: και οι φωτό με αδικούν ρε γαμώτο.Επιμενω πως κοιλια δεν έχω αφήσει πίσω. αν με δεις από κοντα καμια σχέση. ρε όταν έρθουν τα πράγματα να κανονίσουμε να έρθω για προπόνηση στο γυμναστήριο σου να βγάλουμε καμια φωτό της προκοπης...

Οκ :green:
Γιατι ετσι? αλλαξες κατι κ ειδες διαφορα??

vaggan
06-05-12, 08:49
λοιπον χερι πολυ καλο το ανεβασες αρκετα απο το μαρτιο. στηθος καλο πλατη τωρα θελεις λιγη δουλεια στα φτερα ωστε να ανοιξει κιαλλο η πλατη.το θετικο ειναι οτι τα φτερα σου ξεκιναν απο χαμηλα. επισης βλεπω μια αδυναμια απο πισω εκει στους γοφους φαινεται οτι κρατας λιπος απο μπροστα το ιδιο σημειο φαινεται μια χαρα ελπιζω να καταλαβες τι εννοω.παντως πολυ ανεβασμενος:weights::weights::bbbiceps::thumbup:

aqua_bill
06-05-12, 10:55
Οκ :green:
Γιατι ετσι? αλλαξες κατι κ ειδες διαφορα??
οχι δεν αλλαξα κατι. βαριες προπονησεις.


λοιπον χερι πολυ καλο το ανεβασες αρκετα απο το μαρτιο. στηθος καλο πλατη τωρα θελεις λιγη δουλεια στα φτερα ωστε να ανοιξει κιαλλο η πλατη.το θετικο ειναι οτι τα φτερα σου ξεκιναν απο χαμηλα. επισης βλεπω μια αδυναμια απο πισω εκει στους γοφους φαινεται οτι κρατας λιπος απο μπροστα το ιδιο σημειο φαινεται μια χαρα ελπιζω να καταλαβες τι εννοω.παντως πολυ ανεβασμενος:weights::weights::bbbiceps::thumbup:
η πλατη μου ηταν παντα πολυ πισω σε σχεση με τα υπολοιπα. προσπαθω πολυ.πιστευω εχει αρχισει να ανοιγει.αλλα πολυ δυσκολο σημειο για μενα. στην περιοχη πισω που λες ειναι οι αμαρτιες του παρελθόντος. συσσωρευόμενο λιπος αλλα πιστευω μεχρι τον ιουλιο να εχει βελτιωθει η κατασταση.


ειχα φτασει 94.5 και τωρα ειμαι 92.7

vaggan
06-05-12, 12:14
να δοκιμασεις αναποδη κωπηλατικη μπαρας κανει θαυματα.τωρα αυτο το λιπος πισο μην σε απασχολει με τη διαιτα θα φυγει:welcome:

Silvester
06-05-12, 12:15
να δοκιμασεις αναποδη κωπηλατικη μπαρας κανει θαυματα.τωρα αυτο το λιπος πισο μην σε απασχολει με τη διαιτα θα φυγει:welcome:

φιλε πως λεγεται αυτη η ασκηση στα αγγλικα για να την γοογλαρω?

CapoFighter
06-05-12, 12:21
φιλε πως λεγεται αυτη η ασκηση στα αγγλικα για να την γοογλαρω?

Bent over rows - Reverse Grip (κωπηλατικη με μπαρα ορθιος- ρεβερσε λαβη):green:

Silvester
06-05-12, 12:34
Bent over rows - Reverse Grip (κωπηλατικη με μπαρα ορθιος- ρεβερσε λαβη):green:

Σε ευχαριστω πολυ αδερφε!
Αλλα πια η διαφορα απο την κανονικη κωπηλατικη μπαρας;;
Γυμναζει αλλο μερος;;

johny_8
06-05-12, 12:45
τουσ οδοντοτου χαμηλά γυμνάζεις και με τις 2. Με την αντιστροφη έχει ένα κλικ μεγαλύτερος εύρος κίνησης καθώς μπορείς να τραβήξεις την μπάρα λίγο παραπάνω και θα επικεντρωθείς λίγο περισσότερο to κάτω μέρος των οδοντοτων. αλλα κλαιν μικρη διαφορά έχει. εγώ πάντα αντίστροφη κάνω γιατί έχεις πιο γερή λαβή. Κ αν κάποιος σου πει ότι είναι πιο ευκολο γιατι χρησιμοποιεις δικεφαλα απλά βάζεις περισσότερα κιλά.

aqua_bill
16-06-12, 14:53
μικρο update . Είμαι πλέον 88.8 κιλά 494194942049421494224942349424

vaggan
16-06-12, 20:23
αν καταφερεις να γεμισεις βασιλη στα φτερα θα εισαι παρα πολυ καλος:thumbup:

Eddie
16-06-12, 22:40
Πολυ καλος bill!!!!Ωραια φλεβικοτητα στα ποδια..μπραβο :clap:

johny_8
17-06-12, 01:46
πολύ καλός. τα μόνα μεμπτά σημεία είναι οι κοιλιακοί και οι οδοντοτοι χαμηλα

aqua_bill
17-06-12, 11:30
αν καταφερεις να γεμισεις βασιλη στα φτερα θα εισαι παρα πολυ καλος:thumbup:
το προσπαθώ παρα πολύ το σημείο.μεχρι να καταλάβω τι δουλεύει και τι όχι, δεν το δούλευα σωστά το κομμάτι αυτό και είχα μείνει αρκετά πίσω.


Πολυ καλος bill!!!!Ωραια φλεβικοτητα στα ποδια..μπραβο :clap:
ευχαριστώ φιλε μου


πολύ καλός. τα μόνα μεμπτά σημεία είναι οι κοιλιακοί και οι οδοντοτοι χαμηλα

πιστεύω πως μόλις φτάσω 85( αν τα καταφέρω) η κοιλια θα είναι ΟΚ....εν αναμονή :green:

aqua_bill
13-07-12, 09:19
πλέον είμαι στα 86.6 δηλαδή όσα όταν άρχισα εδώ το πρώτο μου ποστ! περίεργο μου φαίνεται. θέλω να κατεβω ακόμα 2 κιλά πρκειμενου να χαω τελείως το σωσίβιο τις μεσης και να φανεί το πολυπόθητο 8pack(αν βλέπω καλα πάνω μου)μου πτοκαλει όμως μεγάλη εντύπωση πως στα ιδια κιλά είμαι τόσο διαφορετικός...5123251233

vaggan
13-07-12, 10:26
σε ατομα που εχουν μακρυ κορμο για το σωμα τους ανεξαρτητα του υψους τους, ειναι πιθανο να εχουμε 8 πακ (τεσσερα ζευγη κοιλιακων)τωρα πετυχες καλυτερη συνθεση σωματος γιαυτο στα ιδια κιλα εισαι με περισσοτερους μυες και λιγοτερο λιπος.:thumbup::thumbup:

aqua_bill
30-08-12, 20:19
83,5 και τέλος εδώ και μια εβδομάδα με τη γράμμωση. πηρα πολλά κιλά φέτος και δε νομίζω πως βοηθησε η τακτική αυτή.φετος ήθελα να φτάσω τα 100 αλλα βλέπω πως το λίπος πολύ δύσκολα φεύγει μετά και πεθαίνω στη ταλαιπωρία κλπ. λέω να δοκιμάσω μονο 5 όσο το δυνατόν ποιοτικά κιλά με παρα πολύ αυστηρή διατροφή. Παρατηρησα επίσης πως πρέπει να έχεις υδατάνθρακα στη διατροφή. οποτε τον έριχνα πολύ ήμουν χαλια όταν εμαπινα σε υδατανθρακωση έδειχνα πιο φρέσκος.επισης το ελεγχόμενο τσιτ μια φορα την εβδομάδα είναι απαραίτητο αλλιώς κολλάει ο μεταβολισμός.καλο χειμώνα να χούμε χωρίς τραυματισμούς. Καλη σεζόν σε όλους

aqua_bill
30-08-12, 20:23
52816

vaggan
30-08-12, 20:49
φιλε καλα τα πας συνεχισε...:thumbup::thumbup:να κοιτας τον καθρεφτη η ζυγαρια δεν εχει μεγαλη σημασια

Madd_Chadd
30-08-12, 20:56
Μπιλ εισαι ωραιος φιλε,καθαρισες παρα πολυ σε σχεση με παλαιοτερες φωτο,θα μπεις πολυ καλυτερα στο φορτωμα τωρα !!!;)

Χρήστος Τριανταφύλλου
30-08-12, 21:57
:να κοιτας τον καθρεφτη η ζυγαρια δεν εχει μεγαλη σημασια

Τωρα μαλιστα! Η προσπαθεια σου φανηκε ,ιδιως η 2η φωτο απο τις 3 μαζι πολυ μου αρεσει!

Σωστα μιλαει ο vaggan:thumbup:

marvin
31-08-12, 00:46
Πολλα μπραβο και καλη σεζον να εχεις!!!:welcome:

aqua_bill
31-08-12, 09:20
σας ευχαριστώ παιδιά, να σται καλα

Spyrous
31-08-12, 09:40
Bill χερεται,φαινεται οτι δουλευεις σκληρα και δεν κοροιδευεις,Ωραιο στηθος σκαμενο,χερια το ατου σου,και πλατη δεν θα ελεγαα ειναι πισω σε σχεση με το υπολοιπο σωμα.Πιστεω οτι στα 90κg με αεροβιο 2-3φορες την βδομαδα θα εισαι πολυ καλυτερος,καλες προπονισεις και ΥΓΕΙΑ!

aqua_bill
01-09-12, 18:53
Bill χερεται,φαινεται οτι δουλευεις σκληρα και δεν κοροιδευεις,Ωραιο στηθος σκαμενο,χερια το ατου σου,και πλατη δεν θα ελεγαα ειναι πισω σε σχεση με το υπολοιπο σωμα.Πιστεω οτι στα 90κg με αεροβιο 2-3φορες την βδομαδα θα εισαι πολυ καλυτερος,καλες προπονισεις και ΥΓΕΙΑ!

Ευχαριστω spyrous

Lucif3r
02-09-12, 01:25
Μπραβο Βασιλη πολυ δυνατος!
Αν βαλεις κ αλλα κιλα θα εισαι γιγαντας

aqua_bill
13-09-12, 11:56
ρε που χαθηκες εσύ.εισαι ετοιμος να αρχίσεις? εχω μαγαλες βλεψεις για φέτος...ελπιζω ολα να πανε καλα

aqua_bill
19-10-12, 18:01
περιοδος όγκου.86.5 κιλά.Ενα μικρο update, σε μια μαλλον αποτυχημένη προσπάθεια ποζαρίσματος.Νομιζω μου λείπουνε 20 κιλα :green: σε 3 χρονακια θα ειμαι καλα :P
http://i1153.photobucket.com/albums/p503/Aqua_bill/me%20alone/7_zps7e47bfac.png
http://i1153.photobucket.com/albums/p503/Aqua_bill/me%20alone/8_zps2aa71952.png
http://i1153.photobucket.com/albums/p503/Aqua_bill/me%20alone/4_zps97f46611.png
http://i1153.photobucket.com/albums/p503/Aqua_bill/me%20alone/9_zpsd393ba22.png

aqua_bill
19-10-12, 18:03
http://i1153.photobucket.com/albums/p503/Aqua_bill/me%20alone/10_zpsff007643.png
http://i1153.photobucket.com/albums/p503/Aqua_bill/me%20alone/11_zps493b34fa.png
http://i1153.photobucket.com/albums/p503/Aqua_bill/me%20alone/6_zps685e19b0.png
http://i1153.photobucket.com/albums/p503/Aqua_bill/me%20alone/12_zpsc9f92735.png

vaggan
19-10-12, 18:43
ανεβασμενος ο φιλος εχεις βαλει αξιολογη μαζα μπραβο σου:thumbup:

aqua_bill
19-10-12, 19:29
ευχαριστω vaggan. Ειναι δυσκολο το γεμισμα, πολυ δύσκολο.κοιτας τον καθρευτη και λες θυριο ειμαι και μολις δεις τις φωτο λες...καλα μονο τόσο ?? :) Σιγα σιγά. Ανεβαζω πολυ αργα και σταδιακα τον υδατανθρακα. δεν εχω στοχο για τα κιλα φέτος. οσο παει αλλα οχι πολυ λίπος. Ειναι δύσκολο αλλα σε μενα τελικα δουλευει καλυτερα ετσι παρα 10 κιλα μπαμ και μετα τα πεθαινω να διώξω το λίπος

vaggan
19-10-12, 19:37
μονο τοσο??εισαι πολυ καλος φιλε καλυτερος απο ποτε:toast:

aqua_bill
19-10-12, 19:40
:toast: κατεβα χαλκιδα να κανουμε καμια προπόνηση

Χριστοφορος123
19-10-12, 19:47
Μρααααααααααααααααααααααβο
Πηρες αρκετη μαζα..σ παρακαλω πες λιγο τι κανεις πλατη-δικεφαλα αν μπορεις

vaggan
19-10-12, 19:53
:toast: κατεβα χαλκιδα να κανουμε καμια προπόνησημε δαλιανη???ποιον πρεπει να σκοτωσω?:toast::toast:πρεπει να περασω μια βολτα απο κει....:welcome:

aqua_bill
19-10-12, 20:06
Μρααααααααααααααααααααααβο
Πηρες αρκετη μαζα..σ παρακαλω πες λιγο τι κανεις πλατη-δικεφαλα αν μπορεις

το πρόγραμμα των τελευταιων 2 μηνων εινια αυτό http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?22618-Προγράμμα-προπόνησης-3-Ημερών-(-Γιώργος-Δαλιανης)
δικεφαλα κανω πολυυυυυυ χαλαρα. Ειναι το γεννετικα καλο μου σημειο ειχε ομως ξεκινήσει να γινετε δυσαρμονικό και ετσι κανω πιο χαλαρες προπονήσεις μεχρι να φτασω ώμους και στηθος στο ιδιο επίπεδο. Πλατη που ημουν αδειος κανω βασικες ασκήσεις και ειμαι πολυ ευχαριστημενος απο το αποτέλεσμα. Γενικα απο αυτα που εχω δοκιμασει εχω καταληξει πως δεν χρειαζεται κατι τρομερό με τρελα εξειδικευμένες ασκήσεις οπως τα προγραμματα των περιοδικων και των επαγγελματιων που βγαινουν στο νετ κατα καιρούς.Αυτα ειναι για να βγαλει ενα πολυ προχωρημενο σωμα λεπτομεριες. υπομονή θέλει διατροφη ξεκουραση καιμεινε στις βασικες ασκησεις που ειναι δοκιμασμενες χρονια

aqua_bill
19-10-12, 20:08
με δαλιανη???ποιον πρεπει να σκοτωσω?:toast::toast:πρεπει να περασω μια βολτα απο κει....:welcome:

εεεεε ναι χωρις Γιωργο δε λέει :P .Οποτε θέλεις

Madd_Chadd
19-10-12, 20:33
Bill εισαι ωραιος ,φαε καλα να φορτωσεις κρεας και μη σε νοιαζει τπτ.;)

Eddie
19-10-12, 23:25
Μπιλαρε,εισαι εξαιρετικος..πας πολυ καλα!!Το νου σου με τα κιλα,δε ξερω τι μεταβολισμο εχεις αλλα καλυτερα τελικα να ειμαστε συντηρητικοι εμεις οι νατουραλ..αυτο το βαλε βγαλε μονο ταλαιπωρια ειναι,στο τελος το ιδιο πραγμα μενει.

Τα ποδια βλεπω λιγο πισω..αν κ δε τα πατησες καθολου.Οι φλεβες στους πηχεις τα σπανε :clap:

aqua_bill
20-10-12, 20:04
ευχαριστω ρε big bill. ΤΩρα αυτο με το μεταβολισμό ειναι ενα θεμα,μεγαλη κουβεντα. Το σκεπτικο μου όμως για φετος ειναι αυτο που είπες.. συντηρητικά. και τα ποδια εχουν βελτίωση πιστευω τουλάχιστον. θα ποσταρω απο βδομαδα:thumbup:


@madd
:toast:

goldenera
25-10-12, 19:00
Πολύ όμορφο καλούπι, στα πρότυπα που χάραξε ο Φρανκ Ζαίην:thumbup: Συνέχισε την προσπάθεια:clap::thumbup:

aqua_bill
25-10-12, 20:47
:bowdown: με κολακεύεις.ειναι μακραν το σωμα πρότυπο για μένα

Χριστοφορος123
25-10-12, 20:55
Καλα ειδικα ο δικεφαλος κανει μπαμ...και στο back lat spread φενεται τεραστιος..
Και εχει και γαματο σχημα.

4001
14-06-13, 15:09
Τωρα σε τι κατασταση βρισκεσαι?

aqua_bill
15-06-13, 12:49
Σε φάση κόβω αργα αργα τον υδατανθρακα να μην την πατησω όπως πέρυσι που μάζεψα. Θα ποσταρω φωτο τέλος του μηνα